PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Pulse 135

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 [8]

mogrem
14-10-1394, 06:21 قبل از ظهر
من یه ۶ ماه هست که یدونه قرمزشو گرفتم.البته مدل نود و سه انجین مشکی.موتور خوبیه.تا حالا که هیچی خرج نداشته جز آچارکشی و روغن.شیفتره من هم پایین گیر میکنه که مهم نیس زیاد.فقط بکشی ۱۰۵ تا بیشتر نمیره چکار کنم بیشتر بره؟قابه روی کیلومتر هم بعد از آچار کشی صدا هلیکوپتر میده چطور سفتش کنم؟ بعد الان زمستونه موتورو پیچیدم برداشتم وقتی خواستم راه بندازم چیو چک کنم؟ یه توصیه هم دارم که توی بارون بیرون نرید لاستیکاش مضخرفه

شیفتر دنده رو از قسمت پدال به اون قسمتی که به انجین وصل میشه باز کن بعد بده بالا تا شیفتر بالا تر بیاد درست میشه مال منم همین مشکل رو داشت درست شد

hosseink135
14-10-1394, 07:40 بعد از ظهر
آقا من یه جوون هیوده سالم ک فقط سی جی سوار شدم می شه یکی کامل توضیح بده چجوری باید دنده عوض کرد ینی یکی پایین چهار تا بالا (ینی می دونم چیه ها ولی خب پس خلاس کردنش چطوریه)ممنون اگه کسی توضیح بده می دونم جاش هم این جا نبود و لطفا مسخره نکنید خودتونم یه زمانی بچه بودید[emoji23][emoji23]

Sent from my iPhone using Tapatalk

sina6525
14-10-1394, 07:44 بعد از ظهر
آقا من یه جوون هیوده سالم ک فقط سی جی سوار شدم می شه یکی کامل توضیح بده چجوری باید دنده عوض کرد ینی یکی پایین چهار تا بالا (ینی می دونم چیه ها ولی خب پس خلاس کردنش چطوریه)ممنون اگه کسی توضیح بده می دونم جاش هم این جا نبود و لطفا مسخره نکنید خودتونم یه زمانی بچه بودید[emoji23][emoji23]

ایراد نداره داداش همه از یه جایی شروع کردن خب

ببین برا خلاص یه راه دیگه هم هست که من تو هر موتوری تست کردم خب جواب داده شما بزار دنده دو یه حالتی شبیه به نیم کلاچ بکن اما نه جوری که موتور راه بوفته بعد یه کوچولو بزن تو سر دنده اگه متوجه شده باشی چی میگم مطمئن باش راحت میتونی انجام بدی فقط ضربه باید یواش باشه

hosseink135
14-10-1394, 10:39 بعد از ظهر
دمت گرم

sina6525
14-10-1394, 10:49 بعد از ظهر
دمت گرم

قربانت فقط تست بکن اگه جواب گرفتی بگو بهم که ببینم رو 135 هم جواب میده یا نه

hosseink135
14-10-1394, 11:02 بعد از ظهر
خخخ نه داداش من هنو قسمت نشده موتورو بفروشم انشالله امتحانات تمام شه بگیرم

hosseink135
14-10-1394, 11:13 بعد از ظهر

sina6525
14-10-1394, 11:20 بعد از ظهر

انشاالله

msd
16-10-1394, 03:21 قبل از ظهر
کسی نیست عکس کامل رنگ بندی هارو داشته باشه؟چون هرجا میرم فقط مشکی با قرمزو دارن.تو اینترنت هم سرچ میکنی چیزی پیدا نمیشه.ممنون میشم از اگه یه کمکی کنین

Exel
16-10-1394, 01:21 بعد از ظهر
قیمت 135 فقط ی خورده تیزه وگرنه شتابش مرگ نداره بالاخره موتور 4 سوپاپه ، راحتی خوبیم داره ، مصرفشم فوق العاده پایینه ، شما موتور در حد بگیری احتیاجی نیست دنبال قطعات بگردی ، نهایتا هم موتورت مشکلی پیدا کرد میری لوازم موتور فروشی محلتون میگی اینبار خواستی از تهران بار بیاری ، فلان چیزو هم برا من بیار ، اونم ی درصدی میکشه روش و میاره واست

amir71
21-10-1394, 03:31 بعد از ظهر
سلام دوستان
یک سوال که ذهنمو مشغول کرده. قضیه این انجین سفید پالس 135 با انجین مشکی چیه؟ اصلا انجین سفید چه فرقی با انجین مشکی داره؟

amir71
22-10-1394, 05:24 بعد از ظهر
سلام دوستان
یک سوال که ذهنمو مشغول کرده. قضیه این انجین سفید پالس 135 با انجین مشکی چیه؟ اصلا انجین سفید چه فرقی با انجین مشکی داره؟

کسی نمیدونه؟

erfi.747
22-10-1394, 06:02 بعد از ظهر
کسی نمیدونه؟
هیچ فرقی ندارند فقط رنگشون فرق میکنه

hosseink135
24-10-1394, 12:52 قبل از ظهر
آقا با سلام خدمت اساتید
واسه یه پسر هیوده هیجده ساله تو این رنج موتور ها چ موتوری خوبه
آپاچی یا این یا هر چیز دیگه ای که هست

erfi.747
25-10-1394, 06:13 بعد از ظهر
آقا با سلام خدمت اساتید
واسه یه پسر هیوده هیجده ساله تو این رنج موتور ها چ موتوری خوبه
آپاچی یا این یا هر چیز دیگه ای که هست

اگه اول بسم الله هستی فعلا یه هوندا بگیر تا 8-7 ماه و باهاش تمرین کن و دستت راه بیافته بعد 135 بهترین گزینس بی دردسر کم مصرف خوراک لایی شتاب اولیه بالا

mohamad.dem
02-11-1394, 01:21 قبل از ظهر
سلام دوستان,قیمت موتور توی تهران چنده؟همدان 4.800 قیمت دادن,شرایطی گفت 4900 با سه تومن پیش,میخواستم ببینم اگه میصرفه بیام از تهران بخرم,دمتون گرم

erfi.747
02-11-1394, 01:28 بعد از ظهر
نمایشگاه قیمت گرفتم 4500

mohamad.dem
05-11-1394, 07:04 بعد از ظهر
نمایشگاه قیمت گرفتم 4500

دمت گرم,بعد یه سوال دیگه,چون ساکن تهران نیستم باید بزنم به نام یکی از اقوامم که ساکن تهرانه,واسه تعویض مالکیت چقد باید پیاده شم؟میشه با اتوبوس اوردش بدون اینکه خط بهش بیفته؟!!

amir71
05-11-1394, 09:11 بعد از ظهر
سلام
دوستان یه سوال الان بین پالس 135 و پالس 180 (طرح جدیدا) کدوم قطعاتش ارزونتر و فراوونه ؟
ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بدین

erfi.747
06-11-1394, 12:19 بعد از ظهر
سلام
دوستان یه سوال الان بین پالس 135 و پالس 180 (طرح جدیدا) کدوم قطعاتش ارزونتر و فراوونه ؟
ممنون میشم اگه کسی میدونه جواب بدین
قطعات هر دو هستش فک کنم 135 ارزون تر باشه قاعدتا :hanghead:

- - - Updated - - -

دمت گرم,بعد یه سوال دیگه,چون ساکن تهران نیستم باید بزنم به نام یکی از اقوامم که ساکن تهرانه,واسه تعویض مالکیت چقد باید پیاده شم؟میشه با اتوبوس اوردش بدون اینکه خط بهش بیفته؟!!
نمیدونم والا اینقدر قیمتا نوسان داشته نمیتونم دقیق بگم بهت .. با اتوبوس میشه بیاری ولی باید حتما خودتم باشی و حواست بهش باشه دیگه

s.mm
25-11-1394, 10:30 بعد از ظهر
داداش از موتور خارجی هیچ خیری ندیدیم ایندفعه دیگه ایرانی میگیرم

هم قطعاتش گیر میاد هم قیمت قطعاتش مناسبه هم قیمت خود موتور خوبه هم همه جا بلدن تعمیرش کنن
خارجی دردسره فقط

اگر موتور سالم باشه مثلا از صفری یا در حد بودن دست شما باشه و باهاش تصادف هم نکنید شاید 40-50 هزار تا راه بره
و فقط نیاز باشه لوازم مصرفی رو عوض کنید

نگهداری موتور خیلی مهمه
روغن خوب
تعویض فیلتر روغن و ...

بنابراین اینطور نیست که فکر کنید با خرید این موتور شما باید هر روز دنبال قطعه بگردید!
موتور سالم نیازی به قطعه نداره

s.mm
28-11-1394, 06:10 بعد از ظهر
آرژانتینی ها هم باجاج و پالس 135 سوار می شوند!

البته در آرژانتین به آن ROUSER هم گفته می شه

این هم انجمن پالس 135 در فروم آرژانتینی

[Only registered and activated users can see links]

s.mm
30-11-1394, 01:19 قبل از ظهر
فیلتر روغن رو عوض کردم

فیلتر روغن پالس 135 (فابریک) از نمایندگی ولیعصر خریداری شد 7 هزار تومن
کاغذ فیلتر کارکرده رو باز کردم تا موشکافی کنم دیدم روی پره هاش پر از براده های ریز هست
معلوم شد که کارش رو خوب انجام داده

روغن هم عوض کردم بهران سوپر پیشتاز 20-50 ریختم که قوطی 4 لیتریش شد 38 هزار تومن
جالب بود که گمرک قوطی 1 لیتریشو میداد 12 تا 13 هزار
موتور بعد از 3 ماه روشن میشد
پارسال براش باطری تیکاف خریدم که تا حالا خیلی خوب بوده با اینکه 3 ماه یک بار موتور روشن میشده ولی عالی عمل کرده

چراغ های کوچیک کاسه چراغ جلو رو عوض کردم و نمونه اس ام دی (SMD) انداختم که بسیار زیبا شده

لامپ بزرگش 35 وات هست که خواستم با نمونه وات بالاتر اسرام سفید یخی جایگزین کنم که به خاطر مشکل در باز کردن کاسه چراغ جلو بی خیالش شم و به لامپ کوچیکا بسنده کردم!

خدا لعنت کنه اونی که این کلگی و کاسه چراغ رو طراحی کرده
اصلا فکر بازکردنش رو نکرده/ نمی دونم چجوری بستنش!
همه نوع آچاری هم دارم ولی فقط تونستم نصفه نیمه بازش کنم در حدی که لامپ کوچیک هارو عوض کنم
عکسش رو هم خواهم گذاشت

موتور سرحال گاز خور عالی

erfi.747
30-11-1394, 11:50 قبل از ظهر
فیلتر روغن رو عوض کردم

فیلتر روغن پالس 135 (فابریک) از نمایندگی ولیعصر خریداری شد 7 هزار تومن
کاغذ فیلتر کارکرده رو باز کردم تا موشکافی کنم دیدم روی پره هاش پر از براده های ریز هست
معلوم شد که کارش رو خوب انجام داده

روغن هم عوض کردم بهران سوپر پیشتاز 20-50 ریختم که قوطی 4 لیتریش شد 38 هزار تومن
جالب بود که گمرک قوطی 1 لیتریشو میداد 12 تا 13 هزار
موتور بعد از 3 ماه روشن میشد
پارسال براش باطری تیکاف خریدم که تا حالا خیلی خوب بوده با اینکه 3 ماه یک بار موتور روشن میشده ولی عالی عمل کرده

چراغ های کوچیک کاسه چراغ جلو رو عوض کردم و نمونه اس ام دی (SMD) انداختم که بسیار زیبا شده

لامپ بزرگش 35 وات هست که خواستم با نمونه وات بالاتر اسرام سفید یخی جایگزین کنم که به خاطر مشکل در باز کردن کاسه چراغ جلو بی خیالش شم و به لامپ کوچیکا بسنده کردم!

خدا لعنت کنه اونی که این کلگی و کاسه چراغ رو طراحی کرده
اصلا فکر بازکردنش رو نکرده/ نمی دونم چجوری بستنش!
همه نوع آچاری هم دارم ولی فقط تونستم نصفه نیمه بازش کنم در حدی که لامپ کوچیک هارو عوض کنم
عکسش رو هم خواهم گذاشت

موتور سرحال گاز خور عالی
بسیارم عالی .. تاپ این موتور راسته که میگن 100 تاس ؟؟؟ خیلیم فشار بیاری 110 تا در حد انفجار میره

roma
30-11-1394, 05:28 بعد از ظهر
بسیارم عالی .. تاپ این موتور راسته که میگن 100 تاس ؟؟؟ خیلیم فشار بیاری 110 تا در حد انفجار میره

من با ۱۳۵ دو ترک ۱۲۵تا و یه ترک ۱۲۷تا تاپ زدم دنده چهار دوترک ۱۱۵تا یک ترک ۱۱۷تا میره توی کات اف !!! پس ۱۱۰تا رو توی حالت انفجار نمیره فیلمش هست اپارات سرچ کنی پالس ۱۳۵ میاد

erfi.747
30-11-1394, 06:31 بعد از ظهر
من با ۱۳۵ دو ترک ۱۲۵تا و یه ترک ۱۲۷تا تاپ زدم دنده چهار دوترک ۱۱۵تا یک ترک ۱۱۷تا میره توی کات اف !!! پس ۱۱۰تا رو توی حالت انفجار نمیره فیلمش هست اپارات سرچ کنی پالس ۱۳۵ میاد
پس یعنی تاپش مثل پالس 180 هستش دیگه ؟؟؟ چون من خودم با پالس 180 نزدیک 130-128 تا رفتم رو دور 9000 که رد لاینش بود
بعد یه سوال دیگه .. کاری جز تعویض خورشیدی میشه انجام داد که تاپ این موتور بیشتر شه ؟؟؟ یکی میگفت یه مدت که بندازی تو اتوبان تخته گاز بری و نفسش باز شه تاپتم میره بالاتر حدود 10-5 تا

Exel
30-11-1394, 08:56 بعد از ظهر
اتفاقا تاپ اسپید 135 ، 130 کیلومتر هست ک درحالت انفجار ب انجین ب سر میبره :))))) واقعا 135 موتور جالب و با قدرت عجیبی هست ، تاپ اسپیدش با آپاچی تقریبا یکیه ، بنظرم نسبت ب پولی ک میدین واقعا موتور خوبی گیرتون میاد ، الان آپاچی 150 ، 5.5 فک کنم باشه ولی شتاب و تاپ اسپیدش اصلا در حد 180 نیست

Seyed.mahdi
02-12-1394, 07:29 قبل از ظهر
سلام بر عزیزان

بنده در تاپیک پالس 180 سوالی راجع به همون موتور کرده بودم که میخواستم بدونم برای پیک غذایی البته نیمه وقت (4 ساعت در روز) پالس 180 گزینه مناسبی هست یا نه، که عزیزان پالس 135 رو پیشنهاد کردند.

حالا از دوستان گرامی درخواست دارم بنده رو راهنمایی کنند.
در حال حاضر بوکسر دارم و باهاش کار میکنم و راضی هم هستم. تنها مشکلی که هست سرعت بوکسره که در بزرگراه ها اگه بیشتر از 70-80 تا بری به موتور فشار زیادی وارد میشه. بنده موتوری میخواستم که لا اقل 110 تا بدون فشارِ زیاد بره. از این پالس 135 هم خیلی خوشم اومده.
فقط دوستانی که تجربه دارند بفرمایند که میشه باهاش کار هم کرد؟ در حد 4-5 ساعت در روز نه بیشتر.
جداً از این موتور خیلی خوشم اومده فقط نگرانم اگر تو کار بیارم داغون بشه و به خرج بی افته.
ویدئو های سرعتش رو هم در آپارات دیدم خیلی خوب بود.
عزیزان هر مطلبی درباره این موتور میدونند دریغ نفرمایند ( مخصوصاً درباره مصرف سوخت، سرعت و شتاب، خرج و مخارج و اصطحلاک، و این که آیا بدرد کار میخوره یا نه) موارد داخل پرانتز خیلی برام مهمه. بسیار ممنون.

در پناه حق

erfi.747
02-12-1394, 03:06 بعد از ظهر
سلام بر عزیزان

بنده در تاپیک پالس 180 سوالی راجع به همون موتور کرده بودم که میخواستم بدونم برای پیک غذایی البته نیمه وقت (4 ساعت در روز) پالس 180 گزینه مناسبی هست یا نه، که عزیزان پالس 135 رو پیشنهاد کردند.

در حال حاضر بوکسر دارم و باهاش کار میکنم و راضی هم هستم. تنها مشکلی که هست سرعت بوکسره که در بزرگراه ها اگه بیشتر از 70-80 تا بری به موتور فشار زیادی وارد میشه. بنده موتوری میخواستم که لا اقل 110 تا بدون فشارِ زیاد بره. از این پالس 135 هم خیلی خوشم اومده.
فقط دوستانی که تجربه دارند بفرمایند که میشه باهاش کار هم کرد؟ در حد 4-5 ساعت در روز نه بیشتر.
جداً از این موتور خیلی خوشم اومده فقط نگرانم اگر تو کار بیارم داغون بشه و به خرج بی افته.
عزیزان هر مطلبی درباره این موتور میدونند دریغ نفرمایند ( مخصوصاً درباره مصرف سوخت، سرعت و شتاب، خرج و مخارج و اصطحلاک، و این که آیا بدرد کار میخوره یا نه) موارد داخل پرانتز خیلی برام مهمه. بسیار ممنون.

در پناه حق
مصرف عالی بسیار کم مصرفه صدی 2 اینطوراس .. سرعت ماکسیمم 130-125 تا شتاب عالی چون 4 سوپاپه .. بی خرجه و اصطحلاکشم زیاد نیست فقط این در صورتیه که درست نگه داری کنی و بهش برسی یعنی برای مثال روغن رو به موقع تعویض کنی گاز الکی بهش ندی و ... میشه باهاش کارم کرد فقط حواست باشه که هوندا نیست !! موفق باشید

kaveh_am
02-12-1394, 05:21 بعد از ظهر
حداکثر سرعت موتور رو زدن 110 تا یعنی بیشتر از اون بری بهش فشار میاد خطر آسیبش میره بالا...بدونه فشار بخای بری فکر نکنم 90_95 بیشتر بره...

Seyed.mahdi
02-12-1394, 05:26 بعد از ظهر
مصرف عالی بسیار کم مصرفه صدی 2 اینطوراس .. سرعت ماکسیمم 130-125 تا شتاب عالی چون 4 سوپاپه .. بی خرجه و اصطحلاکشم زیاد نیست فقط این در صورتیه که درست نگه داری کنی و بهش برسی یعنی برای مثال روغن رو به موقع تعویض کنی گاز الکی بهش ندی و ... میشه باهاش کارم کرد فقط حواست باشه که هوندا نیست !! موفق باشید

سلام عزیز

بسیار ممنونم از راهنماییتون.

انقدر حرف های ضد و نقیض آدم میشنوه گیج میشه!
از دو سه نفره دیگه پرسیدم درباره این موتور گفتن خوب نیست!
نمیدونم واقعاً.
بنده خیلی ازش خوشم اومده اما از این که تو کار، زوارش در بره میترسم.

واقعا این بوکسرم چیزی کم نداره، فقط تو سرعت بالای 70 تا به موتور فشار میاد.

اگر دیگر عزیزان هم راهنمایی بفرمایند دعا گو میشم :)

در پناه حق

reza_rf
04-12-1394, 01:04 قبل از ظهر
سلام عزیز

نمیدونم واقعاً.

در پناه حق

کار کردن با هر موتوری غیر هوندای چینی اشتباهه آقاجان.... نکن... اصلااااا... هر چه قدر هم موتور خوبی باشه مثل این موتور
دیدم که میگما... فکر لوازمش باش و اگه با این موتورا خدایی نکرده تصادف کنی کلی باید پیاده شی هوندای زپرتی نیست که با دو هزار درست شه

Afshin007
04-12-1394, 03:37 قبل از ظهر
سلام عزیز

نمیدونم واقعاً.

در پناه حق
به نظره من این موتور واسه کار کردن موتوره خوبی نیست چند وقت پیشا پمپ روغن این موتورو که مربوط به ترمزش میشه عوض کردم 130 تومن اب خورد بهتره سی جی تهیه کنی واسه کار کردن یا همون باکسرو نگه داری ////

در ضمن این موتورو من واسه باره دوم خریداری کردم موتوره قبلیم مدل90 بود و این جدیده مدله92 و خدارو شکر از هر دوشون راضیم ////

roma
04-12-1394, 06:30 بعد از ظهر
اتفاقا نظر من برعکس دوستانه این موتور بهترین وسیله واسه پیک و واسه کسی که هر روز میخواد از موتور استفاده کنه

اول دلیل امنتیت جانی هست که خیلی بیشتر از یه پول لنت و لاستیک ارزش داره همون دیسک بودن ترمز جلو کلی مزیت هست نصبت به ترمزهای ضعیف موتور چینی و ایرانی چند بار ترمز جلو پالس 135 بد جور جون منو نجات داد
دوم دلیل مصرف بنزین شما با هوندای چینی 10 لیتر بنزین میزنی نهایت برات 200 تا 250 کیلومتر میره توی پالس 135 بزنی 350 تا 400 تا میره یعنی تقریبا 150 کیلومتر به طور میانگین بیشتر این خودش کل مخارج موتور توی یک سال فقط از راه صرفه جویی در مصرف بنزین خود موتور پرداخت میکنه و این واسه کسی که در سال 30 هزارتا با موتور کار میکنه بی نظیره
من خودم رو چراغ زاپاس قرمز از امامزاده داود تا خ هنگام باش امدم رفیقم با هوندا باک پر امده و برگشت فرداش با هم رفتیم بنزین زدیم پرهاش ریخت :25r30wi:
تنها عیبی که میشه روش گذاشت اینه که کمک عقب و صندلی عقب یکمی سفته فنر بندیش توی دست اندازه میکوبه نصبت به 180 ها نه سی جی

سلامتی و زندگیتون رو ارزون نفروشید

Seyed.mahdi
04-12-1394, 09:12 بعد از ظهر
اتفاقا نظر من برعکس دوستانه این موتور بهترین وسیله واسه پیک و واسه کسی که هر روز میخواد از موتور استفاده کنه

اول دلیل امنتیت جانی هست که خیلی بیشتر از یه پول لنت و لاستیک ارزش داره همون دیسک بودن ترمز جلو کلی مزیت هست نصبت به ترمزهای ضعیف موتور چینی و ایرانی چند بار ترمز جلو پالس 135 بد جور جون منو نجات داد
دوم دلیل مصرف بنزین شما با هوندای چینی 10 لیتر بنزین میزنی نهایت برات 200 تا 250 کیلومتر میره توی پالس 135 بزنی 350 تا 400 تا میره یعنی تقریبا 150 کیلومتر به طور میانگین بیشتر این خودش کل مخارج موتور توی یک سال فقط از راه صرفه جویی در مصرف بنزین خود موتور پرداخت میکنه و این واسه کسی که در سال 30 هزارتا با موتور کار میکنه بی نظیره
من خودم رو چراغ زاپاس قرمز از امامزاده داود تا خ هنگام باش امدم رفیقم با هوندا باک پر امده و برگشت فرداش با هم رفتیم بنزین زدیم پرهاش ریخت :25r30wi:
تنها عیبی که میشه روش گذاشت اینه که کمک عقب و صندلی عقب یکمی سفته فنر بندیش توی دست اندازه میکوبه نصبت به 180 ها نه سی جی

سلامتی و زندگیتون رو ارزون نفروشید

سلام داداش

میگم کلی امیدوارمون کردید :thanks:
ولی جالبه، محله ما هم رسالت هنگامه و یک همسایه هم داریم که دایلیم 250 داره نکنه شما همون همسایه مایید:)

در کل بنظرم مصرف همین بوکسر هم کمی رو به بالاست. شایدم بنده اشتباه متوجه شدم.

باز اگر دیگر عزیزان و هر عزیزی که تجربه این موتور رو داره نظرشون رو بفرمایند و این که آیا بدرد 4-5 ساعت کار کردن میخوره یا نه که ممنون میشم.

راستی این مشخصات پست اول در مورد موتور درسته؟ یعنی وزن این موتور از بوکسر هم کمتره؟!
وزنش چقدره؟

حق یارتون.

amiroww
04-12-1394, 09:51 بعد از ظهر
من این موتور سال 90 صفر خریدم 1450 یادش بخیر ...

واقعا موتور خوبی بود ...
شتاب خوبی داشت و مصرف خیلی خوب

نسبت به قیمت اون موقع خیلی می ارزید

s.mm
06-12-1394, 01:02 قبل از ظهر

در مورد تاپ اسپید دوستان توضیح داده اند البته بنده دو ترک 117 تا رفتم

پس یعنی تاپش مثل پالس 180 هستش دیگه ؟؟؟ چون من خودم با پالس 180 نزدیک 130-128 تا رفتم رو دور 9000 که رد لاینش بود
بعد یه سوال دیگه .. کاری جز تعویض خورشیدی میشه انجام داد که تاپ این موتور بیشتر شه ؟؟؟ یکی میگفت یه مدت که بندازی تو اتوبان تخته گاز بری و نفسش باز شه تاپتم میره بالاتر حدود 10-5 تا
تقریبا یکی هست اما پالس 180 کشش بهتری داره

سلام بر عزیزان

در پناه حق

سلام عزیز

نمیدونم واقعاً.

در پناه حق

دوست عزیز! به خرج افتادن یک وسیله یعنی پر اصطحلاک بودن آن وسیله در صورتی که این موتور پر اصطحلاک نیست که به خرج بیفته
اما اگه شما زمین بخوری و یا تصادف کنی و یا در خصوص روغن و فیلتر روغن رسیدگی نکنی و مجبور بشی خرج اضافه بدی، خب اینکه بربطی به موتور نداره! شما اون رو به خرج انداختید.

در تاپیک های قبلی توضیح داده شده اگر روغن و فیلتر و روغن به موقع عوض بشه و اصولی هم از موتور استفاده بشه، راحت تا 50 هزار کیلومتر هیچ خرجی جز لوازم مصرفی نداره.

اما برای انتخاب شما، اگر حاضر هستید 350 هزار بابت باک بنزین و یا 15 هزارتومن بابت چراغ راهنما بدید( در برابر چراغ راهنمای هزار تومنی هوندا) البیته در صورت حادثه،و با این مسئله مشکلی ندارید پالس 135 گزینه بسیار خوبی هست.
من خیلی هارو دیدم که در رستوران با آپاچی 6 میلیونی کار می کنند!

Seyed.mahdi
06-12-1394, 06:20 قبل از ظهر
سلام

بسیار ممنون از دوستان عزیز.

یک شخص کاملا با تجربه میگفتند که این موتور خیلی خوبیه ولی در مقابسه با بوکسر چندان مناسب کار نیست چون زینش سفت تره و همینطور سیستم تعلیق و فنربندیش. یعنی در کار و مصرف رو به بالا ممکنه باعث خستگی راکب بشه.
آیا سایر دوستان هم تایید میکنن؟
با تشکر

والله الموفق

- - - Updated - - -

سلام

یک شخص کاملا با تجربه میگفتند که این موتور خیلی خوبیه ولی در مقابسه با بوکسر چندان مناسب کار نیست چون زینش سفت تره و همینطور سیستم تعلیق و فنربندیش. یعنی در کار و مصرف رو به بالا ممکنه باعث خستگی راکب بشه.
با تشکر

والله الموفق

s.mm
06-12-1394, 01:54 بعد از ظهر
سلام

با تشکر

والله الموفق

- - - Updated - - -

سلام

با تشکر

والله الموفق

دوست عزیز یک موقع فکر نکنی ما در پاسخ گویی بی حوصله هستیم خیر! ولی اگه تاپیک پالس 135 رو نصفه و نیمه هم می خوندید پاسخ تمام پرسش هاتون رو می گرفتید
خدارو شکر در همین 179 صفحه بسیاری از جنبه های این موتور سیکلت بررسی شده و اگر قرار باشه ما هی تکرار مکررات رو بنویسیم صفحات الکی زیاد میشن

بله همان گونه که دوستان در صفحات قبل توضیح داده اند و آقای روما هم همین چند پست بالاتر گفتند کمک های این موتور سفت هست اون هم به خاطر نیمه اسپرت بودنش هست و کمک های بوکسر بسیار نرم تر هست همچنین صندلی اون.

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

reza_rf
08-12-1394, 12:46 قبل از ظهر
اینم پسر ما چطوره؟؟؟

xwosro
10-12-1394, 01:34 قبل از ظهر
سلام به دوستان اهل فن و گل پرشین موتور! :pm1:

دو تا سوال:
1-رو شاسی 135 چه انجین و چه باک دیگه ای میشه سوار کرد؟ (افزایش حجم موتور و باک)

2-از دو شاخ عقب چه موتوری استفاده کنم که بشه عقبو تک کمک فنر کرد؟

با تشکر :4chsmu1:

peyman_1363
11-12-1394, 09:43 قبل از ظهر
سلام داداش مهدی .من این موتورو 2 ساله دارمش از من میشنوی به درد کار کردن نمیخوره بس که زینو کمکهاش خشکن در زمن موقع نشست طوریه که دستهات درد میکنه.ولی از هر جهت از هوندا و هم رده های خودش سرتره شتاب عالی قدرت نصبت به 135 سی سی بودنش واقعا عالی کم مصرفو کم دردسره.

Seyed.mahdi
11-12-1394, 05:33 بعد از ظهر
سلام داداش مهدی .من این موتورو 2 ساله دارمش از من میشنوی به درد کار کردن نمیخوره بس که زینو کمکهاش خشکن در زمن موقع نشست طوریه که دستهات درد میکنه.ولی از هر جهت از هوندا و هم رده های خودش سرتره شتاب عالی قدرت نصبت به 135 سی سی بودنش واقعا عالی کم مصرفو کم دردسره.

خدا خیرت بده داداش

میگم نمیشه یه روکش ابر دار انداخت که نرم بشه؟
آخه خیلی کم مصرفه و مناسب کار میشه ولی راحتیش رو از چند نفر شنیدم پایینه.
راهی نداره نرم بشه؟ مثلا تعویض فنر و یا نصب روکش ابر دار.

peyman_1363
11-12-1394, 07:23 بعد از ظهر
خدا خیرت بده داداش

میگم نمیشه یه روکش ابر دار انداخت که نرم بشه؟
آخه خیلی کم مصرفه و مناسب کار میشه ولی راحتیش رو از چند نفر شنیدم پایینه.
راهی نداره نرم بشه؟ مثلا تعویض فنر و یا نصب روکش ابر دار.

داداش ارزش هزینه کردن نداره.من که امتحان نکردم چون زیاد سوار نمیشم شاید کار کنه بهتر بشه.ولی میتونی واسه قسمت دستهاش ابر بذاری واسه زینشم یک روکش ابری بکشی ولی بازم فرم نشستنش آدمو خسته میکنه

roma
11-12-1394, 07:35 بعد از ظهر

هنوز صدای اگزوز این بچه پالس تو گوشم هست صداش از هر چی موتوری که داشتم و دیدم بهتر و جذاب تر بود تو تک سیلندها به هیچ وجه صدای قار قار نمیداد خیلی گوش نواز بود کاش دایلیم صداش شبیه به بچه پالس بود

میتونید از فوم سرد استفاده کنید و یه روکش چرمی بکشید روش از ابر صندلی ماشین هم میتونید استفاده کنید

erfi.747
11-12-1394, 08:07 بعد از ظهر
آقا اینکه میگن لوازم 135 خیلی کم شده و سخت گیر میاد چیه داستانش ؟؟؟ لوازمش گرونم شده مثل اینکه

Seyed.mahdi
11-12-1394, 10:12 بعد از ظهر
سلام

عزیزانی که این موتور رو داشتن یا دارند؛ این موتور تو سرعت 100-110 به بالا لرزش پیدا نمیکنه؟
رفقا لطفا مو شکافانه بفرمایید.

با تشکر

یا علی

peyman_1363
11-12-1394, 11:06 بعد از ظهر
سلام

عزیزانی که این موتور رو داشتن یا دارند؛ این موتور تو سرعت 100-110 به بالا لرزش پیدا نمیکنه؟
رفقا لطفا مو شکافانه بفرمایید.

با تشکر

یا علی
موتور من که از 100 تا بیشتر نمیره ولی از 80 به بعد هیچ لرزشی نداره خیلی نرم کار میکنه

xwosro
11-12-1394, 11:14 بعد از ظهر
رفقا کسی نبود جواب مارو بده؟ :waiting:

peyman_1363
12-12-1394, 11:24 قبل از ظهر
رفقا کسی نبود جواب مارو بده؟ :waiting:

خوب داداش من به جای این همه خرجو دردسر یک موتور کار درست بگیری بهتره چون این تغیرات فقط موتورو از استاندارد در میاره. حیف این موتور نیست این تغییراتو بهش بدی.
اگر هم اسرار به این مساله داری تو صفحات قبلو نگاه کنی در مورد این مطلب دوستان مطالب زیادی گذاشتند که در انتها به دلیل هزینه زیاد منصرف شدن.

xwosro
12-12-1394, 05:55 بعد از ظهر
خوب داداش من به جای این همه خرجو دردسر یک موتور کار درست بگیری بهتره چون این تغیرات فقط موتورو از استاندارد در میاره. حیف این موتور نیست این تغییراتو بهش بدی.
اگر هم اسرار به این مساله داری تو صفحات قبلو نگاه کنی در مورد این مطلب دوستان مطالب زیادی گذاشتند که در انتها به دلیل هزینه زیاد منصرف شدن.

واقعا موتوری به خوبی این پالس ریزه میزه ندیدیم! نمیگم موتورای خوب وجود ندارن ولی باید یهو 10 12 تومن خرج کنی که از پس توان من خارجه! :wall3:

Seyed.mahdi
12-12-1394, 06:02 بعد از ظهر
موتور من که از 100 تا بیشتر نمیره ولی از 80 به بعد هیچ لرزشی نداره خیلی نرم کار میکنه

سلام
100 تا ؟؟!!
چطور 100 تا بیشتر نمیره؟
فکر کنم 100 تا رو راحت بره و تا 130 تا هم پر میکنه.

erfi.747
12-12-1394, 07:06 بعد از ظهر
آقا اینکه میگن لوازم 135 خیلی کم شده و سخت گیر میاد چیه داستانش ؟؟؟ لوازمش گرونم شده مثل اینکه
از اساتید کسی نبود جواب مارو هم بده

peyman_1363
12-12-1394, 08:18 بعد از ظهر
واقعا موتوری به خوبی این پالس ریزه میزه ندیدیم! نمیگم موتورای خوب وجود ندارن ولی باید یهو 10 12 تومن خرج کنی که از پس توان من خارجه! :wall3:

خوب عزیز دل برادر این موتور انجینش خوبه که شما هم میخوای انجینشو عوض کنی دیگه چی از این موتور میمونه

- - - Updated - - -

سلام
100 تا ؟؟!!
چطور 100 تا بیشتر نمیره؟
فکر کنم 100 تا رو راحت بره و تا 130 تا هم پر میکنه.

داداش این موتور ما نمیدونم چشه از 100 اونورتر نمیره ولی وقتی به 100 میرسه دور موتور اول ردلاینه پس اگه خیلی زور بزنه آخرش 110 بره

Seyed.mahdi
12-12-1394, 09:16 بعد از ظهر
سلام

رفقا کسی اطلاع داره وزن دقیق این موتور چقدره؟
در سایتش زده 121 کیلو. آیا درسته؟

می خوام بدونم از بوکسر سبک تره یا سنگین تر.

roma
13-12-1394, 03:00 قبل از ظهر

لوازم مصرفیش لنت جلو با ۱۸۰یکی لنت عقب با هوندا سی جی ال سیم گاز ۱۸۰بهش میخوره شمع با هوندا ۷۰ بهش میخوره
من از سال ۹۰تا ۹۲ اینو داشتم حدود ۲۵ تا باش راه رفتم یه لاستیک عقب ۱۵ هزارتا یه لنت جلو ۱۲ هزارتا و فیلتر روغن ۱۷هزارتا با فکر کنم ۱۰تا ۱۲لنت عقب عوض کردم هر ۲هزارتا ۳هزارتا لنت عقب عوض میکردم
تازه اون موقع این موتور همه با اسم اپاچی میشناختن هی میگفتم پالس بابا میگفتن چرا چراغش گرد نیست :gigglesmile:
فکر نکنم بابت لوازم توی تهران مشگلی داشته باشه بلاخره هر چی باشه اسم پالس روش خورده
بخوای خیلی حساس باشی حتی این طرح ویو چینی ها هم کل لوازمشون نیست من خودم یه هوندا سی جی ال گرفتم فکر کنم یه ۲۰۰تا مغازه ای رفتم تا زغالی لامپ خطر عقب پیدا کردم گفتم پس چی میگن توی بقالی هم هست کوش پس یا توری فیلتر هوای پالس ۲۲۰گم شد گمرک زیرو زبر کردم پیدا نشد حتی اوراقی ها اخر خودم یدونه ساختم براش
کلا توی ایران همه چی همین جوریه نباید سخت گرفت زیاد
رفیق ما رفته بود یدونه طلق مه شکن داخل سپر ۲۰۷خرید بود ۱۳۰هزار تومن همه رو فحش میداد :gigglesmile:

peyman_1363
16-12-1394, 01:20 قبل از ظهر
امروز بعد چند چند ماه سوار نشدن دستی به سر گوش 135 کشیدم.نمیدونم این زنجیرهای هندی چه مرگشونه موتور 4000 تا بیشتر کار نکرده ولی تاب ورداشته.مهدی جان داداش امروز بعد چند وقت سوار موتور شدمو چند دوری زدم تا ببینم به درد کار کردن میخوره یا نه.داداش واسه کار موتور بدی نیست اگه ازش خوشت اومده بخرش خدایش ارزششو داره از نظر امنیتو کفیت عالیه بخر حالشو ببر.یک خوبی که این موتور داره زیاد داغ نمیکنه و این مساله مهم باعث میشه عمر موتورو روغن بیشتر بشه که واسه کار کردن عالیه.خدا پشتو پناه هر چی موتور سواره.یا علی

Seyed.mahdi
21-12-1394, 03:31 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان

بنده دوباره مزاحم شدم :)

چند سوال داشتم فقط از عزیزانِ بزرگوار درخواست دارم هر کس که تجربه داره و یا اطلاع دقیقِ دقیق داره راهنمایی بفرماید.

می خواستم ببینم ارزش داره که بوکسر با حدود 4-5 هزار تا کارکرد رو بفروشم (با 300-400 تومن ضرر) و یه پالس 135 با کارکرد بیشتر (حدود 7-8 هزار تا) بگیرم و تازه 400-500 هزار تومن هم رو پوله بوکسر بزارم.

اما مواردی که میخوام بدونم چقدر اختلاف دارند با هم. لطفا کمک بفرمایید.

× اصطحلاک ، دوام و پایداری ، مصرف سوخت، خرج و مخارج مخصوصا در بلند مدت (این موارد خیلی مهمه برای بنده)

× ترمز و امنیت، با توجه به دیسکی بودن ترمز جلوی پالس و کاسه ای بودن بوکسر، می خواستم بدونم چقدر فرق دارند با هم.

× قدرت و کشش موتور هنگام دو ترک یا حتی سه ترک زدن.

کارمم با موتور عرض کردم که نسبتاً زیاده.
منتظر کمک دوستان هستم.
یا علی مدد

Seyed.mahdi
22-12-1394, 05:15 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان

بنده دوباره مزاحم شدم :)

چند سوال داشتم فقط از عزیزانِ بزرگوار درخواست دارم هر کس که تجربه داره و یا اطلاع دقیقِ دقیق داره راهنمایی بفرماید.

می خواستم ببینم ارزش داره که بوکسر با حدود 4-5 هزار تا کارکرد رو بفروشم (با 300-400 تومن ضرر) و یه پالس 135 با کارکرد بیشتر (حدود 7-8 هزار تا) بگیرم و تازه 400-500 هزار تومن هم رو پوله بوکسر بزارم.

اما مواردی که میخوام بدونم چقدر اختلاف دارند با هم. لطفا کمک بفرمایید.

× اصطحلاک ، دوام و پایداری ، مصرف سوخت، خرج و مخارج مخصوصا در بلند مدت (این موارد خیلی مهمه برای بنده)

× ترمز و امنیت، با توجه به دیسکی بودن ترمز جلوی پالس و کاسه ای بودن بوکسر، می خواستم بدونم چقدر فرق دارند با هم.

× قدرت و کشش موتور هنگام دو ترک یا حتی سه ترک زدن.

کارمم با موتور عرض کردم که نسبتاً زیاده.
منتظر کمک دوستان هستم.
یا علی مدد

بالا!

VAHID
23-12-1394, 07:52 قبل از ظهر
بالا!

پالس 135 یه موتور کم خرج بادوام مثل اکثر محصولات باجاج هستش که مصرف سوخت پایینی داره.در مقایسه با باکسر ممکنه خرجش یه مقدار بیشتر باشه ولی زیاد نیست.کشش این موتور خوبه و با توجه به حجمش قدرتش خوبه.اما نکته ای که هست اینه که کار شما تو پیکه و موتور زیاد راه میره و نظر من اینه که همون باکسر رو برای کار نگه دارید و برای عشق و حال و... یه موتور دیگه تهیه کنید.

Seyed.mahdi
23-12-1394, 10:51 قبل از ظهر
پالس 135 یه موتور کم خرج بادوام مثل اکثر محصولات باجاج هستش که مصرف سوخت پایینی داره.در مقایسه با باکسر ممکنه خرجش یه مقدار بیشتر باشه ولی زیاد نیست.کشش این موتور خوبه و با توجه به حجمش قدرتش خوبه.اما نکته ای که هست اینه که کار شما تو پیکه و موتور زیاد راه میره و نظر من اینه که همون باکسر رو برای کار نگه دارید و برای عشق و حال و... یه موتور دیگه تهیه کنید.

سلام

ممنون از جوابتون

خدمتتون عرض کنم که بنده اهل دور دور کردنو از این کارا با موتور و غیر موتور نیستم. پول و درآمد زیادی هم ندارم که بخوام یک موتور اضافی بگیرم. فقط چون بوکسر موتور سرعتی نیست میترسم وقتی با سرعت 80 90 تا میرم به مرور زمان موتور به خرج بیوفته و اصطحلاکش بره بالا و از این موارد.
از همه لحاظ، چه ظاهری و چه مصرف سوخت و شاسی جمع و جور و کشش مناسب در سرعت بالا (بالای 90) و مخصوصا قیمت مناسبش، از پالس 135 خوشم میاد.
میخواستم بدونم می ارزه این موتور رو بگیرم و بوکسر رو رد کنم. همونطور هم که عرض کردم میخوام موتور بی دردسر برام مدت ها کار کنه و به خرج نیوفته.
میترسم وقتی با بوکسر تو بزرگراه ها 80-90 تا یا کمی بیشتر میرم به مرور زمان موتور به خرج بی افته. از این رو به پالس 135 تمایل دارم چون دیگه این موتور تا 100 تا هم فشار زیادی رو موتورش نیست. البته کم مصرف ترم هست.

درسته کار میکنم اما مثل وانت که کار نمیکنم. نهایتاً 5 ساعت در روز و به طور میانگین 60-70 کیلومتر در روز شاید برم.
احتمالاً بعد از فروردین محل کارم رو عوض کنم و به جایی که زنگ خور کمتر و ساعت کاری کمتر داره برم. اینها یعنی کارکرد کمتر موتور.
پس قرار نیست فشار خیلی زیادی به موتور وارد بشه. البته از رفت و آمد های روز مره بیشتره اما نه آنقدر که فکر کنیم پدر موتور در میاد.
پس رفقای عزیز این موارد رو هم در نظر داشته باشید و حقیر رو راهنمایی بفرمایید.

حق یارتون
یا علی

VAHID
23-12-1394, 12:09 بعد از ظهر
سلام

ممنون از جوابتون

خدمتتون عرض کنم که بنده اهل دور دور کردنو از این کارا با موتور و غیر موتور نیستم. پول و درآمد زیادی هم ندارم که بخوام یک موتور اضافی بگیرم. فقط چون بوکسر موتور سرعتی نیست میترسم وقتی با سرعت 80 90 تا میرم به مرور زمان موتور به خرج بیوفته و اصطحلاکش بره بالا و از این موارد.
از همه لحاظ، چه ظاهری و چه مصرف سوخت و شاسی جمع و جور و کشش مناسب در سرعت بالا (بالای 90) و مخصوصا قیمت مناسبش، از پالس 135 خوشم میاد.
میخواستم بدونم می ارزه این موتور رو بگیرم و بوکسر رو رد کنم. همونطور هم که عرض کردم میخوام موتور بی دردسر برام مدت ها کار کنه و به خرج نیوفته.
میترسم وقتی با بوکسر تو بزرگراه ها 80-90 تا یا کمی بیشتر میرم به مرور زمان موتور به خرج بی افته. از این رو به پالس 135 تمایل دارم چون دیگه این موتور تا 100 تا هم فشار زیادی رو موتورش نیست. البته کم مصرف ترم هست.

درسته کار میکنم اما مثل وانت که کار نمیکنم. نهایتاً 5 ساعت در روز و به طور میانگین 60-70 کیلومتر در روز شاید برم.
احتمالاً بعد از فروردین محل کارم رو عوض کنم و به جایی که زنگ خور کمتر و ساعت کاری کمتر داره برم. اینها یعنی کارکرد کمتر موتور.
پس قرار نیست فشار خیلی زیادی به موتور وارد بشه. البته از رفت و آمد های روز مره بیشتره اما نه آنقدر که فکر کنیم پدر موتور در میاد.
پس رفقای عزیز این موارد رو هم در نظر داشته باشید و حقیر رو راهنمایی بفرمایید.

حق یارتون
یا علی

خدمتتون عرض کنم که پالس 135 حداکثر سرعتی که بدون فشار میره 110 تاس.

اما موتور های باجاج از لحاظ استحکام شاسی و بدنه و جون دار بودن خوبن

با این شرایط که میفرمایید به نظر من مشکلی نیست و میتونید 135 استفاده کنید.

موفق باشید

Seyed.mahdi
23-12-1394, 02:22 بعد از ظهر
از لطفتون بسیار ممنونم.

منتظر استفاده از تجربیات سایر عزیزان و دوستان هم هستم.

یا علی

Seyed.mahdi
26-12-1394, 10:38 بعد از ظهر
از لطفتون بسیار ممنونم.

منتظر استفاده از تجربیات سایر عزیزان و دوستان هم هستم.

یا علی

سلام

رفقا کسی نیست لطفی کنه تجربیاتش رو درباره پالس 135 در مقایسه با بوکسر بگه؟

البته درسته مقایسه این دو موتور کار صحیحی نیست اما چون موتور فعلی بنده بوکسره و میخواستم تفاوت هاش رو با پالس 135 بدونم مجبورم این سوال رو بکنم.

البته تفاوت های روی کاغذ رو نسبتاً فهمیدن مثل مصرف کمتر سرعت و شتاب بیشتر ترمز دیسکی جلو و...

یکی از مهمترین ملاک هام کم خرجی و بی دردسری موتور هست.
این که مثلا بعد از دو سال کارکرده زیاد با موتور، بگم عجب موتوره خوبی بود (یا هست) که بعد از این همه مدت، خرج زیادی رو دست نگذاشت (به جز خرج های طبیعی مثل لنت و روغن و...)
میخوام بدونم در این مورد بالا چقدر این دو موتور با هم تفاوت دارند.

لطفاً عزیزانی که تجربه دارند نظرشون رو بفرماییند

از رفقای عزیز هم درخواست دارم بحث تصادف و گرونی فلاپ های 135 نسبت به بوکسر رو مطرح نکنند. چون اگر قرار بر این باشه، هیچ کس نباید سمت موتور یا ماشین با کیفیت که قیمتش رو به بالا هست، بره.
همه باید برن پراید سوار شن و با خیال راحت برونن چون ماشین های گرون، قطعاتشون هم گرونه! :gigglesmile:

تشکر از رفقای عزیز

یا علی مدد

ابوالفضل88
27-12-1394, 09:26 بعد از ظهر
سلام

رفقا کسی نیست لطفی کنه تجربیاتش رو درباره پالس 135 در مقایسه با بوکسر بگه؟ سلام دادا از نظر شتاب و سرعت بهتر از از بکسر هسش مصرفشم کمتره . ولی بکسر سگ جون تره

البته درسته مقایسه این دو موتور کار صحیحی نیست اما چون موتور فعلی بنده بوکسره و میخواستم تفاوت هاش رو با پالس 135 بدونم مجبورم این سوال رو بکنم.

البته تفاوت های روی کاغذ رو نسبتاً فهمیدن مثل مصرف کمتر سرعت و شتاب بیشتر ترمز دیسکی جلو و...

یکی از مهمترین ملاک هام کم خرجی و بی دردسری موتور هست. هردو خوبن ولی بکسر به خاطر موتور شهری یکم کم هزینه تره ولی ریختش خوب نی
این که مثلا بعد از دو سال کارکرده زیاد با موتور، بگم عجب موتوره خوبی بود (یا هست) که بعد از این همه مدت، خرج زیادی رو دست نگذاشت (به جز خرج های طبیعی مثل لنت و روغن و...)
میخوام بدونم در این مورد بالا چقدر این دو موتور با هم تفاوت دارند. همه چیز بر میگرده به موتور و آب بندی اگه خوب باهاش رفتار کنی مطمعن باش اذیتت نمیکنه به نظرم اگه خیلی گاز نمیدی ( 100 110 ) پالس 135 بگیر چون خیلی نرم و بی صدا و کم مصرفه در صورتی که سالم باشه موفق باشی

از رفقای عزیز هم درخواست دارم بحث تصادف و گرونی فلاپ های 135 نسبت به بوکسر رو مطرح نکنند. چون اگر قرار بر این باشه، هیچ کس نباید سمت موتور یا ماشین با کیفیت که قیمتش رو به بالا هست، بره.
همه باید برن پراید سوار شن و با خیال راحت برونن چون ماشین های گرون، قطعاتشون هم گرونه! :gigglesmile:

تشکر از رفقای عزیز

یا علی مدد چاکرم

peyman_1363
28-12-1394, 10:07 قبل از ظهر
سلام

رفقا کسی نیست لطفی کنه تجربیاتش رو درباره پالس 135 در مقایسه با بوکسر بگه؟

یکی از مهمترین ملاک هام کم خرجی و بی دردسری موتور هست.
میخوام بدونم در این مورد بالا چقدر این دو موتور با هم تفاوت دارند.

تشکر از رفقای عزیز

یا علی مدد
یک خوبی که موتورهای هندی داره به خاطر گاردش و طراحیش طوری ساخته شده که به این راحتی ها فلاپ نمیشکنه خود من چند بار زمین خوردم ولی هر دفعه فقط گاردو اگزوزو فرمون زمین خورد هیچی هم نشد از نظر فلاپ خیالت راحت هیچی نمیشه باهاش کشتی که نمیگیری

ansar_m
28-12-1394, 06:55 بعد از ظهر
بچه ها من امروز برای اولین بار (بعد از 50 کیلومتر) اقدام به تعویض روغن موتور کردم.
بعد از تخلیه کامل روغن سوخته و تعویض فیلتر روغن، 1 لیتر روغن توتال 20W50 داخلش ریختم. (ابتدا حدود 750 گرم ریخته بودم ولی بعد از روشن کردن موتور و پایین آمدن سطح روغن، مابقی رو هم اضافه کردم)

مشکلی که الان دارم اینه که موتور بعد از 30 ثانیه کارکردِ درجا، دورش افت می کنه و با گاز دادن هم خاموش می شه.
قبلش در حالت خاموش و با کلاچ گرفته چندین بار هندل هم زدم.
مورد عجیب دیگه؛ وقتی به دریچۀ نشانگر سطح روغن نگاه می کنم، روغن به حالت سفید رنگ و کف آلود در آمده ...

ممنون می شم دوستان راهنمایی کنند.

mogrem
28-12-1394, 08:06 بعد از ظهر
بچه ها من امروز برای اولین بار (بعد از 50 کیلومتر) اقدام به تعویض روغن موتور کردم.
بعد از تخلیه کامل روغن سوخته و تعویض فیلتر روغن، 1 لیتر روغن توتال 20W50 داخلش ریختم. (ابتدا حدود 750 گرم ریخته بودم ولی بعد از روشن کردن موتور و پایین آمدن سطح روغن، مابقی رو هم اضافه کردم)

مشکلی که الان دارم اینه که موتور بعد از 30 ثانیه کارکردِ درجا، دورش افت می کنه و با گاز دادن هم خاموش می شه. مشکل از تنظیم کاربرات هستش که بعد از 30 ثانیه پس از قطع ساسات خاموش میشه یه خورده پیچ گاز رو بیشتر کن
مورد عجیب دیگه؛ وقتی به دریچۀ نشانگر سطح روغن نگاه می کنم، روغن به حالت سفید رنگ و کف آلود در آمده ...اینم عادیه چون روغن در حال گردش هستش اینجوری میشه

ل

peyman_1363
28-12-1394, 11:13 بعد از ظهر

مشکلی که الان دارم اینه که موتور بعد از 30 ثانیه کارکردِ درجا، دورش افت می کنه و با گاز دادن هم خاموش می شه.
مورد عجیب دیگه؛ وقتی به دریچۀ نشانگر سطح روغن نگاه می کنم، روغن به حالت سفید رنگ و کف آلود در آمده ...

داداش همین مشکل کف کردنتو منم داشتم میدونی چرا چون روغنت قلابی.هر چه سریعتر عوضش کن از همین بهران بریز که این توتالها همشون قلابین و فکر میکنم فیلتر روغنتو خیلی زود عوض کردی باید اولیشو سر 800 تا عوض کنی مشکل گازتم موتور کمی کار کنه کمکم جا میفته بهتر میشه

Alireza.BMW
28-12-1394, 11:31 بعد از ظهر
روغن داخل انجین به هیچ عنوان نباید کف کرده باشه...اون روغن خراب هستش زودتر تعویض کنید

mogrem
29-12-1394, 12:12 قبل از ظهر
من همزمان هم پیشرو گلد داشتم هم 135 یه 4 لیتری روغن توتال خریدم از همون روغن رو تو هر دوتا موتور ریختم تو پالس کف میکرد ولی تو تریل ام اینطوری نبود اصلا کف نمیکرد

- - - Updated - - -

این جواب رو از اینترنت گرفتم:riz284:

اثرات بالا بودن سطح روغن :
باعث میشود دنده های جعبه دنده تولید کف و ایجاد حباب مینماید و مانند حالت پایین بودن سطح روغن ، باعث لغزش و گرمای بیش از حد میگردد.کف کردن توام با گرمای زیاد باعث میشود که روغن سریعتر اکسید شود و ایجاد لعاب کند و در نتیجه سوپاپها چسبناک می گردند.

peyman_1363
29-12-1394, 01:05 قبل از ظهر
من همزمان هم پیشرو گلد داشتم هم 135 یه 4 لیتری روغن توتال خریدم از همون روغن رو تو هر دوتا موتور ریختم تو پالس کف میکرد ولی تو تریل ام اینطوری نبود اصلا کف نمیکرد

- - - Updated - - -

این جواب رو از اینترنت گرفتم:riz284:

اثرات بالا بودن سطح روغن :
باعث میشود دنده های جعبه دنده تولید کف و ایجاد حباب مینماید و مانند حالت پایین بودن سطح روغن ، باعث لغزش و گرمای بیش از حد میگردد.کف کردن توام با گرمای زیاد باعث میشود که روغن سریعتر اکسید شود و ایجاد لعاب کند و در نتیجه سوپاپها چسبناک می گردند.
امیدوارم همینطور که شما میگید باشه ولی من تجربه روغن خراب توتالو داشتم که حدود 100 تا کارکرد هم کف میکرد هم رنگش عوض شد که تقریبا توی پستهای اولیه درباره اش نوشتم من بعد 100 تا موقعی که پیچو باز کردم روغن که نریخت بیرون آب بود با گریس اصلا تا حالا تو عمرم همچین چیزی ندیده بودم هنوزم دارمش اگه کسی ننداخته باشدش فردا عکسشو میذارم.در ضمن من یک قوطی 1 لیتری گرفته بودم و به حساب اینکه فیکس 1 لیتره نگاه نکردم ریختم ولی موقع تخلیه چون توی قوطی دلستر ریختم از قوطی ریخت بیرون که حدود 1.200 بود.

ansar_m
01-01-1395, 02:39 بعد از ظهر
داداش همین مشکل کف کردنتو منم داشتم میدونی چرا چون روغنت قلابی.هر چه سریعتر عوضش کن از همین بهران بریز که این توتالها همشون قلابین و فکر میکنم فیلتر روغنتو خیلی زود عوض کردی باید اولیشو سر 800 تا عوض کنی مشکل گازتم موتور کمی کار کنه کمکم جا میفته بهتر میشه

روغن داخل انجین به هیچ عنوان نباید کف کرده باشه...اون روغن خراب هستش زودتر تعویض کنید

من توتال ایرانی می ریزم. شنیدم توتال های اماراتی (ظرف فلزی) بیشتر تقلبی هستند.
روز بعد که رفتم سراغش مشکل کف کردن خود به خود برطرف شده بود. شاید به این خاطر بود که یک هفته موتور رو با روغن تخلیه شده خوابونده بودم. (یکی از پیچ های فیلتر روغن خیلی سفت بود و بدون آچار بکس باز نمی شد.)
تعویض زودتر از موعد فیلتر روغن چه مشکلی ایجاد می کنه؟
مشکل گاز هم به کمک mogrem ([Only registered and activated users can see links]) عزیز با کمی بستن پیچ گاز برطرف شد.

peyman_1363
01-01-1395, 06:25 بعد از ظهر
من توتال ایرانی می ریزم. شنیدم توتال های اماراتی (ظرف فلزی) بیشتر تقلبی هستند.
روز بعد که رفتم سراغش مشکل کف کردن خود به خود برطرف شده بود. شاید به این خاطر بود که یک هفته موتور رو با روغن تخلیه شده خوابونده بودم. (یکی از پیچ های فیلتر روغن خیلی سفت بود و بدون آچار بکس باز نمی شد.)
تعویض زودتر از موعد فیلتر روغن چه مشکلی ایجاد می کنه؟
مشکل گاز هم به کمک mogrem ([Only registered and activated users can see links]) عزیز با کمی بستن پیچ گاز برطرف شد.
حالا چه اصراریه توتال بریزی؟! من 2 سال بهران سوپر میریزم خیلی هم عالیه.تعویض سریع فیلتر مشکلی نداره ولی باز باید سر 800 تا تعویضش کنی فقط از این جهت گفتم که پولتو الکی خرج کردی

ansar_m
01-01-1395, 06:33 بعد از ظهر
حالا چه اسراریه توتال بریزی؟!
اصراری که نیست... منتها الان 2 تا گالن 4 لیتری رو دستم مونده! :hanghead:
فعلاً هم که خدا رو شکر مشکل کف برطرف شده. کف آلود شدنش فکر می کنم به دلیل همون خالی موندن یک هفته ای مخزن روغن و هوا گرفتنش بعد از ریختن روغن بوده ...

ansar_m
04-01-1395, 08:38 قبل از ظهر
امروز به مطلبی در خصوص کف کردن روغن موتور برخوردم که فکر می کنم به مشکل کف آلود شدن روغن موتور که برای من پیش آمد بی ارتباط نباشه ...

وجود کف در روغن چه مشکلاتی بوجود می آورد؟

بالا رفتن دمای سیستم (چون کف عایق حرارت است)
ایجاد خوردگی در قطعات سیستم
کاهش بازدهی سیستم به میزان 20%
کاهش عمر روغن

چه عواملي در كف كردن روغن موثرهستند؟

وجود آب در سیستم
گرانروي خيلي كم يا خيلي زياد روغن
وجود ذرات جامد يا گرد و غبار و دوده در روغن
سرعت بالا و حركت زياد قطعات موتور
اكسيداسيون روغن

که من تصور می کنم مورد اول (یعنی وجود آب) عامل کف آلود شدن روغن موتور بوده.

مشكلاتي كه بواسطه ورود آب به روغن بوجود مي آيد چیست؟

زنگ زدن قطعات موتور
ايجاد اسيد و تسريع تخريب روغن
ايجاد كف
تاثير نامطلوب بر روي كاركرد مواد افزودني

راه هاي ورود آب به روغن چیست؟

خرابي واشر سر سيلندر
حركت در مسافت هاي كوتاه (كمتر از 10 كيلومتر) به دليل اينكه موتور به اندازه كافي گرم نشده و احتراق ناقص صورت مي گيرد و بخار آب توليد مي شود .
حركت دادن سريع خودرو در سرما (زمستان)

احتمالاً به دلیل خالی موندن مخزن روغن به مدت طولانی و افزایش برودت هوا در این مدت، سطح داخلی مخزن بر اثر پدیدۀ میعان بخار گرفته و به مجرد افزودن روغن با اون ترکیب شده و باعث کف آلود شدنش شده.
روز بعد هم به دلیل بالاتر بودن چگالی آب نسبت به روغن در زیر اون ته نشین شده که دیگر کف مشاهده نشد.
:laie_14:

s.mm
09-01-1395, 04:25 بعد از ظهر
پالس 135!

موتوری بدون نیاز به فیلر گیری!
تبلیغات! :4chsmu1:

Seyed.mahdi
14-01-1395, 08:36 بعد از ظهر
سلام محضر رفقا

دو تا سوال داشتم.
ببخشید احتمالا جواب سوالم ذکر شده اما چون کمی تناقض داشت گفتم یک بار دیگه از عزیان بپرسم.
سوال اولم اینه که این موتور، حداکثر سرعتی که بدون فشار میره چقدره؟ یعنی راحت چقدر میره؟ این بوکسر به سرعت 60 برسه دنده آخرش (4) تقریبا پر میشه و بیشتر از این حد میره تو فشار. این پالس 135 چطوره؟

سوال دیگرم اینه که دنده یک و دنده دومش هر کدام چقدر پر میکنن؟ (بدون رسیدن به رد لاین)

با تشکر از رفقا.

یا علی

peyman_1363
14-01-1395, 10:47 بعد از ظهر
سلام محضر رفقا

دو تا سوال داشتم.
ببخشید احتمالا جواب سوالم ذکر شده اما چون کمی تناقض داشت گفتم یک بار دیگه از عزیان بپرسم.
سوال اولم اینه که این موتور، حداکثر سرعتی که بدون فشار میره چقدره؟ یعنی راحت چقدر میره؟ این بوکسر به سرعت 60 برسه دنده آخرش (4) تقریبا پر میشه و بیشتر از این حد میره تو فشار. این پالس 135 چطوره؟

سوال دیگرم اینه که دنده یک و دنده دومش هر کدام چقدر پر میکنن؟ (بدون رسیدن به رد لاین)

با تشکر از رفقا.

یا علی
ببین داداش من با این موتور به زور تا 110 تا رفتم و تا 110 تا هیچ فشاری احساس نمیکردم در ضمن این موتور وقتی به ردلاین میرسه کات آف میکنه من یک و دو رو موقعی که پر میکردم یکش40 و دو 60 تا میرفت.موتور خوبیه بخرش من بهش فشار خرو آوردم نرم تر شده آخ هم نگفته

peyman_1363
16-01-1395, 09:50 بعد از ظهر
ما منتظر ارزون شدنیم اینو کم داشتیم: افزایش تعرفه واردات قطعات موتورسیکلت و تعدادی از خودروها ([Only registered and activated users can see links] 9%84%D8%AA-%D9%88-%D8%AA%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D8%AF%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D8%AE%D9%88%D8%AF%D8%B1%D9%88%D9%87%D8%A7/) تعرفه واردات قطعات موتورسیکلت، خودروهای سواری وانت، مینی‌بوس و همین‌طور شاسی‌های کامیون، کامیونت و شاسی کشنده‌های جاده‌ای از 15 به 20 درصد افزایش داشته و تعرفه واردات بدنه این خودروها نیز تا سقف 10 درصد افزایش داشته است.
شرمنده اینجا شیرش کردم اگه جاش اینجا نبود شما به بزرگی خودتون ببخشید.

rezakhorrami
17-01-1395, 01:59 بعد از ظهر
سلام دوستان کیفیت پالس 135 مدل 94 خوب هست ؟ من میخام صفره این موتورو بخرم
کسی مشکل خاصی تا به حال با این موتور داشه؟

sajjadme
17-01-1395, 02:06 بعد از ظهر
موتور های پالس مجموعا خوب هستن دوامشون بالاست و قطعاتشون هم همه جا هست ....پالس 135 یک مقدار سواری خشکی داره ولی در کل چیز خوبیه

ansar_m
18-01-1395, 09:39 قبل از ظهر
این موتور که طراحی شرکت کاوازاکی می باشد، توسط باجاج هندوستان تولید و در جنوب شرقی آسیا با همین نام (kawasaki rouser 135LS) و در ایران با نام pulse 135LS و در سایر کشورها با نام تجاری pulsar 135LS عرضه می گردد.

غیر از خلاص شدن خودکار دنده یک (البته در صورت عدم تعویض کامل دنده) و خاموش کردن موتور در دور درجا (که با تنظیم پیچ گاز قابل اصلاح است) موتور فوق العاده ای در ردۀ خود محسوب می شود.

1. شتاب بالا و مصرف فوق العاده پایین به دلیل برخورداری از چهار سوپاپ
2. استهلاک پایین و دوام و عمر مفید بالای انجین (به گواهی سایر دوستان)
3. کیلومتر شمار و نمایشگر دیجیتال سلامت باطری
4. روشن شدن دکمه های تعبیه شده بر روی قلوگی ها در شب
5. ظاهر فوق العاده زیبا (نیمه اسپرت)
6. ...

البته لازم به ذکر است توقف تولید موتورسیکلت های کاربراتوری از ابتدای مهر 95 و به دنبال آن توقف شماره گذاری و ممنوعیت تدریجی تردد آن در نقاط مختلف کشور در دستور کار دولت تدبیر! قرار دارد.

من مدل 95 گرفتم و راضی هستم.
می تونید از نمایندگی 10663 (ایران کاواساکی) نزدیک گمرک تهیه کنید؛ مدل 95 رو 10 روز قبل عید به قیمت 4,350 گرفتم (البته با 100 تومان چانه زنی!). سایر نمایندگی ها 94 رو به این قیمت می دادند.

تلفن و نشانی نمایندگی های گروه صنعتی فارس:

s.mm
18-01-1395, 08:32 بعد از ظهر

ضمن سپاس از پاسخ ها دوستان دیگه که همه درست بودند با این نکته رو به شما دیگران عرض کنم
که برای مقایسه موتور ها با هم کافیه یک مقدار توی تاپیک های اون ها بچرخید و ببینید اون موتور چه ایراد هایی داره
حالا بنده خودم که تاپیک پالس 135 رو با موتوری مثل آپاچی (که البته اون هم موتور بسیار با کیفیتی هست) مقایسه می کنم می بینم که ایراد های آپاچی که مصرف کنندگانش گزارش دادند بسیار بیشتر از پالس 135 هست
مثلا نشانگر بنزین! من هم توی تاپیک آپاچی و هم پالس ان اس گزارش های زیادی درباره مشکلات آمپر بنزین دیدم
و هنگامی که اون رو با پالس 135 مقایسه می کنم می بینم که یکی از دقیق ترین آمپر بنزین هارو این موتور داره! که خیلی دقیقه و می تونید روش حساب باز کنید

از مزایای دیگه اش برای نمونه برقی بودن کاربراتور هست که توی موتور رده قیمتی 4300 خیلی عالیه! موتور من که توی هر شرایط دمایی و زمانی و مکانی با نیش استارت روشن میشه
داستانایی مثل ریب زدن و امثالهم رو نداره
تا هیچ مشکلی هم بابت برق و شنمع و لامپ و اینجور چیزا هم نداشتم

حالا دوست دارم دوستان دیگه که این موتور رو دارند هم، از تجربیاتشون و یا مشکلات احتمالی پالس 135 بگن

Seyed.mahdi
19-01-1395, 05:25 بعد از ظهر
با سلام خدمت عزیزانِ گل

بنده هم به جمع پالس 135 سواران پیوستم! :4chsmu1:

همین اول کاری هم بردمش تهیه غذا :)
امروز حدود 30-40 کیلومتر رفتم باهاش و این تجربه مختصر رو خدمت دوستان عرض میکنم.
ان شاءالله اگر حال داشتم بعدا که بیشتر تجربش کردم نظرات بیشتری میزارم.
در ابتدا عرض کنم که موتور قبلیم بوکسر 150 بود و موتوره دیگه ای که روندم سی جی125 بوده و تجربه خاص دیگه ای ندارم.

از همون ابتدا که این پالس 135 رو روندم احساس کردم تازه سوار موتور شدم نسبت به بوکسر! البته جَو گیر شدم :gigglesmile: ولی جداً از همه نظر برتر از بوکسر هست. راحت بگم خیلی بهتر از بوکسره.
از نظر هندلینگ و کنترل و تعادل عالیه. خیلی عالیه. ارتفاش از بوکسر کمتره.
از نظر ترمز، ترمز عقبش تعریفی نداره (البته شاید لنتاش تموم شده چون موتور حدود 3400 تا راه رفته) ولی با بوکسر نزدیک 4200 تا رفتم و ترمز عقبش از این بهتر بود. ولی ترمز جلوش بسیار عالیه. دو ترک هم اگر شدید بگیریم میخ کوبه. البته شاید ترمز عقب رو عمداً ضعیف تر کردند چون اونطور که بنده شنیدم از یکی از کسانی که به طور آکادمیک هم در ایران و هم در یکی از کشور های اروپایی (هلند) موتور سواری رو آموزش دیده بود میگفت ترمز عقب نباید گرفت و باید از ترمز جلو استفاده کرد. یا نهایتاً از جفتش. تجربه بنده هم نشون داده که ایستادن با ترمز جلو ایمن تر و مطمئن تره (البته در مواقع غیر لغزنده) مخصوصا در ترمز های ناگهانی ترمز عقب باعث قفل شدن چرخ عقب و چرخیدن عقب موتور میشه. البته ترمز جلو مخصوصا اگر دیسکی باشه در مکان های لغزنده مثل خط کشی های عابر هنگام بارندگی میتونه خیلی خطرناک باشه. چون اگر عقب لیز بخوره میشه کنترل کرد در اکثر مواقع اما اگر جلو لیز بخوره احتمال زیاد زمین میخوریم.
به طور کلی بخوام از سیستم ترمز این موتور بگم باید بگم خیلی خوب و مطمئنه به یُمن وجود ترمز دیسکی جلو.
در شتاب واقعاً خوبه. در سرعت هم از بوکسر بهتره اما با اون چیزی که در فیلم هاش دیده بودم فاصله داره!
نمیدونم دوستان چه حرکتی زدن راحت 120 تا میره!
بنده تو شهید همت زور زدم و 104-105 تا رفتم البته بازم جا داشت بیشتر بره ولی دیگه شلوغ بود ترسیدم بیشتر برم. در سرعت، تا سرعت 85-90 خوب میره اما از 90 به بالا دیگه فشارِ موتور زیاد میشه. البته بنده در سرعت 100 تا هم لرزش چندانی احساس نکردم فقط فشار نسبتاً زیادی رو موتور بود.
از نظر تعلیق و فنر بندی علارغم فرمایش بعضی دوستان که گفتن خشکه بنده نظرم اینه که خوبه. حتی در چندین دست انداز که قبلاً با بوکسر تجربشون کرده بودم:gigglesmile: و الان با پالس 135 تجربشون کردم تا 90 درصد میتونم بگم که پالس عمل کرد بهتری داشت. البته هنوز زوده بخوام نظر قطعیم رو درباره فنربندیش بدم اما در این یک روزه که میگم حتی از بوکسر نرم تره. و تعجب میکنم از نظر بعضی دوستان که گفتن خشکه. البته شاید موتورای خیلی بهتری سوار شدن که میگن این خشکه. ولی باید قیمت موتور رو هم در نظر گرفت.
زینش هم بد نیست. فعلا که فرق چندانی با بوکسر ازش ندیدم (در نرمی) اما در طراحی و شیب دار بودنش باز هم باید با نظر بعضی رفقا که گفتن شیب دار بودنش خسته کنندس و یا خوب نیست مخالفت کنم. جداً احساس راحتی بیشتری داشتم روی زین این موتور نسبت به بوکسر که انقدر میگن نرمه. البته نرم هست ولی این پالس 135 رو خیلی کوبیدن. بنده روی بوکسر بارها پیش میومد که بخاطر راحت نبودن و خوب جا نگرفتن روی زین مجبور به بلند شدن و دوباره نشستن میشدم اما روی این، این طور نبود.
به طور کلی باید عرض کنم که بحمدالله موتور بسیار خوبیه و از موتورقبلیم یعنی بوکسر واقعا سر تره از همه لحاظ.

موفق و مؤید باشید

یا علی مدد

peyman_1363
19-01-1395, 05:37 بعد از ظهر
با سلام خدمت عزیزانِ گل

بنده هم به جمع پالس 135 سواران پیوستم! :4chsmu1:

همین اول کاری هم بردمش تهیه غذا :)
امروز حدود 30-40 کیلومتر رفتم باهاش و این تجربه مختصر رو خدمت دوستان عرض میکنم.
ان شاءالله اگر حال داشتم بعدا که بیشتر تجربش کردم نظرات بیشتری میزارم.
در ابتدا عرض کنم که موتور قبلیم بوکسر 150 بود و موتوره دیگه ای که روندم سی جی125 بوده و تجربه خاص دیگه ای ندارم.

از همون ابتدا که این پالس 135 رو روندم احساس کردم تازه سوار موتور شدم نسبت به بوکسر! البته جَو گیر شدم :gigglesmile: ولی جداً از همه نظر برتر از بوکسر هست. راحت بگم خیلی بهتر از بوکسره.
از نظر هندلینگ و کنترل و تعادل عالیه. خیلی عالیه. ارتفاش از بوکسر کمتره.
از نظر ترمز، ترمز عقبش تعریفی نداره (البته شاید لنتاش تموم شده چون موتور حدود 3400 تا راه رفته) ولی با بوکسر نزدیک 4200 تا رفتم و ترمز عقبش از این بهتر بود. ولی ترمز جلوش بسیار عالیه. دو ترک هم اگر شدید بگیریم میخ کوبه. البته شاید ترمز عقب رو عمداً ضعیف تر کردند چون اونطور که بنده شنیدم از یکی از کسانی که به طور آکادمیک هم در ایران و هم در یکی از کشور های اروپایی (هلند) موتور سواری رو آموزش دیده بود میگفت ترمز عقب نباید گرفت و باید از ترمز جلو استفاده کرد. یا نهایتاً از جفتش. تجربه بنده هم نشون داده که ایستادن با ترمز جلو ایمن تر و مطمئن تره (البته در مواقع غیر لغزنده) مخصوصا در ترمز های ناگهانی ترمز عقب باعث قفل شدن چرخ عقب و چرخیدن عقب موتور میشه. البته ترمز جلو مخصوصا اگر دیسکی باشه در مکان های لغزنده مثل خط کشی های عابر هنگام بارندگی میتونه خیلی خطرناک باشه. چون اگر عقب لیز بخوره میشه کنترل کرد در اکثر مواقع اما اگر جلو لیز بخوره احتمال زیاد زمین میخوریم.
به طور کلی بخوام از سیستم ترمز این موتور بگم باید بگم خیلی خوب و مطمئنه به یُمن وجود ترمز دیسکی جلو.
در شتاب واقعاً خوبه. در سرعت هم از بوکسر بهتره اما با اون چیزی که در فیلم هاش دیده بودم فاصله داره!
نمیدونم دوستان چه حرکتی زدن راحت 120 تا میره!
بنده تو شهید همت زور زدم و 104-105 تا رفتم البته بازم جا داشت بیشتر بره ولی دیگه شلوغ بود ترسیدم بیشتر برم. در سرعت، تا سرعت 85-90 خوب میره اما از 90 به بالا دیگه فشارِ موتور زیاد میشه. البته بنده در سرعت 100 تا هم لرزش چندانی احساس نکردم فقط فشار نسبتاً زیادی رو موتور بود.
از نظر تعلیق و فنر بندی علارغم فرمایش بعضی دوستان که گفتن خشکه بنده نظرم اینه که خوبه. حتی در چندین دست انداز که قبلاً با بوکسر تجربشون کرده بودم:gigglesmile: و الان با پالس 135 تجربشون کردم تا 90 درصد میتونم بگم که پالس عمل کرد بهتری داشت. البته هنوز زوده بخوام نظر قطعیم رو درباره فنربندیش بدم اما در این یک روزه که میگم حتی از بوکسر نرم تره. و تعجب میکنم از نظر بعضی دوستان که گفتن خشکه. البته شاید موتورای خیلی بهتری سوار شدن که میگن این خشکه. ولی باید قیمت موتور رو هم در نظر گرفت.
زینش هم بد نیست. فعلا که فرق چندانی با بوکسر ازش ندیدم (در نرمی) اما در طراحی و شیب دار بودنش باز هم باید با نظر بعضی رفقا که گفتن شیب دار بودنش خسته کنندس و یا خوب نیست مخالفت کنم. جداً احساس راحتی بیشتری داشتم روی زین این موتور نسبت به بوکسر که انقدر میگن نرمه. البته نرم هست ولی این پالس 135 رو خیلی کوبیدن. بنده روی بوکسر بارها پیش میومد که بخاطر راحت نبودن و خوب جا نگرفتن روی زین مجبور به بلند شدن و دوباره نشستن میشدم اما روی این، این طور نبود.
به طور کلی باید عرض کنم که بحمدالله موتور بسیار خوبیه و از موتورقبلیم یعنی بوکسر واقعا سر تره از همه لحاظ.

موفق و مؤید باشید

یا علی مدددادا مبارکت باشه چرخش برات واسه همیشه بچرخه مدل چند و چه قیمتی خریدی؟
ترمز عقبش هم مال همه همینطوره به همون دلیلی که خودت اشاره کردی عزیز

Seyed.mahdi
19-01-1395, 06:07 بعد از ظهر
دادا مبارکت باشه چرخش برات واسه همیشه بچرخه مدل چند و چه قیمتی خریدی؟
ترمز عقبش هم مال همه همینطوره به همون دلیلی که خودت اشاره کردی عزیز

ممنون. ان شاءالله

مدل 93 هست و 3400 تا کارکرده بود که گرفتم یه قیمت 3800 تومن.

یا علی

mogrem
19-01-1395, 06:48 بعد از ظهر
لنت عقب رو عوض کن درست میشه موتور من صفر بود ترمز عقب نمیگرفت لنت رو عوض کردم درست شد راستی برعکس گفتی اول ترمز عقب بعد جلو ادم تو سرعت بالا جرعت ترمز جلو یه هو زدن رو نداره

erfi.747
19-01-1395, 11:26 بعد از ظهر
من از چندتا قطعه فروش موتور پرسیدم گفتن لوازم 135 خیلی کمه درسته ؟؟؟

Seyed.mahdi
20-01-1395, 05:58 قبل از ظهر
لنت عقب رو عوض کن درست میشه موتور من صفر بود ترمز عقب نمیگرفت لنت رو عوض کردم درست شد راستی برعکس گفتی اول ترمز عقب بعد جلو ادم تو سرعت بالا جرعت ترمز جلو یه هو زدن رو نداره

بنده از خودم نگفتم. اون بنده خدا که ویدئو های آموزشیش هم در آپارات هست میگفت ترمز جلو. بعد چرا یهو ترمز بگیریم؟ خوب آروم آروم فشار رو زیاد میکنیم تا میخ کوب نشه. در مواقعی هم که اضطراریه خیالت راحت، به امید ترمز عقب قاطی باقالیا ایم. باید جفتش رو گرفت.
در ویدئو های تصادفات موتور های سنگین در کشور های خارجی اگر دقت کنید در چندین مورد میبینید موتور سوارا موقع مواجهه با خطر ترمز جلو رو شدید گرفتن به حدی که پشت موتور بلند شد.
اما در ایران انقدر ترمز جلو رو میکوبن که همه ازش میترسن! البته اونی که کار بلد تره میفهمه باید ترمز جلو هم گرفت و عقب در برخی مواقع کفایت نمیکنه.

ـــــــــــــــــــــــــ

در مورد پالس 135، باید عرض کنم که نظر دوستان راجع به زین این موتور در مورد سفت یودنش درست بود. زینش از بوکسر سفت تره. البته بازم بنده روی این راحت تر جا میگیرم بخاطر طراحیش تا بوکسر.

در مورد لوازماش تا اونجا که شنیدم کم نیست. اما میپرسم از لوازمی ها به عرض دوستان میرسونم ان شاءالله.

دوستان دور موتور این در مواقعی که ایستادم بین 1.2 تا 1.8 هست. مواقعی که تازه می ایستم بعد از طی کردن مسافتی، دور موتور تا نزدیک 2 هزار میاد. آیا طبیعیه؟

Seyed.mahdi
20-01-1395, 10:44 بعد از ظهر
سلام بر رفقا و عزیزان

مصرف سوخت این موتور تا این جای کار که باهاش رفتم فوق العادست! فکر کنم حدود 60-70 تا از وقتی 8 لیتر بنزین زدم باهاش رفتم و هنوز روی رده ی اول (فول) هست.
در مورد کمک فنر هاش باید عرض کنم که بنده به یقین رسیدم که کمک های این حتی از بوکسر هم عملکرد نرم تری داره. اما زینش کمی سفت تره ولی کمک های نرمش باعث شده حداقل برای بنده احساس خستگی پیش نیاد.(البته مسافت طولانی باهاش نرفتم).
امشب دو ترک تو شهید همت تو کفی (البته احساس کردم شیب خیلی کمی داشت) 105-106 تا میرفتم و مقدار 10 تا دیگه هم تا رد لاین بنظرم جا داشت. اما انصافاً تو اون سرعت و دو ترک چقدر نرم و کم صدا کار میکرد انجین (ماشاءالله چش نخوره ان شاءالله:4chsmu1:)
انجین جداً کم صدا و نرم کار میکنه.

در سربالایی کشش جالبی نداره. البته دو ترک بودیم و خوب این هم 135 هست نه 180. در سربالایی حدود 15 درجه یا شایدم کمی بیشتر، 60-70 تا تقریبا میرفت. البته هنوز دقیق نیست این ارقام چون هنوز خوب تست نکردم.

موفق باشید
یا علی

Seyed.mahdi
27-01-1395, 10:20 قبل از ظهر
سلام بر عزیزان

مصرف سوخت موتور رو حالا که دو سه تا باک باهاش رفتم احساس میکنم از حد عادیش بالاتره.
رفقا کسی میدونه دلیلش چیه؟
محاسبه کردم حدودا صدی 2.3 میسوزونه:wall3: برچسبش زده صدی 1.9
هشت لیتر بنزین زدم حدودا 340-350 تا رفت. یعنی حدودا صدی 2.3
اگر رفقا میدونن چطور دست میشه بفرمایند.

شتاب موتور تا 70 تا خیلی خوبه. اما بعد از 70 تا کمی افت میکنه. تقریباً تا 85 تا خوب میره اما بیشتر از اون فشارش میره رو به بالا. رو سرعت 100-105 تا هم لرزش نداره اما فشار موتور بالاست. تو کفی یا شیب ملایم رو سرعت بالای 100 دور موتور میره رو 9.
زینش کمی سفته و در مسافت طولانی کمی خسته کنندس.
به طور کلی با توجه به قیمتش خیلی موتور خوبیه.

farshid54
27-01-1395, 10:56 قبل از ظهر
سلام بر عزیزان

مصرف سوخت موتور رو حالا که دو سه تا باک باهاش رفتم احساس میکنم از حد عادیش بالاتره.

شتاب موتور تا 70 تا خیلی خوبه. اما بعد از 70 تا کمی افت میکنه. تقریباً تا 85 تا خوب میره اما بیشتر از اون فشارش میره رو به بالا. رو سرعت 100-105 تا هم لرزش نداره اما فشار موتور بالاست. تو کفی یا شیب ملایم رو سرعت بالای 100 دور موتور میره رو 9.
زینش کمی سفته و در مسافت طولانی کمی خسته کنندس.
به طور کلی با توجه به قیمتش خیلی موتور خوبیه.

سلام مصرف بنزین شما شاید بخاطر اینه که اکثرا با دنده سنگین مثل 2 با سرعتی که باید تو دنده 3 باشه در حرکتید بخاطر همون دورموتور بالا میره و مصرف بیشتر میشه

Sent from my Sony Z3 using Tapatalk 2

peyman_1363
27-01-1395, 11:11 قبل از ظهر
سلام بر عزیزان

داداش مال من که با یک باک 8 لیتری 250 تا 300 تا میره من چی بگم؟!:2i8d4ao:
دلیلش فکر میکنم به مسیری که میری باشه مثلا صدی 2 توی جاده و صدی 3.5 توی شهره
مال من که توی شهر اینطوریه هنوز باهاش جاده نرفتم

Seyed.mahdi
28-01-1395, 11:33 قبل از ظهر
سلام

بنده فکر کنم بخاطر اینه که باهاش کار میکنم. بالاخره یه باکس هر چند سبک روشه و غذا توش میزارم و اینبرو اونبر میرم.

sajjadme
28-01-1395, 11:41 قبل از ظهر
مبارکت باشه سید مهدی ...

roma
28-01-1395, 01:05 بعد از ظهر
سلام

بنده فکر کنم بخاطر اینه که باهاش کار میکنم. بالاخره یه باکس هر چند سبک روشه و غذا توش میزارم و اینبرو اونبر میرم.
تاجایی که من میدونم مصرف این موتور طبق شرایط ایدعال 65 کیلومتر به ازای هر لیتر است
یعنی شیب صفر دنده 5 سرعت 70 کیلومتر راکب با وزن 65 کیلو
هر چقدر این میزان تغییر کنه مصرف بیشتر میشه ولی بازم عالیه در بدترین شرایط هم باز زیر 3 لیتر میسوزنه

s.mm
28-01-1395, 07:33 بعد از ظهر
سلام

هوندا ایرانی صفر کیلومتر در بهترین حالت بالای صدی 3 میسوزونه
تریل روان و مانند اون خود کارخونه اعلام کرده صدی 4 میسوزونه که بیشتر هم میشه
آپاچی و پالس 180 اگر تنظیم باشن صدی 3 میسوزونند
ویو و طرح ویو رادیسون (بهترین طرح ویو که همانند ویو هست) صدی 2 میسوزونند

من همین چند روز پیش حدود 13 لیتر بنزین زدم (تا خرخره) و تا الان 370 کیلومتر باهاش رفتم و تنها یک خط از نشانگر بنزین کم شده
1/4 مسیرم شهری و 3/4 اون بزرگراه بوده
بنده تجربه 470 کیلومتر با 10 لیتر رو دارم

موتور و کاربراتور شما اگر تنظیم باشه موتور دز دنده 4 یا 5 هم با گاز بدون معکوس و نیم کلاچ) شتاب میگیره(تو کفی)

بارها گفته شده که سرعت معقول این موتور برای مسافت های طولانی نهایتا 85 کیلومتر هست اما مانعی برای بالا بردن سرعت در مدت زمان های کوتاه مثلا برای سبقت گرفتن یا رسیدن به دوربرگردان وجود نداره

سرعت 85 کیلومتر روی دور موتور 7 هزار کاملا برای این موتور قابل تحمله(به خصوص این روزها که هوا خنک هست) ولی خب هر چه قدر این نسبت کمتر باشه بهتره یعنی سرعت کمتر و دور موتور کمتر که عمر وسیله رو زیاد می کنه

کلا این رو بگم که موتور وسیله ای هست که شرایطش با دما و هوا تغییر می کنه شما باید به دمای هوا و فصل و شیب و یک ترک و دو ترک برای انتخاب سرعت و دور موتور و تعویض روغن توجه کنی

در ضمن در خشک بودن کمک های این موتور همه اتفاق نظر دارند و البته دلیلش هم نیمه اسپورت بودن موتور هست،

- - - Updated - - -

سلام

من همین چند روز پیش حدود 13 لیتر بنزین زدم (تا خرخره) و تا الان 370 کیلومتر باهاش رفتم و تنها یک خط از نشانگر بنزین کم شده

موتور و کاربراتور شما اگر تنظیم باشه موتور دز دنده 4 یا 5 هم با گاز بدون معکوس و نیم کلاچ) شتاب میگیره(تو کفی)

بارها گفته شده که سرعت معقول این موتور برای مسافت های طولانی نهایتا 85 کیلومتر هست اما مانعی برای بالا بردن سرعت در مدت زمان های کوتاه مثلا برای سبقت گرفتن یا رسیدن به دوربرگردان وجود نداره

سرعت 85 کیلومتر روی دور موتور 7 هزار کاملا برای این موتور قابل تحمله(به خصوص این روزها که هوا خنک هست) ولی خب هر چه قدر این نسبت کمتر باشه بهتره یعنی سرعت کمتر و دور موتور کمتر که عمر وسیله رو زیاد می کنه

کلا این رو بگم که موتور وسیله ای هست که شرایطش با دما و هوا تغییر می کنه شما باید به دمای هوا و فصل و شیب و یک ترک و دو ترک برای انتخاب سرعت و دور موتور و تعویض روغن توجه کنی

در ضمن در خشک بودن کمک های این موتور همه اتفاق نظر دارند و البته دلیلش هم نیمه اسپورت بودن موتور هست،

s.mm
28-01-1395, 08:27 بعد از ظهر
سلام

ansar_m
30-01-1395, 07:24 قبل از ظهر

امروز که برچسب انرژی روی باک رو نگاه کردم متوجه شدم برای من مصرف رو 2.2 زده (ردۀ F)
این یعنی موتورای مدل 95 مصرفشون از موتور سید که 93 هست بیشتره؟

سایر دوستان که موتورشون قدیمی تر هست هم روی برچسب انرژیشون 1.9 ثبت شده؟!

MANHUNT
30-01-1395, 09:03 قبل از ظهر
امروز که برچسب انرژی روی باک رو نگاه کردم متوجه شدم برای من مصرف رو 2.2 زده (ردۀ F)
این یعنی موتورای مدل 95 مصرفشون از موتور سید که 93 هست بیشتره؟

سایر دوستان که موتورشون قدیمی تر هست هم روی برچسب انرژیشون 1.9 ثبت شده؟!
بله تمام مدل هاي قديم مصرفش ١،٩ زده شده اما اينكه تو مدل جديد زده شده ٢،٢ بنظرم منظور داره چون بيشتر كسايي كه پالس ١٣٥ داشتن ميكفتن موتورشون بالاي ٢ ميسوزونه

Seyed.mahdi
30-01-1395, 09:08 قبل از ظهر
سلام علیکم

آقا سجاد تشکر

ابتدا عرض کنم بنده از مصرف سوخت این موتور کاملا راضیم منتها احساس کردم از برچسب سوختی که روی باکش زده بیشتر میسوزونه از این رو به رفقا گفتم.

در مورد شتاب، در سرعت 80-90 تا هم شتاب گیری خوبی داره. یعنی اگر بخوایم سبقتی بگیریم درسرعت مثلا 90 تا، تخته گاز (اگر کفی یا شیب دار باشه) به خوبی به سرعت بالای 100 میرسه. البته در سربالایی هم خوب میره. یکی دو روز پیش تو سربالایی نسبتاً تند اتوبان شهید مدرس 80 تا میومدم و فکر کردم دنده پنج پر شده و بعد از مدتی گفتم شانسی یه دنده دیگه بدم شاید 4 باشم. زدم زیر دنده رفت پنج کلی خوش حال شدم:gigglesmile: و 95-96 تا رفتم تو سربالایی.
اینو چند بار دقت کردم که در سرعت 95-96 البته در کفی دور موتور میرسه به 8.
یه نفر ازم پرسید این پالس 135 سی سیه؟! بنده هم گفتم بعله. گفت راه هم میره؟! این جا بود که شیطونه میگفت یه چیزی بارش کنم! بعضیا هیچی از این موتور نمیدونن الکی میگن بدرد نمیخوره.
انصافا این موتور قدرت خیلی خوبی داره با وجود حجم پایینش.

در مورد فنر بندی باید اعتراف کنم که عزیزان درست میگن:i'm sorry:
البته هنوز معتقدم که سیستم تعلیق این موتور اگر از بوکسر که موتور خیلی نرمیه بهتر نباشه بدتر نیست. بوکسر کمک هاش چون خیلی نرمه در بعضی دست انداز ها بازی فنر بیش از حد میشه و باعث کوبیدن میشه اما چون فنر های این پالس سفت تره این کوبیدن ها خیلی کمتر پیش میاد.

در پناه خدا
یا علی مدد

- - - Updated - - -

سلام علیکم

آقا سجاد تشکر

ابتدا عرض کنم بنده از مصرف سوخت این موتور کاملا راضیم منتها احساس کردم از برچسب سوختی که روی باکش زده بیشتر میسوزونه از این رو به رفقا گفتم.

در مورد شتاب، در سرعت 80-90 تا هم شتاب گیری خوبی داره. یعنی اگر بخوایم سبقتی بگیریم درسرعت مثلا 90 تا، تخته گاز (اگر کفی یا شیب دار باشه) به خوبی به سرعت بالای 100 میرسه. البته در سربالایی هم خوب میره. یکی دو روز پیش تو سربالایی نسبتاً تند اتوبان شهید مدرس 80 تا میومدم و فکر کردم دنده پنج پر شده و بعد از مدتی گفتم شانسی یه دنده دیگه بدم شاید 4 باشم. زدم زیر دنده رفت پنج کلی خوش حال شدم:gigglesmile: و 95-96 تا رفتم تو سربالایی.
اینو چند بار دقت کردم که در سرعت 95-96 البته در کفی دور موتور میرسه به 8.
یه نفر ازم پرسید این پالس 135 سی سیه؟! بنده هم گفتم بعله. گفت راه هم میره؟! این جا بود که شیطونه میگفت یه چیزی بارش کنم! بعضیا هیچی از این موتور نمیدونن الکی میگن بدرد نمیخوره.
انصافا این موتور قدرت خیلی خوبی داره با وجود حجم پایینش.

در مورد فنر بندی باید اعتراف کنم که عزیزان درست میگن:i'm sorry:
البته هنوز معتقدم که سیستم تعلیق این موتور اگر از بوکسر که موتور خیلی نرمیه بهتر نباشه بدتر نیست. بوکسر کمک هاش چون خیلی نرمه در بعضی دست انداز ها بازی فنر بیش از حد میشه و باعث کوبیدن میشه اما چون فنر های این پالس سفت تره این کوبیدن ها خیلی کمتر پیش میاد.

در پناه خدا
یا علی مدد

amirhosein021
30-01-1395, 09:14 بعد از ظهر
135صفر چنده الان؟ رققا دمتون گرم فقط یخورده سری تر جواب بدین برا کسی میخام

فرستاده شده از HUAWEI Y511-U30ِ من با Tapatalk

mogrem
30-01-1395, 09:41 بعد از ظهر
4500 هستش بدون بیمه پولت نقد باشه کمتر میشه گرفت

s.mm
31-01-1395, 09:20 بعد از ظهر
همونطور که قبلا گفتم بنده حدود 13 لیتر یعنی تا خرخره به این موتور بنزین زدم!
تا امشب با همون باک، 600 کیلومتر طی کردم! که از 524 ک رفته روی زاپاس
و فکر کنم یه 10-20 ک دیگه جا داشته باشه!

ریز نتایج + نحوه تنظیم کاربرات رو هم مفصل خواهم نوشت

[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

rezakhorrami
31-01-1395, 10:44 بعد از ظهر
سلام اقایون میشه تمامی ضعف این موتورو
بگید

ansar_m
01-02-1395, 05:54 قبل از ظهر
135صفر چنده الان؟ رققا دمتون گرم فقط یخورده سری تر جواب بدین برا کسی میخام

فرستاده شده از HUAWEI Y511-U30ِ من با Tapatalk

می تونید از نمایندگی 10663 (ایران کاواساکی) نزدیک گمرک تهیه کنید؛ مدل 95 رو 10 روز قبل عید به قیمت 4,350 گرفتم (البته با 100 تومان چانه زنی!). سایر نمایندگی ها 94 رو به این قیمت می دادند.

تلفن و نشانی نمایندگی های گروه صنعتی فارس:

بگید

غیر از خلاص شدن خودکار دنده یک (البته در صورت عدم تعویض کامل دنده) و خاموش کردن موتور در دور درجا (که با تنظیم پیچ گاز قابل اصلاح است) موتور فوق العاده ای در ردۀ خود محسوب می شود.
البته لازم به ذکر است توقف تولید موتورسیکلت های کاربراتوری از ابتدای مهر 95 و به دنبال آن توقف شماره گذاری و ممنوعیت تدریجی تردد آن در نقاط مختلف کشور در دستور کار دولت تدبیر! قرار دارد.

1. شتاب بالا و مصرف فوق العاده پایین به دلیل برخورداری از چهار سوپاپ
2. عدم مشکل استارت در سرما به دلیل برخورداری از ساسات برقی
3. استهلاک پایین و دوام و عمر مفید بالای انجین (به گواهی سایر دوستان)
4. کیلومتر شمار و نمایشگر دیجیتال سلامت باطری
5. روشن شدن دکمه های تعبیه شده بر روی قلوگی ها در شب
6. ظاهر فوق العاده زیبا (نیمه اسپرت)
7. ...

Seyed.mahdi
01-02-1395, 04:55 بعد از ظهر
بگید

سلام داداش.

این موتور سیستم تعلیق و زینش خشکه. بنده که در مسافت بیش از 10-15 کیلومتر (به صورت یکسره) باهاش رفتم زیرم درد گرفت! البته فکر کنم بیشتر برای زینش هست که سفته. بعضی مواقع خستم میکنه از بس سفت و خسته کنندس. البته تا حالا روش احساس کمر درد و کوفتگی های دیگه نکردم که بخواطر استاندارد بودنشه ولی مثلا روی بوکسر با وجود نرم تر بودنش بعضی مواقع احساس کمر درد میکردم.
نقطه ضعف دوم این موتور ترمز عقبش هست که ترس ندارم بگم که افتضاحه. البته ترمز جلو امنیت مناسب برای موتور رو فراهم کرده. ولی در بعضی مواقع مثل مانور در ترافیک که آدم میخواد با ترمز عقب تعادلش رو حفظ کنه نمیتونه چون واقعا ضعیفه ترمز عقبش.
در بقیه موارد با توجه به قیمتش خیلی خوبه. بلکه فراتر از قیمتش هم هست که دوستان اشاره کردن.

یا علی مدد

ansar_m
02-02-1395, 04:04 قبل از ظهر
سلام داداش.

این موتور سیستم تعلیق و زینش خشکه. بنده که در مسافت بیش از 10-15 کیلومتر (به صورت یکسره) باهاش رفتم زیرم درد گرفت! البته فکر کنم بیشتر برای زینش هست که سفته. بعضی مواقع خستم میکنه از بس سفت و خسته کنندس. البته تا حالا روش احساس کمر درد و کوفتگی های دیگه نکردم که بخواطر استاندارد بودنشه ولی مثلا روی بوکسر با وجود نرم تر بودنش بعضی مواقع احساس کمر درد میکردم.
نقطه ضعف دوم این موتور ترمز عقبش هست که ترس ندارم بگم که افتضاحه. البته ترمز جلو امنیت مناسب برای موتور رو فراهم کرده. ولی در بعضی مواقع مثل مانور در ترافیک که آدم میخواد با ترمز عقب تعادلش رو حفظ کنه نمیتونه چون واقعا ضعیفه ترمز عقبش.
در بقیه موارد با توجه به قیمتش خیلی خوبه. بلکه فراتر از قیمتش هم هست که دوستان اشاره کردن.

یا علی مدد
سید جان یادمه در عنفوان جوانی یکی از دوستان که وزن زیادی هم داشت همیشه موقع دوچرخه سواری این مشکل شما رو پیدا می کرد. حتی زین ژله ای هم براش کارساز نبود!
تا اینکه بعد از کلی تحقیق بهش روغن الاغ! رو معرفی کردند و مشکلش برای همیشه برطرف شد... اگر عطاری معتبری سراغ دارید پیشنهاد می کنم حتماً این گزینه رو هم امتحان کنید.
شکر خدا برای من که در رده پشه وزن! (55~60) هستم تابحال این مشکل پیش نیامده :14:

عدم استفاده از ترمز عقب دیسکی در این موتور دلیل علمی داره و باعث می شه در مسیرهای لغزنده تعادل بیشتری ایجاد کنه. تا جایی که من شنیدم ترمز عقب دیسکی مخصوص موتورهای سنگین و سرعت های بالای 150 کیلومتر هست.

Seyed.mahdi
02-02-1395, 09:08 بعد از ظهر
سید جان یادمه در عنفوان جوانی یکی از دوستان که وزن زیادی هم داشت همیشه موقع دوچرخه سواری این مشکل شما رو پیدا می کرد. حتی زین ژله ای هم براش کارساز نبود!
تا اینکه بعد از کلی تحقیق بهش روغن الاغ! رو معرفی کردند و مشکلش برای همیشه برطرف شد... اگر عطاری معتبری سراغ دارید پیشنهاد می کنم حتماً این گزینه رو هم امتحان کنید.
شکر خدا برای من که در رده پشه وزن! (55~60) هستم تابحال این مشکل پیش نیامده :14:

عدم استفاده از ترمز عقب دیسکی در این موتور دلیل علمی داره و باعث می شه در مسیرهای لغزنده تعادل بیشتری ایجاد کنه. تا جایی که من شنیدم ترمز عقب دیسکی مخصوص موتورهای سنگین و سرعت های بالای 150 کیلومتر هست.

سلام داداش جون

خدمتتون عرض کنم که بنده کارکردم با موتور نسبتاً زیاده و شاید دلیل این امر (خسته شدن) همین باشه.

در مورد ترمز هم خدمتت عرض کنم که بحث ترمز دیسکی نیست، بلکه همین ترمز های لنتیش مورد بحث هست. ترمز های عقبش از بوکسر و حتی از سی جی 125 هم ضعیف تره.
همچنین بنده هم عرض کردم که ترمز های جلو امنیت موتور رو فراهم کرده و حداقل برای بنده که جای نگرانی نیست وقتی سرعت میرم خیالم از بابت ترمزش راحته. فقط همونطور که گفتم در بعضی مواقع کمی مشکل ساز میشه ضعف ترمز عقب.

ـــــــــــــــــــــــــ ــــــــ

سوال سوال از رفقا

توربو شارژ الکتریکی مخصوص موتور سیکلت TBE03 روش نصب شده تا 17500 rpm دور گیری داره و کشش و قدرتشو افزایش فوق العاده ای داده و شتاب 0 تا 100 به 9 ثانیه رسونده طبق گفته ی کاتالوگ بین 9 تا11 اسب بخار قدرت انجینو افزایش میده

این متنیه که ذیل یک ویدئو یک نفر در اینترنت گذاشته بود. عزیزان کسی چیزی درباره این توربو میدونه برای ما هم بفرماد.
سوالم اینه که اولاً قیمت اینا چنده؟
دوماً در شتاب و سرعت نهایی چقدر تأثیر داره؟
سوماً مصرف سوخت رو چقدر بالاتر میبره؟
چهارماً اینکه آیا عمر موتور رو کم میکنه؟ یا باعث بروز مشکلی میشه؟

خواهشا عزیزان اگر میدونن دریغ نکنند که خیلی مشتاق این توربو هستیم:22:

roma
03-02-1395, 01:31 قبل از ظهر
واسه لنت مارک نوبل واسه هوندا سی جی ال بگیریند بندازید خیلی خوبه البته قبلش داخل کاسه چرخ یک دست سمباد نرم بکشید متاسفانه شرکت لنت عقب موتور مارک متفرقه میندازه همون موتور صفری میگیری باید عوض کنی تا کاسه چرخ خراب نکرده
در مورد توربو شارژ الکتریکی کوچکترین اثری نداره چون قدرتی نداره ۱۷هزار دو در دقیقه اندازه باد سشوار در مقابل دور ۱۵۰ هزار تایی توربو شارژ با قدرت ۲۰۰ psi رقمی حساب نمیشه دقت کنید فشار باد لاستیک موتور ۳۲ psi هست پس یدونه سشوار برقی توربو محسوب نمیشه و به هیچ عنوان کارایی توربو رو نداره فقط میشه ازش به عنوان خنک کننده سیلندر استفاده کرد که بازم لزومی نداره این کار

ansar_m
03-02-1395, 01:22 بعد از ظهر
واسه لنت مارک نوبل واسه هوندا سی جی ال بگیریند بندازید خیلی خوبه البته قبلش داخل کاسه چرخ یک دست سمباد نرم بکشید متاسفانه شرکت لنت عقب موتور مارک متفرقه میندازه همون موتور صفری میگیری باید عوض کنی تا کاسه چرخ خراب نکرده

روما جان چندتا درخواست:

1. امکانش هست نحوه تعویض لنت رو هم (با تصویر باشه که چه بهتر) بفرمایید. تا جایی که تو سایت گشتم فقط برای ترمز دیسکی آموزشش موجود هست.
2. لنتی که فرمودید رو از کدوم مغازه بگیریم با انصاف تر هست. (یا قیمتش رو بفرمایید کلاه سرمون نره)

با سپاس

roma
04-02-1395, 01:33 قبل از ظهر
روما جان چندتا درخواست:

1. امکانش هست نحوه تعویض لنت رو هم (با تصویر باشه که چه بهتر) بفرمایید. تا جایی که تو سایت گشتم فقط برای ترمز دیسکی آموزشش موجود هست.
2. لنتی که فرمودید رو از کدوم مغازه بگیریم با انصاف تر هست. (یا قیمتش رو بفرمایید کلاه سرمون نره)

با سپاس

قیمتش که 15 هزار تومنه گمرک
من الان پالس ۱۳۵ ندارم که با عکس بزارم
عوض کردنش خیلی راحتر از اونی که فکر میکنی ولی دوتا نکته داره
اولی باید بتونی فنر لنت درست جا بزنی تا خوب بیوفته جا تا صدا نده
دومی باید بتونی زنجیر موتور دوباره خوب تنظیم کنی
باقیش دیگه پیچ باز کردن بستن هست
پیشنهاد میکنم ببری پیش تعمیر کار برات بندازه خوب روش زوم کنی قلقش دستت میاد من خودم اولیش نمایندگی دادم عوض کرد باقیشو دیگه خودم عوض کردم با همون جعبه ابزار خود موتور راحت میشه این کار کرد نیاز به هیچ ابزار دیگه ای هم نداری

Seyed.mahdi
04-02-1395, 11:23 بعد از ظهر
سلام

به طور کلی روش استانداردی هست که بشه بدون آسیب به موتور، قدرتش رو زیاد کرد؟
بیشتر منظورم اسب بخار هست نه تغییر سایز خورشیدی و این کارا.

ansar_m
05-02-1395, 04:21 قبل از ظهر
سلام داداش خسته نباشی ؛ ظاهرا شما موتور پولسار 135 دارین ، منم میخواستم یکی بگیرم ، میخواستم شما که اینو دارین آیا راضی هستین ؟ مشکل خاصی داره؟ می ارزه؟ ممنون میشم کمکم کنید

سلام فرهاد خان؛
بله، البته از سال 82 به این طرف با نام پالس تو ایران مونتاژ می شه...

من اول می خواستم رادیسون کویر (طرح ویو) بگیرم که بعد از تحقیق زیاد متوجه شدم ویو در کل موتور ضعیفی هست و بعد از چند سال به خرج میفته.
پالس 135 بر خلاف اون موتور بسیار بادوامی هست. طراحیش مال کاوازاکی ژاپنه (البته در هند و توسط کمپانی باجاج تولید می شه) و به دلیل استفاده از تکنولوژی های مدرن مثل 4 سوپاپه بودن (135 اولین موتور 4 سوپاپ جهان هست) و ساسات برقی و کیلومترشمار دیجیتال قابل رقابت با موتور های رده بالاتر خودش مثل پالس 180 هست. (180 دو سوپاپ هست)
در کل 135 چهار سوپاپ، مصرفی معادل 125 و شتابی معادل 150 سی سی داره...

پالس 135 با توجه به بودجه و نیازم بهترین گزینه بود و الحمدلله از خریدم هم بسیار راضی هستم.

farhad.far
05-02-1395, 01:53 بعد از ظهر
سلام دوستان خسته نباشین ، اونایی که پالس 135 دارن میشه تو حالت ایست از صدای اگزوز فیلم بگیرن یا صداشو ظبط کنن؟ به شرطی که اگزوز اورجینال باشه و توش دستکاری نکرده باشین ، ممنون میشم

Sadegh.galaxy
05-02-1395, 02:58 بعد از ظهر
سلام فرهاد خان؛
بله، البته از سال 82 به این طرف با نام پالس تو ایران مونتاژ می شه...

من اول می خواستم رادیسون کویر (طرح ویو) بگیرم که بعد از تحقیق زیاد متوجه شدم ویو در کل موتور ضعیفی هست و بعد از چند سال به خرج میفته.
پالس 135 بر خلاف اون موتور بسیار بادوامی هست. طراحیش مال کاوازاکی ژاپنه (البته در هند و توسط کمپانی باجاج تولید می شه) و به دلیل استفاده از تکنولوژی های مدرن مثل 4 سوپاپه بودن (135 اولین موتور 4 سوپاپ جهان هست) و ساسات برقی و کیلومترشمار دیجیتال قابل رقابت با موتور های رده بالاتر خودش مثل پالس 180 هست. (180 دو سوپاپ هست)
در کل 135 چهار سوپاپ، مصرفی معادل 125 و شتابی معادل 150 سی سی داره...

پالس 135 با توجه به بودجه و نیازم بهترین گزینه بود و الحمدلله از خریدم هم بسیار راضی هستم.

اولین موتور۴سوپاپ جهان؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟یعنی بااین حرفت زدی کل اعتبار شرکتای ژاپنی واروپایی رو نابود کردی!!!!!یاماها بنده خدا چی بگه که رو آر وان ۵سوپاپ واسه هرسیلندر داره؟!؟!؟!؟!؟!!؟!درسته این موتور خوبیه تو رده خودش ،ولی بزرگنمایی هم حدی داره!

ansar_m
05-02-1395, 03:29 بعد از ظهر
راستش میخواستم صدای اگزوز بدون تغییرات رو بشنوم یعنی صدای اورجینال ، میخواستم بدونم تو نور پایین دوتا چراخ تو دو گوشه ی چراغ جلو روشن میشه؟

این صدای اگزوز:

بله تو نوربالا و پایین فرقی نمی کنه؛ کلید چراغ 3 وضعیت داره:

1. همه چراغ ها خاموش
2. روشن شدن چراغ کیلومترشمار، چراغ عقب، چراغ گوشه های جلو
3. روشن شدن چراغ کیلومترشمار، چراغ عقب، چراغ گوشه های جلو، چراغ جلو

البته روی قلوه سمت چپ، علاوه بر کلید نوربالا و پایین، کلید چراغ پلیسی (چراغ هشدار) هم وجود داره

- - - Updated - - -

اولین موتور۴سوپاپ جهان؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟!؟یعنی بااین حرفت زدی کل اعتبار شرکتای ژاپنی واروپایی رو نابود کردی!!!!!یاماها بنده خدا چی بگه که رو آر وان ۵سوپاپ واسه هرسیلندر داره؟!؟!؟!؟!؟!!؟!درسته این موتور خوبیه تو رده خودش ،ولی بزرگنمایی هم حدی داره!
آقا مگه شما که می گید اصفهان نصفه جهانه ما حرفی می زنیم؟

Pulsar 135 is World's first 4 Valve DTS-i bike:
:121fs725372:

farhad.far
05-02-1395, 04:42 بعد از ظهر
این صدای اگزوز:

بله تو نوربالا و پایین فرقی نمی کنه؛ کلید چراغ 3 وضعیت داره:

1. همه چراغ ها خاموش
2. روشن شدن چراغ کیلومترشمار، چراغ عقب، چراغ گوشه های جلو
3. روشن شدن چراغ کیلومترشمار، چراغ عقب، چراغ گوشه های جلو، چراغ جلو

البته روی قلوه سمت چپ، علاوه بر کلید نوربالا و پایین، کلید چراغ پلیسی (چراغ هشدار) هم وجود داره

- - - Updated - - -

آقا مگه شما که می گید اصفهان نصفه جهانه ما حرفی می زنیم؟

Pulsar 135 is World's first 4 Valve DTS-i bike:
:121fs725372:
دمت گرم داداش ansar_m
کلا پالس رو درنوردیدی خخخ

Seyed.mahdi
05-02-1395, 06:04 بعد از ظهر
سلام

پالس 135، یا به قول بعضی رفقا پالس کوچولو عجب موتور خوبیه :)
شتابش خیلی عالیه به نسبت حجمش.
میکَّنه! به قول رفقا!
موتور بسیار نرم و روان کار میکنه حتی وقتی تخته گاز دنده هارو پر کنید.

حیف ترمز های عقبش ضعیفه حیف!
وقتی زمین لغزندس خیلی خطری میشه چون ترمز عقبش برا نگه داشتن موتور اصلا مطمئن نیست و ترمز جلو هم اگر شدید بگیرید و یا روی خطوط سفید باشید و بگیرید ...:icon_pf _52_:
یک با همین طور در هوای بارونی روی خط سفید های وسط خیابون ترمز جلو زدم خوردم زمین. البته بحمدالله چیزی نشد.

موفق باشید
یا علی مدد

ansar_m
06-02-1395, 06:38 قبل از ظهر
سلام پالس 135، یا به قول بعضی رفقا پالس کوچولو عجب موتور خوبیه :) شتابش خیلی عالیه به نسبت حجمش. میکَّنه! به قول رفقا! موتور بسیار نرم و روان کار میکنه حتی وقتی تخته گاز دنده هارو پر کنید. حیف ترمز های عقبش ضعیفه حیف! وقتی زمین لغزندس خیلی خطری میشه چون ترمز عقبش برا نگه داشتن موتور اصلا مطمئن نیست و ترمز جلو هم اگر شدید بگیرید و یا روی خطوط سفید باشید و بگیرید ...:icon_pf _52_: یک با همین طور در هوای بارونی روی خط سفید های وسط خیابون ترمز جلو زدم خوردم زمین. البته بحمدالله چیزی نشد. موفق باشید یا علی مدد

سلام؛ شما لنت عقب رو با اون مدلی که roma جان تو پست #1861 ([Only registered and activated users can see links]) گفتن تعویض کردید؟ هنوزم با ترمز عقبتون مشکل دارید؟

Seyed.mahdi
06-02-1395, 09:20 قبل از ظهر
سلام؛ شما لنت عقب رو با اون مدلی که roma جان تو پست #1861 ([Only registered and activated users can see links]) گفتن تعویض کردید؟ هنوزم با ترمز عقبتون مشکل دارید؟

لنتمو رو 4 هزار تا عوض کردم الان هنوز به 5 هزار نرسیده. یهخورده دیگه کارکرد بعد عوض میکنم ان شاءالله.
ansar_m
09-02-1395, 02:03 بعد از ظهر
سلام؛ کسی می دونه برای پالس 135 چنین خورجینی بخوام از کجا می تونم گیر بیارم؟

ansar_m
11-02-1395, 06:52 بعد از ظهر
قیمتش 2700 روپیه (چیزی در حدود 150,000 تومان) هست.

Seyed.mahdi
12-02-1395, 08:32 بعد از ظهر
سلام علیکم
تو گمرک بگردین شاید پیدا بشه.
بالاخره مرکز لوازم موتور اونجاست

sJaguar
13-02-1395, 09:49 قبل از ظهر
یه راهنمایی میخواستم
برای یکی از دوستان قصد خرید این موتور رو دارم
آیا خرید خوبی هست بنظرتون یا انتخاب بهتری تو این رنج هست؟
بنده خدا خیلی علاقه ای 180 نداره چون خیلی سنگینه و آپاچی هم به همین شکل.
در مورد لیز خوردن در هنگام ترمز که در نظرات استفاده کنندگان اپاچی زیاد دیدم آیا این موتور سیکلت هم این ایراد رو داره؟
از نظر لوازم کمبود داره توی شهرستان گیر میاد یا مشکل پیدا میشه؟

اینم بگم که بنده خدا اهل سرعت و شتاب و اینطور مسائل نیست واسه استفاده روزمره و گاهی اوقات هم با همسرش بیرون بره.

با تشکر

میثم ش
13-02-1395, 12:32 بعد از ظهر
من یک سالی داشتم.
و نظرم اینه که موتور ضعیفی هست. شانس ما این طور شد که موتور ضمن اینکه بنده بهش به موقع رسیدگی میکردم پس از حدود ۷ ۸ هزارتا به روغن ریزی افتاد.
موتوری که بورس نیست رو تهیه میکنید در حالی که توانایی ویژه ای نداره. فروشش هم مشکل تره.
بعدش ۲۲۰ گرفتم که بسیار بسیار راضیم. و نظرم اینه که ای کاش از همون اول این کارو میکردم.

- - - Updated - - -

اما در خصوص وزن؛ جای نگرانی نداره. چون تفاوت ۱۳۵ و مثلا ۲۲۰ از نطر وزنی کمتر از ده کیلو است.

s.mm
13-02-1395, 05:29 بعد از ظهر
من یک سالی داشتم.
و نظرم اینه که موتور ضعیفی هست. شانس ما این طور شد که موتور ضمن اینکه بنده بهش به موقع رسیدگی میکردم پس از حدود ۷ ۸ هزارتا به روغن ریزی افتاد.
موتوری که بورس نیست رو تهیه میکنید در حالی که توانایی ویژه ای نداره. فروشش هم مشکل تره.
بعدش ۲۲۰ گرفتم که بسیار بسیار راضیم. و نظرم اینه که ای کاش از همون اول این کارو میکردم.

- - - Updated - - -

اما در خصوص وزن؛ جای نگرانی نداره. چون تفاوت ۱۳۵ و مثلا ۲۲۰ از نطر وزنی کمتر از ده کیلو است.

قبول دارم که روغن زدن کنار سیلندر (سمت چپ) فکر کنم در بیشتر پالس های 135 وجود داره مثل لرزش و وزوز کنسول جلوی پالس 220
ولی روغن زدنش در حد روغن ریزی نیست! در حد خیس شدن هست البته اگه در موتوری زیاد باشه این عیب بزرگی محسوب مبشه

نمیشه که همه موتور ها در حجم بالای 200 سی سی تولید بشن!

Seyed.mahdi
13-02-1395, 06:18 بعد از ظهر
یه راهنمایی میخواستم
برای یکی از دوستان قصد خرید این موتور رو دارم
آیا خرید خوبی هست بنظرتون یا انتخاب بهتری تو این رنج هست؟
بنده خدا خیلی علاقه ای 180 نداره چون خیلی سنگینه و آپاچی هم به همین شکل.
در مورد لیز خوردن در هنگام ترمز که در نظرات استفاده کنندگان اپاچی زیاد دیدم آیا این موتور سیکلت هم این ایراد رو داره؟
از نظر لوازم کمبود داره توی شهرستان گیر میاد یا مشکل پیدا میشه؟

اینم بگم که بنده خدا اهل سرعت و شتاب و اینطور مسائل نیست واسه استفاده روزمره و گاهی اوقات هم با همسرش بیرون بره.

با تشکر

سلام علیکم

در ابتدا عرض کنم که بنده هم در اوایل از موتور های سنگین وزن تر مثل 180 و بالاتر از اون میترسیدم و فکر میکردم کنترلش سخت تره. اما واقعیت اینه که ما موتور رو نمیبریم بلکه موتور مارو میبره. پس جای نگرانی بابت وزن نیست. بلکه باید گفت هر چه وزن موتور بیشتر میشه هندلینگش بهتر میشه و کنترلش راحت تر.

انتخاب مناسب مستقیما به بودجه هم برمیگرده.
پالس 135 موتور خوبیه ولی یک سری ضعف هم داره مثلا کمی خشکه. ترمز عقبش خیلی ضعیفه. در مواقعی که زمین خشکه و لغزنده نیست این موتور اصلا لیز نمیخوره چون ترمز عقب که نداره و ترمز جلو هم لیز نمیده موتور رو. ولی در مکان های لغزنده خطری میشه.
شتاب و کشش خوبی داره نسبت به حجمش. انصافا خوب میره. تا 110-115 تا تو کفی باهاش رفتم. بیشترم فکر کنم میرفت. البته این رو در نظر داشته باشید که چه در قدرت و چه در سرعت به مدل های بالاتر از خودش نمیرسه مثل 180.

خلاصه بنظرم اگر 180 یو جی فور یا آپاچی 180 یا 160 و یا پالس 220 که خیلی مَرده بگیرن بهتره.
ولی به طور کلی تو رنج 4 میلیون تا 7 میلیون، چه پالس و چه آپاچی موتور های خوبی اند و بیشتر بستگی به نوع کارکرد و سلیقه شما داره.

موفق باشید
یا علی مدد

Seyed.mahdi
02-03-1395, 10:47 قبل از ظهر
سلام محضر دوستان

عیدتون مبارک باشه.

دیشب با این پالس 135 تو تونل رسالت سه ترک میرفتیم. بجز بنده، دو نفری که ترکم بودند وزنشون بالای 75 بود. مثل هلو 90 تا پر کرد. (کفی بود) و بیشتر هم میرفت که کمی شلوغ بود و خطری.
عجب قدرت جالبی داره. بعضی میگن بوکسر موتور قدریته. بنده سه ترک با بوکسر میرفتم به زور اگه 60 تا میرفت. دیگه خیلی زور میزدیم 70 تا یا کمی بیشتر. با این واقعا مثل هلو 90 تا رفتم و فکر کنم 10-15 تا دیگه هم راحت جا داشت.
عجب قدرت عجیبی داره این موتور با وجود حجم پایینش.
گفتیم اطلاع رسانی کنیم! :4chsmu1:

یا علی مدد

shahriar
04-03-1395, 05:51 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان عزیز
یه پالس 135 همش بلبرینگ سرسیلند میشکونه ایرادش میدونید چیه باید چیکار کنم
توضیح بدید از پسش بر میام

shahriar
06-03-1395, 11:56 قبل از ظهر
کسی از دوستان نظری نداره؟

Seyed.mahdi
19-03-1395, 10:14 بعد از ظهر
سلام

میگم این فیلتر روغن و فیلتر هوا چند هزار تا باید عوض بشه؟

roma
20-03-1395, 01:34 قبل از ظهر
سلام

میگم این فیلتر روغن و فیلتر هوا چند هزار تا باید عوض بشه؟

فیلتر هوا هر هزارتا با آب و مایع ظرف شویی بشویید
فیلتر روغن هر پنج هزارتا بهتره عوض کنید

s.mm
22-03-1395, 07:06 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان عزیز
یه پالس 135 همش بلبرینگ سرسیلند میشکونه ایرادش میدونید چیه باید چیکار کنم
توضیح بدید از پسش بر میام

منظورت از بلبرینگ سرسلندر بلبرینگ میل سوپاپه؟
آخه چیزی نیست که بشکنه!
به نظر من اول باید پمپ روغن چک بشه که آیا روغن می رسونه یا نه
شاید میل سوپاپ کج شده باشه و موجب به قول شما شکستن بلبرینگ بشه که می تونه به دلیل معکوس کشیدن و روغن نرسیدن به دلیل خراب بودن پمپ روغن (یا هر دلیل دیگه ای) باشه

AmirAnsari
01-04-1395, 11:17 بعد از ظهر
سلام

اقا من از این 190 صفحه تقریبا 50 صفحشو خوندم :98:

کامل میتونم براتون موتور و باز کنم اینقدر صحبت کردین در موردش

فقط یه راهنمایی کنید
من موتور اولمه و تاحالا اصلا موتور سوارنشدم
تصمیم ام گرفتم همین 135 رو بگیرم
اما دسته دو یا نو ؟
حدود 1 ت تفاوت قیمت هستش تا 10000 کیلومتر
نظر شما چیست ؟

MANHUNT
02-04-1395, 01:19 بعد از ظهر
سلام

اقا من از این 190 صفحه تقریبا 50 صفحشو خوندم :98:

کامل میتونم براتون موتور و باز کنم اینقدر صحبت کردین در موردش

فقط یه راهنمایی کنید
من موتور اولمه و تاحالا اصلا موتور سوارنشدم
تصمیم ام گرفتم همین 135 رو بگیرم
اما دسته دو یا نو ؟
حدود 1 ت تفاوت قیمت هستش تا 10000 کیلومتر
نظر شما چیست ؟
يه دست دومي كه سالم باشه و بيمه داشته باشه و افت قيمت خودشو كرده باشه بگير كه خدايي نكرده زمين هم خوردي دلت نسوزه و ضرر كمتري كني يعني دونبال پالس ١٣٥ تا ٣ ميليون تومن باش

amir71
03-04-1395, 08:09 قبل از ظهر
سلام دوستان ببخشید اگه اینجا جاش نیست
یه موتور پالس 135 کارکرده در حد صفر هست که میخواستم بخرم ولی سندش سفیده و صاحبش هنوز بنام نزده واسه گرفتن خلافی به صاحبش گفته بدون کارت موتور نمیشه خلافی گرفت حالا به نظرتون چیکار کنم؟ از خریدش منصرف بشم بهتره بنظرتون؟

Alireza.BMW
03-04-1395, 08:18 قبل از ظهر
سلام دوستان ببخشید اگه اینجا جاش نیست
یه موتور پالس 135 کارکرده در حد صفر هست که میخواستم بخرم ولی سندش سفیده و صاحبش هنوز بنام نزده واسه گرفتن خلافی به صاحبش گفته بدون کارت موتور نمیشه خلافی گرفت حالا به نظرتون چیکار کنم؟ از خریدش منصرف بشم بهتره بنظرتون؟
.
شما یه مقدار پول رو نگه میداری و موتور رو میخری بنام که شد میری عدم خلافی میگیری اگه صفر بود بقیه پولش میدی اگه نبود ازش کم میکنی... من باشم 300نگه میدارم ببین موتور اینجوری میده بهت یا نه اگه نداد نخر

amir71
03-04-1395, 08:55 قبل از ظهر
.
شما یه مقدار پول رو نگه میداری و موتور رو میخری بنام که شد میری عدم خلافی میگیری اگه صفر بود بقیه پولش میدی اگه نبود ازش کم میکنی... من باشم 300نگه میدارم ببین موتور اینجوری میده بهت یا نه اگه نداد نخر

دمت گرم داداش خدا خیرت بده باهاش صحبت میکنم ببینم چی میشه ممنون

shahriar
03-04-1395, 09:23 قبل از ظهر
منظورت از بلبرینگ سرسلندر بلبرینگ میل سوپاپه؟
آخه چیزی نیست که بشکنه!
به نظر من اول باید پمپ روغن چک بشه که آیا روغن می رسونه یا نه
شاید میل سوپاپ کج شده باشه و موجب به قول شما شکستن بلبرینگ بشه که می تونه به دلیل معکوس کشیدن و روغن نرسیدن به دلیل خراب بودن پمپ روغن (یا هر دلیل دیگه ای) باشه
مگه اینا زنجیر تایم نیستن موتورایی که دنده تایمن میله سوپاپ دارند دیگه درسته؟؟؟

s.mm
03-04-1395, 06:10 بعد از ظهر
مگه اینا زنجیر تایم نیستن موتورایی که دنده تایمن میله سوپاپ دارند دیگه درسته؟؟؟

بله زنجیر تایمی هستند
منظورم از میل سوپاپ شفتی بود که انگشتی ها روش سوار می شن

- - - Updated - - -

کسانی که در مورد خرید این موتور سوال دارند باید بگم که می تونن در حدش رو با حداقل 600 هزارتومن افت قیمت بخرند
در حد یعنی مدل سال یا یک سال گذشته با کارکرد نهایتا 4000 کیلومتر

پالس 135 موتوریه که اگه روغنش رو به موقع عوض کنید تا 50 هزار تا هم بدون خرج کار می کنه!

16 هزار کیلومتر سوار این موتور شدم فقط لوازم و مواد مصرفی خرج این موتور کردم
تو گرما و سرما و یخ بندون هم با نیش استارت روشن میشه
یک بار هم نیاز به تعمیر کار حتی برای فیلر گیری نیاز نداشت چون این موتور اصلا فیلر گیری هم نمی خواد!
بعد از 16 هزار تا دیروز خفه کرد (بالاخره یه عیبی کرد!)

که اونم به خاطر کثیف شدن کاربراتوره
بازش کردم تمیزش کنم
براتون عکس می ذارم

Seyed.mahdi
04-04-1395, 03:56 قبل از ظهر
سلام

آره انصافا خیلی جون داره.

امشب حدود ساعت 3 شب از نواب تا رسالت تقریبا تخته گاز اومدم.
میتونم بگم حداکثر سرعتش 110 تاس (حداقل برای بنده) در کفی. کمی سرازیری بشه تا 115 هم میره و کمی سرازیری بیشتر بشه از 120 هم بالا میزنه ولی میره در حد انفجار. 120 تا فکر میکنید موتور داره منفجر میشه:biggrin:
به طور کلی خوب میره انصافاً نسبت به حجمش.

s.mm
18-04-1395, 01:06 قبل از ظهر
چند روز پیش بود که موتور توی دور کم یعنی در حد 2000 عادی کار می کرد ولی با کمی چرخوندن دسته گاز خفه می کرد و خاموش می شد
این اولین بار بود که این موتور به این مشکل می خورد
یعنی کلا به جز خراب شدن باطری اولین بار بود بعد که از 16000 کیلومتر مشکل خاصی پیدا می کرد
من زیاد نگرانش نبودم چون حدسم روی کاربراتور بود و درست هم بود (هر چند فیلتر هوا و شمع ها هم تمیزکاری نیاز داشتند)

این شد که خودم دست به کار شدم تا درستش کنم
ابزا مورد نیاز: آچار T از شمار کوچیک تا بزرگ
بکس،رینگی یا تخت نمره 8
باز کردن کاربرات:
برای رسیدن به کاربرات باید اول تیکه دوم زین رو باز کرد (با کشیدن ضامن)
2- باز کردن تیکه دوم زین که یک پیچ داره
3- باز کردن باک که اون هم یک پیچ داره
نکته: پس از باز کردن تک پیچ، باید باک رو به صورت کشویی دربیارید-
در حالی که فرمان صاف هست از دو طرف باک بگیرید، جلوشو بدید به سمت بالا بعد بکشید به سمت پشت موتور راحت درمیاد
به باک سیم وصله با یک شلنگ، سیم برای حسگر شناور درون باک و شلنگ هواکش اون هست
شلنگ که راحت از جاش در میاد و آویزون میمونه، اما سیم حسگر سوکت داره و باید جدا بشه.
4- پیچ های لوله رابط کاربرات رو شل کنید
5- پیچ های جعبه هواکش رو باز کنید(البته در نمیاد فقط برای اینکه راحت جابجا بشه)
6- یه آچار T بین شاسی و کاربرات اهرم کنید و به سمت عقب هولش بدید تا دربیاد

وقتی کاربرات از رابط ها جدا شد هنوز به 3 تا شلنگ و 2 تا سیم وصله اون ها رو با دقت جدا کنید

حالا کاربرات در دست شماست

پیش از هر کاری ظاهر بیرونی و بدنه کاربرات رو با بنزین و مسواک تمیز کنید مواظب باشید بنزین به قطعات برقی نرسه
بالای کاربرات یک درپوش مشکی می بینید که 2 تا پیچ داره
برای بررسی چتری درپوش رو باز کنید
چتری با پیستون و سوزن کلا یک قطعه هستند
بررسی کنید ببینید چتری پارگی یا سوراخ نداشته باشه(که برای من مشکلی نداشت)

حالا کاسه کف کاربرات رو باز کنید و خواهید دید که چقدر کثیفه! (توی تصویر مشخصه)
اگر بنده از فیلتر سر راه شیر بنزین استفاده می کردم این قدر کثیف نمی شد.
کاسه کف رو با بنزین و مسواک تمیز کنید
بقیه کاراش هم دیگه ساده است، تمام داخل کاربرات رو با بنزین و مسواک تمیز کنید
مواظب باشید شناور آسیب نبینه، می تونید برای محافظت بیشتر بازش کنید
از این ها مهمتر سوراخ سمبه ها و ورود خروجی هاست
برای تمیز کردن اون ها نیاز هست که از فشار باد استفاده بشه
می تونید برید هر جا که باد دارند(مثل موتور سازی، تعویض روغنی، کارواش ها) و از باد اون ها استفاده کنید
باید یه قوطی نوشابه کوچیک داشته باشید که درش سوراخ ریز باشه بعد بنزین رو با فشار به درون سوراخ سمبه ها و ورودی ها بریزید
بعدش باد رو به درون سوراخ سمبه ها بدمید تا کاملا تمیز بشن
حواستون باشه همه جا رو باد و بنزین بگیرید

نکته بسیار مهم:
برای باز و بسته کردن پیچ های موتور از پیچ گوشتی یا سر پیچ گوشتی مناسب استفاده کنید تا پیچ ها هرز نشن (تعمیر کارای بی انصاف که رعایت نمی کنن حد اقل خودمون رعایت کنیم)
پیچ گوشتی های موجود تو بازار مالی نیستند
به نظر من از این سر پیچ گوشتی ها یه دست داشته باشید خوبه:
[Only registered and activated users can see links] A%D9%8A-%D8%A8%D9%88%D8%B4-%DA%A9%D8%AF-59100154

راستی این سروری که تصاویر و رو فرستادم قابل اطمینان هست؟ چند وقت تصاویر رو نگه می داره؟

roma
20-04-1395, 02:39 قبل از ظهر
میتونید برای تمیز کردن کاربرات از اسپری انژکتور شور استفاده کنید خیلی بهتر و راحت تر هست قیمتشم 5هزار تومن هست به درد شستشوی زنجیر هم میخوره و روغن های و کثیفی خیلی راحت از بین میبره بی دردسر و ارزون

s.mm
17-05-1395, 08:59 بعد از ظهر
میتونید برای تمیز کردن کاربرات از اسپری انژکتور شور استفاده کنید خیلی بهتر و راحت تر هست قیمتشم 5هزار تومن هست به درد شستشوی زنجیر هم میخوره و روغن های و کثیفی خیلی راحت از بین میبره بی دردسر و ارزون

اون گل کف کاسه رو اسپری انژکتور کجا می خواد ببره؟
مشکلش با اسپری حل نمیشه

ansar_m
18-05-1395, 04:10 قبل از ظهر
اون گل کف کاسه رو اسپری انژکتور کجا می خواد ببره؟
مشکلش با اسپری حل نمیشه
آموزش صافی بنزین چی شد s.mm ([Only registered and activated users can see links]) جان؟

ehsan23
18-05-1395, 08:36 بعد از ظهر
سلام مدل 91 کارکردشو نمیدونم بیمه هم نداره ولی تازه تعمیر اساسی شده و الان بدون ایراد کار میکنه ظاهری هم در حد قابل قبولیه چند میرزه بخرم؟ خودش میگه 1900

s.mm
18-05-1395, 10:38 بعد از ظهر
آموزش صافی بنزین چی شد s.mm ([Only registered and activated users can see links]) جان؟

داداش صافی بنزین هیچی نداره! ولی چون قوا دادم چشم عکس می ذارم
سرم خیلی شلوغه

سلام مدل 91 کارکردشو نمیدونم بیمه هم نداره ولی تازه تعمیر اساسی شده و الان بدون ایراد کار میکنه ظاهری هم در حد قابل قبولیه چند میرزه بخرم؟ خودش میگه 1900

قیمتش با این شرایط همینه ولی اگه تعمیر اساسی شده پس یعنی صاحبش باهاش بد تا کرده و اینکه احتمالا کارکردش بالای 30 هزار هست
تعمیر اساسیش چی بوده؟

s.mm
18-05-1395, 11:30 بعد از ظهر

سرم خیلی شلوغه

قیمتش با این شرایط همینه ولی اگه تعمیر اساسی شده پس یعنی صاحبش باهاش بد تا کرده و اینکه احتمالا کارکردش بالای 30 هزار هست
تعمیر اساسیش چی بوده؟

- - - Updated - - -

سرم خیلی شلوغه

تعمیر اساسیش چی بوده؟

ehsan23
19-05-1395, 05:36 بعد از ظهر
حقیقتا نمیدونم باید برم از نزدیک ببینمش فردا میرم احتمالا

مهندس معماری
19-05-1395, 09:49 بعد از ظهر
سلام دوستان وقتتون بخیر
منم همین موتور باجاج 135 دارم که یه هفته بیشتر میشه کارکرده مدل 90 خریدم همه چیز اوکی بود وقتی روغن موتور تعویض کردم به مشکل برخوردم از زنجیر صدا میاد نمیدونم چشه مجبور شدم فیلم بزارم که ببینید و بشنوید و مشکلش چیه به هر کسی نشون میدم میگند مشکلی نداره یکی میگه سر دنده یکی میگه گیربکس یکی یه چیزی میگه اصن معلوم نیست چی به چیه اینم لینک فیلم ممنون میشم اگه جوابمو بدید امروز تازه زنجیرو تمیز کردم صدا کمتر و بهتر شد ولی اچار بوکس نداشتم همه جاشو تمیز کنم ولی میخوام تمیز کنم مشکل اصلی همون زنجیر است که سفت و شل میشه نمیدونم فیلتر روغن یکی قسمت خروجیه یکی هم سمت راست بغل میشه آیا؟؟ یکی هم من نمیتونم حد روغن رو ببینم چون شیشه اش سیاه شده انگار رنگ گرفته چیکار کنم؟ که سه تا پیچ داره اون از چیه ممنون میشم
لینک فیلم

([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links]

s.mm
19-05-1395, 11:43 بعد از ظهر
سلام دوستان وقتتون بخیر
منم همین موتور باجاج 135 دارم که یه هفته بیشتر میشه کارکرده مدل 90 خریدم همه چیز اوکی بود وقتی روغن موتور تعویض کردم به مشکل برخوردم از زنجیر صدا میاد نمیدونم چشه مجبور شدم فیلم بزارم که ببینید و بشنوید و مشکلش چیه به هر کسی نشون میدم میگند مشکلی نداره یکی میگه سر دنده یکی میگه گیربکس یکی یه چیزی میگه اصن معلوم نیست چی به چیه اینم لینک فیلم ممنون میشم اگه جوابمو بدید امروز تازه زنجیرو تمیز کردم صدا کمتر و بهتر شد ولی اچار بوکس نداشتم همه جاشو تمیز کنم ولی میخوام تمیز کنم مشکل اصلی همون زنجیر است که سفت و شل میشه نمیدونم فیلتر روغن یکی قسمت خروجیه یکی هم سمت راست بغل میشه آیا؟؟ یکی هم من نمیتونم حد روغن رو ببینم چون شیشه اش سیاه شده انگار رنگ گرفته چیکار کنم؟ که سه تا پیچ داره اون از چیه ممنون میشم
لینک فیلم

([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links]

یا زنجیر تاب داره یا خورشیدی ها
که موجب دنده رو دنده افتادن میشه اینجوری صدا میده

همون قسمتی که زردش کردی درپوش فیلتر روغنه

- - - Updated - - -

سلام دوستان وقتتون بخیر
لینک فیلم

- - - Updated - - -

تمیز کاری مسیر بنزین
از باک تا کاربرات
اون فیلتر ریز که میبینید فیلتری هست که ابتدای لوله ورود بنزین کاربرات هست
اتفاقی کشفش کردم!
اون دیگری هم فیلتر روی شیر بنزیر هست
اون قسمت سیاه رنگ جرم و گل روی فیلتر شیر بنزین هست

مهندس معماری
20-05-1395, 08:53 قبل از ظهر

خیلی خیلی ممنون واقعا لطف کردید

ehsan23
20-05-1395, 05:27 بعد از ظهر
من امروز یکی دیگه خریدم بعد دوسال
مدل 90 با 10 ماه 8 ماه بیمه 1950
موتوره نسبت به هرچ موتوری ک تو این چند روز دیدم بهتره هم ظاهرش و هم باطنش فقط وقتی موتور در حال حرکته مخصوصا تو بعضی دنده ها مثه 3 و 5 یه صدایی میده مثه اینکه یه ساچمه رو بندازی تو لیوان استیل بچرخونیش این از چیه؟
و نظر دوستان در مورد این چیه؟
[Only registered and activated users can see links](%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%D A%A9-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C)/8fIq-_FZa/

- - - Updated - - -

من امروز یکی دیگه خریدم بعد دوسال
مدل 90 با 10 ماه 8 ماه بیمه 1950
موتوره نسبت به هرچ موتوری ک تو این چند روز دیدم بهتره هم ظاهرش و هم باطنش فقط وقتی موتور در حال حرکته مخصوصا تو بعضی دنده ها مثه 3 و 5 یه صدایی میده مثه اینکه یه ساچمه رو بندازی تو لیوان استیل بچرخونیش این از چیه؟
و نظر دوستان در مورد این چیه؟
[Only registered and activated users can see links](%D8%AC%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%B2%DB%8C%D9%86-%D8%A7%D9%84%DA%A9%D8%AA%D8%B1%D9%88%D9%86%DB%8C%D A%A9-%D8%A8%D8%A7%D8%AA%D8%B1%DB%8C)/8fIq-_FZa/

وبمستر
21-05-1395, 06:07 قبل از ظهر
سلام
دوستانی که این موتور رو دارن ازش راضی هستند؟
لطفا راهنمایی کنید درمورد پالس 135 میخوام بگیرم اگه واقعا تجربه دارید ممنون میشم بگید

s.mm
21-05-1395, 01:21 بعد از ظهر
سلام
دوستانی که این موتور رو دارن ازش راضی هستند؟
لطفا راهنمایی کنید درمورد پالس 135 میخوام بگیرم اگه واقعا تجربه دارید ممنون میشم بگید

یه زحمت بکش چند صفحه قبل رو بخون نوشته همه چیز رو

شیر بنزین و فیلتر های روی اون
تمام فیلتر های این موتور و موتور های دیگه از پلاستیک هستند که به نظر من فیلتری که سر راه شیر بنزین گذاشته میشه و کاغذی هست خیلی خوب کار می کنه

Afshin007
11-07-1395, 09:27 قبل از ظهر
به خاطر جلو گیری از لیز خوردن موتور لاستیک عقبشو عاج دار انداختم لاستیکم از گمرک گرفتم
95 تومن لاستیک شد که ایرانیه
15 تومن تیوپش شد ////

mojib69
17-07-1395, 11:37 قبل از ظهر
سلام دوستان.
من مجبورم برای رفت امدم تا چند ماه دیگه یه متور درست درمون تهیه کنم. با تحقیقاتی که کردم با این بودجه ای که دارم میتونم یه صفر این موتور رو بردارم. استفاده من رفت امد حدود 40 کیلومتر روزانه هست. چیزی که منو به شک انداخته اینه که با توجه به این که دیگه تولید متور های کاربراتی متوقف شده ارزش داره برای این متور پول بدم یا صبر کنم تا متور های انژکتوری بیان؟ البته اینم بگم که برای استفاده میخوام و کسی هم نیستم که زیاد خرید و فروش کنم.

Seyed.mahdi
03-08-1395, 10:39 بعد از ظهر
سلام داداش

توقف کاربراتی؟؟!!
انتظار برای ورود انژکتوری؟؟!!

فکر نکنم از این خبرا باشه داداش.
چه موتوری میخواد بیاد با انژکتور؟!
البته دقیق نمیدونم.
اما در مورد این موتور خدمتتون عرض کنم در حد خودش خیلی خوبه. ترو فرزه.
شتاب خوبی داره. در ترافیک راحت تر از پالس 180دی چون سبکه (البته نسبت به هوندا خیلی سنگین تره)
ترمز جلوی خیلی خوبی داره. البته لاستیک هاش لیز خوره باید بیشتر مراقب باشی.
تو نرمی البته چندان نرم نیست ولی باز بدم نیست.

یا علی مدد

erfi.747
17-10-1395, 11:19 بعد از ظهر
دوستان ما امروز رفتیم با بدبختی یه پالس 135 مدل 95 خشک پیدا کردیم رنگ مشکی برامون 4450 آب خورد الآن دوتا مشکل داره اول اینکه دور موتور زیر 4 نمیاد یارو گفت مال ساساته نیم ساعت کار کنه حله ولی الآن هندل زدم بازم رو 4 هستش یعنی اول که سرده دور رو 1.5 هستش بعدش میره 4 پایینم نمیاد بعد باتریش خرابه استارت نمیخوره موتور گفت یکم که بری شارژ میکنه باتری رو ولی شارژم نکرده اصلا احیانا نباید سالم تحویل بدن ؟ بعد الآن 50 تا کار کرده دور موتور رو از 4.5 بالاتر نبردم دنده 5 ام هرزگاهی رفتم یعنی مجبور بودم چون مسیر اتوبان بود روغنم هرکاری کردم نذاشت عوض کنم یه بهران سوپر پیشتاز 1 لیتری گرفتم اما گفت بذار رو 100 تا عوض کن
حالا اگه نکته ای چیزی هست که بفرمایید سراپا گوشم ممنون

8446215713
17-10-1395, 11:32 بعد از ظهر
دوستان ما امروز رفتیم با بدبختی یه پالس 135 مدل 95 خشک پیدا کردیم رنگ مشکی برامون 4450 آب خورد الآن دوتا مشکل داره اول اینکه دور موتور زیر 4 نمیاد یارو گفت مال ساساته نیم ساعت کار کنه حله ولی الآن هندل زدم بازم رو 4 هستش یعنی اول که سرده دور رو 1.5 هستش بعدش میره 4 پایینم نمیاد بعد باتریش خرابه استارت نمیخوره موتور گفت یکم که بری شارژ میکنه باتری رو ولی شارژم نکرده اصلا احیانا نباید سالم تحویل بدن ؟ بعد الآن 50 تا کار کرده دور موتور رو از 4.5 بالاتر نبردم دنده 5 ام هرزگاهی رفتم یعنی مجبور بودم چون مسیر اتوبان بود روغنم هرکاری کردم نذاشت عوض کنم یه بهران سوپر پیشتاز 1 لیتری گرفتم اما گفت بذار رو 100 تا عوض کن
حالا اگه نکته ای چیزی هست که بفرمایید سراپا گوشم ممنون
اونکه دور موتور میره بالا به خاطر اینه که سوپاپاش بد جور نامیزونه ببر تایمش کنه البته دور موتورت خود به خود کار کنی بهتر هم میشه. باطریتم دیگه تا الان باید شارژ کرده باشه. روغن هم سر 500 تا عوض کن.
راستی ان اس انژکتور ندیدی قیمت بگیری؟

Seyed.mahdi
18-10-1395, 10:07 بعد از ظهر
داداش عرفان بالاخره خریدی؟ مبارک باشه داداش
چرخش برات بچرخه
با بیمه انقدر شد؟!

erfi.747
19-10-1395, 06:55 بعد از ظهر
داداش عرفان بالاخره خریدی؟ مبارک باشه داداش
چرخش برات بچرخه
با بیمه انقدر شد؟!
چطوری داداش ؟ خوبی انشالله برادر ؟ آقا مبارک صاحابش برای دوستم گرفتیم بدون بیمه شد اینقدر 270 هزار تومنم بیمشه ایشالله برای خودم یه 220 دست و پا کنم
اینم بگم که وضع باراز موتور به شدت خرابه یه جا 135 رو بهمون گفتن 5500 یه جا باکسر رو گفت 4850 ان اس کاربراتی 200 سی سی رو 10 تومن گفتن اصن یه وضعی اینم یارو انصافا فروشنده بود این قیمت داد گفت میخوام رد کنم بره موتورای انژکتوری بیارم ولی یه چیزی برام جالبه پیش دوتا تعمیر کار خبره رفتیم گفتن اشتباه کردی اینو خریدی و آپاچی میخریدی به جاش و ... حالا نمیدونم چرا اینجوری گفتن درسته از 135 استقبال نشد اما من 135 هایی رو میبینم که مال 4-3 پیشه و داره عین ساعت کار میکنه خودمم پشتش نشستم از 180 خیلی نرم تره کنترلش خیلی راحت تره شتاب اولیشم بالاس نسبتا کمکاش یه نمور سفته میکوبه و دنده 2 به 1 ام بد جا میره یعنی دو سه بار زدم رو سر دنده نمیرفت تو یک و تو خلاص میموند حالا شاید مال آبندی باشه این قضیه
در کل برای دوست من که اول موتور سواریشه و قبلا موتور اتومات داشته و برای استفاده تو شهر میخواد و اصلا اهل گاز دادن نیست به نظرم مناسب ترین موتوره تو این رنج قیمت قرار شد یکم دستش روون تر شد یه 180 بگیره

- - - Updated - - -

اونکه دور موتور میره بالا به خاطر اینه که سوپاپاش بد جور نامیزونه ببر تایمش کنه البته دور موتورت خود به خود کار کنی بهتر هم میشه. باطریتم دیگه تا الان باید شارژ کرده باشه. روغن هم سر 500 تا عوض کن.
راستی ان اس انژکتور ندیدی قیمت بگیری؟
داداش مال پیچ دور آرام بود یکم شل کردم درست شد فقط صبح که روشن میکنی 10 ثانیه گاز میده بعد یهو دور ول میشه جوری که گاز ندی خاموش میشه عین هوندا که باید گازو نگه داری
در مورد باطری ام مثل اینکه خرابه خوب آمپر نمیده زنگ زدم گفت بیا عوض کنیم برات استارت که میزنی صفحه کیلومتر خاموش و ریست میشه
ان اس انژکتوری ام قراره گروه صنعتی فارس وارد کنه میگفت شاید 220 انژکتور و 180 انژکتورم برای ایران بسازن و وارد کنن

8446215713
19-10-1395, 08:57 بعد از ظهر
این گمرکیا الان هار شدن. صبر کنید تا بعد از عید موتورای انژکتور بیاد همین کاربراتیا همشون یک یک و نیم افت قیمت پیدا میکنن. اونوقت منت میکشن میگن اقا جون من بیا کاربرات بخر. این یارو که پالس 135 بهت 4500 داده عقلش باز کارکرده. چون همینو بعد از عید 4 تومن به زور ازش میخرن. نمیدونم چرا این احمقا خلاف شامه مردم پیش میرن:gigglesmile:

erfi.747
20-10-1395, 12:13 قبل از ظهر
این گمرکیا الان هار شدن. صبر کنید تا بعد از عید موتورای انژکتور بیاد همین کاربراتیا همشون یک یک و نیم افت قیمت پیدا میکنن. اونوقت منت میکشن میگن اقا جون من بیا کاربرات بخر. این یارو که پالس 135 بهت 4500 داده عقلش باز کارکرده. چون همینو بعد از عید 4 تومن به زور ازش میخرن. نمیدونم چرا این احمقا خلاف شامه مردم پیش میرن:gigglesmile:
آره یارو آدم حسابی بود اینم گفت که مسئولین !! عزیز اینکارو کردن که قیمتای موتور بره بالا و این داستانا بعدش دوباره بر میدارن این قانونو و موتور کاربراتی هم تولید میشه ولی با قیمت های افزایش یافته عین داستانی که سر قیمت ماشین پیاده شد

Seyed.mahdi
21-10-1395, 10:33 قبل از ظهر
کوچیکتم داداش عرفان. خدارو شکر
220 که سالاره.
تا اونجا که بنده هم شنیدم فعلا خبری از اجرایی شدن قانون عدم پلاک کردن موتور های کاربراتی نیست.
220 انژکتور چه شود :19: البته اگر مثل ان اس افزایش جزئی قدرت داشته باشه. اگر شش دندش میکردن که دیگه تموم بود! 120 تا رو رو دور 6 میرفت!

در مورد 135
عارضم که بنظر بنده 180 نرم تره. مخصوصا چون این موتور خیلی سبک تره عملکرد جالبی تو دست انداز های نا جور نداره. 180 تو دست انداز ها خیلی پایدار تره.
شتابش بنظرم 0 تا 40 کمی بیشتر از 180 باشه.

در مورد دوامش باید بگم واقعا جای تقدیر داره باجاج با موتور های پر دوامی که میزنه.
ماشاءالله ماشاءالله تا الان نزدیک 23 هزار تا کار کرده موتوره خودم و انجین هنوز آخ هم نگفته خدارو شکر. چقدرم به این بدبخت فشار آوردم.
جالبه یه مدت دست رفیقم بود و ایشون با سرعت 120 کیلومتر بر ساعت (میخواسته تاپ اسپید بزنه:gigglesmile: ساعت 4 صبح روی پل حافظ!) لیز خورده و 100 متر موتور روی زمین کشیده شده.
از اون موقع هنوز رنگ تعمیرگار ندیده!:gigglesmile: (البته بجز تعویض روغن)
حتی فرمون تاب هم برنداشت. واقعا که عجیب بود برام موتور هیچیش نشد بجز اثر کشیدگی روی گارد و دسته فرمون و اگزوز!:gigglesmile:
بگو ماشاءالله :)

مصرف سوخت این موتور خیلی عالیه.

در مورد دنده بگم که یک و دوش سرطانه. مارو که خیلی اذیت کرد.

در مورد رقبا آپاچی 150 البته قیمت کمی بیشتری هم داره ولی انصافا خوشگل تره مخصوصا رنگ های زیبای آپاچی نسخه ی 150سی سی. و نرمی آپاچی هم که عالیه نسبت به این پالس. مخصوصا زینِ نرمش.
ولی فکر نمیکنم دوام و خر کاریش مثل این 135 باشهِ
مصرفش هم کمی بیشتره.

هیرو هانک هم هست که فکر کنم موتوری در حد همین باشه البته فکر کنم کمی تیز تر و تاپ بهتری داره. قیافه ها هم در حد همه که بنده 135 رو بیشتر میپسندم. نرمیش هم فکر کنم هانک بهتر باشه.
مصرف هانک هم فکر کنم در حد 180 باشه!

مورد آخر هم بنللی 150 هست که یک نفر که رونده بود میگفت از این (135) خیلی نرم تره) و قیافه هم که سلیقست ولی بنده 135 رو خیلی بیشتر میپسندم.

اینم بگم بنده تو تونل توحید با 135 تاپ 129 تا رو زدم. البته همیشه اینجوری نمیره. در حالت عادی 110 نهایت 115.
اگر موتور خوب گرم و سر حال باشه و باد هم نباشه بیشتر میره.

erfi.747
06-12-1395, 11:59 بعد از ظهر
دوستان اگزوز تایگر اصلی برای 135 از کجا میتونم تهیه کنم ؟ یه حدود قیمتم بهم بدین ممنون میشم

s.mm
05-02-1396, 09:03 قبل از ظهر
مدت زیادی بود که یه مشکل عجیب توی موتور بود البته چیز خاصی نبود ولی چون تشخیصش نمی دادیم شده بود سرطان- پایین تر می گم چی بود

مشکل این بود که موتور رو روشن می کردم با نیش استارت روشن می شد و بعد تا یه خورده گاز می دادم خاموش می شد!
دوباره روشن - خاموش روشن-خاموش!

پس از چندبار خاموش روشن شدن وقتی شانسی یه گاز پر می دادم سکته موتور بر طرف می شد و از پت پت کردن دیگه مشکلش بر طرف می شد
در طی چند ماه این مشکل رو داشتم و در ماه یکی دو باری دچارش می شدم
جالب اینجا بود که بیشتر مواقع وقتی موتور به سمت چپ خم میشه و یا هنگامی که موتور می رفت روی زاپاس و به ویژه آخرای زاپاس
این مشکل به وجود می اومد و در حالت عادی و پر بودن باک تقریبا این مشکل رو نداشتم مگر اینکه موتور به سمت چپ خم بشه
موتور با وجود اینکه چند سال از عمرش می گذره ولی تا به حال آچار به خودش ندیده برای همین دلم نمی اومد اصلا دست تعمیر کار بدم که روش کار کنه
چون هر کی یه چیزی می گفت!
من خودم چون کاربرات رو باز کرده بودم دیده بودم و سرویسش کرده بودم از همه جهت مطمئن بودم که درست کار می کنه
توی تصاویر بالا هم که می بینید از داخل باک مسیر بنزین رو کاملا تمیز کردم
ولی مشکل بر طرف نشد
یه تعمیر کار می گفت مصرفشو کم کردی یا کم شده
منظورش بالا پایین بودن سوزن کاربرات بود که اشتباه می کرد چون این موتور اصلا سوزنش قابل تنظیم نیست! و خارش یه پله بیشتر نداره
یعنی دستی نمیشه جابجاش کرد در عوض پشتش فنریه و با توجه به ساسات و گاز برقی و چتری داشتن کاربرات خودش این داستانو تنظیم می کنه

یکی دیگه قاطعانه می گفت مشکل فیلر داره! در حالی که پالس 135 نمی دونم چه صیغه ای هست اصلا نیازی به فیلر زمستون و تابستون و غیره نداره

یکی دیگه می گفت مشکل برقه!
خودم شدیدا به ساسات و گاز برقیش شک داشتم و فکر می کردم خراب شدن

تا اینکه یه روز موتور رو که توی سرمای زمستون چند ساعت بیرون گذاشته بودم، روشن کردم که راحت روشن شد
اینو بگم که بنزین روی زاپاس بود ولی تازه رفته بود رو زاپاس و راه میداد حالا حالا ها کار کنه.
بعد از حدود 200 متر حرکت کردن یهو موتور خاموش شد!
هر چی استارت و هندل زدم دیگه روشن نشد که نشد
کشون کشون کلی پیاده رفتم و خودمو کشوندم به یه تعمیر گاه هرچند ازشون خیر ندیده بودم و هر کدومشون یه چیز می گفتند
تعمیر کاره دو سه تا سوال ازم پرسید بعد اول شمع رو چک کرد و دید که جرقه آبی میزنه به چه خوشگلی و قدرت!
بعد یه راست رفت زیر شیر بنزین و اون کاسه کف شیر بنزین که پلاستیکی و سفید رنگ هست(عکسش رو توی پست های قبلی گذاشتم) بازش کرد و محکم کوبیدش به زمین!
آقا یه قالب یخ از توی اون قسمت افتاد بیرون!
تعمیر کار گفت این یخه! یعنی آب بوده و بعدا شده یخ! حالا توی بنزین تو آب چیکار می کنه؟
حتما توی باکت آب هست!
آقا اینو که گفت یه سرنخ داد به ما!
موتور موقت روشن شد و تا خونه رسوند
منم دست به کار شدم و حدود دو لیتر بنزینی که تو موتور بود رو خالی کردم!
اینو بگم که بنزین رو از شیر بنزین که تخلیه کنید باز هم یه مقدار ته باک می مونه که برای خالی کردن اون باید شیر بنزین رو از باک باز کنید کامل
با همون باز کردن عادی شیر بنزین وقتی بنزین رو خالی کردم همراه بنزین شاید حدود 250 میلی لیتر آب وجود داشت!! آب هم که از بنزین سنگین تره قشنگ میره پایین!
باک رو از روی موتور درآوردم و شیر بنزین رو از روی باک باز کردم
از سوراخ جای شیر بنزین، بنزین رو تخلیه کردم آقا آب بود که از باک خالی می شد!!
توی این مرحله اندازه 350 میلی لیتر آب لجن همراه بنزین خالی کردم!

موتور ساز راهنماییم کرد که هر جوری که باک رو خالی کنی باز هم یه مقدار بنزین و آب تهش می مونه
و این که اون رو خالی کنن کار باک ساز ها هست که به جز آتیش زدن داخل باک ممکنه لازم بدونن که زیر باک رو یه چاک کوچیک بدن که آب کامل خالی بشه!
منم دیدم راست میگه، شناور آمپر بنزین رو باز کردم که توی باک رو بهتر ببینم! برام جالب بود یه مقدار زیادی مخلوط آب لجن و بنزین هنوز توی باک بود
من که نمی خواستم باک رو سوراخ کنم واسه خالی کردن آب، یه پیچ گوشتی بلند برداشتم سرش با چسب نواری دستمال کاغذی بستم
هر بار یه مقدار از آب و بنزین کف باک رو با دستمال کاغذی می گرفتم و دستمال رو عوض می کردم
بعد دیدم بنزین هم قاطی آب زیاده، درون باک رو آتیش زدم که آتیش به بیرون شعله کشید نزدیک بود صورتم رو بسوزونه! که خدا رو شکر چیزی نشد
بنزینش کامل سوخت یه مقدار هم آب رو بخار کرد ولی بازم آب مونده بود
دیگه هر چی آب مونده بود رو با دستمال کاغذی خشک کردم و باک کامل از آب و بنزین پاک شد.

بعد از این داستان رفتم بالاسر کاربراتور چون حتما توی اون هم کمی آب جا مونده بود
کاربرات رو هم باز کردم و تمیز کردم

و این شد یک تجربه بزرگ که این اساتید موتور ساز به جز یه دونشون ازش سر در نیاوردند!

الان خدارو شکرمشکل کامل برطرف شده
موتور توی دمای منفی 5 درجه (مثل گذش) با نیش استارت روشن میشه

VAHID
06-02-1396, 10:58 قبل از ظهر
مدت زیادی بود که یه مشکل عجیب توی موتور بود البته چیز خاصی نبود ولی چون تشخیصش نمی دادیم شده بود سرطان- پایین تر می گم چی بود

مشکل این بود که موتور رو روشن می کردم با نیش استارت روشن می شد و بعد تا یه خورده گاز می دادم خاموش می شد!
دوباره روشن - خاموش روشن-خاموش!

پس از چندبار خاموش روشن شدن وقتی شانسی یه گاز پر می دادم سکته موتور بر طرف می شد و از پت پت کردن دیگه مشکلش بر طرف می شد
در طی چند ماه این مشکل رو داشتم و در ماه یکی دو باری دچارش می شدم
جالب اینجا بود که بیشتر مواقع وقتی موتور به سمت چپ خم میشه و یا هنگامی که موتور می رفت روی زاپاس و به ویژه آخرای زاپاس
این مشکل به وجود می اومد و در حالت عادی و پر بودن باک تقریبا این مشکل رو نداشتم مگر اینکه موتور به سمت چپ خم بشه
موتور با وجود اینکه چند سال از عمرش می گذره ولی تا به حال آچار به خودش ندیده برای همین دلم نمی اومد اصلا دست تعمیر کار بدم که روش کار کنه
چون هر کی یه چیزی می گفت!
من خودم چون کاربرات رو باز کرده بودم دیده بودم و سرویسش کرده بودم از همه جهت مطمئن بودم که درست کار می کنه
توی تصاویر بالا هم که می بینید از داخل باک مسیر بنزین رو کاملا تمیز کردم
ولی مشکل بر طرف نشد
یه تعمیر کار می گفت مصرفشو کم کردی یا کم شده
منظورش بالا پایین بودن سوزن کاربرات بود که اشتباه می کرد چون این موتور اصلا سوزنش قابل تنظیم نیست! و خارش یه پله بیشتر نداره
یعنی دستی نمیشه جابجاش کرد در عوض پشتش فنریه و با توجه به ساسات و گاز برقی و چتری داشتن کاربرات خودش این داستانو تنظیم می کنه

یکی دیگه قاطعانه می گفت مشکل فیلر داره! در حالی که پالس 135 نمی دونم چه صیغه ای هست اصلا نیازی به فیلر زمستون و تابستون و غیره نداره

یکی دیگه می گفت مشکل برقه!
خودم شدیدا به ساسات و گاز برقیش شک داشتم و فکر می کردم خراب شدن

تا اینکه یه روز موتور رو که توی سرمای زمستون چند ساعت بیرون گذاشته بودم، روشن کردم که راحت روشن شد
اینو بگم که بنزین روی زاپاس بود ولی تازه رفته بود رو زاپاس و راه میداد حالا حالا ها کار کنه.
بعد از حدود 200 متر حرکت کردن یهو موتور خاموش شد!
هر چی استارت و هندل زدم دیگه روشن نشد که نشد
کشون کشون کلی پیاده رفتم و خودمو کشوندم به یه تعمیر گاه هرچند ازشون خیر ندیده بودم و هر کدومشون یه چیز می گفتند
تعمیر کاره دو سه تا سوال ازم پرسید بعد اول شمع رو چک کرد و دید که جرقه آبی میزنه به چه خوشگلی و قدرت!
بعد یه راست رفت زیر شیر بنزین و اون کاسه کف شیر بنزین که پلاستیکی و سفید رنگ هست(عکسش رو توی پست های قبلی گذاشتم) بازش کرد و محکم کوبیدش به زمین!
آقا یه قالب یخ از توی اون قسمت افتاد بیرون!
تعمیر کار گفت این یخه! یعنی آب بوده و بعدا شده یخ! حالا توی بنزین تو آب چیکار می کنه؟
حتما توی باکت آب هست!
آقا اینو که گفت یه سرنخ داد به ما!
موتور موقت روشن شد و تا خونه رسوند
منم دست به کار شدم و حدود دو لیتر بنزینی که تو موتور بود رو خالی کردم!
اینو بگم که بنزین رو از شیر بنزین که تخلیه کنید باز هم یه مقدار ته باک می مونه که برای خالی کردن اون باید شیر بنزین رو از باک باز کنید کامل
با همون باز کردن عادی شیر بنزین وقتی بنزین رو خالی کردم همراه بنزین شاید حدود 250 میلی لیتر آب وجود داشت!! آب هم که از بنزین سنگین تره قشنگ میره پایین!
باک رو از روی موتور درآوردم و شیر بنزین رو از روی باک باز کردم
از سوراخ جای شیر بنزین، بنزین رو تخلیه کردم آقا آب بود که از باک خالی می شد!!
توی این مرحله اندازه 350 میلی لیتر آب لجن همراه بنزین خالی کردم!

موتور ساز راهنماییم کرد که هر جوری که باک رو خالی کنی باز هم یه مقدار بنزین و آب تهش می مونه
و این که اون رو خالی کنن کار باک ساز ها هست که به جز آتیش زدن داخل باک ممکنه لازم بدونن که زیر باک رو یه چاک کوچیک بدن که آب کامل خالی بشه!
منم دیدم راست میگه، شناور آمپر بنزین رو باز کردم که توی باک رو بهتر ببینم! برام جالب بود یه مقدار زیادی مخلوط آب لجن و بنزین هنوز توی باک بود
من که نمی خواستم باک رو سوراخ کنم واسه خالی کردن آب، یه پیچ گوشتی بلند برداشتم سرش با چسب نواری دستمال کاغذی بستم
هر بار یه مقدار از آب و بنزین کف باک رو با دستمال کاغذی می گرفتم و دستمال رو عوض می کردم
بعد دیدم بنزین هم قاطی آب زیاده، درون باک رو آتیش زدم که آتیش به بیرون شعله کشید نزدیک بود صورتم رو بسوزونه! که خدا رو شکر چیزی نشد
بنزینش کامل سوخت یه مقدار هم آب رو بخار کرد ولی بازم آب مونده بود
دیگه هر چی آب مونده بود رو با دستمال کاغذی خشک کردم و باک کامل از آب و بنزین پاک شد.

بعد از این داستان رفتم بالاسر کاربراتور چون حتما توی اون هم کمی آب جا مونده بود
کاربرات رو هم باز کردم و تمیز کردم

و این شد یک تجربه بزرگ که این اساتید موتور ساز به جز یه دونشون ازش سر در نیاوردند!

الان خدارو شکرمشکل کامل برطرف شده
موتور توی دمای منفی 5 درجه (مثل گذش) با نیش استارت روشن میشهمتاسفانه یکسری جایگاه های سوخت این مشکل رو دارن و اب قاطی بنزین هست منم این مشکل رو داشتم و تنها راهش تخلیه کامل بنزین باک هست

s.mm
11-02-1396, 01:35 بعد از ظهر
متاسفانه یکسری جایگاه های سوخت این مشکل رو دارن و اب قاطی بنزین هست منم این مشکل رو داشتم و تنها راهش تخلیه کامل بنزین باک هست

درسته ولی یه نکته دیگه هم داره
مشکلا تنها از جایگاه سوخت نبود
درود درب باک پالس 135 و بقیه موتورای هندی یه جای خالی داره و یک سوراخ سرریز، اون سوراخ هم توی موتور من یه جور عجیبی گرفته بود که من مونده بودم اونجا چطو اینقدر آشغال گرفته! برای همین آب دور درب باک جمع شده(آب بارون و یا کارواش) و وقتی درب باک رو باز کردم ریخته درون باک!

توی عکس کامل توضیح دادم:

دقت نکردن به این ریزه کاری ها دردسر های زیادی داره، بد کار کردن موتور، پوسیدگی باک و ....

ironmike
18-04-1396, 04:48 بعد از ظهر
این مدل پالس 135 چه فرقی با 135 ال اس داره؟

s.mm
29-05-1396, 02:52 بعد از ظهر
این مدل پالس 135 چه فرقی با 135 ال اس داره؟

کلشون یک مدل هستند همه هم اسمشون پالس 135ls هست
مدل دیگه ای نداره

Moohamad
08-06-1396, 02:43 قبل از ظهر
سلام
تموم صفحات رو خوندم
دوستان من تقریبا اولین موتوسواریمه و میخوام پالس 135 بخرم....بنظرتون آیا میشه با این موتور هم سواری رو یاد گرفت یا خیر؟

برای خرید موتور دست دوم ب چ نکته هایی توجه کنم؟
موتور سال 90...فنی خوب و ظاهر تمیز..دوسال خواب بوده...موتور پلمپ...تا اخر 96 بیمه داره با 3 سال تخفیف ب نظرتون می ارزه 3 تومن؟
ممنون

s.mm
08-06-1396, 08:24 بعد از ظهر
سلام
تموم صفحات رو خوندم������
دوستان من تقریبا اولین موتوسواریمه و میخوام پالس 135 بخرم....بنظرتون آیا میشه با این موتور هم سواری رو یاد گرفت یا خیر؟ بله میشه،آغاز خوبی هست

برای خرید موتور دست دوم ب چ نکته هایی توجه کنم؟ نکات زیاده در آینده یه چک لیست می نویسم در اینباره، ولی توی سایت جستجو کنید پیدا می کنید
موتور سال 90...فنی خوب و ظاهر تمیز..دوسال خواب بوده...موتور پلمپ...تا اخر 96 بیمه داره با 3 سال تخفیف ب نظرتون می ارزه 3 تومن؟ بسته به کارکردش قیمت گذاری میشه، مدل 90 یعنی 6 سال از عمرش گذشته کاری به دو سال خوابشم نداریم، 3 تومن نمی ارزه
ممنون

Moohamad
08-06-1396, 10:31 بعد از ظهر
چقدر می ارزه؟...توی سایت دیوار هرچی گشتم همین حدود بود شاید ۳۰۰ تومن قیمت کمتر ولی کارکرد بالاتر!
ب نظرتون بین پالس 135 و دایچی کدوم رو بخرم؟؟؟
موتور رو فقط برای زیر پا میخوام توی شهر بعضی وقتا دور دور اهل کل انداختن هم نیسم....فقط برام این مهمه ک با مراقبت درست دیگه تو خرج نندازه منو و اذین نکنه خلاصه ی موتور بی دردسر و مناسب برای رفت و امد شهری!
بودجم نهایتا ۳تومن هستش و ترجیحا میخوام دوست دوم بخرم...اگه موتور دیگه ای مد نظرتون هست لطفا راهنمایی کنید ممنون.

s.mm
10-06-1396, 08:08 قبل از ظهر
چقدر می ارزه؟...توی سایت دیوار هرچی گشتم همین حدود بود شاید ۳۰۰ تومن قیمت کمتر ولی کارکرد بالاتر!
ب نظرتون بین پالس 135 و دایچی کدوم رو بخرم؟؟؟
موتور رو فقط برای زیر پا میخوام توی شهر بعضی وقتا دور دور اهل کل انداختن هم نیسم....فقط برام این مهمه ک با مراقبت درست دیگه تو خرج نندازه منو و اذین نکنه خلاصه ی موتور بی دردسر و مناسب برای رفت و امد شهری!
بودجم نهایتا ۳تومن هستش و ترجیحا میخوام دوست دوم بخرم...اگه موتور دیگه ای مد نظرتون هست لطفا راهنمایی کنید ممنون.

پالس 135 خوبه و فوق العاده بی آزار، دایچی چه صیغه ایه؟
کارکرد موتور مد نظر رو ننوشتی، میشد لینک دیوار رو هم بذاری ببینیمش

ملت برای گوشی موبایل این همه خرج می کنند ولی برای موتور سر چندصد تومن چونه میزنند.
این خوبه ([Only registered and activated users can see links] D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%B9%DB%8C%D9%86%D9%BE%D8%A7%D9%84%D8%B3-%D8%A7%D8%A8%DB%8C-135%7C-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%DA%A9%D 9%84%D8%AA-%D9%88-%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C%7C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%A7%D8%B3%D8%AA% D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%B9%DB%8C%D9%86%7C-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1/WEEBKMUz3) ولی 3500 ارزشش رو داره 500 قرض کنید موتور مدل بالای کم کار بگیرید! تا موتور 6 سال کارکرد!

موتور خودم هست الان چندماهه 220 گرفتم استفاده نمی کنم خواستید پیام خصوصی بدید تا مشخصات بدم
اونم 91 هست و دو سال فیکس خوابیده

s.mm
20-07-1396, 06:49 بعد از ظهر
پالس 135 خوبه و فوق العاده بی آزار، دایچی چه صیغه ایه؟
کارکرد موتور مد نظر رو ننوشتی، میشد لینک دیوار رو هم بذاری ببینیمش

ملت برای گوشی موبایل این همه خرج می کنند ولی برای موتور سر چندصد تومن چونه میزنند.
این خوبه ([Only registered and activated users can see links] D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%B9%DB%8C%D9%86%D9%BE%D8%A7%D9%84%D8%B3-%D8%A7%D8%A8%DB%8C-135%7C-%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%D8%B3%DB%8C%DA%A9%D 9%84%D8%AA-%D9%88-%D9%84%D9%88%D8%A7%D8%B2%D9%85-%D8%AC%D8%A7%D9%86%D8%A8%DB%8C%7C-%D8%AA%D9%87%D8%B1%D8%A7%D9%86_%D8%A7%D8%B3%D8%AA% D8%A7%D8%AF-%D9%85%D8%B9%DB%8C%D9%86%7C-%D8%AF%DB%8C%D9%88%D8%A7%D8%B1/WEEBKMUz3) ولی 3500 ارزشش رو داره 500 قرض کنید موتور مدل بالای کم کار بگیرید! تا موتور 6 سال کارکرد!

موتور خودم هست الان چندماهه 220 گرفتم استفاده نمی کنم خواستید پیام خصوصی بدید تا مشخصات بدم
اونم 91 هست و دو سال فیکس خوابیده

دوستان پالس 135 ما هم فروخته شد
یکی از خریدار ها اومد 50 تومنم بیعانه داد فرداش رفتیم پیش موتور ساز موتور ساز بهش گفته بود پالس 135 سرطانه :riz481:
بعد گفت من از 12-13 تا موتور ساز پرسیدم همه گفتن سرطانه بدرد نمی خوره :25r30wi:
گفتم خب مشکلش چیه کجاش سرطانه؟ چه قطعه حیاتی یا غیر حیاتی خراب میشه؟ گفتم نمی دونم گفتن سرطانه!
یکیشون گفته میل سوپاپش زود خراب میشه!
گفتم خب من سه ساله این موتورو دارم 26 هزارتا باهاش کارکردم، شمال و جنوب و شرق و غرب تهران رو باهاش بهم دوختم هنوز خراب نشده! این زود که شما میگی یعنی چندسال؟خلاصه یه موتور آس از دستش رفت منم 10 ساعت بعد به یکی دیگه فروختمش
ولی ببینید چی از دستش رفت:
مدل 91 با 100 هزار تومن تخفیف بیمه
جفت لنت نو، باطری نو، فیلتر هوا و بنزین عوض شده، تمام قطعات برقی سالم بدون تعویض حتی یک لامپ، لاستیک عقب نو، یک سایز بزرگ شده+ تیوبلس

همه چیز فابریک
خداییش تو این سه سال یک بار لنگ نذاشت منو
تو دمای منفی 10 درجه با اولین استارت روشن م شد
خلاصه خوب چیزی از دستش در رفت

Septima
21-07-1396, 02:35 بعد از ظهر
دوستان سلام، من باک این موتورو از کجا میتونم گیر بیارم؟؟ استوکش باشه که چه بهتر، متاسفانه باک خودم پوسیده و نشتی داره

s.mm
22-07-1396, 10:50 قبل از ظهر
دوستان سلام، من باک این موتورو از کجا میتونم گیر بیارم؟؟ استوکش باشه که چه بهتر، متاسفانه باک خودم پوسیده و نشتی داره

باک قیمتش 315 هزار تومنه که استوکش خیلی کم گیر میاد اگر تهران هستید قابل تعمیره توی دیوار من دیدم ولی همون ها هم باک دست دوم هستند و احتمالا اون ها هم پوسیدگی داشته باشند

می تونید بدید تعمیرش کنند
اگه خواستید بگید ریزه کاریهاشو بگم

amir1377
11-08-1396, 10:51 قبل از ظهر
سلام دوستان میخام یه ۱۳۵ صفر بگیرم این اولین موتوریه که من میگیرم دیروز رفتم ۱۷ شهریور خیلی به ندرت تو مغازه بود و کسی ازش تعریف نمیکرد من میترسم اینی که الان تو بازار انقد کمه قطعاتشم سخت پیدا شه سوال دومم اینه از کجا بگیرم بهتره گمرک یا ۱۷ شهریور اگه مغازه خاصی میشناسیدم بگید لطفا

vivabayern
11-08-1396, 01:38 بعد از ظهر
سلام داداش توصیه میکنم آپاچی بگیر بجای ۱۳۵ که هم از همه نظر با کیفیت تره و هم قطعاتش براحتی پیدا میشه و موقع فروش هم مشتری زیاده

s.mm
26-08-1396, 01:32 قبل از ظهر
سلام داداش توصیه میکنم آپاچی بگیر بجای ۱۳۵ که هم از همه نظر با کیفیت تره و هم قطعاتش براحتی پیدا میشه و موقع فروش هم مشتری زیاده

آپاچی حجمش بیشتره و برای همین قیمتش هم چند میلیون گرونتره ولی کی گفته با کیفیت تره؟
آلیاژ قطعات 135 و فناوری های اون هیچ چیزی از آپاچ کم نداره،
در عوض شما وقتی با آپاچی میری پمپ بنزین چون درب باکش کلا در میاد و لولا نداره درش رو باید بذاری توی جیبت!

ساسانخان
14-10-1396, 02:36 قبل از ظهر
سلام بچه ها من چند روزه یه صفرشو خریدن پنج میلیون و پنجاه .رنگه مشکی خیلی موتور نرم وبا کلاسی هست نسبت به قیمت .برایه من که جوون قدیم هستم و موتور سواریامو با کاوازاکی 125 rrو 150 kips و 80 مگنام کردم خیلی ضعیف هست ولی ازش راضیم چون تیپش خیلی خوشگل و کم مصرفم هست

Seyed.mahdi
14-10-1396, 07:45 بعد از ظهر
سلام

مبارکتون باشه
چرخش بچرخه براتون ایشاالله

ساسانخان
23-10-1396, 09:07 بعد از ظهر
سلامت باشی برادر لطف داری .راستی یه اسپایدر آپاچی که زیره موتورش بسته میشه بهش خروندم قشنگ شده منتها بلد نیستم عکسم اینجا لود کنم ببینین

Seyed.mahdi
23-10-1396, 09:54 بعد از ظهر
آپاچی حجمش بیشتره و برای همین قیمتش هم چند میلیون گرونتره ولی کی گفته با کیفیت تره؟
آلیاژ قطعات 135 و فناوری های اون هیچ چیزی از آپاچ کم نداره،
در عوض شما وقتی با آپاچی میری پمپ بنزین چون درب باکش کلا در میاد و لولا نداره درش رو باید بذاری توی جیبت!

داداش جون چون درب باک آپاچی کامل در میاد باید بقیه محاسنش رو هم فاکتور گرفت؟

فناوری که مهم نیست، مهم اینه که چی تو چنته داره.
همین ۲۲۰ با اون فناوری قبل چقد موتوره سالاریه

بنده پالس ۱۳۵ داشتم.

۱۳۵ موتور جون داری نیست. (از نظر قدرت عرض میکنم)
فنر و زین سفتی داره و خسته کنندس.
ترمز جلو خوب، ترمز عقب ضعیف

اما با پول صفر کیلومتر ۱۳۵ میشه راحت یه آپاچی مدل ۹۵ در حد گرفت که خداییش خیلی سر تر هست از ۱۳۵.

زین و فنر خیلی نرم تر
شتاب و قدرت و سرعت خیلی بهتر
زیبا تر و خوش قیافه تر
نمایشگر خیلی کامل تر
ترمز عقب دیسکی که البته با تعویض لاستیک عقب با یک لاستیک خوب، عملکرد خیلی خوبی پیدا میکنه.

اینهمه برتری داداش بعد شما گیر دادی به درب باک؟!

از حق نباید گذشت انصافا:bunnyearsmiley:

s.mm
24-10-1396, 03:56 بعد از ظهر
سلامت باشی برادر لطف داری .راستی یه اسپایدر آپاچی که زیره موتورش بسته میشه بهش خروندم قشنگ شده منتها بلد نیستم عکسم اینجا لود کنم ببینین

عکس رو در سایت پیکو فایل آپلود کنید بعد لینکشو بردارید اینجا بذارید

داداش جون چون درب باک آپاچی کامل در میاد باید بقیه محاسنش رو هم فاکتور گرفت؟

فناوری که مهم نیست، مهم اینه که چی تو چنته داره.
همین ۲۲۰ با اون فناوری قبل چقد موتوره سالاریه

بنده پالس ۱۳۵ داشتم.

الان بنده مگه چی گفتم؟ نوشته رو با دقت بخونید، یکی از دوستان گفته اند که آپاچی با کیفیت تره،بنده معترض شدم که معنی با کیفیت چیه؟ کیفیت بالاتر یعنی برای ساخت قطعات از فناوری و مواد بهتری استفاده شده، که در مورد آپاچی و پالس 135 هرگز اینگونه نیست یعنی نه مواد به کار رفته در ساخت پالس 135 و نه فرایند تولید قطعات هیچ چیزی از آپاچی کم نداره، صحبت بنده ناظر به فرایند تولید هست که بحثی در دانش "ساخت و تولید" محسوب میشه، دوست باور کنید این یک دانش هست یعنی برای به دست آوردنش یا باید در دانشگاه درس خوند یا مقالات علمی و کتاب در اینباره بخونید
مقایسه کردن دو تا موتور یه بحث علمی هست که متاسفانه همه جا رو به این میره که فلان موتور چند تا میره یا مثلا قدرتش چقدره!

۱۳۵ موتور جون داری نیست. (از نظر قدرت عرض میکنم) شما بر اساس کدام مرجع علمی دارید این حرف رو می زنید؟ این موتور در صد کیلومتر دو لیتر می زونه و 13 اسب بخار توان داره، آیا باید یک موتور با حجم 135 سی سی بیش از این قدرت داشته باشه؟ کی گفته با این اوصاف جون دار نیست؟
فنر و زین سفتی داره و خسته کنندس.خوب یادمه کل نفراتی که توی این بخش نظر می دادند می گفتند کمک ها و زین سفتی داره ولی شما حتی تا چند وقت بعد از این که خریده بودید هم می گفتید نرمه ولی چند وقت بعدش اعتراف کردید سفته! کمک هاش سفته بله، اما خود باجاج این موتور رو اینطوری ساخته چون این موتور رو ls یا light sport به معنی اسپورت سبک یا ملایم در نظر گرفته،در عوض این سفتی موجب میشه موتور حتی پس از 40 هزار کارکرد هم سفت و محکم باشه و خودش رو ول نکرده باشه.
ترمز جلو خوب، ترمز عقب ضعیف ،نخست اینکه شما پول ترمز عقب لنتی دادید نه دیسکی دوما برای یک موتور 135 سی سی سبک وقتی هر دو رو با هم بگیریم جواب میده و همه بر این نظر متفق هستند.

اما با پول صفر کیلومتر ۱۳۵ میشه راحت یه آپاچی مدل ۹۵ در حد گرفت که خداییش خیلی سر تر هست از ۱۳۵. و باز بحث قیمت مثل :فلان موتور چندتا میره هیچ سودی نداره و هیچ ربطی به کیفیت و مباحث فنی نداره، در ضمن مشخص نیست شما منظورتون آپاچی 180 هست یا 150 چون در حد 95 عمرا با این قیمت پیدا بشه.

زین و فنر خیلی نرم تر
شتاب و قدرت و سرعت خیلی بهتر
زیبا تر و خوش قیافه تر
نمایشگر خیلی کامل تر
ترمز عقب دیسکی که البته با تعویض لاستیک عقب با یک لاستیک خوب، عملکرد خیلی خوبی پیدا میکنه.

اینهمه برتری داداش بعد شما گیر دادی به درب باک؟!

از حق نباید گذشت انصافا:bunnyearsmiley:

پاسخ های تکراری به مطالب تکراری !
آپاچی هم اصلا لرزش نداره مثل صندلی ویبره دار!
صد بار این بحث ها مطرح شده و صد بار هم پاسخ داده شده!
اشاره بنده به درب باک برای این هست که نشون بدم پالس 135 از نظر طراحی از آۀپاچی کم نداره که هیچ در برخی وارد سر تر هم هست. مانند 4 سوپاپ بودن
اون جاپلاکس عقب رو می تونست با پلاستیک هم بسازه اما آلمینیومی ساخته و موراد زیاد دیگه
سید مهدی عزیز نمی دونم چند بار خودت آچار به موتور زدی
ولی من 3 سال 135 داشتم و بار ها تا درپوش سرسیلندر و غیره رو باز کردم و دیدم که برای ساخت قطعاتش چه از نظر مواد و چه طراحی کم گذاشته نشده
البته معایبش اینهایی که دوستان گفتند نیست اینها ذات موتوره که آگاهانه طراحی شده و برای راننده مشکلی ایجاد نمی کنه

mogrem
24-10-1396, 04:22 بعد از ظهر
من 1ماه پالس 135 داشتم بعد فروختم به یکی از فامیل ها هنوز هم داره استفاده میکنه فقط به درد مسافت کوتاه و داخل شهر میخوره هر کاری هم کردم ترمز عقب درست نشد خیلی بد میگیره 3 تا موتور دیگه هم سوار شدم اونا هم ترمز عقب مشکل داشتن خیلی بد لوازم و بد خرید و فروش هستش فکر کنم دیگه هم تولید نمیشه

vivabayern
24-10-1396, 07:04 بعد از ظهر
داداش s.mm ([Only registered and activated users can see links]) من گفتم کیفیت آپاچی بالاتره چون سواریه نرمتری داره ترمزها و هندلینگ بهتری داره شتاب و سرعت بیشتری هم داره و ظاهرش به نظر خیلیها زیباتره و البته پر طرفدار هم هست و براحتی فروش میره. با مبلغ پنج میلیون آپاچی 180 مدل 95 درحد میتونی بخری که با صفر فرق زیادی نداشته باشه . اگه گفته میشه موتور ضعیفیه درقیاس با پولی که پرداخت میکنید منظور هست و به شخصه من باشم آپاچی 180 کارکرده در حد رو انتخاب میکنم

Seyed.mahdi
25-10-1396, 09:12 بعد از ظهر
عکس رو در سایت پیکو فایل آپلود کنید بعد لینکشو بردارید اینجا بذارید

پاسخ های تکراری به مطالب تکراری !
آپاچی هم اصلا لرزش نداره مثل صندلی ویبره دار!
صد بار این بحث ها مطرح شده و صد بار هم پاسخ داده شده!
اشاره بنده به درب باک برای این هست که نشون بدم پالس 135 از نظر طراحی از آۀپاچی کم نداره که هیچ در برخی وارد سر تر هم هست. مانند 4 سوپاپ بودن
اون جاپلاکس عقب رو می تونست با پلاستیک هم بسازه اما آلمینیومی ساخته و موراد زیاد دیگه
سید مهدی عزیز نمی دونم چند بار خودت آچار به موتور زدی
ولی من 3 سال 135 داشتم و بار ها تا درپوش سرسیلندر و غیره رو باز کردم و دیدم که برای ساخت قطعاتش چه از نظر مواد و چه طراحی کم گذاشته نشده
البته معایبش اینهایی که دوستان گفتند نیست اینها ذات موتوره که آگاهانه طراحی شده و برای راننده مشکلی ایجاد نمی کنه

سلام

داداش جانم خدمتت عارضم که این فرمایشاتی که در مورد مقایسه علمی دو موتور داشتید کاملا درست، اما من نوعی وقتی میخوام یک انتخاب از بین چند موتور داشته باشم مهم ترین چیزی که باید بهش دقت کنم چیه؟ اینه که در عمل چطوره. اگر اشتباه گفتم بفرمایید.
حالا ما بیایم و بگیم یک موتور ۴ سوپاپه و خیلی با کیفیته و خیلی اصولی ساخته شده و فلانه و بهمانه خب چه مشکلی رو حل میکنه؟ باید دید عملکردش چطوره دیگه داداش.

پالس ۱۳۵ فی نفسه موتور بسیار با کیفیتیه انصافاً. موتور خودم چند وقتی دست رفیقم بود و ایشون هم نامردی نکرد و روی پل حافظ نصفه شبی خواست تاپ اسپید بزنه، روی سرعت ۱۲۰ رو خیسی ترمز زد و لیز خورد. خدا رحم کرد و بخیر گذشت. موتور دقیقا ۱۰۰ متر اندازه گرفتیم رو زمین کشیده شد اما جالبه براتون بگم نه فلاپی شکست نه شاسی تکون خورد و اصلا هیچ مشکل جدیه دیگه هم پیش نیومد به جز ساییدگی اگزوز و گارد و دسته فرمون همین. این نشون از کیفیت بالای این موتور داره.

اما داداش این که فرمودید نوع طراحی این موتور این چنینه و لایت اسپورته و ... خب داداش این مسائل برای موتور سوار چه اهمیتی داره؟ موتور سوار از موتورش راحتی میخواد نه لایت اسپورتی!

در مورد قدرت عرض کنم خدمت گلت که مرجع بنده، ۱۳۵ خودم که داشتم هست عزیز :)
این موتور در سر بالایی حتی از سی جی هم کم میاره البته اگه سی جی سالم و سرحال باشه.

خوب عزیزه من درسته بحث سرعت صرفا جالب نیست ولی این چیز هاست که برا یک موتور سوار مهمه دیگه نه اینکه لایت اسپورته یا نمیدونم درب باکش چجوریه. (نه اینکه اینها اصلا اهمیت نداشته باشه، بلکه در اولویت های آخر هست)

موتوره بنده ۲۷ هزار تا کارکرد و به روغن سوزی افتاد البته زیاد نبود. روغن رو هم میانگین ۱۱۰۰ تا تقریبا عوض میکردم و فیلتر رو هم ۴-۵ هزار تا یکبار عوض میکردم.
ولی خدا وکیلی ۱۳۵ های زیادی دیدم تو خیابون که دود آبی میدادن. با وجود تعداد محدود این موتور در خیابون! از قبل هم شنیده بودم که این موتور ضعیفه و سریع به روغن سوزی می افته تا اینکه خودم هم گرفتارش شدم.
این ها رو عرض کردم که بگم این موتور کمی ضعیفه.
خوب من که دشمنی با ۱۳۵ ندارم:gigglesmile:
میخوام دوستانی که میخونن این مطالب رو بهتر تصمیم گیری کنن.

خلاصه کلام که خیلی طولانی شد با وجود موتور هایی همچون پالس ۱۸۰ و آپاچی ۱۸۰ و ۱۶۰ و ۱۵۰ با قیمتی تقریبا نزدیک، خرید ۱۳۵ اشتباهه.

الانم دیوار رو نگاه کردم آپاچی ۱۸۰ مدل ۹۵ با ۵ میلیون و خرده ای چندین مورد موجود بود که برابره با قیمت صفر ۱۳۵.

پالس ۱۸۰ UG4 چراغ گرد هم که بنده داشتم صد در صد از ۱۳۵ برتر بود.
مصرف سوخت همه ی پالس ها هم فرق زیادی با هم نداره. نهایتا در حد نیم لیتر در صد کیلومتر. اما اون چه که مهمتره حجم باک هست که مدت زمان اتمام سوخت رو تعیین میکنه. باک ۱۳۵ بین ۸ تا ۱۰ لیتر جا داره و با وجود مصرف پایینش باز دوام زیادی نداره. ولی باک ۱۸۰ پالس و آپاچی بترتیب ۱۵ و ۱۶ لیتر جا میشه که برای یک موتور سوار با کاربری معمولی راحت تا ۷-۸ روز بی نیاز میشه از پمپ بنزین رفتن. یادمه ۲۲۰ رو ۱۵ لیتر میزدم با وجود کار زیادم با موتور یادم میرفت آخرین بار کی بنزین زدم!

البته عزیزانی که ۱۳۵ دارن نا امید نشن. فقط باید مدارا کرد با این موتور.

ببخشید طولانی شد.

ساسانخان
26-10-1396, 12:06 بعد از ظهر
برادر موتور صفر خیلی فرقشه با موتور کار کرده هرچقدرم که میخاد تمیز باشه. در مورد تیپش هم من که مشکی صفرشو خریدم البته سلیقه ای هست ولی من چون تیپش شبیه ان اس هست خیلی بیشتر از آپاچی قشنگتره. در مورد قدرت موتورش برایه کارایه شهری اگه نخواین فشار بهش بیارین خیلی کار راه اندازم هست

samirjan38
06-12-1396, 11:45 بعد از ظهر
با سلام،من تازه به جمع شما پیوستم،یه 135مدل 93با 30000 کارکرد خریدم موقع سلو کار کردن چلق چلق صدا میده،میگن از زنجیر تایمه،اگه نظر شما هم همینه لطف کنیین یه آموزش برا تنظیمش بزارین،دوم اینکه کلاچ خوب تنظیم نمیشه،موقعی که کلاچ گرفتی میزنی یک موتور یه تکونی میخوره!اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم.

s.mm
07-12-1396, 08:34 قبل از ظهر
با سلام،من تازه به جمع شما پیوستم،یه 135مدل 93با 30000 کارکرد خریدم موقع سلو کار کردن چلق چلق صدا میده،میگن از زنجیر تایمه،اگه نظر شما هم همینه لطف کنیین یه آموزش برا تنظیمش بزارین،دوم اینکه کلاچ خوب تنظیم نمیشه،موقعی که کلاچ گرفتی میزنی یک موتور یه تکونی میخوره!اگه دوستان راهنمایی کنن ممنون میشم.

عمر زنجیر تایم دقیقا همون 30 هزارتاس بلکه کمتر، زنجیر تایم خودش ترمیستور یا سفت کن خودکار داره که گشادیش رو جبران می کنه ولی تا اندازه ای! پس از اون باید عوض بشه
برای 93 کارکرد موتور زیاد به حساب میاد
تنظیم کلاچ هم اینترنتی و با نوشته نمی توضیح داد، زنجیر تایم رو که عوض کردید، کلاچ رو هم یه دست میزنه درست میشه
قیمت زنجیر تایمش هم 30 هزار تومنه

samirjan38
07-12-1396, 12:47 بعد از ظهر
عمر زنجیر تایم دقیقا همون 30 هزارتاس بلکه کمتر، زنجیر تایم خودش ترمیستور یا سفت کن خودکار داره که گشادیش رو جبران می کنه ولی تا اندازه ای! پس از اون باید عوض بشه
برای 93 کارکرد موتور زیاد به حساب میاد
تنظیم کلاچ هم اینترنتی و با نوشته نمی توضیح داد، زنجیر تایم رو که عوض کردید، کلاچ رو هم یه دست میزنه درست میشه
قیمت زنجیر تایمش هم 30 هزار تومنه

خیلی ممنون دوست گرامی،اگه تا مدتی عوض نکنم مشکلی پیش میاد؟واینکه تعویض مهارت میخواد؟یعنی خودم نمیتونم؟ به نظرتون دیگه باید چه چیزایی رو بررسی یا تعویض کنم؟ظاهرا صاحب قبلی بهش نرسیده

aidin m
08-12-1396, 05:23 قبل از ظهر
خیلی ممنون دوست گرامی،اگه تا مدتی عوض نکنم مشکلی پیش میاد؟واینکه تعویض مهارت میخواد؟یعنی خودم نمیتونم؟ به نظرتون دیگه باید چه چیزایی رو بررسی یا تعویض کنم؟ظاهرا صاحب قبلی بهش نرسیده

زنجیر تایم داخل موتوره و سوپاپ‌ها رو به حرکت در مياره و تعویضش خیلی مشکله کار هر کسی نیست اگه صدا ميده تعویضش کنید خیلی بهتره صدای موتور نرم میشه ولی اونجوري نیست که اگه عوض نکنید به موتور آسیب بزنه و مثل تسمه تایم نیست که به این راحتی پاره شه یا در بره
کلا مزیت تسمه تایم که تو خودروها و موتورهای جدیدتر هست نسبت به زنجیر اينه که نرمتره و صدا نداره ولی در عوض اگه سر وقت عوض نشه احتمال پوسیده شدن و پاره شدن و آسیب جدی به موتور هست ولی زنجیر کمی صدا داره ولی عمر بالایی داره
ولی کلاج رو به راحتی خودتون میتونید تنظیم کنید يه پیچ تنظیم روی دسته کلاج جلوی سیم کلاج وجود داره که هر چی باز کنید کلاج بیشتر گرفته ميشه و مياد بالاتر و هر چی ببندید برعکس يه پیچ تنظیم هم انتهای سیم کلاج جایی که به دوشاخه کلاج روی انجین نصب میشه وجود داره که اونم به همین شکله
روغن موتور هم خیلی اهمیت داره هر هزارتا عوض کنید و روغنهایی که موتور سازها دارن بیشتر متفرقه است روغن بهران پیشتاز 20_50 سطح کیفی خوبی داره و مناسبه برا موتور شما و هزارو پونصد تا دو هزارتا به راحتی جوابگو هست

samirjan38
10-12-1396, 03:00 بعد از ظهر
خیلی ممنون از دوستان عزیز،شرمنده اینقدر سوال می پرسم ،یه سوال دیگه داشتم،زیر اگزوز دوتا سوراخ کوچک هست این عادیه و اینکه امروز ده دقیقه ای روشن کردم ازش اب چکه میکرد؟

HaMiD.TcI
10-12-1396, 10:46 بعد از ظهر
خیلی ممنون از دوستان عزیز،شرمنده اینقدر سوال می پرسم ،یه سوال دیگه داشتم،زیر اگزوز دوتا سوراخ کوچک هست این عادیه و اینکه امروز ده دقیقه ای روشن کردم ازش اب چکه میکرد؟

بله دقیقا برای همون منظور هم تعبیه شدن که توی منبع اگزوز اب جمع نشه

samirjan38
18-12-1396, 03:10 بعد از ظهر
باسلام مجدد،ظاهرا دوستان همه پالسشونو رد کردن ،و یا این که دیگه همه فن حریفن که اینجا دیگه کسی سوالی نداره و فقط من تازه کارم.یه سوال دیکه داشتم،وقتی میزنم دنده یک،بعد از سه چهار متر حرکت خلاص میشه و دوباره باید دنده بدم.کسی می دونه از چیه ؟

Seyed.mahdi
18-12-1396, 09:50 بعد از ظهر
باسلام مجدد،ظاهرا دوستان همه پالسشونو رد کردن ،و یا این که دیگه همه فن حریفن که اینجا دیگه کسی سوالی نداره و فقط من تازه کارم.یه سوال دیکه داشتم،وقتی میزنم دنده یک،بعد از سه چهار متر حرکت خلاص میشه و دوباره باید دنده بدم.کسی می دونه از چیه ؟

فکر کنم این مشکل رو اکثر ۱۳۵ ها دارن.
منم این مشکل رو داشتم و زیاد اینجوری میشد.

کلاً دنده های ۱۳۵ اشکم رو درآورد :|

samirjan38
19-12-1396, 01:17 قبل از ظهر
فکر کنم این مشکل رو اکثر ۱۳۵ ها دارن.
منم این مشکل رو داشتم و زیاد اینجوری میشد.

کلاً دنده های ۱۳۵ اشکم رو درآورد :|

یعنی مشکل خاصی نداره؟

s.mm
19-12-1396, 09:29 قبل از ظهر
یعنی مشکل خاصی نداره؟

اون موقع که من داشتم شاید هفته ای یک بار هم این اتفاق نمی افتاد
دلیلش هم محکم فشار ندادن دنده و کم گرفتن کلاچ به دست راننده یا اثر تنظیم نبودن کلاچ بوده.

samirjan38
19-12-1396, 05:20 بعد از ظهر

خیلی ممنون از دوستان بابت پاسخگویی،در رابطه با صدایی که از موتور می اومد میخواستم بگم که این صدا فقط وقتی موتور سرده هست و وقتی داغ شد،دیگه صدا نیست!میتونه از فیلر باشه؟

s.mm
21-12-1396, 10:51 قبل از ظهر
خیلی ممنون از دوستان بابت پاسخگویی،در رابطه با صدایی که از موتور می اومد میخواستم بگم که این صدا فقط وقتی موتور سرده هست و وقتی داغ شد،دیگه صدا نیست!میتونه از فیلر باشه؟

فیلر تیک تیک صدا میده زنجیر تایم شلق شلوق

samirjan38
22-12-1396, 10:43 بعد از ظهر
خیلی ممنون از دوستان که با حوصله پاسخ میدن،ما اینجا تعمیرکار پالس نداریم و مجبورم سوالاتمو اینجا بپرسم،من صدای موتور و براتون آپلود کردم،لطفا دوستان گوش بدن و نظر بدن،خیلی ممنون

s.mm
24-12-1396, 10:49 قبل از ظهر
خیلی ممنون از دوستان که با حوصله پاسخ میدن،ما اینجا تعمیرکار پالس نداریم و مجبورم سوالاتمو اینجا بپرسم،من صدای موتور و براتون آپلود کردم،لطفا دوستان گوش بدن و نظر بدن،خیلی ممنون
به نظر من زنجیر تایمه

samirjan38
10-01-1397, 10:20 بعد از ظهر
دوستان فیلر سوخت و دود باید چند باشه؟

ساسانخان
23-04-1397, 02:51 بعد از ظهر
من یه پالس صفر خریدم ترمز عقبش خیلی ضعیفه راه حلی وجود داره برایه این عیب؟ممنون بچه ها

s.mm
29-04-1397, 01:50 بعد از ظهر
من یه پالس صفر خریدم ترمز عقبش خیلی ضعیفه راه حلی وجود داره برایه این عیب؟ممنون بچه ها

اگر مطمئن هستید که تنظیمه، دوستان در گذشته گفته اند که لنت هوندا cgl براش بندازی بهتر عمل می کنه

ساسانخان
29-04-1397, 02:52 بعد از ظهر
این مدل هوندا تریله؟ یکمی توضیح میدین؟ لوازم یدکیا دارن این مدلو؟ ترمزه موتورم تنظیمه ولی افتضاحه موتورم چهار صد کیلومتر کار کرده نو هست ولی از ترمز بده عقبش چند بار خواستم تصادف کنم

s.mm
30-04-1397, 01:32 قبل از ظهر
این مدل هوندا تریله؟ یکمی توضیح میدین؟ لوازم یدکیا دارن این مدلو؟ ترمزه موتورم تنظیمه ولی افتضاحه موتورم چهار صد کیلومتر کار کرده نو هست ولی از ترمز بده عقبش چند بار خواستم تصادف کنم

موتور ارزون شهری هست،لوازم فروشا دارند

ساسانخان
12-05-1397, 12:26 بعد از ظهر
بردم نمایندگی عیبشو گرفت از لنت نبود ماله اهرمش بود که جاش خشک شده بود ترمزش الان خیلی عالی شد. ممنون

ساسانخان
16-05-1397, 11:28 بعد از ظهر
بچه ها یه پالس صفر دارم که کلا چهارصد کیلومتر رفته دو روزه یه آپاچی دویست خریدم اگه کسی خواست به شماره موبایلم بزنگه در ضمن موتورم بیمه هم داره 09132034419 قیمت هم گفتم 6100 رنگه موتورم مشکی هست

ساسانخان
26-05-1397, 01:43 بعد از ظهر
بچه ها کسی لاستیکه جلوش رو پهن تر کرده. آیا با پهن شدن سرعت و شتابش کم شده؟

- - - Updated - - -

راستی بچه ها کاتالیزاتور رو کسی برداشته و شتابه سرعتش بهتر شده؟ میخام انجام بدم نظرتون چیه

- - - Updated - - -

راستی بچه ها کاتالیزاتور رو کسی برداشته و شتابه سرعتش بهتر شده؟ میخام انجام بدم نظرتون چیه

احمد مسیحا
26-08-1397, 08:38 بعد از ظهر
سلام دوستان تو رو خدا یکی کمکم کنه ....اقا من هر باطری میزنم رو موتور سریع میخابه ....بعد صبح زود اصلا روشن نمیشه هر کی بلده کمک کنه ممنونم

s.mm
26-08-1397, 10:29 بعد از ظهر
سلام دوستان تو رو خدا یکی کمکم کنه ....اقا من هر باطری میزنم رو موتور سریع میخابه ....بعد صبح زود اصلا روشن نمیشه هر کی بلده کمک کنه ممنونم

اگه باطری سالم شارژ دار می زنید روی موتور ولی صبح می بینید خالی شده این یعنی برق دزدی وجود داره
روش تستش خلاصه اینه که باید همه اتصالات بررسی بشه بعد اگه عیب ظاهری نبود باید باید همه مصرف کننده ها قطع بشن بعد آمپر متر رو بذارید سر راه باطری بعدش ببینید با اتصال هر قطعه چند آمپر کشیده میشه
این روش بنده هست

احمد مسیحا
27-08-1397, 01:53 بعد از ظهر
آمپر متر از کجا بیارم

Ahmad.masiha
24-11-1397, 04:21 بعد از ظهر
سلام کسی نیس کمکم کنه

s.mm
27-11-1397, 06:03 قبل از ظهر
آمپر متر از کجا بیارم

شما می خوای خودت موتور تعمیر کنی پس باید ابزارشم بخری
آمپر متر یا مولتی متر رو باید بخری دوست عزیز بعد تازه روش کارشو یاد بگیری
به بازی خوش اومدی

emerican
08-03-1398, 09:59 بعد از ظهر
سلام دوستان
درمورد سرویسهای دوره ای این موتور میتونید راهنمایی کنید من دست دوم خریدم موتور رو الان چه لوازمی رو باید تعویض کنم ؟؟

و اینکه فیلتر بنزین یا همون صافی بنزین داره این موتور برای تعویض تهیه کنم ؟

s.mm
09-03-1398, 08:51 بعد از ظهر
سلام دوستان
درمورد سرویسهای دوره ای این موتور میتونید راهنمایی کنید من دست دوم خریدم موتور رو الان چه لوازمی رو باید تعویض کنم ؟؟

و اینکه فیلتر بنزین یا همون صافی بنزین داره این موتور برای تعویض تهیه کنم ؟

روغن هر 1000 کیلومتر (1000 سی سی )
هر دو بار روغن فیلتر روغن هم باید عوض بشه در این صورت باید 1100 سی سی روغن ریخته بشه
صافی بنزین هم در ادامه شلنگ بنزینه می تونی عوض کنی

اگر دنبال توصیه هستید، توصیه می کنم باک رو کامل باز کنید- شیر بنزین رو هم از جاش کامل باز کنید- بنزین رو از اونجا تخلیه کنید تا اگر آبی چیزی هم اونجا مونده باشه تخلیه بشه چون مشکل شایع پالس ها هست دلیلش هم در چند پست قبل نوشتم و راه حلش رو هم نوشتم همه چیز در پست های قبلی تصویری نوشته شده با جزئیات

emerican
23-03-1398, 07:29 بعد از ظهر
سلام دوستان

برای تعویض چراغ ترمز، تکه ی زین عقب موتور رو باز کردم ولی جایی برای تعویض چراغ نبود به چه صورت چراغ ترمز رو باید تعویض کنم ؟

s.mm
23-03-1398, 09:40 بعد از ظهر
چراغهاش led هست و به این راحتی نمی سوزه
آیا با پشت آمپر روشن میشه و فقط ترمزش روشن نمیشه یا کلا روشن نمیشه؟

emerican
23-03-1398, 10:30 بعد از ظهر
چراغهاش led هست و به این راحتی نمی سوزه
آیا با پشت آمپر روشن میشه و فقط ترمزش روشن نمیشه یا کلا روشن نمیشه؟

در حالت شب روشن میشه فقط با گرفتن ترمز روشن نمیشه حالا چه ترمز عقب و چه ترمز جلو

اگر دو کنتاکت باشه حالت دوم که مربوط به ترمز هست سوخته و اگر میگید led هست که کلا سوخته ترمزش
شما باز کردی تا حالا ؟ بلدید راهنمایی کنید من یوتیوب هم سرچ کردم آموزشی نبود ...

s.mm
24-03-1398, 04:23 قبل از ظهر
در حالت شب روشن میشه فقط با گرفتن ترمز روشن نمیشه حالا چه ترمز عقب و چه ترمز جلو

اگر دو کنتاکت باشه حالت دوم که مربوط به ترمز هست سوخته و اگر میگید led هست که کلا سوخته ترمزش
شما باز کردی تا حالا ؟ بلدید راهنمایی کنید من یوتیوب هم سرچ کردم آموزشی نبود ...

اون جوری که فکر می کنی نیست
شاسی ها و سنسور های ترمز عقب و جلو رو تست کن
زیر اهرم ترمز جلو دو تا سیم هست که به یک شاسی وصله اون دو تا سیم (فیش) رو جدا کن به هم وصل کن ببین چراغ ترمز روشن میشه یا نه

emerican
24-03-1398, 01:24 بعد از ظهر
اون جوری که فکر می کنی نیست
شاسی ها و سنسور های ترمز عقب و جلو رو تست کن
زیر اهرم ترمز جلو دو تا سیم هست که به یک شاسی وصله اون دو تا سیم (فیش) رو جدا کن به هم وصل کن ببین چراغ ترمز روشن میشه یا نه

نه روشن نمیشه خود سنسور ترمز جلو هم با اهم متر تست کردم سالم هست

s.mm
24-03-1398, 07:32 بعد از ظهر
نه روشن نمیشه خود سنسور ترمز جلو هم با اهم متر تست کردم سالم هست

پس اهم متر رو وصل کن به سوکت سه فیش خطر عقب یکیش منفی هست، یکی مثبت پشت آمپر یکی هم مثبت سنسور ترمز، ببین با ترمز گرفتن یا وصل کردن فیش های سنسور ها به هم، جریان توی سیم مثبت سنسور ایجاد میشه یا نه
برای تست خود خطر هم خیلی راحت می تونی مثبت پشت آمپر رو به مثبت چراغ ترمز وصل کن ببین روشن میشه یا نه

emerican
28-03-1398, 03:36 بعد از ظهر
پس اهم متر رو وصل کن به سوکت سه فیش خطر عقب یکیش منفی هست، یکی مثبت پشت آمپر یکی هم مثبت سنسور ترمز، ببین با ترمز گرفتن یا وصل کردن فیش های سنسور ها به هم، جریان توی سیم مثبت سنسور ایجاد میشه یا نه
برای تست خود خطر هم خیلی راحت می تونی مثبت پشت آمپر رو به مثبت چراغ ترمز وصل کن ببین روشن میشه یا نه

میتونی دقیق بهم بگی دو تا مثبت ها کدوم هست رنگ سیم هاش یا جاشون رو مشخص کنی
که بهم وصل کنم

s.mm
29-03-1398, 05:37 بعد از ظهر
راستش چون موتور رو ندارم نمی تونم بگم
ولی آزمایش کردنش که کاری نداره
مولنی متر هم که داری
پشت آمر رو روشن کن ولتاژ بگیر

irhessan
16-05-1398, 12:47 قبل از ظهر
سلام میشه یه لطفی به من بکنبد من میخوام این موتور رو بکیرم ولی چون چند سالی هست که نوش نیست مجبورم دست 2 بکیرم حالا من چند تا اشکال تزش شنیدم که سریع خراب میشه لوازمش کیر نمیاد و نمیشه اصلا بهش فشار اورد
میخواستم از کسایی که چند سله دارن ایا نسبت به هندا 125 خیلی اذیت میکنه یا اصلا اذیتی داره یا نه

و این که کسی هست که بخواد موتورشو بفروشه به این شماره زنک بزنه سر قیمتش صحبت میکنیم

09398511727
ممنون از تمامی دوستان

Alireza.BMW
18-05-1398, 09:32 قبل از ظهر
سلام میشه یه لطفی به من بکنبد من میخوام این موتور رو بکیرم ولی چون چند سالی هست که نوش نیست مجبورم دست 2 بکیرم حالا من چند تا اشکال تزش شنیدم که سریع خراب میشه لوازمش کیر نمیاد و نمیشه اصلا بهش فشار اورد
میخواستم از کسایی که چند سله دارن ایا نسبت به هندا 125 خیلی اذیت میکنه یا اصلا اذیتی داره یا نه

و این که کسی هست که بخواد موتورشو بفروشه به این شماره زنک بزنه سر قیمتش صحبت میکنیم

09398511727
ممنون از تمامی دوستان
.
در اینکه بد فروش و بد لوازمه شکی نیس ... ولی موتوری نی که زارتی خراب بشه
چون از چرخه تولید خارج شده خب صلاح نیس خریدش

احمد مسیحا
07-06-1398, 04:58 بعد از ظهر
سلام دوستان من وقتی موتورو رو میگازونم دور موتور ک از ۵ رد میکنه تو انجن صدای خرخر میاد خیلی خرناس میکشه ‌کسی میدونه از چیشه ..

s.mm
09-06-1398, 03:35 بعد از ظهر
سلام دوستان من وقتی موتورو رو میگازونم دور موتور ک از ۵ رد میکنه تو انجن صدای خرخر میاد خیلی خرناس میکشه ‌کسی میدونه از چیشه ..

زنجیر تایم

احمد مسیحا
15-06-1398, 10:03 قبل از ظهر

emerican
15-08-1398, 02:12 قبل از ظهر
سلام دوستان
سایز و مارک خوب برای لاستیک این موتور از چه نوعی پیشنهاد می دهید ؟
الان ایران یاسا دارم ولی چند سری بد جوری سر خورده و زمینم زده میخوام عوض کنم

Ahmad.masiha
18-01-1399, 03:37 بعد از ظهر
سلام اقا من موتورو دارم وقتی یه مسافتی باهاش میرم خاموش میکنم تا چند ثانیه یچیزی تو موتور میچرخه انگار بلبرینگیه .کسی میدونه چشه ..بعد برق موتور رو ۱۵ از چیه

Afshin007
20-01-1399, 06:59 قبل از ظهر
سلام اقا من موتورو دارم وقتی یه مسافتی باهاش میرم خاموش میکنم تا چند ثانیه یچیزی تو موتور میچرخه انگار بلبرینگیه .کسی میدونه چشه ..بعد برق موتور رو ۱۵ از چیه

با سلام

من زمانی که این موتورو داشتم(سری اول این موتور)با همچین مشکلی روبرو بودم یعنی اینکه یه مسافتی میرفتم خودش خاموش میکرد که البته بعد مدتی متوجه شدم از کاربراتورشه که ظاهرا برقیه و اینم بگم از جای

گرم میرفتم تو جای سرد این حالت بیشتر پیش میومد باقی مسایلو اطلاعی ندارم و اساتید باید نظر بدن(صدای توی انجین) ///

mohamad1980
29-02-1399, 11:49 قبل از ظهر
سلام دوستان چه روغنی مناسب این موتور هست که الکی گرون و کمیاب نباشه ؟
میتونم فیلتر روغن شو خودم عوض کنن؟
فیلتر روغنش مخصوصه یا فیلتر اپاچی و بقیه پالسها بهش میخوره؟

Cheetah
30-02-1399, 09:41 بعد از ظهر
روغن ایرانول 16000 استفاده کن
کیفیت قابل قبول قیمت مناسب :clap:
در مورد فیلتر روغنش نظری ندارم

s.mm
31-02-1399, 10:32 بعد از ظهر
سلام دوستان چه روغنی مناسب این موتور هست که الکی گرون و کمیاب نباشه ؟
میتونم فیلتر روغن شو خودم عوض کنن؟
فیلتر روغنش مخصوصه یا فیلتر اپاچی و بقیه پالسها بهش میخوره؟

ننوشتی کدوم شهر هستی
روغن زمستون ها 40-10 بهران سوپر پیشتاز و تابستون ها 50-20 بهران سوپر پیشتاز بریز

فیلتر روغنش احتمال داره با باجاج باکسر یکی باشه یادم نیست این رو می تونی از نمایندگی به شماره 55372636 بپرسی

عوض کردن روفنش هم مثل آب خوردنه
پیچ تخلیه روغنش رو باز می کنی تا تخلیه بشه بعد می بندیش و از سمت دیگه روغن میریزی.

روغن هم هر 500 کیلومتر 100 سی سی بهش اضافه کن چون تبخیر داره.
بعدش می تونی هر 5000 تا کلا عوض کنی روغن رو
برای نگهداری زنجیر هم تاپیک مخصوص وجود داره

mohamad1980
30-06-1399, 04:40 قبل از ظهر
سلام دوستان چند مدت پیش میخاستم موتورپالس ۱۳۵ بخرم حتی یکی رو پیدا کردم و بیعانه دادم ولی طرف پشیمون شد،الانم که قیمتا یجوری شده که نمیدونیم به حال خودمون‌بخندیم یا گریه‌کنیم،
دوستان یه‌مشورت میخاستم‌برای خرید موتور کارکرده نمیدونم‌ اینجا باید مطرح میکردم یا جای دیگه
از بین اپاچی ۱۵۰ یا۱۶۰ و پالس ۱۳۵ و هیرو هانک و بنلی۱۵۰ کدوم رو پیشنهاد میدید ؟چرا

قبلا اپاچی ۱۸۰ داشتم
با پولی که دارم پالس ۱۳۵ میخاستم بگیرم که قیمتش خوبه و کم کارکردش راحت گیرم میاد ولی خیلیا میگن سواریش نرم نیست‌و شتاب و قدرتش کمه
هیرو هم که میگن قطعاتش گیر نمیاد

اپاچی و بنلی هم گرونتره که مجبورم بیشتر هزینه کنم
دوستان ممنون میشم کمکم کنید

s.mm
14-07-1399, 02:21 بعد از ظهر
سلام دوستان چند مدت پیش میخاستم موتورپالس ۱۳۵ بخرم حتی یکی رو پیدا کردم و بیعانه دادم ولی طرف پشیمون شد،الانم که قیمتا یجوری شده که نمیدونیم به حال خودمون‌بخندیم یا گریه‌کنیم،
دوستان یه‌مشورت میخاستم‌برای خرید موتور کارکرده نمیدونم‌ اینجا باید مطرح میکردم یا جای دیگه
از بین اپاچی ۱۵۰ یا۱۶۰ و پالس ۱۳۵ و هیرو هانک و بنلی۱۵۰ کدوم رو پیشنهاد میدید ؟چرا

قبلا اپاچی ۱۸۰ داشتم
با پولی که دارم پالس ۱۳۵ میخاستم بگیرم که قیمتش خوبه و کم کارکردش راحت گیرم میاد ولی خیلیا میگن سواریش نرم نیست‌و شتاب و قدرتش کمه
هیرو هم که میگن قطعاتش گیر نمیاد

اپاچی و بنلی هم گرونتره که مجبورم بیشتر هزینه کنم
دوستان ممنون میشم کمکم کنید

من خودم 135 داشتم و واقعا با این موتور خاطره دارم و دوستش هم دارم چون موتور فوق العاده با کیفیتی هست.
ولی با این اوضاع قطعات و بازار خرید و فروش بد پالس 135 به نظر بنده فقط برو سمت خانواده آپاچی