PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روان 200

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17

MOHAMMAD_VIOLIN
27-01-1391, 10:15 بعد از ظهر
خلاصه بدجوری چشم از روان ترسید موتوری که 2رزه اعصابمو خورد کرد ....خیلی دوست داشتم یه دونه داشته باشم اما دیگه نه.
طرف موتور سوار نبود احتمالا بد اب بندی کرده بود موتورش بوی نویی میداد!!
به کسایی هم که خریدار بودن اول یه حداقل 2 روز موتورو سوار شید قبل از اینکه پولو بدید و بعد بخرید عینه من.و سعی کنید ایرادات موتورو در بیارید تا سرتون کلاه نره...

موتور بوی نو میداد اما این عیوب رو داشت؟

من بگم طرف چیکار کرده ؟

بدون روغن موتور باهاش رفته آفرود :mypersianforum (531

K.I.A
27-01-1391, 10:19 بعد از ظهر
نه چک کردم همه چیشو نرمال بود /اما نمیدونم ...بلاخره تو محصولات یه چنتا این طوری میاد بیرون دیگه/
مواظب باشید موقع خرید مخصوصا موتورای 90 به بالا انگار شانسی شدن...

Mohammad aghili
27-01-1391, 10:45 بعد از ظهر
نه داش کیا
من میدونم قضیه از چه قرار بوده

طرف یحتمل از شاگرد هام بوده :دی
چون بنده تخصص عجیبی تو پرپر کردن موتور دارم ,ینی نشد نداره
کار خاصی هم نمیکنما !!!

اما , خب بالاحره میشه دیگه
نمیدونم چرا !!!

دنبال یه موتور می گردم ,که خراب نشه زیر پام !:(

K.I.A
27-01-1391, 10:51 بعد از ظهر
نمیدونم چرا بهم مزه نداد شاید بخاطر اینکه ریس سوار میشم یا شاید کراس ktm یا هوندا سوار شدم این انقدر بد به نظرم اومد/
اما خیلی داغون بود من روان سوار شدم البته نداشتم و فقط برای چند ساعت خیلی خوب بود اما اینطوری نه...

Mohammad aghili
27-01-1391, 11:21 بعد از ظهر
نمیدونم چرا بهم مزه نداد شاید بخاطر اینکه ریس سوار میشم یا شاید کراس ktm یا هوندا سوار شدم این انقدر بد به نظرم اومد/
اما خیلی داغون بود من روان سوار شدم البته نداشتم و فقط برای چند ساعت خیلی خوب بود اما اینطوری نه...

همون ktm کافیه...

aban
27-01-1391, 11:40 بعد از ظهر
وزن روان چقدره ؟
وزن فلات چقدره ؟

ali2240
28-01-1391, 01:04 قبل از ظهر
وزن روان چقدره ؟
وزن فلات چقدره ؟

128 کیلو وزن موتور با باک خالی

alinozad
29-01-1391, 09:05 بعد از ظهر
هفته پیش یکی از دوستان دور گفت من یه موتور دراز سفید دارم!!! گفتم چی؟ گفت نمیدونم 90 صفر خریدم روانه 1000 تا راه رفته همش خوابه...
منم بیدرنگ رفتم ازش گرفتم گفتم یه 2 روز دستم باشه بعد پولشو نقد بهت میدم/1700
خلاصه روز اول تقریبا عادی بود روز دوم صدای گیر بکس و بد کار کردن انجین و کاربرات دیوونم کرد تا حالا اینهمه روان سوار شده بودم همچین چیزی ندیدم ...
گفتم به خودم این خرج میزاره....بردم پس دادم بنده خدا هم هیچی نگفت.
برای مشکلات بالا فک نکنم راه حلی باشه.
توی اینکه بگیر نگیر داره موتور شکی نیست!شانسا میبینی خوب شد شانسا بد شد!منم مدل 90 دارم،طفلکی از نظر ظاهری هرکی ببینه میگه خستست!ولی خودت دیدی چه رخشیه!
از اولش وقتی دنده میدادم تق صدا میداد!کلا دنده هاش بد جا میخورد!استارتش یکم اذیت میکنه ولی خداروشکر رومو سفید کرده...

---------- Post added at 09:05 PM ---------- Previous post was at 09:02 PM ----------

همین جمعه که رفته بودیم با یه سی آر ام انجین طلا دور دور زدم

لامصب خیلی وحشی بود
ولی اونم زیاد فرقی نداشت

سرش سیخ بود(بی معنی ) :دی
منظوره محمد اینه که با اونم شروع کرد سرسیخ کردن موتور یعنی تک چرخ زدن!!!!

Mohammad aghili
29-01-1391, 09:25 بعد از ظهر
علی کجاییی؟
پ فیلما چی شد؟

الان قضیه اون تبلیغ بهشت و جهنم درست در اومد یا نه؟!

راستی

موتورم به گــــــــــاو رفت !

3-4 روز پیش داشتم تو وکیل آباد تخته میرفتم ، یهو موتور یه ریپ زد و صداش عوض شد و جون موتور گرفته شد ، یه جا وایسادم ، هم گازو ول کردم خاموش کرد
1-2 بار هم استارت زدم ولی همینطوری بود

دیگه روشنش نکردم ، همه جا رو چک کردم تا رسیدم به روغن !:wall3:

دریغ از یه قطره :wow:

می دونستم موتور یه نمه روغن سوزی داره ، اما نه در این حد دیگه !

خلاصه ، رفتم یه روغن توش خالی کردم، الان تقریبا درست شده ، اما صداش هنوز یه جوریه ،
بردم یه جا نشون دادم ، گقت موتورت سوپاپ گرفته ،
باس بری رینگ پیستون عوض کنی و سیلندرت رو برقو بزنی !

البته منم از قبل قصد داشتم یه همچین حرکتی (رینگ پیستون) بزنم ، اما دیگه الان واجب شد

فردا میرم پیش حسین آگاه واسه تعمیرات

کسی از دوستان اگه نظری ، پیشنهادی ، چیزی داره ، پذیرا هستیم

alinozad
29-01-1391, 09:41 بعد از ظهر
چه جائیه این وکیل اباد!منم با سی جی یه زمانی داشتم توی وکیل اباد 120 تا میرفتم یهو دیدم یکی ترمز عقب موتورمو گرفته ول نمیکنه!بعد دیدم تو همون سرعت موتورم قر کمرش گرفته...یا اباالفضل...خودت کمکم کن...کلاچ...ترمز...همه رو گرفتم و ول کردم دوباره موتور راه افتاد!موتورم روغن کم کرده بود و قفل کرده بود!اونروز بهت گفتم شدید روغن سوزی افتاده!حتی توی اون شیبی که زدم موتور من با 36 تائی زورش از 46 تائی تو بیشتر بود!روغن سوزیشو بگیر دیوونه میشه موتور!من هنوز که هنوزه چک میکنم وقتی روغنم فول نباشه تخته گاز نمیرم!!!خیلی خطرناکه.بعدشم موتوری که شما اونجوری ازش استفاده میکنی(پ م)معلوم بود اینجوری میشه
فیلمها هم هروقت تونستین هماهونگ کنیم اوکی کنیم

اری
30-01-1391, 06:20 بعد از ظهر
ba 3 toman ye treile khoob chi mitoone bashe

02109002
30-01-1391, 06:23 بعد از ظهر

دوست عزیز
به انجمن خودتون خوش اومدین :khosh:
زبان فروم پارسی است ، لطفا پارسی تایپ کنید
در صورتی که ویندوزتون زبان پارسی رو پشتیبانی نمیکنه میتونید از لینک زیر بهره بگیرید :

تبدیل فینگلیش به فارسی (بهنویس) ([Only registered and activated users can see links])

برای سوال خودتون هم میتونید تو بخش مشاوره تاپیک بزنید تا دوستان راهنمائی تون کنن

Ali
30-01-1391, 06:28 بعد از ظهر
ba 3 toman ye treile khoob chi mitoone basheهمون روان خوبه

اری
30-01-1391, 06:50 بعد از ظهر
merc ,akhe man bi tajrobeam.vase hamin

---------- Post added at 06:50 PM ---------- Previous post was at 06:47 PM ----------

roo bazi kalamat b moshkel mikhoram.farsi ghanoone shomas?

02109002
30-01-1391, 06:53 بعد از ظهر
merc ,akhe man bi tajrobeam.vase hamin

---------- Post added at 06:50 PM ---------- Previous post was at 06:47 PM ----------

roo bazi kalamat b moshkel mikhoram.farsi ghanoone shomas?

بله دوست عزیز
زبان رسمی این فروم پارسی است همانطور که در پست قبلی گفته شد میتونید به لینک زیر مراجعه کنید و بعد از تایپ فینگلیش نمونه فارسی شده رو کپی کنید

تبدیل فینگلیش به فارسی (بهنویس) ([Only registered and activated users can see links])

در پائین تمامی صفحات سایت این لینک قابل مشاهده است

ali2240
31-01-1391, 01:14 قبل از ظهر

با 3تومن و این قیمتهای جدید عجیب غریب
بهترین انتخابت اول روانه چون به نسبت قیمت دارای مزایای زیره:
کم استهلاک
لوازم یدکی فراوون و همیشگی(حتی 10 سال آینده)
قدرت خوب همراه با شتاب مناسب
ظاهر زیبا مخصوصا تو رنگ سفید و نارنجی
داشتن رادیاتور روغن(که به من خیلی کمک کرده چون شده تو تابستون اوج گرما مسافت 230کیلومتر رو بدون توقف و با حداقل سرعت 100 طی کردم بدون هیچ احساس فشاری روی موتور طی کنم)
به نظر من 2تا ایراد داره:
1:لرزش داشتن موتوره که اونم تو این رنج قیمت و این کلاس از همه کمتره
2:به نسبت قیمت خود موتور لوازم یدکی فابریک گرون(ولی واقعا با کیفیت)
ولی سر جمع من رو بابت پول پرداختیم راضی کرده

Mohammad aghili
31-01-1391, 08:11 قبل از ظهر
با عرض پوزش نسبت به تمامی دوستان روانی
به نظر بنده : با این قیمتهای بازار روز , روان موتور خوبی نیس

تا زمانی که حداکثر تا سقف 2 تومن بود , موتور قابل قبول و خوبی بود
اما الان
با این وضع قیمتها , نمی ارزه

nopo
31-01-1391, 08:33 قبل از ظهر
با عرض پوزش نسبت به تمامی دوستان روانی
به نظر بنده : با این قیمتهای بازار روز , روان موتور خوبی نیس

تا زمانی که حداکثر تا سقف 2 تومن بود , موتور قابل قبول و خوبی بود
اما الان
با این وضع قیمتها , نمی ارزه

با 3ميليون موتورهاي بي پلاكه زيادي ميشه خريد
منم توي فكرش هستم

perspolis14
31-01-1391, 09:02 قبل از ظهر
علی کجاییی؟
پ فیلما چی شد؟

الان قضیه اون تبلیغ بهشت و جهنم درست در اومد یا نه؟!

راستی

موتورم به گــــــــــاو رفت !

3-4 روز پیش داشتم تو وکیل آباد تخته میرفتم ، یهو موتور یه ریپ زد و صداش عوض شد و جون موتور گرفته شد ، یه جا وایسادم ، هم گازو ول کردم خاموش کرد
1-2 بار هم استارت زدم ولی همینطوری بود

دیگه روشنش نکردم ، همه جا رو چک کردم تا رسیدم به روغن !:wall3:

دریغ از یه قطره :wow:

می دونستم موتور یه نمه روغن سوزی داره ، اما نه در این حد دیگه !

خلاصه ، رفتم یه روغن توش خالی کردم، الان تقریبا درست شده ، اما صداش هنوز یه جوریه ،
بردم یه جا نشون دادم ، گقت موتورت سوپاپ گرفته ،
باس بری رینگ پیستون عوض کنی و سیلندرت رو برقو بزنی !

البته منم از قبل قصد داشتم یه همچین حرکتی (رینگ پیستون) بزنم ، اما دیگه الان واجب شد

فردا میرم پیش حسین آگاه واسه تعمیرات

کسی از دوستان اگه نظری ، پیشنهادی ، چیزی داره ، پذیرا هستیم

وقتی رینگ پیستون عوض کردی و غیره.....
لطفا قیمت لوازمی که گرفتی و اجرت تعمیرگاه را بنویس تا بچه بدونن چه قدر خرج داره.....
ممنون....

اری
31-01-1391, 09:55 قبل از ظهر
خوش اومدی برادر.پرچمدار باشی‌

Shingen
31-01-1391, 01:37 بعد از ظهر
سلام
کلاچ موتور من بد ول میشه یعنی هر طور کلاچ رو رها کنی باز هم موتورمیپره (کلاچ یکمرتبه درگیر میشه)..کلاچ رو تنظیم کردم ولی مشکل حل نشد ..ایراد از کجاست؟

ali2240
31-01-1391, 01:45 بعد از ظهر
با 3ميليون موتورهاي بي پلاكه زيادي ميشه خريد
منم توي فكرش هستم

آخه بستگی داره منطق شما چی باشه؟
بمن یه dr650بدون پلاک رو 2میلیونم بدن نمیخرم چون ریسک نمیکنم که پولم دود شه بره
رفیق ما هفته پیش یه ZX200 مامان تر تمیز مدل2007 داشت که جلوی یه مغازه وایمیسته سیگار بخره همون لحظه کلانتری سرمیرسه و موتور رو میگیره و پر میشه!!! دیگه نمیتونه این موتور رو پس بگیره که کلی پول دود شد رفت هوا!!! اگه هم بخواد پس بگیره باید کلی خرج کنه که موتور براش حدود 9،8 تومن میفته
بعدشم 3میلیون دیگه چیه؟
وقتی آشغالترین موتور بشه 2تومن(نمونش کویرstr200 یا احسان درپیت) . وقتی هرجنسی یا هر موتوری 30% گرون شده پس بازم خوبه. به شرطی میشه بگی روان نمیارزه که مثلا روان گرون بشه ولی موتورهای دیگه گرون نشه که بشه با پول روان موتور بهتر(با مدارک)گرفت

نیما نادری
31-01-1391, 08:09 بعد از ظهر
سلام
کلاچ موتور من بد ول میشه یعنی هر طور کلاچ رو رها کنی باز هم موتورمیپره (کلاچ یکمرتبه درگیر میشه)..کلاچ رو تنظیم کردم ولی مشکل حل نشد ..ایراد از کجاست؟

باید درب کلاچت باز بشه احتمالا چهارشاخ و کشویی و تشکیلات کلاچت مشکل داشته باشه

Shingen
31-01-1391, 11:58 بعد از ظهر
یعنی ممکنه بعد از 1000 کیلومتر این مشکل پیش بیاد؟ (چهار شاخ و کشویی)

K.I.A
01-02-1391, 01:49 قبل از ظهر
به نوع روغن هم مربوط میشه.

Shingen
01-02-1391, 11:57 قبل از ظهر
دو سیم به کنار کتی کلاچ متصله.کارشون چیه؟

نیما نادری
01-02-1391, 10:36 بعد از ظهر
بله به کارکرد ربطی نداره ممکنه ضایعات تولید باشه و بعد از 50 کیلومتر تقش در بره ولی قابل حله به راحتی

دوتا سیم مربوط به سنسور امنیتی دندس میتونی قطع کنی ببینی وقتی موتور روجک و تو دنده هست

راه میفته یا نه

Mohammad aghili
02-02-1391, 04:36 بعد از ظهر
مراحل بازسازی فنی روان من :

خب
سلام
صدای منو از تو تعمیرگاه میشنوید
الان موتور رو آوردم واسه اینکه یه سرویس اساسی بشه
تعمیرکار محترم : حسین آگاه

اول از همه داریم موتور رو وا میکنیم تا انجین پیاده شه

اینم عکس فعلی موتور (عکس رو همی الان با گوشی گرفتم و دارم با تاپا تاک پست میزارم)

Mohammad aghili
02-02-1391, 04:37 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

Mohammad aghili
02-02-1391, 04:55 بعد از ظهر

Mohammad aghili
02-02-1391, 05:40 بعد از ظهر

شاتون ژاپنی اس ایکس 250
که قراره سوار روان اینجانب شه

Mohammad aghili
02-02-1391, 06:46 بعد از ظهر
وای
چقدر مورد توجه قرار گرفت این موضوع !
خدایا !

بگذریم
بعد از اینکه سیلندر باز شد ، مشاهده شد که سر سیلندر بخاطر بدون روغن گازیده شدن ، کمی مورد عنایت قرار گرفته و به احتمال قوی باس عوض شه
نظر تعمیرکار مذکور این بود که از سر سیلندر SX ژاپنی استفاده بشه و سرسیلندر فعلی با سر سیلندر سوزوکی اس ایکس 250 تعویض بشه

گیربکس هم قراره مورد بازدید قرار بگیره و شاید اونم با گیربکس ژاپنی sx تعویض شه

رینگ پیستون و اینا هم که ...

کم کم دارم به CUSTOM RAVAN واقعی نزدیک میشم :24:

اینم تصویری از سوزوکی SX 250

12099

فعلا
یاعلی

nopo
02-02-1391, 08:20 بعد از ظهر
وای
چقدر مورد توجه قرار گرفت این موضوع !
خدایا !

بگذریم
بعد از اینکه سیلندر باز شد ، مشاهده شد که سر سیلندر بخاطر بدون روغن گازیده شدن ، کمی مورد عنایت قرار گرفته و به احتمال قوی باس عوض شه
نظر تعمیرکار مذکور این بود که از سر سیلندر SX ژاپنی استفاده بشه و سرسیلندر فعلی با سر سیلندر سوزوکی اس ایکس 250 تعویض بشه

گیربکس هم قراره مورد بازدید قرار بگیره و شاید اونم با گیربکس ژاپنی sx تعویض شه

رینگ پیستون و اینا هم که ...

کم کم دارم به CUSTOM RAVAN واقعی نزدیک میشم :24:

اینم تصویری از سوزوکی SX 250

12099

فعلا
یاعلی

آخرش اينقدر گاز توي اونش كردي كه موتور به گاو رفت!!!

---------- Post added at 09:20 PM ---------- Previous post was at 09:19 PM ----------

بله دست كثيف حسين آگاه توي تصوير مشهوده!!:2i8d4ao:

---------- Post added at 09:20 PM ---------- Previous post was at 09:20 PM ----------

قرار بود امروز موتور منو درست كنه
پرامو وا كرد بي شرف

ali2240
02-02-1391, 10:40 بعد از ظهر
محمد جان این تغییرات(تعمیرات) چقدر خرج میزاره رو دستت؟ قدرت به نظرت چقدر اضافه میشه؟

Mohammad aghili
02-02-1391, 10:59 بعد از ظهر
محمد جان این تغییرات(تعمیرات) چقدر خرج میزاره رو دستت؟ قدرت به نظرت چقدر اضافه میشه؟

والا نمیدونم
اما فک کنم با تعویض لاستیک و زنون و دزدگیر , یه چیزی تو مایه های 200-300 بشه

بابت قدرت هم ,بی شک مثل قبل نخواهد بود
اما
اگر قدرت هم اضافه نشه ,آدم دلش محکمه که حداقل موتور 7-8 سال واست کار میکنه و وسط راه نمیزارتت

(البته با این وحشی بازی های من فک کنم به 5 سال نزول پیده کنه:-))

MOHAMMAD_VIOLIN
03-02-1391, 09:11 قبل از ظهر
میخوام با روان یه سفر 400 کیلومتری برم...
به نظر دوستان در طول مسیر چه مسایلی رو در نظر بگیرم !!؟(در جهت اینکه موتور آسیب نبینه ) هر کی هرچی میدونه بگه
من فقط روغن موتور رو عوض کردم زنجیر رو روغن زدم ! دیگه در طول راه چیکار کنم؟ مثلا تخت گاز برم موتور پایین نمیاد؟؟
من زیاد به این انجین های چینی اعتماد ندارم!! جا نذاره منو؟؟؟

Mohammad aghili
03-02-1391, 09:33 قبل از ظهر
میخوام با روان یه سفر 400 کیلومتری برم...
به نظر دوستان در طول مسیر چه مسایلی رو در نظر بگیرم !!؟(در جهت اینکه موتور آسیب نبینه ) هر کی هرچی میدونه بگه
من فقط روغن موتور رو عوض کردم زنجیر رو روغن زدم ! دیگه در طول راه چیکار کنم؟ مثلا تخت گاز برم موتور پایین نمیاد؟؟
من زیاد به این انجین های چینی اعتماد ندارم!! جا نذاره منو؟؟؟

به نظر من اگه یه سره نگازی بهتره

تیوپ و لوازم پنچری + لوازم ایمنی رو بردار و بزن به جاده

راستی مسیرت کجاس?
کی میخوای بری?
اگه میتونی ,یه سفرنامه +عکس هم ازش دربیار که تجربه کسانی مثل من که تاحالا با موتو سفر نداشتن بیشتر شه

ممنون
فعلا
یاعلی

alinozad
03-02-1391, 10:15 قبل از ظهر
موتور رو هر یک ساعت بذار سرد شه!15 مین بیشتر تخته گاز بری موتور زیادی بهش میاد هرچند همون 15 مین هم زیادی فشار میاد بهش!بنزین رو فول کن.لوازم پنچری برندار ولی تیوپ حتما بردار!چون پنچر گیری توی هر مسیری هست ولی تیوپ نیست!ممکنه تیوپ پاره شه بمونی!میتونی بدون اونا هم بری!
بعدشم این موتورا مال اون مسافتها نیستا....خستش نکن.با اتوبوسی چیزی برو.یا مثلا با 80-85 برو تا تخته نشه گاز.

ali2240
03-02-1391, 01:54 بعد از ظهر
به نظرم تخته گاز رفتن یا نرفتنت، استراحت دادن به موتورت همگی بستگی به مسیر پیش رو و باری که رو موتوره و دمای هوا داره!!
مثلا اگه مسیرت جاده کوهستانیه و شیب داره و به موترو فشارمیاد باید هر نیم ساعت بهش استراحت دی(باز همین زمانم بستگی به شیبش داره)
اگه مسیرت صافه و هوا تقریبا خنک خیالت راحت گاز بده بهش و برو زیاد استراحت نمیخواد(نه اینکه پنج شش ساعت تخته برونیا)
من خودم بارها و بارها مسیرقزوین تهران رو که حدود 150 کیلومتره یه کله رفتم اصلا استراحت ندادم و تو جاده زیر 100 نرفتم اصلا هم مشکلی پیش نیومده
فقط قبل از حرکت تمام پیچها رو چک کن که محکم باشن. چون به تجربه شخصیم توی این موتور که لرزش داره بعضی از پیچها به مرور زمان یه کم شل میکنه
لامپ اضافی هم بردار که اگه چراغت سوخت به بی نوری نخوری
اگه میتونی یه پمپ باد برقی کوچیک(15تومن قیمتشه) بگیر و همراه داشته باش
بقیه نکات هم که دوستان خوبمون گفتم

ali2240
05-02-1391, 02:01 بعد از ظهر
دوستان یه تکونی به این فروم بدن!!! برای روان زشته که پنج شش روز کسی بهش سر نزنه و چیزی ننویسه(بچه های همسایه برامون حرف در میارن اونوقت)
یکی از دوستانی که فنیه بیاد یه توضیحی بده که کاربراتور روان رو چه جوری میزون تنظیم کنیم؟
درضمن استارت رو خودمون میتونیم تعویضش کنیم؟

---------- Post added at 03:01 PM ---------- Previous post was at 02:58 PM ----------

محمد جان اون فیلتر هوا اسپرته چی شد انداختی رو موتور؟ اگه انداختی یه عکس تپل هم برامون بزار اگه خوبه بگیریم
دمت گرم

alinozad
05-02-1391, 05:29 بعد از ظهر
خورشیدی روان 44 تائی انداختم خیلی خوبه...سرعت کم نشده...زور زیاد شده و با دو ترکه توی دنده یک تا گاز رو میگرفتم سر موتور 10 سانت جدا میشد و تا یکی دومتر بالا میموند.
عکسم که مملی باید بذاره...
تنظیم کاربرات رو من بلد نیستم ولی شستشو رو بلدم...باید کاربرات رو از دوطرف یعنی از فیلتر هوا و انجین شل کنی و باک و زین و اینارو هم برداری و کاربرات رو بیاری بیرون،زیرشو باز میکنی و میبینی که کجاهاش آشغال داره با بنزین و با فشار تمام سوراخ ها رو بشور و دوباره ببندش فقط مواظب باش شناور هاش خراب نشه

ali2240
05-02-1391, 08:24 بعد از ظهر
خورشیدی جدید مبارک!!!!
فکر کنم سرعتت 10تایی کم شده باشه. من که 42 انداختم الان بیشتر از 120 تو کفی نمیرم(قیلا 135 هم میرفتم)
دمت گرم اما فکر نکنم فعلا نیازی به شستشو پیدا کنم!!! من موتور رو خیلی کم استفاده کردم 1900کیلومتر تو 1سال
اگه تنظیمشو یاد بگیرم که عالیه!!! در مورد استارت بچه ها نظری ندارن؟

AMIR-250
05-02-1391, 08:37 بعد از ظهر
من چند وقت پیش اینقد با ریموت دزدگیر استارت زدم اتومات استارتم سوخت رفتم 10 دادم فابریکشو گرفتم

ali2240
05-02-1391, 09:06 بعد از ظهر
مرسی امیرجان! میتونیم خودمون به راحتی عوضش کنیم؟ وقتشو ندارم بخوام خیلی پیگیرش بشم!!! اگه کار نیم ساعته خودم ردیفش کنم؟

alinozad
05-02-1391, 09:16 بعد از ظهر
دنده های استارت رو باید ابزار داشته باشی تا بتونی عوض کنی.
باید سمت چپ انجین رو باز کنی جای سیم پیچی رو رد کنی و با پیچ باز کن مخصوص که مثل زنجیر باز کن هست پیچ مخصوص رو باز کنی و بعد دنده رو راحت در بیاری و عوض کنی.همین.بقیه کاراشو تا حالا انجام ندادم.

MOHAMMAD_VIOLIN
05-02-1391, 10:35 بعد از ظهر
بهترین خورشیدی واسه روان به نظر من 42 تایی هست.خودم الان 47 زدم.میخوام عوض کنم

خورشیدی روان 44 تائی انداختم خیلی خوبه.
قبلا 42 داشتی؟یا 47؟

alinozad
06-02-1391, 09:04 بعد از ظهر
اشتباه نکن من قبلا 42 داشتم الان 44 تائی گذاشتم از اون موقع خیلی قدرتی تر شده ولی سرعتش کم نشده!
امروز روی crm رو کم کردم!
یک شیب 60 درجه بود که خدا شاهده خودمون با پیاده روی درستش کردیم اگه نه محل شیب زدن نبود،پیاده که میومدی پائین از اول تا آخر لیز میخوردی!!!!بدیش این بود که اول شیب که میخاستی بیای بالا یهو تبدیل میشد به 60 درجه و ضربه محکمی بهت وارد میکرد!
crm 250 اومد و لیز خورد!یک degree 250 سر حال با پر کرد سرعت رو اومد رفت بالا...همه فر خوردن...دوتا crm 250 بود ولی اونقدر خاکش نرم بود که تا 2-3 متری آخر شیب میومدن ولی شروع میکردن به درجا زدن...البته بخاطر کمک های crm هم بود،وقتی شیب تبدیل میشد به 60 درجه کمکهای جلو یک حالت پرتابی سر موتورو پرت میکردن و موتور کنترلش رو از دست میداد!راننده ها هم خدائی حرفه ای بودند،کلیپهای پرششون رو میزارم تا ببینید چقدر حرفه ای بودن.
روان غیرتی شد و رفت با 50 تا بالا...تا 2-3 متری آخر رفت بالا!بار دوم با 55 تا اونم با دنده 2 پر کردم و تا آخرش با دنده 2 رفتم...جوری شد همشون کف کردن گفتن دم روان گرم دم رانندشم گرم...
توی شیبها با این که دو ترکه بودیم راحت با دنده 3 و 2 میرفتم بالا!الان تاپ اسپیدم 120 تا هست ولی قدرتش خیلی بیشتره...46 تائی خیلی جلوی سرعت رو میگیره و 42 تائی بهتر بود ولی الان که 44 تائی گذاشتم میبینم هیچ فرقی با 42 تائی نداره ولی توی شیبها اونموقع با دنده 1-2 میرفتم بالا و با 3 زورش نمیکشید ولی الان با 3 هم راحت زورش میکشه!خیلی هم شتابگیریش خوب شده.

Mohammad aghili
06-02-1391, 09:11 بعد از ظهر
توام که هرجا نشستی گفتی 46 تایی بده ,46 تایی اخه

درکت میکنم
هرچی گشتی گیرت نیومد...:دی

جدا از شوخی ,موتور علی تاحالا از هر روانی که دیدم سر تر بوده
لامصب خیلی نفسش بازه
گاز خورش مثه crm میمونه

حالا من رفتم نزدیک 300 خرج موتور کردم و تقریبا تمام متعلقات سرسیلندر رو عوض کردم (خود سرسیلندر رو هم عوض کردم)

الانم موتور تو آب بندیه
ایشالله که بعد از آب بندی ,مثه مال علی میشه

nopo
06-02-1391, 10:35 بعد از ظهر
اشتباه نکن من قبلا 42 داشتم الان 44 تائی گذاشتم از اون موقع خیلی قدرتی تر شده ولی سرعتش کم نشده!
امروز روی crm رو کم کردم!
یک شیب 60 درجه بود که خدا شاهده خودمون با پیاده روی درستش کردیم اگه نه محل شیب زدن نبود،پیاده که میومدی پائین از اول تا آخر لیز میخوردی!!!!بدیش این بود که اول شیب که میخاستی بیای بالا یهو تبدیل میشد به 60 درجه و ضربه محکمی بهت وارد میکرد!
crm 250 اومد و لیز خورد!یک degree 250 سر حال با پر کرد سرعت رو اومد رفت بالا...همه فر خوردن...دوتا crm 250 بود ولی اونقدر خاکش نرم بود که تا 2-3 متری آخر شیب میومدن ولی شروع میکردن به درجا زدن...البته بخاطر کمک های crm هم بود،وقتی شیب تبدیل میشد به 60 درجه کمکهای جلو یک حالت پرتابی سر موتورو پرت میکردن و موتور کنترلش رو از دست میداد!راننده ها هم خدائی حرفه ای بودند،کلیپهای پرششون رو میزارم تا ببینید چقدر حرفه ای بودن.
روان غیرتی شد و رفت با 50 تا بالا...تا 2-3 متری آخر رفت بالا!بار دوم با 55 تا اونم با دنده 2 پر کردم و تا آخرش با دنده 2 رفتم...جوری شد همشون کف کردن گفتن دم روان گرم دم رانندشم گرم...
توی شیبها با این که دو ترکه بودیم راحت با دنده 3 و 2 میرفتم بالا!الان تاپ اسپیدم 120 تا هست ولی قدرتش خیلی بیشتره...46 تائی خیلی جلوی سرعت رو میگیره و 42 تائی بهتر بود ولی الان که 44 تائی گذاشتم میبینم هیچ فرقی با 42 تائی نداره ولی توی شیبها اونموقع با دنده 1-2 میرفتم بالا و با 3 زورش نمیکشید ولی الان با 3 هم راحت زورش میکشه!خیلی هم شتابگیریش خوب شده.

اينكه رفتي شكي نيست اما اينقدر اسطوره سازي الكي نكن عزيز دل برادر

josniper64
06-02-1391, 10:53 بعد از ظهر
سلام من ایلام زندگی میکنم و در ایلام موتور سیکلت روان کیو ام 200 سی سی موجود نیست میخواستم بدونم ایا امکان خرید فقط یک

موتورروان کیو ام 200 سی سی از فروشگاههای تهران (بدن حضور در تهران) وجود داره؟ اگه وجود داره شرایطش چه جوره؟. با کی باید صحبت کنیم تکلیف سند پلاک کارت سوخت چیمیشه زمان تحویل کالا حد اکثر چندروزه؟ هزینه ارسال کالا با کی هست؟ اصلا قیمت این مدلqm200 چنده باتوجه به نبود نمایندگی در ایلام ونبود قطعات برای تامین قطعات پر مصرف مثل گلگیر و.... باید چکار کنیم؟ لطفا راهنمائی کنید

باتشکر امیدی از ایلام

alinozad
06-02-1391, 10:59 بعد از ظهر
ببین جواد جان جلوی جمع میگم فلات 250 ات که الان دوزمانه شده رو بیار(همونی که محمد باهاش دو تا تک زد با روان پا رکابش کردیم :happy4: و از هم پاشید )من موتورمو میذارم پای شیب،اگه تونستی اون شیب رو با موتورت بری موتورم مال تو!
شاید موتور محمد هم بره،ولی خود محمد با موتور خوب 100% میتونه بره!داداش گل فقط مجتبی و علی زابل جرات کردند این شیبو بزنند!قهرمان رو کلی سر سیخ کردند با کلی ترس با crm علی زابل رفت اونم بعد از اینکه دید من با روان رفتم!اسطوره سازی نیست حیف دوربین خاموش شد ولی کاری نداره شما جمعه تشریف بیار اونجا درخدمتیم.

نیما نادری
06-02-1391, 11:25 بعد از ظهر
12614126151261612617

این یک شیب u شکل تقریبا مشکل هست .سمتی که موتور زد رو به بالا میاد مشکل تر هست

که دوستان چندین بار مزین فرمودن

Mohammad aghili
07-02-1391, 08:59 قبل از ظهر
دمتون گرم

مشخصه شیب زیاده

چه عجب !
بابا بازم از اینا بذارید

دلمون گیریفت

MR.K
07-02-1391, 10:27 قبل از ظهر
محمد جان ایشالا یه فرصت پیش بیاد بیای تهران با مسیرهای اینجا در خدمت باشیم :icon_pf _15_:

[Only registered and activated users can see links] 8987856_n.jpg ([Only registered and activated users can see links] 8987856_n.jpg)

Mohammad aghili
07-02-1391, 12:42 بعد از ظهر
جــــــــــــــــــــــــ ــــــــــان

شیب رو بگردم !
چه چیز هلویییه

آخ که چه حال میده موقع شیب زدن این بخوری زمین !
من تو این حرکت استادم !

انواع و اقسامش رو بلدم :crazy:

ولی جداً خیلی حال کردم آقا کیوان
بازم از این کارا بکنید

ایشالله تصمیم داریم تابستون یه سفر روانی داشته باشیم ، اگه اومدنی شدیم ، حتما میایم خدمتتون

فعلا
علی علی

nopo
07-02-1391, 01:44 بعد از ظهر
ببین جواد جان جلوی جمع میگم فلات 250 ات که الان دوزمانه شده رو بیار(همونی که محمد باهاش دو تا تک زد با روان پا رکابش کردیم :happy4: و از هم پاشید )من موتورمو میذارم پای شیب،اگه تونستی اون شیب رو با موتورت بری موتورم مال تو!
شاید موتور محمد هم بره،ولی خود محمد با موتور خوب 100% میتونه بره!داداش گل فقط مجتبی و علی زابل جرات کردند این شیبو بزنند!قهرمان رو کلی سر سیخ کردند با کلی ترس با crm علی زابل رفت اونم بعد از اینکه دید من با روان رفتم!اسطوره سازی نیست حیف دوربین خاموش شد ولی کاری نداره شما جمعه تشریف بیار اونجا درخدمتیم.

آقاي علي آقا كم لطفي نكن
موتورم خراب بود بعدش ميگي از هم پاشيد
بحث تمام

نیما نادری
07-02-1391, 06:08 بعد از ظهر
محمد جان ایشالا یه فرصت پیش بیاد بیای تهران با مسیرهای اینجا در خدمت باشیم :icon_pf _15_:

[Only registered and activated users can see links] 8987856_n.jpg ([Only registered and activated users can see links] 8987856_n.jpg)

در همین شیب و در فاصله 2 متری به انتهای مسیر با روان یک پشتک زدم و فرمونو ول نکردم چون

موتور تا ته شیب ملق میزد میرفت و موتور بعد از عبور از روی سر و گردنم به یکطرف رو شیب خوابید

و خودم پریدم بیرون بعد با کمک دوستان و طناب کشیدیم بالا

دوستان دقت کنن اگر تو شیب موتور کم آورد هر جور هست سرو ته کنید یا به بغل بخوابید

اصرار در فتح شیب با نیم کلاچ و عقب رفتن روی زین و نایستادن روی رکاب و انتقال وزن به جلوی موتور + لاستیک عقب 100٪ نو

گل درشت kenda باعث شد یک پشتک بزنیم دلتون نخواد ولی تجربه خفنیه

MOHAMMAD_VIOLIN
15-02-1391, 07:18 بعد از ظهر
محمد عقیلی این عکس که با روان پریدی وقتی میای پاییین کمک هات نمیخوره به تهش ؟ من که نیم متر بپرم میخوره !! البته جایی که محل فروش شیب نداشته باشه !

نیما نادری
15-02-1391, 07:31 بعد از ظهر
تو روان سری جدید کمک معکوس کمکها تو پرش سریع میچسبه به ته ولی تو سری قدیم اگر کمک سالم باشه

موردی نداره کمک عقب رو هم میشه جوری تنظیم کرد که خیلی شل نباشه

Mohammad aghili
15-02-1391, 08:21 بعد از ظهر
این هم تصاویری از روان تیون مدل 91

13614
استیکراش تو حلقم

13615

گلگیر جلو دوتیکه تو حلقم

13616

13617

اگزوز وحشتناک با آبکاری تو حلقم

13618

فرمون رنتال تو حلقم

و در آخر
کتی های رنتال و باقی چیزهای رنتالش تو حلقم

عکسها : آقا مسعود (crf x)

motor91
15-02-1391, 09:49 بعد از ظهر
قشنگ بود

خيلي شبيه موتور تريل str 200 كويره قيمتش الان چنده آيا رنگ مشكي هم داره

MOHAMMAD_VIOLIN
15-02-1391, 10:51 بعد از ظهر
من 42 تایی میندازم که ماله xl250 هست.44 ماله چیه ؟ ساختی؟

Mohammad aghili
16-02-1391, 09:28 قبل از ظهر
xl 250 خورشیدیش 44 تاییه عزیز

اینم عکسش
قشنگ روش حک شده : JAPAN - XL 250 - 44
13707

اینم بعد از جوش خوردن به خورشیدی 36 تایی روان برای اینکه جاپیچهاش به روان بخوره

13708

فعلا
یاعلی

MOHAMMAD_VIOLIN
16-02-1391, 10:17 قبل از ظهر
عجب ! من اون روز زنگ زدم بهت فکر کردم میگی 42 تاییه

Mohammad aghili
16-02-1391, 12:02 بعد از ظهر
نه باو
44 تایی

شایدم من اشتباه گفتم پشت تلفن
اگه تقصیر من بود شرمنده

ولی خورشیدیش جنسش خیلی خوبه
این کلیپ رو ببینید

دانلود ([Only registered and activated users can see links])

alinozad
16-02-1391, 03:19 بعد از ظهر
شما کمک عقب رو میتونی خشکتر کنی اونوقت نمیماله!کمک جلو رو هم با تغییر مقدار روغنش میشه خشکتر کرد،منتها یه حالتی انتخاب کنید که توی خاکی زیاد خشک نشه که اذیت میشی!کمک عقب رو هم زیاد خشک کنی خراب میشه.
کمک عقب رو ممد زیرش چیزی جوش داده 10 سانت برده بالا!

MOHAMMAD_VIOLIN
16-02-1391, 04:30 بعد از ظهر
محمد تو فيلم انداختيش زمين چرا؟موضوع چيه؟استحكام؟ روغن اضافه كنم سفت تر ميشه_اما فك كنم آسيب ببينه و تو فشار زياد كمك روغن بده؟

Mohammad aghili
16-02-1391, 04:41 بعد از ظهر
استحکام !
جنسش دقیقا مثل خورشیدی فابریک روان میمونه

با این تفاوت که
ژاپنیه

نیما نادری
16-02-1391, 07:39 بعد از ظهر
محمد قشنگ شده موتوره دو تا سوال :

1.زینش قابریک اینجوری بود یا تعویض کردن ؟

2.کتی رالیا جفتی چند ؟

3. گلگیر جلوش چند ؟میخوام با اینجا مقایسه کنم ؟

Mohammad aghili
16-02-1391, 08:44 بعد از ظهر
آقا نیما عکسهارو من نگرفتم (کار آقا مسعوده)

اطلاعات دقیق رو ایشون دارن

من فقط میدونم کتی ها رو 110 گرفته بنده خدا (جفتش)

reza250
16-02-1391, 10:39 بعد از ظهر
کنترل موتور من در جادهی خاکی خیلی سخت چند بار هم خوردم زمین مخصوصا در جایی که خاکش نرم یا شنی نوع موتورم rv در حالی که مال دوستم طرح قدیم که چند بارکه مال دوستم امتحان کردم بدون هیچ مشکلی با سرعت میشه روند وکنترل کرد درحالی که مال من کمی سرعت زیاد میشه کنترل موتور از دست خارج میشه وقتی این دو تا رو مقایسه کردم دیدم کمک هایی موتور دوستم سفت ودر حالی که مال من نرم و تفاوت دیگر در کمک هایی جلو بود به نظرم اگه کمکها رو سفت کنم مشکلم حل بشه یا به دلیل اینکه کمک جلو معکوس این مشکل داره لطفا در این مورد به من کمک کنید با تشکر

nopo
16-02-1391, 11:32 بعد از ظهر
کنترل موتور من در جادهی خاکی خیلی سخت چند بار هم خوردم زمین مخصوصا در جایی که خاکش نرم یا شنی نوع موتورم rv در حالی که مال دوستم طرح قدیم که چند بارکه مال دوستم امتحان کردم بدون هیچ مشکلی با سرعت میشه روند وکنترل کرد درحالی که مال من کمی سرعت زیاد میشه کنترل موتور از دست خارج میشه وقتی این دو تا رو مقایسه کردم دیدم کمک هایی موتور دوستم سفت ودر حالی که مال من نرم و تفاوت دیگر در کمک هایی جلو بود به نظرم اگه کمکها رو سفت کنم مشکلم حل بشه یا به دلیل اینکه کمک جلو معکوس این مشکل داره لطفا در این مورد به من کمک کنید با تشکر

احتمالا دوشاخ عقب موتورت مشكل داره يا بلبورينگش خرابه

MOHAMMAD_VIOLIN
17-02-1391, 11:32 قبل از ظهر
استحكام؟ مگه قرار بود ازون فاصله خورشيدي بشكنه؟نگفتيد روغن كمك اضاف كنم فشار نمياد بهش؟

Mohammad aghili
17-02-1391, 11:51 قبل از ظهر
مگه قرار بود ازون فاصله خورشيدي بشكنه؟

:icon_pf _99_:

بابا مقصود صدای خورشیدی بود
از صداش می شد تشخیص داد جنسش چطوره

MOHAMMAD_VIOLIN
17-02-1391, 03:21 بعد از ظهر
من بي صدا گوش كردم_2 شب بود

reza KTM
17-02-1391, 09:27 بعد از ظهر
:icon_pf _99_:

بابا مقصود صدای خورشیدی بود
از صداش می شد تشخیص داد جنسش چطوره
بی احترامی نشه ها ولی جدی من نفهمیدم صدای جنس بد چجوریه؟ اونوقت صدای جنس خوب چجوریه؟

Mohammad aghili
17-02-1391, 10:08 بعد از ظهر
وقتی یه خورشیدی آهنی (صنعتی ) رو بندازی زمین ، بعد در کنارش یک خورشیدی آلیاژ جنس خوب رو بندازی ، صداش زمین تا زیر زمین فرق میکنه

MOHAMMAD_VIOLIN
17-02-1391, 10:45 بعد از ظهر
من الانم با موبايل هستم_هنوز نتونستم صداشو گوش بدم_اما فك كنم جنس بد صداش بم تره و پژواك (اكو) نداره _اما جنس خوبش صداش تيز ترو زنگ دار تره

Mohammad aghili
17-02-1391, 10:56 بعد از ظهر
آورین
داری نزدیک میشی:icon_pf _15_:

MOHAMMAD_VIOLIN
18-02-1391, 12:15 بعد از ظهر
روان هاي آر وي يه فرق ديگه اي كه با روان هاي قديمي دارن_كم بودن ارتفاعيه فاصله زين با فرمونه_طوري كه موتور از نماي كناري شبيه آدم گردن كوتاهه_اما روان هاي قديم اينطور نبود

Mohammad aghili
18-02-1391, 05:25 بعد از ظهر
لاستیک ایران یاسا
62 چوق

14251
البته با این عاج ها ، تا حالا نتونستم تک بزنم :sad:
14252

ولی دیگه باید با هرزگردی توی شیب خداحافظی کنم...:29:

alinozad
19-02-1391, 06:36 بعد از ظهر
خوب جایتان خالی رفتیم اول یکم دور دور زدیم...با 120 تا از محمد و جواد سبقت میگرفتم و علامت پیروزی میدادم...کلی حال میکردم...رسیدیم به چندتا شیب اونارو لوله کردمو و چندتا تکچرخ و رفتیم سر همون شیب 60 درجه ای که گفتم فقط degree و روان زدند...
اول بسم الله بچه ها زرد کردند و پائین نیومدند چون خدائی یخلی شیب زیاد بود!من بعنوان نفر اول که قبلا اونجارو زده بودم اومدم پائین که یه از خدا بیخبر یک سنگ گنده انداخته بود وسط...چرخ جلو...ملق...جفت زانوها و کف دستها و فرمون به گاو رفت!با دست و پای زخمی یک کلیپ بیحال دریفت درست کردیم و رفتیم سراغ شیب.محمد عقیلی رو توجیه کردم و اومد مثل مرد رفت بالا...فیلمشو میذاره،منه بدبخت نگو وقتی به سنگ خورده بوده طوقه آسیب دیده!اومدم با 3 برم بالا یهو دیدم طوق جلو موچاله شد و پرت شدم اونور...دوباره کلا از سر تا پا به گاو رفتم!با کلی بدبختی طوقه رو درحدی که موتور راه بره صاف کردیمو برگشتیم خونه!نتیجه:
طوق جلو چند وقت بود تاب داشت و از 0 کیلومتری تا 7500 کیلومتری تابگیری نشده بود!اگه طوقتون تاب داره همین الان برید درست کنید.
وقتی میرید روی سنگ سریع همه جای موتورو تست کنید که سالمه یا نه و من یادم رفت طوق رو تست کنم.
وقتی طوق زیاد خم میشه برید اینطرف اونطرفش دوتائی وایسید صافش کنید.
فرمون رو حتما صاف کنید تا تحت فشار وزنتون این ور اونور نره!
روان خیلی موتور خوبیه،قویه،از فلات بهتره،از cpi هم بهتره،توی این شیب که محمد کلیپشو میذاره حریف میطلبیم...
زمین خوردن با روان هم کیف داره تجربه دار میشی!
از زانو بند و دستکش و شولدر و کلاه ایمنی حتما استفاده کنید.
به همه پیشنهاد میکنم خورشیدی 44 تائی رو روی روانشون تست کنند!خیلی عالی جواب میده.قوی و سرعتی و پرشتاب میشه.
یاعلی

MOHAMMAD_VIOLIN
19-02-1391, 06:44 بعد از ظهر
روان فقط از cpi قوي تر نيست! از crf و RMZ هم قوي تره!حيف اين سايت !

novindesigners
19-02-1391, 06:48 بعد از ظهر

:25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r3 0wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi::25r30wi:

alinozad
19-02-1391, 06:58 بعد از ظهر
من موندم شما که همه چی داشتی و همه کراسها و اندوروهارو داشتی چرا ازون پست من فقط اون خطشو که دیدی که سر سیخ زدن به جواد بود و شوخی من با اون؟؟؟خیلی سوز داره از روان تعریف کردن؟ببین محمد خان عالم و ادم میدونند منو جواد با هم سر این موضوع قضیه داریم!شما جدیدا یادتون رفته همه ما اینجا با هم داریم مطلب یاد میگیریم از استادائی مثل نیما جان،شفیع و بقیه استادای عزیز،همچین میگی حیف این سایت انگار...
بعضیا بحد کافی با گنده اومدنشون و ادعاهاشون با شعور خواننده ها بازی میکنند ولی اگه کاربرها چیزی نمیگن معنی این رو نمیده که نمیدونن!کسی که .... ولش کن...رفاقت رو عشقست.

Sination
19-02-1391, 07:05 بعد از ظهر
ای بابا اصلا روان از RMZ 450 و RR 1000 هم بهتره
ولمون کنید دیگه بابا
روان شاسیش 4 تا لوله هست
قدرتش 1 هم خیلی خیلی کمتر از دنده 2 ی پیشرو 250 هستش
حالا cpi دیگه بماند ..

novindesigners
19-02-1391, 07:13 بعد از ظهر
ولمون کنید دیگه بابا
روان شاسیش 4 تا لوله هست
حالا cpi دیگه بماند ..

من با روان ، تو همون شیبی که قبلا سرش اخطار گرفتم

CPI رو سوسک می کنم :s (9): 2 رو یک می کنم CPI کـــــــــــــوش ، ای اون عقبه :happy4:

alinozad
19-02-1391, 07:26 بعد از ظهر
روان شاسیش 4 تا لوله هست
شما که نگو سینا جان!tracker 250 مبتونه جائی رو که honda crf با دنده یک نمیتونه بره رو با دنده 2 بره!والا پشت tracker هم نشستیم گفتم الان مثل degree هست حتما...فلات خیلی بهتر و قویتر بود و فلات رو بهش ترجیح میدم!
نمیدونم چرا بعضیا ناراحت میشند از روان تعریف میشه!جدیدا به فلات هم حساسیت پیدا شده!ما که بدی ندیدیم از دوتا موتور.هرجا هم رفتیم گفتند عجب موتور مردیه پابه پای موتور ژاپنی میاد و زیادکم نمیاره!فقط موندم با این اوصاف باید tracker 250 با اون صدای مسخره و انجین عجیب غریبش و cpi با اون همه تعریف،مثل موتور ژاپنی باشه دیگه!

---------- Post added at 08:26 PM ---------- Previous post was at 08:24 PM ----------

در ضمن نه اینکه شاسی فلات و cpi , tracker 250 رو 7-8 تا تیرآهن گذاشتند و کلا شاسی کراس دارند،برای همین شاسی روان 4 تا لوله حلبیه که باهاش بپری نصف میشه!اون عکس آواتار محمد عقیلی هم فتوشاپه!cpi بود که پریده بود و ممد روان رو بجاش گذاشت!!!!

کوروش
19-02-1391, 07:27 بعد از ظهر
فقط پیشرو 250 کم بود که اونم اضافه شد حالا 4 تا گروه میزنن تو سرو کله هم ای خداااااااااااااااااا:icon_pf _99_:

Sination
19-02-1391, 07:39 بعد از ظهر
یعنی میگی شاسی روان بهتره از tracker ?
دیدی شاسی هر دو موتور رو ؟
صدای پیشرو مسخره هست ؟!!!!!!!
بیخیال احتمالا اشتباه سوار شدی

Mohammad aghili
19-02-1391, 07:53 بعد از ظهر
بابا تا کی میخواین به این مسخره بازیا ادامه بدید؟

یکی میاد میگه روان خوبه
10 نفر میریزن سرش که غلط کردی که روان خوبه
روان پشم پیشرو هم نیس !

داداش من میگم امروز شیب خوفی رو زدم
عکس میزارم
فیلم میزارم
هیشکدومو قبول نداری ، شاهد میارم

این به این معنی نیس که موتورت آشغاله
ای بابا !

این عکس شیب امروز
14420

از اونجایی که جواد ایستاده ، بیشتر نمیشد بالا رفت (خاک فوق العاده نرم + زاویه بالای شیب)
در ضمن شیبش یهو شیب میشد
ینی یهویی از کفی صاف ، سیخ میشد بالا
همین خیلی کارو سخت میکرد

من میگم اینو رفتم
حال میکنم با روانم با 3 رفتمش بالا
کلیپش رو هم الان میزارم سایت

حال میکنی بگو دمت گرم
وگرنه تا زمانی که یه سند که از این شیب خوف تر رو زدی (یا حتی همین رو) حق نداری بیای حرف منو نقض کنی و بگی من اینو با 4 میرم !

من برم کلیپ رو کانورت کنم

Mohammad aghili
19-02-1391, 08:09 بعد از ظهر
کلیپ شیب زدن خودم

کلیپ پر پر شدن علی تو همین شیب

alinozad
19-02-1391, 08:28 بعد از ظهر
ما لااقل اینقدر جرات داریم میریم زمین میخوریم یاد میگیریم میایم تعریف هم میکنیم!نمیدونم چرا این براتون زور داره؟!!جواد اقا و محمد اقا اونروز تراکر 250 رو دم پیست دیدیم؟چطور بود؟
اقا ولش کنین تراکر 250 بدنه crm داره خوب که چی؟cpi هم از تمامه موتورا بهتره خوب که چی؟وقتی همش حرفه و هیچکدوم یک کلیپ از شیب زدن و حرکت زدن و پریدن نمیذارید حرفتون اصلا ارزش پیدا نمیکنه!من لاستیک روان خودمو با تراکر و سی پی آی عوض نمیکنم نه اینکه روان همچین آش دهنسوزی باشه،نه،بخاطر این میگم که رو سیاهم نکرده!ضایع نشدم!وقتی توی یک جمعی بودم که 10 تا موتورسوار حرفه ای داشته،عقب نموندم،کم نیاوردم!ولی تراکر جلوی چشمام کم آورد!سی پی آی کم آورد!کلیپ هم میذاری از رو نمیرن!میگن این اصلا اون موتور نیست....

farshid37
19-02-1391, 08:31 بعد از ظهر
دفترچه راهنمای روان

Sination
19-02-1391, 08:40 بعد از ظهر
والا من که هر دفعه میرم زمین میخورم تعریف میکنم واسه بچه ها
الانم پام شیکسته موتور افتاده رو پام توی خیابون .. البته یک بار دیگه هم توی افرود همین جوری افتاد روی مچه پام .. (خواهشان بوت بخرید برای آفرود)
بعدشم همه چیز که به موتور نیست خیلی چیز ها به موتور سواره ..
من نمیگم tracker از همه بهتره میگم شاسی و قدرت و شتابش خیلی بهتره از روان .. در مورد cpi هیچ صحبتی ندارم چون سوارش نشدم فقط 1 دفعه باهاش رفتم افرود خوب میومد و صاحبش راضی بود ازش یه چیزه دیگش رو هم چک کردم که hp بود که از tracker بهتر بود
tracker تنها و بزرگترین ضفعش که خیلی هم توی افرود باعث زمین خوردن میشه وزنه زیادش هست
ولی در کل من tracker رو بهتر از روان میدونم
اینقدر تعریف الکی هم نکنید از روان

alinozad
19-02-1391, 08:42 بعد از ظهر
وای محمد الان هی زمین خوردنم رو نگاه میکنم میبینم به محض اینکه رفتم اول شیب طوق جلوم از شدت فشار کج شده...خدائی شیب رو حال کردی؟جواد اقا یادته گفتی داستان سرائی نکن؟اونجا چی گفتی؟گفتی بگم تر...بهتره تا اینکه با جونم بازی کنم!
لااقل جواد اونقدر مرد هست کل کل هم میکنیم آخرش حق رو میگه!اینم بگم crm توی این شیب میموند چون تا میخاست بره بالا کمکهاش پرت میشد و سر موتور بالا میومد!این شیب رو حتی پیاده نمیشد رفت بالا.
خدائی الان یادم میفته موتور رو چطوری نگه داشتم خندم میگیره...فرمون شد مثل هالتر!محکم گرفتمش ولی فایده نداشت...جالبیش میدونین چیه؟با همون طوقه کج تا خونه رفتم و توی راه هم کلی کل کل شتاب کردیم...موتور تا خونه روی بریک بود هرکی میدید دلش شاد میشد...:happy4:
خدایا دیگه ازین خوشی ها نصیب بند هات نکن چون هنوز کشککم درد میکنه.
اقا خواهشا کلیپ بگیرید،از زمین خوردن،از شیب زدن،از شتاب گیری...
ما 4 تائی هم درگ زدیم فیلم گرفتیم گذاشتیم سایت!بعد از اون قضیه با آپاچی 180 هم درگ زدیم،ولی هروقت ادعائی کردیم لااقل کلیپی مدرکی چیزی گذاشتیم...اون شیبی هم که تراکر با دنده 3 میرفت بالا و آخرش 2 میکرد رو یادتونه؟اونرو کامل فیلم گرفتم،دوربین روی کلاهم بود،دانلود کنید ببینید شیب چقدره بعد بگید با دنده چند میرید بالا!فقط honda crf 450 با دنده 3 و 2 اونو رفت بالا!روان با دنده 3 رفت و آخرش رو با یک رفت بالا.

nopo
19-02-1391, 08:46 بعد از ظهر
من با روان ، تو همون شیبی که قبلا سرش اخطار گرفتم

CPI رو سوسک می کنم :s (9): 2 رو یک می کنم CPI کـــــــــــــوش ، ای اون عقبه :happy4:
حلالت به مولا!!!

قسمت اول جمله رو موافقم
اما قسمت دوم رو نه!!!

Sination
19-02-1391, 08:55 بعد از ظهر
اقا ولش کنین تراکر 250 بدنه crm داره خوب که چی؟

____
میشه با عکس توضیح بدی شاسی crm چه ربطی به tracker داره ؟

masoud rm
19-02-1391, 08:56 بعد از ظهر
اقا همش کل کل که به نظر من هر موتوری یه معایبی ویه حسنهایی داره واگه شما هم مثل من همه جور تریل دوست داشته باشید احساسی برخورد نمیکنید مثلا رادیسون همه ازش متنفرن ولی اینو نمیدونن که رادیسون جون میده برای استوپی زدن مثل اب خوردن ولی هزار تا عیبم داره وموتور سوار باید ببینه که چه انتظاری از موتور داره وبه نظر من ادم باید همه جور موتور بخره تا از خوبیها وبدیهاش اطلاع پیدا کنه وبا یه دور زدن با موتور دوستمون نمیشه گفت خوب یا بد ثلیقه هر کس یجوره واگه همه یه طرز فکر داشتن شرکتها یه موتور میساختن تا همه سوار بشن

nopo
19-02-1391, 08:57 بعد از ظهر
ما لااقل اینقدر جرات داریم میریم زمین میخوریم یاد میگیریم میایم تعریف هم میکنیم!نمیدونم چرا این براتون زور داره؟!!جواد اقا و محمد اقا اونروز تراکر 250 رو دم پیست دیدیم؟چطور بود؟
اقا ولش کنین تراکر 250 بدنه crm داره خوب که چی؟cpi هم از تمامه موتورا بهتره خوب که چی؟وقتی همش حرفه و هیچکدوم یک کلیپ از شیب زدن و حرکت زدن و پریدن نمیذارید حرفتون اصلا ارزش پیدا نمیکنه!من لاستیک روان خودمو با تراکر و سی پی آی عوض نمیکنم نه اینکه روان همچین آش دهنسوزی باشه،نه،بخاطر این میگم که رو سیاهم نکرده!ضایع نشدم!وقتی توی یک جمعی بودم که 10 تا موتورسوار حرفه ای داشته،عقب نموندم،کم نیاوردم!ولی تراکر جلوی چشمام کم آورد!سی پی آی کم آورد!کلیپ هم میذاری از رو نمیرن!میگن این اصلا اون موتور نیست....
اينكه جرات داري قبول

بايد توي صحنه ب اشه با كليپ معلوم نميشه

وای محمد الان هی زمین خوردنم رو نگاه میکنم میبینم به محض اینکه رفتم اول شیب طوق جلوم از شدت فشار کج شده...خدائی شیب رو حال کردی؟جواد اقا یادته گفتی داستان سرائی نکن؟اونجا چی گفتی؟گفتی بگم تر...بهتره تا اینکه با جونم بازی کنم!
لااقل جواد اونقدر مرد هست کل کل هم میکنیم آخرش حق رو میگه!اینم بگم crm توی این شیب میموند چون تا میخاست بره بالا کمکهاش پرت میشد و سر موتور بالا میومد!این شیب رو حتی پیاده نمیشد رفت بالا.
خدائی الان یادم میفته موتور رو چطوری نگه داشتم خندم میگیره...فرمون شد مثل هالتر!محکم گرفتمش ولی فایده نداشت...جالبیش میدونین چیه؟با همون طوقه کج تا خونه رفتم و توی راه هم کلی کل کل شتاب کردیم...موتور تا خونه روی بریک بود هرکی میدید دلش شاد میشد...:happy4:
خدایا دیگه ازین خوشی ها نصیب بند هات نکن چون هنوز کشککم درد میکنه.
اقا خواهشا کلیپ بگیرید،از زمین خوردن،از شیب زدن،از شتاب گیری...
ما 4 تائی هم درگ زدیم فیلم گرفتیم گذاشتیم سایت!بعد از اون قضیه با آپاچی 180 هم درگ زدیم،ولی هروقت ادعائی کردیم لااقل کلیپی مدرکی چیزی گذاشتیم...اون شیبی هم که تراکر با دنده 3 میرفت بالا و آخرش 2 میکرد رو یادتونه؟اونرو کامل فیلم گرفتم،دوربین روی کلاهم بود،دانلود کنید ببینید شیب چقدره بعد بگید با دنده چند میرید بالا!فقط honda crf 450 با دنده 3 و 2 اونو رفت بالا!روان با دنده 3 رفت و آخرش رو با یک رفت بالا.

شيب همچين ناجور نيست اما چند تا نكته داره كه سختش مي كنه:
1-يك دفعه زاويه ميشه 60 درجه!!!
(يعني آروم آروم زياد نميشه يك دفعه به شكل l ميشه!!!)
2-خاك نرم

بقيه كليپ بزاريد ديگه
آي بقيه با شمام!!!
كليپ حرفه اي بزاريد نه با گوشي و لرزش زياد و بدون ميكس!

اون شيب رو همه موتورها مي تونند برن اما راننده ميخواد

ولا ماكه موتورمون مي رفت ترسيديم بخوريم زمين نه وقت دارم درستش كنم نه پول(فعلا براي سي آر ام پول واجب تره)

در كل امروز حال كرديم
دست همه درد نكنه

masoud rm
19-02-1391, 09:04 بعد از ظهر
راستی مارم با خودتون ببرین قول میدم شلوغ نکنم:happy4:

Mohammad aghili
19-02-1391, 09:41 بعد از ظهر
راستی مارم با خودتون ببرین قول میدم شلوغ نکنم

بابا علی بعد یه هفته برگشت مشهد
به من گفت میای بریم یه دور بزنیم؟

من گفتم بریم
تو راه یهو دیدم یه فلات مشکی پیشچید تو اتوبان

گفتم ا؟
اینکه جواده

با کیف دانشگا !

دیگه اونم با خودمون بردیم

و الا قرار آفرود نبود آقا مسعود
شما استادید

شرمنده نکنید

Mohammad aghili
19-02-1391, 10:02 بعد از ظهر
امروز
عکس با گوشی :sad:

خطر عقب رو داشته باش

Mohammad aghili
19-02-1391, 10:53 بعد از ظهر

K.I.A
19-02-1391, 11:01 بعد از ظهر
دوستان سعی کنید مطالب غیر از روان 200 کمتر بزنید /چون کاربرای دیگه برای خوندن مطالب روان سردرگم میشن و حوصلشون سر میره. مرسی از همکاریتون

hamid reza
20-02-1391, 11:58 قبل از ظهر
الان قیمت صفر روان مدل 91 چنده کسی میدونه

MOHAMMAD_VIOLIN
20-02-1391, 12:15 بعد از ظهر
تماس با کارخونه :
2 ماه تولید متوقف بود...واسه اینکه مدل های 90 موجود در بازار که صفر بود فروش بره.
حالا میخوان از آخر همین ماه شروع کنن یه تولید !
قیمت رو هنوز تعیین نکردن اما میخوان 2700 به بالا بدن...حرفها از 3 تومن هم زده شده. چون پیشرو گلد 250 هم کرده 3 تومن !!!
من فکر میکنم 2700 بشه

motor91
20-02-1391, 12:52 بعد از ظهر
دوستان روان مدل 91 اگه توليدش آخر اين ماه شروع بشه كي وارد بازار ميشه معمولا مدلهاي ديگه چند ماهه وارد بازار شدن

MOHAMMAD_VIOLIN
20-02-1391, 01:49 بعد از ظهر
ببینید شیب چقدره بعد بگید با دنده چند میرید بالا!فقط honda crf 450 با دنده 3 و 2 اونو رفت بالا!روان با دنده 3 رفت و آخرش رو با یک رفت بالا.

همچین میگید با 3 رفت بالا انگار پای شیب هندل زد و رفت رو شیب زد 1 بعد 2 بعد 3 !!!
عزیز من !! با موتور گازی هم بیاید 90 تا پر کنی ...شیب و میره بالا ازون ور هم پرت میشی 50 متر اونطرف تر !!!
دنده 3 رو تا آخر پر شده ...دیگه خلاص هم میکرد تا وسط شیب میرفت با اون سرعت !!
این فیلم فقط توانایی محمد عقیلی رو نشون میده که باید براش دست زد !آره کاره سختیه کار آسونی نیست !
چه ربطی به موتور داره؟؟وقتی 3 رو پر میکنی بعد میری رو شیب !
CRF450 با 3 میره RAVAN i هم با 3 رفت !!! دیدین؟؟ دیدین؟؟؟ اینم فیلم !! اثبات !!!! دیدین !!!! هرکی فیلم بهتر نیاورد ...حرف نزنه !!!
CRF450 با 3 رفت RAVANهم با 3 ؟؟؟

بعدش هرکی بدون فیلم حرف میزنه دلیل نمیشه حرف کسی که با فیلم هست درسته ! فیلم مگه چیه ؟ الان اون فیلم که محمد با روان رفت اما اون CPI نرفت چیو اثبات کرد !!؟
آره همون CPI رو خوده محمد سوار میشد یک چیزی !!! یارو چه جور KDX سوار بوده ؟؟؟ انگار دوچرخه هم ننشسته !!!
محمد یه جا میگه : روان قوی تر از CPI هست و اینم فیلمش !!! ببنید !!! اثبات !!! مستند !!! هرکی تونست بهترشو بیاره ! اگه نیاورد پس روان بهتره !!!

یه جا میگه منم اگه 4 تومن داشتم CPI میگرفتم !!! بعد میاد تناقض تو حرف دیگران رو به رخ میکشه!

حالا من کاری به روان و هرچی ندارم. فقط میخوام این بحث ها شبیه بحث بین بچه های 10 ساله نشه !!!!
نمیخواستم جواب همه اینا رو بدم....اما دیدم خیلی داره مسخره میشه !

آقا کاری ندارم به این حرفا !!! بگید ! خوش باشید !! به قول خودتون بچه های مشهد شوخی دارید با هم !!

اما من راجع این سایت و اعضاش یه فکر دیگه ای میکردم !

نیما نادری
20-02-1391, 02:36 بعد از ظهر
آقا نیما عکسهارو من نگرفتم (کار آقا مسعوده)

اطلاعات دقیق رو ایشون دارن

من فقط میدونم کتی ها رو 110 گرفته بنده خدا (جفتش)

اوخ اوخ بنده خدا تا شده ... من همونو خریدم 12 تومن یا 11 تومن

hamid reza
20-02-1391, 03:05 بعد از ظهر
3 ملیوننننننننننننننننننننن ننننننننننننن به قیمتش میارزه یا نه کسی هست که دیکه بره سراغ این موتور 

نیما نادری
20-02-1391, 03:08 بعد از ظهر
ولمون کنید دیگه بابا
روان شاسیش 4 تا لوله هست
حالا cpi دیگه بماند ..

با عرض پوزش از جمع

سینا زرشک یک میوه بهشتیه که ....

یعنی واقعا چطوری این مقایسه رو کردی

شاسی روان لولس شاسی بقیه تیر آهن 18 !!!

دنده 1 روان از 2 پسرو کمتره !!!!

Mohammad aghili
20-02-1391, 03:44 بعد از ظهر
محمد یه جا میگه : روان قوی تر از CPI هست و اینم فیلمش !!! ببنید !!! اثبات !!! مستند !!! هرکی تونست بهترشو بیاره ! اگه نیاورد پس روان بهتره !!!

داداش یواش
مشکلت چیه؟

من کجا گفتم روان از cpi قویتره؟
خدایی کجا گفتم؟

من 10 بار گفتم ، الانم علاناً میگم cpi از روان قویتره
اون کلیپ هم گذاشتم ، فقط بخاطر اینکه دوستان متوجه بشن اختلاف روان و cpi فاحش نیست

چه ربطی به موتور داره؟؟

بخدا هیچ ربطی نداره

این نقل قول از خودمه
گوش کن

داداش من میگم امروز شیب خوفی رو زدم
عکس میزارم
فیلم میزارم
هیشکدومو قبول نداری ، شاهد میارم

این به این معنی نیس که موتورت آشغاله

ببین محمد جان
من نمیدونم از کجا دلخوری
ولی این طرز برخوردت اصلا صحیح نیست

تو تاپیک cpi آقا افشین لطف میکنن تصاویر موتورشون رو میزارن تا دوستان ببینن
منم تو تاپیک روان عکس و کلیپ از روانم میزارم تا بقیه بیان ببینن

الان مشکل کار کجاست؟
چرا داغ کردی؟
من چی گفتم؟
گفتم با 3 رفتم... آره رفتم ، ولی این به این معنی نیست که کار شاقی کردم... بخدا
فقط من باب اطلاع گفتم

حالا من کاری به روان و هرچی ندارم. فقط میخوام این بحث ها شبیه بحث بین بچه های 10 ساله نشه !!!!

آره داداش
ما 10 سالمونه

برو تاپیک روان رو بخون ، چه اینجا ، چه تو تی تی...
از 3-4 سال پیش من هی میومدم تو تاپیک روان و وقتی بچه ها از موتوراشون میگفتن ، من عشق و حال می کردم

الانم روان گرفتم
6-7 ماهی میشه

پس بهم حق بده مثل یه بچه 10 ساله وقتی شیب هایی که به نظر خودم سخته رو میرم یا کاری رو که به نظر خودم مشکل هست انجام میدم ، بیام اینجا عکس و فیلم بزارم و کلی ذوق بزنم...

واسلام
خدافظ

Sination
20-02-1391, 04:10 بعد از ظهر
با عرض پوزش از جمع

سینا زرشک یک میوه بهشتیه که ....

یعنی واقعا چطوری این مقایسه رو کردی

شاسی روان لولس شاسی بقیه تیر آهن 18 !!!

دنده 1 روان از 2 پسرو کمتره !!!!

شاسی بقیه رو کاری ندارم در مورد پیشرو و روان رو دارم میگم
جوره خاصی این مقایسه رو نکردم خیلی مشخصه

پیشرو

روان

خیلی مشخصه

---------- Post added at 05:10 PM ---------- Previous post was at 05:06 PM ----------

نیما نادری
20-02-1391, 05:54 بعد از ظهر
ایرادات موتورت

دوشاخ عقب آهنی و کوتاه طوری که رینگ بزرگتر به زور جا میشه

رکاب ترک نشین به سبک موتورهای استریت چینی و صد در صد غیر آفرودی

کرپی فرمون کوتاه و کمک های کوتاهتر

فرمون موتور به سبک دوچرخه های bmx هست تا موتور تریل یا اندورو

اتصالات انجین به شاسی همه آهن رو آهن

جا پلاک فول فلزی یکی از شاهکارهای طراحی و ساخت این موتوره

پرچم روان بالاست ؟

داش علی کلیپتو دیدم یکم قبل از شروع شیب باید گازو شل میکردی موتور نکوبه

یا یکم باسنو میزدی عقب و با پا کمک عقبو کمپرس میکردی که جلوی موتور سبک بشه نکوبه

رینگم که غزل رو خونده بود

چون کمک جلوی روان نمیتونه مثل اندوروهای حق ضربه رو جذب کنه

در واقع برگشت کمک جلوها باعث بهم خوردن حرکت مستقیم و دم زدن موتور شد

ولی دمت گرم خیلی قشنگ به شیب حمله کردی (مردونه) اگر موتور خوب بود حتما تا ته شیب

مثل موشک میرفت

alinozad
21-02-1391, 12:08 بعد از ظهر
والا یک نکته خیلی جالب هست!ما یک عکسی گذاشتیم،گفتیم crf450 با 3 اینو رفت بالا!جای دور گرفتن هم نداشت،یعنی به زور میتونست به 3 برسونه و بره تو شیب!!!اومدند اون تیکه رو کپی کردن و گفتند این همون شیبیه که فیلمشو گذاشتیم و موتورگازی ام با 90 تا اینو میره!هنوز فرق شیب 500-600 متری رو با شیب 10 متری نمیدونیم؟؟شیبی که 500 متر طول داره با 3 رفتن کجا و شیبی که 10 متره با 3 رفتن کجا؟!!!
ماشالا ماشالا همه نوع موتور هم سوار شدند از موتورهای دهه 60 میلادی تا سال 2020 هرچی موتور بوده همه داشتند و تست کردند و همه جوره واردند منتها جالبیش اینه بعد از اینهمه ادعای موتورسواری کلی از مقدمات موتورسواری رو که یه آماتور باید بدونه رو نمیدونستند!ماشالا رو رو برم!
من قبلا گفتم بازم میگم هرکی ادعا میکنه فیلم بگیره بگه من این کارو کردم!تونستم یا نتونستم!ناراحتی نداره!همین شیبی که فیلمش رو گذاشتیم رو بار اول اومدم تعریف کردم گفتند اسطوره سازی میکنی اما اینبار خود دوستان تشریف اوردند از 10 متریش منصرف شدند و گفتند جونمون رو دوست داریم!!!لااقل مرد بود دوباره نیومد حرفه خودشو بزنه!
الان اینجا داریم کلی مساله رو بررسی میکنیم تا به نتیجه برسیم طرف میاد میگه من کار به این حرفها ندارم مرغ یک پا داره!
اقا باشه یک پا داره.قبول.تمومه؟
نیما جان من قبلا این شیبو همینطوری میرفتم بالا منتها با دنده 2 و سرعت 40-50 تا ولی اینسری با 3 رفتم خیلی شدید شد و یهو دیدم که طوق تاب برداشت.انشالا فردا میریم کوه یک عالمه کلیپ دوباره میاریم.نیما جون خدائی نیای نظر ندی آدم متوجه نمیشه کجای کاره...وقتی حرف و بحث شمارو میبینیم تازه اصل قضیه روشن میشه....بقیه که ماشالا شمشیر بستند...
یاعلی

nopo
21-02-1391, 12:43 بعد از ظهر
ترجمه:
طوق=طوقه

Shingen
21-02-1391, 12:58 بعد از ظهر
همچین میگید با 3 رفت بالا انگار پای شیب هندل زد و رفت رو شیب زد 1 بعد 2 بعد 3 !!!
عزیز من !! با موتور گازی هم بیاید 90 تا پر کنی ...شیب و میره بالا ازون ور هم پرت میشی 50 متر اونطرف تر !!!
دنده 3 رو تا آخر پر شده ...دیگه خلاص هم میکرد تا وسط شیب میرفت با اون سرعت !!
این فیلم فقط توانایی محمد عقیلی رو نشون میده که باید براش دست زد !آره کاره سختیه کار آسونی نیست !
چه ربطی به موتور داره؟؟وقتی 3 رو پر میکنی بعد میری رو شیب !
CRF450 با 3 میره RAVAN i هم با 3 رفت !!! دیدین؟؟ دیدین؟؟؟ اینم فیلم !! اثبات !!!! دیدین !!!! هرکی فیلم بهتر نیاورد ...حرف نزنه !!!
CRF450 با 3 رفت RAVANهم با 3 ؟؟؟

بعدش هرکی بدون فیلم حرف میزنه دلیل نمیشه حرف کسی که با فیلم هست درسته ! فیلم مگه چیه ؟ الان اون فیلم که محمد با روان رفت اما اون CPI نرفت چیو اثبات کرد !!؟
آره همون CPI رو خوده محمد سوار میشد یک چیزی !!! یارو چه جور KDX سوار بوده ؟؟؟ انگار دوچرخه هم ننشسته !!!

یه جا میگه منم اگه 4 تومن داشتم CPI میگرفتم !!! بعد میاد تناقض تو حرف دیگران رو به رخ میکشه!

نمیخواستم جواب همه اینا رو بدم....اما دیدم خیلی داره مسخره میشه !

آقا کاری ندارم به این حرفا !!! بگید ! خوش باشید !! به قول خودتون بچه های مشهد شوخی دارید با هم !!

اما من راجع این سایت و اعضاش یه فکر دیگه ای میکردم !

بازهم دم این بچه ها گرم که حداقل حرف الکی نمی زنن ..شما 10 سطر که سهله 1000 صفحه هم که بشینی و تایپ کنی ارزش یک ثانبه از فیلم این عزیزان رو نداره ..حتی زمین خوردن این دوستمون شرف داشت به هزارتا حرف مثل اینکه من با موتور چنین میکنم و چنان ..شما با همون موتور گازی که میگی از یه تپه بالا برو و فیلم بزار اونوقت من میگم موتور گازی از روان بهتره..

hamid reza
21-02-1391, 02:19 بعد از ظهر
رادیات روان یکی از دوستان منو از سر لج سوراخ کردن کسی میدونه قیمت رادیات چنده

sezar
22-02-1391, 04:38 بعد از ظهر
رادیات روان یکی از دوستان منو از سر لج سوراخ کردن کسی میدونه قیمت رادیات چنده
چجوری سوراخ کردن ؟؟ :wow:

MOHAMMAD_VIOLIN
22-02-1391, 05:14 بعد از ظهر
بازهم دم این بچه ها گرم که حداقل حرف الکی نمی زنن ..شما 10 سطر که سهله 1000 صفحه هم که بشینی و تایپ کنی ارزش یک ثانبه از فیلم این عزیزان رو نداره ..حتی زمین خوردن این دوستمون شرف داشت به هزارتا حرف مثل اینکه من با موتور چنین میکنم و چنان ..شما با همون موتور گازی که میگی از یه تپه بالا برو و فیلم بزار اونوقت من میگم موتور گازی از روان بهتره..

دوست عزیز شما اصلا خوندی من چی گفتم؟

من کلی با موتور سواری محمد عقیلی حال میکنم.حتی فک میکنم کارایی میکنه که خودم نمیتونم ! چندین بار تو جاهای متفاوت هم قاطعانه به ابن موضوع اذعان داشتم !
من اصلا تو اون متن طرف صحبتم محمد عقیلی نبود ! محمد هم متوجه نشد.موضوع اساسی که به وفور دیده میشه اینه که خیلی وقتا ارزش راکب رو با ارزش موتور اشتباه میگیرن.
اینکه روان کل کراس 450 خوابوند.... . من رو ی صحبتم با این حرفا بود.
محمد رو هم همیشه تشویق کردم !
من حرف غیر منطقی تو کلم نمیره ! همین.

راستی امروز با روان اون شیب که میگفتم خیلی طولانیه رو تایم گرفتم 7 دقیقه رفتم و بعدش موتورم کات آف زد ! عجیب بود.تا حالا اینطوری نشده بود.
من گفتم 10 دقیقه با دنده یک ... عده ای تعجب کردن. که 10 دقیقه شیب 60 درجه وجود نداره..امروز دقت کردم دیدم خدایی این 60 نیست !! آخرش 50 درجه اس ! ولی در مورد تایمش من همین حدود 7 دقیقه رو میرم دیگه نمیشه بیشتر رفت. اینی که من میگم دامنه ی کوه هست کوه بزرگیه که 10 دقیقه که هیچه شاید اگه به فرض محال میتونستم تا آخرش برم 20 دقیقه هم میرفتم تموم نمیشد !! حالا هرکی خواست بیاد لاهیجان بهش نشون میدم

MOHAMMAD_VIOLIN
23-02-1391, 06:04 بعد از ظهر
ديروز دوستم كه 90كيلو بود پشتم نشست خودمم 80كيلو ام_تو تپه چاله بدجوري قز قز بلند ميكرد_پيادش كردم_چيكار كنم؟غير از سفت كردن كمك_روغن ميخواد؟دقيقن توضيح بديد ممنون ميشويم:-d

Mohammad aghili
23-02-1391, 06:50 بعد از ظهر
اگه کمکت شله و خیلی بازی میکنه روغن میخواد
ولی در غیر اینصورت ، فقط باس سفتش کنی

پیشنهاد میکنم به گازش هم دست نزنی

جدا از اینا
170 کیلو بار موتور کردی ، میخوای واست یه چرخ بزنه؟

MOHAMMAD_VIOLIN
23-02-1391, 08:52 بعد از ظهر
اگه کمکت شله و خیلی بازی میکنه روغن میخواد
ولی در غیر اینصورت ، فقط باس سفتش کنی

پیشنهاد میکنم به گازش هم دست نزنی

جدا از اینا
170 کیلو بار موتور کردی ، میخوای واست یه چرخ بزنه؟

شل نیست اما راه دست داره ؟ بعد روغن یا گیریس؟
باید باز شه یا همینطوری بزنم؟

MOHAMMAD_VIOLIN
24-02-1391, 09:53 بعد از ظهر
تاپیک عجب خوابی رفته !!!

آقا این اگزوز روان چرا انقد داغه ؟؟؟ آدم میکشه ها !! باید اگزوز روان رو رادیات آب خنک کنن:afro:
ماله من که رنگ اگزوزش رفته انقد داغ میشه !!! البته رنگ از دهانه موتور تا بست اول رفته.

فلات هم اینجوری داغ میشه ؟؟؟

Mohammad aghili
24-02-1391, 09:55 بعد از ظهر
رنگش که طبیعیه و تو فلات هم همینطوره

اما
اگه خیـــلــــی داغه و واقعا میسوزونه ، به احتمال قوی زنجیر تایمت نا میزونه

مال من وحشتنا داغ میشد ، زنجیر رو میزون کردم ، الان خیلی خوب شده
ولی خوب بهرحال داغ میشه

MOHAMMAD_VIOLIN
24-02-1391, 10:00 بعد از ظهر
مطمعنی زنجیر تایم تاثیر میذاره ؟
الان اگزوز تو رنگش تا کجا سالمه ؟ تا کجاش رفته ؟ اینو بگی دقیق مشکلم حلله !!

Mohammad aghili
24-02-1391, 10:19 بعد از ظهر
رنگش که نمیره جیگر
حالت خاکی میشه انگار ،که بتراشیش میره !

مال من تقریبا 10 سانت بعد از زانویی اگزوز

مطمعنی زنجیر تایم تاثیر میذاره ؟

کاملا

nopo
24-02-1391, 10:24 بعد از ظهر
تاپیک عجب خوابی رفته !!!

آقا این اگزوز روان چرا انقد داغه ؟؟؟ آدم میکشه ها !! باید اگزوز روان رو رادیات آب خنک کنن:afro:
ماله من که رنگ اگزوزش رفته انقد داغ میشه !!! البته رنگ از دهانه موتور تا بست اول رفته.

فلات هم اینجوری داغ میشه ؟؟؟

بيخود تحريف نكنيد
ماله فلات داغ ميشه و ميسوزونه اما نه به حدي كه رنگ اگزور بره(رنگ اگروز من نرفته)
بعدشم فلات روي اگزوزش يك لايه آلومينيوم داره كه روش يك محافظ استيله
همين كمك ميكنه كه دست نسوزه

MOHAMMAD_VIOLIN
24-02-1391, 10:54 بعد از ظهر
فلات روي اگزوزش يك لايه آلومينيوم داره كه روش يك محافظ استيله
همين كمك ميكنه كه دست نسوزه

یعنی بعد یه آفرود دست بذاری روش نمیسوزه ؟؟ سوزوندنو که همه میسوزونه ها؟

حالا اگه کیفیتش بهتره ماله فلات رو نصب میشه کرد رو روان ؟ قیمتش چنده حدودی ؟

AMIR-250
25-02-1391, 09:03 بعد از ظهر
ولی جدی اگزوزش خیلی داغ می کنه ....... محمد جون شما که واردی بگو ....من زنجیر تایم نمیدونم چیه....

nopo
25-02-1391, 10:06 بعد از ظهر
حالا اگه کیفیتش بهتره ماله فلات رو نصب میشه کرد رو روان ؟ قیمتش چنده حدودی ؟

صداش هم قشنگ تره
احتمالا بشه نصب كرد.قيمتش رو نميدونم

Mohammad aghili
25-02-1391, 10:18 بعد از ظهر
احتمالا بشه نصب كرد
نمیشه

من زنجیر تایم نمیدونم چیه....

زنجیر تایم کار انتقال قدرت از پیستون به گیربکس رو انجام میده (فک کنم درست گفتم) که اگه تنظیمش بهم بخوره ، موتورت خیلی بد روشن میشه ، و در بعضی مواقع اصلا روشن نمیشه
اما اگه یه کوچولووو تنظیمش بهم بخوره ، انجین موقع کار کردن داغ میکنه

K.I.A
25-02-1391, 10:24 بعد از ظهر
زنجیر تایم کار انتقال قدرت از پیستون به گیربکس رو انجام میده
خیر زنجیر تایم سوپاپارو نسبت به گردش میل لنگ بازو بسته میکنه. باعث گردش میل سوپاپ و میللنگ نسبت بهم هست
اگه از تایم خارج بشه پیستون میزنه زیر سوپاپ و سوپاپ کج میشه و کلی ایراد دیگه

Mohammad aghili
25-02-1391, 11:06 بعد از ظهر
خیر زنجیر تایم سوپاپارو نسبت به گردش میل لنگ بازو بسته میکنه. باعث گردش میل سوپاپ و میللنگ نسبت بهم هست
اگه از تایم خارج بشه پیستون میزنه زیر سوپاپ و سوپاپ کج میشه و کلی ایراد دیگه

کیا جون
اونوقتی که من انجینم باز بود دیدم زنجیر تایم از میل لنگ به سمت پایین (محل گیربکس) رفته , و به نطر میومد که وقتی میل لنگ میچرخه , زنجیر تایم اون چرخش رو به گیربکس منتقل میکنه....
اونی که من دیدم چی بوده پس?

کلا اطلاعات فنیم پایینه

02109002
26-02-1391, 06:45 قبل از ظهر
اونی که من دیدم چی بوده پس?

محمد جان
شما هم درست دیدی ولی :

محرک زنجیر تایم در اصل میل لنگه که با حرکت زنجیر تایم و گردش میل سوپاپ ( اگر اشتباه نکنم ) ( شکل 1 ) و در نهایت حرکت دادن انگشتی ها ( شکل 2 ) باعث میشه سوپاپ ها باز و بسته شوند

Mohammad aghili
26-02-1391, 02:47 بعد از ظهر
آها

گرفتم قضیه چیه
دم شما داغ

اینم بعنوان تشکر

فعلا
یاعلی

MOHAMMAD_VIOLIN
26-02-1391, 04:56 بعد از ظهر
ON MOBIL:عجب واكسي زدي كفشو:-d مارك واكست چيه؟منم يه عكس اينجوري داشتم.چرا اگزوز فلات به روان نخوره؟ميخورونيم!گشاده؟ تنگه ؟

02109002
26-02-1391, 05:04 بعد از ظهر
چرا اگزوز فلات به روان نخوره؟ميخورونيم!گشاده؟ تنگه ؟

اگه جای بست های اگزوز فلات و کبیر یکی باشه ، من اگزوز کبیر روی روان انداختم !

فقط برای بست عقب باید یه رابط وصل کنی که اگزوز زیاد نیاد بالا

Mohammad aghili
26-02-1391, 06:03 بعد از ظهر
چرا اگزوز فلات به روان نخوره؟

دلیل خاصی نداره محمد جان

چون اون فلاته و این روانه...
همین

ولی بازم فک نکنم بخوره :crazy::25r30wi:

---------- Post added at 07:03 PM ---------- Previous post was at 07:01 PM ----------

عجب واكسي زدي كفشو:-d مارك واكست چيه؟

به جون یه دونه روانم که میخوام فلات نباشه

واکس نزدم
اتفاقا پر خاکه

2 ماهه میخوام یه دستمال بهشون بکشم :دی

این رنگ واکس از معجزات ادیته :24:

MOHAMMAD_VIOLIN
27-02-1391, 08:46 بعد از ظهر
روان كمك جلو معكوس رو چطوري بلندتر كردين؟تعميركار گفت كمك معكوس رو نميشه مثله تلسكوپي بلند كرد

02109002
27-02-1391, 08:57 بعد از ظهر

تا اونچائی که من میدونم با شل کردن پیچ هائی که در تصویر مشخص شده به اندازه 1 تا 2 سانتیمتر میشه کمک های جلو رو بلندتر کرد

Mohammad aghili
27-02-1391, 09:17 بعد از ظهر
نه باو

اینجوری فایده ای نداره
تعمیر کاری میگفت این کار به کرپی ها فشار میاره

نمیشه بلندتر کرد

alinozad
27-02-1391, 09:22 بعد از ظهر
نه بابا چه فشاری؟؟؟چه ربطی داره؟خوب اصلا اون پیچهای کرپی برای بلندتر کردنه دیگه!اگه نه خل نبودن که پیچ بذارند؟!!
شما برای اینکه فشار به کرپی نیاد میتونی تا حد 2-3 میلیمتر بالاتر از حد استاندارد هم بکشی بالا کمک رو!یعنی کرپی از بالاترین نقطه کمک 2-3 میل بالاتر بشه.من کمک عقب رو تا حدی که توی خاکی به کمرم ضربه نزنه خشک کردم و کشیدم بالا و کمک جلو رو هم کشیدم بالا الان خیلی خوبه برای آفرود.
برای شهر زمانی که تازه گرفته بودمش کمک جلو رو آوردم پائین،کمک عقب رو هم نرم کردم انگار کادیلاک بود!!!هرکی استفاده شهری داره کمکهارو بیاره پائین هم احساس امنیتش میره بالاتر هم راحتتر میشه.

mostafa71
27-02-1391, 09:30 بعد از ظهر
تعمیر کاری میگفت این کار به کرپی ها فشار میاره

نمیشه بلندتر کرد

منم با حرف محمد موافقم چونن فشار بیشتری به کرپی ها میاد

یه تعمیر کار بهم گفت بهتره که پیچ هتی بالای کمکو باز کرد و یه بوش گذاشت و بعد دوباره پیچهارو بست اینجوری اصطلاحا چالی کمک هم گرفته میشه

(منظورم اینه که وقتی رو موتور میشینی و موتور رو جک نیست کمکها کمی جم میشن)

محمدرضا دبیرزاده
28-02-1391, 01:18 قبل از ظهر
یه روش دیگم هست ... یا فرمون رو عوض کن ... یا مث زیپ استارا .. یه قطعه بزار زیر گیر فرمونش ...
روان به اندازه کافی فرمونش بالاس ./... نمیدونم چرا میخوای این کارو بکنی ؟!!!
جا این کارا یکم دشلی ها رو دست کاری کن و یه فکری برا کمک عقبش کن ... ببین نمیتونی کمک یه موتور دیگه رو روش جور کنی ... گرچه اندازه ای که میخوره اندازه کمک دوچرخس !!! شاید کمک مینی بخوره ...

MOHAMMAD_VIOLIN
28-02-1391, 11:25 قبل از ظهر
من بيشتر به خاطر زيبايي ميخوام كمك بالا بياد چون قدم 192 هست و وقتي رو موتور ميشينم واسم كوچيكه_ميخوام گلگير جلو از چرخ فاصله بگيره_بالا آوردن فرمون منو به خواساتم نميرسونه_مگه كمك معكوس رو ميشه بوش انداخت؟پس چرا ميگن فقط كمك تلسكپي ها ميشه؟كمك عقب رو هم بخوام سفت تر كنم بايد حتمن كمك باز بشه؟چون اصلا راه دست نداره! با قلم چكش هم نميشه درست چرخوند!

mostafa71
28-02-1391, 12:00 بعد از ظهر
مگه كمك معكوس رو ميشه بوش انداخت؟

محمد جان

من روان qm دیدم بوش میندازم

برای روان RV که کمک معکوس داره هم میپرسم اطلاع میدم بهتون

RED-LINE
31-02-1391, 10:33 بعد از ظهر
دوستان با 1تومن روان گیرم میاد؟میخوام یه مدتی دستم باشه بعدم ردش کنم بره..

Mohammad aghili
31-02-1391, 11:01 بعد از ظهر
ترکیده ش گیرت میاد

مگه اینکه شکار پیدا کنی مدل 86-87

mohammad_hyper
02-03-1391, 09:16 بعد از ظهر
سلام ميخوام روان 200 بگيرم rv بهتره ...درسته ؟
برا تو شهر مناسبه ؟مصرفش چطوره ؟كنترلش سخت نيس برا بالا بودن زين يا برايي كه قد بلند نيستن ؟قيمتش ؟ حداكسر سرعت؟

در كل خوبي ها و بدي هاشو اگه يكي از داداشا گلم لطف كنه بگه ممنون ميشم
:20:

Mohammad aghili
02-03-1391, 10:20 بعد از ظهر
سلام
آقا محمد ، این تاپیک 120 صفحه الکی نیومده جلو
تو این 120 صفحه تماما معایب و مزایای این موتور گفته شده و بارها تاپ اسپیدی که دوستان زدن بیان شده

شما میتونید با مطالعه ی مختصری از این تاپیک به هر اطلاعاتی در باره ی این موتور دست پیدا کنید

اما

من باب اینکه دست رو موتور مقدسی گذاشتید :دی یه خلاصه ای براتون میگم

rv بهتره؟

فرقش با qm اینه که :
ترمز عقبش دیسکیه
رادیات روغن داره (که البته تو مدل های آخر qm هم رادیات روغن داره)
اگزوز عوض شده (که البته تو مدل های آخر qm هم این قضیه مشهوده )
کمکهای جلو معکوس هستن
رینگها و کرپی آلمینیومیه
دم موتور عوض شده
و طرح استیکر های روی موتور

برا تو شهر مناسبه ؟
من که تو شهر خیلی باهاش حال میکنم ، هرجا عشقم بکشه از رو جوب میپرم
یا پله بالا پایین میکنم و کلا محدودیتی نداره

مصرفش چطوره ؟
3 - 3/5

كنترلش سخت نيس برا بالا بودن زين يا برايي كه قد بلند نيستن ؟
والا نمیدونم
فک نمیکنم واسه کسی که قدش بالای 170 باشه مشکلی داشته باشه

قيمتش ؟
الان متاسفانه خشک 91 تو بازار موجود نیست
ولی باید دور و بر 2500 باشه

حداكسر سرعت؟
این موتور سرعت نیس
ولی دوستان تا بحال 130 - 135 رو زدن باهاش

ولی کلا تو سرعت های بالا زیاد ایمنی نداره این سبک موتور ها

در كل خوبي ها و بدي هاشو اگه يكي از داداشا گلم لطف كنه بگه ممنون ميشم

داداش همش خوبیه
چی بگم از روان ؟
عروس خیابان
آهوی بیابان

:دیییی

در کل بگیر داداش
هرکی برده خوشش اومده

من خودم واسه خونه از اینا بردم ، راضی ام

mohammad_hyper
02-03-1391, 10:31 بعد از ظهر
مرسي از لطفت محمد جان پست خوبت حتما تو تصميم گيريم برا خريد موتور تاسير ميزاره...اينطوري كه شما تعريف كردي مارو حالي به حالي كردي d: ايشالا خريديم عكسشو ميزارم
بازم ممنون :20:

MOHAMMAD_VIOLIN
02-03-1391, 11:19 بعد از ظهر
فرقش با qm اینه که :
ترمز عقبش دیسکیه
رادیات روغن داره (که البته تو مدل های آخر qm هم رادیات روغن داره)
اگزوز عوض شده (که البته تو مدل های آخر qm هم این قضیه مشهوده )
کمکهای جلو معکوس هستن
رینگها و کرپی آلمینیومیه
دم موتور عوض شده
و طرح استیکر های روی موتور

فرق اساسیش اینه که گیرباکس rv ارتقاع یافته اس و ضعف گیرباکس qm رو نداره...من 4 سال پیش روان qm داشتم گیرباکس خورد کرد! مدل 88 بود همون ساله 88 این اتفاق افتاد...دوستان هم اکثرن میگن دنده 3 زوزه داره ! ماله منم زوزه داشت.
یه فرق هم دیدم.پیچ تنظیم شلی سفتی زنجیر نداشت !! اما rv داره...البته qm من نداشت.شاید qm جدیدا داشتن

nopo
03-03-1391, 06:50 قبل از ظهر
یه فرق هم دیدم.پیچ تنظیم شلی سفتی زنجیر نداشت !! اما rv داره...البته qm من نداشت.شاید qm جدیدا داشتن
داره ولي روشش فرق داره

MOHAMMAD_VIOLIN
03-03-1391, 10:18 قبل از ظهر
داره ولي روشش فرق داره
کدومو داره؟ اون پیچ و داره؟ نداره.
همونطور که گفتی روشش فرق داره.
فک کنم منظورمو نرسوندم . نمیگم نمیشه تنظیمش کرد... ! میشه... اما به راحتی rv نیست.اون پیچی که rv داره تعبیه شده واسه همین کار.اما QM رو باید چرخ و هل داد جلو یا عقب تنظیم کرد.مثله موتورای قدیمی.

mohammad_hyper
06-03-1391, 11:49 قبل از ظهر
با قد 172 ميشه روان روند ؟

Mohammad aghili
06-03-1391, 12:03 بعد از ظهر
البته

reza KTM
06-03-1391, 02:09 بعد از ظهر
با قد 172 ميشه روان روند ؟
چرا نمیشه دوست عزیز
قد من هم 168 یا 170 هست
ولی برای خیلی کارای خفن تر قد آدم بیشتر بشه خیلی راحت تره
خیلی وقتا که سر بعضی جاها که پستی و بلندی داره مخصوصا تو آفرود پام به زمین نمیرسید و نزدیک خوردن به زمین تازه پام میرسید و باید وزن سنگین موتور رو تحمل میکردم و نمیزاشتم که موتور بخوره زمین و این باعث میشد خیلی بهم فشار بیاد
شاید یکی از دلایلی که من فتخ عمل کردم این اتفاقات هم باشه

farzad_sh_2020
06-03-1391, 06:33 بعد از ظهر
سلام
دوستان من میخوام روان بگیرم
امروز کارکرده 2 تا دیدم
ولی باهم فرق داشتن

یکی نوشته بود QM200/New
کیلومتر آنالوگ و ترمز جفت چرخ دیسکی . دسک عقب حالت کنگره کنگره بود . رینگ طلایی بود ولی لاستیکش خیلی باریک بود

یکی هیچی روش ننوشته بود و سفید بود و چراغ جلوش هم مربعی نبود . کیلومتر دیجیتال بود و دیسک عقبش گرد بود (مثل هیوسانگ و پالس ) . رینگ استیل بود و لاستیکش پهن بود

اولی رو گفت 1900 با کارکرد 1000 تا و دومی رو گفت 2 تومن با کارکرد 4000 تا

ممنون میشم بگید مدل هاش از کجا تشخیص بدم و بهتریم مدل چقدر هست و قیمتش ؟

و اگر عکس باشه
چون صفحه ها رو چک کردم خیلی زیاد هست و عکس درستی ندیدم که معلوم باشه مدل موتور چی هست

Mohammad aghili
06-03-1391, 07:09 بعد از ظهر
اولی که ravan rv هست
قیمت معقولی بهتون گفته

دومی هم فلاته ،
قیمت فضایی گفته

farzad_sh_2020
06-03-1391, 07:23 بعد از ظهر
خب اولی که نوشته qm چرا میگید rv ؟

فرقش با qmr چیه ؟
چقدر اختلاف قیمت داره و ارزش داره بگردم دنبال qmr ؟

حتی نمایندگی هم گفت صفر نداریم اصلاً و شرکت نداره موجود

Mohammad aghili
06-03-1391, 07:53 بعد از ظهر
داداش rv اسمی هست که خود روان سیکلت روش گذاشته

ولی در اصل این موتور همون qm هست که حالا کمی بهبود یافته

mohammad_hyper
08-03-1391, 12:58 بعد از ظهر
من زنگ زدم شركتش ميگن 1-2 ماه ديگه وارد ميشه ...جواب درست درموني نميدن

nopo
08-03-1391, 01:03 بعد از ظهر
سلام
و دومی رو گفت 2 تومن با کارکرد 4000 تا

قيمت ش همونه
فلات صفرش 2.500مشهد
شمال بچه ها 2.850 قيمت بهم دادن

تازه بيمه هم بايد بشه
اون كه گفته 2 تومن چون بيمه داره مي ارزه

farzad_sh_2020
08-03-1391, 08:14 بعد از ظهر
یعنی بیام مشهد صفرش هست ؟ صفر 90 یا 91 ؟
ممنون میشم شماره بدین اگر نمایندگی موجود داره
درضمن قطعاتش گیر میاد راحت ؟

nopo
08-03-1391, 08:45 بعد از ظهر
توي تاپيك فلات سوال كن اينجا جاش نيست

farzad_sh_2020
08-03-1391, 08:58 بعد از ظهر
ببخشید چرا فلات ؟

nopo
08-03-1391, 09:02 بعد از ظهر
چون اون موتوري كه شما توضيح دادي اسمش فلاته

farzad_sh_2020
08-03-1391, 09:10 بعد از ظهر
نه من مد نظرم موتور روان هست
rv 200

اوون فلات که صفرش زیاد هست

نیما نادری
10-03-1391, 09:30 قبل از ظهر
آگهی روان

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

farzad_sh_2020
10-03-1391, 10:17 بعد از ظهر
اینم از روان من :

Mohammad aghili
10-03-1391, 10:19 بعد از ظهر
مبارکه دادا

یه کم توضیح بده

چه جوریاس؟

farzad_sh_2020
10-03-1391, 10:22 بعد از ظهر
برای اولین تجربه تریل الان حدود 30 دقیقه باهاش دور زدم .
اصلاً انگار نه انگار آدم از روی دست انداز رد میشه .
چون تا هفته پیش هیوسانگ سوار میشدم یکم شتابش تو ذوق میزنه . البته چون بچه ها گفتن به تریل گاز پر نده زیاد شتاب گیری نکردم

سرعت هم 100 تا رو خوب میره و بدون فشار
فقط یکم حرارت زیاد میخوره به آدم بخصوص پای راست . نمیشه یه جوری حرارت اگزوز رو جلوگیری کرد ؟ میترسم روی این لباس چرم بپوشم بسوزه :دی

02109002
10-03-1391, 10:24 بعد از ظهر
مبارک باشه فرزاد جان ایشاا.. چرخش تو آفرود زمینا رو شخم بزنه ، صبح آوردیش دادا ؟

از صبح فقط نیم ساعت دور زدی باهاش ؟

farzad_sh_2020
10-03-1391, 10:32 بعد از ظهر
ممنون مرسی
نه الان اوردمش
عکس مال صبح هست

Mohammad aghili
10-03-1391, 10:33 بعد از ظهر
البته چون بچه ها گفتن به تریل گاز پر نده زیاد شتاب گیری نکردم

***ز بره بابا
به موتور جماعت نباس رحم کرد

1 و 2 و 3 و 4 و 5 رو همچی پرکن که انجینش بترکه

هیچ مشکلی نداره
روانه

الکی که نیس (میخواستم بجای الکی بگم فلات :دی)

farzad_sh_2020
10-03-1391, 11:35 بعد از ظهر
راستی دوستان لاستیک ها کراسی شده

تا آخر هم کشیده شده عقب که گیر نکنه به جایی . ولی کمی زنجیر شل هست . نظرتون چیه ؟ سایز زنجیر میشه عوض کرد ؟ یا توی ستون عقب موتور میشه یکم جای پیچ باز کردم که بره عقب تر لاستیک ؟
درضمن نظر دسوتان در مورد لاستیک چیه ؟ فابریک هاشو بندازم روش یا همین کراس خوبه ؟ چون حس کردم سر پیچ یکم فرمون یه جوری میشه و مثل بازی میکنه بخاطر گل لاستیک ها گفتم شاید هست .

دوتا موتور که داشتم و دارم چون کله ثابت بودن فرمون این یکم برام گنگ هست :دی

راستی توی پیچ چقدر میشه خوابوندش ؟ ترسیدم بخوابونم بخاطر گل لاستیک که فاصله هم داره بزنتم زمین

dariush
11-03-1391, 12:00 قبل از ظهر
اقا مبارکه
نو خریدی یا دست دو ؟و قیمتش با qm r چقد فرق داشت؟

02109002
11-03-1391, 02:49 قبل از ظهر
زنجیر باید حدود 2 سانت بازی کنه چون وقتی رو موتور بشینی و کمک بخوابه زنجیر سفت میشه

تا جائی که جا داشته خوابوندیم موتور رو ولی از زیرمون در نرفت

Mohammad aghili
11-03-1391, 11:57 قبل از ظهر

دقیقا محمد جان

من هم بالاستیک کراس و هم با لاستیک فابریکش ، خوابوندم و کاری نشد

ولی یه کم قلق داره خوابوندن اینا سر پیچ

پیشنهاد می کنم کلیپ های مسابقات موتور کراس رو ببینیند ، متوجه میشید

(باس بیای جلوی زین بشینی و پای موافق رو بسمت جلو روی زمین باز کنی)

alinozad
11-03-1391, 05:39 بعد از ظهر
محمد جان من با موتور تو نشستم چون لاستیکت کراسی بود اصلا در حالت عادی هم آدم روی اسفالت احساس میکرد دم موتور بازی میکنه درحالیکه با دومنظوره خودم اینجوری نیست!
با ویرابر دومنظوره من تا جائی موتورو میخابونم که اگه دست دراز کنم دستم به زمین میخوره ولی جرات ول کردن فرمونو ندارم،ولی با لاستیک فابریکیم کاملا سر میخورد!!!با لاستیک شما هم سر میخورد!!!!

farzad_sh_2020
11-03-1391, 07:13 بعد از ظهر
دوستان عزیز شمع چه مدلی بخرم چه مارکی ؟
روغن چی ؟
ممنون میشم بگید که فردا موتور رو سرویس کنم
شمع که خودم میتونم عوض کنم ؟

loser
11-03-1391, 07:57 بعد از ظهر
من روغن رو بهتون کاسترولgpپیشنهاد میکنم,من واسه روان خودم فقط gpمیریزم

dariush
11-03-1391, 08:09 بعد از ظهر
اقا فرزاد جواب سوال ما رونمیدی ؟

Mohammad aghili
11-03-1391, 08:41 بعد از ظهر
ما که خوابوندیم و سر نخورد !

راستی دوستان یه سوال حیاتی

من امروز یه شکری خوردم و موقع تعویض روغن بیشتر از یه لیتر ریختم تو موتور

بعد از یه ساعت موتور سواری ,داشت از همه جای موتور روغن میزد بیرون

از جای شمع ,محل اتصال کاربرات ,فیلتر هوا
هز همه جا

بعد رفتم روعن رو خالی کردم و دوباره اندازه یه لیتر ریختم

اما هنوزم همون طوریه

از محل اتصال کاربرات به سیلندر و از فیلتر هوا روغن میچکه

چیکار کنم?
فردا هم میخوام برم آفرود !!!!

میترسم روغن زیادی خالی شه و سیلندر قفل کنه

farzad_sh_2020
11-03-1391, 09:49 بعد از ظهر
اقا مبارکه
نو خریدی یا دست دو ؟و قیمتش با qm r چقد فرق داشت؟
دست دوم خریدم . 2000 تا کارکرده . با لاستیک کراس و در حد نو هست . 2100 بجز خرج های سند و ...
این آخرین مدل روان هست فکر کنم . هر دو چرخ دیسکی هست . فقط کیلومتر دیجیتال نیست که ظاهراً در مدل جدید اینجوری میشه که ندیدم توی بازار اصلاً

زنجیر باید حدود 2 سانت بازی کنه چون وقتی رو موتور بشینی و کمک بخوابه زنجیر سفت میشه

زنجیر بیشتر از دو سانت بازی میکنه . میشه از دندونه های زنجیر یکی کم کنم ؟
---------------------------------------

امشب یک ساعت بیرون بودم باهاش . توی سرعت گاز که ول میکنم صدای طق طق میده بعضی وقت ها . جوری که پلیس گذاشت دنبالم منم مثل بچه مثبتا یواش رفتم یهو یجا پیچدم و تخته کردم نرسید :دی
شمع عوض کنم حل میشه ؟ یا کاربرات تنظیم میخواد ؟

راستی بردم پیش یکی گفت این سیستم کاهش مصرف سوختش رو بیا بردارم برات موتور خیلی بهتر میشه . نظر شما چیه ؟

فردا دارم برای اولین بار در دومین روز سواری با تریل میرم بیرون از شهر باغ و کوه اوونجا هست :دی . نظر دوستان چیه ؟ هنوز تجربه زیادی با موتور ندارم برم تو کوه باهاش ؟ چه چیزی رو باید رعایت کنم ؟

farzad_sh_2020
11-03-1391, 09:54 بعد از ظهر
من روغن رو بهتون کاسترولgpپیشنهاد میکنم,من واسه روان خودم فقط gpمیریزم

کاسترول gp چه درجه ای ؟
دوستان دیگه از اساتید نظری ندارن ؟

alinozad
11-03-1391, 10:06 بعد از ظهر
آقا من روغن ایرانی همه جوره رو تست کردم معمولی بود،روغن پروفی کار رو ریختم از همه بهتر جواب داد!
کاسترول جی پی نریختم.
شمع ایریدیوم چینی انداختم که خیلی خوب بود.
صدای تق تق خیلی خیلی طبیعیه و توی روانهائی که سالمند به گوش میرسه!هرچی تقش بیشتر قدرتش بیشتر!اتفاقا من به یه نتیجه ای رسیدم،وقتی کاربرات تنظیم نیست اون صدای تق تق از گزوز نمیاد!
محمد جان اون روغن های اضافی از شیلنگی که به خروجی هوا وصل شده خارج میشه،تا چندروز همینجور میچکه مگه اینکه تمیزش کنی!دیگه پس نمیزنه ولی روغن توی قسمتهای اضافی مونده یعنی پس زده و پس موندش جا مونده همینجور میریزه تا تموم شه و نگران نباش داداش.منم ازین سوتیا دادم.منتها زیاد نریز که به موتور فشار میاد دادا.

nopo
11-03-1391, 10:21 بعد از ظهر
دست دوم خریدم . 2000 تا کارکرده . با لاستیک کراس و در حد نو هست . 2100 بجز خرج های سند و ...
این آخرین مدل روان هست فکر کنم . هر دو چرخ دیسکی هست . فقط کیلومتر دیجیتال نیست که ظاهراً در مدل جدید اینجوری میشه که ندیدم توی بازار اصلاً

زنجیر بیشتر از دو سانت بازی میکنه . میشه از دندونه های زنجیر یکی کم کنم ؟
نياز نيست كم كني.زنجير كش رو تنظيم كن
---------------------------------------

امشب یک ساعت بیرون بودم باهاش . توی سرعت گاز که ول میکنم صدای طق طق میده بعضی وقت ها . جوری که پلیس گذاشت دنبالم منم مثل بچه مثبتا یواش رفتم یهو یجا پیچدم و تخته کردم نرسید :دی
شمع عوض کنم حل میشه ؟ یا کاربرات تنظیم میخواد ؟

راستی بردم پیش یکی گفت این سیستم کاهش مصرف سوختش رو بیا بردارم برات موتور خیلی بهتر میشه . نظر شما چیه ؟

فردا دارم برای اولین بار در دومین روز سواری با تریل میرم بیرون از شهر باغ و کوه اوونجا هست :دی . نظر دوستان چیه ؟ هنوز تجربه زیادی با
موتور ندارم برم تو کوه باهاش ؟ چه چیزی رو باید رعایت کنم ؟

تنها نرو حداقل3تا موتور باشين.قفل زنجير و لوازم وآچار ببرين

MOHAMMAD_VIOLIN
11-03-1391, 11:17 بعد از ظهر
اگه درست دیده باشم انگار روی زینش یه روکش کشیده ! اگه روکش باشه چون زیاد تجربه نداری واسه آفرود سر میخوری میری عقب موقع سر بالایی.کلا این کار حرفه ای نیست !
روکش زین واسه این سبک رو میگم.

واسه آفرود هم تنها نرو.

البته نمیدونم چقدر آدم هیجانی هستی یا میخوای چقد ریسک کنی فردا !! اما چون زیاد با این موتور آشناییی نداری بیشتر دقت کن.

ترجیحا اگه یه کسی که کارش آفروود هست یا کراس سواره رو دیدی بگو عملا چندا چیز مهم مثله :
نشستن رو این موتور موقع سر پایینی و سر بالایی رو بهت آموزش بده
همچنینی زمانه سرپا وایستادن و استایلش
و مواقع اضطراری استفاده از ترمز جلو؟؟؟ یا عقب؟؟؟ در سر بالاییی یا سر پایینی... که بسیار واسه مبتدی ها دردسر ساز میشه
و غیره ...
.این چیزا رو اگه بدونی از موتور سواری با این تریل لذت خوبی میبری ولی اگه ندونی فرقی نمیکنه که با هیوسانگ خودت بیای آفرود !

سعی کن لوازم ایمنی رو هم بگیری مثله شولدر و ساق بندها

با این لاستیک ها هم روی آسفالت انتظار ترمز خوب نداشته باش !! بیشتر از ترمز جلو استفاده کن(مهم)
اگه خیس بود زمین مواظب باش ترمز نداری !!!!

farzad_sh_2020
11-03-1391, 11:54 بعد از ظهر
اگه درست دیده باشم انگار روی زینش یه روکش کشیده ! اگه روکش باشه چون زیاد تجربه نداری واسه آفرود سر میخوری میری عقب موقع سر بالایی.کلا این کار حرفه ای نیست !
روکش زین واسه این سبک رو میگم.

واسه آفرود هم تنها نرو.

البته نمیدونم چقدر آدم هیجانی هستی یا میخوای چقد ریسک کنی فردا !! اما چون زیاد با این موتور آشناییی نداری بیشتر دقت کن.

ترجیحا اگه یه کسی که کارش آفروود هست یا کراس سواره رو دیدی بگو عملا چندا چیز مهم مثله :
نشستن رو این موتور موقع سر پایینی و سر بالایی رو بهت آموزش بده
همچنینی زمانه سرپا وایستادن و استایلش
و مواقع اضطراری استفاده از ترمز جلو؟؟؟ یا عقب؟؟؟ در سر بالاییی یا سر پایینی... که بسیار واسه مبتدی ها دردسر ساز میشه
و غیره ...
.این چیزا رو اگه بدونی از موتور سواری با این تریل لذت خوبی میبری ولی اگه ندونی فرقی نمیکنه که با هیوسانگ خودت بیای آفرود !

سعی کن لوازم ایمنی رو هم بگیری مثله شولدر و ساق بندها

با این لاستیک ها هم روی آسفالت انتظار ترمز خوب نداشته باش !! بیشتر از ترمز جلو استفاده کن(مهم)
اگه خیس بود زمین مواظب باش ترمز نداری !!!!

آره روکش پلاستیکی داره ولی فردا اگر ببینم سر میخورم جدا میکنم

از نظر هیجان انقدری هیجانی هستم که همون چند دقیقه اول میخواستم هر کاری که تو ذهنم میاد بکنم :دی

امروزم از روی 2تا تپه شن ساختمان رد شدم با سرعت نسبتاً کم و 2تا پل که یکم بالا پایین میشدن رفتم بپرم که روی یکیش سر موتور بلند شد :دی
درضمن خونمونم دیگه از پارکینگ نمیرم . مستقیم از پله ها میرم تو و بعد از وسط میرم تو پارکینگ :دی
کلاً میدونم داری میگی خدایا تریل دست آدم بی جنبه نده :دی
تازه امروز زد به سرم 2 طبقه موتور از آپارتمان ببرم بالا ولی دیدم تو راه پله ها نمیچرخه :دی

راستی ترمز هاش که خیلی توپ هست . با 100 تا زدم ترمز میخ کوب شد . مخصوصاً عقب . یعنی اگر با پالس یا هیو بودم چند متر میکشید و جیغ میزد . این اصلاً نکشید و خوب وایساد

تنها نرو حداقل3تا موتور باشين.قفل زنجير و لوازم وآچار ببرين

ببین شاید فکر کردین میخوام برم کوه نوردی :دی
نه بابا برای بار اول فقط دامنه کوه میخوام برم .

آقا من روغن ایرانی همه جوره رو تست کردم معمولی بود،روغن پروفی کار رو ریختم از همه بهتر جواب داد!
کاسترول جی پی نریختم.
شمع ایریدیوم چینی انداختم که خیلی خوب بود.
صدای تق تق خیلی خیلی طبیعیه و توی روانهائی که سالمند به گوش میرسه!هرچی تقش بیشتر قدرتش بیشتر!اتفاقا من به یه نتیجه ای رسیدم،وقتی کاربرات تنظیم نیست اون صدای تق تق از گزوز نمیاد!
محمد جان اون روغن های اضافی از شیلنگی که به خروجی هوا وصل شده خارج میشه،تا چندروز همینجور میچکه مگه اینکه تمیزش کنی!دیگه پس نمیزنه ولی روغن توی قسمتهای اضافی مونده یعنی پس زده و پس موندش جا مونده همینجور میریزه تا تموم شه و نگران نباش داداش.منم ازین سوتیا دادم.منتها زیاد نریز که به موتور فشار میاد دادا.

آره همچین تق میقه که دوستم داشت سکته میکرد :دی

روغن چه درجه ای بریزم ؟ 10 40 یا 20 50 یا 10 50 یا 20 40 ؟ یادم نیست خب کدومش درست بود :دی

شمع 2 پلاتینه بگیرم مشکلی پیش میاره ؟ چون برای ماشین انداختم توی شتابگیری تغییر میشه حس کرد و همچنین توی مصرف سوخت :دی

AMIR-250
12-03-1391, 12:02 قبل از ظهر
امروز زنجیر عزیزمو سفت کردم بعد شتاب رف بالا

AMIR-250
12-03-1391, 12:07 قبل از ظهر
فقط یه حرکتی میخوام بزنم از برادارای اوستای خودم کمک میخوام:اول اینکه میخوام از این شمع ایریدیومه چی چیه از اینا بندازم......
بعد از این فلاپای روی کمک که ار وی داره میشه رو معمولی انداخت؟

MOHAMMAD_VIOLIN
12-03-1391, 12:11 قبل از ظهر
آره روکش پلاستیکی داره ولی فردا اگر ببینم سر میخورم جدا میکنم

از نظر هیجان انقدری هیجانی هستم که همون چند دقیقه اول میخواستم هر کاری که تو ذهنم میاد بکنم :دی

امروزم از روی 2تا تپه شن ساختمان رد شدم با سرعت نسبتاً کم و 2تا پل که یکم بالا پایین میشدن رفتم بپرم که روی یکیش سر موتور بلند شد :دی
درضمن خونمونم دیگه از پارکینگ نمیرم . مستقیم از پله ها میرم تو و بعد از وسط میرم تو پارکینگ :دی
کلاً میدونم داری میگی خدایا تریل دست آدم بی جنبه نده :دی
اتفقا به خوب کسی داده !!
تازه امروز زد به سرم 2 طبقه موتور از آپارتمان ببرم بالا ولی دیدم تو راه پله ها نمیچرخه :دی

راستی ترمز هاش که خیلی توپ هست . با 100 تا زدم ترمز میخ کوب شد . مخصوصاً عقب . یعنی اگر با پالس یا هیو بودم چند متر میکشید و جیغ میزد . این اصلاً نکشید و خوب وایساد
ترمز جلو آره ... اما عقب سر میخوره..

حتما خورشیدی 44 تایی بنداز ! نیاز اساسی این موتوره

تو درگ 30 متر هیوسانگو میگیری باهاش (جدی میگما ! ):waiting:

farzad_sh_2020
12-03-1391, 07:48 بعد از ظهر
سلام
امروز هرچی کوه اطرافمون بود توی باغ رفتم .
تنها جاهایی که نرفتم جایی بود که دیگه بولدوزر هم نمیتونست بره :دی

راستی دوستان تاپیکی هست آموزش توش باشه ؟ مثلاً یکجا بود برای پایین اوومدن پر از سنگ خیلی سرعتم کم بود در حد ایست ولی توی پیچش شیب داشت و موتور همینجوری کج سر میخورد یواش میرفت . تو اینجور جاها چکار باید کرد ؟

alinozad
12-03-1391, 08:25 بعد از ظهر
و این است کیفیت فرمون رنتال روی روان!از بغل 2-3 متر لیز خوردم رکاب کج شد زانو بندم به گاو رفت و حتی فرمون از کرپی چرخید ولی رنتال خش هم برنداشت!

نیما نادری
12-03-1391, 08:47 بعد از ظهر
روان فابریک از کارخانه با فرمون رنتال میاد بیرون ...نمدونی ؟

alinozad
12-03-1391, 08:55 بعد از ظهر
فابریک فرمون من که با تقه خم میشد،میخاستم نوشو بگیرم 20 تومن بود رفتم یه رنتال دست دو پیدا کردم 40 تومن خریدم شماره سریال داره حک شدست!
خیلی خوب بود.امروز اگه فرمون قبلیم بود شکسته بود با اون زمین خوردن من!

نیما نادری
12-03-1391, 09:03 بعد از ظهر
فرمون خوبیه ...شانس آوردیم سایز کلامپهای بالای کرپی با هوندا (کاوا سوزو یاما) یکیه که بشه فرمون 7/8 renthal رو تجربه کرد :)

farzad_sh_2020
13-03-1391, 12:07 بعد از ظهر
دوستان عزیز خورشیدی 44تایی چه مدلی بگیرم ؟ مارک خاصی داره ؟ قیمت برام مهم نیست ولی چه حدود قیمت هست ؟

Mohammad aghili
13-03-1391, 12:17 بعد از ظهر
متاسفانه خورشیدی 44 تایی آماده برای روان موجود نیست (جا پیچ هاش نمیخوره به توپی روان)

شما میتونید از تکنیکی که علی نوزاد بر روی روان انجام داد استفاده کنید ، یعنی خورشیدی هوندا xl 250 رو به قیمت 22 تومن خریداری کنید و اون رو ببرید تراشکاری و خورشیدی فابریک رو برش بدید و اون تیکه جا پیچش رو دربیارید و به خورشیدی 44 تایی جوش بدید ، الان علی حدودا 2 ماه هست که انداخته رو موتورش و خیلی هم راضیه

02109002
13-03-1391, 12:21 بعد از ظهر
راستی دوستان تاپیکی هست آموزش توش باشه ؟
این تاپیک میتونه کمکت کنه ، اگه نبود همونجا سوال کن

آموزش تکنیک های موتور سواری کراس ([Only registered and activated users can see links])

farzad_sh_2020
13-03-1391, 01:19 بعد از ظهر
متاسفانه خورشیدی 44 تایی آماده برای روان موجود نیست (جا پیچ هاش نمیخوره به توپی روان)

شما میتونید از تکنیکی که علی نوزاد بر روی روان انجام داد استفاده کنید ، یعنی خورشیدی هوندا xl 250 رو به قیمت 22 تومن خریداری کنید و اون رو ببرید تراشکاری و خورشیدی فابریک رو برش بدید و اون تیکه جا پیچش رو دربیارید و به خورشیدی 44 تایی جوش بدید ، الان علی حدودا 2 ماه هست که انداخته رو موتورش و خیلی هم راضیه

خورشیدی اصلی خودش چه قیمتی داره ؟ ترجیح میدم دست به فابریک نزنم . هیچ سایزی به روان نمیخوره که آماده باشه ؟ چون کارای تغییر و تراشکاری فکر کنم باید کسی که انجام میده وارد باشه

Mohammad aghili
13-03-1391, 01:56 بعد از ظهر
خورشیدی اصلش فقط سایز 36 تایی داره که الان هم رو موتورتون نصبه

اونطوریا که فکرشو میکنید نیست

تو همین چند صفحه قبل عکس خورشیدی علی رو گذاشته بودم ، کار آسونیه

roozbeh rv
13-03-1391, 02:09 بعد از ظهر
دوستان جديدا احساس ميكنم عقب موتور خيلي ميلرزه
امروز موتور درجا كار ميكرد لاستيك عقب و محافظ زنجير كاملا محسوس ميلرزيد
مشكل از چيه ؟؟؟؟؟

farzad_sh_2020
13-03-1391, 03:15 بعد از ظهر
خورشیدی اصلش فقط سایز 36 تایی داره که الان هم رو موتورتون نصبه

اونطوریا که فکرشو میکنید نیست

تو همین چند صفحه قبل عکس خورشیدی علی رو گذاشته بودم ، کار آسونیه

سلام
ببخشید گشتم عکس رو ندیدم
ممنون میشم اگر بگید دقیق کدوم صفحه هست
چون حتی پست های شما رو زدم نشون بده . موتور تیون شده و عکس های دیگه دیدم ولی خورشیدی نه

AMIR-250
13-03-1391, 04:48 بعد از ظهر
ینی مرسی که جواب مارو دادین.....

nopo
13-03-1391, 07:01 بعد از ظهر
ینی مرسی که جواب مارو دادین.....

قرار نيست هركي پست ميزنه سريع جواب بدن!
24 ساعت كه پاي اينترنت نيستند بنده هاي خدا!:4chsmu1::thanks:
يكم تحمل داشته باش تا آخر شب جواب ميدن:image111:

farzad_sh_2020
13-03-1391, 07:41 بعد از ظهر
دوستان بردم فیلر رو یکم شل کرد . گفت خیلی سفت بود و برای تابستون شل باشه بهتر هست
مشکلی نداره ؟

alinozad
13-03-1391, 09:59 بعد از ظهر
دیگه حوصلم سر رفت!
رفتم قاب کنسول جلو رو گرفتم به 11 چوق!
صفحه کلاچ گرفتم به 11 چوق!
برقمم از دیروز هی فیوز میپروند گفتنند از شارژر هست و رفتم یه شارژر گرفتم به 12 چوق!
با محمد عقیلی کلی ور رفتیمو کنسولو جا زدیم،صفحات رو هم با کمک علی زابل جا زدیم ولی باز و بستش با خودمون بود،شارژر رو هم خودم عوض کردم،موتور سالم بود تا اینکه رفت روی زاپاس،رفتم بنزین زدم محمدم گذاشتم خونشون نرسیده به خونه اطراف خونه یهو برق و چراغها رفت خفه کرد دیگه روشن نشد!انگار کاربرات آشغال گرفته...صبح زود باید بازش کنم کاربرات رو ولی نمیدونم باز چرا برقش رفت

Mohammad aghili
13-03-1391, 10:17 بعد از ظهر
ای بابا

علی فیوض سالم بود؟

alinozad
13-03-1391, 10:22 بعد از ظهر
اعصابم خورد بود نگاه نکردم فردا صبح زود نگاه میکنم

mohammad_hyper
14-03-1391, 01:24 بعد از ظهر
دوستان كسي اطلاع دقيق نداره كه روان 91 كي مياد تو ايران ؟؟؟

farzad_sh_2020
14-03-1391, 01:31 بعد از ظهر
اينم امروز
كوه هاي اطراف بزرگراه حسيني الهاشمي - شيراز

Sent from my iPhone using Tapatalk

Mohammad aghili
14-03-1391, 05:01 بعد از ظهر
خبر خبر !

روان 91 در نمایندگی مشهد به قیمت : 3 تومن

خدا بده برکت:25r30wi:

farzad_sh_2020
14-03-1391, 08:11 بعد از ظهر
سلام
دوستان امروز عصر که رفتم کوه جاده خاکی بود جوری که رد لاستیک کاملاً میموند
وقتی مسیر برمیگشتم دیدم حتی 2متر هم من صاف نرفتم و همش لاستیک چپ و راست شده و مارپیچ یا از سمت راست رفتم چپ و برعکس .

علت چی هست ؟ امکان داره از محل نشستن باشه ؟ باید عقب بشینم که اینجوری نشه ؟

Mohammad aghili
14-03-1391, 08:24 بعد از ظهر
کلا هیچوقت نباید از رد لاستیک روی گل-خاک عبور کرد

بشدت خطرناکه
میزنت زمین

farzad_sh_2020
14-03-1391, 08:43 بعد از ظهر
کلا هیچوقت نباید از رد لاستیک روی گل-خاک عبور کرد

بشدت خطرناکه
میزنت زمین

من دقیقاً امروز توی رد لاستیک میرفتم که از قبل مونده بود . البته خیلی خراب بود و بعید میدونم ماشین میتونست الان بیاد بالا . یعنی از وسطش برم ؟ چون دقیق بین رد لاستیک چپ و راست شده بود و گاهی اوقات از لبه رفته بود بالا و برگشته بود وسط

Mohammad aghili
14-03-1391, 09:20 بعد از ظهر
من دقیقاً امروز توی رد لاستیک میرفتم

تاکید میکنم، نباید از روی رد لاستیک عبور کرد ! :11:

یعنی از وسطش برم ؟

نه داداش
کلا از رو رد لاستیک نرو

alinozad
15-03-1391, 09:56 قبل از ظهر
اینو بدون که از روی رد لاستیک بری خوردی زمین!من چندبار نزدیک بود شهید بشم داشتم با سرعت میرفتم یهو افتادم تو رد لاستیک..

farzad_sh_2020
15-03-1391, 10:18 قبل از ظهر
اینو بدون که از روی رد لاستیک بری خوردی زمین!من چندبار نزدیک بود شهید بشم داشتم با سرعت میرفتم یهو افتادم تو رد لاستیک..

پس دیروز خیلی شانس آوردم مخصوصاً توی سربالایی ته موتور بعضی جاها نیم متر بازی کرده بود
البته وقتی برگشتم دیدم و ترسیدم :))))

علتش این هست که کوبیده شده و زیرش سفت شده ؟ یعنی میگید جایی که رد جاده هست بندازم از بقلش توی سنگ ها برم ؟

دوستان کسی از اسپری پنچر گیری استفاده کرده ؟ روش خوندم نوشته هم برای با تیوپ و هم بی تیوپ ولی فکر کنم بیشتر به دید تیوپلس میخوره . نظر شما چیه ؟
توتال داشت میگفت 12000 . ظاهراً فشار بادش میتونه یه لاستیک سایز 205 ماشین پر کنه . چیزی که روش نوشته بود

Mohammad aghili
15-03-1391, 10:40 قبل از ظهر
علتش این هست که کوبیده شده و زیرش سفت شده ؟ یعنی میگید جایی که رد جاده هست بندازم از بقلش توی سنگ ها برم ؟
علتش اینه که شما که نمیتونی دقیقا از روی رد لاستیک قبلیت بری که !

بعد زمانی که لاستیک از روی ردی که قبلا گذاشتی بخواد در بیاد ، موتور یهو فرمون میده ، و بلعکس ، ینی بخوای از رو جاده بیوفتی رو رد لاستیکت ، یهو موتور فرمون میده و اگه دسته موتور رو خیلی محکم نگرفته باشی ، پرت میشی پایین از رو موتور

اگه چاره ای نداری ، باس خیلی آروم از روی رد لاسیتک ها عبور کنی .... و یا مثه من باشی و خیلیی تند عبور کنی (ولی باس روی موتور نیم خیز شی و وزنت رو بکشی به سمت عقب و تـــخـــتـــه گـــاز....:29:

ولی پیشنهاد میکنم گزینه اول رو انجام بدی.... و در شرایط خیلی حاد بری سراغ گزینه دوم
هیچوقت به گزینه سوم حتی فکر هم نکن:25r30wi:

اینم واسه دوستان روانی

15965

farzad_sh_2020
15-03-1391, 11:16 قبل از ظهر
کسی طرح خاصی رو موتورش پیاده نکرده ؟
امروز رفتم برای طرح سوزوکی گفت فردا عصر بیارش برات میرنم . حدود 30 تومن گفت . برای برچسب روی باک و کنار لاستیکا و عقب و فلاپ های کنار زین
خوب گفته ؟

محمدرضا دبیرزاده
15-03-1391, 11:24 قبل از ظهر
این روان چیست که همه ی سایت دیوانه ی اوست :28:
.
.
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
.
.
15968
.
پیست شهید عباسی ... خوزستان ... بهبهان ... خودمان :3:

AMIR-250
15-03-1391, 11:25 قبل از ظهر
اره من تهران 40 تومن زدم

farzad_sh_2020
15-03-1391, 11:51 قبل از ظهر
آقا امیر ممنون میشم عکس بدی

AMIR-250
15-03-1391, 12:46 بعد از ظهر
آقا امیر ممنون میشم عکس بدی

اینه...

ali2240
15-03-1391, 08:21 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان گل!
بعد از مدت ها صبر و تحمل و امروز فردا کردن
امروز فرصتی بهم دست داد تا بتونم حدود 200 کیلومتر توی جاده کوهستانی مقایسه ای بین روان 200(موتور خودم) و کویر str200 (موتور پسرداییم) انجام بدم
روان200 مدل خرداد90 با کارکرد 1850 کیلومتر به رنگ نارنجی
کویر str200 مدل اسفند90 با کارکرد 500 کیلومتر به رنگ مشکی
بعد از حدود 200کیلومتر رانندگی متفق القول به این نتایج رسیدیم:

روان دارای شتاب بیشتر،کشش بالاتر در سربالایی هاست که خیلی با کویر اختلاف داره و همیشه توی یک شیب میتونه با یک دنده بالاتر حرکت میکنه مثلا جایی که کویر میتونه توی دنده 4 به حداکثر 70 برسه روان همون مسیر رو با دنده 5 و حداکثر 100 حرکت میکنه

حداکثر سرعت روان در کفی به عدد 115 میرسه و کویر روی 100 انگار قفل میکنه!

ترمز های عقب کویر با اینکه دقیقا(حداقل توی شکلش) مثل روان میمونه اما واقعا قدرت ترمز گیری خیلی ضعیفی داره که با رگلاژ و هواگیری بهتر شد اما باز هم ضعف داشت

کمک های روان خیلی خیلی نرم تره و اصلا توی یه مسیر بلند اذیت نمیکنه و میتونه سرعت گیر ها رو با حداکثر سرعت رد کنه اما کویر نیاز به کم کردن سرعت داره وگرنه شما رو به آسمون پرتاب میکنه

زین در کویر انگار از سنگ ساخته شده که باعث شد راکب کویر به خاطر درد شدید در ناحیه کمر و باسن مبارک!،کلی فحش حواله طراحان این موتور کنه

دمای موتور توی سربالایی ها در کویر خیلی بالاتر از دمای روان میره که در یه مورد باعث شد دنده بیشتر از 3 جا نره که بعد از 10 دقیقه توقف و خنک شدن مشکل حل شد

بعد از طی کردن 130کیلومتر و ایست برای سوختگیری متوجه شدیم که کویر با اینکه قدرت کمتری داره یک لیتر سوخت بیشتری رو نوش جون کرده!

در مسیر هم چراغ روغن! کویر روشن شد(که علتش رو نتونستیم کشف کنیم،اصلا نفهمیدیم واقعا چراغ روغنش به چه کاری میاد چون بعد از روشن شدنش حدود 90 کیلومتر راه رو بدون مشکل طی کردیم)

توی آزمایشات متوجه شدیم که روان توی همه موارد برتره به جز یک مورد و اونم لرزشیه که به راکب منتقل میکنه که در این مورد کویر بهتر از روان عمل میکنه

16049
16050
16051
16052

AMIR-250
16-03-1391, 12:59 بعد از ظهر
کسی طرح خاصی رو موتورش پیاده نکرده ؟
امروز رفتم برای طرح سوزوکی گفت فردا عصر بیارش برات میرنم . حدود 30 تومن گفت . برای برچسب روی باک و کنار لاستیکا و عقب و فلاپ های کنار زین
خوب گفته ؟

چی شد ؟زدی؟

farzad_sh_2020
16-03-1391, 01:50 بعد از ظهر
شتر عزیز را شستم که عصر ساعت 5 ببرم
البته چندتا نوشته میخوام فقط بزنم سوزوکی و فکر نکنم طرح کامل بزنم . چون نمونه نداره که ببینم

Mohammad aghili
16-03-1391, 01:54 بعد از ظهر
شتر عزیز را شستم که عصر ساعت 5 ببرم
البته چندتا نوشته میخوام فقط بزنم سوزوکی و فکر نکنم طرح کامل بزنم . چون نمونه نداره که ببینم

کلا هیوسانگ و پالس رو گذاشتی کنار دیگه !!! :25r30wi:

عجب موتوریه این روان

farzad_sh_2020
16-03-1391, 02:26 بعد از ظهر
کلا هیوسانگ و پالس رو گذاشتی کنار دیگه !!! :25r30wi:

عجب موتوریه این روان

نگو که دیروز یه کار سرعتی داشتم با پالس رفتم بیرون . یعنی تا روان پارک کردم پالس رو برداشتم رفتم . سر پیچ اولی نزدیک بود برم تو بلوار .
فرمون پالس برام شده بود مثل ..... سفت اصلاً نمیتونستم بپیچمش . از بس فرمون روان شل هست :دی

جای این دنده و ترمز هم که رفته بود عقب همش گمشون میکردم
یعنی چه اوضاعی داریم ما که چند سبک موتور داریم :دی

farzad_sh_2020
16-03-1391, 02:38 بعد از ظهر
نظر دوستان در مورد این چیه ؟ چون احتمالاً توی مایه همین بزنم . ساده هست ولی به نظرم خوب هست
ممنون میشم نظر بدین

Mohammad aghili
16-03-1391, 02:55 بعد از ظهر
خوبه
به این رنگ میاد

AMIR-250
16-03-1391, 03:07 بعد از ظهر
برادر محمد....این فلاپای رو کمک.به معمولی هام میخوره؟

loser
16-03-1391, 03:31 بعد از ظهر
شدن که میشه ولی باید یه جورایی سوار کنی,یکی از دوستام روی موتورش سوار کرده بود ولی به نظر من رو روان معمولی جالب نمیشه

AMIR-250
16-03-1391, 03:38 بعد از ظهر
شدن که میشه ولی باید یه جورایی سوار کنی,یکی از دوستام روی موتورش سوار کرده بود ولی به نظر من رو روان معمولی جالب نمیشه

قشنگ میشه ها .....

farzad_sh_2020
16-03-1391, 03:41 بعد از ظهر
آقا امیر در مورد اینم نظر بده :
همچنین سایر دوستان

Mohammad aghili
16-03-1391, 03:50 بعد از ظهر
قشنگ میشه ها .....
قشنگ نمیشه

AMIR-250
16-03-1391, 03:52 بعد از ظهر
نظر دوستان در مورد این چیه ؟ چون احتمالاً توی مایه همین بزنم . ساده هست ولی به نظرم خوب هست
ممنون میشم نظر بدین

ببین این خیلی ساده ست مخصوصا رو فلاپ بغل زیاد جالب نی
من خودم بردم پیش مهدی رخشا.... احتملا تهرانیا بشناسن ...اشناست..کارش درسته...3 ساعت طول کشید....44 تومنم دادم....همه الان تو کفه موتورن

AMIR-250
16-03-1391, 03:55 بعد از ظهر
قشنگ نمیشه

ولی جلو موتور پر تر میشه.خوشگلتر میشه....ینی نرم دنبالش؟

farzad_sh_2020
16-03-1391, 03:55 بعد از ظهر
ببین این خیلی ساده ست مخصوصا رو فلاپ بغل زیاد جالب نی
من خودم بردم پیش مهدی رخشا.... احتملا تهرانیا بشناسن ...اشناست..کارش درسته...3 ساعت طول کشید....44 تومنم دادم....همه الان تو کفه موتورن

اون طرحی که شما زدی نمیاد به نظرم به این رنگ
شیراز هم هیچ طرح آماده ای نیست که بخوام انتخاب کنم

حالا برم ببینم چی میشه

AMIR-250
16-03-1391, 04:09 بعد از ظهر
حالا تو عکسم زیاد باحال نی....ولی هرکی از نزدیک میبینه حال میکنه

loser
16-03-1391, 06:16 بعد از ظهر
اکثرا واسه رنگ مشکی زرد همین طرح سوزوکی رو میزنن ولی به نظر من همین طرح ساده فابریک قشنگه(کلا مشکی زرد رنگ خوشگلیه)

reza KTM
16-03-1391, 10:59 بعد از ظهر
من برچسب های روان جدیدا رو روی رنگ سفیدش خیلی حال میکنم و طرح برچسب ساده رو روی روا های مدل قدیم
دوست ندارم خیلی جینگولک شه (نظر شخصی)

roozbeh rv
16-03-1391, 11:33 بعد از ظهر
دوستان جديدا احساس ميكنم عقب موتور خيلي ميلرزه
امروز موتور درجا كار ميكرد لاستيك عقب و محافظ زنجير كاملا محسوس ميلرزيد
مشكل از چيه ؟؟؟؟؟
دوستان احيانا كسي نميخواد جواب بده

farzad_sh_2020
17-03-1391, 08:31 بعد از ظهر
اینم از سوزوکی من :دی

به نظرم همه جاش خوب شد جز فلاپ عقب . نظر دوستان چیه ؟

RED-LINE
17-03-1391, 08:46 بعد از ظهر
نه برچسب رو فلاپ عقبشم قشنگه

Mohammad aghili
17-03-1391, 08:50 بعد از ظهر
بسیار زیبا