PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : روان 200

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 [16] 17

ali_r
09-12-1394, 01:19 بعد از ظهر
سلام، اقا بنظر شما روان رو با یه دی تی 125 تاق بزنم ارزش داره ؟

تمیز باشه اره یه لحظه هم شک نکن

ata313
09-12-1394, 02:24 بعد از ظهر
زیاد تمیز نیس، سیلندرسم از اون مدل قدیمیاس، لاستیک اجدار بهش نمیخوره !!! باید یاسای معمولی بزارم. طرف حاظره با موتور من تاق بزنه ولی دو دلم

Gladiator
09-12-1394, 10:59 بعد از ظهر
زیاد تمیز نیس، سیلندرسم از اون مدل قدیمیاس، لاستیک اجدار بهش نمیخوره !!! باید یاسای معمولی بزارم. طرف حاظره با موتور من تاق بزنه ولی دو دلم

مدل موتورت چنده؟
دی تی اگه تمیزه و سیلندر کرومه بزن وگرنه بیخیال

ata313
10-12-1394, 11:14 قبل از ظهر
سیلند کروم ؟؟؟ نه بابا سیلندرش از اون قدیمی هاس، ممنون از راهنماییتون. دیگه کنسل شد

Gladiator
10-12-1394, 03:53 بعد از ظهر
سیلند کروم ؟؟؟ نه بابا سیلندرش از اون قدیمی هاس، ممنون از راهنماییتون. دیگه کنسل شد

قدیمی و جدید نداره که ، سیلندر کروم یعنی سیلندر بوش نخورده باشه

ata313
11-12-1394, 03:08 بعد از ظهر
طرف میخواست بهم بندازه، قیمتش یکو پونصد بیشتر نیس، امروز هم یه سوزوکی دی ار گیرم اومد همونی که یگان ویژه داره، ولی بابام اجازه نمیده عوض کنم :98:

ata313
12-12-1394, 02:35 بعد از ظهر
سلام
روان مدل ار وی چرخ عقبش فقط بلبرینگ داره ؟ مثل بقیه موتورا توپیش بوش نمیخواد ؟؟؟

Komando
12-12-1394, 07:39 بعد از ظهر
سلام
روان مدل ار وی چرخ عقبش فقط بلبرینگ داره ؟ مثل بقیه موتورا توپیش بوش نمیخواد ؟؟؟اگه منظورت همون لوله بین دو بلبرینگه همه دارن و روان هم حتما داره

B-MAX
12-12-1394, 11:15 بعد از ظهر
سلام
روان مدل ار وی چرخ عقبش فقط بلبرینگ داره ؟ مثل بقیه موتورا توپیش بوش نمیخواد ؟؟؟

سلام

هر دو طرف بوش میخوره
بوش سمت دیسک کوچیکتره

hady
15-12-1394, 08:37 قبل از ظهر
سلام . دوستان روان شناس یک سوال دارم . روان من کیو ام بدون رادیات هست . میخواستم ببینم داغ شدن زیاد سیلندر در این ها طبیعی است . موتور رو غیر از پیستون اکثر قطعات رو تعویض کردم وموتور روپاهست . وچون من تجربه روان نداشتم اینو میپرسم .مخصوصا طی مسیر در شهر . ممنون از پاسخها

ali_r
15-12-1394, 01:15 بعد از ظهر
سلام . دوستان روان شناس یک سوال دارم . روان من کیو ام بدون رادیات هست . میخواستم ببینم داغ شدن زیاد سیلندر در این ها طبیعی است . موتور رو غیر از پیستون اکثر قطعات رو تعویض کردم وموتور روپاهست . وچون من تجربه روان نداشتم اینو میپرسم .مخصوصا طی مسیر در شهر . ممنون از پاسخها
اگزوزت رو عوض کن سیلندر اصلا داغ نمیکنه اگزوز خودش بخاطر این محیط زیست کلی تور و خفه کن توشه که یکی از علل های مهم تو داغ شدن انجین همین اگزوزه. این نظر شخصی من و تجربه منه. علاوه بر داغ نکردن انجین. صدای موتورت بم میشه نفس موتورت باز میشه شتابش فرق میکنه صدای عالی و قیافه موتور اسپرت تر و خوشگلتر میشه

ata313
15-12-1394, 02:42 بعد از ظهر
اگه توری های داخل خوده اگزوز فابریکو بردارین بهتره، چون این اگزوز های قهرمانی خیلی گنده هستن به روان اصلا نمیاد. کسی هست بدونه چه جوری میشه توری های اگزوز رو ورداشت ؟؟ من از خیلیا شنیدم که مصرف سوخت موتور زیاد میشه بعد کم کم به روغن سوزی هم میوفته !!! راسته ؟؟

mogrem
15-12-1394, 05:42 بعد از ظهر
اگه توری های داخل خوده اگزوز فابریکو بردارین بهتره، چون این اگزوز های قهرمانی خیلی گنده هستن به روان اصلا نمیاد. کسی هست بدونه چه جوری میشه توری های اگزوز رو ورداشت ؟؟ من از خیلیا شنیدم که مصرف سوخت موتور زیاد میشه بعد کم کم به روغن سوزی هم میوفته !!! راسته ؟؟

من اگزوز یکی از دوستان رو بدون باز کردن اگزوز بر داشتم اول انباری اگزوز رو باز کردم بعد از قسمت اخر با نوک مته 20 سوراخ کردم کاتالیزور رو اینجوری در اوردم یه خورده سخته بعد اولین صفحه رو از اخر رو چند تا سوراخ کوچیک زدم خیلی بهتر شد

ata313
15-12-1394, 08:26 بعد از ظهر
یه تعمیر کار یه میله گرد ورداشت انداخت تو اگزوز با پتک زد روش سه چهار تا سوراخ درست کرده بود البته فقط رو همین توری اول اگزوز. سه چهار سال پیش این کارو کرد الان یادم نیس موتور چه جوری شده بود فقط یادمه صداش یکم زیاد شد. بنظر شما برم توری اولشو سوراخ کنم خوبه ؟ تاثیر داره ؟؟؟

hady
15-12-1394, 10:11 بعد از ظهر
من چند سال پیش پراید داشتم دیدم منبع اگزوز خرابه به اگزوز ساز که مراحعه کردم گفت کاتالیزور پر شده برای همین منبع هارو خراب میکنه یا یک کاتالیزور جدید بگیر یا یک لوله ساده بهد از گلویی میزارم تا مسیر باز باشه کاتالیزور پر است از توری و .... که آلودگی رو کمتر میکنه . من این کارو کردم و مصرفش هم تکون نخورد و کمی صدای اگزوز درشتر شد .معاینه فنی هم قبول شدم . حالا تو این قضیه اگزوز روان هم حتما توری و ... زیاد داره و اگه بشه برداشت حتما نفس موتور هم باز میشه . مگه کل اگزوز رو عوض کنیم که اونم هزینه بر هست مخصوصا که جنس،لصلی بزاریم . حالا اگه کسی تا حالا این کارو کرده یا بلده بتونه با تصویر نشون بده خیلی عالی میشه یعنی باز کردن توری اگزوز . ممنون .من واقعا از داغ شدن انجین بدم میاد .

mogrem
15-12-1394, 11:08 بعد از ظهر
اینم عکس کاتالیزور روان از ته اگزوز هم میشه خارج اش کرد[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

hady
16-12-1394, 08:35 قبل از ظهر
اینم عکس کاتالیزور روان از ته اگزوز هم میشه خارج اش کرد[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

سلام . ضمن تشکر عکس باز نشد

- - - Updated - - -

ممنون اکنون باز شده .ولی آیا توری آزاد هست و با انبر بیرون میاد یا قلق داره

mogrem
16-12-1394, 12:22 بعد از ظهر
نه ازاد نیست من با دریل زدم چند قسمت اش کردم بعد با دم باریک تیکه هاشو کشیدم بیرون یه خورده سخته چون طول این فیلتر حدود 10 سانت هستش

hady
16-12-1394, 09:33 بعد از ظهر
من تا حالا فیلتر هوارو باز نکردم اگه لطف کنید روش بازکردن اونوبگین ممنون میشم . چون خواستم باز کنم گیر داشت بیرون نمیاامد.

B-MAX
17-12-1394, 12:29 قبل از ظهر
من تا حالا فیلتر هوارو باز نکردم اگه لطف کنید روش بازکردن اونوبگین ممنون میشم . چون خواستم باز کنم گیر داشت بیرون نمیاامد.

قاب بغل موتور سمت جعبه آچار رو باز کنین
بعد قوطی هوارو میبینید که دربش 3 تا پیچ 4 سو داره

باز که کردید فیلتر هوا مشخص میشه که در مرکز فیلتر هوا یه پیچ داره که باز و بستش برای بار اول کمی سخته

hady
17-12-1394, 12:25 بعد از ظهر
لامپ کله چراغ جلو روان والبته فابریک چند وات هست؟

mogrem
17-12-1394, 05:24 بعد از ظهر
35 وات هستش

hady
17-12-1394, 10:17 بعد از ظهر
ممنون . رو موتور من قبلا 100 وات گذاشته بودن یک شب بیروم رفتم وقتی کارم تموم شد و موتور رو خاموش کردم بعد از چند دقیقه خواستم روشن کنم روشن نمیشد .علت خالی کردن باطری بود که لامپ 100وات روش بود . حالا فعلا 55وات گذاشتم . باطریم 7آمپر هست . فورمول آمپر
وات تقسیم بر ولت باطری .که درمیاد آمپر .

mogrem
17-12-1394, 10:56 بعد از ظهر
واین هم حماسه دیگر [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

خیلی شتاب تو دور های پایین بهتر شد ولی دور 8 هزار به بالا یه خورده ریپ میزنه باید برم تو کار تنظیم کاربرات

ata313
18-12-1394, 08:53 قبل از ظهر
سلام
مبارکه
چهار پنج تا سوال دارم. اول این که بخاطر این کار موتور رو از حالت فابریک درنیاوردین ؟ یعنی بخاطر این که فیلترو بخواین جا کنین اونجا بخواین شاسیو تراش بدین یا از این کارا ؟ دوم این که این فیلتر چه ماشینی هست ؟ سوم این که گذاشتنش درد سر داره ؟ چهارمم اینکه شما توصیه میکنین که ما هم انجام بدیم ؟؟

mogrem
18-12-1394, 04:47 بعد از ظهر
سلام نه هیچ چیزی رو از حالت فابریکی نیاوردم وبه راحتی به حالت اول برمیگرده
این فیلتر هوای پراید هستش از این کوچیک تر تو بازار پیدا نکردم فقط پیدا کردن شلنگ رابط بین کاربرات و هوا کش سخت بود اونم از جارو برقی خونه مون بریدم چون هم سایز اش یکی بو هم قابل انعطاف بود امیدوارم کسی از خونه ما این مطلب رو نخونه :gigglesmile:

- - - Updated - - -

راستی بزار ببینم امشب میتونم مشکل ریپ زدن رو حل کنم چون تو دور های پایین عالی شد ولی دور بالا انگار بنزین کم میرسه

ata313
18-12-1394, 08:37 بعد از ظهر
ان شاالله مشکلو حل میکنی مارو هم راهنمایی میکنی

mogrem
18-12-1394, 11:53 بعد از ظهر
هنوز مشکل حل نشد ولی باتنظیم کاربرات ریپ زدن از سرعت 60 رسید به سرعت 80 تا راستی این کاربرات مصل کاربرات های معمولی میشه مصرف رو زیاد کرد کسی عکسی نداره
:sad:

ata313
19-12-1394, 11:27 قبل از ظهر
فکرکنم سوزن کاربراتو اگه بدی پایین مصرف سوخت زیاد میشه شتاب هم زیاد میشه. الان شما این کارو که کردی موتورت چه تغییری کرد ؟؟

mogrem
19-12-1394, 10:53 بعد از ظهر
سلام من این کارو رو 2تا موتور کردم یکی خوب شد ولی موتور من خوب نشده امشب باکس و فیلتر هوای خودش رو بستم ولی با اون فیلتر شتاب دنده 1 تا3 خیلی بیشتر بود

B-MAX
19-12-1394, 11:20 بعد از ظهر
من روی روانی که تقویت کرده بودم فیلتر هوای مخروطی بستم
دقیقا مشکل ریپ زدن تو دورهای بالا برام پیش اومد که دلیلش کم شدن ورودی هوا به انجینه
مشکل بعدیش اینه که تو افرود به رودخونه یا اب بزنید موتور فوری خاموش میشه اما قوطی هوا فابریکی تو رودخونه با عمق 2-3 برابر هم میتونین برین
فیلتر هوا مخروطی فقط باعث افزایش صدای موتور میشه که صدای جالبی هم داره

برای تقویت از طریق کاربرات باید ژیگلور رو باز کنین و گشادترش بکنید
سایز فابریکش فکر کنم 1.25mm بود ما تا 1.5 بالا بردیم که روی یه موتور روان تاثیر خوبی داشت و روی یه روان دیگه تاثیر زیادی نداشت!
مصرف بنزین هم به صورت قابل ملاحظه ای بالا رفت که مجبور بودیم تو برنامه های آفرودی 8-9 ساعته حداقل 2-3 لیتر بزنین تو گالن + باک پر با خودمون ببریم!

ata313
20-12-1394, 10:01 قبل از ظهر
سلام. کسی میدونه میشه رو روان کمک روغنی گذاشت یا نه ؟؟

mogrem
20-12-1394, 05:18 بعد از ظهر
روغنی هستش دیگه

ata313
20-12-1394, 06:09 بعد از ظهر
نه. گازی و روغنی هست. میخوام فقط روغنی باشه. روغنیا سف تر هستن و قابل تعمیر، کمک روان رو ندیدم جایی درست کنن. روغنیا اگه نرم بشن میشه روغن ریخت و سفت کرد

kaveh_am
21-12-1394, 07:30 بعد از ظهر
mogrem ([Only registered and activated users can see links])
فکر کتم فهمیدم مشکل از کجاست...
لوله جارو برقی توش برجستگی فرو رفتگی داره وقتی باد با سرعت بره توش اعوجاج پیدا میکنه....

mogrem
21-12-1394, 07:36 بعد از ظهر
mogrem ([Only registered and activated users can see links])
فکر کتم فهمیدم مشکل از کجاست...
لوله جارو برقی توش برجستگی فرو رفتگی داره وقتی باد با سرعت بره توش اعوجاج پیدا میکنه....

شما پیشنهاد داری برای لوله دارید

kaveh_am
22-12-1394, 02:30 بعد از ظهر
اندازه سر کاربرات با دهنه فیلتر چقدر فرق داره؟

mogrem
22-12-1394, 04:38 بعد از ظهر
سرکاربرات 5 و دهانه فیلتر 7

kaveh_am
22-12-1394, 07:01 بعد از ظهر
چسب دوطرفه فومی بزن رو قسمت کاربرات بعد فیلتر رو با بست آهنی ببند روش...
[Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

چسب دوطرفه فومی بزن رو قسمت کاربرات بعد فیلتر رو با بست آهنی ببند روش...

mogrem
22-12-1394, 11:27 بعد از ظهر
همین کارو کرده بودم ولی تو دور بالا جون نداشت ریپ میزد مصرف زیاد کردم بهتر شده سوپاپ ها رو هم شلتر کردم دهنه شمع رو هم باز کردم بعد همه این کار ها خیلی بهتر شده بود ولی باز هم دور های بالا ریپ میزد و بنزین بهش خوب نمیرسید

kaveh_am
23-12-1394, 12:48 قبل از ظهر

تا سه چهارم اول گاز تطیم میزان بنزین با سوزن بنزین و پیچ هوا هست. و از یه چهارم تا آخر مربوت بو مین جت هست(نمیدونم فارسیش چی میشه)همون قسمتی هستش که سوزن کاربرات میره توش... باید اون رو باز کنی ببری یه شماره گشادتر بخری که بنزین کم نیاره...

ata313
23-12-1394, 01:09 بعد از ظهر
سلام
کل رشتو گشتم بالاخره واشر فنری پیدا کردم. اینو بزارم جای واشر پلاستیکی یا هم فنریو بزارم هم واشر پلاستیکی ؟

kaveh_am
23-12-1394, 05:15 بعد از ظهر
برای کجاش واشر بزارید؟
یه سوال شما که روان داری میتونید بگید کمک جلوش چند سانت هست و از این چندسانت چقدرش بازی میکنه...؟

ata313
23-12-1394, 06:04 بعد از ظهر
برای قاب هاش. و پیچ دسته موتور و جاهای دیگه اگه بشه گذاشت
والا نمیدونم چند سانته،فکر کنم یک یکو نیم متر میشه، بازی کردنش هم متفاوته،الان مال من خیلی نرم شده چون روغن ریزی داره تو چاله میرم کمک تا ته میره و میکوبه

kaveh_am
23-12-1394, 07:24 بعد از ظهر
واشر فنری رو بیشتر برای انجن میزارن.(گار اصلیش اینه که نمیزاره پیچ باز بشه..حالا این که لرزش رو بگیره یا نه رو فکر نکنم...)
برای فلاپ واشر پلاستیکی بهتره یکی قبل از فلاپ و یکی بین فلاپ و بدنه میزارن..

اندازه این قسمتیش که بازی میکنه...
من موتور مینی دارم برای من 18 سانته ولی عملا 15 سانت بیشتر نمیره.کنجکاو شدم ببینم برای شما چقدره...

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

alikk
25-12-1394, 08:58 قبل از ظهر
سلام،فیلر سوپاپ دود و سوخت این موتور چنده؟
ممنون

Sent from my H30-U10 using Tapatalk

hady
26-12-1394, 09:56 قبل از ظهر
کسی قیمت صفر95 روان رو تو مشهد نداره ؟

ata313
26-12-1394, 10:09 بعد از ظهر
توی تایپک افزایش شتاپ پالس 220 دیدم بیشتر افراد میگن برای شتاب بیشتر دره پلاستیکی فیلتر هوا رو بردار. خب مگه گردو خاک نمیره تو موتور ؟؟ یا این که گفتن پلاستیک دیافراگو عوض کن ! کسی میتونه توضیح بده ؟

mogrem
26-12-1394, 11:36 بعد از ظهر
توی تایپک افزایش شتاپ پالس 220 دیدم بیشتر افراد میگن برای شتاب بیشتر دره پلاستیکی فیلتر هوا رو بردار. خب مگه گردو خاک نمیره تو موتور ؟؟ یا این که گفتن پلاستیک دیافراگو عوض کن ! کسی میتونه توضیح بده ؟

سلام اره در رو برداری احتمال رفتن اشغال بیشتر میشه ولی خوب فیلتر داره در مورد دیافراگم هم بالای کاربرات 4 تا پیچ هستش باز میکنی لاستیک رو میبینی که به راحتی قابل تعویض هستش

B-MAX
27-12-1394, 12:47 قبل از ظهر
دوستان برای سبک کردن این موتور یه ایده ای توی ذهنمه
به غیر از باک و شاسی تقریبا تمام قطعات از آلیاژهای سبک ساخته شدن

اگه بشه باک پلاستیکی مثل KTM برای این موتور ساخت یا نمونه مشابه بهش خوروند کمک بزرگی به سبک شدن موتور برای آفرود کردیم
کسی نظری نداره؟

- - - Updated - - -

من یه مدت کلا قوطی هوا پالس 220 ام برداشتم صدای موتور زیاد شد و خوشمان آمد یه حسی القا میکرد که انگار موتور خیلی بیشتر راه میره!
بعد یه مدت کاربرات تمام سوراخهاش آشغال گرفت و هی بنزین فلوت میکرد موتور بد کار میکرد با بدبختی تمیزش کردم و موتور مثل اولش شد

بعد که قوطی هوارو مثل اولش بستم سر جاش دیدم که اصلا موتور هیچ فرقی نکرده شاید نهایتا 1 کیلومتر تاپ اسپید کم شده بود! اما مزیت بودن قوطی هوا و درب ورودیش خیلی خیلی بیشتر از نبودنشه!

mogrem
27-12-1394, 12:52 قبل از ظهر
باک فکر کنم با فلاپ هاش6یا 7 کیلو بیشتر نباشه

B-MAX
27-12-1394, 12:57 قبل از ظهر
باک فکر کنم با فلاپ هاش6یا 7 کیلو بیشتر نباشه

فلاپها که اصلا وزنی ندارن
همین باک اگه پلاستیکی بشه موتور 5-6 کیلو سبک میشه

منبع اگزوز اسپورت سراغ دارم 600-700 گرم وزنشه
این منبع هم با نوع فابریک عوض بکنم 3-4 کیلو هم اینطوری سبک میشه:[Only registered and activated users can see links]

mogrem
27-12-1394, 01:01 قبل از ظهر
راستی فردا میخوام لاستیک دورو بگیرم چه طوره خوبه

alikk
27-12-1394, 12:21 بعد از ظهر
سلام،فیلر سوپاپ دود و سوخت این موتور چنده؟
ممنون

دوستان کسی نمیدونه؟دفترچه ای چیزی نداره توش نوشته باشه

m-s-d
27-12-1394, 02:31 بعد از ظهر
فلاپها که اصلا وزنی ندارن
همین باک اگه پلاستیکی بشه موتور 5-6 کیلو سبک میشه

منبع اگزوز اسپورت سراغ دارم 600-700 گرم وزنشه
این منبع هم با نوع فابریک عوض بکنم 3-4 کیلو هم اینطوری سبک میشه:[Only registered and activated users can see links]

سلام.
باک فلات 250 و gy ها پلاستیکیه

mogrem
27-12-1394, 05:13 بعد از ظهر
دوستان کسی نمیدونه؟دفترچه ای چیزی نداره توش نوشته باشه

من دفترچه شو دارم انگیلیسی هستش و 272 صفحه همه چیز به طور کامل توضیح داده شده از سایت
خریدم [Only registered and activated users can see links]

صداقت
29-12-1394, 04:53 بعد از ظهر
سلام . قیمت روان 95 امروز در تهران 6400000 طرح جدید(کمک جلو معکوس و ترمز عقب دیسکی) و طرح قدیم 6000000 (کمک جلو معمولی و ترمز عقب کاسه ای) - به نظر شما کدام بهتره؟

m-s-d
29-12-1394, 08:37 بعد از ظهر
سلام . قیمت روان 95 امروز در تهران 6400000 طرح جدید(کمک جلو معکوس و ترمز عقب دیسکی) و طرح قدیم 6000000 (کمک جلو معمولی و ترمز عقب کاسه ای) - به نظر شما کدام بهتره؟

6400 !!!:icon_pf _99_: بی انصافا .
ولی من باشم کمک معکوس می گیرم
راستی مدل های پایین خشکش پیدا میشه مثلا مدل 94 یا شایدم 93؟
اگه هست قیمت؟

B-MAX
29-12-1394, 10:22 بعد از ظهر
اقا الکی پولتون رو توی جوب آب نریزید
پیشرو QM200 بخرید و با 400-500 تومن چرخهاشو عوض کنید
کمه کم 1 میلیون ارزونتر درمیاد

m-s-d
29-12-1394, 10:28 بعد از ظهر
اقا الکی پولتون رو توی جوب آب نریزید
پیشرو QM200 بخرید و با 400-500 تومن چرخهاشو عوض کنید
کمه کم 1 میلیون ارزونتر درمیاد
یعنی پیشرو QM200 به جز چرخ هاش از هیچ لحاظی با روان فرق نداره؟

B-MAX
29-12-1394, 11:00 بعد از ظهر
یعنی پیشرو QM200 به جز چرخ هاش از هیچ لحاظی با روان فرق نداره؟

حکایت همین پیشرو 250 با روان 250 هستش که 2 میلیون با هم اختلاف قیمت دارن و هیچ فرقی با هم ندارن
البته چرا از حق نگذریم تنها تفاوتی که دیدم قاب بغل های روان 200 مدل 90 کمی بهتر بود البته مثلا اون جفتی 50 قیمت قابهاش بود و این جفتی 40 تومن
این احتمال هم وجود داره که روان های جدید هم کیفیت قاب بغلشون کم شده باشه!
در هر صورت این مورد به هیچ وجه اختلاف قیمت 2 میلیون رو توجیه نمیکنه

alikk
01-01-1395, 07:11 بعد از ظهر
دوستان معیار سنجش مقدار روغن این موتور فقط شیشه بغل انجینه؟مال من دقیق مشخص نیست انگار خود شیشه کدر شده.

mogrem
01-01-1395, 11:27 بعد از ظهر
سلام کمی بیشتر از وسط شیشه باشه کافیه

hady
02-01-1395, 09:05 قبل از ظهر
سلام .سال نو بر همه دوستان مبارک
انشالله سال خوب و سر شاراز سلامتی برای همه باشه.

hady
05-01-1395, 10:15 قبل از ظهر
سلام .آقایونی که تجربه دارن :
آیا کمک خودرو به کمک وسط روان میخوره .اگه کسی امتحانکرده نوعرخودرو رو بگه . ممنون .
ضمتا واقعا کمک وسط،روان نسبت به موتور گرونه . مشهد 220هزارتومان
الان کمک آزرا این قیمته !

ali_r
05-01-1395, 10:55 قبل از ظهر

:gigglesmile: اینو خوب اومدی

ata313
05-01-1395, 11:57 قبل از ظهر
سلام. منم دنبال یه کمک هستم میخوام کمک کلا روغنی بزارم. فکرنکنم کمک خودرو بهش بخوره. باید برین فروشگاه کمک روان نو براتون بیارن بعد یه کمک دیگه هم بیارن پیش هم بزارین اندازه کمک و جای پیچ هاش یکی باشه دیگه حله

mogrem
05-01-1395, 12:13 بعد از ظهر
سلام امروز رفتم اچار فیلر خریدم 37 تو کاتالوگ سوزکی میزان لقی رو 0.13 تا0.08 نوشته کدوم رو بزنم بهتر
دوم اینکه خود شرکت سوزوکی سه مدل شمع رو برای این انجین پیشنهاد داده
استاندارد dr8ea
تیپ سرد dr9ea
تیپ گرم dr7ea
کدوم رو بهتر برم دنبال سوزنی استاندارد رو سوزنی پیدا کردم اون 2 تای دیگه چی
اینم عکس اچار فیلر [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

سلام. منم دنبال یه کمک هستم میخوام کمک کلا روغنی بزارم. فکرنکنم کمک خودرو بهش بخوره. باید برین فروشگاه کمک روان نو براتون بیارن بعد یه کمک دیگه هم بیارن پیش هم بزارین اندازه کمک و جای پیچ هاش یکی باشه دیگه حله

من چند مدل کمک دیدم که رو روان بستن همه شون زیر 100 بودن بین 70 یا 80 قیمت داشتن حالا اینکه نرمی و سفتی فرق کرده یا نه خبر ندارم

kaveh_am
05-01-1395, 05:11 بعد از ظهر
سلام .آقایونی که تجربه دارن :
آیا کمک خودرو به کمک وسط روان میخوره .اگه کسی امتحانکرده نوعرخودرو رو بگه . ممنون .
ضمتا واقعا کمک وسط،روان نسبت به موتور گرونه . مشهد 220هزارتومان

کمک خوب گرونه خوب.
الان کمک وسط دوچرخه من همچین چیزه خیلی شاخی هم نیست 1.3 پولشه...
برای ماشین بهش نمیخوره ماشین یه حور دیگه پیچ میشه+کمک ماشین برای یه ماشین 1 تنی ساخته شده و برای موتور خیلی سفت کار میکنه...
همونجور که گفتن اندازه های کمک ها هم باید یکی باشه...

سلام امروز رفتم اچار فیلر خریدم 37 تو کاتالوگ سوزکی میزان لقی رو 0.13 تا0.08 نوشته کدوم رو بزنم بهتر

دوم اینکه خود شرکت سوزوکی سه مدل شمع رو برای این انجین پیشنهاد داده
استاندارد dr8ea
تیپ سرد dr9ea
تیپ گرم dr7ea
کدوم رو بهتر برم دنبال سوزنی استاندارد رو سوزنی پیدا کردم اون 2 تای دیگه چی
اینم عکس اچار فیلر [IMG]

تو چینی ها اندازه فیلر 0.08 هست ولی شما که حساسی برای یوپاپ بنزینت 0.08 بگیر برای دودت رو 0.1
شمع رو تمیدنم..

ata313
05-01-1395, 05:24 بعد از ظهر
اقا چه جوری میشه رنگ کمک جلو رو کلا پاک کرد ؟ مال من رنگ طلاییش رفته بعضی جاها یکم زرده، بد نما هست ! کسی میدونه چه جوری میشه پاک کرد ؟ میخوام یکدست نقره ای بشه. یکی بهم گفت رنگ پاک کن بگیر از ابزار یراقی ها

mogrem
05-01-1395, 11:07 بعد از ظهر
تازه فیلر کردم من متن رو بد ترجمه کرده بودم سوپاپ هوا 0.08 بود سوپاپ دود 0.13 نتیجه ای که گرفتم کم شدن صدای تیک تیک قطع نشد ولی خیلی کمتر شد و اینکه بعد از حدود 5 ساعت خاموش بودن موتور بدون ساسات با لمس کردن استارت روشن شد حالا تا فردا صبح بشه ببینم باز راحت روشن میشه یا نه میخواستم بیشتر عکس بگیرم اموزش رو تصویری کنم یه کاری پیش اومد همین 2 تا ع[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])کس رو گرفتم

Gladiator
06-01-1395, 08:27 بعد از ظهر
اقا چه جوری میشه رنگ کمک جلو رو کلا پاک کرد ؟ مال من رنگ طلاییش رفته بعضی جاها یکم زرده، بد نما هست ! کسی میدونه چه جوری میشه پاک کرد ؟ میخوام یکدست نقره ای بشه. یکی بهم گفت رنگ پاک کن بگیر از ابزار یراقی ها

اون چیزی که روی کمکت با رنگ طلایی دیده میشه اصلا رنگ نیست ، اکسید آلومینیومه ، با هیچی پاک نمیشه مگه تراشیدنش با سنباده نرم ، منم اتفاقا یه کمک معکوس دارم که طلاییه میخوام یا با سنباده بسابمش که کاملا آلومینیومی بشه یا اینکه باز کنم بدم نقاش برام رنگ نقره ای بپاشه

kaveh_am
06-01-1395, 08:54 بعد از ظهر
آنودایز هستش.با سدیم هیدروکسی و آب با هم پاک میشه ولی باید 5_10 دیقه اینحورا توش باشه...فکر نکنم با پاشیدن روش پاک بشه...
میشه هم سمبلاست کردش(همون کار سمباده رو انحام میده) شن رو با فشاز پرت میکنن به سمتش....اونم باز باید کمک رو کامل باز کنی که بقیش آسیب نبینه....

ata313
07-01-1395, 03:49 قبل از ظهر
اکسید الومینیومه با هیچی پاک نمیشه !!!!!!!!! با افتاب خوردگی چی ؟! اخه این افتاب خورده رنگش رفته بخاطر همون میخوام یکدست نقره ای کنم. وگرنه طلایی خیلی خوشگل تره. ممنون از جواب هاتوم

صداقت
07-01-1395, 09:36 قبل از ظهر
سلام . سال نو بر همه مبارک. امروز ی مدل 95 طرح قدیمی (ترمز عقب کاسه ای) گرفتم. چندتا سوال داشتم اگه دوستان راهنمایی کنن. قطعه ای زیر رادیات روغن هست که 3تا شلنگ ازش به کاربراتور و هواکش و سیلندر وصله.این قطعه کارش چیه؟ باشه بهتره یا نباشه؟ ایا با وجود رادیات روغن حجم روغن مورد نیاز با مدلهایی که قدیم بدون رادیات روغن عرضه شده برابر است؟ حجم باک چقدر است و در حالت زاپاس چند لیتر بنزین دارد؟ ممنون

ata313
07-01-1395, 09:43 قبل از ظهر
حجم باک ده لیترو نیم
رو شیر دو فکر کنم یک لیتر باشه
روغن مورد نیازش هم یک لیتر هست، مدل جدید و قدیم فرقی نداره، تنها موتوری که دیدم یک لیترو نیم روغن میخواد پیشرو 250 طرح روان هست

صداقت
07-01-1395, 10:09 قبل از ظهر
ممنون جناب عطا. در مورد اون قطعه ای که گفتم اطلاعاتی نداری؟ ی سوال دیگه. شما شمال هستی روان رو داخل ماسه های کنار دریا روندی؟ حرکتش تو ماسه چطوره؟

ata313
07-01-1395, 10:12 قبل از ظهر
نه متاسفانه

صداقت
07-01-1395, 10:20 قبل از ظهر
ممنون

B-MAX
07-01-1395, 02:36 بعد از ظهر
ممنون جناب عطا. در مورد اون قطعه ای که گفتم اطلاعاتی نداری؟ ی سوال دیگه. شما شمال هستی روان رو داخل ماسه های کنار دریا روندی؟ حرکتش تو ماسه چطوره؟

اگه درست متوجه منظورتون شده باشم این قطعه کاتالیزوره
رو بعضی مدلها اصلا نیستش و ورودیش به کاربرات رو با لاستیک کور کردن

mogrem
07-01-1395, 03:01 بعد از ظهر

تو ماسه بد نیست ولی شیب ماسه ای باشه کم میاره راستی تو ماسه نرم رانندگی خیلی سخته خیلی موظب باش خودم دهن سرویس شد با سرعت خوردم زمین تاندون پام کش اومد

m-s-d
07-01-1395, 03:44 بعد از ظهر
اکسید الومینیومه با هیچی پاک نمیشه !!!!!!!!! با افتاب خوردگی چی ؟! اخه این افتاب خورده رنگش رفته بخاطر همون میخوام یکدست نقره ای کنم. وگرنه طلایی خیلی خوشگل تره. ممنون از جواب هاتوم
شاید روغن ترمز رنگش ببره:2i8d4ao:

Gladiator
08-01-1395, 01:17 بعد از ظهر
شاید روغن ترمز رنگش ببره:2i8d4ao:

بعید میدونم،شاید اسید بتونه لایه روییشو ببره

Gladiator
08-01-1395, 01:22 بعد از ظهر
سلام . سال نو بر همه مبارک. امروز ی مدل 95 طرح قدیمی (ترمز عقب کاسه ای) گرفتم. چندتا سوال داشتم اگه دوستان راهنمایی کنن. قطعه ای زیر رادیات روغن هست که 3تا شلنگ ازش به کاربراتور و هواکش و سیلندر وصله.این قطعه کارش چیه؟ باشه بهتره یا نباشه؟ ایا با وجود رادیات روغن حجم روغن مورد نیاز با مدلهایی که قدیم بدون رادیات روغن عرضه شده برابر است؟ حجم باک چقدر است و در حالت زاپاس چند لیتر بنزین دارد؟ ممنون

اون قطعه کاتالیزوره
موتوری که رادیاتور روغن داره نیاز به روغن بیشتری داره ، فکر کنم 1.2 تا 1.3 لیتر باید بریزی حالا شما روغن قبلی رو که تخلیه کردی یه لیتر بریز موتورتو صاف کن شیشه بغل انجینو نگاه کن ببین اگه سطح روغن ماکزیمم بود که حله دیگه ولی اگه کم بود 200 سی سی دیگه بریز

ata313
08-01-1395, 01:48 بعد از ظهر
اون قطعه کاتالیزوره
موتوری که رادیاتور روغن داره نیاز به روغن بیشتری داره ، فکر کنم 1.2 تا 1.3 لیتر باید بریزی حالا شما روغن قبلی رو که تخلیه کردی یه لیتر بریز موتورتو صاف کن شیشه بغل انجینو نگاه کن ببین اگه سطح روغن ماکزیمم بود که حله دیگه ولی اگه کم بود 200 سی سی دیگه بریز

من سوال کردم از دو سه تا تعمیر کار، گفتن نباید بیشتر ریخت

صداقت
08-01-1395, 08:19 بعد از ظهر
تو ماسه بد نیست ولی شیب ماسه ای باشه کم میاره راستی تو ماسه نرم رانندگی خیلی سخته خیلی موظب باش خودم دهن سرویس شد با سرعت خوردم زمین تاندون پام کش اومد

ممنون

- - - Updated - - -

اون قطعه کاتالیزوره

ممنون

yasharazary
11-01-1395, 05:59 بعد از ظهر
دوستان سلام

روان rvمدل93(اما میدونم ک اردیبهشت94 بنزین توش ریختن)با12 ماه بیمه و2800 کیلومتر کارکردرنگ قرمز

سالم سالم هیچ خرجی نداره تمیز،چند می ارزه ؟

mogrem
11-01-1395, 06:08 بعد از ظهر
دوستان سلام

روان rvمدل93(اما میدونم ک اردیبهشت94 بنزین توش ریختن)با12 ماه بیمه و2800 کیلومتر کارکردرنگ قرمز

سالم سالم هیچ خرجی نداره تمیز،چند می ارزه ؟

فکر کنم 5 بگیری خوب باشه

صداقت
12-01-1395, 05:28 بعد از ظهر
سلام . ایا حذف شیر تامین هوای ثانیه که کنار رادیات روغن تعبیه شده برای موتور مفید هست؟کسی در این مورد تجربه یا اطلاعاتی داره؟

Gladiator
13-01-1395, 09:20 بعد از ظهر
من سوال کردم از دو سه تا تعمیر کار، گفتن نباید بیشتر ریخت

تعمیرکارا بیشترشون هیچی سرشون نیست ، بهترین راه اینه که روغن بریزی و از شیشه بغل سمت درب کلاچ سطح روغنو چک کنی ، گفتم که یه لیتر بریز استارت بزن بذار 10 ثانیه کار کنه ، خاموش کن یک دقیقه صبر کن موتورو صاف کن سطح روغنو ببین اگه بین مینیمم و ماکزیمم بود کافیه اگه کمتر بود باید اضافه کنی

ata313
14-01-1395, 10:23 قبل از ظهر
بین مینیمم و ماکزیمم ؟ مگه نباید روغن فول باشه ؟؟ یعنی باید تا خط بالایی باشه

kaveh_am
14-01-1395, 06:23 بعد از ظهر
یه بازه داره...بالای خط بالای نباشه و پایین خط پایینی هم نباشه..

ata313
14-01-1395, 07:24 بعد از ظهر
باید بالا باشه دیگه، وقتی یک لیتر روغن رو میریزی و موتور رو صاف نگه میداری روغن باید کامل شیشه رو گرفته باشه
البته یقین ندارما

yasharazary
14-01-1395, 09:02 بعد از ظهر
فکر کنم 5 بگیری خوب باشه

راستش طرف پول لازم بود،پایین داد منم خریدمش،موتور سالم ودرحدیه
فقط یه ذرهخورده کاری داری(آچارکشی کارواش وتعویض صافی وتعویض روغن،والسلام)
ایراداشم ایناس:
1گوشه سه قسمت از برچسباش دراثر کارواش(به گفته طرف) یه ذرره بلندشده
2جاپایی عقب سمت راست،اون قسمت کوچیک ک پاتومیذاری اونونداره(نمیدونم چرا)
من ازش پایین خریدم(البته طوری ک خودش راضی بود) ک بفروشم یه100_200تومنی سود کنه
3تاروان قبلیم رو هم هرسه تاشو ب اعضای همین سایت فروختم،میتونید بپرسید ک چجوری بوده موتورا،حرفمم حرفه،الکی نمیگم موتور درحده

دوستان کسی خواست درخدمتم
09149211337
یاشار
یاشار
قیمتشم4900

- - - Updated - - -

مدل روسندنوشته6/93
اما فروردی94خودم تونمايشگاه دیده بودم ک خشک بود
بیمه تا 25اسفند95.........کارکرد2850تا

صداقت
14-01-1395, 09:35 بعد از ظهر
باید بالا باشه دیگه، وقتی یک لیتر روغن رو میریزی و موتور رو صاف نگه میداری روغن باید کامل شیشه رو گرفته باشه
البته یقین ندارما

روانهای بدون رادیات روغن و با رادیات روغن انجینشون ی شکله و شیشه ای که سطح روغن رو چک میکنن هم ی جا قرار داره. بنابر این با چک کردن از راه خطهای رو شیشه چیزی نمیشه فهمید. وقتی موتور خاموش باشه تمام روغن حتی روغن توی رایاتور هم میاد توی کارتل. به نظر منطقی تر این باشه که به اندازه حجم روغنی که توی رادیات روغن و لوله های ورودی و خروجی در جریان هست روغن اضافه ریخت تا وقتی موتور روشن هست سطح روغن داخل انجین کم نباشه. به نظرم 950 میلی لیتر که روی انجین زده مربوط به بدون رایات های سری اول بوده. نمیشه بدون رایات و با رادیات ی اندازه روغن بخواد. همونجور که موقع تعویض روغن ماشینها وقتی فیلتر روغن رو عوض میکنن روغن کمی بیشتر میریزن . اینم اضافه کنم که من موتور رو صفر گرفتم و روغنی که کارخونه ریخته توشه. وقتی موتور رو صاف نگه میداری روغن تمام شیشه نشانگر روغن رو میپوشونه. یعنی کارخونم بیشتر ریخته.

ata313
14-01-1395, 10:15 بعد از ظهر
سلام
یه اگزوز دارم میگیرم، مارک آکرا. کسی اطلاعاتی در موردش داره ؟؟؟ اگزوز فابریک خودش حدود 200 تومن هست
این اگزوز سایلنسر هم داره ارزون تر هم هست

mogrem
14-01-1395, 11:04 بعد از ظهر
سلام
یه اگزوز دارم میگیرم، مارک آکرا. کسی اطلاعاتی در موردش داره ؟؟؟ اگزوز فابریک خودش حدود 200 تومن هست

عکس بزار بینیم چه مدلی هستش

ata313
15-01-1395, 10:24 قبل از ظهر
نت داغونه. هرچی سعی کردم بزارم نشد. اسمش رو سرچ کنی میاد

Gladiator
15-01-1395, 03:02 بعد از ظهر
سلام

اگزوزی که میفرمایید طرح آکراست ، آکرای اصل بالای 1.5 مایشه
در هر صورت اگزوزای بدی نیستن ، چندان صدایی ندارن ولی ظاهرشون قشنگه و ساخت چین :gigglesmile:

ata313
17-01-1395, 08:39 بعد از ظهر
اگزوز رو گرفتم، ان شاالله فردا میبرم نصبش کنم، انباز اگزوز فابریک راحت در میاد یا درد سر داره ؟ الان این جدیده رو بخوام نصب کنم چی ؟ راحت نصب میشه دیگه ؟

mogrem
17-01-1395, 11:36 بعد از ظهر
اگزوز فابریک 2 تا پیچ 14 داره با یه بست که به لوله بسته شده اگزوز عکس بزار به به احتمال زیاد باید جوش کنی جوش رو هم ببر اگزوز سازی جوش میکنه

ata313
18-01-1395, 10:39 قبل از ظهر
دو سه تا روان سوار شدم با یه جترو که دوستم همین امروز خرید، مدل 90
دنده همه خوب جا میخوره بدون ترق، ولی مال من سفت جا میخوره !!!
بجز تنظیم نبودن زنجیر و رگلاژ سیم کلاچ دیگه چه چیزای جزیی تاثیر دارن ؟
راستی اگزوز رو عوض کردم واقعا صداش باحاله، سایلنسرو ورداشتم صدای سی ار اف 450 میداد !!!! واقعا حال داد بهم

yasharazary
19-01-1395, 12:19 بعد از ظهر
راستش طرف پول لازم بود،پایین داد منم خریدمش،موتور سالم ودرحدیه
فقط یه ذرهخورده کاری داری(آچارکشی کارواش وتعویض صافی وتعویض روغن،والسلام)
ایراداشم ایناس:
1گوشه سه قسمت از برچسباش دراثر کارواش(به گفته طرف) یه ذرره بلندشده
2جاپایی عقب سمت راست،اون قسمت کوچیک ک پاتومیذاری اونونداره(نمیدونم چرا)
من ازش پایین خریدم(البته طوری ک خودش راضی بود) ک بفروشم یه100_200تومنی سود کنه
3تاروان قبلیم رو هم هرسه تاشو ب اعضای همین سایت فروختم،میتونید بپرسید ک چجوری بوده موتورا،حرفمم حرفه،الکی نمیگم موتور درحده

دوستان کسی خواست درخدمتم
09149211337
یاشار
یاشار
قیمتشم4900

- - - Updated - - -

مدل روسندنوشته6/93
اما فروردی94خودم تونمايشگاه دیده بودم ک خشک بود
بیمه تا 25اسفند95.........کارکرد2850تا

موارد وق انجام شد-
آچارکشی 40 تومن :‌-l
روغن هم بهران سو‍‍‍‍بر بیشتاز ریختم 11 تومن

اینم اولین عکس از شنل قرمزی:11:

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ata313
19-01-1395, 02:45 بعد از ظهر
موارد وق انجام شد-
آچارکشی 40 تومن :‌-l
روغن هم بهران سو‍‍‍‍بر بیشتاز ریختم 11 تومن

اینم اولین عکس از شنل قرمزی:11:

آچارکشی 40 هزاااااااار تومن !!!! 15 تومن اضافه گرفت
سوپر پیشتاز یک لیتری هم داره مگه ؟؟؟

- - - Updated - - -

راستی اگزوز رو عوض کردم واقعا صداش باحاله، سایلنسرو ورداشتم صدای سی ار اف 450 میداد !!!! واقعا حال داد بهم

در مورد بد عوض شدن دنده کسی چیزی نمیدونه ؟؟
اینم بگم که دنده رو که میخوام عوض کنم باید تو یه هرزه گاز کوچیک عوض کنم که راحت تر عوض بشه و ترق صدا نکنه

yasharazary
19-01-1395, 08:20 بعد از ظهر
آچارکشی 40 هزاااااااار تومن !!!! 15 تومن اضافه گرفت
سوپر پیشتاز یک لیتری هم داره مگه ؟؟؟

- - - Updated - - -

در مورد بد عوض شدن دنده کسی چیزی نمیدونه ؟؟
اینم بگم که دنده رو که میخوام عوض کنم باید تو یه هرزه گاز کوچیک عوض کنم که راحت تر عوض بشه و ترق صدا نکنه

کلی خوهش تمنا کردم،30گرف

آره داداش داره اما بصرفه نیس

درمورداون بدجارفتن روغنشوعوض کن(منظورم خودروغنه)سیم کلاجتم شل وسف کن ببین تاثیر داره یانه!بعدشم همون هرزگازکوچیک ک میدی خوبه'موتورتقه نمیخوره

ata313
19-01-1395, 08:42 بعد از ظهر
اره تو هرزه گاز که دنده عوض میکنم تقه نمیخوره
ممنون از راهنماییت

mogrem
24-01-1395, 07:41 بعد از ظهر

یه فیلم میتونی از اگزوز بزاری

yasharazary
24-01-1395, 10:38 بعد از ظهر
آقا 157کیلومتر رفتم باروان،اتوبان و آفرود
4.5لیترسوزوند
تقریبا صدی2.9تا
مال شمام اینجوریه؟

ata313
25-01-1395, 10:41 قبل از ظهر
مال من یه نیم لیتر بیشتر میسوزونه اونم احتمالا بخاطر تموم شدن صفحه کلاچ هست.
اقای مورگان من فعلا عکس و فیلم نمیتونمثبزارم نمیدونم برای چی !! تو خصوصی شمارم رو براتون گذاشتم البته یک هفته پیش. تو تلگرام پیام بدین فیلم رو همونجا براتون میفرستم

hady
26-01-1395, 11:17 قبل از ظهر
من 3 ماهه تعمیر اساسی کردم . انجین خیلی داغ میشه . آیا تو روان ها این طبیعی هست ؟بدون رادیاته مدل 87

ata313
26-01-1395, 11:48 قبل از ظهر
من پیشرو 250 طرح روان رو که داشتم، پاچه دوتا شلوارامو کاملا سوراخ کرده بود، انقدر که داغ میشد. ولی سوال کردم گفتن چیزی نیس البته فکر میکنم اگه به موتور استراحت ندین بهش یکم فشار میاد. روغشو باید زوتر عوض کنین

B-MAX
26-01-1395, 05:54 بعد از ظهر
من پیشرو 250 طرح روان رو که داشتم، پاچه دوتا شلوارامو کاملا سوراخ کرده بود، انقدر که داغ میشد. ولی سوال کردم گفتن چیزی نیس البته فکر میکنم اگه به موتور استراحت ندین بهش یکم فشار میاد. روغشو باید زوتر عوض کنین

من با پیشرو 250 اصلا همچین مشکلی نداشتم و کسی هم ندیدم داشته باشه
اتفاقا این 250 های انجین تپل (پیشرو روان و ....) از 200 سی سی ها خنک تر هستن میپرسین چرا؟
چون پره های سیلندر و سر سیندرش خیلی بلنده که باعث میشه سطح بیشتری با هوا در ارتباط باشه و گرمای بیشتری از انجین دور بشه و در نهایت انجین بهتر خنک بشه
دلیل تپل بودن سیلندر و سر سیلندر همین بلند بودن پره هاشه

shahriarr
26-01-1395, 06:41 بعد از ظهر
دوستان برای موتور های هوا خنک که سیستم خنک کننده ای دیگری براشون تعبیه نشده برای مسافت های طولانی و سنگین باید کمی توقف کرد و به موتور استراحت داد وگرنه هم عمر قطعات درونی موتور زود به پایان میرسه هم طبیعتا داغ میشه.

ata313
27-01-1395, 01:24 بعد از ظهر
من با پیشرو 250 اصلا همچین مشکلی نداشتم و کسی هم ندیدم داشته باشه
اتفاقا این 250 های انجین تپل (پیشرو روان و ....) از 200 سی سی ها خنک تر هستن میپرسین چرا؟
چون پره های سیلندر و سر سیندرش خیلی بلنده که باعث میشه سطح بیشتری با هوا در ارتباط باشه و گرمای بیشتری از انجین دور بشه و در نهایت انجین بهتر خنک بشه
دلیل تپل بودن سیلندر و سر سیلندر همین بلند بودن پره هاشه

والا من که داشتم منو دق داد. من موتور صفر از نمایندگی هم گرفتم، دسته دوم هم نبود که بگم مشکلی داشته. انقدر ازش بدم اومد که دادمش رفتم فلات دسته دوم خریدم. فلات با تمام بدی هایی که داره ولی از پیشرو و روان کمتر داغ میشه تازه من تو تابستون سوار میشدم به اندازه الان داغی روان نبود

B-MAX
27-01-1395, 08:33 بعد از ظهر
والا من که داشتم منو دق داد. من موتور صفر از نمایندگی هم گرفتم، دسته دوم هم نبود که بگم مشکلی داشته. انقدر ازش بدم اومد که دادمش رفتم فلات دسته دوم خریدم. فلات با تمام بدی هایی که داره ولی از پیشرو و روان کمتر داغ میشه تازه من تو تابستون سوار میشدم به اندازه الان داغی روان نبود

والا من نمیتونم نظر خودمو به کسی تحمیل بکنم و برعکس
حرفی که هر یوزری میزنه تجربه شخصی خودشه و نمیتونه 100% درسته باشه

پیشرو 250 یا روان 250 هیچ فرقی نمیکنه کدوم برند باشه
مسئله اینه انجین و گیربکس تریل های 200cc طرح روان خیلی پر عیب تر از 250 های انجین تپله
به عنوان مثال هم 10 نفر از دوستان قدیمی افرودی در تهران رو میشناسم که با اسم میتونم بهتون معرفی کنم قبلا روان 200cc داشتن فروختن (از بس انجین و گیر بکس باز کرده بودن) و همشون 250 انجین تپل خریدن!
بدون استثنا همگی راضی هستن از جمله خودم
تا العان حداقل 15 جلسه آفرود سنگین با این موتور رفتم و هنوز آچار به انجینش نخورده خدارو شکر (6-7 ساعت تخته گاز برای شیب زدن با دنده 1 و 2 و 3)
ولی 1 سال روان 200cc داشتم شش ماه دوم موتور خوابیده بود چون هربار که باهاش افرود میرفتم انجینشو باید تعمیر میکردم (دقت کنین برندش مهم نیست متین - جترو - روان ووو) انجین و گیربکس 200cc ها در عمل زودتر مستهلک میشه

حالا اون مشکل داغی رو ممکنه فقط شما داشتین چون من ندارم
میمونه مشکل صدا دادن موقع دنده عوض کردن که با تعویض خوردشید جلو برطرف میشه.

sajjadme
27-01-1395, 08:37 بعد از ظهر
خوش بحالت BMAX جان هم 220 داری هم موتور واسه افرود ...

B-MAX
27-01-1395, 09:38 بعد از ظهر
خوش بحالت BMAX جان هم 220 داری هم موتور واسه افرود ...

موتور سواری واسم خود زندگی کردنه!
یه زمان تمام پولی که داشتم 600 تومن بود باهاش یه CG125 سفید خریدم وای که چه روزای خوبی بود دیوونه موتور بودم لذتی که با اون بردم با هیچکدوم از موتورای شهری که خریدم نبردم
بعدش 6 ماه کارکردم و تونستم یه آپاچی 180 بخرم و هرچی کارکردم بیشترشو خرج موتور کردم و باقیشو با خود موتور خرج کردم:297:
درامدم خیلی خوب نبود وگرنه اینا فقط اسمشون موتوره

ata313
27-01-1395, 10:38 بعد از ظهر
والا من نمیتونم نظر خودمو به کسی تحمیل بکنم و برعکس
حرفی که هر یوزری میزنه تجربه شخصی خودشه و نمیتونه 100% درسته باشه

پیشرو 250 یا روان 250 هیچ فرقی نمیکنه کدوم برند باشه
مسئله اینه انجین و گیربکس تریل های 200cc طرح روان خیلی پر عیب تر از 250 های انجین تپله
به عنوان مثال هم 10 نفر از دوستان قدیمی افرودی در تهران رو میشناسم که با اسم میتونم بهتون معرفی کنم قبلا روان 200cc داشتن فروختن (از بس انجین و گیر بکس باز کرده بودن) و همشون 250 انجین تپل خریدن!
بدون استثنا همگی راضی هستن از جمله خودم
تا العان حداقل 15 جلسه آفرود سنگین با این موتور رفتم و هنوز آچار به انجینش نخورده خدارو شکر (6-7 ساعت تخته گاز برای شیب زدن با دنده 1 و 2 و 3)
ولی 1 سال روان 200cc داشتم شش ماه دوم موتور خوابیده بود چون هربار که باهاش افرود میرفتم انجینشو باید تعمیر میکردم (دقت کنین برندش مهم نیست متین - جترو - روان ووو) انجین و گیربکس 200cc ها در عمل زودتر مستهلک میشه

حالا اون مشکل داغی رو ممکنه فقط شما داشتین چون من ندارم
میمونه مشکل صدا دادن موقع دنده عوض کردن که با تعویض خوردشید جلو برطرف میشه.

من احساس میکنم یکم ناراحت شدین. قصد جسارت نداشتم، من شمارو و حرفاتون رو قبول دارم. خصوصی هم که همش مزاحمتون هستم. ناراحتین نشین
خورشیدی جلو رو عوض کنین صدا درست میشه ؟ یعنی فابریکش بده ؟ من متوجه نشدم

ata313
30-01-1395, 01:14 قبل از ظهر
سلام
من چند ماه پیش لنت عقب معمولی گرفتم بعد تعمیر کار که نصبش کرد رفتم دور برنم دیدم موتور به زور حرکت میکنه انگار که پام رو ترمز بود، ولی نبود. تعمیر کار گفتم دو سه روز دور برنی درست میشه. لنت هم خیلی داغ کرده بود. امروز جنس خوب گرفتم جازدم بازم لنت چسبیده، امکان داره بخاطر خط های دیسک ترمز باشه ؟ ربطی داره ؟

ata313
30-01-1395, 03:48 بعد از ظهر
در مورد لنت کسی نظری نداره ؟؟؟

kaveh_am
31-01-1395, 09:24 قبل از ظهر
لنت نو که میندازی باید پیستونا رو بدی عقب....اگر روغنش زیاد باشه پیستون کامل عقب نمیره و مجبوری رغنش رو کم کنی...کم نکنی اینجوری میشه...
شما چرخ عقب یا کالپیپر رو در بیار یه پیچگوشتی بنداز لنتا رو بده عقب بعد ببین پیشتون پشت لتت دیده میشه یا کامل رفته غقب...اگر دیده میشه باید روغنش رو کم کنی...

صداقت
31-01-1395, 07:43 بعد از ظهر
سلام. دوستان .کسی اطلاعات یا تجربه ای در مورد شیر تامین هوای ثانویه( قطعه کنار رایات روغن) داره؟ خیلی ها میگن حذف اون قطعه برای موتور مفید هست و باعث بهتر کارکردن موتور میشه.

mogrem
31-01-1395, 11:09 بعد از ظهر
امروز گند زدم به موتور شدید به خودم گفتم اینهمه تو موتور تعقیر دادم به کاربرات هم یه دستی بزنم پیچ هوا رو دست زدم از تنظیم افتاد موتور با مکث گاز میخوره و دور موتور تو دنده 5 به 8هزار به زور میرسه برگدوندم سرجاش ولی همون طوری هستش

hady
01-02-1395, 11:21 قبل از ظهر
اگزوز برای روان که صدارو بم و مانند کراس کنه و همچنین قیمت مناسب باشه چی سراغ دارید ؟منظورم منبع هست.
بهترین روش برای تمیز کر دن باک چی هست؟

hady
01-02-1395, 12:13 بعد از ظهر
منظورم کثیفی داخل باک هست .

ata313
01-02-1395, 12:53 بعد از ظهر
اقا هادی من یه اگزوز گرفتم خیییلی باحاله، صدای بلند و بم داره، گاز که میدم غرش میکنه. صدا خفه کنش رو که وردارم صداش خیییلی بلندتر میشه، اسمش اکراپوییچ هست. من گرفتم 130 . 16 تومن هم هزینه تیپاکس شد که از تهران فرستاد رشت

رضا افرود
01-02-1395, 08:22 بعد از ظهر
با سلام خدمت اساتید
یه سوال داشتم حدود قیمت روان مشکی مدل 90 کیلومتر دیجیتال کارکرد حدود 15000 تا بیمه حدود سه ماه داره لاستیک 70 درصد چقدر هستش؟

hady
01-02-1395, 11:53 بعد از ظهر
سلام .قیمت موتور صرفا به مدل و کارکرد نیست .تا موتور دیده نشهذنمیشه قیمت گذاشت . سالم بودن کمکها . سالم بودن گیربکس . عدم صدای شاتون ویا میل بادامک و ..
که سطح سلامت موتور رو نشون میده مطرح هست . سیم کشی،سالم باشه . صفحه کلاچ و ...
اگه همه اینا در حد قابل باشه و مشکلی نداشته باشه از 3میلیون و هفتصد شروع میشه تا 4و دویست . ولی اگه موتوری باشه کهراصلا کار نکرده باشه و زیر خاکی باشهربیشتر قیمت میخوره . قیمت 90 معمولی باشه 3تومان هست

- - - Updated - - -

و همچنین به رفتار و نگهداری موتور ربط داره که چطور مراقبت شده باشه

ata313
02-02-1395, 12:13 قبل از ظهر
مدل 90 کیلومتر دیجیتالی نداریم، حتما کیلومتر رو عوض کرده که به احتمال زیاد امپر بنزینش هم کار نمیکنه، کیلومترش هم فکرنکنم کار بکنه چون سیستمش فرق داره

صداقت
02-02-1395, 10:02 قبل از ظهر
سلام . امروز روغن موتور رو برای اولین بار بعد از 50 کیلوتر عوض کردم. روغن تخلیه شده رو اندازه گرفتم(روغنی که کارخونه ریخته بود). حدود 1/3 لیتر بود. دلیلش رو نمیدونم. چون توی دفترچه و روی انجین زده 950 میلی لیتر.

- - - Updated - - -

باکت رو در بیار و توش چند بار کمی بنزین بریز و برش گردون تا از در باک کثیفیها بیاد بیرون و بعد ببند سر جاش. سر راه شلنگ بنزین به کاربرات ی صافی بنزین بذار و روی صافی ی اهنربای کوچیک بچسبون تا ذرات اهن که از داخل باک میاد به خودش جذب کنه.

- - - Updated - - -

باکت رو در بیار و توش چند بار کمی بنزین بریز و برش گردون تا از در باک کثیفیها بیاد بیرون و بعد ببند سر جاش. سر راه شلنگ بنزین به کاربرات ی صافی بنزین بذار و روی صافی ی اهنربای کوچیک بچسبون تا ذرات اهن که از داخل باک میاد به خودش جذب کنه.

hady
02-02-1395, 10:17 قبل از ظهر
ممنون از پاسخ . ولی با برگرداندن باک آشغالا به صورت کامل بیرون نمیاد . ولابلای قوس باک گیر میکنه . من ی بار باک جی اس 1000 رو چند ریگ سنگ انداختم و بنزین توش ریختم و تکان میدادم و با این کارجرم ها کنده میشد . اما ایراد کار این بود که ریگها به سختی از باک بیرون میومد و اوناهم لای قوس باک گیر میکردن . بهر حال دنبال راه بهتر هستم

Gladiator
02-02-1395, 05:31 بعد از ظهر
سلام . امروز روغن موتور رو برای اولین بار بعد از 50 کیلوتر عوض کردم. روغن تخلیه شده رو اندازه گرفتم(روغنی که کارخونه ریخته بود). حدود 1/3 لیتر بود. دلیلش رو نمیدونم. چون توی دفترچه و روی انجین زده 950 میلی لیتر.

چون موتورت رادیات روغن داره باید 1.3 لیتر بریزی

Komando
02-02-1395, 07:26 بعد از ظهر
ممنون از پاسخ . ولی با برگرداندن باک آشغالا به صورت کامل بیرون نمیاد . ولابلای قوس باک گیر میکنه . من ی بار باک جی اس 1000 رو چند ریگ سنگ انداختم و بنزین توش ریختم و تکان میدادم و با این کارجرم ها کنده میشد . اما ایراد کار این بود که ریگها به سختی از باک بیرون میومد و اوناهم لای قوس باک گیر میکردن . بهر حال دنبال راه بهتر هستمفکر نکنم باک روان قوس داشته باشه.تریل GY من که قوس نداره باکش

hady
03-02-1395, 12:40 بعد از ظهر
از کسی سوال کردم گفت بهترین راه برای تمیز کردن باک . موقع خالی بودن باک جوهر نمک بریزیم و تکان دهیم جرمها را میکند و تمیز میکنه .
فقط اگر باک پوسیدگی داشته باشه جوهر نمک باعث سوراخ شدن میشه ولی اگه سالم باشه تاثیری بر خرابی نداره .

- - - Updated - - -

ضمنا کسی خبر نداره اگه باد لاستیکارو نیتروژن بزنیم بهتر نیست . موتور سبکتر نمیشه

ata313
03-02-1395, 09:16 بعد از ظهر
من نیروژن میزنم، تو لرزش تاثیر داره، در کل بهتره
اقا تو بنزین برای چی یه قاشق روغن موتور میریزن !؟؟؟ اگه خوبه منم بریزم، کسی اطلاعات داره ؟؟؟

yasharazary
04-02-1395, 08:42 بعد از ظهر
اصن این کارو نکن داداش.اون برا یه موتورای دیگس،ن روان
روغن بریزی تو بنزین کاربراتت رو ب فنا میده

Gladiator
05-02-1395, 04:56 بعد از ظهر
اقا تو بنزین برای چی یه قاشق روغن موتور میریزن !؟؟؟ اگه خوبه منم بریزم، کسی اطلاعات داره ؟؟؟

تو موتور چهار زمانه نیازی به ریختن روغن داخل باک نیست ، برخی افراد برای مسیرهای طولانی و فشار شدید روی موتور مقدار کمی روغن موتور داخل باک میریزن که باعث میشه موتور چربتر کار کنه ، در کل توصیه نمیشه همچین کاری بکنید

hady
06-02-1395, 10:28 قبل از ظهر
سلام . تو این تاپیک کسی هست که با روان حرکتهای. پرش از شیب و ضد شیب رو مهار ت
داشته باشه و بیان کنه . چون تریل با موتورای حرفه ای فر ق داره
ممنون میشم از جواباتون

ata313
08-02-1395, 01:03 بعد از ظهر
سلام، موتور رو بروم تو کمک جلوش هاش روغن بریزه تعمیرکار روغن که نریخته هیچ گفت کمک هات پیت بود درستش کردم، زده بیشتر جاهای کمکثرو زخمی کرده، کمک تلسکوپی هست، با سمباده درست میشه بنظر شما ؟؟

- - - Updated - - -

عکس هم نمیتونم بزارم

yasharazary
08-02-1395, 01:25 بعد از ظهر
سلام . تو این تاپیک کسی هست که با روان حرکتهای. پرش از شیب و ضد شیب رو مهار ت
داشته باشه و بیان کنه . چون تریل با موتورای حرفه ای فر ق داره
ممنون میشم از جواباتون

داداش متاسفانه اعضای فنی و کاربلد وحرفه خیلی بندرت سر ب سایت میزنن ک از تجربشون استفاده کنیم

من خودم اکثرا تکچرخ تمرین میکنم، شیب رو بالا پایین رفتن هم ک اگه آفرودی باشه ک صددرصد مستفیض میشیم

الانم جدیدا رفتم تو نخ مهارت های cross training

کلیپاشو تو یوتیوب پیدا کن،چیزای بدرد بخوری میذارن،اما انجام دادنش با روان و اینجورچیزا خیلیییییی سخته،تقریبا غیرممکن
اما بعضی از حرکات پایه و basic رو تمرین کنی خیلی بدرد میخوره

- - - Updated - - -

راسی دوستان اصلن منتظر نباشین ک سر هزارتا روغن رو عوض کنید،من دیروز عوض کردم(کمتراز600کیلومتر کارکرده بود)روغن مث آب شل شده بود

20_50هم برا هوای گرم بدردنمیخوره
50ای ریختم

hady
09-02-1395, 08:34 قبل از ظهر
بهترین روغن برای تریل 10_40 هست که مارک ایرانول ریسینگ هم قیمتش مناسبه هم کاراییش . هر چی هم ***زی مشکلی نیست . اینو یک تعمیرکا ر خبره گفته.

hamed510
16-02-1395, 11:30 قبل از ظهر
اینم روان یاشار

8446215713
16-02-1395, 01:38 بعد از ظهر
آقا کلاه آفرودی که وزنش سبک باشه و قیمتش هم مناسب باشه الان چی هست ؟ راپیدو و انرژی از لحاظ وزن چه جوری هستن ؟

Alireza.BMW
16-02-1395, 01:48 بعد از ظهر
آقا کلاه آفرودی که وزنش سبک باشه و قیمتش هم مناسب باشه الان چی هست ؟ راپیدو و انرژی از لحاظ وزن چه جوری هستن ؟

شما کلاه کربن باید بخری که سبک هستش و راحت و برای مسافت های طولانی بسیار عالی و مقاوم هست من برای خودم یک یوهی خریدم پارسال اول سال 220 تومن وزن هم 1200 بود فکر کنم البته آفرودی نیست

hady
18-02-1395, 10:54 قبل از ظهر
من جدیدا یک کلاه کراسی گرفتم با مارک انرژی . به قیمت 170 . وزنش کمه.راضی هستم

Gladiator
18-02-1395, 03:23 بعد از ظهر
دوستان تاپیک روان هست نه کلاه کاسکت ، مطالب مربوط به کلاه رو تو تاپیک خودش مطرح کنید لطفا

hady
19-02-1395, 12:20 بعد از ظهر
اساتید محترم .هنوز که هوا کامل مثل تابستون گرم نشده این انجین ما که خیلی حرارت داره . ایراد نداره ؟ میگم ی وقت موتور نترکه!

Gladiator
19-02-1395, 01:29 بعد از ظهر
اساتید محترم .هنوز که هوا کامل مثل تابستون گرم نشده این انجین ما که خیلی حرارت داره . ایراد نداره ؟ میگم ی وقت موتور نترکه!

نه عزیز من نترس ، انجین روان کلا داغ میکنه طبیعیه

hady
20-02-1395, 08:41 قبل از ظهر
سلام . موتورم مدتی هست این طوریه : ابتدای روشن کردن حتما باید کمی ساسات پایین باشه بعد مسافتی رو هم باید با ساسات برم بعدا ساسات رو به حالت اول برگردونم وگرنه در حرکت ریپ مزنه . به نظرتون طبیعی هست ؟ ضمن این که بعد از این موارد موتور خوب کار میکنه

mogrem
20-02-1395, 09:35 قبل از ظهر
نه مشکل کاربرات داری موتور رو به یه تعمیر کار خوب نشون بده موتور من مشکل کاربرات داشت بد گاز میخورد و موقه روشن شدن گاز رو ول میکردم خاموش میشد البته خودم کاربرات رو دست زدم اینجوری شده بود بردم پیش یه تمیر کار خوب تنظیم کاربرات و اچار کشی و فیلر ازم 40 گرفت ولی موتور عالی شد

mogrem
20-02-1395, 04:19 بعد از ظهر
بعد از مدت ها تونستم شمع سوزنی برای موتور پیدا کنم مارک انرژی اریدیوم تازه بستم اش رو موتور تو حالت درجا فرقی نکرد شب برم یه گاز حسابی به موتور بدم ببینم چی میشه

mogrem
20-02-1395, 10:19 بعد از ظهر
سلام تست کردم بعد تعویض شمع تنها فرقی که کرد زودتر دور موتور بالا میره

yasharazary
20-02-1395, 11:05 بعد از ظهر
داداش چند گرفتی؟

mogrem
21-02-1395, 07:51 بعد از ظهر
13 'گرفتم ngk هم داشت سوزنی ولی به موتور من نمیخورد از این لاغر ها بود اونم 30 بود

ata313
21-02-1395, 10:38 بعد از ظهر
اقا صفحه کلاچ رو عوض کردم زنجیر هم تنظیمه کلاچ رو هم رگلاژ کردم ولی بازم صدای ترق میده موقع تعویض دنده، شده مثل اون پیشرو 250 لامذب مزخرف :icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_:

yasharazary
22-02-1395, 12:36 قبل از ظهر
داداش بی ادبی نباشه ها ولی فک کنم مشکل از موتورت نباشه!!!!حس میکنم شما دنده دادنت بدقلقه!دوستات یا تعمیر کارت سوارشدن؟اونام دنده عوضی کردنی صدا میده؟

hady
22-02-1395, 06:45 قبل از ظهر
کسی نمیدونه چطوری پوسته موتور رو تمیز کنیم . باپالش ماشین کشیدم لکه ها نرفت . به نظرتون اگه با جوهر نمک تمیز کنم فایده ای داره

ata313
22-02-1395, 03:06 بعد از ظهر
رفیقمم سوار میشه صدا میشه ؟ دنده رو چه جوری عوض کنم اخه ؟ یکی گفت شاید کلاچو تا اخر نمیگیری ولی میگیرم، اگه دنده دادنم بدخ چرا رو موتورای دیگه نشون نمیده ؟؟ دنده رو سریع عوض کنم یا اروم ؟

yasharazary
22-02-1395, 10:44 بعد از ظهر
داداش زنجیرتم یه انگولک بکن.شل وسف کن ببین نتیجه میده

- - - Updated - - -

با تعمیر کارت حرف نزدی راجبش؟

mogrem
22-02-1395, 11:29 بعد از ظهر
کسی تجربه داره میخوام نور چراغ رو بیشتر کنم شب تو جاده خطرناک هستش دید خوبی نداره میخوام پرژکتور به جلوی موتور اضافه کنم

Gladiator
23-02-1395, 12:59 قبل از ظهر
کسی نمیدونه چطوری پوسته موتور رو تمیز کنیم . باپالش ماشین کشیدم لکه ها نرفت . به نظرتون اگه با جوهر نمک تمیز کنم فایده ای داره

جوهر نمک نزنی که داغون میشه

mogrem
23-02-1395, 08:01 قبل از ظهر

از سمباده 2500 استفاده کن فکر کنم جواب بده

- - - Updated - - -

بچه های که زنون بستن رازی هستن نور خوبی داره کله چراغ خراب نمیشه نور موتورم خیلی کم هستش بجز زنون لامپ وات بالا تر بندازم چی بهتر میشه

hady
23-02-1395, 08:35 قبل از ظهر
من قبلا لامپ زنون رو موتور بود باطری رو خالی میکرد . چون 100 بود

- - - Updated - - -

الان لامپ سمند گذاشتم که 55 هستش و مشکلی نداره و نورش بد نیست

ata313
23-02-1395, 10:58 قبل از ظهر
فکر کنم موتور من جز همون روان هایی هست که میگفتن گیربکسشون مشکل داره، زنجیرو شله سفت هم کردم، زنجیرو عوض کردم. چرخ دنده جلو عقب هم نو هست. شانس نداریم دیگه

mogrem
23-02-1395, 05:26 بعد از ظهر
من قبلا لامپ زنون رو موتور بود باطری رو خالی میکرد . چون 100 بود

- - - Updated - - -

الان لامپ سمند گذاشتم که 55 هستش و مشکلی نداره و نورش بد نیست

میتونی یه عکس از نور اش تو شب بندازی

- - - Updated - - -

فکر کنم موتور من جز همون روان هایی هست که میگفتن گیربکسشون مشکل داره، زنجیرو شله سفت هم کردم، زنجیرو عوض کردم. چرخ دنده جلو عقب هم نو هست. شانس نداریم دیگه

روغن رو چی تست کردی نوع رو عوض کن

ata313
24-02-1395, 12:41 بعد از ظهر
شما چه روغنیو پیشنهاد میکنی ؟؟؟

roohollah1990
26-02-1395, 12:41 قبل از ظهر
کسی تجربه داره میخوام نور چراغ رو بیشتر کنم شب تو جاده خطرناک هستش دید خوبی نداره میخوام پرژکتور به جلوی موتور اضافه کنم

سلام عزیز
شما ولت متر داری؟
سیم کشی ضعیف هست! حتی موتور نو!
سیم منفی مستقیم آمده سر چراغ و سیم مثبت از تو کلیدها رد شده!
به صورتی که میگم عمل کنی متوجه میشی سیم کشی ضعیف است!!!!
بدین صورت:
کله موتور را باز میکنی. به فیش دوکنتاکت سر لامپ جلو میرسی! همانطور که فیش به لامپ وصل است لامپ را روشن میکنی! فرقی نداره موتور روشن باشه یا نه! چون فقط میخوایم سیم کشی رو تست کنیم! ولتاژی که به دوسر لامپ روشن میرسه رو اندازه گیری میکنی! اگر موتور خاموش باشه حدود 10.5 ولت میخونی! در همین وضعیت ولتاژ باتری رو از بغل موتور مستقیم از روی خودش اندازه گیری کن! به عدد حدود 12 یا 12.5 میرسی!!! این یعنی آنکه بر روی کلیدها و سیم کشی حدود 1.5 ولت تا 2 ولت افتاده و روی لامپ فقط 10.5 ولت یا 11 ولت افتاده !!! همین یک یا دو ولتی که روی سیم کشی و کلیدها تلف شده خیلی مهم است و اصل درخشش لامپ جلو در گرو همین 10.5 ولت یا 12.5 ولت است!!! برای رفع این مشکل میتونی از آفتامات استفاده کنی !!! موتور من هم همین مشکل رو داشت از صفریش!!! افتامات بستم حل شد!!!
یک راه بصری هم در صورت نداشتن ولتمتر پیشنهاد میکنم: مثبت روی لامپ رو تشخیص بدین و بعد آنکه لامپ رو از طریق کلید روشن کردین، مثبت لامپ رو با یک سیم یک متری به مثبت باتری وصل کنید مشاهده میکنید که نور لامپ بیشتر میشه!!! اگر بیشتر شد یعنی روی سیم کشی و کلیدها افت دارین!!! در تشخیص مثبت لامپ اطمینان کامل رو کسب کنید بعد اینکار را بکنید در غیر اینصورت مثبت و منفی باتری رو از طریق سیمکشی به هم وصل خواهید کرد و خطر آفرین و دردسر افرین خواهد بود!!!
در بستن آفتامات دقت کنید دقت دقت دقت !!! چون کله چراغ از طریق چرخش فرمون متحرک است سیم هایی که به سیم کشی اضافه میکنید با لبه جلویی تیز باک بنزین سائیدگی ایجاد نکند و خطر ساز نشود!!!!
من ابتدا از لامپ فابریک استفاده میکردم بعد چند ماه روی نور پائین زنون 35 وات بستم نوردهی عالی است و یک سالی میشه که روش نصبه!!!! کیفیت کاسه چراغ فابریکش عالیه و هم پخش نور دقیقی داره و هم مقاومت حرارتی مناسب! از اتومبیل هم جلو موتور با همین یدونه لامپ بهتر روشن میشه و هم چون بالاتره پخش مناسب تری داره !
برای ایمنی بیشتر هم میتوان راهنما رو به فلاشر تبدیل کرد !!! من که اصلا راهنما موتور رو استفاده نمیکنم و کمتر کسی هم استفاده میکنه و اگر هم استفاده بشه کسی اعتنایی نمیکنه !!!! شما زین رو باز کنی سوکت های راهنماهای عقب رو میبینی !!!! بازهم سیم مثبت هر دو راهنمای چپ و راست رو تشخیص بده و به هم وصلشون کن !!! بعد راهنمای هر طرف رو بزنی هر دو طرف باهم روشن میشه و میشه فلاشر !!!! من برای راهنماهای ال ای دی انجام دادم !!! در مورد راهنماهای لامپ رشته ای نظری ندارم !!!!
سلامت باشید همیشه :-)

roohollah1990
26-02-1395, 01:57 قبل از ظهر
سلام
در مورد سیم کشی موتور و باتری و وسائل برقی و مصرفی یک توضیح مختصر عرض کنم خدمتتون :
یک مقدار گشتم پیدا نکردم که دینام و مدار شارژ چند وات است!!! مثلا برای خانواده پژو و سمند دینام فقط 750 وات است!!! درحالی که باتری 65 وات ساعت است.
در موتور سیکلت تریل روان 200 چراغ جلو نور بالا و پائین فابریک چراغ 35 وات قرار داده اند !!! باتری فابریک 7 آمپر ساعت است !!! با متغییر جریان و ولتاژ توضیح بدم واضح تر میشه تا وات و آمپر ساعت باتری !!!
یک چراغ 35 وات بر روی ولتاژ 12 ولت میزان 3 آمپر مصرف میکند= 3 آمپر ضرب در 12 ولت میشه همان 36 وات، حدود 35 وات!!!
با توجه به ضخامت سیم هایی که از کنار انجین از دینام بیرون آمده است و ضخامت سیم پیچ روی بوبین حدس میزنم توان تولیدی در حدود همان 35 وات یعنی 3 آمپر میباشد!!! اگر دوستان از روی کاتالوگی مستند خبر دارند چقدر است بفرمایند تا مستند تر حساب و کتاب کنیم.
توان لوازم مصرفی را دینام و باتری باهم تامین میکنند. با مثال عرض میکنم.
فرض کنید در شب در حال حرکت هستین لامپ جلو 35 وات لامپ عقب 5 وات جرقه شمع حدود 5 وات و نشانگر سرعت و دور موتور و لامپ های کوچک داخلش و لامپ کوچک داخل کاسه چراغ جلو همه با هم 5 وات سر جمع میزان مصرف میشه 50 وات یعنی بر روی 12 ولت حدود 4 آمپر مصرف میشود !!! از این 4 آمپر حدود 3 آمپر را دینام تامین میکند و یک آمپر هم باتری تامین میکند! این بدین معنی است که اگر شما باتری 7 آمپر ساعت رو نصب کرده باشین حدود 7 ساعت میتوانید در شب با همین وضعیت رانندگی کنید! البته چراغ ترمز که 21 وات است و منقطع روشن میشود حساب نشد !!! دور موتور که در میزان شارژ موثر است وارد نشد! کیفیت باتری وارد نشد !!!! بوق وارد نشد !!! استارت های پشت چراغ قرمز ها حساب نشد !!!...
اسم باتری شما 7 آمپر ساعت است ولی در حقیقت حدود 4ساعت یک آمپر را تحویل میدهد و سپس ولتاژ آن شروع به کاهش یافتن میکند.
با همان 7 ساعت رانندگی ممتد مسئله را ادامه میدهیم.
حال فرض کنید لامپ جلو را از 35 وات به 55 وات تغییر داده اید.
در شب کل مصرف شما میشه 55+5+5+5=70 وات !!! از این 70 وات 35 وات رو دینام تحویل میده و 35 وات رو باتری یعنی باتری با جریان 3 آمپر دشارژ میشود !!! برای باتری 7 آمپر ساعت میشه فقط حدود 2 ساعت و 20 دقیقه !!! بعد این زمان ولتاژ باتری شما شروع به کاهش یافتن میکند!!
حقیقت آن است که این زمان در حدود یک ساعت و یا یک ساعت و نیم بیشتر نیست!!!
باتری را مثل یک مخزن آب در نظر بگیرین که با جریان کم و یا زیاد تخلیه میشود !!!
همین مقداری که از باتری در شب و در بازگشت تخلیه کرده اید فردا صبح در مسیر رفت باید مجدد شارژ کنید. یعنی با وسائل مصرفی استاندارد موتور که در حالت اول بیان شد اگر شب یک ساعت بازگشتین یعنی فقط 1 آمپر ساعت از باتری را مصرف کرده اید فردا صبح با دینام 35 وات که 5وات آن را جرقه برمیدارد با 30 وات باتری را شارژ میکنید که در حدود 20 دقیقه طول میکشد.
حالا اگر لامپ 55 وات استفاده کنید یعنی در مسیر بازگشت شبانه یک ساعته 3 آمپر را از باتری مصرف کرده اید ودر روز با دینام 35 وات و 5 وات جرقه و 30 وات اضافی که 2.5 آمپر میشود شما در حدود به یک ساعت و ربع جهت شارژ مجدد نیاز دارین.
بحث های زیادی اینجا بوجود میاید:
1: معمولا مسیر رفت صبح سریعتر است و شب سرعت کمتر و زمان بیشتر و با توجه به این نکته شما به 1 ساعت و ربع شارژ نمیرسید !!! با این مصارف استارت زدن و لامپ چراغ ترمز و بوق را هم اضافه کنید که شرایط بدتر میشه !!! یعنی باتری شما در روز شارژ کامل نمیشود!
2: برای حالت اول فقط 20 دقیقه زمان شارژ نیاز دارین ولی در حالت دوم یک ساعت و ربع!!! باتری که بیشتر خالی شود و شارژ شود زودتر مستهلک میشود تا باتری که کمتر خالی و پر شود!!!
3: افزودن مصرف کننده بیشتر بر روی موتور سیکلت باعث کاهش عمر مفید باتری شده و در صورتی که باتری مستهلک شود و تعویض نشود به علت آنکه ولتاژش کاهش یافته تمام بار بر روی دینام منتقل میشود و چنان میشود که در صورتی که مدار شارژ شما شامل ترانزیستور ها و دیودها مرغوب باشد سیم پیچ بوبین دینام شما میسوزد !!!
ایمن و شاد برانید.

- - - Updated - - -

سلام
در مورد سیم کشی موتور و باتری و وسائل برقی و مصرفی یک توضیح مختصر عرض کنم خدمتتون :
یک مقدار گشتم پیدا نکردم که دینام و مدار شارژ چند وات است!!! مثلا برای خانواده پژو و سمند دینام فقط 750 وات است!!! درحالی که باتری 65 وات ساعت است.
در موتور سیکلت تریل روان 200 چراغ جلو نور بالا و پائین فابریک چراغ 35 وات قرار داده اند !!! باتری فابریک 7 آمپر ساعت است !!! با متغییر جریان و ولتاژ توضیح بدم واضح تر میشه تا وات و آمپر ساعت باتری !!!
یک چراغ 35 وات بر روی ولتاژ 12 ولت میزان 3 آمپر مصرف میکند= 3 آمپر ضرب در 12 ولت میشه همان 36 وات، حدود 35 وات!!!
با توجه به ضخامت سیم هایی که از کنار انجین از دینام بیرون آمده است و ضخامت سیم پیچ روی بوبین حدس میزنم توان تولیدی در حدود همان 35 وات یعنی 3 آمپر میباشد!!! اگر دوستان از روی کاتالوگی مستند خبر دارند چقدر است بفرمایند تا مستند تر حساب و کتاب کنیم.
توان لوازم مصرفی را دینام و باتری باهم تامین میکنند. با مثال عرض میکنم.
فرض کنید در شب در حال حرکت هستین لامپ جلو 35 وات لامپ عقب 5 وات جرقه شمع حدود 5 وات و نشانگر سرعت و دور موتور و لامپ های کوچک داخلش و لامپ کوچک داخل کاسه چراغ جلو همه با هم 5 وات سر جمع میزان مصرف میشه 50 وات یعنی بر روی 12 ولت حدود 4 آمپر مصرف میشود !!! از این 4 آمپر حدود 3 آمپر را دینام تامین میکند و یک آمپر هم باتری تامین میکند! این بدین معنی است که اگر شما باتری 7 آمپر ساعت رو نصب کرده باشین حدود 7 ساعت میتوانید در شب با همین وضعیت رانندگی کنید! البته چراغ ترمز که 21 وات است و منقطع روشن میشود حساب نشد !!! دور موتور که در میزان شارژ موثر است وارد نشد! کیفیت باتری وارد نشد !!!! بوق وارد نشد !!! استارت های پشت چراغ قرمز ها حساب نشد !!!...
اسم باتری شما 7 آمپر ساعت است ولی در حقیقت حدود 4ساعت یک آمپر را تحویل میدهد و سپس ولتاژ آن شروع به کاهش یافتن میکند.
با همان 7 ساعت رانندگی ممتد مسئله را ادامه میدهیم.
حال فرض کنید لامپ جلو را از 35 وات به 55 وات تغییر داده اید.
در شب کل مصرف شما میشه 55+5+5+5=70 وات !!! از این 70 وات 35 وات رو دینام تحویل میده و 35 وات رو باتری یعنی باتری با جریان 3 آمپر دشارژ میشود !!! برای باتری 7 آمپر ساعت میشه فقط حدود 2 ساعت و 20 دقیقه !!! بعد این زمان ولتاژ باتری شما شروع به کاهش یافتن میکند!!
حقیقت آن است که این زمان در حدود یک ساعت و یا یک ساعت و نیم بیشتر نیست!!!
باتری را مثل یک مخزن آب در نظر بگیرین که با جریان کم و یا زیاد تخلیه میشود !!!
همین مقداری که از باتری در شب و در بازگشت تخلیه کرده اید فردا صبح در مسیر رفت باید مجدد شارژ کنید. یعنی با وسائل مصرفی استاندارد موتور که در حالت اول بیان شد اگر شب یک ساعت بازگشتین یعنی فقط 1 آمپر ساعت از باتری را مصرف کرده اید فردا صبح با دینام 35 وات که 5وات آن را جرقه برمیدارد با 30 وات باتری را شارژ میکنید که در حدود 20 دقیقه طول میکشد.
حالا اگر لامپ 55 وات استفاده کنید یعنی در مسیر بازگشت شبانه یک ساعته 3 آمپر را از باتری مصرف کرده اید ودر روز با دینام 35 وات و 5 وات جرقه و 30 وات اضافی که 2.5 آمپر میشود شما در حدود به یک ساعت و ربع جهت شارژ مجدد نیاز دارین.
بحث های زیادی اینجا بوجود میاید:
1: معمولا مسیر رفت صبح سریعتر است و شب سرعت کمتر و زمان بیشتر و با توجه به این نکته شما به 1 ساعت و ربع شارژ نمیرسید !!! با این مصارف استارت زدن و لامپ چراغ ترمز و بوق را هم اضافه کنید که شرایط بدتر میشه !!! یعنی باتری شما در روز شارژ کامل نمیشود!
2: برای حالت اول فقط 20 دقیقه زمان شارژ نیاز دارین ولی در حالت دوم یک ساعت و ربع!!! باتری که بیشتر خالی شود و شارژ شود زودتر مستهلک میشود تا باتری که کمتر خالی و پر شود!!!
3: افزودن مصرف کننده بیشتر بر روی موتور سیکلت باعث کاهش عمر مفید باتری شده و در صورتی که باتری مستهلک شود و تعویض نشود به علت آنکه ولتاژش کاهش یافته تمام بار بر روی دینام منتقل میشود و چنان میشود که در صورتی که مدار شارژ شما شامل ترانزیستور ها و دیودها مرغوب باشد سیم پیچ بوبین دینام شما میسوزد !!!
ایمن و شاد برانید.

mogrem
26-02-1395, 11:34 بعد از ظهر
سلام بدبخت شدم رفتم تازه از بیرون برگشتم دم در خونه کلاز رو گرفتم دیدم کلاژ با یه حالت پله ای میگیره چند بار پشت سر هم با کلاژ بازی کردم اون حالت ازبین رفت ولی از داخل پوسته سمت صفحه موقه برگشت صدا تق تق صدا میده ماه دیگه قرار با موتور یه سفر چند روزه برم تمام دنده هادرست کار میکنه راحت هم خلاص میشه سیم رو هم چک کردم مشکلی نداشت اگه مشکل جدی هستش موتور رو رد کنم این چند روز یه موتور دیگه بگیرم

yasharazary
27-02-1395, 06:15 بعد از ظهر
دوستان عزیز سلام
راهنمای سمت راست موتور من کار نمیکنه(همینجوری یهویی و بی دلیل)حتی وقتی راهنما رو میزنم سمت راست،اون چراغ راهنمای رو کلیومتر هم چشمک نمیزنه،اما میزنم سمت چپ کامل کار میکنه،مشکل چی میتونه باشه؟

mogrem
27-02-1395, 06:16 بعد از ظهر
مشکل حل شد جالبه موتور رو پیش چند تا تعمیر کار نظر های جالبی میدادن اولی گفتن مشکل از دیسک و صفحه هستش حدود 100 تا 150 خرج داره
تعمیر کار دومی یه مدت سوار شو اگه بدتر شد بیار بازش کنیم
ودر اخر بردم پیش تمیرکار که همیشه پیش اون میرم با تعویض و تنظیم سیم کلاچ حل شد

Komando
27-02-1395, 08:34 بعد از ظهر
دوستان عزیز سلام
راهنمای سمت راست موتور من کار نمیکنه(همینجوری یهویی و بی دلیل)حتی وقتی راهنما رو میزنم سمت راست،اون چراغ راهنمای رو کلیومتر هم چشمک نمیزنه،اما میزنم سمت چپ کامل کار میکنه،مشکل چی میتونه باشه؟قطع بودن سیم کشی یا اتصالی کردن یا خراب بودن کلید

Gladiator
27-02-1395, 08:53 بعد از ظهر
دوستان عزیز سلام
راهنمای سمت راست موتور من کار نمیکنه(همینجوری یهویی و بی دلیل)حتی وقتی راهنما رو میزنم سمت راست،اون چراغ راهنمای رو کلیومتر هم چشمک نمیزنه،اما میزنم سمت چپ کامل کار میکنه،مشکل چی میتونه باشه؟

یا لامپ راهنمای راستت سوخته یا سیمش قطع شده

ata313
28-02-1395, 09:17 قبل از ظهر
دوستان برای روان چه روغنی توصیه میکنین ؟

hady
28-02-1395, 10:47 قبل از ظهر
سلام . روغن ریسینگ 10 _40

- - - Updated - - -

آقایان اگه کسی روش صحیح بیشتر کردن ارتفاع موتورو بلده لطفا با تصویر آموزش بدهد . ممنون

ata313
28-02-1395, 11:05 قبل از ظهر
اقا هادی منم عاشق موتور بلند هستم، متاسفانه نمیدونم سیستم کمک روان چه جوریه نمیشه ارتفاقع رو بلند تر از حد معمول کرد، فقط باید کمک نو بخری که قیمتش 208 هزار تومن هست، بگیر بعد رگلاژ کن سفت بشه سفت بشه بلندتر هم میشه، من دو سه هفته پیش کمکو عوض کردم

- - - Updated - - -

اقایون هرکی هر روغنی میریزه و راضیه اسم رو غن رو بگه لطفا

mogrem
28-02-1395, 04:33 بعد از ظهر
توتال 20-50

ali_r
28-02-1395, 04:46 بعد از ظهر
کاسترول جی تی ایکس هم خوبه 20w_50

Gladiator
28-02-1395, 06:07 بعد از ظهر
سوپر پیشتاز 20w50

hady
01-03-1395, 11:14 قبل از ظهر
مصرف سوخت من شهری صدی چهار هست . علت اونرمیتونه پارگی پرده کاربرات باشه ؟
ضمن اینکه دو ماهه که کاربرات رو کامل عوض کردم . با گاز زیاد دود سیاه میزنه بیرون

omidz
01-03-1395, 09:51 بعد از ظهر
دوستان من یه روان 89 دارم که چند روز پیش بردم تعمیرگاه رینگ و پیستون عوض کردم و سیلندر و سر سیلندر رو تراشکاری کردم و صفحه کلاچ رو هم عوض کردم و کاربراتور و سرویس کردم خلاصه 550 پیاده شدم امروز که موتور و گرفتم تا خونه که اومدم انجین خیلی داغ شده بود و موتور تو سربالایی زیاد جون نداشت یعنی اونجور که فکر میکردم و انتظار داشتم نبود زنگ زدم به مکانیک در جواب گفت که داع بودن انجین به خاطر اینه که رینگ و پیستون هنوز اببند نشده و موتور سفت کار میکنه و کشش موتور هم تو سربالایی به خاطر تنظیم نبودن کاربراتور و سوپاپها هم باید فیلر گیری بشه به نظر شما درست گفته یعنی این مشکلات به مرور حل میشه؟؟؟

ali_r
01-03-1395, 10:16 بعد از ظهر
دوستان من یه روان 89 دارم که چند روز پیش بردم تعمیرگاه رینگ و پیستون عوض کردم و سیلندر و سر سیلندر رو تراشکاری کردم و صفحه کلاچ رو هم عوض کردم و کاربراتور و سرویس کردم خلاصه 550 پیاده شدم امروز که موتور و گرفتم تا خونه که اومدم انجین خیلی داغ شده بود و موتور تو سربالایی زیاد جون نداشت یعنی اونجور که فکر میکردم و انتظار داشتم نبود زنگ زدم به مکانیک در جواب گفت که داع بودن انجین به خاطر اینه که رینگ و پیستون هنوز اببند نشده و موتور سفت کار میکنه و کشش موتور هم تو سربالایی به خاطر تنظیم نبودن کاربراتور و سوپاپها هم باید فیلر گیری بشه به نظر شما درست گفته یعنی این مشکلات به مرور حل میشه؟؟؟

درست گفته موتوری تازه رینگ پیستون بزنی زود داغ میکنه به مرور زمان درست میشه

Komando
02-03-1395, 07:33 بعد از ظهر
دوستان من یه روان 89 دارم که چند روز پیش بردم تعمیرگاه رینگ و پیستون عوض کردم و سیلندر و سر سیلندر رو تراشکاری کردم و صفحه کلاچ رو هم عوض کردم و کاربراتور و سرویس کردم خلاصه 550 پیاده شدم امروز که موتور و گرفتم تا خونه که اومدم انجین خیلی داغ شده بود و موتور تو سربالایی زیاد جون نداشت یعنی اونجور که فکر میکردم و انتظار داشتم نبود زنگ زدم به مکانیک در جواب گفت که داع بودن انجین به خاطر اینه که رینگ و پیستون هنوز اببند نشده و موتور سفت کار میکنه و کشش موتور هم تو سربالایی به خاطر تنظیم نبودن کاربراتور و سوپاپها هم باید فیلر گیری بشه به نظر شما درست گفته یعنی این مشکلات به مرور حل میشه؟؟؟اگه سیلندر یا سرسیلندر رو کف تراشی کرده و از همون واشر استاندارد استفاده کرده باعث افزایش نسبت تراکم و داغ کردن انجین میشه و چیزی نیست که با اببندی درست بشه.و میتونه باعث سوختن زود هنگام سوپاپ ها و خراب شدن سرسیلندر و کلا زود به تعمیر اومدن انجین بشه.یه دلیل دیگه که میتونه باعث این مشکلات بشه انجین روان زنجیرتایمه و ممکنه تایمش رو دقیق نگرفته باشه که باعث کاهش قدرت موتور و داغ کردن انجین میشه.اگه بعد چند روز درست نشد ببر تایمش رو چک کنه.سفت بودن فیلر و تنظیم نبودن کاربرات هم تاثیر داره.

omidz
06-03-1395, 11:34 بعد از ظهر
اقا این تعمییر کاره پدر ما رو دراورد موتور و گرفتم دیدم کشش ضعیف شده و گاز نمی خوره و همش موتور خاموش میشد بردم پیشش گفت از برقشه تمام برق و چک کرد و هی ور رفت امشب تا 10 شب اونجا بودم اخرشم نتونست درست کنه گفت از کاربراتوره سوخت زیاد میاد و دود میکنه خلاصه الان دو هفته است موتورم اونجاست و هنوز درست نشده

kaveh_am
07-03-1395, 08:59 قبل از ظهر
یه بار موتور رو که تایم میکردم زنجیر سفت کنش رو دراورده بودم...بعد تایم کردم و بستم....هم تو دور پیان روشن نمیموند...هم تو دور بالا جون نداشت....(حرارتش هم میره بالا)
چون بعد از تایم کردن زنجیر سفت کن تایم رو ببندی تایمش به هم میخوره...ممکنه مشکل شما هم تایمش باشه...بعد این که فیلر ها هم زیادی سفت باشن اینجوری میشه...

alikk
13-03-1395, 11:21 بعد از ظهر
سلام دوستان
روان ۲۰۰تریل صدایی مثل صدا چلک چلیک فیلر سوپاپها میده ،یکی از سوپاپ ها انگار صدا،فیلر گیری کردم دو سه بار ولی بازم رفع نشد حتی برای امتحان یه بار یه مقدار خیلی کم سخت تر بستم ولی بازم صدا میده ،کسی میدونه مشکل از چیه؟امکان داره از چیز دیگه ای باشه؟
ممنون

Gladiator
14-03-1395, 01:33 قبل از ظهر
سلام دوستان
روان ۲۰۰تریل صدایی مثل صدا چلک چلیک فیلر سوپاپها میده ،یکی از سوپاپ ها انگار صدا،فیلر گیری کردم دو سه بار ولی بازم رفع نشد حتی برای امتحان یه بار یه مقدار خیلی کم سخت تر بستم ولی بازم صدا میده ،کسی میدونه مشکل از چیه؟امکان داره از چیز دیگه ای باشه؟
ممنون

انگشتیات چال کرده ، ممکنه بادامکتم خراب شده باشه

alikk
14-03-1395, 03:40 قبل از ظهر
برا تعمیر یا تعویض اینا باید سر سیلندر باز بشه؟

Komando
14-03-1395, 10:21 قبل از ظهر
برا تعمیر یا تعویض اینا باید سر سیلندر باز بشه؟

Sent from my H30-U10 using Tapatalkواسه تعویض انگشتیها و میل بادامک فقط قالپاق باز میشه البته چون واسه در اوردن قالپاق باید پیچهای سرسیلندر باز بشه دیگه سرسیلندر هم ازاده و میشه درش اورد.اگه روغن هم به سرسیلندر خوب نرسه باعث همین صدا انگشتی که خشک کار میکنن میشه.واسه در اوردن قالپاق روان فکر کنم باید انجین کامل بیاد پایین ..
دوستان کسی میدونه قیمت باک و زین روان چقدره؟

yasharazary
15-03-1395, 08:58 قبل از ظهر
زین رو نمیدونم اما باک نو از نمایندگی طهران(آقای عباسپور)بخری،230تومن

ata313
15-03-1395, 10:53 قبل از ظهر
زین رو رفیقم اورده، تو رشت، 99 تومن میفروشه

yasharazary
15-03-1395, 11:28 قبل از ظهر
دوستان عزیز سلام

مشکل از اینجا بود که راهنمای عقب،شکسته بود(بدلیل ناشی بودن ترکی ک سوارکردم،اسگل بلدنبود سواربشه)وقتی با چسب میچسبوندم،اون دوتا سیمش چسبیدن ب هم کارنمیکرد،الان سیمارو ازهم جداکردم درست شد
شد

Komando
15-03-1395, 08:13 بعد از ظهر
زین رو نمیدونم اما باک نو از نمایندگی طهران(آقای عباسپور)بخری،230تومنچقدر زیاد.باک پژو هم اینقدر نیست.اینجا یکی میگفت باید سفارش بدم بیاد حدود 120 تومن.

ata313
15-03-1395, 09:31 بعد از ظهر
120 خیلی خوبه که، من شنیدم رشت 300 هزار تومنه، فقط شنیدم
کمک جلوی های تلسکوپی روان یک ملیونو دویست، یک ماه پیش قیمت گرفتم

yasharazary
16-03-1395, 12:48 قبل از ظهر
من حساب کردم،اگه یه روانrvصفربگیری6400،اوراق کنی بفروشی،راحت1.5سود میکنه با این قیمتا

mogrem
18-03-1395, 09:39 بعد از ظهر
سلام چه طوری میشه روی تریل از این باکس های واسه بقل بست برنامه دارم برم ارمنستان به نظر تون میشه بی دردسر رفت خودم تجربه 500 کیلومتر رانندگی با این موتور تو 1 روز داشتم با سرعت حدودی 80 تا90

yasharazary
19-03-1395, 01:46 قبل از ظهر
شدنش ک میشه،اما ح
ححوصله میخواد
اون باکس ها هم قبلا یکی از دوستان ttرو xl بسته بود

باید بری اوراق فروشی هارو بگردی
مال اون آمیکو های پلیسی بش میخوره

abolfazlz
19-03-1395, 10:24 بعد از ظهر
سلام - روان من یه چند ماهی بود که دنده یکش شکست . دلو زدم به دریا و برخلاف نظر دوستان , خودم بازش کردم و دو تا از دنده های گیربکسشو عوض کردم.(من دنده اورجینال انداختم و دنده های جدید نسبت به دنده ای که روش بود ضخامت خار دنده بیشتر بود که فکر میکنم بهتر شده ) :29dz8zk:

yasharazary
20-03-1395, 02:22 قبل از ظهر
دمت گرم
ب مام توضیح بده مراحلش رو،لطفا

abolfazlz
20-03-1395, 06:24 بعد از ظهر
دمت گرم
ب مام توضیح بده مراحلش رو،لطفا

سلام - خواهش میکنم - در خدمت هستم.

yasharazary
20-03-1395, 06:48 بعد از ظهر
اون صفحه دسک رو چجوری درآوردین؟
بعد اگه وقتش رو داشتین مرحله به مرحله به مام یاد بدین

abolfazlz
21-03-1395, 03:40 بعد از ظهر

سلام - دوستان لطفا نظرشونو در مورد عکس بگن.

- - - Updated - - -

سلام - ببخشید دقیقا میگین کدوم صفحه رو میگین .
و برای باز نمودن انجین این موتور حتما باید یکسری ابزار داشته باشین . مثل بکس بادی ؛ ترکمتر چون کمی بیش از اندازه بعضی جاها فشار بیاری پیچ و رزوه خراب میشن ؛ پولی کش و ... که من توی اراک پولی کش فلکه برق این موتورو پیدا نکردم و مجبور شدم خودم بسازم . عکس زیر

صداقت
21-03-1395, 05:25 بعد از ظهر
سلام. روی انجین روان کنار درب روغن ی برچسب کوچیک چسبیده که روش به انگلیسی نوشته از روغن نیمه سنتیک یا تمام سنتیک استفاده کنید در حالی که توی دفترچه موتور چنین چیزی نگفته . کسی اطلاعاتی داره؟ بهترین روغن ایرانی برای این موتور چیه؟
روان با کمک جلوی تلسکوپی بهتره یا کمک جلو معکوس؟

ata313
21-03-1395, 07:19 بعد از ظهر
بنظر من کمک تلسکوپی بهتره، خوشگل تر هم هست

abolfazlz
21-03-1395, 07:33 بعد از ظهر
سلام. روی انجین روان کنار درب روغن ی برچسب کوچیک چسبیده که روش به انگلیسی نوشته از روغن نیمه سنتیک یا تمام سنتیک استفاده کنید در حالی که توی دفترچه موتور چنین چیزی نگفته . کسی اطلاعاتی داره؟ بهترین روغن ایرانی برای این موتور چیه؟

به این لینک سر بزن مطالب مفیدی هم در مورد روان 200 و هم استفاده روغن مناسب ذکر شده

Gladiator
21-03-1395, 07:38 بعد از ظهر

بهران سوپر پیشتاز نیمه سنتتیک 10w40 api SL
ایرانول رویال سنتتیک 10W50 api SM

abolfazlz
21-03-1395, 07:46 بعد از ظهر

مطالب این سایت ( [Only registered and activated users can see links] ) خیلی به دردت میخوره . و روان 200 کپی سوزوکی dr200 هست که من خودم کتابچه سرویس منوآل dr200 رو دارم و خیلی به دردم خورده. و توی سایت زیر یه کتابچه برای dr200 هست که لینکاشونو میزارم .

ali_r
21-03-1395, 09:17 بعد از ظهر
مطالب این سایت ( [Only registered and activated users can see links] ) خیلی به دردت میخوره . و روان 200 کپی سوزوکی dr200 هست که من خودم کتابچه سرویس منوآل dr200 رو دارم و خیلی به دردم خورده. و توی سایت زیر یه کتابچه برای dr200 هست که لینکاشونو میزارم .

اینا که پولیه

abolfazlz
21-03-1395, 09:32 بعد از ظهر
درست میگی :5:. قیمت فایلشو دو هزار تومان گفته:12: . من نگرفتم و نمیدونم محتویاتش چیه . ولی یه کتابچه
سرویس منوآل dr200 دارم که خیلی به دردم خورد .

هرکس گرفت توضیح بده ببینیم چیه و به درد میخوره :297:.

yasharazary
22-03-1395, 10:03 قبل از ظهر
منظور من همون پولی کش بود،ممنپن
ممنون

اونی ک شماخودت داری چی نوشته توش؟

Komando
22-03-1395, 08:28 بعد از ظهر
سلام.دوستان روان میتونه از یه هوندا 125 جلو بزنه ؟؟ تریل جی وای من قبلا 125 تا میرفت ولی الان بزور 100 میره جون صفحه کلاچ نداره .

abolfazlz
22-03-1395, 10:34 بعد از ظهر
منظور من همون پولی کش بود،ممنپن
ممنون

اونی ک شماخودت داری چی نوشته توش؟

تقریبا همه چی رو توضیح داده . اینارو عکس گرفتم از روی جزوه.

Gladiator
23-03-1395, 04:52 بعد از ظهر
سلام.دوستان روان میتونه از یه هوندا 125 جلو بزنه ؟؟

مثل آب خوردن

ata313
31-03-1395, 04:28 بعد از ظهر
نه، روان نمیتونه هوندا 125 رو بگیره، 125 لامصب هرچی گرم تر میشه بیشتر میره

yasharazary
31-03-1395, 06:10 بعد از ظهر
یکی از قسمت های نفرت انگیز روان،استیکرهاش هست،مخصوصا روی فلاپ ها،با یه فوت کنده میشن،هربار رفتم کارواش،از فاصله 1.5متری آب گرفتم که استیکراش کنده نشه، چندقسمت هم از اول سرش بلندشده بود،چسب نواری زدم که کنده نشن

ata313
01-04-1395, 11:30 قبل از ظهر
دقیقا، من باکمو رنگ زدم بعد رفتم برچسب های فابریکشو خریدم بردم اونجایی که شیشه ماشین رو دودی میکنن برام خیییلی قشنگ زد، الان گوشه هاش کنده شده، شیطونه میگه بکنم برچسباشو راحت بشم

mogrem
01-04-1395, 12:57 بعد از ظهر
یکی از قسمت های نفرت انگیز روان،استیکرهاش هست،مخصوصا روی فلاپ ها،با یه فوت کنده میشن،هربار رفتم کارواش،از فاصله 1.5متری آب گرفتم که استیکراش کنده نشه، چندقسمت هم از اول سرش بلندشده بود،چسب نواری زدم که کنده نشن

شما میزین رنگ فروشی یه قوطی اسپری بی رنگ میگیری بعد قسمت های که نمیخوای رنگ بشن رو روزنامه میگیری میچسبونی بعد با اسپری رو بچسب ها رو اسپری میزنی بعد خیالت راحت من از فاصله نیم متری هم با کارواش میشورم کنده نمیشه

مرام
04-04-1395, 02:39 قبل از ظهر
با سلام خدمت دوستان و اساتید عزیز
طاعات قبول
روان من گاهی اوقات در حال حرکت انگار که موتور خفه بشه یا بنزین بهش نرسه میره بحالت خاموشی و گازو ول میکنم کم کم خوب میشه ، احساس میکنم کشش و شتاب موتور هم کم شده ...
کاربراتو باز کردم و لاستیک دیافراگمشم چک کردم ، سوراخ نبود و خوب جا گذاشته بود و سوراخهای کاربرات رو هم باد گرفتم ، فیلتر هوا رو چک کردم مشکلی نداشت ، اما باز گاهی اینجور میشه ... دوستان با تجربه لطفا راهنمایی کنید.
درود بر شما

Komando
04-04-1395, 09:29 قبل از ظهر
بنزین خوب بهش نمیرسه .مشکل یا از شناور هست یا صافی بنزین یا شیر بنزین

مرام
04-04-1395, 07:14 بعد از ظهر
بنزین خوب بهش نمیرسه .مشکل یا از شناور هست یا صافی بنزین یا شیر بنزین

درود بر شما ... یعنی ممکنه صافی شیر بنزین که داخل باک بنزین هست کثیف شده باشه؟
این اتفاق بعد از یکماه که موتور توی پارکینگ خوابیده بود و شیر بنزینش هم باز بود افتاد ...

yasharazary
05-04-1395, 01:14 قبل از ظهر
دوستان دفترچه منوال روان رو دارید؟

مرام
05-04-1395, 04:14 بعد از ظهر
درود بر شما ... یعنی ممکنه صافی شیر بنزین که داخل باک بنزین هست کثیف شده باشه؟
این اتفاق بعد از یکماه که موتور توی پارکینگ خوابیده بود و شیر بنزینش هم باز بود افتاد ...

روان سوارها ، توی تلگرام هم گروه یا کانالی دارید؟ بنظرم توی تلگرام بروزتر و مفیدتر باشه و دوستان زودتر به جوابشون برسند و از تجربیات اساتید استفاده کنند ...

alikk
06-04-1395, 12:19 قبل از ظهر
درست میگی :5:. قیمت فایلشو دو هزار تومان گفته:12: . من نگرفتم و نمیدونم محتویاتش چیه . ولی یه کتابچه
سرویس منوآل dr200 دارم که خیلی به دردم خورد .

هرکس گرفت توضیح بده ببینیم چیه و به درد میخوره :297:.
من گرفتم همون دفترچه آیه که شما دارین مربوط به dr 200 seهست .
تو گوگل service manuale Suzuki dr200 سرچ کنین اولین گزینه فکر میکنم همین دفترچست ،حدود ۲۵ مگابایت.

مرام
06-04-1395, 04:45 قبل از ظهر
روان کیو ام مدل 77 ، توی مونتاژهای ایرانی خوب درخشید ...

[Only registered and activated users can see links]۲۰۱۶۰۵۱۳_۱۷۳۹۵۹.jpg

ali_r
07-04-1395, 12:08 قبل از ظهر
روان کیو ام مدل 77 ، توی مونتاژهای ایرانی خوب درخشید ...

مدل77؟:wow:

مرام
07-04-1395, 06:03 بعد از ظهر
مدل77؟:wow:

خخخخ پوزش ، مدل 88

- - - Updated - - -

فیلتر اسپرت روان ...
کسی از دوستان تجربه داشته؟

صداقت
07-04-1395, 07:02 بعد از ظهر
سلام دوستان - موتور من جاده کفی وقتی دنده 5 هست و دور موتور روی 6000 - سرعت 100 کیلومتر رو نشان میده. میخاستم بپرسم که دور موتور و سرعت رو درست نشون میده یا نه.؟

ضمنا با اینکه موتورفقط 1000تا کار کرده تو دنده 3 و 4 کمی صدای زوزه داره.آیا طبیعیه ؟

ممنون.

مرام
08-04-1395, 01:25 قبل از ظهر
سلام
09901286230
این شماره منه، میخوام تو تلگرام یه گروه درست کنم فقط روان سوار ها
اونایی که مایل هستن تو تلگرام بهم پی ام بدن
یاعلی
درود بر شما ... اگر کانال یا گروه کاملی در مورد تریل روان توی تلگرام وجود نداره ، ایجاد گروه و اشتراک تجربیات خیلی عالیه.

- - - Updated - - -

سلام دوستان - موتور من جاده کفی وقتی دنده 5 هست و دور موتور روی 6000 - سرعت 100 کیلومتر رو نشان میده. میخاستم بپرسم که دور موتور و سرعت رو درست نشون میده یا نه.؟

ضمنا با اینکه موتورفقط 1000تا کار کرده تو دنده 3 و 4 کمی صدای زوزه داره.آیا طبیعیه ؟

ممنون.
تریل روان با خورشیدی فابریکش ، دنده پنج گازخورش خوب نیست و معمولا خورشیدی 42 میندازن تا هم قدرتش بالا بره و هم توی دنده 5 به حداکثر تاپ اسپید برسه ...
در مورد زوزه هم ، نباید به این زودی بصدا بیاد!!! یا اشتباه میکنی و یا توی دنده کشی و معکوس کشیدن دنده مراقب نبودی و صداشو دراوردی ...
البته نظر من تجربی و ناقص هست و اساتید عزیز بیشتر کمک کنند ...

mogrem
08-04-1395, 10:07 قبل از ظهر
من از این فیلتر ها بستم تو دورهای پایین شتاب موتور خیلی زیاد شده بود ولی دور موتور نزدیک به 7 هزار که میرسید ریپ میزد و بد کار میکرد و سرعت از 80 تا بیشتر نمیشد

- - - Updated - - -

من دنده زنجیر فابریکی 48 تای بود عوض کردم 43 تای انداختم تو دور موتور 6تخت 100 میره 7 هزار تاحدود 120 تو یه خورده بیشتر از 8 هزار تا 135 رفت البته من موتورم فابریک نیست وخیلی چیز های دیگه رو هم عوض کردم

mogrem
08-04-1395, 08:57 بعد از ظهر
سلام زیر کمک عقب روان یه قسمت متحرک هست که به شاسی وصل میشه زیراش گیرس خور داره امروز خواستم گریس بزنم انگار زیاد زدم یه صدای داد بعد گریس بیرون زد علان تو حرکت از اون قسمت صدا میادعلان میرم عکس میگیرم میزارم

- - - Updated - - -

اون پلاستیک مشکی رو علان با دست فشار دادم برگشت سرجاش فردا سوار شم ببینم خوب شد یا[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) نه

مرام
08-04-1395, 10:33 بعد از ظهر
من از این فیلتر ها بستم تو دورهای پایین شتاب موتور خیلی زیاد شده بود ولی دور موتور نزدیک به 7 هزار که میرسید ریپ میزد و بد کار میکرد و سرعت از 80 تا بیشتر نمیشد

- - - Updated - - -

من دنده زنجیر فابریکی 48 تای بود عوض کردم 43 تای انداختم تو دور موتور 6تخت 100 میره 7 هزار تاحدود 120 تو یه خورده بیشتر از 8 هزار تا 135 رفت البته من موتورم فابریک نیست وخیلی چیز های دیگه رو هم عوض کردم

دلیل ریپ زدنشو متوجه شدی؟!
دهنه ی فیلتراسپرتت با دهنه ی کاربرات یکی بود؟
فیلتر فلزی بود؟
طبق قاعده باید با فیلتر اسپرت نفس موتور بازتر بشه و گازخورش بهتر بشه ...

- - - Updated - - -

mogrem
09-04-1395, 04:27 بعد از ظهر
1روز کامل موتور تعمیرگاه بود ازشمع و سوپاپ ها گرفته تا خود کاربرات سیخ دادیم بهتر شد ولی همچنان دورهای بالا ریپ میزد مصرف بنزین رو تا اخر زیاد کردم موتور تا 60یا 70 عالی بود وراحت 1یا 2 ثانیه زودتر از حالت اولیه به این سرعت میرسید بعد اش دیگه از حال میرفت تازه صدای اگزوز هم 2برابر شده بود و بم

- - - Updated - - -

فیلتر فلزی بود ودهنه هارو با یه لوله چند سانتی متری به هم وصل کردیم واختلاف 2 سانتی متری داشتن درضمن واسه جادادن اش باید کل باکس هوا رو دربیاری

Komando
09-04-1395, 09:09 بعد از ظهر
سلام زیر کمک عقب روان یه قسمت متحرک هست که به شاسی وصل میشه زیراش گیرس خور داره امروز خواستم گریس بزنم انگار زیاد زدم یه صدای داد بعد گریس بیرون زد علان تو حرکت از اون قسمت صدا میادعلان میرم عکس میگیرم میزارم

- - - Updated - - -

اون پلاستیک مشکی رو علان با دست فشار دادم برگشت سرجاش فردا سوار شم ببینم خوب شد یا[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) نهاون یه کاسه نمد هست واسه اینکه اشغال نره داخلش

mogrem
11-04-1395, 08:56 بعد از ظهر
یه مدتی از موتور استفاده نمیکردم بعد از حدود 2 ههفته روشن کردم نمیدونم به خاطر گرمای هوا هستش یا چیزه دیگه موتور مثل قبل نیست و بیحال شده و گاز خورش زیاد میزون نیست اول که روشن میکنم خوبه بعد که گرم میشه اینطوری میشه

Gladiator
12-04-1395, 08:23 بعد از ظهر
یه مدتی از موتور استفاده نمیکردم بعد از حدود 2 ههفته روشن کردم نمیدونم به خاطر گرمای هوا هستش یا چیزه دیگه موتور مثل قبل نیست و بیحال شده و گاز خورش زیاد میزون نیست اول که روشن میکنم خوبه بعد که گرم میشه اینطوری میشه

ممکنه از فیلرات باشه ، یه روغنم عوض کن ، کاربراتورتم چک کن تمیز کن ، لاستیک دیافراکمشم ببین

mogrem
13-04-1395, 09:34 بعد از ظهر
فیلتر بنزین رو تمیز کردم یه خورده بهتر شد باطری هم ضعیف شده به باطری هم میشه ربط ذاشته باشم کاربرات رو هم فردا سرویس میکنم چتری کاربرات قیمت اش چند هستش اینجا پیدا نکردم کارکرده موتور 9400 هستش عوض کنم یا نمیخواد

ata313
14-04-1395, 10:18 قبل از ظهر
موتور دوستم باتریش داشت باطل میشد موقع راه رفتن هی پت پت میکرد، فکر کردیم داره بنزین تموم میکنه، به هزار زورو زحمت بریم تعمیرگاه، موتور رو چک کرد گفت از باتریه، باتری رو عوض کردیم خوب شد، جترو طرح روان بود

- - - Updated - - -

سایلنسر اگزوزم دیروز شکست، سایلنسر رو جدا میفروشن ؟؟؟؟ میشه جوش داد ؟؟؟؟؟

Gladiator
14-04-1395, 01:46 بعد از ظهر
موتور دوستم باتریش داشت باطل میشد موقع راه رفتن هی پت پت میکرد، فکر کردیم داره بنزین تموم میکنه، به هزار زورو زحمت بریم تعمیرگاه، موتور رو چک کرد گفت از باتریه، باتری رو عوض کردیم خوب شد، جترو طرح روان بود

- - - Updated - - -

سایلنسر اگزوزم دیروز شکست، سایلنسر رو جدا میفروشن ؟؟؟؟ میشه جوش داد ؟؟؟؟؟

روان باطریش ضعیف باشه درست کار نمیکنه ، بدون باطری اصلا روشن نمیشه
سایلنسرش نیست ، ببر جوشش بده

mogrem
14-04-1395, 05:17 بعد از ظهر
منم روی باطری شک داشتم قبلا پالس 180 داشتم اونم اینجوری بود بردم تعمیر گاه نمیدونم چیکار کرد بدون باطری هم روشن میشد

yasharazary
14-04-1395, 11:25 بعد از ظهر
روان باطریش ضعیف باشه درست کار نمیکنه ، بدون باطری اصلا روشن نمیشه
سایلنسرش نیست ، ببر جوشش بده

حاجی شما دیگه چرا،شما که دیگه اینکاره ای
روان قبلی من باطریش مرخصش شده بود،درش آوردم گذاشم خونه باطری رو(عاشق سبک کردن موتورم،حتی1گرم :-D ) تک هندل روشن میشد،پت پت اینام نداش

- - - Updated - - -

بعد،این همه موتور ک هرروز توکارخونه تست میکنیم،موقع تولید هیچکدوم باطری روش نمیذارن که،تیم تست هم بدون باطری روشنش میکنه

Gladiator
15-04-1395, 09:26 قبل از ظهر
حاجی شما دیگه چرا،شما که دیگه اینکاره ای
روان قبلی من باطریش مرخصش شده بود،درش آوردم گذاشم خونه باطری رو(عاشق سبک کردن موتورم،حتی1گرم :-D ) تک هندل روشن میشد،پت پت اینام نداش

- - - Updated - - -

بعد،این همه موتور ک هرروز توکارخونه تست میکنیم،موقع تولید هیچکدوم باطری روش نمیذارن که،تیم تست هم بدون باطری روشنش میکنه

یاشار جان
کبیر من که بدون باطری روشن نمیشه ، کبیر قبلیم شارژر سوزونده بود روشن نمیشد ، تمام لوازمشم با روان یکیه ( انجین که یکیه ، شارژرشم مال روان انداختم )
دیگه نمیدونم شاید باهم فرق دارن

ali_r
15-04-1395, 08:53 بعد از ظهر
من که تا بحال 3 تا کبیر داشتم یدونه روان هیچ کدوم بدون باطری مشکلی نداشتن

Gladiator
16-04-1395, 11:13 بعد از ظهر
من که تا بحال 3 تا کبیر داشتم یدونه روان هیچ کدوم بدون باطری مشکلی نداشتن

نمیدونم ، شاید موتور من جاهای دیگشم مشکل داره :297:

mogrem
16-04-1395, 11:40 بعد از ظهر
منم پیشرو گلد دارم سر باطری رو برمیدارم موتور خاموش میشه روشن نمیشه

- - - Updated - - -

علان چند روزی کار کرد اون حالت بهتر شد انگار باطری شارژ شد چون اول وقتی چراغ روشن بود استارت نمیخورد علان یه مشکلم با ترمز عقب هستش دیسک وترمز درگیر بود درستش کردم 1 روزی خوب بود امروز دوباره همون جوری شد اینسری فاصله رو بیشتر کردم ببینم چی میشه

VAHID
17-04-1395, 12:05 قبل از ظهر
منم پیشرو گلد دارم سر باطری رو برمیدارم موتور خاموش میشه روشن نمیشه

- - - Updated - - -

علان چند روزی کار کرد اون حالت بهتر شد انگار باطری شارژ شد چون اول وقتی چراغ روشن بود استارت نمیخورد علان یه مشکلم با ترمز عقب هستش دیسک وترمز درگیر بود درستش کردم 1 روزی خوب بود امروز دوباره همون جوری شد اینسری فاصله رو بیشتر کردم ببینم چی میشه

کاربر عزیز اینجا تاپیک روان هست.لطفا اسپم نفرستید.

مرام
17-04-1395, 08:15 قبل از ظهر
روان منهم خیلی وقته باطریش مرخص شده و فقط با هندل روشنش میکنم و مشکلی نداره ... شاید به مدل فرق کنه ، تریل من مدل 88هست.

mogrem
24-05-1395, 07:44 قبل از ظهر
سلام دیروز موتور ما هم بعد از 12هزار تا کارکرده دنده 3 خورد کرد هزینه تعمیر اش چقدر میشه واینکه باید کل انجین باز بشه علان بدجور موتور لازم هستم همین جوری یه چند روزی سوار بشم تو مسیر های خیلی کوتاه بدتر میشه؟

CGL
24-05-1395, 07:56 قبل از ظهر
با این کارکرد؟!دنده ۳ چرا خرد کرد؟!!!
مگه فشار اومد بهش؟:297:

mogrem
24-05-1395, 09:51 قبل از ظهر
موتور من از این 12 هزار تا فکر نکنم 2 هزار تا شم تو شهر استفاده شده باشه بقیه هم تو جنگل و کوه بود در ضمن موتورم خیلی دست کاری شده و منم به این بدبخت رحم نمیکنم

mogrem
24-05-1395, 12:01 بعد از ظهر
موتور من از این 12 هزار تا فکر نکنم 2 هزار تا شم تو شهر استفاده شده باشه بقیه هم تو جنگل و کوه بود در ضمن موتورم خیلی دست کاری شده و منم به این بدبخت رحم نمیکنم