PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Pulse 135

صفحه ها : 1 2 3 [4] 5 6 7 8

MANHUNT
10-02-1393, 05:58 بعد از ظهر
همون صفر ١٣٥ بگير دوست عزيز باست كافيه راحتم باست سه سال بدون خرج كار ميكنه نيازي نيست پول بيشتري براي ١٨٠ پرداخت كني

teyyeb
10-02-1393, 09:47 بعد از ظهر
با این تفاسیر 135 جواب کار شما رو میده صفرشو بگیر و از سواریش لذت ببر :-)

r.hasani7023
11-02-1393, 04:28 بعد از ظهر
اگه دست دوم تمیز خواستی من دوستم میخاد بفروشه یه اونجر 220بگیره

میثم ش
11-02-1393, 09:18 بعد از ظهر
پالس ۱۳۵ از نظر ظاهری خیلی اسپورت و شیکتر از ۱۸۰ هست. من تو این مدت کوتاه یکه داشتمش خیلی راضیم.جواب رفت و آمد تو تهرانو به خوبی میده.
ضمنا روی باک موتور من نوشته مصرفش ۱.۹ هست. و دیگه اینکه هفته گذشته ۱۰ لیتر بنزین بهش زدم بازم جا داشت و یه کمی هم که از قبل توش بنزین بود. حدود ۴۰۰ تا از اون موقع باهاش رفتم. هنوز آمپر بنزینش به وسط نرسیده!:42kmoig:
یه سوال: موتور من همونطور که گفتم تازه خریدم و صفره. سرعت ۱۰۰ تا به زور میرسه. یعنی برخلاف اون چیزی که تو کلیپ جناب roma بود من دنده ۴ به ۵ رو خیلی بترکونم تو ۸۵ تا عوض کنم. ولی تو این کلیپ تو صد و خورده ای تازه دنده عوض میکرد.:waiting:
راستی آقای teyyeb:
اگه برا رفت وآمد معمولی میخوای و مثلا 5 شنبه ها با GF یه دور دور کنی همین 135 جوابه
:2khtar:
:25r30wi: این صورتکاش آخر کرکر خندس!:25r30wi:

roma
11-02-1393, 10:16 بعد از ظهر
یه سوال: موتور من همونطور که گفتم تازه خریدم و صفره. سرعت ۱۰۰ تا به زور میرسه. یعنی برخلاف اون چیزی که تو کلیپ جناب roma بود من دنده ۴ به ۵ رو خیلی بترکونم تو ۸۵ تا عوض کنم. ولی تو این کلیپ تو صد و خورده ای تازه دنده عوض میکرد

دادش موتورت چند تا کار کرده کمتر از 2 هزارتا کار کرده حواشو داشته باشه اگه بیشتر از 2 هزار تا کارکرده بهش رحم نکن هر چی دوست داری بهش گاز بده هیچیش نمیشه رو دور موتور 11.5 کات اف میکنه

من با معکوس دادن از 12 هزار هم رد کردم دور موتور از 4 به یک اونم به دفعات من با 4 115 تا دو ترک میرم با 5 تا حالا بیشتر از 128 نتونستم برم دیگه فکر نکنم بیشتر بره

m.z1367
16-02-1393, 11:17 بعد از ظهر
سلام به همگی دوستان
با اجازه سروران گرامی بنده هم به جمع موتور سواران پالس 135 پیوستم. حدود 3 ساعت پیش خریدمش.
قیمتی بازار متأسفانه اندکی افزایش پیدا کرده! ولی به خاطر توافقی که چند روز پیش با فروشنده داشتم تونستم 4350 بخرم اما قیمت ‌ها حدود 4450 تا 4500 هستش. امیدوارم که حداقل بالاتر از این نره

h0ssein
17-02-1393, 08:10 قبل از ظهر
پالس ۱۳۵ از نظر ظاهری خیلی اسپورت و شیکتر از ۱۸۰ هست. من تو این مدت کوتاه یکه داشتمش خیلی راضیم.جواب رفت و آمد تو تهرانو به خوبی میده.
ضمنا روی باک موتور من نوشته مصرفش ۱.۹ هست. و دیگه اینکه هفته گذشته ۱۰ لیتر بنزین بهش زدم بازم جا داشت و یه کمی هم که از قبل توش بنزین بود. حدود ۴۰۰ تا از اون موقع باهاش رفتم. هنوز آمپر بنزینش به وسط نرسیده!:42kmoig:
یه سوال: موتور من همونطور که گفتم تازه خریدم و صفره. سرعت ۱۰۰ تا به زور میرسه. یعنی برخلاف اون چیزی که تو کلیپ جناب roma بود من دنده ۴ به ۵ رو خیلی بترکونم تو ۸۵ تا عوض کنم. ولی تو این کلیپ تو صد و خورده ای تازه دنده عوض میکرد.:waiting:

اون 135 با این 135شما فرق داره ، اون فابریک نبود قاعدتا به جز اگزوز جای دیگه شم انگولک کرده بودن که اینطوری شتاب میگرفت صفرتا60 تو3ثانیه رفت...

موتور شما اگه صفره خوب معلومه به این سرعت نمیرسه 220 صفرو یکی از دوستان گازشو همون اول گرفت به زور125 رفت شما از این بچه پالس چه انتظاری داری؟
موتور صفرو از الان گازشو نگیر خارومادرش به هم پیوند میخوره 1000تا برونش روغن خوب استفاده کن تا موتور یکم از حالت کیپ دربیاد و سرعتت بیشتر بشه.
موتور هرچی کارکردش بره بالا بیشتر جا باز میکنه سرعت بیشتر میشه از الان گازش نده انتظار بیجا هم نداشته باش...

hossein57amani
17-02-1393, 02:37 بعد از ظهر
من این موتورو حدود 10 ماهه دارم و 7300 تا راه رفته // تا 90 کیلومتر مشکلی نداره ولی بالای 90 میره موتو رمیخاد از هم بپاشه/ به قدری صدای موتور و اگزوز زیادمیشه که از کنار هر کی رد میشی شکه میشه // البته فکر نکنم خوده موتور بهش اسیبی برسه ولی 90 تا بهترین سرعت برا این موتوره/ به نظر میاد رو 90 تا نافشو بریدن/البته ناگفته نمونه موتور خیلی شیک و باکلاسی هست و چون کم هست از نظر تعداد توخیابان هنوز برا خیلی ها که میبینن جذابه/ فقط اگه لاستیک عقبش مثل 180 پالس پهن تر بود باحال تر دیده میشد از پشت

farzin
17-02-1393, 03:44 بعد از ظهر
من این موتورو حدود 10 ماهه دارم و 7300 تا راه رفته // تا 90 کیلومتر مشکلی نداره ولی بالای 90 میره موتو رمیخاد از هم بپاشه/ به قدری صدای موتور و اگزوز زیادمیشه که از کنار هر کی رد میشی شکه میشه // البته فکر نکنم خوده موتور بهش اسیبی برسه ولی 90 تا بهترین سرعت برا این موتوره/ به نظر میاد رو 90 تا نافشو بریدن/البته ناگفته نمونه موتور خیلی شیک و باکلاسی هست و چون کم هست از نظر تعداد توخیابان هنوز برا خیلی ها که میبینن جذابه/ فقط اگه لاستیک عقبش مثل 180 پالس پهن تر بود باحال تر دیده میشد از پشت
از مشکلات لرزش میتونه صفحه کلاچ و پیچ های اتصال تنه به انجین باشه ولی چون کارکرد کم هست پس احتمال خیلی کمه
شما فیلترهوا رو تمیز کن ، بنزین سوپر ( اکتان بالا ) بزن این چیزای ابتدایی هستن که لرزش و صدای موتور رو خیلی کم میکنه
باد لاستیکها رو هم چک کن ( تو سرعت خیلی تاثیر داره )

Alireza.BMW
17-02-1393, 03:46 بعد از ظهر
برای اینکه تو سرعت بالاتر رو موتور زور نیاد میتونید خورشیدی جلو رو 1دندونه بزرگتر بندازید که حدود 300تا دور موتورو میار پایین.تاپ دنده ها 5تا اضافه میشه شتابم تغییر خاصی نمیکنه...اینطوری اصطلاکتونم کمتر میشه+یه مقدار مصرف سوخت
در مورد اون 135هم همینطوریه تو اگزوزو خالی کرده+خورشیدی جلو رو احتمالا 2دندونه بزرگتر انداخته+کاربرات بهتر+پیستون بزرگتر

roma
17-02-1393, 06:34 بعد از ظهر
داش فرزین اینم خالی بندیه با کدوم موتوری میشه هم چین کاری میشه کرد اونم به دفعات حتی یه با دور موتور از 12 هزار هم رد کردم باهاش مثل cg که سرعتش از 120 رد می شد

g2Sqs

کی میگه 90 تا بیشتر براش زیاد 90 تا دنده 3 شه

فرزین میدونم پرهات ریخته غصه نخور زودی در میاد دادش

رفقیم میگه چی از جونه این موتور میخوای بزار بره این قدر شکنجش نکن بچه پالسو

MANHUNT
17-02-1393, 06:46 بعد از ظهر
خدا نشناس این که چیزی نیست دنده یک من 90 تا میره:1tongue:اقایان اقایان این پالس 135 نیست هرکوله

m.z1367
17-02-1393, 06:57 بعد از ظهر
دوستان خورشیدی موتور می شه بگید دقیقا کجاست؟ عکسش رو میذارید؟

Alireza.BMW
17-02-1393, 07:54 بعد از ظهر
همونیه که روش زنجیر میچرخه هم عقب داره که روی چرخ عقبه هم جلو
اینم عکس البته مال خورشیدی عقبه
40615

hossein57amani
17-02-1393, 10:07 بعد از ظهر
دوستان این لوازم تیون کردن این موتور که تو یه سری فیلما رو اینترنت هست از کجامیشه تو تهران تهیه کرد.. بخصوص اون قطعات پلاستیکی که زیر دل موتور بسته میشه.خیلی خوشگله..و اینکه کدوم تعمیرکار میتونه این موتور رو تیون کنه

farzin
17-02-1393, 11:19 بعد از ظهر
پرهامو باد روی 180 برد ، شرمنده داش roma اینجا پر نداشتم ...:smilies(182):

hossein57amani
20-02-1393, 12:34 قبل از ظهر
دوستان رو این موتور میشه لاستیک ug4 رو واسه عقب یا جلوش انداخت/ لاستیک عقبش خیلی باریکه نسبت به پالسهای دیگه /من یه تکیه از گلگیر عقب رو که با پیچ به گلگیر تیکه دوم وصل شده رو باز کردم و لاستیکش خودی نشون نداد/ فکر کنم لاستیک پهن روش بشه انداخت توی اب کمتر سر بخوره

Alireza.BMW
20-02-1393, 09:16 قبل از ظهر
اکثر موتور ها میشه هم لاستیک عقب هم جلو رو تا یک سایز بزرگتر انداخت...فک کنم عفبش 100باشه 110روش حتما جا میشه

roma
20-02-1393, 09:54 قبل از ظهر
دوستان رو این موتور میشه لاستیک ug4 رو واسه عقب یا جلوش انداخت

این همه لاستیک چرا دوباره هندی میخوای بندازی حدعقل یه چیز درست درمون بنداز پیرلی 120 با گل ریسی هم قشنگه هم با کیفیت هم تیوبلس حدود 220 تومن

فکر کنم لاستیک پهن روش بشه انداخت توی اب کمتر سر بخوره
من پالس 220 گرفته بودم لاستیک پهن تر بود 2 برابر بیشتر از پالس 135 که داشتم لیز تر بود به پهن بودن نیست منم لاستیک 220 با اینکه نو بود عوض کردم و پیرلی انداختم 140 ولی اینو بدون با تعویض لاستیک ترمز های موتورت abs نمیشه فقط یه 10 درصد بهتر میشه همین بازم سر خوردن سر جاشه ولی ارزش داره حتی اگه 0.5 درصد تفاوت کنه میتونه تو مواقع خاص از مرگ نجات بده ادمو

m.z1367
20-02-1393, 11:00 بعد از ظهر
دوستان رو کیلومتر من اسم شرکت باجاج نوشته نشده. من این موتور رو از نمایندگی خرید ممکنه که کیلومترش برا باجاج نباشه؟

Alireza.BMW
21-02-1393, 10:58 قبل از ظهر
دوستان رو کیلومتر من اسم شرکت باجاج نوشته نشده. من این موتور رو از نمایندگی خرید ممکنه که کیلومترش برا باجاج نباشه؟

ممکنه کیلومتر فابریکش نباشه شاید شکسته تو حمل یکی روش انداختن...همشون اگه اینطوری بودن که پس جدیداش همه اینطورین اگه موتور شما اینجوریه که قضیه فرق داره

hossein57amani
21-02-1393, 07:10 بعد از ظهر
ممکنه کیلومتر فابریکش نباشه شاید شکسته تو حمل یکی روش انداختن...همشون اگه اینطوری بودن که پس جدیداش همه اینطورین اگه موتور شما اینجوریه که قضیه فرق داره
رو کیلومتر موتور منم اسمی ازباجاج نیست.. بجز روی سیلندر جاییش بجاج ننوشته

Alireza.BMW
21-02-1393, 09:47 بعد از ظهر
این عکس کیلومتر 135
4077540776

roma
21-02-1393, 10:11 بعد از ظهر
مال منم رو کیلومتر نوشته باجاج حک شده و سمت راست رو انجین نوشته made in india هست مثل پالس 220 که رو بقیه 135 من به شخصه ندیدم اون برچسبه باشه

یه یارو امده گیر به بچه پالسم داده 3.8 میخواد هزینه سندش با خودش میگم برو صفر بخر میگه نه من از مال تو خوشم میاد اگزوزم داره نمیدوم بدم بره یا نه شیطان رفته تو جلدم ؟

m.z1367
21-02-1393, 11:07 بعد از ظهر
یعنی دو مدل کیلومتر تو بازار هست؟ از لحاظ کیفیت یکی هستن؟ یه سوال دیگه اینکه گارانتی فارس خودرو چجوریه؟ خوب ساپورت می کنن؟

MANHUNT
22-02-1393, 01:09 بعد از ظهر
داداش توتي بده بره اون دفه هم صحبت كرديم اگه ميخواي هيوسانگ بگيري بده بره اگه نه كه نگرشدار البته بفروشيش يه خوبي برا ما داره ديگه نمياي عرض اندام كني:4chsmu1:

farzin
22-02-1393, 01:34 بعد از ظهر
وقتی مشتری خودش میاد پای موتور معامله کنید ، اینجور معاملات ، از بهترین نوعش هست ...

peyman_1363
23-02-1393, 02:17 قبل از ظهر
سلام دوستان من هم به جمع شما خوش اومدم!!!منم با اجازتون 2 هفته پیش پالس135 خریدم ومثل شما در شکو شبه بودم که بالاخره فهمیدم جدیدا کیلومترهاشو بدون اسم باجاج میزنه پس جای نگرانی نیست.اینم یک مدلشه اونم از نوع ایرانی!!!

- - - Updated - - -

دوباره سلام
نمیدونم طبیعیه یا نه.ولی احساس میکنم موتورم لرزشش زیاده مخصوصا روی دور موتور 5و6 واز اون بالاتر نبردمش موتور هم 250 کیلومتر بیشتر کار نکرده در ضمن احساس میکنم گاهگاهیه بعضی وقتها نرم میشه بعضی وقتها نه به نظرتون طبیعیه؟

peyman_1363
23-02-1393, 05:24 بعد از ظهر
شما هم برای خلاص کردن موتورتون مشکل دارین؟
موقع دنده کشی موتور دنده هاش خیلی نرم جا میخوره ولی اگه در حال توقف بخوای دنده رو عوصش کنی وخلاص اصلا نمیشه:hanghead:

Alireza.BMW
23-02-1393, 05:27 بعد از ظهر
همه موتورا همینجورین وقتی مثلا دنده 3باشی و واستادی موتور بد دندش میاد پایین...برای خلاص کردن این موتورا قلق دارن...وقتی دنده رو از 2 به 1 میبری میخای خلاص کنی یه کوچولو بده بالا خلاص میشه اگه زیاد بدی بالا میره دنده 2

farshad 54
23-02-1393, 07:54 بعد از ظهر
سیم کلاچ موتور رو از بالا یه تنظیم بزن

لرزش موتور هم بعد از آب بندی و آچارکشی برطرف میشه

m.z1367
23-02-1393, 08:38 بعد از ظهر
سیم کلاچ موتور رو از بالا یه تنظیم بزن

لرزش موتور هم بعد از آب بندی و آچارکشی برطرف میشه

ظاهراً خود شرکت هم آچار کشی می‌کنه. از دوستان کسی این کار رو کرده؟ درست حسابی انجام می دن یا اینکه باید خودمون بدیم به تعمیرگاه؟

ehsan sharif
23-02-1393, 08:47 بعد از ظهر
ظاهراً خود شرکت هم آچار کشی می‌کنه. از دوستان کسی این کار رو کرده؟ درست حسابی انجام می دن یا اینکه باید خودمون بدیم به تعمیرگاه؟

داداش یه نصیحت از من به شما
موتورتا خود شرکت ها واسه اچار کشی نبر چون اونها دلشون نسوخته که بیان با صبر و حوصله کارهای موتورو انجام بدن
به قول معروف که میگن میان ابروشو درست کنن میزنن چشمشم کور میکنن
سعی کن یه تعمیرکار دست و پنجه دار پیدا کنی وبدی بهش کارهاشا انجام بده
اگه 70. یا 80. هزارم پول میدی حداقل خیالت راحته موتور اساسی شده

roma
23-02-1393, 10:33 بعد از ظهر

دوست عزیر نگران اچار کشی نباش خودتم راحت میتونی انجام بدی کار خاصی نیست لرزش موتورت هم با کار کرد بیشتر برطرف میشه ونرمتر متاسفانه جنس پیچ های دسته موتور پالس زیاد جالب نیست

خیلی راحت کش میاد و میبره بزار 2 تا 3 هزارتا کار کنه همشو عوض کن النی بنداز خیال راحت و خیلی باید مراغب پیچهای اگزوز رو سیلندر باشی چون راحت میشکنه چون تو حرارت سیلندر روش تاثیر میزاره

میتونی راحت با نمونه فولادی 5 سانتی النی عوض کنی چون شکستن پیچ اگزوز یه اتفاق خیلی شایعه تو 135 است میگم جنس پیچ های متاسفانه خوب نیست

peyman_1363
23-02-1393, 10:36 بعد از ظهر
با سلام. مرسی از دوستان بابت کمک.
سیم کلاچو از بالا تنظیم کردم احساس میکنم بهتر شده و راحتر خلاص میشه. مرسی فرشاد جان فقط زیادی از بالا ول میکنه اصلا خوش نمیاد بهم بازم از کمکتون ممنون

spee
23-02-1393, 11:42 بعد از ظهر
سلام
فیلتر هوای این موتور کجاست برای تمیز کردن برای اچار کشی موتور باید چند تا رفته باشه ؟موتور من یک سری از پیچهاش شل شده کمی صداش زیاد تر شده

h0ssein
24-02-1393, 08:58 قبل از ظهر
سلام
فیلتر هوای این موتور کجاست برای تمیز کردن برای اچار کشی موتور باید چند تا رفته باشه ؟موتور من یک سری از پیچهاش شل شده کمی صداش زیاد تر شده

درب بغل سمت راست رو باز کن چارتا پیچ هست اونارم باز کن فیلتر هوا رویت میشه دربیار با آب و شامپو بشور بزار خشک شه بزار جاش/
آچار کشی معمولا بعد 1000تا میبرن که دوره آبندی تموم شده/ اگه خیلی لرزش داره خودتون یه آچار به تمام پیچ ها بندازید کار سختی نیست/

Adolf Hitler
24-02-1393, 11:26 قبل از ظهر
سلام به دوستان گل . آیا پالس 135 برا مسافرت طولانی مناسبه یا نه ؟

MANHUNT
24-02-1393, 11:47 قبل از ظهر
به نظر بنده نه مناسب نيست پالس ٢٢٠ گزينه بهتري هستش

soorosh
24-02-1393, 03:20 بعد از ظهر
بچه ها من فردا میخوام این موتورو بخرم .... توصیه خاصی ندارید ؟؟؟؟
راستش رو بخواید تا حالا موتور نخریدم :gigglesmile:

roma
24-02-1393, 04:42 بعد از ظهر
سلام به دوستان گل . آیا پالس 135 برا مسافرت طولانی مناسبه یا نه ؟

از لحاظ انجین مشگلی نداره من خودم به شخصه 200 کیلومتر باهاش یه کله رفتم فقط کمک های عقب موتور نسبت به 180 یکم سفت است و تو مسافت یکم ادم خسته میکنه

- - - Updated - - -

چه ها من فردا میخوام این موتورو بخرم .... توصیه خاصی ندارید ؟؟؟؟
راستش رو بخواید تا حالا موتور نخریدم

از یه فروشگاه معتبر خرید کن که واسه سند زیاد اذیت نشی من یه اپاچی گرفتم 3 ماه طول کشید یارو واسم سند بگیره و یه نکته هزینه که باید بابت سند گرفتن بدی بگو بزنه تو قول نامت از 15 تومن میگیرن تا 50 تومن هرکی هر کی

m.z1367
24-02-1393, 04:44 بعد از ظهر
بچه ها من فردا میخوام این موتورو بخرم .... توصیه خاصی ندارید ؟؟؟؟
راستش رو بخواید تا حالا موتور نخریدم :gigglesmile: از نمایندیگش بگیر. در ضمن خریدی فیمتش رو به ما بگو...

soorosh
24-02-1393, 04:59 بعد از ظهر
راستش من دارم با یه شرایط ویژه میگیرم به خاطر همین از نمایندگیش نمیتونم بگیرم .....
آخرین باری قیمت کردم 4.300.000 بود ... یکی دو هفته پیش ...
بیشتر الان در گیر یه موضوعی هستم اونم اینه که من روی انجین 135 دو مدل نوشته دیدم .... یه مدل نوشته dts-i یه مدل هم نوشته bajaj زیرش نوشته dts-i راستش نمیدونم چه فرقی با هم میکنن .... حالا اون قضیه باجاج روی کیلومتر بماند ....

m.z1367
24-02-1393, 06:59 بعد از ظهر
راستش من دارم با یه شرایط ویژه میگیرم به خاطر همین از نمایندگیش نمیتونم بگیرم .....
آخرین باری قیمت کردم 4.300.000 بود ... یکی دو هفته پیش ...
بیشتر الان در گیر یه موضوعی هستم اونم اینه که من روی انجین 135 دو مدل نوشته دیدم .... یه مدل نوشته dts-i یه مدل هم نوشته bajaj زیرش نوشته dts-i راستش نمیدونم چه فرقی با هم میکنن .... حالا اون قضیه باجاج روی کیلومتر بماند ....
خیلی بعیده فرق داشته باشه. انجین نقره‌ای و مشکی شنیده بودیم اما چنین چیزی رو نه

Adolf Hitler
25-02-1393, 09:52 قبل از ظهر
خیلی ممنون که جوابمو دادین . نمیشه کمک هاشو نرمتر کرد یا از یه موتور دیگه بست ؟؟ زین نرمتر نمیشه بهش بست ؟؟

soorosh
25-02-1393, 10:12 قبل از ظهر
خیلی بعیده فرق داشته باشه. انجین نقره‌ای و مشکی شنیده بودیم اما چنین چیزی رو نه

منظورم لوگوی روی انجین هست .... من دو مدل دیدم ... میخواید عکس بگیرم بزارم ....؟؟؟

m.z1367
25-02-1393, 12:17 بعد از ظهر
منظورم لوگوی روی انجین هست .... من دو مدل دیدم ... میخواید عکس بگیرم بزارم ....؟؟؟
قربونت برم منم منظورم همون لوگویی که شما می فرمایید. اگه می خوای بذار. اساتید تجربشون بیشتره ایشالا جواب شما رو خواهند داد.

حسن موتوری
25-02-1393, 08:07 بعد از ظهر
این عکس کیلومتر 135
4077540776
دادا بالایی لوگوی باجاج توی دورسنج هست به خاطر همین دیگه روش ننوشته ولی پایینی تو دورسنجش هیچ لوگویی نداره.

farshad 54
25-02-1393, 10:54 بعد از ظهر
دوستان

اون فقط یه نوشته هست روی در برق یا در کلاچ و موتوری که روش نوشته فلان با موتوری که روش نوشته بیسار هیچ فرقی نداره

در کلاچ و در در برق پالس 180 و 220 هم دو مدل داره ولی هیچ فرق فنی و کیفیه دیگه ای ندارن تا مدل 90 یه شکلی بود 91 و به بعد یه شکل دیگه ولی موتور همون موتوره و هیچ فرقی نداره

الان در کلاچ و در برق این سی جی چینیارو با مال هندا عوض میکنن آیا موتور ژاپنی میشه ؟

بی خیال به چه چیزایی گیر میدید :au:

farzin
26-02-1393, 12:53 قبل از ظهر
توی موتورهای برند هر تغییری معنی میده اما توی اینا نه ، پالس دقیقن درب برقشو نگاه کنی صاف و تخت هست و بعضیا هم درب برقشون چند خط داره ، که توی موتوری مثل بندیت هم این نمونه هست که بهشون میگن در تخت و یا در پنجه ای که در اونجا بخاطر تکنولوژی جدیدتر ( نمیدونم چیه ) بخاطر متمایز کردن مدل انجین از اون ناحیه نسبت به انجنهای دیگه اون قسمت رو اینجوری طراحی کردن ، اما این موتورها فقط اینکارو میکنن که مدل های موتور با هم متفاوت بشه که دلال ها هم از این نکات استفاده میکنن برای مقاصد شومشون ...بهر حال در این موتورها هیچ تفاوتی نیست ، ندیدم ، نشنیدم ، حساس نشو حساس نشو (تقی...!)

peyman_1363
26-02-1393, 02:31 قبل از ظهر
سلام دوستان.
اگه کسی اینجا زوش نصب دزدگیر روی 135 میدونه توضیح بده ما هم از تجربش بهره ببریمو موتورمونو ندیم دست یکی که بخواد با موتور ما اوستا بشه.

میثم ش
26-02-1393, 06:03 قبل از ظهر
سلام. دوستان.
من موتورم وقت سرویس اولشه. وقت هم از نمایندگی گرفتم. گفت فلان روز بیا در جا نیم ساعته تمومه! تعجب کردم واقعا تو نیم ساعت ردیفش میکنن؟ یا دارن میپیچن؟
یه مساله دیگه در مورد دنده هاش به نظرم یکم سفته. البته من بهش عادت کردم و مشکلی ندارم ولی وقتی پشت یه آپاچی نشستم تازه فهمیدم چقدر دنده های این موتور(۱۳۵) سفته. این مشکل ذاتی موتوره یا باید سرویسی چیزی بشه؟؟
سوال دیگه در مورد تعویض لاستیکها که فرمودن. تعویض لاستیکها با لاستیکهای پهنتر کار استانداردی هست؟ جفت لاستیکها رو میفرمایید باید عوض کنیم؟ مارک خاص؟ سایز خاص؟ قیمت هم بفرمایید. لاستیکهای خودشو چند میشه فروخت؟

حسن موتوری
26-02-1393, 07:25 قبل از ظهر
سلام
میگم قطعات این پیدا میشه؟

roma
26-02-1393, 12:30 بعد از ظهر
سلام. دوستان.
من موتورم وقت سرویس اولشه.به سلامتی وقت هم از نمایندگی گرفتم مگه بیمارستانه. گفت فلان روز بیا در جا نیم ساعته تمومه! تعجب کردم واقعا تو نیم ساعت ردیفش میکنن؟اره میشه تو 10 دقیقه هم اچار کشی کردش کلان رو هم 10 تا پیچ هم نداره که بخواد سفتش کنن یا دارن میپیچن؟
یه مساله دیگه در مورد دنده هاش به نظرم یکم سفته. البته من بهش عادت کردم و مشکلی ندارم ولی وقتی پشت یه آپاچی نشستم تازه فهمیدم چقدر دنده های این موتور(۱۳۵) سفته.روغن چی ریختی پیشنهاد ما بهران سوپر پیشتاز قوطی قرمز این مشکل ذاتی موتوره یا باید سرویسی چیزی بشه؟؟موتور شما باید سیم کلاج هم از پایین هم از بالا تنظیم بشه و گرنه دندهاش مثل اب خوردن جا میره
سوال دیگه در مورد تعویض لاستیکها که فرمودن. تعویض لاستیکها با لاستیکهای پهنتر کار استانداردی هست؟چرا نباشه اگه نازکتر بندازی کار غیر استانداری انجام دادی وگرنه تا 2 سایز پنهن تر هیچ مشگلی نداره و بهتر هست جفت لاستیکها رو میفرمایید باید عوض کنیم؟ معمولان عقب عوض میکنن جلو عوض کنی چه بهتر مارک خاص؟ پیرلی و میشلن سایز خاص؟120 قیمت هم بفرمایید.220تومن لاستیکهای خودشو چند میشه فروخت؟ نفروش نگه دار بخوای بفروشی 50 تومن نمیخرن به درد خودت دوباره میخوره
.........

میثم ش
26-02-1393, 01:31 بعد از ظهر
روغن بهران رخش قرمز ریختم. سوپر پیشتاز نداره که بهران؟ اونم قرمز. یه مدل دیدم بهران پیشتاز که تو ظرف پلاستیکی نقره ای رنگ بود.
منظورتون همون اولیه است نیست؟
تا حالا دومین دفعه اش رو هم عوض کردم. هر ۷۰۰ ۸۰۰ تا

پرسه
26-02-1393, 06:10 بعد از ظهر
سلام بچه ها جون عزیزتون توی موتوراتون روغن تو ظرف پلاستیکی نریزید اخه اپاراتیا معمولا روغن بشکه ای میریزن تو قوتیاشون روغن تو پلمپ اهنی بریزید باور نمیکنید ولی همین جوریه که میگم ببخشید میگم یه تمیز مدل 89 پالس 135 الان چنده بعدش چنتا از سی دی ای بیشتر میره ممنون

m.z1367
26-02-1393, 06:36 بعد از ظهر
قطعات این موتور پیدا میشه؟بله پیدا می‌شه. اما قظعاتش به فراوانی موتور cdi ایرانی و پالس 180 نیست.

m.z1367
26-02-1393, 07:26 بعد از ظهر
سلام بچه ها جون عزیزتون توی موتوراتون روغن تو ظرف پلاستیکی نریزید اخه اپاراتیا معمولا روغن بشکه ای میریزن تو قوتیاشون روغن تو پلمپ اهنی بریزید باور نمیکنید ولی همین جوریه که میگم ببخشید میگم یه تمیز مدل 89 پالس 135 الان چنده بعدش چنتا از سی دی ای بیشتر میره ممنون

سوال اولت رو نمی‌دونم ولی برا سوال دومت باید بگم این موتور رو اصلا با سی دی آی مقایسه نکن. چون 135 کلاسش کامل با CDI فرق داره. این موتور چهار سوپاپ هستش و شتاب و سرعت یه سر و گردن از سی دی آی بالاتره. در ضمن از اساتید محترم کسانی که این موتور داشته‌اند تا 134 کیلومتر بر ساعت هم با این موتور رفته‌اند. سی دی آی اگه خیلی بره 100 تاست. در ضمن این فیلم رو نگاه کن کاملاً توجیه می‌شی. [Only registered and activated users can see links]

Adolf Hitler
26-02-1393, 09:04 بعد از ظهر
سلام دوستان . برا این که از اگزوز آتیش بیاد بیرون چه بکنم ؟ پالس 135

peyman_1363
26-02-1393, 11:20 بعد از ظهر
با سلامو درود بر دوستان.
میخواستم بپرسم دوستان چه پیچی رو واسه قسمت دسته موتورها مخصوصا قسمت پایین که محافض سوارش میشه رو پیشنهاد میدن؟
امروز یک نگاهی به پیچ هاش انداختم جالب بود نمیدونم کار کارخانه بود یا فروشنده واسه محافظش که به تنه وصل میشد پیچ هرز انداخته بودن و به کل حالم گرفته شد و دل چرکین.:icon_pf _99_:منم با یک پیچ معمولی 13 عوضش کردم اما احساس میکنم موتور لرزشش بیشتر شده بچه ها اگه نظری در این مورد دارید لطفا کمکم کنید. خیلی ممنون.:297:

Alireza.BMW
27-02-1393, 07:55 قبل از ظهر
با سلامو درود بر دوستان.
میخواستم بپرسم دوستان چه پیچی رو واسه قسمت دسته موتورها مخصوصا قسمت پایین که محافض سوارش میشه رو پیشنهاد میدن؟
امروز یک نگاهی به پیچ هاش انداختم جالب بود نمیدونم کار کارخانه بود یا فروشنده واسه محافظش که به تنه وصل میشد پیچ هرز انداخته بودن و به کل حالم گرفته شد و دل چرکین.:icon_pf _99_:منم با یک پیچ معمولی 13 عوضش کردم اما احساس میکنم موتور لرزشش بیشتر شده بچه ها اگه نظری در این مورد دارید لطفا کمکم کنید. خیلی ممنون.:297:
پیچ خشکه با واشر فنری...یا پیچ آلنی با واشر

peyman_1363
27-02-1393, 09:29 بعد از ظهر
داداش علیرضا دمت گرم فقط میتونی چند تا عکس نمونه واسه ما مبتدی ها بذاری؟ :4chsmu1:

Alireza.BMW
27-02-1393, 09:31 بعد از ظهر
عکس از چی دوست عزیز؟

peyman_1363
27-02-1393, 11:54 بعد از ظهر
از پیچ ها دیگه آخه اینجا زیاد سرشون نمیشه خود منم زیادی مخم تعطیله تا نبیبنم چه شکلیه نمیتونم دنبالش بگردم اگه زحمتی نیست داداش گلم مارو راهنمایی کن. مرسی:wow:

kazemia98
28-02-1393, 09:27 قبل از ظهر
سلام دوستان من دنبال يه 135 تميز ميگردم. در حد باشه. 09123385024 كاظمي هستم.

Alireza.BMW
28-02-1393, 02:03 بعد از ظهر
از پیچ ها دیگه آخه اینجا زیاد سرشون نمیشه خود منم زیادی مخم تعطیله تا نبیبنم چه شکلیه نمیتونم دنبالش بگردم اگه زحمتی نیست داداش گلم مارو راهنمایی کن. مرسی:wow:

این واشر فلزی
41026
این فنری
41027اینم پیچ آلنی
41028

peyman_1363
28-02-1393, 04:01 بعد از ظهر
دمت گرم داداش گلم حالا درست جا افتاد اكي پس اين پيچها مهره هم ميخوره من فكر ميكردم پپيچ آلني بدون مهره است مرسي از كمكت:thanks:.فقط يك سوال ببخشيد اذيت هم ميكنم پيچ آلني چه خوبي داره؟:297:

roma
28-02-1393, 04:26 بعد از ظهر
دل می​رود ز دستم صاحب دلان خدا را دردا که راز پنهان خواهد شد آشکارا

کشتی شکستگانیم ای باد شرطه برخیز باشد که بازبینیم دیدار آشنا را

[Only registered and activated users can see links]

بلاخره بعد از 2 سال با 18 هزار کیلومتر رانندگی با 135 پلنگه اگزوز قشنگه مجبور به خداحافظی باش شدم . موتور در اوایل سال 91 به مبلغ 1.550 خریدار شده و مدل 90 بود بعد از 18 هزار کارکرد 2 روز پیش به مبلغ 3.950 با اگزوز فروخته شد

باطری موتور هنوز فابریک بود و سلامت چون همیشه هر 2 ماه یه بار اب اسیدشو پر میکردم

فیلتر روغن در کیلومتر 17 هزار تعویض کردم

فیلتر هوا فابریکی بود هر 1000 تا با مایع ظرفشویی تمیز میکردم

لاستیک موتور تو کیلومتر 14 هزار عوض کردم ایران یاسا انداختم 85 تومن

لنت جلو در کیلومتر 15 هزار عوض کردم اصلی گرفتم 25 تومن

لنت عقبم هر 2000 تا عوض میکردم مصرف لنت عقبم بالا بود چون هم تند میرفتم هم تو ترافیک بازار مزید بر علت شده بود

شمع موتور هنوز فابریک هست و چتری کاربرات تو 16 هزار تا عوض کردم

روغن هر 1000 تا عوض میکردم و هر موقع زیاد فشار بهش میوردم 500 تا عوض میکردم

250 لیتر بنزین 400 واسم گذاشت یادگاری با 350 تومن خلافی تو 2 سال

هیچ موقع منو جای نزاش و بابت کارهاش به تعمیرگاه مراجه نکردم فیلر که نمیخواد اچارکشی خودم انجام دادم

الان که دارم فکر میکنم میبینم 2 سال مجانی بهم سواری داد ایشالا چرخش واسه صاحب جدیش بچرخه واسه من که همش خیر بوده

اخرین توسیه به دوستان پرچم بالا نگه دارید

Alireza.BMW
28-02-1393, 05:15 بعد از ظهر
دمت گرم داداش مرسي از كمكت:thanks:.فقط يك سوال ببخشيد اذيت هم ميكنم پيچ آلني چه خوبي داره؟:297:
میگن با پیچ آلنی لرزش موتور خیلی کمتر میشه...الان سی جی های جدید بعضیاشون پیچاشون آلنین...مگلی که دارمم تمام پیچاش آلنین...پیچ خشکه با واشر فنری که در هر 2طرف قرار بگیره هم خوبه واشر فلزی هم میشه بزاری اما بجا 1ی تو هر طرف باید 2تا گذاشته بشه

m.z1367
28-02-1393, 06:53 بعد از ظهر

بلاخره بعد از 2 سال با 18 هزار کیلومتر رانندگی با 135 پلنگه اگزوز قشنگه مجبور به خداحافظی باش شدم . موتور در اوایل سال 91 به مبلغ 1.550 خریدار شده و مدل 90 بود بعد از 18 هزار کارکرد 2 روز پیش به مبلغ 3.950 با اگزوز فروخته شد

باطری موتور هنوز فابریک بود و سلامت چون همیشه هر 2 ماه یه بار اب اسیدشو پر میکردم

لنت عقبم هر 2000 تا عوض میکردم مصرف لنت عقبم بالا بود چون هم تند میرفتم هم تو ترافیک بازار مزید بر علت شده بود

هیچ موقع منو جای نزاش و بابت کارهاش به تعمیرگاه مراجه نکردم فیلر که نمیخواد اچارکشی خودم انجام دادم

الان که دارم فکر میکنم میبینم 2 سال مجانی بهم سواری داد ایشالا چرخش واسه صاحب جدیش بچرخه واسه من که همش خیر بوده

رومای عزیز تو این مدت از راهنمایی شما بسیار بسیار استفاده کردیم از طرف جمیع دوستان کمال تشکر را از شما دارم و ایشالا یه دونه دیگه بهتر از این بگیری. فقط جون هرکی دوست داری این تالار رو ترک نکن که من و بقیه دوستان به تجربه شما احتیاج داریم. یاعلی

peyman_1363
28-02-1393, 10:19 بعد از ظهر
دمت گرم داداش خیلی با مرامی مرسی از کمکت به امید خدا به هیو هم برسی:12:

Alireza.BMW
28-02-1393, 10:27 بعد از ظهر
والا از شما چه پنهون توی روز مرد از شرکت آهن سازی ایران خودرو یکی از گاو های شیر دهشو به نام پژو پارس سال ثبت نام کردم و بودجم برای هیو رفت تو فکرش هستم اما تا حالا سالمش گیرم نیومده الانم که بی پول شدیم:sad::10:

peyman_1363
28-02-1393, 11:19 بعد از ظهر
به امید خدا بی ام دبلیو سوارشی داداش گلم فقط اگه خریدی شیرینی بچه ها یادت نره:bunnyearsmiley:

Ho3iN_
29-02-1393, 01:00 قبل از ظهر

اگزوزت چه مدلی بود ؟ چند خریده بودی ؟ الان چنده ؟

MANHUNT
29-02-1393, 02:09 قبل از ظهر
از دست عرض انداماي داش توتي راحت شديم چون وانت باردو(وانت پيكان)فروخت داداش غمت نباشه اون ٢٢٠ هم بفروش با پولش همون موتوري كه صحبت كرديم بگير كه خيرشو ببيني

roma
29-02-1393, 10:57 قبل از ظهر
رومای عزیز تو این مدت از راهنمایی شما بسیار بسیار استفاده کردیم از طرف جمیع دوستان کمال تشکر را از شما دارم و ایشالا یه دونه دیگه بهتر از این بگیری. فقط جون هرکی دوست داری این تالار رو ترک نکن که من و بقیه دوستان به تجربه شما احتیاج داریم. یاعلی

نوکرم دادش شما لطف داری من هنوز یه موتور دیگه هم دارم و حالا حالا تو پرشین با بروبچ گلش کار دارم کجا برم از اینه جا بهتر ؟ در ضمن جلو دوستان درس پس میدادم

گزوزت چه مدلی بود ؟ چند خریده بودی ؟ الان چنده ؟

سال 91 خریدم 150 تومن با نصب شد 180 تومن الان فکر کنم 300 باید باشه

از دست عرض انداماي داش توتي راحت شديم چون وانت باردو(وانت پيكان)فروخت داداش غمت نباشه اون ٢٢٠ هم بفروش با پولش همون موتوري كه صحبت كرديم بگير كه خيرشو ببيني

دادش موتور به اشنا دادم باهاش شرط کردم هر چند وقت به بار بیار بچه پالس ببینم هر موقع نیسانت حاظر شد خبر بده بیارمش نابودت کنم دارم دونبال مغازه میگردم بعد جابه جای میرم تو کار هیو استریت

hamed65
29-02-1393, 11:58 قبل از ظهر
سلام به اساتید محترم.میخوام بدونم که سرویس کامل ینی چی؟موتور پالسم 30000تا کارکرده.در کل باید چیکار کنم که موتورم همیشه سالم بمونه؟
2-تا چند هزار تا موتور کار میکنه برام؟

farzin
29-02-1393, 02:30 بعد از ظهر
سلام به اساتید محترم.میخوام بدونم که سرویس کامل ینی چی؟موتور پالسم 30000تا کارکرده.در کل باید چیکار کنم که موتورم همیشه سالم بمونه؟
2-تا چند هزار تا موتور کار میکنه برام؟

سرویس کامل یعنی انجام تمام سرویس های دوره ای در طول کارکرد موتور که طبق دفترچه مانوال موتور انجام میگیره

peyman_1363
29-02-1393, 07:19 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان.
نميدونم اين سوال تكراريه يا نه لاستيك هاي پالس 180 به 135 ميخوره؟

farshad 54
29-02-1393, 09:27 بعد از ظهر
بله میخوره

peyman_1363
29-02-1393, 10:57 بعد از ظهر
بله میخوره
اکی مرسی داداش فرهاد فقط کسی تا حالا امتحانش کرده مشکلی پیش نیومده؟

peyman_1363
01-03-1393, 07:59 قبل از ظهر
با دروردو سلام به همه.
چند روزيه همه تو عزانو كسي صداش در نمياد؟:s (9):اميدوارم هيچكس غمي نداشته باشه:thanks: خوب حالا يكي بياد يك جوابي به سوالات بده.
كسي تا حالا خودش دزدگير رو موتور بسته؟منظورم خودش نصب كرده؟:20:

sajad_ALiyan
01-03-1393, 11:06 بعد از ظهر
سلام خدمت همه ی اساتید عزیز ببخشید مزاحمتون شدم انجمن فوق العاده است بنده تازه بااینجاآشناشدم یه سوال داشتم ازتون ممنون میشم جواب بدید به نظرتون پالس 135 برای کسی که تابه حال موتورنداشته ومیخواد یادبگیره بااین موتور چطوریه شماتایید میکنید یاخیراگرخیرچه نوع موتوری رو بهشون پیشنهاد میکنید بازم ممنون ازهمه یاعلی

farshad 54
02-03-1393, 08:59 قبل از ظهر
واسه شروع موتور سواری خوبه پالس 135 شک نکن

ham1354
02-03-1393, 09:40 قبل از ظهر
سلام خدمت همه ی اساتید عزیز ببخشید مزاحمتون شدم انجمن فوق العاده است بنده تازه بااینجاآشناشدم یه سوال داشتم ازتون ممنون میشم جواب بدید به نظرتون پالس 135 برای کسی که تابه حال موتورنداشته ومیخواد یادبگیره بااین موتور چطوریه شماتایید میکنید یاخیراگرخیرچه نوع موتوری رو بهشون پیشنهاد میکنید بازم ممنون ازهمه یاعلی

دوست عزیز میشه واسه یادگیری این موتورو بگیری ولی به دلیل گرونی قطعات مثل باک ، راهنما ، چراغهای پالس ، بهتره واسه شروع یه طرح هوندا بگیری وقتی دستت راه افتاد عوضش کنی:sad:

- - - Updated - - -

سلام دوستان
من چند وقت بود این تاپیکو میخوندم ، ولی امروز عضو سایت شدم. یه هفته پیش یه پالس 135 مشکی مدل 90 با 28000 کارکرد خریدم که خواستم تجربه سواریه این یه هفته رو واستون شرح بدم
موتوری زیبا ، کم مصرف ، سواریش عالی و بدون صدا که امیدوارم تا آخرش همین جور باشه .
مصرف بنزین هر صد کیلومتر 2 لیتر
حتما روغنشو به موقع عوض کنین و پس از دوبار تعویض روغن ، فیلتر روغنشم عوض کنین . قیمت فیلتر روغن اصلی در فروشگاه باجاج 8 هزار تومن
موفق و پیروز باشید

peyman_1363
02-03-1393, 11:34 قبل از ظهر
درود به همه.
من بعد از مطالعه 83 صفحه فقط یک چیز خوب گیرم اومد و اونم واشر پلاستیکی واسه دسته موتور ها بود.انتقادم اینه این دوستان واساتید بزرگ بیان اینجا واسه کمک به بچه ها واسه آموزش تا اگه کسی مشکلی داره کمکش کنند تا خودش حل کنه اما توی این 83 صفحه فقط یک نکته آموزنده بودو بس.
اگه واقعا دوستانی هستند که از پالس 135 به صورت حرفه ای سر درمیارن بیانو به بقیه هم آموزش بدن تا فردا به خاطر بی دقتی دچار مشکل نشند.با تشکر از همه وتمام اساتید

- - - Updated - - -

منظور اصلی من اینه که اگر مشکلی واسه خودتون پیش اومده رو بگید و آموزش بدید تا دیگران هم دچار همون مشکل نشن.

peyman_1363
02-03-1393, 07:01 بعد از ظهر
با درود
امروز بعد از 400 کیلومتر کارکرد پیچ هوا وبنزین کاربراتروو تنظیم کردم و مشکلاتی از جمله بالا رفتن دور موتور و خاموش شدن بعد از یک مسیر طولانیو داغ شدن رفع شد.
یک توسیه به دوستان که تازه موتورسیکلت میخرن هر موتور سیکلتی که باشه قبل از سوار شدن از من میشنوید :
1.اول چک کردن روغن موتور سیکلت.2.یک آچارکشی سبک موتورسیکلت.3.تنظیم باد لاستیک ها و روغن وچرب بودن زنجیرو حتما چک کنند .
خود من با توجه به این که چند تا موتور سیکلت داشتم و به مشکلات زیادی بر خوردم این 3 موردو حتما واسه اول خرید بهتون پیشنهاد میدم.
ولی 135 اولین موتوری بود که به جز تنظیم نبودن کاربراتور پیچ هاش واقعا سفت بسته شده یودن.

sajad_ALiyan
02-03-1393, 09:09 بعد از ظهر
سلام ممنون ازهمه ی دوستان من موتوررو واسه خودم میخوام واسه همین سوال کردم اولین بارم هم هست که میخوام موتور سواری کنم تاحالا تجربه رانندگی باموتور نداشتم ولی الان بین پالس وبیکلاج موندم ممنون میشم بازم پاسخ بدید باتشکرازسایت خوبتون یاعلی

peyman_1363
02-03-1393, 11:33 بعد از ظهر
من توی این سایت از روما خیلی خوشم اومد چون تنها کسی بود که واقعا داشت به بچه ها حال میداد .خوشم میاد مثل خودم عشق سیخ کردن موتورو داری من یک جمعه نشینم سیخش کنم روزم نمیگذره خیلی باحاله

peyman_1363
03-03-1393, 11:09 قبل از ظهر
با درود
امروز يكي از بچه ها بهم خبر داد كه 135 تو شهرستان ما شده 4700 اونم پيش پرداخت در واقع از مشهد براي اينجا ميفرستن اونورها قيمت چند شده؟

peyman_1363
04-03-1393, 10:08 بعد از ظهر
با درود
کسی میدونه گلگیر عقب 135 قسمت داخلیش تو بازار هست واسه خرید؟

erfi_747
05-03-1393, 10:52 قبل از ظهر
علی جان میشه راجب شتاب و تاپ اسپید و نرمی این موتور توضیح بدی ممنون میشم ..

Ali
05-03-1393, 10:58 قبل از ظهر
علی جان میشه راجب شتاب و تاپ اسپید و نرمی این موتور توضیح بدی ممنون میشم ..

شتابش چون 4سوپاپ هست و وزنش هم کمه خوبه اگر وزن موتورسوار مناسب باشه تقریبا اندازه پالس 180 یا کمی بیشتر هست

تاپ اسپیدشم تقریبا حدود 125 رفتم اما فکر کنم تا 135 هم بره

نرمیش هم مثل 180 هست خوبه

هندلینگشم عالیه نسبت به 180 و 220

erfi_747
05-03-1393, 11:12 قبل از ظهر
ولی اصلا صداشو دوست ندارم .. خیلی خفس ..

Ali
05-03-1393, 11:18 قبل از ظهر
ولی اصلا صداشو دوست ندارم .. خیلی خفس ..

درسته من هم صداشو نمیپسندم خیلی انگار مسیر اگزوز خفه هست اما یکی از دوستان اگزوزشو عوض کرده صداش خیلی خوب شده حتی قشنگتر از 220 اگزوزدار

erfi_747
05-03-1393, 11:25 قبل از ظهر
آره منم دیدم که روش اگزوز قهرمانی انداختن صداش شبیه هیو میشه ..

erfi_747
05-03-1393, 11:33 قبل از ظهر
آره منم دیدم که روش اگزوز قهرمانی انداختن صداش شبیه هیو میشه البته فقط شبیه میشه نه بیشتر !!!

peyman_1363
06-03-1393, 11:37 قبل از ظهر
درودو سلام بر تمام دوستان پالس سوار
امروز داشتم با گلگیر عقب ور میرفتم که به مساله جالبی بر خوردم.باز اساتید در این مورد بهتر میدونند.:28:
گلگیر عقب قسمت محافظ دارشو داشتم بازو یسته میکردم که از داخل لوله های محافظ اب ریخت بیرون وقتی خوب دقت کردم دیدم سوراخ هایی که برای خروج آب تعبییه شده بر عکس قرار دارندو با کمی فکر به این نتیجه رسیدم چه درست چه اشتباه باید محافظو برعکس طوری که سوراخ ها رو به پلیین باشند باید بست.پس دوستان واساتید یک نگاه بیندازید ونظرتون روبدبد با تشکر.
راستی چرا چند وقته هیچکی نمیادو نمیره سوتو کوره:vardane:

peyman_1363
06-03-1393, 10:01 بعد از ظهر
فکر میکنم این انجمن به کل خوابیده ما هم بریم پی کارمون کسی نیست یک سلامی بده:sad::offtopic:

peyman_1363
06-03-1393, 11:52 بعد از ظهر
برای مطئن شدن از این مساله محافظ یک سر به سایت باجاح زدم ومطمئن شدم که برادران مونتاژ کار برعکس نصبش کردن .

peyman_1363
07-03-1393, 09:10 قبل از ظهر
:wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::wall3:: wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::w all3::wall3::wall3::wall3:

nouri_bajaj
07-03-1393, 10:18 بعد از ظهر
:wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::wall3:: wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::wall3::w all3::wall3::wall3::wall3:سلام داداش از 135 راضی هستی خوبه موتورش صدا نداره باهاش تخته کردی چند تا را میره

peyman_1363
07-03-1393, 10:41 بعد از ظهر
سلام داداش از 135 راضی هستی خوبه موتورش صدا نداره باهاش تخته کردی چند تا را میرهسلام نوکرتم خدارو شکر یک نفر اومد تو این انجمن.موتور 135 اگه از نظر من بپرسی خوبه به شرطی که توام به اندازه که هست ازش کار بکشی.من تو 135 چند تا ایراد دیدم اونم اینه که 1.نشانگر دنده نداره2.روی جک دنده میخوره3.ضریب دنده هاش کوتاستو واسه راهنما یک بوق نذاشتن بفهمی روشنه و در ضمن برای مسافرتومسیر طولانی اصلا خوب نیست.خوبیهاشم به عنوان یک موتور شهری میشه بگی عالیه.قدرت مانور بالا مصرف کم.سرعتم باهاش از 80 بیشتر نرفتم.صدای موتورشم اگه ننظیم باشه در حالت عادی از صدای پراید کمتره.

ham1354
08-03-1393, 10:44 قبل از ظهر
پالس 135 موتور بسیار خوبیه و قد و قوارش در حد 180 و حتی 200 هستش . بی صدا ، کم مصرف ، نرم و روانه و مطمئنم وسط تابستون با تموم شدن بنزینای 400 تومنی به خاطر مصرف بسیار پایینش صفرشو کمتر از 5/5 میلیون نمیتونین گیر بیارین.
البته خدا کنه گرون نشه همه بتونن بخرن.
یا حق

peyman_1363
08-03-1393, 11:28 قبل از ظهر
پالس 135 موتور بسیار خوبیه و قد و قوارش در حد 180 و حتی 200 هستش . بی صدا ، کم مصرف ، نرم و روانه و مطمئنم وسط تابستون با تموم شدن بنزینای 400 تومنی به خاطر مصرف بسیار پایینش صفرشو کمتر از 5/5 میلیون نمیتونین گیر بیارین.
البته خدا کنه گرون نشه همه بتونن بخرن.
یا حق
منم با اين نظر كاملا موافقم هر چند كه شهر ما الان هم قيمتش شده 4900.

s.mm
08-03-1393, 11:51 قبل از ظهر
دوستان ما هم 135 سوار شدیم!

وقتی موتور رو از پارکینگ کشیدم بیرون و با فروشنده خدا حافظی کردم توی همون لحظه اول که سوارش شدم احساس کردم موتور واقعا تو دستیه همون اول بدون اینکه نیازی ببینم دنده و ترمز رو تست کنم یه گاز وحشنتناک بهش دادم سر چهار راه که رسیدم تازه ترمزش رو تست کردم که بالاست یا پایین! کجاست! با اینکه 5 دقیقه هم نبود سوارش شده بودم اما انگار یه چند ماهیه سوارشم! کلا روش راحت بودم! حالا نمی دونم موتور خیلی خیلی تو دسته یا اینکه بالاخره ما یه چندسالیه موتور سواریم و روی این موتور راحت بودیم

حالا بررسی:
1- شتاب خوب
2- سرعت خوب
3- ظاهر خوب ( چرا قرمزش گیرم نیومد :icon_pf _99_: )
4- قیمت خوب

5- دنده هاش چرا اینجورین! سفت جا می رن
6- منم مثل بقیه توی خلاص کردن واقعا مشکل دارم! از دنده 1 به خلاص که واقعا مشکل داره عمرا بشه از 1 به خلاص رفت اصلا درجا دنده هاش خوب عمل نمی کنه بحث های دوستان رو خوندم که گفتن روغن رو فلان بریزید و کلاچ رو تنظیم کنید روغن به کنار اما کلاچ رو چطوری تنظیم کنیم؟ چقدر تاثیر داره؟ الا می ترسم گیربکسش مشکل داشته باشه و باز شده باشه :10::10:

7- چرا نشانگر دنده نداره این لامصب؟؟؟ فقط خلاص بودن رو نشون میده نکبت!!
موتور یه مقدار صدا میده ولی صدای " اضافه" به نظر نمی رسه و صدای کارکردنِ معمولی به نظر می رسه ولی در این مورد نمی تونم نظر بدم چون تا حالا این موتور رو نداشتم، صدای صفرش رو هم تا حالا از نزدیک نشنیدم یا دقت نکردم

کمک دوستان به خصوص آقا roma رو می طلبه! روما جون داداش آدرس مغازه رو بده بیام پیشت موتور رو ببینی! :10::10:
تا تو نبینیش دلم آروم نمیشه!:10::10:

خلاصه اینو بگم که من دوست دارم تا 3 سال دیگه یه ریال هم خرجش نکنم!

این کلیپ هم تقدیم به شما:

s.mm
08-03-1393, 01:17 بعد از ظهر
آقا درب سمت راست جای آچار چجوری باز میشه!!

هر کاری کردم نشد

roma
08-03-1393, 03:25 بعد از ظهر
امروز داشتم با گلگیر عقب ور میرفتم که به مساله جالبی بر خوردم.

گلگیر عقب با ساری بنداش همه رو باز کن بریز پایین چیه رخ موتور میشه خدا من همه رو همون روز اول باز کردم

باهاش تخته کردی چند تا را میره

128 تا من با مال خودم رفتم

.من تو 135 چند تا ایراد دیدم اونم اینه که 1.نشانگر دنده نداره2 موتور کاب هست که نشانگر دنده داره و موتور کلاج اتومات معمولا نشان گر دنده دارن که شما وقتی ایستادی ودوباره میخوای حرکت کنی یه نگاه بندازی رو امپر ببینی دنده چند هستی چون هم با دنده یک حرکت میکنه اگه دنده 3 هم باشه حرکت میکنه ومثل موتور کلاج دار نیست صدای موتور با قدرت زیر کلاج خودش نشاگر دنده است در ضمن شما با 100 تو اتوبان میری و میخوای نگاه کنی ببینی دنده چندی حواست پرت میشه و .روی جک دنده میخوره3 این عیب 135 نیست چون تقریبان همه موتور همین جوریه از جمله پالس ns و همه هندی و حتی ژاپنی و کره ای من فقط یه تریل روان دیدم رو جک بغل پایین بود میزدی رو دنده خاموش میکرد.ضریب دنده هاش کوتاستو من با نظر شما مخالفم چون هر دندش با موتورهای 180 تاپ اسپدش برابر است دنده یک 45 تا میره دنده 180 هم یکش همین مقدار است و تا اخر واسه راهنما یک بوق نذاشتن بفهمی روشنه ضایع است نشانگر داره دیگه و در ضمن برای مسافرتومسیر طولانی اصلا خوب نیست موافقم میتونی زین موتور ابرشو عوض کنی فوم سرد بندازی خیلی نرم تر میشه .خوبیهاشم به عنوان یک موتور شهری میشه بگی عالیه با قیمت مناسب و ظاهری زیبا.قدرت مانور بالا مصرف کم.سرعتم باهاش از 80 بیشتر نرفتم.صدای موتورشم اگه ننظیم باشه در حالت عادی از صدای پراید کمتره.

شهر ما الان هم قيمتش شده 4900.
تو تهران 4300 است هنوز

- منم مثل بقیه توی خلاص کردن واقعا مشکل دارم! از دنده 1 به خلاص که واقعا مشکل داره عمرا بشه از 1 به خلاص رفت

باید بری دنده 2 یدونه اروم بزنی سر دنده میاد رو خلاص

peyman_1363
08-03-1393, 04:44 بعد از ظهر
من هم بعد از يك ماه هنوزم تو خلاص كردن در حالت ايستاده مشكل دارم و تنها دليلشم اينه كه روي دنده حتي كلاچ هم بگيري دنده بازم درگيره كه واسه امتحان در حالت 2 جك بزنيد روي دنده 1 ميبينيد كه هنوز كلاچو رها نكردين چرخ ميچرخه واسه تنظيمشم در همون حالت سيم كلاچو شلو سفت كنيد و با يك پاتون چرخو نگه داريد هر كجا ديديد كلاچ بهتر جواب ميده تنظيم كنيدو سفتش كنيد و در كل بهترين روش خلاص كردنش در حالت حركته.
جعبه آچار هم اول با كليد قابو باز كن بعدش جاي باك يك پين هست كه باكمي فشار از جاش در مياد وبقيه اش هم كشوي بكش به چپ مياد بيرون.
ودر آخر از آقاي روما كه با تجربشون مارو تنها نميذارن خيلي متشكرم و از اينكه نكاتي از حرفهاي بنده رو تصيح كردن خيلي ممنون.ولي خدايش بين دنده 1.2.3 همشون دور موتورش زياد بالا پايين نميشه بازم هر چي شما بگي ما نوكرتيم داداش بالاخره شما چند سال داشتيو ما هم يك ماه.

- - - Updated - - -

من هم بعد از يك ماه هنوزم تو خلاص كردن در حالت ايستاده مشكل دارم و تنها دليلشم اينه كه روي دنده حتي كلاچ هم بگيري دنده بازم درگيره كه واسه امتحان در حالت 2 جك بزنيد روي دنده 1 ميبينيد كه هنوز كلاچو رها نكردين چرخ ميچرخه واسه تنظيمشم در همون حالت سيم كلاچو شلو سفت كنيد و با يك پاتون چرخو نگه داريد هر كجا ديديد كلاچ بهتر جواب ميده تنظيم كنيدو سفتش كنيد و در كل بهترين روش خلاص كردنش در حالت حركته.
جعبه آچار هم اول با كليد قابو باز كن بعدش جاي باك يك پين هست كه باكمي فشار از جاش در مياد وبقيه اش هم كشوي بكش به چپ مياد بيرون.
ودر آخر از آقاي روما كه با تجربشون مارو تنها نميذارن خيلي متشكرم و از اينكه نكاتي از حرفهاي بنده رو تصيح كردن خيلي ممنون.ولي خدايش بين دنده 1.2.3 همشون دور موتورش زياد بالا پايين نميشه بازم هر چي شما بگي ما نوكرتيم داداش بالاخره شما چند سال داشتيو ما هم يك ماه.
راستي روما جان شما جوونيو مجرد من بيچاره متاهل مجبورم محافظو بذارم تا لباسي چيزي لاي چرخ نره فدات بشم.

- - - Updated - - -

راستي روما جان شما جوونيو مجرد من بيچاره متاهل مجبورم محافظو بذارم تا لباسي چيزي لاي چرخ نره فدات بشم.

- - - Updated - - -

در ضمن از اينكه انجمن بازم به تبو تاب افتاد خوشحالم.:22:

farzin
08-03-1393, 06:08 بعد از ظهر
یک نکته ای که به دوستان بگم برای خلاص کردن این موتورا توی توقف کامل 95درصد توقفاتون خلاص نمیشن و اگه میخواین خلاص کنین با صداهای ناجور مواجه میشید چون طراحیش اینجور نیست
شما توی حرکت توی دنده 2 که هستین قبل از توقف با یک اشاره و زدن آرومی توی سر دنده موتور بحالت خلاص در میاد
درتوقف کامل توی دنده یک هستین باید یکم نیم کلاچ بدید و همزمان به آرومی زیر دنده بزنید
برای تنظیم کلاچ ، باید دسته کلاچ 2 سانت اولش بازی داشته باشه و وقتی کلاچ میگیرید وقتی از 2 سانت رد میشه و میخواد درگیر بشه اهرم کلاچ روی انجین هم اونجا 2سانت بازی میکنه و هنگام سفت شدن دسته کلاچ اهرم کلاچ روی انجین بصورت 90درجه در میاد از اونجا به بعد شما یه تنظیمی دارید که من هر چی سعی میکنم چجور بگم کلمات رو پیدا نمیکنم !!!
چون 2 تا پیچ روی انجین هست و یکی هم روی دسته کلاچ که باید با عکس توضیح داده بشه ، انشاا... در روزهای آینده اگر مقدور بود

m.z1367
08-03-1393, 07:32 بعد از ظهر
ظرفیت باک:
دوستان عزیز من نکته‌ای راجع به باک این موتور متوجه شدم که می‌خوام خدمتتون عرض کنم:
بنده باک تقریباً خالی رو بردم پمپ بنزین و شروع کردم به پر کردنش. از آونجایی که شرکت فارس موتور ظرفیت این موتور رو 8 لیتر زده به هوای اون 8 لیتر زدم جالب اینجا بود که بنزین از سطح در باک حدود 15 سانت فاصله داشت. یعنی هرکی باک رو نگاه کنه فک می‌کنه که باک پر شده و کلا نیم لیتر دیگه بزنی کامل پر می‌شه. ولی من بی‌خیال نشدم و می‌خواستم تا سر پر کنم برا همین بنزین زدن رو ادامه دادم ولی با سرعت پایین‌تر. نکته جالب‌تر اینجا بود که وقتی بنرین رو زدن رو ادامه می‌دادیم سرعت بالا آومدن بنزین داخل مجرای ورودی باک نسبت به اولش خیلی پایین‌تر بود. سرتون رو درد نیارم آخرش اینکه امروز حدود 13 لیتر بنزین زدم ولی بازهم لب به لب نشد!
آخرش هم اینکه ظرفیت باک حدود 15 لیتر هست!!

peyman_1363
08-03-1393, 08:01 بعد از ظهر
ظرفیت باک:
دوستان عزیز من نکته‌ای راجع به باک این موتور متوجه شدم که می‌خوام خدمتتون عرض کنم:
بنده باک تقریباً خالی رو بردم پمپ بنزین و شروع کردم به پر کردنش. از آونجایی که شرکت فارس موتور ظرفیت این موتور رو 8 لیتر زده به هوای اون 8 لیتر زدم جالب اینجا بود که بنزین از سطح در باک حدود 15 سانت فاصله داشت. یعنی هرکی باک رو نگاه کنه فک می‌کنه که باک پر شده و کلا نیم لیتر دیگه بزنی کامل پر می‌شه. ولی من بی‌خیال نشدم و می‌خواستم تا سر پر کنم برا همین بنزین زدن رو ادامه دادم ولی با سرعت پایین‌تر. نکته جالب‌تر اینجا بود که وقتی بنرین رو زدن رو ادامه می‌دادیم سرعت بالا آومدن بنزین داخل مجرای ورودی باک نسبت به اولش خیلی پایین‌تر بود. سرتون رو درد نیارم آخرش اینکه امروز حدود 13 لیتر بنزین زدم ولی بازهم لب به لب نشد!
آخرش هم اینکه ظرفیت باک حدود 15 لیتر هست!!

دقيقا واسه منم پيش اومده من اول فكر كردم جاي بنزين هوا ميزدم اما الان كه 300 تا باهاش رفتمو هنوز باكم پره به اين نتيجه رسيدم كه باك 8 ليتري نيست

roma
08-03-1393, 09:18 بعد از ظهر
والا در مورد ظرفیت باک بین علما پرشین موتور اختلاف بعضی از علما میگن پمپ بنزین مشگل دارن بعضی دیگه میگن سایت هندی ظرفیت باک اشتباه زد یا شاید یه چیزی به غیر لیتر زده 8 گالن 8 پارچ بنزین 8

بطری نوشابه خانواده 8 افتابه بنزین

بعضی از علما هم میگن بنزین کلان نزنیین ؟؟؟

peyman_1363
08-03-1393, 09:29 بعد از ظهر
والا در مورد ظرفیت باک بین علما پرشین موتور اختلاف بعضی از علما میگن پمپ بنزین مشگل دارن بعضی دیگه میگن سایت هندی ظرفیت باک اشتباه زد یا شاید یه چیزی به غیر لیتر زده 8 گالن 8 پارچ بنزین 8

بطری نوشابه خانواده 8 افتابه بنزین

بعضی از علما هم میگن بنزین کلان نزنیین ؟؟؟
یعنی ما دروغ میگیم؟!!!!!!!:bitarbiat::4chsmu1::20:

nouri_bajaj
08-03-1393, 10:16 بعد از ظهر
یعنی ما دروغ میگیم؟!!!!!!!:bitarbiat::4chsmu1::20:من تایید میکنم باکش 15 لیتری هستش سره خودتونو درد نیارین

- - - Updated - - -

من هم بعد از يك ماه هنوزم تو خلاص كردن در حالت ايستاده مشكل دارم و تنها دليلشم اينه كه روي دنده حتي كلاچ هم بگيري دنده بازم درگيره كه واسه امتحان در حالت 2 جك بزنيد روي دنده 1 ميبينيد كه هنوز كلاچو رها نكردين چرخ ميچرخه واسه تنظيمشم در همون حالت سيم كلاچو شلو سفت كنيد و با يك پاتون چرخو نگه داريد هر كجا ديديد كلاچ بهتر جواب ميده تنظيم كنيدو سفتش كنيد و در كل بهترين روش خلاص كردنش در حالت حركته. جعبه آچار هم اول با كليد قابو باز كن بعدش جاي باك يك پين هست كه باكمي فشار از جاش در مياد وبقيه اش هم كشوي بكش به چپ مياد بيرون. ودر آخر از آقاي روما كه با تجربشون مارو تنها نميذارن خيلي متشكرم و از اينكه نكاتي از حرفهاي بنده رو تصيح كردن خيلي ممنون.ولي خدايش بين دنده 1.2.3 همشون دور موتورش زياد بالا پايين نميشه بازم هر چي شما بگي ما نوكرتيم داداش بالاخره شما چند سال داشتيو ما هم يك ماه. - - - Updated - - - من هم بعد از يك ماه هنوزم تو خلاص كردن در حالت ايستاده مشكل دارم و تنها دليلشم اينه كه روي دنده حتي كلاچ هم بگيري دنده بازم درگيره كه واسه امتحان در حالت 2 جك بزنيد روي دنده 1 ميبينيد كه هنوز كلاچو رها نكردين چرخ ميچرخه واسه تنظيمشم در همون حالت سيم كلاچو شلو سفت كنيد و با يك پاتون چرخو نگه داريد هر كجا ديديد كلاچ بهتر جواب ميده تنظيم كنيدو سفتش كنيد و در كل بهترين روش خلاص كردنش در حالت حركته. جعبه آچار هم اول با كليد قابو باز كن بعدش جاي باك يك پين هست كه باكمي فشار از جاش در مياد وبقيه اش هم كشوي بكش به چپ مياد بيرون. ودر آخر از آقاي روما كه با تجربشون مارو تنها نميذارن خيلي متشكرم و از اينكه نكاتي از حرفهاي بنده رو تصيح كردن خيلي ممنون.ولي خدايش بين دنده 1.2.3 همشون دور موتورش زياد بالا پايين نميشه بازم هر چي شما بگي ما نوكرتيم داداش بالاخره شما چند سال داشتيو ما هم يك ماه. راستي روما جان شما جوونيو مجرد من بيچاره متاهل مجبورم محافظو بذارم تا لباسي چيزي لاي چرخ نره فدات بشم. - - - Updated - - - راستي روما جان شما جوونيو مجرد من بيچاره متاهل مجبورم محافظو بذارم تا لباسي چيزي لاي چرخ نره فدات بشم. - - - Updated - - - در ضمن از اينكه انجمن بازم به تبو تاب افتاد خوشحالم.:22:برادرا مواظب این بازی کردنا واسه خلاص کردن دنده موقع وایستادنا باشن چند روز پیش واسه موتور دوستم اتفاق افتاد که موتور تو دنده یک قفل کرد و خلاص نمیشد خلاصه اینور اونور نخیر درست نشد اخرش مجبور شدیم انجینو باز کنیم و ببینیم چه خبره خلاصه سرتونو درد نیارم مشکل از گیربکسش بود که بلبرینگ گیربکسش خراب شده بود و ساچمه های بلبرینگ از جاش در اومده بود و لای دنده ها رفته بود خلاصه از ما گفتن مواظب باشین یا حق

BabyBoy
08-03-1393, 10:20 بعد از ظهر
سلام.
آقا به نظر منم پمپ بنزین میتونه مشکل داشته باشه و درست نشون نده ولی اختلاف 7 لیتر خیلی خیلی زیاد هست، نهایت 1 تا 2 لیتر.

s.mm
09-03-1393, 12:20 قبل از ظهر
یه مشکل دیگه که یادم رفت بپرسم

1- وقتی موتور رو روشن می کنم خودش اتومات دور موتورش میره رو 4000 تا چند ثانیه، بعد عادی میشه

2- این موضوع گاهی اوقات در طول حرکت هم اتفاق می افته به این صورت که مثلا بعد از نیم ساعت سواری وقتی برای چند لحظه خلاصش می کنم دور موتور خودکار میره رو 4 هزار و در این حالت، از حالتی که تازه روشن کردیم مدت زمان بیشتزی تو دور 4000 می مونه!

مشکل از کجاست؟

m.z1367
09-03-1393, 12:31 قبل از ظهر
یه مشکل دیگه که یادم رفت بپرسم

1- وقتی موتور رو روشن می کنم خودش اتومات دور موتورش میره رو 4000 تا چند ثانیه، بعد عادی میشه

2- این موضوع گاهی اوقات در طول حرکت هم اتفاق می افته به این صورت که مثلا بعد از نیم ساعت سواری وقتی برای چند لحظه خلاصش می کنم دور موتور خودکار میره رو 4 هزار و در این حالت، از حالتی که تازه روشن کردیم مدت زمان بیشتزی تو دور 4000 می مونه!

مشکل از کجاست؟
مورد اولش رو می تونم کمکت کنم اون بخاطر اینه که ساسات این موتور برقی است و زمانی که موتور سرده ابتدای روشن کردن، اتوماتیک دور موتور بالا می بره که موتور گرم شه. البته برا موتورم همیشه این کار نمی کنه. این امر بیشتر تو فصل سرما به درد می خوره و اتفاق می افته

sajad_ALiyan
09-03-1393, 12:34 قبل از ظهر
سلام امروز خیابان سروش اصفهان بودم قیمت گرفتم 4600بود :24:

s.mm
09-03-1393, 12:56 قبل از ظهر
مورد اولش رو می تونم کمکت کنم اون بخاطر اینه که ساسات این موتور برقی است و زمانی که موتور سرده ابتدای روشن کردن، اتوماتیک دور موتور بالا می بره که موتور گرم شه. البته برا موتورم همیشه این کار نمی کنه. این امر بیشتر تو فصل سرما به درد می خوره و اتفاق می افته

ممنون
مورد اول رو از لابلای صحبت های دوستان متوجه شدم و برای این نوشتم که توضیح مورد 2 آسون تر بشه هر چند کخ مورد 1 هم با توجه به فصل گرما عجیب به نظر میرسه!
توی دمای 30 درجه ساسات می خواد چیگار! (مگه اینکه هدفش این باشه که مقداری یه مقدار روغن توی موتور بچرخه)

مورد دوم رو دوستان کمک کنند!

مورد سوم هم اضافه شد!

پایین سیلندر سمت چپ روغن زده یه کم! موتور من زیر ده هزار کار کرده این براش طبیعیه؟!! قطعا نیست!!
یه بابایی که قبلا داشت می گفت موتور من دقیقا همین عیب رو داشت البته شدید ترشو تا حدی که مجبور میشه موتور رو باز کنه و واشر رو عوض کنه! ظاهرا این مشکل رایج 135 ها هست درسته؟

peyman_1363
09-03-1393, 01:53 قبل از ظهر
یه مشکل دیگه که یادم رفت بپرسم1- وقتی موتور رو روشن می کنم خودش اتومات دور موتورش میره رو 4000 تا چند ثانیه، بعد عادی میشه2- این موضوع گاهی اوقات در طول حرکت هم اتفاق می افته به این صورت که مثلا بعد از نیم ساعت سواری وقتی برای چند لحظه خلاصش می کنم دور موتور خودکار میره رو 4 هزار و در این حالت، از حالتی که تازه روشن کردیم مدت زمان بیشتزی تو دور 4000 می مونه!مشکل از کجاست؟عزیزم من که قبلا گفتم پیچ هوا و بنزینو تنظیم کنی این مشکل حل میشه کافیه یکمی ÷یچ هوارو باز کنی تا دور موتورت کمی بشتر بشه بعدش پیچ بنزینو کمی ببند.

peyman_1363
09-03-1393, 08:04 قبل از ظهر
- - - Updated - - -
من تایید میکنم باکش 15 لیتری هستش سره خودتونو درد نیارین- - - Updated - - - برادرا مواظب این بازی کردنا واسه خلاص کردن دنده موقع وایستادنا باشن چند روز پیش واسه موتور دوستم اتفاق افتاد که موتور تو دنده یک قفل کرد و خلاص نمیشد خلاصه اینور اونور نخیر درست نشد اخرش مجبور شدیم انجینو باز کنیم و ببینیم چه خبره خلاصه سرتونو درد نیارم مشکل از گیربکسش بود که بلبرینگ گیربکسش خراب شده بود و ساچمه های بلبرینگ از جاش در اومده بود و لای دنده ها رفته بود خلاصه از ما گفتن مواظب باشین یا حقآقای نوری حرف شما کملا متینه و منم موافقم بازی با دنده در حالت درگیر اصلا خوب نیست .فقط یک چیزی مال همه موتورشون حتی در حالتی که کلاچ گرفتن بازم درگیره وچرخ میچرخه یا فقط مال من اینطوره اگه مال همه باشه که هیچ اگه نه 100% جدیدا فارس موتور جای صفحه کلاچ پالس کلاچ موتور ایژ روش میبنده.

peyman_1363
09-03-1393, 09:14 قبل از ظهر
ممنون مورد اول رو از لابلای صحبت های دوستان متوجه شدم و برای این نوشتم که توضیح مورد 2 آسون تر بشه هر چند کخ مورد 1 هم با توجه به فصل گرما عجیب به نظر میرسه! توی دمای 30 درجه ساسات می خواد چیگار! (مگه اینکه هدفش این باشه که مقداری یه مقدار روغن توی موتور بچرخه)مورد دوم رو دوستان کمک کنند!مورد سوم هم اضافه شد!پایین سیلندر سمت چپ روغن زده یه کم! موتور من زیر ده هزار کار کرده این براش طبیعیه؟!! قطعا نیست!!یه بابایی که قبلا داشت می گفت موتور من دقیقا همین عیب رو داشت البته شدید ترشو تا حدی که مجبور میشه موتور رو باز کنه و واشر رو عوض کنه! ظاهرا این مشکل رایج 135 ها هست درسته؟135 منم یک مقداری سمت سیم کلاچش چرب هست حالا نمیدونم روغن ریزی داره یا طبیعیه ولی اگه زیاد حاد نیست نباید سخت گرفت مگر اینکه روغن کم کنه.موتورهای موجود در ایران اگه ایراد نداشته باشه باید تعجب کرد.135 وقتی صفر گرفتم باکش سوراخ بود به خاطر کارپیتش که درست انجام نداده بودن.پیچ هرز واسه گاردش انداخته بودن بقیش هم سرتو درد نیارم پس طبیعیه عزیزم.

- - - Updated - - -

به نظر اساتید چه بنزینی به موتور بزنی بهتره سوپر یا ممولی؟آخه بنزین های معمولی که واقعا غیر استاندارده و فکر میکنم ناخالصی زیاد داره و حتی میگن گازاویل قاطی میکنند سوپرشم که معلوم نیست حتما روغن سوخته.

- - - Updated - - -

به نظر اساتید چه بنزینی به موتور بزنی بهتره سوپر یا ممولی؟آخه بنزین های معمولی که واقعا غیر استاندارده و فکر میکنم ناخالصی زیاد داره و حتی میگن گازاویل قاطی میکنند سوپرشم که معلوم نیست حتما روغن سوخته.

Alireza.BMW
09-03-1393, 09:22 قبل از ظهر
میتونید به ازای هر باک به نسبت پروفی کار بریزید که بهترین نوع مکمل بنزینه...هرقوطی برای حدودا 30لیتره...قیمتشم 6تومنه...
البته شنیدم میشه مثل همون پروفی کار تو بنزین به همون نسبت تینر 20000ریخت و کار همونو میکنه وبسیار به صرفه هست چون 4لیتریش 16تومنه اما من انجام ندادم تا حالا اما یکی از اقوام هم تو موتور میریزه هم ماشین میگه هم شتاب میره بالا هم مصرف میاد پایین...اساتید اگه نظری در مورد ریختن تینر تو باک دارن بدن چون خودمم جای سوال شده که مناسب هست یا نه
بنزین سوپر وضعش از معمولی بدتره اینطور که شنیدم من هیچوقت سوپر نمیزنم بجاش از همون پروفی کار استفاده میکنم

farshad 54
09-03-1393, 11:01 قبل از ظهر
دوستان

این حرفا کدومه تو بنزین گازوئیل قاطی میکنن و ..... مگه اینجا گینه بیسائوهه

تینر ریختن توی باک هم نهایت تلاش برای ر......ن به موتور و ماشین هست نکنید این کارارو بابا

همون بنزین معمولی بزنید هیچ مشکلی پیش نمیاد

دقت کنید این پالس 135 هست نه بوگاتی ویرون پس با همین بنزین معمولی هم کار خودشو میکنه

Alireza.BMW
09-03-1393, 11:27 قبل از ظهر
والا این فامیلمون میریزه من تا حالا نریختم تینر فرشاد جان واسه همین پرسیدم که اگه میشه از این به بعد به جا پروفی کار از تینر 20000استفاده کنم

farshad 54
09-03-1393, 11:32 قبل از ظهر
اصلا این کار رو نکن

همون انژکتور شور بریز

تینر زنگ ها و رسوبات ته باک رو میکنه و ضمن اینکه تو حرکت تو شیلنگ ها برای رسیدن به انژکتور ترتیب اون هارو میده آشغال هارو هم میبره پشت سوزن انژکتور و ترتیب اون هارم میده

شاید اولش اتفاقی نیوفته ولی بعد از یه مدت متوجه میشید چه بلایی سر موتور (ماشین و موتور)آوردین

توجه کنید تینر یه حلال قوی هست و یه مایع حلال به نظرتون چه کمکی میتونه تو عملکرد انجین داشته باشه به غیر از آسیب به اون هیچ سودی نداره

peyman_1363
09-03-1393, 02:42 بعد از ظهر
اصلا این کار رو نکن

همون انژکتور شور بریز

تینر زنگ ها و رسوبات ته باک رو میکنه و ضمن اینکه تو حرکت تو شیلنگ ها برای رسیدن به انژکتور ترتیب اون هارو میده آشغال هارو هم میبره پشت سوزن انژکتور و ترتیب اون هارم میده

شاید اولش اتفاقی نیوفته ولی بعد از یه مدت متوجه میشید چه بلایی سر موتور (ماشین و موتور)آوردین

توجه کنید تینر یه حلال قوی هست و یه مایع حلال به نظرتون چه کمکی میتونه تو عملکرد انجین داشته باشه به غیر از آسیب به اون هیچ سودی نداره
دمت گرم داداش مارو راهنمایی کردی ولی خداییش این بنزین های الان اصلا اعتمادی نیست بازم دم شما آقا فرشاد و داش علیرضا گرم.:acigar:

peyman_1363
09-03-1393, 06:09 بعد از ظهر
امروز یک تجربه جدید برای کسانی موتورشون لرزش داره.برای کم کردن لرزش موتورسیکلت علاوه بر سفت بودن پیچ های موتور لازم هست که خود موتور هم تنظیم باشه.یک موتور وقتی خوب کار میکنه که سیستم برقو سوختو هوای اون سالم کار کنه.اگه فیلتر هوا کثیف باشه مطمئنا ریپ میزنه یا شمع ها یا کاربرات پس با تنظیم کردن موتور برای کامل کارکردنش مطمئن باشید که لرزش موتورتون خیلی کم میشه من خودم امروز با تنظیم کردن کاربرات به این نتیجه رسیدم که وقتی موتور منظم کار کنه اصلا لرزش نداره.

s.mm
10-03-1393, 01:14 قبل از ظهر
اگه بخوایم ال ای دی زیر موتور ببنیدم برقشو باید مستقیم از باطری بگیریم؟

زنون برای چراغ جلو بدرد می خوره؟ فشاری روی باطری نمیاره؟

Alireza.BMW
10-03-1393, 08:38 قبل از ظهر
باتریش چند آمپره

roma
10-03-1393, 10:27 قبل از ظهر

اگه بخوایم ال ای دی زیر موتور ببنیدم برقشو باید مستقیم از باطری بگیریم؟

برقشو از چراغ پلاک میگیری با کلید روشن خاموش میشه بدون دردسر و بدونه مشگل

peyman_1363
10-03-1393, 06:52 بعد از ظهر
دوستان نظرتون در مورد روغن موتور آترود اس ال چيه؟

farzin
10-03-1393, 07:36 بعد از ظهر
دوستان نظرتون در مورد روغن موتور آترود اس ال چيه؟

آترود کیفیتش در حد مضخرفه

peyman_1363
10-03-1393, 08:21 بعد از ظهر
جدي داداش فرشيد قيمتش كه در حد خداست.اينورها كه بهران سوپر پيشتاز پيدا نميشه موندم چي بريزم؟
امروز اسپيدي گلد ريختم بد نيست ولي بچه ها ميگن سوپر پيشتاز بهتره نظر شما چيه؟ چي بريزم به جز بهران سوپر پيشتاز كه پيدا نميشه؟

farzin
10-03-1393, 08:42 بعد از ظهر
بهران امتحانشو پس داده
ایرانول هم کیفیتش مشابه بهران هست
فقط روغن آتوماتیک با گرانروی مناسب موتورت استفاه کن

m.z1367
11-03-1393, 07:09 قبل از ظهر
بهران پیشتاز همون قوطی خاکستری رو می گید؟ آقای روما شما هم همین رو استفاده می کردید؟

peyman_1363
11-03-1393, 07:31 قبل از ظهر
شرمنده بچه ها من در مورد اسم روغن موتور اشتباه گفتم اون توتال اس ال بود كه ليتري 20 تومن قيمتشه.
يكي از دوستام استفاده كرده بود ميگفت روغن خوبيه ولي به نظر من ارزش نداره واسه اين موتورها پولتو با اين روغن حروم كرد.:gigglesmile:

- - - Updated - - -

بهران پیشتاز همون قوطی خاکستری رو می گید؟ آقای روما شما هم همین رو استفاده می کردید؟
نه داداش بهران سوپر پيشتاز قوطي قرمز كه همه انجمن گفتن كيفيتش عاليه.

peyman_1363
11-03-1393, 04:58 بعد از ظهر
به نظر من واسه آب بندي موتور بايد دور موتورو كمكم برد بالا مثلا تا 300 كيلومتر اول از 5 رد نشه تا 700 از 7 رد نشه وتا هزار تا از 9 بعدشم كه آزادي داداش ولي به نظر من هر موتوري يك ظرفيتي داره به اندازه خودش بايد فشار آورد پالس هم به نظر من اگه ميخواين عمري باشه دور موتور تا 9 نسبتا نرمه بعدش جيغه پس قدر موتورتون بدونين موتور مثل بچه آدم ميمونه.:2i8d4ao::crazy:

m.z1367
11-03-1393, 06:31 بعد از ظهر
شرمنده بچه ها من در مورد اسم روغن موتور اشتباه گفتم اون توتال اس ال بود كه ليتري 20 تومن قيمتشه.
يكي از دوستام استفاده كرده بود ميگفت روغن خوبيه ولي به نظر من ارزش نداره واسه اين موتورها پولتو با اين روغن حروم كرد.:gigglesmile:

- - - Updated - - -

نه داداش بهران سوپر پيشتاز قوطي قرمز كه همه انجمن گفتن كيفيتش عاليه.
ولی من اصلا قوطی قرمزش رو پیدا نکردم اگه تو تهران جایی سراغ داری بگو

- - - Updated - - -

این ظرف خاکستری هم اسمش سوپر پیشتاز بود!!!

peyman_1363
11-03-1393, 06:34 بعد از ظهر
نوكرتم من خودم شهرستانم اينجا كه اصلا پيدا نميشه اين درخواستو از بچه هاي تهران داشته باش من خودم هم مثل خودتم.:minzdr::i'm sorry:

roma
11-03-1393, 07:00 بعد از ظهر
به نظر من واسه آب بندي موتور بايد دور موتورو كمكم برد بالا مثلا تا 300 كيلومتر اول از 5 رد نشه تا 700 از 7 رد نشه وتا هزار تا از 9 بعدشم كه آزادي داداش ولي به نظر من هر موتوري يك ظرفيتي داره به اندازه خودش بايد فشار آورد پالس هم به نظر من اگه ميخواين عمري باشه دور موتور تا 9 نسبتا نرمه بعدش جيغه پس قدر موتورتون بدونين موتور مثل بچه آدم ميمونه.:2i8d4ao::crazy:

جالب بدونیدتا 1000 کیلومتر اول طبق گفته باجاج شما باید با دنده یک 15 تا دنده دو 30 دنده سه 45 دنده چهار 55 و دنده پنج 65 تا برونید

و از 1000 تا 2000 کیلومتر هم با دنده یک 20 تا دنده دو 40 تا دنده سه 55 تا دنده چهار 65 تا و دنده پنج 75 تا حدکثر سرعت موتور و هر دنده باید باشه و نتیجه این که اب بندی موتور 2000 کیلومتر است نه

1000 کیلومتر که من خودم رعایت کردم و جواب خوبی گرفتم یه کلیپم پیدا کردم از موتور خدا بیامرزم که دو ترک با هاش تاپ هر دنده رو میزنم به جز دنده 5 که با دنده 4 دقیقا 115 کیلومتر دو ترک میره اینم

میزارم واسه کسایی که هی میگن دو ترک راه نمیره از این حرفا

peyman_1363
11-03-1393, 07:23 بعد از ظهر
جالب بدونیدتا 1000 کیلومتر اول طبق گفته باجاج شما باید با دنده یک 15 تا دنده دو 30 دنده سه 45 دنده چهار 55 و دنده پنج 65 تا برونید

و از 1000 تا 2000 کیلومتر هم با دنده یک 20 تا دنده دو 40 تا دنده سه 55 تا دنده چهار 65 تا و دنده پنج 75 تا حدکثر سرعت موتور و هر دنده باید باشه و نتیجه این که اب بندی موتور 2000 کیلومتر است نه

1000 کیلومتر که من خودم رعایت کردم و جواب خوبی گرفتم یه کلیپم پیدا کردم از موتور خدا بیامرزم که دو ترک با هاش تاپ هر دنده رو میزنم به جز دنده 5 که با دنده 4 دقیقا 115 کیلومتر دو ترک میره اینم

حرفت درست داداش روما منظور من اينه كه نبايد به موتور يكباره فشار آورد حالا تا 2000 تا كمكم دور موتورو بالا ببرين ولي از اول نبايد فشارو دور موتورو بالا برد.

Alireza.BMW
11-03-1393, 07:49 بعد از ظهر
من خیلی خیلی عذر میخام یه مشکل ما ایرانیا اینه که همش میخوایم از وسیله صفر شتاب بگیریم تاپ اسپید بگیریم شاید اون اوایل معلوم نباشه اما در دراز مدت خودشو نشون میده بعد میکن این موتور آشغاله خب ژاپنی هم باشه میترکه هرجند این حرفا جاش اینجا نیست اما چون بحث آب بندی شدهمن این تجربه رو بیان میکنم.سی جی تقویتیمو اول که صفر بود به گفته دوستان گازش دادم داغون شد که بعد ها تصمیم به تقویتو این بحث ها کردم...اما این سی جی استانداردمو از همو اول رعایت کردم الان که میبینم موتور واقعا گرگ شده حرف داش روما بسیار متین و کاملا درسته...یادش بخیر اوایل یه 135خریدم یه هفته کارکرده بود کلا 220کیلومتر رفته بود تا 1100تا دست من بودو فروختمش صاحبش بعدها که منو دید گفت چه جوری آب بندی کردی عجب موتوریه...آب بندی اگه اصولی باشه موتور از هرنوعی باشه یه عمر کارمیکنه بدون دردسر

teyyeb
11-03-1393, 08:22 بعد از ظهر
دوستان

این حرفا کدومه تو بنزین گازوئیل قاطی میکنن و ..... مگه اینجا گینه بیسائوهه

تینر ریختن توی باک هم نهایت تلاش برای ر......ن به موتور و ماشین هست نکنید این کارارو بابا

همون بنزین معمولی بزنید هیچ مشکلی پیش نمیاد

دقت کنید این پالس 135 هست نه بوگاتی ویرون پس با همین بنزین معمولی هم کار خودشو میکنه

حاجی اینا یه 135 دارن میخوان دنیا رو فتح کنن ...!!:gigglesmile:
بابا این موتور برا رفت و آمد شهریه نه این 180 و 220 هم همینن آشغالای هندی ان که ما باهاشون حال میکنیم
یادتون نره تو ایران زندگی میکنیم...:wall3:

m.z1367
11-03-1393, 08:34 بعد از ظهر

آقا روما شما هم همین جوری ابندی کردین؟ بعد اینکه پری روز روغن بهران پبشتاز SAE 20-w50 خریدم 10 تومن که ظرفش پلاستیکی خاکستری بود. قرمزش رو پیدا نکردم!!

peyman_1363
11-03-1393, 11:53 بعد از ظهر
داشتم دفترچه راهنمارو میخوندم واسه آب بندی چیز جالبی نوشته بود
Kms 1st 2nd 3rd 4th 5th
0-1000 14 22 31 38 45
1000-2000 19 31 43 52 62
خوب حالا من موندم این آب بندیه یا خالی بندی آخه با این وضعیتی که اینها گفتن واقعا این موتور هندی مثل خودشون با احساسو نباید قلبشو شکست والا با این سرعتها باید بدیم بچمون آب بندی کنه مگه میشه با 22 تا بزنی دنده 3 مگه میکشه؟چی بگم والا به نظرم 1000تا 2000 درستره واسه دنده کشیولی هندیها هم جکین واسه خودشون.

s.mm
12-03-1393, 12:19 قبل از ظهر
موتور بعد از چند روزی که اومده زیر دست من و گاز خورده واقعا گرگ شده!
شتابش به طور محسوسی اضافه شده
نرمی موتور توی دور بالا
تو دست بودنش واقعا محسوسه
واقعا موتور خوبیه
این مشکل دو ترک هم که گفته میشه تایید نمیشه!
هر موتوری دو ترک باشه شتاب و سرعت کمتری نسبت به 1 ترک داره( به جز موتور های 180 به بالا که افت سرعت و شتابشون کمتر حس میشه)

peyman_1363
12-03-1393, 12:25 قبل از ظهر
موتور بعد از چند روزی که اومده زیر دست من و گاز خورده واقعا گرگ شده!
شتابش به طور محسوسی اضافه شده
نرمی موتور توی دور بالا
تو دست بودنش واقعا محسوسه
واقعا موتور خوبیه
این مشکل دو ترک هم که گفته میشه تایید نمیشه!
هر موتوری دو ترک باشه شتاب و سرعت کمتری نسبت به 1 ترک داره( به جز موتور های 180 به بالا که افت سرعت و شتابشون کمتر حس میشه)
مگه موتورو دست 2 نگرفته بودی؟

peyman_1363
12-03-1393, 07:56 قبل از ظهر
داشتم دفترچه راهنمارو میخوندم واسه آب بندی چیز جالبی نوشته بود
Kms 1st 2nd 3rd 4th 5th
0-1000 14 22 31 38 45
1000-2000 19 31 43 52 62
خوب حالا من موندم این آب بندیه یا خالی بندی آخه با این وضعیتی که اینها گفتن واقعا این موتور هندی مثل خودشون با احساسو نباید قلبشو شکست والا با این سرعتها باید بدیم بچمون آب بندی کنه مگه میشه با 22 تا بزنی دنده 3 مگه میکشه؟چی بگم والا به نظرم 1000تا 2000 درستره واسه دنده کشیولی هندیها هم جکین واسه خودشون.
من نميدونم چرا اينجوري ميشه.
بچه ها خودتون بگيريد چي نوشتم اگه نفهميدين بگين دوباره ويرايش كنم ديشب 10 بار ويرايش كردم بازم همون كه دلش خواست شد.

s.mm
12-03-1393, 11:59 بعد از ظهر
مگه موتورو دست 2 نگرفته بودی؟

چرا دست 2 بود چطور مگه؟

موتور دست 2 هست ولی اصلا گاز نخورده
فکر نکنم حتی به دنده 5 رسیده باشه!
خیلی هم کم کارکرده

peyman_1363
13-03-1393, 12:17 قبل از ظهر
چرا دست 2 بود چطور مگه؟

موتور دست 2 هست ولی اصلا گاز نخورده
فکر نکنم حتی به دنده 5 رسیده باشه!
خیلی هم کم کارکرده
اکی مبارکت باشه آخه گفتی بهش گاز دادم وحشی شده در مورد موتور دست 2 تعجب کردم.
چرخش واست بچرخه داداش فقط از من میشنوی سرویسهاشو یادت نره حتما انجامش بده .

soheilk7
13-03-1393, 10:42 قبل از ظهر
اکی مبارکت باشه آخه گفتی بهش گاز دادم وحشی شده در مورد موتور دست 2 تعجب کردم.
چرخش واست بچرخه داداش فقط از من میشنوی سرویسهاشو یادت نره حتما انجامش بده .

سلام دوستان عزیز
سرویس های این موتور دقیقا چه مواردی میشه؟؟

peyman_1363
13-03-1393, 11:55 قبل از ظهر
سلام دوستان عزیز
سرویس های این موتور دقیقا چه مواردی میشه؟؟
سهيل جان اگه دفترچشو نگاه كني نوشته .
ولي همشونو جدي نگير اصلي هاشونو انجام بده از جمله تعويض روغن.فيلتر روغنو هوا.آب باتري.گريسكاري وچرب كردن زنجيروآچاركشي پيچ ها.تعويض شمع.تميز كردن كاربراتور.روغن كاري سيم گازو كلاچ.مقدار روغن ترمز.و هميشه بايد حواست به وسايل مصرفيش باشه.
ولي بازم دفترچه رو نگاه كن زمان دقيق سرويس هارو گفته كه شما سعي كن هميشه نسبت به زمانوكيلومتري كه تو دفترچه گفته زودتر انجام بدي.

farshad 54
13-03-1393, 01:39 بعد از ظهر
135 رنگ آبیش هم اومده

چند روز پیش دو سه تاشو دیدم همه هم مدل 93 بود

Alireza.BMW
13-03-1393, 03:52 بعد از ظهر
این از پالس 135 آبین:4chsmu1:
این تک رنگ قدیمیش
41814اینم 2 رنگ جدید که چون نمیدونستم آبی توی بازار کدوم یکیه جفتشو گذاشتم:11:
41815

peyman_1363
13-03-1393, 09:49 بعد از ظهر
دوستان برای تنظیم پیچ هوای کاربراتور بر اساس گفته های یکی از دوستان که تو همین انجمن خوندم واقعا خوبو موثر بود به شما هم پیشنهاد میدم چون واقعا روی قدرتو شتاب موتور تاثیر داره فقط کمی مصرف سوخت بالا میره.
اول از همه پیچ هوارو تا ته ببندید بعد پیچ گازو بچرخونید تا گاز بالا بیاد بعد موتورو روشن کنید سپس پیچ هوارو باز کنید تا دور موتور بالا بیاد (فقط زیاد پیچ هوارو باز نکنید تا بنزین بیشتر بره )سپس پیچ گازو کمی شل کنید تا تنظیم مد نظرتون برسه.
من انججام دادم واقعا موتور روون و علی شد.
یک مساله دیگه برای مشکل خلاص شدن اینه که موتور بعد از مدتی کار کردن مشکلش حل میشه فقط باید سیم کلاچو هر چند وقت از بالا تنظیم کرد.

peyman_1363
14-03-1393, 09:26 قبل از ظهر
کسی از دوستان هست که فیلتر روغن کاغذی 135 عوض کرده باشه؟اگه عوض کرده کاری هست که خودت بتونی انجامش بدی؟برای تعویضش همون 3 تا پیچ باز بشه کافیه؟فیلتر روغنش تو نمایندگیش پیدا میشه؟نمایندگیش تو مشهد کجاست؟

m.z1367
14-03-1393, 10:48 قبل از ظهر
دوستان شنیده شده پالس 135 چند روزیه توقف تولید خورده!! کسی تأیید می کنه؟؟

CHELSEA
14-03-1393, 04:06 بعد از ظهر
پالس 135 تیون شده....!!!!!:s (9):

توجه کردید فراماسون هستن!!!:icon_pf _99_::hippie7:

تشکر یادت نره....:thanks:

Alireza.BMW
14-03-1393, 05:54 بعد از ظهر
جمعی از 135سواران در شب:sarma:
41836و این خطر عقب 135 با لامپ های آبی:wow:
41838

m.z1367
15-03-1393, 12:00 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان
بنده امروز با موتور حدود 80 کیلومتر حرکت کردم البته تیکه تیکه نه پشت سرهم. چند تا نکته به نظرم رسید که در اختیارتون قرار می‌دم و دوستان اگر در مورد این موارد نکته‌ای یا نقطه نظری دارند بی زحمت ارائه بدهند:
1- چون من 180 هم سوار شدم. این موتور در مقایسه با 180 حالت نشستنش فرق داره
2- تو چند ده کیلومتری که باهاش رفتم مچ دست راستم و همچنین کمی گردنم درد گرفت
3- ترمز عقبم اگه کم بگیرم سوت می‌کشه. (از جایی که گرفتم جای مطمئنی بود یعنی می دونم که لنت عوض نشده مگر اینکه کارخانه شیطنتی کرده باشه. البته از یه موتور سازی پرسیدم گفت به مرور درست می‌شه)
4- زمانی که موتور درجا کار می‌کرد روی کیلومتر موتورم اخطار کم بودن باتری می‌داد و زمانی که موتور دور می‌گرفت این مشکل حل می‌شد. باتری موتورم مشکلی نداره؟ البته آب باتری یه کم از خط min پایین تره (زمان تحویل آب باتری کم داخل باتری ریخت که وقتی اومدم خونه متوجه شدم) باز اگه کسی نظری داره بگه!
5- نزدیک به دور 5000 هزار دنده عوض می‌کردم (اگه کمه بگید :26:)
6- یه جاهایی هم دو ترکه سربالایی رفتیم که موتور یه کم، کم می اورد ولی در کل خدا رو شکر مشکلی نبود.

sajad_ALiyan
15-03-1393, 12:36 قبل از ظهر
سلام دوستان این اگزوز قهرمان که میبدن براموتور چیه داستانش چه فرقی داره با اگزوز خودش باتشکر یاعلی

Alireza.BMW
15-03-1393, 08:20 قبل از ظهر
سلام دوستان این اگزوز قهرمان که میبدن براموتور چیه داستانش چه فرقی داره با اگزوز خودش باتشکر یاعلی

شما اگزوز که مینداری مثل اگزوز خودش توش اونقد خفه کن نیست که جون موتور بگیره و باعث میشه گاز های خروجی موتور راحت تر بیاد بیرون که باعث شتاب بیشتر میشه و مصرف کمتر...اما باید اگزوزشو فک میکنم از جای منبع برش بدی و اگزوز جدیدو بهش جوش بدی

peyman_1363
15-03-1393, 03:26 بعد از ظهر
سلام به همه دوستان
بنده امروز با موتور حدود 80 کیلومتر حرکت کردم البته تیکه تیکه نه پشت سرهم. چند تا نکته به نظرم رسید که در اختیارتون قرار می‌دم و دوستان اگر در مورد این موارد نکته‌ای یا نقطه نظری دارند بی زحمت ارائه بدهند:
1- چون من 180 هم سوار شدم. این موتور در مقایسه با 180 حالت نشستنش فرق داره
2- تو چند ده کیلومتری که باهاش رفتم مچ دست راستم و همچنین کمی گردنم درد گرفت
3- ترمز عقبم اگه کم بگیرم سوت می‌کشه. (از جایی که گرفتم جای مطمئنی بود یعنی می دونم که لنت عوض نشده مگر اینکه کارخانه شیطنتی کرده باشه. البته از یه موتور سازی پرسیدم گفت به مرور درست می‌شه)
4- زمانی که موتور درجا کار می‌کرد روی کیلومتر موتورم اخطار کم بودن باتری می‌داد و زمانی که موتور دور می‌گرفت این مشکل حل می‌شد. باتری موتورم مشکلی نداره؟ البته آب باتری یه کم از خط min پایین تره (زمان تحویل آب باتری کم داخل باتری ریخت که وقتی اومدم خونه متوجه شدم) باز اگه کسی نظری داره بگه!
5- نزدیک به دور 5000 هزار دنده عوض می‌کردم (اگه کمه بگید :26:)
6- یه جاهایی هم دو ترکه سربالایی رفتیم که موتور یه کم، کم می اورد ولی در کل خدا رو شکر مشکلی نبود.
داداش من این مشکل هارو همه پالس های 135 دارن اصلا تمام موتور های موجود در ایران مشکل دارن.سعی کن اولاشه دور موتورتو از 4 بالا نبریو زیاد تو سربالایی ها دوترکه هم نکن بهش فشار میاد.

- - - Updated - - -

امروز پیچ های دسته موتورو با پیچ آلنی عوض کردمو یک واشر پلاستیکی هم گذاشتم به نظر لرزش موتور مقداری کمتر شده.
امروز متوجه شدم از یک پیچ سیلندر کمی روغن میاد وسفتش کردم امیدوارم روغنریزیش قطع بشه.واقعا تو وسیله بدشانسم.
بچه ها کسی نمیدونه فیلتر روغن کدوم یکی از پالس هابه 135 میخوره؟
با تشکر

Mohammad.r
16-03-1393, 01:43 قبل از ظهر
برای آب بندی مطالعه کنید:
خیلی ها بر این باورند که پیشرانه نیازی به آب بندی ندارد و از همان ابتدا می توانید دور موتور را تا انتها بالا بیاورید و هیچ مشکلی برای موتور سیکلت شما پیش نمی آید. اما تجربه نشان داده که این کار حداقل برای موتور سیکلت های مونتاژ داخل درست نیست و بارها دیده شده بعد از مدتی پیشرانه به روغن سوزی می افتد یا روغن از کناره پیشرانه به بیرون نفوذ می کند.
پس حتما در این باره به توصیه های فروشنده و دفترچه راهنمای محصول عمل کنید. آب بندی صحیح به این معنا نیست که شما تا 1000 کیلومتر اول باید با سرعت 50 تا 60کیلومتر حرکت کنید و اصلا معکوس نزنید یا دور موتور را بالا نیاورید.
این کار درست است اما نه برای تمام مدت 1000 کیلومتر. تجربه نشان داده تا 200 یا 300 کیلومتر اول دور موتور را زیاد بالا نیاورید اما پس از آن باید تا دور موتور مجاز تعیین شده توسط کارخانه پیش بروید تا انجین به اصطلاح تنبل بار نیاید. یادتان باشد دور موتور مجاز تعیین شده به هیچ وجه ردلاین نیست. برای هر موتور یک دور مجاز تعیین شده و یک ردلاین. دور موتور مجاز دوری است که در آن حالت به پیشرانه آسیبی نمیرسد و بیشترین قدرت را تولید میکند.
[ برای مثال قدرت موتور پژو 405 100 اسب بخار در دور 6000 است]
دور ردلاین دوری است که در مدت طولانی استفاده خساراتی به انجین وارد می کند، پس توصیه می شود از تعویض دنده ها و نگه داشتن موتور در ردلاین خودداری کنید. توصیه می شود در طول مدت آب بندی استفاده روزمره و شهری از موتور سیکلت خود داشته باشید و نکته خیلی مهم تعویض روغن موتور و استفاده از روغن پیشنهادی کمپانی برای انجین است.
توصیه می شود در طول مدت 1000 کیلومتر ابتدا در اولین فرصت روغن تعویض شود و روغن توصیه شده و به مقدار توصیه شده استفاده شود. و پس از آن هر 250 کیلومتر این کار تکرار شود.
و پس از اتمام این دوره روغن پس از پیمودن مصافتی خاص مثلا 1000 کیلومتر تعویض شود. [ نکته: توجه داشته باشید منظور از 1000 کیلومتر پیمودن دقیق آن نیست زمان درجا کار کردن و زمان ایستادن در ترافیک و... هم جزو کارکرد انجین محسوب میشود]
منبع : خودرو امروز و خودم

hamed behboodi
16-03-1393, 02:06 قبل از ظهر
سلام دوستان با این موتور تا چه سرعتی میشه راه رفت بدون این که بهش آسیب برسه ؟؟

صدای اگزوزش زیاده ؟ از صدا های بلند و سی جی وار خوشم نمیاد

مشکلات این موتور چیه؟؟

Mohammad.r
16-03-1393, 02:22 قبل از ظهر
من 125 تا با کیلومتر خودش رفتم. قرار باشه همیشه همینجوری بری خب آسیب میبینه، اگه طلبه سرعتی حداقل 180شو بخر.
صدا اگزوزش خیلی کمه مثه ماشین کنترلیه تو شهر گاهی وقتا نمیشنویش.
مشکلاتشم به نظر من: یکیش ترمز عقبشه که ذاتا ضعیف و کاربراتورش که نمیدونم چرا ولی تو جدیداش خیلی تنظیمش به هم میخوره، هم خودم هم دوتا از رفقا باش مشکل دارن.
مزایاشم: 4سوپاپ بودنشه و مصرف خیلی کمش.

h0ssein
16-03-1393, 08:53 قبل از ظهر
135 موتوری بسیار عالی و ایده آل هست از همه نظر ، من نمیتونم رو این موتور عیب بزارم الانم هرکی داشته راضی بوده ،

شاید یه سری مشکلات ریز داشته باشه که بخاطر مونتاژ مضخرفش هست که راحت میتونید رفع عیب کنید.

raxfor
16-03-1393, 11:04 بعد از ظهر
دسته دوش مثلا سال 90 یا 91 یا 92 باشه چطور قیمت گزاری میشه؟
میشه فهمید موتور پلمپ هست یا نه؟ببرم پیش موتور ساز باهاش دور بزنه میتونه بفهمه مشکل داره یا نه؟((یعنی موتور مشکل خودش رو سریع نشون میده؟))
بعد کیلومتر اینها رو میشه دستکاری کرد کمتر نشون بده؟مرسی
((شرمنده اخلاق ورزشیتون موتوری که مثلا 20000 تا کار کرده داره یعنی خیلی کارکرده؟))
بر اساس کیلومتر میتونید بگید؟

Mohammad.r
17-03-1393, 12:04 قبل از ظهر
دسته دوش بسته به تمیزی و کارکردش قیمت میخوره دیگه مثلا مدل 91 سالم با بیمه حدود سه و پونصد میرزه.
تعمیرکارم خودش متوجه میشه اگه مورد اطمینانت باشه 30 تومن بدی بهش تمام معایبشو میگه بهت. اکثر مشکلاتی که به انجین مربوط میشه مشخصه مخصوصا گیربکس.
کیلومترو ممکنه قطع کرده باشن بهترین راه اینه که به قطعه های تعویض شدش دقت کنید. مثلا چیزای مصرفی مثه لاستیک ها
کارکردم بستگی به خود طرف داره مثلا واس ما مدل 91ه 25تا را رفته.
در حالی که رفیقم یو جی فور داره مدل 89 22تا رفته

peyman_1363
19-03-1393, 09:40 قبل از ظهر
دوستاني كه انجين هاشون روغن ريزي داره اگه از جاي پيچ ها و واشرهاست پيچ هارو كمي سفت كنند به صورت ضربدري فقط زياد سفت نكنيد كه ببره روغن ريزيش قطع ميشه.موتور من از جاي پيچ هاش روغن ريزي داشت كمي سفت كردم درست شد فعلا.

raxfor
19-03-1393, 03:45 بعد از ظهر
الان از نمایندگی قیمت کردم 4400 گفت..در یک قدمی خریدشم تا چی پیش بیاد:28:

raxfor
19-03-1393, 09:57 بعد از ظهر
خوب به قصد خریدرفتم که با گل شیرینی برگردم که این فروشنده ازاقوام دور توی دل مارو خالی کرد که این لوازم یدکیش گرونه هرتعمیر کاری قبول نمیکنه جای بار نداره موقع فروش هم ضرر داره بیا همین طرح ویو رو بردار...خلاصه ما هم دست خالی برگشتیم مثلا فککنیم تصمیم بگیریم.:s (9):
و همچنین باد گیر هم نمیشه بهش بست

peyman_1363
19-03-1393, 10:56 بعد از ظهر
خوب به قصد خریدرفتم که با گل شیرینی برگردم که این فروشنده ازاقوام دور توی دل مارو خالی کرد که این لوازم یدکیش گرونه هرتعمیر کاری قبول نمیکنه جای بار نداره موقع فروش هم ضرر داره بیا همین طرح ویو رو بردار...خلاصه ما هم دست خالی برگشتیم مثلا فککنیم تصمیم بگیریم.:s (9):
اگه موتور تو شهری و کم مصرف میخوای بخر شک نکن که به زودی گرونتر میشه

h0ssein
19-03-1393, 11:19 بعد از ظهر
خیلی عرز میخام اون فروشنده غلط کرد این حرفو زد .

طرح ویو کجا 135 کجا !!!!

یحتمل طرح ویوها تو کونش گیر کرده میخاد بندازه به شما .

135 خداییش یدونس ، اصلا با طرح ویو قابل مقایسه نیست بهترین گزینه برا شهر مصرفشم از طرح ویو کمتر

قطعاتش فراوان یافت میشه قیمتاشم خیلی بالا نیست اگه درست استفاده بشه اصلا نه خرابی داره نه قطعه میخاد مطمئن باش تا 20000 هیچ خرجی

نداره ،

فقط گاهی سرویس دوره ای میخاد که اونم تعمیرکار با انصاف و کار بلد پیدا کنی انجام میده ،

1000سی سی که نیست ، بگیم تعمیرکار مخصوص میخاد...

ali110122
20-03-1393, 09:09 قبل از ظهر
5
منم این مشکلو داشتم
سعی کن موتورو رو 2 جک پارک کنی وقتی موتور رو یه جک باشه باطری هم کج میشه آب باطری به همه باطری نمیرسه و اینجوری میشه بعد از چند وقت هم اگه ادامه پیدا کنه باطریت خراب میشه

Alireza.BMW
20-03-1393, 10:27 قبل از ظهر
آب باتری رو تا خط ماکس پر کنید...وقتی اون اخطار رو میده یعنی باتری در آستانه ضعیف شدنه...ببرید براتون شارژش کنن

peyman_1363
20-03-1393, 11:07 بعد از ظهر
از دوستان و سروران گرامی کسی نمیدونه فیلتر روغن پالس 135 رو چطور باید عوض کرد اگه کسی تا به حال انجام داده لطفا توضیح بده و اینکه باید واشر رو هم عوض کرد یا نه؟

roma
21-03-1393, 07:21 بعد از ظهر
از دوستان و سروران گرامی کسی نمیدونه فیلتر روغن پالس 135 رو چطور باید عوض کرد اگه کسی تا به حال انجام داده لطفا توضیح بده و اینکه باید واشر رو هم عوض کرد یا نه؟
سمت راست رو انجین یه دایره رو انجین است که سه تا پیچ داره که باید حتما با اچار رینگی باز بشه چون پیچ کوچک است و حساس خیلی راحت فیلتر در میاد بیرون

البته قبلش باید روغن موتور کامل خالی بشه و موتور رو جک بغل باشه بهتر

peyman_1363
21-03-1393, 10:21 بعد از ظهر
سمت راست رو انجین یه دایره رو انجین است که سه تا پیچ داره که باید حتما با اچار رینگی باز بشه چون پیچ کوچک است و حساس خیلی راحت فیلتر در میاد بیرون

البته قبلش باید روغن موتور کامل خالی بشه و موتور رو جک بغل باشه بهتر
مرسی روما جان فقط موقع تعویض نیاز نیست واشرشو عوض کنم؟

s.mm
22-03-1393, 01:44 قبل از ظهر

خیلی عرز میخام اون فروشنده غلط کرد این حرفو زد .

طرح ویو کجا 135 کجا !!!!

یحتمل طرح ویوها تو کونش گیر کرده میخاد بندازه به شما .

135 خداییش یدونس ، اصلا با طرح ویو قابل مقایسه نیست بهترین گزینه برا شهر مصرفشم از طرح ویو کمتر

قطعاتش فراوان یافت میشه قیمتاشم خیلی بالا نیست اگه درست استفاده بشه اصلا نه خرابی داره نه قطعه میخاد مطمئن باش تا 20000 هیچ خرجی

نداره ،

فقط گاهی سرویس دوره ای میخاد که اونم تعمیرکار با انصاف و کار بلد پیدا کنی انجام میده ،

1000سی سی که نیست ، بگیم تعمیرکار مخصوص میخاد...

خداوکیلی طرح ویو نه اصلا خود ویو کجا 135 کجا
این موتور ها ترک آسفالت هم اذیتش میکنه ولی 135 حتی چاله چوله رو هم راحت رد میکنه
یعنی چی جای بار نداره؟ اگه میخوای بار بکشی هوندا بارکش بخر!

لوازمش کم تره بله ولی اصلا شما تا تصادف نکنید نیازی به لوازم پیدا نمی کنید اگر نیاز پیدا کنید نمایندگیش در خدمت شماست!
موتوریش هم اصلا عیب پیدا نخواهد کرد
موتور توی روندن فوق العاده تو دسته

m.z1367
22-03-1393, 11:12 قبل از ظهر
سلام به همه دوستان
زمانیکه موتور داغ می‌کنه، دور موتور کمی بالا می‌ره، ترمز عقب شروع می‌کنه به سوت کشیدن ولی نکته‌ای که خیلی مهم بود این بود که زمانی که می‌خواستم با دنده یک حرکت کنم از موتور صدای قرقر میاد (دقیقاً مثل موقعی که بخوای با دنده دو یا سه شروع به حرکت کنی) یعنی به صورت خفیف کلاج خوب در گیر نمی‌شه. دوستان اگه این مشکل براشون پیش اومده؟ راه حلش چیه؟

roma
22-03-1393, 11:25 قبل از ظهر
مرسی روما جان فقط موقع تعویض نیاز نیست واشرشو عوض کنم؟

نه احتیاج نداره فقط موقع سفت کردن پیچها همه رو با هم هماهنگ سفت کن

peyman_1363
22-03-1393, 04:07 بعد از ظهر
نه احتیاج نداره فقط موقع سفت کردن پیچها همه رو با هم هماهنگ سفت کن
مرسي روما جان به اميد خدا تيمت تو جام جهاني قهرمان بشه.:29dz8zk:

- - - Updated - - -

سلام به همه دوستان
زمانیکه موتور داغ می‌کنه، دور موتور کمی بالا می‌ره، ترمز عقب شروع می‌کنه به سوت کشیدن ولی نکته‌ای که خیلی مهم بود این بود که زمانی که می‌خواستم با دنده یک حرکت کنم از موتور صدای قرقر میاد (دقیقاً مثل موقعی که بخوای با دنده دو یا سه شروع به حرکت کنی) یعنی به صورت خفیف کلاج خوب در گیر نمی‌شه. دوستان اگه این مشکل براشون پیش اومده؟ راه حلش چیه؟
منم مشكل كلاچو دارم وقتي كلاچ از پايين ول ميكنه مشكلي نيست اما اگه از بالا ول كنه اين مشكل هستو احساس ميكني ضربه ميزنه.فكر كنم كلاچاشون يك مشكلي داره.اگه ميخواي اذيت نكنه يكمي پيچ كلاچو سفت كن تا كلاچ از پايين بگيره فقط كمي خلاص كردن سخت ميشه.

peyman_1363
23-03-1393, 09:40 بعد از ظهر
یعنی دهن این برادران مونتاژ کار سرویس با این مونتاژ کردنشون.فقط از سرشون باز کردن همه پیچ ها و واشرهارو فقط جا زدن باید کل موتورو باز کنی از نو جمعش کنی از من میشنویید اگه وقت آچار کشی شده حتما کل پیچ هارو باز کنید مجددا واشر بندی کنیدو دوباره ببندید.
امروز پیچ دسته موتورو کشیدم یک واشر افتاد پایین هرچی فکر کردم نفهمیدم چرا یک دونه واشر اون وسط گذاشن ولی فکر کنم واشر مال فنر عقب باشه اخه یک واشر کم بود.خلاصه بگم براتون فقط تف زدنو بستن همین. :297::khak:

gggmail
27-03-1393, 01:27 بعد از ظهر
دوستان این موتور بهتره یا tvs?

Alireza.BMW
27-03-1393, 01:34 بعد از ظهر
دوست عزیز tvs وپالس 135 کلاسشون با هم فرق میکنه پالس موتور اسپرت شهریه و تی وی اس موتور کاب این 2 اصلا با هم قابل قیاس نیستن

gggmail
27-03-1393, 01:46 بعد از ظهر
دوست عزیز tvs وپالس 135 کلاسشون با هم فرق میکنه پالس موتور اسپرت شهریه و تی وی اس موتور کاب این 2 اصلا با هم قابل قیاس نیستن
دوست عزیز منم برای مصرف شهری میخوام...میدونم کلاسشون فرق میکنه...ولی من بین این دو تا موندم

تکسوار
27-03-1393, 02:37 بعد از ظهر
Tvs بخر چون برای شهر کلاس کاپ و اسکوتر بهتره چهار مدل هم داره(تورمکس-نئو-راکس-ویگو)

Alireza.BMW
27-03-1393, 04:30 بعد از ظهر
جفتشون مصرفشون کمه ولی خب تی وی اس مصرفش از 135 کمتره...بستگی به خودت داره با کدوم کلاس بیشتر حال کنی...اما بگما تاپ اسپید و شتاب 135 از تی وی اس راکز بیشتره و اینجا کلا پلیسا به 135 بیشتر از تی وی اس راکز گیر میدن

gggmail
27-03-1393, 08:14 بعد از ظهر
دوستان من یه پالس 135 مدل 91 با 3000 کارکرد از یکی از آشناهام گرفتم 3500
لطفا راهنمایی کنید کار خاصی باید انجام بدم یا نه؟
یه سوال دیگه:اگر موتور رو خلاص نکنم یعنی تو دنده 1 خاموش کنم و همین جوری روشنش کنم مشکل پیش میاد؟

peyman_1363
28-03-1393, 12:08 قبل از ظهر
دوستان من یه پالس 135 مدل 91 با 3000 کارکرد از یکی از آشناهام گرفتم 3500
لطفا راهنمایی کنید کار خاصی باید انجام بدم یا نه؟
یه سوال دیگه:اگر موتور رو خلاص نکنم یعنی تو دنده 1 خاموش کنم و همین جوری روشنش کنم مشکل پیش میاد؟
به نظر من اولین کار روغنو فیلتر روغنشو عوض کن بعدش فیلتر هواشو بشورو زنجیرشو روغن کاری کنو آخر سر هم آچار کشیش کن فقط محض اطمینان باز از طرف بپرس که چه سرویسهایی انجام داده.
خاموش کردن نه ولی روشن کردن آره به استارتو صفحه کلاچت فشار میاد.

gggmail
28-03-1393, 08:55 قبل از ظهر
به نظر من اولین کار روغنو فیلتر روغنشو عوض کن بعدش فیلتر هواشو بشورو زنجیرشو روغن کاری کنو آخر سر هم آچار کشیش کن فقط محض اطمینان باز از طرف بپرس که چه سرویسهایی انجام داده.
خاموش کردن نه ولی روشن کردن آره به استارتو صفحه کلاچت فشار میاد.
هیچ سرویسی انجام نداده از روزی که گرفته...موتور خوابیده بوده
دوست عزیز باید کجا موتورو ببرم؟؟جای معتبر کجاست؟
جمعا هزینه اچار کشی و روغن و فیلتر روغن و این چیزایی که گفتید چقدر میشه؟

Alireza.BMW
28-03-1393, 09:05 قبل از ظهر
تعویض فیلتر روغن که کاری نداره خوذتم میتونی عوض کنی سمت راست انجین یه درپوشه که 3تا پیچ داره اونو باز کن فیلتر روغن در میاد...فیلتر هوا هم دربیار با آبو ریکا کاملا بشور احتمالا خیلی کثیفه...زنجیرم ب نظرم واسکازین بزن چون کثیف کارییش خیلی کمتره روغنه و کمتر میپاشه...آچارکشی هم خودت بکن برای تمام پبچهایی که میبینی واشر فنری بذار اگه پیدا نکردی واشر فلزی...اما پیچای دسته موتورو میری خشکه میخری و سعی کن واشر فنری بذاری یکی پشت پیچ یکی پشت مهره...تعمیرکارا آچارکشیو درست درمون انجام نمیدن بعدشم پول زیاد میگیرن

gggmail
28-03-1393, 09:08 قبل از ظهر
تعویض فیلتر روغن که کاری نداره خوذتم میتونی عوض کنی سمت راست انجین یه درپوشه که 3تا پیچ داره اونو باز کن فیلتر روغن در میاد...فیلتر هوا هم دربیار با آبو ریکا کاملا بشور احتمالا خیلی کثیفه...زنجیرم ب نظرم واسکازین بزن چون کثیف کارییش خیلی کمتره روغنه و کمتر میپاشه...آچارکشی هم خودت بکن برای تمام پبچهایی که میبینی واشر فنری بذار اگه پیدا نکردی واشر فلزی...اما پیچای دسته موتورو میری خشکه میخری و سعی کن واشر فنری بذاری یکی پشت پیچ یکی پشت مهره...تعمیرکارا آچارکشیو درست درمون انجام نمیدن بعدشم پول زیاد میگیرن
من اصلا تجربه موتور ندارم....فقط از ماشین سر در میارم
این کارایی که گفتید اصلا نمیتونم انجام بدم
یه جای معتبر اگر معرفی کنید من برم اونجا

Alireza.BMW
28-03-1393, 09:19 قبل از ظهر
داداش تعویض فیلتر روغن و تمیز کردن فیلتر هوا و روغن زدن زنجیر که کاری نداره...روغن موتورو خالی کن اون 3تا پیچ درپوشو باز کن فیلتر روغنو بکش بیرون برو بیرون بگو فیلتر روغن پالس 135رو میخام میخری میزاری سرجاش پیچارو میبندی محکم و 1 لیتر روغن نو میریزی توش...برا فیلتر هوا هم دری سمت چپ رو باز میکنی و فیلتر هوا رو از توی ایرباکس در میاری و کاملا میشوری...برای واشر گذاشتن بین پیچ ها هم کاری نداره پیچو باز میکنی بینش واشر میذاری و سفت میکنی فقط پیچایی که به خوده انجین وصله رو یکیو باز میکنی میبری پیچ فروشی میگی از این سایز پیچ جنش خشکه رو میخام+واشر فنری سایز این اگه نداری هم واشر فلزی بده به تعداد هرچقدر پیچ داری 2برابرش واشر فنری میخری مثلا اگه 6تا پیچه 12تا واشر فنری میخری اگه واشر فلزیه 4برابرش میخری یعنی میشه 24تا فقط آچار میخاد خب چرا بری دادا 70.80تومن بدی تعمیرکاری که عین خودت دلسوزانه کار نمیکنه

gggmail
28-03-1393, 09:22 قبل از ظهر
داداش تعویض فیلتر روغن و تمیز کردن فیلتر هوا و روغن زدن زنجیر که کاری نداره...روغن موتورو خالی کن اون 3تا پیچ درپوشو باز کن فیلتر روغنو بکش بیرون برو بیرون بگو فیلتر روغن پالس 135رو میخام میخری میزاری سرجاش پیچارو میبندی محکم و 1 لیتر روغن نو میریزی توش...برا فیلتر هوا هم دری سمت چپ رو باز میکنی و فیلتر هوا رو از توی ایرباکس در میاری و کاملا میشوری...برای واشر گذاشتن بین پیچ ها هم کاری نداره پیچو باز میکنی بینش واشر میذاری و سفت میکنی فقط پیچایی که به خوده انجین وصله رو یکیو باز میکنی میبری پیچ فروشی میگی از این سایز پیچ جنش خشکه رو میخام+واشر فنری سایز این اگه نداری هم واشر فلزی بده به تعداد هرچقدر پیچ داری 2برابرش واشر فنری میخری مثلا اگه 6تا پیچه 12تا واشر فنری میخری اگه واشر فلزیه 4برابرش میخری یعنی میشه 24تا فقط آچار میخاد خب چرا بری دادا 70.80تومن بدی تعمیرکاری که عین خودت دلسوزانه کار نمیکنه
ممنون...برم ببینم میتونم یا نه
آموزش تصویری تو فروم نیست؟

Alireza.BMW
28-03-1393, 09:50 قبل از ظهر
نمیدونم سرچ کن ببین هست یا نه...تو گوگل سرچ کنی بهتر پیدا میشه

- - - Updated - - -

به این تاپیکم یه سری بزن: [Only registered and activated users can see links]

- - - Updated - - -

به این تاپیکم یه سری بزن: [Only registered and activated users can see links]

peyman_1363
28-03-1393, 01:40 بعد از ظهر
جیمیل جان داداش علیرضا کاملو درست توضیح داد اگه خوب دقت کنیو کمی هم با صبرو حوصله روش کار کنی اصلا کاری نداره خود من به جز انجینش همه کاراشو خودم انجام میدم فقط باید آچارات کامل باشن.آقا علیرضا دم شما هم گرم توضیحات واقعا کامل و عالی بود.

s.mm
28-03-1393, 02:12 بعد از ظهر
روغن بهران سوپر پیشتاز 20-50 خریدم 39 هزار تومن

یارو اومد ساکشن کنه نتونست! ولی نامرد پولشو ازم گرفت 3 هزار تومن! روغن سوختمم نداد!

peyman_1363
28-03-1393, 10:50 بعد از ظهر

یارو اومد ساکشن کنه نتونست! ولی نامرد پولشو ازم گرفت 3 هزار تومن! روغن سوختمم نداد!
من همین بعد از ظهری خریدم 35 تومن تو شهرستان.
دوستان کسی نمیدونه موقع تعویض فیلتر روغن باسد از 1 لیتر بیشتر بریزی یا همون 1 لیتر کافیه؟
آخه تو ماشین موقع تعویض فیلتر روغن کمی روغنو بیشتر میریزن.

Alireza.BMW
28-03-1393, 11:08 بعد از ظهر
فکر کنم یه 100سی سی بیشتر بریزی بسه اما از روی اون گیج روغن که شیشه ای هست و بغل موتوره همه چی قابل رویته

peyman_1363
29-03-1393, 12:16 قبل از ظهر
فکر کنم یه 100سی سی بیشتر بریزی بسه اما از روی اون گیج روغن که شیشه ای هست و بغل موتوره همه چی قابل رویته
مرسی داداش علیرضا منم توی دفترچش یک جایش به چشم خورد موقع تعویض فیلتر باید 1100 سی سی روغن بریزی.

m.z1367
29-03-1393, 11:48 بعد از ظهر

بابا جنگه مگه!!! من روغن SAE 20w-50 بهران سوپر پیشتاز یا ظرف پلاستیکی خاکستری رنگ می خرم 10 تومن! سوپر پیشتاز SL 20w-50 با قوطی فلزی قرمز رنگ من تو گمرک 11 تومن قیمت گرفتم. من نمی دونم شما جه جوری 39 تومن خریدی!!!

Alireza.BMW
29-03-1393, 11:52 بعد از ظهر
دوست عزیز منظورشون 4لیترش هست نه 1 لیتری

اینم پالس 135 سفید...42533

raxfor
30-03-1393, 08:21 قبل از ظهر
4253642537425384253942540425414254242543

peyman_1363
30-03-1393, 09:27 قبل از ظهر
4253642537425384253942540425414254242543
من موندم اینها که اینقدر هزینه میکنند تا موتورو تغییر بدن چرا با پولش نمیرن یک موتور درستو درمون بگیرن؟

Alireza.BMW
30-03-1393, 12:21 بعد از ظهر
عشقه داداش آدم برای عشقش همه کار میکنه...حالا فرقی نداره آدم باش یا وسیله تازه به نظر من با معرفت ترینشون وسیلست چون نامردی نمیکنه در حقت همیشه باهاته و ولت نمیکنه تادخودت ولش کنی...دوستان شرمنده یکم دلگیر بودم از اینن مونث ها اینو گفتم...اینام وقتی میبیننش باهاش حال میکنن تیونشم که میکنن هر وقت میبیننش همه چیو فراموش میکنن مگه من اینجوری نیستم بخدا هر وقت مگلیمو میبینم همه چی از سرم میپره بیرون

m.z1367
30-03-1393, 12:49 بعد از ظهر
آقا وقتی موتور روشنه و درجا کار می‌کنه وقتی چراغاش خاموش اخطار کم بودن باتری نمی‌ده حتی زمان که نور کم رو هم روشن می‌کنم باز هم این اتفاق نمی‌افته اما زمانی که نور پایین رو روشن می‌کنم در حالت درجا کار کردن این اخطار رو می‌ده. این امر عادیه یا نه؟ برا بقیه دوستان چه جوریه؟

Alireza.BMW
30-03-1393, 01:21 بعد از ظهر
باتری نزدیکای آخر عمرشه...اگه آب اسیدیه برو شارژش کن

peyman_1363
30-03-1393, 03:27 بعد از ظهر
امروز بعد از 800 کیلومتر باز یک حالی به موتور دادمو فیلتر روغنشو عوض کردم هر چند تو دفترچش گفته سر 700 تا 750 تعویض بشه اما فقط جمعه ها میرسم با عزیزم باشم.جالب این بود که فیلتر روغن فابریکیش یک چیز دیگه بود آدم حیفش میومد عوضش کنه خیلی ترو تمیز بودو نسبتا فاصله شیارهاش کم و مرتب ولی خوب وقتی دیدم بین شیارهاش پر پلیسه اس بیخیالش شدم.راستی بچه ها حواستون باشه موقع تعویض فیلتر فابریکش یک واشر پلاستیکی پشتش داره که با جدیده عوض کنید.

فیلترو عوض کردمو نیم لیتر گازوییل هم در شرایطی که پیچ تخلیه باز بود واسه شستشو مجاری ریختم جالب بود بازم دستمو کردم داخل پیچ تخلیه مقداری پلیسه بود(شما دستتونو نکنید دست من گیر کرد به زور در اومد)که با پارچه در اوردمشو خلاصه بستمش.1100 سی سی هم روغن ریختم.راستی حواستون باشه موقع بستن پیچ تخلیه فیلترو درست جا بزنید کمی به چپو راست بچرخونید تا بره سر جاش.
راستی امروز اگزوزو باز کردمو با گازوییل شستم به نظرتون کار درستی کردم؟

m.z1367
30-03-1393, 04:54 بعد از ظهر
باتری نزدیکای آخر عمرشه...اگه آب اسیدیه برو شارژش کن

موتور صفره!!!

Alireza.BMW
30-03-1393, 05:18 بعد از ظهر
اگه مقدوره با یه باطری دیگه امتحان کن...ولی من میگم از باتریه...چون باتری آپاچی منم هینطوری شده بود

roma
30-03-1393, 05:37 بعد از ظهر
آقا وقتی موتور روشنه و درجا کار می‌کنه وقتی چراغاش خاموش اخطار کم بودن باتری نمی‌ده حتی زمان که نور کم رو هم روشن می‌کنم باز هم این اتفاق نمی‌افته اما زمانی که نور پایین رو روشن می‌کنم در حالت درجا کار کردن این اخطار رو می‌ده. این امر عادیه یا نه؟ برا بقیه دوستان چه جوریه؟

چیز خاصی نیست وقتی ولتاژ باطری کم میشه بهت اخطار میده مشگل خاصی نداره مثل پژو 206 هست که ولتاژ باطری کم میشه میره رو eco mod اینم همین جور است

اب اسید باطری چک کن و اگر احتیاج داشت پر کن صبح ها موتور با هندل روشن کن باطری خودش ولتاژ میاد بالا استار زدن مداوم و هی خاموش روشن کردن موتور باعث افت ولتاژ باطری میشه

farzin
30-03-1393, 06:20 بعد از ظهر
اگه گاز بدی چراغ خاموش میشه مشکلی نیست ، در اصل اون چراغ داره میگه وقتی درجا ایستادی چراغای نور بالا و پایین رو خاموش کن که عمر باتری بیشتر بشه
باتری رو همیشه چک کن که آب اسید کم نکنه چون تابستون هست بیشتر از همیشه کم میکنه

m.z1367
30-03-1393, 10:39 بعد از ظهر
مرسی از پاسختون. فقط می خواستم بدونم برا مونر شما هم این اتفاق می افته؟

imported_parvazz
31-03-1393, 12:04 قبل از ظهر
بچه ها من وزنم 79 کیلو ولی نمیدونم چرا از 110 تا بیشتر نمیره ، وزنم زیاده ؟

peyman_1363
31-03-1393, 08:08 قبل از ظهر
آره. طبيعيه موتور هنديه ديگه بايد واسش هندي بزني.

Ali
31-03-1393, 09:21 قبل از ظهر

اگر سربالایی منظورتونه که بیشتر نمیره

اما خودم با وزن بیشتر کفی خیلی بیشتر رفتم

farzin
31-03-1393, 01:06 بعد از ظهر
بله اخوی برای اینجانب همینجور هست که گاهی هم توی سرعت بالا در صورت نور بالا زدن ، یک چشمک هم میزنه که 2 تا معنی داره ، یا میگه شارژ باتری کمه که باید یکم موتور رو ***زونی تا باتری شارژ بشه یا درون سیستم برق یک اتصالی هست که باعث بالا پایین کردن نوسان برق توی موتور میشه که مهم نیست ممکنه بعد از شستشو آب باعث همچین نوسانی بشه ... نهایت این اتصالی سوختن فیوز شیشه ای زیر زین هست...

ali.motahari
31-03-1393, 01:31 بعد از ظهر
آقا خووبه دیگه مگه میخای پرواز کنی با این موتور؟
بیشتر از این گازش نده اگر هم رفت آخه استحلاکش تو سرعت خیلی میره بالا و خیلی فشار بهش میاد و عمر مفیدش کم میشه

Ali
31-03-1393, 02:05 بعد از ظهر
آقا خووبه دیگه مگه میخای پرواز کنی با این موتور؟
بیشتر از این گازش نده اگر هم رفت آخه استحلاکش تو سرعت خیلی میره بالا و خیلی فشار بهش میاد و عمر مفیدش کم میشه

بنظر من هم سرعت مناسبش همین 110-15 هست اما باید بیشتر بره تو کفی اگر نمیره مشکلی هست ...

m.z1367
31-03-1393, 05:13 بعد از ظهر
ممنون از پاسخ همگی اساتید:20:

gggmail
31-03-1393, 05:56 بعد از ظهر
دوستان لطفا نح.ه صحیح دنده دادن(چه سرعتی برای چه دنده ای است)رو توضیح دهید...
دوستان من اصلا نمیتونم خلاص کنم خیلی ور میرم ولی نمیشه....تو دنده خاموش میکنم....ایراد داره؟

peyman_1363
31-03-1393, 09:56 بعد از ظهر
دوستان لطفا نح.ه صحیح دنده دادن(چه سرعتی برای چه دنده ای است)رو توضیح دهید...
دوستان من اصلا نمیتونم خلاص کنم خیلی ور میرم ولی نمیشه....تو دنده خاموش میکنم....ایراد داره؟
Kms 1st 2nd 3rd 4th 5th
0 - 1000 14 22 31 38 45
1000 - 2000 19 31 43 52 62
نه رو دنده خاموش کردن مشکلی نداره ولی نباید روی دنده روشن کردن بهترین کار اینه که اول کلاچو تنظیم کنی تا درگیری کمتر باشه بعدش موقع خلاص اول بدی دنده1 بعدش با یک ضربه آروم بدی بالا تا خلاص بشه .منم همین مشکلو داشتم و با کمک دوستان حل شد.

Alireza.BMW
31-03-1393, 10:15 بعد از ظهر
من نمیدونم با اینکه بارها گفته میشه ولی بازم از این سوالا پیش میاد برای دنده دادن از صدای موتور میشه فهمید کی باید دنده رو عوض کرد توی آب بندی هم دور موتور معمولا روی 5 یا نصفه دور موتور مجاز باشه خوبه چون روی موتور اصلا فشار خاصی نمیاد به سرعت نگا نکنید به صدای موتور توجه کنید...الان حداکثر قدرت پالس 135 توی دور موتور 9000خست به این معنی که بیشتر از این روش فشارهای چندین برابر میاد...کلا مال همه ماشینها و موتور ها همینجوریه توی هر دور موتوری که سازنده بیشترین اسب بخار برای اون وسیله رو اعلام میکنه بیشتر رفتن به موتور فشارهای جدی وارد میکنه و بهتر دور موتور به بیشتر از اون نره...در ضمن یه چیزیم در مورد درگ بگم...اینه که مثلا وقتی حداکثر قدرت نینجا توی دور موتور 10500هه بیشتر از این نباید گازش داد چون فشار بیخود روی انجینه و سرعتم زیاد بالا نمیره...اصلا توی درگ همین مهمه که کی وقت عوض کردن دندست اگه وسیله رو که سواری بدونی حداکثر قدرتش توی چه دور موتوریه اون میشه بهترین زمان دنده دادن و جلو افتادن از رقیب حالا اون کسی که تو درگ به رد لاین یا بالاتر از اون دور موتور تعیین شده ببره توی 2تا وسیله استاندارد شبیه به هم عقب میوفته

hossein57amani
01-04-1393, 12:21 قبل از ظهر
تو چندتا پست قبلی در مورد اب بندی این موتور زیاد مطلب نوشته شده بود.. به نظرمن اصلا نباید حساس بود/ من روزی که این موتور رو گرفتم تا دوتا باک بنزین بیشتر از 70 کیلومتر باهاش نرفتم / این دوتا باک بنزین حدود 800 کیلومتر موتور رو راه بردن /بعداز اون بردم اچار کشی و دیگه از اون روز زیر 80 کیلومتر باهاش نرفتم و هر چقدرگاز میخورد گاز دادم/ این 8 ماه هم که دارم هیچ مشکلی خداروشکر براش پیش نیومده/فقط روغن و بنزین زدم/مارک روغن هم برام مهم نبوده / هرچی تعویض روغنی داشته گفتم بریز/ بیشترین پول بابت روغن هم 12000 تومان دادم/ تو این 8 ماه یه بار آچار کشی کردم/الان 7800 تا راه رفته و هنوز مثل روز اولش سرحاله/ تاحالا باطریشم نگاه نکردم چون عالی استارت میزنه/ و اینا رو نوشتم که بگم این یه موتور عادی و معمولیه و لازم نیست خیلی روش حساس بود .حساسیت بیشتر مساوی با دردسر بیشتر/ اگه حساب کنین 200ns از این خیلی بیشتر به نگه داری احتیاج داره ولی این موتور فقط بنزین بزن و برون.

farzin
01-04-1393, 12:33 بعد از ظهر
تو چندتا پست قبلی در مورد اب بندی این موتور زیاد مطلب نوشته شده بود.. به نظرمن اصلا نباید حساس بود/ من روزی که این موتور رو گرفتم تا دوتا باک بنزین بیشتر از 70 کیلومتر باهاش نرفتم / این دوتا باک بنزین حدود 800 کیلومتر موتور رو راه بردن /بعداز اون بردم اچار کشی و دیگه از اون روز زیر 80 کیلومتر باهاش نرفتم و هر چقدرگاز میخورد گاز دادم/ این 8 ماه هم که دارم هیچ مشکلی خداروشکر براش پیش نیومده/فقط روغن و بنزین زدم/مارک روغن هم برام مهم نبوده / هرچی تعویض روغنی داشته گفتم بریز/ بیشترین پول بابت روغن هم 12000 تومان دادم/ تو این 8 ماه یه بار آچار کشی کردم/الان 7800 تا راه رفته و هنوز مثل روز اولش سرحاله/ تاحالا باطریشم نگاه نکردم چون عالی استارت میزنه/ و اینا رو نوشتم که بگم این یه موتور عادی و معمولیه و لازم نیست خیلی روش حساس بود .حساسیت بیشتر مساوی با دردسر بیشتر/ اگه حساب کنین 200ns از این خیلی بیشتر به نگه داری احتیاج داره ولی این موتور فقط بنزین بزن و برون.
حساسیت و وسواس بیش از حد مشکل ساز میشه
اما اینجور پیش برید در آینده شاهد تاپیک زدنتون توی مباحث و مشکلات انجین خواهیم بود
نه انقد شور نه به این بی نمکی
برادر ، نحوه نگهداری شما عمر مفید موتور رو کم میکنه ، همین ، وگرنه الان مشکلی درست نمیکنه چون موتور داره از کیفیتش مایه میزاره ...
امیدوارم مشکلی پیش نیاد و بیشتر مواظبت کنین مخصوصا روغنو

hossein57amani
01-04-1393, 02:18 بعد از ظهر
حساسیت و وسواس بیش از حد مشکل ساز میشه
اما اینجور پیش برید در آینده شاهد تاپیک زدنتون توی مباحث و مشکلات انجین خواهیم بود
نه انقد شور نه به این بی نمکی
برادر ، نحوه نگهداری شما عمر مفید موتور رو کم میکنه ، همین ، وگرنه الان مشکلی درست نمیکنه چون موتور داره از کیفیتش مایه میزاره ...
امیدوارم مشکلی پیش نیاد و بیشتر مواظبت کنین مخصوصا روغنو
درست میفرمایید که باید مواظبت کرد از وسیله .. ولی این موتور یه اینجین ساده داره و زیاد فکر نکنم مارک روغن که توش میریزیم مهم باشه/چون روغن هایی که تو بازار موجوده بیشترشون همین جا پر میشه و مصرف کننده فقط پول مارک رو قوطی رو میده/من خودم روز اول شل توش ریختم و فکر کردم عالیه ولی بعدا متوجه شدم با یه روغن بدون مارک کیفیتش یکیه/ درضمن هر 2000 کیلومتر روغن عوض میکنم/من موتور قبلیم 180 بود و دوسال معادل 20000کیلومتر رو به همین روش نگه داری کردم و خوشبختانه هیچ مشکلی هم پیش نیومد./ با اینحال ممنون از راهنماییتون.

gggmail
01-04-1393, 07:19 بعد از ظهر
دوستان کلا باید چیکار کرد که بعد ها به مشکلات انجین بر نخوریم؟
من یه مشکلی دارم وقتی موتور رو روشن میکنم اگر گاز ندم بعد 10 ثانیه خاموش میشه

farzin
02-04-1393, 06:23 بعد از ظهر
درست میفرمایید که باید مواظبت کرد از وسیله .. ولی این موتور یه اینجین ساده داره و زیاد فکر نکنم مارک روغن که توش میریزیم مهم باشه/چون روغن هایی که تو بازار موجوده بیشترشون همین جا پر میشه و مصرف کننده فقط پول مارک رو قوطی رو میده/من خودم روز اول شل توش ریختم و فکر کردم عالیه ولی بعدا متوجه شدم با یه روغن بدون مارک کیفیتش یکیه/ درضمن هر 2000 کیلومتر روغن عوض میکنم/من موتور قبلیم 180 بود و دوسال معادل 20000کیلومتر رو به همین روش نگه داری کردم و خوشبختانه هیچ مشکلی هم پیش نیومد./ با اینحال ممنون از راهنماییتون.
توی هر تاپیک موتوری در مورد روغن مناسب صحبت شده و بنده به اتفاق برخی دوستان هم همین نظر رو داریم که موتوری با این قیمت و تکنولوژی روغن گرون و کیفیت آنچنانی نمیخواد ، بهران سوپر پیشتاز sl روغنی هست که هم تایید کاربران موتورسوار هست و هم قیمت مناسبی داره ، همونطور که در وطن در هیچ شاخه ای دارای علم و فن نیستیم در مورد روغنها هم باید بدونیم که مواد پایشون همه خارجیه و از خارج میاد و بهشون میگن یکم ادویه بزنید بهشون و اسم خودتون رو روی قوطی بزنید مثل بهرام و به ملت بفروشید هم جیب ما پولی بشه هم شما

teyyeb
05-04-1393, 05:33 بعد از ظهر
دوست عزیز خاموش شدنش بخاطر انجین نیست
یه پیچ تنظیم هوا داره زیر کاربرات طلایی رنگ یه نمه بازش کن هوا برسه بهش اگه نشد دقیقا اون طرفش یه پیچ دیگه داره باز کنی بنزینش میره بذار یه کم بنزین بره دوباره ببند بازم درست نشد بده موتورساز کاربراتشو واست تنظیم کنه و یه باد بگیره درست میشه هزینشم 12 تومنه
قبلش چک کن ببین پیچ گاز در چه حالیه باید تو حالت معمولی دور موتورت حدود 1.5 باشه
یا علی:acigar:

m.z1367
05-04-1393, 11:56 بعد از ظهر
آقا کسی تا حالا موتور رو سرویس اولیه برده نمایندگیش؟ به درد بخور هست یا نه؟

teyyeb
06-04-1393, 10:50 قبل از ظهر
آقا کسی تا حالا موتور رو سرویس اولیه برده نمایندگیش؟ به درد بخور هست یا نه؟

نه سنبل میکنن ببر پیش موتورساز محل خودتم بشین بالاسرش بده آچارکشی کنه روغنشم عوض کن 40 تومنم هزینشه

peyman_1363
06-04-1393, 03:04 بعد از ظهر
آمروز داشتم اگزوزو نگاه میکردم که یک پیچ کوچولو روی لوله کوچیکه که از اگزوز منشعب میشه به منبع زیر انجین دیدم.وقتی بازش کردم صدای چیکو چیک میومدو ازش هوا میزد بیرون به نظرتون مال چیه؟باز بودنش ضرر نداره؟

پارسا
07-04-1393, 09:13 قبل از ظهر
منم دیروز قرمزشو خریدم

peyman_1363
08-04-1393, 09:28 قبل از ظهر
مرسی برای شما هم ایشالله چرخش بچرخه.
قربونت داداش فقط اولاش يكمي اذيت كرد سخت نگير كم كم بهتر ميشه مخصوصا كلاچو دورو موتورش كه رو اعصابه بعد 1000 تا كاركرد درست ميشه.

پارسا
08-04-1393, 06:38 بعد از ظهر
آره کلاجش خیلی نرمه اصلا راحت نیست باید عادت کنم.

peyman_1363
08-04-1393, 06:39 بعد از ظهر
آره کلاجش خیلی نرمه اصلا راحت نیست باید عادت کنم.
نرميش كه خوبه خلاص شدنش دهن سرويس كنه.

پارسا
08-04-1393, 08:52 بعد از ظهر
آره منهر وقت میخوام وایسم دو ساعت باید با دندش سروکله بزنم تا خلاص شه

- - - Updated - - -

برا من وقتی هم که میخوام معکوس بکشم (برا خلاص کردن)دنده بد جا میره.

peyman_1363
08-04-1393, 10:29 بعد از ظهر
آره منهر وقت میخوام وایسم دو ساعت باید با دندش سروکله بزنم تا خلاص شه

- - - Updated - - -

برا من وقتی هم که میخوام معکوس بکشم (برا خلاص کردن)دنده بد جا میره.
منم همین مشکلو داشتم ولی الان بعد از 1000 تا درست شده اولاش بهش فشار نیار.خلاص نشد روی دنده خاموش کن عیبی نداره.راستی کلاچو هم تنظیم کن اکی

s.mm
08-04-1393, 11:11 بعد از ظهر
دوستان مشکل من با خلاص کردن این موتور کاملا حل شد

اولش که اصلا فکر کردم گیربکس موتور باز شده و خرابه! بعد از پرس و جو فهمیدم قلق داره
توجه داشته باشید که این موتور دنده اش در حالت سکون از هر 50 بار 1 بار میشه که راحت خلاص بشه!
ولی روش خاصی داره
قلقش هم همونطور که دوستان در صفحات گذشته گفتند اینه که باید در حال حرکت خلاصش کرد
منظور این نیست که اگه می خواید بایستید تو سرعت 30 و 40 خلاص کنید!
منظور اینه که وقتی در حالت سکون هستید و مثلا دنده 1 یا 2، با نیم کلاچ یه ذره(در حد اینکه از سکون خارج بشه) حرکت کنید بعدش برید رو دنده خلاص می بینید که هیچ مشکلی نداره

MANHUNT
08-04-1393, 11:20 بعد از ظهر
تمامي محصولات پالس بايد تو حركت خلاص بشن اگه موفق نشديد خلاص كنيد موتور خاموش كنيد راحت خلاص ميشه سعي كنيد كلاچتون در بهترين حالت تنظيم باشه

- - - Updated - - -

مثلا داريد اماده ميشيد براي توقف تا زماني كه ميخوايد وايسيد يه ذربه مگسي خيلي كم به دنده بديد راحت خلاص ميشه يه مدت تمرين كنيد راحت خلاص ميشه

gggmail
09-04-1393, 03:24 قبل از ظهر
دوستان من امروز تو امام علی دو ترکه با موتور زیاد گاز دادم.ّّّّ
موتور وسطای راه خاموش شد...به زور تا خونه اوردم...که ببینم فردا روشن میشه یا نه
دلیلش چیه؟

peyman_1363
09-04-1393, 08:03 قبل از ظهر
دوستان مشکل من با خلاص کردن این موتور کاملا حل شد

اولش که اصلا فکر کردم گیربکس موتور باز شده و خرابه! بعد از پرس و جو فهمیدم قلق داره
توجه داشته باشید که این موتور دنده اش در حالت سکون از هر 50 بار 1 بار میشه که راحت خلاص بشه!
ولی روش خاصی داره
قلقش هم همونطور که دوستان در صفحات گذشته گفتند اینه که باید در حال حرکت خلاصش کرد
منظور این نیست که اگه می خواید بایستید تو سرعت 30 و 40 خلاص کنید!
منظور اینه که وقتی در حالت سکون هستید و مثلا دنده 1 یا 2، با نیم کلاچ یه ذره(در حد اینکه از سکون خارج بشه) حرکت کنید بعدش برید رو دنده خلاص می بینید که هیچ مشکلی نداره
آره اين بهترين روشه ولي بعد از كمي كاركرد روون ميشه و كافيه با كمي فشار خلاصش كرد.ولي بهترين حالت اينه كه بدي دنده 1 بعدش آروم خلاصش كني.

- - - Updated - - -

دوستان من امروز تو امام علی دو ترکه با موتور زیاد گاز دادم.ّّّّ
موتور وسطای راه خاموش شد...به زور تا خونه اوردم...که ببینم فردا روشن میشه یا نه
دلیلش چیه؟
خاموش شد ديگه روشن نشد؟
شايد خفه كرده باشه.يا بنزينش تموم شده باشه نگاه كردي بنزين داره؟

gggmail
09-04-1393, 12:04 بعد از ظهر
دو خط بنزین داشت ولی چراغ بنزین روشن بود.....موتور خیلی داغ شده بود

peyman_1363
09-04-1393, 04:50 بعد از ظهر
ممكنه از بنزين باشه واسه من كه پيش اومده بود با اينكه 2تا خط بنزين داشت بازم رفت رو زاپاس شايدم سيستمي چيزي روش كار گذاشته باشن كه در صورت حرارت زياد خاموش بشه بازم اساتيد اهل فن بايد نظر بدن ما شاگرديم.

m.z1367
09-04-1393, 11:17 بعد از ظهر

موتور صفر بوده؟ اگه آره اول بهت پیشنهاد می‌کنم تا آبندی نشده دوترکه باهاش نری. دوم اینکه 2 خط بنزین داشتی یعنی آخرای بنزینت بوده و زیاد هم نمی تونی باهاش حرکت کنی. سوم اینکه کلا تجربه‌ای که تو موتورا دارم این بوده وقتی باک به انتها می‌رسه اگه سرعتت بالا باشه یا دور موتورت زیاد باشه متوجه ریپ زدن موتور نمی‌شی بنابراین زمانی که تو سرعت بنزینت تموم می‌شه موتور ریپ نمی‌زته و سریعا خاموش می‌شه. امیدوار تونسته باشم کمکت کنم....

-
- - - Updated - - -

آقا کسی موتور رو تیوبلس کرده؟ مشکل خاصی نداشته؟ جواب می‌ده؟ هزینه‌اش چقدره؟

s.mm
10-04-1393, 12:10 قبل از ظهر
موتور صفر بوده؟ اگه آره اول بهت پیشنهاد می‌کنم تا آبندی نشده دوترکه باهاش نری. دوم اینکه 2 خط بنزین داشتی یعنی آخرای بنزینت بوده و زیاد هم نمی تونی باهاش حرکت کنی. سوم اینکه کلا تجربه‌ای که تو موتورا دارم این بوده وقتی باک به انتها می‌رسه اگه سرعتت بالا باشه یا دور موتورت زیاد باشه متوجه ریپ زدن موتور نمی‌شی بنابراین زمانی که تو سرعت بنزینت تموم می‌شه موتور ریپ نمی‌زته و سریعا خاموش می‌شه. امیدوار تونسته باشم کمکت کنم....

-
- - - Updated - - -

آقا کسی موتور رو تیوبلس کرده؟ مشکل خاصی نداشته؟ جواب می‌ده؟ هزینه‌اش چقدره؟

به احتمال 90% بنزین بوده! وگرنه این موتوری نیست که شما رو تو راه بذاره
دو خط بنزین داشته باشی یعنی ته باک که بعدش باید شیر بنزین رو در حالت زاپاس قرار بدی
از زمان روشن شدن علامت اخظار بنزین فکر کنم 15 کیلومتر رو راحت بره ولی با زاپاس رو تا حالا ریسک نکردم ببینم میشه کیلومتر رفت خیلی هم دوست دارم بدونم!

حالت های شیر بنزین:
پایین: عادی
وسط: بسته
بالا: زاپاس