PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Apache 180 & آپاچی 180

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 [15] 16 17 18

Mohammad.pk
25-08-1393, 11:18 بعد از ظهر
ممنون رفيق
خودم بيشتر نظرم رو اپاچيه اخه فيس اسپرتشو خيلى دوست دارم (: ايشالا هرچى قسمت باشه ولى اپاچيو بيشتر دوست دارم
راستى اين درسته که شاتون اپاچى کوتاه تر از پالسه ؟؟ نرم کارکردنش نسبت به پالس برا همين شاتون کوتاهشه

r.hasani7023
25-08-1393, 11:25 بعد از ظهر
دوست عزیز جفت موتور ها خوبه باید بهش برسی . هرکدوم میخای بخر بسلامتی استفاده کن .منم اولش شک داشتم ولی اپاچی خریدم الان 21000کارکرده خودم روغن هر 800 و فیلتر هر 3بار عوض کردم روی 20000 زنجیر لنت ها تنطیم موتور دیافراگم و .... الان خوبه خداروشکر

Mohammad.pk
26-08-1393, 11:33 بعد از ظهر
ممنون دادا حرف حقی زدی
امروز از یه نفر دیگه هم پرسیدم گفت ببین جفتش یکیه بستگی به خودت و موتورسواریت داره اگه بهش برسی تا عمر داره برات کار میکنه اگه بهش نرسی زرتی خراب میشه هرکدومو دوست داری بخر
زنگ زدم رفیق بابام یه اپاچی صفر 93 سفید برام اماده کنه بزنم توگوشش به امید خدا حالشو ببریم
ایشالا خریدم با عکس میام خدمتتون

omidco2003
28-08-1393, 09:40 قبل از ظهر
آپاچی مدل 12/91 اتاق جدید که 10 هزار تا راه رفته باشه چقدر ارزش داره؟

soleymani
28-08-1393, 11:48 قبل از ظهر
4700 تا 4900
چون 92 بين 5000 تا 5400 قيمتشه

Mohammad.pk
28-08-1393, 08:26 بعد از ظهر
سلام به همه
اقا بالاخره خريدم (:
صفر 93 سفيد
فعلا که دارم اببنديش ميکنم ولى الحق که موتور خوبيه خيلى حال کردم

راستى اببنديش چجورى باشه خوبه ؟ تجربه اببندى طرح ويو خودمو داشتم و واقعا راضى بودم از اببندى
2تا باک اولو معمولى رفتم نه خيلى پر گاز نه کم گاز بعد از اون پرگاز رفتم البته نه خيلى که موتور سرويش بشه
حالا اين يکى هم اينطورى اببندى کنم خوبه ؟

يه سوال ديگه D:
ساعتش چجورى تنظيم ميشه
بعد تريپشو بخوايم صفر کنيم بايد کدوم دکمه رو بزنيم

mohamad hasan mh
29-08-1393, 09:46 قبل از ظهر
فکر میکنم اون موتور دستکاری شده بود
من با اپاچی 180 جدید 0تا60 رو 5.4 ثانیه رفتم نهایتش 5ثانیه ست
ولی بین موتورهای هم تراز و هم قیمتش از همه بهتره

shahinsky
29-08-1393, 03:31 بعد از ظهر
بچه ها چند روز پیش گمرک بودم
ی دونه آپاچی نیو دیدم رنگ آبی کاربنی!!!!!!!!!!!
خدااااااااااااا وکیییییییییییلیییییییییی خیلیییییییییییییییییییی خوشگل بووووووووود
یعنی عاااشقش شدم
با اینکه نیو سفید دارم اما هنوز ابیه تو چشمه وایسادم کنارش از یکی 2 نفر پرسیدم ببینم صاحبش کیه ک دیدمش گفتم چند خریدی گفت 6.700 !!!!!!!!!!! یعنی 500.600 گرون تر از رنگ سفیدش
ولی خیلییییییییییی زیبا بود
جلو فلاپ اسپایدرش نوشته بود ABS !!!! گفتم یعنی واقعیت داره؟ گفت نه بابا فقط چسبوندن روش :v
فردا دوباره میرم گمرک اگه ببینمش حتماااا عکسشو براتون میذارم ... ......
کیا تا حالا دیدن این رنگو؟ نظرتون؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟

M@hdi
29-08-1393, 07:08 بعد از ظهر
دوستان به این تاپیک سر بزنید و راهنمایی کنید بنده رو

[Only registered and activated users can see links]

shahinsky
29-08-1393, 11:08 بعد از ظهر
دوستان 2 .3 سوال ممنون میشم کمکم کنید
یکی اینکه اطراف سوییچم صدای تر تر میاد اکثر مواقع ک رو مخمه!!!! چجوری میشه از شرش راحت شد؟
دومی اینکه چجوری میشه جعبه بغلو ک سوئیچ خوره باز کرد؟؟؟؟؟
و سوم اینکه باکم ی مقدار تکون میخوره!! از چی میتونه باشه؟؟؟؟
مرسیییییییییییییییییییییی یییییییییییییییی
و بچه هایی ک تهرانن مخصوصا شرق ممنون میشم اگه ی ادم منصف و وارد رو برا اچار کشی معرفی کنید. حقیقتن اکثر موتور سازا هندا کارن هندی کار کم پیدا میشه....

M@hdi
30-08-1393, 06:54 قبل از ظهر
داداش ببر تقاطع مولوی ولیعصر سمت مهدیه که می پیچی دست راست اولین مغازه آقای مهدی یعقوبی کارش حرف نداره خیلی هم آدم منصفی هست

r.hasani7023
30-08-1393, 12:00 بعد از ظهر
اچارکشی خودت انجام بده داداش

soleymani
30-08-1393, 12:09 بعد از ظهر
یکی اینکه اطراف سوییچم صدای تر تر میاد اکثر مواقع ک رو مخمه!!!! چجوری میشه از شرش راحت شد؟ چند قطره روغن داخل مغزي سوييچ بچكون از داخله كه قطع مي شه
دومی اینکه چجوری میشه جعبه بغلو ک سوئیچ خوره باز کرد؟؟؟؟؟ اگه منظورت قفلشه كه با خود سوييچ باز ميشه و اگه منظورت غيلتر هوا هست كه با آچار 10 باز مي شه كه فيلتر رو تميز كني
و سوم اینکه باکم ی مقدار تکون میخوره!! از چی میتونه باشه؟؟؟؟ زين رو باز كن و مهره دوازده باك رو باز كن و با احتياط باك رو نيمه از جاش بلند كن و مثل هندا بايد جلوش داخل پلاستيك هاي جلو قرار بگيره و زير پيچ دوازده يكم ضربه گير قرار بده

shahinsky
30-08-1393, 08:40 بعد از ظهر
آقا r.hasani7023 ([Only registered and activated users can see links]) گل مرسی فکر نمیکنم تا ی بار نبینم از نزدیک اااچار کشی رو بتونم انجام بدم چون اولین موتورمه و اولین باره میخوام بدم آچارکشی ولی حدودا کل انجمنو خوندم ولی درباره آچارکشی و مدل اجامش پیدا نکردم :(
آقا soleymani ([Only registered and activated users can see links]) خیلی ممنون : من میخوام فقط اون جعبشو باز کنم ک سوییچ خوره اما وقتی سوییچ میندازم میچرخونم هیچ رقم اون گارد یا جبه ک سوییچ روشه باز نمیشه و از جاش تکون نمیخوره مدل در آوردن اونو نمیدونم چ جوریه و صدا اطراف سوییچ مال قسمت های بالاست یعنی اطراف سوییچ و کیلومتر باید ی بلایی سرش در بیارم :v اما ممنون از توضیجاتت ک همیییییشه جامعه .
از همتون خیلیییی خیلییییییی ممنونم

arianboy
30-08-1393, 10:25 بعد از ظهر
نسبت به صدوهشتاد OLDخیلی به نظرم بهتره. چراغاش از جلو خوشکل ترشده. زیرش اسلایپ داره. یه سری جاها باید احتیاط کرد اماظاهرش خوشکل ترکرده.ترمز عقبش دیسکه. قبلیا لنته. شتابشم خدایی خیلی خوب شده

shahinsky
01-09-1393, 09:26 بعد از ظهر
بچه ها به نظرتون کاربرد پمپ ABS چیه؟
ارزش داره روی اپاچ نصب کنیم؟
تو گمرک قیمت کردم گفت 300!!!!!!!1 فکر کنم حرفمو اشتباه شنیده چون ی بنده خدایی میگفت پارسال پیارسال رو آپاچ نصب کرده دونه ای 15.20 تومن!!!!!!!
نظرای کارشناس گونتون رو بدید . درباره این چیزی توی انجمن نبود ... . :)

soleymani
01-09-1393, 11:19 بعد از ظهر
همين جوري ترمز هاي آپاچي توپه و خوب مي گيره
--------
به نظرم لازم نيست نصب كني

Radium
01-09-1393, 11:20 بعد از ظهر
سلام

میخوام یکم ظاهر آپاچی ۱۸۰ مدل ۹۳ سفید رو انگولک کنم.

اول اینکه همه‌ی برچسبا و مارکای روی باک و گلگیر رو کندم.
الان تنها برچسبی که باقی مونده، کنار زینه که نوشته RTR 180

اول اینکه: اونجا که رو باک نوشته RTR، یکم از حرف R باقی مونده که رفته زیره پوسته‌ی کوچیکه باک.
چطور میشه اون پوسته کوچیکه رو باز کرد؟

دوم اینکه: برچسب وسط باک رو که کندم. یه رد انداخته روی باک.
انگار که تو اون قسمت که برچسب خورده بوده روکش یا واکس تفلون نخورده باشه.
چطور میشه اینو رفع کرد؟

سوم اینکه: میخوام رینگاشو رنگ کنم. بشه سبز نینجایی. بعد از رنگ اسپری، چیچی باید روش بزنم که رنگش پایدار بشه؟ :297:

فردا چندتا عکس میذارم از موتورو باک

soleymani
01-09-1393, 11:26 بعد از ظهر
براي سوال اول:بالچه هاي بغل هر كدوم 2 تا پيچ دارن كه باز كني راحت برداشته مي شن

سوال دوم:مي توني با آسيتون و پوليش تميز كني

سوم: براي رنگ كردن با اسپري بسيار بد مي شه و بهتره به نقاش بدي يا رنگ كوره اي كني

Radium
01-09-1393, 11:42 بعد از ظهر
آها پس اسم این تیکه ها که بغله باک نصبه بالچس. مرسی!

درمورد باز کردنشون:
اون ۲ تا پیچ که جلوی بالچه ها روی پلاستیک سیاهه هست رو باز کردم. ولی بالچه هنوز گیر داشت و باز نمیشد. یکم که بهش زور زدم دیدم آروم آروم داره از باک کنده میشه ولی زیرشو دیدم انگار با یه مدل چسب و فوم به باک چسبیده بود از زیر که اون فوم داشت پاره میشد. منم دیدم اینجوریه ترسیدم بازش کنم سریع پیچارو بستم، بالچه رو هم فشار دادم سره جای اولش فیکس شد.
راه حل چیه؟

soleymani
01-09-1393, 11:52 بعد از ظهر
اونا براي صدا گيري فلاپ زدن فكر كنم
براي من كله قديم بود و نداشت فوم

Mohammad.pk
02-09-1393, 10:13 بعد از ظهر
اقا يه سوال
از زيره باک دسته سيمى چيزى رد شده ؟؟
واسه من موقع گاز دادن صدا جير جير ميده انگار يه چيزى به باکه با گاز دادن ميلرزه ميکشه بهش !! مثه بست فلزى
کلا باک چندتا پيچ داره غير از اونى که زيره زينه ؟؟ ميخوام باز کنم بين تمام پيچاش صدا گير و تيوپ بزارم يکى از بچه ها گذاشته بود خيلى خوب شده بود

بعد يه چيز ديگه کلگى جلو چندتا پيچ داره ؟؟ کلا در مياد يعنى باکيلومتر و همه چى يا جدا جدا در مياد مثلا اول چراغ بعد کيلومتر و...
ممنون ميشم اگه اطلاعاتى دارين راهنمايى کنين دمتون گرم

soleymani
02-09-1393, 10:20 بعد از ظهر
سيم هاي مربوط به چراغ عقب رد شده
و فقط همون تك پيچ هست
بايد باك رو باز كني تا بفهمي صدا چيه شايد سيم گازت گيره جايي و بين بستا گير مي كنه
كلگي بالا 2 تا پيچ 10 داره يه پيچ و مهره هم زير كلگي كه باز كني كلگي بدون كيلومتر جدا مي شه
و فلاپ همراه بلوري كه سوكت ها رو قطع مي كني كلا ن جدا مي شه

shahinsky
03-09-1393, 12:29 قبل از ظهر
اینم موتور من
ببخشید زشته :)
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

mamoshi
03-09-1393, 10:21 قبل از ظهر
سلام
فیلتر روغن رو چجوری عوض میکنن؟ دقیقا کجاست

r.hasani7023
03-09-1393, 11:35 قبل از ظهر
سمت راست انجین 3تا پیچ داره داخل اون فیلتر هواس پیچ ها باز کن فیلتر عوض کن حواست باشه موقع باز بست پیچ یا رزه هرز نشه.

Gladiator
03-09-1393, 01:31 بعد از ظهر
سمت راست انجین 3تا پیچ داره داخل اون فیلتر هواس پیچ ها باز کن فیلتر عوض کن حواست باشه موقع باز بست پیچ یا رزه هرز نشه.
منظورشون فیلتر روغنه

r.hasani7023
03-09-1393, 01:34 بعد از ظهر
شرمنده اشتباه تایپی بود فیلتر روغن نه هوا میبخشید.

mamoshi
04-09-1393, 08:54 قبل از ظهر
خوب شد پرسیدم..
دقیقا زیر موتور هم 3تا پیچ هست فک میکردم اونه. دور پیچ تخلیه روغن:biggrin::biggrin::biggrin:
قیمت فیلتر چنده؟ خودم میتونم تعویضش کنم؟ هرچند مدت باید عوض کرد؟ موتورم طرح قدیم

soleymani
04-09-1393, 10:46 قبل از ظهر
يه مدل 6 هزار و يه قيمت هم 9
تعويضش بسير راحت هست
هر 3بار تعويض روغن يه فيلتر عوض كن

shahinsky
06-09-1393, 11:52 بعد از ظهر
دوستان آپاچی مدل 93 یا کلا آپاچی فلاشر داره؟؟؟؟
من روغن بهران20.50 گرفتم ک با خوندن سایت دیدم برا زمستون باید 10.40 میگرفتم. الان خیلی تاثیر داره ک من اینو بریزم توش؟
و اینکه میشه خودم روغنشو عوض کنم یا باید همراه با آچار کشی روغنو عوض کرد؟چون موتورو تازه گرفتم نمیدونم صاحب قبلیش که ی روغنو عوض کرده منم استفاده ام از موتور در حده روزی نیم ساعته. ممنون میشم اگه اطلاعاتی درباره چجوری عوض کردن روغن بهم بدید. و نشونه ها ی روغن داعون شده چیه؟رنگ و چسبندگی و .... ؟
ی چی دیگه کلید خوره باکو باز میکنم بنزین توشه یعنی از جای کلیدیش بنزین میزنه بالا!!!!!!!!!!!!!!!!! همه آپاچی ها اینجورین؟؟؟؟؟؟؟؟
محض اطلاع دوستان: 1لیتر سوپر پیشتاز قرمر 20.50 رو از گمرک 13.000 تومن خریدم هفته پیش. 10.40 چنده؟ :) :)

Alireza.BMW
07-09-1393, 09:30 قبل از ظهر
نه آپاچی فلاشر نداره... روغن 10.40 رو تو زمستون میریزن برای بهتر روشن شدن موتور توی هوای سرد چون غلظت کمتری داره نه واجب نیست حتما 10.40 باشه...
.
پیشنهاد میشه روغنش رو عوض کنید بهتره و خیال آدم راحت تره... یه پبچ کارتر داره زیر انجین همونو باز میکنی روغن خالی میشه... در ضمن همیشه سطح روغن توی انجین رو چک کنید که کم نکنه البته توی زمستون معمولا پیش نمیاد... روغن سالم هم چسبندگیش باید قابل قبول باشه بوی سوختگی نده رنگشم مهمه... در ضمن هر 3بار تعویض روغن فیلتر روغن هم تعویض بشه... اون مورد باک هم من نداشتم تا حالا که بنزین بده

Mohammad.pk
07-09-1393, 09:43 قبل از ظهر
اقا دمتون گرم بابت راهنمايى
حتما تو اولين فرصت باکو باز ميکنم
بعد يه چيز ديگه وقتى مثلا يه مدت باهاش پرگاز ميرم بعد وايميستم موتور خيلى سخت خلاص ميشه يعنى اصلا نميشه انگار پدال قفل کرده بايد حتما خاموش کنم تا خلاص بشه
به نظرتون يه مدت باهاش برم خوب ميشه يا يه عيبى داره
راستى از کلاچ ميتونه باشه کلاچ من همون پايين ول ميکنه يعنى يه 6 7 سانت خلاصى داره بعد کلاچ ميگيره

mahmoodkhan
07-09-1393, 09:53 قبل از ظهر
اقا دمتون گرم بابت راهنمايى
حتما تو اولين فرصت باکو باز ميکنم
بعد يه چيز ديگه وقتى مثلا يه مدت باهاش پرگاز ميرم بعد وايميستم موتور خيلى سخت خلاص ميشه يعنى اصلا نميشه انگار پدال قفل کرده بايد حتما خاموش کنم تا خلاص بشه
به نظرتون يه مدت باهاش برم خوب ميشه يا يه عيبى داره
راستى از کلاچ ميتونه باشه کلاچ من همون پايين ول ميکنه يعنى يه 6 7 سانت خلاصى داره بعد کلاچ ميگيره
بله از کلاج هست'کلاج باید بالا ول کنه

soleymani
07-09-1393, 11:23 قبل از ظهر
موتور های هندی و آپاچی اینجوران
وقتی داغ میشن یکم سخت خلاس میشن

shahinsky
07-09-1393, 07:36 بعد از ظهر
Alireza.BMW ([Only registered and activated users can see links]) عزیز مرسی
ای کاش فلاشر داشت!!! :(
همه ایرادات و صدا هارو رفع کردم فقط موند بنزین ک از در باک میاد بالا خیلی نیست اما نباید کلا باشه.
ممنون از راهنماییت... .:)

said khansar
07-09-1393, 08:45 بعد از ظهر
شماباسوارکردن یک کلیدیک کنتاک میتونی فلاشربزنی!سیم راهنمای چپ وراست روبه کنتاک های کلیدوصل میکنی وقتی کلیدوبالابکشی وراهنمابزنی جفت میزنه اگه کلید داخل باشه(فشاربدی تو)بازدن راهنماتکی میزنه!نشتی درباک هم ازلاستیک درب باک هست بایدلاستیکش عوض بشه!

shahinsky
07-09-1393, 09:55 بعد از ظهر
said khansar ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] مرسیییییییییییی
حتما لاستیک در باک رو زیر نظر میگیرم و اگه مشکل از اون بود عوضش میکنم :) اما از داخل جعبه کلید در باک بنزین میزنه بالا و از اطراف لاستیک در باک نیست.!!!!!
و فلاشر هم کلید راهنمای آپاچی علاوه بر چپ و راست به سمت داخل هم حرکت میکنه. که به نظرم این حرکت رو به داخل برای جلوگیری از شکستن کلید بر اثر فشار بیش از حد و یا فشار ی هویی به کار برده شده.
اما اینکه اون کلیدو بکشم بیرون باید برم روش کار کنم.
ممنوووووووووووووووونم بابت راهنمایی :)

said khansar
07-09-1393, 10:05 بعد از ظهر
said khansar ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] مرسیییییییییییی
حتما لاستیک در باک رو زیر نظر میگیرم و اگه مشکل از اون بود عوضش میکنم :) اما از داخل جعبه کلید در باک بنزین میزنه بالا و از اطراف لاستیک در باک نیست.!!!!!
و فلاشر هم کلید راهنمای آپاچی علاوه بر چپ و راست به سمت داخل هم حرکت میکنه. که به نظرم این حرکت رو به داخل برای جلوگیری از شکستن کلید بر اثر فشار بیش از حد و یا فشار ی هویی به کار برده شده.
اما اینکه اون کلیدو بکشم بیرون باید برم روش کار کنم.
ممنوووووووووووووووونم بابت راهنمایی :)خاهش میکنم دوست عزیزمنظورمن یک کلید جداگانه1کنتاک هست که باید بخری وروموتورسوارکنی وسیم راهنمای چپ وراست روبه ورودی وخروجی کلیدی که خریدی وصل کنی وقتی راهنمامیزنی اگه کلیدوصل باشه جفت میزنه اگه وصل نباشه بازدن راهنماتکی میزنه!اگه به یه باطریسازنشون بدی سه صوت برات نصب میکنه!

Mohammad.pk
07-09-1393, 10:40 بعد از ظهر
ممنون دوستان حالا فردا کلاچ رو ريگلاژ ميکنم که بالا بگيره بعد تست ميکنم ببينم بازم همينجوره يا نه ؟؟ شک خودم بيشتر به روغنه
اينم امتحان ميکنم ببينم چى ميشه

راستى فلاشر خيلى راحته من رو راديسونم بسته بودم خيلى حال ميداد ولى رو اين نميدونم کليدشو کجا بچپونم!!

- - - Updated - - -

ممنون دوستان حالا فردا کلاچ رو ريگلاژ ميکنم که بالا بگيره بعد تست ميکنم ببينم بازم همينجوره يا نه ؟؟ شک خودم بيشتر به روغنه
اينم امتحان ميکنم ببينم چى ميشه

راستى فلاشر خيلى راحته من رو راديسونم بسته بودم خيلى حال ميداد ولى رو اين نميدونم کليدشو کجا بچپونم!!

shahinsky
07-09-1393, 11:14 بعد از ظهر
said khansar ([Only registered and activated users can see links]) عزیییییییییییز دوست خوبم باز هم مرسیییییییییییییییییییییی ییییییییییییییییییییییییی ییییییییییییی :)

shahinsky
08-09-1393, 12:02 قبل از ظهر
Mohammad.pk عزیز خوبه ک تست کردی منم میخوام بذارم مخصوصن توی زمستون ک هوا زود تاریک میشه گاهی میتونه کمک باشه تا از پشت نزنن ب آدم به نظرم اگه بشه قزینه کلید PASS بذارم هم خوبه هم قشنگ میشه :)

Mohammad.pk
09-09-1393, 01:17 بعد از ظهر
اقا امروز رفتم يه کاسترول مگناتک 10 40 گرفتم بعد از ظهر عوضش ميکنم دمه مغازه ببينم چى ميشه
روغنه حررررف نداره.سنتتيک هم هست خدايى تو راديسونم ميريختم موتور لال ميشد کلا نميدونم چى داره که اينقدر نرم کار ميکنه!!! فک کنم با تعويضش مشکل خلاص شدن هم درست بشه
راستى ١ليتره روغنرو خريدم 19تومن مارکاى ايرانى 13 14تومن بود

VAHID
09-09-1393, 01:23 بعد از ظهر
اقا امروز رفتم يه کاسترول مگناتک 10 40 گرفتم بعد از ظهر عوضش ميکنم دمه مغازه ببينم چى ميشه
روغنه حررررف نداره.سنتتيک هم هست خدايى تو راديسونم ميريختم موتور لال ميشد کلا نميدونم چى داره که اينقدر نرم کار ميکنه!!! فک کنم با تعويضش مشکل خلاص شدن هم درست بشه
راستى ١ليتره روغنرو خريدم 19تومن مارکاى ايرانى 13 14تومن بود

10w40 یه مقدار شله و مناسب نیست بهتره 20w50 بریزید بهران سوپر پیشتاز

mahmoodkhan
09-09-1393, 03:03 بعد از ظهر
10w40 یه مقدار شله و مناسب نیست بهتره 20w50 بریزید بهران سوپر پیشتاز
بله درسته'من همه ی روغن موتورهای بازارو امتحان کردم'هیچ کدومشون به خوبی بهران سوپر پیشتاز نیست!!

Mohammad.pk
09-09-1393, 08:26 بعد از ظهر
ممنون دوستان
ولى تو دفترچه خوده موتور روغن فابريکش 10 30 معرفى کرده!!
برا زمستون به نظره من 10 40 خيلى بهتره موتور راحتتر روشن ميشه 20 50 تو زمستون خيلى سفت ميشه لامصب

در مورد سوپر پيشتاز هم والا کاره من سر کله زدن با ماشيناس منم قبلا سوپر پيشتاز ميريختم تو ماشينم ولى تو اين چند سال اينقد داخل موتور ماشينارو ديدم ديگه فول شدم از اکثر مشترى ها هم ميپرسم که چي ميريزن تو موتور
بيشترين جرم روغن ماله روغن هاى بهرانه مخصوصا اون معمولياش پايه گياهياش بهتره تو ايرانيا ايرانول خوبه بد نيست ولى پايه سنتتيک ها حرف ندارن کمتر از خود جرم به جا ميزارن البته کيلومتر کارکردش هم مهمه عمر هر روغن نهايت 5000هزارتاس حالا چه 10هزار باشه چه 5هزار تا
روغن هم هميشه 1000تا زودتر از مويدش عوض کنيد چون حدودا 1000تا هم درجا کار ميکنه
اينا تجربه هاى من تو چند سال کارکردن تو تعميرگاه بود

راستى به نظره من يه بار هم شده از مگناتک استفاده کنيد خيلى عاليه

من 2ساعت پيش عوض کردم خيلى عاليه هم موتور نرم تر کار ميکنه هم صداى تعويض دنده خيلى کمتر شد قبلا يه نمه صدا ميداد مشکل خلاص شدن هم 50درصد بهتر شد 50درصد بقيشم فک کنم ماله همون کلاچه يکم بايد ريگلاژش کنم بالا

mamoshi
10-09-1393, 09:01 قبل از ظهر
آقا من با ریموت دزدگیر استارت زدم کلا برقش قطع شد و متوجه شدم فیوز کنار باتری و فیوز خود دزدگیر سوخته و عوض کردم و درست شد.
حالا با چرخوندن سوییچ برق جریان پیدا نمیکنه و فقط با خود ریموت استارت میزنه.. نمیدونم کجاشو چک کنم. فیوز دیگه ای هم هست؟

Reza.New
10-09-1393, 05:51 بعد از ظهر
سلام دوستان عزیز

من میخوام موتور بخرم در حد 5 تا 6 تومن ماکزیمم

موتورسواری خیلی بلد نیستم ! تا حالا موتور نداشتم الان میخوام برم آموزش ببینم ! فعلا جایی برای آموزش پیدا نکردم !

موتور رو هم برای تفریح و .... نمیخوام . برای رفت و آمد به محل کارم میخوام ... یعنی کار زیادی از موتور نمیخوام بکشم فقط میخوام چیز شیکی باشه و اسپرت

ممنون میشم راهنمایی کنید

VAHID
10-09-1393, 06:34 بعد از ظهر
سلام دوستان عزیز

من میخوام موتور بخرم در حد 5 تا 6 تومن ماکزیمم

موتورسواری خیلی بلد نیستم ! تا حالا موتور نداشتم الان میخوام برم آموزش ببینم ! فعلا جایی برای آموزش پیدا نکردم !

موتور رو هم برای تفریح و .... نمیخوام . برای رفت و آمد به محل کارم میخوام ... یعنی کار زیادی از موتور نمیخوام بکشم فقط میخوام چیز شیکی باشه و اسپرت

ممنون میشم راهنمایی کنید

بهتره با یه موتور 125 سی سی یا طرح ویو شروع کنید تا قلق موتور سواری دستتون بیاد.برای اموزش میتونید به اموزشگاه های موتورسیکلت مراجعه کنید البته باید خودتون هم تمرین کنید

Reza.New
10-09-1393, 06:49 بعد از ظهر
بهتره با یه موتور 125 سی سی یا طرح ویو شروع کنید تا قلق موتور سواری دستتون بیاد.برای اموزش میتونید به اموزشگاه های موتورسیکلت مراجعه کنید البته باید خودتون هم تمرین کنید

مرسی از پاسختون

پس نمیشه برم آموزش ببینم و سپس یک 180 بخرم ؟!

من فکر میکردم تو آموزشگاه، کامل آموزش میدن ! من هدفم اینه برم یاد بگیرم گواهینامه بگیرم و یه آپاچی بگیرم . بنظرتون میتونم روند رو درست برم ؟ یا اینکه باید حتما مدتی موتور مدل پایین دستم باشه و ... ؟

ابوالفضل88
10-09-1393, 07:55 بعد از ظهر
مرسی از پاسختون

من فکر میکردم تو آموزشگاه، کامل آموزش میدن ! من هدفم اینه برم یاد بگیرم گواهینامه بگیرم و یه آپاچی بگیرم . بنظرتون میتونم روند رو درست برم ؟ یا اینکه باید حتما مدتی موتور مدل پایین دستم باشه و ... ؟

تمرین در کنار آموزشگاه . دوست عزیز یه موتور درحد 1.2 ملیون بخر قلقش خوب بیاد تو دستت بعد برو آپاچی بخر تازه آرایش دندشم با موتور معمولیا فرق داره یکی پایین 4تابالا یا اگه خیلی اسرار داری یه آپاچی مدل 91 یا 92 بگیر که هم پول کمتری خرج کردی وهم اگه خدایی نکرده خوردی زمین دلت واسش خیلی دلت:121fs725372: فقط هر موتوری خریدی کلاه یادت نره

AMIR TEHRANPARS
11-09-1393, 11:34 قبل از ظهر
مرسی از پاسختون

داداش من موتور سواری رو با آپاچی 180 یاد گرفتم.زیاد با هوندا سی جی فرق نمیکنه فقط شتاب بیشتره و دنده هاش فرق میکنه»»»این هم بت بگم که بدون خریدن موتور و تمرین نمیتونی آزمون شهر موتور رو قبول شی و گواهی نامه بگیری.واقعا سختهه.

mahmoodkhan
11-09-1393, 01:43 بعد از ظهر
داداش من موتور سواری رو با آپاچی 180 یاد گرفتم.زیاد با هوندا سی جی فرق نمیکنه فقط شتاب بیشتره و دنده هاش فرق میکنه»»»این هم بت بگم که بدون خریدن موتور و تمرین نمیتونی آزمون شهر موتور رو قبول شی و گواهی نامه بگیری.واقعا سختهه.
من بانظر شما موافق نیستم'چون کسی که تاحالا رانندگی باموتور نکرده و گواهینامه نداره'اصلا نمیتونه'بااین موتور راحت رانندگی کنه'هم خودشو زخمی میکنه'هم موتورشو داغون میکنه'هم میزنه یکی دیگرو بدبخت میکنه'حتی کسایی که سی جی فقط سوارشدن'تا یکهفته بسختی میتونن سوار این موتور بشن

dadfar
11-09-1393, 06:39 بعد از ظهر
من بانظر شما موافق نیستم'چون کسی که تاحالا رانندگی باموتور نکرده و گواهینامه نداره'اصلا نمیتونه'بااین موتور راحت رانندگی کنه'هم خودشو زخمی میکنه'هم موتورشو داغون میکنه'هم میزنه یکی دیگرو بدبخت میکنه'حتی کسایی که سی جی فقط سوارشدن'تا یکهفته بسختی میتونن سوار این موتور بشن

سلام منم با نظر محمدخان موافقم منم خودم4ساله طرح ویو دارم امسال ی آپاچی خریدم خیلی سخته رانندگی باهاش یجورای یذره پشیمونم چون گواهینامه ندارم یذره میترسم وقتی میرم بیرون یبارم موتورو گرفتن رفت رو کفی ی هفته تو پارکینگ بود
از اون موقع از ترس ابن بگیر بگیرا زیاد موتورو نمیارم بیرون تصمیم دارم اول برم سراغ گواهی نامه بعد با خیال راحت بیام بیرون
از من میشنوی اول برو گواهینامه بگیر خیالت راحت باشه

AMIR TEHRANPARS
11-09-1393, 10:38 بعد از ظهر
سلام منم با نظر محمدخان موافقم منم خودم4ساله طرح ویو دارم امسال ی آپاچی خریدم خیلی سخته رانندگی باهاش یجورای یذره پشیمونم چون گواهینامه ندارم یذره میترسم وقتی میرم بیرون یبارم موتورو گرفتن رفت رو کفی ی هفته تو پارکینگ بود
از اون موقع از ترس ابن بگیر بگیرا زیاد موتورو نمیارم بیرون تصمیم دارم اول برم سراغ گواهی نامه بعد با خیال راحت بیام بیرون
از من میشنوی اول برو گواهینامه بگیر خیالت راحت باشه

من اولین موتورم آپاچی صفر بود
اوایل برام سنگین بود ولی عادی شد
خدارو شکر حادثه ای هم برام اتفاق نیافتاد.
گواهی نامه ام رو هم دو هفته پیش گرفتم،اگه خواستید امتحان شهرشو بدید حتما 7:30 صبح برید تمرین کنید با موتوراشون که کلاچش دستتون بیاد.

shahinsky
14-09-1393, 12:10 قبل از ظهر
AMIR TEHRANPARS ([Only registered and activated users can see links]) عزیز میشه بگی شرایط و موقعیت و کلا امتحان چجوری گذشت؟
چون من 1ماهی هست موتور دارم و میچرخم ولی گواهی نامه ندارم و وقت نکردم برم امتحان بدم بعد میخوام کلا موتور بیاد دستم و بعد برم به خاطر همین ممنون میشم اگه توضیح بدی بهم :)
ی چیز دیگه 7.30 شهرک باشیم میذارن با موتوراشون کار کنیم؟؟؟!! میشه بگی چند شنبه رفتی و اونجا چ کار کردی؟ و امتحان تست و عملی و اینا کلااااااااااااا توضیج بده ما یکنم امتحان دستمون بیاد :)

mahmoodkhan
14-09-1393, 12:45 قبل از ظهر
AMIR TEHRANPARS ([Only registered and activated users can see links]) عزیز میشه بگی شرایط و موقعیت و کلا امتحان چجوری گذشت؟
چون من 1ماهی هست موتور دارم و میچرخم ولی گواهی نامه ندارم و وقت نکردم برم امتحان بدم بعد میخوام کلا موتور بیاد دستم و بعد برم به خاطر همین ممنون میشم اگه توضیح بدی بهم :)
ی چیز دیگه 7.30 شهرک باشیم میذارن با موتوراشون کار کنیم؟؟؟!! میشه بگی چند شنبه رفتی و اونجا چ کار کردی؟ و امتحان تست و عملی و اینا کلااااااااااااا توضیج بده ما یکنم امتحان دستمون بیاد :)
دوست عزیز این موضوعو میتونی تو قسمت تخصصی جواب بهتر و دقیقتر بگیری.

shahinsky
14-09-1393, 01:02 قبل از ظهر
mahmoodkhan ([Only registered and activated users can see links]) میشه لینک قسمت تخصصی رو بذاری؟
اکگه میبینی سوال کردم چون ی هویی به گفته دوستمون برخوردم و پرسیدم.... .

- - - Updated - - -

بچه ها ی سوال ی ی شاسی پشت شیر بنزین اپاچی هست ک کشیدنیه! قیافش مثل گیج روغن ماشین میمونه اما بعد از کشیدن حالت فنریت داره و برمیگردم سرجای خودش، میشه بگید چیه؟ و کاربردش چیه؟

AMIR TEHRANPARS
14-09-1393, 05:20 بعد از ظهر
mahmoodkhan ([Only registered and activated users can see links]) میشه لینک قسمت تخصصی رو بذاری؟
اکگه میبینی سوال کردم چون ی هویی به گفته دوستمون برخوردم و پرسیدم.... .

- - - Updated - - -

بچه ها ی سوال ی ی شاسی پشت شیر بنزین اپاچی هست ک کشیدنیه! قیافش مثل گیج روغن ماشین میمونه اما بعد از کشیدن حالت فنریت داره و برمیگردم سرجای خودش، میشه بگید چیه؟ و کاربردش چیه؟

اون ساساتشه.

- - - Updated - - -

1-باید تشریف ببری آموزشگاه رانندگی شکوه(مخصوص شرق تهران_خ فرجام_خ سراج)
2-مدارکت رو میبری
3-ثبت نام + واریز فیش بانکی + معاینه پزشکی
4-یک هفته کلاس آیین نامه + فنی
5-پایان هفته => امتحان مقدماتی آیین نامه
6-دریافت کارتکس از آموزشگاه
7-کارتکس و پرونده +مدارک شناسایی رو میبرید شهرک آزمایش =>همون روز امتحان آیین نامه =>امتحان شهر (ساعت 7:30 اگه اونجا باشی میتونی هر دو امتحان رو تو یک روز بدی)

اگر مردود شدید:

8-تهیه فیش بانکی آزمون مجدد
9- ساعت 7:30 اونجا باش تا بتونی با موتور سی جی امتحان تمرین کنی(کمتر کسی دفعه اول قبول میشه پس اگه رد شدی دوباره برو)

shahinsky
14-09-1393, 09:31 بعد از ظهر
AMIR TEHRANPARS ([Only registered and activated users can see links]) داداش مرسی .
فقط اگه میتونی شرایط امتحان عملیشو برام خصوصی بفرست شاید بچه ها ناراحت بشن بخوام اینجا درباره امتحان ازت بپرسم. اینکه چنتا کله قندیه و فاصلشون چقدره؟
ممنوووونم بازم ازت :)

farshad 54
15-09-1393, 09:20 قبل از ظهر
پست های خارج از موضوع تو تاپیک ها خیلی زیاد شده

دوستان رعایت کنید

تاپیک ها موضوعش مشخصه و فقط راجب اون بحث و تبادل نظر میشه

چت روم نیست اینجا که

همین جوری پیش بره باید شاهد پست هایی مثل نحوه خوردن ساندویچ زاپاتا پشت فرمون هیوسانگ - طرز تهیه املت رو باک آپاچی - چگونه با پالس 220 به خواستگاری برویم و ......... اینا باشیم

shahinsky
16-09-1393, 01:09 بعد از ظهر
بچه ها لنت موتور تا چنتا کارکرد دووم میاره و نیاز نیست عوض بشه؟
لنت عقب و جلو؟
موتور من 6 تا کارکرده بردم برا آچارکشی ک گفت لنتت گوشت نداره((((به این زودی باید تمومبشه؟؟؟؟؟؟؟؟))) و باید عوض بشه. لنت تموم بشه صفحه خراب میشه دیگه؟؟؟؟؟

mahmoodkhan
16-09-1393, 02:12 بعد از ظهر
لنت عقب و جلو؟
موتور من 6 تا کارکرده بردم برا آچارکشی ک گفت لنتت گوشت نداره((((به این زودی باید تمومبشه؟؟؟؟؟؟؟؟))) و باید عوض بشه. لنت تموم بشه صفحه خراب میشه دیگه؟؟؟؟؟
تا وقتی که جواب بده استفاده میکنند'ممکنه کسی باشه مسیرش همش اتوبانی باشه لنتو رو ۲۰۰۰۰ عوض کنه'یکی هم'ترافیک مسیرش هست رو ۵۰۰۰!!!

mamoshi
16-09-1393, 03:56 بعد از ظهر
استارت موتورم صدای عجیبی و بلندی عین صدای خروس میده.. دلیلش چیه؟ مخصوصا وقتی ک موتور سرده
فیوز شیشه ای کنار باتری چند آمپر میذارن؟

said khansar
16-09-1393, 04:51 بعد از ظهر
لنت عقب و جلو؟
موتور من 6 تا کارکرده بردم برا آچارکشی ک گفت لنتت گوشت نداره((((به این زودی باید تمومبشه؟؟؟؟؟؟؟؟))) و باید عوض بشه. لنت تموم بشه صفحه خراب میشه دیگه؟؟؟؟؟دوست عزیزلنت بالنت فرق داره لنت هست نرمه زودترتموم میشه لنت هست جنسش سخته دیرتموم میشه!یاکسی هست فقط باترمزعقب کارمیکنه یکی باجفت ترمزاکارمیکنه(درستش اینه)یکی فقط باترمزجلوکارمیکنه یکی بیشتربامعکوس موتورونگه میداره همه اینهاتودوام انت تاثیرداره شمابه کارکردتوجه نکن چون ترمزای اپاچی دیسکی هست نگاه کن به لنت نیم میل یایک میلیمتر مونده بودگوشت لنت تموم بشه عوضش کن!اگه گوشت لنت تموم بشه چون اهن رواهن میشه دیسکتوخراب میکنه!

farshad 54
16-09-1393, 05:15 بعد از ظهر
تو موتور های آپاچی و پالس اگر لنت جنس خوب رو موتور بندازین (عقب) در بهترین حالت 5 الی 6 هزار کیلومتر کار میکنه (استفاده درست) ولی در شرایط خاص استفاده زیاد از ترمز عقب - پا دائم رو ترمز بودن و ....... عمر لنت کمتر

میشه

یه نکته ای هم که دوستانی که موتورهاشون ترمز دیسکی هست حتما باید در نظر بگیرن اینه که چرخ عقب یا جلو حتما پیچش سفت باشه کوچکترین لقی یا شل بودن چرخ ها باعث حرکت عرضی دیسک ترمز میشه و لنت ترمز

به صورت یکنواخت با دیسک درگیر نیست و از یه طرف خورده میشه

mahmoodkhan
16-09-1393, 06:49 بعد از ظهر
استارت موتورم صدای عجیبی و بلندی عین صدای خروس میده.. دلیلش چیه؟ مخصوصا وقتی ک موتور سرده
فیوز شیشه ای کنار باتری چند آمپر میذارن؟
شما موتورتونو جای گرمتر پارک کنید'و روغن موتورتونو اتوماتیک یا باگرانروی کمتر بریزید.
استارت مشخصه خیلی داره زور میزنه'احتمال سوختن هست!!!'ترجیحا (اگه صداش خوب نشد) با هندل وقتی سرد هست روشن کنید .
معمولا ۱۰ یا ۱۵ آمپر

shahinsky
16-09-1393, 10:26 بعد از ظهر
بچه ها از همتون ممنونم :)
فکر کنم ی 20 تومنی تو گلوش گیر کرده باشه :)
قیمت لنت ندارید؟ و چ مارکی بهتره و بهتر دووم میاره؟؟؟؟؟

r.hasani7023
17-09-1393, 02:07 قبل از ظهر
سلام دوستان گفتم با یه اشنایی برند tvs , bajaj وارد میکنه دارم همکاری میکنم کسی جنس خواست بگه .09351759485رضا

mamoshi
17-09-1393, 08:32 قبل از ظهر
شما موتورتونو جای گرمتر پارک کنید'و روغن موتورتونو اتوماتیک یا باگرانروی کمتر بریزید.
استارت مشخصه خیلی داره زور میزنه'احتمال سوختن هست!!!'ترجیحا (اگه صداش خوب نشد) با هندل وقتی سرد هست روشن کنید .
معمولا ۱۰ یا ۱۵ آمپر
موتور اگه گرم باشه هم همچین صدایی رو میده ولی کمتر
یکی میگفت احتمالا از ساچمه باشه. داریم همچین چیزی/.؟

mahmoodkhan
17-09-1393, 06:40 بعد از ظهر
موتور اگه گرم باشه هم همچین صدایی رو میده ولی کمتر
یکی میگفت احتمالا از ساچمه باشه. داریم همچین چیزی/.؟
موتورتون تا باز نشه کاملا مشخص نمیشه'عیب از کجاشه'یا از بلبرینگ دستگاه برقه'یا بلبرینگ استارت یا چرخدنده های استارت'بالاخره باید بازشه

IRgragh
17-09-1393, 07:07 بعد از ظهر
سلام دوستان
قیمت رینگ های آپاچی الان چنده؟

rezahatami
18-09-1393, 10:30 بعد از ظهر
سلام دوستان عزیز امیدوارم حالتون خوب باشه.حقیقتش من تصمیم گرفتم اپاچی بخرم ولی چندتا سوال دارم که موذل شده برام.1 اینکه یه چند نفر به حدی از اپاچی به من بد گفتن که اصلا منصرف شدم گفتم از شما هم بپرسم 1 اینکه میگن اپاچی موتوره ضعیفی هستش

شاتونش ضعیفه یه مدت که کار میکنه شاتونش به صدا میفته اذیت میکنه خرجش سنگینه موتوره خوبی نیست . از این چیزا بعد میگن این اپاچی جدیدا همه چینی شدن اشغال شدن قابل استفاده نیستن خرج میزارن رو دست قدیمیا مدل 89یا90 بهترن خلاصه هر کی

تجربه داره به من بگه شدیدا استرس گرفتم سره این حرفا ادم نمیدونه به حرف کی اعتماد کنه.2 خودم دلم میخواد مدل 93 بگیرم صفر نخرم ابندی شده اچار کشی شده اماده استفاده ولی بعضی ها میگن صفر بگیری بهتره نظر شما راجه به این موضوع چیه.و 3 اینکه

انقد میگن اپاچی ضعیفه و برای استفاده تو جاده و مسافت طولانی مناسب نیست مثلا برا کسی که کارش تهرانه از شهریار میره تهران زود موتور داغون میشه چون ضعیفه راست میگن؟دوستان همتون تجربیاتتون رو بگید واقعا ممنون میشم چون اطلاعاتی تو این ضمینه ها ندارم و میترسم

soleymani
18-09-1393, 11:12 بعد از ظهر
اولا انقدر هم موتور ضعيفي نيست
نسبت به پالس سوسول تر ولي نرم تر و كم صدا تره
--------
طرز استفاده از موتور خيلي مهم هست.بله يه كله به هر موتوري فشار بياري به صدا ميوفته
-------
اين موتور براي استفاده شهري هست نه كروز و بين شهري

اگه آدمي باشي كه به موتور فشار نياري براي سرعت
موتور خوبي هست

rezahatami
18-09-1393, 11:15 بعد از ظهر
چطور باید استفده کرد مثلا ببین من 125 دارم الان تا دنده 3 سرعت موتورو پر میکنم با 1 40تا با 2 60 تا با 3 80 تا میرم دنده 4 و 5 رو میزارم برا اروم تر شدن موتور اپاچی طاقت این فشارا هارو داره؟

soleymani
18-09-1393, 11:46 بعد از ظهر
انجين و زياد كار كردن انجين 125 فرق داره چون موتور ارزوني هست
در اصل بخواهي زياد نبايد با رد لاين دنده عوض كني
اين موتور تا سرعت 90 بسيار عالي هست و هندلينگ خوبي داره
و لرزشي نداره
و كمي سرعت بالا ترميره كمي لرزش داره زير پا و صداي انجين تفاوت داره
ولي توي موتور هاي توي اين رنج به نرمي و شتاب آپاچي نديدم.
9ماه آپاچي داشتم الانم 6ماهه 220 دارم

r.hasani7023
19-09-1393, 12:50 قبل از ظهر
داداش منم 1سال دارم راضیم باید بهش برسی مخصوصا روغن

AMIR TEHRANPARS
19-09-1393, 05:58 بعد از ظهر
وقتی پر گاز میرم (تو هر دنده ای) کیلومتر شمارم صفر رو نشون میده. گاز رو که رها میکنم سرعت رو نشون میده،تا یه ذره گاز میدم دوباره کیلومترشمار صفر نشون میده.صفحه کامپیوتری کیلومترم به هیچ وجه ضربه وآب نخورده و صفحه پرش یا خاموش شدن نداره و ساعت و تریپ رو به درستی نشون میده(بنظرم ایراد از کنسول نیست)
بنظر شما مشکل از کجاست؟:297:

mjgh795
19-09-1393, 08:12 بعد از ظهر
سلام من میخام یه اپاچی بخرم ولی در مورد انجینش مطمئن نیستم
از کسایی که این موتورو دارن خوتهش می کنم که بدون تعصب نظرشون رو در مورد این موتور بگن؟
با تشکر:mypersianforum (531

ابوالفضل88
19-09-1393, 08:25 بعد از ظهر
اگه دیگه کیلومترت مسافتی که باهاش میری رو شماره نمیزنه عیب از موتور کیلومتره و با تعویزش درست میشه

soleymani
19-09-1393, 08:39 بعد از ظهر
يه نگاهي به سوكت هاي توي كلگي كن كه شل نباشه و بعد چرخ جلو رو باز كن يه نگاهي بنداز

mahmoodkhan
19-09-1393, 09:51 بعد از ظهر
وقتی پر گاز میرم (تو هر دنده ای) کیلومتر شمارم صفر رو نشون میده. گاز رو که رها میکنم سرعت رو نشون میده،تا یه ذره گاز میدم دوباره کیلومترشمار صفر نشون میده.صفحه کامپیوتری کیلومترم به هیچ وجه ضربه وآب نخورده و صفحه پرش یا خاموش شدن نداره و ساعت و تریپ رو به درستی نشون میده(بنظرم ایراد از کنسول نیست)
بنظر شما مشکل از کجاست؟:297:
سیم کیلومتر موتورتون قطع و وصلی داره'که در اثر لرزش قطع و وصل میشه'سیم کیلومتر موتورتونو دو سرشو چک کنید .

BKING
19-09-1393, 10:02 بعد از ظهر
سلام من میخام یه اپاچی بخرم ولی در مورد انجینش مطمئن نیستم
از کسایی که این موتورو دارن خوتهش می کنم که بدون تعصب نظرشون رو در مورد این موتور بگن؟
با تشکر:mypersianforum (531

سلام
شما دقیقا شکی که داری برا چیه؟

AMIR TEHRANPARS
19-09-1393, 11:05 بعد از ظهر
مسافتی که میرم رو نشون میده
سرعت رو هم نشون میده
فقط موقعی که گاز میدم سرعت صفر میشه و وقتی که گاز رو رها میکنم سرعت رو درست نشان میده
آقای سلیمانی عزیز کلگی رو چطور باز کنم؟
کدوم قسمت چرخ جلو رو باید برسی کنم؟
توضیح مختصری بدید متشکر میشم

soleymani
19-09-1393, 11:10 بعد از ظهر
اپاچي جديد رو نمي دونم
اگه مثل كلگي قديم باشه وقتي سوار موتوري 2 تا پيچ داره كه باز كني كلگي ريلي جدا مي شه
و منظورم از اون سيمي هست از كلگي به چرخ جلو رفته

amir.cdi
20-09-1393, 12:07 قبل از ظهر
یه اپاچی طرح قدیم مدل 91 دارم در حد صفر موتور 8 تا کار کرده صفر
5.400 با بیمه و مدارک کامل

r.hasani7023
20-09-1393, 12:57 قبل از ظهر
مگه جنگه داداش 91 5400 چه خبره

حسسام
20-09-1393, 01:27 قبل از ظهر
منکه با اپاچی 160 تا هم رفتم...خوب راه میره بابا...هنقدر به اپاچی گیر ندید

soleymani
20-09-1393, 12:01 بعد از ظهر
انقدر سرعت هاي تخيلي ذكر نكنيد.آپاچي 120 تا ميره بهش فشار بياري 130 تا
يكي از بچه ها به اسم جانسون با اينكه اگزوز و شمع و لاستيك خوب انداخته بود و خودش سرويس كار موتور هست
3سال پيش 150 تا رفت كه موتور دو روز بعد رفت تعميرگاه
---------------
اين موتور سرعت نيست.كسي كه عشق سرعته نره سمتش

MANHUNT
20-09-1393, 12:47 بعد از ظهر
احسنت يه مقدار ديگه پيش بريد هايابوسا هم ميگيريد انشاالله

amir.cdi
20-09-1393, 02:43 بعد از ظهر
موتور بترکونی 130 تا

ابوالفضل88
20-09-1393, 03:34 بعد از ظهر

آپاچی با موتور هیوسانگ به بازار آمد با قیمت فوق العاده 6ونیم با تاپ اسپید 160 میرزه

بابا اگه 160 تا میرفت که همه مگلی دایلیم هیوسانگ رو میفروختن اینو میخریدن

به قول ... موفق و پرسرعت باشید منتظر سرعت های بعدی شما هستیم

shahinsky
21-09-1393, 10:26 بعد از ظهر
بچه ها بالاخره موتورو آچار کشی کردممممممم
واقعااااااا نصبت به قبل خیلیییییییییییییییییی تغییر کرده
یجورایی اصن اون موتور قبلی نیست
70 برا آچارکشی و فیلر و تنظیم موتور و .... کلااا زیر و رو کردن موتور. نظرتون چیه؟ گرون نیست؟
و ی سوال از اوتایی ک 92. و مخصوصا 93 دارن. فلاپ های دور سوییچ شما هم صدا میده؟ یعنی نیاز ب ی چیزی داره ک بذارید بینشون برا اینکه صدا نده؟؟؟؟

shahinsky
21-09-1393, 11:02 بعد از ظهر
بچه ها بالاخره موتورو آچار کشی کردممممممم
واقعااااااا نصبت به قبل خیلیییییییییییییییییی تغییر کرده
یجورایی اصن اون موتور قبلی نیست
70 برا آچارکشی و فیلر و تنظیم موتور و .... کلااا زیر و رو کردن موتور. نظرتون چیه؟ گرون نیست؟
و ی سوال از اوتایی ک 92. و مخصوصا 93 دارن. فلاپ های دور سوییچ شما هم صدا میده؟ یعنی نیاز ب ی چیزی داره ک بذارید بینشون برا اینکه صدا نده؟؟؟؟

r.hasani7023
22-09-1393, 01:18 قبل از ظهر
دادا من 50 تومن همون اوایل ازم گرفت البته به نوع کارم داره

alireza.b
22-09-1393, 11:56 بعد از ظهر
دوستان یه چراغ رو کیلومتر سنج روشن شده برا آچار کشی .
آچارکشی رو خودمم می تونم انجام بدم یا نه ( کجا ببرم برا اچارکشی)
چجوری خاموشش کنم چراغرو؟
برا اپاچی تو زمستون دقیقا چه روغنی بریزم؟
مرسی

AMIR TEHRANPARS
23-09-1393, 11:05 بعد از ظهر
برا من مدل 93 عه
دور سوییچ منم صدا میده نمیدونم چرا.
دادا کجا بردی برای آچار کشی؟ (چون بچه شرقی میپرسم)
چند روزه تحویل داد؟

shahinsky
23-09-1393, 11:34 بعد از ظهر
AMIR TEHRANPARS ([Only registered and activated users can see links])
داداش برات پیام خصوصی دادم ک از موضوع صفحه دور نشیم :)

Ramin Paydar
24-09-1393, 03:00 بعد از ظهر
سلام بچه ها ؛

روزای اول که موتورمو گرفته بودم ؛ 136 تا باهاش تاپ زدم
الان که یه 3 ماهی میگذره ؛ 108 تا بیشتر نمیره !!
زنجیر و باد لاستیـکا هم تنظیـمه
مشکل کجاست ؟

r.hasani7023
24-09-1393, 03:17 بعد از ظهر
داداش موتور که بیچاره کردی اول از همه اگه کارکرد چقده ؟ سرعت به تنظیم بودن زنجیر تنظیم موتور دیافراگم شمع و... بستگی داره برای منم اینجوری بود رسیدگی کامل کردم درست شد.

راستی دوستان موتورم 90 کارکرد 21000چند میخرن بیمه تا اسفند داره ؟

hamed510
24-09-1393, 03:51 بعد از ظهر
راستی دوستان موتورم 90 کارکرد 21000چند میخرن بیمه تا اسفند داره ؟

فروشنده بودی خریدارم!!

savage125
25-09-1393, 09:11 بعد از ظهر
با سلام . من یه آپاچی 92 دارم میخواستم ببینم این نمایشگر بنزین تنظیماتی چیزی داره چون قاطی پاتی نشون میده بعضی وقتم پره و چشمک میزنه کلا اگه راجع به تنظیمات کیلو متر دیجیتالی آپاچی 180 اطلاعاتی دارید اگه ممکنه بگید چطوریه

مسیح
28-09-1393, 03:00 بعد از ظهر
سلام یه سوالی دارم ازدوستایی ک اپاچی دارن
دوستان ازموتورتون راضی هستید؟
مورد خاصی تابحال داشته؟
راست میگن زود ب صدا میفته؟(صداشاتون)راسشو بخاید اصلا تصمیم گیری واسم راحت نیست عده ای میگن عالیه بهتره پالسه عده ای میگن اشغاله پالس بهتره
ممنونم اگرراهنمایی کنید

r.hasani7023
28-09-1393, 03:45 بعد از ظهر
جفت عین همن بقول یکی از دوستان موتور هندی احساسین بهش یرس فشار بیخود نیار جفتشون خوبن

- - - Updated - - -

جفت عین همن بقول یکی از دوستان موتور هندی احساسین بهش یرس فشار بیخود نیار جفتشون خوبن

GHOUL72
28-09-1393, 10:54 بعد از ظهر
سلام دوستان یه آپاچی مشکی 93 دارم 500 تا کارکرده 1سالم کامل بیمه داره میخوام بفروشم قیمت چند بزارم ؟ . با بیمه پای خودم 6500 دراومده .

Mohammad.r
29-09-1393, 12:24 قبل از ظهر
5700

nima_ex
30-09-1393, 08:09 بعد از ظهر
اساتید ارجمند سلام
میخوام ساعت موتورمو تنظیم کنم(آپاچی 180)
دکمه mode رو هم نگه داشتم ولی هیچ تغیری نکرد
لطفا راه نمایی کنین

savage125
02-10-1393, 12:57 بعد از ظهر
باید دکمه set رو نگه داری تا موقعی که چشمک زد بعد با دکمه mode ساعتو زیاد میکنی برای دقیقه هم باید بعتد این که دکمه set رو نگ داشتی و ساعت چشمک زد دکمه رو یه لحظه ول کنی دوباره نگه داری تا دقیقه شروع به چشمک زدن بکنه
راستی برای شما آمپر بنزینت چشمک نمیزنه یا قاطی کنه؟

- - - Updated - - -

از دوستان کسی مشکل آمپر بنزین نداره؟
چراغ رو کیلومتر درست کار میکنه ولی آمپره هی چشمک میزنه

shahram.zb
03-10-1393, 02:13 قبل از ظهر
سلام به دوستان
من تازه وارد این سایت شدم حدود دو هفته پیشتر یه اپاچی 180 خریدم اما از اون موقع تا حالا در هیچ شرایطی بیشتر از 119 تا راه نمیره
میخواستم بدونم همشون همین جورین یا نه؟؟؟؟؟

Mohammad.r
03-10-1393, 02:19 قبل از ظهر
سلام شهرام جان به پرشین خوش اومدی:icon_pf _101_:

موتور صفره یا کارکرده؟

shahram.zb
03-10-1393, 02:21 قبل از ظهر
منم موتورم همین جوریه کلیداش کار نمیکنه
بزار وقنی ساعت دوازده شب شد اونموقع فیوزو در بیار و دوباره جا بزن اون موقع ساعت صفر میشه

- - - Updated - - -

سلام
صفره

Mohammad.r
03-10-1393, 02:25 قبل از ظهر
اگه صفره طبیعیه که خوب گاز نخوره و تاپ اسپیدش پایین باشه. چون قطعات موتور به اصطلاح درحال آب بندیه.
شمام به هیچ وجه نباید بهش فشار بیارید تا وقتی دوره آبندی که تا 1000کیلومتره به اتمام برسه. موفق باشید

shahram.zb
03-10-1393, 02:28 قبل از ظهر
خیلی ممنون اقا محمد

alireza.b
03-10-1393, 03:58 بعد از ظهر
اقا این موتور ما بعد از 800 تا کارکرد دیگه مثله اولش کار نمی کنه یعنی احساس میکنم شتابش کم شده هر چی هم بیشتر گاز میدی فقط صداش بیشتر میشه و بیشتر میلرزه اساتید کمکککککک به نظرتون مشکل از کجاست؟(هر 200تا روغن عوض کردم)

soleymani
03-10-1393, 05:27 بعد از ظهر
اول از همه ببر يه آچار كشي حر فه اي بكنند
زنجير تنظيم بشه
شمع بازديد بشه
كاربرات در صورت نياز تنظيم
روغن هر 1000 تا تعويض

savage125
03-10-1393, 07:07 بعد از ظهر
آقا این سنسور بنزین باک کجاس؟ این نمایشگر بنزین ما مشکل داره قاطی پاتی نشون میده بقیه دوستان که آپاچی دارن همچین مشکلی ندارن؟

r.hasani7023
03-10-1393, 10:18 بعد از ظهر
اقا این موتور ما بعد از 800 تا کارکرد دیگه مثله اولش کار نمی کنه یعنی احساس میکنم شتابش کم شده هر چی هم بیشتر گاز میدی فقط صداش بیشتر میشه و بیشتر میلرزه اساتید کمکککککک به نظرتون مشکل از کجاست؟(هر 200تا روغن عوض کردم)
اول اپاچی روزها اول خیلی پر شتاب میاد بعد عادت میشه . بعد دوست عزیز شما همون که اقای سلیمانی گفتند اچارکشی تنظیم شمع چک کن . نگران نباش

mohamad.gh
04-10-1393, 01:11 قبل از ظهر
آقا این سنسور بنزین باک کجاس؟ این نمایشگر بنزین ما مشکل داره قاطی پاتی نشون میده بقیه دوستان که آپاچی دارن همچین مشکلی ندارن؟
سلام سنسور از زير باك باز ميشه ، زين رو بردار ي مهره بيشتر نداره باك خيلي راحت در مياد ،زير باك رو ك ببيني خودت متوجه ميشي قطعش ب ي وزنه پلاستيكي مشكي وصله مواطب باش خرابكاري نكني ، فك كنم سليماني عزيز بتونه بيشتر راهنماييت كنه. من ي بار باز كردم البته آمپر بنزين آپاچي گاهي اوقات گيج ميزنه

soleymani
04-10-1393, 01:44 بعد از ظهر
سلام
نگاه وقتي باك رو برمي داري.نيمه برداشته يه شيلنگ هست كه وصله و يه سوكت
اول رو ببيني سنسور هم كه انتهاش به باك هست
سوكت رو بررسي كن ببين قطعي نداشته باشه و خود سيم تا كلگي جايي اتصالي نداده باشه
كلگي رو باز كن و سوكت ها رو بررسي كن
سنسور به آسوني خراب نمي شه

savage125
04-10-1393, 07:21 بعد از ظهر
ممنونم از دوستان جای سنسور زیر باک سمت زین موتوره یا سمت انجین؟ این چشمک زدن معنیش چیه؟ وقتی دور موتور میره بالا معمولا آمپر بنزین واکنش نشون میده

soleymani
04-10-1393, 11:27 بعد از ظهر
يه نوع سيستم كات آف هست كه وقتي دور موتور بيش از حد مجاز بالا بره اجازه ورود بنزين بيشتر رو به كاربرات نمي ده و چراغ كمبود بنزين روشن مي شه

r.hasani7023
05-10-1393, 06:52 بعد از ظهر
با توجه به اینکه صفحه ها بسیار زیاد شده چون خودم در مورد اپاچی همه چیشو سوال کردم نکاتی رعایت کنید::16:
1) روغن سوپر پیشتاز بریزین با نوجه به نوع استفاده از 700تا 1000تعویض کنید.
2)بنزین سعی کنید به زاپاس نرسه
3) هر 1000 باطری زنجیر چک کنید.
4) هر 5هزار تا لنت و شمع چک کنید .
5) در صورت کپ داشتن موتور دیافراگم چک کنید .
6) سعی کنید در مورد اپاچی به علت اینکه شاتون کوتاه تر است و همین امر باعث میشود شتاب بالاتر رود ولی در سرعت های بالا فشار بیشتر به انجین وارد میشود .سرعت معمول بین 80 تا 100 متغیر باشد
7)هر 3000فیلتر روغن تعویض و فیلتر هوا شسته شود .
8) در سربالایی فشار بی مورد به موتور نیاورید .دنده 1 و 2 تو دور 6000 و دنده 3 7 دور 7.500 تا 8000 . پیش هر تعمیر کاریم موتور نبرید که بیشترشون تعویض کارن .
مبخشید سرتون درد اوردم:grouphug:

AMIR TEHRANPARS
07-10-1393, 10:22 بعد از ظهر
آیا برای آپاچی فیلر زمستونی لازمه؟

VAHID
07-10-1393, 10:40 بعد از ظهر
آیا برای آپاچی فیلر زمستونی لازمه؟

کلا این یک باور غلط هست که فکر کنیم زمستان و تابستان بر انبساط طولی سوپاپ تاثیر دارند.هر وقت سوپاپ صدا داد یعنی فیلر میخواد ربطی به فصل سال نداره

r.hasani7023
08-10-1393, 12:19 قبل از ظهر
داداش منم سال پیش دردسر فیلر داشتم بده یکی که ماهر برا ردیف کنه تا چند وقت نیاز نیست دست یزنی .

mahmoodkhan
08-10-1393, 12:53 قبل از ظهر
فیلر موتور اگه شل باشه(نه خیلی زیاد)'ضررش برای موتور فقط اینه که تو دور موتور کم یه کمی صدای تیک تیک میده وچون سوپاپها کمتر باز میشن'مصرف سوخت کمتر و درنتیجه شتاب (خیلی کم)کمتر میشه!!
حالا اگه فیلرها سفت باشه'ضرراش برای موتور اینه که'ممکنه سوپاپ بریده بشه'انجین بیش از حد داغ میکنه'مصرف بالاتر میره'عمر انجین کم میشه
از گفته های بالا نتیجه میگیریم که شما همیشه فیلر زمستانی بگیرید در تابستان هم نیازی به فیلرگیری نیست'البته در صورتی که حساس نیستید به صدای کم فیلر در تابستان

r.hasani7023
09-10-1393, 12:55 قبل از ظهر
سلام دوستان جدیدا رو دور موتور بالا 7500دنده میخام بدم ریپ داره موتور ؟
برای ششتشوی کاربراتور چیکار کنیم بهتره؟

ابوالفضل88
09-10-1393, 09:15 قبل از ظهر

سلام کارایی که شما میتونید انجام بدید زدن بنزین سوپر استفاده از مکمل بنزین

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

alireza.b
09-10-1393, 06:19 بعد از ظهر
برای تعویض چراغ جلو کاسه چراغ چجوری باز میشه کودوم پیچ ها مربوط به چراغ هست؟
لطفا راهنمایی کنید
مرسی

mahmoodkhan
09-10-1393, 07:18 بعد از ظهر
احتمال داره دیافراگم کاربراتور سوراخ یا تغییر فرم داده باشه'و بنزین کمتر میکشه توی دور موتور بالا!!!
شما دوبار از از مکمل بنزین استفاده کن'اگه خوب نشد'از دیافراگم هست

alireza.b
09-10-1393, 08:44 بعد از ظهر
کسی جواب مارو نمیده؟!!!!!

r.hasani7023
10-10-1393, 12:33 قبل از ظهر
داداش تو سری قدیمی دو تا پیچ گوشه کلگی باز میکنی دو تا پیچ زیر کلگی جدیدا احتمالا همینه

alireza.b
10-10-1393, 10:11 قبل از ظهر
داداش تو سری قدیمی دو تا پیچ گوشه کلگی باز میکنی دو تا پیچ زیر کلگی جدیدا احتمالا همینه
یعنی باید کنسول باز شه کلا؟

soleymani
10-10-1393, 11:45 قبل از ظهر
بله براي تعويض لامپ و چراغ كوچيك ها بايد كلگي باز شه
و اگه كلگي قديم هست هموني كه دوستمون گفتن رو انجام بده و كلگي رو از بالا به سمت پايين آروم بيار جدا مي شه

و وقتي لامپ رو مي خواي باز كني دقت كن چطوري باز مي كني كه ببنديش

rezahatami
10-10-1393, 09:47 بعد از ظهر
دوستان سلام از دوستانی که قیمت دقیق صفر اپاچی رو دارن فقط گمرک یا 17 شهریور به من بگن ممنونتون میشم تو محل خودمون 6300000 تومن هستش میخوام ببینم اونجا چنده ممنون میشم بگید

rahim92
10-10-1393, 09:56 بعد از ظهر
صفر آپاچی 180 سفید رنگ جدید دو روز پیش گمرک شش میلیون و پنجاه قیمت داد.

rezahatami
10-10-1393, 09:59 بعد از ظهر
داداش از یه مغازه قیمت گرفتی یااز کله مغازه ها پرسیدی.اگه شماره یا چیزی از فروشگاه داری به من بده من امار بگیرم اگه چهار یا پنج تومنشو بدم بقیشو چجوری حساب میکنن مرسی

savage125
10-10-1393, 10:33 بعد از ظهر
من 5900 هم یه جا تو گمرک پیدا کردم باید بری بگردی حتما هم قیمت ها رو بنویس که نزنن زیرش (این یه کار عادی شده براشون قیمتو الکی میندازن)

AMIR TEHRANPARS
11-10-1393, 11:48 قبل از ظهر
.

- - - Updated - - -

میشه راهنمایی کنید چطور عکس آپلود کنم برا این موضوع؟

کاوه
11-10-1393, 12:29 بعد از ظهر
.

- - - Updated - - -

جهت آپلود عکس گزینه تنظیمات اضافی را کلیک کنید و وارد صفحه پیشرفته ارسال پست شده
سپس از باکس آپلود سنتر عکس خود را انتخاب کرده و آپلود را بزنید سپس لینک داده شده را در پست بگذارید

- - - Updated - - -

.

- - - Updated - - -

جهت آپلود عکس گزینه تنظیمات اضافی را کلیک کنید و وارد صفحه پیشرفته ارسال پست شده
سپس از باکس آپلود سنتر عکس خود را انتخاب کرده و آپلود را بزنید سپس لینک داده شده را در پست بگذارید

AMIR TEHRANPARS
11-10-1393, 05:21 بعد از ظهر
تاپ اسپید من

محمد دولابی
11-10-1393, 05:29 بعد از ظهر
مگه میشه

rezahatami
11-10-1393, 05:43 بعد از ظهر
چرا نمیشه داداش.دوست من یه اپاچی زرد 180 مدل 89 داره باهاش 160 تا رفته تاپ زده در اولین فرصت عکس میگیرم قرار میدم تا باور کنید دیگه کلیومتر هم چیزی نیست که قبول نداشته باشید در ضمن این سرعت رو خود موتور نمیره باد حل میده یا سرازیریه و اینکه بادم مخالف نیست بعدشم برگشتی باید بری تعمیرگاه واسه شاتونی که زده

- - - Updated - - -

فقط یه سوال میشه تاپ اسپید موتورو پاک کرد مثلا یارو 150 تا با موتور رفته موقع فروختن تاپ اسپیدشو پاک کنه میشه همچین چیزی؟

mv agosta
11-10-1393, 06:45 بعد از ظهر
سلام دوستان
تاپ اسپیدش چه جوری نمایان میشه؟فقط با بابزکردن سوییچ یا دکمه ی خاصی داره؟ میشه تاپ اسپیدشو پاک کرد؟

soleymani
11-10-1393, 06:46 بعد از ظهر
بعضی وقتا کیلومتر قاطی می کنه و 160 میزنه
و اینکه این موتور اینقدر نمیره

AMIR TEHRANPARS
11-10-1393, 08:32 بعد از ظهر
چرا نمیشه داداش.دوست من یه اپاچی زرد 180 مدل 89 داره باهاش 160 تا رفته تاپ زده در اولین فرصت عکس میگیرم قرار میدم تا باور کنید دیگه کلیومتر هم چیزی نیست که قبول نداشته باشید در ضمن این سرعت رو خود موتور نمیره باد حل میده یا سرازیریه و اینکه بادم مخالف نیست بعدشم برگشتی باید بری تعمیرگاه واسه شاتونی که زده

- - - Updated - - -

فقط یه سوال میشه تاپ اسپید موتورو پاک کرد مثلا یارو 150 تا با موتور رفته موقع فروختن تاپ اسپیدشو پاک کنه میشه همچین چیزی؟

سلام
توپی کیلومتر من خراب شده بود این سرعت رو تاپ زد
وگرنه آپاچی شاتون کوتاهه به هیچ وجه(حتی در بهترین شرایط با باد موافق و سر پایینی) از 130 تا بیشتر نمیره
این عکس هم صرفا برای شوخی گذاشتم.
دوست شما هم احتمالا با شما شوخی کرده

rezahatami
12-10-1393, 12:05 قبل از ظهر
ایشالا در اولین فرصت عکس رو قرار میدم تا ببینید شوخیه یا جدی من تا با چشمم چیزی رو نبینم حرف باور نمیکنم دیدم که میگم

alireza.b
12-10-1393, 04:21 قبل از ظهر
دوستان کلگی این جدیدا دو تا پیچ گوشه هاش نداره.
دو تا پییچ بقل داره یدونه بزرگ وسط داره دو تا زیر چراغ ولی مشکل اینجاست که وقتی پیچ ها رو باز میکنم کیلومتر سنج از موتور جدا نمیشه انگار به یه چیزی گیر کرده کسی هست بتونه کمک کنه؟

IRgragh
12-10-1393, 12:05 بعد از ظهر
دوستان کسی قیمت فلاپای زیر انجین آپاچیو داره؟

milad.nikzad
13-10-1393, 04:56 قبل از ظهر
دوستان کلگی این جدیدا دو تا پیچ گوشه هاش نداره.
دو تا پییچ بقل داره یدونه بزرگ وسط داره دو تا زیر چراغ ولی مشکل اینجاست که وقتی پیچ ها رو باز میکنم کیلومتر سنج از موتور جدا نمیشه انگار به یه چیزی گیر کرده کسی هست بتونه کمک کنه؟

دوست عزیز برای باز کردن کلگی اصلا لازم نیست اون پیچارو باز کنی سمت چپ و راست موتور درست زیره کلگی هر طرف دوتا پیچ داره . پیچ بالایی رو کامل باز کن و پیچ پایینی رو شل کن (هر دو طرف ) بد کلگی مثل کاپوت ماشین بدون جدا شدن از شاسی و فرمونو اینا باز میشه

mohsen.A
13-10-1393, 04:52 بعد از ظهر
سلام دوستان عزیزمن میخوام بزودی ازبین آپاچی 180 و پالس UG4 یکیو انتخاب کنم و حدود 3 سال هم ازش استفاده کنم و نمیخوام تا این مدت تو خرج بیفته به موتور هم خوب میرسم.به نظر شما کدوم رو انتخاب کنم؟ممنون

r.hasani7023
13-10-1393, 05:42 بعد از ظهر
جفتشون خوبن داداش هر کدوم خوشت میاد برو بخر.

ahmadbabaei
13-10-1393, 08:14 بعد از ظهر
سلام به همگی دوستان
چند وقتی هست این سایت میام و تازه ثبت نام کردم
اول تشکر از لطف تون
می خوام تا اخر ماه موتور بگیرم البته الان cdi هرمز دارم و میخوام بفروشمش
بین اپاچی و پالس دلم با اپاچیه ولی بابت اینکه میگن موتور لرزش داره
یکم دودل شدم.
خواهشا دوستانی که تجربه سواریش و دارن به نظرتون اپاچی بگیرم؟
در ضمن موتور و سالم نگه میدارم و بهش خیلی میرسم

mv agosta
13-10-1393, 08:21 بعد از ظهر
پالس سگ جونه ولی شتاب اپاچی بیشتره و استایلش بهتر و خوشکلتره
تو سرعت های بالا فکر کنم پالس بهتر باشه
انتخاب با خودشماست دوست عزیز

ahmadbabaei
13-10-1393, 08:26 بعد از ظهر
مرسی از جوابت
داداش من سرعت خیلی برام مهم نیس چون کلا خیلی تند
نمیرم ولی دوست ندارم موتور صفر اذیت کنه
می ترسم اپاچی بگیرم لرزش و سرصدا داشته باشه
از این بابت دودل شدم نمی دونم چی کار کنم
قیمتش هم داره همینطوری میاد پایین
الان زیر 6 تومن هستش

mv agosta
13-10-1393, 08:30 بعد از ظهر
از بابت سروصدا خیالت داحت مخصوصا تو سرعت های پایین.
همون جوری که گفتم خوشکلتر هم هست

r.hasani7023
13-10-1393, 10:49 بعد از ظهر
داداش اپاچی بیاد چایین چالس میاد پایین فرقی نداره.

mahmoodkhan
14-10-1393, 02:24 قبل از ظهر
سلام دوستان عزیزمن میخوام بزودی ازبین آپاچی 180 و پالس UG4 یکیو انتخاب کنم و حدود 3 سال هم ازش استفاده کنم و نمیخوام تا این مدت تو خرج بیفته به موتور هم خوب میرسم.به نظر شما کدوم رو انتخاب کنم؟ممنون
من تجربه ی سواری هردو مدل ۹۳ را دارم'بنظرم پالس نرمتر از آپاچی هست'شتاب و سرعتشون دریه حده'از نظر ظاهر هم نظر سلیقه ای وشخصی هست'ug4 دومدل اسپرت و چراغ گرد داره

r.hasani7023
14-10-1393, 11:31 قبل از ظهر
داداش هر کاری کنی شتاب اپاچی بیشتره به خاطر شاتون کوتاه تر . نرم تره. گیربکس نرم تریم داره جفت ترمز دیسک خوشگلتره .

ابوالفضل88
14-10-1393, 11:42 قبل از ظهر
شتاب آپاچی بیشتر از پالس سرعت برابر ترمز های آپاچی خیلی خوب موتور و متوقف میکنه داشتم میگم ولی پالس باید ترمز جلورو هم بگیری آپاچی یه ذره نرمتر کارمیکنه تا پالس نوردهی پالس قویتره قیافه هم یکی آپاچ یکی پالس

ahmadbabaei
14-10-1393, 08:52 بعد از ظهر
تقریبا چند روز یک بار 17 شهریور میرم و نگاهی می اندازم
خودم اپاچی دوست دارم و تا اخر همین ماه می خوام بگیرم
ولی پیج های قبلی این مبحث رو
می خوندم خیلی ها بودن مثلا نوشته بودن کیلومترش اشتباه
نشون میده یا اطراف سوئیچ سرصدا داره
ادم وقتی می خونه دو دل میشه که نگیره و پیشمون بشه
راستی پیجی هست واسه اینکه موتوری رو که دارم رو
اگهی کنم برای فروش.
خودمم یک جستجویی می کنم
اگه لینکش رو بزارید ممنون میشم

- - - Updated - - -

تقریبا چند روز یک بار 17 شهریور میرم و نگاهی می اندازم
خودم اپاچی دوست دارم و تا اخر همین ماه می خوام بگیرم
ولی پیج های قبلی این مبحث رو
می خوندم خیلی ها بودن مثلا نوشته بودن کیلومترش اشتباه
نشون میده یا اطراف سوئیچ سرصدا داره
ادم وقتی می خونه دو دل میشه که نگیره و پیشمون بشه
راستی پیجی هست واسه اینکه موتوری رو که دارم رو
اگهی کنم برای فروش.
خودمم یک جستجویی می کنم
اگه لینکش رو بزارید ممنون میشم

امید64
15-10-1393, 12:38 قبل از ظهر
دوستان یه آپاچی باز کردم برای تعمیر یه قطعه قرمز داره زیر باک که سیم مثل گاز بهش وصله یه قطعه الکتریکیه حکایتش چیه؟

mahmoodkhan
15-10-1393, 01:15 قبل از ظهر
دوستان یه آپاچی باز کردم برای تعمیر یه قطعه قرمز داره زیر باک که سیم مثل گاز بهش وصله یه قطعه الکتریکیه حکایتش چیه؟
قسمت الکترونیکی شناور بنزینه

sepehr ninja
15-10-1393, 06:19 بعد از ظهر
سلام مدل 90 20 هزارتا کار کرده چند می ارزه ؟ دور موتور هم خرابه از 12 میره بیرون کلا مشکل از کجاست ؟

savage125
15-10-1393, 08:06 بعد از ظهر

شناور کاربراتور یا باک؟ دقیقا کارش چیه؟

said khansar
15-10-1393, 09:16 بعد از ظهر
شناورباک باشناورکاربراتورفرق داره!شناورباک به امپربنزین دستورمیده که چقدربنزین توباکه یک نوع مقاومت متغیره وبه باک وصله!شناورکاربراتم وظیفش قطع ووصل بنزین درکاربراته تابنزین سرریزنشه وجاش داخل کاربراته !

امید64
16-10-1393, 01:49 بعد از ظهر

یعنی چیکار میکنه یکم بیشتر توضیح میدین؟

savage125
16-10-1393, 06:31 بعد از ظهر
شناورباک باشناورکاربراتورفرق داره!شناورباک به امپربنزین دستورمیده که چقدربنزین توباکه یک نوع مقاومت متغیره وبه باک وصله!شناورکاربراتم وظیفش قطع ووصل بنزین درکاربراته تابنزین سرریزنشه وجاش داخل کاربراته !

حالا چرا وقتی گاز میدی همراه سیم گاز کشیده میشه؟

mahmoodkhan
16-10-1393, 10:27 بعد از ظهر
یعنی چیکار میکنه یکم بیشتر توضیح میدین؟
شناور باک از دو قسمت مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده'که قسمت الکترونیکی باتوجه به عملکرد قسمت مکانیکی(پر یاخالی بودن باک)'جریان الکتریکی تولید و به نشانگر یا همان به اصطلاح آمپر میفرسته!!

alireza.b
17-10-1393, 01:18 قبل از ظهر
سلام و تشکر بابت ارسال پاسخ های سریع اساتید سایت
از وقتی موتور رو خریدم وقتی موتور سرد هست خوب گاز نمی خوره و یه جورایی انگار خفه کار میکنه می خواستم برای همه همین جوریه یا فقط برای من هست چون وقتی گرم میشه دیگه این مشکل رو ندارم اگه غیر عادی هست بگید مشکل از کجاست .
میخوام ببرم نمایندگی برا اچار کشی سر 1000 تو خ وحدت اسلامی میخواستم بدونم کارشون خوبه و برای تنظیم فیلر و کاربرات چقدر میگیرن؟
یه سوال دیگه اینکه زنونی هست که بشه همیشه روشن گذاشتش؟
لامپی هست که نور سفید و خوبی داشته ولی زنون نباشه؟(در حد نور خودش ولی سفید)اگر هست لطفا مشخصات اسم و قیمت رو بزارید
مرسی

s.taymouri
17-10-1393, 04:49 قبل از ظهر
سلام .
من آپاچی 180 مدل 92 دارم.
همه چیش به ظاهر سلامته ولی جدیدا تو دنده های بالا . سرعت بالا گاز رو که ول میکنم (توی پسگازش) یه صدای خفیف مثله چپ چپ میاد.
اگر کسی تجربه داشته ممنون میشم یه توضیحی بده که جریان چیه؟؟

ابوالفضل88
17-10-1393, 08:58 قبل از ظهر
سلام و تشکر بابت ارسال پاسخ های سریع اساتید سایت
از وقتی موتور رو خریدم وقتی موتور سرد هست خوب گاز نمی خوره و یه جورایی انگار خفه کار میکنه می خواستم برای همه همین جوریه یا فقط برای من هست چون وقتی گرم میشه دیگه این مشکل رو ندارم اگه غیر عادی هست بگید مشکل از کجاست . سلام موتور یخ خوب گاز نمیخوره عادیه خیالت راحت
میخوام ببرم نمایندگی برا اچار کشی سر 1000 تو خ وحدت اسلامی میخواستم بدونم کارشون خوبه و برای تنظیم فیلر و کاربرات چقدر میگیرن؟
یه سوال دیگه اینکه زنونی هست که بشه همیشه روشن گذاشتش؟ زنون واسه گرمایی که ببیشش از حد تولید میکنه اجزای نزدیکشو آب میکنه
لامپی هست که نور سفید و خوبی داشته ولی زنون نباشه؟(در حد نور خودش ولی سفید)اگر هست لطفا مشخصات اسم و قیمت رو بزارید
مرسی اسمش که همین لامپ سفیده قیمتش هم از4 داره تا 20 تومن من نوردهیش هم بستگی به نوعش داره خوبه

soleymani
18-10-1393, 01:06 بعد از ظهر
آپاچي چون داراي فيلتر روغن هست شما هميشه بعد از روشن كردن حدود يكي دو دقيقه بزار كار كنه روغن گردش پيدا كنه
و شروع به حركت كن
و آغاز حركت هم از سرعت آروم شروع كن و شتاب نگير تا انجين داغ شه
--------------
اين حالت پت پت كه ميگي همه آپاچي ها دارن
شمعت رو نگاهي بنداز و سرش رو تميز كن و دهانه شمع رو كمي ببنديد

milad.nikzad
20-10-1393, 06:28 قبل از ظهر
سلام ، موتور من که دیگه شده کمپانیه صدا یا من خیلی حساسم .
پارتو پورت که میکنه رگباری ، از کلگیه جلو که صدای زنبور میاد ، وثتیم که درجا گاز میدی به موتور به تهه گاز که میرسه انگاز یه تیکه حلبی زیر موتور شل باشه اونطوری صدا میده
موقع حرکتم که انگار اولش حال نداره راه بیوفته اوایل اگه کلاجو سریع ول میکردی پرگاز جلوی موتور بلند میشد که من یکی دوبار برام اتفاق افتاد گرخیدم اما الان اون اتفاق بیوفته زور میزنه یه کم بد راه میوفته ولی راه بیوفته نمیشه گرفتش و این که اکثرا جاهای بست موتور و پیچها گرد روغن داره درصورتی که من تو پالس یا آپاچیای دیگه گرد روغن نمیبینم . تمام این مشکلاتم بردم تعمیرگاه گفته همش طبیعه و باید باهاش سر کنی ولی واقعا تو مخمه دجوری حالم گرفتس
در کل ممنون میشم این مشکلات منو بخونید و یه راهنماییه حسابی بدید که منم از سواری با این سری جدیدا لذت ببرم ، پیشاپیش از کمک های بی منتتون ممنونم :10:

farshad 54
20-10-1393, 09:21 قبل از ظهر
دوست عزیز

موتورتون چندتا کار کرده ؟

آچارکشی شده ؟

صدا های اضافی که موتور از زیر و رو و کلگی و ... اینا میده با آچار کشی باید رفع بشه

صدای پارت و پورت از اگزوز مربوط به شمع های موتور هست البته این صدا ها واسه آپاچی طبیعی هست ولی اگر زیاد باشه موتور مشکل شمع داره

در مورد گاز نخوردن و کند بودن موتور تو حالت حرکت اولیه هم میتونه یا از صفحه کلاچ باشه و یا از لاستیک دیافراگم کاربرات که کارکرد موتور حداقل باید بالای 10000 تا باشه که این دو جا خراب شده

باشن

گرد روغن هم یه کمش طبیعی هست ولی اگر زیاد باشه انجین موتور ممکنه مشکل واشر بندی و سفت نبودن پیچها رو داشته باشه .

در کل اگر میخوای خیالت راحت باشه موتور رو ببر به این آدرس : خ ولیعصر بعد از 4 راه مولوی همون اول ولیعصر بعد از 4 راه سمت چپ پشت ایستگاه اتوبوس مغازه تاپ سیکلت محمود

ساعت 10 صبح برو به حاج محمود بگو منو فرشاد فرستاده همه مشکلاتتو بهش بگو اون بهت میگه چیکار باید بکنی کارش حرف نداره خیالت راحت

موفق باشی

r.hasani7023
20-10-1393, 10:31 قبل از ظهر
نگران نباش حرف داش فرشاد گوش بده . من خودم موتورم رو 18000سرویس کامل دادم همه چیش اوکی شد . شمع افت میکنه صدا ترقه . دیافراگم خراب شه موتور جون میکنه .صدا وزوز اچارکشی بده البته یه ذره صدا طبیعی خیلی کم. گرد روغن بعد چند وقت طبیعی فقط از روغن خوب استفاده کن نهایت 1100بریز بیشتر واشر ماشر خراب میکنه. موتور خوبیه سری جدید نداشتم قدیم دارم در حد خودش خوبه .

savage125
20-10-1393, 11:15 قبل از ظهر
آقا نگفتین این قطعه ای که زیر باک هست و دوتا سیم برق بهش وصله چرا با سیم گاز حرکت میکنه؟ از اول که موتورو گرفتم تو نخش بودم خواهشا کسایی که راجبش اطلاع دارن جواب بدن

mahmoodkhan
20-10-1393, 02:42 بعد از ظهر
آقا نگفتین این قطعه ای که زیر باک هست و دوتا سیم برق بهش وصله چرا با سیم گاز حرکت میکنه؟ از اول که موتورو گرفتم تو نخش بودم خواهشا کسایی که راجبش اطلاع دارن جواب بدن
نباید با سیم گاز حرکت کنه!!!
زیر باک چندتا قطعه ی الکتریکی هست'و سیمم زیاد هست'اگه بتونی یه عکس بگیری توعکس نشون بدی'بهتر میتونم بهت کمک کنم

امید64
20-10-1393, 10:51 بعد از ظهر
شناور باک از دو قسمت مکانیکی و الکترونیکی تشکیل شده'که قسمت الکترونیکی باتوجه به عملکرد قسمت مکانیکی(پر یاخالی بودن باک)'جریان الکتریکی تولید و به نشانگر یا همان به اصطلاح آمپر میفرسته!!

عزیز نشانگر بنزین رو نمیگم
اون قطعه قرمز رنگ رو میگم که سیم گاز بهش وصله و چندتا سیم بهش وصله
میگم کار اون چیه

محمد دولابی
21-10-1393, 09:41 بعد از ظهر
لنت دیسک عقبم تموم شده درحدی که میچرخه لاستیک صدا آهن میده دیسک خط افتاده . ضرر داره اینطوری باشه ؟ لنتش چنده ؟

farshad 54
21-10-1393, 10:06 بعد از ظهر
لنت نو بندازی درست میشه خط های دیسک هم از بین میره ولی سعی کنید لنت رو به موقع عوض کنید تا دیسک خط نیوفته

لنت هم از 6 تومن هست تا 25 تومن

soleymani
21-10-1393, 10:06 بعد از ظهر
بله 100 درصد ضرر داره
و لنت قيمت هاي مختلفي داره
لنت جلو گرون تر از عقب هست
از 8 شروع ميشه و تا 25 تومن

mahmoodkhan
21-10-1393, 10:51 بعد از ظهر
عزیز نشانگر بنزین رو نمیگم
اون قطعه قرمز رنگ رو میگم که سیم گاز بهش وصله و چندتا سیم بهش وصله
میگم کار اون چیه
بله عزیز میدونم کدومو میگی'من مکانیزم کل مجموعه را برات توضیح دادم'تا از روند کار قسمت الکترونیکی شناور اطلاع پیدا کنی

r.hasani7023
21-10-1393, 10:55 بعد از ظهر
داداش هر چی خواستی بگو برات میارم قیمت عمده .

savage125
22-10-1393, 04:49 بعد از ظهر
اون قطعه قرمز رنگ که وسط تصویره کارش چیه؟[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

- - - Updated - - -

دوستانی که آپاچی طرح جدید دارن آیا آمپر بنزینشون درست کار میکنه؟ بره من هم آمپر بنزینم (دیجیتالی) مشکل داره و هم چراغ بنزین رو کیلومتر(الکی روشن میشه با این که باک پره)
اگه خرابه لطفا آدرس یه تعمیرکار خوب که به برق موتور آشنا رو تو تهران بدن

behz@d
23-10-1393, 10:35 قبل از ظهر
خداییش موتور بهتر اپاچی نیست

- - - Updated - - -

محمد دولابی
23-10-1393, 05:50 بعد از ظهر
نمیدونم کار درستی کردم یا نه ولی موتورو بردم نمایندگی خیابون شاپور لنت 17 تومن تعویض هم میگفت 7 آخر 5 دادم ! ایشالا که دزد نیستن :25r30wi:

r.hasani7023
23-10-1393, 06:49 بعد از ظهر
لنت فابریک بدون سود 20 که حدود 23 تا 25 منصف باشه میفروشه. 17 هندی شرکتی فابریک نیست

mamoshi
24-10-1393, 09:09 قبل از ظهر
بالای سیلندر یکمی روغن پس داده دلیلش چیه و چکار کنم؟

VAHID
24-10-1393, 09:19 قبل از ظهر
بالای سیلندر یکمی روغن پس داده دلیلش چیه و چکار کنم؟

این نشتی روغن معمولا از درب سوپاپ هست که یا باید واشرش رو تعویض کنید و یا با مقداری چسب مزدا اب بندی کنید

shahinsky
26-10-1393, 09:51 بعد از ظهر
بچه ها یچیری شنیدم ک مهم دونستم بگم
100% همتون دیدید ک پلاک ماشین و موتور رو با انواع طلق رنگی یا قاب رنگی پلاک ب نوعی مخدوش میکنن. شاید موتور خیلی هاتون همین الان ی مورد اینجوری رو پلاکتون باشه
رو پلاک منم بود.
تا اینکه 4شنبه 2هفته پیش به خاطر مخدوش کردن پلاک( البته از نظر نیرو انتظامی ) موتورمو خوابوندن
و سخت پیگیر این موضوع هستن که روی پلاک پوشونده نشه چون واقعا خوندن پلاک توسط مامور خیلی سخت میشه و در فاصله 8متر به بالا اصلا قابل مشاهده نسیت دیگه.
اینو گفتم نه برا اینکه ار فردا همه طلق بزنن بلکه برا اینکه به دردسر دچار نشید چون هم موتورو میخوابونن هم جریمه میکنن هم بین 6 ماه تا 1 سال برا راننده یا صاحب موتور حبس میبورن.
پس به نظر من جریمه بهتره یا موارد بالا من ک طلقمو کندم ... .
داداشیا آپاچ سوارا موتور ماها مخصوصا آپاچ نیو خیلی تو چشه برا مامورا و گیر دادنشون ولی خیلیا تلق میزنن ک دوربین نگیره پلاکو اما واقعا ارزششو نداره و به همه دوست و رفیقای موتور سوارتونم بگید
همییییییشه باکتون پر لنتتون پر گوشت لاستیکتون پر آج باشه
مخلصیم
همین :) :) :)

payamfc
27-10-1393, 02:59 قبل از ظهر
سلام دوستان میخاستم رو آپاچی اگزوز یوشیمارو نصب کنم میشه راهنمایی کنید ممنون

- - - Updated - - -

برای نصبش لوله رو میبرن و جدید رو جوش میدن میخاستم بدونم ارزش داره اینکارو کنم یوشیمارو نصب کنم فرقی تو صداش ایجاد میشه لذت ببرم چون بیشتر تاپیکارو خوندم در این موضوع کسی حرفی نزده بود ممنون پاسخ بدین

- - - Updated - - -

برای نصبش لوله رو میبرن و جدید رو جوش میدن میخاستم بدونم ارزش داره اینکارو کنم یوشیمارو نصب کنم فرقی تو صداش ایجاد میشه لذت ببرم چون بیشتر تاپیکارو خوندم در این موضوع کسی حرفی نزده بود ممنون پاسخ بدین

payamfc
27-10-1393, 03:54 قبل از ظهر
هزینه ای ک میخام کنم برای اگزوز 450 هس

mamoshi
27-10-1393, 07:32 قبل از ظهر
دیروز 1 ساعت کلنجار رفتم ولی نتونستم چراغ کوچیک بالای پلاکو دربیارم و لامچشو عوض کنم> کسی بلده؟ انگار پلمپه

savage125
27-10-1393, 05:47 بعد از ظهر
باید چاقو بندازی لای اون لاستیکی که دوره سرپیچ لامپه بعد سرپیچ و لامپ کامل باهم در میاد بره آب بندی خیلی سر پیچ به اون قطعه سیاهه کیپ شده

- - - Updated - - -

بچه ها یچیری شنیدم ک مهم دونستم بگم
100% همتون دیدید ک پلاک ماشین و موتور رو با انواع طلق رنگی یا قاب رنگی پلاک ب نوعی مخدوش میکنن. شاید موتور خیلی هاتون همین الان ی مورد اینجوری رو پلاکتون باشه
رو پلاک منم بود.
تا اینکه 4شنبه 2هفته پیش به خاطر مخدوش کردن پلاک( البته از نظر نیرو انتظامی ) موتورمو خوابوندن
و سخت پیگیر این موضوع هستن که روی پلاک پوشونده نشه چون واقعا خوندن پلاک توسط مامور خیلی سخت میشه و در فاصله 8متر به بالا اصلا قابل مشاهده نسیت دیگه.
اینو گفتم نه برا اینکه ار فردا همه طلق بزنن بلکه برا اینکه به دردسر دچار نشید چون هم موتورو میخوابونن هم جریمه میکنن هم بین 6 ماه تا 1 سال برا راننده یا صاحب موتور حبس میبورن.
پس به نظر من جریمه بهتره یا موارد بالا من ک طلقمو کندم ... .
داداشیا آپاچ سوارا موتور ماها مخصوصا آپاچ نیو خیلی تو چشه برا مامورا و گیر دادنشون ولی خیلیا تلق میزنن ک دوربین نگیره پلاکو اما واقعا ارزششو نداره و به همه دوست و رفیقای موتور سوارتونم بگید
همییییییشه باکتون پر لنتتون پر گوشت لاستیکتون پر آج باشه
مخلصیم
همین :) :) :)
کاملا موافقم من خودم دوسال یه سی جی پلاک قدیم داشتم هیشکی بهم گیر نمیداد ولی همین چند وقت پیش یه آپاچی نیو گرفتم باورتون نمیشه همین که از کوچه اومدم بیرون ماشین کلانتری موتور گرفت ازم (مدارک همرام نبود) بعد اون ماموره که موتورو گرفت به همکارش گفت من میرم تا یه جا کار دارم تو برو گشت بزن (خدا نگذره از این مامورای دزد ....)

payamfc
27-10-1393, 08:42 بعد از ظهر
سلام میشه منو راهنمایی کنید میخاستم برای آپاچی 180 اگزوز یوشیمارو نصب کنم ب قیمت 450 فرقی تو صداش میکنه ارزششو داره من این هزینه رو کنم صدای دل نشین میده؟ میخاستم بدونم لوله اگزوز میبرن بعد اینو جوش میدن ممنون میشم راهنماییم کنید، با تشکر

farshad 54
27-10-1393, 08:50 بعد از ظهر
اولا یوشیمورا 450 تومنی نداریم اینی که شما میگی از همین اگزوز فیک هاس که یه آرم یوشیمورا روش زدن

دوما رو آپاچی یا هر موتوره تک سیلندر دیگه ای اگزوز 5 میلیون تومنی هم بندازی یه صدا بیشتر نمیده

بهترین کار خرید یه اگزور نهایتا 300 تومنی هست

اگزوز رو که میخرید یه فلنچ روش هست منبع اگزوز فابریک موتور رو میبرن بعد اون فلنچ رو به لوله هدرز جوش میدن بعد منبع اگزوزه خریداری شده رو بهش پیچ میکنن

رو اگزوز باید 1 عدد فلنچ + 1 عدد واشر نسوز + بست آهنی و لاستیکی + پیچهاش رو باید بهتون بدن

r.hasani7023
27-10-1393, 10:04 بعد از ظهر
داداش من اگزوز انداختم با اقا فرشاد رفتیم گرفتیم به نظرم صدا انچنان فرقی نداره.

payamfc
28-10-1393, 06:13 قبل از ظهر
ممنون پس اینطور شما گفتین عوض نمیکنم اگزوز رو،، رنگ لوله اگزوز من رفته خودم میتونم رنگ کنم میشه راهنمایی کنید خیلی تشکر از شما

- - - Updated - - -

بنظر شما بلوری چراغ آپاچی 180 قدیمو مثل جدیدا دودی کنم قشنگ میشه؟

savage125
28-10-1393, 06:28 بعد از ظهر
این آمپر بنزین من گیج میزنه منم چون هر روز 50 کیلومتر با موتور میرم برام مقدار بنزین باک مهمه میخواستم ببینم بقیه هم همچین مشکلی داشتن؟ به نظرتون ببرم نمایندگی درست میکنن؟

r.hasani7023
01-11-1393, 11:53 بعد از ظهر
سلام دوستان یه مشکلی برای موتورم پیش اومد حلش کردم گفتم بگم شاید به درد شما بخوره . دو روز بود برق موتور یه دفعه قطع میشد بعدش دوباره وصل میشد . بعد دیدم از سوییچ چند جا گفتن باید کل سوییچ عوض شه که رفتم گمرک پیش علی خوزستانی خدا خیرش بده کلگی باز کرد سوییچ دراورد 3تا پیچ پشت باز کرد یه قطعه پلاستیکی اونم دراورد بعد قسمتی که سوییچ میچرخونی تا وصل شه برام سمباده زد اینقدر جرم گرفته بود اتصال قطع وصل میشد .خداروشکر حل شد .

- - - Updated - - -

سلام دوستان یه مشکلی برای موتورم پیش اومد حلش کردم گفتم بگم شاید به درد شما بخوره . دو روز بود برق موتور یه دفعه قطع میشد بعدش دوباره وصل میشد . بعد دیدم از سوییچ چند جا گفتن باید کل سوییچ عوض شه که رفتم گمرک پیش علی خوزستانی خدا خیرش بده کلگی باز کرد سوییچ دراورد 3تا پیچ پشت باز کرد یه قطعه پلاستیکی اونم دراورد بعد قسمتی که سوییچ میچرخونی تا وصل شه برام سمباده زد اینقدر جرم گرفته بود اتصال قطع وصل میشد .خداروشکر حل شد .

علی برزگر
02-11-1393, 11:47 قبل از ظهر
سلام
ساعت موتور رو چطوری تنظیم میکنن؟

- - - Updated - - -

سلام
چطوری عکس پورو فایل بزارم؟؟؟؟؟؟

r.hasani7023
02-11-1393, 02:38 بعد از ظهر
دوستان عزیز اپاچی سوار اکثر لوازم این موتور هندی درجه 1 هستش .در صورت اینکه تعداد بالا باشه میتونم هماهنگ کنم برای جنس فابریکی خواستین بگین که هم ارزون بیوفته هم جنس خوب باشه .

- - - Updated - - -

دوستان عزیز اپاچی سوار اکثر لوازم این موتور هندی درجه 1 هستش .در صورت اینکه تعداد بالا باشه میتونم هماهنگ کنم برای جنس فابریکی خواستین بگین که هم ارزون بیوفته هم جنس خوب باشه .

tak3az
03-11-1393, 10:16 بعد از ظهر
سلام دوستان همونطور که از عنوان تاپیک پیداس در مورد اپاچی میباشد
راستش امشب یه حادثه ای رخ داد ولی خب من خودم چیزیم نشد
ولی عکس زیر رو ببینید
میخام ببینم الان باید چیکار کنم؟
حتی اسمش هم نمیدونم

IRgragh
03-11-1393, 10:18 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز بهتر بود سوالتون رو تو تاپیک آپاچی مطرح میکردین و اینکه عکسی من نمیبینم

tak3az
03-11-1393, 10:23 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز بهتر بود سوالتون رو تو تاپیک آپاچی مطرح میکردین و اینکه عکسی من نمیبینم

تصویر اضافه شد!

IRgragh
03-11-1393, 10:37 بعد از ظهر
اسمش رو معمولا براکت میگن دوست عزیز
واسه شکستگی عکس بزارین بهتر معلوم میشه که میشه کاریش کرد یا نه و برای کج شدگی خودتون میتونید صاف کنید فقط یکم زور میخواد
یا اینکه میتونین نو بخرید و ببندید

Reza-M
03-11-1393, 10:41 بعد از ظهر
سلام دوستان همونطور که از عنوان تاپیک پیداس در مورد اپاچی میباشد
راستش امشب یه حادثه ای رخ داد ولی خب من خودم چیزیم نشد
ولی عکس زیر رو ببینید
میخام ببینم الان باید چیکار کنم؟
حتی اسمش هم نمیدونم

سلام دوست عزیز: بهتره ببرید پیش یه تعمیر کار خوب براتون درستش کنه اینطوری بهتره.

tak3az
03-11-1393, 10:48 بعد از ظهر
اسمش رو معمولا براکت میگن دوست عزیز
واسه شکستگی عکس بزارین بهتر معلوم میشه که میشه کاریش کرد یا نه و برای کج شدگی خودتون میتونید صاف کنید فقط یکم زور میخواد
یا اینکه میتونین نو بخرید و ببندید

اینم دو عکس دیگه
فقط اینکه یکم حجمش بالاس صبور باشید تا لود بشه

IRgragh
03-11-1393, 10:52 بعد از ظهر
اون قسمت کجی رو که میتونین باز کنین با چکشی چیزی صاف کنید
فقط اونجا که شکستگی داره پیچ شکسته یا ... ؟ تو عکس واضح نمیبینم

tak3az
03-11-1393, 11:01 بعد از ظهر
اینم دو عکس دیگه
اگه بخاییم کلا اون قسمت رو عوض کنیم چیا باید عوض بشه؟
و اینکه به نظرتون تو اصفهان هم گیر میاد یا ن؟

mohamad.gh
03-11-1393, 11:08 بعد از ظهر
پدال دنده رو که کامل دارن منم این مشکل رو داشتم رفتم صافش کنم شکست پارسال از تهران تلفنی خریدم اگه خواستی بگو شمارشو بهت بدم کاسب منصفی بود

واسه جاشم به تراشکار کهنه کار نشونش بده خیلی راحت ردیفش میکنه
موفق باشی

IRgragh
03-11-1393, 11:09 بعد از ظهر

اون قسمت رو که علامت زدم باید عوض کنید فقط
ولی اگه به یه تعمیرکار وارد نشون بدید میتونه پیچ الن رو باز کنه با یه پیچ و مهره اون رو ببنده اینطوری با 5 الی 10 تومن مشکلتون حل میشه اما اگه بخواین تعویض کنید هزینتون بالا میره

tak3az
03-11-1393, 11:25 بعد از ظهر

اون قسمت رو که علامت زدم باید عوض کنید فقط
ولی اگه به یه تعمیرکار وارد نشون بدید میتونه پیچ الن رو باز کنه با یه پیچ و مهره اون رو ببنده اینطوری با 5 الی 10 تومن مشکلتون حل میشه اما اگه بخواین تعویض کنید هزینتون بالا میره

اگه بخام مثل روز اولش بشه چقدر هزینشه؟

IRgragh
03-11-1393, 11:37 بعد از ظهر
متاسفانه قیمت ندارم

tak3az
03-11-1393, 11:49 بعد از ظهر
متاسفانه قیمت ندارم

تو این انجمن تعمیر کار حرفه ای هم هست؟

tak3az
04-11-1393, 12:22 قبل از ظهر
ی سوال داشتم چطوری باید ساعت اپاچی رو تنظیم کنم؟

mamoshi
04-11-1393, 08:45 قبل از ظهر
2تا سوال دارم
1- گاز موتورو تا آخر نگه میدارم با سرعت 110 تا میره تا مسافت 5 کیلومتر، بعدش یهو نفسش باز میشه و تو مسیر صاف 138 تا رو رفتم. این حالت عادیه یا موتور من اولش تنبل کار میکنه؟ میشه کاری کرد ک ازهمون اول موتور روان کار کنه؟
2- با شمع فابریک 2 پلاتینه موتورم با دنده 1 و 2 که آروم میرم موتورم دل دل میزنه گاز بالا پایین میکنه، رفتم یکی دیگه فابریک tvs دو پلاتینه دیگه خریدم 25تومن بازم همون حالت. ولی یدونه 5تومنی معمولی خریدم خوب کار کرد. کسی همچین مشکلی داره؟ دلیلش چی میتونه باشه؟
موتورم مدل 90 با 20 هزار کارکرد

فلات دوست
04-11-1393, 12:36 بعد از ظهر
2تا سوال دارم
1- گاز موتورو تا آخر نگه میدارم با سرعت 110 تا میره تا مسافت 5 کیلومتر، بعدش یهو نفسش باز میشه و تو مسیر صاف 138 تا رو رفتم. این حالت عادیه یا موتور من اولش تنبل کار میکنه؟ میشه کاری کرد ک ازهمون اول موتور روان کار کنه؟
2- با شمع فابریک 2 پلاتینه موتورم با دنده 1 و 2 که آروم میرم موتورم دل دل میزنه گاز بالا پایین میکنه، رفتم یکی دیگه فابریک tvs دو پلاتینه دیگه خریدم 25تومن بازم همون حالت. ولی یدونه 5تومنی معمولی خریدم خوب کار کرد. کسی همچین مشکلی داره؟ دلیلش چی میتونه باشه؟

اینجوری اگه تخته گاز کنی امروز فرداست که موتورت پیستون بزنه و قفل کنه

tak3az
04-11-1393, 12:51 بعد از ظهر
تو تصویر زیر شکستگی پیدا کرده موتورم

چیو باید عوض کنم؟
قطعش تو اصفهان گیر میاد؟

rezahatami
04-11-1393, 03:25 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان عزیز.من ده روزه که یه اپاچی صفر 180 خریدم روغنشم عوض کردم هفته اول رو باهاش 45 تا بیشتر نرفتم بعد اروم اروم تا 60 / 70 تا هم رفتم امروزم که روزه دهم هست باهاش 95 تا رفتم خواستم ببینم این روش اب بندی غلطه یا درست دوستانی که اپاچی دارن راهنمایی کنن بهترین روش اب بندی اپاچی به چه شکله؟ تا اب بندی نشده میشه دو ترک زد یا نه؟ممنون میشم اگه جواب بدبد

omidco2003
04-11-1393, 03:32 بعد از ظهر
یه سری از آپا چی ها روی فلاپ زیری کنار اگزوز نوشته hyper edge این مدل ها چه فرقی با بقیه دارند؟

IRgragh
04-11-1393, 06:30 بعد از ظهر
2تا سوال دارم

اگه ریپ میزنه ممکنه کاربراتور کثیف شده باشه یا اینکه ترانزیستور مشکل پیدا کرده

2226493
04-11-1393, 08:18 بعد از ظهر
دوستان کسی اپاچی 150 داره
چطور موتوریه ............یه صفر می خوام بخرم ایا ارزش خرید داره
من5.1تا 5.2 دارم فقط میخوام موتور صفر بخرم چی بخرم
اپاچی کلا لوازش گیر میاد
فقط میخوام موتور برا 4 سالم که شده موتور باشه
با تشکر

r.hasani7023
04-11-1393, 10:23 بعد از ظهر
اپاچی موتور خوبیه در رنج خودش فقط روغن به موقع عوض کن فشار نیار تخته نرو .

soleymani
04-11-1393, 10:54 بعد از ظهر
شما هم اگه يكم همت كنيد و مثل بنده و دوستان قديمي سايت كه حدود 500 صفحه از جاهاي مختلف در مورد آپاچي خونديم و وقت گذاشتيم به همه سوالاتتون مي رسيد.
هر چند صفحه همه ي اين سوالات تكرار مي شه و كسي نميره صفحهات قبل رو بخونه كه جوابش رو بگيره
لطفا دقت كنيد

tak3az
05-11-1393, 12:04 قبل از ظهر
هر چند وقت یبار باید روغن آپاچی عوض بشه؟ (180)
حدودا تو یک ماه 8000 تا باهش رفتم
باید روغنش عوض بشه؟

r.hasani7023
05-11-1393, 01:23 قبل از ظهر
داداش اگه تو ابندی که تا 1000 4بار بعد تا 2000 2بار بعدش من خودم هر 1000بستگی به نوع رانندگی 700عوض کردم .

rezahatami
06-11-1393, 01:56 بعد از ظهر
سلام بچه ها امیدوارم حالتون خوب باشه.من امروز متوجه شدم موقعی که سوییچ رو باز میکنم و کیلومتر خودشو تست میکنه باید چراغ اچار روشن بشه بره من روشن نمیشه چرا؟بعد الان نزدیک دو هفتس خریدم با موتور که میری تو خیابون صدای فس فس رو قشنگ حس میکنی میگن انگشتیاشه من موتورمو کنار یه اپاجی دیگه که 1500 تا رفته روشن کردم موتور من موقع کار کردن صداش بیشتر بود وقتی کار میکرد البته اون موتورش سرد بود ولی موتور من داغ خیلی حساس شدم دوستان لطفا سوالای منو تک تک جواب بدید چون من خیلی نگرانم دو شبه خواب به چشمام نمیاد بگید ایراد داره با اچار کشی حل میشه یا چجوریه؟

IRgragh
06-11-1393, 02:13 بعد از ظهر
سلام دقیقا چه صدایی میده؟ صدا مداوم هستش ؟موتورتون چقد کارکرده؟

2226493
06-11-1393, 03:44 بعد از ظهر
سلام دوستان من نظرم عوض شد میخوام تا سه چهار هفته دیگه یه اپاچی 180 که مدلش 94 شه بگیرم
لطفا بدون تعصب نسبت به موتوراتون بگید که کیفیت نسبت به پالس-قیمت لوازم چند برابر هنداس تقریبا-فراوانی لوازم-ارزشو... چطوره و...
باتشکر

IRgragh
06-11-1393, 03:52 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز
کیفیت اپاچی خوبه و با پالس مقایسش نمیکنم چون هرکدوم یه مزیت هایی داره و یه معایبی
از نظر قیمت لوازم قابل مقایسه با هندا نیس بسیار بالاتر است.
لوازم هم مثه هوندا تو هر سوپرمارکتی نیس :-D ولی هر لوازمی بخوایید پیدا میشه

savage125
06-11-1393, 04:27 بعد از ظهر
دوستان اگه میشه یه تعمیر کار منصف تو تهران که به برق آپاچی وارد باشه معرفی کنید

h0ssein
06-11-1393, 05:56 بعد از ظهر
دوستان کسی اپاچی 150 داره
چطور موتوریه ............یه صفر می خوام بخرم ایا ارزش خرید داره
من5.1تا 5.2 دارم فقط میخوام موتور صفر بخرم چی بخرم
اپاچی کلا لوازش گیر میاد
فقط میخوام موتور برا 4 سالم که شده موتور باشه
با تشکر

به آپاچ سوارا بر نخوره ولی در آینده ای نه چندان دور شاهده تولید آپاچی 140 - 130 - 120 - 141 - 141SE - 141SX و غیره خاهیم بود هر چی هم اونور تر میره بیخود تر میشه.
150 نخر بیخوده 2نمونه سراغ دارم موتور صفر مشکلات خیلی داره ، یکیشون 400تا کارکرده دیگه روشن نشد الان چند وقته تو تعمیرگاه خابیده هنوز رفع عیب نشده ، شتاب له سرعتم نمیره...
بعدم حیف 5 تومن نیس بدی بابت اپاچ 150؟!!!
موفق باشید

ابوالفضل88
06-11-1393, 06:23 بعد از ظهر
به آپاچ سوارا بر نخوره ولی در آینده ای نه چندان دور شاهده تولید آپاچی 140 - 130 - 120 - 141 - 141SE - 141SX و غیره خاهیم بود هر چی هم اونور تر میره بیخود تر میشه. نه این حرفتون درس نیست پالس هم همه نوع زده میشه 135 و 180و200و200 ان اس . 125 دیسکاور و220 و........ ینی شرکت پالس بیخود شده نه شرکتا در حال پیشرفت شدن
150 نخر بیخوده 2نمونه سراغ دارم موتور صفر مشکلات خیلی داره ، یکیشون 400تا کارکرده دیگه روشن نشد الان چند وقته تو تعمیرگاه خابیده هنوز رفع عیب نشده ، شتاب له سرعتم نمیره...
بعدم حیف 5 تومن نیس بدی بابت اپاچ 150؟!!! دوستمون درس میگه با 5 تومن میشه آپاچی 180 درحد بگیرید و موتور هم بیمه شده آچارکشی شده و......... تازه اونوقت 180 سوارید و اگه نخواستید پالس 135 صفر
موفق باشید

شماهم موفق باشید دوست خوبم

Mersad_Gothic
06-11-1393, 08:37 بعد از ظهر
سلام بچه ها امیدوارم حالتون خوب باشه.من امروز متوجه شدم موقعی که سوییچ رو باز میکنم و کیلومتر خودشو تست میکنه باید چراغ اچار روشن بشه بره من روشن نمیشه چرا؟بعد الان نزدیک دو هفتس خریدم با موتور که میری تو خیابون صدای فس فس رو قشنگ حس میکنی میگن انگشتیاشه من موتورمو کنار یه اپاجی دیگه که 1500 تا رفته روشن کردم موتور من موقع کار کردن صداش بیشتر بود وقتی کار میکرد البته اون موتورش سرد بود ولی موتور من داغ خیلی حساس شدم دوستان لطفا سوالای منو تک تک جواب بدید چون من خیلی نگرانم دو شبه خواب به چشمام نمیاد بگید ایراد داره با اچار کشی حل میشه یا چجوریه؟
موتور شما تو آببندی دوست عزیز، زیاد روش حساس نباشید، اگر آچارکشی نکردید هم آچارکشی لازم داره و هم فیلر

nima_ex
07-11-1393, 10:36 قبل از ظهر
این فیوز دقیقا کجاست!

2226493
07-11-1393, 03:06 بعد از ظهر
اقا اپاچی از نظر موتوری هیچ اشکالی نداره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟اگه داره ایراداشو بگید
اخه میخوام تصمیم نهایمو بگیرم
لوازمش تقریبا چند برابر هنداس

savage125
07-11-1393, 05:40 بعد از ظهر
امروز رفتم گمرک بره مشکل آمپر بنزین یه دونه شناور باک گرفتم 35 تومن (اصل tvs) یارو فروشنده هم یه تعمیر کار بره نصبش معرفی کرد که منصف هم بود (میدون گمرک تو کوچه داخل گاراژ مغازه دوم آقا حسین) 7 تومن بره نصبش گرفت یه دونه از زنجیر سفت کن هامم افتاده بود با نصبش 5 تومن شد.
نکته جالب این که قسمت الکتریک(یه برد کوچیک با چندتا ترازیستور ریز) شناور بنزین کلا داخل باکه و این باعث میشه زود به زود این قطعه خراب شه

- - - Updated - - -

از نظر موتوری اگه دور موتورو از 9 بالاتر نبری مشکل نمیخوره ولی از نظر قیمت قطعات واقعا قابل مقایسه با هندا نیست و خیلی گرون تره

payamfc
07-11-1393, 08:48 بعد از ظهر
سلام دوستان میخاستم دور رینگو نوار صورتی کنم میشه قیمتشو بگید رنگ اگزوز از بین رفته خرجش چقد میشه رنگش کنن کسی تو گمرک هستش من جمعه میخام برم آدرس بدین تشکر

r.hasani7023
07-11-1393, 09:59 بعد از ظهر

دوست عزیز از هندا گرونتره مثال : روغن هر 1000تا لیتری 11000. فیلتر روغن داره 6000تومن . از نظر بدنه ضربه بخوره هزینه اش بالاست مخصوصا جدیداش و مثل هندا خرکار نیست باید رعایت حالشو بکنی تا حالتو نگیره داداش

--- دوستان عزیز حتما موقع تعویض روغن بزارین انجین گرما شدید کم شه برای تعویض

amin12027
07-11-1393, 11:39 بعد از ظهر
کمک!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سلام
موتورم 3 روزه اصلا راه نمیره نمیدونم چش شده وقتی دور موتور میاد رو 4 یه افت شدیدی میکنه و اصلا هم راه نمیره.بردمش تعمیر کار موتوری ببینم چشه گفت باید تنظیم موتور انجام بدم...یه دوستام میگفت از لاستیکی سر کاربراتوره اونا عوض کن خوب میشه..درسته دوستان؟کسی اگه میدونه کمکم کنین....تشکر

IRgragh
08-11-1393, 08:46 قبل از ظهر
سلام
منظورت ازینکه راه نمیره چیه؟ اصن حرکت نمیکنه؟

amin12027
08-11-1393, 01:56 بعد از ظهر
نه داداش راه میره گاز زیاد نمیخوره مثل قبل واصلا شتابی نداره پ نهایت سرعتشم هشتاد تا اگه بره رو دور موتور 4 هم که میرسه یه افت شدید میکنه تو حرکتش

IRgragh
08-11-1393, 02:00 بعد از ظهر
همونطور که دوستات گفتن ممکنه از واشر دیافراگم کاربراتور باشه اونو عوض کن کاربراتور هم تمیز کن ایشالا که مشکلت حل میشه
واشر دیافراگم یچیز مصرفی هستش و هر چن ماه یبار باید عوض بشه
شمع و فیلتر هوا هم بازدید کن
موفق باشی

amin12027
08-11-1393, 02:05 بعد از ظهر
[QUOTE=IRgragh;291083]همونطور که دوستات گفتن ممکنه از واشر دیافراگم کاربراتور باشه اونو عوض کن کاربراتور هم تمیز کن ایشالا که مشکلت حل میشه
واشر دیافراگم یچیز مصرفی هستش و هر چن ماه یبار باید عوض بشه
شمع و فیلتر هوا هم بازدید کن
موفق باشی[/QUOT
تشکررر...اگه اشتباه نکنم دیافراگم اسمشه لاستیکیه سر کاربراتور.یه 2 سالیه عوض نکردم.کاری داره عوض کردنش که خودم عوضش کنم؟

IRgragh
08-11-1393, 02:17 بعد از ظهر
اره همون لاستیکه
نه اصلا سخت نیس اگه دست به اچاری برو یکی بخر بیا عوض کن

r.hasani7023
08-11-1393, 02:42 بعد از ظهر
دوستان عزیز تا جایی که میشه دست به کاربراتور نزنین فقط چتری عوض کنید .شمع بازید فیلتر هوا شسته .تنظیم موتور

r.hasani7023
08-11-1393, 10:06 بعد از ظهر
سلام به دوستان گلم

طبق تجربه ای که این چند وقت پیدا کردم به شما بگم : این موتور فوق االعاده به روغن حساسه حتما نسبت به رانندگی روغن عوض کنید نه فقط کیلومتر . موقع تعویض بزارین انجین تا حدودی شدت گرماش کم شه تا رزوه خراب نشه . حتما از فیلتر اصلی و لنت اصلی استفاده کنید طبق تجربه خودم .

دوست عزیزم امین جان چتری دیافراگم خوب بندازین

amin12027
08-11-1393, 11:00 بعد از ظهر
مر سی از دوستان بابت راهنماییتون....فردا میخرم دیافراگم جمعه خودم میندازم..:32: