PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Bajaj Pulsar 220 & پالس 220

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 [14] 15 16

رسول2211
08-04-1396, 11:05 بعد از ظهر
سلام. عکس رو دیدی؟؟؟ مال من با شما فرق داره. من تا وقتی سویچ بازه ولی موتور خاموشه تمام سنسورها روشنن ولی وقتی انجین شروع به کار میکنه همشون خاموش میشن. درست مثل ماشین

فقط میخوام بدونم سنسورها درست کار میکنن یا توی سری جدید فقط دکوری گذاشتن. از لحاظ سنسورها و محل قرارگیریشون دقیقا با مدلهای قبلی یکی هستن ولی از توی صفحه کیلومتر جاهاشون عوض شده. اگه عکس رو دیده باشی متوجه حرفم میشی

الان عکس محل سنسورها رو هم میذارم

Exel
08-04-1396, 11:08 بعد از ظهر
عکس رو دیدم عزیز . مهم وقتیه که موتور در حال کار کردنه . حالا اینطور که شما میگی احتمالا تغییراتی تو وضعیت چک موتور دادن ولی وقتی میگی حرکت میکنی با موتور و علائمی نشون نمیده نشون از سلامت اونها داره. برای اطمینان هم موتور رو ببر نمایندگی نشون بده

رسول2211
08-04-1396, 11:38 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

اینم عکس کیلومتر وقتی موتور روشنه میبینید که علامت سنسورها خاموشن

- - - Updated - - -

این سنسور دما که حتما با مدلهای قبلی یکیه

- - - Updated - - -

اینم سنسور کمبود روغن که اینم با قبلیا یکیه

- - - Updated - - -

اینم سنسور دمای ساسات اوتومات که متاسفانه واسه من ساساتم وقتی روشن میکنم اول باید یه کمی گاز بگیرم تا خاموش نشه بعدشم اونقد گاز میخوره که اگه پیش کسی باشم روم نمیشه بگم این مدلش ساسات اتومات. بعضی وقتا هم که سوزن ساسات گیر میکنه و تا خاموش نکنم و قطعه گرد روی کاربرات رو یه کمی پیچش رو شل کنم تا سوزن جا بیفته

در کل میخوام بگم این سنسورها روی موتور قدیمیا هم دقیقا همینجوره. فقط خدایی اگه کسی 220 مدل بالا داره و کارکردش بالاست بگه این سنسورها روی صفحه کیلومتر تا حالا کار کرده یا نه؟؟؟ یعنی مطمئن باشم که این سنسورها سالمن؟؟؟ ممنون

BKING
09-04-1396, 08:07 قبل از ظهر

اینم عکس کیلومتر وقتی موتور روشنه میبینید که علامت سنسورها خاموشن

- - - Updated - - -

این سنسور دما که حتما با مدلهای قبلی یکیه

- - - Updated - - -

اینم سنسور کمبود روغن که اینم با قبلیا یکیه

- - - Updated - - -

اینم سنسور دمای ساسات اوتومات که متاسفانه واسه من ساساتم وقتی روشن میکنم اول باید یه کمی گاز بگیرم تا خاموش نشه بعدشم اونقد گاز میخوره که اگه پیش کسی باشم روم نمیشه بگم این مدلش ساسات اتومات. بعضی وقتا هم که سوزن ساسات گیر میکنه و تا خاموش نکنم و قطعه گرد روی کاربرات رو یه کمی پیچش رو شل کنم تا سوزن جا بیفته

در کل میخوام بگم این سنسورها روی موتور قدیمیا هم دقیقا همینجوره. فقط خدایی اگه کسی 220 مدل بالا داره و کارکردش بالاست بگه این سنسورها روی صفحه کیلومتر تا حالا کار کرده یا نه؟؟؟ یعنی مطمئن باشم که این سنسورها سالمن؟؟؟ ممنون
سلام
بله سنسورها کار می کنن

Sent from my SM-A710F using Tapatalk

رسول2211
09-04-1396, 01:49 بعد از ظهر
سلام. مرسی بابت پاسخت. امروز فیلتر هوا رو درآوردم و موتور رو روشن کردم به محض گاز دادن چراغ روی صفحه مربوط به فیلتر هوا روشن شد. خیالم راحت شد. بعد فیلتر رو جا زدم و سویچ رو بستم و باز کردم چراغ خاموش شد

فقط یه سوال در مورد ساسات برقی. میگم سنسور ساسات این موتور توی همه حالت باید دور موتور رو ببره بالا؟؟؟ یا مثل ماشین فقط وقتی موتور سرده باید کار کنه؟؟؟ چون واسه من حتی وقتی موتور در حد انفجار داغ باشه وقتی روشن میکنم بازم ساسات کار میکنه. خود ساسات رو باز کردم و چک کردم. بعدشم سنسور روی سر سیلندر رو باز کردم تمیز کردم و سوکتها رو تمیز کردم اما بازم همونجور بود

حتی وقتی روشن میکنم حتما باید یه کمی گاز بدم تا چند ثانیه تا ساسات شروع به کار کنه وگرنه موتور خاموش میشه. فعلا هم سوکتش رو درآوردم و موتور خیلی بهتر روشن میشه و کار میکنه ولی میخوام درستش کنم. فقط میخولم بدونم این ساسات باید مث ماشین کار کنه یا یه چیز بیخود و الکی که همیشه تو گرما و سرما میخواد دور موتور رو ببره بالا؟؟؟

ممنون دوستان. شرمنده زیاد نوشتم

s.mm
10-04-1396, 05:00 بعد از ظهر
سلام. مرسی بابت پاسخت. امروز فیلتر هوا رو درآوردم و موتور رو روشن کردم به محض گاز دادن چراغ روی صفحه مربوط به فیلتر هوا روشن شد. خیالم راحت شد. بعد فیلتر رو جا زدم و سویچ رو بستم و باز کردم چراغ خاموش شد

فقط یه سوال در مورد ساسات برقی. میگم سنسور ساسات این موتور توی همه حالت باید دور موتور رو ببره بالا؟؟؟ یا مثل ماشین فقط وقتی موتور سرده باید کار کنه؟؟؟ چون واسه من حتی وقتی موتور در حد انفجار داغ باشه وقتی روشن میکنم بازم ساسات کار میکنه. خود ساسات رو باز کردم و چک کردم. بعدشم سنسور روی سر سیلندر رو باز کردم تمیز کردم و سوکتها رو تمیز کردم اما بازم همونجور بود

حتی وقتی روشن میکنم حتما باید یه کمی گاز بدم تا چند ثانیه تا ساسات شروع به کار کنه وگرنه موتور خاموش میشه. فعلا هم سوکتش رو درآوردم و موتور خیلی بهتر روشن میشه و کار میکنه ولی میخوام درستش کنم. فقط میخولم بدونم این ساسات باید مث ماشین کار کنه یا یه چیز بیخود و الکی که همیشه تو گرما و سرما میخواد دور موتور رو ببره بالا؟؟؟

ممنون دوستان. شرمنده زیاد نوشتم

موتور من هم همیشه ساسات میگیره

رسول2211
17-04-1396, 11:59 بعد از ظهر
سلام دوستان

میگم چرا توی کلیپهای هندی طرف با 220 میتونه راحت تا 150تا هم بره ولی من فقط دو سه بار تونستنم سرعتم رو دو بار تا 145 ببرم یه بار هم تا 148 بردم. بعدش دیگه هر کاری کردم نتونستم نهایتا از 142 بیشتر برم. البته دور موتور بالا نمیاد وگرنه اگه بیاد روی 10هزار میشه تا 150 هم بردش

الانم اگه باد نیاد راحت تا 135 یا 138 میره ولی خب شانس من چند روزه خیلی باد میاد. جوری که از 120 تا 130 هم به زور پر میکنه. ولی امروز یه لحظه باد افتاد پشت سرم توی کفی سرعتم از 130 توی چند ثانیه شد 138 که مجبور شدم سرعتم رو کم کنم

باد لاستیکام تنظیمه. بنزین اکثرا سوپر میزنم. شمعهامم فابریک هستن. فیلتر هوا رو بدون اینکه اخطار بده دیشب تمیز کردم

راستی دیشب شمعها رو باز کردم اونی که سمت صفحه کلاچ بود روی سرامیکش جایی که اسم شمع رو زده لکه های سیاه بود بخاطر کارکرد و برق زیاد ولی اونی که سمت بوبین بود انگار نو نو بود. جریانش چیه؟؟ اصن سمت چپی کار میکنه؟؟؟ منم جاشون رو عوض کردم

erfi.747
19-04-1396, 09:48 قبل از ظهر
سلام دوستان

میگم چرا توی کلیپهای هندی طرف با 220 میتونه راحت تا 150تا هم بره ولی من فقط دو سه بار تونستنم سرعتم رو دو بار تا 145 ببرم یه بار هم تا 148 بردم. بعدش دیگه هر کاری کردم نتونستم نهایتا از 142 بیشتر برم. البته دور موتور بالا نمیاد وگرنه اگه بیاد روی 10هزار میشه تا 150 هم بردش

الانم اگه باد نیاد راحت تا 135 یا 138 میره ولی خب شانس من چند روزه خیلی باد میاد. جوری که از 120 تا 130 هم به زور پر میکنه. ولی امروز یه لحظه باد افتاد پشت سرم توی کفی سرعتم از 130 توی چند ثانیه شد 138 که مجبور شدم سرعتم رو کم کنم

باد لاستیکام تنظیمه. بنزین اکثرا سوپر میزنم. شمعهامم فابریک هستن. فیلتر هوا رو بدون اینکه اخطار بده دیشب تمیز کردم

راستی دیشب شمعها رو باز کردم اونی که سمت صفحه کلاچ بود روی سرامیکش جایی که اسم شمع رو زده لکه های سیاه بود بخاطر کارکرد و برق زیاد ولی اونی که سمت بوبین بود انگار نو نو بود. جریانش چیه؟؟ اصن سمت چپی کار میکنه؟؟؟ منم جاشون رو عوض کردم
خدمتت عرض کنم که باد و شیب جاده خیلی تاثیر داره تو تاپ اسپید و برای رسیدن به سرعت 150 اول از همه موتور باید عالی آبندی شده باشه و نفسش باز باشه و هیچ مشکلی تو کاربرات و برق و صفحه و ... نداشته باشه
راجب شمع هم که گفتی شمع سمت چپ تو دور 6-5 به بالا وارد عمل میشه و زیر این دور فقط شمع راستی جرقه میزنه
شما شمع ایریدیوم ngk بنداز - منبع رو خالی کن - یه دندونه مصرف رو بیشتر کن - صفحه اگه ضعیف کرده عوض کن - در آخر خورشیدی عقب رو یه دندونه کمتر خورشیدی جلو رو یه دندونه بیشتر بنداز از شتاب موتورت کم میشه اما سرعتت تو هر دنده 7 تا بیشتر میشه و اگه شمع سوزنی بندازی و کارای بالارو انجام بدی که شتابم کم نمیکنه

Seyed.mahdi
20-04-1396, 05:00 بعد از ظهر
سلام دوستان

سلام

220 رو بندازید تو تونل 150 رو هم رد میکنه اگر تونل شیب هم داشته باشه بنده به شخصه تضمین سرعت بالای 155 رو هم میکنم به شرط سلامت موتور.
باد موافق هم که باشه باز تاپ اسپید رو کاهش میده.

تاپ اسپید های بنده هم دقیقا مثل شماست. تو کفی با باد معمولی بیشتر از 135 نمیره دیگه خیلی زور بزنه و باد مخالف نباشه 140.

کلیپ تو آپارات و یوتویوب هست با 220 تو اتوبان تهران پردیس حدود 165 تا پر میکنه. انصافا تا نبینید باور نمیکنید!

برا تاپ اسپید تو تونل هم اصلا تو تونل های تهران اینکارو نکنید خیلی خطرناکه.
اتوبان تهران پردیس جای مناسبیه و یک تونل طولانی هم داره. مخصوصا وسط هفته که خلوت تره.

یا علی مدد

atisoc0936
20-04-1396, 05:25 بعد از ظهر
سلام

220 رو بندازید تو تونل 150 رو هم رد میکنه اگر تونل شیب هم داشته باشه بنده به شخصه تضمین سرعت بالای 155 رو هم میکنم به شرط سلامت موتور.
باد موافق هم که باشه باز تاپ اسپید رو کاهش میده.

تاپ اسپید های بنده هم دقیقا مثل شماست. تو کفی با باد معمولی بیشتر از 135 نمیره دیگه خیلی زور بزنه و باد مخالف نباشه 140.

کلیپ تو آپارات و یوتویوب هست با 220 تو اتوبان تهران پردیس حدود 165 تا پر میکنه. انصافا تا نبینید باور نمیکنید!

برا تاپ اسپید تو تونل هم اصلا تو تونل های تهران اینکارو نکنید خیلی خطرناکه.
اتوبان تهران پردیس جای مناسبیه و یک تونل طولانی هم داره. مخصوصا وسط هفته که خلوت تره.

یا علی مدد
منم همین حال رو دارم
سرعته 150 فقط تو سرازیری پشت به باد اونم خابیده رو موتور
تو کفی باد موافق 135 138 که من تست زدم با یه هندا 1000 2013 کیلومتر موتور زیاد نشون میداد
تو 120 تا حدود 7 تا زیاد نشون میداد

رسول2211
22-04-1396, 12:50 بعد از ظهر
دوستای گلم دو سه روز پیش شمعای موتور رو باز کردم و خودم از زمان آپاچی 4تا شمع داشتم که دوتاشون سوزنی مدل rg4 بودن انداختم رو موتور که حتی تاثیر منفی داشت و سرعت و شتاب رو کم کرد.
بعدش دو تا شمع 5هزار تومنی داشتم یکیشون technic مدل فک کنم mt7 و یکیشون NSP مدل cr8 که تکنیک رو بستم روی شمع اصلی و اون یکی رو بستم سمت چپ

روشن کردم و رفتم بیرون موتور انگار فلفل خورده بود. خدایی توی هر دوری شتاب میگرفت و همینجوری تا 90تا سرعت زیاد میکرد
بعد 90تا هم نسبت به قبل با شمعای معمولی خیلی بهتر شتاب میگرفت. اما توی تاپ اسپید چون چند روزه خیلی باد میاد نتونستم فرق زیادی ببینم هر چند یکی دو بار راحت 140 تا رفت

در کل میخوام بگم دو تا شمع 5تومنی خیلی بهتر از فابریکای خودش جواب داد حالا اگه دو تا شمع خوب و بدرد بخور بود خیلی عالی میشد

atisoc0936
26-04-1396, 11:00 قبل از ظهر
درود
دوستان شمع های اصلی پالس 220 خیلی داغونه ؟
اززش داره حدود 100 بدی 2 تا شمع بگیری
چه مدلی به این موتور میخوره
اگر الان بندازم بعد چند ماه دیگه که موتور عوض کنم(اگر) بردارم مشکلی پیش نمیاد که ؟
Seyed.mahdi
26-04-1396, 10:09 بعد از ظهر
بندم این سوال رو دارم.
برای بهترین عملکرد انجنین چه شمعی خوبه؟

رسول2211
26-04-1396, 11:45 بعد از ظهر
سلام
والا من که دو تا شمع 5تومنی انداختم خیلی فرق کرد. فک نکنم به قیمت کاری داشته باشه. به مدلش کار داره و اصل بودنش

نمیگم اینا اصلن ولی شمارشون از خودشون که gr6 هستن بالاتره. شمع سوزنی r4انداختم حتی از شمع فابریک خودشم بیحالتر شد. اینا رو انداختم خیلی فرق کرد. حالا نمیدونم واقعا تغیر کرده یا من اینجوری حس میکنم

ولی از وقتی عوض کردم دیگه احتیاجی هم به بنزین سوپر ندارم. همچین شتاب میگیره که پرتم میکنه عقب موقع دنده دادن

فقط من یه سوالی دارم. میگم وقتی رروغن موتور رو عوض میکنم از توی شیشه اندازه یه نخود خالی داره بالاش ولی بعد چند روز بعضی وقتا شیشه تا نصف پر میشه بعضی وقتا هم دقیقا مث اولش. وقتی هم روغن رو میکشم به چشم که چیز زیادی کم نکرده. بعد 1500تا عوض میکنم

میخواستم بدونم شما هم همینجوری هستین؟؟؟
ممنون

atisoc0936
27-04-1396, 11:14 قبل از ظهر
سلام
والا من که دو تا شمع 5تومنی انداختم خیلی فرق کرد. فک نکنم به قیمت کاری داشته باشه. به مدلش کار داره و اصل بودنش

نمیگم اینا اصلن ولی شمارشون از خودشون که gr6 هستن بالاتره. شمع سوزنی r4انداختم حتی از شمع فابریک خودشم بیحالتر شد. اینا رو انداختم خیلی فرق کرد. حالا نمیدونم واقعا تغیر کرده یا من اینجوری حس میکنم

ولی از وقتی عوض کردم دیگه احتیاجی هم به بنزین سوپر ندارم. همچین شتاب میگیره که پرتم میکنه عقب موقع دنده دادن

فقط من یه سوالی دارم. میگم وقتی رروغن موتور رو عوض میکنم از توی شیشه اندازه یه نخود خالی داره بالاش ولی بعد چند روز بعضی وقتا شیشه تا نصف پر میشه بعضی وقتا هم دقیقا مث اولش. وقتی هم روغن رو میکشم به چشم که چیز زیادی کم نکرده. بعد 1500تا عوض میکنم

میخواستم بدونم شما هم همینجوری هستین؟؟؟
ممنون
دوستان حرفی ندارن
من روغن 20 50 بهران سوپر پیشتاز میریزم - فیکس 1 لیتر (تا اون 2 تا خط کنار نشان گرش دقیق میشه
سوزن بگین

رسول2211
27-04-1396, 01:23 بعد از ظهر
ممنون که جواب دادی. ریختن روغن منظورم نبود. بعد چند وقت تقریبا بعد 500 یا 700 کیلومتر نگاه میکنی ببینی کم شده یا نه؟؟؟

این دفه من هر چی موتور رو سر جک بغل میذارم یا کج میکنم بعد میذارم سر جک وسط اما کمتر از اون روغنی که خودم ریختم نشون میده

نمیدونم چرا کم نشون میده. موتور هنوز 5000تا راه نرفته. ولی هر روز تقریبا 100کیلومتر رو میرم با موتور که مسیر بین شهری هست و سرعتم بین 90 تا 130 متغیر. احتمال داره این مقدار روغن بخار شده باشه یا اینکه هنوز همون مقداری که ریختم مونده ولی یه خورده از روغن بالا میومونه؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنید

Exel
29-04-1396, 07:10 بعد از ظهر
شمع دو پلاتینه اپاچی هم استفاده کنین خوبه دوستان ، قیمتش هم 10-12 فابریکش هست ، منظم تر و کامل تر عمل تحریق رو انجام میده

Seyed.mahdi
30-04-1396, 10:11 قبل از ظهر
روغن 1 لیتر کمه برادر برا 220

برای سی جی 125 یک لیتر بعد برای 220 هم 1 لیتر؟!

220 معمولا 1200 الی 1300 میریزن.
شما تشریف ببرید پایین تر از مهدیه تهران نمایندگی یعقوبی آدمای خوبی ان. اونجا همون 16 با اجرت ازت میگیرن (اگر گرون نشده باشه) 1300 تقریبا برا 220 میریزن.

بعد برا چک کردن میزانش هم اول صبح که موتور سرده نگاه کن نه وقتی کار کرده یا تکون خورده.

رسول2211
31-04-1396, 10:54 بعد از ظهر
سلام. در مورد روغن میگم کسی چک نکرده ببینه کم و زیاد نشون میده یا نه؟؟؟ من تا داغه نگا میکنم سرد نگا میکنم صبح زود نگا میکنم همه جوره کم نشون میده بعضی وقتا هم توی جای صاف پر نشون میده. نمیفهمم دلیلش چیه
اما اکثرا کم نشون میده. کم نشون نمیده ولی کمتر از اونی که ریختم نشون میده. حتی وقتی کم نشون میده بازم نصف بیشتر شیشه پر میشه ولی وقتی پر پر باشه روغن رو اندازه یه عدس کم نشون میده

در کل خیلی کم و زیاد نشون میده. میترسم مشکلی چیزی داشته باشه.
یه مورد دیگه اینه که توی فیلمای تبلیغاتی پالس 220 توی هند موتوراشون دقیقا تا بالای اون خطی که خود موتور گفته روغن داره. یعنی تقریبا از تصف شیشه هم کمتر. خودشون گفتن 1200سی سی روغن بریز. ولی از توی شیشه اونجوری که نشون میده روغنش کمتر از یه لیتره

اینو بگید لطفا چیکار کنم؟؟ من خیلی روی روغن حساسم. در ضمن میخواستم بدونم همه پالسها اگزوزشون یه کمی سیاه میزنه؟؟؟ دوده ای که خیلی کم مچسبه به دست ولی خب دست رو سیاه میکنه.
ببخشید زیاد نوشتم اخه اگه الان نپرسم بعد یادم میره
ممنون

- - - Updated - - -

راستی یادم رفت بگم. امروز دو تا شمع نو گرفتم مدل nsp cr8 که وقتی انداختم خییییلیییی راحت و بدون تاخیر 141پر کرد. تازه جاده تموم شد وگرنه بازم شاید میرفت

بعدشم از یه تعمیرکار پرسیدم گفت سعی کنید شمعی که کارخونه گفته بندازید چون اگه ولتاژ بالا باشه برق میره بالا حرارت زیاد میشه و ضرر داره. نمیدونم منظورش ضرر واسه شمع بود یا خود انجین.

یه چیزی هم بود موقع خرید این شمعایی که گرفتم دونه ای 4500تومن. یه مدل داشت همین مارک و شماره ولی 2پلیت بودن اما پلاتینهاش خیلی فاصله بیخودی داشتن

یه جوری هم داشت مارک tip oem با شماره rg6 که با فابریک خودش یکی بود ولی ایرودیوم یا همون سوزنی بود دونه ای 12هزار تومن. خودش میگفت از اینا بگیر گفتم اررش نداره 24تومن بدم شمع

نظر شما چیه؟؟ همون شماره فابریک استفاده کنم یا اینی که الان گرفتم؟؟ از nsp قبلا استفاده کردم توی مدت کمی سرامیکش زرد شد
ممنون

- - - Updated - - -

این لینک عکس نمایشگر روغن موتور خودم. ببینید اندازش خوبه؟؟؟ الان تقریبا وسط اون چیزیه که ریختم و اون چیزیه که بعضی وقتا کمتر نشون میده. یعنی بعضی وقتا از اینم کمتر نشون میده بعضی وقتا از اینم بیشتر

picofile.com/file/8301327942/20170722_234350.jpg

- - - Updated - - -

Exel
01-05-1396, 06:13 بعد از ظهر
روغن باید دقیقا 1200 باشه ! مگر اینکه از جایی نشتی روغن به صورت خفیف باشه که برای احتیاط 1300 باید بر یزی ! در غیر این صورت اول صبح قبل از روشن کردن موتورباید دقیقا اندازش روی خط اولی از بالا باشه ! این دو خط حد ماکسیموم و مینیمونم ( حدا اکثر و حداقل ) میزان روغن رو نشون بده که نباید از بین این دو تا حدش خارج شه ! شمع هم فقط چمپین فابریک رو پیشنهاد میکنم ، شمع های این قیمتی اول خوبن بعد به سرعت افت کارایی پیدا میکنن ، شمع گرون قیمت هم اصلا بر ای 220 صرف نمیکنه ...

رسول2211
01-05-1396, 06:30 بعد از ظهر
دمت گرم داداش. خیلی لطف کردی. اتفاقا خودمم حس کردم. پارسال از همین شمعی که گفتم یه دونه انداختم رو آپاچی توی یه مسیر با شیب کم حسلی راحت 138تا پر کرد ولی فقط همون یه بار بود و دیگه بعدش به زور تا 130 میرفت

اینم دیروز راحت 141 رفت اما امروز دیگه از 138بیشتر نرفت. اما یه شمع دو پلیت آپاچی داشتم انداختم جای شمع اصلی رو شتاب و سرعت به علت کارکرد بالای شمع تاثیر نداشت اما خیلی تمیز کار میکرد و صدای موتور خیلی یکدست و نرم شده بود

در مورد روغن هم مطمئنم کم نمیکنه چون بعضی وقتا پر نشون میده ولس موندم اون بعضی وقتای دیگه این مقدار کجا میره. در هر صورت من 1200سی سی میریزم.

فقط کاش اسمت رو میگفتی که حداقل یه تشکری ازت کنم

Exel
02-05-1396, 11:36 قبل از ظهر
قربانت سجادم.
اون مقدار هم که میبینی جا به جا میشه داخل خود انجین مقداری جمع میشه کنار گیت سوپاپ ها و وقتی موتور گرمه کلا تو تمام انجین روغن جاریه ! پس جای تعجب نیست تو این حالت وقتی به ااون قسمت نگاه میکنی مقدار روغن کمتر شده باشه !

atisoc0936
03-05-1396, 06:30 بعد از ظهر
سلام. در مورد روغن میگم کسی چک نکرده ببینه کم و زیاد نشون میده یا نه؟؟؟ من تا داغه نگا میکنم سرد نگا میکنم صبح زود نگا میکنم همه جوره کم نشون میده بعضی وقتا هم توی جای صاف پر نشون میده. نمیفهمم دلیلش چیه
اما اکثرا کم نشون میده. کم نشون نمیده ولی کمتر از اونی که ریختم نشون میده. حتی وقتی کم نشون میده بازم نصف بیشتر شیشه پر میشه ولی وقتی پر پر باشه روغن رو اندازه یه عدس کم نشون میده

در کل خیلی کم و زیاد نشون میده. میترسم مشکلی چیزی داشته باشه.
یه مورد دیگه اینه که توی فیلمای تبلیغاتی پالس 220 توی هند موتوراشون دقیقا تا بالای اون خطی که خود موتور گفته روغن داره. یعنی تقریبا از تصف شیشه هم کمتر. خودشون گفتن 1200سی سی روغن بریز. ولی از توی شیشه اونجوری که نشون میده روغنش کمتر از یه لیتره

اینو بگید لطفا چیکار کنم؟؟ من خیلی روی روغن حساسم. در ضمن میخواستم بدونم همه پالسها اگزوزشون یه کمی سیاه میزنه؟؟؟ دوده ای که خیلی کم مچسبه به دست ولی خب دست رو سیاه میکنه.
ببخشید زیاد نوشتم اخه اگه الان نپرسم بعد یادم میره
ممنون

- - - Updated - - -

راستی یادم رفت بگم. امروز دو تا شمع نو گرفتم مدل nsp cr8 که وقتی انداختم خییییلیییی راحت و بدون تاخیر 141پر کرد. تازه جاده تموم شد وگرنه بازم شاید میرفت

بعدشم از یه تعمیرکار پرسیدم گفت سعی کنید شمعی که کارخونه گفته بندازید چون اگه ولتاژ بالا باشه برق میره بالا حرارت زیاد میشه و ضرر داره. نمیدونم منظورش ضرر واسه شمع بود یا خود انجین.

یه چیزی هم بود موقع خرید این شمعایی که گرفتم دونه ای 4500تومن. یه مدل داشت همین مارک و شماره ولی 2پلیت بودن اما پلاتینهاش خیلی فاصله بیخودی داشتن

یه جوری هم داشت مارک tip oem با شماره rg6 که با فابریک خودش یکی بود ولی ایرودیوم یا همون سوزنی بود دونه ای 12هزار تومن. خودش میگفت از اینا بگیر گفتم اررش نداره 24تومن بدم شمع

نظر شما چیه؟؟ همون شماره فابریک استفاده کنم یا اینی که الان گرفتم؟؟ از nsp قبلا استفاده کردم توی مدت کمی سرامیکش زرد شد
ممنون

- - - Updated - - -

این لینک عکس نمایشگر روغن موتور خودم. ببینید اندازش خوبه؟؟؟ الان تقریبا وسط اون چیزیه که ریختم و اون چیزیه که بعضی وقتا کمتر نشون میده. یعنی بعضی وقتا از اینم کمتر نشون میده بعضی وقتا از اینم بیشتر

picofile.com/file/8301327942/20170722_234350.jpg

- - - Updated - - -

منبع رسمی خوده باجاج

پالس 220 رو انتخاب کنید
نوشته صرفا خالی و پر کردن 1150
و تعمیرات اساسی انجین که روغن کامل تخلیه بشه 1300

رسول2211
05-05-1396, 11:12 بعد از ظهر
بازم سلام. خسته نباشید
اقا سجاد دمت گرم. میگم توی دوستان کسی هست که موتورش رو از صفری تخته گاز کرده باشه؟؟؟ یعنی دیگه تا 1000کیلومتر اروم نرونده باشه و از همون اول به موتور فشار اورده باشه؟؟
من خودم تا 600کیلومتر اول دور موتور رو اصلا از 5بالا نیاوردم بعد اونم تا 1000کیلومتر از 7بالاتر نبردم فقط یکی دوبار اونم در حد دو دیقه تختش کردم که موتور بیحال نشه که هر دو بار راحت تا145 و 148 رفت. بعدش باز تا 1500تا دور موتور رو از 7بالاتر نبردم

اما یکی از دوستام که 220داره که از موتور فقط روغن و بنزین رو میدونه باید بررسی کنه میگه از اول موتور رو تخته کردم. الانم راحت 150تا میره. البته یه بار دادش دست من که خدایی شتابش خوب بود ولی تاپ اسپیدش رو توی یه مسیر صاف تا 120 روندم که اونم از 110به بعد طول کشید ولی جاده رسید به پیچ مجبور به ترمز شدم. اوایل میگفت موتورم 130 تا 140تا میره. بعد چند وقت گفت راحت 150تا میره. امسالم گفت یکی دوبار تا 165 هم رسوندم ولی هر چی میگم بیا بریم ببینیم کیلومترت مشکل داره یا اصن ببینم راست میگی یا نه بهونه میاره که کسی توی مغازه نیست و بذار واسه بعد

تازه موتورش رو از سال 93 تا الان سرویس نکرده بود. نه اچارکشی نه تعویض شمع نه سرویس فیلتر هوا تا من بهش گفتم فیلتر هوا رو باز کرد کلا رنگش سیاه شده بود. شمعها رو باز کرد تمیز بودن ولی خب یه کمی دوده داشتن. روغنم میذاره هر وقت روی صفحه چشمک زد عوض میکنه
من تا حالا نذاشتم هیچ کدوم از اخطارهای صفحم روشن بشه.

کل حرفم اینه که مدلهای 94 و 95 رو یه کاری کردن سرعتشون کمتر بشه یا فرقی ندارن؟؟ یا بستگی به آب بندی داره؟؟؟ خیلی رو مخمه این مسئله که شاید توی مدلای جدید سرعت و شتاب و کلا کیفیت انجین کم شده باشه؟؟؟

راستی توی مدل قدیمیا اخطار روغن و دما توی چه موقعیتی روشن میشد؟؟؟ یعنی گرمای انجین در چه حدی بود تا اخطار شروع به کار کنه؟؟ یا روغن در چه کلومتری اخطار میداد؟؟؟

شرمنده یه رمان نوشتم. یه کمی راهنمایی کنید ممنونم

رسول2211
07-05-1396, 02:03 قبل از ظهر
سلام
میگم موتور من امشب یهو رفت رو نور بالا و دیگه هم هر کاریش میکنم نمیاد نور پایین. اگه چراغ پارکینگ روشن کنم یا خاموش باشه کلا و سلام بزنم فقط خاموش روشن میشه ولی اگه کل چراغا رو روشن کنم و دکمه رو نورپایین باشه خود به خود میره روی نور بالا و هیچ جوری پایین نمیاد. فقط هر چند ثانیه یه بار خاموش روشن میشه. حتی بعد روشن کردن چراغها اگه بخوام بذارم روی نور پارکینگ بازم روی نوربالا میمونه. به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟ دسته رو باز کردم ولی این لامصب دسته هاش یا اینقد مدرن درستش کردن که هر کسی سر درنیاره یا یه بار مصرف درست کردن. اخه سیمهاش اومدن روی یه ورقه که از اونجا هم رفتن توی همون ورقه. یعنی هیچ اثری از لحیم یا ورق فلزی نیست که بگیم اتصالی کرده. چراغ سلام و دکمه نوربالا پایین هم با یه ساچمه و یه آهنربا کار میکنن. کلا دسته عجیبی بود

به نظرتون یه جایی اتصالی داره یا از دسته میتونه باشه؟؟

تنها چیزی که به ذهنم میرسه اینه که دیروز دسته رو باز کردم یه دور نوار چشب پیچیدم به فرمون که دسته لق نزنه بعدش دکمه سلام یه کمی از اون فنریت اولیه دراومد و فنرش کم شد

یعنی احتمال داره از دسته باشه؟؟؟
ممنون میشم اگه کسی میدونه زودتر جوابم رو بده

رسول2211
07-05-1396, 11:56 بعد از ظهر
میگم احتمالش هست که لامپ نور پایین سوخته باشه و مچی چون پیشرفته هستش خودکار بندازه روی نوبالا؟؟ امروز یه تعمیرکار گفت احتمال داره اینطوری شده باشه. یعنس هیچکس نیست جواب بده؟؟؟

رسول2211
08-05-1396, 02:19 قبل از ظهر
باز کردم با بدبختی از لامپ نبود. دارم روانی میشم فقط بخاطر اینکه نمیدونم مشکل از کجاست

meisam
09-05-1396, 05:20 بعد از ظهر
سلام
میگم موتور من امشب یهو رفت رو نور بالا و دیگه هم هر کاریش میکنم نمیاد نور پایین. اگه چراغ پارکینگ روشن کنم یا خاموش باشه کلا و سلام بزنم فقط خاموش روشن میشه ولی اگه کل چراغا رو روشن کنم و دکمه رو نورپایین باشه خود به خود میره روی نور بالا و هیچ جوری پایین نمیاد. فقط هر چند ثانیه یه بار خاموش روشن میشه. حتی بعد روشن کردن چراغها اگه بخوام بذارم روی نور پارکینگ بازم روی نوربالا میمونه. به نظرتون مشکل از کجاست؟؟؟ دسته رو باز کردم ولی این لامصب دسته هاش یا اینقد مدرن درستش کردن که هر کسی سر درنیاره یا یه بار مصرف درست کردن. اخه سیمهاش اومدن روی یه ورقه که از اونجا هم رفتن توی همون ورقه. یعنی هیچ اثری از لحیم یا ورق فلزی نیست که بگیم اتصالی کرده. چراغ سلام و دکمه نوربالا پایین هم با یه ساچمه و یه آهنربا کار میکنن. کلا دسته عجیبی بود

به نظرتون یه جایی اتصالی داره یا از دسته میتونه باشه؟؟

تنها چیزی که به ذهنم میرسه اینه که دیروز دسته رو باز کردم یه دور نوار چشب پیچیدم به فرمون که دسته لق نزنه بعدش دکمه سلام یه کمی از اون فنریت اولیه دراومد و فنرش کم شد

یعنی احتمال داره از دسته باشه؟؟؟
ممنون میشم اگه کسی میدونه زودتر جوابم رو بده

لامپ نور پایینت به احتمال زیاد سوخته-اینجور مواقع اینطوری میشه

یه بار لامپ روعوض کن چک کن اگه نشد سیم مربوط به لامپ نور پایین رو چک کن
من همیشه زنون داشتم هم پایین هم بالا اصلا مشکلی پیش نیومد برای سیم کشی البته 35 وات بود نه 55!!

رسول2211
09-05-1396, 11:26 بعد از ظهر
آقا میثم دمت گرم. فلاپا رو باز کردم به بدبختی و با ترس و لرز ولی لامپ سالم بود. البته قیافش که سالم بود و اون فنر داخل لامپ و رنگ لامپ کاملا سالم و تمیز بود و هیچ اثری از سوختگی نبود

خودم احتمال میدم چون مچی فرمون از نوع مگنتیک هست و خود خرم رفتم نوار چسب زدم زیرش تا لقی رو بگیرم و باعث فشار اومدن بهش شد علت اصلیش باشه و در اصل این فشار کاری کرد که سیمهای داخل پلمپ بهم اتصال کنن یا هر چیزی که باعث شده مچی خراب بشه

خودم کردم که لعنت بر خودم باد. البته اینم باز نظریه خودم بود ولی فک نکنم جز این مشکل دیگه ای داشته باشه مگه اینکه یه آدم با تجربه بیاد و بدونه مشکل از کجاست تا من برم حلش کنم. ممنون دوستان

moein 007
10-05-1396, 03:40 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان عزیز
چند تا سوال خواهشا جواب صحیح و دقیق خیلی خیلی ممنونم
آیا انجین اونجر۲۲۰ با پالس ۲۲۰ فرق داره ؟؟؟اگه داره فرقاش رو لطفا بگین؟؟؟
سرعت اونجر بیشتره یا پالس ۲۲۰؟؟؟؟دلیل تغییر سرعت این دو موتور چیه؟؟؟
آیا قلوه های پالس ۲۲۰ داخلش چراغ داره یا نه مثل پالس ۱۳۵ که شبا روشن میشه؟؟؟
از لحاظ کیفیت اونجر بهتره یا پالس ۲۲۰؟؟؟؟؟
خیلی خیلی ممنون از دوستانی که پاسخ میدن
دمتون گرم

رسول2211
10-05-1396, 07:47 بعد از ظهر
سلام
انگار کسی اینجا نیست شانس من. از سال 89 تا 95 اینجا شلوغ بود هم شانس من این موتور رو گرفتم اینجا شد مثل کویر لوت هیچکس توش نیست

از لحاظ انجین که دقیقا یکی هستن فقط شاید گریبکسشون فرق داشته باشه که پالس سرعتیه و اونجر قدرتی البته اینم مطمئن نیستم. اما از لحاظ کیفیت دقیقا یکین.

قلوه ها هم کل پالسهای دیجیتال روشن میشن چراغهای روشون. از لحاظ سرعت هم من خودم به شخصه با پالس 220 تا 145تا رفتم. راحت بدون اینکه باد بیاد و فشار رو موتور باشه راحت 140تا میره. اما حتی توی باد و یه کمی سربالایی راحت 135تا میره.

اما اونجر رو خبر ندارم تاپ اسپیدش چقدره.

داداش گلم فقط یه چیزی. نه فقط پالس یا اونجر. هر موتوری رو گرفتی تو رو خدا اصلا دست دستش نکن. مث من هی بهش وَر نرو که یه مشکلی پیش بیاد واست که بقیه فک کنن باجاج توی تولید محصولاتش کم گذاشته. من خدایی از 220 خیلی راضیم. حرف نداره

رسول2211
12-05-1396, 11:42 بعد از ظهر
سلام. اقا کسی پیدا نشد این جریان نور پایین ما رو بفهمه چه مرگشه؟؟ یعنی آقا فرشاد یا اقا سجاد یا استادای دیگه که توی اطلاعات فنی 220 چیزی از خود هند کم ندارن نیستن منو راهنمایی کنن؟؟؟

دیشب جاتون خالی ساعت 12 شب از عروسی برمیگشتم که جاده خلوت بود و بدون وزش باد حتی اندازه یه فوت کوچولو. منم خوابیدم رو موتور توی کفی 145تا پر کرد که داشتم میرسیدم به یه شیب خیلی کم با اینکه میدونستم پیچ بدی آخر شیبه ولی تخته کردم تا عدد 152کیلومتر رو دیدم و دور موتور روی 10بود. یعنی با اون دوری که من گرفته بودم اگه جاده ادامه داشت شاید تا 160تا هم میرفت. خدایی حال کردم واسش

اما در عوض بعضی وقتا که باد میاد خودشو بکشه 135تا بیشتر نمیره. گذشته از سرعت میخواستم بدونم منی که هر روز تقریبا 100کیلومتر مسیر بین شهری رو با موتور میرم و میام اگه همش با سرعت بالای 100برم ولی نه اینکه فشار بیارم بهش از لحاظ موتوری چیزیش نمیشه؟؟؟ روغن همون سوپر پیشتاز 1200سی سی میریزم و زیر 1500کیلومتر عوض میکنم.

نظرتون چیه شمایی که چند سال این موتور رو دارید. تو رو خدا یکی بیاد جواب بده
ممنون

موتور باز
13-05-1396, 01:18 بعد از ظهر
این هم مدل جدید بدون اون فلاپ بی ریخت ( از نظر من ) که فروشگاه شهریاری ، گمرک تهران با قیمت 7700 داره عرضه می کنه

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

رسول2211
13-05-1396, 11:41 بعد از ظهر
توی خود هند که این مدل بعد توقف تولید 200 این با نام 220s تولید میشد. شانس ما هم 220 گرفتیم اینم اومد.البته از لحاظ آیرودینامیک و نور چراغها و ابهت موتور همین 220 خودمون بهتره ولی خدایی نکرده اگه مث من یه لامپ بسوزه باید کل فلاپ جلو و باک رو باز کنی تا بشه لامپ رو عوض کنی

آقا اون مشکل نور پایینم از لامپ بود و چون یه ترانس کنار کله چراغ هستش که همه سیمهای غلوه ایها رفتن توی اون به محض قطع شدن یکی از چراغهای نوربالا یا پایین به طور اتوماتیک روی هر دو حالت فقط اون لامپی که سالمه روشن میشه.

یفنس قشنگ 2ساعت طول کشید تا باز و بستش کردم. دهنم سرویش شد. اگه از این معمولیا بود فک نکنم بیشتر از نیم ساعت کار میبرد

- - - Updated - - -

راستی توی شهر ما لامپ 55وات نبود منم یه 100انداختم که خودم حس میکنم نورش کمتر از لامپ فابریکشه. با اینکه قدرتش 2برابر لامپ اصلیش هست ولی باز نورش کمتره. به نظر شما اگه روی هر دوتا لامپ هدلایت 55وات که فن داره ببندم جواب میده؟؟ بعدشم اگه هدلایت ببندم چون پشتش فن داره دیگه اون روکش پلاستیکی که حالت درپوش رو داره نمیفته روش احتمال داره اگه درپوش نبندم توی کاسه چراغ گرد و خاک بره؟؟؟
ممنون

moein 007
14-05-1396, 03:06 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان عزیز
چند تا سوال خواهشا جواب صحیح و دقیق خیلی خیلی ممنونم
آیا انجین اونجر۲۲۰ با پالس ۲۲۰ فرق داره ؟؟؟اگه داره فرقاش رو لطفا بگین؟؟؟
سرعت اونجر بیشتره یا پالس ۲۲۰؟؟؟؟دلیل تغییر سرعت این دو موتور چیه؟؟؟
آیا قلوه های پالس ۲۲۰ داخلش چراغ داره یا نه مثل پالس ۱۳۵ که شبا روشن میشه؟؟؟
از لحاظ کیفیت اونجر بهتره یا پالس ۲۲۰؟؟؟؟؟
خیلی خیلی ممنون از دوستانی که پاسخ میدن
دمتون گرم

ممنونم از اون های که جواب دادن ولی جواب ها با شک و شبهه بود یعنی تو اینهمه موتور سوار معرکه که داخل سایت دریم کسی نیست جواب بده خواهشا اگه بلدین کمکم کنید قضیه یه عمر زندگیه

رسول2211
15-05-1396, 01:30 قبل از ظهر
داداش دلت خوشه؟؟؟ من 10روزه خودمو جر دادم کسی جوابمو نداد. الان میخوای با یه سوال سریع پیش کسبتا بیان جواب بدن؟؟؟

farshad 54
15-05-1396, 04:00 بعد از ظهر
ممنونم از اون های که جواب دادن ولی جواب ها با شک و شبهه بود یعنی تو اینهمه موتور سوار معرکه که داخل سایت دریم کسی نیست جواب بده خواهشا اگه بلدین کمکم کنید قضیه یه عمر زندگیه

از نظر انجین تفاوت فنی ندارن ولی انجین پالس 220 قدرت و گشتاورش بیشتر از آونجر هست
سرعت و شتاب پالس 220 بیشتر وبهتر هست به دلایل بالا و طراحی آیرودینامیکترش
قلوه های همه پالسها 180 200 220 135 داخلش چراغ داره
از نظر کیفیت هردو تو یه سطح هستن

- - - Updated - - -

داداش دلت خوشه؟؟؟ من 10روزه خودمو جر دادم کسی جوابمو نداد. الان میخوای با یه سوال سریع پیش کسبتا بیان جواب بدن؟؟؟

سوال شما چی بود دوست عزیز ؟

رسول2211
15-05-1396, 09:30 بعد از ظهر
سلام اقا فرشاد. چند روز منتظر بودم بیاید جواب بدید

سوال که والا خیییییلییییی سوال داشتم و همرو هم پرسیدم ولی الان فعلا این واسم مهمه اگه جواب بدید ممنون میشم

راستی توی شهر ما لامپ 55وات نبود منم یه 100انداختم که خودم حس میکنم نورش کمتر از لامپ فابریکشه. با اینکه قدرتش 2برابر لامپ اصلیش هست ولی باز نورش کمتره. به نظر شما اگه روی هر دوتا لامپ هدلایت 55وات که فن داره ببندم جواب میده؟؟ بعدشم اگه هدلایت ببندم چون پشتش فن داره دیگه اون روکش پلاستیکی که حالت درپوش رو داره نمیفته روش احتمال داره اگه درپوش نبندم توی کاسه چراغ گرد و خاک بره؟؟؟
ممنون

Seyed.mahdi
15-05-1396, 10:27 بعد از ظهر
سلام

انجین 220 نسبت به اونجر قدرت مضاعفی داره (انجین یکیه ولی قدرت بیشتره)

اونجر شتاب پایین تری نسبت به 220 داره و واضح هم هست.
اونجر علاوه بر اینکه حدود 2 اسب قدرت کمتری داره نسبت به 220، وزن بیشتر و فاصله دو محور بیشتری هم داره.
فرق اصلیشون بنظرم اینه که اونجر آدم رو بجز در ترافیک اصلا خسته نمیکنه چون هم پاهاتون خم نمیشه و هم دستاتون پایین نیست و رو دستاتون نمی افتید. نه به کمر نه به پاها و نه به دست ها فشاری نمیاد.

بعد آقا رسول گل برای 220 هر روز بالای 100 کیلومتر رو با سرعت بالای 100 تا رفتن فشار رو موتور میاره.
اگر هر روز بالای 100 کیلومتر مسیر اتوبانی دارید میانگین سرعت رو روی 90 بزارید.
روغن هم خوب کاری میکنید :)

رسول2211
15-05-1396, 11:48 بعد از ظهر
سلام سید مهدی
دمت گرم که جواب دادی. بابا لامصب نمیشه با این موتور یواش رفت. خودم احساس میکنم داره وحشی تر میشه. قبلا از سرعت 120 تا 130 به جون کندن میرفت ولی الان بدون خوابیدن روی موتور راحت 130تا میره. اگه هم بخوابم و بادم که بیاد 137 تا 140 میره. نمیدونم چجوری اینجوری شد. هیچ کاریش هم نکردم ولی احساس میکنم کم کم داره از کار درمیاد

توی این مسیر اتوبان نیست. مسیر جاده ای دو طرفه هست که 35کیلومتر صبح میرم توی جاده تقریبا 5 یا 6 کیلومتر هم توی شهر هست و همین مسیر رو ظهر یا عصر برمیگردم. در کل اگه بخوام موتور رو تخته گاز کنم چون جاده اکثرا اون ساعتهایی که من میرم شلوغه نهایتا 5دیقه باشه بقیش مجبورم با سرعت ماشینها تنظیم کنم که همون بین 80 تا 90 تا میشه. سر ظهرا هم که میام چون نمیخوام موتور داغ کنه و عجله ای ندارم زیر 100تا میرم.

ولی سید خدایی این موتور نسبت به قیمتش خیلی عالیه. راستی در مورد هدلایت نظرت چیه؟؟؟

یه چیز دیگه. موتورم رو تقریبا 70 روز گرفتم و 6300تا راه رفته. دور واشر سرسیلندرش یعنی دقیقا محل اتصال سیلندر و سرسیلندر دو سه جاش یه کمی روغن داده. خیلی کم. شاید در حد یه قطره. این روغن دادن بخاطر صفر بودن موتور یا مشکلی چیزی داره؟؟ به جز اونجا هیچ جای دیگش روغنی نیست. امشب پاکشون کردم ببینم چند روز دیگه باز روغن میده یا نه. وقتی صفر بود که از همه درزهاش و اتصالاتش تا 2 یا 3 روز روغن میداد ولی خوب شد دیگه.

ببخشید طولانی شد. ممنون

farshad 54
16-05-1396, 10:17 بعد از ظهر
همون لامپ ۵۵ باید مینداختی نیازی به وات بالا نداره نورش خوبه
در مورد هد لایت هم اگر لاستیکای پشتشو مجبور باشی ورداری علاوه بر گرد و خاک ممکنه آب هم بره اونجا
و مشکل ساز بشه
در کل نور چراغ های ۲۲۰ کاملا مناسبه و نیازی به تقویت نداره

s.mm
18-05-1396, 02:11 قبل از ظهر
دوستان بر اساس نوشته های شما چند تا پاسخ می دهم، چون با موبایل هستم حال و حوصله نقل قول ندارم
این موتور جوری هست که چراغ نور پایینش اگر به هر دلیلی قطع بشه خودکار میره روی نور بالا و بالعکس
روی این موتور نمی تونید به صورت فابریک و توی مدار اصلی چراغ جلوی smd یا cob که به اشتباه بهش می گن هدلایت، بندازید
چون توی مدارات موتور و bcu اختلال ایجاد می کنه این رو بنده کلی تحقیق کردم و تا به این نتیجه رسیدم
اگر می خواید چراغ جلوی cob بندازید باید قلوه گی و سیم کشی اصلی موتور رو فراموش کنید و
یک جفت سیم مستقیم از باطری بکشید و به چراغ جلو وصل کنید یه کلید هم سر راهش بذارید
من خودم چون دوست داشتم از روی قلوه گی تسلط روی کلید ها داشته باشم اینو نصب نکردم
لامپ جلوی موتور بنده صاحب قبلی 100 وات مارک ایگل که روش خورده ساخت کره انداخته نورش عالیه
اینقدر بگم که من همین چند روز پیش با موتور ساعت 5 صبح رفتم شمال نورش واقعا عالیه فقط مشکلش اینه که تنظیم نیست برای من و نورش رو هواست!
اگر با سیم کشی جدا مشکلی ندارید حتما چراغ جلوی cob بندازید چون به دلیل توان مصرفی و وات کمتر، عمر باطری رو زیاد می کنه
درباره شمع و روغن و هم تاپیک اختصاصی وجود داره بارها هم دربارش صحبت شده
دنبال چیزای جدید باشید

رسول2211
22-05-1396, 12:56 قبل از ظهر
سلام. خسته نباشید دوستان

میگم من وقتی موتور رو صفر گرفتم اکثر جاهاش روغن میداد مثل محل اتصال ورود و خروج لوله های رادیات و چند جای واشرسرسیلندر و واشر ته سیلندر و اتصالات خود رادیات ولی خب بعد تقریبا 1000تا دیگه همشون قطع شدن به جز سمت چپ واشر سرسیلندر

خیلیییییییی کم روغن میده. یعنی اصلا به لبه های پره سیلند نمیرسه ولی خب روی درزش همیشه اندازه 1سانت روغن هست. (سمت کانال روغنی که توی خود سیلندر هست و طرف اگزوز ) میخوام بدونم این مورد طبیعیه یا بعدا مشکل ساز میشه؟؟؟

یه مشکل دیگه هم دارم. امشب داشتم همین روغن پس دادن رو چک میکردم دیدم دقیقا اون قسمتی که سنسور روی رادیات هست انگار یه کمی بهش فشار اومده یا ضربه خورده نمیدونم ولی خیلی کم بریده شده. میترسم پاره بشه. عکس میذارم تا متوجه بشید

ممنون میشم زودتر جواب بدید. راستی اگه چیزیش شد قیمت رادیات روغن 220 رو کسی نداره؟؟؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

اگه دقت کنید تازه اینجوری شده. چون هیچ گرد و خاکی روش نیست و یادمه که قبلا اینجوری نبود. ممنون میشم زودتر جواب بدید

s.mm
23-05-1396, 06:13 بعد از ظهر
سلام. خسته نباشید دوستان

میگم من وقتی موتور رو صفر گرفتم اکثر جاهاش روغن میداد مثل محل اتصال ورود و خروج لوله های رادیات و چند جای واشرسرسیلندر و واشر ته سیلندر و اتصالات خود رادیات ولی خب بعد تقریبا 1000تا دیگه همشون قطع شدن به جز سمت چپ واشر سرسیلندر

خیلیییییییی کم روغن میده. یعنی اصلا به لبه های پره سیلند نمیرسه ولی خب روی درزش همیشه اندازه 1سانت روغن هست. (سمت کانال روغنی که توی خود سیلندر هست و طرف اگزوز ) میخوام بدونم این مورد طبیعیه یا بعدا مشکل ساز میشه؟؟؟

یه مشکل دیگه هم دارم. امشب داشتم همین روغن پس دادن رو چک میکردم دیدم دقیقا اون قسمتی که سنسور روی رادیات هست انگار یه کمی بهش فشار اومده یا ضربه خورده نمیدونم ولی خیلی کم بریده شده. میترسم پاره بشه. عکس میذارم تا متوجه بشید

ممنون میشم زودتر جواب بدید. راستی اگه چیزیش شد قیمت رادیات روغن 220 رو کسی نداره؟؟؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

اگه دقت کنید تازه اینجوری شده. چون هیچ گرد و خاکی روش نیست و یادمه که قبلا اینجوری نبود. ممنون میشم زودتر جواب بدید

دوست عزیز لطف کنید عکس هارو در خود سایت یا نهایتا یه آپلود سنتر درست درمون مثل picofile آپ کنید تا برای آینده باقی بمونه، بقیه یک ماه نشده پاک میشه

زیاد چیزی از روغن زدگی مشخص نیست ولی در صورتی که به خاطر ضربه خوردن نشتی پیدا کرده باشه با نهایتا 10 هزار تومن و یه خورده جوشکاری درست میشه نیازی به تعویض نیست
این شماره نمایندگی اصلی هست هر قطعه ای خواستید زنگ بزنید قیمت میدن
55380133
از جاهای دیگه که می خواید بدونید عکس بذارید تا توضیح بدیم

رسول2211
23-05-1396, 08:10 بعد از ظهر
سلام. ممنون بابت پاسخت
والا من نمیدونم چجوری توی خود سایت عکس بذارم. توی اپلودها هم توی گوگل این اولی بود و منم همین رو زدم

بگذریم. فردای اون شبی که عکسا رو گذاشتم با موتور رفتم بیرون یعنی توی جاده بعد تقریبا 40 کیلومتر فقط همون قسمتی که ترک داشت چرب بود ولی اندازه یه قطره کوچیک روغن و حتی پایین ام نیومده بود که چکه کنه چون توی مسیر هر ازگاهی دست میزدم اما انگشتم اندازه یه سر سوزن چرب میشد. وقتی رسیدم گذاشتم تا عصر موتور خنک شد و همون قسمت رو کامل تا یک سانت اطرافش سنباده زدم و چسب هل زدم بهش و گذاشتم تقریبا 2ساعت موند. خدا رو شکر فعلا که هیییچ اثری از روغن نیست

راستی نظرت در مورد اون قسمت سرسیلندر که گفتم روغن میده چیه؟؟ خیلی کم روغن میده ولی همینم دوس نداشتم باشه. قبلا روی آپاچی نگاه میکردم هیچ جایش روغن نبود دور سیلندر و سرسیلندر. به نظرت بعدا دردسر ساز میشه یا چیز خاصی نیست؟؟؟

ممنون

ogbnlk.m
23-05-1396, 08:19 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید من پالس 220دارم یه مدتیا دور موتورم دنده 5بیشتر از 6هراز نمیره هرکاری میکنم ممنون میشم کمکم کنید.

رسول2211
23-05-1396, 08:22 بعد از ظهر
آقای s.mm دیدم که شما هم توی سال 96 این موتور رو خریدی؟؟ میگم واسه شما اگه مدل 95 هست که سنسورهای دما و کمبود روغن و فیلتر هوا توی صفحه دور موتور هست تا حالا شده به جز فیلتر هوا اون دوتا اخطار روشن بشن؟؟ مال من که نشده. نه کمبود روغن نه دما. ولی توی مدلای قدیمی انگار بهتر کار میکردن. میگم احتمالش هست الکی باشن دیگه؟؟ یا باید موتور حسابی داغ بشه که سنسور دما کار کنه؟؟؟ یا مثلا روغن باید حسابی کثیف بشه یا کم بشه تا اون یکی اخطار بده؟؟

ببخشید زیاد نوشتم. ممنون

s.mm
24-05-1396, 02:02 بعد از ظهر
سلام. ممنون بابت پاسخت
والا من نمیدونم چجوری توی خود سایت عکس بذارم. توی اپلودها هم توی گوگل این اولی بود و منم همین رو زدم
این آموزشش [Only registered and activated users can see links]

بگذریم. فردای اون شبی که عکسا رو گذاشتم با موتور رفتم بیرون یعنی توی جاده بعد تقریبا 40 کیلومتر فقط همون قسمتی که ترک داشت چرب بود ولی اندازه یه قطره کوچیک روغن و حتی پایین ام نیومده بود که چکه کنه چون توی مسیر هر ازگاهی دست میزدم اما انگشتم اندازه یه سر سوزن چرب میشد. وقتی رسیدم گذاشتم تا عصر موتور خنک شد و همون قسمت رو کامل تا یک سانت اطرافش سنباده زدم و چسب هل زدم بهش و گذاشتم تقریبا 2ساعت موند. خدا رو شکر فعلا که هیییچ اثری از روغن نیست.
اساسی ترش این بود جوش بدید ولی ظاهرا با چسب کارتون راه افتاده- حالا وقتی سنباده زدید واقعا ترک داشت؟

راستی نظرت در مورد اون قسمت سرسیلندر که گفتم روغن میده چیه؟؟ خیلی کم روغن میده ولی همینم دوس نداشتم باشه. قبلا روی آپاچی نگاه میکردم هیچ جایش روغن نبود دور سیلندر و سرسیلندر. به نظرت بعدا دردسر ساز میشه یا چیز خاصی نیست؟؟؟
عکس بذارید ببینیم کجاست

ممنون

آقای s.mm دیدم که شما هم توی سال 96 این موتور رو خریدی؟؟ میگم واسه شما اگه مدل 95 هست که سنسورهای دما و کمبود روغن و فیلتر هوا توی صفحه دور موتور هست تا حالا شده به جز فیلتر هوا اون دوتا اخطار روشن بشن؟؟ مال من که نشده. نه کمبود روغن نه دما. ولی توی مدلای قدیمی انگار بهتر کار میکردن. میگم احتمالش هست الکی باشن دیگه؟؟ یا باید موتور حسابی داغ بشه که سنسور دما کار کنه؟؟؟ یا مثلا روغن باید حسابی کثیف بشه یا کم بشه تا اون یکی اخطار بده؟؟

ببخشید زیاد نوشتم. ممنون

موتور من مدل 94 هست و از این طرح جدید ها محسوب میشه
تا حالا سنسوری روشن نشده حتی با وجود طی مسافت 350 کیلومتری تا بابلسر و کلی حرکت توی شمال هیچکدوم از سنسور ها روشن نشده البته صاحب قبلی گفت فیلتر هوا تازه عوض کرده
من بعید می دونم اینجوری که شما میگید نمایشی شده باشه سنسور ها
شما می تونید سنسور هارو تست کنید
برای این کار نیاز به مولتی متر دارید، من خودم مولتی متر دارم ولی خراب شده!
روش آزمایش حسگر ها توی یوتیوب هست البته به زبان لاتین هست برای آرژانتینه فکر کنم
برای حسگر های دما یه روش دیگه فکر کنم این باشه بازش کنید و با فندک حرارت بدید! بلانسبت یک روش خرکی محسوب میشه ولی شاید جواب بده

- - - Updated - - -

سلام خسته نباشید من پالس 220دارم یه مدتیا دور موتورم دنده 5بیشتر از 6هراز نمیره هرکاری میکنم ممنون میشم کمکم کنید.

این ده ها دلیل می تونه داشته باشه
بنزین روغن تایم کاربرات باک برق و شمع فیلتر هوا و...
باید بیشتر توضیح بدید

رسول2211
24-05-1396, 03:40 بعد از ظهر
سلام. مرسی داداش
اره واقعا رادیات اندازه نیم ساعت پاره شده بود ولی سوراخش فک کنم خیلی ریز بود که کم روغن میداد. به هر حال با چسب مشکلم حل شد. چون اصن یکی از کاربردهای چسب هل واسه رادیات هست.
عکس اون قسمت سرسیلندر رو میذارم به زودی.
در مورد سنسورها و کارکردشون که من خودم یه بار فیلتر هوا رو در اوردم و موتور رو روشن کردم 2ثانیه بعدش چراغ اخطار فیلتر هوا روشن شد. ولی اون دوتای روغن و دما تا حالا روشن نشده

هر چند سنسورش رو داره و خودمم بعید میدونم که نمایشی باشن ولی خب روی 220 رفیقم که مدل پایینتر هست سنسور روغن رو دیدم که چشمک میزد. اونم روغن 1لیتر میریزه توی موتور و تا اون اخطار روشن نشه روغن عوض نمیکنه. من سر 1500تا روغن رو عوض میکنم و 1200سی سی میریزم. شاید این بخاطر زود عوض کردن روغن باشه

در مورد سنسور دما هم فقط توی کلیپهای یوتیوب یکی دوتا فیلم دیدم که سنسوراشون چشمک میزد. اون فیلمی که سنسورها رو تست میکنه دیدم که انگار توی یه آموزشگاه تعمیر موتور دارن فیلم میگیرن و موتورشم پالس200 قدیمیه

من دستگاه مولتی متر ندارم. ولی اگه تونستم یکی رو پیدا کنم تست میکنم خبرت میکنم که درست کار میکنه یا نه

ممنون که کمک کردی

mogrem
24-05-1396, 06:28 بعد از ظهر
لاستیک دیافراگم. کاربراتور عوض کنید مشکل بالا نرفتن دور موتور تو دنده 5تا حد زیادی حل میشه

ogbnlk.m
24-05-1396, 07:36 بعد از ظهر
سلام خسته نباشید من 3ماه پیش په پالس 220مدل 91برداشتم که بعد از یه مدت به سرم زد تاپ اسپید بزنم بعد دنده 5کردم دور موتور رو8هزار بود سرعتمم 125ولی هرکاریش کاردم گازو تا ته گرفتم فرقی نکرد صفحه کلاجمم تازه عوض کردم گاز بالا نیمد ولی تو سرپایینی میره رو 130که اونم باز بیشتر نمیشه ممنون میشم کمکم کنید اخه واقا زد تو زقم.دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
الگر امکانشم هست توضیحاتی برا پمپ شتاب و اون قطعه ایی که رو کاربرات هستش سمت راست بالا گاز بدین ممنون میشم.:297::297::297::297::297::297::297::297:: 297::17::17::17:

- - - Updated - - -

این ده ها دلیل می تونه داشته باشه
بنزین okروغنok تایم کاربرات؟؟؟ باک okبرق؟؟؟ و شمع okفیلتر هواok و..؟؟؟.
باید بیشتر توضیح بدیدتوضیح دادام اون پایین ممنون ازتون جواب دادید.:3::3::3:گازم که تا ته میگیرم تو کفی دور موتور8000سرعت 125بیشتر نمیشه که نمیشه واقا ممنونم از این که وقت میزارید

moein 007
24-05-1396, 09:55 بعد از ظهر
سلام سلام بر شما خسته نباشید ممنون شما هم خسته نباشید من پالس 220دارم یه مدتیا دور موتورم دنده 5بیشتر از 6هراز نمیره هرکاری میکنم ممنون میشم کمکم کنید.شما باید واشر دیافراگ سر کاربرات رو عوض کنید قیمتش حدود 2هزار تا 4 هزار باید باشه

.

رسول2211
25-05-1396, 02:12 قبل از ظهر
داداش میگم روی موتور میخوابی یا سرپا؟؟؟ اگه سرپا باشی که مطمئن باش cb400هم باشه از 130تا بیشتر نمیره. بعدشم چند روز خیلی باد میاد. من خودم وقتی روی موتور میخوابم و توی کفی باشم و باد نیاد راحت تا 140تا میرم. اگه حتی باد پشت سرم باشه تا 145 هم میرم. حتی یه بار توی یه شیب کم 152تا پر کردم ولی دور موتور روی 10 بود

امروز خیلی باد میومد. وحشتناک باد میومد که میخواست موتور رو باد ببره. هر کاری کردم حتی با خوابیدن از 130تا توی شیب بیشتر نرفتم

جدا از اینا. بستگی به اب بندی داره. یا اینکه موتور تعمیر شده و چه چیزیش رو دستکاری کردن. اگه پلمپ بود و با حالت خوابیدن و بدون باد اینقد میره پس مشکل یا از برق یا از فیلتر هوا که تاثیرش کمتر از برق یا از سوخت میتونه باشه. ولی چیزی که توی شتاب و سرعت تجربه خودم بوده شمع هست. هر چی شمع بهتر باشه سرعت و مخصوصا شتاب توی سرعت بالا بهتر میشه. مثلا شمع ایرودیوم rg4 انداختم راحت توی دنده 5 سرعت روی 100تا شتاب میگیره و تا 120 با شتاب میره. مصرفشم کم کرده اون‌جوری که من حس کردم و حتی موتور بهتر کار میکنه

با شمعهای معمولی هم اگه دهنه شمع تنظیم باشه روی سرعت و شتاب تاثیر داره

موفق باشی

s.mm
25-05-1396, 04:50 بعد از ظهر
داداش میگم روی موتور میخوابی یا سرپا؟؟؟ اگه سرپا باشی که مطمئن باش cb400هم باشه از 130تا بیشتر نمیره. بعدشم چند روز خیلی باد میاد. من خودم وقتی روی موتور میخوابم و توی کفی باشم و باد نیاد راحت تا 140تا میرم. اگه حتی باد پشت سرم باشه تا 145 هم میرم. حتی یه بار توی یه شیب کم 152تا پر کردم ولی دور موتور روی 10 بود

امروز خیلی باد میومد. وحشتناک باد میومد که میخواست موتور رو باد ببره. هر کاری کردم حتی با خوابیدن از 130تا توی شیب بیشتر نرفتم

جدا از اینا. بستگی به اب بندی داره. یا اینکه موتور تعمیر شده و چه چیزیش رو دستکاری کردن. اگه پلمپ بود و با حالت خوابیدن و بدون باد اینقد میره پس مشکل یا از برق یا از فیلتر هوا که تاثیرش کمتر از برق یا از سوخت میتونه باشه. ولی چیزی که توی شتاب و سرعت تجربه خودم بوده شمع هست. هر چی شمع بهتر باشه سرعت و مخصوصا شتاب توی سرعت بالا بهتر میشه. مثلا شمع ایرودیوم rg4 انداختم راحت توی دنده 5 سرعت روی 100تا شتاب میگیره و تا 120 با شتاب میره. مصرفشم کم کرده اون‌جوری که من حس کردم و حتی موتور بهتر کار میکنه

با شمعهای معمولی هم اگه دهنه شمع تنظیم باشه روی سرعت و شتاب تاثیر داره

موفق باشی

سی بی 400 سرپا 160 تا رو راحت رد می کنه- ولی راکب زیاد راحت نخواهد بود
اون دوستمون هم از موتور مدل 91 که نمی دونم چقدر راه رفته زیادی انتظار داره!

ogbnlk.m
25-05-1396, 05:02 بعد از ظهر
[QUOTE=s.mm;324470]سی بی 400 سرپا 160 تا رو راحت رد می کنه- ولی راکب زیاد راحت نخواهد بود
اون دوستمون هم از موتور مدل 91 که نمی دونم چقدر راه رفته زیادی انتظار دارد

:3:موتور 15000کارکرد وموتوریش کاملا پلمپ هستش اشاره کردم قبلا میرفت جدیدا این جوری شده؟

- - - Updated - - -

منم اون قطعه ایی که گفتم رو کاربراته میدونید مال چیه وکارش چیه؟

s.mm
26-05-1396, 01:17 قبل از ظهر
[QUOTE=s.mm;324470]سی بی 400 سرپا 160 تا رو راحت رد می کنه- ولی راکب زیاد راحت نخواهد بود
اون دوستمون هم از موتور مدل 91 که نمی دونم چقدر راه رفته زیادی انتظار دارد

:3:موتور 15000کارکرد وموتوریش کاملا پلمپ هستش اشاره کردم قبلا میرفت جدیدا این جوری شده؟

- - - Updated - - -

منم اون قطعه ایی که گفتم رو کاربراته میدونید مال چیه وکارش چیه؟

15 هزار کار پلمپ باید 130 رو راحت بره

روی کاربراتور چه قطعه ای؟ عکس بدید

Seyed.mahdi
26-05-1396, 05:05 بعد از ظهر
سلام

باو سی بی 400 رو انقدر نازل نکنید:bunnyearsmiley:
سی بی جفت پا روش ایستاده هم باشی سر گاز 160-170 تا پر میکنه.

رو 220 هم خوابیده یا سیخ نشسته باشی فرق چندانی نداره. فقط باد راکب رو اذیت میکنه.

بنده که بالای 140 رو نمیتونستم تحمل کنم میخوابیدم

ogbnlk.m
26-05-1396, 05:55 بعد از ظهر
[QUOTE=ogbnlk.m;324471]

15 هزار کار پلمپ باید 130 رو راحت بره
روی کاربراتور چه قطعه ای؟ عکس بدیداین که دوتا سیم بهش وصله بعد جلو اهرم گاز وصله رو سمت راست کاربراتو میگم
از منم راحت میرفت الانم دورموتورم بالاتر از8نمیره که سرعت بگیره
یعنی بگم گاز تا یه حد عمل میکنه بعد که میتابونیش دیگه عمل نمیکنه انگار گاز نمیدی تو دنده 5دور موتور بالا نمیره یعنی گاز تا 60درصد عمل میکنه بعد دیگه بالا میبریش فرقی نمیکنه ریپو اینا هم نمیزنه

رسول2211
27-05-1396, 05:01 قبل از ظهر
بابا من یه مثال زدم. اخه موتور 4 سیلندر اونم ژاپنی تازه 400سی سی میتونه راحت 160 تا رو نره؟؟ من منظورم این بود اگه سرپا باشی چون باد میخوره نمیذاره موتور دور بگیره. البته بستگی به جاده و باد داره
خودم همین امروز دو ترکه پشت یه ماشین 135تا پر کردم ولی به محض سبقت چون باد توی سینم میخورد سرعتم اومد زیر 130

حالا که بحث cb400 و سرعتش شد میخواستم بدونم کلا سرعتش چقدره؟؟ توی چند تا. کلیپ دیدم نهایت سرعتش بین 170 نهایتا 180 بود. یعنی بیشتر نمیره؟؟

ابوالفضل88
27-05-1396, 11:50 قبل از ظهر
سالم و مدل بالا باشه 190 تا

داداش شما هم که موتورت 15 تا دوییده انتظار خیلی زیادی نداشته باش

رسول2211
28-05-1396, 12:09 قبل از ظهر
میگم هوندا موتور 400 ریس داره؟؟؟ یعنی cbr400?? چون موتورهای ریس بیشتر میرن. خیلی بیشتر. مثلا cb1300 نهایتا 280 تا میره اونم سرحال باشه و مدل بالا ولی cbr1000 راحت 300تا میره حتی اگه سنسور باز باشه بیشتر از 300تا هم میره

یعنی خود شرکت گیربکس رو طوری طراحی کرده که سری cb چون موتور استریت هست کمتر از مدل ریس بره یا مسئله چیز دیگه ای مثل آیرودینامیک و طراحی نشستن راکب و این چیزاست؟؟؟

آخه ظلم cb400 با 4تا سیلندر و قدرت 52 اسبی سرعتش فقط کمی از نینجا 300 دو سیلندر 37 اسبی بیشتر باشه. یا مثلا هیو تمیز باشه 250 سی سی هم هستا ولی میتونه با کمی فشار 180تا بره

از موضوع 220 دور نشیم. میگم توی شهرکرد اسپری زنجیر نیست. یعنی اونی که توی دفترچه زده نیست. میشه از انژکتور شور استفاده کرد؟؟ من چون همیشه توی مسیرم گریس و روغن نهایت نهایتش یه هفته جواب بده. بعدشم چون حساسم نمیخوام گرد و خاک لا به لای زنجیر باشه مجبورم با آب و کف 1ساعت بشورمش بعد باز 1 ساعت گیریس و روغن بزنم. در کل توی لوازم ماشین چی گیر میاد واسه زنجیر که اینقدر وقتم رو نگیره؟؟؟
ممنون

- - - Updated - - -

راستی سید مهدی شما با 220 به صورت نشسته روی موتور میتونی 140تا بری؟؟ بابا من خوابیده به زور 140تا میرم. کلا موتورت تاپش چقدره؟؟؟

s.mm
28-05-1396, 07:46 قبل از ظهر
[QUOTE=s.mm;324474]این که دوتا سیم بهش وصله بعد جلو اهرم گاز وصله رو سمت راست کاربراتو میگم
از منم راحت میرفت الانم دورموتورم بالاتر از8نمیره که سرعت بگیره
یعنی بگم گاز تا یه حد عمل میکنه بعد که میتابونیش دیگه عمل نمیکنه انگار گاز نمیدی تو دنده 5دور موتور بالا نمیره یعنی گاز تا 60درصد عمل میکنه بعد دیگه بالا میبریش فرقی نمیکنه ریپو اینا هم نمیزنه

اتفاقا خودمم دوست دارم بدونم دقیقا کارش چیه
ولی کلیتش اینه که یک سنسور آهن رباییه که جایگاه گاز رو مشخص می کنه ولی نمی دونم چه تشخیصی میده
میشه آهن رباش رو برداشت تا دید چه تغییری رخ می ده،
آهن رباش اون قطعه ثابت هست

ogbnlk.m
28-05-1396, 08:09 بعد از ظهر
[QUOTE=ogbnlk.m;324476]

ولی کلیتش اینه که یک سنسور آهن رباییه که جایگاه گاز رو مشخص می کنه ولی نمی دونم چه تشخیصی میده
من امروز برداشتم هیچ تغییری احساس نکردم ولی رفتم از موتور ساز پرسیدم گفت این قطعه کارش اینه که وقتی شما موتورا یهو تخته گاز میکنید بنزین باسرعت بیشتری وارد شده و سرعت یهو بالا میره درواقع برا اینه که کم نیاره شما تا حالا امتحان کردید مثلا دنده 5کن دور موتورت رو3باشه بعد یهو تخته گازش کن ببین متوجه میشی.باید یهو گاز بدیدو موتور یهو زیاد گاز میخوره سرعت میره بالا کاربردشم برا سبقتو............هستش اسمش tricket iii فکر کنم

- - - Updated - - -

[QUOTE=ogbnlk.m;324476]

سلام من براتون تحقیق کردم ومنبع هم دارم برا اثباتش.

استدعا دارم تاپیک را منظم بخوانید بنده درباره اش توضیح داده بودم
آن قطعه TRICS III است و بنده هم تأثیرش را حس نکردم ولی یادمه یکبار فاصله آهن ربا با کویل کم بود و موتور خوب گاز نمیخورد که بیشترش کردم درست شد
درمورد وظیفه و ماهیتش هم با جزئیات و ارتباطش با ترانزیستور و مایکروپروسسور پالس توضیح داده ام
این هم لینک مرجع :

رسول2211
28-05-1396, 11:15 بعد از ظهر
داداش من اصلا از این چیزا سر در نمیارم ولی خب کاربراتور درسته حساسه ولی اونقدر پیشرفته نیست که با یه قطعه آهن ربایی و دوتا سیم بتونه ورود و خروج بنزین رو کنترل کنه

خودمم وقتی تازه موتور رو خریده بودم از یکی از دوستام که تعمیرکار موتور و ماشین هست پرسیدم این چیه اول گفت این استپر انجین ولی بعدش گفت استپر من فقط روی انژکتور دیدم نمیدونم این چیه

الانم من اون تیکه آهن ربایی رو در آوردم فردا باهاش میرم ببینم چیکار میکنه. البته این امکان هست که این قطعه به کویل وصل باشه و توی جرقه زنی تاثیر داشته باشه ولی خب فک نکنم خیلی چشمگیر باشه

Exel
29-05-1396, 01:13 بعد از ظهر

سلام ، بله اونجر موتور کاملا تورینگ و مسافرتیه و از لحاظ کارکرد انجین هم تفاوت دارن ، و شتاب و سرعت 220 کاملا نسبت به اونجر برتری داره
بله قلوه ها هم دارای چراغ هه
کیفیت دو موتور در حد یکسانه

- - - Updated - - -

این هم مدل جدید بدون اون فلاپ بی ریخت ( از نظر من ) که فروشگاه شهریاری ، گمرک تهران با قیمت 7700 داره عرضه می کنه

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

اینکار فقط تنبلی و کم توجهی باجاج رو میرسونه ، حداقل کاسه چراغ رو ی تغییری ایجاد میکردن و همون فلاپ یو جی فور که بغل باک بود رو هم نداره ، شاید از لحاظ شتاب و عملکرد داخل شهریش بهتر شده باشه ولی از نظر رخ و ایرودینامیکی که داخل جاده این موتور به رخ همه میکشه فقط تو این نسخه ضعیف تر شده ، یک هفته هست که ی ان اس در حد برداشتم ولی واقعا اون تعادل و نرمی داخل جاده رو اصلا نسبت به 220 نداره

s.mm
29-05-1396, 01:34 بعد از ظهر
[QUOTE=s.mm;324490]
من امروز برداشتم هیچ تغییری احساس نکردم ولی رفتم از موتور ساز پرسیدم گفت این قطعه کارش اینه که وقتی شما موتورا یهو تخته گاز میکنید بنزین باسرعت بیشتری وارد شده و سرعت یهو بالا میره درواقع برا اینه که کم نیاره شما تا حالا امتحان کردید مثلا دنده 5کن دور موتورت رو3باشه بعد یهو تخته گازش کن ببین متوجه میشی.باید یهو گاز بدیدو موتور یهو زیاد گاز میخوره سرعت میره بالا کاربردشم برا سبقتو............هستش اسمش tricket iii فکر کنم

- - - Updated - - -

[QUOTE=s.mm;324490]
سلام من براتون تحقیق کردم ومنبع هم دارم برا اثباتش.

استدعا دارم تاپیک را منظم بخوانید بنده درباره اش توضیح داده بودم
آن قطعه TRICS III است و بنده هم تأثیرش را حس نکردم ولی یادمه یکبار فاصله آهن ربا با کویل کم بود و موتور خوب گاز نمیخورد که بیشترش کردم درست شد
درمورد وظیفه و ماهیتش هم با جزئیات و ارتباطش با ترانزیستور و مایکروپروسسور پالس توضیح داده ام
این هم لینک مرجع :

درود و سپاس از شما بنده نمی کل تاپیک رو خوندم ولی در جریانش هستیم،
بعد اینکه این کلمه رو توی سایت جستجو کردم ندیدم توی تاپیک 220 یا تاپیک های دیگه شما نوشته ای در این باره داشته باشید.
لطف کنید نشونیش رو بذارید تا ما هم پیداش کنیم
بام سپاس گذارم که سر نخ دادید
الان توی اینترنت چند مطلب دربارش پیدا کردم

- - - Updated - - -

سلام ، بله اونجر موتور کاملا تورینگ و مسافرتیه و از لحاظ کارکرد انجین هم تفاوت دارن ، و شتاب و سرعت 220 کاملا نسبت به اونجر برتری داره
بله قلوه ها هم دارای چراغ هه
کیفیت دو موتور در حد یکسانه

- - - Updated - - -

اینکار فقط تنبلی و کم توجهی باجاج رو میرسونه ، حداقل کاسه چراغ رو ی تغییری ایجاد میکردن و همون فلاپ یو جی فور که بغل باک بود رو هم نداره ، شاید از لحاظ شتاب و عملکرد داخل شهریش بهتر شده باشه ولی از نظر رخ و ایرودینامیکی که داخل جاده این موتور به رخ همه میکشه فقط تو این نسخه ضعیف تر شده ، یک هفته هست که ی ان اس در حد برداشتم ولی واقعا اون تعادل و نرمی داخل جاده رو اصلا نسبت به 220 نداره

دقیقا باکش رو نمی دونم چرا مدل قدیمی انداختن و باله نداره خیلی لخت و زشتش کرده
پالس 220 یکی از مزایاش چراغ جلوی عدسی دار پر نور بود حالا اینا ورداشتن یه کاسه چراغ معمولی ضعیف گذاشتن.
باید همون سیستم چراغ رو توی این سبک پیاده سازی می کردند
درواقع با قطعات موجود موتور رو سر هم بندی کردن ولی با همون قیمت دارن می دن این چه منطقیه؟
فلاپ جلوی پالس 220 دقیقا 220 هزار تومنه این رو که ورداشتن نباید از قیمت کم بشه؟
آهن کشی زیر فلاپ 95 هزار تومنه این هم نباید کم بشه؟
چراغ جلوی خاص 220 اون هم 220 هزار تومنه الان مابه التفاوت قیمت این دو تا نباید کم بشه؟
جلوش خاموش کن راهنما نداره این هم نباید کم بشه؟

پالس220s بدون فلاپ حدود 500 هزار تومن کمتر از پالس 220f لوازم کمتر داره ولی دارن به همون قیمت می دنش
تازه هزینه و زحمت مونتاژ رو هم کمتر کرده این رو هم باید حساب کرد
دزدی تا کجا؟

Exel
29-05-1396, 01:38 بعد از ظهر
میگم هوندا موتور 400 ریس داره؟؟؟ یعنی cbr400?? چون موتورهای ریس بیشتر میرن. خیلی بیشتر. مثلا cb1300 نهایتا 280 تا میره اونم سرحال باشه و مدل بالا ولی cbr1000 راحت 300تا میره حتی اگه سنسور باز باشه بیشتر از 300تا هم میره

یعنی خود شرکت گیربکس رو طوری طراحی کرده که سری cb چون موتور استریت هست کمتر از مدل ریس بره یا مسئله چیز دیگه ای مثل آیرودینامیک و طراحی نشستن راکب و این چیزاست؟؟؟

آخه ظلم cb400 با 4تا سیلندر و قدرت 52 اسبی سرعتش فقط کمی از نینجا 300 دو سیلندر 37 اسبی بیشتر باشه. یا مثلا هیو تمیز باشه 250 سی سی هم هستا ولی میتونه با کمی فشار 180تا بره

از موضوع 220 دور نشیم. میگم توی شهرکرد اسپری زنجیر نیست. یعنی اونی که توی دفترچه زده نیست. میشه از انژکتور شور استفاده کرد؟؟ من چون همیشه توی مسیرم گریس و روغن نهایت نهایتش یه هفته جواب بده. بعدشم چون حساسم نمیخوام گرد و خاک لا به لای زنجیر باشه مجبورم با آب و کف 1ساعت بشورمش بعد باز 1 ساعت گیریس و روغن بزنم. در کل توی لوازم ماشین چی گیر میاد واسه زنجیر که اینقدر وقتم رو نگیره؟؟؟
ممنون

- - - Updated - - -

اگر دقت کرده باشی سری قدیم سی بی ار 250 4 سیلندرا با هورنت 250 انجینشون یکی بود ، ب همین خاطر هورنت گل سر سبد تمام 250 ها بود ، سفارش محدود اروپا و امریکا هم تا ی زمان بود ولی موتورایی مث سی بی 1000 و سی بی ار 1000 ، کلا عملکرد انجینشون متفاوته ، برای مثال بزرگترین تفاوتشون دوران قدرت موتور که CBR تا 16000 دوران داره ولی CB تنها 11 هزار سری قدیم و سری جدید تا 12 هزار که البته روی کات اف هست ، توان انجینه ، یعنی عملا سرعت و شتاب این دو موتور با اینکه تو یک حجم هستن ، کاملا تفاوت داره ، و مهندسی خاصی به جز ظاهر این دو موتور در قسمت فنیشون به کار رفته ، عموما موتور های شهری نرم تر ، استهلاک پایین و با شتاب پایینتر ولی عمر و بقای بیشتر نسبت به دست ریسینگ و سوپر اسپرت هستن ...

- - - Updated - - -

دقیقا باکش رو نمی دونم چرا مدل قدیمی انداختن و باله نداره خیلی لخت و زشتش کرده
پالس 220 یکی از مزایاش چراغ جلوی عدسی دار پر نور بود حالا اینا ورداشتن یه کاسه چراغ معمولی ضعیف گذاشتن.
باید همون سیستم چراغ رو توی این سبک پیاده سازی می کردند
درواقع با قطعات موجود موتور رو سر هم بندی کردن ولی با همون قیمت دارن می دن این چه منطقیه؟
فلاپ جلوی پالس 220 دقیقا 220 هزار تومنه این رو که ورداشتن نباید از قیمت کم بشه؟
آهن کشی زیر فلاپ 95 هزار تومنه این هم نباید کم بشه؟
چراغ جلوی خاص 220 اون هم 220 هزار تومنه الان مابه التفاوت قیمت این دو تا نباید کم بشه؟
جلوش خاموش کن راهنما نداره این هم نباید کم بشه؟

پالس220s بدون فلاپ حدود 500 هزار تومن کمتر از پالس 220f لوازم کمتر داره ولی دارن به همون قیمت می دنش
تازه هزینه و زحمت مونتاژ رو هم کمتر کرده این رو هم باید حساب کرد
دزدی تا کجا؟

بله کاملا حق با شماست ، 220 اس بیشتر برای مصرف شهری با قدرت و توان بیشتر نسبت به 180 و حتی ان اس ارائه شده ، حتی دردسر فلاپ و سیم کشی و سرویس سری F رو هم نداره و قیمتش هم واقعا تو ایران تخیلیه ، ب نظرم این موتور خوراک کار کشیدن و تخته گاز کردنه

رسول2211
29-05-1396, 09:57 بعد از ظهر
این موتور 220s دقیقا معلومه کار خود ایرانه.

توی هند این مدل دقیقا با 180 یه قیافه داره و روی فلاپ عقبی زده 220s ولی این مدل توی ایران باله کنار باک رو نداره و روی فلاپ پشتی هم زده 220f که این موضوع نشون دهنده اینه خود شرکت فارس دست به منتاژ این مدل زده و فقط با برداشتن فلاپ و اسکلت فلاپ جلو و گذاشتن کله چراغ 180 این مدل و ساختن

اصلا اصولی و به صرفه نیست. شده مث پولسار 180 10سال پیش. اما اگه واقعا مدل 220s خود خند بود ارزش خرید داشت

- - - Updated - - -

راستی منم همون آهن ربا رو امروز برداشتم و باهاش دور زدم و تخته کردم. آروم رفتم و یهو شتاب گرفتم و کلا هر کاری کردم هیچ تغییری توی کارکرد موتور حس نکردم

نمیدونم کار اصلیش چیه و از چند تا تعمیرکار پرسیدم و جوابی نگرفتم

شاید شاید شاید یه چیز دکوری و تبلیغاتی باشه. مث ساسات اتوماتیکش که توی گرما و سرما همیشه کار میکنه و سنسورش نمیتونه داغی و سردی موتور رو تشخیص بده

ogbnlk.m
29-05-1396, 11:03 بعد از ظهر
یه سوال شما وقتی موتورا تخته گاز میکنید تو دور اروم موتور چه جور دور میگیره عادی یا یهوگاز میخوره؟

BKING
29-05-1396, 11:09 بعد از ظهر
یه سوال شما وقتی موتورا تخته گاز میکنید تو دور اروم موتور چه جور دور میگیره عادی یا یهوگاز میخوره؟عادی

s.mm
30-05-1396, 08:31 قبل از ظهر
یکی از فناوری های مورد استفاده در برخی موتورسیکلت های باجاج و کاربراتور های اون،فناوری TRICS III هست که از سرواژه های Throttle Responsive Ignition Control System
به معنی: «سامانه پایش(کنترل) پاسخگویی (دریچه) گاز به سوخت و ساز» می باشد.
در این باره در سایت باجاج به نشانی (اینجا) ([Only registered and activated users can see links]) مطالبی نوشته شده که بنده ترجمه مفهومی ازش انجام دادم.
این توضیح رو باید بدم فناوری TRICS III یک کمک برای فناوری dtsi هست و به این معنی نیست که هر موتور dtsi باشه فناوری TRICS III رو هم داشته باشه.
اما در مورد سابقه dtsi باید بگم که شرکت باجاج که گل سرسبد محصولاتش در ایران با نام پولسار 180 مونتاژ شد یک موتور تک شمع بود
پس از اون باجاج این فناوری رو در موتورسیکلت هاش استفاده کرد به نام dts-i که سر واژه های DIGITAL TWIN SPARK IGNITION به معنی (فناوری) سوخت و ساز با شمع دوقلوی (کنترل شده با روش) دیجیتال هست.
این فناوری کمک خیلی زیادی به موتور سیکلت های باجاج کرده و یک بهینه سازی خیلی خوب برای اون ها هستش

فناوری TRICS III
همانگونه که گفته شد از سر واژه های Throttle Responsive Ignition Control Systemبه معنی: «سامانه پایش(کنترل) پاسخگویی (دریچه) گاز به سوخت و ساز» می باشد.
در کنار فناوری dtsi یک فناوری دیگه هم باجاج روی برخی موتور هاش داره به نام TRICS III در این فناوری با یک سنسور مگنتیک (آهنربایی) که روی کاربراتور و اهرم دریچه گاز اون نصب شده که با اون رفتار راننده بررسی می شه.باجاج در این باره توضیح داده که نیازهای قدرت و گشتاور پی در پی تغییر می کند، مثلا یک موتور ممکنه در حال سفر، یا شتابگیری، یا اینکه حرکت با سرعت بسیار بالا باشه، سامانه پایش دریچه گاز شرایط مختلف موجود رو بر اساس رفتار کاربر در گاز دادن(که با همون سنسور آهنربایی سنجیده میشه) دریافت می کنه اون رو به یک پردازنده مرکزی 8 بیتی که در پولسار 220 بادی یونیت کنترل (body unit control) یا bcu نامیده میشه می فرسته , bcu رفتار کاربر رو بر اساس چیزی که از سنسور دریافت کرده map می کنه و با این نقشه ای که ترسیم کرده و با توجه به اینکه به دلیل داشتن سامانه پایش جرقه زنی دیجیتال، می تونه زمان بندی جرقه زنی رو تغییر بده، اقدام به هماهنگی جرقه زنی با دور موتور و وضعیت می کنه.
باجاج مدعی هست با اینه فناوری بدون اینکه مصرف سوخت رو بالا ببره به توان بیشتر رسیده،
نکته:
در برخی تاپیک ها دیدم که دوستان نوشتند شمع دوم در دور های پایین کار نمی کنه، بنده روی چندین پالس آزمایش کردم شمع دوم (سمت چپ) هم بهمراه سمت راست جرقه زنی داره و حتی اگر در همون دور های پایین هم جداش کنیم موتور ریب می زنه و خاموش میشه.

تصاویر :

:BCU

سنسور آهنربایی:

ogbnlk.m
30-05-1396, 05:33 بعد از ظهر
یکی از فناوری های مورد استفاده در برخی موتورسیکلت های باجاج و کاربراتور های اون،فناوری TRICS III هست که از سرواژه های Throttle Responsive Ignition Control System
به معنی: «سامانه پایش(کنترل) پاسخگویی (دریچه) گاز به سوخت و ساز» می باشد.
در این باره در سایت باجاج به نشانی (اینجا) ([Only registered and activated users can see links]) مطالبی نوشته شده که بنده ترجمه مفهومی ازش انجام دادم.
این توضیح رو باید بدم فناوری TRICS III یک کمک برای فناوری dtsi هست و به این معنی نیست که هر موتور dtsi باشه فناوری TRICS III رو هم داشته باشه.
اما در مورد سابقه dtsi باید بگم که شرکت باجاج که گل سرسبد محصولاتش در ایران با نام پولسار 180 مونتاژ شد یک موتور تک شمع بود
پس از اون باجاج این فناوری رو در موتورسیکلت هاش استفاده کرد به نام dts-i که سر واژه های DIGITAL TWIN SPARK IGNITION به معنی (فناوری) سوخت و ساز با شمع دوقلوی (کنترل شده با روش) دیجیتال هست.
این فناوری کمک خیلی زیادی به موتور سیکلت های باجاج کرده و یک بهینه سازی خیلی خوب برای اون ها هستش

فناوری TRICS III
همانگونه که گفته شد از سر واژه های Throttle Responsive Ignition Control Systemبه معنی: «سامانه پایش(کنترل) پاسخگویی (دریچه) گاز به سوخت و ساز» می باشد.
در کنار فناوری dtsi یک فناوری دیگه هم باجاج روی برخی موتور هاش داره به نام TRICS III در این فناوری با یک سنسور مگنتیک (آهنربایی) که روی کاربراتور و اهرم دریچه گاز اون نصب شده که با اون رفتار راننده بررسی می شه.باجاج در این باره توضیح داده که نیازهای قدرت و گشتاور پی در پی تغییر می کند، مثلا یک موتور ممکنه در حال سفر، یا شتابگیری، یا اینکه حرکت با سرعت بسیار بالا باشه، سامانه پایش دریچه گاز شرایط مختلف موجود رو بر اساس رفتار کاربر در گاز دادن(که با همون سنسور آهنربایی سنجیده میشه) دریافت می کنه اون رو به یک پردازنده مرکزی 8 بیتی که در پولسار 220 بادی یونیت کنترل (body unit control) یا bcu نامیده میشه می فرسته , bcu رفتار کاربر رو بر اساس چیزی که از سنسور دریافت کرده map می کنه و با این نقشه ای که ترسیم کرده و با توجه به اینکه به دلیل داشتن سامانه پایش جرقه زنی دیجیتال، می تونه زمان بندی جرقه زنی رو تغییر بده، اقدام به هماهنگی جرقه زنی با دور موتور و وضعیت می کنه.
باجاج مدعی هست با اینه فناوری بدون اینکه مصرف سوخت رو بالا ببره به توان بیشتر رسیده،
نکته:
در برخی تاپیک ها دیدم که دوستان نوشتند شمع دوم در دور های پایین کار نمی کنه، بنده روی چندین پالس آزمایش کردم شمع دوم (سمت چپ) هم بهمراه سمت راست جرقه زنی داره و حتی اگر در همون دور های پایین هم جداش کنیم موتور ریب می زنه و خاموش میشه.

تصاویر :

:BCU

سنسور آهنربایی:

ممنونیم از اطلاعات دقیق وصحیحتون خیلی وقت برام سوال بود این چیه :22:

رسول2211
30-05-1396, 08:53 بعد از ظهر
سلام
آقای s.mm ممنون بابت جواب کامل و قانع کنندت. خیلی عالی بود

اتفاقا وقتی میخواستم لامپ رو عوض کنم همین bcu رو دیدم ولی فک کردم فقط مخصوص دسته های فرمون میشه. در مورد همین قطعه که بحثش بود اگه واقعا چنین چیزی باشه خیلی عالیه هر چند شاید در عمل متوجهش نشیم ولی خب کاربردش خوبه

من چندین باز شمع ها رو امتحان کردم. هر دو به یه انداره توی دور پایین جرقه میزنن. اگه وایر سمت چپی رو برداری موتور روشن میشه و کار میکنه ولی یه کمی بد کار میکنه. حتی شمع سمت راستی هم اگه قط باشه بازم روشن میشه ولی همینم بد کار میکنه. اما باهاش بیرون نرفتم ببینم چجوری میشه

این کارمم از سر فوضولی بود. به هر حال بابت اطلاعاتت خیلی ممنون

s.mm
31-05-1396, 01:05 قبل از ظهر
پیش از من یه کاربر دیگه تاپیک اختصاصی زده بود برای این موضوع و داشت بحثش رو وسط می انداخت که تاپیکشو بستند
اسم این فناوری رو جستجو کنید تاپیکشو میبینید

- - - Updated - - -

پیش از من یه کاربر دیگه تاپیک اختصاصی زده بود برای این موضوع و داشت بحثش رو وسط می انداخت که تاپیکشو بستند😂😂
اسم این فناوری رو جستجو کنید تاپیکشو میبینید

vivabayern
31-05-1396, 04:56 بعد از ظهر
دوستان منم مثل شما 220 دارم مدل 93 و خیلی وقتها برای تنوع تغییراتی توی موتور میدم . کلا سرعتش درازکش تو کفی 145 و معمولی 132 هست . اما باد خیلی تاثیر داره طوریکه یه جاهایی با وجود باد درازکش 130 تا بزور رفتم و یه جاهایی با وجود باد موافق تا 161 هم پر کردم حتی سرپایینی 164 اما با تعویض لاستیک با مدل ریسی سرعت موتورم کمتر شده . کلا تعویض اگزوز و برداشتن درب فیلتر هوا هیچ تاثیر مثبتی روی شتاب و سرعت نداشت حتی با برداشتن درب فیلتر هوا موتور خفه و بی جون کار کرد و افت شتاب و سرعت کاملا محسوس بود اما برداشتن کاتالیزور و استفاده از شمع سوزنی به نظرم مفید بود . فکر میکنم اگه کنسول ثابت با مدل پالس 180 دیجیتالی تعویض بشه توی شتاب و سرعت تاثیر داشته باشه . حالا بازم اونایی که عوض کردن نتیجه رو اعلام کنن .

رسول2211
31-05-1396, 08:52 بعد از ظهر
سلام داداش
من خودم شمع سوزنی رو روی 220 امتحان کردم و تغییرش رو حس کردم ولی کاتالیزور رو برنداشتم هنوز. شما که برداشتی روی حرارت انجین چقدر تاثیر داشت؟؟ و اینکه بعدها روی موتور تاثیر منفی نداره؟؟؟ و چقدر به سرعتت اضافه شد بعد برداشتن کاتالیزور؟؟؟
ممنون

vivabayern
01-06-1396, 12:42 بعد از ظهر
سلام داداش
من خودم شمع سوزنی رو روی 220 امتحان کردم و تغییرش رو حس کردم ولی کاتالیزور رو برنداشتم هنوز. شما که برداشتی روی حرارت انجین چقدر تاثیر داشت؟؟ و اینکه بعدها روی موتور تاثیر منفی نداره؟؟؟ و چقدر به سرعتت اضافه شد بعد برداشتن کاتالیزور؟؟؟
ممنون

داداش شتاب بیشتر میشه و زودتر به حداکثر سرعت میرسی اما سرعت بطور محسوس اضافه نمیشه شاید ۲..۳ تا بیشتر بره . روی صدا ومصرف سوخت و داغی موتور تاثیر محسوسی نداشت . اگه سرعت میخوای لاستیک خیلی تاثیر داره و هر چی سایز کوچکتر بندازی سرعت بیشتر میشه اما تعادل کمتر . خورشیدی هم اگه جلو رو بزرگتر کنی بطور محسوس سرعت بالا میره البته فکر نکنم روی ۲۲۰ بشه خورشیدی جلو رو بزرگتر انداخت چون جا نداره و به پوسته گیر میکنه ، قبلا روی آپاچی تست کردم خیلی خوب جواب داد

Shahryar.1371
02-06-1396, 03:13 قبل از ظهر
سلام دوستان دوتا سوال داشتم و سوالم اینه ک چند وقتیه ک وقتی با موتور میخوام سرعت بگیرم متوجه شدم ک تویه شب وقتی چراغام روشنه و تخت گاز میرم دورموتورم ک به ۹ هزار میرسه یه دفعه نور موتورم به طوره محسوسی زیاد میشه رو سو پایین و سو بالامم ک زنونه اگه روشن باشه باز خودکار قطع میشه و میره رو سو پایین از ۹ هزار ک کمتر میشه دورموتور باز کم میشه این مشکلش چیه لطفا کمک کنید حتی بوق موتورمم قوی میشه تو این حالت یا بهتره این طوری بگم ک برق موتور قوی میشه.
وسوال دیگم اینه ک کنار درب جعبه بغل سمت باتری دقیقا سمت راستش بالا یه خازن هست به اندازه ی بند شصت اون چیه و چه کاری انجام میده؟؟؟

Seyed.mahdi
02-06-1396, 04:58 بعد از ظهر
سلام

آقا رسول خدمتت عرض کنم نشسته نرفتم. خیلی سخته و باد خیلی اذیت میکنه.
خوابیده حدود 145 تا 147 تا پر کردم. البته شیب هم بود و البته باد هم شدید و مخالف. یعنی اگر باد مخالف نبود خیلی بیشتر پر میکرد.

220 چون کنسل بزرگی داره باد خیلی روش تأثیر داره. ولی سی جی رو بندازی سرپایینی هر چقدر هم که باد مخالف باشه هر چقدر گاز بدی پر میکنه تا بره رو هوا :))

واقعا همه چیه 220 یک طرف؛ صلابت و پایداریش تو سرعت بالا یک طرف.
یک بار با 180 یو جی فور چراغ گرد 120 تایی پر کردم تقریبا پایداریش در حد سرعتِ 90 تای سی جی بود (یعنی ضعیف) و راحت موتور تکون میخورد با باد و تنه دادن. اما 220 واقعا رو سرعت مثلا 120 بسیار با اطمینان و پایدار حرکت میکنه.

این 220 های دو رنگ که از 94 به بعد دارن اگر دقت کرده باشین چراغ های هشدار روغن و فیلتر و... اومده تو آمپر دور موتور و انصافا جلوه زیبا تری دارن.

یه سوال دارم؛ چراغ هشدار جک بغل همچنان به صورت چراغ گرد پر نور در زیر آمپر قرار داره یا داخل نمایشگر جا دادن؟
اگر داخل نمایشگر باشه که مشکل میشه. چون واقعا نور این چراغ بار ها منو از حرکت با جک باز راحت کرد

s.mm
03-06-1396, 03:37 قبل از ظهر
سلام

آقا رسول خدمتت عرض کنم نشسته نرفتم. خیلی سخته و باد خیلی اذیت میکنه.
خوابیده حدود 145 تا 147 تا پر کردم. البته شیب هم بود و البته باد هم شدید و مخالف. یعنی اگر باد مخالف نبود خیلی بیشتر پر میکرد.

220 چون کنسل بزرگی داره باد خیلی روش تأثیر داره. ولی سی جی رو بندازی سرپایینی هر چقدر هم که باد مخالف باشه هر چقدر گاز بدی پر میکنه تا بره رو هوا :))

واقعا همه چیه 220 یک طرف؛ صلابت و پایداریش تو سرعت بالا یک طرف.
یک بار با 180 یو جی فور چراغ گرد 120 تایی پر کردم تقریبا پایداریش در حد سرعتِ 90 تای سی جی بود (یعنی ضعیف) و راحت موتور تکون میخورد با باد و تنه دادن. اما 220 واقعا رو سرعت مثلا 120 بسیار با اطمینان و پایدار حرکت میکنه.

این 220 های دو رنگ که از 94 به بعد دارن اگر دقت کرده باشین چراغ های هشدار روغن و فیلتر و... اومده تو آمپر دور موتور و انصافا جلوه زیبا تری دارن.

یه سوال دارم؛ چراغ هشدار جک بغل همچنان به صورت چراغ گرد پر نور در زیر آمپر قرار داره یا داخل نمایشگر جا دادن؟
اگر داخل نمایشگر باشه که مشکل میشه. چون واقعا نور این چراغ بار ها منو از حرکت با جک باز راحت کرد

توی کیلومتر بالای علامت بنزین یه نوشته side stand وقتی جک باز نمایش داده میشه

Shahryar.1371
03-06-1396, 04:10 قبل از ظهر
یعنی واقعا خداوکیلی کسی نیست جواب سوال منو بده یا اطلاع ندارید؟؟؟

- - - Updated - - -

بعضیا واقعا اینجا سوالایی میپرسن ک اگه بچه ده ساله باشه میتونه جواب بده ولی من سوالی ک دارم و مهمم هست کسی نیست جواب بده خداییش داداشای ۲۲۰ سوار لطفا کمک کنید.

BKING
03-06-1396, 06:42 قبل از ظهر
سلام دوستان دوتا سوال داشتم و سوالم اینه ک چند وقتیه ک وقتی با موتور میخوام سرعت بگیرم متوجه شدم ک تویه شب وقتی چراغام روشنه و تخت گاز میرم دورموتورم ک به ۹ هزار میرسه یه دفعه نور موتورم به طوره محسوسی زیاد میشه رو سو پایین و سو بالامم ک زنونه اگه روشن باشه باز خودکار قطع میشه و میره رو سو پایین از ۹ هزار ک کمتر میشه دورموتور باز کم میشه این مشکلش چیه لطفا کمک کنید حتی بوق موتورمم قوی میشه تو این حالت یا بهتره این طوری بگم ک برق موتور قوی میشه.
وسوال دیگم اینه ک کنار درب جعبه بغل سمت باتری دقیقا سمت راستش بالا یه خازن هست به اندازه ی بند شصت اون چیه و چه کاری انجام میده؟؟؟سلام
یعنی توی دور پایین نور چراغ و بوقت کمتر از حد عادی هست یا نه ؟
اگه اون قطعه شیشه ای رو می گی که فیوز هست.
واگه مشکی باشه که خازن عادی هست برای تنظیم شدت برق هست.

رسول2211
03-06-1396, 08:31 بعد از ظهر
سید مهدی سلام
ممنون بابت جوابت. والا منم بعد اینکه از آپاچی 180 اومدم 220سوار شدم تفاوت خیلی فاحشی رو توی کنترل و پایداری موتور حس کردم
آپاچی که توی سرعت 90 یا زیر 90 خوب بود ولی به محض رسیدن به سرعت100 لرزشش شروع میشد و موتور تقریبا رو هوا بود اما بازم اصلا اصلا قابل مقایسه با سی جی نبود
ولی 220 به طور ایستاده روی موتور 120تا سرعت کنترل و پایداریش خیلی عالی بود و حتی ترمز خیلی عالی عمل میکنه
در مورد چراغهای اخطار توی صفحه دور موتور قبول دارم که خیلی قشنگ شده و مث ماشین شده و در مورد اخطار جک دقیقا جای اخطار سنسور فیلتر هوا توی موتور شما میشه

فقط یه چیزی. میگم اگه جک شما پایین باشه و بخوایید حرکت کنید موتور خاموش میشه؟؟ چون مال من فقط نشون میده جک پایینه
ممنون

vivabayern
03-06-1396, 10:25 بعد از ظهر
سید مهدی سلام
ممنون بابت جوابت. والا منم بعد اینکه از آپاچی 180 اومدم 220سوار شدم تفاوت خیلی فاحشی رو توی کنترل و پایداری موتور حس کردم
آپاچی که توی سرعت 90 یا زیر 90 خوب بود ولی به محض رسیدن به سرعت100 لرزشش شروع میشد و موتور تقریبا رو هوا بود اما بازم اصلا اصلا قابل مقایسه با سی جی نبود
ولی 220 به طور ایستاده روی موتور 120تا سرعت کنترل و پایداریش خیلی عالی بود و حتی ترمز خیلی عالی عمل میکنه
در مورد چراغهای اخطار توی صفحه دور موتور قبول دارم که خیلی قشنگ شده و مث ماشین شده و در مورد اخطار جک دقیقا جای اخطار سنسور فیلتر هوا توی موتور شما میشه

فقط یه چیزی. میگم اگه جک شما پایین باشه و بخوایید حرکت کنید موتور خاموش میشه؟؟ چون مال من فقط نشون میده جک پایینه
ممنون

سلام . نه داداش فقط چراغ ساید استند قرمز رنگ روشن میشه اما موتور خاموش نمیشه

رسول2211
03-06-1396, 10:33 بعد از ظهر
مرسی که جواب دادی. اخه این تریل چینیا سنسور جک دارن ولی چراغ اخطارش رو ندارن اما موقع حرکت موتور خاموش میشه اگه جک پایین باشه

Shahryar.1371
04-06-1396, 01:47 قبل از ظهر
سلام

s.mm
04-06-1396, 01:49 قبل از ظهر
وسوال دیگم اینه ک کنار درب جعبه بغل سمت باتری دقیقا سمت راستش بالا یه خازن هست به اندازه ی بند شصت اون چیه و چه کاری انجام میده؟؟؟

بوبین یا شارژر خرابه ولتاژ رو داره بالا می بره، زنون هم که قطع می شه احتمالا برای این هست که ترانسش 12 ولته و ولتاژ بیشتر رو که توی دور 9 هزار ایجاد میشه تشخیص نیده و برای آسیب نرسیدن به اون جریان رو قطع می کنه و همونجور. که در صفحات گذشته گفته شد این نوتور در صورت قطع هر رک از نور بالا و یا نور پایین اون یکی لامپ رو خودکار راه روشن می کنه.
برای آزمایش برق موتور باید از مولتی متر استفاده کنید و ولتاژ اون رو در دور های گوناگون بسنجید. من مولتی متر دارم ولی خراب شده ایشالا یکی دیگه میگیرم تست می کنم جواب میدم

Shahryar.1371
04-06-1396, 01:52 قبل از ظهر
سلام
یعنی توی دور پایین نور چراغ و بوقت کمتر از حد عادی هست یا نه ؟
اگه اون قطعه شیشه ای رو می گی که فیوز هست.
واگه مشکی باشه که خازن عادی هست برای تنظیم شدت برق هست.

سلام نه استاندارده وقتی دور از ۹ رد میشه قویتر میشه.
نه اونو نمیگم جعبه بغل باتری رو ک باز میکنی سمت راست بالا از باتری به اندازه چهارتا انگشت فاصله داره خازنه به اندازه یک بند شصت اون کارش چیه؟

- - - Updated - - -

بوبین یا شارژر خرابه ولتاژ رو داره بالا می بره، زنون هم که قطع می شه احتمالا برای این هست که ترانسش 12 ولته و ولتاژ بیشتر رو که توی دور 9 هزار ایجاد میشه تشخیص نیده و برای آسیب نرسیدن به اون جریان رو قطع می کنه و همونجور. که در صفحات گذشته گفته شد این نوتور در صورت قطع هر رک از نور بالا و یا نور پایین اون یکی لامپ رو خودکار راه روشن می کنه.
برای آزمایش برق موتور باید از مولتی متر استفاده کنید و ولتاژ اون رو در دور های گوناگون بسنجید. من مولتی متر دارم ولی خراب شده ایشالا یکی دیگه میگیرم تست می کنم جواب میدم

مرسی داداش دستت درد نکنه ولی من هر دوشونو تست کردم سالم بودن.راستی شما نمیدونی اون خازنی ک گفتم کارش چیه؟؟؟

s.mm
04-06-1396, 08:54 قبل از ظهر
سلام نه استاندارده وقتی دور از ۹ رد میشه قویتر میشه.
نه اونو نمیگم جعبه بغل باتری رو ک باز میکنی سمت راست بالا از باتری به اندازه چهارتا انگشت فاصله داره خازنه به اندازه یک بند شصت اون کارش چیه؟

- - - Updated - - -

مرسی داداش دستت درد نکنه ولی من هر دوشونو تست کردم سالم بودن.راستی شما نمیدونی اون خازنی ک گفتم کارش چیه؟؟؟

از اون قطعه یا از روی موتور خودتون عکس بگیرید بذارید یا اینکه بگردید و عکسشو توی اینترنت پیدا کنید بذارید
چون اینجوری پیش بره 5-6 تا پست باید فقط به آدرس دادن بگذره

بوبین رو چجوری آزمایش کردید میگید سالم بود؟

Shahryar.1371
04-06-1396, 07:01 بعد از ظهر
از اون قطعه یا از روی موتور خودتون عکس بگیرید بذارید یا اینکه بگردید و عکسشو توی اینترنت پیدا کنید بذارید
چون اینجوری پیش بره 5-6 تا پست باید فقط به آدرس دادن بگذره

بوبین رو چجوری آزمایش کردید میگید سالم بود؟

بردمش در یه مغازه سیم پیچی قطعات یه عالمه بوبین داشت دره مغازش تعمیری مال منم دستگاه آورد تست زد.
واسه عکسم ک میگید آپولود نمیشه آخه وگرنه همون اول میزاشتم.

moein 007
04-06-1396, 07:50 بعد از ظهر
سلام دوستان
اولا اونایی که اطلاعات دارن لطفا یه سری هم به تایپیک اونجر بزنن من چند وقته دو تا سوال گزاشتم هیچکس جواب نداده
دوما آیا میشه روی اونجر ۲۲۰ زنون نصب کرد ضرر نداره برای موتور چون تا جایی که یادمه گفتن توی پالس ۲۲۰ ضرر داره و یکم سیستم برق رو به مشکل میندازه
ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن

s.mm
04-06-1396, 09:26 بعد از ظهر
سلام دوستان
اولا اونایی که اطلاعات دارن لطفا یه سری هم به تایپیک اونجر بزنن من چند وقته دو تا سوال گزاشتم هیچکس جواب نداده
دوما آیا میشه روی اونجر ۲۲۰ زنون نصب کرد ضرر نداره برای موتور چون تا جایی که یادمه گفتن توی پالس ۲۲۰ ضرر داره و یکم سیستم برق رو به مشکل میندازه
ممنون میشم اساتید راهنمایی کنن

سلام دوست عزیز
درباره زنون و ال ای دی و کوب cob صد بار بحث شده جستجو بزنید پیدا می کنید چند صفحه قبل هم بنده توضیح دادم درباره اش

- - - Updated - - -

بردمش در یه مغازه سیم پیچی قطعات یه عالمه بوبین داشت دره مغازش تعمیری مال منم دستگاه آورد تست زد.
واسه عکسم ک میگید آپولود نمیشه آخه وگرنه همون اول میزاشتم.

در روز های آینده درباره آزمایش بوبین خواهم نوشت

اون تعمیر کار خودش نظرش درباره زیاد شدن نور چی بود؟

برای اپلود عکس از سایت پیکو فایل استفاده کنید

Shahryar.1371
09-06-1396, 04:22 قبل از ظهر
سلام دوستان یه سوال دیگم دارم بابت موتورم..
موتور من چرا نسبت به باقیه پالسای ۲۲۰ صداش بیشتره منظورم صدای موتوریش مدلش ۹۱ و تا حالا هم موتورش باز نشده به نظرتون روغنش مشکل داره چون تا ۲۰ هزار تا روغنش توتال بوده ولی از ۲۰ به بعد بهران سوپر پیشتاز ۲۰.۵۰ میریزم از ۴لیتری حلبیای قرمزا الان ۳۲ هزارتا کار کرده به نظرتون چیکارا میتونم انجام بدم واسش ک صداش کم بشه از نظر کارکرد و راه رفتن هیچ گونه مشکل و اختلالی توی موتور نداره صداش ک میگم بیشتره منظورم این نیست ک صدای خرابی یا عجیب غریبی از داخل موتور بیاد نه فقط صداش نسبت به باقیه ۲۲۰تای دیگه بیشتره.لطفا راهنماییم کنید .
ببخشید سوالم طولانی شد.

s.mm
10-06-1396, 07:51 قبل از ظهر
سلام دوستان یه سوال دیگم دارم بابت موتورم..
موتور من چرا نسبت به باقیه پالسای ۲۲۰ صداش بیشتره منظورم صدای موتوریش مدلش ۹۱ و تا حالا هم موتورش باز نشده به نظرتون روغنش مشکل داره چون تا ۲۰ هزار تا روغنش توتال بوده ولی از ۲۰ به بعد بهران سوپر پیشتاز ۲۰.۵۰ میریزم از ۴لیتری حلبیای قرمزا الان ۳۲ هزارتا کار کرده به نظرتون چیکارا میتونم انجام بدم واسش ک صداش کم بشه از نظر کارکرد و راه رفتن هیچ گونه مشکل و اختلالی توی موتور نداره صداش ک میگم بیشتره منظورم این نیست ک صدای خرابی یا عجیب غریبی از داخل موتور بیاد نه فقط صداش نسبت به باقیه ۲۲۰تای دیگه بیشتره.لطفا راهنماییم کنید .
ببخشید سوالم طولانی شد.

موتور حتی یک بار با روغن کم کار کرده باشه آسیب می بینه

با 32 هزار کارکرد مطمئن باشید زنجیر تایم نیاز داره تنظیم بشه هرچند خودش سفت کن خودکار داره ولی دستی سفت کردن هم می تونه مفید باشه
با این اوصاف صدای اضافه به خاطر زنجیر تایم و فیلر سوپاپ و بلبرینگ های انگشتی می تونه باشه

پالس 220 فیلتر روغن جدا نداره در عوض پشت پمپ روغن توری فلزی داره که همین کار رو می کنه
با کارکرد 32 هزار تا مطمئنا باید جرم زیادی توی سیستم روغن کاری باشه که می تونه فشار روغن رو به ویژه برای رسیدن به جایی مانند سرسیلندر کم کنه

این ها همه اش تئوری هست و نمیشه از پشت کامپیوتر داوری کرد و نسخه پیچید

این فیلتر بعد از تمیز شدن هست

تصاویر از کانال تلگرامی زیر برداشته شده:

پلمپ بودن زیادی هم خوب نیست!!

Shahryar.1371
11-06-1396, 02:09 قبل از ظهر
موتور حتی یک بار با روغن کم کار کرده باشه آسیب می بینه

با 32 هزار کارکرد مطمئن باشید زنجیر تایم نیاز داره تنظیم بشه هرچند خودش سفت کن خودکار داره ولی دستی سفت کردن هم می تونه مفید باشه
با این اوصاف صدای اضافه به خاطر زنجیر تایم و فیلر سوپاپ و بلبرینگ های انگشتی می تونه باشه

پالس 220 فیلتر روغن جدا نداره در عوض پشت پمپ روغن توری فلزی داره که همین کار رو می کنه
با کارکرد 32 هزار تا مطمئنا باید جرم زیادی توی سیستم روغن کاری باشه که می تونه فشار روغن رو به ویژه برای رسیدن به جایی مانند سرسیلندر کم کنه

این ها همه اش تئوری هست و نمیشه از پشت کامپیوتر داوری کرد و نسخه پیچید

این فیلتر بعد از تمیز شدن هست

تصاویر از کانال تلگرامی زیر برداشته شده:

پلمپ بودن زیادی هم خوب نیست!!

ممنونم s.mm از راهنمایی و کمکت فقط بابت این احتمالایی ک گفتید زنجیر.انگشتی و فیلر باید متور باز بشه یا نه؟؟؟

s.mm
12-06-1396, 03:34 بعد از ظهر
ممنونم s.mm از راهنمایی و کمکت فقط بابت این احتمالایی ک گفتید زنجیر.انگشتی و فیلر باید متور باز بشه یا نه؟؟؟

برای انگشتی و فیلر درپوش سر سیلندر باید باز بشه برای زنجیر تایم افزون بر این، باید درب برق و فلکه برق و پشت فلکه برق هم باز بشه، ولی به سیلندر و سرسیلندر کاری نداره و مهم این دو تا هستند

Shahryar.1371
12-06-1396, 06:30 بعد از ظهر
برای انگشتی و فیلر درپوش سر سیلندر باید باز بشه برای زنجیر تایم افزون بر این، باید درب برق و فلکه برق و پشت فلکه برق هم باز بشه، ولی به سیلندر و سرسیلندر کاری نداره و مهم این دو تا هستند

ممنونم از جوابتون.
من دیشب کاربراتور موتورمو باز کردم و تمیز شستشو دادمش و بعد موقع بستن سه چیز اضافه اومد بندازم دور چون هر چی فکر کردم نفهمیدم اینا از کجاشن.
اینم عکسش.

s.mm
13-06-1396, 11:47 قبل از ظهر
ممنونم از جوابتون.
من دیشب کاربراتور موتورمو باز کردم و تمیز شستشو دادمش و بعد موقع بستن سه چیز اضافه اومد بندازم دور چون هر چی فکر کردم نفهمیدم اینا از کجاشن.
اینم عکسش.

ماشالا حجم عکس!! پرز های فرش رو می شد شمرد!

من کاربراتشو باز نکردم تا حالا ولی شما سعی کن موقع باز کردن خیلی با دقت این کار رو انجام که ببینی چی رو از کجا باز می کنی،
می تونی یه کاغذ برداری پیچ ها رو جاش رو بنویسی و با چسب روی کاغذ بچسبونی و درستش اینه که با گوشی از همه مراحل عکس بندازی
اینا کاریه که من خودمم می کنم
شما هم این هارو نگهدار بعدا جاش پیدا میشه :297:

ogbnlk.m
16-06-1396, 11:08 بعد از ظهر
ممنونم از جوابتون.
اینم عکسش.
اون فنره مال ساسات خودکاره اون دو تا واشرم ماله اون چهارتا پیچ پایینی بالشتکاش هستند من صد بار تا حالا کاربراتورشا باز کردم.

- - - Updated - - -

میگم با موتورت مدل 91تاپ اسپید زدی چندتا رفته؟؟

M@hdi
17-06-1396, 09:39 بعد از ظهر
سلام این 220 جدیدا چیه داستانش کسی دیده؟

امروز یکی تو گروه ان اس می گفت 220 جدید اومده با ظاهر 180

ogbnlk.m
18-06-1396, 05:38 بعد از ظهر
سلام این 220 جدیدا چیه داستانش کسی دیده؟

امروز یکی تو گروه ان اس می گفت 220 جدید اومده با ظاهر 180
220s اره اومده فک کنم

vivabayern
18-06-1396, 11:08 بعد از ظهر
سلام دوستان . امروز با موتورم رفتم بیرون همینطوری گوشیمو بستم به فرمان و فقط هم یکبار موتور رو از 0 تا جایی که بتونه راه بره گازوندم

شرایط جاده کاملا کفی و بدون شیب و باد موافق یا مخالف . شرایط موتور هم مدل 93 تازه دوماهه تعمیر اساسی شده

نتایج : 0 تا 100 در 10/30 ثانیه .... 0 تا 120 در 15 ثانیه .... 0 تا 130 در 22 ثانیه .... 0 تا 140 در 27 ثانیه .... 0 تا 150 در 43 ثانیه ...... سرعت نهایی 153

از لینک زیر دانلود کنید ( حجم 10 مگابایت )

همونطور که گفتم شرایط کاملا عادی بود و منم 60 کیلو وزن دارم و حالت درازکش بودم وگرنه در شرایط مختلف بین 135 تا 164 کمترین و بیشترین نهایت سرعتم بوده

درضمن با RS 200 هم کورس گذاشتم که تقریبا شتاب و سرعتمون مساوی بود چون راننده آر اس 100 کیلو وزنش بود اما نکته ی جالبش این بود که متوجه شدم کیلومتر RS خطای بیشتری نسبت به 220 داره مثلا وقتیکه پا به پای من میومد گفت داره 140 تا میره اما کیلومتر 220 137 تا نشون میداد و فکر کردم داره شوخی میکنه و دوستمو گفتم ترک عقب RS بشین و ببین بعد دوباره یه مسیر کوتاه کورس انداختیم اونا دو ترکه و من تکی بودم و خیلی راحت جلو افتادم و تا 148 پر کردم و با اینکه اونا عقبتر بودن گفت 151 سرعت داشته و دوستمم تائید کرد و گفت با چشماش دیده 151 درحالیکه من مطمئنم نهایتش 145 تا بوده اونم چون پشت باد موتورم انداخته بود وگرنه همونم نمیرفت . جدای از بحث سرعت RS واقعا موتور خوبیه چون ظاهرش واقعا زیباست و ترمزهای عالی و هندلینگ فوق العاده ای داره طوریکه راحت پیچهارو دوترکه با سرعت بالا میپیچید و من با 220 تکی نمیتونستم اونطور برم

ابوالفضل88
19-06-1396, 12:29 بعد از ظهر
شما با 220 دو ترک اندازه ی آر اس میرفتی ؟ یا هر دوتون تک نفر بودین ؟

vivabayern
19-06-1396, 07:13 بعد از ظهر
هر دو تک نفر مساوی میرفتیم اما وزن من ۶۰ کیلو وزن اون ۱۰۰ کیلو .دفعه بعدش اون دو ترک ۱۸۰ کیلو بودن من تکی بودم برای همین راحت جلو افتادم اما اونم با اینکه ۱۸۰ کیلو وزن داشتن خیلی خوب راه رفت

Shahryar.1371
20-06-1396, 02:16 قبل از ظهر
اون فنره مال ساسات خودکاره اون دو تا واشرم ماله اون چهارتا پیچ پایینی بالشتکاش هستند من صد بار تا حالا کاربراتورشا باز کردم.

- - - Updated - - -

میگم با موتورت مدل 91تاپ اسپید زدی چندتا رفته؟؟

من پری شب تو جاده دو پشته باد از بغل ۱۵۵ تا

- - - Updated - - -

هر دو تک نفر مساوی میرفتیم اما وزن من ۶۰ کیلو وزن اون ۱۰۰ کیلو .دفعه بعدش اون دو ترک ۱۸۰ کیلو بودن من تکی بودم برای همین راحت جلو افتادم اما اونم با اینکه ۱۸۰ کیلو وزن داشتن خیلی خوب راه رفت

آر اس ک داداش راه نمیره من خودم چند بار با دوستم تک ب تک کورس گذاشتیم از شتاب اولیه خیلی خوبی برخورداره تا این حد ک من به اندازه دوتا تریلی ازش عقب میوفتادم ولی بعدش دی راحت ازش رد میشدم تازه دنده ۵ دور ۱۰ هزار ۱۶۲ تا هنوز تا ۱۱ هزار جا داشت آر اس دوستم خودش میگفت ۱۵۵ قفل میکنه باور نکردم نشستم حقیقت داشت حرفش ولی ۲۲۰ اصلا معنیه قفلو نمیدونه هر چقد جا داشته باشه میره.

farshad 54
20-06-1396, 09:55 قبل از ظهر
من پری شب تو جاده دو پشته باد از بغل ۱۵۵ تا

- - - Updated - - -

آر اس ک داداش راه نمیره من خودم چند بار با دوستم تک ب تک کورس گذاشتیم از شتاب اولیه خیلی خوبی برخورداره تا این حد ک من به اندازه دوتا تریلی ازش عقب میوفتادم ولی بعدش دی راحت ازش رد میشدم تازه دنده ۵ دور ۱۰ هزار ۱۶۲ تا هنوز تا ۱۱ هزار جا داشت آر اس دوستم خودش میگفت ۱۵۵ قفل میکنه باور نکردم نشستم حقیقت داشت حرفش ولی ۲۲۰ اصلا معنیه قفلو نمیدونه هر چقد جا داشته باشه میره.

دوستان عزیز

اگر لطف کنید کمتر حرفای تخیلی بزنید خیلی ممنون میشم این تاپیک جزو معدود تاپیکایی بود که توش از این داستان های حماسی سرعتای غیر ممکن نقل نمیشد

که این ویژگی رو هم به لطف دوستان داره از دست میده

با 220 دو ترکه 155 تا ؟

پس 220 هایی که ما و بچه های دیگه فبلا داشتیم یه سو تفاهم بوده لابد

لطفا در مورد موتور و مسائل فنی موتور و ...... اینا صحبت بفرمایید ولی واقعی نه فانتزی

موفق باشید

vivabayern
20-06-1396, 06:05 بعد از ظهر
دوستان عزیز

اگر لطف کنید کمتر حرفای تخیلی بزنید خیلی ممنون میشم این تاپیک جزو معدود تاپیکایی بود که توش از این داستان های حماسی سرعتای غیر ممکن نقل نمیشد

که این ویژگی رو هم به لطف دوستان داره از دست میده

با 220 دو ترکه 155 تا ؟

پس 220 هایی که ما و بچه های دیگه فبلا داشتیم یه سو تفاهم بوده لابد

لطفا در مورد موتور و مسائل فنی موتور و ...... اینا صحبت بفرمایید ولی واقعی نه فانتزی

موفق باشید

البته من حرفشو باور میکنم چون دیدم بعضی 220 ها خیلی خوب بالای 155 تا تکی میرن و در شرایط باد موافق 2 ترک هم میتونه درازکش 155 تا بره با ان اس 151 دازکش خودم رفتم با 220 هنوز تست نکردم. من خودم تو باد موافق کفی براحتی بدون حالت درازکش 150 تا رفتم و درازکش 161 . اینکه آر اس رو بخوای بالاتر از 155 ببری واقعا سخته چون دور موتورش همونجوری به 11 هزارتا میرسه اما 220 165 تا که بری به 11 هزار میرسه . اما به طور کلی نهایت سرعت 220 سالم و سرحال درازکش 153 هست درضمن 220 7% خطای کیلوتر داره که با صاف شدن لاستیک بیشتر هم میشه

رسول2211
20-06-1396, 08:54 بعد از ظهر
سلام. والا من با 220 نهایت سرعتی که فقط یه بار تونستم برم 152تا بوده و سه الی چهار بارم تا 145 و 142 و 148 رفتم. تک نفره و دارزکش

دوترک و با باد موافق توی جاده کفی بکش 135تا رفتم البته کاملا سرپا بودیم روی موتور. خودم 75 کیلو وزن دارم و نفر پشتی هم فک کنم هم وزن من بود. توی شمع هم اینقدر عوض کردم که فهمیدم توی سرعت تاثیر نداره ولی همیشه توی شتاب مخصوصا توی سرعت بالای 100 شمعهای سوزنی ایرودیوم تاثیر مثبتی داشته. کاتالیزور دست نزدم و سرجاشه

در کل به صورت میانگین سرعت 220 توی کفی بین 135 تا نهایتا 140 تاست. البته هر از گاهی بیشتر از 140تا هم میره که نمیدونم به چی بستگی داره.

گذشته از اینا دو شب پیش اونقدر از موتورم زده شده بودم که دیگه حالم داشت ازش بهم میخورد. گفتم جهنم چسب دوطرفه گرفتم و باز کردم و توی 3ساعت جوری چسب زدم که دیگه صدا از موتور در نمیومد. بین قابها و بین چهارتا پنجره طوری کنار چراغ و کنار فلاپ و زیر شیشه دودی بالای کیلومتر و دور تا دور خود کیلومتر چسب زدم و جوری شد که دیگه اصن صدا ازش در نمیومد ولی باز یه صدای ویز ویز کمی از جلوش میاد. اما نمیدونم از کجاشه چون هر جای قابها دست میذارم صداش بند نمیاد. همین یکی روی مخمه.

راستی یادم رفت بگم که همیشه روغن رو 1200سی سی میریختم و موتور توی دور بالای 6هزار لرزش داشت. دیشب تقریبا 100سی سی ازش کم کردم باورتون نمیشه که دیگه تا دور 10هزار لرزش نداره. به جز روغن هم هیچ تغیری ندادم توی موتور.و اینم بگم. قبلا هم بعد هر 1000تا که روغن کمی بخار میشد لرزش کمتر میشد.

ببخشید خییییییلییییییی زیاد شد.اینا حرفای چند روزم بود که نبودم. آقا فرشاد با تجربمونم که رفته ns سوار شده و دیگه اینجا زیاد نمیاد. مبارکت باشه آقا فرشاد

- - - Updated - - -

ببخشید با گوشی مینویسم و شاید بعضی جاها غلط املایی باشه. منظورم پنجره توری بود که نوشتم طوری

vivabayern
20-06-1396, 11:22 بعد از ظهر
داداش کیلومتر ۲۲۰ دقت نسبتا خوبی داره مثلا دایلیم گفته میشه تا ۲۵ تا خطا داره هیوسانگ ۱۵ تا ان اس و آر اس ۱۵ تا !!! پس همون ۱۵۰ تا با وزن ۷۵ کیلو بی نظیر هست و دو ترک عادی 135 تا هم فوق العاده رفتی چون من با ان اس دو ترک 128

الی 132 تا تو شرایط عادی بیشتر نمیتونستم برم فقط یک بار تو باد موافق تا 140 تا رفتیم و درازکش هم 151 ( خطای کیلومترو و وزن کمتر ما رو هم در نظر بگیر ) هر چند که این موتورها اصلا برای همچین سرعتهایی ساخته نشدن و ضعیفن و عمرشون کم

میشه درضمن اونایی که لاستیک پهنتر از فابریکش میندازن اشتباه میکنن چون قدرت و سرعت موتور کم میشه و فشار میاره حتی یکی از دوستام بخاطر لاستیک پهن کمک عقب موتورش ( ان اس ) نابود شد من خودم ۵ ماه ان اس داشتم اما وقتی بعد

اون برای اولین بار سوار ۲۲۰ شدم احساس سواری بهتر و سرعت خوبی کردم ( منظورم این نیست که 220 بهتر از ان اس هست چون درواقع ان اس یه مقدار بهتر هست ) اما لرزش بیشتر 220 مخصوصا دنده ۱ و ۲ و ترمز ضعیفتر یکم تو ذوق میزد که با

آچار کشی و مخصوصا سفت کردن جاپاییها بهتر شد و خداروشکر فلاپها تا الان کوچکترین صدایی نداشته حتی تو جاده های سنگی و پر دست انداز دو ترک رفتم . درکل اگه بخوام موتوری بگیرم که واقعا بطور محسوس بهتر از ۲۲۰ باشه باید یک ۲۵۰ با

کیفیت مثل ktm یا کاوازاکی یا سی بی آر بگیرم بنلی ۲۵۰ دو سیلندر هم بد نیست پس خیلی به صرفه نیست ۲۲۰ رو با کمتر از اینایی که گفتم تعویض کنم

رسول2211
21-06-1396, 01:06 قبل از ظهر
البته اینم بگم منم فقط یکی دو بار دو ترک 135 تا رفتم. اونم باد پشت سرم بود. وگرنه دو ترکه اکثرا نهایتش توی شرایط عادی 125تا میتونم برم. اینم بگم این چند باری هم که دو ترک سرعت بالا رفتم مجبور شدم وگرنه به موتور فشار نمیارم مخصوصا دونفره

کلیپ رو دیدم داداش. میگم چجوری گوشی رو وصل کرده بودی به فرمون؟؟ وسیله مخصوص چیزی داره؟؟؟
راستی تعمیر که کردی موتور قبلش دست خودت بوده یا تعمیر کرده خریدی؟؟

vivabayern
21-06-1396, 11:54 قبل از ظهر
البته اینم بگم منم فقط یکی دو بار دو ترک 135 تا رفتم. اونم باد پشت سرم بود. وگرنه دو ترکه اکثرا نهایتش توی شرایط عادی 125تا میتونم برم. اینم بگم این چند باری هم که دو ترک سرعت بالا رفتم مجبور شدم وگرنه به موتور فشار نمیارم مخصوصا دونفره

کلیپ رو دیدم داداش. میگم چجوری گوشی رو وصل کرده بودی به فرمون؟؟ وسیله مخصوص چیزی داره؟؟؟
راستی تعمیر که کردی موتور قبلش دست خودت بوده یا تعمیر کرده خریدی؟؟

یک تیکه چوب حدود 23 سانتیمتر با نوار چسب بستم به فرمان و گوشی رو هم بصورت عمودی با نوارچسب بستم به چوب برای همین فیلمبرداری لرزش زیادی داشت وگرنه راه بهترش اینه که کلاه ایمنی دوربین دار بگیری یا دوربین رو ببندی به کلاه تا

بدون لرزش فیلم بگیری .

راستش موتور داستانی داشت برای خودش و از شما چه پنهان پلم هم نبود موقعی که گرفتم و در آستانه ی خرابی هم بود اما سالم بود و متاسفانه 15 روز بعد از خرید وسط جاده شاتون برید و پوسته و سیلندر و سر سیلندر و استارت و ... کلا نابود شد :s (9): و 1 تومن

خرج انداخت دستم و لوازمشو اصلی از نمایندگی گرفتم و تعمیر اساسی کردمش اما هنوزم موتورم 100% سرحال نیست چون اینجا بقیه دوستان که 220 دارن موتوراشون کم صداتر و سرحالتر هست و حتی با ان اس هم میندازن تو شتاب چند متر عقب میوفتن اما تو سرعت در نهایت برنده هستن :24:

s.mm
21-06-1396, 04:00 بعد از ظهر

ogbnlk.m
21-06-1396, 09:22 بعد از ظهر
یک تیکه چوب حدود 23 سانتیمتر با نوار چسب بستم به فرمان و گوشی رو هم بصورت عمودی با نوارچسب بستم به چوب برای همین فیلمبرداری لرزش زیادی داشت وگرنه راه بهترش اینه که کلاه ایمنی دوربین دار بگیری یا دوربین رو ببندی به کلاه تا

بدون لرزش فیلم بگیری .

راستش موتور داستانی داشت برای خودش و از شما چه پنهان پلم هم نبود موقعی که گرفتم و در آستانه ی خرابی هم بود اما سالم بود و متاسفانه 15 روز بعد از خرید وسط جاده شاتون برید و پوسته و سیلندر و سر سیلندر و استارت و ... کلا
نابود شد :s (9): و 1 تومن
خرج انداخت دستم و لوازمشو اصلی از نمایندگی گرفتم و تعمیر اساسی کردمش اما هنوزم موتورم 100% سرحال نیست چون اینجا بقیه دوستان که 220 دارن موتوراشون کم صداتر و سرحالتر هست و حتی با ان اس هم میندازن تو شتاب چند متر عقب میوفتن اما تو سرعت در نهایت برنده هستن :24:

سلام منم یه 220 مدل 91دارم دورموتورش بیشتر از 6نمیره تو دنده 5 و تاپ اسپیدشم 115میره نطری نداری؟؟بد جور زد تو ذوقم
کارکرد 20تا موتوری پلمپ

- - - Updated - - -

راستشا بخوایی چندتا موتور ساز بردم نشون دادم ولی نمیفهمند یکی گفت شمع یکی گفت کویل یکی گفت کاربرات یکی گفت دیافراگم ولی همشونو خریدم انداختند روش ولی فرقی نکرد اخرشم هیچی
اگر نظری دارید کمکم کنید ممنون چون واقا احساس میکنم موتور لشه

vivabayern
21-06-1396, 11:41 بعد از ظهر
سلام منم یه 220 مدل 91دارم دورموتورش بیشتر از 6نمیره تو دنده 5 و تاپ اسپیدشم 115میره نطری نداری؟؟بد جور زد تو ذوقم
کارکرد 20تا موتوری پلمپ

- - - Updated - - -

راستشا بخوایی چندتا موتور ساز بردم نشون دادم ولی نمیفهمند یکی گفت شمع یکی گفت کویل یکی گفت کاربرات یکی گفت دیافراگم ولی همشونو خریدم انداختند روش ولی فرقی نکرد اخرشم هیچی
اگر نظری دارید کمکم کنید ممنون چون واقا احساس میکنم موتور لشه

داداش راستشو بخوای بی انصاف ها موتورو به دروغ گفتن ۲۰ تا کارکرد هست چون ۹۱ هیچی که نباشه عادی ۵۰ هزار تا کارکردشه و با دستگاه کم کردن و رسوندن به ۲۰ هزار تا و از بس کار کشیدن موتور خودشو ول کرده . باید پیش تعمیرکار خوب ببریش تا مشکل رو برطرف کنه اما ناراحت نباش دست آدم کاربلد بدیش راحت ردیفش میکنه

farshad 54
22-06-1396, 08:59 قبل از ظهر
سلام. والا من با 220 نهایت سرعتی که فقط یه بار تونستم برم 152تا بوده و سه الی چهار بارم تا 145 و 142 و 148 رفتم. تک نفره و دارزکش

دوترک و با باد موافق توی جاده کفی بکش 135تا رفتم البته کاملا سرپا بودیم روی موتور. خودم 75 کیلو وزن دارم و نفر پشتی هم فک کنم هم وزن من بود. توی شمع هم اینقدر عوض کردم که فهمیدم توی سرعت تاثیر نداره ولی همیشه توی شتاب مخصوصا توی سرعت بالای 100 شمعهای سوزنی ایرودیوم تاثیر مثبتی داشته. کاتالیزور دست نزدم و سرجاشه

در کل به صورت میانگین سرعت 220 توی کفی بین 135 تا نهایتا 140 تاست. البته هر از گاهی بیشتر از 140تا هم میره که نمیدونم به چی بستگی داره.

گذشته از اینا دو شب پیش اونقدر از موتورم زده شده بودم که دیگه حالم داشت ازش بهم میخورد. گفتم جهنم چسب دوطرفه گرفتم و باز کردم و توی 3ساعت جوری چسب زدم که دیگه صدا از موتور در نمیومد. بین قابها و بین چهارتا پنجره طوری کنار چراغ و کنار فلاپ و زیر شیشه دودی بالای کیلومتر و دور تا دور خود کیلومتر چسب زدم و جوری شد که دیگه اصن صدا ازش در نمیومد ولی باز یه صدای ویز ویز کمی از جلوش میاد. اما نمیدونم از کجاشه چون هر جای قابها دست میذارم صداش بند نمیاد. همین یکی روی مخمه.

راستی یادم رفت بگم که همیشه روغن رو 1200سی سی میریختم و موتور توی دور بالای 6هزار لرزش داشت. دیشب تقریبا 100سی سی ازش کم کردم باورتون نمیشه که دیگه تا دور 10هزار لرزش نداره. به جز روغن هم هیچ تغیری ندادم توی موتور.و اینم بگم. قبلا هم بعد هر 1000تا که روغن کمی بخار میشد لرزش کمتر میشد.

ببخشید خییییییلییییییی زیاد شد.اینا حرفای چند روزم بود که نبودم. آقا فرشاد با تجربمونم که رفته ns سوار شده و دیگه اینجا زیاد نمیاد. مبارکت باشه آقا فرشاد

- - - Updated - - -

ببخشید با گوشی مینویسم و شاید بعضی جاها غلط املایی باشه. منظورم پنجره توری بود که نوشتم طوری

آقا من ان اسم کجا بود بنده از همین تریبون اعلام میکنم ان اس ندارم ولی ان اس و ان اس سوارهارو دوس دارم همچنین 220 سوارهارو

مخلص همه هستیم
:riz481:

ogbnlk.m
22-06-1396, 12:41 بعد از ظهر
داداش راستشو بخوای بی انصاف ها موتورو به دروغ گفتن ۲۰ تا کارکرد هست چون ۹۱ هیچی که نباشه عادی ۵۰ هزار تا کارکردشه و با دستگاه کم کردن و رسوندن به ۲۰ هزار تا و از بس کار کشیدن موتور خودشو ول کرده . باید پیش تعمیرکار خوب ببریش تا مشکل رو برطرف کنه اما ناراحت نباش دست آدم کاربلد بدیش راحت ردیفش میکنه
عجب ادم های بی وجدانی هستند مردم 4تومن پول دادم کارکردشک کلا20856کیلومتر زده :vahidrk::wall3::wall3::wall3::3:

vivabayern
22-06-1396, 02:03 بعد از ظهر
عجب ادم های بی وجدانی هستند مردم 4تومن پول دادم کارکردشک کلا20856کیلومتر زده :vahidrk::wall3::wall3::wall3::3:

خب داداش اینجا بعضیا هستن 50 تومن میگیرن با دستگاه کارکرد موتور رو تا هر چقدر بخوای میارن پایین . کلا همیشه خرید موتور دسته 2 ریسکش بالاست و کم پیش میاد بدون ایراد و تمیز کسی موتورشو بفروشه مگه اونایی که میخوان ارتقاء بدن و گاها دیده شده طرف در حدی که جلوی مشتری سالم به نظر برسه ماست مالی میکنه تا بتونه به طرف بندازش

رسول2211
22-06-1396, 10:17 بعد از ظهر
آقا فرشاد شرمنده. این اواخر تایپیک ان اس رو میخوندم دیدم یه جوری نظر میدی که انگار روزی حداقل 4ساعت سوار ان اس میشی گفتم شاید خریدی

ببخشید دیگه. راستی 220 رو چقدر کارکرد داشت فروختی؟؟

ogbnlk.m
23-06-1396, 12:06 قبل از ظهر
خب داداش اینجا بعضیا هستن 50 تومن میگیرن با دستگاه کارکرد موتور رو تا هر چقدر بخوای میارن پایین . کلا همیشه خرید موتور دسته 2 ریسکش بالاست و کم پیش میاد بدون ایراد و تمیز کسی موتورشو بفروشه مگه اونایی که میخوان ارتقاء بدن و گاها دیده شده طرف در حدی که جلوی مشتری سالم به نظر برسه ماست مالی میکنه تا بتونه به طرف بندازش
راستشا بخوایی من یه 125داسشتم کارکردم پس انداز سررشته اییم نداشتم تو دیوار پیدا کردم با بیمه و کارکرد 20تا انجین پلمپ تواین رنج قیمت خوب بود من خرم پولا کامل دادم ورشداشتم بعد که فهمیدم دیگه نه گوشیشا حواب داد نه....شکایتم نصرفید:vardane::sad::10::10: اگر خواستم یه ان اس بردارم به چیاش توجه کنم چون میخوام بردارم لش شده این چند میخرند ازم؟

vivabayern
23-06-1396, 04:01 بعد از ظهر
راستشا بخوایی من یه 125داسشتم کارکردم پس انداز سررشته اییم نداشتم تو دیوار پیدا کردم با بیمه و کارکرد 20تا انجین پلمپ تواین رنج قیمت خوب بود من خرم پولا کامل دادم ورشداشتم بعد که فهمیدم دیگه نه گوشیشا حواب داد نه....شکایتم نصرفید:vardane::sad::10::10: اگر خواستم یه ان اس بردارم به چیاش توجه کنم چون میخوام بردارم لش شده این چند میخرند ازم؟

چند میخرند رو نمیدونم اما اگه پیش دلالها ببری شاید ۳ تومن هم نخرن پس سعی کن به مصرف کننده بفروشی. برای خرید ان اس ساده ترین کار اینه که با یک تعمیر کار بری تا از سالم بودنش مطمئن بشی و حواست هم به مدارک کامل باشه تا خدایی نکرده سرت کلاه نذارن . اما بازم اگه خواستی تنهایی بری به پلم بودن دقت کن و مطمئن شو و اگه پلم نبود تاکید میکنم به هیچ وجه نخر ، به صدای موتور دقت کن مخصوصا وقتی گرم هست صدای اضافه نداشته باشه و شاسی رو هم چک کن تا مطمئن بشی موتور تصادف و زمین خوردگی نداشته باشه و کلا رنگ و رو رفته نباشه و خط و خش هم اگه نداشته باشه عالیه درصد لاستیکها مناسب باشه رادیات و سیستم برقیش و ترمزها سالم باشه کمکهاش روغن نداده باشه و زیادی خشک یا نرم نباشه (البته کمک عقب ان اس کلا یک کم خشک هست )

ogbnlk.m
23-06-1396, 07:00 بعد از ظهر
چند میخرند رو نمیدونم اما اگه پیش دلالها ببری شاید ۳ تومن هم نخرن پس سعی کن به مصرف کننده بفروشی. برای خرید ان اس ساده ترین کار اینه که با یک تعمیر کار بری تا از سالم بودنش مطمئن بشی و حواست هم به مدارک کامل باشه تا خدایی نکرده سرت کلاه نذارن . اما بازم اگه خواستی تنهایی بری به پلم بودن دقت کن و مطمئن شو و اگه پلم نبود تاکید میکنم به هیچ وجه نخر ، به صدای موتور دقت کن مخصوصا وقتی گرم هست صدای اضافه نداشته باشه و شاسی رو هم چک کن تا مطمئن بشی موتور تصادف و زمین خوردگی نداشته باشه و کلا رنگ و رو رفته نباشه و خط و خش هم اگه نداشته باشه عالیه درصد لاستیکها مناسب باشه رادیات و سیستم برقیش و ترمزها سالم باشه کمکهاش روغن نداده باشه و زیادی خشک یا نرم نباشه (البته کمک عقب ان اس کلا یک کم خشک هست )
اقا ممنون تشکراز وقتی که گداشتی و نوشتی از کجا بفههمم موتور پلمپه وشاسیشو اخه کلا بد بین شدم

ابوالفضل88
23-06-1396, 08:18 بعد از ظهر
سلام داداش موتور پلمپ موتوری هسش که صداش یک نواخته صدای اضافه نداره و صداش نرمه تق تق توی صداش نیس

دهنه ی اگزوزم چرب نباشه

vivabayern
23-06-1396, 08:27 بعد از ظهر
اقا ممنون تشکراز وقتی که گداشتی و نوشتی از کجا بفههمم موتور پلمپه وشاسیشو اخه کلا بد بین شدم

داداش فرمان موتور رو راست دقیق قرار بده و از پشت دو تا لاستیک رو نگاه کن تو یک خط باشن و بعدش سوار شو ببین موتور به یک سمت نکشه و حتی فرمانو ول کن بدون دست ببین اگه منحرف نشد و مستقیم رفت پس شاسی سالمه . همونطور که دوستمون آقا ابولفضل گفتن به اگزوز هم دقت کن چرب نباشه و بعد گاز دادن دود نده بیرون . خلافی موتورو هم چک کن .

ogbnlk.m
26-06-1396, 09:43 قبل از ظهر
داداش فرمان موتور رو راست دقیق قرار بده و از پشت دو تا لاستیک رو نگاه کن تو یک خط باشن و بعدش سوار شو ببین موتور به یک سمت نکشه و حتی فرمانو ول کن بدون دست ببین اگه منحرف نشد و مستقیم رفت پس شاسی سالمه . همونطور که دوستمون آقا ابولفضل گفتن به اگزوز هم دقت کن چرب نباشه و بعد گاز دادن دود نده بیرون . خلافی موتورو هم چک کن .
ممنون ازراهنماییه خوبتون ومرسی از وقتی که گداشتید.
فقط یه سوال من امروز زمین خوردم موتور رو حالت دنده خلاص nتا کلاجا نگیرم روشن نمیشه نظری ندارید؟

s.mm
26-06-1396, 10:44 قبل از ظهر
ممنون ازراهنماییه خوبتون ومرسی از وقتی که گداشتید.
فقط یه سوال من امروز زمین خوردم موتور رو حالت دنده خلاص nتا کلاجا نگیرم روشن نمیشه نظری ندارید؟

چراغ N اگر روشن میشه این یعنی تو مسیر سنسور خلاصی یه قطعی وجود داره

BKING
26-06-1396, 11:20 قبل از ظهر
چراغ N اگر روشن میشه این یعنی تو مسیر سنسور خلاصی یه قطعی وجود دارهبله معمولا این قطعی که دوستمون گفتن هست.

ogbnlk.m
26-06-1396, 10:38 بعد از ظهر
چراغ N اگر روشن میشه این یعنی تو مسیر سنسور خلاصی یه قطعی وجود داره
بله چراغ n کاملا روشن میشه ولی استارت نمیخوره تا وقتی که کلاجا بگیرم
چه قطعه ایی هست ؟؟و جاش کجاست بخوام نعویض کنم؟؟
ممنون

- - - Updated - - -

بله معمولا این قطعی که دوستمون گفتن هست.

بله چراغ n کاملا روشن میشه ولی استارت نمیخوره تا کلاج بگیرم اسمه این قطعه چیه وکجاست ؟؟؟این پیامه بالاتون نشد بخونمش

s.mm
27-06-1396, 04:27 بعد از ظهر
بله چراغ n کاملا روشن میشه ولی استارت نمیخوره تا وقتی که کلاجا بگیرم
چه قطعه ایی هست ؟؟و جاش کجاست بخوام نعویض کنم؟؟
ممنون

- - - Updated - - -

بله چراغ n کاملا روشن میشه ولی استارت نمیخوره تا کلاج بگیرم اسمه این قطعه چیه وکجاست ؟؟؟این پیامه بالاتون نشد بخونمش

اگه چراغ n روشن میشه یعنی اون قطعه داره کارشو درست انجام میده و نیازی به تعویض نداره،
جاش پشت درب خورشیدی جلو هست
سیمی که از اون سنسور بیرون اومده به دو جا راه داره یکی میره توی کیلومتر برا روشن کردن چراغ N یکی هم برای اتصال برای سوییچ
این دو جا 50 درصد به هم وابسته هستند
اون قسمتی که میره برای چراغ N و کیلومتر، اصلا برای استارت زدن دخلی نداره و تاثیری نداره یعنی شما اگر سوکت کیلومتر رو هم کامل در بیارید موتور باز هم روشن میشه

عکس سنسور توی این عکس هست به نام NEUTRAL SWITCH

ولی مشکل شما از سنسور نیست چون اگه اون خراب بود چراغ N هم نباید روشن میشد

ogbnlk.m
27-06-1396, 05:16 بعد از ظهر
اگه چراغ n روشن میشه یعنی اون قطعه داره کارشو درست انجام میده و نیازی به تعویض نداره،
جاش پشت درب خورشیدی جلو هست
سیمی که از اون سنسور بیرون اومده به دو جا راه داره یکی میره توی کیلومتر برا روشن کردن چراغ N یکی هم برای اتصال برای سوییچ
این دو جا 50 درصد به هم وابسته هستند
اون قسمتی که میره برای چراغ N و کیلومتر، اصلا برای استارت زدن دخلی نداره و تاثیری نداره یعنی شما اگر سوکت کیلومتر رو هم کامل در بیارید موتور باز هم روشن میشه

عکس سنسور توی این عکس هست به نام NEUTRAL SWITCH

ولی مشکل شما از سنسور نیست چون اگه اون خراب بود چراغ N هم نباید روشن میشد
خوب پس کجارا چک کنم اره چراغ کاملا روشن میشه ولی استارت نمیخوره
کجاراباید چک کنم؟؟؟؟

s.mm
27-06-1396, 10:38 بعد از ظهر
مسیر سیم سنسور رو دنبال کنید یه دو راهی میشه اون طرف که میره سمت کیلومتر نه، طرف دیگه اش رو پیدا کنید قطعی همونجاست

ogbnlk.m
28-06-1396, 04:13 بعد از ظهر
مسیر سیم سنسور رو دنبال کنید یه دو راهی میشه اون طرف که میره سمت کیلومتر نه، طرف دیگه اش رو پیدا کنید قطعی همونجاست
ممنون درست شدممنون بابت وقتی که گذاشتید.یه جاش بریده بود

Hosein.m
30-06-1396, 07:13 بعد از ظهر

سلام رفیق خوبی من تازه اومدم بین شما رفقای گل موتورمم پالسه 220
یه سوال از شمایه گل این قطعه گردی بغل باتری که دوتا سیم بش وصله به سرش این چیه کارش چیه چند روز وز وز بعدی میکنه وموتور استارت نمیخوره؟؟؟
موتورمم سه بار استارت میزنم روشن نشد دفعه چهارم باید سوییچو باز بکنم وببندم تدا دوباره استارت بخوره عادیه؟؟
اگر ژیگلور کاربراتا بالاترش بیارم تو سرعتش فرقی داره؟؟؟
ترمز عقبه موتور شماهم مزخرفه اصلا سیخ نمیکشه؟؟عادیه:22:
ممنون از استید گل

atisoc0936
30-06-1396, 08:05 بعد از ظهر
یه سوال از شمایه گل این قطعه گردی بغل باتری که دوتا سیم بش وصله به سرش این چیه کارش چیه چند روز وز وز بعدی میکنه وموتور استارت نمیخوره؟؟؟
موتورمم سه بار استارت میزنم روشن نشد دفعه چهارم باید سوییچو باز بکنم وببندم تدا دوباره استارت بخوره عادیه؟؟
ممنون از استید گل
مورد اول رو دقیق نمیدونم
ولی اگر چند بار استارت بزنی و موتور روشن نمونه دیگه استارت نمیخوره ولی 5 6 ثانیه صبر کنید باید بخوره
ترمز عقبشم برا لیز نخردن اون طوره
اگر کلاج بگیری و موتور تو دنده نباشه راحت قلف میکنه
ترمز عقبش باید فشار بیاری ولی خیالت راحته
ولی تو مین خیس نه دیگه باس احتیاط کنی

Hosein.m
01-07-1396, 12:02 قبل از ظهر
ترمز عقبه موتور شماهم مزخرفه اصلا سیخ نمیکشه؟؟عادیه
:22:

ممنون از استید گل
لطفا کامل جواب میدید؟؟

- - - Updated - - -

[QUOTE=ابوالفضل88;324815]سلام داداش موتور پلمپ موتوری هسش که صداش یک نواخته صدای اضافه نداره و صداش نرمه تق تق توی صداش نیس

دهنه ی اگزوزم چرب نباشه[

ممنون از استید گل/QUOTE]

s.mm
01-07-1396, 11:52 قبل از ظهر
سلام رفیق خوبی من تازه اومدم بین شما رفقای گل موتورمم پالسه220 خوش آمدید
اون قطعه اتومات استارت هست،(در همین مسیر یه قطعه دیگه هست به نام رله اصلی یا رله ی اتوماتِ استارت) کارش هم قطع و وصل کردن جریان برق ورودی به دینام استارت هست،اون قطعه دقیقا یک کلید الکتریکی هست، وقتی شما دکمه استارت رو می زنید این نیست که جریان برق رو مستقیم به سمت دینام استارت باز کنید، در واقع دارید جریان برق رو به سمت رله استارت باز می کنید و اون هم با کنتاکتوری که درونش هست جریان برق رو به سمت اتوماتِ استارتِ دینام باز می کنه. دلیل استفاده این واسطه ها برای عمل استارت زدن، کوتاه کردن مسیر یک کابل فشار قوی هست چون دینام هنگام استارت زدن آمپر بسیار بالا تری می کشه حتی از چیزی که روی باطری نوشته بیشتر! و درست نیست بیخود این همه سیم کشی کنند به جاهای دیگه! اون هم یک سیم کت و کلفت آمپر بالا!

خر خر کردنش می تونه به خاطر خرابی باطری باشه، اگر باطری سالمه پس خودش خرابه

موتورمم سه بار استارت میزنم روشن نشد دفعه چهارم باید سوییچو باز بکنم وببندم تدا دوباره استارت بخوره عادیه؟؟ این عادی هست و به دست قطعه ای به نام bcu کنترل میشه و اجازه نمیده پی در پی بیش از سه بار استارت زد برای حفاظت از باطری این کار رو کردند.
اگر ژیگلور کاربراتا بالاترش بیارم تو سرعتش فرقی داره؟؟؟ اونی که بالا میارن ژیگلور نیست، سوزن کاربراته! ژیگلور یه پیچ معمولا برنجیه که وسطش سوراخه و بنزین ازش رد میشه. پالس 220 هوندا بارکش نیست که خار سوزن رو بالا تر ببرید! خار سوزنش یه پله بیشتر نداره و تازه زیرش فنر داره یعنی خودش جای بازی تنظیم داره!
ترمز عقبه موتور شماهم مزخرفه اصلا سیخ نمیکشه؟؟عادیه می تونید لنتتون رو از نظر گوشت داشتن و آینه ای شدن بررسی کنید.
ممنون از استید گل

به طور کلی می گم لطفا پیش از طرح سوال در فروم جستجو کنید
سپاس

رسول2211
12-07-1396, 09:36 بعد از ظهر
سلام دوستان. اگه کسی هست یه جوری جواب منو بده ممنون میشم.

اون رفیقم که گفتم 220 مدل 93 داره امروز با هم وایساده بودیم حرف میزدیم که هر دو موتورا روشن بودن. من احساس کردم صدای موتور اون خیلی نرمتره. نمیدونم واقعا صداش بهتر بود یا چون یه کمی از من فاصله داشت اینجوری میفهمیدم

ازش پرسیدم روغن چی میریزی گفت من نمیدونم هر بار میرم تعویض روغنی بهش میگم یه روغن خوب بریز توی موتور اونم هر سری یه چیزی میریزه. فقطم 1لیتر میریزه

اصلا هم از نگهداری موتور به طور اصولی چیزی نمیدونه. به نظرتون بخاطر مدلش اینجوریه یا من اشتباه شنیدم که صداش کمتر و نرمتره؟؟؟ کسی 220 مدل 95 رو با مدلای قبل 93 مقایسه نکرده؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

Exel
13-07-1396, 01:27 قبل از ظهر

اون رفیقم که گفتم 220 مدل 93 داره امروز با هم وایساده بودیم حرف میزدیم که هر دو موتورا روشن بودن. من احساس کردم صدای موتور اون خیلی نرمتره. نمیدونم واقعا صداش بهتر بود یا چون یه کمی از من فاصله داشت اینجوری میفهمیدم

ازش پرسیدم روغن چی میریزی گفت من نمیدونم هر بار میرم تعویض روغنی بهش میگم یه روغن خوب بریز توی موتور اونم هر سری یه چیزی میریزه. فقطم 1لیتر میریزه

اصلا هم از نگهداری موتور به طور اصولی چیزی نمیدونه. به نظرتون بخاطر مدلش اینجوریه یا من اشتباه شنیدم که صداش کمتر و نرمتره؟؟؟ کسی 220 مدل 95 رو با مدلای قبل 93 مقایسه نکرده؟؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

از لحاظ انجین هیچ تفاوتی بین مدلای 89 تا 95 نیست ، 220 به شدت ب روغن حساسه ، روغن نامرغوب باعث خشک کار کردن انجین ( ب اصطلاح ) و سر و صدای اضافی و در ادامه باعث صدا افتادن انگشتی ها میشه ، شما سر 1000 روغن مرغوب بریز ( 1200 سی سی ) ، اگر انجینت مشکلی نداشته باشه ، موتورت مدل 89 هم باشه مثل صفر، ساز کار میکنه ...

vivabayern
13-07-1396, 08:38 قبل از ظهر

داداش من ۳ ماهی میشه مدل ۹۳ دارم اما موتورم باز شده بود و جنس قلابی روش انداخته بودن و یکبار هم همون روز چهارم دست من باز شد و ...۷۰% انجین نو شد به هر حال با خرید اجناس اصلی موتور رو ردیفش کردم اما وقتی کنار یک ۲۲۰ مدل ۹۰ موتور پلم گذاشتم متوجه شدم صدای موتورم به هیچ وجه مثل اون نیست و بیشتره و وقتی روی اون نشستم و یه دوری زدم دیدم خیلی صداش کمتر و نرم بود طوریکه یه جا فکر کردم موتور خاموشه !!! شایدم چون اون سرد بوده تا این حد اختلاف داشته ! حالا موتور من باز شده هست و طبیعیه اینطور بشه اما موتور شما مدل ۹۵ نباید اینطور باشه . روغن مورد استفاده من بهران سوپر پیشتاز ۵۰-۲۰

Exel
13-07-1396, 02:11 بعد از ظهر
داداش من ۳ ماهی میشه مدل ۹۳ دارم اما موتورم باز شده بود و جنس قلابی روش انداخته بودن و یکبار هم همون روز چهارم دست من باز شد و ...۷۰% انجین نو شد به هر حال با خرید اجناس اصلی موتور رو ردیفش کردم اما وقتی کنار یک ۲۲۰ مدل ۹۰ موتور پلم گذاشتم متوجه شدم صدای موتورم به هیچ وجه مثل اون نیست و بیشتره و وقتی روی اون نشستم و یه دوری زدم دیدم خیلی صداش کمتر و نرم بود طوریکه یه جا فکر کردم موتور خاموشه !!! شایدم چون اون سرد بوده تا این حد اختلاف داشته ! حالا موتور من باز شده هست و طبیعیه اینطور بشه اما موتور شما مدل ۹۵ نباید اینطور باشه . روغن مورد استفاده من بهران سوپر پیشتاز ۵۰-۲۰

همیش پای یک پیشتاز توی سر و صدا انجین در میونه :)
روغن رو سر چنتا عوض میکنی ؟

vivabayern
13-07-1396, 07:04 بعد از ظهر
معمولا ۸۰۰ تا و خیلی دیر که بشه ۱۰۰۰ تا. روغن پیشنهادیه شما چیه ؟

رسول2211
13-07-1396, 09:27 بعد از ظهر
سلام. والا منم قبل اینکه 220 بخرم اینجا اکثر صفحات رو خوندم و طبق گفته همه رفتم سوپرپیشتاز 20 50 ریختم

سر 1500تا عوض میکردم ولی الان دیگه 1000تا عوض میکنم. اما خودم احساس میکنم چون موتور طرف سرد بود صداش کمتر بود. چون اون خودش میگه هر بار میرم تعویض روغنی هر سری یه چیزی میریزه. منم چون توی آپاچی هر بار یه روغن ریختم و افتاد به روغن سوزی دیگه ترسیدم و فقط بهران سوپر پیشتاز توی این میریزم. بدش نیست ولی خب شاید روغنهای بهتری هم باشه. اگه الان عوض کنم چیزیش نمیشه موتور؟؟

یعنی از الان که 11هزار تا راه رفته بخوام مثلا توتال عربی بزیزم موتور موردی پیدا نمیکنه؟؟؟ ممنون

- - - Updated - - -

راستی میگم خودم قبلا سوار موتور رفیقم شده بودم. اونم یادمه خیلی صدا میداد ولی یادم نیست دقیقا از الان صدای موتور من بیشتر بود یا نه

مهردادی
18-07-1396, 03:24 بعد از ظهر
سلام خدمت اساتید یه سوال داشتم اگه امکان داره راهنمایم کنید پالس 220میشه جلو بندیشو عوض کرد بشه مثل ug4 و اگه بشه باید باک موتورو عوض کرد یانه ممنون از راهنمایتون؟؟

رسول2211
18-07-1396, 09:40 بعد از ظهر
سلام. شدن میشه ولی خیلی دردسر داره و باکش نیازی به عوض کردن نیست اما چون باک 220 ساده هستش نمیتونی اون دوتا باله کنار 180 رو بهش بزنی مگه اینکه باک رو عوض کنی یا قلابهای 180 رو جوش بدی به باک 220

در مورد وصل کردن چراغ گرد هم باید گوشواره ای بگیری و کلا قاب و اسکلت جلو 220 رو دربیاری و بدی اونا رو خیلی تمیز واست جا بزنن. دردسر زیاد داره که واقعا نمیارزه

بری 180 بخری بهتره

- - - Updated - - -

کسی نبود جواب منو بده؟؟؟ دیشب خیلی از سایتها رو خوندم و دیدم خیلیا میگن روغنهای تولید داخل بهتر از روغنهای خارجی هستن که توی ایران با قیمت فضایی میفروشن به مردم

میگفتن 90درصد روغنهای خارجی توی پالایشگاه های ایران پر و بسته بندی میشن و همون روغن رو میدن به کشوری مثل ترکیه و اونا راضی هستن.

از اینا بگذریم. من الان سوپر پیشتاز استفاده میکنم. اگه بخوام با یه روغن 20w50 با درجه SL عوض کنم مشکلی واسه موتور پیش نمیاد؟؟؟

نمیخوام مثل آپاچی قبلی که داشتم که هر بار یه روغن میریختم توش بیفته به روغن سوزی. همین خوبه یا یه چیز بهتر سراغ داین؟؟ ممنون میشم کمکم کنید

مهردادی
19-07-1396, 02:39 قبل از ظهر
ممنون از راهنمایت یه سوال دیگ داشتم زاویه کمک جلو 220با180 فرق نداره؟ یعنی اگه فلاپ های جلوشو برداری زشت نمیشه؟؟؟

Alireza.BMW
19-07-1396, 09:49 قبل از ظهر
- - - Updated - - -

کسی نبود جواب منو بده؟؟؟ دیشب خیلی از سایتها رو خوندم و دیدم خیلیا میگن روغنهای تولید داخل بهتر از روغنهای خارجی هستن که توی ایران با قیمت فضایی میفروشن به مردم

میگفتن 90درصد روغنهای خارجی توی پالایشگاه های ایران پر و بسته بندی میشن و همون روغن رو میدن به کشوری مثل ترکیه و اونا راضی هستن.

از اینا بگذریم. من الان سوپر پیشتاز استفاده میکنم. اگه بخوام با یه روغن 20w50 با درجه SL عوض کنم مشکلی واسه موتور پیش نمیاد؟؟؟

نمیخوام مثل آپاچی قبلی که داشتم که هر بار یه روغن میریختم توش بیفته به روغن سوزی. همین خوبه یا یه چیز بهتر سراغ داین؟؟ ممنون میشم کمکم کنید
.
بهتره که سعی کنی از اول یه روغن توی موتور بریزی و تا آخرم همون روغن توی انجین ریخته بشه... سوپر پیشتاز روغن خوبیه کاسترولم همینطور

- - - Updated - - -

سلام خدمت اساتید یه سوال داشتم اگه امکان داره راهنمایم کنید پالس 220میشه جلو بندیشو عوض کرد بشه مثل ug4 و اگه بشه باید باک موتورو عوض کرد یانه ممنون از راهنمایتون؟؟
.
میشه آره راحته تعمیرکار برات انجام میده ولی اگر مثل 180 دیجیتال بخای بکنی به نظرم بهتره چون باز هزینه کیلومترش ازت کم میشه و دردسراشم کمتر میشه... فقط بالچه 180 همونطور که دوستان گفتن بهش نمیخوره چون جاشو نداره روی باک مگر باک 180 بندازی به نظر من که اون بالچه زیادم لازم نیس
.
یه جریانیم که پیش میاد اینه که موتور رو بخای بفروشی توی فروش مشکل میخوری و بد میخرن ازت چون طرف میگه معلوم نیس چیشده که موتور رو اینجوری کرده.... الان توی گمرک خود مغازه دارا اومدن 220 رو کله چراغ 180 دیجیتال انداختن و گرونتر غالب میکنن ملتم میخرن هرچند که میرن همون فلاپای 220 هم 700.800 شایدم بیشتر میفروشن که هیچ موتوری که 7300 قیمتشه میدن 7600 ببین چقدر سود میکنن 300 از اینور گرونتر 800 هم از اونور 1 تا 1100 سود بیشتر میبرن...:121fs725372: برای همین میگم شکل اونا درش بیاری باز بهتره فروشش چون نمونه صفرش توی بازار هستش
و البته نور چراغتم دیگه عین نور 220 های نیم فلاپ نیس خیلی نور عالی دارن اونا:11:

s.mm
19-07-1396, 03:10 بعد از ظهر
.
بهتره که سعی کنی از اول یه روغن توی موتور بریزی و تا آخرم همون روغن توی انجین ریخته بشه... سوپر پیشتاز روغن خوبیه کاسترولم همینطور

- - - Updated - - -

.
میشه آره راحته تعمیرکار برات انجام میده ولی اگر مثل 180 دیجیتال بخای بکنی به نظرم بهتره چون باز هزینه کیلومترش ازت کم میشه و دردسراشم کمتر میشه... فقط بالچه 180 همونطور که دوستان گفتن بهش نمیخوره چون جاشو نداره روی باک مگر باک 180 بندازی به نظر من که اون بالچه زیادم لازم نیس
.
یه جریانیم که پیش میاد اینه که موتور رو بخای بفروشی توی فروش مشکل میخوری و بد میخرن ازت چون طرف میگه معلوم نیس چیشده که موتور رو اینجوری کرده.... الان توی گمرک خود مغازه دارا اومدن 220 رو کله چراغ 180 دیجیتال انداختن و گرونتر غالب میکنن ملتم میخرن هرچند که میرن همون فلاپای 220 هم 700.800 شایدم بیشتر میفروشن که هیچ موتوری که 7300 قیمتشه میدن 7600 ببین چقدر سود میکنن 300 از اینور گرونتر 800 هم از اونور 1 تا 1100 سود بیشتر میبرن...:121fs725372: برای همین میگم شکل اونا درش بیاری باز بهتره فروشش چون نمونه صفرش توی بازار هستش
و البته نور چراغتم دیگه عین نور 220 های نیم فلاپ نیس خیلی نور عالی دارن اونا:11:

علیرضا جان پالس 220 سه مدل داره، 220F یعنی اینی که همه داریم، 220FI که ظاهرش مثل همونه فقط انژکتوره که توی ایران نیست، 220S که همه چیزش مثل دو مدل دیگه هست ولی اون نیم فلاپ جلو رو نداره و چراغ جلوش با مدل 180 دیجیتال یکی هست. یعنی خود گمرکی ها این کارو نکردند و این هایی که بدون فلاپ اومدند فابریک کارخونه هست اما یه نکته داره فعلا این عکس رو ببینید:

این هم عکس پالس 220S اصلی در هند:

دزدی که در ایران روی این موتور شده اینه که شرکت فارس موتور باک های 220 های F رو به 220S قالب کرده برای همین بدون باله هست، وگرنه شرکت باجاج نیازی به دزدیدن دو تا باله پلاستیکی نداره.

بعد تا جایی که می دونم قیمت 220 های F و S توی بازار یکسانه ولی این هم ستمه، قبلا نوشتم در بارش، 500 تومن لوازم برداشتن ولی همون قیمت دارن میدنش.

بعد ببخشید این رو می گم نباید فروم جوری بشه که به ازای هر نفر جدید که 220 میخره 10 صفحه درباره سرعت های مختلف طی شده و روغن نوشته بشه، فکر کنم طی 5-6 سال اخیر به قدر کافی درباره روغن و سرعت های مختلف گفتگو شده، روغن که خودش حتی تاپیک مخصوص داره که توی اون هم اگر کمی بخونیمش پاسخ همه سوالامون هست.
تاپیک NS200 رو ببینید هر بار یه نفر موتور جدید می خره اندازه 10 صفحه درباره روغن و تاپ اسپید صحبت می کنند، 400 صفحه الکی رفته جلو هیچ بار علمی هم نداره.
تا حدودی ضعف از خود ما پرشین موتوری هاست که ویکی موتور نداریم که برای یک بار توی اون سر یک منوال جامع به توافق برسیم.

Exel
20-07-1396, 12:23 بعد از ظهر
معمولا ۸۰۰ تا و خیلی دیر که بشه ۱۰۰۰ تا. روغن پیشنهادیه شما چیه ؟

من ک برای این موتور بهران رو پیشنهاد نمیکنم اصلا ، 220 با داشتن رادیات روغن وو حجم بالاتر انجینش ب سرعت اینطور روغن هارو تبخیر یا رقیق میکنه ک کیفیت روغن اونطور ک ما ی بار تست کردیم تو 500 تا بشدت کاهش پیدا کرده بود ، و اسپیدی خیلی بهتره نسبت ب بهران ، ولی خب الان توتال تحت لیسانس داره تولید میشه 1.200 تقریبا 17 تومن میشه ، ولی راحت تا 2000 تارو جواب میده ، حالا من الان ک ان اس هم دارم رو 1000 تا عوض میکنم ولی واقعا کیفیتش هنوز تو این کارکرد بالا و قابل استفاده بود. اگر انجینت سر و صدای اضافی زیادی پیدا کرده متاسفانه ممکنه اسیب دیده باشه ، زودتر به فکر بررسیش باش

vivabayern
20-07-1396, 03:06 بعد از ظهر
سر و صدای غیر طبیعی نداره اما به نظرم صداش باید نرمتر باشه شایدم چون بعد ان اس ۲۲۰ گرفتم اینطور حس میکنم

رسول2211
20-07-1396, 08:59 بعد از ظهر
سلام. میگم همه بعد 220 میرن ان اس میخرن شما چرا برعکسش رو انجام دادی؟؟
منظورت از اینکه میگی صداش باید نرمتر باشه و شاید بعد ان اس سوار 220 گرفتم اینطور حس میکنم یعنی چی؟؟ یعنی صدای ان اس از 220 کمتره؟؟؟

به نظر خودت کدوم بهتره؟؟ فقط و فقط و فقط از نظر خر کاری میگم

- - - Updated - - -

سلام اقا سجاد

مبارکه ان اس. فک کنم دیگه راحت شدی از هر روز تعمیرگاه رفتن

والا من از بهران پیشتاز خیلی راضیم. کلا قبلا هم که توی آپاچی بهران تکتاز میریختم از همه روغنها بهتر بود. البته توی شهر ما اسپیدی خیییلیییی سخت گیر میاد وگرنه قبول دارم که میگی اسپیدی بهتره. من الان سوپر پیشتاز میریزم و سر 1500تا عوض میکنم و همیشه هم (تقریبا 85درصد سواری که از موتور میگیرم) تخته گاز توی جاده بین شهری هستم. یعنی همیشه دور موتور بالای 7 هزار و وقتی روغن عوض میکنم نهایتا که خیلی بخار شده باشه 50سی سی کم شده. از لحاظ رقیق شدن و کثیف شدن هم اصلا همیچین چیزی ندیدم توی موتور. خیلی عالی هست.
امروز سوار موتور رفیقم شدم همزمان اون با موتور من میومد. دقیقا اون صدایی که فکر میکردم موتور من میده و صدای موتور اون کمتره روی موتور اون حس کردم و این بار موتور خودم که زیر پای اون بود صدا نمیداد. کلا 220 تا سوارشی خیلی صدا میده. حتی ترک نشین هم صدایی نمیشنوه

یه بار یه کارتن بزرگ قیف بستنی که وزنی نداشت گذاشتم دقیقا جلوم روی کنسول جلو و راه افتادم یعنی روانی شدم اگه کلا صدای موتور اینجوری بود موتورهای ژاپنی هم اینجوری بی صدا و نرم نبودن. چون کلا اون فضای خالی کنار فرمون و کمک جلو با کارتن بسته بود هیچ صدایی نمیومد

در کل الان دیگه بیخیال عوض کردن روغن شدم. فقط همین سوپر پیشتاز رو سر 1000تا عوض میکنم

ممنون سجاد جان

vivabayern
20-07-1396, 11:07 بعد از ظهر
منظورت از اینکه میگی صداش باید نرمتر باشه و شاید بعد ان اس سوار 220 گرفتم اینطور حس میکنم یعنی چی؟؟ یعنی صدای ان اس از 220 کمتره؟؟؟

داداش من NS رو نفروختم که برم 220 بگیرم درواقع اون زمان یک کار واجب پیش اومد مجبور شدم بفروشمش و تا مدتی طرح ویو سوار بودم که اصلا باهاش حال نمیکردم پس بعد مدتی دوباره رفتم سراغ موتورای هندی و ایندفعه خواستم با هزینه ی کمتر خرید کنم و برای همین 220 گرفتم

حتی از نظر من اونایی که 220 رو میخوان بفروشن تا NS بگیرن هم اشتباه میکنن چون هر کدوم تو یه سری زمینه هایی بهتر هستن و اختلاف زیادی بینشون نیست و اگه درکل بخوام واقع بینانه بگم کدوم بهتره در یک کلام میگم NS چون از همه نظر با کیفیت تر شده مثلا لرزش کمتر ، شتاب بیشتر ، گیربکس 6 دنده بهتر و نرمتر ، ترمزهای بهتر ، اگزوز مخفی ، استارت بهتر ، قدرت مانور بیشتر ، کمک عقب تکی و ظاهر زیباتر. اما این بهتر بودن ها باعث نمیشه که وقتی روی 220 بشینی فکر کنی با اختلاف زیاد نسبت به NS تکنولوژی پایینتری داره و حتی از نظر من چراغ جلو بهتر ، کمک عقب نرمتر ، حالت بهتر قرارگیری راکب روی موتور ، تعادل بهتر در سرعت بالا و مصرف سوخت پایینتر برتریهاش نسبت به NS هست . از نظر سرعت هم واقعا خیلی نزدیک به هم هستن و بستگی به سلامت موتور در آب بندی و تواناییهای راننده داره و من به شخصه سرعتهای بالاتری رو با 220 تجربه کردم و فکر میکنم کیلومترش خطای کمتری هم نسبت به NS داره اما به هر حال NS هم بعنوان یک 200 سی سی سرعت خیلی خوبی داره .

از نظر خرکاری هم من پدر NS رو در آوردم بس که از دنده 1 تا 6 تا ته گاز دادم اما حتی 1 پیچش هم شل نشد و مثل اولش سرحال بود بعد از 18000 تا کار !!! اما 220 بعد هر بار گاز دادن باید چند جاشو سفت کنم و حرارت زیادی هم از موتور حس میشه البته روزایی که هوا گرمه .

در کل فکر میکنم حتی از نظر خرکاری هم NS بهتر باشه . در آخر باید بگم که اگه اینبار بخوام موتورمو ارتقاء بدم احتمالا یکی از 250 های پلاک شدنی رو میگیرم ( دایلیم ، زونتس ، بنلی ، هیوسانگ ).

Exel
21-07-1396, 01:21 قبل از ظهر
سر و صدای غیر طبیعی نداره اما به نظرم صداش باید نرمتر باشه شایدم چون بعد ان اس ۲۲۰ گرفتم اینطور حس میکنم

خب رفیق خودت گفتی نسبت به 220 دوستم صداش خیلی بیشتره ، من ب این خاطر گفتم ، وگرنه 220 صدای بلبرینگ میلنگش دقیقا مثل ان اس که اونم با یاتاقان بودنش در حال دورگیری متوجه ی صدای بخصوصی میشی که روی 220 هم چنین چیزی وجود داره ، و در حالت ایستاده فقط ب خاطر خفه بودن صدای اگزوز ان اس ، صدای انجین کاملا ب کوش میخوره ولی 220 باید گوشتو نزدیک ببری تا متوجه شی

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

سلام اقا سجاد

مبارکه ان اس. فک کنم دیگه راحت شدی از هر روز تعمیرگاه رفتن

والا من از بهران پیشتاز خیلی راضیم. کلا قبلا هم که توی آپاچی بهران تکتاز میریختم از همه روغنها بهتر بود. البته توی شهر ما اسپیدی خیییلیییی سخت گیر میاد وگرنه قبول دارم که میگی اسپیدی بهتره. من الان سوپر پیشتاز میریزم و سر 1500تا عوض میکنم و همیشه هم (تقریبا 85درصد سواری که از موتور میگیرم) تخته گاز توی جاده بین شهری هستم. یعنی همیشه دور موتور بالای 7 هزار و وقتی روغن عوض میکنم نهایتا که خیلی بخار شده باشه 50سی سی کم شده. از لحاظ رقیق شدن و کثیف شدن هم اصلا همیچین چیزی ندیدم توی موتور. خیلی عالی هست.
امروز سوار موتور رفیقم شدم همزمان اون با موتور من میومد. دقیقا اون صدایی که فکر میکردم موتور من میده و صدای موتور اون کمتره روی موتور اون حس کردم و این بار موتور خودم که زیر پای اون بود صدا نمیداد. کلا 220 تا سوارشی خیلی صدا میده. حتی ترک نشین هم صدایی نمیشنوه

یه بار یه کارتن بزرگ قیف بستنی که وزنی نداشت گذاشتم دقیقا جلوم روی کنسول جلو و راه افتادم یعنی روانی شدم اگه کلا صدای موتور اینجوری بود موتورهای ژاپنی هم اینجوری بی صدا و نرم نبودن. چون کلا اون فضای خالی کنار فرمون و کمک جلو با کارتن بسته بود هیچ صدایی نمیومد

در کل الان دیگه بیخیال عوض کردن روغن شدم. فقط همین سوپر پیشتاز رو سر 1000تا عوض میکنم

ممنون سجاد جان

سلام قربانت ، والا 220 هم موتور بی ازاریه ولی خب قبل از اینکه من 220 رو بخرم این موتور پدرش در اومده بود و وقتی تعمیر اساسی شد ، واقعا موتور بی دردسری بود برام . ایشالا ک سوپریشتاز برای شما امد داشته باشه چون من و خیلی از دوستانم دل خوشی چ از تقلبی و چ از اصلیش نداریم ، و بنظرم اسپیدی طلاییشو بریزی تو موتور خیلی بهتر از پیشتازه . فقط هر جایی تعویض روغن انجام ندین ، حدالامکان بسته های 4 لیتری و پلمب شده رو تهیه کنین تا با اطمینان خاطر بیشتر تعویض روغن رو انجام بدین ..

رسول2211
22-07-1396, 02:08 قبل از ظهر
سلام سجاد

ممنون که جواب دادی. روغنی که من میگیرم فقط از یه جا میگیرم اونم فقط و فقط روغن ایرانی و اصل میاره. با درج قیمت و تاریخ تولید و سری ساخت و این حرفا. پلمپ میگیرم همیشه

اتفاقا قبلا هم از خیلی جاها خونده بودم که اسپیدی روغن خوبیه ولی توی شهر ما اصلا گیر نمیاد. بعدشم روغن اسپیدی طلایی درجش واسه 220 خیلی پایینه. واسه این موتور فقط سوپر اسپیدی خوبه که اونم گفتم گیر نمیاد اینجا. اگه هم گیر بیاد حتما گرونه که کسی نمیاره

والا نمیدونم چیکار کنم. همه میگن سوپر پیشتاز خوبه خودمم بدی ندیدم ازش. حتی اونایی که ماشین دارن هم ازش راضین. موندم همینو بریزم یا عوضش کنم

Exel
23-07-1396, 07:19 بعد از ظهر
سلام سجاد

ممنون که جواب دادی. روغنی که من میگیرم فقط از یه جا میگیرم اونم فقط و فقط روغن ایرانی و اصل میاره. با درج قیمت و تاریخ تولید و سری ساخت و این حرفا. پلمپ میگیرم همیشه

اتفاقا قبلا هم از خیلی جاها خونده بودم که اسپیدی روغن خوبیه ولی توی شهر ما اصلا گیر نمیاد. بعدشم روغن اسپیدی طلایی درجش واسه 220 خیلی پایینه. واسه این موتور فقط سوپر اسپیدی خوبه که اونم گفتم گیر نمیاد اینجا. اگه هم گیر بیاد حتما گرونه که کسی نمیاره

والا نمیدونم چیکار کنم. همه میگن سوپر پیشتاز خوبه خودمم بدی ندیدم ازش. حتی اونایی که ماشین دارن هم ازش راضین. موندم همینو بریزم یا عوضش کنم

سلام منم گفتم که اگر واقعا اصل باشه مشکلی ایجاد نمیکنه و از طرفی اگر از روغن و کارکردش راضی هستی نیازی به هزینه اضافی نیست

رسول2211
26-07-1396, 01:47 بعد از ظهر
سلام
امروز موتورم رو داده بودم به یکی از دوستام. رفت باهاش خورده بود به عقب یه ماشین. میگفت خیلی آروووم خورده بهش. ولی پایین فلاپ جلو که میفته زیر چراغ شکسته و خود چراغ جای پیچاش شکسته. کلا باید عوض بشه

به نظرتون اگه جنس فابریک و اصلی بگیرم مث اولش در میاد؟؟ یعنی از بغل نگا کنی اصن معلوم نیست که شکسته. همه چیزشم کار میکنه فقط جا پیچهای پایین چراغ شکسته و از جای اصلیش یه کمی رفته داخل

تو رو خدا زودتر جواب بدید. ممنون

hamid3369
26-07-1396, 02:22 بعد از ظهر
یکجوری سرهمش کن اگه معلوم نیست

رسول2211
26-07-1396, 03:09 بعد از ظهر
نمیشه.خیلی حساسم و بدم میاد. فقط میخوام بدونم کجا فلاپ و چراغ اصلی گیر بیارم؟؟ توی اصفهان. ممنون

Exel
27-07-1396, 02:33 بعد از ظهر
نمیشه.خیلی حساسم و بدم میاد. فقط میخوام بدونم کجا فلاپ و چراغ اصلی گیر بیارم؟؟ توی اصفهان. ممنون

اگر فقط کنسول جلو بخوای 240 اینا بود تهران ، اگر کامل با بلوری داخل بخوای عوض کنی نزدیک 500 الی 550 درمیاد

vivabayern
28-07-1396, 07:08 بعد از ظهر
دوستان امروز یک بنده خدایی ان اس ۲۰۰ مدل ۹۵ داشت گفت بریم کورس بندازیم منم موافقت کردم و رفتیم توی جاده و گاز دادیم و من به زور تونستم ازش فاصله بگیرم و پایاپای باهام میومد و به اندازه ی ۲ تا موتور عقب افتاده بود و پشت باد موتورم مینداخت تا بهم برسه و خلاصه اختلاف خیلی کم بود حتی توی کورس دوم گذاشتم اون جلوتر بره اما بازم بهش میرسیدم و معلوم بود ۲۲۰ تاپ اسپید کمی بالاتری داره . نکته جالبش این بود که صاحب ان اس میگفت تا ۱۶۶ تا تاپ اسپید زده اما من با ۱۵۰ تا جلوتر بودم !!! دوستان اگه کسی اطلاع داره بیاد توضیح بده علت اینهمه اختلاف و خطا رو :297:

رسول2211
29-07-1396, 11:53 بعد از ظهر
سلام. سجاد ممنون ولی دیر جواب دادی. همون روز یا رفیقم رفتیم اصفهان بلوری گرفتم 240 که به زحمت گیر اومد ولی قاب جلو رو راحت همه جا میشد پیدا کرد اصلی رنگ مشکی با کیفیت عالی 190گرفتم. حتی رنگش از فابریک خودش قشنگتر بود و خیلی یکدست بود مث ماشین خارجیا. نمیدونم چینی بودن یا رنگ کرده دست دو میگفت یه جور داریم در میاد تقریبا 70 تومن گفتم نه اصن نمیخوام ببینمش

خلاصه با کلی دهن سرویسی یه صبح ساعت 9 تا 2ونیم بعد از ظهر بستمش. حتی از فابریک خودش هم محکمتر بسته شد. البته این محکم بودنش دلیلش این بود که تا حالا شاسی قاب جلو رو آچار کشی نکرده بودم ولی دیروز چون بازش کرده بودم همه پیچاش رو حسابی سفت کردم. خلاصه صدای فلاپ جلوش خیلی کمتر شد و به دلم نشسته. حتی نور چراغهامم تنظیم کردم و عالی شدن

در مورد کورس شما با ان اس هم فقط نظرمو میگم که موتورهایی که خیلی توی بورس هستن و زیاد طرفدار دارن اکثرشون این خطای زیاد رو توی سرعت دارن. مثل هیو و دایلیم. من پژو پارس tu5 رو هم تست کردم اونم تا قبل 120 ده تا زیاد مینداخت. در صورتی که پژو معمولی با کیلومتر 200تایی نهایتا 4تا زیاد میندازه

اگه برید توی أپارات و بزنید (درگ هیوسانگ 250 و پالس 220) میبینید که تا سرعت 130 پالس خیلی موفق جلو میفته. البته این اختلاف رو توی این کلیپ من احساس میکنم به خاطر عوض کردن اگزوز هیو بود چون از صداش معلومه موتور نفس نداره که شتاب بگیره اما در کل کلیپ.جالبیه

یه کلام توی این قیمت و این بازار موتور ایران رو دست 220 موتور پیدا نمیشه
موفق باشید

Exel
01-08-1396, 12:59 قبل از ظهر
دوستان امروز یک بنده خدایی ان اس ۲۰۰ مدل ۹۵ داشت گفت بریم کورس بندازیم منم موافقت کردم و رفتیم توی جاده و گاز دادیم و من به زور تونستم ازش فاصله بگیرم و پایاپای باهام میومد و به اندازه ی ۲ تا موتور عقب افتاده بود و پشت باد موتورم مینداخت تا بهم برسه و خلاصه اختلاف خیلی کم بود حتی توی کورس دوم گذاشتم اون جلوتر بره اما بازم بهش میرسیدم و معلوم بود ۲۲۰ تاپ اسپید کمی بالاتری داره . نکته جالبش این بود که صاحب ان اس میگفت تا ۱۶۶ تا تاپ اسپید زده اما من با ۱۵۰ تا جلوتر بودم !!! دوستان اگه کسی اطلاع داره بیاد توضیح بده علت اینهمه اختلاف و خطا رو :297:

سلام ، ان اس شتابش از صفر تا صد که همه میدونیم 1.5 ثانیه کمتره نسبت به 220 ولی کلا راندمان انجین 220 سرعت بعد از 100 کیلومتر خودشو نشون میده و برعکس ان اس افت سرعت پیدا نمیکنه ، کامل دور میگیره !
برای مثال من با وزن 100 کیلو سوار ان اس ، و دوستم با وزن 70 کیلو سوار 220 ، از سرعت 10 کیلومتر تا سرعت 130 کیلومتر که فک کنم نزدیک 15 ثانیه طول کشید ، جلو تر بودم ، با این تفاوت که از صفر تا صد کاملا ان اس جلوتره از 220 ، از 100 تا 130 تا باز هم اندازه 2 موتور فاصله داره با 220 ولی بعد از این سرعت 220 کاملا پا به پای ان اس میاد و در نهایت دو موتور اگر حالت استوک و فابریک داشته باشن ، 220 با داشتن حجم بیشتر سیلندر تاپ اسپید بالاتری داره حدودا 6 الی 7 کیلومتر و از ان اس سبقت میگیره ...

البته لازم به ذکره که وزن من بیشتر بود و شاید نتیجه بهتر از این میشد ، من 130 به بعد که دادم دنده 6 بنده خدا رفیقم اونم همراه من داد 6 ولی گیربکس 5 دنده بود گویا :D

- - - Updated - - -

سلام. سجاد ممنون ولی دیر جواب دادی. همون روز یا رفیقم رفتیم اصفهان بلوری گرفتم 240 که به زحمت گیر اومد ولی قاب جلو رو راحت همه جا میشد پیدا کرد اصلی رنگ مشکی با کیفیت عالی 190گرفتم. حتی رنگش از فابریک خودش قشنگتر بود و خیلی یکدست بود مث ماشین خارجیا. نمیدونم چینی بودن یا رنگ کرده دست دو میگفت یه جور داریم در میاد تقریبا 70 تومن گفتم نه اصن نمیخوام ببینمش

خلاصه با کلی دهن سرویسی یه صبح ساعت 9 تا 2ونیم بعد از ظهر بستمش. حتی از فابریک خودش هم محکمتر بسته شد. البته این محکم بودنش دلیلش این بود که تا حالا شاسی قاب جلو رو آچار کشی نکرده بودم ولی دیروز چون بازش کرده بودم همه پیچاش رو حسابی سفت کردم. خلاصه صدای فلاپ جلوش خیلی کمتر شد و به دلم نشسته. حتی نور چراغهامم تنظیم کردم و عالی شدن

در مورد کورس شما با ان اس هم فقط نظرمو میگم که موتورهایی که خیلی توی بورس هستن و زیاد طرفدار دارن اکثرشون این خطای زیاد رو توی سرعت دارن. مثل هیو و دایلیم. من پژو پارس tu5 رو هم تست کردم اونم تا قبل 120 ده تا زیاد مینداخت. در صورتی که پژو معمولی با کیلومتر 200تایی نهایتا 4تا زیاد میندازه

اگه برید توی أپارات و بزنید (درگ هیوسانگ 250 و پالس 220) میبینید که تا سرعت 130 پالس خیلی موفق جلو میفته. البته این اختلاف رو توی این کلیپ من احساس میکنم به خاطر عوض کردن اگزوز هیو بود چون از صداش معلومه موتور نفس نداره که شتاب بگیره اما در کل کلیپ.جالبیه

یه کلام توی این قیمت و این بازار موتور ایران رو دست 220 موتور پیدا نمیشه
موفق باشید

سلام بسلامتی ، ایشالا به خوشی استفاده کنی

رسول2211
01-08-1396, 06:10 بعد از ظهر
سلام دوستای گل

میگم همه پالسها سریع توی دهنه اگزوزشون سیاه میشه؟؟ منظورم وقتی انگشت میکشی انگشت رو سیاه میکنه. اما این دوده سیاه چرب نیست و سریع از روی انگشت پاک میشه

یعنی این بنزین اینقدر آشغاله؟؟ یا اینکه میشه از مدل شمع باشه؟؟ چون قبلا شمع سوزنی انداخته بودم خیلی عالی بود هم شتاب هم سرعتش و اینکه دم اگزوز کمتر سیاه میشد

اما چون با اون شمعهای سوزنی(چینی) لرزش موتور زیاد شده بود باز شمع فابریک خودش رو انداختم که لرزشش کم شد ولی دوده زیاد شده

میتونه از این باشه؟؟؟

vivabayern
01-08-1396, 07:02 بعد از ظهر
سلام دوستای گل

میگم همه پالسها سریع توی دهنه اگزوزشون سیاه میشه؟؟ منظورم وقتی انگشت میکشی انگشت رو سیاه میکنه. اما این دوده سیاه چرب نیست و سریع از روی انگشت پاک میشه

یعنی این بنزین اینقدر آشغاله؟؟ یا اینکه میشه از مدل شمع باشه؟؟ چون قبلا شمع سوزنی انداخته بودم خیلی عالی بود هم شتاب هم سرعتش و اینکه دم اگزوز کمتر سیاه میشد

اما چون با اون شمعهای سوزنی(چینی) لرزش موتور زیاد شده بود باز شمع فابریک خودش رو انداختم که لرزشش کم شد ولی دوده زیاد شده

میتونه از این باشه؟؟؟

درمورد سیاهی دهانه ی اگزوز فکر میکنم همشون بعد یه مدت اینطور بشن و موتور منم سیاهه اما چرب نیست . درمورد شمع هم فقط NGK ایریدیوم ژاپنی اصل بنداز رو موتور تا شتاب و سرعت بهتر بشه ( من با همین شمع ها توی کورس هم رده هاشو شکست میدم :22: ) و به نظرم صدای موتور هم نرمتر میشه .

Exel
01-08-1396, 09:17 بعد از ظهر
دوده بیشتر برای بنزین بی کیفیته ، ب ازای 2 باک بنزین عادی ، یک باک سوپر بزن که موتور سرحال باشه

رسول2211
02-08-1396, 01:32 بعد از ظهر
ممنون که جواب دادید. پارسال آپاچی 180 داشتم تا وقتی که روغن سوزی افتاد اصن اگزوزش دوده نمیزد. به نظرتون به خاطر اون مبدل کاتالیست که اپاچی داره ولی پالسها ندارن (البته همشون توی مدل2017 دارن) میتونه باشه؟؟

ولی پالس چه 180 چه 220 چه ان اس همشون توی کارکرد پایین زیر 5000تا دوده میزنن. من اکثر وقتا مثلا 10لیتر بنزین معمولی میزنم بعدش 7لیتر بنزین سوپر. تفاوتشون خیلی جالب توی کارکرد نرم و شتاب توی سرعت بالا و راحت روشن شدن معلوم میشه

در مورد شمع هم اینجا بهترین شمعی که گیر میاد شمع چینی با قیمت 10هزار تومنه که تقریبا بعد 3000کیلومتر دیگه کارایی اولش رو نداره و موتور بد روشن میشه و بد کار میکنه. گازخورش کم میشه و اینجور چیزا

راستی بعضی وقتا از روی دست انداز یا سرعت گیر که میرم توی کلگی جلو یه صدایی مث اینکه قاب یه تکونی بخوره میده. به نظرتون این صدا مال دسته سیمهایی که توی قاب جلو هستن میتونه باشه یا خود قاب مشکل داره؟؟؟

ممنون

vivabayern
02-08-1396, 02:05 بعد از ظهر
در مورد شمع هم اینجا بهترین شمعی که گیر میاد شمع چینی با قیمت 10هزار تومنه که تقریبا بعد 3000کیلومتر دیگه کارایی اولش رو نداره

ممنون

داداش الان توی نت راحت میتونی شمع اصلی رو سفارش بدی . فکر میکنم دونه ای ۳۵ باشه . من خودم از گمرک گرفتم طرف آشنا بود دوتاشو ۵۰ داد و الان ۱۰۰۰۰ تا باهاش کارکرد داشتم و مثل اولش داره کار میکنه فقط یکبار درآوردمشون و تمیزشون کردم

navid.ba
17-08-1396, 04:58 قبل از ظهر
سلام یک دستگاه پالس 220 مدل 95 کارکرد 3500 سند سفید به قیمت 6400 به فروش میرسد موقعیت رشت کسی خواست در خدمتیم 09114343425

mogrem
19-08-1396, 07:58 بعد از ظهر
سلام قیمت حدود ؟پالس 220 مدل 93 یا 92 چقدر هستش موقه خرید به چیز های باید توجه کنم

- - - Updated - - -

من حدود 5 بودجه دارم

Alireza.BMW
20-08-1396, 09:55 قبل از ظهر
سلام قیمت حدود ؟پالس 220 مدل 93 یا 92 چقدر هستش موقه خرید به چیز های باید توجه کنم

- - - Updated - - -

من حدود 5 بودجه دارم
.
با 5تومن البته یه مقدار بالا پایین از دست میتونی مدل 94ش رو بخری...کارکردو زیاد توجه نکن سلامت انجین مهمه شاسی رو از زیر جلو بغل بررسی کن ضربع ندیده باشه زین رو باز کن شاسی رو نگاه کن ببین سالمه...سوارش شو سرعت بالای 30تا شد فرمون ول کن موتوذی که جلوبندی سالم باشه و تصادف نکرده باشه باید مستقیم بره و نکشه اینور اونور انجین گرم که بود گاز خلاصی دور بالا بده ببین اگزوز دود میده یا نه اگر داد روغن سوزی داره صداهای انجینم من زیاد وارد نیستم توش... اگر طرف میگه موتور مثلن 5تا 10 تا کاره باید لاستیک 80.90درصد باشه دیسکای ترمز خوردگی نداشته باشه لبه رینگا زدگی نداشته باشه لاستیک عوض نشده باشه اگر لاستیک عوض شده باشه لبه رینگ یه مقدار زدگی داره سنگ خوردگی زیر انجین و...اثارش نباشه

s.mm
26-08-1396, 01:39 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

من حدود 5 بودجه دارم

با 5 94 می تونی بخری

mogrem
27-08-1396, 12:50 بعد از ظهر
کسی 220 با قیمت مناسب ومدل 93 یا 94 داره من میخوام تو دیوار طرف 89 رو 5 اگهی کرد یکی دیگه 93 رو 4500

mogrem
08-09-1396, 01:28 قبل از ظهر
امشب یه پالس 220 سری جدید یدون فلاپ خریدم در حد صفر با کار کرد پایین فقط موتور تو حرکت چند لحظه چراغ روغن روشن شد بعد زدم بقل روغن رو چک مردم سطح روغن خوب بود وکم نداشت فقط یه خورده سیاه بود بعد که حرکت کردم چراغ روغن دیگه روشن نشد

BKING
08-09-1396, 06:59 قبل از ظهر
امشب یه پالس 220 سری جدید یدون فلاپ خریدم در حد صفر با کار کرد پایین فقط موتور تو حرکت چند لحظه چراغ روغن روشن شد بعد زدم بقل روغن رو چک مردم سطح روغن خوب بود وکم نداشت فقط یه خورده سیاه بود بعد که حرکت کردم چراغ روغن دیگه روشن نشدسلام
مبارکه.
روغنتو عوض کن که خیالت راحت باشه.

Abolfazl200
24-09-1396, 12:32 بعد از ظهر
سلام من میخوام موتور بخرم و اولین باره که میخوام موتور بخرم بنظرتون آپاچی موتور بهتریه یا پالس 220 برای یه تازه کار البته روندن موتورو تا حدودی بلدم ولی نه خیلی در ضمن یه موتوری میخام که تا یکی دو سال تو خرج اساسی نیوفته

s.mm
24-09-1396, 12:46 بعد از ظهر
سلام من میخوام موتور بخرم و اولین باره که میخوام موتور بخرم بنظرتون آپاچی موتور بهتریه یا پالس 220 برای یه تازه کار البته روندن موتورو تا حدودی بلدم ولی نه خیلی در ضمن یه موتوری میخام که تا یکی دو سال تو خرج اساسی نیوفته

اینجا جاش نیست دوست عزیز
تاپیک مشاوره بزنید ضمن اینکه با جستجو در سایت می تونید ببینید که ده ها صفحه نوشته در باره مقایسه این دو موتور وجود داره

مهردادی
28-11-1396, 03:54 قبل از ظهر
سلام خدمت دوستان چرا اینجا انقدر ستوکوره یه سوال داشتم کسی میتونه در مورد ug4کردن 220توضیح بده ممنون میشم

s.mm
28-11-1396, 01:52 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان چرا اینجا انقدر ستوکوره یه سوال داشتم کسی میتونه در مورد ug4کردن 220توضیح بده ممنون میشم

فلاپ باید برداشته بشه
پایه وسط فلاپ باید با فرز بریده بشه
دو تا گوشواره برای چراغاش + کل چراغ ها باید خریداری بشه یعنی با راهنما
الان 220 بدون فلاپ اومده کله خفاشی می تونید بخرید.
برداشتن فلاپ این موتور فقط دردسره

نیما نادری
28-11-1396, 08:52 بعد از ظهر
220 sخیلی خوبه لامصب اگر ان اس نداشتم و سی اف در شرف خرید میخریدم گ

Seyed.mahdi
29-11-1396, 05:43 قبل از ظهر
من که به شخصه ۲۲۰ رو با فلاپ هاش دوست دارم.

ابهت و پایداری خیلی بهتری داره

نور چراغ جلو هم که دیگه نگو. واقعا با هیچ موتور دیگه ای قابل مقایسه نیست

mogrem
30-11-1396, 06:51 قبل از ظهر
220 sخیلی خوبه لامصب اگر ان اس نداشتم و سی اف در شرف خرید میخریدم گ

من مدتی هستش یه دونه خریدم یه خورده هم تغییر دادم و وزن موتور رو هم حسابی اوردم پایین در حد ان اس راه میره کلی هم خرج کردم براش و عالی هستش بدون فلاپ به تظر من خیلی خوشگل تر هستش

vivabayern
30-11-1396, 02:29 بعد از ظهر
من انواع و اقسام روشهارو امتحان کردم روی ۲۲۰ و در آخر به این نتیجه رسیدم که بهتره به هیچ جاش دست نزنی و فقط بموقع آچارکشی کنی تا لرزشهاش کم بشه . طرح فلاپ دارش به نظر هم زیبا تره و هم پایداریش بیشتره و البته چراغ پرنورش که در حد یک ماشین معمولی نور تولید میکنه !!!! برای شتابش کار خاصی نمیشه کرد تا به ان اس برسه اما یکبار بصورت موقتی لاستیک ۱۱۰ روش انداختم شتابش از ان اس هم بیشتر شده بود ! اما سرعتش کمتر ! دوباره لاستیکشو بزرگتر کردم الان شتابش از ان اس کمتره اما سرعتش کمی بیشتره . به نظرم مشکل شتاب و سرعت نداره و فقط لرزشهای اضافی داره که باید رفعش کرد .

s.mm
30-11-1396, 06:35 بعد از ظهر
من انواع و اقسام روشهارو امتحان کردم روی ۲۲۰ و در آخر به این نتیجه رسیدم که بهتره به هیچ جاش دست نزنی و فقط بموقع آچارکشی کنی تا لرزشهاش کم بشه . طرح فلاپ دارش به نظر هم زیبا تره و هم پایداریش بیشتره و البته چراغ پرنورش که در حد یک ماشین معمولی نور تولید میکنه !!!! برای شتابش کار خاصی نمیشه کرد تا به ان اس برسه اما یکبار بصورت موقتی لاستیک ۱۱۰ روش انداختم شتابش از ان اس هم بیشتر شده بود ! اما سرعتش کمتر ! دوباره لاستیکشو بزرگتر کردم الان شتابش از ان اس کمتره اما سرعتش کمی بیشتره . به نظرم مشکل شتاب و سرعت نداره و فقط لرزشهای اضافی داره که باید رفعش کرد .
بنده مشکل لرزش ندیدم یعنی تا حالا در باره باجاج ندیدم کسی بگه لرزش آزار دهنده داره
ولی بالاخره موتور روشن میلرزه دیگه، ولی اپاچی لرزشش واقعا زیاده به این معنی که وقتی از روی باجاج میشینی روی آپاچی اولین چیزی که حس می کنی لرزشش هست.
من مشکل وز وز فلاپ دیدم و شنیدم اما مشکل لرزش نه

vivabayern
30-11-1396, 08:06 بعد از ظهر
بنده مشکل لرزش ندیدم یعنی تا حالا در باره باجاج ندیدم کسی بگه لرزش آزار دهنده داره
ولی بالاخره موتور روشن میلرزه دیگه، ولی اپاچی لرزشش واقعا زیاده به این معنی که وقتی از روی باجاج میشینی روی آپاچی اولین چیزی که حس می کنی لرزشش هست.
من مشکل وز وز فلاپ دیدم و شنیدم اما مشکل لرزش نه
درمورد آپاچی کاملا با شما موافقم . درمورد پالس 220 فلاپهاش به ویز ویز میوفته و زمانیکه زیاد گاز بدی بعلت شل شدن پیچ و مهره هاش کمی لرزش هم پیدا میکنه و خیلی از سایتهای تخصصی موتور همینو ایراد 220 میدونن و کافیه کلمه ی pulsar 220 vibration problem رو در یوتیوب یا گوگل سرچ بزنید . من همین الان موتور زیر پام 220 هست و هم فلاپهاش ویز ویز داره و هم کمی لرزش اما نه به اندازه ی آپاچی . ان اس داشتم خداییش هیچ لرزشی نداشت . آر اس هم تا حدودی مشکل صدا دادن فلاپ داره

s.mm
02-12-1396, 06:32 بعد از ظهر
درمورد آپاچی کاملا با شما موافقم . درمورد پالس 220 فلاپهاش به ویز ویز میوفته و زمانیکه زیاد گاز بدی بعلت شل شدن پیچ و مهره هاش کمی لرزش هم پیدا میکنه و خیلی از سایتهای تخصصی موتور همینو ایراد 220 میدونن و کافیه کلمه ی pulsar 220 vibration problem رو در یوتیوب یا گوگل سرچ بزنید . من همین الان موتور زیر پام 220 هست و هم فلاپهاش ویز ویز داره و هم کمی لرزش اما نه به اندازه ی آپاچی . ان اس داشتم خداییش هیچ لرزشی نداشت . آر اس هم تا حدودی مشکل صدا دادن فلاپ داره
نینجا 250 30 میلیونی هم فلاپپ هاش وز وز داره در برخی موراد
فلاپ های موتور رو باز کنید همه ی لبه ها رو چسب دو طرفه بزنید ولی روکش اینطرفش رو نکنید صدای وز وز کاملا برطرف میشه
من روی موتور خودم شخصا اینکارو کردم و نتیجه گرفتم اینها که می گم تئوری یا شنیده از دهان این و اون نیست

vivabayern
17-12-1396, 08:03 بعد از ظهر
راهنماهای جلوی 220 رو عوض کردم راهنمای ان اس و صافی بنزین پراید گذاشتم :gigglesmile:

صندلی ترک نشین 220 مشکل لیز خوردن به سمت جلو داره که با اضافه کردن یک تیکه قسمت جلوش مشکل برطرف شد :24:

Seyed.mahdi
18-12-1396, 09:39 بعد از ظهر
سلام

راهنما ها قشنگ شدن. ولی راهنماهای پالس های یو جی فور از ان اس نور بیشتری دارن.

برای زین هم حرکت خوبی زدید. منم این حرکت رو می خواستم رو ۲۲۰ بزنم که دیگه وقت نشد.

فقط بهتره یه روکش زین خوشگل بندازید که خیلی بهتر دیده بشه.

۲۲۰ واقعا موتور بی نظیریه. باور کنید هنوزم بعضی مواقع هوایی میشم ان اس رو بفروشم ۲۲۰ سفید مشکی بگیرم.
شتاب اولیه، ثانویه همه عالی. رو پل حافظ تو سرعت بالا با ۲۲۰ انداخته بودم هر چی گاز دادم نرسیدم بهش. البته دور هم نشدم.

نورش که لامصب اندازه پراید که هیچ، اندازه ۲۰۶ نور داره.

فقط با وجود کمک های بهتر در عقب، راحتی ان اس رو نداره. چه در سرعت چه در ترافیک.

البته مزیت اصلیش در نرمی، برای ترک نشین هست که کوبش های ان اس و نداره. من ترک ان اس نشسته بودم تو چاله های بزرگ چنان میکوبید که قشنگ به کمر ضربه وارد میشد. البته برا راکب اینجوری نیست. فقط ترک نشین.

ولی ترک ۲۲۰ خیلی نرم و راحته عین بنز:gigglesmile:

صدای وز وز هم متاسفانه داره. موتور من صفر بود از همون اول وز وز داشت دیگه وقت نشد بدم صدا گیری.

باک و مصرف سوختش هم انصافا خیلی از ان اس و آر اس بهتره. ۱۵ لیتر خوشگل جا میشه کم مصرف تر هم هست. ان اس ۱۱ تا به زور.

vivabayern
18-12-1396, 10:42 بعد از ظهر
سلام

راهنما ها قشنگ شدن. ولی راهنماهای پالس های یو جی فور از ان اس نور بیشتری دارن.

برای زین هم حرکت خوبی زدید. منم این حرکت رو می خواستم رو ۲۲۰ بزنم که دیگه وقت نشد.

فقط بهتره یه روکش زین خوشگل بندازید که خیلی بهتر دیده بشه.

۲۲۰ واقعا موتور بی نظیریه. باور کنید هنوزم بعضی مواقع هوایی میشم ان اس رو بفروشم ۲۲۰ سفید مشکی بگیرم.
شتاب اولیه، ثانویه همه عالی. رو پل حافظ تو سرعت بالا با ۲۲۰ انداخته بودم هر چی گاز دادم نرسیدم بهش. البته دور هم نشدم.

نورش که لامصب اندازه پراید که هیچ، اندازه ۲۰۶ نور داره.

فقط با وجود کمک های بهتر در عقب، راحتی ان اس رو نداره. چه در سرعت چه در ترافیک.

البته مزیت اصلیش در نرمی، برای ترک نشین هست که کوبش های ان اس و نداره. من ترک ان اس نشسته بودم تو چاله های بزرگ چنان میکوبید که قشنگ به کمر ضربه وارد میشد. البته برا راکب اینجوری نیست. فقط ترک نشین.

ولی ترک ۲۲۰ خیلی نرم و راحته عین بنز:gigglesmile:

صدای وز وز هم متاسفانه داره. موتور من صفر بود از همون اول وز وز داشت دیگه وقت نشد بدم صدا گیری.

باک و مصرف سوختش هم انصافا خیلی از ان اس و آر اس بهتره. ۱۵ لیتر خوشگل جا میشه کم مصرف تر هم هست. ان اس ۱۱ تا به زور.

داداش منم با هر دو موتور خاطرات خوبی دارم و از سواری هر دوشون لذت بردم و شتاب و هندلینگ عالیه ان اس هنوز یادم نرفته با اینکه وزنش سبک هم نیست اما خیلی راحت میشد باهاش مانور بدم . من شمال زندگی میکنم خیلی وقتها باهاش جاده های جنگلی و کوهستانی میرفتم و بدون مشکل خاصی سواری لذت بخشی داشت زمانیکه راننده بودم به هیچ وجه احساس خستگی نمیکردم اما وقتی ترک موتور مینشستم بعد 20 دقیقه احساس خستگی میکردم . الان با 220 همون جاده هارو میرم وقتی دو ترک باشم جک موتور تو دست اندازها برخی مواقع به زمین میگیره ! اما ترک خوبی برای هر دو سرنشین داره و رانندگیش توی شب هم بدلیل چراغ پر نورش راحته . مصرف سوختش هم واقعا خوبه . رخش هم در کل بد نیست اما اگزوزش تو ذوق میزنه و فلاپهاش از نیمرخ جالب نیست و خیلی موتور رو دراز نشون میده . وز وز فلاپها قابل حله و الان موتورم هیج صدایی از فلاپهاش در نمیاد با استفاده از کار گذاشتن لاستیک تیوب در برخی درزها. طراحی ان اس واقعا شاهکاریه برا خودش . بعضی وقتها تو مخم مبره یدونه از این 220 های جدید بدون فلاپ بگیرم که در هند به 220 اس معروفن اما باز پشیمون میشم . اگه کسی از دوستان تجربه ی سواری با اون موتور رو داره بیاد توضیح بده با توجه به تنوع گزینه ها ارزششو داره یکی بگیرم ؟

Seyed.mahdi
18-12-1396, 11:34 بعد از ظهر
بنده تجربه سواری با ۲۲۰ اس رو ندارم ولی با توجه به یکی بودن فلاپ هاش با ۱۸۰ میتونم بگم خرید ۲۲۰ اس اشتباهه برای کسی که ۲۲۰ فلاپ دار داره.
چون تو سرعت بالا اصلا عملکرد خوبی نداره. فکر نکنید مثل ان اس میشه ها. ان اس خیلی پایدار تره و چیزه زیادی از ۲۲۰ کم نداره. ولی ۱۸۰ نمیدونم چرا اصلا تو سرعت مناسب نیست. البته من چراغ گرد داشتم ۱۲۰ میرفتم خیلی وحشتناک میشد.

رخش هم که خوشم نمیاد اصلا. ۲۲۰ معمولی رو خیلی بیشتر دوست دارم. البته این سلیقه ایه.

بنظرم ۲۲۰ های سفید مشکی فلاپ اصلی حرف ندارن خیلی زیباست.

اگزوزش هم آدم رو یاد اگزوز سی بی ۱۳۰۰ میندازه:gigglesmile:. میشه با یه اگزوز اکرو بی صدا عوض کرد که جمع و جور و زیباست.

mogrem
19-12-1396, 03:21 قبل از ظهر
داداش منم با هر دو موتور خاطرات خوبی دارم و از سواری هر دوشون لذت بردم و شتاب و هندلینگ عالیه ان اس هنوز یادم نرفته با اینکه وزنش سبک هم نیست اما خیلی راحت میشد باهاش مانور بدم . من شمال زندگی میکنم خیلی وقتها باهاش جاده های جنگلی و کوهستانی میرفتم و بدون مشکل خاصی سواری لذت بخشی داشت زمانیکه راننده بودم به هیچ وجه احساس خستگی نمیکردم اما وقتی ترک موتور مینشستم بعد 20 دقیقه احساس خستگی میکردم . الان با 220 همون جاده هارو میرم وقتی دو ترک باشم جک موتور تو دست اندازها برخی مواقع به زمین میگیره ! اما ترک خوبی برای هر دو سرنشین داره و رانندگیش توی شب هم بدلیل چراغ پر نورش راحته . مصرف سوختش هم واقعا خوبه . رخش هم در کل بد نیست اما اگزوزش تو ذوق میزنه و فلاپهاش از نیمرخ جالب نیست و خیلی موتور رو دراز نشون میده . وز وز فلاپها قابل حله و الان موتورم هیج صدایی از فلاپهاش در نمیاد با استفاده از کار گذاشتن لاستیک تیوب در برخی درزها. طراحی ان اس واقعا شاهکاریه برا خودش . بعضی وقتها تو مخم مبره یدونه از این 220 های جدید بدون فلاپ بگیرم که در هند به 220 اس معروفن اما باز پشیمون میشم . اگه کسی از دوستان تجربه ی سواری با اون موتور رو داره بیاد توضیح بده با توجه به تنوع گزینه ها ارزششو داره یکی بگیرم ؟

سلام شما کجای شمال هستین من بابلسر هستم منم 220 دارم

aidin m
19-12-1396, 06:05 قبل از ظهر
راهنماهای جلوی 220 رو عوض کردم راهنمای ان اس و صافی بنزین پراید گذاشتم :gigglesmile:

صندلی ترک نشین 220 مشکل لیز خوردن به سمت جلو داره که با اضافه کردن یک تیکه قسمت جلوش مشکل برطرف شد :24:

داداش من از پالس 220 اصلا خوشم نمیومد مخصوصا کنسول جلوش
ولی جدا ميگم عکس موتور شمارو دیدم نظرم عوض شد خیلی قشنگه چرخش برات بچرخه و همیشه به خوشی سوار شی 220 يه موتور کم خرج پر قدرت و سرعت و ساده و مطمئن با قیمت مناسبتر نسبت به آن اس هست

s.mm
19-12-1396, 09:26 قبل از ظهر
داداش من از پالس 220 اصلا خوشم نمیومد مخصوصا کنسول جلوش
ولی جدا ميگم عکس موتور شمارو دیدم نظرم عوض شد خیلی قشنگه چرخش برات بچرخه و همیشه به خوشی سوار شی 220 يه موتور کم خرج پر قدرت و سرعت و ساده و مطمئن با قیمت مناسبتر نسبت به آن اس هست

من عکسی نمی بینم چرا!

با موبایل باز کردم نشون داد
خوب شده ولی روکش زین رو فنری بنداز خیلی خوبه برای تابستون

vivabayern
19-12-1396, 11:00 قبل از ظهر
سلام شما کجای شمال هستین من بابلسر هستم منم 220 دارم
داداش من از گلستان گنبد کاووس هستم اما مازندران قائمشهر زیاد فامیل داریم و عید با ان اس اونجا رفتم تابستان هم با ۲۲۰ قائمشهر رفتم همچنین بابل خونه رفیقم رفتم با موتور دو ترک تا بابلسر هم اومدیم . چند روز دیگه تعطیلات عید بازم با ۲۲۰ میام قائمشهر و بابلسر :bunnyearsmiley: . (البته ماشین هم دارم اما لذت موتور سواری چیز دیگست )

Seyed.mahdi
19-12-1396, 02:37 بعد از ظهر
آقا سجاد هم از ۲۲۰ سواران شمال هست نمیدونم چرا کم پیدا شده.

مهردادی
01-01-1397, 07:04 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان من یه دو روز یه ۲۲۰مدل۹۲ خریدم العان میخام روغنشو عوض کنم تو تایپ بچه ها خوندم نوشتن روغن ۱/۲۰۰ بریزین با چی اندازه این ۲۰۰سیسی بگیرم ولاستیک mrf به نظرتون خوبه بندازم چه سایزی بندازم ممنون میشم راهنمای کنید

vivabayern
01-01-1397, 07:32 بعد از ظهر
داداش اگه خودت میخوای خودت روغنشو عوض کنی یک ظرف ۲۰۰ سیسی بگیر یا یک نوشابه پلاستیکی کوچیک بگیر ۲۵۰ سیسی حجم داره تقریبا ، توصیه میکنم از روغن ۲۰-۵۰ بهران سوپر پیشتاز استفاده کنی . لاستیک جلو 17-90/90 و لاستیک عقب 17-120/80 سایز فبریکش هست یا به عبارتی جلو ۹۰ و عقب ۱۲۰ هست . MRF خوبه هندی هست اما میتونی از همین لاستیکهای ایران یاسا هم استفاده کنی که هم کیفیت خوبی داره و قیمت مناسبتری داره و صدالبته حمایت از کالای ایرانی هم هست و خودم دارم استفاده میکنم و کاملا راضی ام . فیلتر هوا رو هم بشور و تمیزش کن و شمع هارو هم اگه NGK ایریدیوم سوزنی بندازی عالی میشه .

مهردادی
02-01-1397, 07:57 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان اقا ما دیروز رفتیم روغن موتور عوض کردیم بعد ۲ ساعت دور زدن اوردم گزاشتم خونه که بعدش دیدم داره از زیر پیچ کارتل داره روغن میده گفتم لابد چیزیش نیست از واشر پیچش باید عوض بشه حالا امروز بردم پیش مکانیک باز کرد عوض کرد باز روغن میداد بعد موتورو خوبوند رو
زمین دید کارتل از بغل پیچ ترک داره وروغن از اون جا میره حالا چیکارش کنم درس میشه یا باید کارتل عوض بشه حالا چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

vivabayern
02-01-1397, 10:53 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان اقا ما دیروز رفتیم روغن موتور عوض کردیم بعد ۲ ساعت دور زدن اوردم گزاشتم خونه که بعدش دیدم داره از زیر پیچ کارتل داره روغن میده گفتم لابد چیزیش نیست از واشر پیچش باید عوض بشه حالا امروز بردم پیش مکانیک باز کرد عوض کرد باز روغن میداد بعد موتورو خوبوند رو
زمین دید کارتل از بغل پیچ ترک داره وروغن از اون جا میره حالا چیکارش کنم درس میشه یا باید کارتل عوض بشه حالا چیکار کنم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

نه داداش جای نگرانی نیست . احتمالا از طریق باز کردن پیچ کارتل روغن رو تخلیه کرده و بعدش کمی زیادی پیچ رو سفت کرده که باعث ترک خوردن کارتل از کنار پیچ شده . این مشکل برای موتور منم پیش اومد . با چسب هل اونجارو خوب ترمیمش کن حله و دیگه روغن رو فقط با ساکشن تخلیه کن. وگرنه اگه کارتل وسط که شماره تنه روش حک شده باشه باید تا آخرین پیچ موتورو باز کنی کارتلشو عوض کنی اونم به همراه هزینه راهنمایی رانندگی بابت حک کردن دوباره شماره تنه روی کارتل جدید !!! خریدن موتور مدل پایین این مشکلاتم داره .

مهردادی
02-01-1397, 11:19 بعد از ظهر
ممنون از راهنمایت داداش چه جوری با چه چسبی بچسبونم بعد روش تخلیه با ساکشن چه جوری

vivabayern
03-01-1397, 12:22 قبل از ظهر
ممنون از راهنمایت داداش چه جوری با چه چسبی بچسبونم بعد روش تخلیه با ساکشن چه جوری

ساکشن وسیله ای هست که تعویض روغنی ها با اون روغن رو از موتور میکشن بیرون

با استفاده از چسب دوقلوی هل میتونی ترکهای پوسته موتور رو ترمیم کنی و روش کار هم بسیار ساده هست کافیه از همونجا که میخری بپرسی . فقط قبلش روغن موتور رو توی یک ظرف خالی کن و محل ترک خوده رو خوب با بنزین تمیز و خشک کن چرب و روغنی نباشه و بعدش چسب بزن بذار خشک شه ( نیم ساعتی ممکنه طول بکشه تا خودشو خوب بگیره ) در انتها میتونی دوباره روغن رو داخل موتور بریزی

مهردادی
03-01-1397, 01:05 قبل از ظهر
ممنون که زود راهنمای میکنی فقط از بیرون پوسته چسب برنم کافیه یا دور پیچ هم چسب بزنم ببندم
یعنی اگه شما کمک نمیکردی نمیدونستم چه باید کرد داشتم دغ میکردم

vivabayern
03-01-1397, 10:33 قبل از ظهر
ممنون که زود راهنمای میکنی فقط از بیرون پوسته چسب برنم کافیه یا دور پیچ هم چسب بزنم ببندم
یعنی اگه شما کمک نمیکردی نمیدونستم چه باید کرد داشتم دغ میکردم

فقط از بیرون کافیه . تمام ترک تا جاییکه به پیچ میرسه چسب بزن

vivabayern
12-01-1397, 07:56 بعد از ظهر
امروز یه دوری با موتور تو جاده زدم و یک کلیپ 3 دقیقه ای 18 مگابایتی برای دوستداران درست کردم که اینجا لینکشو قرار میدم دانلود کنید

Seyed.mahdi
14-01-1397, 12:03 بعد از ظهر
امروز یه دوری با موتور تو جاده زدم و یک کلیپ 3 دقیقه ای 18 مگابایتی برای دوستداران درست کردم که اینجا لینکشو قرار میدم دانلود کنید

چقدر فوق العاده بود طبیعت اونجا
کجاست؟

vivabayern
14-01-1397, 01:55 بعد از ظهر
چقدر فوق العاده بود طبیعت اونجا
کجاست؟
اینموقع سال طبیعت این منطقه زیبایی خاصی داره . جاده جنگل گلستان هست .

Seyed.mahdi
15-01-1397, 11:48 بعد از ظهر
سلام

امروز با رفیقم رفتیم و از سبلان یه ۲۲۰ سفید مشکی ۹۵ معامله کردیم.
یه چند کیلومتری من روندمش که بعد از یک سال دوباره به عشقم رسیدم :gigglesmile:

تا الان شک داشتم ولی الان دیگه یقین دارم که ۲۲۰ کاملا موتور نرم تریه نسبت به ان اس. هم کمک جلو و هم عقب.
شتابش به ان اس نمیرسه تا ۸۰ تا ان اس شتاب بهتری داره اما بالای ۸۰ پالس ۲۲۰ بهتر پر میکنه.

تو سرعت ۱۰۰ و دنده پنج فشار بیشتری روشه نسبت به سرعت مشابه دنده ۶ در ان اس.
قدرت مانور در سرعت بالا زیاد نیست و هندلینگش اصلا به ان اس نمیرسه.
فرمون از ان اس پایین تره و رِیسی تره و طبیعتا کمی بیشتر خسته میکنه البته نرمیش رو هم باید در نظر گرفت که از ان اس بهتره.
زین کاملا پایین تری داره نسبت به ان اس. البته زین بلند ان اس فکر میکنم باعث بیشتر شدن قدرت مانور شده.

vivabayern
16-01-1397, 12:10 قبل از ظهر
کاملا تایید میکنم . ان اس گیربکس فوق العاده بهتری داره و انجینش بی صداتر و با کیفیتتر هست فقط کاش چراغ 220 رو هم براش میذاشتن و سه شمع نمیزدن و یه طوری تک شمعش میکردن . افزایش تعداد شمع روشی نیست که کمپانیهای معتبر برای افزایش قدرت موتور تک سیلندر استفاده کنن اما باجاج تکنولوژی پایینتری داره برای همین مجبوره با افزایش تعداد شمع اینکارو بکنه . نرمیه زیاد کمک جلوی 220 و ان اس ایراد محسوب میشه که موقع ترمز زدن جلوی موتور زیادی میره پایین . چند روز پیش روی کی تی ام دوک 200 نشستم کاملا با کیفیت تر از محصولات هند هست هرچند که خودشم در هند مونتاژ میکنه .

Seyed.mahdi
21-01-1397, 12:13 قبل از ظهر
سلام خدمت رفقا

دعا برای اعضای محترم پرشین موتور روی سالار جاده ها:gigglesmile:

amir71
27-01-1397, 05:04 بعد از ظهر
سلام دوستان
در حال حاضر با این شرایط بازار بنظرتون ارزش داره یه 220 در حد صفر بگیریم یا نه؟
شنیدم سری اس هم اومده کسی اطلاع داره تو بازار اومده یا نه اگه اومده صفرش چقدره؟
ممنون

vivabayern
27-01-1397, 06:12 بعد از ظهر
سلام دوستان
در حال حاضر با این شرایط بازار بنظرتون ارزش داره یه 220 در حد صفر بگیریم یا نه؟
شنیدم سری اس هم اومده کسی اطلاع داره تو بازار اومده یا نه اگه اومده صفرش چقدره؟
ممنون
اگه میخوای منتظر بمونی تا شرایط بازار بهتر بشه به نظرم تو این مملکت هیچوقت ارزانی نداریم و ممکنه بدتر هم بشه پس اگه طالب این موتور هستی بهتره در حد صفر بخری که افت قیمتشم داشته . حالا اینکه مدل S بخری یا F بستگی به سلیقه ی خودت داره تنها فرقشون کنسولش هست . من به شخصه از ظاهر S بیشتر خوشم میاد اما خودم F دارم و زیاد از کنسولش خوشم نمیاد .

amir71
27-01-1397, 11:11 بعد از ظهر
اگه میخوای منتظر بمونی تا شرایط بازار بهتر بشه به نظرم تو این مملکت هیچوقت ارزانی نداریم و ممکنه بدتر هم بشه پس اگه طالب این موتور هستی بهتره در حد صفر بخری که افت قیمتشم داشته . حالا اینکه مدل S بخری یا F بستگی به سلیقه ی خودت داره تنها فرقشون کنسولش هست . من به شخصه از ظاهر S بیشتر خوشم میاد اما خودم F دارم و زیاد از کنسولش خوشم نمیاد .

ممنون دوست عزیز. از قیمت صفرش اطلاع ندارید چقدره مدل s؟

vivabayern
28-01-1397, 07:00 قبل از ظهر

نه داداش قیمت ندارم . اما هم S و هم F در گمرک تهران موجود هست .قبلا که تو رنج ۷ تومن بود . الان با این وضع بازار شاید حدود ۸ باشه صفرش .

amir71
28-01-1397, 09:09 قبل از ظهر
نه داداش قیمت ندارم . اما هم S و هم F در گمرک تهران موجود هست .قبلا که تو رنج ۷ تومن بود . الان با این وضع بازار شاید حدود ۸ باشه صفرش .

ممنون از پاسختون

Seyed.mahdi
28-01-1397, 08:36 بعد از ظهر
پالس ۲۲۰ قیمت ۸۵۰۰ تومن هست

amir71
29-01-1397, 08:09 قبل از ظهر
پالس ۲۲۰ قیمت ۸۵۰۰ تومن هست

سری F یا S؟ مدل 97 هست؟
ممنون

Seyed.mahdi
30-01-1397, 04:25 قبل از ظهر
سری F یا S؟ مدل 97 هست؟
ممنون

بنده قیمت اف رو دارم ولی فک کنم تو یه رنج هستن تازه اگه اس یه ۱۰۰ تومن اینطورا گرون تر نباشه.
مدل هم مدل ۹۵ والسلام. بالاتر نداره.

vivabayern
30-01-1397, 08:42 قبل از ظهر
مدل ۹۵ تو ایران آخرین مدلشه که همون ۲۰۱۶ جهانی هست اما جدیدا محصولات ۲۰۱۷ و ۲۰۱۸ کمی تفاوت دارن که به استاندارد BS4 مجهز شدن و رنگ کیلومترش آبی شده و رنگ اگزوز بعد از گلویی مشکی شده و درکل کمی ضعیفتر از سری قبل شده و تا الان که وارد ایران نشدن . به نظرم جای خالیه یک ۲۵۰ در محصولات باجاج حس میشه .

s.mm
30-01-1397, 06:24 بعد از ظهر

قیمت s توی بازار 8500 هست ولی اگه بگردید شاید ارزون تر هم بتونید گیر بیارید ولی توی دیوار بگردید در حدش راحت 6200 گیر میاد
من خودم پس از F مدل S خریدم عالیه

Seyed.mahdi
30-01-1397, 11:41 بعد از ظهر
سلام

این مدل جدیداش که تو رنگ اگزوز و بدنه و آمپر تفاوت داره چرا فرمودید ضعیف تره؟! فرقی نداره با قبلیاش.
در کل که فعلا پرونده ۲۲۰ تو ایران بسته شده تا ببینیم بالاخره انژکتور روش میزارن یا نه.

داداش s.mm اسم شریفتون رو بفرمایید؟
میگم ۲۲۰ اس سواریش چطوره نسبت به اف؟

ولی روی ۲۲۰ اس باید با نور ۲۲۰ اف خدافظی کردا. نور اون یه چیز دیگس.

mogrem
31-01-1397, 06:40 قبل از ظهر
اولین فرقی که تو مدل های جدید دیدم دور موتور تو 9500 وارد رد لاین میشه و تعقیرات رنگ بندی هستش و اینکه حجم روغن هم 50 سی سی کم شده به 1100 سی سی رسیده تو کلیپ های که تو یوتیوپ دیدم هیچ کس نگفت که این موتور ضعیف تر شده نصبت به قبل

- - - Updated - - -

یه چیز دیگه هم که تو یوتیوپ دیدم اکثرا موتور سوار های هندی برای 220 از روغن موتور موتول استفاده میکردن و میگفتن که موتور خیلی بهتر کار میکنه

vivabayern
31-01-1397, 08:41 قبل از ظهر
دوستان قطعا ۲۲۰ سری ۲۰۱۷ که به BS4 معروفن و رنگ پوسته انجنینشون هم خاکستری هست ضعیفتر از سری قدیم هست . اگه مشخصاتشو بخونین قدرتش ۲۰/۹۳ اسب بخار شده که قبلا ۲۱/۰۵ بود و گشتاورش هم ۱۸/۵۵ شده درحالیکه سری قبلش ۱۹/۱۲ هست و اینکه عملکرد کیلومترش مثل ان اس شده . چندین کلیپ دیدم سری قدیم و جدید رو مقایسه کردن و به این نکته که سری قدیم قدرت بیشتری داره اشاره کردن . اما تو یک کلیپ اشاره کرد که گیربکس سری جدید عملکرد نرمتر و بهتری داره .

این از مشخصاتش

اینم دو تا کلیپ از مقایسه شون

s.mm
31-01-1397, 10:54 قبل از ظهر
دوستان قطعا ۲۲۰ سری ۲۰۱۷ که به BS4 معروفن و رنگ پوسته انجنینشون هم خاکستری هست ضعیفتر از سری قدیم هست . اگه مشخصاتشو بخونین قدرتش ۲۰/۹۳ اسب بخار شده که قبلا ۲۱/۰۵ بود و گشتاورش هم ۱۸/۵۵ شده درحالیکه سری قبلش ۱۹/۱۲ هست و اینکه عملکرد کیلومترش مثل ان اس شده . چندین کلیپ دیدم سری قدیم و جدید رو مقایسه کردن و به این نکته که سری قدیم قدرت بیشتری داره اشاره کردن . اما تو یک کلیپ اشاره کرد که گیربکس سری جدید عملکرد نرمتر و بهتری داره .

این از مشخصاتش

اینم دو تا کلیپ از مقایسه شون

BS4 یک استاندارد زیست محیطی برای کاهش آلایندگیه و احتمالا معادل یورو 4 باشه یعنی ورژن هندی استاندارد های آلایندگی اروپایی
کاهش قدرت هم می تونه برای این مورد باشه ولی به نظر بنده چشم گیر نخواهد بود و اگر بیاد ایران میشه راحت این مشکل رو حل کرد

- - - Updated - - -

BS4 یک استاندارد زیست محیطی برای کاهش آلایندگیه و احتمالا معادل یورو 4 باشه یعنی ورژن هندی استاندارد های آلایندگی اروپایی
کاهش قدرت هم می تونه برای این مورد باشه ولی به نظر بنده چشم گیر نخواهد بود و اگر بیاد ایران میشه راحت این مشکل رو حل کرد

سلام

این مدل جدیداش که تو رنگ اگزوز و بدنه و آمپر تفاوت داره چرا فرمودید ضعیف تره؟! فرقی نداره با قبلیاش.
در کل که فعلا پرونده ۲۲۰ تو ایران بسته شده تا ببینیم بالاخره انژکتور روش میزارن یا نه.

داداش s.mm اسم شریفتون رو بفرمایید؟
میگم ۲۲۰ اس سواریش چطوره نسبت به اف؟

ولی روی ۲۲۰ اس باید با نور ۲۲۰ اف خدافظی کردا. نور اون یه چیز دیگس.

همون s.mm یا سعید

سواریش عالیه خیلی تو دست، احساس می کنم زاویه گردش فرمونش بیشتر شده، ترمز های خیلی خوبی داره
راهنماهاش تایمر دارند به جای سنسر گردش فرمون
اگه خواستی شمارتو بده یه قرار بذاریم موتور هارو تست کنیم یه درگ هم بزنیم

vivabayern
31-01-1397, 04:01 بعد از ظهر
داداش گفتی درگ دیروز دو ترک تو جاده داشتم میرفتم یک ان اس ۲۰۰ تک سرنشین به قصد کورس از کنارم رد شد منم پشت سرش گاز دادم بهش رسیدم بنده خدا خودشو خم کرده بود اما باز هم زیاد فرقی نداشت و منم کمی خودمو خم کردم بهش رسیدم اما نمیتونستم ازش سبقت بگیرم و رفیقم همش داد میزد تند نرو و رو مخ بود بیخیال شدم . باد مخالف بود و سرعتم ۱۲۸ . البته در شرایط بدون باد ۲ ترک ۱۴۵ هم رفتم و تاپ اسپیدم تکی بصورت بخواب معمولا ۱۵۰ تا و رکوردم ۱۶۴ در سرپایینی بعلاوه باد موافق که داشت پرواز میکرد :gigglesmile:

Seyed.mahdi
31-01-1397, 04:49 بعد از ظهر
سلام

من چند وقت پیشا با ۲۲۰ رفیقم سرعتمون رو یکی کردیم جالبه بر عکس اون چیزی که دوستان میگفتن، ان اس سرعت کمتری رو نشون میداد. برام خیلی جالب بود.
تا سرعت حدود ۵۰-۶۰ تفاوتی نداشت اما رو سرعت حدود ۹۰ تا، ۳-۴ تا ۲۲۰ بیشتر نشون میداد!

آقا سعید شما کجای تهران تشریف دارید؟
این شماره منه ولی معلوم نمیکنه کجای تهران باشم تو طول روز.
۰۹۳۶۱۱۰۳۵۰

vivabayern
31-01-1397, 05:03 بعد از ظهر
سید جان دفعه بعد که با دوستام بیرون رفتم یکبار برای همیشه فیلم میگیرم میذارم نتایجشو خودت ببین . تو سرعت نهایی ۱۰ تا ان اس دوستام بالاتر نشون میدن در سرعت مساوی . البته یکبار با یک ماشین انداختم طرف تعجب کرده بود چطور پا به پاش میرفتم ! البته ماشین قطعا بیشتر میتونست بره اما تا همونجاش هم براش عجیب بود و ۲۲۰ دیگه ای جز موتور خودمو تست نکردم و برخی دوستان میگن فقط موتور تو اینطور راه میره و بقیشون اینطور نیستن . حتی یکبار لاستیک عقب رو یک سایز کوچکتر انداختم و چون سبکتر شده بود شتابش بالاتر رفته بود و از ان اس هم بیشتر شده بود اما در سرعت نهایی ان اس جلو میزد و دوباره سایز خودشو انداختم کمی شروعش کند هست اما یکنواخت خوب میره و واقعا تو سرعت های بالا مشخصه موتورم داره خوب راه میره با توجه به تکنوژی پایین هندیش . با ان اس که میرفتم شتابش بطور محسوس بالاتر بود مخصوصا موقع سبقت گرفتن دنده ۴ و ۵ خوب خودشو نشون میداد اما دنده ۶ تاثیر کمتری داشت و خیلی وقتها برای اینکه سرعتم بالاتر بره به ۵ معکوس میکشیدم اما در ۲۲۰ دنده آخرش که ۵ هست هم خوب پر میشه اما فشار خیلی زیادی روشه برعکس ان اس که بدون فشار زیاد میرفت پس بازم ان اس بهتره چون مگه چقدر پیش میاد تا ته موتورو گاز بدیم ! مهم شتاب و نرمی و کیفیت انجین و گیربکس هست که ان اس بوضوح بهتره و درصورتیکه مدل ترمز ABS دارش وارد بازار بشه خیلی برام وسوسه کننده هست مخصوصا با این رنگهای زیباش .

اینم کلیپ موتورم که تو سایت آپارات گذاشتم

اینم تست کیلومتر 220 سری جدید که به گفته صاحبش 149 تا سرعتش بوده اما ببینید جی پی اس چقدر ثبت کرده ...

aidin tvs
01-02-1397, 04:00 بعد از ظهر
دیدم داداش تو اپارات ماشالاه داشت خداییش ۱۵۳ تا
جاده چطوری بود کفی بود یا شیب داشت؟

vivabayern
01-02-1397, 06:06 بعد از ظهر
دیدم داداش تو اپارات ماشالاه داشت خداییش ۱۵۳ تا
جاده چطوری بود کفی بود یا شیب داشت؟

جاده مشخصه کاملا کفی بود و بدون باد . البته خم شده بودم وگرنه صاف بشینم تو محدوده بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ بیشتر نمیره . بارها ۱۵۵ هم رفتم اما اونروز ۱۵۳ ثبت شد . اگه جی پی اس موبایل بزنم سرعت نهایی ۱۰ تا کمتر نشون میده تا ۱۰۰ تا هم ۵ تا خطا داره با نرم افزار speedview

farshad 54
02-02-1397, 08:47 قبل از ظهر
دوستان

این بحث سرعت و اختلاف کیلومتر با جی پی اس رو میشه تموم کنید الان تو اکثر تاپیکا فقط داره راجب این قضیه صحبت میشه و هیچ فایده ای هم برای هیچکس نداره

aidin tvs
02-02-1397, 12:18 بعد از ظهر
جاده مشخصه کاملا کفی بود و بدون باد . البته خم شده بودم وگرنه صاف بشینم تو محدوده بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ بیشتر نمیره . بارها ۱۵۵ هم رفتم اما اونروز ۱۵۳ ثبت شد . اگه جی پی اس موبایل بزنم سرعت نهایی ۱۰ تا کمتر نشون میده تا ۱۰۰ تا هم ۵ تا خطا داره با نرم افزار speedview

اره معلوم بود کفیه ولی بازم گفتم شاید تو دوربین معلوم نیست
با موتورهای دیگه تو همون شرایط چه تاپ اسپیدی زدی؟
مثلا با پولسار یا پالس ۱۸۰ ؟
یا ns?
باید یه روز بنلی تکمو بدم بهت ببینم چنتا میری :)
البته خدا خودش نگهدارت باشه ولی احتیاط هم شرط عقله من الان که سنم سیو رد کرده خیلی از سرعت میترسم ولی یادمه منم ۱۸ تا ۲۱ سالم بود همیشه میرفتیم شبها جاده بهشت زهرا از ازادگان تا بهشت زهرا جاده اسفالتش نو بود و کفی و شبها ام خلوت خوراک تاپ اسپید بود از طرح هندا تا کامکس و جی تی او یه ترک و دو ترک اونجا با بچه محلا کورس میزاشتیم الان یادم میفته واقعا میترسم
اونم موتوری مثل طرح هندا که اگه لاستیک باد خالی کنه یا پیچ چرخی شل شه یا زنجیر بیفته ...

vivabayern
02-02-1397, 01:25 بعد از ظهر
با اجازه ناظم سایت آقا فرشید گل . داداش منم سی امین سال زندگیمو تجربه میکنم و در شرایطی که جاده بزرگراه و خلوت باشه برای تنوع تاپ اسپید هم میزنم . کلاه ایمنی ، کاپشن و دستکش هم تقریبا همیشه به همراه دارم و احتیاط شرط عقل هست . اما راجع به سوال شما دقیقا تو همون جاده تاپ اسپیدم با آپاچی ۱۸۰ طرح قدیم ۱۴۰ تا با خورشیدی ۱۶ تایی جلو ، با ان اس ۲۰۰ نهایت۱۵۶. طرح هندا هم هرگز سوار نمیشم .

- - - Updated - - -

جمعه رفتم یه جای خوب :18:

mogrem
02-02-1397, 11:56 بعد از ظهر
به به خالد نبی هستش هفته دیگه قرار با موتور برم اونجا

رسول2211
17-02-1397, 04:51 بعد از ظهر
سلام به همه دوستای ۲۲۰ سوار

یه مدتی اینجا داشت خاک میخورد ولی الان انگار خدا رو شکر خوب شده. منم از پارسال که ۲۲۰ گرفتم تا الان که نزدیک ۱۸هزار تا راه رفته خدایی ازش راضیم. جز بنزین و روغن و امسال هم لنت هیچ خرجی واسم نداشته خدا رو شکر

ولی امسال احساس میکنم مصرف بنزینش خیلی زیاد شده. تقریبا صدی ۴ میسوزونه. ولی بازم ازش راضیم. لرزشش با اینکه تا حالا اچار کشی نبردمش کمه هر چند هر از گاهی خودم پیچایی که موتور به تنه وصل میشه رو سفت میکنم ولی بازم اون اچارکشی اساسی رو نرفته ولی لرزشش کمه نسبت به آپاچی که داشتم و دو بار بردمش آچار کشی

حالا که حرف از سرعت شد بذارین منم یکی دو تا بگم که چقدر سالار رو روندم. چند روز پیش توی یه اوتوبان با رفیقم دو ترک که رو هم رفته شاید ۱۲۰ کیلو بودیم تا ۱۴۵ تا هم روندم ولی همون مسیر رو واسه برگشت هر کاری کردم بیشتر از ۱۱۰ تا الی ۱۱۵ تا نیومد چون واسه برگشت باد تو سینم بود. یه ترک هم که اگه جاده صاف باشه و باد نباشه ۱۵۰ رو راحت میره ولی توی حالت عادی یعنی باد معمولی باشه نه خیلی زیاد باشه نه اصلا نباشه ۱۴۰ رو می‌ره

هر چند الان تو این فصل باد خیلی میاد ولی در کل خدایی ۲۲۰ توی سبقت گرفتن آدم رو لنگ نمیذاره. راحت از صد یا نود شتاب میگیره رو به بالا

فعلا تنها ضعفایی که داره اول مصرف بالاشه که نمی‌دونم مشکل از کجاست دومی صدای فلاپ که حوصله چسب زدنش رو ندارم فعلا. جز اینا مشکلی نداره. واسه مصرف بنزین اگه کسی راه حلی داره بهم بگه تا بدون باز کردن کاربرات حلش کنم

vivabayern
17-02-1397, 06:24 بعد از ظهر
داداش اگه سرعت بالا میری همون صدی ۴ تا درسته و کمتر نمیشه مگر اینکه با سرعت زیر ۱۰۰ تا بری . فلاپهاش براحتی بی صدا میشه اگه آچار کشی کنی و درزهاشو لاستیک یا چسب دوطرفه بزنی .

رسول2211
18-02-1397, 01:07 بعد از ظهر
ممنون که جواب دادی. میگم شما موتورت پلمپ یا تعمیر رفته؟؟ آخه خیلی راحت سرعتش بالا میره. منم همین سرعت رو میره ولی یه کمی بیشتر طول می‌کشه تا بره

واسه مصرف بنزین هم من همش یه جایگاه میرفتم بنزین میزدم. دیروز یه جای دیگه رفتم زدم همون مقدار زدم که همیشه میزدم ولی بیشتر باهاش رفتم. فکر کنم اون پمپ بنزین زیاد نشون میده. یعنی میزنه مثلا ۵لیتر ولی در اصل شاید ۴لیتر میاد توی باک

vivabayern
18-02-1397, 01:47 بعد از ظهر
ممنون که جواب دادی. میگم شما موتورت پلمپ یا تعمیر رفته؟؟ آخه خیلی راحت سرعتش بالا میره. منم همین سرعت رو میره ولی یه کمی بیشتر طول می‌کشه تا بره

واسه مصرف بنزین هم من همش یه جایگاه میرفتم بنزین میزدم. دیروز یه جای دیگه رفتم زدم همون مقدار زدم که همیشه میزدم ولی بیشتر باهاش رفتم. فکر کنم اون پمپ بنزین زیاد نشون میده. یعنی میزنه مثلا ۵لیتر ولی در اصل شاید ۴لیتر میاد توی باک

یعنی در پمپ بنزین هم دزدی میشه ! بعید میدونم ! اگه شک داری یک 20 لیتری ببر پرش کن ببین چند تا نشون میده . نوع شمع ، میزان باد لاستیک و ... چک کن شاید مصرف پایینتر بیاد . موتورمو کارکرده خریدم که متاسفانه همون روزهای اول با 120 تا سرعت شاتون از ته برید طوری که از تو پوسته افتاد بیرون و کلا هر چی داخل انجین بود نابود شد و با یک میلیون هزینه دوباره جمعش کردم . بعد از تعمیر اساسی آب بندیش کردم و خدارو شکر 10 ماهه که مشکلی نداشته با اینکه تو همین مدت 17 هزار تا باهاش رفتم و الان 41 هزار کارکردشه !!! باد نباشه خوب شتاب میگیره . البته کلا سرحاله اما صدای انجینش چون تعمیری هست بیشتر از پلم هست و هر کاری کردم مثل بقیه نشد . صفحه کلاچش هم همون فابریک خودشه .

aidin tvs
18-02-1397, 03:37 بعد از ظهر
یعنی در پمپ بنزین هم دزدی میشه ! بعید میدونم ! اگه شک داری یک 20 لیتری ببر پرش کن ببین چند تا نشون میده . نوع شمع ، میزان باد لاستیک و ... چک کن شاید مصرف پایینتر بیاد . موتورمو کارکرده خریدم که متاسفانه همون روزهای اول با 120 تا سرعت شاتون از ته برید طوری که از تو پوسته افتاد بیرون و کلا هر چی داخل انجین بود نابود شد و با یک میلیون هزینه دوباره جمعش کردم . بعد از تعمیر اساسی آب بندیش کردم و خدارو شکر 10 ماهه که مشکلی نداشته با اینکه تو همین مدت 17 هزار تا باهاش رفتم و الان 41 هزار کارکردشه !!! باد نباشه خوب شتاب میگیره . البته کلا سرحاله اما صدای انجینش چون تعمیری هست بیشتر از پلم هست و هر کاری کردم مثل بقیه نشد . صفحه کلاچش هم همون فابریک خودشه .

سلام
جلل خالق یعنی واقعا شاطون شکست از موتور زد بیرون؟ موتور چنتا کار کرده بود؟¡٫مدلش چی بود شما خریده‌بودی؟

رسول2211
18-02-1397, 04:59 بعد از ظهر
والا من دقیق نمی‌دونم ولی شمعام معمولین. البته باد لاسیتکا کم نبود ولی چند روز پیش بیشترش کردم که شتاب موتور بهترم شد. در مورد پمپ بنزین مطمینم دزدی توش میشه ولی مطمین نیستم این جایگاه که میرفتم این کارو می‌کنه یا نه ولی جالب اون سری ۵ لیتر زدم ۱۲۰ تا رفتم آمپر بنزین ته کشید این بار توی یه جایگاه دیگه ۷ لیتر زدم ۱۵۰ تا باهاش رفتم هنوز دو خط دیگه مونده

شما کاتالیزور هم برداشتی؟؟ نسبت به قبل بهتر شتاب میگیره درسته؟؟؟ توی انجین مشکلی پیش نمیاد که منم در بیارم ؟؟؟

vivabayern
18-02-1397, 05:46 بعد از ظهر
داداش کاتالیزور رو برداشتم اما تاثیر محسوسی نداشت ، فقط داغی موتور کمتر شد که در زمستان باعث میشه دیرتر گرم بشه و صدای انجین هم کمی بیشتر شد و توصیه میکنم بر نداری . اما شمع ها رو عوض کردم سوزنی NGK ایردیوم انداختم تاثیر داشت مخصوصا تو شتاب . باد لاستیک هم باید تنظیم باشه و اگه بیشتر باشه خطرناکه چسبندگی لاستیک پایین میاد و سر پیچها خدایی نکرده حادثه آفرین میشه !

- - - Updated - - -

سلام
جلل خالق یعنی واقعا شاطون شکست از موتور زد بیرون؟ موتور چنتا کار کرده بود؟¡٫مدلش چی بود شما خریده‌بودی؟

خدا رحم کرد دو ترک بودیم خودم پشت فرمان بودم یهو یه صدایی مثل تیر اندازی با تفنگ بادی اومد و موتور خاموش شد و شروع کرد به دل زدن و وقتی پیاده شدیم دیدیم کارتل سوراخ شده داره روغنهاش و بنزین میریزه بیرون . ساعت ۲ و نیم بامداد وسط جاده گذاشتمون شب تو جنگل خوابیدیم ! موتور اونموقع ۲۴ هزار تا کارکرد بود و مدل ۹۳ و البته قبلش هم پلم نبوده .

Seyed.mahdi
18-02-1397, 06:55 بعد از ظهر
من با ۲۲۰ خودم صفر ۹۳ بود دقیق اندازه گرفتم مصرف سوخت رو به صورت ترکیبی (شهری) صدی ۲.۷ میسوزوند. بسیار عالی بود و با ۱۵ لیتر بنزین بالای ۵۰۰ کیلومتر میرفتم.

mogrem
18-02-1397, 11:33 بعد از ظهر
من این سری با 220 رفت برگشت مسافرت هم شد 900 کیلومتر در مجمع فکر کنم 26 بنزین زدم البته موتور من فابریک نیستش کلی تغییر داره

رسول2211
20-02-1397, 01:54 قبل از ظهر
از همه تشکر میکنم بابت همکاری خوبشون‌

والا منم علاقه ای به دست کاری موتور ندارم. میخواستم کاتالیزور رو بردارم ولی بیخیال شدم. اما در مورد شمع قبول دارم خیلی تاثیر داره لامصب توی شهر ما(شهرکرد) بهترین شمعی که توش گیر میاد شمع ایردیوم سوزنی از نوع چینیش هست که قیمتش ۱۰ تومان که من چهار تا گرفتم و سری اول خوب بود تا اینکه دیدم دو روز موتور بد کار می‌کنه باز کردم دیدم سرش که قسمت سوزنش باشه یکیشون آب شده بود
دفعه بعدی هم باز همینجوری شد. البته تا وقتی سالم بودن هم شتاب یه کمی بهتر بود هم مصرف سوخت بگی نگی کمتر بود ولی خب دیگه ترسیدم بندازم همش ضرر بود

الآنم شمعهای خودشو دارم اما موتور باهاشون بی‌حال میشه. دو تا شمع چینی دیگه دارم به اسم NSP با کد cr8 که خدایی هم موتور خوب روشن میشه هم شتابش خوبه هم سرعتش ولی بدیش اینه مصرف رو بالا میبرن و زود سرامیکشون زرد میشه

در مورد باد لاستیک هم چند روز پیش که گفتم باد رو تنظیم کردم درجه باد گذاشتم عقب روی ۲۰ بود ولی زیر دستم تایر سفت سفت بود. منم یه کمی بیشترش کردم ولی بعدش درجه باد نداشتم دیگه اما بعد اون موتور بهتر دور میگیره و مصرف احساس میکنم کمتر شده ولی خب بدیش اینه که از روی یه سنگ کوچیکم که رد میشم میفهمم

خدایی ۲۲۰ نسبت به قیمت و کارایی و زیرپا و امنیتش خیلی عالیه. تنها بدی که داره صدای موتورش توی دور پایین خیلی زیاد البته طبیعیه ولی خب قبلاً آپاچی داشتم توی دور زیر ۵هزار اصلا صدا نداشت

این صدا هم همش بخاطر اون قطعه سه تیکه که باعث چرخش بالانسر و دیسک صفحه میشه هستش. چون وقتی دست میذارم پشت قسمتی که شافت کلاچ هست دقیقا همون صدای شر شر توی موتور بیشتر میشه یعنی در اصل صداش میپیچه توی دستم که صداش زیاد میشه و آپاچی چون بالانسر نداشت این صدا رو هم نداشت وگرنه از طرف بوبین که صدای موتور رو گوش میدم صداش کمتر

در کل موتور خیلی خوبیه و خیلی دوسش دارم. راستی این دوده زدن دم دهانه اگزوز طبیعیه؟؟ دوده کاملا سیاه ولی چرب نیست اما خب خیلی زیاد مخصوصا وقتی مسیر طولانی و تخته گاز میرم خیلی دوده میزنه. مال مصرف بنزین ؟؟؟

ممنون

- - - Updated - - -

از همه تشکر میکنم بابت همکاری خوبشون‌

والا منم علاقه ای به دست کاری موتور ندارم. میخواستم کاتالیزور رو بردارم ولی بیخیال شدم. اما در مورد شمع قبول دارم خیلی تاثیر داره لامصب توی شهر ما(شهرکرد) بهترین شمعی که توش گیر میاد شمع ایردیوم سوزنی از نوع چینیش هست که قیمتش ۱۰ تومان که من چهار تا گرفتم و سری اول خوب بود تا اینکه دیدم دو روز موتور بد کار می‌کنه باز کردم دیدم سرش که قسمت سوزنش باشه یکیشون آب شده بود
دفعه بعدی هم باز همینجوری شد. البته تا وقتی سالم بودن هم شتاب یه کمی بهتر بود هم مصرف سوخت بگی نگی کمتر بود ولی خب دیگه ترسیدم بندازم همش ضرر بود

الآنم شمعهای خودشو دارم اما موتور باهاشون بی‌حال میشه. دو تا شمع چینی دیگه دارم به اسم NSP با کد cr8 که خدایی هم موتور خوب روشن میشه هم شتابش خوبه هم سرعتش ولی بدیش اینه مصرف رو بالا میبرن و زود سرامیکشون زرد میشه

در مورد باد لاستیک هم چند روز پیش که گفتم باد رو تنظیم کردم درجه باد گذاشتم عقب روی ۲۰ بود ولی زیر دستم تایر سفت سفت بود. منم یه کمی بیشترش کردم ولی بعدش درجه باد نداشتم دیگه اما بعد اون موتور بهتر دور میگیره و مصرف احساس میکنم کمتر شده ولی خب بدیش اینه که از روی یه سنگ کوچیکم که رد میشم میفهمم

خدایی ۲۲۰ نسبت به قیمت و کارایی و زیرپا و امنیتش خیلی عالیه. تنها بدی که داره صدای موتورش توی دور پایین خیلی زیاد البته طبیعیه ولی خب قبلاً آپاچی داشتم توی دور زیر ۵هزار اصلا صدا نداشت

این صدا هم همش بخاطر اون قطعه سه تیکه که باعث چرخش بالانسر و دیسک صفحه میشه هستش. چون وقتی دست میذارم پشت قسمتی که شافت کلاچ هست دقیقا همون صدای شر شر توی موتور بیشتر میشه یعنی در اصل صداش میپیچه توی دستم که صداش زیاد میشه و آپاچی چون بالانسر نداشت این صدا رو هم نداشت وگرنه از طرف بوبین که صدای موتور رو گوش میدم صداش کمتر

در کل موتور خیلی خوبیه و خیلی دوسش دارم. راستی این دوده زدن دم دهانه اگزوز طبیعیه؟؟ دوده کاملا سیاه ولی چرب نیست اما خب خیلی زیاد مخصوصا وقتی مسیر طولانی و تخته گاز میرم خیلی دوده میزنه. مال مصرف بنزین ؟؟؟

ممنون

vivabayern
21-02-1397, 12:09 قبل از ظهر
داداش اون دوده اگزوز که اصلا چرب نیست کاملا طبیعی هست حتی در ان اس هم همین مساله وجود داشت که از نظر من بخاطر کیفیت پایین بنزین هست . شمع سوزنی موتورم NGK ژاپنی هست و با تخفیف جفتی ۵۰ تومن گرفتم و تا الان که ۱۷ هزار کارکردشه مشکلی نداشته و تقریبا هر ۵ هزارتا هم یکبار تمیزش میکنم . البته بعد ۲۰ هزار تا حتی اگه سالم هم باشه تعویضش میکنم چون نسبت به اوایل احساس میکنم کاراییش کمتر شده . زمانیکه شمعهام نو بود مصرف ، صدای انجین ، شتاب و سرعت بهتر بود . البته چون بعد از ان اس ۲۲۰ گرفتم الان میفهمم چقدر انجین ان اس کم لرزش و بیصداتر از ۲۲۰ هست و البته شتاب کاملا محسوس بهتر و از همه مهمتر رخ واقعا زیباش ! کلا ان اس یک سطح در همه زمینه ها بالاتر از ۲۲۰ هست حتی ترمزهاش هم کاملا بهتر عمل میکنن فقط در یک زمینه ۲۲۰ بهتره اونم نور چراغش و سواریش هم البته از نظر من دلنشینتر از ان اس هست بدلیل ریسی تر بودنش محل قرارگیری پاها و نششتن بهتره و فرمانش هم اگه کمی بالاتر بود شاید بهتر میشد . آر اس در این زمینه کاملا مورد پسند من هست و ممکنه گزینه بعدیم باشه فقط از وزن زیادش کمی ناراضی ام

مهردادی
24-02-1397, 04:34 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان من یه مشکلی با ترمز عقب متورم دارم که خیلی ضعیفه یعنی توسرعت ۶۰ یا ۷۰ تا هیچ تاثیری نداره لنت هم عوض کردم فرقی نکرد.
لنت خوب چه مارکی خوبه بندازم
یه سوال دیگه دارم این که زیاد بودن روغن موتور باعث خرابی نمیشه اخه کارتل موتورم از جای پیچ تخلیه ترک داره ومجبورم هر موقع که سوار میشم کمی روغن بهش بریزم
وبا راهنمای یکی از بچه ها از چسب هل برای برطرف کردن استفاده کردم که کار ساز نبود ممنون میشم راهنمای کنید

farshad 54
25-02-1397, 09:21 قبل از ظهر
شما با سرعت 70 تا اصلا نباید تنها از ترمز عقب استفاده کنی

ترمز عقب 220 جوری طراحی شده که تو سرعت بالا با فشار کم قفل نشه واسه همینه شما فکر میکنی ترمزت ضعیفه که البته همه اینا در شرایط عادی وضعیت لنت و دیسک و پمپ ترمز عقب هست

در مورد پیچ تخلیه روغن هم به نظر من بهتره هرچه زودتر درستش کنید

اضافه بودن روغن تو انجین در دراز مدت باعث خرابیه کاسه نمد ها و فشار اومدن به رینگ روغن پیستون میشه ضمن اینکه موتور شتاب و سرعت و قدرتش کاهش پیدا میکنه

vivabayern
25-02-1397, 08:05 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان من یه مشکلی با ترمز عقب متورم دارم که خیلی ضعیفه یعنی توسرعت ۶۰ یا ۷۰ تا هیچ تاثیری نداره لنت هم عوض کردم فرقی نکرد.
لنت خوب چه مارکی خوبه بندازم
یه سوال دیگه دارم این که زیاد بودن روغن موتور باعث خرابی نمیشه اخه کارتل موتورم از جای پیچ تخلیه ترک داره ومجبورم هر موقع که سوار میشم کمی روغن بهش بریزم
وبا راهنمای یکی از بچه ها از چسب هل برای برطرف کردن استفاده کردم که کار ساز نبود ممنون میشم راهنمای کنید

درمورد ترمز عقب دوستمون فرشید خیلی واضح توضیح دادن و قبلا منم فکر میکردم ترمز عقب 220 عملکرد ضعیفی داره تا اینکه پمپ ترمز ان اس روش انداختم همین چند روز پیش علاوه بر ترمز جلو برخلاف همیشه کمی بیشتر ترمز عقب رو فشار دادم و براحتی چرخ عقب قفل شد و موتور سر خورد و از جاده منحرف شد و اونجا بود که فهمیدم باجاج به درستی تاثیر گذاری پمپ 220 رو کم کرده !
داداش با چسب هل مشکل موقتا حل میشه و به این دلیل گفتم استفاده کن چون اگه بخوای درستش کنی باید تا آخرین پیچ موتور رو بازش کنی و یک کارتل نو بخری و به همراه کارتل خودت ببری راهنمایی رانندگی دوباره برات شماره موتور رو حک کنن یا اینکه ببری از قسمت ترک خورده از داخل جوش آلمینیوم بدی . البته یک راه سوم هم هست که توصیه نمیکنم چون غیر قانونی هست :gigglesmile:

راستی دوستانی که 220 اس گرفتن نگفتن تغییر چراغ موتور به حالت پالس 180 دیجیتال چه مزایایی نسبت به 220 اف داره ؟ البته خودم لوازمشو گرفتم برای تنوع فردا تبدیلش میکنم به اس فقط تنها مشکل نداشتن جای پیچ روی باک 220 برای اتصال بالک ها هست که باید ببرم پیش جوشکار ببینم میتونه درست درش بیاره یا نه ! :24:

مهردادی
25-02-1397, 08:33 بعد از ظهر
ممنون که راهنمای میکنی. برای تبدیل قطعاتش برات چقدر هزینه داشته. واگه تبدیل کردی عکس موتورت بزار ببینیم چه جوریه منم نظرمه عوض کنم بشه مثل طرح جدید ولی فکرکنم سری اس باله ندارن و باک موتور ساده اگه باله ببندی قشنگتر میشه.

vivabayern
25-02-1397, 09:42 بعد از ظهر
ممنون که راهنمای میکنی. برای تبدیل قطعاتش برات چقدر هزینه داشته. واگه تبدیل کردی عکس موتورت بزار ببینیم چه جوریه منم نظرمه عوض کنم بشه مثل طرح جدید ولی فکرکنم سری اس باله ندارن و باک موتور ساده اگه باله ببندی قشنگتر میشه.
تو شهر ما کسی از پالس 180 بدلیل دیجیتال بودنش استقبال نمیکنه و هنوز همون چراغ گرد محبوبه و به همین دلیل خیلیها چراغ دیجیتالشو با چراغ ساده و گرد تعویض میکنن تا زود فروش بره ! برای همین لوازم دیجیتال رو دستشون میمونه و امروز کاملش رو به همراه گوشواره و کیلومترش 140 تومن گرفتم و فکر میکنم 20 ...30 تومن هم اوستا دستمزد بگیره و در کل با 170 تومن شبیه اس میشه فقط میمونه بالک ها که باید محل اتصالشو به باک بدم درست کنن چون واقعا بدون بالک ها رخ خیلی جالبی پیدا نمیکنه ! احتمالا 250 هزینه بشه . فردا عکسشو میذارم و هزینه و نتایج مثبت و منفیش رو هم اعلام میکنم .

تغییرات بدین شکل میشه

s.mm
26-02-1397, 04:39 بعد از ظهر
درمورد ترمز عقب دوستمون فرشید خیلی واضح توضیح دادن و قبلا منم فکر میکردم ترمز عقب 220 عملکرد ضعیفی داره تا اینکه پمپ ترمز ان اس روش انداختم همین چند روز پیش علاوه بر ترمز جلو برخلاف همیشه کمی بیشتر ترمز عقب رو فشار دادم و براحتی چرخ عقب قفل شد و موتور سر خورد و از جاده منحرف شد و اونجا بود که فهمیدم باجاج به درستی تاثیر گذاری پمپ 220 رو کم کرده !
داداش با چسب هل مشکل موقتا حل میشه و به این دلیل گفتم استفاده کن چون اگه بخوای درستش کنی باید تا آخرین پیچ موتور رو بازش کنی و یک کارتل نو بخری و به همراه کارتل خودت ببری راهنمایی رانندگی دوباره برات شماره موتور رو حک کنن یا اینکه ببری از قسمت ترک خورده از داخل جوش آلمینیوم بدی . البته یک راه سوم هم هست که توصیه نمیکنم چون غیر قانونی هست :gigglesmile:

راستی دوستانی که 220 اس گرفتن نگفتن تغییر چراغ موتور به حالت پالس 180 دیجیتال چه مزایایی نسبت به 220 اف داره ؟ البته خودم لوازمشو گرفتم برای تنوع فردا تبدیلش میکنم به اس فقط تنها مشکل نداشتن جای پیچ روی باک 220 برای اتصال بالک ها هست که باید ببرم پیش جوشکار ببینم میتونه درست درش بیاره یا نه ! :24:

مزایا: نگران نیستی فلاپش اینور اون ور بماله
کل مکانیزم جلو ساده شده
باک رو هم جوش ندید
با جشب حرارتی یا چسب اسکاچ یا چسب دوطرفه بچسبونیدش،

vivabayern
26-02-1397, 08:25 بعد از ظهر
منم داشتم دقیقا به همین فکر میکردم که بجای جوشکاری از چسب استفاده کنم و رفتم باک 180 رو دقیقا بررسی کردم دیدم شدنی هست اما باید اندازه گیری دقیق بشه تا با همون زاویه اصلی نصب بشه و به توصیه رفیقم صبر میکنم باک 180 کارکرده سالم گیر بیارم .

فعلا این شکلی شده . همش منو یاد یه نفر مو بلند بعد اصلاح مو میندازه :gigglesmile:

فعلا این تغییرات به نظرم رسیده : برای ترافیک بهتر شده و کمی افزایش شتاب هم داشته بعلت سبکتر شدن جلو و مهمتر از همه هیچ لرزش و صدایی دیگه از جلو نداره اما پایداریش در سرعت های بالای 120 به طور محسوسی کمتر شده و سرعتش هم به نظرم تقریبا 5 تا کمتر شده و کلا دنده های بالا دیرتر پر میشن ! اما ارزششو داره برای تنوع اینکارو انجام بدیم و همون تغییر فلاپ حس یک موتور جدید رو به آدم میده !!!

hamed510
28-02-1397, 06:20 بعد از ظهر
220 واقعا یه موتور همه چیز تمامیه چه از لحاظ شتاب و سرعت و کیفیت بی نظیری داره
نسبت به 180 شتاب و سرعتش خیلی فرق میکنه و همچنین راه رفتنش تو جاده فرقش با 180 زمین تا آسمون هس اینو باید بشینید پشت هر دو موتور تا تفاوتش رو احساس کنید!!

vivabayern
28-02-1397, 06:52 بعد از ظهر
چند روز پیش رو 180 نشستم اصلا قابل مقایسه با 220 نبود اما انصافا خیلی بی صدا و کم لرزش بود .

اینم یک کلیپ زیبا تقدیم به عاشقان 220 سالار جاده

[Only registered and activated users can see links] _Street_Bike_Rides_part_1_YouTube_2.mp4.html

رسول2211
29-02-1397, 12:26 قبل از ظهر
سلام. داداش عالی شده فقط دو تا چیز کم داره

یکی باله های کنار باک و یه جفت از این باله کوچیکا که زیر اون باله بزرگ میخوره. که روی رادیات میپوشونه کم داره. روی پالس ۲۲۰ اس خود هند و پالس ۲۰۰ قدیمیا نگا کنی هست

اونو بندازی عالی میشه

راستی از همه مهمتر اینو نگفتی نور چراغ چقدر تغییر کرد؟؟؟ خیلی کمتر شده یا تفاوتی نداره؟؟؟ احتمالا در حد آپاچی شده باشه درسته؟؟

اما خیالت از بابت صدا افتادن فلاپ راحت شد دیگه. دهن من سرویس شده بخدا از بس صدا میده و حال و حوصله ندارم باز کنم صدا گیری کنم. البته یکی که سوار میشه متوجه نمیشه و میگه خودت حساسی ولی خودم یه صدای ویز ویز ریز می‌شنوم که روی مخه

به هر حال مبارک باشه. خشوگل شد و دیگه مثل ۲۲۰ تو چشم نیست که هر کی میبینه انگار یاماها آره وان دیده و سریع میگه یه کورس بریم. از حق نگذریم ابهت خود ۲۲۰ یه چیز دیگست ولی به قول شما واسه تنوع خیلی حال میده و احساس می‌کنی موتور رو عوض کردی

- - - Updated - - -

راستی اون قطعه bcu رو چیکار کردی؟؟ چجوری سیم‌های لامپ رو درست کردی؟؟ چون ۲۲۰ نوراش جداست ولی این یه دونه لامپ دو کنتاک میخوره