PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روان 200

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16 17

shahriarr
28-03-1394, 10:19 بعد از ظهر
شما مدل 93 میخری یعنی یک سال افت رو میخری 6 م حساب کن سال 95 بخوای بفروشیش میشه 2 سال افت از قیمت میفته
حیفه پول بره پایه روانو فلاتو این اسباب بازی های چینی

مرام
28-03-1394, 11:23 بعد از ظهر
من جای شما باشم میگردم کیو ام سالم گیر میارم تا هم بقول شهریار افت قیمتشو کرده باشه و هم نسبت به سری های جدید از گیربکس قویتر و آیرودینامیک افرودیتر بهره مند باشه.
با سه چهار تومن کیو ام سالم و وحشی میشه گیر اورد ، فقط باید بگردی و عجله نکنی.

[Only registered and activated users can see links]

مرام
29-03-1394, 03:06 بعد از ظهر
عکسهای زیر روان کیو ام ما هستکه در کشورهای دیگه بنام خودشونه مثل رمزی و جی تی ایکس و... عرضه میشه.
با یه جستجوی ساده از هر کدوم در یوتیوپ میبینید که راکب حرفه ای با این موتور براحتی از پس تپه و شیب و گل و برف و سنگ بر میاد و حتی پا به پای بزرگان هم حجم خودش مثل هوندا و کی تی ام اومده و آبرو داری کرده!
البته باید ببینید و بغد قضاوت کنید!

ali_r
29-03-1394, 03:39 بعد از ظهر
مصرفش یکی از دوستان میگفت که 3 . 3 و نیمه
و با تو جه به مصرفش و کمک نرمی که داره
اگه فقط استفاده شهری ازش داشته باشی چی ؟
موتوری هست که بشه روش حساب کرد زیاد خراب نشه و در حد هندیا کار کنه

به مصرفش زیاد دقت نکردم ولی همون 3.5 میسوزونه
اره داداش اتفاقا اگه تو شهر استفاده بشه عمرش بیشتره و کمتر خراب میشه

یه موتور دومنظوره هستش که بیشتر برای شهر خوبه تا کوه چون ببری کوه بعد مدتی به خرج میفته و نباید بیشتر از حد ازش انتظار داشته باشی ولی توی شهر تمام خواسته هاتو براورده میکنه و یه مزیت اینکه میشه از بین دوتا ماشین حرکت کنی و فرمونش به اینه های ماشین ها نمیخوره...

roohollah1990
29-03-1394, 04:47 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]اینم یه آچار فیلر دمدستی (تیغ اصلاح) برا رفقا بین 0.08 و 0.09 میلیمتر:thanks:

VAHID
29-03-1394, 06:41 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]اینم یه آچار فیلر دمدستی (تیغ اصلاح) برا رفقا بین 0.08 و 0.09 میلیمتر:thanks:

یه کم سخته بخوای با این فیلر کنی دست ادمو میبره:wall3:

یاس علیدادی
30-03-1394, 12:40 قبل از ظهر
دوستان عزیز کاربرات روان RV من یه سالی بود مشکل داشت و موتور مریض راه میرفت به قول تعمیرکارش
هفته پیش زنگ زدم خود شرکت گفتم جون مادرتون کاربرات از کجا اصلی بگیرم. گفت برو عباسپور. رفتم نمایندگی عباسپور (گمرک) نداشت. سپردم به زور یه دونه برام اورد.
غیر اصلی داشت 180 تومن ولی جنسش خیلی بد بود. حیف پول بود. اصلیش رو گرفتم 280 تومن. خودم بستم. فیلتر رو هم عوض کردم ولی بدتر شد! حوصله تنظیم نداشتم. بردم تعمیرگاه تنظیمش کرد موتور واقعا خیلی بهتر میره الآن.
منم مثل این دوستمون تو سرپایینی هم از 100 تا بیشتر به زور میرفت ولی الآن گاز میدی خیلی بهتر میره
دوست عزیز کاربرات+فیلتر+شمع که دوستان گفتن تاثیر داره. البته وضعیت رینگ/پیستون و سیلندر هم بی تاثیر نیست. من که همه این بلاها سرم اومده. چیزی از این موتور نمونده که عوض نکرده باشم متاسفانه
راستی شاید براتون جالب باشه کیلومتر اینا(غیر دیجیتال) جنس الکی 40 تومن و اصلی 70 تومنه
کمک عقب اصلی 200 تومن ولی کم گیر میاد
کمک جلوها جفتش حدود 1 میلیون تومن!
به خدا یه موتور از شرکت بگیریم خورد کنیم بفروشیم 10 میلیون در میاد :11:

سلام دوست گرامی.متاسفانه قیمت زیادی بابت ی کاربرات چینی و بی کیفیت دادید.اگه پیشم بودید نهایتا با 70 تومن ی کاربرات برات مینداختم که اگه از اصلی خودش (مثلا اصلی)بهتر نباشه بدترم نیست.البته تنظیم و ی کمی تغییر در کاربرات و رابط بین سیلندر و کاربرات نیازه.

پ.م این مبلغ ها پای کاربرات برای این موتور های چینی اشتباهه.حالا اگه ی موتور خارجیسپ

Gladiator
30-03-1394, 03:17 بعد از ظهر
عکسهای زیر روان کیو ام ما هستکه در کشورهای دیگه بنام خودشونه مثل رمزی و جی تی ایکس و... عرضه میشه.
با یه جستجوی ساده از هر کدوم در یوتیوپ میبینید که راکب حرفه ای با این موتور براحتی از پس تپه و شیب و گل و برف و سنگ بر میاد و حتی پا به پای بزرگان هم حجم خودش مثل هوندا و کی تی ام اومده و آبرو داری کرده!
البته باید ببینید و بغد قضاوت کنید!

اگه یه بار از یه ژاپنی سواری بگیری و بعد اینو سوار شی متوجه میشی که تو کیفیت و سواری اختلاف خیلی فاحشه
روان تو آفرود کارتو راه میندازه ولی بعد 6 ماه کمک وسط یویو شده و کل موتور نیاز به آچارکشی داره ، چنتا سیم پره شکسته تو چرخ عقب باید تعویض بشن و احتمالا زنجیرتم به فنا رفته ، بعد یک سال به احتمال خیلی زیاد یه دست رینگو پیستونم تو گلوش گیر کرده ، مشکل گیر بکسشم مثل اینکه تو مدلای بالای 91 حل شده
چند سال تمام با wr و ttr آفرود رفتیم آخ نگفتن ولی روان رسیدگی زیاد میخواد
در ضمن کسی که دو منظوره میخره حداقل باهاش آفرود سبک و جاده حاکی رو میره وگرنه خب میرفت یه پالس یا آپاچی برمیداشت خیلی هم تو آسفالت از روان بهترن

مرام
31-03-1394, 01:07 قبل از ظهر
بابا ژاپني سوار!!
عرض کردم توي موتوراي هم حجم خودش قابل قبوله وگرنه با 250 و 400 يا موتوکراس که نبايد مقايسه بشه.
شما با سه ميليون کيو ام سالم ميتوني بگيري که انتظارات دومنظوره رو براورده کنه اما هوندا ايکس ال سي چهل سال تازونده ي بدون پلاک رو کمتر از هشت ميليون هم بهت نميدن!!
تازه پليس بگيرت موتورو از وسط شاسي برات نصف ميکنن!!
با توجه به قوانين و قيمت و قطعه و مکانيک ، روان گزينه خوبي براي جووناي عاشق جاده و کوهه.

ali_r
31-03-1394, 10:53 قبل از ظهر
بابا ژاپني سوار!!
عرض کردم توي موتوراي هم حجم خودش قابل قبوله وگرنه با 250 و 400 يا موتوکراس که نبايد مقايسه بشه.
شما با سه ميليون کيو ام سالم ميتوني بگيري که انتظارات دومنظوره رو براورده کنه اما هوندا ايکس ال سي چهل سال تازونده ي بدون پلاک رو کمتر از هشت ميليون هم بهت نميدن!!
با توجه به قوانين و قيمت و قطعه و مکانيک ، روان گزينه خوبي براي جووناي عاشق جاده و کوهه.

اقا روان بهترین موتور دنیاست ولمون میکنی؟

hosin555
31-03-1394, 11:48 قبل از ظهر
سلام می خام یچیزی بگم که هیشکی باورش نشه من سال92یه روان صفرخرید بعد اب بندی زدم به کوه باورتون نمی شه از یه بیرشرو کم میاورد دلموبدجورزد حالافروختم یه دلتا خریدم به خدا ازهرچی روان سر ناگفته نماند که زابنی یه چیز دیگس وهمه هم قبول دارن

Komando
31-03-1394, 12:11 بعد از ظهر
بابا ژاپني سوار!!
با توجه به قوانين و قيمت و قطعه و مکانيک ، روان گزينه خوبي براي جووناي عاشق جاده و کوهه.تشکر.موتور های ژاپنی اونقدر ارزش ندارن که اینهمه پول براشون بدی.همین تریل های چینی نسبت به قیمتشون خیلی هم خوبن دست کمی هم از این ژاپنی ها ندارن.کار ما رو که را میندازه.

مرام
31-03-1394, 12:29 بعد از ظهر
اقاي حسين555 از روي تعصب و نااگاهي نبايد حرف زد! يکي از سايتها سه قسمت نقد و بررسي کارشناسانه و علمي در مورد روان گذاشته ، حتما مطالعه کنيد.
ما نميگيم روان از سوزوکي يا هوندا سرتره ، ميگيم با شرايط فعلي جامعه گزينه ي خوبيه و نسبت به تريلهاي وطني با اصل و نسبتر و با کيفيت تره.

مرام
31-03-1394, 01:04 بعد از ظهر
ضمنا اقاي ali r چرا جوش مياري؟!!
ما که ادعا نکرديم روان بهترين موتوره ، گفتيم توي ايران و بين رقباي ايرانيش بهترينه .ثانيا کارشناس مياد براساس تخصص فني و علمي که داره قطعات و شاسي و کاربرات و تواناييهاشو در جاده و شهر و کوه تاييد ميکنه و از ده نمره هشت و نيم بهش ميده ، اونوقت شما چه اصراري داريد که روان جنس چيني بدرد نخور و اشغال و ارزششو نداره و از اين حرفاست؟!
اره جان ، جوش نيار و با توجه بشرايط موجود منطقي بحث کن.)

ali_r
31-03-1394, 02:15 بعد از ظهر
عزیز دلم جوش نیوردم
در ضمن من کی گفتم جنس بدرد نخور و اشغال هست چرت حرف میبندی دهن ادم

در یک کلام بگم توی تریل های ایرانی یا چینی روان و فلات250 بهتره ولی نباید بیشتر از حد ازش انتتظار داشت زیاد ببری کوه و افرود همون قدر هم باید خرجش کنی ولی برای استفاده توی شهر خوبه
حوصله بحث و کل کل هم ندارم هر چی هر جور میخواد فکر کنه

مرام
31-03-1394, 03:55 بعد از ظهر
نزن ما رو ، چشم!
ما هم وقت و حوصله ي بحث و جدل نداريم و ميخواهيم از تخصص و تجربه ي دوستان استفاده کنيم.

Gladiator
31-03-1394, 05:41 بعد از ظهر
کاربر مرام
ماهم از ابتدا همینو گفتیم
گفتیم روان تو تریل های چینی یه سرو گردن از دیگر موتورها بالاتره ، با توجه به پولی که میدی کارتو راه میندازه ، ولی تو آفرود یکم بهش فشار بیاد به جیبت حسابی فشار میاره
اگه موتور بدی بود من خودم الان یدونشو نداشتم
اینجا نه کسی با کسی کل کل داره نه دنبال بحثو جدله

مرام
31-03-1394, 11:39 بعد از ظهر
زنده باد ، ياعلي

- - - Updated - - -

خورشيدي عقب 42 براي زنجير 520 ، شش پيچ رو از کجا ميشه تهيه کرد.از موتوراي ديگه بهش ميخوره؟توي گمرک تهران پيدا ميشه؟

فلات دوست
01-04-1394, 06:40 قبل از ظهر
ضمنا اقاي ali r چرا جوش مياري؟!!
ما که ادعا نکرديم روان بهترين موتوره ، گفتيم توي ايران و بين رقباي ايرانيش بهترينه .ثانيا کارشناس مياد براساس تخصص فني و علمي که داره قطعات و شاسي و کاربرات و تواناييهاشو در جاده و شهر و کوه تاييد ميکنه و از ده نمره هشت و نيم بهش ميده ، اونوقت شما چه اصراري داريد که روان جنس چيني بدرد نخور و اشغال و ارزششو نداره و از اين حرفاست؟!
اره جان ، جوش نيار و با توجه بشرايط موجود منطقي بحث کن.)

سلام دوست عزیز راست گفتن
روان و همه تریل های ایرانی دو زار نمیارزن
یه روز دو ترک برو کوه اونوقت میفهمی که تریل ایرانی چی هست ، بعدشم که میگن تو ایران خوبه ، انتخاب بین بد و بدتر هستش روان و فلات بد و بقیه تریل های ایرانی بدتر هستن و شما انتخاب خوب ندارین
خود من فلات دارم و مراعاتش میکنم و فشار نمیارم و ... تا کارم راه میوفته که بازم کلی اعصاب خرد کنی داره ( دو بار کوه میری میایی زنجیرت برفناست و ... )

hosin555
01-04-1394, 12:52 بعد از ظهر
کاربر مرام
من مقایسه خودم گفتم نمیگمم خیلی بلدم ولی در حدخودم بلدم که کدوم از کدوم بهتر. من خودم می گم روان براشهروجاده خاکی خوب ولی برا افرود سنگین یاشیب های کمی تند کم میاره وبعد کلی خرجداره. اینا نظرمنه من از روانی که داشتم رازی نبودم ولی یکی از بچها یه روان داره مدل87یکمی از rvجوندارتر یاعل

مرام
01-04-1394, 02:26 بعد از ظهر
موافق نیستم!!
نگهداری و روندن صحیح و اصولی موتور خیلی مهمه.
با زیپ استار مدل73 که کسی نگاهشم نمیکرد دو ترک با بار(حدود 190کیلو) نه یک با بلکه چند بار مسافت 180 کیلو متری یکی از ییلاقات که 80 کیلومترش خاکی پرشیب و ناهموار بوده رو براحتی رفتیم ، همون موتور سالم و بدون نقص رو به یک جوون بیست و سه ساله فروختم که اهل افرود و کوه نبود و توی شهر استفاده میکرد، دو هفته بعد موتور قفل کرده جلوی تعمیرگاه بود و فحش به محصولات چینی و ایرانی!!
چطور موتور یکسال دست من بود و جاده و کوه میتازید و آخ نگفت اما این جوون پرادعا نتونست حتی دو هفته نگهدارش!؟
جواب نگهداری صحیح و روندن اصولی هست. ژاپنی2015 هم داشته باشی و بهش نرسی و بد برونی خیلی بیشتر خرج رو دستت میذاره!
پس اگر تریلهایی مثل روان کیو ام رو که از همه لحاظ از زیپ استار برتری داره رو خوب نگهداری و اصولی و فنی برونی ، تا سالها کارتو راه میندازه و خرجی نداره.

فلات دوست
02-04-1394, 07:21 قبل از ظهر
موافق نیستم!!
نگهداری و روندن صحیح و اصولی موتور خیلی مهمه.
با زیپ استار مدل73 که کسی نگاهشم نمیکرد دو ترک با بار(حدود 190کیلو) نه یک با بلکه چند بار مسافت 180 کیلو متری یکی از ییلاقات که 80 کیلومترش خاکی پرشیب و ناهموار بوده رو براحتی رفتیم ، همون موتور سالم و بدون نقص رو به یک جوون بیست و سه ساله فروختم که اهل افرود و کوه نبود و توی شهر استفاده میکرد، دو هفته بعد موتور قفل کرده جلوی تعمیرگاه بود و فحش به محصولات چینی و ایرانی!!
چطور موتور یکسال دست من بود و جاده و کوه میتازید و آخ نگفت اما این جوون پرادعا نتونست حتی دو هفته نگهدارش!؟
جواب نگهداری صحیح و روندن اصولی هست. ژاپنی2015 هم داشته باشی و بهش نرسی و بد برونی خیلی بیشتر خرج رو دستت میذاره!
پس اگر تریلهایی مثل روان کیو ام رو که از همه لحاظ از زیپ استار برتری داره رو خوب نگهداری و اصولی و فنی برونی ، تا سالها کارتو راه میندازه و خرجی نداره.

سلام
دوست عزیز شما هم حرف بقیه رو یه جور دیگه میگی
لج نکن داداش

مرام
02-04-1394, 02:52 بعد از ظهر
جناب فلات دوست!
شما که توي صفحه قبل موتوراي وطني رو شستي و گذاشتي کنار!؟!
مخاطب من جوونايي هستند که پولشون کمه و علاقه به تريل سواري دارند و بخاطر افاضات امثال شما يا روي علاقشون سرپوش ميذارن يا ميرن سراغ موتوراي ژاپني عهد بوق و سرطان و به دردسر ميافتن.

hosin555
02-04-1394, 07:05 بعد از ظهر
درست برادر من باورد نمی شه که من انقدکه به موتورم میرسم به خودم نمی رسم ولی نمیدونم چرا زیب استار توشیب گرفت روان منو واینم بگم که روان موتور خوبی برای شهر جاده خاکی این جورجاها راسی امکان داره یه روان وحشی تر بقیه در بیاد یانه یا شانس من روانم اینجوری بود

big_00a
02-04-1394, 07:20 بعد از ظهر
هنور بحث دارید ... خوشم میاد کسی کوتاهم نمیاد .... :297:

Gladiator
02-04-1394, 07:25 بعد از ظهر
درست برادر من باورد نمی شه که من انقدکه به موتورم میرسم به خودم نمی رسم ولی نمیدونم چرا زیب استار توشیب گرفت روان منو واینم بگم که روان موتور خوبی برای شهر جاده خاکی این جورجاها راسی امکان داره یه روان وحشی تر بقیه در بیاد یانه یا شانس من روانم اینجوری بود

بله میشه ، تا درصد کمی موتورهای چینی شانسی هستن ( از نظر دقت ساخت قطعه در چین و مونتاژ در ایران ) و درصد زیادی به آب بندی و آچارکشی موتور برمیگرده
تو ساخت قطعات مخصوصا انجین اگه دقت کافی توسط ابزار دقیق و ماشین آلات ساخت قطعات وجود نداشته باشه بیش از نیمی از قطعات تولید شده اون سایز و فرم استاندارد و دقیق لازم رو ندارن و وقتی تو انجین بسته بشن منجر به لرزش و عدم کارایی مناسب در انجین خواهند شد ، اگه مونتاژکار هم با بی دقتی موتورو مونتاژ کنه و پس از اون موتور خوب آب بندی نشه قطعا موتور خوبی از کار در نمیاد
من یه کبیر 200 qm طرح روان دارم که تو انجین و شاسی و کمک هیچ تفاوتی با روان نداره و حتی از روان خیلی هم بهتره ، نه گیربکسش صدا افتاده نه دنده خرد کرده ، با توجه به اینکه فقط تو آفرود من ازش سواری میگیرم
تابستون سال گذشته تو یه سربالایی پرگاز داشتم میرفتم که یک هوندا 125 اومد و تو کل کل از من پیش افتاد ، روان قدرت و شتاب خوبی داره ولی وقتی داغ میکنه افت توان زیادی داره که البته این قضیه مختص روان نیست و تمام موتورهای چینی این مشکلو دارن
حالا موتور شما اگه از یک زیپ استار عقب مونده عیب نداره ، گاهی پیش میاد ، نوع رانندگی هم تو این قضیه موثره

shahriarr
02-04-1394, 07:35 بعد از ظهر
جناب فلات دوست!
مخاطب من جوونايي هستند که پولشون کمه و علاقه به تريل سواري دارند و بخاطر افاضات امثال شما يا روي علاقشون سرپوش ميذارن يا ميرن سراغ موتوراي ژاپني عهد بوق و سرطان و به دردسر ميافتن.

برادر من بچه های فروم هیچی نمیگن واقعا دارن رعایت حالو میکنن--همین موتور های که به قول شما مال عهد بوقه و سرطانه و ماله 20 سال پیشه هنوز داره با قیمت های دو رقمی فروخته میشه
شما بیا یه کادکس یا کامکس سرطان رو باز کن یه رینگو پیستون عوض کن میشه مثل روز اول--حالا اشغال های تولیدی زوان فلات کویر دلتا و... دو سه بار رینگو پیستون عوض کنی هیچی ازشون نمیمونه
خرج این موتور ها نسبت به سواریشون ارزش داره--شما یه بار تجربه ی ژاپنی سوار شدن رو بچش بعد ببین اصلا دست به روان و یا فلات میزنی---یه سی ار ام برداد تهران هندل بزن بند خاموش کن هیچی نمیشه اب روغنش میزون باشه اما یه روان بردار ببین اصلا میتونی از خود تهران در بیای.
اضلا قابل قیاس نیست منم دارم جواب بلندو بالا میدم بخاطر اینه دارید دیگران رو به غلط میندازید.
من به شخصه یه روان 94 صفر و یه موتور ژاپنی معمولی مثل کامکس خاموش اصلا روشن نشه مال 20 سال پیشو بهم پیشنهاد بدن با کله کامکس برمیدارم چون میدونم یه تومن یکو نیم اصلا 500 تومن بهش خرج کنم موتور میشه--دو سال دیگه آشغال نمیشه بندازمش سطل آشغال
موتور سیگلت تریل تولید ایران چیزی بیشتر از آشغال نیست--یه سال اولش لذت بخشه بقیش هیچ

- - - Updated - - -

وقتی موتور های تولید ما همش کپین چی سوار شدنی داره اخه
اگر کپی با جنس درجه 3 هم میشد خوب بود اما جنس با درجه آشغاله
روان دویست:کپی شده از سوزوگی دی آر
فلات 250:کپی شده از مثلا کی تی ام
کویر موتور:فقط فلاپاش شبیه و کی تی امه
باز چی؟چیزی تولید داخل در موتور داریم؟وجدانن داریم؟بورس فلات و روانه که مالیده

- - - Updated - - -

خدا وکیلی سر تعصب نیستش
فلاتم داشتم روانم داشتم کویر هم داشتم تا چند ماهم کاوازاکی داشتم الانم همه رو فروختم ولی دشمنمم بیاد میگم برو خارجی بخر
الانم در بر دنبال یه تریل خارجیم خاموش بگیرم جمعش کنم حالا میخواد هندا باشه کاوا باشه سوزوگی باشه هرچی باشه چون واقعا موتورن--خودتونو واقعا گول نزنید.
روان دویست برا یه پیر مرد خوبه حاج خانومو بندازه پشتش بره تو شهر دور دور النگو های موتورش نشکنه

Gladiator
02-04-1394, 07:36 بعد از ظهر
جناب فلات دوست!

دوست گرامی هر موتوری مزایا و معایب و سواری خاص خودشو داره
از قدیم گفتن هرچی پول بدی آش میخوری ، شما 3 تومن بدی روان سالم بخری بیشتر ازون سه تومنم بهت حال نمیده منتها مزایاش اینه که پلاکه و با خیال راحت همه جا تردد میکنی و کلا کارت راه میفته و حالشم میده
ولی تو کیفیت سواری حتی یه یاماها ایندرو 125 سالم از روان سره ، دیگه چه برسه به لانزا و wr و crm و باقی ژاپنی هایی که به قول شما مال عهد بوق و سرطان هستن

m-s-d
02-04-1394, 08:06 بعد از ظهر
جناب فلات دوست!

سلام.اینطوری هم که شما می گی نیست.الان یکی از دوستان اینجا یه کادیکس مدل 98 داره 5 تومن خریده.خیلی وحشیه.از خودشم پرسیدم گفت فقط لاستیک و روغن و بنزین خرجش کردم.
در صورتی که همین روان صفرش 6 و 7 تومنه و نصف کادیکس مدل 98 این دوستم هم جون نداره

مرام
03-04-1394, 01:41 قبل از ظهر
جناب shahriar جنابعالي مدير سايتي يا کارشناس؟ لطفا از زبان جمع حرف نزن!!
البته از تجربيات منطقي دوستان استفاده ميکنم و ادعايي ندارم ، بيست ساله موتور سوارم و سالها ژاپني دوزمانه و چهارزمانه داشتم و بقول شما لذت سواريشو چشيدم ، اما از وقتي الوده ي چيني مونتاژها هم شدم راضي بودم و هر جاييکه اراده کردم رفتم.
زيپ استار و هيوسانگ و پرواز و احسان و روان!
از جاده ي هراز بگير تا ارتفاعات 2700 متري فيلبند و جنگلها و کوههاي شرق مازندران با همين چينيهاي بقول شما اشغال رفتم و راضي بودم.
با تريل روان البته سريهاي اولش مدل 88کيو ام بعد از تعويض بلبرينگها و زنجير و لاستيک با جنس خوبش ، شيب و نا هموار زياد رفتم و يقينا از لحاظ قدرت و شتاب و تواناييهاي افرودي از بقيه ي چينيهاييکه داشتم سرتره.

- - - Updated - - -

بابا حضرت عباسي اينقدر بي انصاف هم نباشيد!! روان تحت ليسانس سوزوکي ژاپنه ، توي امريکا و اروپا و اسيا فروش و بازار داره.
کيفيت قطعات و شاسي و قابليتهاي افروديش اگر استاندارد نبود توي همين اسيا هم بازار نداشت چه برسه به اروپا و امريکا!!
البته منظورم روان کيو ام هست.

فلات دوست
04-04-1394, 08:40 قبل از ظهر
جناب shahriar جنابعالي مدير سايتي يا کارشناس؟ لطفا از زبان جمع حرف نزن!!
البته از تجربيات منطقي دوستان استفاده ميکنم و ادعايي ندارم ، بيست ساله موتور سوارم و سالها ژاپني دوزمانه و چهارزمانه داشتم و بقول شما لذت سواريشو چشيدم ، اما از وقتي الوده ي چيني مونتاژها هم شدم راضي بودم و هر جاييکه اراده کردم رفتم.
زيپ استار و هيوسانگ و پرواز و احسان و روان!
از جاده ي هراز بگير تا ارتفاعات 2700 متري فيلبند و جنگلها و کوههاي شرق مازندران با همين چينيهاي بقول شما اشغال رفتم و راضي بودم.
با تريل روان البته سريهاي اولش مدل 88کيو ام بعد از تعويض بلبرينگها و زنجير و لاستيک با جنس خوبش ، شيب و نا هموار زياد رفتم و يقينا از لحاظ قدرت و شتاب و تواناييهاي افرودي از بقيه ي چينيهاييکه داشتم سرتره.

- - - Updated - - -

بابا حضرت عباسي اينقدر بي انصاف هم نباشيد!! روان تحت ليسانس سوزوکي ژاپنه ، توي امريکا و اروپا و اسيا فروش و بازار داره.
کيفيت قطعات و شاسي و قابليتهاي افروديش اگر استاندارد نبود توي همين اسيا هم بازار نداشت چه برسه به اروپا و امريکا!!
البته منظورم روان کيو ام هست.
موتور خود من فلات 200 هستش
چرا دوست داری بحث کنی و ...

farshad 54
04-04-1394, 11:02 قبل از ظهر
دوستان این بحثو دیگه تموم کنید لطفا

هر کی نظرشو میده درست و غلط بودنشو دوستان خودشون تشخیص میدن کسایی هم که تازه وارد و تازه کارن با خوندن تاپیک همه چیو متوجه میشن

از نظر یه عده موتور ژاپنی حتی مدلای 60 سال پیشش هم از موتورهای چینی الان بهتره از نظر یه عده دیگه هم موتورهای چینی الان از ژاپنی های مدل پائین بهتره

دیدگاه ها و سلیقه ها متفاوته قرار نیست که همه مثل همدیگه فکر کنن

بحث های فنی بکنین تجربیاتتون رو به اشتراک بذارید تو حل مشکلات موتورهاتون به هم کمک کنید و راهنمایی بدین

الکی سه صفحص دارین بحث بیخود میکنین که به درد هیچکس هم نمیخوره

موفق باشید

مرام
05-04-1394, 11:22 بعد از ظهر
سلام ، نماز و روزه قبول
خورشيدي42 روان توي گمرک پيدا ميشه؟
خورشيدي شش پيچ زنجير520 منظورمه که کار به تراشکاري و دستکاري نکشه.

ali_r
06-04-1394, 12:03 قبل از ظهر
دوستان این بحثو دیگه تموم کنید لطفا

هر کی نظرشو میده درست و غلط بودنشو دوستان خودشون تشخیص میدن کسایی هم که تازه وارد و تازه کارن با خوندن تاپیک همه چیو متوجه میشن

از نظر یه عده موتور ژاپنی حتی مدلای 60 سال پیشش هم از موتورهای چینی الان بهتره از نظر یه عده دیگه هم موتورهای چینی الان از ژاپنی های مدل پائین بهتره

دیدگاه ها و سلیقه ها متفاوته قرار نیست که همه مثل همدیگه فکر کنن

بحث های فنی بکنین تجربیاتتون رو به اشتراک بذارید تو حل مشکلات موتورهاتون به هم کمک کنید و راهنمایی بدین

الکی سه صفحص دارین بحث بیخود میکنین که به درد هیچکس هم نمیخوره

موفق باشید
داش فرشاد نظر و دیدگاه شما در مورد بحث هایی که شد چیه؟

مرام
07-04-1394, 03:30 قبل از ظهر
اقايون کارشناس ژاپني سوار!!
بحث ميکنيم ميگيد چرا بحث ميکنيد ، سوال ميکنيم جواب نميديد و گويا ميخواهيد تلافي کنيد!!
بصد دور هم بودنه وگرنه با يک تلفن جوابمو گرفتم!

- - - Updated - - -

قصد دور هم بودنه وگرنه جوابمو با يک تلفن گرفتم!

farshad 54
07-04-1394, 08:44 قبل از ظهر
داش علی راجب این مباحث ترجیح میدم نظر ندم :4chsmu1:

مرام
08-04-1394, 03:08 بعد از ظهر

M.B
08-04-1394, 10:59 بعد از ظهر
کاملا درسته

مرام
11-04-1394, 01:47 قبل از ظهر
اقايون روان سوار ، ديگه چه خبر؟!
حرفي ، نظري ، پيشنهادي!!
اقايون ژاپني سوار که روانو شستن و گذاشتن کنار!!
حتما توي يوتيوپ کليپهاي روانو ببينيد و به قابليتهاي دومنظوره ايش ايمان بياريد و از انتخابتون لذت ببريد.
روان موتوريه که توي پليس و ارتش و سپاه هم در مناطق مختلف شهري و مرزي و عملياتي ازش استفاده ميشه و امتحانشو خوب پس داده ، فاکتورهايي مثل قيمت مناسب ، کم اسطهلاکي و قدرت و استهکام مناسب باعث اين انتخاب شده.
البته منظورم کيو ام هاي سري اول هست و آر وي رو نميدونم!

- - - Updated - - -

alikk
15-04-1394, 02:53 قبل از ظهر
سلام دوستان
کسی قیمت اینا رو داره؟سیلندر.سر سیلندر.پیستون.رینگ پیستون و صفحه کلاچ
ممنون

Sent from my H30-U10 using Tapatalk 2

Gladiator
16-04-1394, 12:52 بعد از ظهر
روان موتوريه که توي پليس و ارتش و سپاه هم در مناطق مختلف شهري و مرزي و عملياتي ازش استفاده ميشه و امتحانشو خوب پس داده ، فاکتورهايي مثل قيمت مناسب ، کم اسطهلاکي و قدرت و استهکام مناسب باعث اين انتخاب شده.
البته منظورم کيو ام هاي سري اول هست و آر وي رو نميدونم!

جهت اطلاع شما rv تو شاسی و انجین و سیستم برق هیچ فرقی با qm نداره ، یک جوری صحبت میکنید انگار دارید wrf رو با ktm مقایسه میکنید ، هردوشون یه موتورن
تو شتابو قدرتو استحکام که کلا یکی هستن ، فقط تعلیق جلو و ترمز عقب حاصل تفاوت فنی این دو موتوره ، تمام!!

- - - Updated - - -

سلام دوستان
کسی قیمت اینا رو داره؟سیلندر.سر سیلندر.پیستون.رینگ پیستون و صفحه کلاچ
ممنون

Sent from my H30-U10 using Tapatalk 2
پیستون فابریک این موتور تو بازار نیست و اگه فابریکی میخوای بندازی باید سیلندر و پیستون رو باهم بخری قیمتشم 215 تومن البته من گرگان خریدم ممکنه تهران بتونی ارزونتر بخری

hamidhassas
16-04-1394, 10:19 بعد از ظهر
کسی تا حالا با روان سرعت 120 تا بیشتر رفته.؟؟؟؟؟:2:
من 127 تا با دور موتور 9000 رفتم بیشتر راه نمیره

مرام
17-04-1394, 02:26 قبل از ظهر
کيفيت قطعات و کيفيت مونتاژ کيو ام هاي سري اول بهتر بود ، اقاي کارشناس!

farshad 54
17-04-1394, 12:00 بعد از ظهر
کاربر مرام

همین جوری بخوای ادامه بدی و با گفتن کارشناس و ژاپنی سوار و ...... به بقیه تیکه بندازی دسترسیتون مسدود میشه

اگر شما فکر میکنی خیلی استادی اینجا واست کوچیکه میتونی تشریف ببری تو سایت های حرفه ای تر عضو بشی که همه مثل خودتون کارشناس و دکتر و مهندس باشن قبلا تذکر داده بودم ولی مثل اینکه شما متوجه نشدی

راجب کاربر گلادیاتور هم چون بنده ایشون رو میشناسم و از تجربیاتشون و آگاهیشون نسبت به موتورهای تریل و آفرود اطلاع دارم شک ندارم حرفشون سنده

شما هم دیگه این بامزه بازی هارو لطفا تکرار نکن تا بتونیم در خدمتت باشیم

مرام
17-04-1394, 04:18 بعد از ظهر
جناب فرشاد،
من نه کارشناسم ، نه دکترم ، نه مهندس و نه ادعايي دارم!!
اما دوستان کارشناس شما کارشناسيشون بوي تعصب و غرض ميده!
همه ميدونند که موتور ژاپني با چيني يا هندي قابل مقايسه نيست اما اينجا تاپيک تريل روان چيني هست و کارشناسان شما بايد بدون تعصب و با مطالعه و علمي ، معايب و مزاياي روان رو بگن.
تجربه بايد مبناي علمي داشته باشه وگرنه باد هواست!

shahriarr
17-04-1394, 07:31 بعد از ظهر
معایب روان دویست خارج از شهر:
1.سیستم کمک بندی خشک.
2.راحتی موتور سوار در مسافت صفر
3.بعد از چندین وقت استفاده به زوزه افتادن
4.نداشتن قدرت و شتاب اولیه در جاهای همانند شیب کوه در هنگام دور زدن
5.لرزش
6.در بعضی روان ها به دلیل تکنولوژی قدیمی استفاده از ترمز های کاسه ای
7.نداشتن سیستم خنک کننده قابل قبول در مسافت
8.نشیمنگاه با فرمان موتور که خیلی بد طراحی شده یعنی در سرپایینی های کوه دوستان تجربه داشته باشن از ناحیه پنجه دست مچ دست آرنج و بازو خیلی خیلی خیلی بهشون فشار میاد و کافیه یه ترمز بد بزنن تا...
این موراد که همشم نگفتم فقط ماله مسافت و افروده که اذیت میکنه و این موتور در شهر مطلوبه تقریبا
مزایا :
پلاک ملی
فراوانی قطعات

- - - Updated - - -

اینم دو تا عکس که نگید الکی یه چیزی پرونده برای خودش
اولش فک میکردم کویر لش میشه و به درد این چیزا نمیخوره اما وقتی موتورامون رو عوض کردیم دیدیم نه کویر یه جور خوبه روان یه جور دیگه
به دلیل حجم بالای عکسا رو برش زدم که سبک تر شه:

yasharazary
17-04-1394, 08:01 بعد از ظهر
داداش مطمنی این موتور سفید روان هس ؟

کبیر نیس ؟

shahriarr
18-04-1394, 12:57 قبل از ظهر
والا توی سند و کارت موتورو برگه سبزو خود فلاپ موتور که زده روان 200

yasharazary
18-04-1394, 09:16 بعد از ظهر
منظور بدی نداشم داداش - روان QM با طوقه طلایی ندیدم تا حالا برا همون پرسیدم

کبیر S200 ولی همین قیافس با کمک معمولی ولی طوقه ها طلایی -- این منو به اشتباه انداخت

مرام
18-04-1394, 10:10 بعد از ظهر
جناب شهريار ،
مطمئني داري معايب و مزاياي تريل روانو ميگي؟!
شما که اينقدر قشنگ روانو اناليز کردي چند ساله تريل سواري تا ازت بيشتر استفاده کنيم؟!

shahriarr
18-04-1394, 10:12 بعد از ظهر
منظور بدی نداشم داداش - روان QM با طوقه طلایی ندیدم تا حالا برا همون پرسیدم

کبیر S200 ولی همین قیافس با کمک معمولی ولی طوقه ها طلایی -- این منو به اشتباه انداخت

قوربونت
نه عزیز روانه

- - - Updated - - -

جناب شهريار ،
مطمئني داري معايب و مزاياي تريل روانو ميگي؟!
شما که اينقدر قشنگ روانو اناليز کردي چند ساله تريل سواري تا ازت بيشتر استفاده کنيم؟!

من فقط معایب روان رو در آفرود و جاده گفتم اونم شاید 20 درصدشو گفته باشم
خیلی سال نیست اما تو همین سال ها زیاد موتور عوض کردم

مرام
19-04-1394, 12:10 بعد از ظهر
صنعت مونتاژ ماشين و موتور در ايران شانسي هست و متاسفانه نظارت و پاسخگويي هم وجود نداره ، هميشه سري اول مونتاژ با کيفيت قابل قبول انجام ميشه و به مرور افتضاح ميشه. بخاطر همينه که ميگم کيوام هاي سري اول بهترند ، چون کيفيت مونتاژشون بهتر بود.
غالبا کسانيکه تريل سوارن و دستي به اچار و مسائل فني دارند ، از قابليتهاي دومنظوره اي روان راضيند و تاييد ميکنند.

مرام
26-04-1394, 10:19 بعد از ظهر
دلمان برای کارشناسان و ژاپنی سواران تنگ شد!!

yasharazary
26-04-1394, 10:26 بعد از ظهر
دوست عزیز --با تشکر از عکس و نظرات شما لطفا لحن صحبتتون رو عوض کنید -- شایسته نیست

عزیزان دل :

روان 200 مدل 93 -- کارکرد 5000 تا -- آروی -- درحد باطری نو لاستیکا نو ---- حداکثر چند می ارزه ؟

اصن الان صلاح هست بخریم ؟

ARSH
26-04-1394, 10:27 بعد از ظهر
استاد دو منظوره ای که شما ازش حرف میزنی یه منظورت فک کنم آسفالت باشه منظور دوم خاکی که تیغ انداختن ! خاکی مهندسی ! اگه اینطوری باشه که روان خدای دو منظوره اس ! طرح هندا هم دیگه ناموسه دو منظوره اس دیگه

VAHID
28-04-1394, 12:43 بعد از ظهر
دلمان برای کارشناسان و ژاپنی سواران تنگ شد!!

کاربر محترم

مدیران در پست های قبلی به شما اخطار داده اند که لحن حرف زدنتون رو عوض کنید و فضای تاپیک رو بر هم نزنید

این اخرین اخطار هست

در صورت تکرار دسترسی شما مسدود خواهد شد.

yasharazary
02-05-1394, 01:43 قبل از ظهر
سلام
دوتاسوال دارم از عزیزان
1 دوستان روان 94 اومده؟اگه اومده قیمتش چنده ؟
امروز نمایندگی شهرمون بودم گفت خود شرکت 94 رو به ما 6900 میده -- البته از نظر بنده دری وری گفته -- اگه کسی شماره شرکت رو داره خودمون زنگ بزنیم بپرسیم -- اینم میگفت ک یکم تغییرات داره

2 از این نوع مدل روان کسی چیزی میدونه ؟ تا چه مدلی تولید شدن ؟ انجینش انگار فرق داره درسته ؟

و اما تجربه امروز :یک عدد روان RV مدل 93 مطلق به یکی از دوستان نزدیک ( کارکرد در حد 2 ماه -- تا دوماه پیش صفر و استفاده نشده بود ) تست شد در حد 5 دیقه

نگاهمون هم نگاه خریدارانه بود هم نگاه علاقه مندانه . نتیجه این شد که :
پس از دوماه استفاده شهری و تعویض تایر عقب با نمونه ایران یاسا و آچارکشی اساسی --- لرزش و تق تق زنجیر بسیار زیاد بود -- فرمان یجوری حس سبکی و شل بودن رو داشت . منطورم اینه انگار فرمان پلاستیکی تو دستته --- شتاب راضی کننده نبود -- متاسفانه سیم کیلومتر قط بود و نتونسیم کاکردن کیلومتر دیجیتال رو مشاهده کنیم اما نشانگر دنده سالم بود ولی با کمی تاخیر عوض شدن دنده رو نشون میداد --- جاپایی عقب همانند کبیر S200 زیباتر شده بود -- یه نکته منفی از نظر من : ساسات اومده رو قلوه سمت چپ . من رو خود کاربرات باشه بیشتر دوس دارم :-D ---- تایرای فابریکش جالب نیستن--- به قیمت 5 میلیونی ک میگفت اصلا نمی ارزید با اینکه ظاهرش حرف نداشت
درکل : اولین باری بود ک مدل بالای 90 تست میکردم -- اصلا به قشنگی RV مدل 89 خودم یا بقیه نبود -- شتابش ک دیگه به طور محسوس کم بود
تو همون 5 دیقه ک سوارش بودم حس کردم رو فلات 250 نشستم -- اصلا حس روان رو بم منتقل نکرد و خوب اینم همون اپیدمی ایرانیه که میگه : هرچی مدل بالاتر ، کیفیت پایین تر

- - - Updated - - -

کسی مدل 92 -- 93 داره ؟

میخوام ببینم مال اونام اینجوریه یا نه این یکی رو بد سوارشدن داغون کردن ؟

Komando
02-05-1394, 09:47 قبل از ظهر
تو همون 5 دیقه ک سوارش بودم حس کردم رو فلات 250 نشستم -- اصلا حس روان رو بم منتقل نکرد ؟یعنی میگید روان از فلات 250 خیلی قویتر و بهتره؟!!!!!!!!!!!!

yasharazary
02-05-1394, 12:03 بعد از ظهر
نه دوست عزیز من نگفتم شتاب این زیاده اون کمه

گفتم تو اون 5 دیقه حس سوار شدن روی فلات رو داشم - سواری ک من قبلا از روان دیدم جور دیگه ای بود

مرام
02-05-1394, 09:03 بعد از ظهر
سلام
ديروز حدود 160 کيلومتر جاده ي کفي و کوهستاني و خاکي رفتم ، روان خوب بود اما راضي کننده نبود!!
با خورشيدي 36فابريک توي کفي دنده چهار دور موتور از 8000 بالاتر نميرفت و دنده پنج هم خيلي افت داشت.
دوستان راهنهاي کنند که اين افت توان در دنده چهار و پنج بخاطر چيه و چطور برطرفش کنم؟؟
ضمن اينکه روانو تازه فيلر گيري کردم و ظاهرا برق و بنزين و هواش تنظيمه ، چون ريپ نميزنه و با تک هندل روشن ميشه و خوب کار ميکنه.
اين افت توان بخاطر چيه؟!

shahriarr
02-05-1394, 09:15 بعد از ظهر
سلام
ديروز حدود 160 کيلومتر جاده ي کفي و کوهستاني و خاکي رفتم ، روان خوب بود اما راضي کننده نبود!!
با خورشيدي 36فابريک توي کفي دنده چهار دور موتور از 8000 بالاتر نميرفت و دنده پنج هم خيلي افت داشت.
دوستان راهنهاي کنند که اين افت توان در دنده چهار و پنج بخاطر چيه و چطور برطرفش کنم؟؟
ضمن اينکه روانو تازه فيلر گيري کردم و ظاهرا برق و بنزين و هواش تنظيمه ، چون ريپ نميزنه و با تک هندل روشن ميشه و خوب کار ميکنه.
اين افت توان بخاطر چيه؟!

سلام
از سر تجربه میگم نه از سر دانش فنی
یا اونجور که باید گاز نمیدید البته جسارت نباشه هر موتوری یه جوریه ghelegh داره این احتمال که رد میشه مورد دوم کاربراتت میزون نیستش -همه چیز کاربرات رو چک کنید--مال من دیافراگمش مچاله شده بود گاز نمیخورد

Komando
02-05-1394, 10:10 بعد از ظهر
سلام
توي کفي دنده چهار دور موتور از 8000 بالاتر نميرفت و دنده پنج هم خيلي افت داشت.
؟!من که بیشتر از 750 دور در دقیقه به موتور گاز نمیدم .البته بستگی به موتور هم داره

Gladiator
03-05-1394, 04:13 بعد از ظهر
سلام
اين افت توان بخاطر چيه؟!

روان داغ که میکنه افت توان داره ، باد مخالف هم تاثیر زیادی داره

مرام
03-05-1394, 04:46 بعد از ظهر
با تشکر از دوستان ، گرما و باد مخالف رو قبول دارم اما بنظر شما با تعويض خورشيدي عقب اوضاعش بهتر نميشه؟

yasharazary
03-05-1394, 10:43 بعد از ظهر
این شد یه بحث مفید

راسی کسی نمیخواد یه جوابی به ما بده ؟ کسی روان مدل بالا نداره ؟

سلام
دوتاسوال دارم از عزیزان
1 دوستان روان 94 اومده؟اگه اومده قیمتش چنده ؟
امروز نمایندگی شهرمون بودم گفت خود شرکت 94 رو به ما 6900 میده -- البته از نظر بنده دری وری گفته -- اگه کسی شماره شرکت رو داره خودمون زنگ بزنیم بپرسیم -- اینم میگفت ک یکم تغییرات داره

2 از این نوع مدل روان کسی چیزی میدونه ؟ تا چه مدلی تولید شدن ؟ انجینش انگار فرق داره درسته ؟

و اما تجربه امروز :یک عدد روان RV مدل 93 مطلق به یکی از دوستان نزدیک ( کارکرد در حد 2 ماه -- تا دوماه پیش صفر و استفاده نشده بود ) تست شد در حد 5 دیقه

پس از دوماه استفاده شهری و تعویض تایر عقب با نمونه ایران یاسا و آچارکشی اساسی --- لرزش و تق تق زنجیر بسیار زیاد بود -- فرمان یجوری حس سبکی و شل بودن رو داشت . منطورم اینه انگار فرمان پلاستیکی تو دستته --- شتاب راضی کننده نبود -- متاسفانه سیم کیلومتر قط بود و نتونسیم کاکردن کیلومتر دیجیتال رو مشاهده کنیم اما نشانگر دنده سالم بود ولی با کمی تاخیر عوض شدن دنده رو نشون میداد --- جاپایی عقب همانند کبیر S200 زیباتر شده بود -- یه نکته منفی از نظر من : ساسات اومده رو قلوه سمت چپ . من رو خود کاربرات باشه بیشتر دوس دارم :-D ---- تایرای فابریکش جالب نیستن--- به قیمت 5 میلیونی ک میگفت اصلا نمی ارزید با اینکه ظاهرش حرف نداشت
درکل : اولین باری بود ک مدل بالای 90 تست میکردم -- اصلا به قشنگی RV مدل 89 خودم یا بقیه نبود -- شتابش ک دیگه به طور محسوس کم بود
تو همون 5 دیقه ک سوارش بودم حس کردم رو فلات 250 نشستم -- اصلا حس روان رو بم منتقل نکرد و خوب اینم همون اپیدمی ایرانیه که میگه : هرچی مدل بالاتر ، کیفیت پایین تر

- - - Updated - - -

کسی مدل 92 -- 93 داره ؟

راسی آقای مرام ( ببخشید اسمتون رو نمیدونم ) لطفا بازم از عکسای جالب ک دارین بذارین -- روان رو میگم

مرام
04-05-1394, 01:45 قبل از ظهر
مخلصیم

- - - Updated - - -

با تشکر از دوستان ، گرما و باد مخالف رو قبول دارم اما بنظر شما با تعويض خورشيدي عقب اوضاعش بهتر نميشه؟

دوستانیکه تجربه دارند راهنمایی کنند.
یاعلی

Gladiator
05-05-1394, 03:39 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

کسی مدل 92 -- 93 داره ؟

موتور چینی مونتاژ تا حد زیادی شانسیه و ربطی به سال ساخت یا rv و qm بودنش نداره ، آب بندی هم موثره
در کل من هردو مدل رو سوار شدم و تفاوتی حس نکردم تو شتاب و قدرت ، منتها همونطور که گفتم موتورای چینی موتور به موتور باهم متفاوتن ، البته این نظر منه طبق تجربه
یکی از دوستان من چار پنج سال پیش یه طرح هوندا 125 خریده بود باور کنید cdi ژاپن هم به گردش نمیرسید بس که راه میرفت ، دو ترک هر طرح 125 دیگه ای رو که یه ترک بود میگرفت ، شانسش بود دیگه ، موتورش خیلی دریده از آب در اومده بود

- - - Updated - - -

با تعویض خورشیدی عقب شما قدرت و شتاب موتورت افزایش پیدا میکنه و از تاپ اسپیدت کاسته میشه و برای موتوری که گیر بکسش پنج دندست اصلا خوب نیست ، البته تو شیب و سنگلاخ قدرت بالا بهتره ولی تو کفی نه ، موتورت نهایتا 100 تا بیشتر نمیره و زمانی که شما پنج رو پر میکنی موتور میطلبه که بره تو دنده شش که متاسفانه دنده ششم تو روان و جود نداره و مجبوری همون پنج رو پرگاز بری
معضل دوم خورشیدی بزرگتر داغ کردن بیشتر انجین و فشار اومدن هست که باعث میشه موتور شما زودتر به روغن سوزی بیفته
پس پیشنهاد میکنم این کارو نکنید ، روان تو آفرود سبک کارتو راه میندازه و راضیت میکنه

مرام
06-05-1394, 12:44 قبل از ظهر

مرام
07-05-1394, 02:24 قبل از ظهر
پيشنهاد دوستان درمورد اندازه ي خورشيدي عقب روان چيه؟ طوريکه قدرت و شتاب بصورت محسوس تغيير کنه و حداقل فشار به انجين بياره.
مد نظر من خورشيدي42 هست ، نظر دوستان باتجربه چيه؟

Gladiator
07-05-1394, 09:00 قبل از ظهر
پيشنهاد دوستان درمورد اندازه ي خورشيدي عقب روان چيه؟ طوريکه قدرت و شتاب بصورت محسوس تغيير کنه و حداقل فشار به انجين بياره.
مد نظر من خورشيدي42 هست ، نظر دوستان باتجربه چيه؟

42 خوبه

Komando
15-05-1394, 08:51 بعد از ظهر
سلام.دوستان کمک معکوس جلو روان با اون دو تا بازو (اسمش رو نمیدونم.همون که یکی از بالا و یکی پایین کمکها رو میگیرن و به گردن موتور وصل میشن)قیمتشون چقدره.

m_rezayi
15-05-1394, 09:22 بعد از ظهر
سلام خدمت اساتید محترم من تا به حال صفحه کلاچ موتورم عوض نکردم و آشنایی هم با این کار ندارم میخوام این دفعه خودم صفحه عوض کنم اگه امکانش هست بنده را راهنمایی کنید اگر عکس هم دارید ممنون میشم به توصیحاتتون در مورد تعویض صفحه کلاچ روان 200 اضافه بفرمایید متشکر

مرام
16-05-1394, 12:05 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

m_rezayi
18-05-1394, 08:01 بعد از ظهر
عزیزان راهنمایی نمیکنن?

shahriarr
18-05-1394, 08:12 بعد از ظهر
اینم راهنمایی

مرام
21-05-1394, 01:09 بعد از ظهر
خورشيدي عقب رو 42 انداختم و حدود 200کيلومتر کفي و کوهستان و شيب رفتم ، واقعا قدرتش فوق العاده شده ، خودت تغيير رو احساس ميکني.بخاطر قدرت بيشتر ، دور موتور پايينتر و مصرف کمتر و کشش بيشتر و لذت سواري بيشتر.بنظر من خورشيدي36 ظلم در حق روان هست!!

- - - Updated - - -

چند عکس از سفر به طبیعت زیبای مازندران

- - - Updated - - -

چند عکس از سفر به طبیعت زیبای مازندران

farzad_sh_2020
02-06-1394, 01:13 بعد از ظهر
بالاخره بعد از چندماه پیگیری روان 200 مدل 94 تحویل گرفتم

فکر میکنم اول دونه ای هست که از شرکت خارج شده امسال . هنوز سند هم نشده و فعلاً فقط پلاک :دی

به نظرم کیفیت قطعات اصلی مثل قبلی هست که داشتم . فقط 2 شاخ عقب یکم براق شده و امیدوارم جنس عوض نشده باشه و توی پرش زدن کم نیاره

عابدی
02-06-1394, 08:06 بعد از ظهر

فکر میکنم اول دونه ای هست که از شرکت خارج شده امسال . هنوز سند هم نشده و فعلاً فقط پلاک :دی

به نظرم کیفیت قطعات اصلی مثل قبلی هست که داشتم . فقط 2 شاخ عقب یکم براق شده و امیدوارم جنس عوض نشده باشه و توی پرش زدن کم نیاره
چقد مبارک.کردی به سلامتی؟

- - - Updated - - -

چقد مبارک.کردی به سلامتی؟

farzad_sh_2020
03-06-1394, 07:44 قبل از ظهر
راستش توی این بازار از 6 قیمت میدن تا 7.5 . چون اصلاً نبود . میگم این اولین دونه مدل 94 بود که خارج شد و تازه کارهای سند داره میشه

ولی من 6 گرفتم

kaveh_am
03-06-1394, 01:15 بعد از ظهر
این روان ها شیب خاکی چند درجه رو میزنه؟(میدونم به خاک و رانندش بستگی داره ولی خوب میخواستم بدونم شما تا چه شیبی رو باهاش زدید...)
به جا پرسیدم 30 رو میزنه یا نه گفتن 450 سی سی به بالا بالای 30 درجه رو میزنه...
والا من با مینی موتور 125 سی سی 35_40 درجه رو زذم ولی 45 گیر کرذم..(البته فرداش دیدم پوسته انجن ترک خورده)

- - - Updated - - -

راستش توی این بازار از 6 قیمت میدن تا 7.5 . چون اصلاً نبود . میگم این اولین دونه مدل 94 بود که خارج شد و تازه کارهای سند داره میشه

ولی من 6 گرفتم
بازار موتور خیلی جالبه.. برای فلات زنگ زدم شرکت شماره نماینده فروش رو داد..زنگ زدم اونجا گفت هفته دیگه!!!
نمایندگی فروش موتور موتور رو نداره...یعنی چی؟
مشتری زنگ میزنه باید خفتش کنی جنست رو بهش بفروشی..اونوقت اینا اینجوری...

مرام
04-06-1394, 12:10 قبل از ظهر
مطمئني مال شرکت روان سيکلته و مدل 94هست؟
عکسي ازش بذار.

- - - Updated - - -

ضمنا مبارک باشه

farzad_sh_2020
04-06-1394, 07:28 قبل از ظهر
مطمئني مال شرکت روان سيکلته و مدل 94هست؟
عکسي ازش بذار.

- - - Updated - - -

ضمنا مبارک باشه

بله دوست عزیز
مستقیم با کارخانه قزوین هماهنگ شد و همه کارهای سند هم با هماهنگی تهران انجام میشه .
احتمالاً الان دیگه تهران برای فروش گیر بیاد .
با مدل 90 که قبلاً داشتم تفاوتی نداره و فقط کیلومتر دیجیتال شده که از 91 دیجیتال بود . فقط ساعتش کسی میدونه چجوری تنظیم میشه ؟

کیا
04-06-1394, 06:22 بعد از ظهر
دوست عزیز دکمه پلاستیکی سیاه رنک زیر کیلومتر رو نگه دار ساعت شروع به فلش زدن میکنه با همون دکمه هم تنظیم میشه
مبارک باشه

farzad_sh_2020
04-06-1394, 07:28 بعد از ظهر
دوست عزیز دکمه پلاستیکی سیاه رنک زیر کیلومتر رو نگه دار ساعت شروع به فلش زدن میکنه با همون دکمه هم تنظیم میشه
مبارک باشه

ممنون دوست عزیز
خودم هم به فکرم رسید چون فقط همین یک دکمه داشت و بعد هم فهمیدم بعد از 5-6 چشمک میره روی دقیقه و بعد ست میشه

yasharazary
06-06-1394, 12:12 بعد از ظهر
به به آقا فرزاد مبارکه

روان قبلیت یادمه - خیلیییییی ناز بود - حیف شد

راستی elx رو داری هنوز ؟

farzad_sh_2020
06-06-1394, 10:42 بعد از ظهر
به به آقا فرزاد مبارکه

روان قبلیت یادمه - خیلیییییی ناز بود - حیف شد

راستی elx رو داری هنوز ؟

ممنون یاشار جان

این هم دارم فردا میبرم مثل قبلی طرح سوزوکی بزنم روش
روان قبلی واقعاً حیف شد . بعد از چند ماه پشیمون شدم و زنگ زدم بخرمش از طرف . ولی خب از کوه افتاده بود پایین . نابودش کرده بود

در به در دنبال خورشیدی هستم . برای لاستیک کراس هم یکم 2 دل شدم

بعضی ها میگن ننداز . بعضی ها میگن بنداز . اگر یادت باشه قبلی گل کراس بود . ولی خب من که خریدمش 2000 تا رفته بود و گل نصف شده بود . الان رفتم گل کراس یاسا دیدم خیلی بلند هست

امروز باهاش حدود 140 کیلومتر رفتم تا باغ و برگشتم . البته همش با سرعت 50-60 . بعضی جاها ترافیک بود میزدم به خاکی یکم موتور بازی میکرد تهش . مثل گل کراس نبود بکنه و بره و عین خیالش نباشه . مخصوصاً روی خاک نرم یک تیکه رفتم تو هوا بود موتور . واسه همین موندم بگیرم یا نگیرم . ولی خورشیدی حتماً 44 تایی میکنم . این اصلاً شتاب نداره :دی با اوون تا دنده 3 سر موتور میومد بالا . با فابریکش موتور قبلی دنده 1 هم به زور میومد بالا
ELX فروختمش قبل عید .

yasharazary
07-06-1394, 11:40 بعد از ظهر
ممنون یاشار جان

این هم دارم فردا میبرم مثل قبلی طرح سوزوکی بزنم روش
روان قبلی واقعاً حیف شد . بعد از چند ماه پشیمون شدم و زنگ زدم بخرمش از طرف . ولی خب از کوه افتاده بود پایین . نابودش کرده بود

در به در دنبال خورشیدی هستم . برای لاستیک کراس هم یکم 2 دل شدم

بعضی ها میگن ننداز . بعضی ها میگن بنداز . اگر یادت باشه قبلی گل کراس بود . ولی خب من که خریدمش 2000 تا رفته بود و گل نصف شده بود . الان رفتم گل کراس یاسا دیدم خیلی بلند هست

امروز باهاش حدود 140 کیلومتر رفتم تا باغ و برگشتم . البته همش با سرعت 50-60 . بعضی جاها ترافیک بود میزدم به خاکی یکم موتور بازی میکرد تهش . مثل گل کراس نبود بکنه و بره و عین خیالش نباشه . مخصوصاً روی خاک نرم یک تیکه رفتم تو هوا بود موتور . واسه همین موندم بگیرم یا نگیرم . ولی خورشیدی حتماً 44 تایی میکنم . این اصلاً شتاب نداره :دی با اوون تا دنده 3 سر موتور میومد بالا . با فابریکش موتور قبلی دنده 1 هم به زور میومد بالا
ELX فروختمش قبل عید .

خوبی فرزاد جان ؟ خیلی مخلصیم
elx ر و چند دادی ؟ (شرمنده فضولیه)

روان قبلیت عالی بود - عکساشو هنوز دارم :-D با اجازت میذارمش

قبل خرید آقا فرزاد

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

بعد خرید و تغییرات آقا فرزاد

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

خورشیدی که من نمیدونم - امتحان نکردم تاحالا
گل کراسی هم خوبه ببگیر . تو خاکی واقعا فرقش حس میشه - خیلیم حال میده! ولی رو آسفالت اذیتت میکنه - انگار داری با کفش استوک دار روی آسفالت راه میری :happy4:

در مورد شتاب جدی گفتی ؟ آخه منم چندروز پیش یه 93 درحد سوارشدم - حالم بهم خورد! شتاب نداشت هیچی - اون کیپ و چفت بودن روان های قبلی رو هم نداشت-یجوری انگار تولید کویر باشه :-D درکل خوشم نیومد - QM 90 خودم خیلییی باحال بودکیپ کیپ یه ذره لرزش نداشت

الان یه 93 با کارکرد 5 _6 هزارتا هس - ندیدمش هنوز ولی طرف میگه درحده - اگه راس گفته باشه چند بخرمش خوبه ؟

- - - Updated - - -

راستی این که گرفتی چه رنگیه ؟

farzad_sh_2020
08-06-1394, 08:04 قبل از ظهر
ارادت داریم
25 دادمش . ماشین روبراهی بود بدون هیچ مشکلی و انجین در حد نو . به شرط بود که هیچ ELX نتونه بگیرتش :دی 0-100 وقتی 8.5 ثانیه باشه دیگه چی میخوای :دی

ببین شتابش برای خودش و خورشیدی 36 تایی خوب هست . ولی من چون قبلی خورشیدی 44تایی بود اصلاً این برام شتاب نداره . میگم که اوون دنده 3 سر موتور میومد بالا . خودت حساب کن چی بود شتاب . ولی خب سرعت نداشت دیگه .

من 70% مواقع روی آسفالت هستم . حالا بنظرت گل کراس بندازم ؟ آخه قبلاً هم هیو داشتم و هم پالس 220 و هم روان . با هر کدوم یک جایی میرفتم . هیو برای جاده و پالس برای شهر و روان برای کوه . ولی الان روان شده همه کاره :دی

این هم زرد گرفتم چون هیچ رنگ دیگه ای قبول ندارم از روان

yasharazary
08-06-1394, 07:14 بعد از ظهر
احسنت به سلیقت - RV فقط زرد ومشکی

ELX هم 84 بود فک کنم - خوب دادی - میشناسم اخلاقتو داداش ماشینتم 100 درصد درحد بوده

پس اگه 70 درصد رو آسفالتی لاستیک کراسی ننداز - بگرد مارک ویرابر یه دومنظوره داره اونو پیدا کن بخر - بین کراسی و تریل هست گلاشتم یکم درشتره - جواب میده - رو crm امتحان شده

farzad_sh_2020
08-06-1394, 09:17 بعد از ظهر
لطف داری
دوستان عزیز ممنون میشم راهنمایی کنید

موتور الان 200 کیلومتر کار کرده . وقتی گاز ول میکنم بعضی وقت ها تق تق میکنه . موتور قبلی اینجوری بود البته خیلی زیاد بود با تعویض شمع درست شد . حالا میخواستم ببینم بخاطر این هست که آب بندی نشده ؟ یا باید کاربرات تنظیم بشه ؟

مثلاً هر بار برم بیرون شاید یک بار این صدا بده . اینم وقتی توی سرعت باشم و گار یکدفعه ول کنم

yasharazary
08-06-1394, 11:05 بعد از ظهر
عوض نکن داداش .
تو کیف آچارش یه آچار مخصوص شمع هست با اون شمع رو باز کن دربیار بعد با یه سمباده خیلی ریز سر شمع رو که دوده گرفته و کثیف شده ترتمیز کن بعد دوباره شمع رو جا بزن اوکی میشه

مرام
08-06-1394, 11:56 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

طبیعت زیبای مازندران ، تقدیم به دوستان

hamed510
09-06-1394, 11:35 قبل از ظهر
از دوستان کسی روان تمیز داشت با پالس 220 مدل 90 تمیز میزنم

09386891137

m-s-d
09-06-1394, 01:37 بعد از ظهر
لطف داری
دوستان عزیز ممنون میشم راهنمایی کنید

موتور الان 200 کیلومتر کار کرده . وقتی گاز ول میکنم بعضی وقت ها تق تق میکنه . موتور قبلی اینجوری بود البته خیلی زیاد بود با تعویض شمع درست شد . حالا میخواستم ببینم بخاطر این هست که آب بندی نشده ؟ یا باید کاربرات تنظیم بشه ؟

مثلاً هر بار برم بیرون شاید یک بار این صدا بده . اینم وقتی توی سرعت باشم و گار یکدفعه ول کنم

همون مربوط به شمع است.

ایجی بیجی
10-06-1394, 04:35 بعد از ظهر
دوستان یه سوال:
روی شاسی روان انجین ax1 رو میشه نصب کرد؟ یگه نمیشه کدوم 250 های دیگه نصب میشه؟
وقتی تعویض انجام شد چه کارای اداری دیگه داره تا قانونی بشه یا مهم نیست همینجوری میشه استفاده کرد؟

irmacfa
10-06-1394, 04:43 بعد از ظهر
بچه ها این تریل ها کدامشان نمایشگر بنزین داره یا نشان دهنده میزان بنزین ؟ روان داره ؟

big_00a
10-06-1394, 04:57 بعد از ظهر
بچه ها این تریل ها کدامشان نمایشگر بنزین داره یا نشان دهنده میزان بنزین ؟ روان داره ؟

سلام
اونهایی که کیلومترشون دیجیتال باشه نشون میده
مثه متین mkz 150
من نمیدونم فلات یا روان داره یانه
اما 90% او کیلومترهایی که دیجیتال باشه داره چنین قابلیتی

farzad_sh_2020
10-06-1394, 05:04 بعد از ظهر
بله روان هم با کیلیومتر دیجیتال نمایشگر میزان بنزین داره

yasharazary
10-06-1394, 09:42 بعد از ظهر
آقا فرزاد یکی دوتا عکس نمیذاری از عروس تازه وارد ؟

mansour deljoo
11-06-1394, 12:52 قبل از ظهر
کبیر 150 داره

ایجی بیجی
11-06-1394, 12:12 بعد از ظهر
دوستان یه سوال:
روی شاسی روان انجین ax1 رو میشه نصب کرد؟ یگه نمیشه کدوم 250 های دیگه نصب میشه؟
وقتی تعویض انجام شد چه کارای اداری دیگه داره تا قانونی بشه یا مهم نیست همینجوری میشه استفاده کرد؟

?????????

mohammad senobari
11-06-1394, 02:49 بعد از ظهر
?????????

سلام بچه ها روان تر تمیز از کجا پیدا کنم گمرک رفتم زیاد روان نداشتن میخوام فنیش سالم باشه اهل آفرود و اینام نیستم بیشتر با ظاهرش حال میکنم برا تو شهر میخوام بعد میگن مدل پاییناش بهتره qm هاش درسته?

ایجی بیجی
11-06-1394, 06:36 بعد از ظهر
چه ربطی به سوال من داشت

farzad_sh_2020
11-06-1394, 07:24 بعد از ظهر
عروس بی آرایش که نمیشه :دی
البته عروسمون یکم خاکی هست . هنوز آب بندی نشده مجبور شدم از دست ترافیک بزنم به خاکی . اولین پرش هم از روی یک کانال آب 1-2 متری مجبور شدم بزنم وگرنه با کله میرفتم توش . داشتم حسابی خاک میخوردم از ماشین های جلویی و کله کردم کنار یک پراید رد بشم . به اندازه لاستیک موتور جا باز شد گاز گرفتم رسیدم کنار پراید دیدم یه کانال آب هست و فقط با یه معکوس ردش کردم. جلو که بخاطر معکوس وزنش روش نبود و رد شد و عقبش یه لحظه رفت داخلش و اوومد بالا . در حد ضربه زدن.
رفتم برای طرح گفتم مثل قبلی برام ردیفش کن . عروس همون عروس هست فقط جوون تر شده :)))
محافظ دست ها هم خیلی بیریخت بود اینجوری بهتر شد . نظرتون چیه ؟

farzad_sh_2020
12-06-1394, 04:04 بعد از ظهر
سلام
بچه ها سنسور جک خراب هست
راهنمایی کنید :

farzad_sh_2020
13-06-1394, 08:59 بعد از ظهر
دوستان عزیز قالپاق فیلتر روغن مال سوزوکی بهش میخوره ؟ که کلاً اسم روان از روی موتور پاک کنیم بره :دی

اگر آره کسی قیمت داره ؟

ایجی بیجی
15-06-1394, 02:47 بعد از ظهر
کاربرات کارکرده روان دارم کسی خواست پی ام بده این ورا لوازمش پیدا نمیشه من یه نوش رو خریدم فقط ژیگلور گشاد کرده
هر کی خواست پی ام بده

ata313
17-06-1394, 04:09 بعد از ظهر
روان آر وی مدل 90 دوسال خوابیده. فنی سالم. ظاهر تمیز. نمیدونم بیمه داره یا نه. فقط باطری نداره قیمت 4 ملیون. قیمتش خوبه یا گرونه ؟

ایجی بیجی
17-06-1394, 06:50 بعد از ظهر
روان آر وی مدل 90 دوسال خوابیده. فنی سالم. ظاهر تمیز. نمیدونم بیمه داره یا نه. فقط باطری نداره قیمت 4 ملیون. قیمتش خوبه یا گرونه ؟

نه بابا چه خبره
تو بهنرین شرایط 3.5 پولشه

farzad_sh_2020
18-06-1394, 09:20 قبل از ظهر
از روزی که عکس گذاشتم عذاب وجدان داشتم
آخه من موتورم هیچ وقت کثیف نیست اوون عکس خیلی خاکی بود

این هم عکس عروس خانم بعد از آچار کشی اولیه

موتور زمین تا آسمون عوض شد
لرزش اگر قبلاً 70% بود الان شد 5%

پیچ ها اکثراً 3-4 دور میخورد تا سفت بشه

پیچ وسط تنه حدود 6 دور خورد

کلاً نمیدونم توی شرکت با دست سفت میکنن احتمالاً :دی

دوستان عزیز برای تق تق کردن موتور شمع هم عوض کردم نشد . دست کاربرات زد که اتسه زدن هم اضافه شد و دوباره برگردوند به حالت اولیه

گفت این مشکل سیستم کاهش مصرف سوخت هست . یک میله نقره ای از انجین اوومده بیرون رفته توی یه میله بالای انجین . وسط این یک لوله هست که بست داره . این رو از مدار خارج کرد درست شد

حالا میخوام بدونم مشکلی ایجاد نمیشه ؟

yasharazary
18-06-1394, 12:20 بعد از ظهر
نه نگران نباش
این آت آشغالارو به خاطر سازمان محیط زیست و اداره استاندارد و اینا اضافه میکنن که فقط بگن یورور 3 یا یورو فلان رو ورعایت کردیم -اصلا اصولی و مهندسی نیست

- - - Updated - - -

راستی زین موتورتم بده یه نایلون بکشن 7-8 تومن بیشتر خرجش نیس

farzad_sh_2020
18-06-1394, 12:53 بعد از ظهر
نه نگران نباش
این آت آشغالارو به خاطر سازمان محیط زیست و اداره استاندارد و اینا اضافه میکنن که فقط بگن یورور 3 یا یورو فلان رو ورعایت کردیم -اصلا اصولی و مهندسی نیست

- - - Updated - - -

آره امروز زنگ زدم شرکت گفت مشکلی نداره که حذف کرده
نایلون روی قبلی بود . شدید لیز شده بود و عرق میکردم خفن . مگه مشکلی براش پیش میاد ؟ نهایتش روکش ضد عرق چرم میکنم

ایجی بیجی
18-06-1394, 01:52 بعد از ظهر

اصلا توصیه نمیشه چون شدیدا لیز میخوره و عرق میکنه همون فابریکش بهتره هیچ بلایی سرش نیارین

ایجی بیجی
19-06-1394, 10:01 قبل از ظهر
سلام
موتورتون رو کارواش نبرین دیروز یک طرف استیکرام کنده شد:sad:

ata313
20-06-1394, 06:52 قبل از ظهر
سلام. من بعد از خرید تریل پیشرو 250 و بعد از اون فلات 250 حالا روان 200 خریدم. دنده 3 موتور باید عوض بشه، من دلم میخاد کل گیربکسو عوض کنم !!! اگه گیربکسو پیش تعمیر کار خوب ببرم موتور مثل روز اول میشه ؟ اها یه چیزه دیگه، موتور نفس نداره !!! این مشکلش چیه ؟ از رینگ پیستونه ؟

farzad_sh_2020
20-06-1394, 08:09 قبل از ظهر
سلام
موتورتون رو کارواش نبرین دیروز یک طرف استیکرام کنده شد:sad:

مگه موتور میبری کارواش ؟؟؟؟؟

سلام. من بعد از خرید تریل پیشرو 250 و بعد از اون فلات 250 حالا روان 200 خریدم. دنده 3 موتور باید عوض بشه، من دلم میخاد کل گیربکسو عوض کنم !!! اگه گیربکسو پیش تعمیر کار خوب ببرم موتور مثل روز اول میشه ؟ اها یه چیزه دیگه، موتور نفس نداره !!! این مشکلش چیه ؟ از رینگ پیستونه ؟

نفس که میگی نداره یعنی چجوری هست ؟

چون فکر کنم خورشیدی عقب 2 موتور قبلی که داشتی بزرگ بوده و شاید اوونا قدرتی بوده . ولی اگر گار نمیخوره شاید ورودی هوا هم مسدود شده باشه . زیر زین هست . خیلی سیم جلو ورودی هست و بهتر هست 2 طرف باکس هوا رو سوراخ کنی و خیلی بهتر میشه

مرحله بعد هم تغییر خورشیدی عقب حداقل به 39 تایی و یا حداکثر 42 تایی . بیشتر از 42 ننداز که فشار میاد . با 42 تایی تا دنده 3 سر موتور میاد بالا

farzad_sh_2020
20-06-1394, 07:43 بعد از ظهر
امروز دل رو زدم به دریا و گفتم چرا همیشه جاده ، آسفالت ، دوره انداختن . چرا خاکی نه چرا میانبر نه و چرا از کوهی که بین دو منطقه فاصله طولانی انداخته نه

وسط راه چشمم به دکل روی قله کوه خورد .

گفتم چرا که نه و رفتم و رفتم . بعضی جاها انقدر شیب زیاد بود که فقط دنده 1 میرفت بالا

اینجا بود که نقطه شروعی که دکل رو دیده بودم الان دیگه اندازه یه سر سوزن شده :

وقتی به بلندترین قله منطقه میرسی میبینی یک طرف شهر هست و یک طرف روستاهای پشت کوه :

از اینجا ساختمان ها و بیمارستان و هتل هایی که در شهر خودنمایی میکنن خیلی کوچک میشن :

تقدیم به هرچی روانی هست . آقا اوون روانی نه . اووون یکی روانی ی ی ی :29dz8zk:

ata313
21-06-1394, 01:46 بعد از ظهر
خب اون روانو پس دادم. یکی دیگه دارم میگیرم. فقط یه سوال دیگه دارم. کله چراغ امیکو به روان میخوره ؟ نمیخام بهش بخورونما که جایی از موتورو سوراخ کنم که جا بخوره. عادی میشه جازد بهش یا نه ؟
[Only registered and activated users can see links]۲۰۱۵۰۴۰۲_۱۴۰۸۴۸~2.jpg

m_rezayi
21-06-1394, 02:50 بعد از ظهر
سلام دوستان و اساتید گل میخوام طریقه تایم بندی و تعویض زنجیر تایم و لاستیک ساق سوپاپ روان را بدونم. اگه.امکانش هست بنده تازه کار را راهنمایی کنید.

farzad_sh_2020
22-06-1394, 11:57 قبل از ظهر
سلام
دوستان عزیز هوای شیراز یکدفعه سرد شده . الان چند روزی هست صبح اول وقت که استارت میزنم موتور 5-6 تا استارت میخوره تا روشن بشه

اولش هم انگار زور میزنه . اگر ساسات بکشم تک استارت روشن میشه . ولی میگن اگر از الان به ساسات عادت کرد دیگه زمستون هیچی .

به نظر شما مشکل چی هست ؟ ظهر تک استارت روشن میشه . با وجود اینکه نزدیک 7 ساعت خاموش بوده و سرده سرد هست دما هم الان صبح حدود 14 هست . ظهر حدود 30

ali_r
23-06-1394, 11:58 قبل از ظهر
سلام
کیلومتر مدل های پایین این موتور که انالونگ هست میشه با نمونه دیجیتالی عوض کرد؟ کار میکنه؟

و قیمت هر دو کیلومتر رو کسی تو بازار داره که چنده؟

ata313
23-06-1394, 03:00 بعد از ظهر
سلام. من نمیدونم میشه کلیومتر دیجیتال رو میشه رو موتور های قدیمی گذاشت یا نه. ولی یکی از رفقا که داشت میگفت کلیومتر بعد از چند وقت از کار افتاد. از چند نفر دیگه هم همین حرفو شنیدم. خودم تا چندوقت پیش فلات داشتم کیلومتر اونم دیجیتال بودم اصلا خوب نبود سرعتو درست نمیگفت

m_rezayi
24-06-1394, 06:45 بعد از ظهر
سلام دوستان و اساتید گل میخوام طریقه تایم بندی و تعویض زنجیر تایم و لاستیک ساق سوپاپ روان را بدونم. اگه.امکانش هست بنده تازه کار را راهنمایی کنید.
با تشکر

ata313
26-06-1394, 11:20 قبل از ظهر
سلام
من موتورمو چهارم ماهه دیگه میگیرم یعنی 9 روز دیگه. چون صاحب موتور نیست. بیانه گذاشتم موتورو برام نگه دارن. موتور یه مدته روشن نشده. بجز آچار کشی و فیلر گیری دیگه چه کارایی بکنم براش ؟ فروشنده میگفت خوده صاحب موتور گفته چهار پنج ماهه اخری که سوار موتور بوده هیچ کاری برای موتور نکرده فقط روغن عوض کرده. شمعشم میخام عوض کنم خوبه ؟ دیگه چه کارایی بکنم ؟ یه شمع خوب هم معرفی کنید لطفا
اها اینم بگم. یکی دوهفته پیش تعمیرگاه بودم تعمیر کار یه شمع برای موتور یه بنده خدایی گذاشت اونم روان داشت بعد که روشن کرد گفت الان موتور داره خوب کار میکنه با اون شمع قبلی موتور خفه کار میکرد !!!! اون شمعی که موتور باهاش خفه کار میکرد شمع نو بود ولی اونی که خوب کار میکرد شمع دسته دوم بود !!!

roohollah1990
27-06-1394, 07:34 بعد از ظهر
سلام عزیزان , ان شاءالله که حالو احوالتان خوب باشد.
یک محفظه دست ساز درست کردم نصب کردم خوب شده الام یک هفته هست که از نظر کارایی و استحکام هم جواب پس داده, من به عنوان جای زنجیر ازش استفاده میکنم, خواستم نشان بدم که اگر خواستین ایده بگیرین.
یک سوال: از این دست اپشن ها که به ذهنم میرسه امکان تولیدش رو دارم جای درامد زایی هم داره؟؟؟؟ سفارش گیر یا جای تولیدو عرضه داره؟؟؟؟یا همین روکش زین چرم که با بند محکم میشه نه منگنه(نصب شخصی)!؟
ممنون از نظرات و راهنمایی های خوبتون.
تنتون سلامت دلتون گرمو شاد.

ali_r
27-06-1394, 08:50 بعد از ظهر
خیلی درازه بنظر من موتور رو زشت میکنه
البته نظر شخصی
موفق باشید

big_00a
27-06-1394, 09:13 بعد از ظهر
سلام عزیزان , ان شاءالله که حالو احوالتان خوب باشد.
یک محفظه دست ساز درست کردم نصب کردم خوب شده الام یک هفته هست که از نظر کارایی و استحکام هم جواب پس داده, من به عنوان جای زنجیر ازش استفاده میکنم, خواستم نشان بدم که اگر خواستین ایده بگیرین.
یک سوال: از این دست اپشن ها که به ذهنم میرسه امکان تولیدش رو دارم جای درامد زایی هم داره؟؟؟؟ سفارش گیر یا جای تولیدو عرضه داره؟؟؟؟یا همین روکش زین چرم که با بند محکم میشه نه منگنه(نصب شخصی)!؟
ممنون از نظرات و راهنمایی های خوبتون.
تنتون سلامت دلتون گرمو شاد.

شوخی میکنما
اگزوزه ؟
یا توپ خونه سیار :biggrin::flower4:

roohollah1990
27-06-1394, 09:46 بعد از ظهر
شوخی میکنما
اگزوزه ؟
یا توپ خونه سیار :biggrin::flower4:

سر همین توپ خونه کلی با برادرم خندیدیم!
جای وسایل مثل همون جای ابزار که داره فقط چند هوا بزرگتر! سیخ, نفت, الکل, تایلیور, وصله, ابزار, قفل زنجیر,
همیشه همراه, محکم , بدون لرزشو تلق تلوق, تعادلشم خوبه!
خوب شده من خوشم اومده بدرد بخوره.
موفق باشی :-)

- - - Updated - - -

خب یکم کوتاه ترش هم میشه کرد
سوال من اینه اون دمش و جاپلاکیش چرا انقد عقب کشیده شده که انگار شه چرخ عقب وسط قضیست؟؟؟ اونجا سمت گل پخش کن عقب کلی فضای پرت هست که هم هست هم نیست! منم خواستم یکم کاربردیش کنم.

- - - Updated - - -

البته نظر شخصی
موفق باشید

سوال من اینه اون دمش و جاپلاکیش چرا انقد عقب کشیده شده که انگار شه چرخ عقب وسط قضیست؟؟؟ اونجا سمت گل پخش کن عقب کلی فضای پرت هست که هم هست هم نیست! منم خواستم یکم کاربردیش کنم.

- - - Updated - - -

البته نظر شخصی
موفق باشید

malmal
28-06-1394, 01:09 بعد از ظهر
سلام
بین روان 200 و فلات 250 کدوم قدرت بیشتری داره؟کدوم مقاومت بیشتری داره از لحاظ لرزش موتور و استحکام شاسی؟کدوم انجین قوی تری داره از لحاظ تعمیرات؟کیفیت قطعات کدوم بهتره؟برای افرود کدوم مناسب تره؟و در کل کدوم موتور بهتره و ارزش خرید داره؟
ببخشید دوستان اگه سوالم تکراری هست

farzad_sh_2020
28-06-1394, 05:53 بعد از ظهر
دوست عزیز خلاقیت زیبایی هست ولی لحظه اول که دیدم یاد آر پی جی افتادم :دی

به نظرم خیلی بزرگ هست و شاید اگر جایی پرش بزنی بخاطر طول بیشتر اذیت کنه

دوستان عزیز چند روزی بود موتور بد روشن میشد . تصمیم گرفتم روغن عوض کنم
روغن قبلی Gulf 10-40 SM بود . اینبار طبق توصیح دوستان روغن Gulf 20-50 SG ریختم که درجه پایین تری داره ولی میگن برای موتور مناسب تر هست تا SM که درجه خیلی بالایی هست

دنبال کاسترول GP تا مغازه های تهران هم تلفنی گشتم پیدا نکردم

فعلاً که موتور حس میکنم تک استارت هم که مزنم زیادی استارت گرفتم و قبل از فشار دادن دکمه انگار روشن شده :دی

چند روزی هست وقتی توی دنده های 1-2 گاز میدادم و ول میکردم یک چیزی میگفت جیلینگ و تق انگار آهن بخوره به هم . امروز موقع تعویض روغن دور زدم توی پارکینگ و کلاه سرم نبود دیدم از سمت زنجیر هست . دست زدم به زنجیر دیدم با وجود اینکه 2هفته پیش آچار کشی شد موتور و سفت شده بود انقدر شل شده که از بالا و پایین راحت میرسه به 2 شاخ و صدای آزاد شدن زنجیر هست جیلینگ جیلینگ .

کلاً منتظر هستم 1000 تا بره و از گارانتی راحت بشم و بعدش خورشیدی 42تایی و باکس هوا سوراخ کنم

ali_r
28-06-1394, 06:50 بعد از ظهر
سلام
دوستان برای روان کاری زنجیرشون از روغن استفاده میکنن یا گریس؟

farzad_sh_2020
28-06-1394, 06:54 بعد از ظهر
سلام
دوستان برای روان کاری زنجیرشون از روغن استفاده میکنن یا گریس؟

من اسپری زنجیر میزنم علی جان

البته فکر کنم شدید اثر میکنه . چون قبلش مغازه روغن زده بود و فقط بجز کثیف کاری چیزی نداشت . ولی این اسپری که زدم حسابی آزاد شده و زنجیر الان باید حسابی سفت بشه و لاستیک کشیده بشه عقب
نمیدونم زنجیر این موتور هم اورینگ داره یا نه ولی این برای هیوسانگ خریده بودم و مخصوص زنجیر با اورینچ هست که صدمه نزنه . البته این هم بگم اگر روی شلوار پاشید پاک کردنش کاره حضرت فیل هست . و وقتی روی رینگ و دوشاخ میریزه باید فوری با تاید و شامپو بشوری . روی هیوسانگ یکبار دیر تمیز کردم نابود شدم تا رفت

said khansar
28-06-1394, 07:31 بعد از ظهر
اسپری!اگه نبودواسکازین ماشینو عوض کردی دورنریزکه برای زنجیرعالی هستش!

ata313
30-06-1394, 02:00 بعد از ظهر
این روان هست درسته ؟
کمک جلو کراسی گذاشته، کمک عقب رو هم یا رگلاژ کرده یا اونم واسه کراس گذاشته که انقدر بلند شده. انجینش هم کلا فرق داره
بنظر شما این کارو برای موتورم بکنم ارزش داره ؟

ali_r
30-06-1394, 03:13 بعد از ظهر
این روان هست درسته ؟
کمک جلو کراسی گذاشته، کمک عقب رو هم یا رگلاژ کرده یا اونم واسه کراس گذاشته که انقدر بلند شده. انجینش هم کلا فرق داره

نه عزیزم این روان نیست
این هوندا ایکس ار250 مدل پایینه طرف مثلا تیونش کرده ریده به اصالت موتور

شما هم موتور چینی رو تیون نکن ارزش نداره

m_rezayi
30-06-1394, 05:38 بعد از ظهر
با تشکر
لطفا راهنمایی کنید رفقا

Komando
30-06-1394, 07:31 بعد از ظهر
این روان هست درسته ؟
[Only registered and activated users can see links]خیلی خوبه فقط این اگزوزش یکم زیادی بلنده

m-s-d
31-06-1394, 08:26 بعد از ظهر
ما شاء ا... روان اینقدر طالب داره که هوندا هم دیگه داره از روش کپی میزنه:gigglesmile:

البته شاید هم حاصل عملیات هوندا با روان باشه:gigglesmile:

ولی از شوخی بگذریم این همون هوندا تورنادو یا همون xr می باشه

ali_r
31-06-1394, 08:49 بعد از ظهر
ولی از شوخی بگذریم این همون هوندا تورنادو یا همون xr می باشه

تورندو انجینش کلا فرق میکنه این ایکس ار هست

ata313
01-07-1394, 07:52 قبل از ظهر
هرچی که هست خیلی باحال شده. اگه رو روان هم کمک جلوی کراسو بزاریم خیلی باحال میشه. من عاشق فاصله زیاده بین گلگیر ولاستیکم، یه ابهتی میده به موتور

ata313
01-07-1394, 01:26 بعد از ظهر
سلام
من بازم سوال دارم. شرمنده، خیلی سوال میپرسم
بیشترین مسافتی که میشه با روان رفت چقدره ؟ بیشترین مسافتی که بهش فشار هم نیاد

خیلیا میگن چرخ دنده بزرگ لرزش موتور رو زیاد میکنه. درسته ؟ چرخ دنده عقب 43 تایی بزارم موتور اذیت میشه ؟

farzad_sh_2020
01-07-1394, 02:55 بعد از ظهر
سلام
من بازم سوال دارم. شرمنده، خیلی سوال میپرسم
بیشترین مسافتی که میشه با روان رفت چقدره ؟ بیشترین مسافتی که بهش فشار هم نیاد

خیلیا میگن چرخ دنده بزرگ لرزش موتور رو زیاد میکنه. درسته ؟ چرخ دنده عقب 43 تایی بزارم موتور اذیت میشه ؟

سلام
من هر هفته مسیر 120 کیلومتری میرم
البته بیشتر مسیر سرعت زیر 90 هست . موتور هم هنوز آب بندی نشده گاز نمیدم ولی ببین وقتی خورشیدی بزرگ کنی سرعت کم میشه

روی روان قبلی خورشیدی 42 تایی بود . بیشترین سرعتی که به موتور فشار نیاد 90 بود . تا 120 هم یکبار ترکوندمش رفت ولی واقعاً ترکید تا رفت . 43تایی زیاد هست . 42 بنداز نهایتش و فکر سرعت بالای 90 نباش

ولی قدرتش خیلی زیاد میشه

malmal
01-07-1394, 09:00 بعد از ظهر
سلام
بین روان 200 و فلات 250 کدوم قدرت بیشتری داره؟کدوم مقاومت بیشتری داره از لحاظ لرزش موتور و استحکام شاسی؟کدوم انجین قوی تری داره از لحاظ تعمیرات؟کیفیت قطعات کدوم بهتره؟برای افرود کدوم مناسب تره؟و در کل کدوم موتور بهتره و ارزش خرید داره؟
ببخشید دوستان اگه سوالم تکراری هست

:clap::clap: :clap:

roohollah1990
02-07-1394, 03:22 قبل از ظهر
سلام عزیزان گل و گلاب و عرق نعناع و بیدمشکو چهارفصل و همیشگی
منو توی گروه های تلگرامو اینستاگرام که برنامه میزارن ادد میکنین؟ هان:297:
من شیشکیو ندارم بریم بیرون یخورده جلوتون زمین بخورم بخندیم!:gigglesmile: :bunnyearsmiley:
سمت غرب تهرانم
Rohollahhhh
خوشحالم میکنین:happy4:

roohollah1990
02-07-1394, 04:01 قبل از ظهر
جواب سوالات و رفع شبهات از کیلومتر تریل روان 200 qm به صورت تصویری

ata313
02-07-1394, 10:52 قبل از ظهر
خیلی ممنون اقا فرشاد
فقط یه چیزی برام جای تعجبه
عکس موتور شما جز اولین عکسایی هست که من تو سایت دیدم
تو این همه مدت اب بندی نکردین یا موتور ترکوندین سیلندرشو عوض کردین ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ata313
02-07-1394, 12:08 بعد از ظهر
کمک روان نارنجیو ببینین. فاصله گلگیر تا لاستیک خیلی زیاده. با موتور هایی که اونجا هستن مقایسه کنین.
کمک رو عوض کرده ؟ راهی هست کمک جلو رو اونجوری بکنم ؟[Only registered and activated users can see links]

Komando
02-07-1394, 12:58 بعد از ظهر
کمک روان نارنجیو ببینین. فاصله گلگیر تا لاستیک خیلی زیاده. با موتور هایی که اونجا هستن مقایسه کنین.
کمک رو عوض کرده ؟ راهی هست کمک جلو رو اونجوری بکنم ؟[Only registered and activated users can see links]اون کمک هاش معکوسه

yasharazary
02-07-1394, 02:15 بعد از ظهر
در ضمن گلگیرشم گلگیر روان نیس

فک کنم مال فلات باشه

ata313
02-07-1394, 08:45 بعد از ظهر
میدونم کمکش معکوسه. فلات هم همونه دیگه، هیچ روانی کمکش به اندازه اون نیس روان های کمک معکوس. گلگیرش هم گلگیر روانه، یا رو حرارت اتیش گرفته و خمش کرده به قول خودمون گلگیر اخمو یا اینکه شکسته

ata313
03-07-1394, 08:12 قبل از ظهر
در مورد کمک جلو کسی نیست راهنمایی کنه ؟
این عکسو خیلی وقت پیش از تو همین سایت ورداشتم
کسی میتونه در مورد این توضیح بده ؟
[Only registered and activated users can see links]برای_بلدتر_کردن_کمک_جلو.jp g

farzad_sh_2020
03-07-1394, 10:49 قبل از ظهر
دوست عزیز کلاً هرچی هم کمک بیاری بالا باز هم توی پرش گیر میکنه لاستیک به گلگیر

من قد 180 هست
کمک وسط انقدر بالا آورده بودم که نوک پام به سختی روی زمین بود . باز هم وقتی توی پیست پرش 1 متر میزدم (حداکثر ) باز هم موقع فرود صدای غیژژژژ میومد و توی خونه خونه های گلگیر سیاه میشد
اما برای کوه و جاده خاکی توی حالت عادی هم کم نمیاره . ولی وقتی کمک وسط بیاری بالا سفت میشه و حتی روی موج های کوچک هم موتور بلند میشه و حس خوبی داره

ata313
03-07-1394, 12:25 بعد از ظهر
کمک عقب که هیچی. هرموتوری میگیرم کمک رو تا اخر رگلاژ میکنم. کمک جلو رو عرض کردم. حالا بخاطر کاراییش نه. ولی از نظر ظاهری هم خیییلی باحاله مثل کراسه. یه حالت وحشی داره

farzad_sh_2020
03-07-1394, 03:38 بعد از ظهر
به نظر من که کمک فابریک هست و ارتفاع جلو روان همین قدر هست

farzad_sh_2020
04-07-1394, 07:35 بعد از ظهر
سلام
دوستان عزیز لطف میکنید از پیچ هوای کاربرات یه عکس بگیرید ببینم توی چه حالتی هست . حدود اندازه داخل رفتگی رو میخوام ببینم
ممنون

ata313
04-07-1394, 10:49 بعد از ظهر
سلام. اگه موقع فیلرگیری فیلر رو یکم زیاد سفت کنن چی میشه ؟ خییییلی مهمه، جواب بدین لطفا

- - - Updated - - -

موتورو بردم تعمیرگاه بعد که موتور خنک شد باکو ورداشت فیلر رو تنظیم کرد با(پیچ گوشتی) فکر کنم چهار شو بعد یه اچار ورداشت یه یه چیزی رو حسابی سفت کرد بعد اخرین پیچ همونی که باید ورش داری تا فیلرو تنظیم کنی، اونو معمولی بست

Komando
04-07-1394, 11:18 بعد از ظهر
[
سلام. اگه موقع فیلرگیری فیلر رو یکم زیاد سفت کنن چی میشه ؟ خییییلی مهمه، جواب بدین لطفا

- - - Updated - - -

موتورو بردم تعمیرگاه بعد که موتور خنک شد باکو ورداشت فیلر رو تنظیم کرد با(پیچ گوشتی) فکر کنم چهار شو بعد یه اچار ورداشت یه یه چیزی رو حسابی سفت کرد بعد اخرین پیچ همونی که باید ورش داری تا فیلرو تنظیم کنی، اونو معمولی بستفیلر اگه سفت باشه موتور بد روشن میشه شتاب و قدرتش کم میشه و بد ترین چیز هم باعث سوختن سوپاپ ها میشه

ata313
05-07-1394, 07:48 قبل از ظهر
اها. خیییلی ممنون
خیالم راحت شد، اینایی رو که گفتین حس نکردم، نیش استارت هم روشنه
:smilies(113):

ata313
05-07-1394, 02:40 بعد از ظهر
امروز رفتم یکم دیگه از خورده کاری های موتور رو انجام بدم، یکی از سیم گاز هارو از جاش در اوردم از بالا نه از این پایین بغل کاربرات. مشکلی برای موتور ایجاد میکنه ؟ نمیدونم سیم کوتاهه یا از ماهیچه مشکل داره. نمیذاره تا اخر دسته گازو بیارم پایین بخاطر همین نمیتونستم دنده رو در حد معمول بکشم و زود به زود دنده عوض میکردم

farzad_sh_2020
05-07-1394, 03:30 بعد از ظهر
دوست عزیز امکانش هست از پیچ هوا کاربراتور موتور عکس بگیری برام ؟ روی سر کاربرات هست

ali_r
05-07-1394, 08:10 بعد از ظهر
یه لامپ یخی پر نور معرفی کنید واسه روان که کاسه چراغ رو خراب نکنه لامپ فابریک خودش نور خوبی نداره:fingersmiley:

farzad_sh_2020
05-07-1394, 08:17 بعد از ظهر
یه لامپ یخی پر نور معرفی کنید واسه روان که کاسه چراغ رو خراب نکنه لامپ فابریک خودش نور خوبی نداره:fingersmiley:

علی آقا بیخیال لامپ یخی شو . من هرچی تست کردم فقط گرما داره و کمتر از 10 دقیقه طلق جلو ذوب میشه .
فقط زنون ببند . نور دهی عالی
از این مدل ها من بستم که یکی نور زرد هست و معمولی و یک کنتاکت زنون
55 وات جنس خوب هست گرفتم 85 .

از 35 توی بازار گیر میاد

علی آقا زحمت میکشی از پیچ هوا کاربراتور عکس بدی بهم ؟ ببینم میشه روی عکس تنظیم کرد یا نه

ata313
05-07-1394, 11:02 بعد از ظهر
این پیچ هوا دقیقا کجاس ؟ یه عکس بزار منم از مال خودم یه عکس بگیرم بزارم برات

- - - Updated - - -

راستی ببخشید یادم رفت اینو بگم. امروز اومدم موتور رو قفل کنم دیدم پایه راهنماب جلو میگیره به قاب های بغل باک، این عادیه ؟ مال شماهم اینجوریه ؟؟؟

farzad_sh_2020
06-07-1394, 09:56 قبل از ظهر
این پیچ هوا دقیقا کجاس ؟ یه عکس بزار منم از مال خودم یه عکس بگیرم بزارم برات

- - - Updated - - -

راستی ببخشید یادم رفت اینو بگم. امروز اومدم موتور رو قفل کنم دیدم پایه راهنماب جلو میگیره به قاب های بغل باک، این عادیه ؟ مال شماهم اینجوریه ؟؟؟

شما از سمت چپ موتور که بشینی روی سر کاربرات هست . داخل یک دایره مانند هست که احاتمالاً سر پیچ پایین هست .
به طرف سر جلو کاربرات هست .

عکس بذار از راهنما ببینم چجوری میگی تا چک کنم روی موتور خودم

ali_r
06-07-1394, 10:21 قبل از ظهر
علی آقا زحمت میکشی از پیچ هوا کاربراتور عکس بدی بهم ؟ ببینم میشه روی عکس تنظیم کرد یا نه

- - - Updated - - -

اینم یه خشکش برای روز مبادا خریدم

ata313
06-07-1394, 01:04 بعد از ظهر
اهاااااااااااااااااااا. تو عکس اولی که علی آقا گذاشتن نگاه کنین. انتهای سیم گاز دوتا قلمبه داره که توی اون دایره که گذاشته شده. اون قلمبه سمت چپی رو تعمیرکار دراورد چون جلوی گاز دادنو میگرفت. حالاکار ندارم مشکلش چیه. ولی این که اونو در آوردم مشکلی ایجاد نمیکنه ؟

ali_r
06-07-1394, 04:30 بعد از ظهر
موقع حرکت وقتی گاز رو ول میکردم صدای پرت برت و گاهی ترقه شنیده میشد کاربرات هم تنظیم بود شمع هم نو بعد از مدت ها فهمیدم که از ایراد از اینه و باید کورش میکردم

farzad_sh_2020
06-07-1394, 05:22 بعد از ظهر
دقیقاً این رو کور کرد مال من هم درست شد
سیستم کاهش سوخت و آلایندگی هست

علی آقا متاسفانه پیچ کاربراتور مشخص نیست

پیچ هوا بالای کاربراتور هست
توی عکس اول میشه سمت راست اوون قلمبه سیاه روی سر کاربرات
طلایی رنگ هست و داخل یک دایره .

ali_r
06-07-1394, 06:04 بعد از ظهر
دقیقاً این رو کور کرد مال من هم درست شد
سیستم کاهش سوخت و آلایندگی هست

علی آقا متاسفانه پیچ کاربراتور مشخص نیست

پیچ هوا بالای کاربراتور هست
توی عکس اول میشه سمت راست اوون قلمبه سیاه روی سر کاربرات
طلایی رنگ هست و داخل یک دایره .

اره صداش خیلی رو مخ بود به هر کی هم نشون میدادم میگفتن از کاربراته منم تازه داده بودم سرویس کاربرات همینجوری یک ماه سر کردم تا اینکه یکی از دوستام که تو کار تریل هست اون گفت

در مورد عکس با علامت نشون بده تا برات عکس بگیرم

farzad_sh_2020
06-07-1394, 06:15 بعد از ظهر
این پیچ که دورش خط کشیدم کاکو . ببخشید خیلی تاریک بود کیفیت کم هست

m_rezayi
06-07-1394, 06:29 بعد از ظهر
با سلام چندوقت پیش از اساتید سوالی پرسیدم که دوستان جواب این.حقیر ندادند د
گفتم.دوباره بپرسم شاید کسی قبول زحمت کرد جواب داد.
میخواستم. بدونم طریقه تعویض لاستیک ساق سوپاپ و تایم بندی و تنظیم و سفت کردن زنجیر تایم چگونه است.

farzad_sh_2020
06-07-1394, 06:38 بعد از ظهر
با سلام چندوقت پیش از اساتید سوالی پرسیدم که دوستان جواب این.حقیر ندادند د
گفتم.دوباره بپرسم شاید کسی قبول زحمت کرد جواب داد.
میخواستم. بدونم طریقه تعویض لاستیک ساق سوپاپ و تایم بندی و تنظیم و سفت کردن زنجیر تایم چگونه است.

دوست عزیز بهتر هست در این قسمت سوال مطرح کنید :

ali_r
06-07-1394, 07:27 بعد از ظهر
این پیچ که دورش خط کشیدم کاکو . ببخشید خیلی تاریک بود کیفیت کم هست

هر چی کردم نتونستم عکس بگیرم بدجایی هست فردا قراره بدم هواکش رو تمیز کنن اونوقت راحتتر عکس میندازم

ata313
07-07-1394, 12:54 بعد از ظهر
راهنمای سمت چپ موتور من میگیره به قاب باک یکم اذیت میکنه، بردم پیش تعمیر کار کنسول جلو رو یکم دست کاری کرد بعد گفت راهنماهاش مال خودش نیس، گفت راهنماهاش فابریکیه، خلاصه هیچی کاری نکرد.
امکان داره باک بد جا خورده باشه ؟ موتور رو هم که نگاه میکنی هیچی معلوم نیس همه چی سر جاشه، هرکی هرچی به ذهنش میرسه بگه تا چک کنم. خییییلی رو مخه
ممنون

- - - Updated - - -

راهنمای سمت راست هم میگیره اما نه مثل اونوری :wall3:

ata313
07-07-1394, 03:38 بعد از ظهر
این عکس راهنما. اگه یکم توجه کنید میبینین که راهنما رفته بالا. کملا به قاب باک گرفته. موقع دور زدن هم اذیت میکنه. هرکی هر احتمالی به ذهنش میرسه بگه[Only registered and activated users can see links]

malmal
07-07-1394, 10:03 بعد از ظهر
اگه میشه راهنما رو به فلاپ ببند که هم ثابت بشه هم اذیت نکنه.ولی اگه خیلی ضایع نمیشه ببند اگه میبینی زشت میشه یه فکر دیگه کن

ata313
07-07-1394, 11:39 بعد از ظهر
نه داداش از این کارا نمیخوام بکنم. برام جای سواله که چرا اینجوریه
شاید باک بد جا خورده

farzad_sh_2020
07-07-1394, 11:44 بعد از ظهر
نه داداش از این کارا نمیخوام بکنم. برام جای سواله که چرا اینجوریه
شاید باک بد جا خورده

باز کردن باک که کاری نداره

صندلی باز کن و یک پیچ داره و خلاص

خیلی نبر بیرون . من تا جایی که بتونم خودم انجام میدم

ali_r
08-07-1394, 07:06 بعد از ظهر
فرزاد هواکش رو تمیز کردم ولی نتونستم از کاربرات عکس بندازم خیلی جای دست گیریه

مشکلت الان دقیقا چیه ؟

roohollah1990
08-07-1394, 11:41 بعد از ظهر
سلام
وقتی فرمون رو تا ته میشکونی اصلا فلاپ باک به قاب جلو نمیرسه , مال شما رسیده , یعنی به نظرم فرمونت زیادی میپیچه!!!
روی محور فرمون یه زائده هست که فرمونو از یه حدی بیشتر نمیتونی بشکونی و به اون گیر میکنه
چک کن ببین زائده سالم سر جاش باشه , اگه کارکرده گرفتی قبلیا ترتیبشو دادن مانور موتور بیشتر بشه, طرف بدن ورزیده ای داشته حتی اگه فرمونو بیشتر هم میچرخونده میتونسته موتورو حسابی کج کنه برش گردونه ! سر 125 میارن سر اینا نمیدونم.
موفق باشی.

said khansar
09-07-1394, 12:32 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

موتورو بردم تعمیرگاه بعد که موتور خنک شد باکو ورداشت فیلر رو تنظیم کرد با(پیچ گوشتی) فکر کنم چهار شو بعد یه اچار ورداشت یه یه چیزی رو حسابی سفت کرد بعد اخرین پیچ همونی که باید ورش داری تا فیلرو تنظیم کنی، اونو معمولی بستفیلرواگه کم بگیری(سفت بگیری)شتاب بهترمیشه ودورموتورزودترمیره بالاولی برای سوپاپهاضررداره!

Komando
09-07-1394, 01:06 بعد از ظهر
فیلرواگه کم بگیری(سفت بگیری)شتاب بهترمیشه ودورموتورزودترمیره بالاولی برای سوپاپهاضررداره!دوست عزیز مطمعنی !!!!!:wow:

said khansar
09-07-1394, 01:11 بعد از ظهر
بله امتحان شده!

kiavash-gh
09-07-1394, 05:37 بعد از ظهر
سلام/آقا کسی میدونه صفر تا 80 این موتور چند ثانیس؟

ata313
10-07-1394, 01:31 بعد از ظهر
خرابی چرخ دنده و زنجیر تو سواری موتور تاثیر داره ؟ موتور رو آچارکشی کردم ولی باز لرزشش زیاده!!! دوستان لطف میکنید بگید چه چیزایی باعث لرزش میشه ؟

farzad_sh_2020
10-07-1394, 05:07 بعد از ظهر
فرزاد هواکش رو تمیز کردم ولی نتونستم از کاربرات عکس بندازم خیلی جای دست گیریه

مشکلت الان دقیقا چیه ؟

عکس گرفتنش اگر توی هوای روشن باشه کاری نداره ها

سمت راست موتور وایسا راحت پیچ هوا کاربراتور پیدا هست :

من میخوام ببینم پیچ هوا شما در چه حدی باز یا بسته هست و توی چه وضعیتی هست

البته از وقتی شمع سوزنی کردم خیلی بهتر شده استارت . ولی میخوام کاربرات هم تنظیم بشه و به نظرم تنظیم بهم خورده

تعمیرکار هم میگه چون سیستم کاهش سوخت حذف کردم باید باز کنم سوزن کاربرات باز تر کنم برات

ata313
10-07-1394, 07:44 بعد از ظهر
اقا فرزاد اون پیچ درسته، چون مال منم دقیقا همون حالته.
حالا یه جوون مرد جواب منم بده

farzad_sh_2020
10-07-1394, 09:16 بعد از ظهر
خورشیدی فابریک روان کسی میدونه چند هست ؟

یا کسی خراب نداره که لازم نداشته باشه ؟

ata313
11-07-1394, 06:14 قبل از ظهر
خرابی چرخ دنده و زنجیر تو سواری موتور تاثیر داره ؟ موتور رو آچارکشی کردم ولی باز لرزشش زیاده!!! دوستان لطف میکنید بگید چه چیزایی باعث لرزش میشه ؟

فلات دوست
11-07-1394, 08:24 قبل از ظهر

پیچ دسته موتور رو آلنی خشک بزار تاثیر داره . زیر پیچ های فلاپ ها هم لاستیک بزاری صددا رو میگیره

kiavash-gh
11-07-1394, 05:56 بعد از ظهر
سلام/آقا کسی میدونه صفر تا 80 این موتور چند ثانیس؟

roohollah1990
12-07-1394, 01:01 قبل از ظهر
سلام صفر تا هشتاد که نه ولی
برادرم EF7 داره دنده یک و دوی موتور, موتور جلوتره ولی دنده سه موتور میری ماشین میفته جلو

این موتور استخون بندیش چفته و موتور قدرتیه .

ali_r
12-07-1394, 03:44 بعد از ظهر
تخفیف خوب برای بچه های سایت

ali_r
12-07-1394, 08:23 بعد از ظهر
فرزاد رفیقم میگه رو موتور های جدید تو هواکششون ابر نمیزارن چک کن ببین راست میگه؟ تونستی هم عکس بنداز
داخل هواکش توی فلات 250 رو دیدیم نبود خواستم بدونم روان جدید ها داره یا نه اگه نداشت حتما ابر بنداز تا اشغال داخل سیلندر نشه و به روغن سوزی نیفته

عکس از پیچ کاربرات هوا هم فردا میگیرم

ata313
13-07-1394, 07:30 قبل از ظهر
این صفحه کلاچ روان هست ؟
طرف میگفت فابریکه خودشه، 58 هزار تومن خریدم
دوسه سال پیش که دوستم صفحه گرفته بود شبیه این نبود!![Only registered and activated users can see links]

farzad_sh_2020
13-07-1394, 10:35 قبل از ظهر
فرزاد رفیقم میگه رو موتور های جدید تو هواکششون ابر نمیزارن چک کن ببین راست میگه؟ تونستی هم عکس بنداز
داخل هواکش توی فلات 250 رو دیدیم نبود خواستم بدونم روان جدید ها داره یا نه اگه نداشت حتما ابر بنداز تا اشغال داخل سیلندر نشه و به روغن سوزی نیفته

عکس از پیچ کاربرات هوا هم فردا میگیرم

علی جان ابر هست داخلش
همون سرویس اولیه من باز کردم چک کردم . با روان قبلی که داشتم هیچ فرقی نداشت

ابر نذاری کلاً صداش فرق میکنه تابلو میشه

ali_r
13-07-1394, 10:41 قبل از ظهر
علی جان ابر هست داخلش
همون سرویس اولیه من باز کردم چک کردم . با روان قبلی که داشتم هیچ فرقی نداشت

ابر نذاری کلاً صداش فرق میکنه تابلو میشه

برای منو برداشته بودن نامردا خوب شد نگاه کردم
میگم چرا صداش یجوریه اصلا به فکرم نرسیده بود

farzad_sh_2020
13-07-1394, 11:11 قبل از ظهر
برای منو برداشته بودن نامردا خوب شد نگاه کردم
میگم چرا صداش یجوریه اصلا به فکرم نرسیده بود

صداش بلند میشه قار قار میکنه از زیر پات

بچه ها واقعاً این شمع سوزنی عالی هست
امروز صبح بدون ساسات با 2 تا استارت روشن شد

ata313
13-07-1394, 11:45 قبل از ظهر
اهنی که بین صفحه کلاچ قرار میگیره مثل بقیه موتورا هست یا مال روان فرق داره ؟؟؟؟؟ فنر صفحه کلاچ چندتا هست ؟
نمیتونم باز کنم بعد برم بخرم چون فروشگاهی که اینارو داره بیرون از شهره باید اول بخرم بعد همه رو ببرم درست کنه

ali_r
13-07-1394, 02:33 بعد از ظهر
برای من تو هوای سرد بدون ساسات با یک استارت کامل روشن میشه بقیه ساعات هم نیش استارت اگه همه چی تنظیم باشه باید اینطوری باشه

گشتم ابر هواکش نتونستم پیدا کنم بنظرتون چیکار کنم از ابر فروش ها میتونم خودم براش قالبگیری کنم؟

malmal
13-07-1394, 02:46 بعد از ظهر
اهنی که بین صفحه کلاچ قرار میگیره مثل بقیه موتورا هست یا مال روان فرق داره ؟؟؟؟؟ فنر صفحه کلاچ چندتا هست ؟
نمیتونم باز کنم بعد برم بخرم چون فروشگاهی که اینارو داره بیرون از شهره باید اول بخرم بعد همه رو ببرم درست کنه

farzad_sh_2020
13-07-1394, 04:20 بعد از ظهر
برای من تو هوای سرد بدون ساسات با یک استارت کامل روشن میشه بقیه ساعات هم نیش استارت اگه همه چی تنظیم باشه باید اینطوری باشه

گشتم ابر هواکش نتونستم پیدا کنم بنظرتون چیکار کنم از ابر فروش ها میتونم خودم براش قالبگیری کنم؟

علی جان عکس از پیچ کاربرات که گذاشتم نگاه کن ببین مال شما همین جا هست ؟ ممنون میشم یک عکس بگیری زودتر
مرسی

ata313
14-07-1394, 01:56 بعد از ظهر
کمک فوری
کمک روان های مدل 90 چه مدلیه ؟ بردم کمک فنر سازی طرف میگه روغنیه، یجا خوندم کمک روان گازی و روغنیه، فلات داشتم ارتفا موتور کم بود بردم کمک سازی گفت کمک عقب موتور روغن کم کرده. بعد روغن زد موتور اومد بالا. الان کمک روانو تا اخر رگلاژ کردم ولی بازم کوتاه هست، میخام ببرم کمک سازی ولی نمیدونم چی بگم، بگم روغن بزنه یا گاز نیتروژن بزنه به کمک !!!!

farzad_sh_2020
14-07-1394, 03:01 بعد از ظهر
کمک فوری
کمک روان های مدل 90 چه مدلیه ؟ بردم کمک فنر سازی طرف میگه روغنیه، یجا خوندم کمک روان گازی و روغنیه، فلات داشتم ارتفا موتور کم بود بردم کمک سازی گفت کمک عقب موتور روغن کم کرده. بعد روغن زد موتور اومد بالا. الان کمک روانو تا اخر رگلاژ کردم ولی بازم کوتاه هست، میخام ببرم کمک سازی ولی نمیدونم چی بگم، بگم روغن بزنه یا گاز نیتروژن بزنه به کمک !!!!

یعنی تا آخر پیچ وسط تنه رو پیچیدی ؟

چون من حدود 80% پیچیده بودم با قد 180 دیگه پام به زمین نمی رسید . موتور تو هوا بود

ata313
14-07-1394, 03:12 بعد از ظهر
اره تا اخر پیچوندم. بخاطر همین میخام ببرم کمک فنرسازی

farzad_sh_2020
15-07-1394, 09:03 بعد از ظهر
علی جان عکس اوکی نشد ؟

بابا این همه روان هست تو انجمن عکس پیچ هوا واقعاً سخت نیستا

ali_r
15-07-1394, 09:18 بعد از ظهر
علی جان عکس اوکی نشد ؟

بابا این همه روان هست تو انجمن عکس پیچ هوا واقعاً سخت نیستا

خیلی بد جایی هست

soheil2010
16-07-1394, 03:53 قبل از ظهر
خورشیدی فابریک روان کسی میدونه چند هست ؟

یا کسی خراب نداره که لازم نداشته باشه ؟

دوست عزیز من از نمایندگی روان (تعمیرگاه) پرسیدم خورشیدی جلو و عقب فابریکی با هم حدود 50 تومنه
در ضمن زنجیر هم چندروز پیش عوض کردم. فابریکی خود روان سیکلت با اجرتش 45 تومن

farzad_sh_2020
16-07-1394, 08:40 بعد از ظهر
خیلی بد جایی هست

ممنون علی جان
پس مال من هم الان توی همین حدود هست
یکم باهاش بازی میکنم

دوست عزیز من از نمایندگی روان (تعمیرگاه) پرسیدم خورشیدی جلو و عقب فابریکی با هم حدود 50 تومنه
در ضمن زنجیر هم چندروز پیش عوض کردم. فابریکی خود روان سیکلت با اجرتش 45 تومن

ممنون دوست عزیز

کسی از دوستان اگر خورشیدی خراب داشت بهم خبر بده

چون باید خورشیدی بدم به یکی از اینا که همیشه خرید میکنم ازش گفتم برات بگردم تو انبارم

ali_r
17-07-1394, 11:00 قبل از ظهر
سلام

تو روزهای بارونی روی موتورتون چی میندازین که خیس نشه؟ تو بازار کاور هست؟
من موتورو میزارم جلوی مغازه این روزا ها هم بارونیه دشکش خیس میشه:fingersmiley:

Siavosh.R
17-07-1394, 11:04 قبل از ظهر
دوستان من میخوام شمع سوزنی ایریدیوم برای روان 200 بگیرم، ولی مشکل اینه که کدی روی خود شمعش هست (با عدد 8 شروع میشد یادم نیست الان) توی بازار هرچی گشتم میگن سوزنی این سایزو کد حرارتی نداریم.
دوستانی که خریدن لطفا بگید چه کدی بوده و از کجا خریدین که منم برم بخرم؟
بعضی شمع فروش ها هم میگن ایریدیوم پژو 405 بنداز میخوره ولی کدش متفاوت هست.

Komando
17-07-1394, 12:44 بعد از ظهر
سلام.شمع ماشین بزرگتره از شمع موتور چطور میخاد بهش بخوره!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Siavosh.R
17-07-1394, 01:17 بعد از ظهر
میدونم منم واسه همین میخوام کد دقیق بگیرم. به حرف لوازم فروش ها که ..... :wow:

malmal
17-07-1394, 02:50 بعد از ظهر
دوستان من میخوام شمع سوزنی ایریدیوم برای روان 200 بگیرم، ولی مشکل اینه که کدی روی خود شمعش هست (با عدد 8 شروع میشد یادم نیست الان) توی بازار هرچی گشتم میگن سوزنی این سایزو کد حرارتی نداریم.

دوستان که تحقیق کردن از این نمونه شمع ها به موتور میخوره

جمع بندی برای دوستانی که فلات دارن اینه که اگه شمع معمولی میخوان ببندن و استفاده شون معمولی هست، از NGK با کد D8EA یا Denso با کد X24ES-U استفاده کنن. دقیقاً معادل شمع فابریک هست. و اگر هم میخوان از شمع سوزنی ایریدیوم استفاده کنن از NGK Iridium IX با کد DR8EIX یا از Denso Iridium Power با کد IX24 استفاده کنن.
بهترین شمع برای این موتور بر اساس تحقیقاتی که کردم همین ها هست. رزیستور بودن و نبودنش هم برای جلوگیری از پارازیت امواج رادیویی هست و برای ماها مهم نیست و باشه یا نباشه فرقی نداره.
حالا اگه استفاده شون معمولی نیست و فشار میارن، از همین شمع ها استفاده کنن ولی نمونه سردترش. مثلاً به جای NGK با کد D8EA از کد D9EA استفاده کنن که سردتر از قبلی هست...
ضمناً اینم بگم که بسته به برند شمع ها، هر درجه اختلاف در سردی و گرمی حدود 70 تا 100 درجه سانتی گراد اختلاف دما در نوک شمع رو به دنبال داره...

Komando
17-07-1394, 06:53 بعد از ظهر
من که از صبح تا شب سروکارم با ماشین هاست روزی هم نیست که پژو پیشمون هم نیارن شمع بوش ان جی کا و .......سوزنی و دو پلاتینه تک پلاتینه و فلان....... داریم اگه خاستین تا عکس هم بزارم.هیچ یک از شمع های ماشینم به موتور نمیخوره مگه موتور جدیدی اومده باشه!!!

said khansar
17-07-1394, 07:11 بعد از ظهر
پژوواکثرماشینهاشمعشون به موتورنمیخوره چون قطرشمع موتورکمتره!سمت چپی 206مدل16سوپاپ وسطی 405وسمت راستی موتورسیکلت[Only registered and activated users can see links]

farzad_sh_2020
17-07-1394, 09:05 بعد از ظهر
سلام

تو روزهای بارونی روی موتورتون چی میندازین که خیس نشه؟ تو بازار کاور هست؟
من موتورو میزارم جلوی مغازه این روزا ها هم بارونیه دشکش خیس میشه:fingersmiley:

چادر ضد آب گیر میاد . من برای هیوسانگ گرفته بودم . از 20 تومنی تو بازار هست تا 190

یه جنس 70-80 بگیری خوب هست
ولی مشکلی که هست باید بذاری موتور خنک بشه
وگرنه اگزوز 3 سوت آبش میکنه

دوست عزیز یه سر به تاپیک شمع بزن

من NGK اصلی خریدم دقیقاً کد معادل همین شمع فابریک
خیلی گشتم تا پیدا کردم شیراز
حتی تهران هم نداشت کسی

فقط همین شمع بنداز که من خریدم
به جز این هرچی بخری اشتباه کردی

Siavosh.R
17-07-1394, 10:14 بعد از ظهر
چادر ضد آب گیر میاد . من برای هیوسانگ گرفته بودم . از 20 تومنی تو بازار هست تا 190

یه جنس 70-80 بگیری خوب هست
ولی مشکلی که هست باید بذاری موتور خنک بشه
وگرنه اگزوز 3 سوت آبش میکنه

دوست عزیز یه سر به تاپیک شمع بزن

من NGK اصلی خریدم دقیقاً کد معادل همین شمع فابریک
خیلی گشتم تا پیدا کردم شیراز
حتی تهران هم نداشت کسی

فقط همین شمع بنداز که من خریدم
به جز این هرچی بخری اشتباه کردی

دوستان که تحقیق کردن از این نمونه شمع ها به موتور میخوره

ممنون دوستان
راهنمایی بسیار خوبی بود
با این تفاسیر باید برم بازار رو شخم بزنم پیدا کنم واسه این نوع شمع

ata313
18-07-1394, 09:15 قبل از ظهر
سلام
رفتم کمک عقبو باد بزنم. طرف باد زد بعد میخواست ببینه چندتا باد زده دستگاه تنظیم بادو که وسل کرد گفت باد خالی کرده! کمک فنر ساز گفت اون جایی که شلنگ باد بهش وصل میشه خرابه و باید بری اون پیچو بخری. هرجا گشتم نیس. قیمت خوده کمک هم دویستو هشت هزار تومنه
اینجا کسی هست که تو شهرش اون پیچ گیر بیاد ؟ هزینش رو هم تقدیم میکنم
:wall3:

farzad_sh_2020
18-07-1394, 04:09 بعد از ظهر
ممنون دوستان
راهنمایی بسیار خوبی بود
با این تفاسیر باید برم بازار رو شخم بزنم پیدا کنم واسه این نوع شمع

دوست عزیز من چون خودم خیلی گشتم و به سختی گیر آوردم اگر خواستی من برات شیراز میخرم و ارسال میکنم
البته حتماً تپیک شمع رو ببین و شمع که گرفتم چکک کن
من با چندتا سایت چک کردم و طبق اوونا شمع اصلی هست

ata313
18-07-1394, 10:16 بعد از ظهر
کسی نیست در مورد کمک فنر عقب راهنمایی کنه ؟

m_rezayi
19-07-1394, 10:56 بعد از ظهر
سلام دنبال خورشیدی 42 چهار پیچ و شمع دنسو یا ان جی کا سوزنی نو مشهد هستم اگر کسی داره راهنمایی کنه. پیش موسوی , مجیدی , الله بیگی , بهنام , رحیمی و خلاصه هرکی دور و بر می‌شناختم رفتمم ولی پیدا نشد که نشد.

ata313
19-07-1394, 11:15 بعد از ظهر
سلام. ایران ngk رو سرچ کنین بعد برین تو سایتش. فکرکنم فروش اینرنتی داشته باشه

farzad_sh_2020
20-07-1394, 12:18 قبل از ظهر
ایران ngk نداره
حتی نمایندگی فروش موتور سیکلتش هم نداره

خورشیدی 42تایی چینی من گیرم اوومده شیراز خواستی بگو برات بگیرم . ولی خودم دنبال ژاپنی هستم پیدا کردی خبر بده
شمع هم توی شیراز پیدا کردم اصلی مخصوص همین موتور توی تاپیک شمع میتونی ببینی

farzad_sh_2020
21-07-1394, 03:26 بعد از ظهر
دوستان عزیز وقتی موتور توی دنده باشه استارت میخوره برای شما ؟

m_rezayi
21-07-1394, 03:35 بعد از ظهر
سلام فرزاد جان سنسور دنده فقط در صورتی که.موتور خلاص باشه اجازه میده برق به شمع برسه ک روشن شه.
خورشیدی و شمع تو شیراز چنده?

ata313
21-07-1394, 04:09 بعد از ظهر
در مورد کمک که هیچکس حرفی نزد. موتور رو اچار کشی کردم ولی خیلی لرزش داره. بنظر شما مشکل از چی میتونه باشه ؟ دوستان ببینین این چیزایی که میگم تو لرزش چقدر تاثیر داره
1 خرابی چرخ دنده جلو عقب و زنجیر
2 خرابی بولبرینگ های لاستیک عقب و جلو
3 صفحه داره تموم میشه امکان داره موتور چون قدرت نداره یکم بیشتر گاز میدم بخاطر اون باشه
پیچ تمام قاب ها واشر پلاستیکی داره
پیچ دسته موتور هم النی خشک پیدا نکردم. یکی میگفت خیلی تاثیر داره
خب حالا هرکی باز موردی به ذهنش میرسه که باعث لرزش میشه بگه. یا بگه کدوم یکی از مورد هایی که خودم گفتم میتونه باشه
لطفا کمک کنید، دوستم همش سرکوفت میزنه میگه فلات سر تر از روانه

ali_r
21-07-1394, 04:33 بعد از ظهر
دوستان عزیز وقتی موتور توی دنده باشه استارت میخوره برای شما ؟

فرزاد جان دنده باشه استارت نمیزنه ولی اگه کلاج رو بگیری میزنه

farzad_sh_2020
21-07-1394, 05:20 بعد از ظهر
سلام فرزاد جان سنسور دنده فقط در صورتی که.موتور خلاص باشه اجازه میده برق به شمع برسه ک روشن شه.
خورشیدی و شمع تو شیراز چنده?

ممنون
خورشیدی من خیلی گشتم حتی امروز . اصلاً نیست . فقط چینی گیر میاد که از قیمتش معلوم هست چی هست
اگر اشتباه نکنم 25 یا 30 گفت

شمع هم 40 هست اصلی

m_rezayi
22-07-1394, 06:00 بعد از ظهر
سلام.فرزاد جان ممنونم
پیستون ترمز عقب موتور به سختی حرکت میکرد و یه سری قطعات لاستیکی شبیه جنس اورینگ بین بدنه پیستون و سیلندر گیر کرده که با عقب و.جلو.رفتن پیستون بیرون میاد
روغن ترمز.عوض شد هوا گیری شد لنت هم عوض شد ولی کما کان ترمز نمیگیره و.پیستون به سختی حرکت.میکنه
حالا چاره چیه؟ اگه پیستون اورینگ داره چطور میشه اون عوض کرد?
با تشکر

Komando
23-07-1394, 07:08 بعد از ظهر
سلام.دوستان باک روان واقعا 14 لیتر میگیره.اونوقت قیمت باکش چقد هست.

ali_r
23-07-1394, 07:11 بعد از ظهر
سلام.دوستان باک روان واقعا 14 لیتر میگیره.اونوقت قیمت باکش چقد هست.

نه بابا چه خبره
زیر 10 هست بالای ده نیست حجم باکش
قیمتش رو نیمدونم

Komando
23-07-1394, 07:28 بعد از ظهر
نه بابا چه خبره
زیر 10 هست بالای ده نیست حجم باکش
قیمتش رو نیمدونمسایت روان سیکلت زده 14 لیتر .نمیدونم چرا اطلاعات دروغ میدن.حتما واسه جذب مشتری هست

ata313
24-07-1394, 01:06 قبل از ظهر
سلام. فکرکنم دهو نیم لیتر باشه. قیمت باک هم شنیدم دورو بر 300 هزار تومن هستش

meli360
24-07-1394, 01:34 قبل از ظهر
سلام دوستان یه سوال دارم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.
میخوام تریل روان بگیرم برا داخل شهر نه آفرود ولی بعضی ها میگن سرعت بالا 50 تعادل نداره اونهایی که روان دارن این حرف منو تایید میکنن؟؟؟

Gladiator
24-07-1394, 02:46 قبل از ظهر
سلام دوستان یه سوال دارم لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم.
میخوام تریل روان بگیرم برا داخل شهر نه آفرود ولی بعضی ها میگن سرعت بالا 50 تعادل نداره اونهایی که روان دارن این حرف منو تایید میکنن؟؟؟

نه تایید نمیکنم
روان تعادل و شتاب خوبی داره ، تو سرعت بالای 100 هم تعادل داره

Komando
24-07-1394, 08:34 قبل از ظهر
سلام. فکرکنم دهو نیم لیتر باشه. قیمت باک هم شنیدم دورو بر 300 هزار تومن هستش 300 هزار تومن:wow:!!!!!!!!!!!!!!!!!! مگه باک هواپیماست!!!!!!!!!!!!!

meli360
24-07-1394, 10:09 قبل از ظهر
سلام دوستان میخوام روان دست دوم بخرم تا حالا موتور هم نداشتم موقع خرید اول باید به چه چیزی هایی توجه کرد از نظر فنی ؟؟؟؟؟؟؟؟

roohollah1990
24-07-1394, 01:38 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
گوشت را به حرف مفت ببند!
منم موقع خرید هزارجور مفت شنیدم!
یکی میگفت اوه اوه اصلا این موتور چینیا خلاص نمیشه! انقد گفت گفت گفت ! منم حوصله کردم وایسادم! اخرش یگ ذره تو کتم نرفت!
از صفر از شش ماه پیش تا الان 5000 رفتم باهاش,دنده هاش خیلی دقیق و قرص عوض میشه! و یا با یک اشاره کوچک خلاص میشه
تعادلش هم خوب خوبه
120 تا هم باهاش رفتم اصلا رو هوا نبود
شاسی هم خیلی قویه و موتور اصلا کمرش نمیپیچه که چرخا بخوان بازی در بیارن
صفرش رو تایید میکنم اما دست دوم دست دوم است دیگر
موفق باشی.

- - - Updated - - -

این موتور روی کلاچ و جک بغل هر دو کلید داره و عملکردشون هم از هم مجزاست و با نشانگر دنده میشن سه تا!!! تو دنده باشی و جک باز , نمیذاره استارت بخوره اگر هم کلاچ رو گرفتی روشن نمیشه.
این حفاظتش واقعا به جاست.

- - - Updated - - -

دو شاخ جلوش گرونه ! به نظرم قسمت مهمی در هندلینگ موتوره.

- - - Updated - - -

جهت اطلاع دوستان تهران سمت میدان امام خمینی روبروی خیابون ملت چند مغازه تخصصی شمع هستش ! هرچی شمع بخوای شما با هر مارکی اونا دارن ! هر نوع وسیله موتوری شمعشو داره ! روبروشون هم راسته فروش لاستیک از نوع رول که زمستان ها کف صحن های اقا امام رضا (ع) پهن میکنن هستش!!! بعد عایق حرارتی هم دارن ! از همونایی که زیر فلاپ بالای اگزوز وصله ! یک سری عایق های موکتی هم هست !!! خلاصه این شما و این اون راسته و خلاقیت شما !
موفق باشید.

Gladiator
24-07-1394, 06:05 بعد از ظهر
ابتدا چک کن که دود نکنه (رینگ ضعیف نکرده باشه) ، انگشتتو بکن تو اگزوزش چرب نباشه ، چون ممکنه توش زیر 500 سی سی روغن داشته باشه یا واسکازین ریخته باشن که دود نکنه
دوم وقتی داره درجا کار میکنه چک کن سر سیلندرش زیاد صدای چق چق نده که انگشتی بادامکش خرابه
سوم کمکهای جلو و وسطش رو خوب چک کن یو یو نباشه
سوار شو باهاش دور بزن ترمزهاشو چک کن و ببین موقع دور زدن چطوریه
از همه مهمتر ببین دنده هاش نخونه که روان تو گیربکس عاجزه ( کبیر 200 طرح روان مشکل گیربکس نداره )
استارتشم چک کن که روان سخت هندل میخوره
پیشنهاد میکنم با یه آدم خبره بری سر موتور و از دست بخری

m_rezayi
24-07-1394, 06:06 بعد از ظهر
سلام موتورم شاتون ترکوند حالا یا از یاتاقان یا از شاتون , قبلا هم صدا میداد کسی هست نحوه باز کردن و تعویض شاتون بلد باشه و من راهنمایی کنه.

Gladiator
24-07-1394, 06:13 بعد از ظهر
سلام موتورم شاتون ترکوند حالا یا از یاتاقان یا از شاتون , قبلا هم صدا میداد کسی هست نحوه باز کردن و تعویض شاتون بلد باشه و من راهنمایی کنه.

اگه تاحالا باز نکردی ببر یه تعمیرکار خوب برات باز کنه و جمع کنه ، باید موتورت تیکه بشه که کار هر تعمیرکاری هم نیست چه برسه به خودت
روان یاتاقان نداره ، بلبرینگیه

m_rezayi
24-07-1394, 06:15 بعد از ظهر
کو تعمیرکار خوب و البته منصف برادر من

Gladiator
24-07-1394, 06:45 بعد از ظهر
کو تعمیرکار خوب و البته منصف برادر من

بیشتر تعمیرکارا فقط بلدن هوندا تعمیر کنن
هر مکانیکی نمیتونه برات تمیز در بیاره مگه اینکه قبلا روان دست زده باشه
اینجا اجرت بازو بسته کردن انجین روان و پالس و این مدل موتورای زنجیر تایمی 150 تومنه
اجرت هوندا یا موتورای دنده تایمی 70 80 تومنه
موتور شما باید کامل تیکه بشه ، مکانیک میل لنگ شاتونو بهت میده میبری تراشکاری شاتونو برات درمیاره شاتون نورو جا میزنه
دعا کن باقی قسمتای انجینت نیاز به تعویض نداشته باشه چون لوازمش خیلی گرونه
شاتون فک کنم 70 تومنه ، واشربندی کاملم میخوای که اصلیش 45 تومن و فرعیش 15 تومنه
خلاصه ببر پیش یک مکانیک خوب اجرت بیشتر بده در عوض موتورت تمیز جمع میشه

Komando
24-07-1394, 08:03 بعد از ظهر
سلام موتورم شاتون ترکوند حالا یا از یاتاقان یا از شاتون , قبلا هم صدا میداد کسی هست نحوه باز کردن و تعویض شاتون بلد باشه و من راهنمایی کنه.سلام.صداش چطور هست.مطمعنی از شاتون هست.موتور خودم یه 8 ماهی هست رولبرینگ شاتونش صدا میده و هیچ تغیری هم نکرده مشکلی هم نداره.انجینش زنجیر تایم هست.ممکنه موتور تو مشکلش از بلبرینگ های میلنگ باشه .اگه دست به اچارت خوب باشه خودت میتونی تعمییرش کنی.ولی واسه کسی که تا الان باز نکرده یکم سخت خواهد بود

- - - Updated - - -

بیشتر تعمیرکارا فقط بلدن هوندا تعمیر کنن
هر مکانیکی نمیتونه برات تمیز در بیاره مگه اینکه قبلا روان دست زده باشه
اینجا اجرت بازو بسته کردن انجین روان و پالس و این مدل موتورای زنجیر تایمی 150 تومنه
اجرت هوندا یا موتورای دنده تایمی 70 80 تومنهچقدر زیاد اینجا فکر کنم زنجیرتایم 80 تومن و دنده تایمی 50 تومن باشه.تعمییر کامل یه پراید 300 تومن اونوقت یه موتور 150 تومن

m_rezayi
25-07-1394, 07:01 قبل از ظهر
صدای لق.لق. میداد و در حال حرکت دنده 4 یه هو موتور ترکید و صدای بلند تق تق تق داد و خاموش شد. هندل تکون نمیخوره استارت هم نمیخوره.
اگه موتور پله کنی خار یا فنری نداره که بپره بیرون یا از جاش در بیاد و. بعد ندونی مال کجاش هست?.?

Komando
25-07-1394, 01:09 بعد از ظهر
ببرش پیش موتورساز برات درست کنه.خوب نگاه کن تا دفه بعد خودت تعمیرش کنی.

Gladiator
25-07-1394, 02:04 بعد از ظهر
- - -

چقدر زیاد اینجا فکر کنم زنجیرتایم 80 تومن و دنده تایمی 50 تومن باشه.تعمییر کامل یه پراید 300 تومن اونوقت یه موتور 150 تومن

متاسفانه تعداد تعمیرکارهای موتور کم و بیشترشون هم نه درست وقت میذارن و نه تمیزن
بارها پیش اومده موتور بردم تعمیرگاه یا پیچاش گم شده یا عوض شده یا انقدر کثیف جمعش کردن که دوباره خودم دست به آچار شدم و ترو تمیزش کردم
آخرشم یه ماه بعد دوباره موتور باز کردم
تجربه شده ببرم پیش تعمیرکار خوب تا دوباره کاری نشه و اذیت نشم
اینقدر اجرتا و لوازم گرون شده که یه موتور از یه ماشین بیشتر خرج برمیداره
رفیقم روان باز کرد جمعش کرد هزینه اجرتو لوازمش 700 تومن شد
البته رینگو پیستونو شاتونو سوپاپ همه تعویض شد

- - - Updated - - -

صدای لق.لق. میداد و در حال حرکت دنده 4 یه هو موتور ترکید و صدای بلند تق تق تق داد و خاموش شد. هندل تکون نمیخوره استارت هم نمیخوره.
اگه موتور پله کنی خار یا فنری نداره که بپره بیرون یا از جاش در بیاد و. بعد ندونی مال کجاش هست?.?

موتورت قفل کرده ، احتمالا سوپاپ زده پیستونتو سوراخ کرده و از شاتون نیست
شاتون که ایراد پیدا میکنه صدای شر شر میده ، حالا تا باز نکنی مشخص نمیشه
برادر شما انجینو از شاسی بیاری پایین بر فرض اینکه همه چیشم درست باز کنی گیر بکسو چطور میخوای جمع کنی؟همون تیکه کردنش کلی دردسر داره
تایمشم که بلد نیستی میفتی تو دردسر
بنداز تو وانت ببر موتورساز برات باز کنه

m_rezayi
25-07-1394, 08:22 بعد از ظهر
اهوی تایم بلدم . با سیستم سیلندر و سر سیلندر هم آشنا هستم پلی از گیربکس هیچ اطلاعاتی ندارم و مشکلم همین.
موندم چیکار کنم .چیدن و جمع کردن محور و چرخدنده و کشویی ها سخته? یعنی اگه به ترتیب باز.کنی و. عکس بگیری .میشه دوباره جمش کنم یا نه?
من فقط میترسم تا پوسته را باز کنم یه هو فنر یا خاری داشته باشه بپره بیرون.

Komando
25-07-1394, 08:55 بعد از ظهر
من روان باز نکردم.ولی خیلی موتورای دیگه زنجیر تایمی و دنده تایمی باز کردم.وقتی هم پوسته موتور رو کامل از وسط باز میکنی اگه با حوصله بازش کنی چرخ دنده های گیربکس از هم جدا نمیشن ولی یه چند تا واشر داره که میوفتن .کلا احتمال در رفتن یه خار یا افتادن یه واشری یا....زیاده.