PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روان 200

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16 17

roland
27-12-1391, 01:11 بعد از ظهر
255 صفحه رو کامل خوندن واقعا یه آدم بیکار میخواد!
البته مزایا و معایب روان مدل qm میخواستم که چند صفحه رو خوندم ولی همش الکی بود بحث سر چیز دیگه ای بود!

الان یه موتور روان کیو ام یکی از دوستان داره واسه فروش مدل88 / با 8.000 کارکرد واسه تنوع احتمالش زیاده آونجر رو بفروشم اینو بگیرم هم فوق العاده موتورش تمیزه هم ضررش رو کرده فنی هم هیچ مشکلی ندازه.

الان سوالم اینه کیو ام یا آر وی؟
قطعاتشون گیر میاد؟ از اونجایی که جفتشون تولید نمیشه؟

این موتور شیر تنظیم هوا نداره؟
اگه خدا خواست و ماهم روانی شدیم هواکشش رو قبلا خونده بودم که فکر کنم باید گشاد کرد اگه عکسی توضیحی چیزی راجع بهش هست نمیگم اینجا حدا اقل تو صفحه اول اضافه کنید که هر کی مثل من سوال داشت به جوابش برسه

چندین صفحه رو که خوندم یکی میگفت موتور رو شمع تعویض کرده با کم و زیاد کردن موتور سرش بالا میاد 2-3 صفحه یکی تایید میکرد یکی تکذیب میکرد اصلا یه وضعی بود

ممنون میشم کلا راهنمایی کنید

موفق باشید

02109002
28-12-1391, 11:54 بعد از ظهر
با سلام

به عض یرساند سیلندر روان بعد از رینگ و پیستون شماره 100 باز هم روغن سوزی و در نتیجه :

بوش می خورد

البته برا بعد از عید روبراه میشه :(

sorush
28-12-1391, 11:58 بعد از ظهر
خب چرا بوش بزنی ؟؟یه سیلندر نو بگیر راحت
اگه پسبند هم سیلندر تراش میخوره یه عیبی درسیستم روغن کاریش هست مثل اویل پمپ یامجراهای روغن کاری....بگرد پیدا میشه

Nobahar
29-12-1391, 12:02 قبل از ظهر
255 صفحه رو کامل خوندن واقعا یه آدم بیکار میخواد!
البته مزایا و معایب روان مدل qm میخواستم که چند صفحه رو خوندم ولی همش الکی بود بحث سر چیز دیگه ای بود!

الان یه موتور روان کیو ام یکی از دوستان داره واسه فروش مدل88 / با 8.000 کارکرد واسه تنوع احتمالش زیاده آونجر رو بفروشم اینو بگیرم هم فوق العاده موتورش تمیزه هم ضررش رو کرده فنی هم هیچ مشکلی ندازه.

الان سوالم اینه کیو ام یا آر وی؟
قطعاتشون گیر میاد؟ از اونجایی که جفتشون تولید نمیشه؟

این موتور شیر تنظیم هوا نداره؟
اگه خدا خواست و ماهم روانی شدیم هواکشش رو قبلا خونده بودم که فکر کنم باید گشاد کرد اگه عکسی توضیحی چیزی راجع بهش هست نمیگم اینجا حدا اقل تو صفحه اول اضافه کنید که هر کی مثل من سوال داشت به جوابش برسه

چندین صفحه رو که خوندم یکی میگفت موتور رو شمع تعویض کرده با کم و زیاد کردن موتور سرش بالا میاد 2-3 صفحه یکی تایید میکرد یکی تکذیب میکرد اصلا یه وضعی بود

ممنون میشم کلا راهنمایی کنید

موفق باشید

داداش شما که خوندی تاپیک رو تقریبا همه تایید میکنن روان ار وی دردسر ساز تر از روان کیو ام هست. کیو ام نسبتا بی ازاره ولی قیافه نداره. البته چیز قطعی ای نیست ممکنه شما ار وی بخری و مشکلی هم برات ایجاد نکنه چیز مشخصی نیست یه کلیته.

قطعاتشون هم تقریبا همه چیش هست من که تا الان هر چی خواستم بوده به غیر از بوش کمکش

02109002
29-12-1391, 12:07 قبل از ظهر
اگه پسبند هم سیلندر تراش میخوره یه عیبی درسیستم روغن کاریش هست مثل اویل پمپ یامجراهای روغن کاری....بگرد پیدا میشه

آخه مگه لامصب میذاره آب بندیش کنی

از تعمیرگاه در نیومده جفتک میپرونه که بریم آفرود:2i8d4ao:

Mohammad aghili
29-12-1391, 12:33 قبل از ظهر
از تعمیرگاه در نیومده جفتک میپرونه که بریم آفرود

داداشی روان قرمزا همشون همینطورن
یه چی دارن به اسم "لامصب درون" همش فعال میشه میزنه پدرتو در میاره :retarded: خخخخخ:2i8d4ao:

ali_n
01-01-1392, 12:34 بعد از ظهر
سلام
لنت عقب تموم شده اومدم عوض كنم ديدم پيستون لنت بر نميگرده...وقتي ترمز ميگيري..
فنر داره؟يا بايد هواگيري بشه؟چه جوري بايد هواگيري كرد؟

Nobahar
01-01-1392, 01:00 بعد از ظهر
گیرپاج کرده. باید روغن کاریش کنی تا برگرده لنت هارو در بیار روغن بزن دور پیستون بعد با یه میله ای چیزی پیستون رو فشار بده بره تو. تقریبا باید وزن خودت رو بندازی روش. بعد که رفت چند بار بده بره تو ترمز بگیر بیاد بیرون هی تکرار کن تا کاملا نرم شه. فکر کنم روغن ترمز بزنی برای تمیز کردن بهتر جواب بده.

RHM
01-01-1392, 10:44 بعد از ظهر
آقایون س روان ما یکی دو ماهی هست کمکش یویو شده ضرر نداره که همینجور بمونه ؟؟؟

جا پیچای کمک به بدنه در اثر بازی زیاد گشاد نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟

شایسته فر
01-01-1392, 11:31 بعد از ظهر
سلام
لنت عقب تموم شده اومدم عوض كنم ديدم پيستون لنت بر نميگرده...وقتي ترمز ميگيري..
فنر داره؟يا بايد هواگيري بشه؟چه جوري بايد هواگيري كرد؟
می تونین از این تاپیک کمک بگیرین
[Only registered and activated users can see links]

Mohammad aghili
01-01-1392, 11:37 بعد از ظهر

جا پیچای کمک به بدنه در اثر بازی زیاد گشاد نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟

غصه چیو میخوری داداش گل ؟
لذت ببر از یویو روان
همونطور که من یکساله دارم لذت می برم:24:

02109002
02-01-1392, 09:20 بعد از ظهر

با سلام ...

والا برای خود موتور که خیر ولی برای خودتون شاید

ولی بهتر اینه که سرویس کنید موتور رو اعم از کمک و آچار کشی و تعویض به موقع روغن و ... تا بهتر و بیشتر از سواریش لذت ببرین

جا پیچای کمک به بدنه در اثر بازی زیاد گشاد نمیشه ؟؟؟؟؟؟؟جا پیچها ( کرپی های بالا و پائین ) خیر

roland
03-01-1392, 09:34 قبل از ظهر
دوستان معایب ذاتی این موتور چیه نمیخوام بخرم بعد یکی یکی بگین که آره مشکلی نیست!
آونجر رو همه گفتن عالیه خریدم بهشون گفتم این گیربکسش چرا میخونه همه گفتن درسته!

یکی قبل خرید نگفت که آره آقا این گیربکسش مثلا چه چه میزنه البته زیاد رو مخ نیست ولی منی که واسه موتور دارم تور انجمن ها تحقیق میکنم با کسی که میره یا علی مدد یه موتور میخره باید یه فرقی کنه!

البته فرق که میکنه ولی رو به بدتر شدن.
موفق باشید.

ممنون

Masoud AS
04-01-1392, 11:54 قبل از ظهر
آر وی نسبت به کیو ام ضعف های زیادی داره، از جمله گیربکس،سنگین بودن جلوبندی به خاطرکمک معکوسش،ترمز دیسک عقبش،رد کردن صفحه کلاچ دربرخی موارد. باز کیو ام های سری اول 88،86.87این مدل ها کیفیت مونتاژ بالاتری برخوردارند.

yasharazary
04-01-1392, 12:21 بعد از ظهر
مسعود جان من مخالفم--البته نظر منه

من آروی داشتم (شش ماه) الن هم حدود یه هفتس دارم با کیو ام این ور اونور میرم (البته مال خودم نیس)

نظر من اینه :
مزایای آروی نسبت به کیو ام : ترمز عقب دیسکی که خیلییییی بهتره---رینگ های آلمنیومی که بهتره شیک تر هم هست---شیک بودن---کمک های معکوس که به خاطر خشک بودن تو آفرود بهتره وزیاد اذیت نمیکنه!

مزایای کیو ام نسبت به آروی : سبکتره--برای تردد در شهر سواری نرمتری نسبت به آروی داره!کمکاش نرم تر هست وتوی شهر راحت تری

FAARID
04-01-1392, 12:42 بعد از ظهر
آر وی نسبت به کیو ام ضعف های زیادی داره، از جمله گیربکس،سنگین بودن جلوبندی به خاطرکمک معکوسش،ترمز دیسک عقبش،رد کردن صفحه کلاچ دربرخی موارد. باز کیو ام های سری اول 88،86.87این مدل ها کیفیت مونتاژ بالاتری برخوردارند.

مسعود جون من هم قبول ندارم از نظر گیربکس هیچ فرقی ندارن جلوبندی و دیسک عقب rv ضعف نیست جزو مزایا و برتریهای یک موتور هستش و البته داشتن کمک معکوس و دیسک عقب ربطی به rv یاqm بودن موتور نداره

yasharazary
04-01-1392, 12:43 بعد از ظهر
پس به چی ربط داره ؟

:297:

FAARID
04-01-1392, 12:52 بعد از ظهر
پس به چی ربط داره ؟

:297:من هم هنوز نفهمیدم فکر کنم فقط تو سند فرق میکنند موتور من همه مشخصات rv را داره ولی در سند qm قید شده:297:

Nobahar
04-01-1392, 12:56 بعد از ظهر
تو سند که همه کیو ام میخوره اصا ار وی تو خود منوال شرکت هم ار وی ذکر نشده. Qm-R ذکر شده. تنها جایی که من دیدم میزنه ار وی روی باک موتور هست.

roland
04-01-1392, 01:04 بعد از ظهر
از همگی بخاطر جواباتون ممنون.
پس آر وی منطفی شد.
کیو ام هم فقط اگه دوستم بخواد بفروشه ازش میخرم.
یادم نبود سال نو رو هم بهتون تبریک میگم.

RHM
04-01-1392, 01:05 بعد از ظهر
دوستان معایب ذاتی این موتور چیه نمیخوام بخرم بعد یکی یکی بگین که آره مشکلی نیست! ...

s
ببین دوست جونم

موتور رو اگه باهاش بد تا کنی خب باهات بد تا میکنه فرقی نداره روان باشه یا هرچی( فلات)

مثلا فکر کنم ممد عقیلی پدر روانشو در آورده ولی خوب باش تا کرده خب موتور براش میمونه.

بعضی موتورا هستن روند فرسودگی شون بالاس که به نظرم از نوع آلیاژ قطعاتشه

روان از این نظر خوبه

بعضی هم به خاطر نوع مهندسی ساختشونه مثه زئوس( وینر) از همون اول لشه

روان از نظر مهندسی هم خوبه

بعضی هم به خاطر صاحبشون بد میشن ،،،، تا وقتی بدبخت داره راه میره ازش سواری میگیرن دریغ از تعمیرات دوره ای

بله روان 87 دنده 3ش مورد داره

QM اگزوزشون داغ میکنه

کمکشون غالبا بعد 1یا 2 سال یویو میشه

قطعات رو همه ندارن

خوراکشون کم میاد آمّا

نسبت به بقیه تو این قیمتا روان یکه

FAARID
04-01-1392, 01:06 بعد از ظهر
مطمئنا از نظر انجین هیچ فرقی ندارند یک نکته جالب دوشاخ عقب از آلیاژ مخصوص هستش البته هنوز نمیدونم چه نوع ولی آهن نیست و جوش آهن و کاربیت نمیشه داد این موردو امروز دیدم

K.I.A
04-01-1392, 01:49 بعد از ظهر
دو شاخ عقب الومینیومه

mohsen2001
04-01-1392, 03:18 بعد از ظهر
سلام .

صفر این دو مدل rv و qm چنده؟

roland
04-01-1392, 03:29 بعد از ظهر
RHM ([Only registered and activated users can see links]) عزیز ممنون از توضیحتون البته یه چیزایی رو بهش اشاره کردین که کل مطلبش رو گرفتم

به بد و خوب تا کردن با موتور کاری ندارم

مثلا الان عیب ذاتی موتور خودک ( آونجر ) ترمز ضعیفشه. منظور من دقیقا این بود که کیو ام چه مشکلاتی داره ذاتا و آر وی چه مشکلی

البته تجربه دوستان حالا با یکم تعصب میگن کیو ام بهتره

خیلیا میگن آر وی مشکل روغن ریزی و.... داره.

بازم ممنون.

mohsen2001 ([Only registered and activated users can see links]) عزیز طبق آخرین تحقیقات صفر این موتور موجود نیست و اگر هم باشه نزدیک 4.5 - 5 تمام میشه اونم انبار موندش.

من یه آر وی مدل 90 یا 91 دیدم طرف فروشگاه رو باز نکرده که قیمت بگیرم.

موفق باشید

Nobahar
04-01-1392, 04:07 بعد از ظهر
مشکل ذاتی ار وی گیربکسش هست. چیز ثابت شده ای هم هست..

کمک معکوس که سنگین کرده نمیشه گفت عیب موتور هست. شاید نتونی باش یچرخ کنی ولی یجاهایی به کار میاد. تو شیب ها جلو موتور بلند نمیشه و خودش یه مزیته. کمک ار وی یکم سفت تر هست و تو دست انداز های شدید خیلی بهتر عمل میکنه.

در کل من طبق تجربه شخصی خودم و چیزی که تو اطرافیا دیدم ار وی بیشتر از کیو ام رو خرجه. یکی از دلایل اصلیش هم اینه که تو ایران هر چی تولید جدید تر میشه کیفیت پایین تر میاد.

منم به خاطر همین قضیه میخوام بفروشم و یه کیو ام تر و تمیز بردارم. اینم دقت کن کیو ام با اینکه کیفیت بهتری داره قیمتش پایینتره یکی به خاطر ظاهرش که یکمی از ار وی سطح پایین تری داره یکی هم به خاطر افت قیمت به خاطر تاریخ تولیدش.
البته یسری چیز های اضافه داره که کم تو قیمت تاثیر نداره. همون رینگ های المونیوم و ....

افشين افلاكي
05-01-1392, 06:21 بعد از ظهر
سلام دوستان من خورشيدي موتور رو عوض كردم و 42 تاي انداختم و همينطور لاستيك عقب رو وي رابر انداختم ولي برعكس دفعات قبل تو شيب 3 بار خوردم زمين! مي خواستم نظر دوستان رو بدونم كه دليلش چي ميتونه باشه با خورشيدي فابريك و لاستيك فابريك كه صاف شده بود بهتر شيب ها رو رد ميكردم!3079830799 البته چون شولدر تنم بود خودم طوري نشدم ولي دسته كلاج موتورم شكست .عكس زير هم يكيش مربوط به آفرود امروز كه تو كوهسار رفتم و ديگري لاستيك وي رابر هستش

K.I.A
05-01-1392, 06:23 بعد از ظهر
به خاطر خورشیدی باید دور گیریتون بیشتر از قبل باشه و دور بگیرید

افشين افلاكي
05-01-1392, 06:33 بعد از ظهر
اخه با دور زياد هم هرزگردي لاستيك زياد ميشه و وا ميمونه ميتونه بخاطر نو بودن لاستيك باشه؟ يا باد زياد؟

K.I.A
05-01-1392, 06:40 بعد از ظهر
نو بودن نه اما بادش تو افرود باید زیر 20 psi باشه.

افشين افلاكي
05-01-1392, 06:47 بعد از ظهر
نو بودن نه اما بادش تو افرود باید زیر 20 psi باشه.

باشه چك ميكنم ممنون از راهنماييتون

siavash brazil
05-01-1392, 07:02 بعد از ظهر
بچه ها ار وي صفر يا در حد ( كاركرد زير 2000) الان چند قيمت ميخوره.؟ كسي سراغ داره؟

omidco2003
05-01-1392, 08:10 بعد از ظهر
یه سوال مهم
افرود تنهایی خطر ناک نیست؟
مثلا دزدی راه زنی چیزی

افشين افلاكي
05-01-1392, 08:29 بعد از ظهر
یه سوال مهم
مثلا دزدی راه زنی چیزی

والا من جندين ساله كه كوهنوردي ميكنم و باز هم چندين ساله كه با جيپ افرود ميرم تا به حال به يه همچين مشكلي بر نخوردم ولي تنهايي از اين جهت خوب نيست كه اگه خداي نكرده اتفاقي بيفته كسي باشه تا كمك كنه

Masoud AS
05-01-1392, 08:32 بعد از ظهر
مسعود جون من هم قبول ندارم از نظر گیربکس هیچ فرقی ندارن جلوبندی و دیسک عقب rv ضعف نیست جزو مزایا و برتریهای یک موتور هستش و البته داشتن کمک معکوس و دیسک عقب ربطی به rv یاqm بودن موتور ندارهفرید جان یاشار جان دیسک عقب آر وی استاندارد نیست،اینو خود شرکت هم اعتراف کرده،وگرنه ترمز دیسکی بهترازکاسه ای. درضمن تو آروی اومدن زوزه ی دنده 3رو درست کنن برعکس جواب داد.کمک هاشم زود کاسه نمد خراب میشه.کمک معکوس داریم تامعکوس

farzad_sh_2020
05-01-1392, 08:57 بعد از ظهر
یه سوال مهم
مثلا دزدی راه زنی چیزی

سلام
جاهایی که میری اطرافت رو داشته باش
من یکبار همینجوری رفتم یه جاده خاکی دیدم موتوری اوومد دنبالم هرچی توی کوه رفتم دیدم داره میاد .
دیگه از روان استفاده کردیم و از جاهایی که سی جی نتونه بیاد برگشتم جاده اصلی :دی

amir74
06-01-1392, 11:50 قبل از ظهر
دوستان روان مدل 87 تمیز و سالم چند فی می خوره؟

soroush adventure
06-01-1392, 06:51 بعد از ظهر
دوستان روان مدل 87 تمیز و سالم چند فی می خوره؟

حدود 2.5

02109002
06-01-1392, 09:42 بعد از ظهر
خب چرا بوش بزنی ؟؟یه سیلندر نو بگیر راحت

گوش کردم داش سروش :

لوازم خریداری شده

سیلندر به همراه رینگ و پیستون : 110.000 تومان
بادامک : 25.000 تومان
انگشتی ها :15.000 تومان

منتظر روان مخوف باشید ....

Mohammad aghili
06-01-1392, 09:58 بعد از ظهر
ایول ایول

به افتخار روان قرمزا که پرچمشون بالاســــــــــــــــــت

30815

hamedcivil1
07-01-1392, 05:04 بعد از ظهر
چه کاریه آدم بره روان 3 تا 4 میلیونی کپی چینی بخره بره همون اصلش از شرکت تک تاز که سوزوکی 200 دی ار با قیمت 6 تا 7 تومن بگیره بهتر نیست؟

Mohammad aghili
07-01-1392, 05:09 بعد از ظهر
سال 90 توی نمایشگاه موتور و ماشین در مشهد قیمت سوزوکی دی آر تکتاز موتور 12 میلیون اعلام شد

دقت کنید سال 90 !

hamedcivil1
07-01-1392, 05:20 بعد از ظهر
راست میگی؟ چه خبره؟؟!!!!!!!!!

sorush
07-01-1392, 05:24 بعد از ظهر
داداشی سرگردنست

hamedcivil1
07-01-1392, 09:35 بعد از ظهر
خورشیدی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Mohammad aghili
07-01-1392, 09:40 بعد از ظهر
نام دیگر دنده زنجیر می باشد

RHM
08-01-1392, 02:44 بعد از ظهر
خورشیدی چیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

به عبارت دیگه چرخ دنده عقب که زنجیر به آن وصل میشود.30859

- - - Updated - - -

دوستان من روانم رو بردم زنجیرشو که شل بود درست کنم ، یارو گفت بیشتر از این جا نداره و تهش هست .

هنوزم شل میزنه.

این واشر زیری که در واقع روی زنجیر میاد هم دار به جاهای دوردست میره .30861

با توجه به اینکه کمک عقبم یویویی هست و در آستانه تعویض .... راهنمایی کنید که

1 با شلی زنجیر چه کنم؟؟؟؟

2 کمک چی بگیرم؟؟؟

3 جفت لاستیکارم باس عوض کنم .چی بگیرم؟؟؟

Masoud AS
08-01-1392, 08:19 بعد از ظهر
ممکنه که زنجیرت خراب شده باشه، کی هی شل و سفت میکنه. کمکت ممکنه قابل تعمیرباشه.. اگه نه که فابریک خودشو از نمایندگی بگیر.. لاستیک هم یاسا بگیر. دیگه گل شهر،گل کراس بسته به نوع مصرفی که داری .

02109002
08-01-1392, 08:23 بعد از ظهر
لاستیک ایران یاسا گل کراسی کمتر از یک ماه تموم شد !

علت دنده زنجیر 50 تایی عقب بود !!!:retarded:

در نتیجه به 46 تایی کاهش یافت :biggrin:

sajad_rv
09-01-1392, 09:59 قبل از ظهر
دوستان والف دوسر كه به كمك ميخوره از كجا پيدا كنم؟

sajad_rv
09-01-1392, 06:40 بعد از ظهر
يه نفر نيست اينجا راهنمايي كنه؟؟؟؟

roland
09-01-1392, 07:38 بعد از ظهر
یکم حوصله کنید اساتید میان جواب میدن

Nobahar
09-01-1392, 08:11 بعد از ظهر
امروز روان دهن خیل هارو بست :retarded: بچه ها تو تاپیک قرار امروز در موردش صحبت خواهند کرد.

تا امروز قدرت واقعی روان رو وقتی سوارشم ندیده بودم. یه لاستیک گل کراسی انداختم خیلیییییییییییییییییی تفاوت کرد تو افرود.

خیلی سگ جونه انصافا رفتم تو درخت گاز موتور گیر کرده بود تمام شاخه های درخت پیچیده بود تو چرخ عقب. با دهن سرویسی از درخت جداش کردیم

Babak
10-01-1392, 03:23 قبل از ظهر
لاستیک ایران یاسا گل کراسی کمتر از یک ماه تموم شد !

علت دنده زنجیر 50 تایی عقب بود !!!:retarded:

در نتیجه به 46 تایی کاهش یافت :biggrin: محمد جان همون خورشیدی فابریکش کافیه مخصوصا برای شما که وزنت کمه نهایت 42 تایی بیشتر فشار میاره فکر کنم:11:

02109002
10-01-1392, 08:16 قبل از ظهر
محمد جان همون خورشیدی فابریکش کافیه مخصوصا برای شما که وزنت کمه نهایت 42 تایی بیشتر فشار میاره فکر کنم:11:

حق با شماست بابک جان

فشار رو که حتما" میاره ، حالا اینم یه تست بزنیم

نشد کمش میکنیم دیگه :icon_pf _99_:

sajad_rv
10-01-1392, 10:40 قبل از ظهر
دوستان والف دوسر كه به كمك ميخوره از كجا پيدا كنم؟ كسي ميتونه تهيه كنه بفرسته برام؟؟؟؟

- - - Updated - - -

چرا از اساتيد راهنمايي نميكنن اخه؟

---------- Post added at ۰۹:۴۰ قبل از ظهر ---------- Previous post was at ۰۹:۱۱ قبل از ظهر ----------

:icon_pf _99_:

K.I.A
10-01-1392, 11:40 قبل از ظهر
دوستان والف دوسر كه به كمك ميخوره از كجا پيدا كنم؟ كسي ميتونه تهيه كنه بفرسته برام؟؟؟؟

- - - Updated - - -

چرا از اساتيد راهنمايي نميكنن اخه؟

---------- Post added at ۰۹:۴۰ قبل از ظهر ---------- Previous post was at ۰۹:۱۱ قبل از ظهر ----------

:icon_pf _99_:

سلام سجاد جان /والف دوسر کمک چیه نشنیده بودم تا حالا؟ عکس بزار

omidco2003
10-01-1392, 07:07 بعد از ظهر
امروز توی افرود یکمی خصارت وارد شد میخواستم ببینم باید چیکار بکنم

اینجا هایی که علامت زدم روی اگزوز نشتی پیدا کرد مثل اینکه پیچش شکسته قبلنش رو یادم نمیاد چه شکلی بود

این شلنگ هم از سرجاش کنده شده به کجا باید وصل بشه؟ با اینکه کنده شده ولی توی کارکرد موتور هیچ تاثیری نزاشته

این پیچ هم گوم شده

Nobahar
10-01-1392, 07:19 بعد از ظهر
بست روی قسمت اتصال هست اونو سفت کن مشکل رفع میشه. یه سرواخ جزئی هم مشکلی ایجاد نمیکنه. زیر لوله اگزوز اکثر موتور ها دو سه تا سوراخ هست برای تخیله اب حالا یدونه هم اضافه بشه چیزی نمیشه. شیلنگی هم که در اومده باید رو هوا باشه اونسرش به جایی وصل نیست اگه اشتباه نکنم.

اون پیچ رو هم که مشخصه باید یدونه جایگزینش کنی دیگه.

RHM
12-01-1392, 03:11 بعد از ظهر
امروز توی افرود یکمی خصارت وارد شد میخواستم ببینم باید چیکار بکنم
اینجا هایی که علامت زدم روی اگزوز نشتی پیدا کرد مثل اینکه پیچش شکسته قبلنش رو یادم نمیاد چه شکلی بود
این شلنگ هم از سرجاش کنده شده به کجا باید وصل بشه؟ با اینکه کنده شده ولی توی کارکرد موتور هیچ تاثیری نزاشته
این پیچ هم گوم شده

ضمن تایید بیاناتآقای چیز

منم میگم اگزز فقط یه بست میخواد

شلنگ رو هم سرش رو بده پایین همون لالوها چون برا تخلییه ی نمیدونم چی چی هست

یه پیچ 10 هم بنداز برا حفاظ اگززت.

حالا برو باهاش حال کن.:gigglesmile:

یه کم گل یا بتونه با رنگ هم بزن رو اون کلمه جترو ی روی موتور تورو خدا[Only registered and activated users can see links]

---------- Post added at ۰۳:۱۱ بعد از ظهر ---------- Previous post was at ۰۲:۱۹ بعد از ظهر ----------

شماره ای از نمایندگی قطعات روان ترجیحا تهران کسی داره؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

yasharazary
12-01-1392, 10:14 بعد از ظهر
021-55379583

علی عباسپور

omidco2003
12-01-1392, 10:19 بعد از ظهر
ممنون بچه ها
والا این موتور همه جاش QLink نوشته فقط روی پوسته گیربکس و روی زین جترو نوشته :)

02109002
12-01-1392, 10:25 بعد از ظهر
شماره ای از نمایندگی قطعات روان ترجیحا تهران کسی داره؟

تو این لینک مشخصات کل نمایندگی های روان سیکلت رو میتونید مشاهده کنید :

با حرکت موس روی نقشه مشخصات در سمت راست صفحه قابل مشاهده است

البرز
14-01-1392, 01:50 بعد از ظهر
چند روز پیش برای دومین بار اون واشر نگهدارنده خورشیدی جلو خارهاش شکست وخورشیدی با زنجیر پرید بیرون که عین هر دو بار مجبور شدم خورشیدی رو با سیم مهار کنم و موتورو تا خونه برسونم..........حالا سوال اینکه دلیله این حرکت چیه وسوال بعد اینکه فکر کنم به شفت هم اسیب رسونده .اگه شفت هرز بشه چه باید کرد ؟

02109002
14-01-1392, 02:05 بعد از ظهر
حالا سوال اینکه دلیله این حرکت چیه وسوال بعد اینکه فکر کنم به شفت هم اسیب رسونده .

روی دنده زنجیر قبل از مهره یه واشر فلزی داره که وقتی مهره رو سفت کردی باید لبه واشر روی مهره بخوابونی تا این اتفاق پیش نیاد

اگه شفت هرز بشه چه باید کرد ؟با تعویض شفت موافقم !

legend761
14-01-1392, 08:05 بعد از ظهر
سلام دوستان میشه لطف کنید نحوه تعویض زنجیر رو توضیح بدید چظوری باید قفل زنجیر رو باز کرد چون خودم میخوام زنجیرو عوض کنم . اگه میشه کامل توضیح بدید . ممنون .

02109002
14-01-1392, 09:21 بعد از ظهر
ساده ترین روش ممکن :

تهیه ابزار لازم ( انبر دست ، آچار یا بکس 10 و 8و ...)
اعتماد به نفس

ابتدا برای سهولت کار قابهای روی زنجیر رو باز کنید :

سپس قفل زنجیر رو پیدا کنید و به کمک انبر دست خار قفل رو خارج کنید :

پس از خارج کردن قفل زنجیر آسیب دیده را درآورده و زنجیر نو را جایگزین کنید :

پس از تعویض ، قفل را در محل خود نصب و خار روی قفل را جا بیندازید :

* نکته : جهت خار قفل زنجیر مهم است

زنجیر را بچرخانید تا قفل زنجیر در سمت بالای دنده زنجیر قرار گیرد

دهانه خار قفل باید به سمت عقب ( انتهای موتور ) باشد

* پس از تعویض ، زنجیر را نیز تنظیم کنید

==========

تبریک میگم ... !

عملیات به پایان رسید .

حال نوبت نوشیدن یک فنجان چای داغ است !!!!!!

legend761
14-01-1392, 10:09 بعد از ظهر
واقعا عالی بود . من طبق گفته شما عمل کردم و زنجیر نو رو جایگزین قبلی کردم :happy4: بسیار مفید بود . ممنون .:5:

legend761
15-01-1392, 08:02 بعد از ظهر
سلام دوستان من بعد از تعویض زنجیر دیدم که زنجیر خیلی بلنده حتی تو وضعیتی که لاستیک تا آخر بود . بعد زنجیرو دادم دست یکی از دوستام تا کوتاهش کنه و اون سه تاشو کوتاه کرد اما الان خیلی کوتاه شده تا حدی که تا آخرین درجه لاستیکو آوردم نزدیک اما باز هم با بدبختی زنجیرو جازدیم الان زنجیر مثل سنگ سفت شده . آیا مشکلی به وجود میاره چون من خیلی آفرود میرم .

!NAVID!
15-01-1392, 08:09 بعد از ظهر
سلام
امکانش هست موقع پریدن زنجیرو پاره کنه
چون افرود میری حداقل بزار ۱ الی ۱.۵ سانت شل باشه(گرفتی که چی میگم؟؟؟)

legend761
15-01-1392, 11:01 بعد از ظهر
ممنون دوست عزیز . پس امکان پارگی هست . بله متوجه میشم برای آفرود زنجیر باید یه مقدر شلی داشته باشه اما زنجیر من امکان شل تر کردن وجود نداره چون زنجیر رو خیلی کوتاه کردم . اما الان زنجیر قبلی رو حسابی روغن کاری کردم مثل نو شد و دوباره جایگزین کردم .

02109002
16-01-1392, 11:16 قبل از ظهر
ممنون دوست عزیز . پس امکان پارگی هست . بله متوجه میشم برای آفرود زنجیر باید یه مقدر شلی داشته باشه اما زنجیر من امکان شل تر کردن وجود نداره چون زنجیر رو خیلی کوتاه کردم . اما الان زنجیر قبلی رو حسابی روغن کاری کردم مثل نو شد و دوباره جایگزین کردم .
با سلام ...

مگه زنجیر نو نخریدی ؟

از اون سه دونه ای که کوتاه کرده یکیشو اضافه کن

اگه به اون دسترسی نداری ، از زنجیر قدیمی جدا کن و به زنجیر نو اضافه کن

alichy
16-01-1392, 01:05 بعد از ظهر
باسلام
من دنیا رو زیرو رو کردم تا یه روان ترو تمیز پیدا کردم
حالا سوالی که دارم
چه چیزایی رو باید از روان چک کنم که کلاه سرم نره ؟

02109002
16-01-1392, 01:07 بعد از ظهر
راستی پیشنهاد میکنم اگر این ابزار رو نداری ، حتما" تهیه کنی

کاربرد زیادی داره خصوصا"در آفرود

کار باهاش خیلی راحته ( یه آچار 12 و یه آچار 17 لازم داره )

کارش کوتاه و یا اضافه کردن زنجیره !

قیمتش هم حدود 6 ماه پیش 8 هزار تومن گرفتم

الان با نهایت افزایش قیمتش شاید حدود 15 تا 20 تومن شده باشه

legend761
16-01-1392, 10:32 بعد از ظهر
راستی پیشنهاد میکنم اگر این ابزار رو نداری ، حتما" تهیه کنی

کاربرد زیادی داره خصوصا"در آفرود

کار باهاش خیلی راحته ( یه آچار 12 و یه آچار 17 لازم داره )

کارش کوتاه و یا اضافه کردن زنجیره !

قیمتش هم حدود 6 ماه پیش 8 هزار تومن گرفتم

الان با نهایت افزایش قیمتش شاید حدود 15 تا 20 تومن شده باشه

یعنی میشه زنجیر رو دوباره وصل کرد ؟ در ضمن اسم دستگاهش چیه ؟ از ابزار فروشی باید بگیرم یا فروشگاه لوازم یدکی موتور ؟ ممنون که راهنمایی میکنید .

02109002
16-01-1392, 10:53 بعد از ظهر
یعنی میشه زنجیر رو دوباره وصل کرد ؟ در ضمن اسم دستگاهش چیه ؟ از ابزار فروشی باید بگیرم یا فروشگاه لوازم یدکی موتور ؟ ممنون که راهنمایی میکنید .
بله میشه ، بعد از اینکه وصل کردی روی پیم رو بکوب تا کمی پرس بشه

آچار زنجیر ، زنجیر کوتاه کن

لوازم یدکی موتور سیکلت ، اگه پیدا نکردی ابزار فروشی ها رو هم یه آمار بگیر

legend761
17-01-1392, 11:16 قبل از ظهر
سلام دوستان . امروز من توی آفرود باسرعت زیاد تقریبا 80-90 تا توی جاده خاکی سنگی میرفتم یهو یه سری دست انداز اومد جلوم و وقتی از روش رد شدم دو سه بار یه صدایی اومد نمیدونم از انجین بود یا از جای دیگه . بعد وقتی واسادم هر چی استارت زدم موتور روشن نمیشد . بعد یه تست دیگه کردم یه سیم وصل کردم سر شمع آوردم کنار شمع بعد استارت زدم دیدم برق نداره چون اصلا هیچ جرقه ای نمیزد . الان موتور افتاده تو خونه میترسم جام کرده باشه . تورو خدا کمکم کنید .

Nobahar
17-01-1392, 11:23 قبل از ظهر
احتمالا توی اون تکون ها یه فیشی چیزی در اومده باشه. اولین چیز شارژر رو یه نگا بنداز زیر زینه. همه سیم ها و فیش هارو چک کن اگه چیز خاصی ندیدی ببر موتور سازی درست حسابی که از برق خوب سر در بیاره

- - - Updated - - -

یه سؤالی هم برای من پیش اومد مگه میشه دونه های زنجیر رو به تعداد فرد کم کرد؟! اخه دو تا دوتا باید کم کنی اگه یدونه کم کنی دیگه با قفل زنجیر جور در نمیاد!

من همین دو روز پیش بود که دو تا از زنجیرم کم کردم. اچار هم نداشتم به یه فلاکتی تونستم پیمش رو در بیارم. با سنگ چاقو تیز کنی سر پرس شده پیم رو سابوندم با زور چکش و سمبه و ..... در اوردم داستانی بود برا خودش. برای ور رفتن با زنجیر حتما اچار مخصوصش رو بگیرید که اذیت نشید

legend761
17-01-1392, 11:45 قبل از ظهر
احتمالا توی اون تکون ها یه فیشی چیزی در اومده باشه. اولین چیز شارژر رو یه نگا بنداز زیر زینه. همه سیم ها و فیش هارو چک کن اگه چیز خاصی ندیدی ببر موتور سازی درست حسابی که از برق خوب سر در بیاره

- - - Updated - - -

یه سؤالی هم برای من پیش اومد مگه میشه دونه های زنجیر رو به تعداد فرد کم کرد؟! اخه دو تا دوتا باید کم کنی اگه یدونه کم کنی دیگه با قفل زنجیر جور در نمیاد!

من همین دو روز پیش بود که دو تا از زنجیرم کم کردم. اچار هم نداشتم به یه فلاکتی تونستم پیمش رو در بیارم. با سنگ چاقو تیز کنی سر پرس شده پیم رو سابوندم با زور چکش و سمبه و ..... در اوردم داستانی بود برا خودش. برای ور رفتن با زنجیر حتما اچار مخصوصش رو بگیرید که اذیت نشید

ممنون نوبهار جان . به نظر شما برا انجین اتفاقی افتاده یا نه ؟

در مورد زنجیر باید بگم که زنجیرو که گرفتم خیلی بلند بود بعد به دوستم گفتم سه تاشو کوتاه کنه اونم زنجیرو برد بعد که تحویل داد گفت ستاشو کوتاه کردم . نمیدونم شایدم دیده که سه تا نمیشه زده چارتا کوتاه کرده .

Nobahar
17-01-1392, 11:46 قبل از ظهر
اینجور که شما میگی سر شمع جرقه نمیزنه 90 درصد مشکل برقی هست. و اینکه اصولا با تکون برای موتور مشکلی پیش نمیاد.

02109002
17-01-1392, 06:57 بعد از ظهر

خیر نمیشه تعداد همیشه زوجه

منظور من جفت بود

- - - Updated - - -

سلام دوستان . امروز من توی آفرود باسرعت زیاد تقریبا 80-90 تا توی جاده خاکی سنگی میرفتم یهو یه سری دست انداز اومد جلوم و وقتی از روش رد شدم دو سه بار یه صدایی اومد نمیدونم از انجین بود یا از جای دیگه . بعد وقتی واسادم هر چی استارت زدم موتور روشن نمیشد . بعد یه تست دیگه کردم یه سیم وصل کردم سر شمع آوردم کنار شمع بعد استارت زدم دیدم برق نداره چون اصلا هیچ جرقه ای نمیزد . الان موتور افتاده تو خونه میترسم جام کرده باشه . تورو خدا کمکم کنید .

زین و باک رو باز کن

کویل دو تا فیش داره ، اونا رو چک کن قطع نشده باشه

خبرش رو بده

legend761
17-01-1392, 09:46 بعد از ظهر
سلام . من الان رفتم تمامی سیم کشی ها و اتصالات زیر باک و زین رو بررسی کردم و از نگاه خودم مشکلی ندیدم . بعد دو باره تست کردم دیدم سر شمع برقی نداره . آخه مگه ممکنه با ضربه موتور این طوری شه ؟ در ضمن بعد از این که موتور ضربه خورد دو سه بار صدای انفجار اومد طوری که فکر کردم لاستیک ترکیده . حالا نمیدونم صدا از اگزوز بود یا از انجین یا از جای دیگه

حالا نمی دونم موتور از بی برقی روشن نمیشه یا واقعا زنجیر تایم پاره کرده . یعنی واقعا ممکنه زنجیر تایم پاره کرده باشه ؟ اگه آره خرجش چقده ؟ بیچاره شدیم رفت

بعد یه چیز دیگه این موتورا چیزی به نام قطع کن ندارن ؟ آخه قبلا یه بار با پیکان وانت از روی دست انداز بد جوری رد شدیم ماشین خاموش شد بعد هرچی استارت زدیم ماشین روشن نشد بعد یه یارویی اومد کاپوت زد بالا دست رو یه چیزی گذاشت گفت استارت بزن بعد ماشین روشن شد .

در ضمن تو عکس زیر اون قسمت قرمز رنگ چیه چون ازش یه سیم برق رد شده ؟ بعد او قسمت آبی هم حالت شاسی داره فشارش که میدی میره بالا مثل یه دکمه ؟ آیا ربطی با مشکل من داره . ببخشید که طولانی شد و ممنونم که وقت میزارید و کمک میکنید یه دنیا سپاس .

Nobahar
17-01-1392, 09:51 بعد از ظهر
این عکسی که شما گذاشتی سنسور جک هست. در حالتی جک پایین باشه و موتور تو دنده باشی (از حالت خلاص خارج باشه) برق به موتور نمیرسه و خاموش میشه یا روشن نمیشه اصا. ولی وقتی خلاص باشه دیگه کاری با این سنسور نداره بعید میدونم از این باشه شایدم همین باشه.

sorush
17-01-1392, 09:52 بعد از ظهر
اگه زنجیر تایم باشه وقتی هندل میزنی صدایی نباید بیاد از انجین سرشمع بازکن دستت بزار روی جای شمع هندل بزن ببین کمپرس یا مکش انجام میشه یا نه اگه نه که زنجیر به فنا رفته وسوپاپ ها هیچ حرکتی ندارن
سیمی که ارز سیستم شارژ وارد کوئل میشه چک کن
اونم سنسورجک که وقتی قطع باشه فکرمیکنم برق سوئیچ قطع کنه نه سیستم شارژتوی این مورد شک دارم چون خودم روان ندارم

02109002
17-01-1392, 09:53 بعد از ظهر
با سلام ...

شما گفتید برقی به سر شمع نمیاد ، درسته ؟
پس مواردی که میتونید بهش شک کنید :

اتصالی کردن قطع کن ( کلید قرمز واقع در بازوی سمت راست )

سوختن کویل

سوختن ترانزیستور

اون سنسور جک بغله

شاید ، ولی فکر نمیکنم

موتور رو در اولین فرصت ببر تعمیرگاه

Nobahar
اون صدا ها هم وقتی احتراق کامل صورت نگیره پیش میاد مث وقتی که تو سر پایینی با دور موتور بالا بدون گاز میایی پایین هر از چند گاه صدای تپ و تپ میده. بعضی مواقع همراه با مقداری بک فایر. البته شایدم این نباشه و دلیل دیگه ای داشته باشه

نیما نادری
تو یکسری موتورها این قطعه باعث میشه وقتی موتور روی جک بغل هست به محض قرار دادن موتور در دنده یک موتور خاموش بشه

معمولا آفرویا کلا این خرتو پرتها رو حذف میکنن چون یک اتصالی تو همین قطعه مسخره تو بیابون میزارت سره کار

Nobahar
17-01-1392, 09:56 بعد از ظهر
با سلام ...

شما گفتید برقی به سر شمع نمیاد ، درسته ؟
پس مواردی که میتونید بهش شک کنید :

اتصالی کردن قطع کن ( کلید قرمز واقع در بازوی سمت راست )

سوختن کویل

سوختن ترانزیستور

اون سنسور جک بغله

شاید ، ولی فکر نمیکنم

موتور رو در اولین فرصت ببر تعمیرگاه
اتصالی قطع کن رو فکر کنم باید حذف کنی چون وقتی اون وصل نباشه کلا استارت نمیزنه فکر کنم ایشون گفتن استارت میخوره

legend761
17-01-1392, 10:12 بعد از ظهر
از همه دوستان ممنونم که پیگیری میکنید ... باید بگم که بله سر شمع برقی نداره . اگه اینطوری باشه خرج تعمیر و تعویض قطعاتش چقدره مثل کویل - ترانزیستور و ... و این که قطعات برقی موتور های یگه هم بهش میخوره دیگه

در جواب اون دوستمون آقای sorush باید بگم که همین کاری رو که گفتید انجام دادم شمع رو باز کردم هندل زدم هوا به قدرت خارج میشد . یعنی زنجیر تایم مشکی نداره درسته ؟

احتمال قوی مشکل برقی داره درسته ؟ . فردا تو اولین فرصت میبرمش تعمیرگاه .

- - - Updated - - -

اتصالی قطع کن رو فکر کنم باید حذف کنی چون وقتی اون وصل نباشه کلا استارت نمیزنه فکر کنم ایشون گفتن استارت میخوره
بله استارت میخوره

نیما نادری
17-01-1392, 10:27 بعد از ظهر
حول نشو فکر کن تعمیر کار نیست وسط کویری سعی کن درستش کنی

کوئل کارش تقویت برق و فرستادن به سر شمع هست بسوزه یا وایر قطع بشه برق سر شمع نمیاد دقیقا روی لوله زیره باکه

سر باتری هاتو چک کن کاملا سفت باشن

سوکت بزرگ سر cdi رو چک کن لق نشده باشه

اگر برق درست شد حالا (این تیکه مربوط مشکل الانت نیست )

کاربرات از جاش جا به جا نشده منجیتش پاره نشده

اصلا ینزین تو پیاله ته کاربرات جمع میشه ممکنه مشکل از شیر بنزین یا شلنگش یا کاربرات باشه !!!

سر شمعت خیس نباشه دوده نزده باشه

بازم به اون قطع کن برق مربوط به سنسور جک مشکوکم میتونی حذفش کنی سیماشو به هم وصل کنی

alinozad
17-01-1392, 10:42 بعد از ظهر
نیما جان راست میگه.عادت کنید کاراتونو خودتون بکنید.مخصوصا این چیزای ساده رو.
من همین مشکل رو با روان داشتم اون سنسور جک رو کندم انداختم دور!یبار برق میداد یبار نمیداد!یبار موتور خاموش میشد...کلا اگه آفرود میرید سنسور منسور یوخده!

- - - Updated - - -

البته سوکت های اتصال رو چک کن ممکن سوکتها دراومده باشند.(کله چراغ و تنه)

legend761
17-01-1392, 11:24 بعد از ظهر
بچه ها بی نهایت ممنونم از راهنمایی های بینهایت مفیدتون خداخیرتون بده آقای نادری خدا خیرت بده توپمونو پر کردی گفتی نرو تعمیر گاه خودت درست کن جعبه آچارو ورداشتم بردم پا موتور آچار 10 ورداشتم افتادم به جون تمامی پیچای باتری استارت و اطرافش رو

سفت کردم سوکتارو سفت کردم بعد یهو چشمم به یه چیزی افتاد دیدم ا سریش اصن شله شله (عکس زیر) بعد سفتش کردم استارت زدم بعد موتور روشن شد :bargh: اینقد حال کردم . :happy4::happy4::happy4: اون دوستمون 02109002 ([Only registered and activated users can see links]) (ببخشید اسمتو نمیدونم ) . گفت مشکل حتما برقیه . از تمامی دوستانی که یه کلمه برای راهنمایی نوشتن متشکرم . :pm:

02109002
17-01-1392, 11:37 بعد از ظهر
سفت کردم سوکتارو سفت کردم بعد یهو چشمم به یه چیزی افتاد دیدم ا سریش اصن شله شله (عکس زیر) بعد سفتش کردم استارت زدم بعد موتور روشن شد

ایول

اگه منظورت همون مستعطیل مشکی رنگه

اون ترانزیستوره ، حتما تو دست انداز های شدید و ناگهانی سوکتش در اومده

دوستمون 02109002 (ببخشید اسمتو نمیدونم

کوچیکت محمدم

ali_n
18-01-1392, 08:06 بعد از ظهر
سلام
ترمز عقب وقتي ميگيري خيلي كم پيستونش مياد جلو و اصلا بر نميگرده عقب!
روغن نداره؟بايد هواگيري شه؟ روغن ترمز هم زدم به پيستون چند بار برگردوندم با فشار ولي نشد!

02109002
18-01-1392, 08:18 بعد از ظهر
سلام
ترمز عقب وقتي ميگيري خيلي كم پيستونش مياد جلو و اصلا بر نميگرده عقب!
روغن نداره؟بايد هواگيري شه؟ روغن ترمز هم زدم به پيستون چند بار برگردوندم با فشار ولي نشد!

روغن کم داره یا روغن پشت پیستون کمه

علی جان یه پیشنهاد دارم

روغن سیستم ترمز رو کلا" خالی کن

یه روغن Dot 3 ( زرد ) بگیر

اینم آموزش هواگیری :

مشکلی بود مطرح کن

Nobahar
18-01-1392, 08:22 بعد از ظهر
محمد جان اگه اشتباه نکنم ترمز عقب فقط دات 4 میخوره آبی. ولی جلو رو پمپش زده هم دات 3 میخوره هم دات 4.

علاوه بر این چیزی که محمد گفت یه احتمال دیگه هم هست که پیستون دورش گل گرفته و تو اورینگی بازی نمیکنه باید پمپ رو از جاش در بیاری یکم تر تمیزش کنی با روغن ترمز شستشو بدی تا راحت باترمز بیاد بیرون و با فشار برگرده سر جاش.

02109002
19-01-1392, 09:53 بعد از ظهر
با سلام ...

پست های متفرقه حذف شد

دوستان سعی کنند تو تاپیک های تخصصی ، مباحث حاشیه ای و متفرقه رو مطرح نکنند

جهت مشاوره در بخش مشاوره تاپیک بزنید

در مورد قیمت موتور ها در تاپیک "قیمت روز بازار انواع موتورها" بحث کنید

خلاصه بگم : سعی کنید تاپیک بی دلیل شلوغ نشه

با تشکر از رعایت دوستان

موفق باشید

02109002
20-01-1392, 07:31 قبل از ظهر
اتفاقا همچین پست بی ربط نبود!در مورد داغ شدن و مقدار حرارت موتور و نحوه استفاده تو گرما وتجربه دوستان بود!!!چرا بی دلیل تجربه بچه ها رو پاک میکنی؟؟یکی دوتاش اضافه بود نه همش!!!واقعا ممنون که نقش eraser رو ایفا کردی.!

تمامی پست های حذف شده مربوط به پاسخ مشاوره جناب "bulletproof ([Only registered and activated users can see links])" بود

در نتیجه جهت عدم ناراحتی دوستان به تاپیک مشاوره ایشون منتقل شد

از موضوع تاپیک خارج نشیم ، این بحث ادامه پیدا نکنه

موفق باشید

bulletproof
21-01-1392, 04:43 بعد از ظهر
بچه ها میشه لطف کنید در مورد آب بندیه qm یه کم توضیح بدید ؟

roland
21-01-1392, 07:54 بعد از ظهر
اگه عکسی از جای پیچ هوا روان کیو ام دارید بزارین ممنون میشم؟

اصلا میشه مگه پیچ هوا نداشته باشه؟

امروز موتور دوستم ریپ میزد پیچ تخلیه کاربرات رو باز کردیم حالمون بهم خورد یه چی تو مایهای لجن ازش ریخت!

اگه نخواد کراب رو باز کنه با اسپره انژکتور میتونه فقط پیچ تخلیه رو باز کنه اسپری کنه؟

البته بعد از باز کردن و تخلیه اون لجن موتور پرواز کرد.

roland
22-01-1392, 02:10 بعد از ظهر
bulletproof ([Only registered and activated users can see links]) عزیز بسیار آسونه باید مثل سایر موتورها و ماشین ها باشه

روغن رو یه 100-200 تا اول عوض کن ( معمولا به 2 دلیل روغن موتور صفر رو زود باید عوض کنید اول از همه به دلیل اینکه اصطکاک موتور صفر بالاست تا همهچه کامل مچ و روان شه دوم دلیل کیفت پایین روغن موتوری که شرکت میریزه )
خیلی علاقه مندی روغن رو بعد یه روز که 50-60 تا یی راه رفتی تعویض کن قبلش هم از دوستان روان سوار بپرس که چه روغنی بهتر جواب میده همونو بریز من تا حالا هر چی موتور داشتم روغن ایرانول ریختم معمولا هم 8000 به بالا سر 1000 تا هم عوض میکنم بعضی مواقع که خیلی فشار میارم 500 عوض میکنم بستگی به خودت داره که چطور از موتور استفاده کنی

دفترچه روان هم تو سایتش هست همه چیز رو گفته به اون مراجعه کنید بد نیست خیلی چیزا دستگیرتون میشه

معمولا دنده ها رو سریع تر عوض میکنن یعنی تو رنج بین 3-5 هزارتا که دور بالا میره دنده بده به ردلاین نرسونش لحظه ای بعد از 200-300 کیلومتر مشکلی نداره

دیگه چیزی یادم نمیاد

بازم مختصرا:

تعویض روغن کارخونه بار اول حدود بعد 100 تا عوض کن بعد یه برا رو 250 بعد هم بکن 500 تا یه بار ( بستگی به کیفیت روغنتون تا 1000 هم راه داره من خودم 1500 هم عوض کردم ولی موتور من تریل نیست دوستان راهنماییت میکنن

اساتید پیچ هوا رو یادتون نره یه عکس بزارین واسم

ممنون

02109002
24-01-1392, 10:23 قبل از ظهر
بچه ها میشه لطف کنید در مورد آب بندیه qm یه کم توضیح بدید ؟
به جز گفته های دوستمون سری به تاپیک زیر بزنید :

legend761
25-01-1392, 04:43 بعد از ظهر
سلام دوستان میگم آیا فروشگاه زیر معتبره و واقعا زیر نظر پرشین موتور چون یه سری لوازم یدکی روان نیاز داشتم میخوام ازش سفارش بدم

آگهیش توی ایستگاه بود

فروش لوازم اسپورت و یدکی موتور

فروشگاه پرشین موتور
زیر نظر وبسایت پرشین موتور اولین وبسایت تخصصی موتور در ایران
به ادرس اینترنتی
قیم شاهی: 09363352478

Nobahar
25-01-1392, 04:48 بعد از ظهر
اگه عکسی از جای پیچ هوا روان کیو ام دارید بزارین ممنون میشم؟

اصلا میشه مگه پیچ هوا نداشته باشه؟

امروز موتور دوستم ریپ میزد پیچ تخلیه کاربرات رو باز کردیم حالمون بهم خورد یه چی تو مایهای لجن ازش ریخت!

اگه نخواد کراب رو باز کنه با اسپره انژکتور میتونه فقط پیچ تخلیه رو باز کنه اسپری کنه؟

البته بعد از باز کردن و تخلیه اون لجن موتور پرواز کرد.

درسی از استاد کامرو:

بست های دو طرف کاربرات رو شل کن. 90 درجه بچرخونش طوری که بالای کاربرات به سمت چپ موتور متمایل بشه و پایینش به سمت راست. هیچ نیازی نیست از جاش در بیاری میتونی به راحتی هم دریچه دیافراگم رو باز کنی برای تعویض واشر. و هم میتونی کاسه زیر کاربرات رو باز کنی و تمیز کنی یه اسپری هم به کل کاربرات بکشی.

اینطوری دیگه نیازی نیست خودتو اذیت کنی باک در بیاری کاربرات در بیاری جا زدنش خودش یه مسئلس.

Mohammad aghili
25-01-1392, 05:21 بعد از ظهر
سلام دوستان میگم آیا فروشگاه زیر معتبره و واقعا زیر نظر پرشین موتور چون یه سری لوازم یدکی روان نیاز داشتم میخوام ازش سفارش بدم

آگهیش توی ایستگاه بود

فروش لوازم اسپورت و یدکی موتور

فروشگاه پرشین موتور
زیر نظر وبسایت پرشین موتور اولین وبسایت تخصصی موتور در ایران
به ادرس اینترنتی
قیم شاهی: 09363352478

آره یه زمان مال داش alireza بود
مطمئنه

roland
25-01-1392, 08:55 بعد از ظهر
عکس پیچ هوا؟! نبود؟؟؟؟؟

اصلا داره پیچ هوا؟

fazm
26-01-1392, 10:25 قبل از ظهر
الان روان qm با چند تومن گیر میاد؟؟؟

yasharazary
26-01-1392, 12:43 بعد از ظهر
بسته به موتور متفاوته ولی شما حداقل 2.2 بذارکنار

Mr.Reza
31-01-1392, 11:49 بعد از ظهر
سلام خدمت همه قضیه این هوای کمک عقب روان چیه چقدر باید باشه چه گازی باید باشه؟کمک کنید

- - - Updated - - -

کسی نبود کمک کنه

02109002
01-02-1392, 12:58 بعد از ظهر
با سلام ...

موتور وقتی سرده با تک هندل روشن میشه اما وقتی گرم میشه دیگه با هندل روشن نمیشه

باس هلش بدی

یکی گفت شمعش رو عوض کن

یکی دیگه گفت مشکل مربوط به بوبین هاست که وقتی روغن داغ میشه برق مشکل پیدا میکنه

نظر دوستان چیست ؟

bulletproof
01-02-1392, 01:16 بعد از ظهر
کسی یه روان qm تمیز برا ما سراغ نداره؟ :297:

omidco2003
01-02-1392, 05:44 بعد از ظهر
با سلام ...

باس هلش بدی

یکی گفت شمعش رو عوض کن

نظر دوستان چیست ؟

من هم این مشکل رو دارم
البته من چون زیاد استفاده نمی کنم سرد هم که هست باید 7 8 تا هندل بزنم
اما وقتی داغ میشه حدود 20 تایی باید بزنم

02109002
01-02-1392, 09:42 بعد از ظهر
با سلام ...

باس هلش بدی

یکی گفت شمعش رو عوض کن

نظر دوستان چیست ؟
:297::297::297::297::297:

Mohammad aghili
01-02-1392, 10:34 بعد از ظهر
والا محمد جون ، خیلی دوس دارم کمکت کنم ، اما خدایی این تریپیشو ندیده بودم تاحالا

- - - Updated - - -

فک کنم استاد نیما باس وارد گود شن :دی

K.I.A
01-02-1392, 10:42 بعد از ظهر
شمعشو بازدید کنید فیلرش باید 0.6 تا 0.8 باشه و اگر بد کار کرده باشه به رنگ سیاه و یا پر از کربن میشه/ اگر خراب بود و الکترود خورده شده بود
از شمع cr9 یا 10 استفاده کنید.

omidco2003
02-02-1392, 08:07 بعد از ظهر
من کاربراتم خراب بود دود سیاه میداد درستش کردم شمع رو هم عوض کردم نو کردم ولی همچنان این مشکل رو دارم
وقتی داغ میکنه واقعا عذاب آور هست

Mohammad aghili
02-02-1392, 08:52 بعد از ظهر
فیلر و زنجیر تایم رو پیشنهاد میکنم ببرید پیش یه تعمیرکار واستون چک کنه

اما بعید میدونم از اینها باشه

roland
02-02-1392, 09:08 بعد از ظهر
همجنان منتظرم یکی بیاد بگه اصلا این موتور پیج هوا داره یا نه.

Masoud AS
02-02-1392, 09:50 بعد از ظهر
داره عزیز.دو سو میخوره

yasharazary
03-02-1392, 07:09 بعد از ظهر
آقایون یه روان پیدا کردم ترتمیز rv ---فقط دنده سه مشکل داره --- این مشکل حل میشه ؟ دقیق نپرسیدم عیبش چیه ولی میگفت دنده سه در رفته یا یه همچین چیزی!!!

خرمش یا نه ؟

Nobahar
03-02-1392, 07:35 بعد از ظهر
زوزه دنده سه که میگن عادیه اکثریت دارن این مشکل رو. ولی اگه خورد کرده باشه خرج داره.

yasharazary
03-02-1392, 07:41 بعد از ظهر
چقدر؟

Nobahar
03-02-1392, 07:44 بعد از ظهر
باید کل موتور باز شه بعد گیربکس باز شه خیلی کار میبره اجرتش تو تهران که بین 80 تا 150 میگیرن(بستگی به اعتماد به نفس تعمیر کار) .

خود گیر بکس هم اگه بخوایی بخری فقط کاملش هست مگه اینکه یکی مث من پیدا کنی گیربکس دست دو داشته باشه یه دندش رو برداری. (اگه خواستی من میتونم بت بدم.) گیربکس کامل هم بخوایی بخری چند مدل داره دو سه مدل تو مایه های 150 تومن هست. مدل فابریکش 320 خریدم من!

- - - Updated - - -

اصولا کسی خورد میکنه اون ارزون هارو مینداره که بیشتریا دوباره بعد از مدت کوتاهی خورد میکنن. ولی من فابریک انداختم هزینم زیاد شد ولی خیالم راحته

s.mm
03-02-1392, 08:50 بعد از ظهر
باید کل موتور باز شه بعد گیربکس باز شه خیلی کار میبره اجرتش تو تهران که بین 80 تا 150 میگیرن(بستگی به اعتماد به نفس تعمیر کار) .

خود گیر بکس هم اگه بخوایی بخری فقط کاملش هست مگه اینکه یکی مث من پیدا کنی گیربکس دست دو داشته باشه یه دندش رو برداری. (اگه خواستی من میتونم بت بدم.) گیربکس کامل هم بخوایی بخری چند مدل داره دو سه مدل تو مایه های 150 تومن هست. مدل فابریکش 320 خریدم من!

- - - Updated - - -

اصولا کسی خورد میکنه اون ارزون هارو مینداره که بیشتریا دوباره بعد از مدت کوتاهی خورد میکنن. ولی من فابریک انداختم هزینم زیاد شد ولی خیالم راحته

فکر کنم هر قسمتیش معیوب باشه بشه عوض کرد
گیربکس روان چیزی نیست که گیر نیاد هم دنده هاش هست هم بقیه قطعاتش و فکر نکنم نیاز باشه کمپلت عوض بشه

yasharazary
03-02-1392, 08:58 بعد از ظهر
دقت کنید طرف میگفت دنده در رفته نگفت خورد شده

Masoud AS
03-02-1392, 09:01 بعد از ظهر
به دردسر خرد کردن موتور نمی ارزه.اسیری داره. موتور رو باز کنی بعد ببینی یه خرجای دیگه هم داره. به جز اینا اگه طرف درست و حسابی موتور رو جمع نکنه ،یه داستان دیگه میشه.بیخیال

roland
04-02-1392, 07:44 قبل از ظهر
داره عزیز.دو سو میخوره

امکانش هست یه عکس آپ کنی؟

ali2240
04-02-1392, 11:07 بعد از ظهر
دوستان عزیز روانی
موتور رو به علت مشکلات مالی امروز فروختم
مدل 90 با 2 ماه بیمه به قیمت 3.700
خیلی ناراحتم که از جمع روانی های گل جدا شدم
واقعا موتور دوست داشتنی ای بود بهترین لحظات عمرم باهاش پیوند خورده
دیشب وقتی برای آخرین بار سوارش شدم و بهش گاز میدادم بیش از همیشه صداش برام دلنشین بود. قدرتش و شتابش برام بیشتر از همیشه قابل درک بود
واقعا احساس میکردم چون آخرین باری هست که سوارشم داره برام سنگ تموم میزاره
نمیدونم میتونم بعدها موتوری بخرم که بتونه لذتی بیشتر از این روان برام داشته باشه یا نه اما هرچی بود برام خیر بود
به قیمت 1.900 خریدمش. کلی برام خاطره قشنگ ساخت و با فروشش هم یه سری از مشکلاتم رو حل کرد...
شک ندارم که اگه یه روزی وضع مالیم خوب شد حتما یه روان خوب به رنگ نارنجی توی خونم نگه میدارم به یاد دو سال خاطره
روان برای من که سنگ تموم گذاشت و مرام کشم کرد

ali_n
05-02-1392, 03:13 بعد از ظهر
با سلام
كمك موتور يكي از دوستام (معكوس)كلا كاسه نمدو... خراب شده؟ميشه با مدل غير معكوس تعويض بشه تا سبكتر هم بشه؟
موتور خودم هندلش هي برميگرده...عقب احتمالا در حال گيرپاچه...؟چي كارش كنم...صدا هاي عجيب از موتور مياد بيرون

K.I.A
05-02-1392, 06:29 بعد از ظهر
با سلام
كمك موتور يكي از دوستام (معكوس)كلا كاسه نمدو... خراب شده؟ميشه با مدل غير معكوس تعويض بشه تا سبكتر هم بشه؟
موتور خودم هندلش هي برميگرده...عقب احتمالا در حال گيرپاچه...؟چي كارش كنم...صدا هاي عجيب از موتور مياد بيرون
کاسه نمدش عوض میشه کمک معکوس بهتر از معمولی هست و وزنش ربطی نداره و یکیه ...
هندلش برمیگرده به خاطر کمپرس موتور و سلامتشه نه گیرپاج...

Mohammad aghili
05-02-1392, 06:47 بعد از ظهر
باید کرپی ها و اینام عوض شه که اصلا نمی صرفه تعویض کمک

32465

همه روانیا :grouphugg:

omidco2003
05-02-1392, 08:45 بعد از ظهر
دوستان یه مدتی هست از زیر زین یه صدایی مثل صدای زنبور میاد با گاز دادن به موتور هم زیاد میشه علت چیه؟

Masoud AS
05-02-1392, 11:26 بعد از ظهر
امکانش هست یه عکس آپ کنی؟داداش من با گوشی میام ،نمیتونم.اون بالای کاربراتور، رو به رو درپوش مشکیه.پشت سیم گاز.

Magma
06-02-1392, 05:41 بعد از ظهر
سلام روان دوستای عزیز. من موتورمو چند روزه فروختم. ریس بود. حالا میخوام بزنم تو افرود. از اونجایی که از موتور بی پلاک بیزارم میخوام یکی از همین تریلای ساخت کشور دوست و برادر,چین, رو بخرم. خب دیگه لازم به گفتن نیست که قصد خرید روان دارم. تا حالا تریل های زیرو سوار شدم
suzuki tsr125&250
kawasaki kdx200
yamaha dt wr200
خب همه ی اینا 2 زمانه هستن و شتاب و قدرتشون خیلی زیاده.
حالا موندم این روان در مقایسه با dt200چقدر قدرتش کمتره؟ با انجین 2سوپاپ میشه باهاش یه افرود نیمه سنگین داشت؟ من قدم تقریبا بلنده(183)ارتفاعش مناسبه؟
یه تریلی مثل فلات و شوکا هوا خنک انجینشون مال هندا هست و خیلی خر کاره. اما خب هیکلشون گندس. حالا به انجین سوزوکیه روان چقدر میشه فشار اورد؟
نقطه ضعفای این موتور چیه که باید بهش وجه کنم؟
و سوال آخر اینکه کسی تا حالا رینگ و لاستیک supermotoروی این موتور انداخته؟ مثل این؟[Only registered and activated users can see links]

yasharazary
06-02-1392, 06:34 بعد از ظهر
یه تریلی مثل فلات و شوکا هوا خنک انجینشون مال هندا هست ----- انجین سوزوکیه روان
:297:

چی میگی ؟؟؟ روان ؟سوزوکی ؟ فلات ؟ هندا ؟؟؟ :wow::wow:

در ضمن شما که زین دوشاخ و کادیکس و ... رو داشتی عمرا نمیتونی با این موتور حال کنی چون ناخودآگاه انتظار همون قدرت رو داری!!

Magma
06-02-1392, 06:50 بعد از ظهر
انجین روان:suzuki dr 200انجین فلات و شوکا:honda crf 230این تریلارو نداشتم. فقط سوار شدم...در حد چند روز

yasharazary
06-02-1392, 06:59 بعد از ظهر
انجین روان:suzuki dr 200انجین فلات و شوکا:honda crf 230

عمرا!!!!!

bulletproof
06-02-1392, 07:05 بعد از ظهر
بابا اگه سوزوکی بود که الان شده بود خدای آفرود های ایران (با این که خدا هست)! اگرم فلات هندا بود الان شده بود خدای خداوندانه آفرودهای ایران!

Magma
06-02-1392, 07:09 بعد از ظهر
دوستان منظورم کپی شده از اون انجین ها هست...

bulletproof
07-02-1392, 09:17 قبل از ظهر
بعد از کلی گشت و گزار یه روان QM توی شهرمون پیدا کردم. رفتم با صاحب موتور کلی صحبت کردم در مورد موتور و با موتور هم یه دوری زدم
موتور واقعا عالی بود هر چه قدر بگم کم گفتم! شتابش عالی بود و خیلی هم نرم بود و صدای قشنگی داشت! موتور مدل 87 بود و اونجوری که صاحبش میگفت سال 87 موتور 800 تا کار کرده و خوابیده
و الان 7 ماهه که این موتورو دارم. ولی واقعا تمیز بود. حدود نیم ساعت بعد یه کبیر QM پیدا کردم. اینجا بود که به کیفیت روان پی بردم! صاحبش گفت موتور تمیز تره موتوره من پیدا نمیکنی:11:
گاز خوردن موتور مثل روان بود ولی شتابش یه ذره فکر کنم کمتر بود. فلاپاش خیلی بی کیفیت بود. ترمز عقب یه نیش میزدی میخ میخ میگرفت! یه بار سر کرد گرفتمش! ترمز حالا هیچ! درست میشه. ولی تا 3 گازوندمش وحشتناک شروع کرد لرزیدن!
در صورتی که روان فقط داشتم کیف میکردم و هیچ لرزشی نداشت.
در کل روان عالی بود کم کم دارم میرسم به جاهایی که یکیشو بخرم :29dz8zk:

legend761
07-02-1392, 11:00 قبل از ظهر
دوستان منظورم کپی شده از اون انجین ها هست...
تریل روان نمونه کپی برداری شده از سوزوکی dr هست که تو یه شرکت چینی به نام کینکی تولید میشه و تحت لیسانس سوزوکیه اما با کیفیت و قدرت خیلی پایین تر .... دیگه تریل فلاتو نمیدونم کپی هندا هست یا نه چون جایی نشنیدم و فکر نمیکنم این طور باشه .

yasharazary
07-02-1392, 11:37 قبل از ظهر
الله و اکبر!!! کی پست منو حذف کرد ؟؟ دارم جوش میارما ؟؟پ خ بده بینم قضیه چیه!!

روان 92 اومده ؟؟؟؟

mehran
07-02-1392, 12:18 بعد از ظهر
روان مدل 92 رنگ آبي كيلومتر ديجيتال قيمت 5900000
روان مدل 92 رنگ سفيد كيلومتر معمولي قيمت 5700000
براي 5 شنبه گمرگ
يادش بخير من مگلي خريدم 4600000:sad:

legend761
07-02-1392, 12:20 بعد از ظهر
روان 92 اومده ؟؟؟؟

بله روان مدل 92 اومده ... در کل دیگه توقف تولید متوقف شد و کارخونه روان سیکلت مجددا داره روان رو تولید میکنه . هم مدل آر وی 92 و هم کیو ام 92 .

yasharazary
07-02-1392, 12:53 بعد از ظهر
براي 5 شنبه گمرگ

پس قضیه جدیه ؟
عکسی چیزی ندارین ؟
-------------------------------------------------------------------------------------
با این حساب روان rv مدل 90 -- درحد (کارکرد 2000) --با لاستیکای فابریک بالای 60 درصد --- بدون خط و خش چند می ارزه ؟
تو سال 91که من دیدم حداقل 7 ماه خاموش بود!!
دوستان راهنمایی کنید تا نذارم از دستم در بره

- - - Updated - - -

نبود ؟

ali2240
07-02-1392, 01:28 بعد از ظهر
پس قضیه جدیه ؟
عکسی چیزی ندارین ؟
-------------------------------------------------------------------------------------
با این حساب روان rv مدل 90 -- درحد (کارکرد 2000) --با لاستیکای فابریک بالای 60 درصد --- بدون خط و خش چند می ارزه ؟
تو سال 91که من دیدم حداقل 7 ماه خاموش بود!!
دوستان راهنمایی کنید تا نذارم از دستم در بره

- - - Updated - - -

نبود ؟

یاشار خان این موتور دقیقا شرایط موتور منو داره که فروختم
هفته پیش زیر قیمت دادم رفت، 3.700 با 2ماه بیمه فروختم اما قیمتش حداقل باید رو 4تومن باشه

bulletproof
07-02-1392, 03:38 بعد از ظهر
براي 5 شنبه گمرگ

انصافشون منو کشته بخدا! برا یه کیلومتر دیجیتال 200 تومن پول؟!
مگه کیلومتر KTM روش گزاشتن که 200 تومن گرونتر میدن؟! :42kmoig:

Unregistered1
07-02-1392, 04:00 بعد از ظهر
کیلومنر دیجیتال فابریکش 90 تومن هستش....فقط نمیدونم که به انالوگ میخوره یا نه....
میخوره به نظرتو؟؟؟؟

bulletproof
07-02-1392, 04:39 بعد از ظهر
کسی عکس از مدل 92 نداره ؟

Unregistered1
07-02-1392, 05:00 بعد از ظهر
92 هیچ فرقی نداره فقط محافظ رو فرمون با مغزیه آهنیه خیلی با کیفیت داره که البت رو یه سری از 91 ها هم بود که 150هم قیمت داره...تو بازار 45تومن و 20 تومن هم پیدا میشه ولی اون که روشه یه چیزه دیگست...
رنگه یفیدشم استیکراش خیلی قشنگه...همین
البت اینا مربوط به مدل rv هستش...قیمت 5/500
مدل qm هم علاوه بر فرقای قدیم اون محافضها رو هم نداره قیمت:5/200
فرقا rv وqm هم اینه که تو مدل rv که جدیدتره:کمکها تلسکوپیه طلایی...رینگها آلمینیوم طلایی...رادیات روغن...کیلومتر دیجیتال(این مورد فقط شامل rvهای 90 به بالاست)فرمون سبکتر شده...و کلا" وزن موتور سبکتر شده...
که با توجه به اختلاف قیمت خریدن qm دیونگیه...البت بی ادبی نباشه...اینو از این نظر گفتم که مطمینا" 300 اختلاف ارزشش رو داره..

omidco2003
07-02-1392, 07:01 بعد از ظهر
میگن 250 شده و دیگه 200 نیست ، درسته؟

Nobahar
07-02-1392, 07:06 بعد از ظهر
250 که 7.5 مایشه. اون جداست و خیلی وقته تو بازاره.

روان 200 تازه دوباره اومده تو بازار.

bulletproof
07-02-1392, 07:40 بعد از ظهر
250 چجوریه ؟ حتما این خیلی بهتره که کسی طرفه اونا نمیره!

Kami
07-02-1392, 09:55 بعد از ظهر
رفتم دیدم روان 92 رو ، 5 میلیون و 500 میگفت
سفید ، زرد مشکی ، مشکی ، ابی رو دیدم
عجب محافظ خوبی داشت واسه دسته کلاچ

legend761
07-02-1392, 09:55 بعد از ظهر
250 چجوریه ؟ حتما این خیلی بهتره که کسی طرفه اونا نمیره!
اینطوریا هم نیست در حقیقت هنوز معلوم نیست که روان 250 موتور خوبیه یا نه به خاطر همین کسی طرفش نمیره اما اگه دوسه نفر خریدن دیدن خوبه اون هم مثل 200 معروف میشه اما هنوز معلوم نیست ...

بهتره بگم هنوز جوابشو پس نداده . شایدم موتور خوبیه و به کیفیت 250 شرکت کینکی چینه مثل روان 200 .

K.I.A
07-02-1392, 10:02 بعد از ظهر
انجین روان 250 همون انجین پیشرو پارس 250 هست.

legend761
07-02-1392, 10:17 بعد از ظهر
آیا کیفیت پیشرو پارس خوبه ؟ شرمنده چون تو خط موتور های استریت نیستم

اگه خوبه پس کیفیت روان 250 هم خوبه . چون یه شرکت این دوتارو تولید میکنه دیگه آره ؟

اگه اسپم ببخشید .

roland
08-02-1392, 03:16 بعد از ظهر
Masoud AS عزیز ممنون از جوابت سایر دوستان هم با گوشی آن میشن؟! یه عکس از پیچ هواش میخوام همچنان منتظرم اوه اون اینو ببین چمنزاری زیر پامون در اومده خبری نداریم یه عکس آپ کردن که دیگه این حرفا رو نداره موفق باشید

yasharazary
20-02-1392, 05:54 بعد از ظهر
آقایون دوتا کیو ام 90 در حد صفر --- بدون حتی یه خش سراغ دارم --- کسی خواست بگه بخرم براش!

اگه یه نفر یکیشو بخواد دیگری رو خودم برمیدارم !

K.I.A
20-02-1392, 06:01 بعد از ظهر
لاستیک عقب فابریک روان ایران یاسا! 70 تومن گرفتم/
یدست صفحه کلاچ فابریک 40تومن گرفتم/

Nobahar
20-02-1392, 06:06 بعد از ظهر
کیا از کدوم مغازه؟ کی روان خریدی؟

یاشار چند میده روان رو؟

yasharazary
20-02-1392, 06:23 بعد از ظهر
دونه ای 3700 --- ولی اگه دوتا رو یکجا بخریم 3500!!

K.I.A
20-02-1392, 06:32 بعد از ظهر
کیا از کدوم مغازه؟ کی روان خریدی؟
دومین روانم هست منتها هنوز پولشو ندادم!
صفحه کلاچ مدلی بگیرید که تو خیسی روغن روهم سر نخوره اصلا و تعداد شیار هاش هرچه بیشتر بهتر /
صفحه رو دیروز عوض کردم و واشر در کلاچ هم گرفتم 3 تومن/رادیات روغنو شستشو دادم/شمع بعد 5000تا کارکرد بازم عوض کردم/
کاربراتو تنظیم کردم /شستشودریچه انجام دادم/اچارکشی کردم/کرپیشو درست کردم/یدست فلاپ کامل گرفتم و لاستیکو هنوز عوض نکردم...
یه سوال داشتم روان قبلیم صفر بود بهش زیاد فشار نیاوردم اما به این خیلی فشار میارم باهاش 120 تا راحت میرم و بیشتر مواقع چون مسیرم ازاده 140 تاشم میرم به نظرتون 140 تا میره!کیلومترش 6 نمیزنه!؟ اما موتور دیگه جا نداره بره ها!

Nobahar
20-02-1392, 06:41 بعد از ظهر
منم 140 زیاد باش پر کردم دقیقا همون 120 رو راحت میره ولی چرته مطمئنم رو 140 حداقل 15 تا داره زیاد نشون میده.تازه من شده 140 رو رفتم دور موتور کمی هم بیشتر رفته بالا. یعنی بیشتر از 140 رفته ولی کیلومتر نشون نداده. با جی پی اس تا حالا چک نکردم ولی یبار بقل ماشین 90 تا میرفتم کیلومترش رو نگاه کردم. رو عدد بود از اونجایی که کیلومتر ماشین 20 تا 20 تا عدد داره حدس میزنم رو 80 کیلومتر بود. سمند هم بود.

yasharazary
20-02-1392, 06:52 بعد از ظهر
صفحه کلاچ مدلی بگیرید که تو خیسی روغن روهم سر نخوره اصلا و تعداد شیار هاش هرچه بیشتر بهتر این یعنی چی ؟؟ همون شرکتی خودش خوب نیست ؟؟ /
واشر در کلاچ هم گرفتم 3 تومن --- اینو هربار باید عوض کنیم ؟ من که اون دفعه صفحه عوض میکردیم یکم پارگی داشت که با چسب مایع حل شد!!:دی /رادیات روغنو شستشو دادم-- چطوری ؟ به منم یاد بده /شمع بعد 5000تا کارکرد بازم عوض کردم--- چه شمعی گرفتی ؟ چند ؟ /
کاربراتو تنظیم کردم -- چطوری؟ کلا تنظیم کاربراتور یعنی چی ؟ /شستشودریچه انجام دادم ---- این یعنی چی ؟ اینو اصلا متوجه نشدم !!

اون دوتا کیو ام رو کسی نخواست ؟

K.I.A
20-02-1392, 07:05 بعد از ظهر
1- بله منم فابریک خودشو گرفتم جواب میده/عوض کردن صفحه قانونای خودشو داره/مثل تست صفحه /و یا قبل از تعویض صفحه نو رو 3 روز تو روغن بخوابونی و.....
2-واشرو چسب مایه نمیزنن! چسب اب بند مثل چسب مزدا سیلیکونی باشه/واشر هر بار در پوش ها باز میشن واشر کاغذی هم باید عوض بشه.قیمتی هم نداره.
3-ورودی و خروجی شلنگهای زیر رادیات رو باز کنید و رادیاتو جدا کنید داخلش اسپری شستشو کاربرات بریزید و تکون بدی 2بار این کارو انجام بدید و خالی کنید.
معمولا روغن کثیف داخلش میمونه
4-وروی هوا بعد از فیلتر هوا که دهنهی کاربرات قرار داره بهش میگن دریچه ی گاز که با باز کرد 3 تا پیچ 4سویی سمت چپ ایرباکس میتونید با اسپری کردن
شستشو کاربرات و گاز دادن و روشن کردن موتور دریچه و سوزن رو بشورید.

ali_r
20-02-1392, 09:24 بعد از ظهر
دوستان خورشیدی فابریکی عقب این موتور چندتایه؟

yasharazary
20-02-1392, 09:31 بعد از ظهر
36

مال تو هم فک کنم 40 هست!

ali_r
20-02-1392, 09:32 بعد از ظهر
36

مال تو هم فک کنم 40 هست!

مطمعنی؟
مال من 48 هستش

yasharazary
20-02-1392, 09:48 بعد از ظهر
مال روان رو که مطمئنم!

ولی مال تو 48؟ فابریکه ؟؟

مال روح ا... فک کنم 40 یا 42 بود!!

ali_r
20-02-1392, 09:54 بعد از ظهر
این چنده؟ منم قاطی کردم

02109002
20-02-1392, 10:27 بعد از ظهر
48 تایی

زنجیر 428 میخوره ؟؟!!!

زنجیر روان باس 520 باشه

این واسه کبیر نیست ؟

!NAVID!
20-02-1392, 10:41 بعد از ظهر
موتور کبیر هست

ali_r
21-02-1392, 10:07 قبل از ظهر
48 تایی

زنجیر 428 میخوره ؟؟!!!

زنجیر روان باس 520 باشه

این واسه کبیر نیست ؟

ممنون محمد جان

اره مال کبیره
پس الان 48 تایی هستش؟

مال روان چندتاییه؟؟

yasharazary
21-02-1392, 10:17 قبل از ظهر
چندبار میپرسی ؟؟!!:دی

روان 36 هست -- (فابریکش)

legend761
21-02-1392, 01:38 بعد از ظهر
سلام دوستان نمیدونم چرا سایت بعضی وقتا به مدت چند روز نمیاد بالا ...یه سوال : میگم شماره کاسه نمد خورشیدی جلویی روان چنده ؟ چون از زیر خورشیدی جلو روغن میاد و اینجا هم قطعاتش گیر نمیاد ولی یه جا هست فقط کاسه نمد میفروشه میگه شماره کاسه نمدش رو بگو تا ببینم دارم یا نه .

ali_r
21-02-1392, 01:47 بعد از ظهر
چندبار میپرسی ؟؟!!:دی

روان 36 هست -- (فابریکش)

من اون عکسی که گزاشتم چنده؟

yasharazary
21-02-1392, 03:23 بعد از ظهر
سلام دوستان نمیدونم چرا سایت بعضی وقتا به مدت چند روز نمیاد بالا ...یه سوال : میگم شماره کاسه نمد خورشیدی جلویی روان چنده ؟ چون از زیر خورشیدی جلو روغن میاد و اینجا هم قطعاتش گیر نمیاد ولی یه جا هست فقط کاسه نمد میفروشه میگه شماره کاسه نمدش رو بگو تا ببینم دارم یا نه .

کاسه نمد رو ببر همونجا --- خودش از روی اون میفهمه!

- - - Updated - - -

من اون عکسی که گزاشتم چنده؟

اون 48 هست

ali_r
21-02-1392, 03:41 بعد از ظهر
کاسه نمد رو ببر همونجا --- خودش از روی اون میفهمه!

- - - Updated - - -

اون 48 هست

پس با اون حساب خورشیدی عقب روان 12 شماره کوچیکتره؟مطمعنی یاشار؟؟؟؟

yasharazary
21-02-1392, 03:44 بعد از ظهر
مال روان رو مطمئنم که فابریکش 36 هست!

مال تو هم که روش نوشته 48 -- خوب 48 هست دیگه!! تو مطمئنی مال خودت فابریکه ؟

اگه 48 باشه که باید بگم قدرتش از روان خیلی کمتره؟؟!!!

ali_r
21-02-1392, 04:09 بعد از ظهر
برا من که فابریکه

دوستایی که روان دارن بیان بگن ببینیم مال شما هم 36 تاییه؟

!NAVID!
21-02-1392, 04:14 بعد از ظهر
سلام
علی جان خورشیدی جلو چند تاییه
راستی یاهوتم چک کن :دی

ali_r
21-02-1392, 04:21 بعد از ظهر
سلام
علی جان خورشیدی جلو چند تاییه
راستی یاهوتم چک کن :دی

راستش یک سال پیش کبیر قبلی رو باز کرده بودم یدونه هم روان بود که مال کبیر از روان دو شماره بزرگتر بود

چک شد

alireza.gsx
21-02-1392, 07:38 بعد از ظهر
خورشيدي فابريك روان 36 تايي هست

yasharazary
22-02-1392, 10:20 قبل از ظهر
تکرار میکنم :
دوتا روان qm مدل 90 -- در حد صفر واقعی --- لاستیک ها بالای 60 درصد --- با رادیات + اگزوز RV سراغ دارم!! دونه ای 3700 میگه --- ولی اگه دوتا رو باهم بخریم 3500!!
اگه کسی میخواد بگه بخریم --- یکی من یکی هم شما!
یه نفر نیست که روان بخواد ؟؟

Koli
23-02-1392, 08:27 قبل از ظهر
سلام دوستان میشه محبت کنید عکس کیلومتر دیجیتال رو قرار بدین؟ به موتورهای qm اولیه هم می خوره؟

Mohammad aghili
23-02-1392, 08:47 قبل از ظهر
داداش فکر دیجیتال نباش
هم قیمتش فضاییه هم کلا دیجیتال رو موتور های آفرودی خوب جواب نمیده
به یه آب خوردن خراب میشه ، در ضمن آنالوگش دقیق تره ، دیجیتال بصورت پالسی اعداد رو نشون میده و در لحظه دقیق نیست

همین آنالوگش هم چندان به کار نمیاد ؛) والا
موتور کوه کیلومتر میخواد چیکار آخه :-d

ارسال شده از gt-i9000 با استفاده از تپاتالک 2

Koli
23-02-1392, 10:10 قبل از ظهر
خوب راست میگه دیگه!! کیلومتر دیجیتال و غیره ذلک به درد موتورای سوسولی میخوره!! به درد من می خوره؛ من بیابون نوردم. باید داشته باشم چند کیلومتر رفتم و ... لازمه، حالا دیجیتال نه اما آنولوگ باید باشه. Gps هم دارما اما...

yasharazary
23-02-1392, 12:16 بعد از ظهر
خوب اینارو همون آنالوگ هم انجام میده دیگه!!!

در ضمن کسی در این مورد حاضر نیست همکاری کنه تا دوباره روانی بشیم ؟

دوتا روان qm مدل 90 -- در حد صفر واقعی --- لاستیک ها بالای 60 درصد --- با رادیات + اگزوز RV سراغ دارم!! دونه ای 3700 میگه --- ولی اگه دوتا رو باهم بخریم 3500!!
اگه کسی میخواد بگه بخریم --- یکی من یکی هم شما!
یه نفر نیست که روان بخواد ؟؟

Mohammad aghili
23-02-1392, 12:44 بعد از ظهر
سیلندر فابریک بهمراه متعلقات داخل (رینگ پیستون) خریداری شد به قیمت 105 چوق

ایشالله میریم واسه تعمیرات اساسی

Red monster is coming back ;-)
ارسال شده از GT-I9000 با استفاده از تپاتالک 2

Koli
23-02-1392, 12:58 بعد از ظهر
خوب اینارو همون آنالوگ هم انجام میده دیگه!!!
آره خب، گفتم شاید اون جذابتر باشه!
که با این توضیفاتی که شما کردین...
ولی من کابم قسمتیش دیجیتالیه! تا دلتم بخواد رفتم توی آب( اینجا وقتی بارون میاد معلوم نیست بارون از زمین میباره یا از آسمون!) :دی! ولی چیزیش نشده.
بگذریم...

ایشالله میریم واسه تعمیرات اساسی
پس برا فروش منصرف شدی داداشی؟
برند سوزوکی؟! توضیح میدی؟

Mohammad aghili
23-02-1392, 01:15 بعد از ظهر
والا منصرف که نه کامل عزیز

اما خب بدون شک بخوام هم بفروشمش سلامت میفروشمش ، اینطوری انگار بعضی دوستان خیلی حس ترحم بهشون دست میده واسه قیمت دادن

- - - Updated - - -

والا فروشنده (که البته از قیمت های الان خبر نداشت:2i8d4ao: ) میگفت این خیلی جنسش بیسته و ماله سری اولی هست که ما قطعات روان آوردیم و حسابی تعریف کرد ازش

حالا بعید میدونم جنس ژاپنی درچه یک باشه
اما از ظاهرش مشخصه از این آشغال چینیا نیس
پدر مادر داره

K.I.A
23-02-1392, 09:31 بعد از ظهر
بعد از تعویض صفحه کلاچ موتور خیلی بهتر شتاب میگیره و این چند روز خیلی بهش فشار اوردم و امروز نزدیکای گمرک بعد از یه شتاب گیری زنجیر از 2 جا پاره شد!
و یدونه به اسم استاندارد چینی که همه میگفتن خوبه و به نظره خودمم زنجیر خوبی اومد به قیمت 35 تومن خریدم
و یه پمپ ترمز برای چرخ عقب گرفتم منتها ماله یه موتور دیگه و با منبع ذخیره که بهش خوروندم و از ترمز عقب بیشتر راضی شدم/

و بعد تو ازادگان مسیری که 130 تا میرفتم ایندفعه 140 تا شد /البته کیلومترش به نظرم اشتباه نشون میده و کمتر باید باشه و چون از بقل ماشینا رد میشدم قادر به خوندن کیلومتر اونا نبودم
زنجیره چون سنگین تره تو سرعت تاثییر داشت کمی/ صدا خیلی کم شد و روون تر موتور راه میره/

fazm
23-02-1392, 09:36 بعد از ظهر
ما هم روانی شدیم باو!!!!مدل 87

roland
24-02-1392, 09:51 بعد از ظهر
سلام مجدد به تمام روان سوارای عزیز اون پبچ هوا رو که دوستمون ( اسمشون یادم نیست ) گفتن رو پیدا کردیم ولی انقدر بد دسته نمیشه کاریش کرد!

نظرتون چیه باک رو باز کنم با یه شبه بک موتور رو روشن نگه دارم هوا رو میزان کنم؟

Mohammad aghili
24-02-1392, 10:48 بعد از ظهر
وقتی روان هوای سوپاپ سوم به سرش میزند...
Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 2

K.I.A
25-02-1392, 06:52 قبل از ظهر
نظرتون چیه باک رو باز کنم
نه اصلا نیازی نیست باک باز بشه/فقط ابزار مناسب میخواد یه پیچ گوشتی مچی نازک میخواد برای تنظیم هم موتور باید روشن باشه و اسمشم پیچ خلائی یا همون هوا هست.

Unregistered1
25-02-1392, 07:19 قبل از ظهر
کیا خورشیدیه عقبو اگه بزرگتر کنم شتاب موتور واسه افرود بهتر میشه؟؟؟؟
اگه آره چندتایی باید بندازم؟؟؟زنجیرم روهم باید بزرگتر بندازم؟؟؟
چهقدر تاثیر داره؟؟؟واقعا" محسوسه؟؟؟

K.I.A
25-02-1392, 07:36 قبل از ظهر
کیا خورشیدیه عقبو اگه بزرگتر کنم شتاب موتور واسه افرود بهتر میشه؟؟؟؟ بله شتاب زیاد میشه و فاصله تعویض دنده کم و گشتاور بیشتر تو دور پایین تر دارید...
اگه آره چندتایی باید بندازم؟؟؟ماله خودش خوبه اما اگه افرود سنگین میرید 48 و 52 کافیشه زنجیرم روهم باید بزرگتر بندازم؟؟؟ با عقب جلو کردن تنظیم چرخ عقب نیاز به زنجیر پیدا نمیکنید اما اگر با زنجیر فولادی که ضد کش هست و 2پهن نمیشه تعویض کنید بهتره.
چهقدر تاثیر داره؟؟؟ واقعا" محسوسه؟؟؟ بله تاثیر داره اما از سرعت کم میشه و به شتاب افزایش داره و با تعویض زنجیر و داشتن لاستیک مناسب و سیستم سوخت رسانی مناسب از پس شیب و افرود بر میاید
اما تو افرود گاهی هم نیاز به سرعت دارید که اگه نسبت خورشیدی رو رعایت کنید هم شتاب و گشتاور رو دارید هم سرعت
برای محسوس شدن نیاز به تغییر هست*

Unregistered1
25-02-1392, 11:30 قبل از ظهر
اما تو افرود گاهی هم نیاز به سرعت دارید که اگه نسبت خورشیدی رو رعایت کنید هم شتاب و گشتاور رو دارید هم سرعت

نسبت رو رعایت کنم یعنی دست به خورشیدی نزنم یا مثلا" منظورتون سایز خاصیه؟؟؟
اگه سایز خاصی جواب میده چه سایزی خوبه؟؟؟

yasharazary
25-02-1392, 11:54 قبل از ظهر
به نظر من 46 تایی واسه روان خوبه بیشترش نیاز نیست(خواستی افراط کنی 48 )
با 46 از پس آفرودهای طهران برمیای!

fazm
25-02-1392, 03:14 بعد از ظهر
سلام.بچه ها کمک فابریک وسط روان چنده؟؟؟؟؟ بعد لاستیک عقبو بخوای گل کراسی بندازی تو اسفالت نمیلرزونه؟؟؟

Nobahar
25-02-1392, 07:49 بعد از ظهر
اندازه خورشیدی بستگی به وزنت داره. من که با همون فابریک همه جا میرم.(هر جایی که بقیه روان ها با خورشیدی بزرگتر میرن) ولی بری نزدیک 50 تایی بشی خیلی خیلی سرعتت میاد پایین اونجاهایی که نیاز به سرعت داری اذیتت میکنه. بچه ها با 42 تایی خوب جواب گرفتن. به نظر من اگه میخوایی بزرگ کنی یه 46 یا 42 بزرگتر نکن که خیلی سرعتت میاد پایین.

- - - Updated - - -

دوستان میخوام زنجیر بخرم. چی پیشنهاد میکنید؟ قیمتش هم برام مهمه خیلی نمیخوام پول پاش بدم نهایت 50.

eshgh_namordeh
25-02-1392, 07:51 بعد از ظهر
کمک وسط 180
گل کراسی نه مشکل لرزش ندره فقط روی خط سفید عابر موتور 10 سانتی بازی میکنه که عادی میشه
اگر گل کراسی انداختین وزنتون هم از 65 بیشتره خورشیدی عوض کنید ،خورشیدی هم 40 یا 42 کافیه

fazm
25-02-1392, 08:31 بعد از ظهر
کمک وسط 180 گل کراسی نه مشکل لرزش ندره فقط روی خط سفید عابر موتور 10 سانتی بازی میکنه که عادی میشه اگر گل کراسی انداختین وزنتون هم از 65 بیشتره خورشیدی عوض کنید ،خورشیدی هم 40 یا 42 کافیه چه گرون.ایا قابل تعمیرم هست؟؟کمک روغن میده.باید چیکار کرد؟؟

eshgh_namordeh
26-02-1392, 01:31 قبل از ظهر
بدین کمک ساز شاید بتونه درست کنه ، کاسه نمدهاش را عوض کنه و... بهتره بازش کنید نشون بدین
اما یک جورائی آفتابه خرج لحیمه بهتره یک کمک نو خریداری کنید
پرش زدن با این موتورها زود کمک آسیب میبینه متاسفانه برای کار سنگین ساخته نشدن

K.I.A
26-02-1392, 07:02 بعد از ظهر
کمک وسط روان 150تومن
زنجیر هم مارک استاندارد هست که چینی درجه 1 هست 35تومن
لاستیک جلو فابریک روان 65
لاستیک عقب فابریک روان 70

fazm
26-02-1392, 08:58 بعد از ظهر
کمک وسط روان 150تومن زنجیر هم مارک استاندارد هست که چینی درجه 1 هست 35تومن لاستیک جلو فابریک روان 65 لاستیک عقب فابریک روان 70 لاستیک عقب گل کراسی روان چند؟؟

K.I.A
26-02-1392, 09:07 بعد از ظهر
گل کراسی ایران یاسا 115 تومن
گل کراسی خارجی تایوان 150
گل کراسی زاپنی 210

Mr.Reza
27-02-1392, 10:42 بعد از ظهر
سلام آقایون روان باز این داستان هوای کمک وسط چیه ؟

K.I.A
27-02-1392, 10:48 بعد از ظهر
سلام آقایون روان باز این داستان هوای کمک وسط چیه ؟
کمک وسط روان هوا نداره روغنی هست وگازی نیست.

Mr.Reza
27-02-1392, 10:58 بعد از ظهر
پس چرا مال من یه والف داره ؟

K.I.A
27-02-1392, 11:00 بعد از ظهر
کمک فابریک روان بادی نیست مگر بعدا عوض کرده باشن/یه والو مخزن روغن هم داره که شبیه والو باد هست اول تست کنید

Mr.Reza
27-02-1392, 11:16 بعد از ظهر
تست کردم ازش هوا میاد بیرون

K.I.A
27-02-1392, 11:17 بعد از ظهر
پس فابریک نیست

Mr.Reza
27-02-1392, 11:20 بعد از ظهر
صبح ازش عکس میگیرم میزارم ممنون کیا جان از راهنماییت

Masoud AS
09-05-1392, 02:00 بعد از ظهر
کیا جان روان کمکش فابریکی گازی هستش.

alinozad
09-05-1392, 11:27 بعد از ظهر
کمک وسط روان سری اول هاش روغنی بود،بعدا کمک وسط تبدیل به روغنی-گازی شد که میشد نیتروژن بهش زد البته خیلی کم و در حد یه پسسسسس کوچیک اگر زیاد میزدی پنچر میشدکمکت :4chsmu1:

نیما نادری
10-05-1392, 10:01 بعد از ظهر
اون گاز در واقع به بهتر عمل کردن روغن داخل کمک فنر کمک میکنه و کمک گازی نیست

کمک گازی مثلا مثل کمک crf یا ktm که مخزن محفظه گاز مجزاشون رو میشه دید

کمک های گازی روان واقعا مذخرف هستن و زود باطل میشن

البته کمک گازی بی مخزن (مخزن داخلی ) هم داریم ولی کمک روان اونجوری هم نیست

کمک عقب والو دار روان واقعا کمک فنر به درد نخوری تو آفرود هست

L E G E N D
13-05-1392, 11:41 بعد از ظهر
دوستان دنده یک روان خورد کرده
بردم واسه تعمیر میگن باید کشویی رو عوض کنم
که اگه شرکتی بندازم خوب کار نمیکنه و با یه معکوس تو کوه دوباره خورد میکنه و باید فابریکش رو پیدا کنم که خود کارخونه از اول رو روان میذاره که اگه پیدا بشه 120 قیمتشه!!! شرکتیش که نمایندگی میده حدود 35 تومنه!
حالا بنظرتون داستان همینجوریه که میگن؟!
تعویض این کشویی که تعمیرکار میگفت یه سمتش مال یکه یه سمتش مال دنده سه با واشربندی و اجرت حدود 270 آب میخوره برام!!!!!!!!!!
چیه داستان روان!!!!!!!!!!!!!!:s (9):
روان روان که میگفتین این بود!!!!!!!!:25r30wi:
بابا فلات داشتیم این قرطی بازیا رو نداشت مثل مرد کار میکرد :121fs725372:

Babak
14-05-1392, 12:52 قبل از ظهر
روا دنده یکش یکم زیقیه

yasharazary
14-05-1392, 08:18 قبل از ظهر
دوستان دنده یک روان خورد کرده
بردم واسه تعمیر میگن باید کشویی رو عوض کنم
که اگه شرکتی بندازم خوب کار نمیکنه و با یه معکوس تو کوه دوباره خورد میکنه و باید فابریکش رو پیدا کنم که خود کارخونه از اول رو روان میذاره که اگه پیدا بشه 120 قیمتشه!!! شرکتیش که نمایندگی میده حدود 35 تومنه!
حالا بنظرتون داستان همینجوریه که میگن؟!
تعویض این کشویی که تعمیرکار میگفت یه سمتش مال یکه یه سمتش مال دنده سه با واشربندی و اجرت حدود 270 آب میخوره برام!!!!!!!!!!
چیه داستان روان!!!!!!!!!!!!!!:s (9):
روان روان که میگفتین این بود!!!!!!!!:25r30wi:
بابا فلات داشتیم این قرطی بازیا رو نداشت مثل مرد کار میکرد :121fs725372:

شما سر این روان ها چی میارین که اینجوری میشن آخه ؟؟؟ من RV داشتم پدرشو تو کوه در آوردم --- پا به پای RMX و RM-z و غیره رففتم ولی یه ذره هم اذیت نشد چه برسه به خورد کردن دنده!!! یا مثلا ممل خودمون --- چقدر به اون خدابیامرز(روان قرمز) ستم کرد ؟؟ دنده خورد کرد؟؟ نه والله !!! زوزش هم بیشتر نشد!!! ممدرضا جان شما حتما طوری باهاش رفتار کردی که نباید میکردی!! مثلا قرار بود بعد عید زین دوشاخ بگیری یه لحظه فک کردی این اونه!!!!

L E G E N D
14-05-1392, 10:41 قبل از ظهر
شما سر این روان ها چی میارین که اینجوری میشن آخه ؟؟؟ من RV داشتم پدرشو تو کوه در آوردم --- پا به پای RMX و RM-z و غیره رففتم ولی یه ذره هم اذیت نشد چه برسه به خورد کردن دنده!!! یا مثلا ممل خودمون --- چقدر به اون خدابیامرز(روان قرمز) ستم کرد ؟؟ دنده خورد کرد؟؟ نه والله !!! زوزش هم بیشتر نشد!!! ممدرضا جان شما حتما طوری باهاش رفتار کردی که نباید میکردی!! مثلا قرار بود بعد عید زین دوشاخ بگیری یه لحظه فک کردی این اونه!!!!

محمد اندازه کافی به جاهای دیگه موتورش خرج کرده بود واسه همین روان این یکی رو بهش رحم کرده:1tongue:
چندین بار که با ما بود و تو آفرود موتور گذاشتش
ولی فلاتی که داشتم تو یه آفرود حتی تنش شکست ، میل سوپا خراب کرد و... ولی همینجوری چندتا آفرود باهاش رفتم آخ نگفت و تو کوه منو نذاشت:mypersianforum (531
تنش طوری شکسته بود که انجینش فقط به یه پیچ بند بود! رسول شاهد عینی که چه مسیرایی رو تو اون وضعیت باهاش رفتم.:2gwb921:
منو گذاشت ؟؟ نه !! ولی روان محمد!!!
آخه من تا وقتی روان نداشتم همه میگفتن روان اِله بِله جیمبِله!! حالا که روان گرفتم و دارم ایراداشو در میارم میگن آره دیگه این ایراد روانه!!!:icon_pf _99_:
جالبیش اینجاست بیشتر از 10 تا ایراد ازش گرفتم و به علی و محمد که روان داشتن گفتم. میگن آره دیگه روان این ایراد رو داره!!!:98:
بابا ایراد یکیف دوتا نه اینکه اینهمه!!!:khak:
حالا بگذریم.
سؤال من چیز دیگه ای بود.
این موتور هم مال من نبود زیر پای یکی دیگه اینطوی شده
ظاهرا 2 پشته سنگین تو یه شیب اینجور شده
من همینطوری خریدمش
زین 2 شاخ هم پولم نرسید بگیرم دیگه زیادی لوس شدن با این قیمت دادناشون

تا حالا کسی اینطوری موتورش دنده یک خورد کرده!
با فابریکی عوض کرده یا شرکتیش که نمایندگیا میدن؟

Babak
14-05-1392, 10:54 قبل از ظهر
هر کیلومتر رانندگی در خاک باروان = 2000 تومان هزینه است به و الله به عینه دیدم و حس کردم:flower4:

Mohammad aghili
14-05-1392, 11:46 قبل از ظهر
عزیزم
اون لیست مشکلایی که میگی‌رو بده

روان این همه مشکل داشته و خبر نداشتیم؟

گرمای انجین گفتم باید تایمت تنظیم شه

بعدشم
تو فلاتت گل و سنبل بود؟
همونکه از لش اون موتور جدا شدی برو خدارو شکر‌کن

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk 4 Beta

Mohammad aghili
14-05-1392, 12:06 بعد از ظهر
البت ماکه کشیدیم بیرون از روان
همانا عاقبت بخیری در ژاپنی ست

:D

L E G E N D
14-05-1392, 12:14 بعد از ظهر
آخه :vahidrk:
1) مکث موتور برای شتاب گیری بعد از تعویض هر دنده (یکم مکث میکنه و بعد دور میگیره)
2) داغ کردن انجین
3) فرمان ضعیف که زود کج میشه
4) کمک وسط که این یویو میمونه و وقتی هم که خراب بشه فقط یه جا تو مشهد هست که اگه بتونه درست میشه
5) ظریف بودن دنده یک
6) سوزوندن شلوار بوسیله اگزوز:wall3:
و....
باقیش یادم رفت

از شوخی گذشته محمد نظرت چیه در مورد دنده یک موتور؟
چیکارش کنم؟

Mohammad aghili
14-05-1392, 12:20 بعد از ظهر
گزینه اولت که والا من روانم اینطوری نبود ، بده واست درستش کنن

گرمای انجین هم گفتم که
درضمن تو وقتی شلوار پارچه ای رو میندازی رو اگزوز ، اونم وسط چله تابستون سر ظهر ، دوس داشتی اگزوز به اذن خدا گلستون شه که شلوارت نسوزه؟
حرفا میزنی

کمک هم قبلا مورد عنایت قرار گرفته و الا کمک روان خیلی خوبه

واس دنده یک :|
خوبه منو دیدی دیگه

بصورت دیفالت با تک راه میوفتم ، مگه اینکه شرایطش نباشه

شیب هارو ام که یادته دیگه
پس الکی عیب نزار

شمابرو موتور رو بده باز کنه علیپور
بعد ببین چی لازم داره ، همونو برو از نمایندگی بگیر سوارش کن
والسلام

fazm
14-05-1392, 12:21 بعد از ظهر
کمک وسط روان 170 چوق!!!

L E G E N D
14-05-1392, 12:30 بعد از ظهر
بابا به دل نگیر اونا که محض خنده بود
محمد دقت نکردی مطلب رو
بالا هم گفتم
علیپور یه قطعه بهم نشون داد گفت بهش میگن کشویی که یک سمتش دنده یکه یه سمتش دنده 3 که وقتی دنده 3 هم زوزه میوفته اونو عوض میکنن.
گفت قیمت فابریکش که خود کارخونه میندازه رو موتور اگه استوک گیرت بیاد 120 چوب قیمتشه!!!
گفت اینی که نمایندگی میده 35 تومن اون شرکتیه که کیفیت هم نداره و ممکنه با یه معکوس تو کوه دوباره خورد کنه!
تو گزینه اول پیشنهادیش اگه درست یادم مونده باشه (آخه تا گفت 120 قیمت اون قطعه ست مخم سوت کشید! تو هنگ بودم والا دیگه بقیه حرفاشو خوب نشنیدم) اونطور که حساب کرد نزدیک 270 تومن میشد!

حالا بنظرت چه کنم؟
شرکتی یا بگردم فابریک استوک پیدا کنم؟

Mohammad aghili
14-05-1392, 12:49 بعد از ظهر
یادمه محمد 021 هم همین مشکلو داشت

بپرس ازش ببین چیکار کرد اون

والا اگه بخوای 120 پای استوکش بدی که ستمه

شرکتی هم بهش اعتمادی نیس

02109002
14-05-1392, 01:10 بعد از ظهر
سلام

من واسه دنده یک دادم خشکه جنس عالی واسم درست کرد پارسال 100 تومن در اومد پول قطعه ولی عمری شده بود

شما که انجینو باز میکنی و داری هزینه میکنی خوبشو بنداز

به فرض که 270 در بیاد شما میگی قطعه اش 120 قیمتشه

lumax هم 35

اینجا شما فقط 85 تومن اضافه داری میدی بایت یه قطعه جنس خوب

الباقیش هم که اجرت و ... است

یه کار دیگه هم میتونی انجام بدی

برو ببین تراشکاری میتونه واست درست کنه تضمینی جنس عالی ؟

بعد تصمیم بگیر

پول رو به پول بده

mehran
15-05-1392, 09:48 قبل از ظهر
کمک وسط روان 170 چوق!!!
تهران من هفته پيش خريدم 160

L E G E N D
16-05-1392, 10:10 بعد از ظهر
دوستان میشه منبع اگزوز فلات 250 رو به روان خروند؟
من با یه تعمیرکار صحبت کردم (حسین آگاه) گفت میشه و اتفاقا بهتر هم هست
حالا کسی تجربش رو داشته؟

fazm
17-05-1392, 11:02 قبل از ظهر
واسه چی میخوای اینکارو بکنی واسه صداش؟؟؟؟
قبول داری صدای فلات یک چیزه دیگه اس؟؟؟؟!!!!:hippie7:

L E G E N D
17-05-1392, 01:50 بعد از ظهر
آره هم برای صداش
هم برای اینکه تعمیرکاره گفت اگزوز فلات خروجی بهتری داره و باعث میشه سریعتر حرارت درون انجین خارج بشه و از اینجور حرفا

K.I.A
17-05-1392, 01:54 بعد از ظهر
دوستان ار وی سوار برچسب های فابریک rv تو بازار نبود حتی نمایندگی نداشت از رو موتور خودم الگو دادم برام تو گمرک زدن الان هم تو مغازه ایمانی کوچیکه هست به قیمت 25 تومن شامل برچسب های دمبی بغل باک و فلاپ باک /کلی به موتور رخ فابریکی داد.

L E G E N D
17-05-1392, 01:55 بعد از ظهر
کاش یه عکس از نمونه کار میذاشتی

K.I.A
17-05-1392, 01:57 بعد از ظهر
همون برچسب های فابریک rv هست....

L E G E N D
17-05-1392, 02:04 بعد از ظهر
آقا نظرت راجع به قضیه ای که صفحه قبل گفتم چیه؟
تعویض کامل مخزن فلات 250 با روان؟

- - - Updated - - -

یعنی کلا میخوام اون تیکه آخر اگزوز فلات رو با روان عوض کنم

K.I.A
17-05-1392, 02:07 بعد از ظهر
هیچ تاثیر و فرقی نداره...اما سرگرمی خوبیه.فقط کمی صدای بیشتر که با یه منبع میشه اینکارو کرد

L E G E N D
17-05-1392, 02:17 بعد از ظهر
خوبه پ برم یکم خودمو سرگرم کنم :gigglesmile:
یعنی هیچ فرقی تو سوخت و شتاب و ... نداره؟!:297:

K.I.A
17-05-1392, 02:18 بعد از ظهر
..خیر

معمار
17-05-1392, 04:43 بعد از ظهر
امروز که گمرک بودم RV-X 250 دیدم قیمتش 7100 رو engin نوشته بود pioneer
ولی از قیافش خوشم اومد از ار وی 200 هیکل تر بود

حالا خاستم ببینم چه طور موتوریه ؟

02109002
17-05-1392, 07:50 بعد از ظهر
امروز که گمرک بودم RV-X 250 دیدم قیمتش 7100 رو engin نوشته بود pioneer
ولی از قیافش خوشم اومد از ار وی 200 هیکل تر بود

حالا خاستم ببینم چه طور موتوریه ؟

درود ...

در صورت تمایل تاپیک مربوطه را مطالعه نمائید :

alinozad
17-05-1392, 09:09 بعد از ظهر
تعویض منبع کاملا در مصرف،صدا،قدرت،سرعت و ... تاثیر داره.
اگزوز های حرفه ای در دوزمانه ها حتی مصرف سوخت رو که در دو زمانه 30% پرت میشه و بیرون ریخته میشه رو 15-20% میکنند.
اگر منبع اگزوز رو خالی کنید مصرف سوخت میره بالا،فشار از پشت سوپاپ برداشته میشه و خورجی موتور میره بالا،عمر سوپاپ و رینگ پیستون کم ولی کلا نفس و توان موتور(خروجی موتور که شامل قدرتو سرعت و یا هرچی میتونه باشه)میره بالاتر،مصرف هم میره بالا،اما با شما میتونی با گذاشتن یک منبع درست و درمون هم قدرت و هم فشار پشت سوپاپ رو بصورت تقریبی جوری دربیاری که نه سیخ بسوزه نه کباب ولی وان هم بره بالا.
نومنشو خودت محمدرضا جان بارها دیدی...گذاشتن منبع اگزوز ماشین روی روان چه تاثیر خوبی روی صدا و چه تاثیری روی توان موتور داشته!!!!(اون گروه مشهدی که همه روان سوار هستند و منبع اگزوز رو ماشین گذاشتند)

L E G E N D
17-05-1392, 09:25 بعد از ظهر
علی جان بنظرت از همون منبع های ماشین که منزه گذاشته بذارم؟

alinozad
18-05-1392, 01:26 قبل از ظهر
یک تعمیرگاه بود قبلا تو گاراژدارها اون کلا روانی بود،خودش اگزوز رو انگولک کرده بود،به نظرم با اون مشورت کنی خیلی خوبه

fazm
18-05-1392, 09:10 قبل از ظهر
علی جان اگزوز این روان چیه خعلی جالبه. ؟؟؟؟؟

alinozad
18-05-1392, 12:41 بعد از ظهر
والا من همچین وارد نیستم،ولی اونهائی که من دیده بودم دقیقا خروجی منبع به همین شکل طراحی شده بود و اتفاقا هم صدای خیلی جذابی داشت(مثل کراس شده بود و الکی داد نمیزد و گوشخراش نبود)هم موتوراشون خیلی خوب راه میرفت فک میکردی چیه موتورش که اینجوری گاز میخوره و راه میره!!!
من میخاستم خرج کنم یک رینگ و پیستون و سوپاپ و شاتون ژاپنی برای روان میخریدم و با این اگزوز اونقدر میگازوندمش که حد نداشت.