PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Bajaj Pulsar 220 & پالس 220

صفحه ها : 1 2 [3] 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16

شایسته فر
01-12-1391, 12:45 قبل از ظهر
من جای شما باشم می خریدم
قیمتها تا عید بالاتر میره و بعد عید میترکه!!!!!!!!
هنوز فصل موتور سیکلت نیست اینه وضعمون خدا به خیر بگزرونه فصل موتور سیکلت رو

albaloo
01-12-1391, 12:52 قبل از ظهر
منم با شایسته جان موافقم همون جور که از چند ماه پیش بچها منتظر ارزونی نشستن و جزئ گرونی چیزی نصیبشون شد شما هم زود تصمیم بگیر و بخر داداش

Gladiator
01-12-1391, 01:57 قبل از ظهر
دوست گرامی 220 دو سوپاپه و کاربراتوری ، مدل جدیدی هم تولید نشده ، اون چیزی که شما میگی جدیده pulsar 200ns هستش که شبیه دوکه ، چهار سوپاپ و سه شمع و کاربراتوریه و مجهز به رادیاتور آبه و بسیار موتور خوبیه ، فقط قیافش زیاد جالب نیس ، قیمتشم مثل اینکه دارن پیش فروش میکنن حدود 8 تا 9 میلیون ، شما هم شک نکن ، پالس بخر ، حالا 200 یا 220 فرقی نمیکنه ، هر دوشون بنظر من تو موتورای موجود در بازار ایران با کیفیت ترین هستن و با این قیمت بهترین انتخاب به حساب میان ، پالس 200 الان حدود 5700 و پالس 220 حدود 6200 فی میخوره ، بخر تا گرونتر نشده ، از انتخابت پشیمون نمیشی ، پالس انصافا موتور مردیه:14:

farshad 54
01-12-1391, 11:22 قبل از ظهر
من قصد بدی نداشتم فقط میخاستم مطمئن بشم که شدم من حرفای شمارو قبول دارم وگرنه نمییومدم اینجا مشورت و راهنمایی بگیرم بازم تشکر خیلی خیلی ممنون.
اینو جدی گفتی که 200 مدل جدید زده اونم با این قیمت یا خداااااااااااااااااااا 8میلیون کی میده اینو بخره؟!!!!!!!!!!!!!عجب وضعی شده به خدا...:vardane::icon_pf _99_:

راستی 220 الان چنده قیمت روز میخام؟

و اینکه بعداز عید میاد پایین یا نه؟

اگه شما جای من بودید با این قیمت میخریدید؟:297:

من اصلا وعضم خوب نیس باجون کندن پول درمیارم. :wall3:

مــــــــــــــــــــــــ ـرسی ازهمه تشکر جواب سوالامو دادید.:thanks::flower4:

سلام حسین آقا

اگه میتونی 220 بخر اگه پولت کمتره برو سراغ 200 اگه بازم را نداره 180 بخر مطمئن باش پشیمون نمیشی ، ولی اینم بگم 180 با 220 تو راه رفتن خیلی فرق داره ها ، حتی 200 هم به پای 220 نمیرسه

اینارو چون خودم 220 دارم نمیگما چون قبلا همشو داشتم هم 180 هم 200

موفق باشی داداش

BKING
01-12-1391, 11:53 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

h0ssein
01-12-1391, 01:12 بعد از ظهر
آقا این 220f با 220s چه فرقی میکنه؟:297:

رفتم دنبالش که اگه شد بخرم طرف میگه اینجا که نیست باید از اصفهان بیارم اونم اگه باشه و بدن تازه با این قیمت: 6400 !!!!!!!!! :wall3:

فعلا بیخیالش شدم تا بعد شاید یه فرجی بشه!!!!! :waiting:

Gladiator
01-12-1391, 02:58 بعد از ظهر
220 حرف نداره ، ولی استایل جلوش خیلی بی ریختش کرده ، بنظر من 200 خیلی خوشگل تره ، واقعا استایل 200 حرف نداره

hosein_dig
01-12-1391, 06:00 بعد از ظهر
آقا این 220f با 220s چه فرقی میکنه؟:297:

رفتم دنبالش که اگه شد بخرم طرف میگه اینجا که نیست باید از اصفهان بیارم اونم اگه باشه و بدن تازه با این قیمت: 6400 !!!!!!!!! :wall3:

فعلا بیخیالش شدم تا بعد شاید یه فرجی بشه!!!!! :waiting:

هیچ فرقس نداره
همشون یکین تو هند یه مدل انژکتورشم هس که اینجا نیس و فقط کاربراته

هیچ فرجی نمیشه بدترم میشه

h0ssein
03-12-1391, 11:07 قبل از ظهر
آقا چندتا سوال دارم شاید احمقانه باشه ولی ذهنمو درگیر کرده ممنون میشم جواب بدید تشکر.
این ترانزیستور و خورشیدی 220 چیه ؟کجا هست ؟ کارشون چیه ؟
میشه ترمز جلو 220 رو دوبل دیسک کرد ؟ از یکی پرسیدم گفت میشه ولی 400-500 تومن خرج داره.
کاتالیزوره اگزوزش کجاشه دقیقا ؟ میشه درش اوورد ؟ تو سرعت-شتاب و صداش چه تفاوتی ایجاد میشه ؟

شایسته فر
03-12-1391, 01:27 بعد از ظهر
خورشیدی همون چرخ دنده ای هست که زنجیر چرخ دورشه یکیش رو چرخ عقب هست و یکیش هم جلو به جعبه دنده متصله
کاتالیزورم در بیاری صداش یکم بلند تر و بم تر میشه و یه کوچولو تو شتاب تاثیر داره

h0ssein
03-12-1391, 08:24 بعد از ظهر
مرسی.
این کاتالیزورشو چطور میشه دراوورد؟
و اینکه میشه ترمز جلوشو دوبل دیسک کرد؟:297::297:
اگه میشه خرجش چقده؟
تشکر.

K.I.A
03-12-1391, 08:29 بعد از ظهر
ترمز فقط نیست غیر از دیسک و کالیپر و شلنگ باید یه پمپ قویتر بزارید و رینگ موتور تعویض بشه
وقتی ترمز قوی تر بشه باید لاستیک هم با نوع درجه یک تعویض بشه تا بتونه تاثییرشو بزاره
خرجش از نظر من حدود500 میشه

hosein_dig
03-12-1391, 08:33 بعد از ظهر
نیازی نیست من داشتم این موتورو ترمزش عالیه بیخود دست تو فنیش نبرید

Sent from my XPERIA P using Tapatalk 2

ایلیا
03-12-1391, 10:41 بعد از ظهر
در مورد ترمز همونطور که دوستان گفتن، نیازی به تقویت نداره. ضمنا باید بگم که محل نصب دیسک ترمز رو تو کارخونه با دستگاه‌های دقیق و قوی در میارن تا دیسکی که روش بسته میشه کاملا موازی با چرخ و بدون اعوجاج باشه. اگه این کار به صورت دستی انجام بشه ضمن اینکه دقیق نیست، ممکنه باعث بروز خطراتی هم بشه.
در مورد کاتالیزور هم که توضیحاتو دادن، فقط اگه سر کیسه رو شل کنین، میتونین کاتالیزور رو به صورت استاندارد از موتور حذف کنید.

h0ssein
04-12-1391, 11:31 بعد از ظهر
آقایون امروز یه چیزی خوندم تو اینترنت.
یارو آپاچی 180 داشت اینقدر ازش تعریف میکرد من احساس کردم 1800 نه 180 !! :4chsmu1:
میگف تو شتاب از پالس 220 سرتره میگفت 220رو قورت میده.
180 و 200 پالس هیچی اینا که اصن موتور نیستن.
خلاصه هرچی رسید باره 220 کرده بود.میگفت وزن موتور خیلی بالاست این بدنه واسه این موتور زوره.
میگفت 220 فقط تاپ اسپید بالاتری داره.
این چی میگه راست میگه آپاچی 180 شتاب بیشتری نسبت به 220 داره؟
وزن موتور براچی اینقد زیاده؟نمیشه کمش کرد ؟

hosein_dig
05-12-1391, 12:06 قبل از ظهر
من!آپاچ نداشتم
ولی پالس راحت تره مچ درد نداره شتابشم خوبه سربالای رو که فکرشم نمیکنید دو ترک عین مرد میرفت فیلمشو دارم

Gladiator
05-12-1391, 10:13 قبل از ظهر
خانواده پالس (180 ، 200 ، 220 ) همشون از آپاچی تو کیفیت و سگ جونی سرترن ، آپاچی خیلی ناز نازیه

Mohammad62
05-12-1391, 01:13 بعد از ظهر
تیونینگ 220، من که خیلی حال کردم باهاش :flower4:

h0ssein
05-12-1391, 01:26 بعد از ظهر
آقا بالاخره شتاب کدوم بیشتره،آپاچی 180 یا پالس 220 ؟؟؟:297::297:
و اگه شد میخام یه 220 صفر بردارم،آقا نگیرم یهو ببینم 120تابیشتر نمیره،این مدل 91 هیچ مشکلی نداره؟؟؟؟:hanghead:

ایلیا
05-12-1391, 03:55 بعد از ظهر
حاج حسین، بهتره برای اینکه سریع‌تر به نتیجه برسی، یه تاپیک مشاوره یا مقایسه بزنی. الان شما موندی بین 220 و آپاچی 180.
اگه تاپیک‌های مشاوره رو خوندی و به نتیجه نرسیدی، اونوقت یه یه تاپیک ایجاد کن تا بچه‌ها کمکت کنن.
موفق باشی.

abl2
05-12-1391, 05:49 بعد از ظهر
سلام به همه 220 سوارها
درجواب اقا
h0ssein خواستم عرض كنم چون قبلا تجربه سواري هر دو موتور داشتم پالس 220 از همه نظر(سرعت قدرت شتاب كيفيت قطعات) از اپاچ بالاتر خودم حتي دو ترك با اپاچي مسابقه دادم گرفتمش.
در مورد سرعت موتور من 138 دوترك باهاش رفتم . البته موتورم با (شمع ايريديوم سوزني دنسو . نصب اگزوز تايگر بدون كاتاليز. بالاتر بردن سوزن ژيگلور كاربرات .بنزين سوپر با مكمل افزايش عدد اكتان) به سرعت 147 رسيده بودم .
بچه ها قدر موتورتون بدونين 220 واقعا موتور مرديه.
ارادتمند همه دوستان ابوالفضل....

شایسته فر
05-12-1391, 08:07 بعد از ظهر
2904229043

Ali
05-12-1391, 11:19 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] jpg

h0ssein
06-12-1391, 09:19 قبل از ظهر
این عکس رو تاحالا دیده بودید؟من تازه دیدم خیلی تمیزه...!!:5:

پالس 220 طرح رپسول -----> خیلی باهاش حال کردم شما چی؟

29078

شایسته فر
06-12-1391, 09:38 قبل از ظهر
اگزوزش مال ماشینه
فکر می کنم حدود 3 گزاشته بود برا فروش

man_u
06-12-1391, 05:57 بعد از ظهر
این عکس شایسته فر فلاپ gsx هستش اسمش نتونستم بخرم
ولی این یکی هیولاست بدون دست زدن به شاستی فقط تک کمک کرده و دوشاخ چرخ
ببینید
29097 29098 29099

دقت کنید هنوز درب بغلش فابریکه
حتی زین جلوش زین پالسه
قسمت بالای فلاپ هم برای خودشه با آینه و تلق جلو

شایسته فر
06-12-1391, 06:04 بعد از ظهر
حرکت جالبیه ولی مشخصه با فایبر ساخته شده
شایدم ایراد عکاس و دوربین عکاسی باشه
انگاه فلاپ موج داره!!!
ولی قشنگ شده خیلی

mra680
06-12-1391, 07:28 بعد از ظهر
سلام و درود . . .
:gigglesmile::gigglesmile::gigglesmile::gigglesmil e::gigglesmile::gigglesmile:

حریف میطلبم . . .

بدون دخالت توی شاسی . . .حتی خراب شدن یکی از قطعات فابریک . . .

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

یه طراحی کم داره که اونم انجام بدم همه میمونید توی طرحش
با تشکر فراوان از آقای بالاخانی برای ساخت و نصب فلاپ های موتور
موفق باشید

Garbaz
06-12-1391, 07:56 بعد از ظهر
گلگیر عقبش خیلی تو ذوق می زنه ، یجورایی ضایست. بقیه جاهاش عالی ، توپ.

mra680
06-12-1391, 08:18 بعد از ظهر
گلگیر عقبش خیلی تو ذوق می زنه ، یجورایی ضایست. بقیه جاهاش عالی ، توپ.
درود . . .
گلگیر عقب مختص زمستون هست و هوا که میزون بشه بازش میکنم دوست عزیز . . .
بدون اون گلگیر خودت میدونی چه بلایی سر لباس و موتور میاد:i'm ok:

farshad 54
06-12-1391, 08:46 بعد از ظهر
سلام و درود . . .
:gigglesmile::gigglesmile::gigglesmile::gigglesmil e::gigglesmile::gigglesmile:

حریف میطلبم . . .

بدون دخالت توی شاسی . . .حتی خراب شدن یکی از قطعات فابریک . . .

یه طراحی کم داره که اونم انجام بدم همه میمونید توی طرحش
با تشکر فراوان از آقای بالاخانی برای ساخت و نصب فلاپ های موتور
موفق باشید

سلام دوست عزیز خیلی قشنگ شده دستت درد نکنه ، هزینش چقدر شد ؟ اگه خودمون طرح بدیم میتونه بسازه ؟

ایلیا
06-12-1391, 09:20 بعد از ظهر
ظاهرا بی‌خیال جک وسط شدی آقا محمدرضا. و اینکه دست انداز اگزوزتو آسیب نمیزنه؟

کاوه
06-12-1391, 09:31 بعد از ظهر
سلام محمد جان موتورت خوشگل شده
میگم این اگزوزت انگار فقط یه لوله هستش ؟؟؟
یه عکس دقیق از اگزوز اگه داری بذار ممنون
یکمم بیشتر دربارش توضیح بده
جای نصب پلاک رو چه کردی؟؟؟

mra680
06-12-1391, 09:49 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز خیلی قشنگ شده دستت درد نکنه ، هزینش چقدر شد ؟ اگه خودمون طرح بدیم میتونه بسازه ؟
درود به شما
چشماتون قشنگ میبینه . . .
طرح فلاپ همینه دوست من و همین طرح میشینه(تک طرح هستش)
البته به غیر اقای بالاخانی پایین تر از نمایندگی مرکزی خیابان ولیعصر هم طراحی میکنن که با دستکاری توی نیم فلاپ جلو انجام میشه که من نپسندیدم

ظاهرا بی‌خیال جک وسط شدی آقا محمدرضا. و اینکه دست انداز اگزوزتو آسیب نمیزنه؟
درود . . .
ظاهرا که نه . . .به خاطر طرح اگزوز مجبور شدم که البته با طرح جدید اگزوزم باز هم امکان بستن جک هست با همین شکل و طرح
اصلا نمیگیره ایلیا جان . . . خیلی تستش کردم مگه یه قوس خیلی با کمان تیز و مساحت زیاد به همراه راکب سنگین بالای 200 کیلو(دو ترک)
موفق باشی

- - - Updated - - -

کیفیت عکس خوی نیس
دور رینگ برچسب قرمز بزنی خیلی قشنگ میشه
درود حسین جان
خوب با گوشی گرفته شده و ریسایز شده(تغیر سایز)
میخوام رنگش کنم هم رنگ براکت ها(نقره ای)البته شاید:hanghead:

سلام محمد جان موتورت خوشگل شده
میگم این اگزوزت انگار فقط یه لوله هستش ؟؟؟
یه عکس دقیق از اگزوز اگه داری بذار ممنون
یکمم بیشتر دربارش توضیح بده
جای نصب پلاک رو چه کردی؟؟؟
سلام و درود کاوه جان
چشات قشنگ میبینه
لوله خالی نیست(منبع هم داره)
اگه عکس بزارم طرحم لو میره که . . .:2i8d4ao:ولی برای شما پ خ میکنم عزیز و برات کامل توضیح میدم(البته زمان میبره چون باید فلاپ ها رو باز کنم پس عجله نکن)باشه؟:hanghead:
پلاک؟؟؟پلاک چیه؟؟؟
سیار میچرخه و گاهی هم به صورت گویا میگم . . .
اونم ساختم براش میبندم
از زیر گلگیر تسمه کشیدم(مثل تسمه ای که برای بچه گلگیر(شلگیر)درست کردم
موفق باشی

کاوه
07-12-1391, 12:01 قبل از ظهر
بسیار هم عالی
الان که هوا سرده جواب میده
امیدوارم تو فصل تابستون هم راحت باشی و مشکلی پیش نیاد

man_u
07-12-1391, 11:59 قبل از ظهر
البته این حرکت هم خیلی جالبه اگه میتونی انجام بده
فکر کنم رینگ دیلیم بهش بخوره یا پیشرو پارس که لاستیگ بزرگ بندازی
فقط یه کمک قوی میخواد اونم گازی
29113 29114 29115

گلگیر عقبشم مثل موتور سنگینه
جز کمک به هیچ چیز دست نزده با یک تغییرات اصلا شبیه پالس نمیمونه

mra680
08-12-1391, 12:17 قبل از ظهر
بسیار هم عالی
الان که هوا سرده جواب میده
امیدوارم تو فصل تابستون هم راحت باشی و مشکلی پیش نیاد
درود . . .
چه چیزی مشکل بشه برام عزیز؟؟؟
فلاپ؟اگزوز؟جک؟کدومش؟؟؟

---------- Post added سه شنبه ۰۸ اسفند ۹۱ at ۱۲:۱۷ قبل از ظهر ---------- Previous post was دوشنبه ۰۷ اسفند ۹۱ at ۱۱:۲۵ بعد از ظهر ----------

البته این حرکت هم خیلی جالبه اگه میتونی انجام بده
فکر کنم رینگ دیلیم بهش بخوره یا پیشرو پارس که لاستیگ بزرگ بندازی
فقط یه کمک قوی میخواد اونم گازی
29113 29114 29115

گلگیر عقبشم مثل موتور سنگینه
جز کمک به هیچ چیز دست نزده با یک تغییرات اصلا شبیه پالس نمیمونه
درود . . .
اصلا دنبال همچین حرکتی نمیرم . . .
به خاطر چنددلیل
1-باید دوشاخ به تعداد زیادی تک کمک باشه تا بشه یکی رو قالب کرد و دوشاخی سایز بشه که فاصله دو محور حفظ بشه و تعادل استاندارد موتور به هم نخوره
2-کاری که نیاز به تغییر توی شاسی موتور داشته باشه رو اصلا نمیپذریم(میشه من در آوردی)
3-بلتعب لاستیک پهن تر میخواد و ادوات سنگین تر میشه و جون و قوت موتور رو میگیره
4-موتور برای این حالت طراحی نشده اصلا
5-هیچکی رو نمیشناسم و موجودیت نمیدم که بتونه خیلی تمیز و بی نقص این کارو انجام بده(اصلا نیست)
من فقط اون گلگیر روی لاستیکش رو پسندیدم که باید بگردم ببینم چی میتونم بهش بخورونم
درکل عکس جالبی بود عزیز مرسی

mra680
08-12-1391, 12:34 قبل از ظهر
دوست عزیز منظور کاوه خان حرارت انجین بود.

درود . . .
حرارت انجین که خارج نمیشه از فلاپ ها؟؟؟مخصوصا توی ترافیک تابستون؟؟؟
اونم مشکلی نداری یه به قل دوستان دوشواری خاصی نداره . . .
اونم طرح براش دارم که به وقتش روش اجراش میکنم . . .
کاری که میکنم بی حساب کتاب نیست و فکر همه جاشو کردم

mra680
08-12-1391, 12:54 قبل از ظهر
دوست عزیز منم یکم ور رفتم با اگزوز پالس و درپوش انتهای اگزوز چند جاش برش دادم که هم صداش بم تر شد و هم نفس موتور آزادتر ، اگه پیشنهاد بهتری دارید برای اگزوز لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم. (کاتالیزور هم برداشتم)

درود دوست من
از اگزوز فابریک چیز زیادی درست و درمون در نمیاد . . .
شما خودت هم میگی کاتالیزور حذف شده و چند برش هم دادی . . .
اول بگرین دنبال یک منبع سبک و ارزون قیمت
بعد یه لوله تامنبع یه قطر 4 پیدا کنید بدین براتون خم بدن مثل لوله اگزوز موتورتون یا به قل دوستان هدرز(باید دستگاه نورد کاری داشته باشه)فقط اگزوز ساز ماشین خبره و ماهر
زخامت لوله هم بیشتر از 5 میلی متر نباشه و کمتر هم نباشه
تا این جای کار میشه شکل اگزوز فابریک
حالا برای بازدهی بیشتر باید طول سیستم اگزوز کوتاه بشه ولی نه تا حدی که بدون منبع اگزوز بشین به دلیل صدای زیاد . . آلایندگی بالا و فشار بای پس اتمسفر به داخل سیلندر(یعنی جوری نشه که سوپاپ دود مثل سوپاپ سوخت(گاز عمل کنه)
منظور رو رسوندم؟

mra680
08-12-1391, 01:18 قبل از ظهر
ممنون ، بله متوجه شدم . ولی خیلی خوب میشد که پالس هم مثل هیوسانگ انبارش پیچ میشد. البته اینجور که من دیدم چهار تا پیچ داره ته انباره. ولی پالس یه تیکه هست.

درود . . اینو خوب گفتی عزیز . . .کاری نداره که یه واشر گلویی میخواد با یه لبگیر لوله
ساختنش کاری نداره که . . .خوب شد یادم انداختی خدا رفتگانت رو بیامرزه و هم چنین خودت رو . . .اینم میسازم و آموزش رو میزارم تو سایت که خیلی به درد میخوره(سعیم میکنم نمونه استاندارد بزنم تا بشه همه جور اگزوز سوار کرد)ولی حتما باید لوله استاندارد از انباره جدا بشه تا عملی بشه یا یک لوله جدید براش خم کاری بشه
من تا حالا برش ندادم انباره اگزوز موتور رو و موشکافی نکردم . . .باید برم سمتش

ایلیا
08-12-1391, 07:47 قبل از ظهر
چیز جذابیه. علی الخصوص مال پالس 200 و 220 که انباره‌ش دو جداره‌س. البته باز چیز خاصی توش نیست. فقط اینکه میشینی با فرمول‌های مکانیک بازی میکنی تا یه اگزوز پرنفس و خوش صدا از توش در بیاری جالبه ...

جانسون
08-12-1391, 11:53 بعد از ظهر
محمد رضا داداش اون چیزی که مخوای برا منبع درست کنی بهش میگن رابط 15 تا 10 ت قیمتشه جوش میدن به منبع و یه جوش به هدرز دیدمت برات مشتی توضیح میدم...

mra680
09-12-1391, 02:16 بعد از ظهر
دوستان پالس 220 زنجیری هست یا دنده تایم؟؟؟؟
درود به شما
زنجیری هست با کمانی های پلاستیکی:25:

farshad 54
09-12-1391, 08:33 بعد از ظهر
درود دوست من
از اگزوز فابریک چیز زیادی درست و درمون در نمیاد . . .
شما خودت هم میگی کاتالیزور حذف شده و چند برش هم دادی . . .
اول بگرین دنبال یک منبع سبک و ارزون قیمت
بعد یه لوله تامنبع یه قطر 4 پیدا کنید بدین براتون خم بدن مثل لوله اگزوز موتورتون یا به قل دوستان هدرز(باید دستگاه نورد کاری داشته باشه)فقط اگزوز ساز ماشین خبره و ماهر
زخامت لوله هم بیشتر از 5 میلی متر نباشه و کمتر هم نباشه
تا این جای کار میشه شکل اگزوز فابریک
حالا برای بازدهی بیشتر باید طول سیستم اگزوز کوتاه بشه ولی نه تا حدی که بدون منبع اگزوز بشین به دلیل صدای زیاد . . آلایندگی بالا و فشار بای پس اتمسفر به داخل سیلندر(یعنی جوری نشه که سوپاپ دود مثل سوپاپ سوخت(گاز عمل کنه)
منظور رو رسوندم؟
درود
محمد رضا جان یه سوال من یه منبع اگزوز rimus دارم که قبلا روی ماشینم بود و چون صداش خیلی خفن بود بازش کردم یکی دیگه بستم رو ماشین ، حالا میخوام ببینم اگه بخوام ببندمش رو موتور این قضیه

لوله تا منبع رو کسی سراغ داری خم کاریشو انجام بده تا این منبع رو هم بندازم سرش ببندم رو موتور ببینم چه فنتی میشه ، البته بگم منبع زیاد بزرگ نیست و کاملا رو موتور قابله نصبه فقط گیره لولشم

چون نمیخوام به اگزوز فابریک موتور دست بزنم

ایلیا
09-12-1391, 11:02 بعد از ظهر
آقایون من تازه کارم در مورد سوالات قبلیم لطف کردید جواب ندادید لااقل اینو جواب بدید این زنجیری و دنده تایم چیه؟یکم درموردش توضیح بدید.
مرسی...
حسین جان، زنجیر و دنده‌ی تایم وظیفه‌ی چرخوندن میل بادامک یا میل سوپاپ رو به عهده دارن. به این صورت که دنده تایم ( دقیقا شبیه به خورشیدیه موتوره فقط کوچیکتره ) سر میل لنگ قرار میگیره و توسط زنجیر تایم به دنده‌ی بالایی که سر میل سوپاپ وصله مرتبط میشه ( عین زنجیر و دنده‌ی دوچرخه ). حالا تو بعضی موتورا میان این زنجیرو حذف و از تسمه تایم استفاده میکنن که لاستیکیه. از مزایای زنجیر تایم میشه به عمر بالاش اشاره کرد، اما در مقابل تسمه تایم صدا و ارتعاش نداره. تعویض و تنظیم تایم انجین کار هر کسی نیست و اگه فقط یه دنده عقب‌تر یا جلوتر بشه، باعث بد کارکردن یا آسیب جدی به کف پیستون و سوپاپ‌ها میشه.

mra680
10-12-1391, 11:21 قبل از ظهر
درود
محمد رضا جان یه سوال من یه منبع اگزوز rimus دارم که قبلا روی ماشینم بود و چون صداش خیلی خفن بود بازش کردم یکی دیگه بستم رو ماشین ، حالا میخوام ببینم اگه بخوام ببندمش رو موتور این قضیه

لوله تا منبع رو کسی سراغ داری خم کاریشو انجام بده تا این منبع رو هم بندازم سرش ببندم رو موتور ببینم چه فنتی میشه ، البته بگم منبع زیاد بزرگ نیست و کاملا رو موتور قابله نصبه فقط گیره لولشم

چون نمیخوام به اگزوز فابریک موتور دست بزنم
درود به شما
سراغ دارم
برات آمار میگیرم قیمت میدم بهت اگه خواستی میگم بیای برات خودم ببندم یا میدم لولرو خودت بری ببندیش
فقط یکمی طول میکشه عزیز
ولی تا آخر هفته دیگه بهت خبر میدم چون مشغله دارم در حد تیم ملی:hanghead:
موفق باشی

mamad megeli
10-12-1391, 11:57 قبل از ظهر
اقا این موتور فوق العادس من که خیلی ازش راضیم مال من مشکیه

- - - Updated - - -

اینم عکسش
28011

- - - Updated - - -

قیمت جدیدش 6200 اگه پیدا کنید
چون فعلا نیست!!![/QUOTE]

Garbaz
11-12-1391, 01:23 قبل از ظهر
آقا نگفتید چرا صفر این لامسب نیست؟
بعد از عید صفرش به بازار میاد؟
دلیلش چیه که نیست ؟
:icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_::icon_pf _99_:

دوست عزیز کی گفته نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

می خوای جواب سوالتو بگیری این کاری که میگم انجام بده :

1) برو تو سایت فارس اتو [Only registered and activated users can see links] اطلاعات کامل درباره این موتور و اینکه برای فروش موجود هست یا نه کامل نوشته.

2) می خوای خیالت راحت شه تو همون سایت برو تو قسمت تماس با ما و شماره دفتر مرکزی شرکت فارس خودرو نوشته ، تماس بگیر و با قسمت فروش صحبت کنید و جواب سوالتون بگیرید. من که هر وقت تماس گرفتم خیلی خوب و با حوصله جواب سوالات دادند.

موفق باشید.

ميلاد هركول
11-12-1391, 12:29 بعد از ظهر
تو اصفهان صفرش نيست يه قرمز بود تا دو روز پيش كه اونم فروخته 7200!!!!!!!!!!
چند تا از فروشنده ها ميگفتن چند ماهه توليد نشده و اصلا ديگه توليد نميشه اما من از نمايندگيه فارس پرسيدم اتفاقا يه 200 صفرم داشت زده بود 5600 گفت توليد ميشه اما الان چون اخر ساله صبر كردن مدل 92 را بدن تو بازار والا ما كه نفهميديم به حرف كي گوش بديم!!!!!!:s (9):

Mohammad62
11-12-1391, 01:01 بعد از ظهر
این رنگشم قشنگه :)

dani24
11-12-1391, 01:50 بعد از ظهر
خیلی خاکستریش رخ داره . من تا حالا ندیدم . لاستیک عقبش خیلی حرفه ای به نظر میاد .

h0ssein
11-12-1391, 05:17 بعد از ظهر
آقا چطوره 135رو 4سوپاپ زدن و 220رو 2سوپاپ!!!(با توجه به اینکه 220 سی سی سنگینتری داره)
با عقل جور در نمیاد!!خیلی مسخره س.اگه اینطور باشه 135با وزن کمی که داره تو شتاب اولیه با 220 جلوترمیره!!
نظردوستان چیه؟

راستی چندوقت پیش یکی از دوستام تعریف میکرد میگفت:من با 135بودم تنها و با یه 220دوترکه شتاب زدیم پابه پا هم رفتیم!!من خیلی
تعجب کردم!!
گفتم اگه اینطوریه برم توکار135 نه 220!!!

از دوستان کمک میخام منو راهنمایی کنید و نظر بدید...:au:

شایسته فر
11-12-1391, 08:36 بعد از ظهر
آقا چطوره 135رو 4سوپاپ زدن و 220رو 2سوپاپ!!!(با توجه به اینکه 220 سی سی سنگینتری داره)
با عقل جور در نمیاد!!خیلی مسخره س.اگه اینطور باشه 135با وزن کمی که داره تو شتاب اولیه با 220 جلوترمیره!!
نظردوستان چیه؟

راستی چندوقت پیش یکی از دوستام تعریف میکرد میگفت:من با 135بودم تنها و با یه 220دوترکه شتاب زدیم پابه پا هم رفتیم!!من خیلی
تعجب کردم!!
گفتم اگه اینطوریه برم توکار135 نه 220!!!

از دوستان کمک میخام منو راهنمایی کنید و نظر بدید...:au:
135 شتاب خیلی خیلی خوبی داره
کلا تکنولوژیش از 220 جدید تر و به روز تره
ولی ابهت 220 یه چیز دیگست
خواستی بین این دو موتور مشاوره بگیری یه تاپیک بزن چون اینجا جاش نیست

farshad 54
12-12-1391, 08:26 بعد از ظهر
293992940029401

این suzuki 650 sv که برای طراحی پالس 220 ازش الهام گرفته شده

- - - Updated - - -

294022940329404

اینم چند تا 220 خوشگل :riz284:

h0ssein
13-12-1391, 05:02 بعد از ظهر
سلام بچه ها.
امروز یه چیز جالب از نت گرفتم یه نگاهی بندازید فک کنم یه چیزاییش اشتباه باشه!!!!!! :waiting:[Only registered and activated users can see links]

29455

dani24
13-12-1391, 05:25 بعد از ظهر
پالس 200 که رادیات روغن داره ....
اینجا نوشته نداره
در مورد سرعت هم بگم نهایت سرعتی که دور موتور میره رو رد لاین رو نوشته یعنی پالس 200 تو سرعت 127 میره رو رد لاین اما تا 140 میره.

ایلیا
13-12-1391, 05:47 بعد از ظهر
سلام بچه ها.
امروز یه چیز جالب از نت گرفتم یه نگاهی بندازید فک کنم یه چیزاییش اشتباه باشه!!!!!! :waiting:[Only registered and activated users can see links]

نصف بیشتر اطلاعاتش غلطه. احتمالا ازین سایتای فروشگاهی بوده و به خاطر جذب مشتری این چیزا رو نوشته. شما میتونی بری تو همون سایت و برای تنویر افکار کامنت بذاری.

mra680
14-12-1391, 12:17 قبل از ظهر
293992940029401

این suzuki 650 sv که برای طراحی پالس 220 ازش الهام گرفته شده

- - - Updated - - -

294022940329404

اینم چند تا 220 خوشگل :riz284:

درود . . .
تشکر . . .
عکس وسط موتوری که ابکاری شده انژکتور میباشد . . .:s (9):
طبق آخرین اطلاعات که به دست آوردم . . .سری انژکتور به دلیل تعمیر و نگهداری در داخل کشورهای دیگه(فرستادن دستگاه های چک و باکس ها)صادر نشده . . .

h0ssein
16-12-1391, 11:42 قبل از ظهر
دوستان تو نت مشغول سرچ کردن در مورد موتور بودم به یه چیزی برخوردم گفتم شمام ببینید نظر بدید:
یکی از دوستان گفته بود: "تو سایت باجاج حداکثر سرعت 220 رو 140 زده اما کیلومتر دیجیتالیش در سرعتهاي بالا اشتباه نشون میده .اگه از گردنه پایین بیاد 155 میره اونم خیلی
طول میکشه."
"و اینکه گفته بودند سرعت کروز پالس 220 120 و سرعت لحظه ای 155 داره!"
آقایون یه توضیحی دراین مورد میدید؟
مرسی.:hanghead:

Mohammad62
16-12-1391, 11:54 قبل از ظهر
دوستان تو نت مشغول سرچ کردن در مورد موتور بودم به یه چیزی برخوردم گفتم شمام ببینید نظر بدید:
یکی از دوستان گفته بود: "تو سایت باجاج حداکثر سرعت 220 رو 140 زده اما کیلومتر دیجیتالیش در سرعتهاي بالا اشتباه نشون میده .اگه از گردنه پایین بیاد 155 میره اونم خیلی
طول میکشه."
"و اینکه گفته بودند سرعت لحظه ای پالس 220 120 و سرعت کروز 155 داره!"
آقایون یه توضیحی دراین مورد میدید؟
مرسی.:hanghead:

دو ترک، یکم باد لاستیک جلو کم بود؛ تو سرعت 120، حدود 12 تا زیاد نشون میداد (یعنی سرعت واقعی 108 تا بود). این قضیه خیلی تحت تاثیر بار روی موتور و تنظیم بودن باد لاستیک جلو قرار داره. تنها راهش استفاده از چی پی اس و مقایسه سرعت نمایشی اون با کیلومتر موتوره.
تو گردنه با پالس 200 به نهایت سرعت 147 رسیدم. ولی چون جی پی اس نداشتم نمیدونم سرعت واقعیم چقدر بود؟!!! :hanghead:

Garbaz
16-12-1391, 12:49 بعد از ظهر
در مورد اینکه پالس چند تا سرعت میره بحث نمی کنم ولی بنده در چندین مورد با جی پی اس گوشیم کیلومتر شمار پالس چک کردم و دقیقا یک عدد نشون میداد ، حالا یکی بالا و پایین.

Garbaz
16-12-1391, 01:38 بعد از ظهر
سنسور کیلومتر رو چرخ جلو قرار گرفته و بر اثر چرخش چرخ جلو به تعداد دور در ثانیه میزان سرعت شما رو میسنجه ، حالا اگه تایر جلو کم باد باشه انگار چرخ شما محیطش کم میشه ، در نتیجه چرخ جلو تعداد دور بیشتری میزنه و کیلومتر بیشتر نشون میده ، در صورتی که سرعت شما کمتره

دوست عزیز حرف شما صحیح هست ، ولی اینجور که بنده می دونم با کم بودن باد لاستیک ما با تغییر مسافت طی شده طرف هستیم و سرعت در هر شرایط یکسان نشون داده میشه.

Gladiator
16-12-1391, 02:42 بعد از ظهر
دوست عزیز حرف شما صحیح هست ، ولی اینجور که بنده می دونم با کم بودن باد لاستیک ما با تغییر مسافت طی شده طرف هستیم و سرعت در هر شرایط یکسان نشون داده میشه.

درسته با کمبود مسافت طی شده طرفیم ، ولی سرعت سنج که نمیتونه اینو تشخیص بده ، سرعت سنج تنها و تنها با شمارش تعداد چرخش در ثانیه میتونه سرعت و مسافتو تشخیص بده ، حالا شما چرخ فرقون ببند 20 کیلومتر برو 80 تا نشون میده ، چرخ اتوبوس ببند 100 تا برو 30 تا نشون میده ، چون هر چه چرخ از استاندارد اون وسیله کوچکتر باشه تندتر میچرخه و هرچه بزرگتر کندتر میچرخه ، در نتیجه مسافت طی شده در نظر گرفته نمیشه

ایلیا
16-12-1391, 03:18 بعد از ظهر
کم بودن باد لاستیک موثره، ولی نه در حد 10 کیلومتر خطا !!!!!!! نهایتا 2 کیلومتر خطا داشته باشه. مگه اینکه کلا موتور رو رینگ راه بره. یه دلیلی که کارخونه‌ها تاکید دارن طبق استاندارد اونا باد لاستیکا رو تنظیم کنین همینه

dani24
16-12-1391, 03:33 بعد از ظهر
کم بودن باد لاستیک موثره، ولی نه در حد 10 کیلومتر خطا !!!!!!! نهایتا 2 کیلومتر خطا داشته باشه. مگه اینکه کلا موتور رو رینگ راه بره. یه دلیلی که کارخونه‌ها تاکید دارن طبق استاندارد اونا باد لاستیکا رو تنظیم کنین همینه
حتی کمتر ، باد لاستیک تاثیر خیلی کمی داره . دلیل اختلاف 10 کیلومتری چیز دیگه ای هست که من حدس می زنم برای عدم تجاوز از سرعت مجاز واقعی از روی عمد طراحی شده باشه

Gladiator
16-12-1391, 03:42 بعد از ظهر

نمیشه دقیق گفت چند کیلومتر خطا داره ، چون درصد خطا یه تناسب داره ، بستگی داره به چه تناسبی چرخ از حالت استاندارد بزرگتر یا کوچکتر بشه ، تو سرعت بالا که چرخش تایر زیاد میشه اختلاف محسوس هست ، تو سرعت بالای 100 کیلومتر در اثر کم بادی اختلاف به 8 تا 10 کیلومتر هم میرسه ، هر چه کم بادتر اختلاف بیشتر ، من خودم یک بار امتحانی باد تایر جلوی پالس 200 رو کم کردم ، موتور خیلی نرمتر شد و تو دست اندازا عالی بود ، ولی تو شتاب خیلی تاثیر منفی داشت همینطور موقع گرفتن ترمز جلو موتور یکم گیج میزد ، چرخ جلوی موتور سایزش "17 هست ، اگه فرضو به این بگیریم که چرخ موتور انقدر کم باد باشه که برسه به "16 اونوقت با یک تناسب ساده میتونیم اندازه خطا رو بدست بیاریم ، نتیجه اینکه تو سرعت 100 کیلومتر تایر استاندارد 100 کیلومترو نشون میده و تایر کم باد حدود 106 تا 107 کیلومترو نشون میده و تو سرعت 120 اختلاف به 8 تا 9 کیلومتر هم میرسه ، یعنی تایر استاندارد 120 رو نشون میده و تایر کم باد 128 تا 129

- - - Updated - - -

اینم مد نظرتون داشته باشین که تایر ماشین با موتور خیلی فرق میکنه ، تایر ماشین کفش تخته در حالیکه تایر موتور حالت نیم دایرست و کم بادی تاثیر بیشتری از لحاظ سایز روش میذاره

ایلیا
16-12-1391, 03:51 بعد از ظهر
درسته، ولی به نظرم تناسب درصد خطا یه نسبت خطی باشه، نه لگاریتمی. به هر حال باید خودم یه بار با جی.پی.اس امتحان کنم.

Garbaz
16-12-1391, 07:19 بعد از ظهر
حسین جان من نمی دونم با چه نرم افزاری یا چه گوشی چک می کردید ولی فقط اینو می دونم که جی پی اس با دقیق ترین ماهواره ها کنترل میشه و اگه اختلاف داشته باشید مشکل از کیلومتر ماشینتون هست و نه جی پی اس. الان تمام نقشه کشی راه و ترابری با دستگاه ها و دوربین های جی پی اس دار انجام میشه.

دوستان میزان باد لاستیک های عقب و جلو چند باید باشه.؟؟

flower
16-12-1391, 07:23 بعد از ظهر
من متاسفانه gps ندارم که بتونم تست کنم ، شما زحمت بکش اگه تونستی تست کن نتیجه رو به ماهم بگو ، ولی طبق حساب سرانگشتی که من کردم باید درست باشه

دقیقا من تست کردم 6 کیلومتر خطا داره با جی پی اس گارمین 500 هزار تومانی

mahdi24
16-12-1391, 07:41 بعد از ظهر
کیفیت انجین 220 رو چطور ارزیابی می کنید ؟ گرمای انجینش در چه حده چون من شاید بخوام تا عید بخرمش و برام خیلی مهمه موتور خیلی گرما تولید نکنه

hosein_dig
16-12-1391, 07:56 بعد از ظهر
سلام نه داداش گرماش اوکیه اصلا اذیت نمیکنه حتی تو گرمترین روزای تابستون
موتوری بی درد سریه
روغن عوش کن بنزین بزن سوار شو و ایشالا تصادفم نکنی
گرفتی فلاپو بده صدا گیری یا خودت صدا گیری کن
رادیات روغنش خیلی تاثیر داره صفحه کلاج اصلا تو گرما هم اذیت نمیکنه

Gladiator
16-12-1391, 08:33 بعد از ظهر
دوستان میزان باد لاستیک های عقب و جلو چند باید باشه.؟؟

جلو 28.4psi و عقب 31psi

farshad 54
16-12-1391, 08:37 بعد از ظهر
کیفیت انجین 220 رو چطور ارزیابی می کنید ؟ گرمای انجینش در چه حده چون من شاید بخوام تا عید بخرمش و برام خیلی مهمه موتور خیلی گرما تولید نکنه

درود

انجین 220 اصلا گرما یه اضافه نداره ، و به دلیل داشتن رادیات روغن بعد چند ساعت سواری هم افت توان پیدا نمیکنه ، اگر موتور صفر میخرید تو آببندیش دقت کنید انجینش هم به صدا ی اضافه نمیفته

اگر هم کارکرده میخرید دقت کنید انجین صدای اضافه و غیر عادی نداشته باشه ، البته یه نمه صدای زوزه از انجین 220 ها نرماله و جای نگرانی نداره .

در کل موتور خوبی هست و میشه بش اعتماد کرد

موفق باشید

K.I.A
16-12-1391, 10:08 بعد از ظهر
دوستان جهت اطلاع بگم که چرخ جلو کم باد باشه /باعث دوران اینرسی چرخ میشه و مسافتو سایش داره و... پس کیلومتر کمتر نشون میده.

Garbaz
18-12-1391, 10:47 بعد از ظهر
اینطور که بنده شنیدم ، تا قبل از سال 86 شرکت بهتاز وارد می کرد با همون اسم پولسار و بعد از سال 86 که امتیاز فروش شرکت فارس موتور تحویل گرفت و با نام پالس به مردم عرضه کرد.

حالا دقیق نمی دونم دیگه.

اما به نظرم 0 تا 100 پالس پژو بگیره ولی از 100 تا 120 شاید پژو موفق تر باشه (نظر بنده بود)

Gladiator
19-12-1391, 12:08 قبل از ظهر
دوستان شتاب صفر تا 120 بین پالس 220 و پژو جی ال ایکس کدوم میبره؟
پالس و پولسار چه فرقی بینشون هست؟
چون من دقت کردم رو باک تعدادی موتورها نوشته پالس و تعدادی دیگه نوشته پولسار!!:bunnyearsmiley:

در اصل کمپانی باجاج نام این مدل محصولشو گذاشته pulsar ، پالس هیچ تفاوتی با پالسار نداره ، در حقیقت همونه ، فقط پس از مونتاژ در ایران این نامو براش گذاشتن pulse

K.I.A
19-12-1391, 11:45 قبل از ظهر
پالس معنیش یعنی جهنده.

Garbaz
21-12-1391, 01:35 بعد از ظهر
دوستان چند سواال :

1) شما شمع سوزنی تایید می کنید برای پالس؟

2) آیا تاثیری محسوسی در موتور شاهد هستیم؟

3) بهترین مدل شمع سوزنی با قیمت حدودی بگید ممنون میشم؟

مرسی :grouphug:

K.I.A
21-12-1391, 08:00 بعد از ظهر
بله خوبه /
سوزنی دنزو اصل 15 تومنه برای پالس/2تا میخواید میشه 30 تومن حدودا

Nobahar
21-12-1391, 10:59 بعد از ظهر
ایریدیوم سوزنی دنزو 35 تومن دانه ای. دو تاش 70 تا ناقابل.

من ان جی کی انداخته بودم رو پالس دونه 20.

farshad 54
22-12-1391, 05:53 بعد از ظهر
ایریدیوم سوزنی دنزو 35 تومن دانه ای. دو تاش 70 تا ناقابل.

من ان جی کی انداخته بودم رو پالس دونه 20.

درود

ایریدیوم من میخواستم بخرم گفتن مال موتوره انژکتوریه واسه موتور کاربرات پلاتینیوم میندازن ngk قیمت 15 تومن

از موتور سازمم پرسیدم گفت فرق خواصی نداره فقط عمرش بیشتره

mra680
22-12-1391, 07:50 بعد از ظهر
درود . . .
دوستان برای خرید شمع اگه مارک DENSO خواستن تهیه کنن . . .
حتما به مدلش دقت کنن
مدل iu20 نخرین . . .
مدل برابر و پیشنهادی میشه iu27
من این اشتباه رو کردم
مدل ngk هم براتون پیدا کردم
میشه CR9E سمت چپ و CR8E برای راست
2999829999
فقط نمیدونم چرای شمع رو به دوقسمت چپ و راست تفکیک کرده(البته شمع سمت چپ برای موتور ملاک هست یعنی شمع 1 حساب میشه)
29997
موفق باشید

K.I.A
22-12-1391, 10:13 بعد از ظهر
شمع دوم تو اوانس و ریتارد تو دور بالای 8000 کامل تو مداره .

ایلیا
22-12-1391, 10:53 بعد از ظهر
دوستان دیدم بحث شمع سوزنیه، گفتم یه سری اطلاعات در اختیارتون بذارم.
شمع‌های ایریدیوم سوزنی دوتا مزیت نسبت به شمع‌های معمولی دارن:
1- عمرشون تقریبا 5 یا 6 برابر شمع‌های معمولیه ( به خاطر ایریدیوم بودن )
2- تو دور بالا که فشار زیاد میشه راندمانشون کم نمیشه و بهتر از شمع‌های معمولی کار میکنن.
البته یه مزیت دیگم داره که جرقه با قطر بیشتر و کروی‌تر تولید میکنه.
تو خرید این نوع شمع‌ها دقت کنید، این شمع‌ها سردکار و گرم‌کار دارن.
حتما به سایت سازنده مراجعه کنین و شمع جایگزینو از جدول انتخاب کنین.

meisam
24-12-1391, 01:46 قبل از ظهر
دوستان پالس 220 موتور فوق العاده نرم و سنگینیه
155 تا تاپ اسپیدش هست
توی سرعت بالا(120-130) تعادل واقعا خوبی داره
ساسات اتوماتیک هست
کاسه چراغ مجزا نور پایین و بالا داره
که نور پایین داخل عدسی هستش
ترمز عقب دیسک هستش با لاستیکای پهن که ترمزای بهتری از تمام موتورای رنج خودش رو داره
رادیات روغن داره و افت قدرت و ضعف کلاچ(در اثر داغ شدن موتور) نداره
حدود 140 کیلو وزن داره اما وقتی زمین میخوری به خاطر گاردهای فابریکی عالیش پاها و باک رو از دست نمیدی
ترمز جلوش فوق العادس
باک موتور به بیضه ها فشار نمیاره
شاسی راهنما فنری و auto off هستش(بعد پیچ خودش خاموش میشه)
کیلومتر دیجیتال طرح کربن- نشانگر بنزین -افزایش دما- تعویض فیلتر هوا-کمبود روغن-و هشدار فشار زیاد به موتور و هشدار کاهش بنزین-
واقعا تکمیله
-من ضعف 220 رو توی بیرون بودن اگزوز و سر صدای فلاپ میبینم
که جفتش قابل حله

h0ssein
25-12-1391, 11:45 قبل از ظهر
دوستان اینکه 220 موتور خوبیه شکی توش نیست بر منکرش لعنت ولی خیلی ببخشیدا من از دونفر از دوستان که 220 سوارند یه سری سوالاتی کردم در مورد موتور و مخصوصا شتاب و سرعتش.
هر دو موتور رو تایید کردند مخصوصا از شتاب وحشتناکش اما میگفتن 125 تا 130 بیشتر نمیره یکی مدل 90 و اون یکی مدل 91 بود.
اینطور که دوستان عزیز پرشین گفته بودند تاپ اسپید بالای 130 داره!
با این حساب دو دلیل بیشتر نداره:
یکی اینکه این آقایون متخصص ایرانی که کارشون فقط خراب کردنه زدن این 220 رو اوراق موراق کردند و یه کاری کردند راه نره!!
یا اینکه این دوستان من تو آبندی کردن دقت نکردن!!
واقعا این آبندی کردن چقدر تو شتاب و سرعت موتور تاثیر داره؟؟؟؟
حالا به نظر شما این قضیه چطوریه؟؟؟؟!!!!
راستی از یکی شنیدم میگفت موتوری که میاد تو ایران و پلاک میشه بیشتر از 100 تا نمیره الکی زور نزن!!
دوستان اگه منو راهنمایی کنن خیلی ممنون میشم...

hosein_dig
25-12-1391, 12:40 بعد از ظهر
والا من از 89 تا 91 داشتم 120 تا بیشتر تو کفی راه نمیره صفرم خریدم
کلا همین قد میره البته وزن راکب مهه

hosein_dig
25-12-1391, 01:39 بعد از ظهر
توقع داری چقد بره؟
دایلیم من 250 آب خنکه تا 150 تا خوب میره. کلا توقع سرعت تو وسیله اشتباه باید امنیتشو با قدرتشو مهم باشه براتون.. تو این خیابون های داغون چندتاسرعت میخی بری؟؟

Garbaz
25-12-1391, 03:55 بعد از ظهر
دوستان عکس موتور های بروبچ می بینم هنوز اون جا پلاکی جلو وصله ، بکنید موتور رخ پیدا کنه. اون میله زیریش هم بکنید. خیلی تو ذوق می زنه وقتی وصله.

meisam
25-12-1391, 05:15 بعد از ظهر
والا من از 89 تا 91 داشتم 120 تا بیشتر تو کفی راه نمیره صفرم خریدم
کلا همین قد میره البته وزن راکب مهه

دوست عزیزم من فقط شمعهارو عوض کردم و کاتالیزور رو دراوردم
امروز تو همایش پایان سال با ترکنشینم که 100 کیلو وزن داشت 134 تا تو کفی اومدم
و خودم تکی 145 کفی و 155 سرپایینی یادگار تاپ اسپید زدم
موفق باشی:4chsmu1:

farshad 54
25-12-1391, 05:39 بعد از ظهر
درود

آقا کی میگه 120 تا بیشتر نمیره منم همین امروز از همایش برگشتنی تو مخصوص 142 تا راحت اومدم دور موترم رو 9000 بود :32:

داش میثم امروز آنتریکم کردی یه گازی به موتور دادم :29:

این حسین آقا هم هنوز موتورو نخریده هر روز میاد میگه از یکی شنیدم 220 فلانه از یکی شنیدم بهمانه - یه دفعه میگه یکی گفته 135 چون 4 سوپاپه شتابش از 220 بیشتره یه دفه میگه 91 هاش راه نمیره

این همه اینجا بچه ها ی 220 سوار بش توضیح دادن میره توی یه سایت یه اسگل اونجا برمیگرده میگه آپاچی از 220 بهتره میاد میگه آقا آپاچی بگیرم ؟ :icon_pf _99_:

داش حسین اصلا شما 220 نخر خیلی موتور آشغالیه 80 تا هم بیشتر نمیره شتابش از سی جی هم کمتره - من که خیلی پشیمونم 220 خریدم :121fs725372:

mra680
25-12-1391, 06:02 بعد از ظهر
توقع داری چقد بره؟
دایلیم من 250 آب خنکه تا 150 تا خوب میره. کلا توقع سرعت تو وسیله اشتباه باید امنیتشو با قدرتشو مهم باشه براتون.. تو این خیابون های داغون چندتاسرعت میخی بری؟؟

درود . . .
این حرف خوب بود خداییش . . .
توقع هایی دارین ها . . .مگه جنگه دوستان . . .همین که شتابش عالیه من دوسش دارم . . تا دنده 3 با هیو برابر میادا . . .:4chsmu1:

دوست عزیزم من فقط شمعهارو عوض کردم و کاتالیزور رو دراوردم
امروز تو همایش پایان سال با ترکنشینم که 100 کیلو وزن داشت 134 تا تو کفی اومدم
و خودم تکی 145 کفی و 155 سرپایینی یادگار تاپ اسپید زدم
موفق باشی:4chsmu1:
درود . . .
کاملا تائید میشه
یعنی یکی از بهترین حرکتها برای افزایش شتاب و بهتر دور گرفتن موتور . . .برداشتن موانعی مثل کاتالیزور و لوله های داخل منبع هست

درود

آقا کی میگه 120 تا بیشتر نمیره منم همین امروز از همایش برگشتنی تو مخصوص 142 تا راحت اومدم دور موترم رو 9000 بود :32:

داش میثم امروز آنتریکم کردی یه گازی به موتور دادم :29:

این حسین آقا هم هنوز موتورو نخریده هر روز میاد میگه از یکی شنیدم 220 فلانه از یکی شنیدم بهمانه - یه دفعه میگه یکی گفته 135 چون 4 سوپاپه شتابش از 220 بیشتره یه دفه میگه 91 هاش راه نمیره

این همه اینجا بچه ها ی 220 سوار بش توضیح دادن میره توی یه سایت یه اسگل اونجا برمیگرده میگه آپاچی از 220 بهتره میاد میگه آقا آپاچی بگیرم ؟ :icon_pf _99_:

داش حسین اصلا شما 220 نخر خیلی موتور آشغالیه 80 تا هم بیشتر نمیره شتابش از سی جی هم کمتره - من که خیلی پشیمونم 220 خریدم :121fs725372:

درود . . .
موافقم
من خیلی دوست داشتم به این دوستمون کمک کنم و نظر بدم ولی میبینم دنبال یه چیزایی میگرده که اصلا ملاک نیست . . .
نیاز شمارو مدل 125 اکسید هم رفع میکنه چه برسه به 220 حسین جان
توی موتور های شهری که بشه استفاده مداوم کرد و بهترین بازدهی رو ازش بگیری همین 220 هست . . .چه از نظر آرگونومی و حرکتی و مقاومتی . . .و در ادامه 200 و 180
موتور های اسکوتور هم که بحثش جداس
موفق باشید

- - - Updated - - -

دوستان عکس موتور های بروبچ می بینم هنوز اون جا پلاکی جلو وصله ، بکنید موتور رخ پیدا کنه. اون میله زیریش هم بکنید. خیلی تو ذوق می زنه وقتی وصله.
درود . . .
هرشخصی صلیقه ای داره . . .
البته من هم نظرم باشماس . . .
کلا با چیزایی که ربطی به موتور نداره و روش سوار کردن مشکل دارم . . .
یکی همین جا پلاکی جلو هست

h0ssein
25-12-1391, 07:37 بعد از ظهر
آقا فرشاد شرمنده همینطور بقیه دوستان،واقعا شرمنده با این سوالای مسخره همتون عصبی کردم یه لحظه از خودم متنفر شدم،
من همتونو دوست دارم و از همتونم تشکر میکنم که خیلی عالی جواب سوالامو میدید و راهنماییم میکنید،
من همه حرفاتونو قبول دارم،همون اول توجیه شدم ولی نمیدونم چرا باز میام همونارو میپرسم...
به هرحال بازم عذر میخام از همه واقعا شرمنده ببخشید...:10::10::10:

- - - Updated - - -

توقع داری چقد بره؟

واقعا حرفت منطقی بود...
مـــــــــــــــــــــرسی دوست عزیز

K.I.A
25-12-1391, 10:40 بعد از ظهر
دوست دارم یه مسابقه درگ بین پالس 220 و هیو بزارم /
220 یه موتور شهری با کاربرد عالی و بهینه هست و مقرون به صرفه .

meisam
26-12-1391, 01:00 قبل از ظهر

پایه ام داداش کیا:29dz8zk:
کی؟
کجا؟

farshad 54
26-12-1391, 05:35 بعد از ظهر
درود

میثم جو گیر نشو سوسکمون میکننا :icon_pf _15_:

mra680
26-12-1391, 07:40 بعد از ظهر
درود . . .
حیف که دارم میفروشمش کیا وگرنه اون حرکت رو سر سیلندرش میزدم بعد خورشیدی هارو تناسب گیری میکردم
بعد اگزوز طرح بعدیم رو روش سوار میکردم و کمی هم اوانس جرقه . . .اونوقت میدیدم کی میتونه موتور منو بگیره:retarded:

amo hosein
27-12-1391, 03:06 قبل از ظهر
من اگه 220 بگیرم همون روز اول میرم چراغ گردش میکنم.هم لرزش نداره دیگه هم لاتی میشه.جاااااان.چه چیزسی میشه

hosin suzuki
27-12-1391, 03:11 قبل از ظهر
منم کلا پالس چراغ گرد رو حال میکنم باهاش چون قشنگ تره

farshad 54
27-12-1391, 07:21 بعد از ظهر
بنده موتور قبلیم پالس 220 بود یکی از مشکلات بزرگش لرزش بیش از حد موتور بود مخصوصا تو سرعت های بالا اما موتور خوبی بود

درود

دوست عزیز موتور شما احتمالا نیاز به آچار کشی داشته من تا 140 تا هم لرزشه اضافه ای حس نکردم با موتورم

موفق باشی

Garbaz
27-12-1391, 09:04 بعد از ظهر
220 تنها چیزی که تو ذاتش نیست لرزشه ، فلاپ هم بعد یه مدت صدا می گیره که خیلی راحت میشه صداگیری کرد.

K.I.A
27-12-1391, 10:53 بعد از ظهر
از دوستان 220 سوار میپرسم به نظرتون با هیو درگ داشته باشه نتیجه چی میشه؟
روی کاغذ من یه چیزایی دستگیرم شد.

farshad 54
27-12-1391, 10:59 بعد از ظهر
درود

آقا کیا فکر کنم اگه موتور از لحاظ فنی سالم باشه و کاتالیزور هم برداشته شده باشه با یه هیو استاندارد تا دنده سه پا به پا بیاد ولی بعد از اون این هیو هست که در افق ناپدید میشه :icon_pf _100_:

mra680
27-12-1391, 11:37 بعد از ظهر
از دوستان 220 سوار میپرسم به نظرتون با هیو درگ داشته باشه نتیجه چی میشه؟
روی کاغذ من یه چیزایی دستگیرم شد.
درود . . .
توی حالت استاندارد که تابلو هم جاش نمیشه چه برسه به روی کاغذ مهندس
بعدشم موتور کاربراتی تک سیلندر با حجم 220 استاندارد . . .با موتور انژکتوری دوسیلندر حجم 249 استاندارد
قابل قیاسه که رو کاغذ دنبالشی؟؟؟خودتو گرفتی یا مارو . . .
حالت استانداردش(پالس) از همون اول از هیوسانگ جا میمونه
قابل توجه شما و دوستان . . .
موتورهای کاربراتی محدودیت پاشش و مخلوط سوخت و هوا توی دور های بالا دارن و نمیتونن نسبت ایده ال رو برای موتور(استکیومتر)بر قرار کنن
ولی انژکتور نسبت به دور موتور و بار روی موتور این عمل رو انجام میده . ..
به همین خاطر هستش که یک موتور استاندارد کاربراتوری نمیتونه به ماکسیمم سرعت کیلومتر شمار دست پیدا کنه
موفق باشی

K.I.A
27-12-1391, 11:49 بعد از ظهر
درود . . .
بعدشم موتور کاربراتی تک سیلندر با حجم 220 استاندارد . . .با موتور انژکتوری دوسیلندر حجم 249 استاندارد
موتورهای کاربراتی محدودیت پاشش و مخلوط سوخت و هوا توی دور های بالا دارن و نمیتونن نسبت ایده ال رو برای موتور(استکیومتر)بر قرار کنن
به همین خاطر هستش که یک موتور استاندارد کاربراتوری نمیتونه به ماکسیمم سرعت کیلومتر شمار دست پیدا کنه
موفق باشی
میشه بگی چرا نمیشه حساب کرد از تو که بعیده مهندس خودت داینوشو حساب کن بهم بگو اونوقت متوجه یه چیزایی میشی....
قبلا یه بار تست کردم اما میخوام بیشتر روش کار کنم....

- - - Updated - - -

درود . . .
موفق باشی
میشه بگی چرا نمیشه حساب کرد از تو که بعیده مهندس خودت داینوشو حساب کن بهم بگو اونوقت متوجه یه چیزایی میشی....

farshad 54
27-12-1391, 11:51 بعد از ظهر
درود

اینی که من گفتم خودم تجربشو دارم تا دنده سه بغل به بغلش میومدم ولی وقتی زد تو 4 سوت شد منم دادم تو 4 ولی دیگه هیو رفته بود واسه خودش

از خودشم پرسیدم گفت تا اون لحظه که با هم میرفتیم دنده 3 بودم وقتی رفتم تو 4 دیگه بم نرسیدی اینم بگم من خودم 95 کیلو ام اون رفیقمونم 92 تایی میشد

موتورمم فقط کاتالیزور ور داشتم و هیچ حرکت دیگه ای نزدم روش اون هیو هم همینطور حتی اگزوزشم فابریک بود

mra680
27-12-1391, 11:52 بعد از ظهر
[quote=k.i.a;176941]میشه بگی چرا نمیشه حساب کرد از تو که بعیده مهندس خودت داینوشو حساب کن بهم بگو اونوقت متوجه یه چیزایی میشی....
درود . . .
نمیشه عزیزم
نمیشه . . .رو حالت استاندارد نمیشه . . .
قبول نداری؟
اون داستانه نموداری رو بیخیل
الان یه تناسب قدرت به وزن برای موتور بگیر متوجه میشی

K.I.A
28-12-1391, 12:03 قبل از ظهر
محمد رضا اتفاقا تو حالت استاندارد میگم حساب کن به من جوابشو بده میخوام بدونم جوابت با من چه قدر تفاوت میکنه فقط اره یا نه

- - - Updated - - -

محمد رضا اتفاقا تو حالت استاندارد میگم حساب کن به من جوابشو بده میخوام بدونم جوابت با من چه قدر تفاوت میکنه فقط اره یا نه

mra680
28-12-1391, 12:26 قبل از ظهر
درود . . .
این پالس

Power:

Torque ([Only registered and activated users can see links]):

اینم هیو سانگ

Power:

Torque ([Only registered and activated users can see links]):

این وزن پالس به قدرت
Power/weight ratio:0.1422 HP/kg
این وزن هیو به قدرت
Power/weight ratio:0.1534 HP/kg
بازم نمیشه . . .چجوری حساب کردی من نمیدونم . . .هرکاری کنی بازم میگم
کاربراتور استاندارد به انژکتور استاندارد اون با حجم های متفاوت اصلا ناجوان مردانس . . .

K.I.A
28-12-1391, 12:36 قبل از ظهر
اختلافشون 6 اسبه فقط....
وزن هیو 175 هستش دقیق.
وزن 220 دقیق چنده؟؟؟

mra680
28-12-1391, 12:44 قبل از ظهر
اختلافشون 6 اسبه فقط....
وزن هیو 175 هستش دقیق.
وزن 220 دقیق چنده؟؟؟
وزن 220 بین 147 تا 150
کیا اصلا از لحاظ انجینی هم حساب کنی هیو زمان بیشتری برای پر شدن سیلندر داره . . .4 سوپاپ مگه نیست؟؟؟
تا دست برده نشه به انجین 220 نمیشه این درگ رو برابر اعلام کرد . . .
همین که تا دنده 3 برابر میره خیلی براش
تازه دوترک که بشه هیو . . .پالس جلو میوفته تا حدودی . . .
درسته 6 اسب اسمی هست ولی میدونی که تنها 3 اسب اختلاف تفاوت داره اگه نگیم 1 یا 2 اسب
همه چی هم این توان موتور حساب نمیشه . . .ضریب دنده ها و تناسب محرک به متحرک خیلی ملاک هست

K.I.A
28-12-1391, 12:58 قبل از ظهر
اهان افرین داری به جواب من میرسی/حالا ضریبشم که حساب کنی نتیجرو باز بیشتر متوجه میشی/
قدرتی هم حساب کنی معادل هر اسب 7 کیلو بار روشه پالس و هیو 5/6 بار رو هر اسب ....
و اگر داینو وضریب گیربکس و تورک مناسبشو در بیاری میبینی که اصلا ربطی به نوع انجینشون نداره
البته هیو وی هست و پالس تک که تورک پالس با توجه به نوع و ساختار انجین قابل قبول هست.

ایلیا
28-12-1391, 01:16 قبل از ظهر
سلام
قیمت اگزوز پالس ۲۲۰ چنده؟
اگزوز 200 و 220 یکی هست. قبل از هیاهوی دلار 240000تومن واسه 200. الان شک نکن بالای 500 هست.

mra680
28-12-1391, 01:17 قبل از ظهر
کاش یکی حوصله داشت و این حرکت رو هیو تست میزد . . .
لاستیک عقب رو 130/70 مینداخت و جلورو 100/70 اون میشلن
بعد یه هدرز دستساز با لوله 3.5 با منبع حرفه ای یا دست ساز
یه ورودی هوا(مخزن آرامش ایده آل)که کمی سخته ساختنش
یکمی هم روی سبک سازی موتور کار میکرد . . .
اگه کسی میتونست ری مپ گنه ای سی یو رو که واقعا معرکه میشد
ببین چی میشد . . .
بریم سر اصل موضوع . . .
این جدال نابرابره . . .مگه بتونیم کاری کنیم ماکسیمم قدرت ببریم روی دور 9500 برای پالس . . .که اینم اصلا جریان رو میریزه به هم باید سرسیلندر خیلی دست کاری بشه برای این 1000 دور اختلاف
ولی در کل خوب رفتی سمتش . . .بعد راکب که بیاد سوار بشه خیلی تاثیرش بیشتر محسوس میشه . . .خودت میدونی هر 360 درجه گردش یه کار برای پالس هستو برای هیو این تقریبا میشه هر 180 درجه(مثالی گفتما خودم میدونم درست نیست )
به نظر من اگه باجاج این موتور رو 4 سوپاپ میساخت مطمئن بودم بهتر از این موتور برای تردد شهری وجود نداشت . . .ابعاد ایده عالی داره این پدر سوخته

K.I.A
28-12-1391, 01:31 قبل از ظهر
حیف دمه عیده کسی نمیاد درگ اما به زودی هردو تو کلاس استانداردش درگ میزارم.
افرین محمد رضا پس دیدی به حرف من رسیدی من میگم پالس با هیو میره و اگرم عقب بیافته اختلافش تا 90 تا 105 یکیه و بعد از اون پررنگ میشه این اختلاف و هیو جلو میافته/
بله اگر پالس تیونینگ بکنید هیو رو میزنه منظورم این بود.
هیو به صورت عملی تو دور 10500 قدرتشو داره اما پالس زودتر با ضریب یکسان تو 8500 که اوانس ریتارد و برق پالس به کمکش میاد.
البته چه فابریک چه تیونیگ قدرت کشیدن ازش راه داره که باید اینم در نظر داشته باشید
پس 220 دسته کم نگیرید.

mra680
28-12-1391, 01:44 قبل از ظهر
افرین محمد رضا پس دیدی به حرف من رسیدی من میگم پالس با هیو میره و اگرم عقب بیافته اختلافش تا 90 تا 105 یکیه و بعد از اون پررنگ میشه این اختلاف و هیو جلو میافته/
هیو به صورت عملی تو دور 10500 قدرتشو داره اما پالس زودتر با ضریب یکسان تو 8500 که اوانس ریتارد و برق پالس به کمکش میاد.
البته چه فابریک چه تیونیگ قدرت کشیدن ازش راه داره که باید اینم در نظر داشته باشید
پس 220 دسته کم نگیرید.
ندا بده میارمش موتور رو . . .
بشین پشت موتور من . . .هیو داری بده من بشینم تست یزن . . .فکر کنم تناسب وزنیمون یکی بشه برای موتورا . . .
به حرفت رسیده بودم کیا جان ولی استانداردش هم توی استارت اول عقب میمونه . . .چون تجربه پر شدن دور موتور با جفت اگزوز پالس 220 داشتم . . .
چند روز پیشا با نوید از بازار میومدیم . . .اون دو ترک بود . . وزنشون میشد 150 کیلو . . .من هم 100 کیلو بودم . . .
سر مدرس از هفت تیر پشت چراغ بهش ندا دادم بزنیم . . .افتادم جلو خیلی خوب ولی وقتی دادم دنده 4 موتور پر نشد . . .(این اشکال کاربرات هست که نمیتونه جواب بده دنده های سبک رو برای دور های بالا)نوید به ارومی اومد رد شد و من دیگه بیخیل شدم
میدونم این موتور چیه ولی فعلا ردش میکنم تا اونور سال ببینم چی میشه . . .دلم نمیاد این رو انگولک کنم وگرنه تراشکاریش رو سراغ دارم برای افزایش حجم و برقکارش هم برای اوانس و سیستم جرقه . . .باقیش هم خودم میرم سمتش . . .
هروقت اوکی بودی خبر کن . . .شمارمو داری

mra680
30-12-1391, 06:27 بعد از ظهر
درود . . .
این هم عیدی من به 220 سواران . . .
دفترچه اصلی و تخصصی که شرکت تحویل میده به صورت پی دی اف
البته فک کنم دوستان قبلا گزاشته باشن که ازشون تشکر میکنم
موفق باشید

siavash brazil
06-01-1392, 12:17 قبل از ظهر
سلام دوستان.
قیمت روز 220 رو اگه بدید ممنون میشم...
اینجا هرکی یه قیمت میگه اونم با اختلاف زیاد.:297:

سلام دوست گرامي.

قيمت نمايندگي مركزي فروش (خ وليعصر پايين تر از مهديه..)

پالس 220 مشكي 6800
پالس 220 ابي و قرمز و نوك مدادي 6700

3-4 تا مغازه پايين تر از همين نمايندگي هم
پالس 220 ابي داره گذاشته 6450-6500

نمايندگي پالس قيمت رو پر ميگه كه ساير دلال هاي گمرك و واسطه ها هم بتونن بفروشن موتور رو.
اين نمايندگي مركزي هست كه قيمت موتور سيكلت پالس رو توو كشور مشخص ميكنه ( نمايندگي مذكور دست اشناهاي نزديك خودشونه..)

kimi
06-01-1392, 12:57 قبل از ظهر
220 صفر مدل 91 امروز ساری قیمت گرفتم 6600 رنگ مشکی

h0ssein
06-01-1392, 01:05 قبل از ظهر
مدل 91 صفرش اصلا نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی هرچی تولید کردن ملت همه رو خریدن؟:98:
با این وضع مدل 92 که خیلی میره بالا !!!:vardane:

من دنبال 91 صفرم اگه پیدا بشه...:waiting:

راستی این مدل 92 هیچ فرقی نکرده؟هیچ تغییری تو هیچ کجاش ندادن؟

siavash brazil
06-01-1392, 11:25 قبل از ظهر
مدل 91 صفرش اصلا نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

یعنی هرچی تولید کردن ملت همه رو خریدن؟:98:
با این وضع مدل 92 که خیلی میره بالا !!!:vardane:

من دنبال 91 صفرم اگه پیدا بشه...:waiting:

راستی این مدل 92 هیچ فرقی نکرده؟هیچ تغییری تو هیچ کجاش ندادن؟

دوست گرامي اگر موتور سيكلت صفر كيلومتر ميخواين خريداري بفرمايين مدل 92 تهيه كنيد.
اگر كاركرده ميخواين بگيرين كه 89-90-91.

اختلاف قيمت پالس 220 صفر مدل 91 و صفر مدل 92 حدود 200 هزار تومان بايد باشه نه بيشتر .(يه دلالي 400 تومن گرون ترش ميكنه يكي 100 تومن.) ميانگين مدل 92 و 91 صفر بايد 200 نهايت 300 فرق كنن با هم.
اين رو در نظر داشته باشين كه زمان فروش مدل 92 رو به قيمت تر ميتونين بفروشين.
يا صفر نخرين يا اگر صفر ميخرين حتما مدل سال بخرين ( صفر ضررش زياده روي 220.. )

Gladiator
06-01-1392, 01:53 بعد از ظهر
خدا وکیلی اصلا 220 این قیمتا نمیارزه . من اگه این پولو داشته باشم یه مگلی تمیز ورمیدارم به جای 220 .

:25r30wi:مگه آپاچی 5500 میارزه ؟ مگلی چی ؟ 11 تومن میارزه ؟

masoudrider
08-01-1392, 11:32 قبل از ظهر
با سلام دوستان موتورسوار اون روزی که پالس 220 اومد و قیمتش 2800 بود دوستان می گفتند به این قیمت نمی ارزه میخواستم بدونم الان که شده 7 میلیون چی کار باید بکنیم وآیا به نظرتون امسال بازم میره بالاتر ؟؟؟!!!

Garbaz
08-01-1392, 11:55 قبل از ظهر
اون دوستانی که پالس 2800 می گفتند ارزش نداره این قیمت ، به احتمال زیاد قاطر سوار بودند و نه موتور سوار. زمانی باید می گفتیم که این موتور فلان قیمت ارزش نداره که قیمت بقیه موتورها ثابت مونده بود ، هیو 8 میلیونی شده 16 ، همینه دیگه.

farshad 54
10-01-1392, 12:48 بعد از ظهر
درود

از اون موقع که 220 شد 3800 همه میگفتن نخرید ارزون میشه ولی حالا ببین چی شده

اصلا تو خوابم کسی میدید 220 بشه 7 تومن ولی شد

با اینکه غیر ممکنه ولی من آرزو میکنم همه چی ارزون شه تا همه بتونن راحت زندگی کنن و هر چی عشقشونه بخرن و حالشو ببرن

rabinhoodpir
10-01-1392, 01:56 بعد از ظهر
پس 220 دسته کم نگیرید.

سلام

دوست من 220 رو تیونینگ کرده خودش که به جد میگه از هیو سرترم

amo hosein
11-01-1392, 04:34 بعد از ظهر
درود

دوستان کسی اگزوز تایگر مثلثی با هدرز فابریک پالس رو 220 انداخته ؟

صداش چه جوری میشه ؟

شتاب و مصرف چقدر تغییر میکنه ؟

محک امروز قیمت گرفتم 350 میگفت
من دیدم رو 220 انداختن.صدای قشنگ تری داره.قیافشم قشنگ تر شده.بزن تو سرش 300بردار.ارزش داره.

farzin
11-01-1392, 09:40 بعد از ظهر
220 سوارا نیگا کنن... برن یه فکری کنن

طرح ریس شده چیزی توو مایه های r1
3112331122

311163111731118311193112131120

- - - Updated - - -

NINJA & ....

- - - Updated - - -

NINJA & ...

farzin
11-01-1392, 10:53 بعد از ظهر
طراحی تووی ایران معنا نداره وگرنه انقد پراید 111-132-131-134-158-196 ... و(سال 2020 پراید 1896322548) !! :s (9): نداشتیم

بنظر من باید دنبال فلاپ موتوری بگردین که بشه با اندک تغییراتی که دست نیافتنی نیست سوار 220 کنین
هم راحتتره هم 100%زیباتره......
....... فلاپ های مگلی 250 هم زیبا هستن و هم ارزون ، باید تاپیک مشورتی بزنیم شاید با برند پرشین موتور تونستیم ما هم یه کاری کنیم

h0ssein
13-01-1392, 04:49 بعد از ظهر
دوستان یه سوال ذهنمو مشغول کرد گفتم بیام اینجا مطرح کنم...

ربطی به 220 و این تاپیک نداره پیش خودم گفتم بیام اینجا جوابمو بگیرم چون همه ماشالا با سواد و با شعورند...

دلیل اینکه دیسک موتورها سوراخ داره و ماشین ها نداره چیه؟؟؟؟

hosein_dig
13-01-1392, 05:29 بعد از ظهر
سوراخ ها برای خنک شدن سریع دیسک هست
یه سری ها هستن بصورت غیر حرفه ای رو دیسک ماشین هم انجام میدن
سوراخ ها باید بصورت فنی و محاسبه شده باشن تا باعث ترک شدن دیسک نشه
تو موتور چون کلا 2 تا چرخه باید سریع خنک بشه ولی ماشین چون 4 چرخه و دیسکاش بزرگتره و سطح مقطعشون هم فرق میکنه و 100 البته به وزن خودرو هم مربوطه ماشین های مدرن و گرون قیمت دیسک های بزرگ و سوراخ های روشن دارن که باعث تهویه سریع میشن البته با پیشرفت علم بجای دیسک های فلزی دیسک های سرامیکی استفاده شده که بشدت تولید گرما کاهش پیدا کرده.

farshad 54
14-01-1392, 07:18 بعد از ظهر
درود

دوستان میخوام راهنماهایه موتورو با مدل 135 یا از این طرح کربن ها عوض کنم به نظرتون خوب میشه - کسی تا حالا عوض کرده ، فلاپ جلو باید کامل باز بشه ؟

dr.fonghazmic
14-01-1392, 10:28 بعد از ظهر
این طرح رو مهدی رخشا زد ، وقتی گفتم زرد بزن تو دلش گفته ...!!!!31322

farshad 54
14-01-1392, 11:48 بعد از ظهر
درود

پرچم 220 و یه خورده ببریم بالا :acigar:

31330
31331
31332
31333
31334
31335

اینم یه نما از داخل سیلندر 220

31336

موفق باشید

saeed1367
16-01-1392, 02:45 بعد از ظهر
مدتیه که جک بغل 220 رو میخوابونم اما چراغ روی کیلومترش روشن میمونه...
به چه صورت خاموش میشه؟؟؟؟؟؟
ممنون

!NAVID!
16-01-1392, 02:48 بعد از ظهر
داداش سیمشو قطع کن خودتو خلاص کن

Garbaz
16-01-1392, 02:51 بعد از ظهر
برای من هم بعضی وقتها اینگونه میشه ، باید سنسورش پیداکرد و تمیزش کرد. الان میرم سراغش و کشفش می کنم. باید یه چیزی تو مایه های چراغ ترمز عقب باشه سیستم خاموش روشنش.

!NAVID!
16-01-1392, 02:54 بعد از ظهر
داداش کنار جک هست
سیماسو از رو برد قطع کن

mra680
16-01-1392, 05:31 بعد از ظهر
درود

دوستان میخوام راهنماهایه موتورو با مدل 135 یا از این طرح کربن ها عوض کنم به نظرتون خوب میشه - کسی تا حالا عوض کرده ، فلاپ جلو باید کامل باز بشه ؟

درود عزیز . . .
قشنگ میشه داداش . . .
آخرین قیمتی که داشتم 14 هزار فابریک برای یک عددش بود
نیازی به باز کردن فلاپ نیست . . .برای راحتی کار میتونی فقط باک رو باز کنی
موفق باشی

saeed1367
16-01-1392, 09:21 بعد از ظهر
آقا چطور دلت میاد قعطش کنم؟؟؟؟؟؟ فقط 2.3 بار با جک ور برم تا چراغش خاموش بشه
راه حل بهتر سراغ نداری؟؟؟

- - - Updated - - -

آقا چطور دلت میاد قعطش کنم؟؟؟؟؟؟ فقط 2.3 بار با جک ور برم تا چراغش خاموش بشه
راه حل بهتر سراغ نداری؟؟؟

farzin
17-01-1392, 05:11 بعد از ظهر
mr.saeed1367
وقتی میگی با جک ور بری خاموش میشه معلومه که از همون ناحیه هست که اگه اتصالاتشو یه بار باز و بسته کنی احتمالا درست میشه
یا شایدم گل و لای اونجا کثیف کاری کرده نمیزاره خوب جریان برق ارتباط برقرار کنه
من که اصلا چراغ قرمزش واسه جک نیست هر وقت بایستم و کامل توقف کنم و چراغ نور پایین یا بالا روشن باشه چراغ قرمز روشن میشه ، بعد از خاموش کردن چراغ ها و گذاشتن روی سکن چراغ قرمز خاموش میشه !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

farshad 54
20-01-1392, 09:54 بعد از ظهر
درود

220 سوارا کجان :bunnyearsmiley:

البته اینکه 220 حرف نداره شکی توش نیست :24:

ولی نذارید تاپیک بخوابه :sleep:

موفق باشید

n!nja
21-01-1392, 12:26 بعد از ظهر
سلام رفقا.
من عضو جدیدم پس خوش اومدم.
حوصله ندارم تاپیک رو از اول بخونم،پس اگه میشه جواب سوالاتمو بدید:
یه توضیح کلی درمورد 220: اینکه چه موتوریه ؟ شتابش چطوریه نسبت به آپاچی و دیگر اعضای خانواده پالس ؟
تاپ اسپید ؟ لوازم ؟ برا استفاده داخل شهر خوبه یا نه ؟ و هرچی که به نظرتون میرسه !
من بدجور عاشقش شدم ایشالا مدل 92 بیاد به بازار اگه شد یکیشو برمیدارم.
راستی با یه تعمیرکار مشورت کردم میگفت موتور خوبیه ولی خرجش خیلی بالاست و رام نمیره بکشیش 120 تا !!
و میگفت مدل 89 کارکرده تمیز بگیر خیلی بهتر از این مونتاژیاس ! خیلی خورد تو ذوقم تو نت چرخ میزدم که اینجارو پیداکردم گفتم یه سوالی بکنم از دوستان.
با تشکر.

farshad 54
21-01-1392, 10:21 بعد از ظهر
درود

تاپیکو از اول بخونی بهتره دوست عزیز

اگرم حوصلشو نداری حرف همون تعمیر کاری رو که باش مشورت کردی گوش کن

موفق باشی

n!nja
21-01-1392, 10:39 بعد از ظهر
درود

تاپیکو از اول بخونی بهتره دوست عزیز

اگرم حوصلشو نداری حرف همون تعمیر کاری رو که باش مشورت کردی گوش کن

موفق باشی

مرسی داش!! :s (9)::s (9):
ولی من حرف تعمیرکارو گوش نمیدم و مدل 92 اونم صفر میخرم.
تاپیکو یه چیزاییشو خوندم و الان بیشتر تشویق شدم که بخرم.

h0ssein
21-01-1392, 11:28 بعد از ظهر
مرسی داش!! :s (9)::s (9):
ولی من حرف تعمیرکارو گوش نمیدم و مدل 92 اونم صفر میخرم.
تاپیکو یه چیزاییشو خوندم و الان بیشتر تشویق شدم که بخرم.

دوست من آقا فرشاد درست میگه تاپیکو از اول بخون خیلی بهتره.
ولی من بهت تضمین میدم از خریدت پشیمون نمیشی 220 حرف نداره.
ایشالا هرچه زودتر به آرزوت برسی.
موفق باشی.

mra680
25-01-1392, 11:06 بعد از ظهر
آقایون یه سوال فنی!
یارو cbr150 داشت میگفت 160تا باهاش پر کردم بازم میرفت گازش ندادم،همچنین از شتاب وحشتناکش میگفت.
حالا من توش موندم این موتور با حجم 150 و پالس با حجم 220 چطور ایقدر بینشون اختلاف هست ؟
چطوره اون 160تا میره و پالس بکشیش 140تا و چطوره که اون با حجم کمش شتاب بیشتری نسبت به پالس داره؟؟؟

درود به شما
همه چی حجم موتور نیست
گاهی یه میتسوبیشی اوولوشن با حجم 2400 سی سی توی شتاب با مرسدس اس ال 300 برابری میکنه
اون حجم بیشتر موتور اثری که داره توی گشتاور و کشش نشون میده
ظریب دنده ها و نسبت محرک به متحرک و همچنین تکنولوژی مورد استفاده در سیستم سوخت رسانی ملاک هستن . . .
وزن موتور هم در نظر بگیر . . .همه این ها ملاک میشه . . .
راستی من نشندیم 150 هوندا 160 تا بره . . .
کسی اطلاع دقیق داره؟

شایسته فر
25-01-1392, 11:20 بعد از ظهر
آقایون یه سوال فنی!
یارو cbr150 داشت میگفت 160تا باهاش پر کردم بازم میرفت گازش ندادم،همچنین از شتاب وحشتناکش میگفت.
حالا من توش موندم این موتور با حجم 150 و پالس با حجم 220 چطور ایقدر بینشون اختلاف هست ؟
چطوره اون 160تا میره و پالس بکشیش 140تا و چطوره که اون با حجم کمش شتاب بیشتری نسبت به پالس داره؟؟؟

داداش سی بی ار 150 می تونه نزدیک 150 تا بره ولی 160 رو نمیره
از 220 تاپ اسپیدش بیشتره
تو سرعت فقط حجم ملاک نیست؛ ضرایب دنده ها خیلی مهمه
ضمنا سی بی ار 150 6 دنده هست و 220 5 دنده!!

farzin
25-01-1392, 11:42 بعد از ظهر
MR.NINJA
همونطور که بچه ها گفتن .... درسته و اگه کلی بخوایم بگیم طراحی انجین و کیفیت قطعات هست که این تفاوت ها رو ایجاد میکنه ( البته 160k/h رو نمبدونم ) ولی مهندسین هندا با همین طراحی هاشون اونو به کارخونه ای به اسم HONDA تبدیل کردن
همین cg 125 , cdi 125 رو نیگا کن پدرسوخته در عین سادگی انجین 115 - 110 تا رو ناز میره (سرعت بیشتر رو با gps که با اطمینان یشه گفت دوستان ثبت نکردن ) و برخلاف تموم موتورها که گرم میکنن بازدهشون میاد پایین برعکس honda تازه موتورش نرم تر میشه !! واسه خودم
خیلی جالبه !!
حالا این 150 هست و تکنولوژیش هم جدیدتر ه دیگه ....:icon_pf _97_:

h0ssein
26-01-1392, 12:11 قبل از ظهر
آقایون یه سوال فنی!

دوستان همه چیزو گفتند ولی ماهم یه نظری بدیم...
هوندا 160 تا بره !!!!!!!!!
نشنیدم همچین چیزی!شما کجا دیدی؟
اصن ممکن نیست !
بکشیش 150تا بره !
همونطور که دوستان گفتند اولا هوندا 4سوپاپ و پالس 2سوپاپه ثانیا اون 6 دنده و پالس 5دنده هست واز همه مهمتر ضریب دنده
خیلی مهمه ! و اینکه به قول دوستمون حجم ملاک نیست و هوندا موتور ریس و پالس موتور خیابانی هستش همینطور
وزن راکب هم مهمه این خودش میتونه تاثیر زیادی داشته باشه !
اگه اشتباه میکنم بگید...

farshad 54
26-01-1392, 09:51 قبل از ظهر
درود

دوستان این آقای نینجا دقت کردین سوالاش یه خورده آشنا نیسن :28:

mora68 گرفتی چی میگم ؟ :smilies(113):

داش حسین این رفیقمون نینجا همشهریتونه نه ؟ راجب 220 بش کمک کن دیگه داداش :consoling2:

در ضمن cbr 150 اگر موتور استاندارد باشه عمرا 160 تا بره اینا همش توهمه برادر من زیاد بش فکر نکن همین 220 هم میگن 150 تا میره فیلمشم هست ولی بازم زیاد نباید روش حساب کنی شاید توی

20 تا موتور یکیشو بتونی به این سرعت برسونی - کلا زیاد به تاپ اسپید فکر نکنید این قضیه تاپ اسپید موتورا دیگه واقعا داره خز میشه

موفق باشید

---------- Post added at ۱۰:۴۳ قبل از ظهر ---------- Previous post was at ۱۰:۰۷ قبل از ظهر ----------

درود به شما
همه چی حجم موتور نیست
گاهی یه میتسوبیشی اوولوشن با حجم 2400 سی سی توی شتاب با مرسدس اس ال 300 برابری میکنه
اون حجم بیشتر موتور اثری که داره توی گشتاور و کشش نشون میده
ظریب دنده ها و نسبت محرک به متحرک و همچنین تکنولوژی مورد استفاده در سیستم سوخت رسانی ملاک هستن . . .
وزن موتور هم در نظر بگیر . . .همه این ها ملاک میشه . . .
راستی من نشندیم 150 هوندا 160 تا بره . . .
کسی اطلاع دقیق داره؟

درود

محمد رضا جان داداش آدرس این اگزوز سازی رو برام پ خ میکنی مرسی

- - - Updated - - -

درود

سی بی ار 150

قدرت 17 اسب بخار

گشتاور 12.5 نیوتن متر

تاپ اسپید 133 کیلو متر

تعداد سوپاپ 4

220

قدرت 20.5 اسب بخار

گشتاور 19.5 نیوتن متر

تاپ اسپید 144 کیلو متر

تعداد سوپاپ 2

سی بی ار 150 - 160 تا میره تازه بازم جا داشته گاز بخوره :riz481:

با توجه به مشخصات فنی دو موتور - پیدا کنید پرتقال فروش را :laie_14:

موفق باشید

h0ssein
26-01-1392, 10:03 قبل از ظهر
دوست عزیز ninja:
فرشادجون درست میگه...
من خودم اول بار که اومدم اینجا خیلی دوستان رو در مورد تاپ اسپید اذیت کردم و یه سری سوالاتی مسخره در این مورد میپرسیدم :دی
بازم از دوستان عذر میخام...
شمام خیلی تو تاپ اسپید نباش موتور 130تام که بره بسه اگه تاپ اسپید میخای باید موتور ریس بگیری !
پس خاهشا درمورد تاپ اسپید دیگه بحثی نباشه...
در ثانی مگه کجا میخای بری اصن این جاده ها کشش همچین سرعتی رو داره؟!
اگه سوالی داشتی که من در توانم بود کمکت کنم بهم زنگ بزن 9130891354.
من اصفهان زیاد میام اگه خاستی قرار میذاریم همدیگرو میبینیم سوالاتتو بپرس کمکت میکنم...
موفق باشی...

farshad 54
26-01-1392, 10:43 قبل از ظهر
دوست عزیز ninja:
فرشادجون درست میگه...
من خودم اول بار که اومدم اینجا خیلی دوستان رو در مورد تاپ اسپید اذیت کردم و یه سری سوالاتی مسخره در این مورد میپرسیدم :دی
بازم از دوستان عذر میخام...
شمام خیلی تو تاپ اسپید نباش موتور 130تام که بره بسه اگه تاپ اسپید میخای باید موتور ریس بگیری !
پس خاهشا درمورد تاپ اسپید دیگه بحثی نباشه...
در ثانی مگه کجا میخای بری اصن این جاده ها کشش همچین سرعتی رو داره؟!
اگه سوالی داشتی که من در توانم بود کمکت کنم بهم زنگ بزن 9130891354.
من اصفهان زیاد میام اگه خاستی قرار میذاریم همدیگرو میبینیم سوالاتتو بپرس کمکت میکنم...
موفق باشی...

درود

حسین جان شما لطف داری داداش فدای تو

این 220 مشکیه رو چی شد . معاملتون نشد ؟

- - - Updated - - -

جیگر و دوستش

roma
26-01-1392, 04:04 بعد از ظهر
دوستان
یه بدبختی برام پیش اومده مجبورم موتورمو بفروشم واسه زیره پا یه پالس میخوام
قیمت در حال حاضر ؟ صفر ؟

6.5 مدل 92

farshad 54
26-01-1392, 04:19 بعد از ظهر
سلام.
9کرتم.
نه اتفاقا حرفاش رو زدم توافق کردیم ولی یه خورده پول کم آووردم،
اگه خدا خاست و قسمت ما بود و طرف موتور رو تا 1 ماه دیگه نفروخت میام تهران برا خرید.
ایشالا اگه جور شد و اومدم باهات هماهنگ میکنم بیا موتور رو ببین که مطمئن بشم از همه نظر سالمه.
راستی این دوتا عکسی که گذاشتی دقیقا چه رنگه قرمز یا آلبالوئی؟آلبالوئی یکم رنگش بهتر از قرمزه...
من یه دونه قرمز از نزدیک دیدم خیلی بی ریخت بود رنگش مرده بود اصلا حال نکردم ولی این دوتا خیلی قشنگ و تو چشمند...!
خداییش خیلی رخ داره.

درود

داش حسین آقایی این موتورا جفتش دوتاس (شوخی) یعنی هر دو تاش یه موتوره داداش عکس اولی با موبایل انداختم فلاش خورده یه کم روشن افتاده

قابلتم نداره - ایشالا جور شد موتور بخری در خدمتت هستم عزیز

موفق باشی

h0ssein
26-01-1392, 09:27 بعد از ظهر
امروز قزوین 7 قیمت دادن یارو گفت نقد 6/900 !!!!
میدونم با این قیمت نمیارزه ولی مجبورم بخرم شرایطم طوریه که پولمو باید موتور بخرم نمیخوام امارات بردارم کلا کسی از شرایطم خبر نداره !
یه 90 با 8 هزارتا کارکرد داره قرمز رنگ میگه 4/500 موتور واقعا اسمیه تر تمیز دیدمش شاید بگیرمش
در هر صورت دمتون گرم اگه نگرفتمش فردا همین موقع خبرشو میدم چون فردا میگیرمش اگه گرفتم که هیچ نگرفتم با یکی از بچه های تهران هماهنگ میکنم مرخصی میگیرم میام یکی برمیدارم میام

دوست عزیز ایشالا جوربشه هرچی دوست داری بگیری.

این مدل 90 با 8هزارتا کارکرد به نظرم با این قیمت خیلی خوبه به شرط اینکه طرف موتور رو داغون نکرده باشه و بهش رسیده باشه،

اگه ترتمیزه همینو بردار چون صفرش با این قیمت خیلی زور میگه!!!!!:vardane::vardane:

موفق باشی.

ARSH
27-01-1392, 07:16 بعد از ظهر
همونو گرفتمش
4/500 موتور خوبیه

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

راستی دوستان ببخشید من وقت و اعصابم ضعیفه نمیتونم کل تاپیک رو بخونم این موتور هم همچین اهمیتی برام نداره که بخوام 100 صفحه دربارش بخونم
چند تا سوال منو جواب بدید که این طفل معصوم دهنش آسفالت نشه زیر دستم
روغنشو میخوام عوض کنم چه روغنی بریزم و اندازش چقدره ؟
کاره خاصی به ذهنتون میره واسش بکنم ؟ یا روغنشو عوض کنم ؟
چیزه استحلاکی چی داره عوض کنم مثل فیلتر این چیزا ؟
کلا موتورو که کارکرده گرفتم چیکارش کنم ؟
8هزارتا کار کرده مدل 90 خط و خش نداره موتور سالمه سر صدا هم نداره آرومه بنده خدا

farshad 54
27-01-1392, 08:12 بعد از ظهر
درود

دوست عزیز مبارکت باشه

روغن موتور و حتما عوض کن بهران تکتاز 1/200 cc روغن لازم داره روغن گرونم نمیخواد بریزی توش با همین روغن به خوبی کار میکنه

یه آچار کشی انجام بده - لنت عقب رو هم حتما در آر چک کن اگه نیاز بود عوضش کن بعد سوار شو حالشو ببر

فیلتر میلترشم عوض کرن نمیخواد

h0ssein
28-01-1392, 06:51 بعد از ظهر
دوستان این 220 هندل نداره اذیت نمیکنه راحت روشن میشه ؟
تو زمستون چی ؟

شایسته فر
28-01-1392, 09:21 بعد از ظهر
مشکلی ندارهساسات اوتوماته

hosein_dig
29-01-1392, 02:03 بعد از ظهر
دوستان این 220 هندل نداره اذیت نمیکنه راحت روشن میشه ؟
تو زمستون چی ؟

در تکمیل صحبت های داداش شایسته:pm1::26:

باید گازو یکم بگیری بعد استارت بزنی (من همین سیستم رو از رو عادت سر دایلیم میزدم با 10 تا استارت روشن میشد :4chsmu1: بعد بدون گاز تست کردم با تک استارت روشن شد) ساسات اتوماتشتو تابستون هم میزنه البته در حد چند ثانیه تو سرما بیشتر رو ساسات میمونه
چند دیقه باید درجا کار کنه وگرنه دنده بدی پرت خاموش میشه
البته به نوع روغن و شدت سرما هم بستگی داره

K.I.A
29-01-1392, 10:48 بعد از ظهر
مشکل میتونه تو سوخت رسانی (کاربرات) و برق رسانی (شمع ها ) باشه
کارکرد اگه زیاد باشه صفحه کلاچ میتونه باشه.

K.I.A
29-01-1392, 11:02 بعد از ظهر
بگو فیلتر هواشم یه نگاه بندازه
فیلتر هواش کثیف بشه چراغ داره چشمک میزنه.

K.I.A
30-01-1392, 01:06 قبل از ظهر
مرسی کیا جون. اینکه میگه رو انجین خیلی فشار میاد از چی میتونه باشه ؟ میگه زیر پام خیلی لرزش داره ! با آچارکشی حله ؟
اول باید کاربرات و شمع و صفحه رو چک کنه و مشکل فشار انجینو حل کنه احتمالا لرزشش کم میشه اگه نشد میگم چه طور

ARSH
30-01-1392, 05:11 بعد از ظهر
دوستانی که این موتور رو دارن ( در حال حاضر خودم دارم :دی ) ناراحت نشن

ولی خدایی این چیه
به روحیات من نمیخوره من کراس و تریل سوار شدم خدایی چند روزه با این اینور اونور میرم از هرچی موتوره زده شدم !
به دردم نمیخوره فردا ببرم بدم به یارو 100 تومن بگم کم کنه موتورشو بگیره خدایی این دست من باشه دو روز دیگه جنازش نمیمونه امروز باهاش 1 کیلومتر تو خاکی رانندگی کردم حالم دیگه داشت بد میشد
ولی خدایی 135 تا رفت تو زمین صاف خوشم اومد :دی
خلاصه که ما رو چه به استریت و ریس سوار شدن جای ما همون پیست و مسیرهای خاکیه 220 سواری هم چند روز حال داد قربون شوما
فردا فروش

farshad 54
30-01-1392, 05:56 بعد از ظهر
درود

دوست عزیز یعنی شما فکر کردی با این موتورم مثل موتور تریل و کراس میتونی بری تو دشت و بیابون بپری این ور اون ور ؟ :121fs725372:

هر موتوری کاربرد خودشو داره

شما که به نظر موتور سوار آفرود هستی باید میدونستی که 220 واسه آفرود ساخته نشده

موفق باشی

h0ssein
30-01-1392, 06:10 بعد از ظهر
دوستانی که این موتور رو دارن ( در حال حاضر خودم دارم :دی ) ناراحت نشن

ولی خدایی این چیه
به روحیات من نمیخوره من کراس و تریل سوار شدم خدایی چند روزه با این اینور اونور میرم از هرچی موتوره زده شدم !
به دردم نمیخوره فردا ببرم بدم به یارو 100 تومن بگم کم کنه موتورشو بگیره خدایی این دست من باشه دو روز دیگه جنازش نمیمونه امروز باهاش 1 کیلومتر تو خاکی رانندگی کردم حالم دیگه داشت بد میشد
ولی خدایی 135 تا رفت تو زمین صاف خوشم اومد :دی
خلاصه که ما رو چه به استریت و ریس سوار شدن جای ما همون پیست و مسیرهای خاکیه 220 سواری هم چند روز حال داد قربون شوما
فردا فروش

دوست عزیز این موتور به روحیات شما نمیخوره و شما باهاش حال نمیکنی دلیل بر این نیست که موتور بدیه و بگی این دیگه چیه !!
هرموتور کاربرد خودشو داره هرکسی یه سلیقه ای داره شما اول باید ببینی چی میخای برا کجا میخای چه استفاده ای
میخای بکنی بد بری دنبال خرید موتور !!
220 یه موتور شهریه،هرچند بعضی از دوستان هم باهاش پیست میرن و گاز میدن ولی هرچی باشه موتور بیخودی نیست !
همونطورم که گفتم فقط برا رفت و آمد شهریه نه پیست و زمین خاکی و دشت و بیابون !
مثلا خودم که همش درحال رانندگی و مسافرت بین شهریم با توجه به نیازم 220 رو انتخاب کردم و ازشم مطمئنم !

ARSH
30-01-1392, 07:42 بعد از ظهر
بله درست میگید دوستان من لحن صحبتم یکم بد بود به این کلاس توهین شد به نظره خودم هم
تقصیر ندارم تا حالا موتور خیابونی سوار نشدم

بازم عذر میخوام تو سبک خودش خوبه 135 تا باهاش رفتم ولی خب سره پیچ در میره ها !
در هر حال قبول دارم بد بود صحبتم نسبت به این موتور
عذرمیخوام دوستان :7:

ramiz
30-01-1392, 09:17 بعد از ظهر
سلام.دوستان میدونید چیه؟بعضی اوقات ما ایرانیها از ابزاری که داریم یه توقع دیگه داریم. امثال این موتورها کلا ساخته شدن واسه رانندگی نرم و راحت و بدون سر و صدا در داخل شهر و خیابونها.حتی درست نیست مقایسه تاپ اسپید هم داشته باشیم. دیگه بماند که بخوایم با تریل مقایسه کنیم.

Garbaz
30-01-1392, 09:46 بعد از ظهر
من که شتاب دنده 3 پالس 220 با یه ازدواج موفق هم عوض نمی کنم. :smilies(113):

ایلیا
31-01-1392, 08:47 بعد از ظهر
سلام نحوه رسیدگی به باطری چطوریه ؟ آب باطری های معمولی بریزم یا چیز خاصی پیشنهاد میدید؟
هر ماه یکبار آب باتریو چک کنین. اگه سر خونه‌های باتری خالی بود، فقط با آب جوشیده‌ی سماور پرش کنین تا برسه به به شاخص. به آب باتری اعتمادی نیست.

hosein_dig
31-01-1392, 09:21 بعد از ظهر
سلام.دوستان میدونید چیه؟بعضی اوقات ما ایرانیها از ابزاری که داریم یه توقع دیگه داریم. امثال این موتورها کلا ساخته شدن واسه رانندگی نرم و راحت و بدون سر و صدا در داخل شهر و خیابونها.حتی درست نیست مقایسه تاپ اسپید هم داشته باشیم. دیگه بماند که بخوایم با تریل مقایسه کنیم.

منم با این دوستمون موافقم
این موتور خیلی مناسب شهره نرم کم مصرف (زیر 3 لیتر) کم خرخ( فقط بنزین و روغن ) کمترین نیاز به رسیدگی .....
شتاب عالی ، قدرت عالی (شیب های رو 2 ترک رفتم که فکرشم نمیتونید بکنید) سرعت تا 120 تا بیشتر توقع نداشته باشید لطفا . همینم تو این مملکت زیاده:s (9):

من 3 سال داشتم فقط سوار شدم هیچی نخریدم جز باطری هفته اول اون موقع 7-8 تومن بود:4chsmu1::4chsmu1::4chsmu1:

راستی یه سری لوازمشو دارم کسی خاست پی ام بده

Kami
02-02-1392, 11:30 قبل از ظهر

Felez_zangzade
02-02-1392, 11:41 قبل از ظهر
اینم از ما داشته باشید:

شیرنی بچه ها و انعام کارگرا فراموش نشه....

Garbaz
06-02-1392, 11:33 قبل از ظهر
دوستان امروز برای اولین بار به زنجیر توجه کردم دیدم تو یه نقطه زنجیر سفت تر از بقیه جاها میشه ، هر چی ور رفتم نتونستم برطرف کنم. نظر شما چیست؟

ضمنا بهانه ای شد تا دقیقا رینگ تنظیم کنم تا اصلا اصطکاکی با دیسک نداشته باشه. قبلا احساس می کردم یه نموره می سابه به دیسک.

K.I.A
06-02-1392, 11:53 قبل از ظهر
تو یه نقطه زنجیر سفت تر از بقیه جاها میشه
متاسفانه زنجیر موتورتون 2پهن شده و خراب شده و باید تعویض بشه چون باعث خرابی خورشیدی ها و توپی چرخ میشه.

Garbaz
06-02-1392, 11:58 قبل از ظهر
موتور فقط 15 هزار تا کار کرده!!! یعنی زنجیر خراب شده؟ ظاهرا که خیلی سالم به نظر می رسه. از طرفی بابام گفت همون اول که خریده بودی من توجه کردم همینجوری بود. حالا نمی دونم.

K.I.A
06-02-1392, 12:01 بعد از ظهر
زنجیر تو 5000هراز هم خراب میشه /با توجه به شتاب گیری و معکوس و وزن سریع 2 پهن میشه

شایسته فر
06-02-1392, 12:40 بعد از ظهر
داداش 220 دارم ولی تاحالا متوجه اون گرمایی که میگی نشدم
دوشواری نداره از این نظر

farshad 54
06-02-1392, 12:52 بعد از ظهر
درود

220 اصلا گرم نمیکنه و حرارت موتورش اذیت نمیکنه - هر چی هم موتورش گرم تر میشه نه تنها افت توان نداره بلکه وحشی ترم میشه

- - - Updated - - -

توکدوم سایت همچین نظر کارشناسی دادن (گرم شدن انجین)

آپاچی هم سری جدیدش اومده و بازم وارد میشه ولی اصلا با 220 قابل مقایسه نیست

farzin
06-02-1392, 03:41 بعد از ظهر
.Ghost Rider

32515

hakr
06-02-1392, 08:27 بعد از ظهر
دوستان گرامی ممنون که پاسخگوی سوالم بودید
در مجموع آیاا ز کارکرد 220 از لحاظ ثبات در جاده سرعت وشتاب پاسخگویی موتور در مسافتهای طولانی راضی هستید

hosein_dig
06-02-1392, 08:31 بعد از ظهر
در مجموع آیاا ز کارکرد 220 از لحاظ ثبات در جاده سرعت وشتاب پاسخگویی موتور در مسافتهای طولانی راضی هستید

تا سرعت 100 کیلومتر در ساعت عالیه هیچ افت و مشکلی نداره
تو ترافیکم چون رادبات روغن داره اصلا افت در کلاج نداره

farshad 54
06-02-1392, 08:50 بعد از ظهر
درود

از لحاظ شتاب - سرعت - اصطحلاک - موجود بودن لوازم مصرفی - 220 بهترین موتور تو این کلاس هست - نه رانندگیش خستت میکنه نه اذیت دیگه ای داره

تو مسافت های طولانی هم قابل قبول هست به شرطی که درست باش تا کنی یادمون باشه که این موتور کلاس شهری هست با حجم 220

و هندا 750 نیست که اینجا استارت بزنی 800 کیلومتر یه کله باش بری

کلا نسبت به حجم و کلاس خودش موتور بسیار خوبی هست

موفق باشید

- - - Updated - - -

325273252832529

220 یه دونس :icon_pf (95):

h0ssein
06-02-1392, 09:30 بعد از ظهر

داداش مطمئن باش از همه لحاظ.

همه اونایی که این موتور رو داشتن تاییدش کردن !

طرف میگفت با سرعت 110 120 تا باهاش یه کله 130 کیلومتر رفتم موتور آخ نگفت !
220 موتور عالییه پدر سوخته !:18:

اگه خیلی بهش فشار نیاری و تو مسافت های طولانی تخت گاز نری و از همه مهمتر بهش رسیدگی کامل بکنی
اونوقت میبینی چطوری بهت حال میده !
موفق باشی.

roma
06-02-1392, 09:48 بعد از ظهر
دوستان با سلام
من نو سایتهای مختلف چرخی زدم یک چیز تقریبا مشترک گرم کردن انجین 220 حتی با داشتن رادیاتور روغن میباشد.چون به احتمال زیاد بخوام موتورم را عوض کنم این مسئله قدری من را در خرید 220 مردد کرده .البته آیتم اول خریدم آپاچی 180 بوده ولی فکر کنم وارداتش متوقف شده.دوستان لطف نمایید منرا راهنمایی نمایید

احتمالا با هیوسانگ اشتباه شده هیو داغ میکنه که تو سری جدید حل شده

hosein_dig
06-02-1392, 09:55 بعد از ظهر
درود

از لحاظ شتاب - سرعت - اصطحلاک - موجود بودن لوازم مصرفی - 220 بهترین موتور تو این کلاس هست - نه رانندگیش خستت میکنه نه اذیت دیگه ای داره

تو مسافت های طولانی هم قابل قبول هست به شرطی که درست باش تا کنی یادمون باشه که این موتور کلاس شهری هست با حجم 220

و هندا 750 نیست که اینجا استارت بزنی 800 کیلومتر یه کله باش بری

کلا نسبت به حجم و کلاس خودش موتور بسیار خوبی هست

موفق باشید

- - - Updated - - -

325273252832529

220 یه دونس :icon_pf (95):

داداش دور رینگ یه برچشب قرمز بزنی روخ موتور خیلی قشنگ میشه

32530

hami2000
07-02-1392, 08:50 قبل از ظهر
سلام من تازه عضو شدم کسی میدونه چجوری میشه زنجیره موتورو سفت کرد ممنون میشم اگر کسی میدونه راهنمایی کنه

mahdi24
07-02-1392, 09:16 قبل از ظهر
دو تا پیچ های چرخ عقبو شل می کنی و بعد مهره ای که در انتهای شاسی قرار دارد را به میزان لازم سفت می کنیم و پیچ چرخ رو می بندیم

Gladiator
07-02-1392, 12:12 بعد از ظهر
با تشکر از شما دوستان این کار انجام دادم ولی الان که چرخ عقب میچرخونم بعضی جاها خیلی شل بعضی هم خیلی سفت به نظر شما علتش چی میتونه باشه

داداش دلیلش اینه که زنجیرت خراب شده ، برو یه زنجیر 520 بخر بنداز روش

Unregistered1
07-02-1392, 04:18 بعد از ظهر
سلام به دوستان پالس سوار...
بچه ها شارژر پالس چنده؟؟؟
خوب هست؟؟
واسه هیو 250 میخوام بندازم...
مال خودش الکی گرونه..

milad24
07-02-1392, 04:25 بعد از ظهر

شایسته فر
07-02-1392, 06:43 بعد از ظهر
صفرش حدود 6.700 هست

farshad 54
22-02-1392, 08:24 بعد از ظهر
:icon_pf _99_: بابا چرا نمیشه عکس آپلود کرد - این چه وضعیه ؟

- - - Updated - - -

اینم چند تا 220 شاخ

- - - Updated - - -

عشق 220

Garbaz
23-02-1392, 11:58 قبل از ظهر
دوستان موقع تنظیم زنجیر احساس می کنم نمی تونم خوب تنظیم کنم چرخ عقب ، چون احساس می کنم به لنت می سابه. راهنمایی کنید بی زحمت.

farshad 54
23-02-1392, 04:47 بعد از ظهر
دوستان موقع تنظیم زنجیر احساس می کنم نمی تونم خوب تنظیم کنم چرخ عقب ، چون احساس می کنم به لنت می سابه. راهنمایی کنید بی زحمت.

درود

دوست عزیز پیچ وسط رو شل میکنی بعد دوتا پیچ های تنطیم زنجیر رو سفت میکنی باید حواست باشه هردو تا یه اندازه سفت شن از رو درجه هم میتونی بفهمی زنجیر باید سفتیش تا اندازه ای

باشه که 3 سانت بازی کنه بعد پیچ وسط رو سفت میکنی حالا بازیه زنجیرت باید 2/5 سانت بشه

از پشت چرخ عقب رو نگاه کن باید صاف صاف باشه یعنی گل پخش کن عقبت با لاستیکت باید تو یه خط باشن

موفق باشی

farzin
23-02-1392, 07:01 بعد از ظهر
mr.garbazدوست عزیز برای تنظیم زنجیرابتدا پیچ شفت رو کاملا شل میکنید بعد گوشواره ها رو شل میکنید ( همون پیچ هایی که دو طرف شاسی نگهدارنده تایر هستند ) سپس با فشار دست اگه لازمه که شل بشه به سمت جلو فشار میدین و اگه لازمه زنجیر سفت بشه لاستیک رو به عقب میکشید بعد از روی درجه ها هر دو طرف رو به یک اندازه میزاریم یعنی اگه طرف چپ روی 2 هست راست هم باید روی درجه 2 باشه بعد پیچ شفت رو یکم سفت کنید و یک پیچ گوشتی از زیر بین زنجیر و دشلی ( یا همون چرخ دنده عقب ) میزارید و تایر رو به سمتی میچرخونید که پیچ گوشتی بین زنجیر و چرخ دنده درگیر بشه تا تنظیم 2.5 سانتی که آقای (فرشاد 54) رو که گفتن بگیریم در این مرحله اگه یک خط بصورت عمود بر زمین از پیچ شفت بگیریم در این نقطه پیچ گوشتی نباید بیشتر به سمت بالا بره و باید درگیر و محکم بمونه بعد گوشواره ها رو محکم کنید و بعد از محکم کردن دوباره پیچ گوشتی رو بزارید که آیا بیشتر از محل مورد نظر میره یا نهدر ضمن اینکه دوست خوبمون آقا فرشاد میگه تایر باید وسط گلگیر عقب باشه - این نظر و دقت اشتباه هست چرا که ممکنه گلگیر در محل مورد نظر خوب بسته نشده و یا در مرور زمان تغییر حالت داده باشه و ... در کل ملاک نمیشه قرار داد گلگیر رو برای تنظیم لاستیک .تایر باید با تنه میزون باشه که این تنظیم رو ما با درجه های روی دو شاخ عقب انجام میدیم و مابقیش مربوط به تنظیم زنجیر هستدر ضمن اگه زنجیر صدا میده میتونید با گازوئیل یا بنزین اون رو بشورید بعد به همه زنجیر روغن 40 میزنید بعد از چند 3-4 روز گریس کاری میکنیدنکته قابل توجه زنجیر در گرما گشاد میشه مخصوصا اگه روغن زده بشه - و شل شدن اون و صدا دادنش از این دیدگاه مربوط به گرما هستالبته بصورت حرفه ای باید از اسپره زنجیر و این مواد مخصوص استفاده کرد.موفق باشید

farshad 54
25-02-1392, 05:26 بعد از ظهر
همه 220 بازا

:121fs725372:

farshad 54
26-02-1392, 09:52 بعد از ظهر
دوستان جائی رو سراغ دارین که کار فلاپ انجام بده و یه خورده خلاقیت داشته باشه و بتونه اون چیزی که آدم میخواد واسش درست کنه و وقتی بش میگی فلاپ این طوری میخوام برام در آری مثل بز

بت نگا نکنه

fighter
26-02-1392, 11:37 بعد از ظهر
سلام دوستان یه 220 دست دو 91 میخوام بگیرم ولی فقط یه بدی داره اونم اینه که باید چند بار استارت بزنی تا روشن شه صاحبش میگه اب باتری عوض شه درست میشه به نظر شما همین طوره یا مشکلش حاد تره لطفا بجوابید

K.I.A
27-02-1392, 10:48 قبل از ظهر
تنظیم نبودن کاربرات و دور موتور و شمع میتونه فقط دلیل روشن نشدنش باشه.

h0ssein
27-02-1392, 11:37 قبل از ظهر
با تشکر از حسین عزیز حسین جان موتور مال اشنا هم هست خیلی کم کاره مدلشم 91 هست نشون چند تا تعمیر کار هم دادم همه سلامت موتورو تعیید کردن فقط نمیدونم چه طوری جلوی اونا تک استارت یا نهایتا با دو بار استارت زدن روشن میشه و وقتی بهشون میگم که به گفته فروشنده اگر یه شب تا صبح هم روشن نشه و موتور سردباشه چند بار باید استارت زد هر کدوم یه چیزی میگن یکی میگه مشکل از دکمه استارت هست یکی میگه نمیدونم یکی هم میگه از باتری یا سیم کشی موتور هست ایا راهی هست که بدونم کدومه

1- سلو موتور رو یکم زیاد کن.
2- باتری رو ببین از سلامتش که مطمئن شدی ببر باتری ساز برات شارژ کنه.
3- شمع هاشو ببین اگه سالم نبود تعویض کن.
4- موتور رو ببر تعمیرکار برات کاربراتشو تنظیم کنه (پیش هرکسی نبر،ببر یه جایی که از این موتورا سردربیاره وگرنه بدتر از الان میشه)
5- مشکل از برق هم میتونه باشه ولی احتمالش کمه اگه این کارها رو کردی نتیجه نگرفتی مشکل از برق میشه.
بد به دلت راه نده مشکلی نیست که نشه حلش کنی این کارایی رو که بهت گفتم انجام بده 100% حل میشه.
موفق باشی.

ولی من خودم چندوقت پیش همین مشکل برام پیش اومد با شارژ باتری و تنظیم کاربرات مشکلم حل شد الانم به راحتی با تک استارت آتیش میشه

h0ssein
27-02-1392, 12:15 بعد از ظهر
نشانه های خرابی شمع ها:
1- سیاه شدن
2- شکسته شدن عایق چینی که اگه صدمه دیده باشه یا ترک برداشته باشه اختلاف پتانسیل لازم در دو سر الکترودها
ایجاد نمیشه و جرقه نمیزنه و موتور یا روشن نمیشه یا به سختی روشن میشه.
3- بد کار کردن و لرزش و صدای اضافی از موتور.
ولی مهمترین مشخصه سیاه شدن و از حالت نرمال خارج شدنه.
کلا بین 10 تا 20 هزار کارکرد شمع ها نیاز به تعویض داره.

hosein_dig
27-02-1392, 02:02 بعد از ظهر
2 تا شمع داره یکی سمت راست یکی سمت چپه انجین
یکیش باز کردنش راحته اونیکی یکم بیشتر حوصله میخاد
فاصلشم چک کنید ضرر نداره

منم حسینم جای اون یکی جواب دادم:20:

farshad 54
27-02-1392, 02:44 بعد از ظهر
درود

دوست عزیز موتور رو ببرید پیشه یه موتور ساز درست حسابی مشکلشو برطرف میکنه شمع هارو باز میکنه اگه مشکل از شمع باشه چیزه مهمی نیست - ولی در کل یه تعمیر کار موتور رو ببینه بهتره

موفق باشی

- - - Updated - - -

درود

دوست عزیز موتور رو ببرید پیشه یه موتور ساز درست حسابی مشکلشو برطرف میکنه شمع هارو باز میکنه اگه مشکل از شمع باشه چیزه مهمی نیست - ولی در کل یه تعمیر کار موتور رو ببینه بهتره

موفق باشی

K.I.A
27-02-1392, 03:02 بعد از ظهر
تنظیم نبودن کاربرات و دور موتور و شمع میتونه فقط دلیل روشن نشدنش باشه.
اگه اول به عرایض بنده گوش میکردید زودتر به این نتیجه میرسیدید.
شمع سمت چپی شمع اصلی موتور هست و راستی اوانس و ریتارد و برطرف میکنه...
شما میری بازار 2 تا شمع 2 پلاتینه جنس خوب میگیری به ترتیب 1-دنزو 2-ان جی کی 3- بوش
مارکشه که خودتون هم عوض میکنید به راحتی.

farzin
27-02-1392, 11:57 بعد از ظهر
موقع خرید به کد روی شمع توجه داشته باش اگه اشتباه نکنم 220 باید کدش cr9e باشه

Felez_zangzade
28-02-1392, 01:06 بعد از ظهر
دوستان فیلتر هوا 220 رو دربیاریم برا موتور مشکلی پیش میاد؟
موتور قبلیم اصن نداشت حدود سه سال سوارش بودم برام مشکلی بوجود نیاوورد...
نفس موتور باز میشه.

نفسش باز می شه ولی سرطان ریه می گیره.

amir7
06-03-1392, 08:12 بعد از ظهر
برادر علی به نظر شما اونایی که گفتی تو گمرک کار فلاپ پالسن عمرا میتونن یه همچین پالسی درست کنن
دم عقب- زین ها - فلاپ های جلو و بغل - شاسی - کمک تلسکپی جلو - دو شاخ عقب - کمک عقب تکی - * باک * - * فرمون مورد علاقه من * وووووو * تورمز دو دیسک جلو * ععععععععمرا نمیتونن این موتورار باید وارد کرد

تورو خدا باکو فرمونو شاسی و ترمز جلو هارو نگاه کن آدم دلش میخواد :x

Ali
07-03-1392, 09:12 قبل از ظهر
برادر علی به نظر شما اونایی که گفتی تو گمرک کار فلاپ پالسن عمرا میتونن یه همچین پالسی درست کنن
دم عقب- زین ها - فلاپ های جلو و بغل - شاسی - کمک تلسکپی جلو - دو شاخ عقب - کمک عقب تکی - * باک * - * فرمون مورد علاقه من * وووووو * تورمز دو دیسک جلو * ععععععععمرا نمیتونن این موتورار باید وارد کرد

تورو خدا باکو فرمونو شاسی و ترمز جلو هارو نگاه کن آدم دلش میخواد :x
این خیلی خیلی ناز شده عین gsxr شده :crazy :x

اونا که فقط فلاپ بقل براش میزارن تازه اونم خیلی سادست :crazy :d

amir7
07-03-1392, 09:37 قبل از ظهر
شرمنده این یکی جا مونده بود

Ali
07-03-1392, 01:13 بعد از ظهر
دوستان فکر میکنم این قطعات به صورتی هست که میتونید خریداری کنید و با قطعات فابریک جایگزین کنید و نیازی نیست کل موتورو عوض کنید

amir7
07-03-1392, 01:21 بعد از ظهر
نه بابا علی جان کلا شاسی موتور عوض شده فکر کنم فقط چراغ جلو با انجینش مال خودشه :j

Ali
07-03-1392, 07:53 بعد از ظهر
اینم یک نمونه فلاپ ساده که فکر کنم تو ایرانم بتونن اینجوری درست کنن :d :

BKING
08-03-1392, 03:19 بعد از ظهر
اینم کاری که تو ایران می تونن بکنن امزوز رو موتور عکس گرفتم :->

[Only registered and activated users can see links](001).jpg

BKING
08-03-1392, 03:47 بعد از ظهر
موتوره خودته داش سعید ؟؟؟؟ اگه مال شماست شرمنده خندیدم ;)

نه مال من نیست

کارت سایت رو دادم بهش امیدوارم بیاد

به نظر من قشنگ شده بود

اما تغییر داده موتورو و ممکنه مشکل براش پیش بیاد بهتر از پالس قرمز یا آبی استفاده می کرد

موتور رنگ اصلیش مشکی بود

Garbaz
07-05-1392, 12:32 بعد از ظهر
دوستان چگونه نور پایین و نور بالای 220 را تنظیم کنم. خیلی سر بالاست و نور تو چشم راننده جلویی می خوره.

farshad 54
07-05-1392, 09:22 بعد از ظهر
دوستان چگونه نور پایین و نور بالای 220 را تنظیم کنم. خیلی سر بالاست و نور تو چشم راننده جلویی می خوره.

درود

باک موتورو باید در بیاری زیر کنسول دو تا پیچ هست که باید با اونا نور رو تنظیم کنی

bnafsh
08-05-1392, 03:48 بعد از ظهر
سلام بروبکس چطورید.من دقیقا دو ساله پالس220 دارم،تا الان که خیلی راضی بودم.بازم دم هندیا گرم که دوتا موتور درست و حسابی(البته نسبت به موتورای چینی که توی بازاره) وارد ایران کردن.ازین تولید کننده های ایرانی که امیدی نیس
دربارهی برداشتن فیلتر هوا از روی تجربه میگم:
صداش بم تر میشه.شتاب دنده یک زیاد میشه.مصرف بنزین اگه کمتر نشه بیشتر نمیشه.ولی علامت کاربراتور روی کنسول شروع میکنه به چشمک زدن...من دوسه ماه اینطوری سوار شدم،بچه ها گفتن کاربراتور کثیف میشه،منم چون فیلتر فابریک دو لایست،سفیدشو جداکردم،زرد رو گذاشتم فقط..موتور من که الان اینجوریه
راستی من نور پایینو خیلی وقت پیش باک رو باز کردم نورو تنظیم کردم ولی نوربالارو پیچشو پیدا نکردم.الان دقیقا از فاصله چهل متری،نور میوفته طبقه چهارم خونه ی روبرویی.هه هه
هرکار کردم نتونستم پیداش کنمودستمو بهش برسونم
یه سوال دیگه از بروبکس اهل فن،چطوری پیچای شب نما(یا لامپی که نور میندازه روی پلاک عقب) رو باز کنم.هرکار کردم باز نشد

Garbaz
08-05-1392, 04:46 بعد از ظهر
من یک ساله بجای فیلتر هوا از جوراب زنونه استفاده می کنم. :2i8d4ao:

farshad 54
15-05-1392, 08:45 بعد از ظهر
سلام دوستان کسی اطلاع نداره کد شمع دنزو برای پالس 220 چیه ؟هم چپ هم راست . قیمت حدودیش چنده؟ واینکه کسی جایی سراغ داره کاتالیزر داخل اگزوزو دربیارن ؟قیمت حدودیش؟ممنون دوستان

درود

شمع رو نمیدونم چون همیشه خودم فابریک میندازم

کاتالیزور هم موتور سازیا و اگزوز سازیا انجام میدن 20- 30 تومن کار خاصی نداره

Garbaz
17-05-1392, 02:26 بعد از ظهر
دوستان من جدیدا یه پالس 220 خریدم فیلتر هواش کثیفه رو کیلومتر اخطار میده ، فقط قاب بغل سمت راست رو که باز میکنم یه سری پیچ هست نمیدونم کدومو باید باز کنم !! بعد این فیلتر هوا رو با چی بشورم ؟!!!

آقا جان قاب بغلی که باز کردی چند تا پیچ بر روی یک در مستطیلی شکل کوچک می بینی که وقتی اونو باز کنی فیلتر هوا مشخص میشه.

من با بنزین می شورم ، فقط بعد شستن صبر کنید تا 100% خشک بشه.

farshad 54
17-05-1392, 09:07 بعد از ظهر
درود

دوست عزیز با بنزین هم میشه شست ولی بعد از یه مدت فیلترت پودر میشه بهترین کار شستشو با آب و مایع ظرفشویی هستش که بعد از خشک شدن دوباره نسبش میکنی و چراغ اخطار فیلتر هواتم خاموش میشه

موفق باشید

farshad 54
19-05-1392, 12:18 بعد از ظهر
سلام

این مشکل اخطار فیلتر هوا که روی صفحه کیلومتره با تعویض فیلتر حل نشد !!! سنسورش کجاست ؟

درجه بنزین موتورم گاهی وقتا درست کار نمیکنه . چطوری عوضش کنم ؟

درود

اگه فیلتر هوا تو عوض کردی باز اخطار میده و آمپر بنزینتم درست نشون نمیده - سه ماه پیش یه 220 دقیقا همین جوری شده بود تو تعمیرگاه دیدم تعمیر کاره خیلی باش ور رفت تا درستش کنه شما هم بهتره موتور رو

ببری تعمیرگاه مطمئن تره

Garbaz
19-05-1392, 01:27 بعد از ظهر
من چون فیلتر هوا برداشتم و خودم دست ساز فیلتر گذاشتم همیشه ارور فیلتر هوا میده ولی توجه ای نمی کنم.:interview:

- - - Updated - - -

سلام

این مشکل اخطار فیلتر هوا که روی صفحه کیلومتره با تعویض فیلتر حل نشد !!! سنسورش کجاست ؟

درجه بنزین موتورم گاهی وقتا درست کار نمیکنه . چطوری عوضش کنم ؟

دوست عزیز درجه بنزین حتما می دونید که موتور کج یا راست بزارید ممکنه کم یا زیاد نشون بده و بعد اومدن به حالت تعادل چند ثانیه ای طول می کشه تا مقدار صحیح بنزین نشون بده. حالا اگه مشکلتون اینه که فکر نکنم مورد خاصی باشه ولی اگه در حالت تعادل هم اشتباه می کنه که همون کاری بکنید که دوستمون گفتند و به تعمیرگاه مراجعه کنید.

omid kawasaki
22-05-1392, 01:17 بعد از ظهر
آقا من گازو که ول میکنم کیلومتر شمار قاطی میکنه و شماره اشتباه میندازه اون طرفی که ازش خریدم گفت هر وقت میبره کارواش اینطوری میشه یعد از چند روز درست میشه راس گفته ؟؟!! فیلتر هواشم شستم ولی باز کیلومتر اخطار میده !! ممنون میشم راهنمایی کنید

h0ssein
22-05-1392, 05:52 بعد از ظهر
سلام.
دوست من این موتور به هیچ وجه نباید کارواش بره اگرم بره باید نصف روز بخابونی تا خشک بشه بعد استارت بزنی !
من موتورمو بردم کارواش کیلومترش قاط زد بد تعمیرکار گفت بزار خشک بشه خوب میشه !
دوروز گذشت خوب نشد ! فرداش یه روز کامل موتور رو روشن نکردم حدودا 4 ساعت هم گذاشتمش زیر آفتاب فرداش که روشن
کردم خوب شده بود الانم خوبه و دقیق نشون میده !
شمام این کارو بکن اگه خوب نشد احتمال برق موتور به فنا رفته !
فیلتر هواهم با مایع ظرف شویی بشور بزار کامل خشک بشه بعد بزار جاش ، اگه خوب نشد ببر پیش تعمیرکار !

farshad 54
23-05-1392, 05:11 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

درود

اینم پروژه اگزوز ما رو 220

صدا واقعا هیولاس تو خیابون میام همه کرک و پرشون میریزه

ولی هر کار کردم نتونستم صداشو کم کنم واسه همین فقط واسه وقتایی که میخوام با موتور برم صفا سیتی میبندمش رو موتور - وقتایه دیگه فابریکشو میبندم

h0ssein
23-05-1392, 06:10 بعد از ظهر
یا ابرفضل این دیگه چیه ؟!!! اگزوز کامیون انداختی روش ؟!!!!!!!!!!!!:wow::wow:
اونوقت حال داری هی عوض کنی اون یکیو بندازی ؟ بزار همین باشه ، برو باهاش خیابونو جر بده !
اصن یه لذتی داره ها ...:4chsmu1:

farshad 54
23-05-1392, 06:52 بعد از ظهر
درود

عوض کردنش یه ربع کار داره

والا میرم بیرون دیگه زیادی خیابون جر میخوره :32:

باید فکر اعصاب ملتم بود دیگه همه که عشق موتور نیستن که با صدای اگزوزش حال کنن :vardane:

تو جاده بیشتر فاز میده :18:

farshad 54
23-05-1392, 10:38 بعد از ظهر
اگزوز چند در اومد؟

درود

والا منبع اگزوز رو 2 سال پیش 45 خریدم واسه ماشینم یه مدت بستم اونجا هم چون صداش خیلی خفن بود بعد یه مدت بازش کردم یه منبع اسپرت با صدای بهتر و کمتر واسه ماشین گرفتم

اینم تو انباری افتاده بود گفتم بکشمش بیرون ببندم رو موتور ببینم چه طوریاس که اینجام باز صداش اینقدر مخوفه مجبورم هی جا به جاش کنم - مارکشم ریموس هست

هدرز رو هم دوست عزیزم mora 68 زحمتشو کشید که جا داره اینجا ازش تشکر کنم خیلی بش زحمت دادم

خلاصه واسه جاده رفتن و اینا صداش خوبه ولی تو شهر چون صداش خیلی خوفه ( نه اینکه قار قار کنه ها ) صداش قشنگه ولی چون بیسش بالاس ملتو از جا میپرونه واسه همین واسه رفت و امد روزانم بازش میکنم

که کسی اذیت نشه

وقتی این اگزوزو میندازم بالا موتور گاز خورش وحشتناک میشه اشاره به گاز میکنی دور موتور رو 10000 هنوز دنده 3 رو پر نکرده سرعتت رو 60 تاس

خلاصه خدا قسمت دوستان کنه خیلی حال میده

- - - Updated - - -

اگزوز چند در اومد؟

درود

والا منبع اگزوز رو 2 سال پیش 45 خریدم واسه ماشینم یه مدت بستم اونجا هم چون صداش خیلی خفن بود بعد یه مدت بازش کردم یه منبع اسپرت با صدای بهتر و کمتر واسه ماشین گرفتم

اینم تو انباری افتاده بود گفتم بکشمش بیرون ببندم رو موتور ببینم چه طوریاس که اینجام باز صداش اینقدر مخوفه مجبورم هی جا به جاش کنم - مارکشم ریموس هست

هدرز رو هم دوست عزیزم mora 68 زحمتشو کشید که جا داره اینجا ازش تشکر کنم خیلی بش زحمت دادم

خلاصه واسه جاده رفتن و اینا صداش خوبه ولی تو شهر چون صداش خیلی خوفه ( نه اینکه قار قار کنه ها ) صداش قشنگه ولی چون بیسش بالاس ملتو از جا میپرونه واسه همین واسه رفت و امد روزانم بازش میکنم

که کسی اذیت نشه

وقتی این اگزوزو میندازم بالا موتور گاز خورش وحشتناک میشه اشاره به گاز میکنی دور موتور رو 10000 هنوز دنده 3 رو پر نکرده سرعتت رو 60 تاس

خلاصه خدا قسمت دوستان کنه خیلی حال میده

!NAVID!
23-05-1392, 11:17 بعد از ظهر
فکر کنم بشه روش سایلنسر بست
میشه؟

farshad 54
24-05-1392, 10:38 قبل از ظهر
فکر کنم بشه روش سایلنسر بست
میشه؟

درود

راستش سایلنرم واسش درست کردم ولی تاثیری نداشت - حتی چند مورد سراگزوزی هم روش تست کردم ولی چون منبعش تو خالی هست حجم صداش خیلی بالاس نمیشه کمش کرد

mra680
25-05-1392, 12:34 بعد از ظهر
درود

راستش سایلنرم واسش درست کردم ولی تاثیری نداشت - حتی چند مورد سراگزوزی هم روش تست کردم ولی چون منبعش تو خالی هست حجم صداش خیلی بالاس نمیشه کمش کرد
سلام و درود
مبارک باشه فرشاد جان
برای کم کردن صداش نیاز داری به قطعه ای به شکل قیف(مخروطی شکل)با اندازه ارتفاع 3تا4 سانت که سطح بزرگتر مخروطی باید روی انتهای اگزوز سوار بشه
که به صورت پیچ و مهره باید در بیاد
موفق باشی
جواب میده تست کن

ُSalarGorgani
25-05-1392, 04:00 بعد از ظهر
دوستان من فلاپ سمت راست موتورم زیر راهنما یه ترک کوچیک برداشته نمیدونم چرا اینجوری شده کسی از رو جک انداخته یا ... ؟!! به نظرتون کاریش میشه کرد که مشکل برطرف بشه یا چسب کاری چیزی که حداقل بدتر نشه ؟!!

ای ناقلا .ببین به غیر از توضیحی که اونجا بهت دادم یچی دیگه یادم اومد که کامیونهای جدید کارتل روغنشون از جنس فایبر گلاسه که وقتی میشکنه یا سوراخ میشه با چسبه مخصوصی ترمیمش میکنن برو یه سر به تعمیرگاه های اونا بزن ولی سپر سازی از همه بهتره.

farshad 54
25-05-1392, 06:41 بعد از ظهر
سلام و درود
مبارک باشه فرشاد جان
برای کم کردن صداش نیاز داری به قطعه ای به شکل قیف(مخروطی شکل)با اندازه ارتفاع 3تا4 سانت که سطح بزرگتر مخروطی باید روی انتهای اگزوز سوار بشه
موفق باشی
جواب میده تست کن

درود

محمد رضا جان دقیقا همینی که میگی رو درست کردم ولی تاثیر زیادی نداشت

چاکرتیم

- - - Updated - - -

سلام و درود
مبارک باشه فرشاد جان
موفق باشی
جواب میده تست کن

درود

محمد رضا جان دقیقا همینی که میگی رو درست کردم ولی تاثیر زیادی نداشت

چاکرتیم

- - - Updated - - -

دوستان من فلاپ سمت راست موتورم زیر راهنما یه ترک کوچیک برداشته نمیدونم چرا اینجوری شده کسی از رو جک انداخته یا ... ؟!! به نظرتون کاریش میشه کرد که مشکل برطرف بشه یا چسب کاری چیزی که حداقل بدتر نشه ؟!!

درود

فلاپو باز کن از پشت ترکشو با چسب 1-2-3 یا چسب قطره ای بچسبون حله

موفق باشی

امیرحسین
25-05-1392, 08:49 بعد از ظهر
من چون فیلتر هوا برداشتم و خودم دست ساز فیلتر گذاشتم همیشه ارور فیلتر هوا میده ولی توجه ای نمی کنم.:interview:

- - - Updated - - -

دوست عزیز درجه بنزین حتما می دونید که موتور کج یا راست بزارید ممکنه کم یا زیاد نشون بده و بعد اومدن به حالت تعادل چند ثانیه ای طول می کشه تا مقدار صحیح بنزین نشون بده. حالا اگه مشکلتون اینه که فکر نکنم مورد خاصی باشه ولی اگه در حالت تعادل هم اشتباه می کنه که همون کاری بکنید که دوستمون گفتند و به تعمیرگاه مراجعه کنید.
ممنون
درجه بنزین در حالت صاف گاهی وقتا باکو خالی نشون میده و چراغ بنزینش روشن میشه !!

فیلتر هوا هم با اینکه نو انداختم بازم چشمک میزنه
حدس میزنم سنسوری که توی مسیرش هست چرب و کثیف شده که اینطوریه
کسی میدونه این سنسور کجاست که بازش کنم ؟!

hakr
28-05-1392, 09:29 بعد از ظهر
دوستان گرامی با سلام
میخواستم ببینم بین مدلهای سال 91 و92 آیا تفاوتی چه ظاهر ویا موتوری وجود دارد .اگر بله کدام مدل بهتر است

rabinhoodpir
28-05-1392, 09:58 بعد از ظهر
سلام به دوستان گلم

آب باطری رو چند وقت به چند وقت باید چک کرد؟ من بعد یه سال چک کردم خالی خالی کرده بود 2 ماه پیش یا کمتر آب باطری ریختم چند روز پیش چک کردم دیدم خیلی کم کرده دوباره پر کردم البته بگم رو صفحه نمایش آلارم داده بود :icon_pf _37_:

Garbaz
28-05-1392, 10:14 بعد از ظهر
سلام ؛

من هر وقت روغن عوض می کنم فیلتر هوا و باطری چک می کنم.

h0ssein
28-05-1392, 10:47 بعد از ظهر
دوستان گرامی با سلام
میخواستم ببینم بین مدلهای سال 91 و92 آیا تفاوتی چه ظاهر ویا موتوری وجود دارد .اگر بله کدام مدل بهتر است

نه داداش همشون یه جوره هیچ فرقی باهم ندارند !
ولی اینطور که شنیدم میگفتند مدل 92 کیفیتش مثل 89-90 نیست !

- - - Updated - - -

سلام به دوستان گلم

آب باطری رو چند وقت به چند وقت باید چک کرد؟ من بعد یه سال چک کردم خالی خالی کرده بود 2 ماه پیش یا کمتر آب باطری ریختم چند روز پیش چک کردم دیدم خیلی کم کرده دوباره پر کردم البته بگم رو صفحه نمایش آلارم داده بود :icon_pf _37_:

داداش ماهی یکبار چک کن ضرر نداره ! من خودم دوهفته یکبار یه نگا میندازم !

rabinhoodpir
30-05-1392, 03:55 قبل از ظهر
حسین جون تشکر :20::smilies(113):

نمیدونستم :retarded:

متور راحت استارت میخوره ولی هم نورم شدت سابق رو نداره و هم داره آلارم میده

باطریم پرپر شد ؟ کاریش میشه کرد با توجه به اینکه 17000 تا متورم رفته ؟ عمر باطری معمولا چقدره؟:smilies(113):

farshad 54
30-05-1392, 09:11 قبل از ظهر
درود

دوست عزیز عمر باطری ربطی به کیلومتر کارکرد موتور نداره

عمر باطری اگه درست استفاده بشه و بهش رسیدگی بشه 2 سال هست ولی بازم بستگی به استفاده داره اگه شما زیاد موتور رو خاموش روشن میکنی یا بیشتر شبها با موتور تردد میکنی یا زنون رو موتور بسته باشی

اینا همش رو طول عمر باطری تاثیر داره

شما هم اگه باطریت خراب شده و میخوای عوضش کنی حتما ژله ای یا اتمیشو بخر که مثل باطری اسیدی نیاز به رسیدگی نداره

موفق باشید

h0ssein
30-05-1392, 09:12 قبل از ظهر
حسین جون تشکر :20::smilies(113):

نمیدونستم :retarded:

متور راحت استارت میخوره ولی هم نورم شدت سابق رو نداره و هم داره آلارم میده

باطریم پرپر شد ؟ کاریش میشه کرد با توجه به اینکه 17000 تا متورم رفته ؟ عمر باطری معمولا چقدره؟:smilies(113):

داداش باتری رو باید بهش رسید وگرنه خرج میذاره رو دستت و مجبوری یه نو بخری ! باتری رو باز کن بده باتری ساز برات شارژ کنه مشکل حل میشه !
موتور منم 17000 رفته هنوز باتریش سالمه ، موتور قبلیمم 30000 رفته بود باتریش مثل چی کار میکرد چون حواسم بهش بود آب کم نکنه و 3-2 ماه یکبار هم میدادم شارژش کنن !
عمر باتری بستگی به نگه داری صاحبش داره و معمولا 4-5 سال رو میره شایدم بیشتر !
شما موتورت چه آلارم بده چه نده خودت حواست بهش باشه که آب کم نکنه و 3 یا 4 ماه یکبارم بده شارژش کنن !
موفق باشی.

hakr
31-05-1392, 08:58 بعد از ظهر
دوستان با سلام
انشالله تا آخر این ماه تصمیم به خرید موتور دارم. ساکن شهرستان هستم دوستان لطف کنید.قیمت موتور نو220 تهران چنده میخوام ببینم تهران بخرم یا همین شهرستان
ممنون

- - - Updated - - -

تو مطالب دوستان دیدم باطری اسیدی رسیدگی زیاد میخواد آیا بهتر نیست با باطری خشک تعویض شود .
ضمنا باطری خشک با چه آمپری مناسب این موتور است

hakr
01-06-1392, 12:05 بعد از ظهر
قیمت صفر 220 تهران 6800 ، شهرستان معمولا قیمتا 100 تا 200 تا بالاتره شایدم بیشتر ، در مورد باتری هم بگم که باتری اسیدی خیلی بهتره اگه خوب ازش مراقبت بشه عمری میشه ،
خیلی کار خاصی نداره 2-3 هفته یکبار میخای یه نگا بندازی آب کم نکرده باشه همین ، اگه آب کم کرده بود با آب جوشیده سماور پر بشه ،
دوست گرامی من اینجا 6700 الی6800قیمت دارم پس فکر کنم همینجا بخرم بهتره
ضمنا به هیچ عنوان آب سماور نریز .درسته آب جوشیده است ولی مقطر نیست وبه باطریت صدمه میزنه .میتوانی به یک آزمایشگاه انسانی مراجعه کرده وبا هزینه اندک چند لیتر آب مقطر بخری

hakr
01-06-1392, 06:24 بعد از ظهر
دوستان خب چه کاری هست ، به فروشگاه های لوازم موتور سیکلت تاشیف ببرید و آب باطری بخرید . من یک لیتری خریده بودم 500 تومان. تنها وسیله ای بود که دلار بر روی آن تاثیر نگذاشته. :gigglesmile:
والا آب معدنی تو این مملکت قابل اطمینان نیست چه برسد به آب آنهم مقطر آنهم تو موتور فروشی .دوست گرامی آزمایشگاهها مجبورند برای ساخت محلولها و ریجنتهای دستگاههایشان حتما از آب مقطر استفاده نمایند.البته صلاح ملک خویش خسروان دانند

hakr
01-06-1392, 11:43 بعد از ظهر
بابا ابن چه کاریه من چند ساله دارم از آب جوشیده سماور استفاده میکنم تا الانم هیچ باتری زیر دستم خراب نشده !
بیخود وسواس نشون ندید هیچ مشکلی پیش نمیاد باتری موتور قبلیم 5 سال همینطوری استفاده کردم هنوزم سالم بود ولی دیگه موتور رو فروختم !
همون دیگه اگر از آب مقطر آزمایشگاه استفاده میکردی باتریت بجای 5 سال 6 سال کار میکرد ضمنا مجبور هم نمیشدی موتورت را بفروشی:4chsmu1:

kourosh_bandit2
05-06-1392, 05:10 بعد از ظهر
اقایون سلام بر همه :happy4:
عذر میخوام خیلی وقته غیبت داشتم توی سایت اونم به علت خرابی پی در پی سرور سایت بوده و من دیگه نیمده بودم سر بزنم که گویا خیلی تغییر کرده. اول اینکه بنده 220 قرمز خریدم و دوم اینکه یک کاری انجام دادم که توی شب کچلم کردن ملت از بس میان میپرسن . و باز هم کوروش با استایل جدید وارد میشود:riz481::23:

- - - Updated - - -

خب بازم مشکل با این اپلود عکس داریم و ایشالا هر موقع درست شد براتون میذارم:icon_pf _99_:

ميلاد هركول
06-06-1392, 11:33 قبل از ظهر
سلام
به به دادا كوروش خوبي دادا؟
واي اين كه كوروش ميگه خيلي با حال شده من ديدم حالا لو نميدم تا خودش عكساشو بزاره.
در مورد فرق بين مدل 92 با مدلهاي قبلي بايد بگم كه كاليپر ترمز عقب و زاويه قرار گيريش تغيير كرده كه هم بزرگتر شده و هم ترمز خيلي قويتر شده اقا كوروش تاييد ميكنه اين حرفمو و اينكه دري كلاچ و دري برق عوض شده ديگه هيچ تغييري نكرده و كي ميگه كيفيتش اومده پايين؟؟؟!!!هيچ فرقي تئ كيفيت نكرده.