PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Apache 180 & آپاچی 180

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 [11] 12 13 14 15 16 17 18

ehsan sharif
09-12-1392, 08:31 بعد از ظهر
چتری یا همون دیافراگم کجای کاربراتوره؟؟

r.hasani7023
09-12-1392, 10:07 بعد از ظهر
داداش اصلا دست به فیلر نزن تا زمانی که مشکل نداره . حتما ببر پیش مکانیک وارد

ehsan sharif
09-12-1392, 10:51 بعد از ظهر
منظورم از این چیزی که جلو سیلندره همین چیزی هست که تو بعضی شرکتا رو موتور هوندا 125 میزارن که تو اگزوز تق تق میکنه.موتور آپاچی هم داره.این چیه کلن:s (9):

soleymani
09-12-1392, 10:53 بعد از ظهر
چتری یا همون دیافراگم کجای کاربراتوره؟؟

قسمت فوقانی کاربرات و درپوش قرمز رنگی داره

ehsan sharif
10-12-1392, 05:38 بعد از ظهر
سلام.زنجیر موتور من هر 10 ثانیه احساس میکنم کشیده میشه به قاب پلاستیکی بالا سرش.وقتی گاز موتورو ول میکنم بیشتره.مورد از چیه؟ زنجیر شله؟

r.hasani7023
10-12-1392, 06:00 بعد از ظهر
سلام دادا موتور تو 3000 فکر کنم زنجیر اچار روشن میشه 3000ببر برای بازدید اچارکشی اگه خواست .

amin8speed
10-12-1392, 07:01 بعد از ظهر
سلام.زنجیر موتور من هر 10 ثانیه احساس میکنم کشیده میشه به قاب پلاستیکی بالا سرش.وقتی گاز موتورو ول میکنم بیشتره.مورد از چیه؟ زنجیر شله؟

داداش
تو اپاچی نمیدونم ولی تو بیشتر موتورا یه پیچ هست که لاستیک عقب رو میکشه عقب بهش میگن موشکی اونو یکم سفت کن لاستیک میاد عقب زنجیر سفت تر میشه خیلی هم سفتش نکن که زنجیر پاه میشه یکم سفتش کن به اندازه ای که تو قاب کشیده نشه

Alireza.BMW
10-12-1392, 08:25 بعد از ظهر

آچار کشی نبر مگه اینکه یارو واقعا وارد باشه و کسی که برده جاش ازش راضی باشه وگرنه پولتو ریختی دور احسان جان... زنجیر شما هم 100% شله میتونی سفتش کنی خودت میل چرخ عقبو شل کن زنجیر کشم سفت کن تا چرخ بیاد عقب چرخو بچرخون تا روان بچرخه بعد میل رو سفت کن... اگه حالشو نداری 2تومن بده بیرون واست سفت کنن

soleymani
10-12-1392, 09:06 بعد از ظهر
داداش زنجیرت شل شده
بسته به درجه روی موشکی هر دو طرف رو به یک اندازه تنظیم کن یعنی سفت کن
زیاد هم سفت نشه ها

اشتباه
10-12-1392, 09:17 بعد از ظهر
اگه زنجیر شل میشه پس بند ها روچک کن که سالم باشن. یادت باشه وتی سوار میشی خودش یکم صفت میشه پس زیاد از حد صفتش نکن. بعدش بگید اپاچی موتور خوبیه این همه صفحه فقط دارید از مشکلاتش میگید چقد مشکل داره این هندی نچندان زیبا

ehsan sharif
10-12-1392, 09:28 بعد از ظهر
کسی نگفت شما بیا آپاچی بخر!!!!!!!! گفت؟؟؟؟؟نگفتچون زنجیر شل شده موتور خوبی نیست دوستان کسی نخره آپاچیا

Alireza.BMW
10-12-1392, 09:41 بعد از ظهر
حالا میشه ایندفه من بخرم بچه ها؟ کسی منو دعوا نمیکنه قول میدم بار اخرم باشه:23: تا آخر هفتم میگیرم. میشه بگیرم؟:icon_pf _97_:

ehsan sharif
10-12-1392, 09:50 بعد از ظهر
بخر.ولی یادت باشه دوستمون نصیحت لازمو کرد

soleymani
10-12-1392, 09:53 بعد از ظهر
الان گمرک بودم
زنجیر آساهی رو 32 می گفتن
لاستیک مشکیه که به چرخ عقب می خوره مثل بربرینگه رو یه مدل داشت 8
یه مدل دیگه 14
لنت عقب 12
لنت جلو 8

h0ssein
10-12-1392, 11:52 بعد از ظهر
دوستان اینجا بچه بازی که نیست باهم سر یه چیز الکی دعوا میکنید ، دیگه تکرار نشه !:27::4chsmu1:

اونایی که آپاچ و پالس دارن و طرز صحیح استفادشو بلدن دارن باهاش حال میکنن اونایی هم که ندارن و قصد خرید دارن و کل تاپیک رو خوندن هنوز نفهمیدن

چی به چی همون بهتر که نفهمند و نخرند/ :24: تو صفحه قبل و صفحات قبل ترش کلی در مورد خصوصیات موتور توضیح داده شده هرکی خاست قبول کنه هرکی نخاست چی؟بدرک ، بزار هرچی میخاند بگند مهم اینه که خودتون خوش باشید...:icon_pf (3):

متاسفانه عادت بد بیشتر ما ایرانیا اینه که چون موتور هندیه و ایرانی نیست دیگه نعوذبالله میشه خدا ، یعنی هیچ خرجی نداره هیچوقت خراب نمیشه هرکارش کردی هرچی شلاقش زدی آخ نگه ، از کوه پرتش کردی پایین رینگش صاف بمونه یا چمیدونم با 120تا رفتی تو دیوار

موتور مقاومت کنه و قطعات از هم نپاشن/:wall3:

یعنی طرف اگه اومد گفت چمیدونم باد تایرم ینمور کم شده یا زنجیرم شل شده ما باس نتیجه گیری کنیم موتور آشغاله بادش خالی میشه یا چمیدونم زنجیرش شل میشه؟:[Only registered and activated users can see links]

شمایی که فکر میکنی این موتور آشغاله درست حدس زدی ، چون واقعا آشغاله زنجیرش شل میشه ، اگزوزش صدا میده ، رینگاشم تاب داره ،

موفق باشید...

- - - Updated - - -

آقا موتور هاتون رو به هر اجنبی که میرسید ندید ، منظورم تعمیرکارا هستن...:98::16:

قطعات فابریک رو باز میکنن ، (الان فیلتر هوا و شمع فابریک موتور رو باز کردن) ، وقتی فهمیدیم رفتیم سراغش جنگ و خونریزی رخ داد...:23:

ملت عوضی شدن ، به یه تیکه ابر رحم نمیکنن...:khak:

Alireza.BMW
11-12-1392, 12:04 بعد از ظهر
من امروز با صاحب آپاچیه صحبت کردم یارو نمیدونه قیمتا رفته بالا گفت 4700...گفتم 180 بیا برات بگیرم 4700 الی ...4800 گفتم 4500بت میدم:11: گفت پولت نقده گفتم آره به شرط اینکه موتور تو هم مثه اون روز باشه گفت از اون روز کلا تا الان 50کیلومتر راه رفته گفتم میدی این قیمت؟ گفت حالا بیا با هم کنار میایم تو هم چشمت این موتورو گرفته 50.100 بالا پایین با هم معامله میکنیم:4chsmu1: حالا قراره بعد از ظهر بریم ببینیم میتونیم عشق قدیممونو دوباره به دست بیاریم...:thanks:

ehsan sharif
11-12-1392, 01:46 بعد از ظهر
داداش میخری ایشالا.تو 100 بالا پایین نباش.ارزششو داره:happy4:

- - - Updated - - -

فردا صبح موتورا میزارم آچار کشی ایشالا.بالاخره یه آدم حسابی گیر آوردم. آدرسشا مغازه ای که موتورا ازش خریدم دوستمه معرفیش کرد.صبح رفتم سرش گفتم از طرف فلانی اومدم.بعد از صحبت باهاش گفت اجرت از همه 100 اما شما 70. گفت از ته موتور
همه را باز میکنم تا برسم به سر موتور.زیر همه پیچ هام واشر فنری میزارم. حتی گفت لاستیک عقب و جلو را هم باز میکنم.
از ایناس که نون حلال میبره سر سفره خونوادش.
حالا فردا شب معلوم میشه:29:
اخه عید میخوام برم سفر این سرویسا نیاز داره.ضرر نداره.احتمالا واسه همایشم باش بیام تهران:24:

3PEHR
11-12-1392, 02:06 بعد از ظهر
اقا یکی از بچه ها بود میخاست کلگی رو بیاره پایینتر یه نمور استریت فایتر تر شه به نتیجه ای رسید؟

- - - Updated - - -

اقا یکی از بچه ها بود میخاست کلگی رو بیاره پایینتر یه نمور استریت فایتر تر شه به نتیجه ای رسید؟

soleymani
11-12-1392, 02:09 بعد از ظهر
نه داداش
حسین بود بچه تهران که دانشجوی اصفهان هست
کاربری xdj فکر کنم
ولی قشنگ نشد و با سویچ و فرمون ظاهرش بد می شه

mohsen3707
11-12-1392, 09:11 بعد از ظهر
با سلام خدمت داداش های گلم ، میخواستم ببینم کدومتون در حال حاظر آپاچی 180 طرح جدید دارید ، آیا راضی هستید واقعا؟؟؟

amo hosein
11-12-1392, 09:19 بعد از ظهر
بنده از چند نفر که آپاچی 180 جدید داشتن پرسیدم.گفتن کیفیتش پایین تره.فقط قیافه بهتری داره.

Alireza.BMW
11-12-1392, 09:50 بعد از ظهر
دوستان ار آخر آپاچیو گرفتم :happy4:
واسم یه چی جالب بود شتابش از آپاچی قبلیم بیشتر بود!!!! موتور بسیار وحشی:wow: و ترمزاشم بهتر شده بود به نظرم این جدیدا رو یکم روش کارکردن مشکل سرخوردنشم کمتر شده:11:از سواریش بسیار لذت بردم موتور مثل قدیمه فرمونشم فکر کنم طرز قرار گیری راکب مثل قدیم نیست و بهتر شده آدم پشت این راحت تره:29dz8zk:

3PEHR
11-12-1392, 10:04 بعد از ظهر
دوستان ار آخر آپاچیو گرفتم :happy4:
واسم یه چی جالب بود شتابش از آپاچی قبلیم بیشتر بود!!!! موتور بسیار وحشی:wow: و ترمزاشم بهتر شده بود به نظرم این جدیدا رو یکم روش کارکردن مشکل سرخوردنشم کمتر شده:11:از سواریش بسیار لذت بردم موتور مثل قدیمه فرمونشم فکر کنم طرز قرار گیری راکب مثل قدیم نیست و بهتر شده آدم پشت این راحت تره:29dz8zk:

مبارکه .
بازگشت همه به سوی آپاچی ایست

اقا چن گرفتی ؟
180 گرفتی یا 160 ؟

Alireza.BMW
11-12-1392, 10:18 بعد از ظهر
160 رنگ مشکی قرمز 4550...کارکردم 3000تا نبوده 2000تا بوده الان دقیقا 2100تاست یه 30تایی من باهاش رفتم امروز... موتور دست یه آدم وسواس بوده حسابی مراقبش بوده یه خط نداره فردا میرم واسش یه خون میکنم سریع...تاپ اسپیدشم بسیار جالبه یارو باش 111تاپ زده :[Only registered and activated users can see links] یعنی کلا آدمی نبوده که اهل فشار آوردن رو موتور باشه خودشم گفت اما من با دیدن تاپ اسپید باور کردم:14:

ehsan sharif
11-12-1392, 10:20 بعد از ظهر
مبارکه مبارکه :clap::clap::thanks:
ایشالا خیرشا ببینی داداش:4chsmu1:

soleymani
11-12-1392, 10:22 بعد از ظهر
پس همون رنج قیمتی که گفتم گرفتی
مبارک باشه

ehsan sharif
11-12-1392, 10:25 بعد از ظهر
مدیران گل اگه میشه تاپیک آپاچی 180 جدیدا منتقل کنن این تاپیک:26:

Alireza.BMW
11-12-1392, 10:39 بعد از ظهر
مرسی دوستان همتون لطف دارین جا داره یه تشکر فراوون از آقای سلیمانی بکنم که تو قیمت راهنمایی فرمودند بنده رو و بقیه دوستان که تو خریدش کمک کردن:flower4:
خدایی همیشه گفتم آپاچیو با هیچی عوض نمیکنم چون موتور به نرمی+کم خرجی+کم مصرفی مثل این ندیدم حجم باک بسیار خوبی داره...فقط باید بهش فشار نیاری و بیشتر از قدرتی که تو دور موتور مشخصی که کارخونه گفته فراتر نری یه عمر برات کار میکنه همه موتورا همینجون حتی سی جی الان مگلی نوشته 27اسب بخار تو دور rpm9000 منم از این بیشتر گاز نمیدم مال آپاچیم 15/2 اسب بخار در 8500rpm هست که اینم بیشتر از این گاز نمیدم تو دنده ها ولی کلا دور موتور آپاچیو از 6 بالاتر نبری مخصوصا تو دنده های 1 و 2 تا 20الی 30 هزار انجین پلمپ میمونه

- - - Updated - - -

البته این بی انصافا هنوز 160 رو مثل قدیم میدن یعنی لاسیک تیوپ دار و ترمز عقب دیسکی نیست اما اینایی که من تو سایت تی وی اس دیدم همه تیوبلس و ترمز عقبم دیسکی چه 160 چه 180

ehsan sharif
11-12-1392, 11:00 بعد از ظهر
بیشتر 20 تا 30 هزارتا چیزی نیست که.بیشتر کار میده:24:

Afshin007
11-12-1392, 11:14 بعد از ظهر
مسیله قیافه اپاچی سلیقه ایه مثلا من خودم قذیمیاشو بیشتر دوست دارم /ولی از لحاظ فنی این جدیداش یه جور صدای ترقه میده از تو اگزوزش که بچه ها تو همین سایتم مطرح کردن من خودمم بیرون 2مورد این صدارو شنیدم که واقعا عجیب بود همچین موتوری این صدارو بده البته قابل رفع باید باشه /به غیر این ایرادم من نشنیدم کسی موردی رو گزارش کنه ////

soleymani
11-12-1392, 11:31 بعد از ظهر
دوست گرامی
این موضوعی رو که شما میگید
فقط مربوط به کاربرات و شمع هست
حالا شما 2 3 نمونه دیدید نمی تونید جامعه آماری بگیرید

کوروش
12-12-1392, 12:17 قبل از ظهر
مسیله قیافه اپاچی سلیقه ایه مثلا من خودم قذیمیاشو بیشتر دوست دارم /ولی از لحاظ فنی این جدیداش یه جور صدای ترقه میده از تو اگزوزش که بچه ها تو همین سایتم مطرح کردن من خودمم بیرون 2مورد این صدارو شنیدم که واقعا عجیب بود همچین موتوری این صدارو بده البته قابل رفع باید باشه /به غیر این ایرادم من نشنیدم کسی موردی رو گزارش کنه ////
احتمالا نوع شمعمش و یا سیستم برقش و یا نوع قرار گیریه کاربراتش چیزی عوض شده وگرنه نمیشه ایراد فنی گرفت / بعید میدونم این موتور از کارخونه مشکل فنی داشته باشه

farshad 54
12-12-1392, 09:29 قبل از ظهر
آقا آپاچی قدیم و جدید از نظر فنی هیچ فرق خاصی ندارن

شتاب و کشش و سرعت عینه همدیگن

هر کی میگه فرق میکنه توهم زده یا اصلا این دوتا موتور رو سوار نشده

بنده هردو موتور رو پیچ به پیچ مقایسه کردم از هردو هم سواری گرفتم هیچ فرقی جز قیافه شون با هم ندارن

این داستان قدیم و جدید هم همون داستان تکراری پالس پره ای و ug4 هست میخوان بعدا آپاچ قدیمیارو با قیمتای تخیلی بچپونن به یه سری دوستان ساده دل متوهم نژاد :gigglesmile:

Alireza.BMW
12-12-1392, 02:46 بعد از ظهر
منم با فرشاد خان موافقم...من همین 3هفته پیش یه آپاچی 160قدیم داشتم که فروختم الانم 160جدید دارم همین دیروز معامله کردم والا صدای ترقه مرقه نشنیدیم اون مال تنظیم کاربراته یا برق احتمالا دهنه پیکاپش زیاذ بازه میتونه از قوطی برقم باشه...تازه سواری جدیدا به نظرم یه خورده بهتر از قدیمیاست احساس میکنم تو ارتفاع فرمون یه تغیرایی دادن که بهتر شده لاستسکام همینطور مثل قدیمیا با یه ترمز سر نمیخوره اینم نظر بنده شاید من اشتباه میکنم...اینا رو دلالان محترم فقط و فقط بخاطر اینه که قدیمیا رو گرونتر بفروشن الان یه مغازه هست تو گلبهار مشهد 180قدیمی رو مدل 91 و صفر میده 6200:waiting: تو یکی از سایتام تبلیغ کرده...من حتی یه پالس پره دیدم بدون خطو خش یارو میگفت تابستون 7تومن

xdj
12-12-1392, 04:45 بعد از ظهر
سلام . خبری از دنده زنجیر جلو نشد ؟ آقا این در پوش که روی کیلومتر رو پیچ جای دکمه abs هست افتاده چه کنم ؟
راستی چرا رو نور بالا گاز میدم نورش کم و زیاد میشه رو دور موتور بالا . برقشو dc کردما

soleymani
12-12-1392, 04:49 بعد از ظهر
چه جوری میشه نور موتور رو تنظیم کرد؟
فقط با اون پیچ و مهره زیر هست که محدود هست حرکتش؟

xdj
12-12-1392, 04:54 بعد از ظهر
کاتالیزور داخل هدر هست زیر فلاپ زیر موتور ( اسپایلر ) یه جا هست یه روکش برا اگزاز گذاشتن که رو هدرز پیچ شده کاتالیزر تو لوله در اون قسمته من در آوردم . یه سد شبکه ایی مثل لونه زنبوره که از گذشتن سرب و آلایندهها جلوگیری می کنه

- - - Updated - - -

چه جوری میشه نور موتور رو تنظیم کرد؟
فقط با اون پیچ و مهره زیر هست که محدود هست حرکتش؟

اره محمد جان فقط با همونه

اشتباه
12-12-1392, 05:10 بعد از ظهر
ببخشید اون قسمت زیر چراق های اژاچی که سفیده مال چه کاریه ؟ممنون :28:و داستان مشکلات اپاچی هم چنان ادامه دارد.............

Mehrdad.y
12-12-1392, 05:17 بعد از ظهر
سلام
دوستان می خواستم بدونم اگه از این چراغ هایی که توش پر از ال ای دیه و زیر چراغ جلو نصب میشه روی موتورم وصل کنم مشکلی برای برق موتور پیش نمیاد ؟
برای بیشتر شدن نور موتور در شب راه دیگه ای هم هست ؟

h0ssein
12-12-1392, 05:27 بعد از ظهر
سلام
دوستان می خواستم بدونم اگه از این چراغ هایی که توش پر از ال ای دیه و زیر چراغ جلو نصب میشه روی موتورم وصل کنم مشکلی برای برق موتور پیش نمیاد ؟
برای بیشتر شدن نور موتور در شب راه دیگه ای هم هست ؟

اگه درست وصل بشن خیر مشکلی نیست/

برای بیشتر شدن نور هم فقط میتونید زنون نصب کنید که فکر میکنم نیازی نیست و همین نور چراغ کافی هست/

amin8speed
12-12-1392, 05:33 بعد از ظهر
این led ها هیچ ضرری نداره شاید هم مفید باشه نورش بیشتره مصرف برقش هم کمتره

- - - Updated - - -

ببخشید اون قسمت زیر چراق های اژاچی که سفیده مال چه کاریه ؟ممنون :28:و داستان مشکلات اپاچی هم چنان ادامه دارد.............
هر کی موتورش یه مشکلی براش پیش میاد میاد اینجا میگه همه تاپیک ها همینجوری که میان مشکلاتشون رو حل کنن
هیچ کس نمیاد بگه که من موتورم سالمه هیچ مشکلی نداره همه میان مشکلاتی رو که داره حل کنن
بعدشم همه موتورا خراب میشن همون cgهیچ و قت خراب نمیشه
شما هم یه بار گفتی اپاچی مشکل زیاد داره بچه ها فهمیدند دیگه اپا چی نمیخرند شما نخر بقیه خودشون عقل دارند میفهمن چکار کنن شما تلاش خودتون رو کردید دیگه

Mehrdad.y
12-12-1392, 05:35 بعد از ظهر
یعنی چه درست نصب بشه ، مگه روش خاصی داره ؟
یکی می گفت زنون اصلا نور بیشتری نداره فقط نور بالاش خفنه که اون هم نمیشه دائما روشن باشه ، درسته ؟

amin8speed
12-12-1392, 05:40 بعد از ظهر
نه داداش هیچ روشی نداره

فکر کنم نور بالاش زیاده پایین معمولی تا چشم طرف مقابل در نیاد میگن زنون به باطری موتور اسیب میزنه
همین لامپ خودش خوبه مگه میخوای چکار کنی:gigglesmile: مردم بی چراغ میرن:gigglesmile: شما .....

Mehrdad.y
12-12-1392, 05:45 بعد از ظهر
می خوام نورش رو زیاد کنم تا همون بی چراغها نزنن بهم
از شوخی گذشته من دیدم تو شب کم میشه برای همین می خوام نور موتور رو بیشتر کنم
پس از همون ال ای دی ها نصب کنم دیگه ؟

h0ssein
12-12-1392, 05:48 بعد از ظهر
یعنی چه درست نصب بشه ، مگه روش خاصی داره ؟
یکی می گفت زنون اصلا نور بیشتری نداره فقط نور بالاش خفنه که اون هم نمیشه دائما روشن باشه ، درسته ؟

منظورم سیم کشیش هست که یکی از دوستان مستقیما از باتری گرفته بود سیم آب شد و اگه دیر فهمیده بود

فک کنم آتیش سوزی میشد/[Only registered and activated users can see links]

برقش رو از چراغ عقب یا جلو بگیرید و خیلی احتیاط کنید...

زنون نورش واقعا عالیه هم پایین هم بالا ولی خوب اگه تو چشم ملت بیفته بد دهنی میکنن/[Only registered and activated users can see links]

amin8speed
12-12-1392, 05:53 بعد از ظهر
داداش اگه منظورت چراغ کوچیکه که اونقد نور نداره واسه زیبایی معمولا و سیم کشی هم نمیخواد
ولی اگه کار دیگه ای میخوای بکنی حرف اقا حسین درسته
اگه نوار led هم میزلری به نظر من سیمش رو کلفت تر بزار من دور کاسه چراغم گذاشته بودم سیمش هم از چراغ کوچیک بود اما چون سیم نازک بودم دیدم داره از تو چراغ دود میاد رفتم باز کردم دیدم سیمش اتیش گرفته

Mehrdad.y
12-12-1392, 05:54 بعد از ظهر
قیمت چراغ زنون چنده ؟
هزینه نصب هم داره ؟

اشتباه
12-12-1392, 06:01 بعد از ظهر
ببخشید نگفتید اون قسمت سفید رنگ زیر چراغ جلو اپاچی برای چه کاریه؟ یه سوالم دارم اپاچی کیلومترش زود خراب میشه مثل سی جی یا دوام بالایی داره؟ ای کاش اپاچی داشتم هی مشکل پیدا میکرد از شماها میپرسیدم که بیشتر با هم باشیم

amin8speed
12-12-1392, 06:08 بعد از ظهر
قسمت سفید زیرش ندیدم ولی بالاش فکر کنم واسه زیباییه
داداش من نمیدونم ولی فکر کنم جنسش خوب باشه
شما که میگی اپاچی خراب میشه به درد نمیخوره نه چندان زیباهم نیست حالا هی میای میگی کیلومترش خوبه؟؟ گلگیرش خوبه ؟که چی بشه شما که نمیخوای بخری چکار داری خوبه یا بد

h0ssein
12-12-1392, 06:13 بعد از ظهر
قیمت چراغ زنون چنده ؟
هزینه نصب هم داره ؟

والا قیمت جدید دستم نیست ، آخرین قیمتی که چند وقت پیش یکی از دوستان خرید 70 بود/ 10 تومن هم اجرت نصب/
در کل پیشنهاد نمیکنم به خاطر دردسر هاش ، ولتاژ بالا و نصبش که شاهد بودم چندتا از دوستان انداختند برق موتور ایراد پیدا کرده/
حالا فحش خوردناش بماند...

farshad 54
12-12-1392, 06:55 بعد از ظهر
ببخشید نگفتید اون قسمت سفید رنگ زیر چراغ جلو اپاچی برای چه کاریه؟ یه سوالم دارم اپاچی کیلومترش زود خراب میشه مثل سی جی یا دوام بالایی داره؟ ای کاش اپاچی داشتم هی مشکل پیدا میکرد از شماها میپرسیدم که بیشتر با هم باشیم

اون قسمت سفید رنگ فلزی زیر چراغ اگه منظورتون هست اون جا پلاکی جلو هست (تو هند جلو موتور هم پلاک میزنن)

در ضمن دوست گرامی اگر فکر میکنید آپاچی موتور خوبی نیست و ..... شما نه سوار شو نه بخر کسی مگه مجبورت کرده عزیز دل برادر :consoling2:

ایراداشم اینجا کسایی که موتور رو دارن میان میگن که همه بدونن و راه برطرف کردنشو به اشتراک بذارن - خواهش میکنم موتوری رو که سوارش نشدید راجبش الکی نظرات کارشناسی ندید و هی اسپم نیارید وسط :spam:

موفق باشی جناب پشیمان ببخشید اشتباه :sarma:

Alireza.BMW
12-12-1392, 08:29 بعد از ظهر
می خوام نورش رو زیاد کنم تا همون بی چراغها نزنن بهم
از شوخی گذشته من دیدم تو شب کم میشه برای همین می خوام نور موتور رو بیشتر کنم
پس از همون ال ای دی ها نصب کنم دیگه ؟

زنون رو آپاچی قبلیم نصب بود برقشم تغییر دادم که یک راست از باطری بگیره چون خوشم نمیومد وقتی موتور خاموشه سوییچو باز کنم چراغاش نتونم روشن کنم البته زنون باید برقش مستقیم باشه...زنون نور پایینش مثل لامپ معمولیه آپاچیه ولی یکم بیشتر رنگشم زرده نور بالاش سفیده ولی نباید زیاد روشن کنی چون باطری موتور جواب زنونو نمیده و خراب میشه کلا بیخیالش شو اگه مصممی برو اول یه باطری اتمی 9آمپر بگیر اما من میگم نکن...من اون موتور روش بود وگرنه خودم نمیزاشتم روش این آخریا هم باطریو خراب کرده بود که شارژش کردمو موتورو فروختم

اشتباه
12-12-1392, 08:31 بعد از ظهر
فرشید خوب شناختیم ولی کیفیت قطعاتش خوبه ولی باید زیاد ازش مواظبت کرد چون دیدم. مثلا لاستیک عقبش چون بی عاج هست و مال ریس زود به زود تموم میشه. فرشید اسمم رو گذاشتم پشیمان چون از انتخوابم تو متور بسیار پشیمونم و اسمم رو گذاشتم اشتباه چون خرید اون موتور اشتبا بزرگی بود و همش هم تخسیر افرادی بود که روی موتور به صورت تعصبی فکر میکردند

Alireza.BMW
12-12-1392, 08:33 بعد از ظهر

کیلومتر آپاچی تا ضربه نخورده بسیار دقیقه و خوبه اینم که میگم ضربه منظورم تصادفه...لطفا آپاچی رو با سی جی مقایسه نکنید این موتور 3برابر یه سی جی قیمتشه در ضمن آپاچی موتوریه که نباید مثل سی جی باهاش رفتار کنی وگرنه میترکه موتور خوب و کم خرج میخاین برین سی جی بگیرید بسیار عالیه نه آخ میگه نه اوخ

farshad 54
12-12-1392, 08:37 بعد از ظهر
لاستیک عقب آپاچی کاملا عاج دار و خیابونی هست و لاستیک ریس نیست به نظرت رو موتور 5 تومنی میان لاستیک 2 تومنی بندازن ؟ (قیمت لاستیک ریس اینقدره)

soleymani
12-12-1392, 09:02 بعد از ظهر
اولا اسم رو دقت کنی می بینی زده فرشاد
دوما اگه ایده و نظری درمورد مشکلات یا سوالات دوستان ندارید بهتره افکار خودتون رو هی به دوستان القا نکنید
هر تایپیک که داغ هست و دوستان هر روز آپدیت می کنند
مبنی بر مشکل دار بودن اون موتور و وسیله نیست
----
مهم اینه آپاچی و 220 و پالس 180 از موتور های روز بازار هستند و دارای کیفیت خوب نسبت به موتور های قیمت پایین بازار
و طرفداران خودشون رو دارند
-
و دوستان هم علاقه ای به شنیدن خاطران و پشیمانی ها واشتباهات شما ندارند

ehsan sharif
12-12-1392, 09:49 بعد از ظهر
سلام سلام. یه نصف روز نبودم یهو تا تاپیکا باز کردم گفتم یا علی امروز چه خبره چند صفحه اضافه شده!!!!!!!:afro:
نگو همش بحث سر یه کاربر بوده که میخواد یه چیزی گفته باشه:wall3:
آقا 1 ساعت پیش از اچار کشی گرفتمش.موتور ماه شده. فیلتر روغنشا عوض کرده و زیر تموم پیچ های موتور واشر فنری انداخته. لاستیکا را باز کرده سرویس کرده.خلاصه همه کاراش شد.دیگه با آشناگی 70
دادیم.غیر لوازم مثل روغن و فیلتر و یه لامپ بالا سر پلاک.
کارش خوبه.دوستان اصفهان کسی خواست بگه تا آدرسشا پخ کنم.
در مورد شاتون زدن این موتورا پرسیدم گفت اگه نابجا بری هر چیزی باشه حتی bmw خواهر مادرش یکی میشه. گفت از گاز دادن هیچیش نمیشه اما بجا.گفت مثلا کمتر از
95 یا 100 دنده پنج نرو هیچوقت.بزار گاز بخوره موتور.:acigar:
حالا باهاش میام تهران همایش:happy4::clap:

اشتباه
12-12-1392, 09:49 بعد از ظهر
اقای سلیمانی فقط خواستم کمکی کنم ولی در کل اپاچی موتور خوبیه. هیچ کس انتقاد پذیر نیست اخه چرا؟ انتقاد موجب پیش رفته من توهین نکردم فقط انتقاد کردم. ولی قبول کنید این موتور تو شهرستانها اصلا یدکش نیست در صورتی که خودش فراوونه شهر های بزرگ کشور نه

soleymani
12-12-1392, 09:55 بعد از ظهر
احسان جان 100 درصد منتظر خودت و موتورت هستم
اینجور که تعریف می کنی هوسی شدم
-------------
حسین جان کاربر xdj
همایش تشریف نمیاری؟؟؟

h0ssein
12-12-1392, 10:01 بعد از ظهر
اقای سلیمانی فقط خواستم کمکی کنم ولی در کل اپاچی موتور خوبیه. هیچ کس انتقاد پذیر نیست اخه چرا؟ انتقاد موجب پیش رفته من توهین نکردم فقط انتقاد کردم. ولی قبول کنید این موتور تو شهرستانها اصلا یدکش نیست در صورتی که خودش فراوونه شهر های بزرگ کشور نه

عزیزم شما با این حرفای ک* شر که از چارتا نابلد شنیدین اعضای این سایتو نمودین/:icon_pf _99_:

طرف اومده میگه زنجیرم شل شده شما میگی موتور آشغاله بد یکی میاد یچیز دیگه میگه باز شما میای رو اعصاب میگی نمیدونم هم شهریام گفتن آپاچی خره آپاچی گابه/:42kmoig:

این که نشد ، آقا شما فراری هم بگیری بهش رسیدگی نکنی زودتر از آپاچی جر میخوره اینهمه بچها میان ازش تعریف میکنن باز شما میای پارازیت میندازی/:98:

بفرضم بگیم انتقاد کردی انتقاداتم بی معنیه ، یچیزایی میگی یه حرفایی میزنی که خود تی وی اس هم در جواب و باورش به گوزیدن میفته/

نکن برادر من نکن /:consoling2:

در مورد لوازمش هم ، مگه چقد شما قطعه میخاید؟ شما بدتر از این روستاییا نیستی که 220 سوار میشن اونا چی بگن؟:24:

ehsan sharif
12-12-1392, 10:32 بعد از ظهر
اقا اصفهان کسی لوازم خواست به من بگه یه کانتینرشا واسش خالی میکنم
هرچی خواست. کسی هم نیمد با ما بیاد همایشا!!!!! از اصفهانیا
من که از اصفهان میزنم به موتورا میام 2 ترکه.مثل یه مرد با آپاچی:29::happy4::clap:

- - - Updated - - -

اقا صلوات ختم کنید.با لطف داداش ****** آرامش به این تاپیک برگشت:acigar:
بچه ها جدا خیلی حرص میخوردم از دست این مردک.به خصوص داداش حسین خیلی حرص میخورد از دستش.
محمد رضا جان لیاقت داشته باشیم خدمت میرسیم داداش ایشالا برای عرض ارادت خدمت شما و همه دوستان گل

soleymani
12-12-1392, 10:37 بعد از ظهر
احسان جان خدمت از ماست
-----------------
بریم سر سوالات تخصصی
من می خوام چرخ عقب رو باز کنم
هم زنجیر عوض کنم
می خوام بدونم خورشیدی آپاچی مثل هندا روی 4 تا بوش سواره که باسد تعویض بشه اگه خورشیدی توی جاش کمی بازی کنه؟
و اینکه بدون باز کردن سیستم ترمز عقب می شه لاستیک رو کشید بیرون
و باید میله وسط توپی رو بکشم بیرون جا زدنش راهته؟

amin8speed
12-12-1392, 10:54 بعد از ظهر
چرا زنجیر و عوض کنی همون رو قشنگ چرب کن خوب میشه
نمیدونم
نه داداش سیستم ترمز هموت دایره که لنت اینا روش سواره در میاد همونجا اویززون میمونه بعدا خواستی ببندی میزاری سر جاش
میله رو با چند ضربه در میاری و باچند ضربه جاش میزنی جا زدنش هم راحته همه موتورا مثل همن

h0ssein
13-12-1392, 12:02 قبل از ظهر
آقا احسان دمت گرم داداش آدرس این تعمیرکاره که میگی رو بده...

- - - Updated - - -

چرا زنجیر و عوض کنی همون رو قشنگ چرب کن خوب میشه
نمیدونم
نه داداش سیستم ترمز هموت دایره که لنت اینا روش سواره در میاد همونجا اویززون میمونه بعدا خواستی ببندی میزاری سر جاش
میله رو با چند ضربه در میاری و باچند ضربه جاش میزنی جا زدنش هم راحته همه موتورا مثل همن

داداش آپاچی ترمز عقبش دیسکه ،/:s (9):

ehsan sharif
13-12-1392, 12:09 قبل از ظهر
ادرسش اینه حسین جون
پارک لاله، به سمت خ زینبیه 500 متر بعد از پل سودان جنب شیرینی فروشی آیدا.تعمیرگاه سید مجید.
خواستی بری بگو منم بیام تا سفارشتا بکنم حاجی ارزون بگیره

xdj
13-12-1392, 03:35 قبل از ظهر
ما که دادیم دسته علی نجفی رید به موتور . اسمشم مثلا اوووووس علی بود . توف .
همایش کیه ؟ احسان بیا ببینمت . اگه قراره بریم با هم میریم . منم جادرو فولم . بهم بزنگ فردا 09355459634

amir169
13-12-1392, 10:23 قبل از ظهر
کسی سوال منو جواب نداد
اندازه فیلر آپاچی چقدر باید باشه ؟
فیلر دود چقدر هوا چقدر ؟
کدوم یکی هواست کدوم دوده ؟

farshad 54
13-12-1392, 06:35 بعد از ظهر
دوست عزیز

این سوال شما رو جوابشو کارگرای خط تولید آپاچی هم نمیدونن :28:

اگه دفترچه داره موتور احتمالا توش نوشته :4:

soleymani
13-12-1392, 08:51 بعد از ظهر
دوست عزیز داخل خود بروشور مشخصات فیلر ذکر شده
فکر کنم 0.6 و 0.8 هست

soleymani
14-12-1392, 12:45 قبل از ظهر
امروز همت کردم و گمرک رفتم
البته به آقا فرشاد زحمت دادم که با هم باشیم
ممنون و سپاس فرشاد جان
------
زنجیر آساهی 32 35 قیمت کردیم ولی 28 خریدم
شمع ngk جی پاور سوزنی خریدم
و لامپ یخی
--
از ساعت 8.30 شب تا الان چرخ عقب رو تنهایی ریختم پایین و به سختی بستم
و ترمز ها رو هوا گیری کردم.
با اینکه دهنم .... شد ولی اولین بارم بود که این سبک موتور رو باز کردم.
یه جاهاییش هنگ کردم که رفع شد.
زنجیر رو انداختم و تنظیم کردم و تعویض شمع و لامپ
----
خداییش خیلی تاثیر داشت توی شتاب و سرعت و استارت موتور
زنجیر که یه عالمه
شمع غوغا کرده بسیار خوب استارت می خوره و شتاب کمی افزایش پیدا کرده

amir169
14-12-1392, 05:53 قبل از ظهر
دوست عزیز

این سوال شما رو جوابشو کارگرای خط تولید آپاچی هم نمیدونن :28:

اگه دفترچه داره موتور احتمالا توش نوشته :4:

پس تعمیرکارا چجوری فیلر گیری میکنند ؟

amin8speed
14-12-1392, 07:04 قبل از ظهر
امروز همت کردم و گمرک رفتم
البته به آقا فرشاد زحمت دادم که با هم باشیم
ممنون و سپاس فرشاد جان
------
زنجیر آساهی 32 35 قیمت کردیم ولی 28 خریدم
شمع ngk جی پاور سوزنی خریدم
و لامپ یخی
--
از ساعت 8.30 شب تا الان چرخ عقب رو تنهایی ریختم پایین و به سختی بستم
و ترمز ها رو هوا گیری کردم.
با اینکه دهنم .... شد ولی اولین بارم بود که این سبک موتور رو باز کردم.
یه جاهاییش هنگ کردم که رفع شد.

تا باز نکنی نمیتونی با توضیح نمیشه فهمید
قیمت شمع و لامپ یخی ؟
لامپ یخی واسه کجا خریدی

ehsan sharif
14-12-1392, 08:35 قبل از ظهر
محمد رضا جان مبارکه مبارکه آفرین به همتت:24:
دیشب با حسین بودم(xdj) اگزوزش منا کشته بود
چند دفعه شتاب گرفتیم با هم یه سرعت رفتیم :24:
شمع را چند گرفتی؟

amir169
14-12-1392, 09:07 قبل از ظهر
دوست عزیز داخل خود بروشور مشخصات فیلر ذکر شده
فکر کنم 0.6 و 0.8 هست

یکی دیگه هم همینو گفت ولی
کدوم 6 کدوم 8 ؟

Alireza.BMW
14-12-1392, 09:23 قبل از ظهر
یکی دیگه هم همینو گفت ولی
کدوم 6 کدوم 8 ؟

فک کنم 0.8 مال دود باشه و 0.6 مال هوا چون مال دود باید معمولا آزادتر باشه و احتمالا اون سوپاپی که نزدیک اگزوز هست مال دوده البته دقیق نمیدونم...چون من آپاچیمو اصلا فیلر نزدم صاحب قبلیشم نرده بود چون تا 9200که دست من بود احتیاج به فیلر نداشت

- - - Updated - - -

پس تعمیرکارا چجوری فیلر گیری میکنند ؟

در جواب این سوالتونم بگم تعمیرکارا از رو تجربه فیلر گیری میکنن معمولا و اکثرا از آچار فیلر استفاده نمیکنن... اگه بتونی فیلرشو خودت بزنی بسیار هم خوبه و 5ت به نفعته

soleymani
14-12-1392, 09:24 بعد از ظهر
شمع رو حدود 20 هزار گرفتم
بسیار روی کیفیت و شتاب و کار کردن موتور تاثیر داره و عوض شده
موتور بهتر و نرم تر کار میکنه
راحت تر روشن می شه

mortyfor
16-12-1392, 06:59 قبل از ظهر
سلام
شمعی که گرفتی چند پلاتینه
یه عکس ازخودش یا جعبش میذاری
ممنون

H.Reihanian
16-12-1392, 01:28 بعد از ظهر
با سلام خدمت همگی
من مشکلی با موتورم پیدا کردم. صفحه کلاچ موتورم را 35 هزارتا عوض کردم و سیم کلاجم را 38هزارتا عوض کردم. الان 44هزارتا کار کرده.
حالا مشکلم اینه که موقع شروع به حرکت کردن تو دور 2000 تا موتور میپره و موقع تعویض دنده هم یک صدای تق بلند از دنده میاد. بعضی از مواقع هم موتور هنگام تعویض دنده خاموش میکنه و بعضی از مواقع هم دنده اش بد جا میره. پیج رگلاژ سیم کلاجم (که روی بدنه موتور با دو پیچ وصل میشه) هم انتهاست با اینکه صفحه کلاچ و سیمم زیاد کار نکردن.
خودم دوتا حدس میزنم یا سیم کلاجم کش اومده یا اندازه اش استاندارد نیست یا اینکه فنر صفحه-دیسکهای کلاچ بایستی تعویض بشن.
البته این نکته را هم بگم که موتورم آپاچی 180 مدل 89 است و حدود 40000 تا کار کرده خریدم البته از آشنا که اونم مکانیکی موتور را خودش انجام داده و تا اندازه ایی وارده.
از همه دوستان آپاچی سوار تقاضا دارم بنده را راهنمایی کنند.

Alireza.BMW
16-12-1392, 02:08 بعد از ظهر
سلام...ببین با رگلاژ کلاج درست نمیشه اگه نشد مشکل مال صفحه کلاجه

H.Reihanian
16-12-1392, 05:14 بعد از ظهر
سلام...ببین با رگلاژ کلاج درست نمیشه اگه نشد مشکل مال صفحه کلاجه

ممنون. چک کردم دیگه جای رگلاژ نداره ولی صفحه هام را هم که تازه عوض کردیم. 9هزارتا کار کرده.
به نظرتون مشکل از فنرهای صحفه کلاچه؟ممکنه سیم کلاچم هم کش اومده یا از اول استاندارد نباشه. طول سیم استانداردش را جایی ندیدم نوشته باشن.

3PEHR
16-12-1392, 06:17 بعد از ظهر
اقا این زنجیر ما بد صدا میده لامصب . چیکارش کنیم ؟

Alireza.BMW
16-12-1392, 06:37 بعد از ظهر
ممنون. چک کردم دیگه جای رگلاژ نداره ولی صفحه هام را هم که تازه عوض کردیم. 9هزارتا کار کرده.
به نظرتون مشکل از فنرهای صحفه کلاچه؟ممکنه سیم کلاچم هم کش اومده یا از اول استاندارد نباشه. طول سیم استانداردش را جایی ندیدم نوشته باشن.

رگالاژ کلاج آپاچی متاسفانه از روی خود دسته امکان پذیر نیست از پایینه همونجا که سیم کلاج وصله به دسته کلاج پیچ داره سفت ترش یا به اصطلاح کلاجو بیارید بالا ببینید بهتر میشه یا نه بعد میریم سر گزینه های دیگه...ننوشتن چون خودتون باید تنظیم کنید مال موتور با موتور فرق میکنه سعی کنید کلاج وسط ول کنه یعنی موتور وفتی کلاجو ول میکنید وسطاش شروع به حرکت کنه

- - - Updated - - -

اقا این زنجیر ما بد صدا میده لامصب . چیکارش کنیم ؟

زنجیرو فابریکه یا معمولی؟ منظورم اورینگ داره؟؟؟؟ شما احتمالا به زنجیر موتور نرسیدی و مرتی روغن کاری نکردی...چند تا کارکرده موتور؟؟؟

- - - Updated - - -

اگه زنجیر قفل کرده باز میکنید کلا زنجیر رو کاملا تمیر کرده و 2.3روزیو تو روغن میزارید اگه درست نشد مشکل خاصی نیست تاپ اسپید یکم کم میشه و زنجیر باید تعویض شه زنجیر نو فابریکش اورینگ دار هم 95بوده تا جایی که اطلاع دارم

H.Reihanian
16-12-1392, 07:47 بعد از ظهر
رگالاژ کلاج آپاچی متاسفانه از روی خود دسته امکان پذیر نیست از پایینه همونجا که سیم کلاج وصله به دسته کلاج پیچ داره سفت ترش یا به اصطلاح کلاجو بیارید بالا ببینید بهتر میشه یا نه بعد میریم سر گزینه های دیگه...ننوشتن چون خودتون باید تنظیم کنید مال موتور با موتور فرق میکنه سعی کنید کلاج وسط ول کنه یعنی موتور وفتی کلاجو ول میکنید وسطاش شروع به حرکت کنه

ممنون از پاسختون. ولی منظورم این بود که پیج رگلاژ پایین را تا ته سفت کردم و دیگه جایی برای سفت ترکردن کلاج نیست.

و در مورد طول سیم کلاج فابریکش بود. میخوام در صورتی که سیم کلاجش کش اومده باشه متوجه بشم یا در صورت خرید سیم کلاج از اینکه درست بودن مطمئن بشم.

به نظرتون ممکنه از چه بخشهای دیگه ای باشه.

Alireza.BMW
17-12-1392, 12:02 قبل از ظهر
از تعمیرکارم میپرسم خبر میدم اما من صفحه اون سی جی دیگمو عوض کردم همین جریان واسش پیش اومد این سی جی تقویتیمم همینجور شد رفتم سیم کلاجمو عوض کردم به نظرم وقتی صفحه عوض میکنی دیگه مثل اولش نمیشه رگلاژش و باید سیم کلاجو عوض کرد نمیدونمم چرا اما میپرسم پ.خ میکنم واستون

soleymani
17-12-1392, 12:04 قبل از ظهر
37585
37586

اینم از عکس شمعی که گرفتم
حالا دوستانی که می خوان شتاب و کارکرد موتور رو ببینند انشا الله داخل همایش منتظرشان هستم
پرچم آپاچی سواران رو با حضورتون در 23 اسفند بالا نگه دارید

xdj
17-12-1392, 01:07 قبل از ظهر
کاش میشد ما هم بیایم همایش . هوا سرده نمیشه بیایم تو جداده میپکیم

- - - Updated - - -

کاش میشد ما هم بیایم همایش . هوا سرده نمیشه بیایم تو جداده میپکیم

mortyfor
18-12-1392, 06:25 قبل از ظهر
سلام
محل برگزاری همایش کچاست

S a e e D
18-12-1392, 01:46 بعد از ظهر
سلام
محل برگزاری همایش کچاست

سلام دوست عزیز
محل تجمع میدان رسالت - جنب مسجد

mortyfor
18-12-1392, 10:26 بعد از ظهر
راستی این شمعی که این دوستمون گرفته پایه کوتاه نیست
چون مال خودش بلند تره
ان همایش ساعت چنده
منون

soleymani
19-12-1392, 10:48 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]
این لینک گردهمایی و همایش هست
برای حضور و اطلاع از زمان و مکان و...
------------------
شمع پایه بلند هست
و با کیفیت

H.Reihanian
19-12-1392, 11:53 بعد از ظهر
با سلام خدمت همگی
چند پست گذشته در مورد مشکلم با صفحه کلاچم صحبت کرده بودم.
امروز با چند تعمیرگاه هم صحبت کردم میگفتن چون صفحه کلاچم را خودمون عوض کردیم تنظیم نیست و اینکه هنگام جا انداختن صفحه ها تنظیم نکردیم یا اینکه چون صفحه هندایی انداختید موتور می پره و از این حرفا. به نظر من که چیز خاصی نداشت.
من چون علاقه دارم خودم ایرادش را پیدا کنم و یاد بگیرم بهشون ندادم.
کسی از دوستان میدونه دقیقا ایراد کارم یا لم جا انداختن یا تنظیم صفحه ام چیه؟
اگر راهنماییم کنید ممنون میشم.

bajaj
20-12-1392, 10:50 قبل از ظهر
سلام

دوستان من دیشب یه آپاچی 91 - خشک گرفتم

حالا میخوام بدونم چطوری آبندیش کنم که سرحال باشه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

Alireza.BMW
20-12-1392, 11:19 قبل از ظهر
مبارک باشه چه رنگی؟ چند گرفتی؟
برا آب بندی تنها چیزی که مهمه اینه که تا 1000کیلومتر رو موتور اصلا فشار نیاری از صدای دور موتورت معلوم میشه که داره روش فشار میاد...
خب شما اول میری روغنتو عوض میکنی همون اول تا 500 تا باش راه میری دوباره عوض تا 1000تا به بعدش بسگی به روغنی که میریزی داره اگه معمولی میریزی هر 1000تا نهایت عوض کن اگه مثل من روغن 20w50 ماشین با درجه کیفی sl میریزی تا 2000تا هم میره اما این روغن حدودا لیتری 18تومنه من آکسون گلدن میریزم
حالا آب بندی سعی کن تا 200تا دنده 1و 2 نهایتا 3...دور موتور به هیچ عنوان از 6بالاتر نره 200تا 500الی 600 دنده 4هم میتونی بری به بعدش دنده 5م بزن یه نصیحتم بت میکنم باش زیاد تاپ نزن این موتورا برا عشقو حالن نه تاپ زدن...یه پیشنهاد دارم واست که برا همه موتورایی که تا حالا داشتم انجام دادم خورشیدی جلو رو یک دندونه بزرگتر بنداز چون آپاچی یه موتوریه که احساس میکنی یه دنده کم داره مثلا با 100تا بادنده 5 دور موتورت رو 7/5 هست این کارو بکنی 5تا به سرعت دنده هات اضافه میکنه و حدود 300rpm دور موتورت رو کم میکنه که باعث اصطلاک کمتر میشه

- - - Updated - - -

یه سری ذوستان هستند که میگن باید موتورو گاز بدی اما یه چی بگم آب بندی فقط واسه اینه که موتور صفر قطعاتش با هم کاملا مچ نشدن و لازمه این مچ شدن ساییده شدن لبه های تیزشون به همن به همین دلیله که باید روغنو زود عوض کرد و دور موتورو بالا نبرد چون باعث ساییدگی بیش از حد و در دراز مدت مشکل پیش اومدن رو انجین میشه
بازم تاکید میکنم تا 1000تا تو هیچ دنده ای دور موتور رو بالاتر از 6 نبر...بعد از آب بندی: از اونجایی که بیشترین قدرت آپاچی تو دور موتور 8500rpm بدست میاد پس سعی کن دور موتورو از این مقدار بیشتر نبری چون باعث فشار بیش از حد رو انجین میشه در ضمن ازاین دور موتور به بعد سرعت نچندانی تو دنده های پایین به موتور اضافه میشه پس ارزش نداره...ایشالاه چرخش یه عمر واست بچرخه.

BabyBoy
20-12-1392, 12:31 بعد از ظهر
منم با نظر دوستمون در مورد بالا نبردن دور موتور و نعویض روغن کاملا موافقم ولی به نظر من همه دنده ها باید از همون اول استفاده بشه تا فشار و ساییدگی روی همه دنده ها و قطعات به یک اندازه باشه.
ضمن اینکه در دوره آب بندی (به نظر من تا 1000 کیلومتر) تک نفره سوار بشید تا از فشار اومدن به موتور جلوگیری کنید.

ehsan sharif
20-12-1392, 02:33 بعد از ظهر
دوستان عزیز راهنمایی های لازم را کردند. یه مطلب دیگه هم من اضافه میکنم به کلام دوستان گلم اونم اینکه موتورتا دست هر کسی واسه آچار کشی نده.اینقدر تحقیق کن و سراع بگیر تا یه اهل فن پیدا کنی.مهم نیست
10 یا 20 هزار تومان گرانتر از جاهای دیگه بگیره مهم اینه یکی فقط دزد نباشه که مثلا لوازم فابریکا عوض کنه و یکی هم کارش 20 و درجه یک باشه.
همیشه هم موتورا هر عیبی داشت که خودت نتونستی رفع کنی ببر پیش همون حتی اگه راهش دوره.موتور اگه هر روز خواستی ببری پیش یکی نظر بده و ببینه میشه مثل یه هرزه
کاری هم به حرف کسی نداشته باش که تحریکت کنه بگه مثلا فلان موتور بهتره اینه این به درد نمیخوره تو بگو باشه .......

r.hasani7023
20-12-1392, 03:22 بعد از ظهر
روغن خوب بریز ، بنزین نذار به زاپاس برسه اصلا فشار نیار . مبارکت باشه

soleymani
20-12-1392, 03:38 بعد از ظهر
روغن خوب بریز ، بنزین نذار به زاپاس برسه اصلا فشار نیار . مبارکت باشه

با تشکر از استاد عزیز رضا حسنی
دوست گرامی
1نوع روغن بریز
روغن های مختلف رو تست نکن
مثلا سوپر پیشتاز 20 50 که قوطی 10 هزار هست امتحان کن
1ماه صبر کن و 1000 تا رو با موتور روان کار کن و مدارا
فشار نیار.
نگفتم سرعت نرو بلکه از 700 کیلومتر می تونی تا 90 100 بری

bajaj
20-12-1392, 06:58 بعد از ظهر
مرسی مرسی مرسی

منم همین کارو کردم تا 6 بیشتر دور موتور رو نیوردم

من رنگ آلبالویی گرفتم 5200
3 نقدی
باقیشم 4 تا 550

خوب گرفتم ؟؟؟؟؟؟ یا انداختن؟؟؟؟

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

r.hasani7023
20-12-1392, 07:45 بعد از ظهر
فدات شم رضا جان ؟، 180 یا 160 ؟
دوستان برای زنجیر باید فقط روغن زد؟

farshad 54
20-12-1392, 08:32 بعد از ظهر
روغن یا گریس

bajaj
20-12-1392, 08:35 بعد از ظهر
فدات شم رضا جان ؟، 180 یا 160 ؟
آقا شرمنده منظورتون با من بود؟؟؟؟؟؟؟
بنده محمد هستم
آپاچی 180- خشک-آلبالویی

آیا خوب گرفتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ یا انداختن؟؟؟؟؟؟

farshad 54
20-12-1392, 08:38 بعد از ظهر
بی خیال باش خوب خریدی مبارکت باشه سعی کن حالشو ببری

bajaj
20-12-1392, 08:49 بعد از ظهر
چشم - مرسی

آخه احساس میکنم طرف تا جایی که راه داشته حال کرده

Alireza.BMW
20-12-1392, 09:20 بعد از ظهر
صفر 92... نقدی 5800 هست طرح جدید...شما صفر 91 رو 5200 گرفتی اونم شرایطی خوبه خوب گرفتی تو مشهد که تو گلبهار یه مغازه 180 صفر 91 رو میده 6200 تو اینترنتم آگهی کرده...به نظر من خوبه. یعنی اگه شرایط برنمیداشتی و نقد 5شایدم کمتر میداد

ali dalton
20-12-1392, 09:56 بعد از ظهر
سلام خدمت تمامی عزیزان و دوستان گل اپاچی سوار

دوستان عزیزم بنده یه اپاچی خریدم مدل 89 کارکرد 6000 رنگ سفید 180
موتور تمیز تمیز هست حتی یه نقطه رو بدنه یا خش رو انجین و فلاپ نداره
صدای موتور نرم نرم بدون صدای اضافه
گرفتم 4 تومن
به نظرتون خوب گرفتم اول بهمن ماه گرفتم

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

ehsan sharif
20-12-1392, 10:06 بعد از ظهر
سلام خدمت تمامی عزیزان و دوستان گل اپاچی سوار

دوستان عزیزم بنده یه اپاچی خریدم مدل 89 کارکرد 6000 رنگ سفید 180
موتور تمیز تمیز هست حتی یه نقطه رو بدنه یا خش رو انجین و فلاپ نداره
صدای موتور نرم نرم بدون صدای اضافه
گرفتم 4 تومن
به نظرتون خوب گرفتم اول بهمن ماه گرفتم

دیگه خریدی!!!!! میخوای پس بدی!!!!
مبارکه .خوب گرفتی:4chsmu1:

r.hasani7023
20-12-1392, 10:14 بعد از ظهر
دادا خوب خریدی موتور تمیز باشه برای استفاده خوبه مبارکت باشه.

soleymani
21-12-1392, 12:38 قبل از ظهر
مبارک دوستان باشه
هر دو موتور های تمیز و به قیمتی خریدید
فقط یادتون نره که اعلام آمادگی برای حضور در مراسم و همایش رو کنید که اونجا ببینمتون

ali dalton
21-12-1392, 06:32 بعد از ظهر
نه داداش احسان پس که نمیخوام بدم فط گفتم بپرسم ببینم خوب گرفتم یا نه
ممنونم که نظر دادای رفیقم
:flower4:

ممنونم دوست عزیزم r.hasani جان بابت نظرت

داداش محمد رضا از شما هم ممنونم بابت نظر بنده میخوام شرکت کنم ولی نه خودم نه برای ترکم کلاه دارم نمیدونم چیکار کنم
بدبختی منزل ما هم رسالت هست از این ناراحتم

ali_rayx
21-12-1392, 08:52 بعد از ظهر
سلام
دوستان یکی از دوستان آپاچی 92 داره،سند سفید با 3000 تا کارکرد میده 5250 بدون بیمه
به نظرتون بخرم تابستان سال دیگه بهم سود میده؟

farshad 54
21-12-1392, 08:56 بعد از ظهر
[QUOTE=ali_rayx;224481]سلام
دوستان یکی از دوستان آپاچی 92 داره،سند سفید با 3000 تا کارکرد میده 5250 بدون بیمه 5 ور داری خوبه چون 140 - 50 تومن هزینه بیمه داره
به نظرتون بخرم تابستان سال دیگه بهم سود میده؟ این رو دیگه خدا میدونه :consoling2:

............

ehsan sharif
21-12-1392, 09:05 بعد از ظهر
اگه موتور کارهاش انجام شده و اطمینان داری موتور سالمه بخر.اگه نه به نظر من صفر بخری ارزشش بیشتره. اگه 93 هم بیاد و بگیری بهتر.

ali_rayx
21-12-1392, 09:14 بعد از ظهر
اگه موتور کارهاش انجام شده و اطمینان داری موتور سالمه بخر.اگه نه به نظر من صفر بخری ارزشش بیشتره. اگه 93 هم بیاد و بگیری بهتر.
سلام
داداش من 10 ت سرمایه دارم...آپاچی قیمت مناسب بخرم قبل عید برا سال دیگه بهم سود میده یا نه به نظرت؟

ehsan sharif
21-12-1392, 09:20 بعد از ظهر
سلام
داداش من 10 ت سرمایه دارم...آپاچی قیمت مناسب بخرم قبل عید برا سال دیگه بهم سود میده یا نه به نظرت؟
من نمیدونم منظورت از سود چیه؟
یعنی الان بخری بعد عید بفروشی؟
اگه برا مصرف شخصی بخری ضرر نمیکنی چون ارزونتر نمیشه. اما از گرونتر شدنش خبری ندارم.چون هیچی روش ننوشته تو این مملکت.اما مطمین باش ارزونتر نمیشه:98:

ali_rayx
21-12-1392, 09:44 بعد از ظهر
من نمیدونم منظورت از سود چیه؟
یعنی الان بخری بعد عید بفروشی؟
اگه برا مصرف شخصی بخری ضرر نمیکنی چون ارزونتر نمیشه. اما از گرونتر شدنش خبری ندارم.چون هیچی روش ننوشته تو این مملکت.اما مطمین باش ارزونتر نمیشه:98:
اره اول تابستون بفروشم
یک سوال دیگه داشتم
اپاچی 92 بدون بیمه،کارکرد زیر1000 و هزینه وکالت بعهده طرف باشه و کلاه ایمنی هم بده،5 ت می ارزه؟
فقط هزینه بیمه با ماست

r.hasani7023
21-12-1392, 10:22 بعد از ظهر
خوبه داداش. کلاه بی فکه

- - - Updated - - -

دوستان زنجیر اپاچی 428h?

Alireza.BMW
21-12-1392, 10:31 بعد از ظهر
خرج سند همیشه پای فروشندست...شما به کارکرد نگاه نکن به این نگاه کن که 10 روز دیگه یک مدل میخوره تو سرش...با بیمش 5می ارزه بدون بیمه 4800تا4900...من 160طرح جدید گرفتم تو صفحات قبلم گفتم 4550...موتور 2000کارکرده بیمه هم فعلا داره یه خطم روش نیس...تا قیمت کلاه ایمنیش جند باشه اینم مهمه

farshad 54
21-12-1392, 10:31 بعد از ظهر
خوبه داداش. کلاه بی فکه

- - - Updated - - -

دوستان زنجیر اپاچی 428h?

بعله .....

Alireza.BMW
21-12-1392, 10:32 بعد از ظهر
آره زنجیر آپاچی 428h هست

r.hasani7023
22-12-1392, 12:09 قبل از ظهر
مرسی دوستان .

ali_rayx
22-12-1392, 09:05 بعد از ظهر
سلام عزیزان
امروز به لطف خدا به آپاچی 92 با 2000 تا کارکرد خریدم
توی دور پایین چراغ آمپر با کمی تغییر روشن میشه ولی نورش کم و زیاد میشه،وقتی گاز میدم نورش میره
توی دورعادی (وقتی گاز ندم)چراغ بزرگش کمی کم و زیاد میشه
مشکل از کجاست عزیزان؟

amin8speed
22-12-1392, 10:48 بعد از ظهر
سلام عزیزان
توی دور پایین چراغ آمپر با کمی تغییر روشن میشه ولی نورش کم و زیاد میشه،وقتی گاز میدم نورش میره
مشکل از کجاست عزیزان؟

استارت میخوره اگه نه از باطری میتونه باشه

ali_rayx
22-12-1392, 11:02 بعد از ظهر
استارت میخوره اگه نه از باطری میتونه باشه
بله استارت میخوره بدون مشکل!
امکان داره اتصالی داشته باشه؟؟؟

Alireza.BMW
22-12-1392, 11:42 بعد از ظهر
همه آپاچی ها اینجورین شما اگه میخای اینجوری نشه برق مستقیم بگیر...بده بیرون بگو بهشون خودشون میدونن چکار کنن

- - - Updated - - -

درضمن مبارک باشه چه رنگی چند خریدی؟

ali_rayx
23-12-1392, 08:53 قبل از ظهر
همه آپاچی ها اینجورین شما اگه میخای اینجوری نشه برق مستقیم بگیر...بده بیرون بگو بهشون خودشون میدونن چکار کنن

- - - Updated - - -

درضمن مبارک باشه چه رنگی چند خریدی؟
یعنی همه ی آپاچی ها نورآمپرشون میپره تو سرعت؟!
سلامت باشی داداش
با خرج تعویض پلاک و ... کلا 5300

ehsan sharif
23-12-1392, 09:05 قبل از ظهر
نه داداش همه آپاچی ها این مشکلا ندارن....:297:

Alireza.BMW
23-12-1392, 10:16 قبل از ظهر
به سلامتی ایشالاه چرخش یه عمر برات بچرخه
. شما یعنی میگی وقتی گاز میدی چراغ آمپر خاموش میشه؟؟؟نه دادا نباید اینجوری باشه
من منظورم این بود آپاچی سیستم برقیش مستقیم نیست یا بهتر بگم مثل اکثر سی جی ها هست که تو دور موتور درجا نور چراغ ها یه کم کمو زیاد میشه...که اگه دوس نداری مثل بنده میدی برات برق مستقیم از یاطری بگیرن من یه 160طرح قدیم مدل 91 داشتم که فروختم مگلی گرفتم و الان یه 160جدید دارم جفتشونو دادم برق مستقیم برام بگیرن

ali_rayx
23-12-1392, 09:41 بعد از ظهر
آپاچی کارکردش 12000 بود نه 2000!
حداکثر سرعت ثبت شده هم 140 تا بوده
فردا میرم پس میدم یه صفر میخرم سند 93

Alireza.BMW
24-12-1392, 12:12 قبل از ظهر
دوست عزیز چطور کارکردش 12000تا بوده و شما نفهمیدی؟؟؟؟ نکنه 2000تا رو یکی از تریپ های a یا b بوده؟؟؟
بعدشم این بنده خدا با این موتور چکار کرده؟؟؟ 12000تا واسه 1سال خیلی زیاده حتما برو پس بده تازه گرونم خریدی 5300واسه در حدشم زیاده این موتور خیلی بیرضه 4700خونه پرش...بده یه صفر سند 93 بگیر خیالتو راحت کن

- - - Updated - - -

آپاچی 91 من که مال برج 6پارسال بود 6700تا کارکرده بود که برج 5خریدم برج 10 فروختم شد 9200فک کنم تازه باش کمم جایی نرفتم...فقط خدا کنه چیزی کم نکنه ازت که احتمالا بکنه اما ارزش داره پسش بده یا 400ازش بگیر موتورم نگه دار

xdj
24-12-1392, 08:09 بعد از ظهر
سلام عزیزان
مشکل از کجاست عزیزان؟
سلام دوست عزیز . مشکلی که شما دارین اگر در نور بالا هست فقط برا آفتامات چراغ هست که حول 25000 تومن هست .
برای dc کردن برق موتور هم اگر کسی خواست بگه که براش توضیح بدم الکی پول به این تعمیر کارا ندین

Alireza.BMW
24-12-1392, 08:31 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز من میخوام بدونم dc کردن برقش چه جوریه

bajaj
27-12-1392, 04:29 بعد از ظهر
شنبه زنگ زدم به شرکت نیرو موتور و با مدیر فروششون صحبت کردم و گفتم خرید عمده چند در میاد
که بعد از کلی صحبت و آدرس گرفتنو . بیا نمایندگی بهت بدیمو این حرفا
خرید الان نمایندگی 5780 مدل 93

xdj
29-12-1392, 01:09 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز من میخوام بدونم dc کردن برقش چه جوریه

شما کاسه چراغ رو باز کنید . یه سیم زرد با خط سفید از قلوه سمت راست اومده اون سیم رو از فیشی که سیم رفته توش در بیارین و به سیم رنگ نارنجی وصل کنید . . کار تمام میشه و برق چراغ ها dc میشه .

Alireza.BMW
29-12-1392, 04:27 بعد از ظهر
شما کاسه چراغ رو باز کنید . یه سیم زرد با خط سفید از قلوه سمت راست اومده اون سیم رو از فیشی که سیم رفته توش در بیارین و به سیم رنگ نارنجی وصل کنید . . کار تمام میشه و برق چراغ ها dc میشه .

یعنی به همین راحتیه که این تعمیرکارای بی انصاف 5تومن فقط واسه همین کار میگیرن؟

xdj
01-01-1393, 12:26 قبل از ظهر
یعنی به همین راحتیه که این تعمیرکارای بی انصاف 5تومن فقط واسه همین کار میگیرن؟

5 تومن که خوبه دیدم 30 تومن هم می گیرن

ehsan sharif
03-01-1393, 09:41 بعد از ظهر
خدا برکت بده به این آپاچی امروز یه مسافرت 400 کیلومتری باهاش رفتم اومدم جا همه دوستان گل خالی.( آبشار سمیرم)

ehsan sharif
04-01-1393, 09:02 قبل از ظهر
دوستان چجوری عکسها را بزارم تو تاپیک

bajaj
05-01-1393, 04:13 بعد از ظهر
سلام
دوستان من میخوام تایر موتورمو عوض کنم پهن تر بندازم
به نظر تون چه سایزی بهش میخوره-قیمتش در چه حد هست
سایز تایر خودش ==عقب=110-80-17====جلو -90-90-17
حالا چی بندازم؟

ehsan sharif
05-01-1393, 04:25 بعد از ظهر
سلام
دوستان من میخوام تایر موتورمو عوض کنم پهن تر بندازم
به نظر تون چه سایزی بهش میخوره-قیمتش در چه حد هست
سایز تایر خودش ==عقب=110-80-17====جلو -90-90-17
حالا چی بندازم؟

لاستیک 110 حدوده 200 هزار تومانه.
تا 120 فکر کنم روش بخوره حدوده 230 ت.منظورم تایر عقبه.
مارک duro

bajaj
05-01-1393, 04:47 بعد از ظهر
سایز تایر مگلی =130-70-17

این بهش میخوره؟؟؟/قیمتش در چه حده؟؟؟؟؟؟؟؟/

ehsan sharif
05-01-1393, 07:25 بعد از ظهر

بعید میدونم بهش بخوره تایر مگلی

soleymani
05-01-1393, 07:28 بعد از ظهر
تا 120 رو قشنگ جواب می ده

Gladiator
05-01-1393, 07:43 بعد از ظهر

تایر عقب مگلی 140 هست ، mrf لاستیک زده با پهنای 130 تو بازار هم موجوده من دیدم ، قیمتشو باید بپرسین

bajaj
06-01-1393, 09:42 قبل از ظهر
والا یه مگلی من دیدم اون سایز روش نوشته بود

دستت درد نکنه آمارشو بگیر ببینیم چقدر در میاد

r.hasani7023
06-01-1393, 10:03 قبل از ظهر
دوستان شرمنده تاپیک تبدیل به مگلی شد:hanghead:

Gladiator
06-01-1393, 10:06 قبل از ظهر
والا یه مگلی من دیدم اون سایز روش نوشته بود

دستت درد نکنه آمارشو بگیر ببینیم چقدر در میاد

شاید من اشتباه کرده باشم داداش ولی بنظرم 140 بود

داداش من این لاستیکو تو یه لوازم فروشی تو شهر خودمون دیدم ، لاستیک عقب پالس 200 یا 220 رو دیدی دیگه؟ سایزش 120 هست و هندیه ، این لاستیکی که من به شما معرفی کردم گلش دقیقا همونه فقط یه هوا پهنتره و پهناش 130 هست و همون برند و ساخت هند ، بنظر من لاستیک خوبیه ، قیمتشو برات میگیرم

shahab 1373
07-01-1393, 03:37 بعد از ظهر
با سلام چگونه میشه ساعت اپاچی رو تنظیم کرد
با تشکر

ehsan sharif
07-01-1393, 03:45 بعد از ظهر
سلام.ابتدا سوییچ موتور را باز میکنی اما روشنش نمیکنی موتورا. اول باید رو صفحه کیلومتر نوشته باشه odo اگه این نوشته a یا b است کلید پایینی را میزنید تا بیاد روی odo
بعد حدود 10 ثانیه کلید بالایی را فشار میدید بعد ساعت شروع میکنه چشمک زدن بعد با دکمه پایینی ساعت را تنظیم میکنی بعد یه چند ثانیه صبر میکنی بعد دکمه بالایی را باز فشار بده تا دقیقه شروع به چشمک زدن کنه.
بعد با کلید پایینی دقیقه دا تنظیم کن و بعد کلید بالایی را بزن تنظیم میشه

bajaj
08-01-1393, 11:04 قبل از ظهر
دوستان شما با موتورتون 2 ترک چندتا پر کردین؟؟؟؟؟

من 2 ترک 120 تا پر کردم که متاسفانه آخرش بود در صورتی که یه پژو slx پا به پام میومد کیلومتر اون 130 بود

ولی با gps هنوز نگرفتم

واسه شما چطوره؟؟؟؟؟؟؟

h0ssein
08-01-1393, 11:41 قبل از ظهر

من 2 ترک 120 تا پر کردم که متاسفانه آخرش بود در صورتی که یه پژو slx پا به پام میومد کیلومتر اون 130 بود

ولی با gps هنوز نگرفتم

واسه شما چطوره؟؟؟؟؟؟؟

باس دید شرایط چطوریه (شیب جاده ، سرحال بودن موتور ، میزان باد و و و و ...) وگرنه من دوترکه 123تا پر کردم باد خیلی کم بود + سرازیری ملایم...

قاعدتا تو کفی دو ترکه به این سرعت نخاهید رسید پرش 110 تا /

در مورد صحت کیلومتر هم تنها راحش جی پی اس هست شما با 100تا ماشین هم که مقایسه کنی هرکدوم یچیز نشون میده...

soleymani
08-01-1393, 01:45 بعد از ظهر
امروز بعد 1500 تا کارکرد با روغن سوپر پیشتاز روغن و فیلتر روغن رو عوض کردم
دوباره همین روغن رو ریختم
بسیار روغن خوبی هست
روغن های دیگه 1000 تا رو رد می کنی دنده بد جا می ره ولی قبل تعویض روغن صبح رفتم دربند و بدون ایراد
------------
دو ترک زیر گذر هاشمی 120 تا و تک 122 سرعت رفتم تا حالا
البته نباید به هیچ موتوری فشار آورد ولی برای تست امتحان کردم

ehsan sharif
08-01-1393, 02:19 بعد از ظهر
داداش حسین راست میگه
بستگی به شرایط داره
من خودم توسرازیری بدون باد دو ترک 134 تاپ زدم
اما در حالت معمول دو ترک 110
تک نفر 123

r.hasani7023
08-01-1393, 02:46 بعد از ظهر
سوپر پیشتاز 1500تا رفتی روغن داغون نبود

ali dalton
08-01-1393, 05:25 بعد از ظهر
سوپر پیشتاز 1500تا رفتی روغن داغون نبود

سلام
بله درسته
منم تا الان باهاش 1400 کیلومتر کارکردم ولی روغنش هنوز کیفیت خودشو از دست نداده و دنده ها و انجین روان کار میکنه
2050 sl سوپر پیشتاز قوطی 4 لیتری رنگ قرمز

نیما نادری
08-01-1393, 07:27 بعد از ظهر
یک نکته ای هر از چندی باید یاداوری بشه اینه که روغن های بازار مخصوص انجین اتومبیل هستند

و داخل انجین اتومبیل چیزی شبیه صفحه کلاچ وجود نداره و همه قطعات فلزی هستند

نکته اینجاست که در انجین اتومبیل تمام این فلزات باید حداقل اصطحکاک رو با هم داشته باشن

ولی در صفحه کلاچ موتور ما نیاز به بیشترین اصطحکاک برای سرنخوردن صفخات روی هم داریم

روغن انجین اتومبیل مجهز به ترکیباتی هست که باعث بیش ازحد لیز و روان شدن کامپوننت های

داخل انجین (همون قطعات کاملا فلزی ) میشه و این ترکیبات وقتی با صفحه کلاچ و لنت کوبیده شده

روی اون در حرارت بالا ترکیب میشن باعث لیز شدن و تخریب صفحات کلاچ میشه در واقع وظیفه این

ترکیبات روانکاری هست ولی در جایی که نیاز باشه و مخرب نباشن ولی داخل گیربکس موتور با

حضور صفحه کلاچ این وظیفه تبدیل به یک خسارت میشه با استفاده از روغنهای مخصوص موتورسیکلت

که حائز استاندارد jaso-ma هستن از این نقیصه پیشگیری کنید در خاتمه بهترین و گرانترین روغن انجین اتومبیل

دنیا هیچ فایده ای برای موتور سیکلت شما نخواهد کرد چون اون استاندارد کاهش اصطحکاک در روغن ماشین با استاندارد

jaso-ma که تولید اصطحکاک برای کلاچ غوطه ور در روغن میکنه نمیتونن با هم در یک روغن وجود داشته باشن

r.hasani7023
08-01-1393, 07:56 بعد از ظهر
دوست عزیز پس چی کار کنیم چی بریزیم

نیما نادری
08-01-1393, 08:09 بعد از ظهر
Motol /motorex/agip

ehsan sharif
08-01-1393, 08:16 بعد از ظهر
دوست عزیز اول که اگه این روغنا واسه موتور خوب نیست پس جرا تولید میکنند
حالا ایران نه
گیریم ایران فکره سوده
پس جرا خارجیا تولید میکنند؟؟؟؟؟؟؟؟
مخصوص موتور هم تولید میکنند. مانند اترود-کاسترول. موتوسل
من که بار اولمه این اسما که شما گفتیا میشنوم

ما که چند ساله از همینا استفاده میکنیم

نیما نادری
08-01-1393, 08:41 بعد از ظهر
دوست عزیز اول که اگه این روغنا واسه موتور خوب نیست پس جرا تولید میکنند
حالا ایران نه
گیریم ایران فکره سوده
پس جرا خارجیا تولید میکنند؟؟؟؟؟؟؟؟
مخصوص موتور هم تولید میکنند. مانند اترود-کاسترول. موتوسل
من که بار اولمه این اسما که شما گفتیا میشنوم

ما که چند ساله از همینا استفاده میکنیم

عزیزم روغن مخصوص انجین اتومبیل هست و چرا تولید نشه ؟؟؟

شما اسم این روغنها رو برای بار اول هست میشنوی

و حتما در مورد استاندارد روغن موتورسیکلت هم اولین بار هست که

مطلع شدید

برای اثبات به شما دوست عزیز که روغنی مخصوص موتورسیکلت هست

چسباندن عکس موتور و عبارت موتورسیکلت کفایت میکنه ولی برای

خیلیای دیگه نه !!!

تعجب میکنم اصفهانی جماعت وقتی از چیزی مطلع میشه که به نفعش هست

معمولا اینجوری واکنش نشون نمیده !!!

بازم اون چند خط صرفا جهت اطلاع بود برای اونایی که نیمدونستن

به قول یارو گفتنی اصفهان نصف جهان ه ولی کل جهان نیست

ایتالیا فرانسه و سوییس تو اون نصفه دیگه جهان هستن که روغن تولید میکنن :4chsmu1:

r.hasani7023
08-01-1393, 09:43 بعد از ظهر
دوست عزیز بعد این روغن ها چند تا عوض میشه

ehsan sharif
08-01-1393, 10:36 بعد از ظهر
درسته اصفهانی هستم داداش ولی زورم نمیاد پول خرج کنم
من الان اترود میگیرم 15 تومن هر 1000 تا هم روغن تازه تازه است اما من میریزم دور دادا
بقیه خسیسن چیکار داره به ما

r.hasani7023
08-01-1393, 10:41 بعد از ظهر
دوستان همسایه ما ادم فنی 4 تا موتور داره از کراس تا اونجر پولسار و نیمچه سنگین تو موتور روغن 20 50 میریزه ارزون هر 500 عوض میکنه.

farzin
08-01-1393, 11:00 بعد از ظهر
صحبت آقای نادری تخصصی هست و صحیح میفرمایند
ولی نکته اینجاس که آقای نادری روغن مخصوص برای موتورسیکلت با قیمت مقرون بصرفه توو بازار نیست و ما مجبوریم از همین روغنهایی استفاده کنیم که برای ماشین استفاده میشه ، خودم سالیان طولانی هست که از ایرانول استفاده میکنم و راضی هستم و 4 لیترش 28 هزارتومن در میاد که برای موتور پالس این هزینه کردن معقوله و اگر بخوام از موتورکس استفاده کنم نه روی این موتور اتفاق خاصی میوفته که بگیم موتور هیولا شد نه به عمرش اضافه میشه چون کیفیت قطعات موتور مشخصه قیمت خود موتور هست که این کیفیت در حد همین روغن ایرانول یا بهران و ... هست ... امیدوارم منظورمو خوب رسونده باشم

- - - Updated - - -

دوست عزیز آقای ehsan sharif از آترود استفاده نکن . این فقط یک پیشنهاد بود از کسی که خودش سالیان سال روغن محبوبش آترود بوده ... علتشم اینه که کیفیتش مثل سابق نیست و صدای رینگ پیستونا رو در میاره و عوارض جانبی دیگه ، منظورم مثل سابق نیست یعنی مثل 8-9 سال پیش نیست روغنهای ایرانی بمراتب کیفیت بهتری دارن یکبار تست کن ... منتها تجربه خودت بسیار ارزنده تر هست

- - - Updated - - -

سر 500 تعویض کردن روغن هم نکته ای هست بسیار مفید و بهتر هست برای موتور که ایشون از کیقیت روغنی که استفاده میکنند مطلع هست و با اشراف به این موضوع دارن اینکار رو میکنن...

r.hasani7023
08-01-1393, 11:03 بعد از ظهر
همسایه ما بهران تکتاز میریزه.

farshad 54
08-01-1393, 11:10 بعد از ظهر
روغن بهران سوپر پیشتاز 20-50 در موتورهای هندی آپاچی و پالس بسیار خوب عمل میکنه

بنده خودم 7 ساله دارم از روغن بهران استفاده میکنم نه مشکلی تو انجین موتورم داشتم نه تو صفحه کلاچشون

صحبتهای جناب نادری هم کاملا درسته از نظر فنی ولی بیاید یه حسابی بکنیم

روغن موتورکس که جناب نادری توصیه میفرمایند که استاندارد jasoma هم داره 1 لیترش فکر کنم 50 هزار و یا بیشتر باشه حالا ما میخوایم روغن موتورمون رو عوض کنیم با فرض اینکه همون 1 لیتر هر دفعه استفاده کنیم

و هر 2000 کیلومترم عوضش کنیم اگر روزی میانگین با موتور 50 کیلومتر هم راه بریم میشه ماهی 1500 کیلومتر که هر 40 روز یکبار باید روغن عوض بشه

حالا در سال ما باید 9 بار روغن عوض کنیم که هزینش با روغن موتورکس میشه 450 هزار تومن

حالا به نظر شما ما سالی 450 هزار تومن هزینه کنیم که یه صفحه کلاچ 80 تومنی خراب نشه ؟:icon_pf _52_:

ببخشید طولانی شد :[Only registered and activated users can see links]

نیما نادری
08-01-1393, 11:38 بعد از ظهر
درسته اصفهانی هستم داداش ولی زورم نمیاد پول خرج کنم
من الان اترود میگیرم 15 تومن هر 1000 تا هم روغن تازه تازه است اما من میریزم دور دادا
بقیه خسیسن چیکار داره به ما

قربونت برم کی حرف خسیس بودن زد

اتفاقا اصفهانیا خوب بلدن خرج کنن حسودا میگن خسیسن

شما که داری 15000 خرج میکنی و روغن نو رو میریزی دور

1) این کارو نکن روغن 500 کارکرده سالمه پولو نریز دور

2)روغن مخصوص وسیلتو بگیر یکم گرونتر ولی 1001 خاصیت داره به جا 500 تا 3000 تا کارکن خراب شد

من هستم

3)شما چیپس درست کنی حاضری روغن آشغال بگیری ولی زود زود
عوض کنی به جای اینکه روغن مرغوب و گرانتر بخری و دیرتر عوض کنی
اگر فروشنده به شما بگه این چیپس با کدام یک از روشهای بالا درست شده
شما بهتر میپسندی ؟ اونی که برا شکم خودت میپسندی برای شکم موتورت بپسند

حدیث داریم

- - - Updated - - -

توضییح کلی این که صفحه کلاچ شما یهو منهدم نمیشه کم کم خاصیتش رو از دست میده

مسئله 80.000 پول صفحه دادن نیست الان موتول 15.000 هزار تومنه آجیپ 18.500 و 21.500

من کاری ندارم موتورکسو چند میدن غیر از اینا دوتا روغن دیگه هم سراغ دارم هنوز وقت نکردم برم دنبالش

این که با تعویض روغن دنده خوب جا میره بله اولش همین طوره و کم کم به حالت عادی میرسه

باید گیربکس شما طوری مچ باشه که با هر روغنی دنده راحت جا بره و خلاص بشه

خیلیا رو دیدم حتی سیم کلاچشون تنظیم نیست توقع دارن دنده دمبه جابره یا خلاص بشه !!!

این که هی تنظیم میکنی و کلاچت بازم چسبندگی داره و درگیره همون تاثیریه که روغن اشتباه

رو موتور میزاره من 3 سال وقت گذاشتم رو یک انجین اینو تست کردم ...همین آپاچی وقتی

یکم کار میکنه وقتی نیم کلاچ سنگین باهاش میکنی سریع جیغ میزنه این همون جیغ سرخوردن

صفحه کلاچه ...تو دایلیم هم هست دایلیم که خدای صفحه سوزوندنه تو روان هم این جور میشه

یک وقت یک جنسی اصلا نیست مثل 4 سال پیش خوب آدم بیخیال میشه

!NAVID!
08-01-1393, 11:50 بعد از ظهر
شرمنده که تو بحث اساتید نظر میدم
_________
دوستان سعی کنید روغنی رو انتخاب کنید که با موتورتون سازگار باشه
نه از روی اعتماد قبلی که روی موتور های قبلیتون داشتین
من الان ار کی وی دارم و به نظر خودم (بعد چند نوع روغن عوض کردن) بهترین روغن براش کاسترول مگناتیک هست
دنده ها راحت جا میرن و صدایی از موتور نمیاد
در کل ازش راضی هستم و بین 1000 یا 1500 تا عوض میکنم
خیلی هم عالی:crazy:
_______
ایام به کام:29dz8zk:

ehsan sharif
09-01-1393, 08:49 قبل از ظهر
نيما جان اگه امکانش هست از. موتول و اجیپ یه عکس بزار

!NAVID!
09-01-1393, 11:27 قبل از ظهر
38911

ali dalton
09-01-1393, 02:32 بعد از ظهر
38911

سلام دوست عزیز میشه بگین سطح کیفیت روغنی که میریزین چیه
مثلا بگین که sh ، sj و...
چون تو عکس که گذاشتین روی قوطی ننوشته

ممنونم

__________________________________________________ _______
بهترین روغن برای موتور های معمول بازار به نظر بنده روغن بهران سوپر پیشتاز هست
پول دادن برای بقیه روغن موتور های گرون ریختن پول تو جوبه ابه
قصد توهین به دوستانی که اترود یا الف میریزن نیست
ولی این روغن هام هم چیز بیشتری از همین بهران خودمون ندارن
خرید روغن اصل تو بازار مثل خرید سیگار اصل میمونه
و من با جرات تمام میگم و اعلام میکنم که
هیچ پاسخی برای این سؤال که چه روغن موتوری بهترین است وجود ندارد؟

برای مثال بعضی از دوستان از یک شهر دیگه از ایران میگن که این روغن به موتور من جواب داده و خیلی دیگه از دوستان از شهر های دیگه میگن که این روغن به موتور من جواب نداده
تمام این شرایط مربوط به اب و هوا میشه نمیشه کسی که در هوای 45 درجه بالای صفر و با یه شخص در هوای -1 درجه مقایسه کرد یا کمتر
فقط و فقط اب و هوا و درصد چسبندگیکه در کدوم فصل استفاده بشه مهمه

دوستان و اساتید محترم اگر اشکالی در صحبتام بود خوشحال میشم تصحیح کنین و راهنماییم کنین

مرسی

- - - Updated - - -

!NAVID!
09-01-1393, 02:43 بعد از ظهر

ممنونم

بهترین روغن برای موتور تا های معمول بازار به نظر بنده روغن بهران سوپر پیشتاز 20w50 اونم برای فصل تابستان هست

- - - Updated - - -

ممنونم

بهترین روغن برای موتور تا های معمول بازار به نظر بنده روغن بهران سوپر پیشتاز 20w50 اونم برای فصل تابستان هست
علی جان این عکس رو به خواطر درخواست اقا احسان گزاشتم
من از این روغن ها استفاده نمیکنم (موتورمم اپاچی نیست:4chsmu1:)
من ار کی وی دارم و از روغن کاسترول مگناتیک استفاده میکنم

ali dalton
09-01-1393, 02:46 بعد از ظهر
شرمندتم نوید جان من گفتم شاید از این روغن استفاده میکنین

ممنونم بابت جوابت
مرسی

!NAVID!
09-01-1393, 03:01 بعد از ظهر
شرمندتم نوید جان من گفتم شاید از این روغن استفاده میکنین

ممنونم بابت جوابت
مرسی
دشمنت شرمنده
خواهش میکنم وظیفس

ali dalton
09-01-1393, 03:38 بعد از ظهر
عکس قشنگی هست و دلم نیمد نزارم

تقدیم به دوستان

سمت چپ yamaha fz

نیما نادری
09-01-1393, 09:05 بعد از ظهر

روغن موتول استاندارد sg داره و jaso-ma درجه گرانروی 20w50 و مینرال هست یعنی نه نیمه سنتتیک نه فول سنتتیک و از نفت تهیه شده

ولی موتورکس فول سنتتیک هست البته اینی که تو عکسه مخصوص موتورکراس هست فقط جهت تکمیل عکس گزاشتم

روغن آجیپ هم دو مدل نیمه سنتتیک 10w40 و فول سنتتیک 10W50 داره

تو روغنهای فول سنتتیک مثلا میگه این روغن همه استانداردهای sg/sh/sj/sl رو پوشش میده

این شمایی که باید بدونی کارخانه سازنده برای انجین موتورت چه سطح کیفی رو معرفی کرده

دیگه من برای دوستانی که توضییح ساده فنی رو متوجه نمیشن دوباره بالای منبر نمیرم

اینکه میفرمایند فلان روغن چیزی(برتری) نسبت به بهران نداره مشخصه که دوستان حوصله چهار خط مطالعه ندارند

من از اول توضیح دادم اون چیزی که بهران کم داره نسبت به این روغنها فلان چیزه

بیخیال جوب آبو و پول ووووووآقا ما اطلاع دادیم تصمیم با شما

ali dalton
09-01-1393, 10:28 بعد از ظهر

روغن موتول استاندارد sg داره و jaso-ma درجه گرانروی 20w50 و مینرال هست یعنی نه نیمه سنتتیک نه فول سنتتیک و از نفت تهیه شده

ولی موتورکس فول سنتتیک هست البته اینی که تو عکسه مخصوص موتورکراس هست فقط جهت تکمیل عکس گزاشتم

روغن آجیپ هم دو مدل نیمه سنتتیک 10w40 و فول سنتتیک 10W50 داره

تو روغنهای فول سنتتیک مثلا میگه این روغن همه استانداردهای sg/sh/sj/sl رو پوشش میده

این شمایی که باید بدونی کارخانه سازنده برای انجین موتورت چه سطح کیفی رو معرفی کرده

دیگه من برای دوستانی که توضییح ساده فنی رو متوجه نمیشن دوباره بالای منبر نمیرم

اینکه میفرمایند فلان روغن چیزی(برتری) نسبت به بهران نداره مشخصه که دوستان حوصله چهار خط مطالعه ندارند

من از اول توضیح دادم اون چیزی که بهران کم داره نسبت به این روغنها فلان چیزه

بیخیال جوب آبو و پول ووووووآقا ما اطلاع دادیم تصمیم با شما

سلام
دوست عزیز اقای نادری ایا به نظر شما استاندارد sg ، sh خوب هست
ایا این سطح کیفیت روغن از رده خارج نیست این سطح کیفیت روغن خیلی وقته منقرض شده

و این نوع کیفیت ها اسیب میزنه به موتور

طبقه بندی انستیتو نفت آمریکا API American Petroleum Institute

بازم تصمیم با خودتونه

نیما نادری
09-01-1393, 10:53 بعد از ظهر
ممنون از اطلاع رسانیت همین کاسترول gp استاندارد sg داره همین سبزها که همه به

عنوان روغن مخصوص موتور میشناسن

sg حداقل استاندارد لازم برای روغن موتورسیکلت هست (هنوز بهترین برندهای دنیا روغن با استاندارد sg تولید میکنن مسلما برای خوارک دام و طیور نیست برای انجین وسایل نقلیه هست )

1993 و 1996 که خوبه هنوز تو صنعت ما انجین 40 سال پیش صفر کیلومتر پیدا میشه

در نهایت شما بهران بریز خاطرت جمع تره

ali dalton
09-01-1393, 11:23 بعد از ظهر
ممنون از اطلاع رسانیت همین کاسترول gp استاندارد sg داره همین سبزها که همه به

عنوان روغن مخصوص موتور میشناسن

sg حداقل استاندارد لازم برای روغن موتورسیکلت هست (هنوز بهترین برندهای دنیا روغن با استاندارد sg تولید میکنن مسلما برای خوارک دام و طیور نیست برای انجین وسایل نقلیه هست )

1993 و 1996 که خوبه هنوز تو صنعت ما انجین 40 سال پیش صفر کیلومتر پیدا میشه

در نهایت شما بهران بریز خاطرت جمع تره

دوست عزیز شما طوری صحبت میکنین با همه که انگار سر جنگ دارین
من منظورتون و نفهمیدم
اصلا من میگم شما تمام حرفاتون درسته
بر منکرش لعنت
ممنون که اطلاعات دادین
(ولی بنده باز نفهمیدم منظور شما از sg و اینارو منم هرچی بخوام توضیح بدم انگار دارم برای دیوار تعریف میکنم البته بلا نسبته شما)
شب شما شیک و پرستاره

farshad 54
09-01-1393, 11:41 بعد از ظهر
دوستان لطف کنین بحث روغن رو تو تاپیک خودش ادامه بدین

چون به نظر میرسه بحث تخصصی شده و دیگه ادامش ربطی به این تاپیک نداره

ممنون از همکاریتون

نیما نادری
09-01-1393, 11:58 بعد از ظهر
دقیقا منم احساس دیواری دارم نسبت به شما

دیواری که میخ داخلش نمیره

شما اصرار داری یک مطلب اشتباه رو در توجیه عملکرد خودتون در زمینه روغن برای من جا بندازی

منم خوب ...جا نمیره دیگه ....من میگم فلان استاندارد لازمه شما میگی نه همچین لازمم نیست

من میگم پیشخون روغن فروشی هارو ببین sg هنوزم هست حتی موتورکس سوییس رو بسته بندیش قید کرده

روغن فول سنتتیک من استاندارد sg موتورشما رو پوشش میده !!!شما میگی sg مناسب انجین موتورت نیست فلان انستیتو گفته از رده خارجه

عزیزم پستاتو بخون من جنگ ندارم شمام توضییح جریان sg رو از من نمیخوای !!فقط پرسیدی استاندارد فلان روغن چیه ؟

بعد شروع کردی به موشکافی تو sg با رویکردی که اثبات کنی کلا sg مشکل داره صرفنظر از jaso داشتن و نداشتن

اون روغن موتول مخصوص انجینهایی هست که سازنده توصیه کرده حداقل استاندارد sg برای محصولشون کفایت میکنه !!

خیلی پیچیده نیست، بیشتر توضییح دادن من قضیه رو حالت جنگی میکنه به همین دلیل من استفاده از بهران رو در همچین

موقعیت هایی بهترین انتخاب میبینم .

flower
10-01-1393, 05:41 قبل از ظهر
3898138982389833898438985

soleymani
10-01-1393, 10:06 قبل از ظهر
این تایپیک مدتی بود که بالا نبوده
حالا من اومدم
تا اگه سوال و مشکلی دارید بنده تا جایی که تجربه و اطلاعات دارم
دوستان گلم رو راهنمایی کنم

Ali
10-01-1393, 10:30 قبل از ظهر
این تایپیک مدتی بود که بالا نبوده
حالا من اومدم
تا اگه سوال و مشکلی دارید بنده تا جایی که تجربه و اطلاعات دارم
دوستان گلم رو راهنمایی کنم

از نظر شتاب و سرعت اپاچی جدیدا بهترن یا قدیمیها؟

اینطور که شنیدم قدیمیا شتابشون بیشتر بوده اما برعکسشو هم شنیدم :-s

soleymani
10-01-1393, 11:16 قبل از ظهر
البته زیاد فرقی ندارند
وقت روی ظاهر عوض شدن
ولی کیفیت قدیمی ها یکم بهتره
ولی تکنولوژی جدیدا به روز تره و اصلاح شده بعضی جاها بوده

imported_dr.hosseyn
10-01-1393, 12:14 بعد از ظهر
سلام علی جان مونتاژ محصولات شرکت tvsهند دیگه با جهانرو نیست الان نیرو موتور شیراز اونارو مونتاژ میکنه

imported_dr.hosseyn
10-01-1393, 12:24 بعد از ظهر
سلام علی جان مونتاژ محصولات شرکت tvsهند دیگه با جهانرو نیست الان نیرو موتور شیراز اونارو مونتاژ میکنه

soleymani
10-01-1393, 01:01 بعد از ظهر
بله نمایندگیش هم رفته داخل کوچه اردستانی میدون گمروک
یه 1 ماهه تغییر مکان داده

Ali
10-01-1393, 01:03 بعد از ظهر

کیفیت مونتاژ کدومشون بهتره؟

soleymani
10-01-1393, 01:06 بعد از ظهر
از نظر من جهانرو بهتره
و چون سابقه بیشتری داره

Ali
10-01-1393, 01:09 بعد از ظهر
از نظر من جهانرو بهتره
و چون سابقه بیشتری داره

درسته شاید دلیل اینکه میگن قدیمیها بهتره هم همین باشه

Ali
10-01-1393, 01:10 بعد از ظهر
از نظر من جهانرو بهتره
و چون سابقه بیشتری داره

درسته شاید دلیل اینکه میگن قدیمیها بهتره هم همین باشه

imported_dr.hosseyn
10-01-1393, 08:46 بعد از ظهر
من نمیدونم مشکل جهانرو چیه امتیازهیوسانگ رو ازش گرفتن حالا هم اپاچی ولی جهانرو هر چی باشه صد درصد از نیرو موتور شیراز بهتره نیرو موتور شیراز موتوراش زیاد رو بورس نیست اونم فقط به خاطر نداشتن قطعات یدکی
با این وضع کیفیت اپاچی قبلی خیلی بیشتره مطمئن باشید این اپاچی جدیدا روز به روز افت کیفیت پیدا میکنن

ali dalton
10-01-1393, 10:40 بعد از ظهر

Alireza.BMW
11-01-1393, 08:46 قبل از ظهر

ولی با gps هنوز نگرفتم

واسه شما چطوره؟؟؟؟؟؟؟

سلام دوست عزیز سال نو شما مبارک...2ترک من با آپاچی 160 قدیمیم تا124هم رفتم تو کفی البته با باد موافق و کاربرات تنظیم و شمع سالم و زنجیر روان و روغنی چون 2روز پیشش تنظیم دقیق و کاملش کردم و یه ترک هم 136تا...اگه سرمو خم نمیکردمم 126.127میرفت
اما این 160 جدیده که گرفتم یا تنظیم نیس یا راه نمیره 2ترک 119تا و یک ترک کشتمش یه ثانیه رسید به 130
در مورد سرعتتونم فقط با جی پی اس سرعت واقعی وسیلتون معلوم میشه...من هم با آپاچی 120تا میرفتم هم با مگلی اما 120تای روی کیلومتر مگلی از 120 روی کیلومتر آپاچی خیلی بیشتره من فک میکنم با 133آپاچی یکیه البته کنار هم ننداختم تست کنم

- - - Updated - - -

یه راه دیگه هم هست برای فهمیدن تاپ اسپید واقعی آپاچی که کایت های روی باک رو بار کنید چون اونا باعث میشه یکم سرعت موتور کم شه موفق باشید

bajaj
11-01-1393, 10:18 قبل از ظهر
سلام- بنده هم سال نو رو به شما و تمامی دوستان تبریک عرض میکنم

اینجا هوا بارونیه
اگه جور شد حتما با gps میگیرم

قیمت رینگ جلو چنده؟؟؟ باکش چنده؟؟؟؟ زینش چنده؟؟؟؟؟

Alireza.BMW
11-01-1393, 06:30 بعد از ظهر
باک جدیدا فک کنم با قدیمیا فرق داره تا جایی که یادمه باک فابریک 400الی 450 رینگ جلو 130الی 150 و زین هم جنس خوب 80الی 90...قیمتا متغیره هرجا یه قیمت میده مثلا شمع فابریکشو نمایندگی میداد 25 یه جا میداد 20 یه جا هم 18...موفق باشی در ضمن آپاچی 93 هم تو مشهد تا 6200قیمت میدن

amir.cdi
14-01-1393, 06:29 بعد از ظهر
به همین دلیل که اپاچی طرح قدیم سفرش 6 تومنه تا 6500
ولی طرح جدید سفر الان 5700

Ali
15-01-1393, 09:44 بعد از ظهر

تاپ اسپیدشون چقدر فرق داره؟

amir.cdi
16-01-1393, 01:12 بعد از ظهر
من تاحالا بالای 60 نرفته بودم تو قرار اولاش بیشنتر از 104 راه نمیرفت اخرش تو اتوبان کرج 125 رفتم

soleymani
16-01-1393, 09:07 بعد از ظهر
منم 124 رفتم

r.hasani7023
17-01-1393, 08:28 بعد از ظهر
سلام دوستان موتور زیاد داغ میشه به خاطر دیافراگمه ؟ اپاچی در چه صورت شاتون میزنه ؟ دنده ها دور 6 ال 7 مشکل که نداره ؟

farshad 54
17-01-1393, 08:49 بعد از ظهر
داغ شدن موتور ربطی به لاستیک دیافراگم نداره

یا سوپاپ های موتور سفتن

یا روغن موتور خیلی کثیفه و کیفیتشو از دست داده یا کمه

یا راه خروجی دود از موتور بستس و دود راحت خارج نمیشه

مسافت زیاد یه کله تخته گاز بری و زیاد گازو تا رد لاین بیاری و روغن مناسب تو موتور نریزی و ...... باعث شاتون زدن میشه

رو 6 و 7 مشکلی نداره

erfan-kh
17-01-1393, 11:52 بعد از ظهر
من با اپاچی خودم 135تا رفتم.میخواین عکس کیلومتر رو هم میزارم.از نظر تاپ اسپید هیچ فرقی ندارن.شایعه زیاده، شنونده باید عاقل باشه ...;)

erfan-kh
17-01-1393, 11:56 بعد از ظهر

!!!!!!!!!!!!!:-O
دادا تو شهباز دارن 5100 معامله میکنن.اونیکه 6000 یا 6500قیمت داده فروشنده نیس!!!!!:gigglesmile:

alix
24-01-1393, 10:38 قبل از ظهر
سلام به همه
آقا من قصد خرید موتور دارم مردد موندم بین آپاچی 180 و پالس 220
شنیدم که آپاچی لرزش داره و گیربکسش ضعیفه
اما خوب با یه کسی که صفر زیر پاش بود صحبت کردم گفت 250 تا راه رفته و اصن لرزش نداره
بحث دیگه به صدا افتادن فلاپ هاش ه که بعضی ها میگن آره بعضی ها میگن نه
الان کلا گیج شدم
نمیدونم آیا رندوم موتور ممکنه صداش زیاد باشه یا همه 92-93 ها اینجورن
ممنون میشم راهنمایی ام کنید

mohamadlaw
24-01-1393, 11:50 قبل از ظهر
دوستان سلام وقتتون بخیر یه آپاچی دارم وقتی موتور رو که گاز میدم یه صدای برخود زنجیر به دیواره موتور رو میده نمیدونم طبیعیه یا اینکه زنجیرش شل باشه از سیستم موتور های زنجیر تایمی سر در نمیارم تعمیر کار هم نمیدونه مشکلش چیه وقتی که موتور گاز میخوره اینطور صدا میده.

شیرلی
24-01-1393, 11:51 قبل از ظهر
سلام به همه ی کار بران عزیز من تازه اوومدم به پرشین موتور ! بچه ها یکی از دوستام اپاچی صفر گرفته بود ولی بعد دو ماه فروخت ازش علت فروختنش رو پرسیدم گفت سریع روغن سوزی افتاد منم میخوام اپاچی 180 بگیرم گفت نگیر سریع روغن میسوزونه علت چیه؟ به حرف دوستم گوش کنم یانه؟ لطفا جواب بدین!

- - - Updated - - -

الان قیمت اپاچی از این طرح جدیدا چنده ؟ میخوام ترمز ABSبخرم ایا ارزش خریدن داره ترمز ABSها؟ :297::297:

Gladiator
24-01-1393, 11:54 قبل از ظهر
سلام به همه ی کار بران عزیز من تازه اوومدم به پرشین موتور ! بچه ها یکی از دوستام اپاچی صفر گرفته بود ولی بعد دو ماه فروخت ازش علت فروختنش رو پرسیدم گفت سریع روغن سوزی افتاد منم میخوام اپاچی 180 بگیرم گفت نگیر سریع روغن میسوزونه علت چیه؟ به حرف دوستم گوش کنم یانه؟ لطفا جواب بدین!

- - - Updated - - -

الان قیمت اپاچی از این طرح جدیدا چنده ؟ میخوام ترمز ABSبخرم ایا ارزش خریدن داره ترمز ABSها؟ :297::297:
درسته آپاچی رینگو پیستونش ضعیفه با کمی فشار روغن سوزی میفته ، اگه روغن سوزی افتاد سیلندرتونو یه هوا تراش بدین رینگو پیستون 200 بندازین روش هم قویتر میشه موتورتون هم دیگه روغن سوزی نمیفته ، اگه فابریک خودشو بندازین باز همون آشو همون کاسه میشه

- - - Updated - - -

سلام به همه
آقا من قصد خرید موتور دارم مردد موندم بین آپاچی 180 و پالس 220
شنیدم که آپاچی لرزش داره و گیربکسش ضعیفه
اما خوب با یه کسی که صفر زیر پاش بود صحبت کردم گفت 250 تا راه رفته و اصن لرزش نداره
بحث دیگه به صدا افتادن فلاپ هاش ه که بعضی ها میگن آره بعضی ها میگن نه
الان کلا گیج شدم
نمیدونم آیا رندوم موتور ممکنه صداش زیاد باشه یا همه 92-93 ها اینجورن
ممنون میشم راهنمایی ام کنید

آپاچی موتور خوبیه ولی قطعا پالس بهتره

02109002
24-01-1393, 12:04 بعد از ظهر
درود ...

از ایجاد تاپیک های متفرقه خودداری کنید » ادغام شد

Alireza.BMW
24-01-1393, 12:16 بعد از ظهر
180زود به روغن سوزی میوفته بخاطر همینه که من 2تا که تا حالا خریدم و هنوزم دارم 160ش رو خریدم و هیچ مشکلیم با هیچکدومشون نداشتم نه با اون طرح قدیمه نه با این طرح جدیده...من از تعمیر کار و از دوستام پرسیدم که یکی از دوستام هم 180 داشته هم 160 خریده بود میگفت 180 شتابش خیلی خوبه گفتم چرا گفت 180 به روغن سوزی میوفته که مال من اینجوری شد و رفتم 160 خریدم...منم گوش کردمو خریدم در ضمن تاپ اسپید 160 با 180 فرقی نداره.فقط شتابو ترمز دیسکی عقب

شیرلی
24-01-1393, 12:25 بعد از ظهر
ترمز absچی خوبه ؟

- - - Updated - - -

علی رضا داداش 160 روغن سوزی نداره؟

Alireza.BMW
24-01-1393, 12:25 بعد از ظهر
آپاچی موتوریه که به روغن حساسه روغنشو سر موقع عوض کن مشکلی پیش نمیاد...160 ش تازه صدا انجینش کمتره...دادا موتوره ها مگه میشه روغن سوزی نیوفته اما 160ش خیلی دیر تر از 180 به روغن سوزی میوفته من دوستم باش تا حالا 16تا راه رفته مشکلی باش نداشته...از abs هم اگه واقعا راست باشه آره ارزش داره به این کلیپ یه نگاه بنداز

[Only registered and activated users can see links]

شیرلی
24-01-1393, 12:36 بعد از ظهر
داداش گفتی پیستون 200 بنداز اگه 180 گرفتم و خدای نکرده روغن سوزوند پیستون عوض کنم پس مشکلی نیس ؟

- - - Updated - - -

کسی الان از قیمت خبر داره؟ من به نمایندگی اپاچی در گرگان زنگ زدم گفت دهم اردیبهشت قیمت میاد موتور هم همینطور!:297:

- - - Updated - - -

کسی الان از قیمت خبر داره؟ من به نمایندگی اپاچی در گرگان زنگ زدم گفت دهم اردیبهشت قیمت میاد موتور هم همینطور!:297:

Alireza.BMW
24-01-1393, 12:42 بعد از ظهر
آپاچی باز بشه دیگه مثل اول نمیشه اینم نصیحت بنده به شما...آره پیستون 200 هم بهتره هم جنسشو خودت انتخاب میکنی همم شتاب و تاپ اسپید موتورت میاد بالا...از بازار بگیر 160 رو تو مشهد 5600 و 180 رو 5800 با انصافاش البته +پول نقد آوردن جاشونو صحبت کردن با طرف...یا داشتن آشنا میدن تا 6000تومن هم قیمت میدن مخصوصا رنگ مشکی رو...شما هم همین امروز فردا برو حتما بخر چون تو اردیبهشت قراره قیمت بنزین مشخص بشه برا همین موتور و ماشین کارخونه نمیده به بازار که گرون کنه

- - - Updated - - -

پیشاپیشم موتورت مبارکت باشه

- - - Updated - - -

یه نظرم دارم اینه که یه 92کارکرده در حد صفر برو بخر که هم افت قیمتشو کرده باشه هم یه سری خرجاش شده باشه

شیرلی
24-01-1393, 01:04 بعد از ظهر
کسی از قیمت خبر داره مدل 93 تر مز ای بی اس!

farshad 54
24-01-1393, 01:08 بعد از ظهر
آپاچی ترمز abs نداره عزیز جان یعنی تو ایران نداریم این مدلشو

مدل 93 هم 5900 هست

شیرلی
24-01-1393, 01:14 بعد از ظهر
- - - Updated - - -

نه بابا داره خود نمایندگی گفت دارم !گفت قیمت سال 92 اسفند ماه 6100 گفت!

- - - Updated - - -

ترمز ای بی اس رو میگم!

- - - Updated - - -

93 کجا 5900 هست داداش تر مز معمولیه ؟ طرح جدیده یا قدیم؟

farshad 54
24-01-1393, 01:19 بعد از ظهر
عزیز جان آپاچی ترمز abs تو ایران نداریم حالا میخوای قبول کن میخوای نکن دیگه یه سوال شما پرسیدی بنده هم جواب دادم دیگه داداش میخوای مگه اعتراف از ما بگیری اگرم ترمز abs اش میومد اولین نفر من میفهمیدم

چون خونمون نزدیک گمرکه هر روز دارم از اونجا رد میشم آمار موتور هارو دارم

این قیمت تو تهران میدن 5900 طرح جدید

شیرلی
24-01-1393, 01:31 بعد از ظهر
آپاچی باز بشه دیگه مثل اول نمیشه اینم نصیحت بنده به شما...آره پیستون 200 هم بهتره هم جنسشو خودت انتخاب میکنی همم شتاب و تاپ اسپید موتورت میاد بالا...از بازار بگیر 160 رو تو مشهد 5600 و 180 رو 5800 با انصافاش البته +پول نقد آوردن جاشونو صحبت کردن با طرف...یا داشتن آشنا میدن تا 6000تومن هم قیمت میدن مخصوصا رنگ مشکی رو...شما هم همین امروز فردا برو حتما بخر چون تو اردیبهشت قراره قیمت بنزین مشخص بشه برا همین موتور و ماشین کارخونه نمیده به بازار که گرون کنه

- - - Updated - - -

پیشاپیشم موتورت مبارکت باشه

- - - Updated - - -

یه نظرم دارم اینه که یه 92کارکرده در حد صفر برو بخر که هم افت قیمتشو کرده باشه هم یه سری خرجاش شده باشه

داداش من بخوام نخوام از دسته دوم بیزارم میخوام صفر باشه ! چون از دسته دوم چند بار ازیت کشیدم! ممنون بابت راهنماییت!

- - - Updated - - -

پس ترمز ای بی اس که گفتن اومده حرف مفته!

- - - Updated - - -

علی رضا داداش من واس داخل شهر میخوام شهرمون هم اونقد بزرگ نیست که موتور ازیت بکشه !خودم هم حسابی عشق موتور دارم و خوب بهش میرسم!

- - - Updated - - -

راستی دوستان میشه لاستیک عقب رو سایز 130 انداخت ؟آخه مال خودش کوچیک نیس ؟ فک کنم اندازه بزرگ بشه زیباتر میشه هم کنترل بهتر میشه!

- - - Updated - - -

عزیز جان آپاچی ترمز abs تو ایران نداریم حالا میخوای قبول کن میخوای نکن دیگه یه سوال شما پرسیدی بنده هم جواب دادم دیگه داداش میخوای مگه اعتراف از ما بگیری اگرم ترمز abs اش میومد اولین نفر من میفهمیدم

چون خونمون نزدیک گمرکه هر روز دارم از اونجا رد میشم آمار موتور هارو دارم

این قیمت تو تهران میدن 5900 طرح جدید

ممنون داداش!

Gladiator
24-01-1393, 01:31 بعد از ظهر
داداش گفتی پیستون 200 بنداز اگه 180 گرفتم و خدای نکرده روغن سوزوند پیستون عوض کنم پس مشکلی نیس ؟

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

نه داداش اگه روغن سوزی افتاد رینگو پیستون 200 بنداز حله ، در کل آپاچی 180 خصلتش همینه ، برای همین میگم اگه دوباره فابریکی هم بندازی باز روغن سوزی میفته

Alireza.BMW
24-01-1393, 01:54 بعد از ظهر
لاستیک فابریکش فک کنم 110 هست 120 روش راحت میخوره اما 130 رو فکر نمیکنم اما با این وضع قیمت لاستیکا چرا میخای خرج الاکی کنی دادا؟ اگه لاستیک خودتو که نو هم هست بدی باید حداقل 100سر بدی برا لاستیک پهنتر...نه دادا abs تو ایران نیومده و احتمال زیادم نمیاد...بعدشم شما چرا 160 نمیگیری که خیالت جم تر باشه...البته خب 180 ترمز دیسک عقب و شتاب بیشترش یه کم هوس برانگیزه بازم هرجور صلاحه شما خریداری
ولی جالبه تو هند آپاچی 160 و 180 جفت ترمزاش دیسکن...در ضمن آپاچی طرح قدیم دیگه صفرش رو نمیزنن دنبالش نباش.یه چیم بگم کلا قیمت ماشین و موتور تو هر شهری فرق میکنه الان مشهد آپاچی صفر 92رو 5900 قیمت میدن

شیرلی
24-01-1393, 02:02 بعد از ظهر
داداش پیستون 200 مشکل ساز نمیشه دیگه نه؟ :hanghead:

- - - Updated - - -

لاستیک فابریکش فک کنم 110 هست 120 روش راحت میخوره اما 130 رو فکر نمیکنم اما با این وضع قیمت لاستیکا چرا میخای خرج الاکی کنی دادا؟ اگه لاستیک خودتو که نو هم هست بدی باید حداقل 100سر بدی برا لاستیک پهنتر...نه دادا abs تو ایران نیومده و احتمال زیادم نمیاد...بعدشم شما چرا 160 نمیگیری که خیالت جم تر باشه...البته خب 180 ترمز دیسک عقب و شتاب بیشترش یه کم هوس برانگیزه بازم هرجور صلاحه شما خریداری
ولی جالبه تو هند آپاچی 160 و 180 جفت ترمزاش دیسکن...در ضمن آپاچی طرح قدیم دیگه صفرش رو نمیزنن دنبالش نباش.یه چیم بگم کلا قیمت ماشین و موتور تو هر شهری فرق میکنه الان مشهد آپاچی صفر 92رو 5900 قیمت میدن
اون که اره تو گرگان 92 قیمت گفت6100

- - - Updated - - -

130 چی جا نمیخوره؟:icon_pf _99_:

- - - Updated - - -

من یه جا دیدم 130 انداخته فک کنم تو همین سایت بود عکسشو میزارم

alix
24-01-1393, 02:03 بعد از ظهر
اقا گلادیاتور مرسی از جوابت ینی من برم یه آپاچی بخرم بعد کلی هزینه کنم مجددا رینگ پیبستون عوض کنم ؟؟؟
این مشکلات رو آپاچی دار ها داشتن آیا ؟؟؟
پالس سوارها چی میگن ؟؟؟
ضمنا ینی آپاچی قطعا روغن سوزی میوفته ؟؟؟ بعد چند سال حدودن ؟

شیرلی
24-01-1393, 02:05 بعد از ظهر
3971739718

Alireza.BMW
24-01-1393, 02:06 بعد از ظهر
بله همینه تو مشهد مشکی رو 6 قیمت میدن...دوست عزیز معلومه خیلی خیلی حساسی... دادا من رو سی جیم رینگو پیستون 200هه باش هیچ مشکلیم ندارم موتور پرواز میکنه...والا نمیدونم منظورت از مشکل چیه؟ اگه به لاهاز تراش میگی اختلاف رینگو پیستون آپاچی 180 با 200 یه زرست اون مشکلی نداره که من موتور 125 رو 200 کردم...بعدشم شما باش خوب تا بکن گاز الکی بش نده اذیتت نمیکنه بعدشم حالا کووووو تاااااا روغن سوزی

شیرلی
24-01-1393, 02:11 بعد از ظهر
بعدش چقد هزینه ور میداره اگه پیستون عوض شه؟

- - - Updated - - -

قیمت یه پیستون خوب چنده خبر داری داداش؟
داداش ببخش هی ازت سوال میپرسم؟!!

Alireza.BMW
24-01-1393, 02:33 بعد از ظهر
بعدش چقد هزینه ور میداره اگه پیستون عوض شه؟

- - - Updated - - -

قیمت یه پیستون خوب چنده خبر داری داداش؟
داداش ببخش هی ازت سوال میپرسم؟!!

دیگه آپاچیه دیگه تعمیرکار برا باز کردن سیلندر سی جی یه مقدار میگیره برا آپاچی یه مقدار دیگه... فک کنم 50میگیره برا باز کردن رینگو پیستون خوبم حدود 30...ولی اینقد حساس نباش هر موتوری روغن سوزی میوفته...تو دنده سنگین مخصوصا 1 و 2 دور موتور رو از 7بالاتر نبر بقیه رو هرچی گاز دادی دادی...بعدشم به روغن برس مشکلی پیش نمیاد در ضمن دور موتورشو از دوری که کارخونه تعیین کرده که تو اون دور حداکثر قدرت گرفته میشه بالاتر نبر که فک کنم 8500بود

Gladiator
24-01-1393, 03:04 بعد از ظهر
داداش پیستون 200 مشکل ساز نمیشه دیگه نه؟ :hanghead:

- - - Updated - - -

اون که اره تو گرگان 92 قیمت گفت6100

- - - Updated - - -

130 چی جا نمیخوره؟:icon_pf _99_:

- - - Updated - - -

من یه جا دیدم 130 انداخته فک کنم تو همین سایت بود عکسشو میزارم
نه مشکل ساز نمیشه ، شما بخر سوار شو اگه روغن سوزی افتاد که دیگه راهشو بهت گفتم که چکار کنی

r.hasani7023
24-01-1393, 05:38 بعد از ظهر
سلام دوستان رو به گرما میرم باد لاستیک عقب جلو رو چند خوبه ؟ تو دور زدن احساس زمین خوردن داری به خاطر چیه؟

Alireza.BMW
24-01-1393, 06:14 بعد از ظهر
بخاطر کیفیت بسیار خوب تایر ها مخصوصا عقبه کلا موتورای هندی لاستیکای فابریکش جالب نیست

amir.cdi
24-01-1393, 07:00 بعد از ظهر
اپاچیه دیگه
39729

شیرلی
24-01-1393, 10:03 بعد از ظهر
بچه ها من قدم ۲۰۵ هستش اگه اپاچی بگیرم واسم کوچیک نمیشه دیگه نه؟؟ لطفا کمک کنین!!:s (9):

شیرلی
24-01-1393, 10:46 بعد از ظهر
Gladiator ([Only registered and activated users can see links]) داداش نمایندگی گرگان هم خدمات سرویس اولیه رو انجام میده یا نه؟

- - - Updated - - -

Gladiator ([Only registered and activated users can see links]) داداش نمایندگی گرگان هم خدمات سرویس اولیه رو انجام میده یا نه؟

farzin
24-01-1393, 10:55 بعد از ظهر
نمیدونم چرا با اینکه انقد از مشکلات آپاچی گفتن ، ولی شما همچنان دنبال خرید این موتورین !

شیرلی
24-01-1393, 11:01 بعد از ظهر
پس چی داداش چی بخرم ؟ :297:

R.F.A
25-01-1393, 03:12 قبل از ظهر
دوستان سلام وقتتون بخیر یه آپاچی دارم وقتی موتور رو که گاز میدم یه صدای برخود زنجیر به دیواره موتور رو میده نمیدونم طبیعیه یا اینکه زنجیرش شل باشه از سیستم موتور های زنجیر تایمی سر در نمیارم تعمیر کار هم نمیدونه مشکلش چیه وقتی که موتور گاز میخوره اینطور صدا میده.

سلام
بین زنجیر و زنجیر تیر کن یه چیزی هست که فکر کنم جنسش از فایبر گلاس باشه با مرور زمان زنجیر اونو میخوره و تمومش میکنه که موتور به صدا مییوفته که باید بدی عوضش کنن

Gladiator
25-01-1393, 07:36 قبل از ظهر

- - - Updated - - -

نخیر دوست گرامی ، اون فقط نمایندگی فروشه ، اگه موتورت خراب شد بهم خبر بده ، یه مکانیک سراغ دارم کرم پالسو آپاچیه ، از تو شمع میره تو از اگزوز میاد بیرون ، تضمینی داداش

سرویس اولیه هم که کاری نداره ، خودتم میتونی انجام بدی ، خواستی بمن پیام خصوصی بده همدیگرو ببینیم خودم برات ردیفش میکنم

- - - Updated - - -

بچه ها من قدم ۲۰۵ هستش اگه اپاچی بگیرم واسم کوچیک نمیشه دیگه نه؟؟ لطفا کمک کنین!!:s (9):

چرا کوچیک میشه ، داداش من قدم 185 هست ، بازم احساس میکردم پالس 200 کمی برام کوچیکه ، آپاچی هم تقریبا هم سایز پالسه ، بهتره اونجر بگیری

- - - Updated - - -

mohamadlaw[/B];230374]
ممکنه از بلبرینگ توی سرسیلندر باشه ، بلبرینگ هم که خراب میشه صدای ساییدگی زنجیر از تو موتور میاد بیرون ، من یه آپاچی دیدم دقیقا همین مشکلو پیدا کرده بود بازش که کردن از بلبرینگ بود

mohamadlaw
25-01-1393, 08:48 قبل از ظهر
دوستان سلام. تنه موتور یه مقدار کجه چطور درستش کنم.طوری که شبرنگ پایین گلگیر زیر پلاک وسط لاستیک نیست یه مقدار به سمت راست کج شده.راهنمایی بفرمایید .تشکر

mohamadlaw
25-01-1393, 08:54 قبل از ظهر
سلام. یموتورم وقتی ترمز رو رها میکنم یه مقدار لنتش درگیره چطور میشه درستش کرد.مثلا وقتی موتور خاموشه حرکت که میکنه صدای جیر جیر میده.تشکر

Alireza.BMW
25-01-1393, 09:46 قبل از ظهر
پس چی داداش چی بخرم ؟ :297:

اگه آپاچی میخای بگیری بی دردسرش 160 رو بگیر تضمینی...اگه دست 2 میخای بگیری انجین پلمپ و بدون صدای اضافی بگیر به لاهاز قیافم والا نظر من رو 160مشکی مدل 91 هست که تو بازار کمه اما پیدا میشه چون من خودم 160 مدل 91 داشتم این جدیداش جالب نیست صداشم مثل قدیمیا نیست

Gladiator
25-01-1393, 10:29 قبل از ظهر
دوستان سلام. تنه موتور یه مقدار کجه چطور درستش کنم.طوری که شبرنگ پایین گلگیر زیر پلاک وسط لاستیک نیست یه مقدار به سمت راست کج شده.راهنمایی بفرمایید .تشکر

داداش شاسیت کج نیست ، گلگیرت کجه :icon_pf (94):

زیاد حساس نباش بیشتر این موتورها که گلگیرشون از پلاستیک نرمه یه نمه انحراف به چپ یا راست دارن ، برای صاف کردنش باید موتورو تو پارکینگ بذاری و گلگیرشو در جهت مخالف انحراف با یه چیزی ببندی ، مثلا اگه گلگیر به سمت راست انحراف داره شما به شمت چپ بکشش طوری که از خط وسط ( لاستیک ) بیشتر به سمت چپ بره و همونجوری با یه چیزی ببندش ثابت بشه ، چند روزی بهش دست نزن و بذار موتور همونطوری بمونه ، بعدش بازش کن مشکلت حل میشه

soleymani
25-01-1393, 10:53 قبل از ظهر
بله موتور منم همینه.از گلگیره.حساس نباش

farzin
25-01-1393, 12:33 بعد از ظهر
mohamadlaw[/B];230374]
.
به اضافه توضیحی که دوستان دادن 2 مورد دیگه هستن : زنجیر شل همچین صدایی توی حرکت میده اما اونی که میگی حدسم این هست که خورشیدی جلو شما یک خار داره که سرجاش محکم بسته هست ، اگر این خار بشکنه و به هر دلیل دیگه از جاش در بره خورشیدی جلو روی محور بازی میکنه که هنگام گاز دادن صدای ساییدگی به بدنه و صدای ناهنجاری ازش شنیده میشه ، اگر همین مورد باشه با هزینه کمتر از 5تومن درست میشه ... شکستن خار پایین بودن کیفیت قطعه هست... و اگه میخوای مطمن شی از این ناحیس یا نه ، درب برق عقبو باز کن خورشیدی رو با فشار چپ و راست کن اگر تکون میخوره 100% از همینجاس بعد آقای تعمیرکارتو عوض کن و بهش بگو برات درستش کنه

3PEHR
25-01-1393, 10:14 بعد از ظهر
دوستان دور مورد لیز خوردن موتور تو بارون و در صورت خابوندن زیاد و اخساس زمین خوردن که اقا سلیمانی گفتن من اصلن این مشکل رو نداشتم درصورتی که خیلی جوگیز هستم و خیلی هم موتورو میخابونم روز اول هم با موتور تو بارون شدید اومدم ولی مشکلی نداشتم

farzin
26-01-1393, 12:06 قبل از ظهر
توی بارون روندن یه مهارتی میخواد که شما نقطه ثقل رو اگه با بدن خوب حفظ کنید کمتر شاهد لیز خوردن دمب موتور خواهید بود

r.hasani7023
26-01-1393, 09:01 بعد از ظهر
سلام دوستان امشب اتفاقی یکی از دوستام که پالس 180 ug4 داره دیدم گفت بیا کورس :25r30wi:به همین صورت گفتم برو سوسک میشی خلاصه رفتیم یه مسافت 1 کیلومتری 500سر بالایی تا اخر مسیر 10متر جلو بودم کلش خوابید.
دوستان عزیز یه سوال امروز رفتم دیافراگم عوض کردم یارو با پیچ گوشتی زیر موتور به یه چیزی دست زد نمدنم چیه بود که الان هی دور موتور میوفته خاموش میشه؟
بهد اینکه خورشیدی عقب تیز شده زنجیرم یه ذره تاب داره خرابه؟

farzin
26-01-1393, 09:52 بعد از ظهر
سلام دوستان امشب اتفاقی یکی از دوستام که پالس 180 ug4 داره دیدم گفت بیا کورس :25r30wi:به همین صورت گفتم برو سوسک میشی خلاصه رفتیم یه مسافت 1 کیلومتری 500سر بالایی تا اخر مسیر 10متر جلو بودم کلش خوابید.
دوستان عزیز یه سوال امروز رفتم دیافراگم عوض کردم یارو با پیچ گوشتی زیر موتور به یه چیزی دست زد نمدنم چیه بود که الان هی دور موتور میوفته خاموش میشه؟
بهد اینکه خورشیدی عقب تیز شده زنجیرم یه ذره تاب داره خرابه؟

ولی ug4 از این مشکلات که آپاچ هی دست به گریبان راکبش هست نداره

r.hasani7023
26-01-1393, 10:35 بعد از ظهر
داداش اپاچی موتور عالیه مشکل مکانیک که فضوله برای یادگیری خودش دست میزنه البته اینجا جای بحث نیس اونوقت نانظم بخش میاد:bargh:مارو اینجوری میکنه

farzin
26-01-1393, 10:38 بعد از ظهر
با نگاهی به صفحات دو تاپیک پالس و آپاچ و تجربه ای که دوستان داشتن و ازشون اطلاع دارم میشه پی برد که آپاچ مشکلات زیادی نسبت به موتور پالس داره ، من فقط طبق همین آمار ارقام حرف میزنم ... همین

soleymani
27-01-1393, 11:06 قبل از ظهر
دوستان توی همایش و قرار ملاقات های فشم و لواسان دیدن که سر دور ها چقدر من موتور رو می خوابونم
البته توی همایش آخر سال هم توی آخر تایم که برگشت بارون شدید میومد من توی اون بارون هم به راحتی اومدم خونه