PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : Bajaj Pulsar 220 & پالس 220

صفحه ها : 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 16

msm.6631.ma
17-09-1393, 07:15 بعد از ظهر
سلام دوستان
لنت عقب چی استفاده کنم که سوت نکشه؟

farshad 54
17-09-1393, 07:57 بعد از ظهر
سلام دوستان

باطری موتورم یکم ضعیف شده هی میخوابه تو شارژ زدم 2 روز خوب بود ولی دوباره بد استارت میخوره از این انژری قرمزهاس چراق تست داره روش بالاش جا داره حالا توش اب اسید

بریزم اب مقطر بریزم اب سماور بریزم کافور بریزم اب دیرپز بریزم ؟:gigglesmile:

داش فرشاد التماس دعا

چقدر کار کرده اگر بالای 1/5 سال کار کرده باشه بیخودی خودتو باش در گیر نکن یه 12 آمپر اتمی بخر بنداز روش

roma
17-09-1393, 09:49 بعد از ظهر
چقدر کار کرده اگر بالای 1/5 سال کار کرده باشه بیخودی خودتو باش در گیر نکن یه 12 آمپر اتمی بخر بنداز روش

3 سال کار کرده روش الان 17 هزارتا

چک چال زیاده این ماه نمیتونم بخرم اطلا هر 2 روز میزنم زیر پاور شارژ میکنه

12 امپر چه مارکی خوبه چند در میاد الان 9 امپر میدادن 60 تومن

BKING
18-09-1393, 09:17 قبل از ظهر
مطمعنی 12 آمپر جواب می ده !!!!!!

BKING
18-09-1393, 09:18 قبل از ظهر
3 سال کار کرده روش الان 17 هزارتا

چک چال زیاده این ماه نمیتونم بخرم اطلا هر 2 روز میزنم زیر پاور شارژ میکنه

12 امپر چه مارکی خوبه چند در میاد الان 9 امپر میدادن 60 تومن
بنظرم همون مارک انرژی یا gs اتمی 9 آمپر بخر

farshad 54
18-09-1393, 10:08 قبل از ظهر
مطمعنی 12 آمپر جواب می ده !!!!!!

100%

BKING
18-09-1393, 11:07 قبل از ظهر
والا بنظرم همین 9 آمپر که کمپانی استفاده می کنه کافیه
قیمت 12 آمپر دو برابر 9 آمپر حدود 140 تومن هست

msm.6631.ma
18-09-1393, 02:50 بعد از ظهر
سلام دوستان

hakr
18-09-1393, 06:35 بعد از ظهر
دوستان با سلام
این بحث تاب برداشتن دیسک .چطور میشه دیسک تاب برداره؟

VAHID
18-09-1393, 06:48 بعد از ظهر
دوستان با سلام
این بحث تاب برداشتن دیسک .چطور میشه دیسک تاب برداره؟

معمولا بر اثر باز و بسته شدن ناصحیح دیسک و لنت نا مناسب که موجب خوردگی دیسک میشه

omid_s
18-09-1393, 06:49 بعد از ظهر
سلام دوستان.یه چند روزیه توی اگزوز احساس میکنم یه صدای میده..انگار یه قطعه ای شل شده....زیاد محسوس نیست ولی واسه منی که حساسم همش صدای اونو میشنوم...

hamed m
18-09-1393, 07:45 بعد از ظهر
سلام دوستان لینک اصلاح شد . یعنی جون میده با این بری سفر

[Only registered and activated users can see links]

omid_s
18-09-1393, 09:01 بعد از ظهر
بابا ای ول داداش....چی شده...

soleymani
18-09-1393, 11:05 بعد از ظهر
از بابت تاب برداشتن ديسك اين مورد هم مي شه كه وقتي ترمز زياد بگيريد و داغ بشه يك دفعه وارد خيسي و آب بشيد
ديسك تاب بر ميداره

AMIR_NINJA
18-09-1393, 11:13 بعد از ظهر
سلام
مرسی از اینکه لینک را اصلاح کردی آقا حامد
خیلی خوب شده موتورسیکلتش واسه سفر
رو موتورسیکلت هایابوسا هم کیف قرار میدادند بعضی ها
هر چند سفر با پاس 220 کجا و با هایابوسا کجا
وقعاً من نمیدونم بعضی از این راننده ها چه فکری میکنند
دیشب تو جاده داشتم با 220 میرفتم حدود 135 تا کمتر یا بیشتر سرعت داشتم
یه هیوندای کوپه اومد کنارم حس کردم داره شاخ بازی در یاره یا میخواد قدرت ماشینشو نشون بده گاز داد رفت
اوایل هم که پالس 220 خریده بودم یه بی ام گاز داد اینجوری به حالت کورس
آخه باید به اینا گفت تو چقدر سواد داری
من موتورسیکلت تک سیلندر سوارم 220 سی سی حجمشه
تو ماشینت چند سیلندره و چند اسب بخار قدرت موتورشه
اگه من هایابوسا زیر پام بود که به دود اگزوزمم نمیرسیدی

hosin2a
19-09-1393, 10:14 قبل از ظهر
سلام دوستان لینک اصلاح شد . یعنی جون میده با این بری سفر
من که خودم عاشق سفر با موتورم......ولی این که گذاشتی مثل ریختن ینزین روی آتیش بود.....10 برابرش کردی....

سلام
مرسی از اینکه لینک را اصلاح کردی آقا حامد
خیلی خوب شده موتورسیکلتش واسه سفر
رو موتورسیکلت هایابوسا هم کیف قرار میدادند بعضی ها
هر چند سفر با پاس 220 کجا و با هایابوسا کجا
وقعاً من نمیدونم بعضی از این راننده ها چه فکری میکنند
دیشب تو جاده داشتم با 220 میرفتم حدود 135 تا کمتر یا بیشتر سرعت داشتم
یه هیوندای کوپه اومد کنارم حس کردم داره شاخ بازی در یاره یا میخواد قدرت ماشینشو نشون بده گاز داد رفت
اوایل هم که پالس 220 خریده بودم یه بی ام گاز داد اینجوری به حالت کورس
آخه باید به اینا گفت تو چقدر سواد داری
من موتورسیکلت تک سیلندر سوارم 220 سی سی حجمشه
تو ماشینت چند سیلندره و چند اسب بخار قدرت موتورشه
اگه من هایابوسا زیر پام بود که به دود اگزوزمم نمیرسیدی
دقیقا....
خیلی ها فکر میکنن چون ظاهر موتور فرق میکنه با 125 ها ....باید 200 تا بره....
خیلی ها اصلا نمیدونن 220CC یعنی چی؟؟؟ به خدا راست میگم......طرف اومده میگه وای عجب موتوریه ....انگار ZX10 دیده..... بابا 220 سی سیه ....
یا مثلا روز اولی که من این موتور را خریدم.....باورت نمیشه......فکر کنم اولین نفری بودم که توی شهرمون 220 خرید.....یعنی کل مردم...پیاده... سواری... همه ...فقط نگاه میکردن...اون هم چه نگاهی.... انگار سوار خر شدی اومدی توی ترافیک....هههههه ههههههههه جدی میگم...
باید در حد موتور از موتور انتظار داشت....نه کمتر ... نه بیشتر...

کاوه
19-09-1393, 08:23 بعد از ظهر
دوستان پست هاتون منتقل شد به قسمت مقایسه موتور ها
برای مقایسه لطفا تو تاپیک مربوطه ادامه بدید

msm.6631.ma
20-09-1393, 11:28 قبل از ظهر
سلام دوستان
آقایون کسی جواب مارو نمیده؟ چند باز از لنت عقب سوال کردم!!!! [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji19] [emoji19] [emoji19] [emoji605] [emoji605]

BKING
20-09-1393, 11:53 قبل از ظهر
آقایون کسی جواب مارو نمیده؟ چند باز از لنت عقب سوال کردم!!!! [emoji35] [emoji35] [emoji35] [emoji19] [emoji19] [emoji19] [emoji605] [emoji605]
گفتم اگر دیسکت تاب داشته باشه هر لنتی صدا می ده
لنت هم فابربکی یا بوش استفاده کن

msm.6631.ma
20-09-1393, 12:04 بعد از ظهر
گفتم اگر دیسکت تاب داشته باشه هر لنتی صدا می ده
لنت هم فابربکی یا بوش استفاده کن

داداش ممنون از راهنماییت ، قیمت این لنت بوش که میگی چنده؟ آمار داری؟

BKING
20-09-1393, 12:19 بعد از ظهر
داداش ممنون از راهنماییت ، قیمت این لنت بوش که میگی چنده؟ آمار داری؟
متاسفانه الان قیمت جدیدشو ندارم

roma
22-09-1393, 09:07 بعد از ظهر
باطری موتور که یکم ضعیف شده بود توش اب اسید ریختم گذاشتم زیر شارژ 18 ولت زیر پاور به مدت 2 ساعت اب توش قشنگ قول خورد الان 4 روز با اینکه زیاد ازش استفاده کردم از اولشم بهتر شده

خواستم بغیه دوستان در جریان باشن حالا یا واسه من شانسی در امده یا همشون این جورین دیگه نمیدونم ولی خوب جا براش گذاشتن حتما برا همچین روزی

مدل باطری انرژی قرمز اتمیک از این چراغ تست شارژ دارها است

ابوالفضل88
25-09-1393, 07:06 بعد از ظهر
سلام دوستان پالس 220 جدید که رنگش عوض شده ومثل پالس 180 نوع جدید شده تو ایرون اومده

منم عکسش رو دیدم تعجب کردم ولی 220 بود اجازه ی عکس گزاشتن ندارم مگرنه میزاشتم آدرس عکس pulsar 220 new model فیلمش هم موجوده خیلی قشنگه

BKING
25-09-1393, 07:25 بعد از ظهر
سلام دوستان پالس 220 جدید که رنگش عوض شده ومثل پالس 180 نوع جدید شده تو ایرون اومده

منم عکسش رو دیدم تعجب کردم ولی 220 بود اجازه ی عکس گزاشتن ندارم مگرنه میزاشتم آدرس عکس pulsar 220 new model فیلمش هم موجوده خیلی قشنگه

جالبه عکسش رو بزار تا ببینیم

عکسش رو می تونید از قسمت تنظیمات اضافی بگذارید

ابوالفضل88
25-09-1393, 08:57 بعد از ظهر
اینم عکسا
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

AMIR_NINJA
25-09-1393, 09:43 بعد از ظهر
سلام به دوستان
این پالس 220 جدید تغییری در مشخصات فنی داشته و میتونه ns را شکست بده از لحاظ فنی؟تاپ اسپیدش چقدره؟

boystar
26-09-1393, 12:47 بعد از ظهر
سلام به دوستان
این پالس 220 جدید تغییری در مشخصات فنی داشته و میتونه ns را شکست بده از لحاظ فنی؟تاپ اسپیدش چقدره؟

تنها تغییرش ترمزهاش شده بایبر که برای ns هستش رنگ قاب کلاچ و بوبین و پایه ها تغیر کرده من خودم 2 رو 80 تا زدم و 4 تا 135 رفتم دیگه جلوم بسته بوده البته 800 هزینه اگزوز کردم و یوشیمارو انداختم [Only registered and activated users can see links]

hamed510
26-09-1393, 12:58 بعد از ظهر
مبارک باشه به سلامتی.

چند خریدین!؟ صداش چطور شده!!؟ لطفا از صداش فیلم بزار

boystar
26-09-1393, 01:41 بعد از ظهر
مبارک باشه به سلامتی.

چند خریدین!؟ صداش چطور شده!!؟ لطفا از صداش فیلم بزار

800 با نصبش البته 4 ماه پیش اونم تازه کلی گشتم تو گمرک اونم یکی داشت گفت هنوز نرسیده دستم یه هفته طول کشید بیاره صدایه قشنگی داره تو دور بالا سایلنسر هم داره ولی من خودم برداشتم

hاز کیلومتر هم عکس میدم چون اونم دست کاری کردم سفیدش کردم :4chsmu1::4chsmu1:

چشم حتما از صداش هم فیلم میزارم

AMIR_NINJA
26-09-1393, 07:18 بعد از ظهر
تنها تغییرش ترمزهاش شده بایبر که برای ns هستش رنگ قاب کلاچ و بوبین و پایه ها تغیر کرده من خودم 2 رو 80 تا زدم و 4 تا 135 رفتم دیگه جلوم بسته بوده البته 800 هزینه اگزوز کردم و یوشیمارو انداختم [Only registered and activated users can see links]به سلامتی , امیدوارم از حادثه ایمن باشی,خیلی موتورسیکلت خوبیه واسه ورود به دنیای موتور سیکلت های 250 سی سی و بالاترمن که حدود 143 کیلومتر بر ساعت بیشتر نتونستم باهاش برم,البته کارهایی میشد انجام داد واسه افزایش تاپ اسپیدش که ترجیح دادم پولشو نگه دارم واسه خرید یک 250 سی سی اگزوزو تعویض کردی کاتالیزور اگزوزو برداشتی؟داخل اگزوزو خالی کردی؟

boystar
26-09-1393, 11:25 بعد از ظهر
به سلامتی , امیدوارم از حادثه ایمن باشی,خیلی موتورسیکلت خوبیه واسه ورود به دنیای موتور سیکلت های 250 سی سی و بالاترمن که حدود 143 کیلومتر بر ساعت بیشتر نتونستم باهاش برم,البته کارهایی میشد انجام داد واسه افزایش تاپ اسپیدش که ترجیح دادم پولشو نگه دارم واسه خرید یک 250 سی سی اگزوزو تعویض کردی کاتالیزور اگزوزو برداشتی؟داخل اگزوزو خالی کردی؟

نه داداش کاتالیزور رو دست نزدم اگزوز هم همونه که تو عکسه دست کاریش نکردم

boystar
28-09-1393, 11:26 قبل از ظهر
دوست عزیز از این رنگ سیاه سفید که من عکسش روتو صفحه ی قبل گزاشتم قیمتش چنده اصلا تو ایرون هست - - - Updated - - - خیلی قشنگن[Only registered and activated users can see links]و[Only registered and activated users can see links] هنوز نیومده سیاه وسفیدش ولی 180 اومده

shariat15
29-09-1393, 11:20 قبل از ظهر
با سلام خدمت سروران گرامی ، اینم یک عکس دیگه از پالس دو رنگ

hosin2a
01-10-1393, 02:56 قبل از ظهر
سلام....میگم قیمتش جدیدا چنده؟؟؟ آخه اینجا دست دومش را 7500 به بالا میدن.....

AMIR_NINJA
08-10-1393, 11:37 بعد از ظهر
سلام به دوستان
3 ماه و خورده ای میشه این موتورسیکلت را دارم
خوبه تجربیات استفاده از موتورسیکلت توی تاپیک خودش مطرح شود که نسبت به تئوری درباره یک موتورسیکلت بهتره
ترمز هاش خیلی خوب بود و با روندن من واقعاً یه جاهایی نجات دهنده بود برام ترمزهاش فقط مهم درست و صحیح ترمز گرفتنه که قلق این موتورسیکلت برای آدم معلوم بشه
سیستم تعلیقش خوب بود در سطح خودش
نمیدونم کیفیت رنگ و نقاشی پالس 220 کمه یا نه
اما یه جورای لامصب رنگش جالب نیست از نزدیک کاملاً مشخصه رو موتور
نمیدونم چجوری رنگ میشه و با چه سیستمی
خطهای ریز که انگار واسه خود رنگه شاید مشخصه
قدرتش هم خوبه اما در سطح خودش
دنده اوایل اذیت میکرد بعد از یه مدت هم مثل اینکه یه بوش داشت افتاد که یکی دیگه خریدم یه موتورساز بست خوب شد
جالب اینکه رفتم نمایندگی واسه آچارکشی خراب شد باز
فرداش بردم نمایندگی واسه تعمیر
گارانتیش جالب نبود و آچارکشی دومو شاید نبرم اگه تا اون موقع نفروشم موتورسیکلتو
چراغها خوب بود ولی چراغ معمولش جون نداره ضعیفه اما نور بالا و نور پایین و چراغ خطر عقب و راهنما ها خوب بودند
بر خلاف نظر بعضی ها که مانور دهی این موتور را کم میدونند من میگم به رانندگی تا حدی بستگی داره البته یه مسیرهایی هست تو ترافیک که میمونه موتورسیکلت اما با حرکت مجدد زمان از دست رفته را حتی بیشتر جبران میکنه
دور موتور و تعویض دنده خوب بوده اما الان دنده 4 و 5 حس میکنم موتور دیگه جون نداره بره که توی سربالایی محسوس تره
البته اینکه میگم جون نداره بحث اینکه یه موقع باد مخالف بیاد یا شیب داشته باشه جاده یعنی سربالایی سرعت نمیگیره خوب ولی گاهی وقتها هم میشه 143 کیلومتر رفت
پایداری خوبی داره و اگه حرفه ای رانده شود موتورسیکلت خطرسازی نیست
دنبال تیونینگ و تقویتش نرفتم
تا همین الانم حس میکنم در حد یک 250 سی سی روندمش شاید
به امید حق میفروشم این موتورو ببینم بالاتر از این چی میتونم بخرم
اما واسه یادگیری و کسب تجربه رانندگی توی این سبک و این شکل کنسول موتورسیکلت خیلی خوبه
انصافاً واسه تردد موتور خوب و قدرتمندیه
رسیدگی بشه به این موتورسیکلت خیلی موتورسیکلت خوبیه بین موتورسیکلت های هم سطح خودش

soleymani
09-10-1393, 12:30 قبل از ظهر
توي سرعت 120 به بالا چون عقب موتورر سبك هست
توي قسمت هايي از جاده كه اختلاف سطح باشه عقب موتور قابل احاس هست كه مثل هندا كمي بازي مي كنه
و با رد لاين رفتن و خوب گاز دادن راحت دنده4 تا 120 تا پر ميكنه توي دور 8.5

AMIR_NINJA
09-10-1393, 03:23 قبل از ظهر
حالت دنده عوض کردن من با ابن موتورسیکلت نزدیک به رد لاین و رد لاین بوده خیلی وقتها
واقعاً این موتورسیکلت سرعت 120 تا 125 براش سرعتیه که اگر وضعیت فنیه موتورسیکلت مسئله نداشته باشه راحت به این سرعت میرسه
یه مسئله ای که مشخصه مثلاً دنده 4 دور موتور 7/5 توی مسیری مثل جاده دور موتور و سرعت میمونه حتی دور موتور بالا نمیره که شاید یک درصدی شیب وجود داشته باشد , توی این حالت با دادن دنده معکوس برای پر شدن مانده دور موتور و تعویض سریع دنده بعدی در رد لاین جالب اینکه باز دور موتور افت میکنه و کاملاً مشخصه موتورسیکلت در مسیرهای خاصی توان افزایش سرعت را نداره و در یک مسیرهایی دنده 5 به سرعت خوبی نمیرسه
اما اگر شیب و سربالایی نباشد موتور میتونه برسه به 135 راحت و در ادامه به 143 شاید برسه
خیلی بستگی به نوع مسیر و وزش باد داره سرعت این موتورسیکلت از 120 به بالا
البته امکان تقویت هست اما خرج داره و ممکنه که این خرج که خارج از استاندارد موتورسیکلت انجام میشود خرج های بعدی را در پی داشته باشد

AMIR_NINJA
18-10-1393, 06:52 بعد از ظهر
سلام به دوستان
چند روز پیش به علت خوابیدن لاستیک عقب موتورسیکلت رفتم یک جا باد لاستیک را تنظیم کردم
نکته جالب اینکه بعد از تنظیم باد لاستیک
برای اولین بار تونستم عدد 150 را روی کیلومتر دیجیتال ببینم
در مجموع شتابگیری موتورسیکلت و تاپ اسپیدش بهتر شد
میخوام به امید حق یک سرویس حسابی موتورسیکلتو ببرم چون فعلاً که پول هیوسانگ جور نشده.

ahmadra.2520
21-10-1393, 08:12 بعد از ظهر
لطفا عكس كه ميزاريد تو تاپيك حجم عكس رو كم كنيد كه سايت انقدر سنگين نشه خيلي طول ميكشه عكس ها لود بشه

soleymani
27-10-1393, 10:09 بعد از ظهر
موتور شما دوستان هم وقتي بنزين تموم مي كنه
و خاموش مي شه و اهرم زاپاس رو مي چرخوني
يه مدت طول مي كشه تا بنزين برسه به كاربرات؟؟
و بايد چند تا استارت بزني تا مكش كنه يا مثل هندا عمل مي كنه و سريع روشن ميشه
با زاپاس چند كيلومتر حركت مي كنيد؟؟

boystar
02-11-1393, 10:23 قبل از ظهر
موتور شما دوستان هم وقتي بنزين تموم مي كنه
و خاموش مي شه و اهرم زاپاس رو مي چرخوني
يه مدت طول مي كشه تا بنزين برسه به كاربرات؟؟
و بايد چند تا استارت بزني تا مكش كنه يا مثل هندا عمل مي كنه و سريع روشن ميشه
با زاپاس چند كيلومتر حركت مي كنيد؟؟

درجا روشن میشه اگه نشد شما چند بار شستی خاموش کردن رو بزن یعنی قطع و وصل کن در جا روشن میشه اگه دقت کرده باشی وقتی میزنی یه تق صدا میده اون عمل مکش بنزین اولیه رو انجام میده

در مورد رو زاپاس ره رفتن هم راحت 100 تا میره البته به نوع گاز دادن و سرعت هم بستگی داره

amir220
03-11-1393, 08:11 بعد از ظهر
سلام , منهم شنیدم میشه صدارو تا حد بسیار زیادی کم کرد , حتی موتور رو که برده بودم برا آچار کشی به نمایندگی باحاج مکانیک اونجا گفت وقتی کیلومتر موتور 5000 شد که فلاپ تا اون موقع صداش زیادتر مبشه بیار برات با چسب دوطرفه صدا گیری میکنم.

amir220
03-11-1393, 11:59 بعد از ظهر
سلام
دوستان آیا جایی رو میشناسید که برای پالس فلاپ اسپرت داشته باشه , البته با قیمت مناسب و استحکام .من چند مورد 220 با فلاپ اسپرت دیدم واقعا:29dz8zk: خیلی موتور رو با شکوه و زیبا میکنه .

کاوه
04-11-1393, 12:16 قبل از ظهر
سلام
دوستان آیا جایی رو میشناسید که برای پالس فلاپ اسپرت داشته باشه , البته با قیمت مناسب و استحکام .من چند مورد 220 با فلاپ اسپرت دیدم واقعا:29dz8zk: خیلی موتور رو با شکوه و زیبا میکنه .

تو اینترنت بین آگهی ها بگردید پیدا میکنید فلاپ های اسپرت رو
اما پیشنهاد میکنم این کار رو نکنید
انجین هوا خنک رو با یک فلاپ محصور نکنید
ظاهر پالس به همین شکل زیباست

programmer
04-11-1393, 12:26 قبل از ظهر
گروه تولیدی ایران فلاپ | فلاپ پالس 220 ، 200 ([Only registered and activated users can see links])felap.ir/

- - - Updated - - -

یه سری بزن نمونه کار هم داره تو خود سایتش

amir220
04-11-1393, 07:13 قبل از ظهر
کاوه جان شما خودت خوب میدونی که موتور 220 رادیات روغن داره و فکر نمیکنم زیاد نیازی به خنک کاری با هوا داشته باشه , والبته میتوان فلاپی طراحی کرد که از جلو بسته نباشه , که هم رادیات روغن کار خودشو بکنه هم از جلو هوا با انجین تماس پیدا بکنه , البته در اینکه پالس 220 به همین شکل هم ظاهر زیبایی داره شکی نیست و با شما کاملا موافقم , ولی نصب قلاب جلوه زیبا تری بهش میده .

- - - Updated - - -

گروه تولیدی ایران فلاپ | فلاپ پالس 220 ، 200 ([Only registered and activated users can see links])

felap.ir/

- - - Updated - - -

یه سری بزن نمونه کار هم داره تو خود سایتش

مرسی داداش , این سایت رو قبلا دیدم ولی متاسفانه زیاد کارشون تعریف نداره , طراحی فلاپ هاشون طوریه که باید روی فلاپ اصلی سوراخ کاری و پیچ بشه , و زمانی اگه بخوای فلاپ رو باز کنی میبینی تمام فلاپ اصلی موتور سوراخ سوراخ شده

کاوه
04-11-1393, 11:01 قبل از ظهر
کاوه جان شما خودت خوب میدونی که موتور 220 رادیات روغن داره و فکر نمیکنم زیاد نیازی به خنک کاری با هوا داشته باشه , والبته میتوان فلاپی طراحی کرد که از جلو بسته نباشه , که هم رادیات روغن کار خودشو بکنه هم از جلو هوا با انجین تماس پیدا بکنه , البته در اینکه پالس 220 به همین شکل هم ظاهر زیبایی داره شکی نیست و با شما کاملا موافقم , ولی نصب قلاب جلوه زیبا تری بهش میده .

رادیات روغن ب اون کوچیکی خیلی هم تاثیری نداره دوست عزیز
در کل یه زمانی میومدن رو پالس فلاپ کشی میکردن اونم چند سال پیش بود و چون تازه اومده بود و کسی زیاد ندیده بود این موتور رو
فلاپ کشی میکردن تا ب قول خودشون خاص بشه
اما الان که دیگه این موتور بسیار دیده شده در سطح معابر خیلی وجه جالبی نداره فلاپ کشیدن رو موتور به نظرم موجبات خنده و شادی دیگران رو فراهم میکنه
موفق و پیروز باشید

کاوه
04-11-1393, 01:16 بعد از ظهر
اگه می خواهی به خنده و شادی مردم نگاه کنی که ول معطلی و کل زندگیت رو باید عوض کنی چون هرکاری بکنی مردم ایراد میگیرن و میخندن
پراید میگیری میگن اینو نگاه مثلا مهندس و ماشینش پرایده ، زانتیا میگیری میگن اوه رفته یه ماشین از دور خارج گرفته ، اسپورتیج میگیری میگن دیوانه هستش برا ماشین 140 ملیون پول خوابونده ، موتور میگیری میگن وه با این سنش رفته تریل خریده و ... خلاصه هرکاری کنی یه چی میگن و میخندن
برو خوش باش و این دو روز دنیا رو صفا کن

ببین برادر من
اصل مطلب اینه اینجور حرکت ها جالب نیست
در ضمن مثال شما در رابطه با این مواردی که ذکر کردید اصلا جالب نیست ب نظرم

amir220
07-11-1393, 12:46 بعد از ظهر
سلام دوستان
یه سوال هایی ذهن منو مشغول کرده , بعضا دیده شده کاتالیزور پالس رو بر میدارن و به جاش لوله خالی جوش میدن حالا:
1. آیا برداشتن این قطعه توی شتاب و سرعت تاثیر داره ؟
2 . آیا اینکار موجب ایجاد صدای ناهنجار نمیشه ؟
3 . آیا موجب گرم شدن بیش از حد موتور صدمه خوردن به قطعات موتور نمیشه ؟
4 . مصرف سوخت کمتر میشه یا بیشتر؟
5 . شما موتور سوار حرفه ای عزیز , به نظر شما این کار انجام بشه بهتره یا خیر ؟
پیشاپیش از ارایه نظرات شما دوستان سپاسگزارم

کاوه
07-11-1393, 01:21 بعد از ظهر
سلام دوستان
یه سوال هایی ذهن منو مشغول کرده , بعضا دیده شده کاتالیزور پالس رو بر میدارن و به جاش لوله خالی جوش میدن حالا:
1. آیا برداشتن این قطعه توی شتاب و سرعت تاثیر داره ؟
2 . آیا اینکار موجب ایجاد صدای ناهنجار نمیشه ؟
3 . آیا موجب گرم شدن بیش از حد موتور صدمه خوردن به قطعات موتور نمیشه ؟
4 . مصرف سوخت کمتر میشه یا بیشتر؟
5 . شما موتور سوار حرفه ای عزیز , به نظر شما این کار انجام بشه بهتره یا خیر ؟
پیشاپیش از ارایه نظرات شما دوستان سپاسگزارم

اول اینکه نیازی نیست انقدر از فونت بزرگ استفاده کنید
اما سوالاتتون
توی شتاب تاثیر داره اما نه اونقدر بیشتر تاثیرش اینه که حس میکنی موتور نفس باز تر شده و نرم تر گاز میخوره
روی صدا هم تاثیر داره کمی بم میشه
کاتالیزور پالس هم داخل لوله نیس
تو مصرف هم تاثیر نداره

hakr
09-11-1393, 12:58 قبل از ظهر
دوستان گرامی با سلام
دیروز یک خرابکاری کردم .یکی دونوبت شده بود لنت جلو وعقب را باز میکردم وسمباده نرم کشیده تمیز میکردم وجا می انداختم. دیروز لنت جلو را باز کرده وجا انداختم ولی با چند بار ترمز گرفتن ورفع خلاصی لنتها به دیسک میچسبند ولاستیک سخت می گردد دو باره باز وبسته کردم کمی بهتر شد ولی رفع نگردید .یکی از دوستانم میگه شاید فنر داخلش را انداختی که لنتها بر نمیگردد .لطف کنید بگویید چکار کنم

کاوه
10-11-1393, 04:55 بعد از ظهر
دوستان گرامی با سلام
دیروز یک خرابکاری کردم .یکی دونوبت شده بود لنت جلو وعقب را باز میکردم وسمباده نرم کشیده تمیز میکردم وجا می انداختم. دیروز لنت جلو را باز کرده وجا انداختم ولی با چند بار ترمز گرفتن ورفع خلاصی لنتها به دیسک میچسبند ولاستیک سخت می گردد دو باره باز وبسته کردم کمی بهتر شد ولی رفع نگردید .یکی از دوستانم میگه شاید فنر داخلش را انداختی که لنتها بر نمیگردد .لطف کنید بگویید چکار کنم

ممکنه پیستون خراب شده باشه
اما قبلش یه هواگیری کنید ترمزتون رو احتمالا رفع بشه

hakr
10-11-1393, 08:43 بعد از ظهر
ممکنه پیستون خراب شده باشه
اما قبلش یه هواگیری کنید ترمزتون رو احتمالا رفع بشه
آقا کاوه با تشکر . ایا هواگیری راخودم می توانم انجام بدهم یا ببرم پیش تعمیرکار

amir220
10-11-1393, 10:45 بعد از ظهر
دوستان گرامی با سلام

سلام دوست من
اگر شیلنگ روغن ترمز را باز نکردی نیازی به هوا گیری نیست . ولی اگر شیلنگ را باز کردی قطعا باید هواگیری بکنی , البته این مورد که شما سوال کردی بیشتر به خشک شدن بوش های سیلندر ترمز مربوط میشه که در دوطرف سیلندر ترمز قرار داره . برای روان شدن آن ابتدا لنتهای جلو را مجددا در بیار سپس پیستون پشت لنتها رو تا انتها به داخل برگردان و حالا اگر سیلندر را در جای خود حرکت بدی باید بسیار روان به طرفین حرکت کند , در غیر اینصورت مقداری گریس مایع و یا گریس نسوز به بوشهای سیلندر ترمز که در دو طرف سیلندر ترمز قرار دارند ,,,زیر گردگیر دوطرف سیلندر ,,,, بزن و سیلندر را با دست به طرفین حرکت بده تا کاملا روان بشه , حالا لنتها روجا بزن و حالشو ببر .
:999::999::999:

ahmadra.2520
12-11-1393, 05:21 بعد از ظهر
سلام
دوستان عزيز كسي دفترچه راهنماي علائمي كه رو صفحه نمايش پالس ٢٢٠ مياد رو داره؟

چون تو انجمن نيست پرسيدم،
تازگي من يه پالس گرفتم رو صفحش دوتا ارم مياد ميخوام دقيق بدونم چيه يه وقت مشكل ساز نشه

farshad 54
12-11-1393, 06:33 بعد از ظهر
رو صفحه کنسول 220 این علامت ها هست :

نشان دهنده وضعیت باطری (عکس باطری) چشمک بزنه یعنی باطری مشکل داره

نشان دهنده وضعیت روغن (عکس روغندون) چشمک بزنه یعنی موتور روغنش کثیفه یا کمه

نشان دهنده وضعیت دمای روغن (عکس دما سنج) چشمک بزنه یعنی روغن موتور بیش از حد داغ شده

نشان دهنده وضعیت فیلتر هوا (عکس یه فلش) چشمک بزنه یعنی فیلتر هوا کثیفه

amir220
12-11-1393, 11:48 بعد از ظهر
ذ
سلام
دوستان عزيز كسي دفترچه راهنماي علائمي كه رو صفحه نمايش پالس ٢٢٠ مياد رو داره؟

چون تو انجمن نيست پرسيدم،
تازگي من يه پالس گرفتم رو صفحش دوتا ارم مياد ميخوام دقيق بدونم چيه يه وقت مشكل ساز نشه

سلام دوست عزیز
ضمن تبریک به شما بابت خرید موتور جدید ,
در صورتی که موتور را صفر خریداری کرده باشید باید دفترچه آن را که کلیه علایم را توضیح داده از فروشگاهی که موتور را خریده اید تحویل بگیرید , چون داخل دفترچه کارت گارانتی قرار داره ,در ضمن اگر موتور خشک خریدی حتما سریعتر نسبت به تعویض روغن موتور اقدام کن چون روغنی که کارخونه میریزه فوق العاده بی کیفیته .
موفق باشید .

ahmadra.2520
13-11-1393, 01:15 قبل از ظهر
ممنون
نه دوست عزيز موتور كاركرده خريداري شده،
يك سري علائم موقع باز كردن سويچ بر روي صفحه نمايش ظاهر ميشه ميخواستم از معناي تك تك اين علائم اطلاع پيدا كنم اگر شما دفترچه فارسي پالس ٢٢٠ رو داريد ميشه از قسمت علائمش يه عكس بگيريد و قرار بديد؟

peyman_1363
17-11-1393, 06:32 بعد از ظهر
درود بر دوستان
کسی خبر نداره 220 های جدید کی به ایران میاد؟
الان داشتم توی یو تیوب نگاهش میکردم رخش مثل 200 بود و فلاپهاش کوتاه

farshad 54
17-11-1393, 07:31 بعد از ظهر
اونا 220 نیست همون ns200 هست با فلاپ

اونی که شما دیدی مطمئنی حجمش 220 بود ؟

اگر 220 بود لطفا یه عکس ازش قرار بدین

peyman_1363
17-11-1393, 07:40 بعد از ظهر
اونا 220 نیست همون ns200 هست با فلاپ

اونی که شما دیدی مطمئنی حجمش 220 بود ؟

اگر 220 بود لطفا یه عکس ازش قرار بدین
والله منم تو یوتیوب دیدم اینم آدرس فیلمش

farshad 54
17-11-1393, 07:50 بعد از ظهر
فیلمو دیدم این 220 جدید نیست این 220 با اتاق پالس 200 سری قبلی هست که همون موقع که 220 اومد این مدلش هم وجود داشت ولی تو ایران این مدل نیومد

peyman_1363
17-11-1393, 08:24 بعد از ظهر
فیلمو دیدم این 220 جدید نیست این 220 با اتاق پالس 200 سری قبلی هست که همون موقع که 220 اومد این مدلش هم وجود داشت ولی تو ایران این مدل نیومد
ممنون آقا فرشاد
اگه میومد حتما همه از این مدلش میخریدن بازم ممنون

AmiR.b
18-11-1393, 04:15 بعد از ظهر
سلام
رنگ قرمزمشکی پالس 220 رو تا به حال توی مشهد ندیدم
توی تهران هم هنوز نیومده؟قرمز مشکی یا سفید سیاه!!

AMIR_NINJA
30-11-1393, 05:57 قبل از ظهر
سلام به دوستان
چند روز پیش پس از مراجعه به تعمیرگاه و تعویض خورشیدی جلوی موتورسیکلت پالس 220 و استفاده از صافی بنزین وضعیت موتورسیکلت بهتر شد شاید یک مقدار نسبت به خورشیدی قبلی که داشت و بدون صافی بنزین
البته نکته ای که مشخص است این است که موتورسیکلت کشش ارتقاء و تیونینگ فنی را خیلی ندارد
اما همچنان در سرعت زیاد پایدار است این موتورسیکلت که از ویژگی های خوب این موتورسیکلت محسوب میشود
و نکات مهم دیگر که از تعمیرکار با دانش فنی پرسیدم برای موتورسیکلت پالس 220 اینکه
تخلیه اگزوز پالس 220 باعث ایجاد صدای زیاد میشود و شاید برخی از افراد با شنیدن صدای اگزوز زیاد فکر میکنند سرعت بالا میروند اما تأثیر خاصی ندارد
برداشتن کاتالیزور تأثیری در سرعت موتورسیکلت ندارد
افزایش حجم پیستون اگرچه ممکن است اما کار فنی دقیقی است که باید سوپاپ ها نیز در نظر گرفته شود و باعث روغن سوزی و استهلاک موتورسیکلت میشود.

farshad 54
01-12-1393, 06:00 بعد از ظهر

soleymani
03-12-1393, 11:56 بعد از ظهر
تصمیم گرفتم برای نزدیک شدن به سال جدید یکم به موتور برسم.
دوستانی که چتری دیافراگم خریدن راهنمایی کنن چه مارکی خوبه و چه حدود قیمتی
لنت برای موتور چی خوبه و کیفیت خوب و چه حدود قیمتی
راستی از کجای گمرک بگیرم.
نمایندگیش توی قلمستون که گرون میده لوازم رو

ابوالفضل88
05-12-1393, 01:40 بعد از ظهر
سلام دوستان خبری از پالس 220 جدید نشده ؟ نمیدونید کی وارد میشه ؟ از این دورنگا

erfi.747
05-12-1393, 11:52 بعد از ظهر
دوستان یه سوال داشتم .. میشه کنسول 220 رو باز کرد و از این کلگی های 180 جدیدا انداخت روش ؟؟؟ چراغ گرد چی میشه به جای کنسول چراغ گرد بست رو 220 ؟؟؟

ali.motahari
06-12-1393, 12:17 قبل از ظهر
دوستان یه سوال داشتم .. میشه کنسول 220 رو باز کرد و از این کلگی های 180 جدیدا انداخت روش ؟؟؟ چراغ گرد چی میشه به جای کنسول چراغ گرد بست رو 220 ؟؟؟
بله میشه
چند صفحه قبل عکس موتورشو یکی از کاربرا گذاشته ک ug4کرده 220 رو شما بخون جواب سوالات اونجاس

erfi.747
07-12-1393, 12:59 بعد از ظهر
بله میشه
چند صفحه قبل عکس موتورشو یکی از کاربرا گذاشته ک ug4کرده 220 رو شما بخون جواب سوالات اونجاس
دقیقا چند صفحه قبله ؟! من تا صفحه 263 مطالعه کردم خبری نبود تو صفحه 275 هم برعکس اینکارو کرده بود یعنی تبدیل 200 به 220
حالا جدای از اینا کلگی ug4 گیر میاد ؟؟؟ چنده ؟؟؟ بعد این نشانگر هایی که روی کیلومتر 220 هست مثل دمای انجین و روغن و فیلتر هوا و... تکلیفش روی کلگی ug4 چیه ؟؟؟

farshad 54
07-12-1393, 03:52 بعد از ظهر
باید چراغ جلو بگیری + گوشواره برای نصب چراغ + کیلومتر و دور موتور یو جی 4

هیچی دیگه اون اطلاعات رو نمیبینی

erfi.747
07-12-1393, 04:10 بعد از ظهر
باید چراغ جلو بگیری + گوشواره برای نصب چراغ + کیلومتر و دور موتور یو جی 4

هیچی دیگه اون اطلاعات رو نمیبینی
اگه اینطوره پس فکر کنم مال 200 قدیمیا خیلی بهتر باشه .. یه سوال دیگه .. کلگی این 180 جدیدا با 200 قدیمیا یکیه یا فرق میکنه ؟؟؟

ابوالفضل88
07-12-1393, 05:08 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links]) [Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

کاوه
07-12-1393, 06:33 بعد از ظهر
خب چه کاریه این همه هزینه کنی
نکنی این کارو بهتره !!!!!!

erfi.747
08-12-1393, 06:16 بعد از ظهر
خب چه کاریه این همه هزینه کنی
نکنی این کارو بهتره !!!!!!
آخه اصلا با کنسول ثابت 220 کنار نمیام .. اینجورم که تو تاپیکش خوندم خیلی لرزش و قطع و وصلی سیم داره .. تو ترافیکم اذیت میکنه .. تازه اگه عوض کنم از وزنشم کم میشه .. من چراغ گرد رو خیلی دوست دارم جوون پسند تره و به سنم بیشتر میخوره اما حالا که خیلی از اطلاعات رو نمیشه تو چراغ گرد دید مجبورم کلگی 200 قدیمیا یا 180 جدیدارو بندازم .. فقط نمیدونم کلگی این دو تا (180 جیدیدا با 200 قدیمیا ) چقدر فرق داره .. راستی مگه هزینه ی اینکارا چقدر میشه؟؟؟:297: ضرری هم داره ؟؟؟

farshad 54
08-12-1393, 06:23 بعد از ظهر
شما فقط یه چراغ گرد پالس میخری با گوشواره هاش و میتونی از کیلومتر خود موتور استفاده کنی یعنی چراغ گرد با کیلومتر دیجیتال فقط باید بدی یه موتورساز درست حسابی اینکارو انجام بده واست

کنسول و فلاپ و آهن زیرشم نگه دار موقع فروش موتور ببندی روش دوباره

هیچ ضرری هم نداره

چقد میشه و اینا هم نداره اگر میخوای واسه حال و حولت خرج کنی یه کار متفاوت میخوای انجام بدی پس باید هزینه هاشم بتونی بدی دیگه

erfi.747
08-12-1393, 11:02 بعد از ظهر
شما فقط یه چراغ گرد پالس میخری با گوشواره هاش و میتونی از کیلومتر خود موتور استفاده کنی یعنی چراغ گرد با کیلومتر دیجیتال فقط باید بدی یه موتورساز درست حسابی اینکارو انجام بده واست

کنسول و فلاپ و آهن زیرشم نگه دار موقع فروش موتور ببندی روش دوباره

هیچ ضرری هم نداره

چقد میشه و اینا هم نداره اگر میخوای واسه حال و حولت خرج کنی یه کار متفاوت میخوای انجام بدی پس باید هزینه هاشم بتونی بدی دیگه
چراغ گرد با کیلومتر دیجیتال چه جوری میشه:wow: ؟! مثل هیوسانگ استریت یعنی ؟؟؟

farshad 54
08-12-1393, 11:06 بعد از ظهر
دیگه از این واضح تر که توضیح دادم دیگه نمیتونم براتون دوباره توضیح بدم

کاوه
08-12-1393, 11:43 بعد از ظهر
بهتره نکنی این کارو
شما با کنسول 220 مشکل داری به نظر یه ug4 بخری خیلی خوب باشه

erfi.747
09-12-1393, 08:18 بعد از ظهر
دیگه از این واضح تر که توضیح دادم دیگه نمیتونم براتون دوباره توضیح بدم
باشه ممنون بابت راهنمایی

- - - Updated - - -

بهتره نکنی این کارو
شما با کنسول 220 مشکل داری به نظر یه ug4 بخری خیلی خوب باشه
شاید طبق گفته های شما همین کارو بکنم چون به دردسر و هزینه هاش نمی ارزه .. ولی چی میشد اگه میشد .. موتور 220 روغن خنک و عقب دیسک و ساسات اتومات با یه ظاهر لاتی :icon_pf _97_:

AMIR_NINJA
10-12-1393, 03:13 قبل از ظهر
موتور 220 روغن خنک و عقب دیسک و ساسات اتومات با یه ظاهر لاتی :icon_pf _97_:
در مجموع پالس 220 موتورسیکلت خوبی بود و قابلیت ارتقاء داشت هم از لحاظ فنی هم از لحاظ ظاهری اما توسط باجاج رها شد و الان دارد با تغییر رنگ تولید میشود جای تغییرات اصولی موتورسیکلت اما خوب پالس کلاسهای بالاتر میسازد که به بازار جهانی نگاه میکند شاید نه فقط به ایران,اگر پولسار مدل ss را تغییر حجم دهد بسیار عالی است و فکر این موتورسیکلت فروش خوبی داشته باشد اما از پالس 220 میتوانست یک 250 سی سی خوب تولید کند باجاج البته با فلاپ کشی مناسب و تغییرات ظاهری اما فعلاً که زحمت کشیده شرکت باجاج و رنگ سفید و سیاه از این موتورسیکلت به بازار فرستاده.

ابوالفضل88
10-12-1393, 07:11 قبل از ظهر
اگه دیگه 250 بسازن فقط 7.8 تا شمع میزارن :3:

oldsnake
10-12-1393, 04:43 بعد از ظهر
دوستانی که منتظر پالس 220 دو رنگ بودن الان ایندورنگ ها اومده امروز نمایندگی اصلی بهروز زاده دیدم خیلی خوشگله . مخصوصا قرمز مشکی . ( قرمزش زرشکی هستش و از رنگ قرمز مشکی NS خیلی خوشکل تره )

MeysamElisha
10-12-1393, 06:12 بعد از ظهر
دوستانی که منتظر پالس 220 دو رنگ بودن الان ایندورنگ ها اومده امروز نمایندگی اصلی بهروز زاده دیدم خیلی خوشگله . مخصوصا قرمز مشکی . ( قرمزش زرشکی هستش و از رنگ قرمز مشکی NS خیلی خوشکل تره )

سلام
داداش میتونی خودت عکسشو بگیری؟
ممنون.

ابوالفضل88
10-12-1393, 09:43 بعد از ظهر
این شکلین به نظر من خوشگله
[Only registered and activated users can see links]ببخشید تکراریه ([Only registered and activated users can see links])

oldsnake
11-12-1393, 12:18 قبل از ظهر
سلام
داداش میتونی خودت عکسشو بگیری؟
ممنون.

نیازی به عکس نیست . عکساش تو اینترنت پره ولی قیمت نکردم ببینم چنده .

erfi.747
11-12-1393, 08:26 بعد از ظهر

MeysamElisha
12-12-1393, 12:26 قبل از ظهر
سلام به همه
قیمتش رو از بهروززاده و شهریاری پرسیدم:
6/900

oldsnake
12-12-1393, 01:45 بعد از ظهر
سلام به همه
قیمتش رو از بهروززاده و شهریاری پرسیدم:
6/900

با بیمه و همه کارش بگو 7200 دیگه .

Macbeth
17-12-1393, 12:16 قبل از ظهر
سلام به همه ی دوستان عزیز،
من تصمیم گرفتم بعد از چند سال موتور 125 رو به امید حق ببوسم و بذارم کنار واسه همیشه :P
الان بین خرید اونجر 220 و پالس 220 موندم. خوشحال میشم راهنمایی کنید. شنیدم که سواری اونجر راحت و لذت بخشه. پالس 220 چطوره؟ خیلی اهل تخته گاز دادن به موتور نیستم، معمولا با سرعتی رانندگی می کنم که آخرین سرعتیه که موتور راحته و نرم کار می کنه (فکر کنم cruising speed میگن بهش). این سرعت برای پالس 220 چقدره؟ و اگر اطلاع دارید برای اونجر چقدر؟

amir220
17-12-1393, 02:45 بعد از ظهر
سلام به همه ی دوستان عزیز،
من تصمیم گرفتم بعد از چند سال موتور 125 رو به امید حق ببوسم و بذارم کنار واسه همیشه :P
الان بین خرید اونجر 220 و پالس 220 موندم. خوشحال میشم راهنمایی کنید. شنیدم که سواری اونجر راحت و لذت بخشه. پالس 220 چطوره؟ خیلی اهل تخته گاز دادن به موتور نیستم، معمولا با سرعتی رانندگی می کنم که آخرین سرعتیه که موتور راحته و نرم کار می کنه (فکر کنم cruising speed میگن بهش). این سرعت برای پالس 220 چقدره؟ و اگر اطلاع دارید برای اونجر چقدر؟

سلام
دوتاشون موتورهای نرم و خوبی هستند البته خودم پالس 220 دارم و فوق العاده ازش راضی هستم , به نظر من شاید اوتجر کمی راحت تر از پالس باشه ولی هنگام فروش با مشگل مواحه میشی چون موتوریه که طالب میخواد , در مورد سرعت هم که پرسیده بودی , منهم مثل شما اهل گازیدن به موتور نیستم با این حال با پالس 220 با دنده 5 میتوان به راحتی تا 100 کیلومتر در ساعت رانندگی کنید بدون اینکه فشاری به موتور بیاورید یعنی با دور موتور بصورت متعادل , البته این به این معنی نیست که 100 کیلومتر بیشتر نمیره من خودم یک بار برا تست تا 137 کیلومتر باهاش رفتم و موتور در این صورت بسیار پایدار و بدون مشکل بود ولی فشار زیاد به موتور برابر است با استهلاک بالا و هزینه های بیخود برای راکب برای همین من خودم تاحد امکان بیشتر از 100 کیلومتر سرعت نمیرم . سرعت اقتصادی برای این موتر در دنده 5 بین 80 تا 90 کیلومتر میباشد.

hamed510
20-12-1393, 06:11 بعد از ظهر
خوب بلاخره مام به جمع 220 سواران پیوستیم. . . .

farshad 54
20-12-1393, 06:49 بعد از ظهر
مبارکه داداش به سلامتی

فقط چند ماه دیگه باید فکر یه جفت لاستیک هم براش باشی

CHELSEA
20-12-1393, 07:02 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links] 708_n.jpg

hamed510
20-12-1393, 10:37 بعد از ظهر
مبارکه داداش به سلامتی

فقط چند ماه دیگه باید فکر یه جفت لاستیک هم براش باشی

مرسی داش فرشاد

لاستیک فابریک بندازم چند درمیاد!؟

عقب بخوام پهن بندازنم چطور؟

hamed510
24-12-1393, 08:17 بعد از ظهر
تاپیک چرا خوابیده!!؟:au:

شیشه چراغ جلو چطوری باز میشه!؟

معمار
25-12-1393, 10:01 قبل از ظهر
سلام

حامد جان موتورتون مبارک باشه ای شا الله به سلامتی
و ای شا الله موتور سنگین پلاک فدراسیون بخری

soleymani
25-12-1393, 01:33 بعد از ظهر
این پیچ هوا گیری ترمز عقب رو خراب کردم
آچار8 خوره رو میگم.
جایی برای خرید داره؟؟؟

omid kawasaki
25-12-1393, 02:52 بعد از ظهر
آچار8 خوره رو میگم.
جایی برای خرید داره؟؟؟

نه اونو لوازم فروشا اکثرشون ندارن ، مگه اینکه بری اوراقچی ها شاید گیرت بیاد یا هم که بری کامل بخری...

VAHID
25-12-1393, 02:57 بعد از ظهر
آچار8 خوره رو میگم.
جایی برای خرید داره؟؟؟

یه سر به خیابون انبار نفت گمرک بزن اونجا شاید بتونی از اوراقچی ها بگیری

farshad 54
25-12-1393, 08:20 بعد از ظهر
مرسی داش فرشاد

لاستیک فابریک بندازم چند درمیاد!؟

عقب بخوام پهن بندازنم چطور؟

والا قیمت دقیقشو ندارم ولی عقب و جلو فکر کنم 350 تومن در بیاد

عقب تا سایز 140 میتونی بندازی

hamed510
26-12-1393, 03:08 بعد از ظهر
سلام

حامد جان موتورتون مبارک باشه ای شا الله به سلامتی
و ای شا الله موتور سنگین پلاک فدراسیون بخری

ممنون دادا فدای شما

امروز یه سری از کارا و سرویسهای موتور رو انجام دادم:

1 تعویض روغن به پیشنهاد فرشاد جان بهران سوپر پیشتاز

2 تعویض شمع ها با نمونه فابریک

3 شستن و هواگیری فیلتر هوا

4 نصب برچسب های دور رینگ

5 نصب روکش چرم

6 صدا گیری قاب جلو
و در آخر یه حمام جانانه!!:crazy:

farshad 54
26-12-1393, 03:49 بعد از ظهر
برو حالشو ببر دادا

دیدی گفتم یه روز یه موتور خوب میخری

اون نایلون های روی گارد رو هم بکن به جاش نوار مشکی لاستیکی بگیر بپیچ دورش

اینم رفیق قدیم ما دلم براش تنگ شده

:au:

- - - Updated - - -

برو حالشو ببر دادا

دیدی گفتم یه روز یه موتور خوب میخری

اون نایلون های روی گارد رو هم بکن به جاش نوار مشکی لاستیکی بگیر بپیچ دورش

اینم رفیق قدیم ما دلم براش تنگ شده

:au:

hamed510
26-12-1393, 03:52 بعد از ظهر
مخلصم داش فرشاد

آره به حرفت ایمان آوردم

چشم دادا اونارم درش میارم!! دادا اگزوز اون سالارت رو داری؟؟ یا فروختیش؟ فقط این موتور من یه صفحه میخواد!!

farshad 54
26-12-1393, 03:55 بعد از ظهر
اگزوز رو با دایلیم دادم رفت

صفحه رو هم عوض کنی دیگه حله

omid kawasaki
26-12-1393, 04:44 بعد از ظهر
آقا موتورتو صفر نخریدی مگه ؟؟ موتور صفر صفحه میخواد ؟

hamed510
26-12-1393, 05:15 بعد از ظهر
نه داداش صفر نیس!! مدل 90ئه

soleymani
27-12-1393, 01:24 بعد از ظهر
حامد جان مبارکت باشه

مدل و کارکرد و قیمتش چقدر برات تموم شد.
موتور تمیزیه.چرخش برات بچرخه

به نظرم باد لاستیک ها رو نیتروژن کن.جواب میده

hamed510
27-12-1393, 01:33 بعد از ظهر
فدات داداش قابلتم نداره
مدل 90 کارکرد نزدیک 40 هزار تا بدون بیمه 4 تومن خریدم ماله یه خانوم دکتر بوده فقط باهاش میرفته مطب و برمیگشته!!:25r30wi:

نیتروژن میگن لاستیک رو از داخل میخوره؟؟ اینطوره؟؟

soleymani
27-12-1393, 01:51 بعد از ظهر
من هم روی اپاچی میزدم حدود 9 ماه

هم روی این حدود 8 ماهه زدم

هیچ اذیت و خرابی لاستیکی نداشتم.

hakr
29-12-1393, 09:33 قبل از ظهر
دوستان با سلام
صفحه شیشه ایی که میزان روغن را نشان میدهد از اول خرید موتورم کمی نشت داشت البته بسیار کم ولی الان زیاد شده .چکار کنم ببرم بدم تعمیرکار قاب بغل را باز کند تعمیر نماید؟ اصلا زاپاسش تو بازار است؟
ممنون

m_2k2
29-12-1393, 10:19 قبل از ظهر
دوستان با سلام
صفحه شیشه ایی که میزان روغن را نشان میدهد از اول خرید موتورم کمی نشت داشت البته بسیار کم ولی الان زیاد شده .چکار کنم ببرم بدم تعمیرکار قاب بغل را باز کند تعمیر نماید؟ اصلا زاپاسش تو بازار است؟
ممنون

سلام داداش خودتو اذیت نکن اگه بخواب اونو عوض کنی کلی داستان داره باید در کلاج باز بشه
یه دونه چسب اب بندی (چسبی که بین سیلندر میزنن) بگیر بزن دورش ردیف میشه منم همین کار. کردم...

sadaf
04-01-1394, 07:58 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان.می خوام 220 بگیرم به نظرتون 94 بگیرم یا مدل های قبلی بهتره ((دست دو))
ممنون

omid kawasaki
04-01-1394, 08:54 بعد از ظهر
سلام خدمت دوستان.می خوام 220 بگیرم به نظرتون 94 بگیرم یا مدل های قبلی بهتره ((دست دو))
ممنون

پول داری صفر بخر ، نداری کار کرده ... مدل 92 به بعد ترمز عقب بهتری دارن

hamed510
04-01-1394, 10:10 بعد از ظهر
دوستان شیشه چراغ جلو چطوری باز میشه؟؟ میخوام در بیارم تمیزش کنم.

farshad 54
05-01-1394, 11:09 قبل از ظهر
کل کنسول جلو باید باز بشه + فلاپ رویی و زیری بیخیالش شو داستان زیاد داره

hamed510
05-01-1394, 11:42 قبل از ظهر
کل کنسول جلو باید باز بشه + فلاپ رویی و زیری بیخیالش شو داستان زیاد داره

خدا عمرت بده فرشاد جان:14:

پس یه روز کار داره!! آخه گرد و خاک کاسه چراغ زیاده و هم اینکه چراغ زنون هم اتصالی داره اونم باید ببینم چشه!!

soleymani
05-01-1394, 11:13 بعد از ظهر
موتور من جدیدا وقتی خلاص هم هست و استارت میزنم.استارت نمی خوره مگر اینکه مثل حالتی که داخل دنده هست و باید کلاج رو بگیرم.کلاج میگیرم استارت می خوره.چی کارش کنم؟

said khansar
06-01-1394, 12:44 بعد از ظهر

omid kawasaki
06-01-1394, 09:58 بعد از ظهر
موتور من جدیدا وقتی خلاص هم هست و استارت میزنم.استارت نمی خوره مگر اینکه مثل حالتی که داخل دنده هست و باید کلاج رو بگیرم.کلاج میگیرم استارت می خوره.چی کارش کنم؟

مشکل از زغال خلاصیه که موتور احساس میکنه تو دنده هست ، و چیز مهمی هم نیس موتور من و دوستان هم این مشکل رو داره

CHELSEA
16-01-1394, 06:10 بعد از ظهر
.

- - - Updated - - -

موتور خدا بیارزم:10:

CHELSEA
17-01-1394, 08:28 قبل از ظهر
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

خدا بیامرزو 2 سال پیش آوردم کرج بفروشم .روزی که خواستم برم پای معامله موتورو ازم دزدیدن
خدا خیرشون نده. ایشالا باش برن زیر تریلی:sad:

AMIR_NINJA
20-01-1394, 07:33 بعد از ظهر
ممنون
پالس 220 صفر خیلی بهتره اگر دست دوم تمیز بتونی بخری خوبه,
94 صفر بخری خوب مطمئنه و شاید بتونی رنگبندی جدیدشو بخری اگر موجود باشد.

VAHID
21-01-1394, 09:58 قبل از ظهر
سلام دوستان ، یه مدل ۹۳ میخوام بگیرم یه مقدار رنگ روی پره های سیلندر ریخته ، به نظرتون مشکلی نداره؟ خودم فکر میکنم زمان آب بندی بدجور گازیدن که اینجوری شده درسته یا نه؟

ریختن رنگ پره های سیلندر یا بر اثر فشار زیاد به موتور و دمای زیاد اینجاد میشه یا کارکرد زیاد

omid kawasaki
21-01-1394, 11:38 قبل از ظهر
سلام دوستان ، یه مدل ۹۳ میخوام بگیرم یه مقدار رنگ روی پره های سیلندر ریخته ، به نظرتون مشکلی نداره؟ خودم فکر میکنم زمان آب بندی بدجور گازیدن که اینجوری شده درسته یا نه؟

هیچ مشکلی نداره ، یکی از علت هایی که رنگ روی سیلندر میریزه اینه که موتورو وقتی گرمه میبرن کارواش فشار آب باعث میشه رنگ بریزه ، وگرنه همون صاحب موتور الان میتونه با یه اسپری رنگ بزنه سیلندرو و شمام متوجه نشی

hamed510
21-01-1394, 06:04 بعد از ظهر
از اونجایی که مسیرم بیشتر بزرگراه هستش و کمتر تو ترافیک مرکز شهر تردد دارم اساتید به نظرتون انتخاب خوبیه که به جای آپاچی 180 این موتورو بگیرم؟ 100% این موتور از هر لحاظ از آپاچی سرتره.
توی شتاب و نرمی و ایستایی در سرعت بالا از آپاچی خیلی سر تره؟ بله - قابل مقایسه نیست!!
بنظرتون 200 ان اس از این خیلی سر تره؟(قیمتش واقعا بالاست اگه زیاد با این فرق نداشته باشه نمی ارزه)

از نظر من ان اس هیچ برتری جز شتاب که اونم یه مقدار فرق میکنه چیزه خاصی نداره.

دوستان کیلومتر خطا چقدر داره؟؟ تست کردین؟

VAHID
21-01-1394, 06:19 بعد از ظهر
از نظر من ان اس هیچ برتری جز شتاب که اونم یه مقدار فرق میکنه چیزه خاصی نداره.

دوستان کیلومتر خطا چقدر داره؟؟ تست کردین؟

بین 10-تا15 کیلومتر که تو سرعت بالا خودشو نشون میده

hamed510
21-01-1394, 06:29 بعد از ظهر
من تست کردم تو سرعت 120 جی پی اس 107 تا نشون میداد!!

یعنی 13 کیلومتر که خیلی زیاده!!

عشق موتورs
21-01-1394, 08:23 بعد از ظهر
سلام دوستان ی موتور هست 220مدل 92میگه3500.من خودم موتورو دیدم دری سر سیلندر روغن داده بود و پره سر سیلندر پوست انداخته بود.ی چیز جالب موتور چراغ گرد بود عین 180میگفت خودم صفر خریدم همینطور بود فلاپ نداشت. فرمونش غیر عادی بود و کیلومتراش و راهنما و کاسه چراغو انگار به زور جا داده بود و پیچ کرده بود .موتور هندلم داشت. استارتش مثل سی جی ها پشت سر سیلندر بود.میگفت باجاج اصل نیس مدل چینیشه.من کلا تعجب کردم لطفا کمک کنید باید جواب بدم بهش.مرسی.

فلات دوست
22-01-1394, 07:24 قبل از ظهر
سلام دوستان ی موتور هست 220مدل 92میگه3500.من خودم موتورو دیدم دری سر سیلندر روغن داده بود و پره سر سیلندر پوست انداخته بود.ی چیز جالب موتور چراغ گرد بود عین 180میگفت خودم صفر خریدم همینطور بود فلاپ نداشت. فرمونش غیر عادی بود و کیلومتراش و راهنما و کاسه چراغو انگار به زور جا داده بود و پیچ کرده بود .موتور هندلم داشت. استارتش مثل سی جی ها پشت سر سیلندر بود.میگفت باجاج اصل نیس مدل چینیشه.من کلا تعجب کردم لطفا کمک کنید باید جواب بدم بهش.مرسی.

با این اوصافی که فرمودید احتمالا موتور رو جمع کردن
بی خیال شو

omid kawasaki
22-01-1394, 10:11 قبل از ظهر

اینی که داری میگی اصلا 220 نبوده ، یه موتور چینی طرح پالس

پیمان.
25-01-1394, 05:31 بعد از ظهر
آقایون هیچ راهی برای کم کردن وزن این موتور نیست؟ البته برای سرعت بیشتر نمیخوام.
ضمنا ارتفاع عقبش قابل تنظیمه. درسته؟ ارتفاعش حدودا چند سانت بالا یا پایین میشه؟

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

VAHID
25-01-1394, 06:24 بعد از ظهر
سلام. اینو میشه ترمز جلوشو دو دیسکه کرد ؟! اگه معایبی به دنبال نداره هزینش چطور در میاد ؟!

میشه جفت کرد ولی لازم نداره و همین ترمزش جواب میده.هزینش باید رینگ و کمک و پمپ های ترمز و کتی و اجرت رو در نظر بگیرید.رینگ جلو عوض بشه عقب هم باید برای هم شکل شدن عوض بشه و هزینه سرسام اور میشه

hamed510
25-01-1394, 09:30 بعد از ظهر
آقایون هیچ راهی برای کم کردن وزن این موتور نیست؟ البته برای سرعت بیشتر نمیخوام.
ضمنا ارتفاع عقبش قابل تنظیمه. درسته؟ ارتفاعش حدودا چند سانت بالا یا پایین میشه؟

برا چی میخوایی وزنشو کم کنی؟؟ وزنش نسبت به قدرت موتور خوبه

ارتفاع عقبش میتونی کمک هاشو تا 1 الی 2 سانت بیاری بالا

- - - Updated - - -

صفحه کلاج عوض شد و موتور قدرت اصلیه خودش رو نشون داد!!

hakr
25-01-1394, 10:58 بعد از ظهر
میشه جفت کرد ولی لازم نداره و همین ترمزش جواب میده.هزینش باید رینگ و کمک و پمپ های ترمز و کتی و اجرت رو در نظر بگیرید.رینگ جلو عوض بشه عقب هم باید برای هم شکل شدن عوض بشه و هزینه سرسام اور میشه
آقا وحید تو بعضی موتورها دیدم ترمز عقب دو پیستونه است .آیا میشه ترمز عقب را تعویض وبا مدل قویتر جایگزین نمود

soleymani
26-01-1394, 09:18 قبل از ظهر
موتورم دیروز وقتی خلاص بود یه صفحه کیلومتر خاموش شد
چراغ ها روغن می شه
موتور روشن می شه
قلوگی نور داره
فیوز هم سالمه
نظرتون چیه؟؟؟؟

کاوه
26-01-1394, 03:39 بعد از ظهر
موتورم دیروز وقتی خلاص بود یه صفحه کیلومتر خاموش شد
چراغ ها روغن می شه
موتور روشن می شه
قلوگی نور داره
فیوز هم سالمه
نظرتون چیه؟؟؟؟

صفخه دیجیتال کلا آف شده ؟؟؟؟
دور موتورت هم قفل کرده ؟؟

VAHID
26-01-1394, 03:51 بعد از ظهر
آقا وحید تو بعضی موتورها دیدم ترمز عقب دو پیستونه است .آیا میشه ترمز عقب را تعویض وبا مدل قویتر جایگزین نمود

میشه ولی نیازی نداره چون سریع قفل میکنه و خطر ناکه

soleymani
26-01-1394, 04:20 بعد از ظهر
اره دور موتور هم کار نمی کنه

کاوه
26-01-1394, 04:48 بعد از ظهر
فیوز رو چک کن
کیلومتر دیجیتال یه اتصال منفی هم داره که ممکنه اون قطعی پیدا کرده باشه

soleymani
26-01-1394, 05:23 بعد از ظهر
فیوز 15 آمپری بغل باطری چک شده سالمه
اتصال منفی کجاشه؟

hamed510
26-01-1394, 09:31 بعد از ظهر
ممد رضا دوتا فیوز هستا هر دو رو چک کن!!

soleymani
27-01-1394, 09:12 بعد از ظهر
ممنون.بررسی کردم و اشکال از فیوز زیر زین راننده بود که حل شد

AMIR TEHRANPARS
29-01-1394, 08:30 بعد از ظهر
تو مدل جدیدش به غیر از تغییر رنگ تغییرات فنی خاصی هم داره؟

hamed510
01-02-1394, 09:48 بعد از ظهر
تو مدل جدیدش به غیر از تغییر رنگ تغییرات فنی خاصی هم داره؟

تغییرات فی نه فقط ترمزها بهتر شدن + رنگ در برق و کلاج طلایی شدن.

سلام لطفا کمکم کنید ی موتور 220هست قرمز مدل 92کارکرد13000عکساشو ک دیدم از نظر ظاهری تمیز بود بنظر شما میارزه.قیمتم میگه 5700.ممنون

اگه بتونی 200 -300 پایینتر بخری خوبه البته بشرط سالم بودن موتور و مداک کامل(بیمه).

amir220
03-02-1394, 09:23 قبل از ظهر
سلام
اگر منظورت فلاپ و کنسول جلوی پالس 220 هست , باید بگم بله به صدا میوفته , ولی قابل حله , وقتی ببری آچار کشی , اگه بخوای فلاپ جلو را باز
میکنن , درز گیری و نوار پیچی میکنن که صدای فلاپ تا 90 درصد میوفته.

hamed510
03-02-1394, 10:54 قبل از ظهر
سلام دوستان راهنمایی میخواستم ایا فلاپ واون کونسولی جلوش به صدانمیفتن؟اازاین جاکه هیچ موتوری کامل نیست میخواستم بگم ایرادات این مدل ازپالس چیه.

دوست عزیز اگه فلاپ ها و کنسول جلو و همینطور بادگیر صدا گیری بشه با استفاده از چسب دوطرفه هیچگونه مشکلی نخواهی داشت موتور بنده یذره هم صدای اضافی از کنسول و بادگیر و فلاپ ها نداره.

عشق موتورs
03-02-1394, 11:03 قبل از ظهر
اقا من بین پالس قرمزه بود (مدل92)و ار کا وی 200طرح جدید موندم نظر شما چی؟
ار کاوی مدل جدید انجینش زنجیر تایمی شده و 4سوپاپ.قیمتشم 5300تو شرکت کویر

hamed510
03-02-1394, 11:11 قبل از ظهر
بسته به سلیقه و انتظارت داره اول اینکه اگه صفر میخوایی rkv رو بخر ولی اگه با دست 2 مشکلی نداری و همچنین موتور سالم باشه 220 رو بخر.

بنظر من پالس 220 از خیلی از موتورها(rkv یا ns) سرتره چه از لحاظ فنی و چه ظاهری واستایل و کم استهلاک بودن.

کاوه
03-02-1394, 11:54 قبل از ظهر
تاپیک مشاوره نیست !!!
اگر نیاز به مشاوره دارید در قسمت خودش بپرسید نه اینجا

hamed510
03-02-1394, 11:02 بعد از ظهر
قرار ملاقاتی داشتم با دوست خوبم پدرام و همچنین یاشار عزیز که همراهی کردن

VAHID
04-02-1394, 08:00 بعد از ظهر
سلام من حدودا 5 تومن دارم باهاش چی می تونم بخرم ؟؟؟اطلاعاتم در مورد موتور صفر هستش . کمکم کنید

تاپیک مشاوره بزنید اینجا تاپیک موتوره

کاوه
04-02-1394, 10:02 بعد از ظهر
کلا اگه فقط از ترمز عقب استفاده بشه باعث لیز خوردن و زمین خوردن میشه و این قضیه در مورد تمام موتور ها صدق میکنه
پالس 220 موتور خوبیه از لحاظ دوام و ترمز های قابل قبولی داره به شرطی که شما 70 درصد ار تمرز جلو و 30 درصد از عقب برای نگه داشتن و کنترل وسیلت استفاده کنی
در مورد قدرت مانور هم شاید اولش اون کنسول یکمی برات اذییت کننه باشه اما کنسول پالس اونقدر هم دست و پاگیر نیست که نشه لایی کشید
قدرت مانور قابل قبولی هم داره ب نظرم

amir220
04-02-1394, 10:18 بعد از ظهر
دوستان گرامی سلام و وقت بخیر.
آقا من فعلا یه 135 ال اس دارم اگرچه ازش راضی هستم اما به دلیل اینکه روزانه حداقل حدود 1.5 ساعت تا دو ساعت تو اتوبان و شهر رفت و آمد میکنم به نظرم اومد یه موتور محکم تر و قویتر بگیرم که 220 و ns200 به نظرم مناسب اومد. بخشهایی از تاپیک رو خوندم و دیدم که همه از محکمی و دوام این موتور در استفاده طولانی مدت میگن. اما دو تا چیز یکی در مورد امنیت موتور از نظر لیز خوردگی و ترمز عقب که حرف و حدیثهایی بود دوستان نظر بدن؟ نمیخوام مقایسه بین 135 و 220 بکنم که درست نیست اما خوب انتظار هم ندارم ترمز و امنیت 220 از 135 کمتر یا مساوی باشه؟..
و دوم در مورد قابلیت مانور اونه. خوب من با 135 خیلی راحت ترافیک برام قابل رفعه به خاطر قدرت مانور خوبش. اما در مورد 220 با این کنسولی که داره برام سوال شد؟ لایی کشیدن و.. مشکله با این موتور؟
مخصوصا از نظرات داداش روما استفاده میکنم که 135 داشتند و پارسال هم از نظراتشان استفاده کردم برا 135.
:acigar:
سلام
من خودم وقتی 220 خریدم تا یک ماه با کنسول جلو مشکل داشتم , ولی الان عین آب خوردن از بین ماشینها رد میشم , فقط باید بهش عادت کنی و قلقش بیاد دستت اونوقت میبینی که اصلا با مانور دادن مشکل نداری , از نظر ترمز هم دقیقا نوشته آقای کاوه صحیح است باید 30 درصد از ترمز عقب و 70 درصد از ترمز حلو استفاده بشه تا بهترین ترمز رو با 220 داشته باشید .

کاوه
07-02-1394, 11:16 قبل از ظهر
برای خرید و فروش در قسمت بازارچه پست بذارید
گذاشتن شماره تماس برای فروش موتور درون تاپیک ها ممنوعه

رضا1989
07-02-1394, 07:41 بعد از ظهر
سلام علیک به همه عاقا منو دعوا نکنیدا ولی ی بررسی کردم نفهمیدم این موتور دقیقا مصرفش 3 هست بالاتر که نمیشه توهر شرایطی
بعدشم مشکل خاصی نداشتن کلا مثل ان اس ک میگن پرگاز بری یک و ودش به صدا میفته

soleymani
07-02-1394, 10:09 بعد از ظهر
کسی آمار قیمت صفحه کلاج فابریک رو داره
و هزینه عوض کردنش چنده؟

راستی روغن های ترمزش رو کامل خالی کردم و روغن قرمز بوش خریدم.مخصوص 220
عوض کردم.فعلا که هوا گیری کردم کیفیت ترمز خوب شده

omid_s
07-02-1394, 10:59 بعد از ظهر
سلام دوستان...بعد یه مدت برگشتم......بچها اخرش این 220 رو انداختم تو جاده و ازش یه امتحان بزرگ گرفتم.....گفتم اگه اخ نگفت دیگه نمیفروشمش و تازه بهش میرسم....من بندر عباسم و اینجا هوا داغ...واسه سیزده باهاش 5 ساعت تو جاده یه کله گازوندم.......واقعا عالی بود ...شنیده بودم موتور جادست ولی به عینه فهمیدم...اخ نگفت.....رانندگی نرم و راحت....فرم قرارگیری راکب طوریه که تا 5 ساعت خسته نشدم....بخاطر اینکه موتور سنگینه به وضوح فهمیدم که وقتی تریلی از کنارم رد میشد این موتور محکم چسبیده به جاده....خلاصه عالی بود....حالا میخوام زنگ بزنم دبی و یه سری وسایل براش بگیرم...مثل لاستیک المانی یا فرانسوی........در مورد ترمزشم دوستان دقیقا درست گفتن...70 درصد جلو و 30 درصد عقب بصورت همزمان .........عاشق این کنسول بزرگ جلوشم ...

hamed510
08-02-1394, 11:08 قبل از ظهر
کسی آمار قیمت صفحه کلاج فابریک رو داره
و هزینه عوض کردنش چنده؟

راستی روغن های ترمزش رو کامل خالی کردم و روغن قرمز بوش خریدم.مخصوص 220
عوض کردم.فعلا که هوا گیری کردم کیفیت ترمز خوب شده

صفحه دور بر 100 هس البته نمایندگی قیمتاش بالاتره!!

دادا روغن ترمز رو از کجا خالی کردی؟؟ تفاوت عملکرد ترمزها محسوسه؟؟ عکس از روغن ترمز داری؟

کاوه
08-02-1394, 04:13 بعد از ظهر
سلام دوستان...بعد یه مدت برگشتم......بچها اخرش این 220 رو انداختم تو جاده و ازش یه امتحان بزرگ گرفتم.....گفتم اگه اخ نگفت دیگه نمیفروشمش و تازه بهش میرسم....من بندر عباسم و اینجا هوا داغ...واسه سیزده باهاش 5 ساعت تو جاده یه کله گازوندم.......واقعا عالی بود ...شنیده بودم موتور جادست ولی به عینه فهمیدم...اخ نگفت.....رانندگی نرم و راحت....فرم قرارگیری راکب طوریه که تا 5 ساعت خسته نشدم....بخاطر اینکه موتور سنگینه به وضوح فهمیدم که وقتی تریلی از کنارم رد میشد این موتور محکم چسبیده به جاده....خلاصه عالی بود....حالا میخوام زنگ بزنم دبی و یه سری وسایل براش بگیرم...مثل لاستیک المانی یا فرانسوی........در مورد ترمزشم دوستان دقیقا درست گفتن...70 درصد جلو و 30 درصد عقب بصورت همزمان .........عاشق این کنسول بزرگ جلوشم ...

خوشحالم از موتورت راضی هستی و علاقه داری بهش
اما هزینه الکی نکن براش نیازی نیس از دبی هم بیاری همینجا پیدا میشه همه چیز براش

soleymani
08-02-1394, 10:46 بعد از ظهر
48563

soleymani
08-02-1394, 10:52 بعد از ظهر
درب ظرف روغن رو باز کردم. با سرنگ نود درصد روغن پمپ رو خالی کردم و روغن جدید رو جایگزین کردم.بعد رفتم سراغ پیچ هواگیری و باز کردم و شروع به ترمز زدن کردم و روغن قدیمی خارج شد و وقتی روغن قرمز رنگ جدید خارج شد.پیچ رو بستم و ترمز زدم تا پر شه.ظرف رو پر کردم و بستم دربش رو.و مراحل هواگیری رو انجام دادم. روغن خوبیه به نسبت روغن های بازار.کیفیت ترمز بهتر شده و دقیق تر

hamed510
09-02-1394, 11:48 بعد از ظهر
امـــروز - گردنه های زیبای منطقــه حیـــران
اینم تو راه برگشت بودم که یه جهانگرد اروپایی با موتور هوندا سی بی 750 که یه سری تغییراتی داده بود تا اسپرت تورینگ کنه رو ملاقات کردم و کل شمال رو گشته بود به سمت ترکیه میرفت!!
چشش موتورمو بد جوری گرفته بود!!:icon_pf (95):

فلات دوست
10-02-1394, 07:30 قبل از ظهر
بابا چه کلایی داره طرف
حامد فک کنم یارو میگه احسنت به اینها که این موتورها رو سوار میشن

MANHUNT
10-02-1394, 10:09 قبل از ظهر
احسنت حامد بلخره موتوری که میخواستی گرفتیو مبارکت باشه زدی به جاده تاپ باهاش زدی یا نه؟

hamed510
10-02-1394, 12:15 بعد از ظهر
مصطفی جان قابلتو نداره داداش

دیروز جاده یکم شیب داشت 139 تا تاپ اسپید زدم/

مخلصم

معمار
10-02-1394, 12:56 بعد از ظهر
حامد جون باهم تاخ میزدید
طرف بد جور چشش این موتور و گرفته (شوخی)
سفر به سلامت داداش

اون موزه تو حلقش گیر کنه که با اون موتور تو ایران به راحتی میچرخه

عشق موتورs
12-02-1394, 04:45 بعد از ظهر
سلام دوستان الان قیمت صفرش چنده وبا بیمش چند در میاد؟
بهترین رنگ رو هم لطف کنید بگید ممنون.

hamed510
12-02-1394, 06:24 بعد از ظهر
صفر دور 7 تومن هس+ 250 بیمه موتور

بهترین رنگ هم مشکی و قرمز هستن

amir220
13-02-1394, 06:17 قبل از ظهر
دوستان با سلام
امروز با آقای آشنا شدم که خودش وپدرش موتور سوارهای حرفه ایی هستند ویک فروشگاه لوازم موتورهای کراس را دارند . از وسایل جالبش اسپری تمیز کننده زنجیر بعلاوه اسپری گریس برای زنجیر و روغن حرفه ایی برای موتورو.... .حال بعد از اینهمه حاشیه رفتن .به من توصیه کرد حتما از روغن 10-40 بجای 20-50 استفاده کن که موتورت بسیار نرم تر وروانتر کار میکند .میخواستم نظر دوستان را جویا شوم

سلام
برای هر نوع موتور , روغن خاصی تعریف شده است, روغن 10 40 به درد موتورهای کراس و تریل میخوره ولی برای پالس روغن جالبی نیست ,
توتاپیکهای قبلی اگر وقت بزارید و بخونید در مورد روغن بحث های مفصلی توسط دوستان صورت گرفته و اکثر دوستان روغن بهران سوپر پیشتاز رو
از نوع sl 20 w 50 برای پالس توصیه میکنند , من خودم از همین روغن استفاده میکنم از نمایندگی باجاج توی خیابان جشنواره هم پرسیدم همین روغن رو پیشنهاد کرد .
لطفا وقت بزارید و تاپیکهای دو ستان رو بخونید ,مطمئن باشید جواب بیشتر سوالات شما تو این تاپیکها هست
:riz481::riz481:.موفق باشید.

amir220
14-02-1394, 04:54 بعد از ظهر
بله باهاشون صحبت کردم قراره شنبه برم پیششون اگه قرار شد قالب بسازن با چند تا از بچه های همین جا یکی شیم که هزینه قالبگیریش پایین بیاد. در کل فکر میکنم استاندارد ترین فلاپ 220 باشه ت یه هند خیلیا ازش استفاده می کنن

سلام
داداش چکار کردی , فلاپو ساختی ؟ اگه ساختی خوب در اومده ؟چقدر هزینه کردی؟ عکسش رو میزاری ببینم ؟
مرسی

hamed510
17-02-1394, 04:12 بعد از ظهر
از طرح جدید(دو رنگ) غیر از عکسای سایت باحاج کسی از نزدیک عکس گرفته!؟

roma
20-02-1394, 10:42 بعد از ظهر
موتورم شاتون زده
خخخخخخ
بعد از بیست هزارتا کم کم داره دار فانی رو وداع میگه
این پنجمین هندیه که باید دیگه کم کم ازش خداحافظی کنم

دقیقا بعد از 19500 کیلومتر موتور ریخت پایین :gigglesmile:

MANHUNT
20-02-1394, 11:04 بعد از ظهر
موتورم شاتون زده
خخخخخخ

خدا هدایتت کنه یه بار نشد پشت موتور مثل ادم بری یا حداقل برای تعویض دنده از کلاچ استفاده کنی ابروی پالس رو بردی بی دین :waiting:

hamed510
21-02-1394, 10:43 قبل از ظهر
موتورم شاتون زده
خخخخخخ

ابوالفضل جان این رکوردت رو به باحاج اطلاع بده شاید تو کتاب گینس ثبت کردن!!:icon_pf _99_:

بنظرم موتور ژاپنی هم باشه زیر پای تو میترکه با اون وضع دنده دادنت تو ردلاین!!

معمار
23-02-1394, 08:04 قبل از ظهر
کلن 220 زرد داریم یا نه ؟
تو ایران سفارشی میزنن یا اگه بخای میتونی بعدا رنگ زرد بزنی ؟

معمار
23-02-1394, 08:55 قبل از ظهر
دیروز یه نگاه به 220 دو رنگ کردم از عکس جالب به نظر نمیاد
ان اس دو رنگش خوشگل تر از اینه

تا حالا کسی از نزدیک دیده ؟ چه طوریه ؟

VAHID
23-02-1394, 11:12 قبل از ظهر
دیروز یه نگاه به 220 دو رنگ کردم از عکس جالب به نظر نمیاد
ان اس دو رنگش خوشگل تر از اینه

تا حالا کسی از نزدیک دیده ؟ چه طوریه ؟

رنگ که سلیقه ایه ولی من از نزدیک دیدم خوشم اومد.صدای انجینش هم یه مقدار کمتر بود

معمار
23-02-1394, 02:12 بعد از ظهر
اینا هم پیدا کردم
که به نسبت اونا بهتر به دل میشینه

48636

48637

48638

عشق موتورs
23-02-1394, 02:20 بعد از ظهر
سلام دوستان میگم دورنگ تو بازار موجود هست اگه نیست باید از کجا سفارش داد اصن وارد میشه؟

farshad 54
23-02-1394, 04:40 بعد از ظهر
بله موجود هست

نمایندگی ها تو تهران دارن

جای دیگه رو اطلاع ندارم

معمار
23-02-1394, 06:59 بعد از ظهر
بله موجود هست

نمایندگی ها تو تهران دارن

جای دیگه رو اطلاع ندارم

عمو فرشاد اون دو رنگ هایی رو که دیدن مثله
کدوم سری عکس هایی که تو صفحه قبل اپ کردم ؟

عشق موتورs
23-02-1394, 08:27 بعد از ظهر
بعد قیمتاش ک تفاوتی نداره؟
ی سوال دیگه این مدل fچه تفاوتی با اون مدلdts_iداره؟

farshad 54
24-02-1394, 07:20 قبل از ظهر
نه فیمتش یکی هست

نه فرقی ندارن تاپیک رو بخونید جواب همه این سوالات هست و هی یه سری سوالات تکرار نمیشه

ممنون

عشق موتورs
28-02-1394, 06:59 بعد از ظهر
سلام
دوستان بلاخره یدونه در حدشو گرفتم مدل 93 کم کار مشکی
فقط برا تعویض روغن پیچ کارتل کجاس خیلی گشتم نبود
لطفا کمک کنید.
ممون

farshad 54
28-02-1394, 08:38 بعد از ظهر
به سلامتی

پیچ کارتل سمت چپ موتور زیر درب برق یه پیچ شماره 16 هست

عشق موتورs
28-02-1394, 09:04 بعد از ظهر
ممنون اگه پیچ کارتل رو با عکس نشون بدید بهتر و یه عکسم از گِیج روغن ک فول باشه بذارید
مرسی

hamed510
28-02-1394, 10:39 بعد از ظهر
مبارکه دوست عزیز بسلامتی سوار شی

چند خریدی؟؟ عکسم بزار

روغن رو هم همون اول کاری عوض کن ببین سمت چپ موتور در برق نوشته BAJAJ درست زیر اون یه پیچ هس اونو باز میکنی روغن تخلیه میشه فقط موقع بستن مواظب باش هرز نکنی.

روغن هم 1.200 سی سی بریز نه کمتر و نه بیشتر.

VAHID
29-02-1394, 12:00 بعد از ظهر
ممنون سلامت باشید
موتور مدل 93سند سفید ،کارکردشم3000تا هست اینقد چونه زدم تا 5700قبول کرد میگفت 6تومن، زنون و دزدگیر هم داره.رنگ مشکی.اگه شد عکسم اپ میکنم.فقط روغن چی بریزم .بعد میگم این موتور بنظرتون آببندی شده؟

- - - Updated - - -

ممنون سلامت باشید
موتور مدل 93سند سفید ،کارکردشم3000تا هست اینقد چونه زدم تا 5700قبول کرد میگفت 6تومن، زنون و دزدگیر هم داره.رنگ مشکی.اگه شد عکسم اپ میکنم.فقط روغن چی بریزم .بعد میگم این موتور بنظرتون آببندی شده؟

مبارکه

روغن بهران سوپر پیشتاز بریزید.

این موتور از اب بندی گذشته نیازی نیست

پیمان.
29-02-1394, 06:59 بعد از ظهر
ببخشید اگر سوالم تکراریه. میشه جلوی این موتورو مثل ۱۸۰ اسپرت یا ۲۰۰ کرد؟ یعنی نه اینطوری که هست نه چراغ گرد باشه. چراغ گرد کردن رو گفتن ۴۵۰-۵۰۰ هزینه داره. مثل ۱۸۰ اسپرت کردنش باید کمتر هزینه داشته باشه. درسته؟ چون کیلومتر و متعلقاتش رو داره.

amir220
29-02-1394, 09:25 بعد از ظهر
ببخشید اگر سوالم تکراریه. میشه جلوی این موتورو مثل ۱۸۰ اسپرت یا ۲۰۰ کرد؟ یعنی نه اینطوری که هست نه چراغ گرد باشه. چراغ گرد کردن رو گفتن ۴۵۰-۵۰۰ هزینه داره. مثل ۱۸۰ اسپرت کردنش باید کمتر هزینه داشته باشه. درسته؟ چون کیلومتر و متعلقاتش رو داره. Sent from my SM-N9005 using Tapatalk خب از اول یا180 یا 200 میخریدی , ارزشش رو نداره بخوای این هزینه رو بکنی , موقع فروش هم به مشکل میخوری , بعدش هم تو خانواده باجاج 220 که از همه اسپرت تره

پیمان.
29-02-1394, 10:42 بعد از ظهر
خب از اول یا180 یا 200 میخریدی , ارزشش رو نداره بخوای این هزینه رو بکنی , موقع فروش هم به مشکل میخوری , بعدش هم تو خانواده باجاج 220 که از همه اسپرت تره

بنده NS دارم. برای یکی از دوستانم میپرسم.
پس میشه و از چراغ گرد کردن هم هزینه اش کمتره. درسته؟ یا بیشتر؟
ممنون.

farshad 54
30-02-1394, 07:15 قبل از ظهر
زیاد کار سختی نیست

شمامیری کله چراغ 180 دیجیتالی رو قیمت میگیری حالا یانو یا دست دو شو + اجرت تعمیرکار برای نصب اون رو موتور هزینش مشخص میشه

ضمن اینه کیلومتر و دور موتور 220 با 180 دیجی فرق داره هم از لحاظ شکل هم ازلحاظ اندازه (مال 220 بزگتره) که باید به کله چراغ 180 بخورونیش

کارای سیم کشی هم داره - چون 220 دو تا چراغ مجزا برای نور بالا و پائین داره ولی 180 دیجی یک چراغ داره

Garbaz
30-02-1394, 08:31 قبل از ظهر
دوستان من رفتم لنت دیسک عقب بخرم گفتش بگو چه مدلی هست ؟؟؟ پیچی یا پینی ؟؟؟

میکانیک نشون دادم گفت بگو تک سوراخ تک پین بگیر.

قضیش چیه کلا ؟؟؟

- - - Updated - - -

سوال بعدی اینکه جدیدا وقتی میخوام دنده کم کنم یه حالت تقه ای انگار دنده کم میشه. بالا بردن دنده مثل همیشه روان هست ولی کم کردن احساس میکنم نرمی سابق نداره. علتش چیه دوستان؟

farshad 54
30-02-1394, 10:31 قبل از ظهر
لنت عقب 220 دو مدله یه مدلش مربوط به موتورهای مدل 89 تا 90 هست مدل دیگش مربوط به مدلهای 91 به بالاس موقع خرید لنت مدل موتور رو حتما بگین به فروشنده

زنجیر و خورشیدی عقب و جلو رو چک کن + میله تنظیم شیفتر دنده

Garbaz
30-02-1394, 01:03 بعد از ظهر
لنت عقب 220 دو مدله یه مدلش مربوط به موتورهای مدل 89 تا 90 هست مدل دیگش مربوط به مدلهای 91 به بالاس موقع خرید لنت مدل موتور رو حتما بگین به فروشنده

زنجیر و خورشیدی عقب و جلو رو چک کن + میله تنظیم شیفتر دنده

مرسی داداش از راهنماییت. خیلی اقایی.

بی زحمت میشه دقیق بگین چیه چرخ دنده چک کنم. یا ممکنه شیفتر چه شده باشه که با فلان کار برطرف بشه. مرسی ؟؟؟

farshad 54
30-02-1394, 01:58 بعد از ظهر
خورشیدی هارو چک کن پیچاش شل نباشه دنده هاش تیز نکرده باشه

زنجیرت رو هم چک کن شل نباشه زیادی سفت نباشه و یا خراب نباشه

میله تنظیم شیفتر دنده هم همون میله بالای پدل دندس ببین نیاز به تنظیم داره ؟

shariat15
31-02-1394, 10:57 قبل از ظهر
اساتید بزرگوار اخیرا موتور 220 صفر گرفتم موقع گذاشتن دنده 1 به حرکت میوفته واکه ترمز کنی خاموش میکنه و مشکل در خلاص کردن موقعی که موتور روشنه داره و اگه کمی سرعت کم باشه از یک به دو دندش جا نمیره موتور 50 کیلومتر کار کرده از راهنماییتون ممنون میشم

salar.gorgani
31-02-1394, 11:42 قبل از ظهر
اساتید بزرگوار اخیرا موتور 220 صفر گرفتم موقع گذاشتن دنده 1 به حرکت میوفته واکه ترمز کنی خاموش میکنه و مشکل در خلاص کردن موقعی که موتور روشنه داره و اگه کمی سرعت کم باشه از یک به دو دندش جا نمیره موتور 50 کیلومتر کار کرده از راهنماییتون ممنون میشم

کلاجت تنظیم نیست ببر بده واست تنظیم کنن حل میشه نگران نباش چیز خاصی نیست:acigar:

عشق موتورs
03-03-1394, 01:05 بعد از ظهر
سلام دوستان یکی از کمک های جلو موتورم بشدت روغن میریزه (بخاطر کاسه نمدشه)بطوریکه تو پارکینگ ی لکه بزرگ از روغن زیر کمک ریخته بود میخواستم ببینم واسه باز کردن کمک وتعویض کاسه نمد باید فلاپ جلو باز بشه یا نه.اگه میشه بگید شاید تونستم بازش کنم وگرنه ببرم تعمیرگاه.و اینکه خرجش حدود چقدر میشه.
ممنون

farshad 54
03-03-1394, 09:36 بعد از ظهر
نه نیازی نیست فلاپ باز بشه

کار خودت هم نیست ببر تعمیرگاه کمک رو باز کنه کاسه نمدشو عوض کنه

30 یا 40 تومن خرجشه

عشق موتورs
04-03-1394, 07:46 قبل از ظهر
داداش اگه بگید کجاهاشو باید باز کنم تا کمک ازاد بشه بهتره چون اچار ب اندازه کافی دارم.ممنون

farshad 54
04-03-1394, 08:14 قبل از ظهر
بحث آچار نیست کمک باید روغنش عوض بشه هوا گیری بشه کاسه نمدش عوض بشه

پیچهای کرپی بالا و پائین فرمون رو باز میکنی + پیچ چرخ جلو کمک رو درمیاری بالای کمک یه پیچ بزرگ هست اونو باز میکنی دل و رودش میریزه بیرون

بازم میگم خودت باز کنی اذیت میشی

عشق موتورs
04-03-1394, 09:35 قبل از ظهر
ن میخوام باز کنم و کمک رو ببرم تعمیرگاه.
شاید احتمالا ببرم تعمیرگاه چون حوصله ندارم.

hamed510
04-03-1394, 12:51 بعد از ظهر
ببر تعمیرگاه چه کاریه خودت باز کنی بعدش ببری!!

میثم ش
04-03-1394, 10:59 بعد از ظهر
سلام
آقا ما هم بالاخره یه پالس 220 تمیز گرفتیم، مدل 93 که 2300 راه رفته بود.
خیلی عالیه با وجود کنسولی که داره باهاش کاملا راحتم...
فقط چند تا راهنماییم کنید ممنون میشم
1. روغن چی میریزید چند تا یکبار عوض کنم. اون علامت روغن رو نمایشگر برای چیه؟
2. دنده ها رو تو چه دوری عوض کنم که موتور همیشه سالم و سلامت باشه،
3. سرویس دوم نرفته گارانتی. بعضیها میگن اصلا نبری بهتره. نظر شما چه. چه کاری انجام میشه تو سرویس دوم؟
4.نکته دیگه ای اگه لازمه بدونم برای اینکه موتورو سالم و سلامت نگه دارم بفرمایید،

hamed510
04-03-1394, 11:25 بعد از ظهر
مبارکه دوست عزیز بسلامتی ازش استفاده کنی چند خریدی؟ عکسم بزار

1 روغن تو خانواده پالس بهران سوپر پیشتاز 20-50 sl استفاده میکنن اونن علامتم برا اینه که روغن کیفیتشو از دست داده یا سطح روغن کم هس و باید عوض شه.

2 دنده ها رو معمولا رو دور موتور 6 هزار عوض میشه در حالت عادی البته به شرایط جاده هم بستگی داره.

3 سرویس اطلاعی ندارم ازش ولی عموما کار خاصی انجام نمیدن.

4 ردلاین زیاد نرو روغن سر 1500 تا عوض کن فیلتر هوا سر 1000 تا تمیز کن شمع ها همینطور. زیاد معکوس نده و فشار اضافی نیار

میثم ش
05-03-1394, 10:19 قبل از ظهر
ممنون. 5900 با چند ماه بیمه
[Only registered and activated users can see links] DB%B0%DB%B9%DB%B4%DB%B2%DB%B5%DB%B7.jpg

عشق موتورs
05-03-1394, 01:25 بعد از ظهر
ممنون. 5900 با چند ماه بیمه
[Only registered and activated users can see links] DB%B0%DB%B9%DB%B4%DB%B2%DB%B5%DB%B7.jpg
داداش مبارکت باشه
میگم این روکش هایی ک رو زین و باک هست خودت انداختی یا بود.از کجا باید تهیه کرد
ممنون

Garbaz
05-03-1394, 02:31 بعد از ظهر
دوستان اینجا جاش نیست ، شرمنده .

ولی میشه بک کلاه خوب تا قیمت 250 بهم معرفی کنید.

sadegh nazemi
05-03-1394, 04:52 بعد از ظهر
من کلاه راپیدو داشتم ازش راضی بودم داداش .مارک خوبیه اگ خاستی بگیری .البته باز از اساتید محتر م سایت بیشتر اطلاعات میتونی کسب کنی

- - - Updated - - -

اقایون داداشا مدل 91 تر و تمیز حدودا چند قیمته الان؟؟؟

- - - Updated - - -

:hanghead:بالاخره منم ی روز 220 میخرم
:hanghead:

:icon_pf _99_::sad::sad::sad:

میثم ش
05-03-1394, 10:00 بعد از ظهر
روکش روش بوده نمیدونم از کجا تهیه کرده،

- - - Updated - - -

روکش روش بوده نمیدونم از کجا تهیه کرده،

میثم ش
06-03-1394, 05:32 بعد از ظهر
الان پالس 220 چنده؟ کیفیت این بهتره یا اپاچی؟ دمتون گرم
مقایسه باید متناسب با نیاز و کاربرد و انتظار باشه.
من این موتورو که تازه گرفته بودم با یکی از رفقا بودم که آپاچی داشت. خوب بنظرم آپاچی موتور خوبیه و تیزه. بهم گفت من فکر میکنم شتاب موتورم از این 220 بیشتره. گفتم اشکالی نداره امتحان میکنیم...
خودم هم فکر نمیکردم تا این حد فرق باشه، تو دنده یک قشنگ سوت شد...و فاصله امون زیاد شد...220 خیلی به نسبت اون شتابش زیادتر
الان فکر کنم صفرش 6900 باشه

کاوه
06-03-1394, 07:11 بعد از ظهر
سلام
دوستان باک 220 چجوری باز میشه

و اینکه اگزوز فقط به دوتا پیچ های عقب و جلو بسته شده ؟ و زیرش به جایی بسته نیست ؟
پیاپیش تشکر ..

باید زین رو در بیارید
یه پیچ اصلی هست که با در آوردن زین میبینیدش برای باک هست
اونو باز کنید و باک رو بدید به سمت بالا و بکشید به سمت عقب البته قبلش بست زیر که مربوط ب شلنگ بنزین هست رو جدا کنید

farshad 54
07-03-1394, 06:14 بعد از ظهر
ممنون داداش .. نیاز به در اوردن فلاپ های جلو نیست یعنی ؟! فقط باکو بکشم بالا .. احساس میکنم گیر کنه یکم به فلاپهای جلو

نه نیازی به باز کردن فلاپ نیست

hakr
10-03-1394, 12:56 بعد از ظهر
دوستان با سلام
موتورم حدود 9500کار کرده واسه لرزش بردم آچارکشی وتنظیم فیلر .دوست تعمیرکارم گفت چون زنجیر این موتور اورینگ دار است اب داخلش نفوذ میکند ولی روغن نمی تواند نفوذ خوبی داشته باشد ومعمولا این بخش از زنجیر خشک می ماند وبخشی از لرزش موتور مربوط به این میباشد .بهترین کار اینست زنجیر را با زنجیر فولادی 520 تعویض نمایی .حال نظر شما دوستان چیست

farshad 54
10-03-1394, 03:25 بعد از ظهر
بسیار حرف مفتی زده تعمیرکار زنجیر فابریک در شرایط عادی تا 50000 کیلومتر هم کار میکنه فقط 20روز یه بار روغن کاریش کنید و اینکه هر وقت نیاز به تنظیم داشت تنظیمش کنید (نه خیلی شل باشه نه سفت)

فلات دوست
11-03-1394, 09:54 قبل از ظهر
دوستان با سلام
موتورم حدود 9500کار کرده واسه لرزش بردم آچارکشی وتنظیم فیلر .دوست تعمیرکارم گفت چون زنجیر این موتور اورینگ دار است اب داخلش نفوذ میکند ولی روغن نمی تواند نفوذ خوبی داشته باشد ومعمولا این بخش از زنجیر خشک می ماند وبخشی از لرزش موتور مربوط به این میباشد .بهترین کار اینست زنجیر را با زنجیر فولادی 520 تعویض نمایی .حال نظر شما دوستان چیست

سلام
ملت میره زنجیر معمولی رو با اورینگ دار عوض میکنه حالا تعمیرکاره گفته عوض کن به نظرم اشتباست
زنجیرت رو خشک استفاده نکن و خیلی شل و سفتم نکن و بیخود پول تعویض نده
موفق باشی

said khansar
15-03-1394, 07:30 بعد از ظهر

عشق موتورs
16-03-1394, 11:19 قبل از ظهر
سلام دوستان ی مشکل دارم
وقتی روغنو عوض کردم (دقیقا 1/200لیتر )اون نمایشگرشیشه ای کنار انجین فول بود
بعدش ی دوری باهاش زدمو گذاشتم تو پارکینگ فرداش دیدم اون شیشه پر پر شده و فیلتر هوا هم قسمت پایینش پر روغن بود !لطفا کمکم کنید
hamed510
16-03-1394, 01:16 بعد از ظهر
مطمینی 1.200 ریختی!؟

شیشه زیاد توجهی نکن همون اندازشو بریزی حله

فیلتر هوا قبله عوض کردن روغن چک کرده بودی؟؟

عشق موتورs
16-03-1394, 04:55 بعد از ظهر
مطمینی 1.200 ریختی!؟

شیشه زیاد توجهی نکن همون اندازشو بریزی حله

فیلتر هوا قبله عوض کردن روغن چک کرده بودی؟؟
بله دقیقا 1.200
فیلتر هوارو نه ندیده بودم
بعد تعویض روغن فیلترو باز کردم و شستم.

amir220
16-03-1394, 07:28 بعد از ظهر
سلام دوستان ی مشکل دارم
وقتی روغنو عوض کردم (دقیقا 1/200لیتر )اون نمایشگرشیشه ای کنار انجین فول بود
بعدش ی دوری باهاش زدمو گذاشتم تو پارکینگ فرداش دیدم اون شیشه پر پر شده و فیلتر هوا هم قسمت پایینش پر روغن بود !لطفا کمکم کنید
سلام دوست من , اگر دقیقا 1,200 روغن ریختی ,درست ریختی , موتور منم همینطوریه , شیشه روغن رو زیاد نشون میده ,و وقتی که گاز بدی روغن پشت شیشه میاد وسط
روی نشانگر ماکسیمم ولی درجا و یا وقتی که خاموشه شیشه روغن رو زیاد نشون میده , از نمایندگیش هم پرسیدم , گفتن درست نشون میده ,
در رابطه با چرب بودن فیلتر هم نگران نباش طبیعیه , اگه روی انجین رو نگاه بکنی یه شیلنگ از روی انجین به پشت دریچه هواکش کشیده شده که
بخارات روغن از موتور توسط اون شیلنگ خارج شده و به پشت فیلتر هوا میره که در اثر برخورد با ابر فیلتر , فیلتر رو چرب و روغنی میکنه و
همچنین باعث روانکاری گیت سوپاپها و نفوذ کمتر گرد و غبار در اثر چرب شدن فیلتر میشه , البته فراموش نکن , هرچی بیشتر به موتور گاز بدی این بخارات روغن بیشتر شده ,
بطوریکه وقتی فیلتر رو باز میکنی ازش روغن میچکه , بنابر این باید موارد زیل رو دقت داشته باشی :
1-روغن فقط روغن 20w50 و ترجیحا مارک بهران سوپر پیشتاز استفاده کن
2- تو هر سرویس روغن ابر فیلتر رو شستشو بکن با ریکا و بزار کاملا خشک بشه بعد نصبش کن .
3- زیاد به موتور گاز نده تا استهلاک موتور کمتر و عمرش بیشتر باشه , حد اکثر دور موتور رو روی 8000 ببر نه بالاتر
موفق باشی

hamed510
19-03-1394, 07:36 بعد از ظهر

Garbaz
22-03-1394, 09:21 بعد از ظهر
دوستان میخوام دسته کلاچ و ترمز های حرفه ای هست. یه سری دوستان روی هیوسانگ انداخته بودند بگیرم برا موتورم. میشه قیمتش بگین و اینکه اصن خوب هست یا نه. از همینا که درجه تنظیم داره.

مرسی.

ابوالفضل88
23-03-1394, 07:01 قبل از ظهر
بچه ها یه زحمت لطف میکنین از موتوراتون (پالس 220) عکس بزارین

مصرف این کم تره یا آپاچی ؟ ابهت این موتور بیشتر از آپچیه مگه نه ؟

hamed510
23-03-1394, 10:35 قبل از ظهر
مصرف این کم تره یا آپاچی ؟ ابهت این موتور بیشتر از آپچیه مگه نه ؟

قاعدتا مصرف این باید بیشتر از آپاچی باشه فک کنم نزدیک 3 تا بسوزونه.

ابهت تا به چی بگی!!

hamed510
23-03-1394, 09:20 بعد از ظهر
آستارا--دیروز

mrsaratan
25-03-1394, 02:52 قبل از ظهر
سلام شبتون به خیر

اساتید محترم میشه در مورد آلارم روغن که روی صفحه کیلومتر چشمک میزنه توضیح بدید ؟ اینکه بابت چه چیزایی روشن میشه !

من موتورم روغن ریزی داشت دادم درستش کردن تا جایی که تونستم چکش کردم خودمم احساس می کنم روغن نمیریزه دیگه

ولی بعد حدودا 1 ساعت سواری دوباره آلارم روغن روشن میشه

ممنون میشم راهنمایی کنید

hamed510
25-03-1394, 10:43 قبل از ظهر
زمانی که سطح روغن کم باشه یا داغ کرده باشه و یا زمان تعویض روغن رسیده باشه یا گذشته باشه اون چراغ روشن میشه.

mrsaratan
26-03-1394, 01:11 قبل از ظهر
زمانی که سطح روغن کم باشه یا داغ کرده باشه و یا زمان تعویض روغن رسیده باشه یا گذشته باشه اون چراغ روشن میشه.

ممنون از جواب

جالبیش اینجاس که دیشب روغنو عوض کردم بعد رفتم بیرون یه کم دور زدم دوباره روشن شد فقط اینکه گفتین داغ کرده باشه یه کم فکرمو مشغول کرد چون احساس می کنم تو سواری بیشتر از قبلا به پام گرما میزنه نمی دونم شایدم به خاطر تابستونه

آیا ممکنه سنسوری که واسه اینکاره مشکل پیدا کرده باشه یا رادیات روغن مشکل پیدا کرده باشه ؟؟؟

roma
26-03-1394, 01:23 قبل از ظهر
مال من تا حالا نشانگر روغن فقط یدفعه روشن شده اونم روغنم از ۱۵۰۰تا گذشته بود روشن شد زدم کنار موتور خاموش کردم دوباره روشن کردم علامت روغن رفت روغن عوض کردم دیگه نیومد فکر نمیکنم مال دما باشه چون واسه دما یه سنسور جدا داره خودش
شما روغن عوض کن اگه جواب نداد میتونه از اویل پمپ روغن یا گرفتگی رادیات باشه چون سنسوراش واقعا همشون عالی کار میکنن
در ضمن با تست gps کیلومترش ۹تا خطا داشت ۱۰۹کیلومتر ۱۰۰تای gps بود

mrsaratan
26-03-1394, 12:57 بعد از ظهر
مال من تا حالا نشانگر روغن فقط یدفعه روشن شده اونم روغنم از ۱۵۰۰تا گذشته بود روشن شد زدم کنار موتور خاموش کردم دوباره روشن کردم علامت روغن رفت روغن عوض کردم دیگه نیومد فکر نمیکنم مال دما باشه چون واسه دما یه سنسور جدا داره خودش
شما روغن عوض کن اگه جواب نداد میتونه از اویل پمپ روغن یا گرفتگی رادیات باشه چون سنسوراش واقعا همشون عالی کار میکنن
در ضمن با تست gps کیلومترش ۹تا خطا داشت ۱۰۹کیلومتر ۱۰۰تای gps بود

جالبیش اینجاس که دیشب روغنو عوض کردم بعد رفتم بیرون یه کم دور زدم دوباره روشن شد

hamed510
28-03-1394, 11:43 قبل از ظهر
ممنون از جواب

جالبیش اینجاس که دیشب روغنو عوض کردم بعد رفتم بیرون یه کم دور زدم دوباره روشن شد فقط اینکه گفتین داغ کرده باشه یه کم فکرمو مشغول کرد چون احساس می کنم تو سواری بیشتر از قبلا به پام گرما میزنه نمی دونم شایدم به خاطر تابستونه

آیا ممکنه سنسوری که واسه اینکاره مشکل پیدا کرده باشه یا رادیات روغن مشکل پیدا کرده باشه ؟؟؟

برا منم پیش اومده بعده روغن عوض کردن یه چند دقیقه سنسور روشن باشه ولی بعدش با جریان افتادن روغن تازه سنسور خاموش میشه.

ببین این موتور با وجود رادیات روغن هیچوقت داغ نمیکنه برا خودمم پیش اومده مثلا نیم ساعت با دنده یک تو خاکی رفتم سنسورم روشن شده ولی بعدش که سرعت رفت بالا خاموش شد.

سنسور هیچوقت مشکل پیدا نمیکنه مگر در مواقع نادر!! اگه میبینی با تعویض روغن بازم سنسورت روشن مونده گرفتگی مسیر رفت و امد روغن و رادیات رو بررسی کن.

hosin2a
01-04-1394, 11:26 بعد از ظهر
سلام به همه.....یه چند تا سوال دارم....
1_یه چند وقتیه موتور جون نداره...شتابش کم شده....گاز میخوره ولی نه مثل اول....ولی سرعتش مثل اوله...ولی کمی دیر به سرعت میرسه...
احساس میکنم موتور خستس و سنگینه...مشکلش چیه؟...بعد حدود 25 هزار کیلومتر هم روندمش......انجنش هم کمی صدای دیک دیک میده...

2_ مشکل بعدی اینه که تو حرکت سرعت بالا باشه...نور بالا خاموش میشه و هر کاری بکنی روشن نمیشه...باید کلیدش رو خاموش کنی...سرعتت و دور موتور رو
کم کنی...بعد چند دقیقه تا روشن بشه....بعضی وقتا هم اصلا قاتی داره...روشن خاموش میشه...نمیدونم چه کارش کنم..؟

hosin2a
04-04-1394, 12:00 قبل از ظهر
سلام...کسی نیست..... یه سوال دیگه هم اضافه شد....
3_ میگم یه پالس 220 هست مدل 93... برج 10 93 خریداری شده....هنوز تو ابندیه....500 کیلومتر راه نرفته... از عید امسال تا الان خوابیده بوده...
دو ترک هم اصلا نزده....هنوز دنده 5 هم طرف بهش نداده...هیچ گونه خط و خش و لک نداره...بیمه هم داره......بنظرتون چقدر می ارزه؟ طرف
7500 قیمت داده...بنظرتون چطوره؟ طرف هم آشناست و به گفته هاش اطمینان دارم.....

4_میگم موتور خودم خیلی لاکاش صدا میدن....حتی بردمش آچار کشی و ابر کشی ولی زیاد تغییر نکرد....نمیدونم چه کارش کنم...ماشالله اسفالتای
شهر اینقدر نابود شدن که جاده خاکی هنوز بهتره...وقتی میرم رو این چاله چوله ها خیلی رو مخه...چکارش کنم......حتی خودم دست بکار میشم
و شروع میکنم به سفت کردن همه پیچا ولی باز زیاد فرق نمیکنه...

hamed510
04-04-1394, 12:38 قبل از ظهر
1_یه چند وقتیه موتور جون نداره...شتابش کم شده....گاز میخوره ولی نه مثل اول....ولی سرعتش مثل اوله...ولی کمی دیر به سرعت میرسه...
احساس میکنم موتور خستس و سنگینه...مشکلش چیه؟...بعد حدود 25 هزار کیلومتر هم روندمش......انجنش هم کمی صدای دیک دیک میده...

صفح کلاجت رو چک کن تموم نشده؟؟ لاستیک دیافراگرام چک کن خرابی نداشته باشه + شمع هارم چک کن + باد لاستیکاتم ببین کم نباشه.

2_ مشکل بعدی اینه که تو حرکت سرعت بالا باشه...نور بالا خاموش میشه و هر کاری بکنی روشن نمیشه...باید کلیدش رو خاموش کنی...سرعتت و دور موتور رو
کم کنی...بعد چند دقیقه تا روشن بشه....بعضی وقتا هم اصلا قاتی داره...روشن خاموش میشه...نمیدونم چه کارش کنم..؟

زنون انداختی؟؟ چراغ ها ربطی به دور موتور و سرعت بالا و پایین نداره همیشه یکنواخت نوردهی دارن حتی موقع خاموش بودن موتور.

hosin2a
04-04-1394, 09:02 قبل از ظهر
زنون انداختی؟؟ چراغ ها ربطی به دور موتور و سرعت بالا و پایین نداره همیشه یکنواخت نوردهی دارن حتی موقع خاموش بودن موتور.

بله....زنون انداختم...ولی برقش کاملا از برق موتور جداست...حتی کلیدش...تازه با فیوز و رله...... یعنی مثل زمانی که لامپ نورپایین بسوزه یا
نداشته باشه...داعم نور بالا روشنه....ثانیا 6 ماهه زنون روشه....تا الان مشکلی نداشتم.....چند وقت پیش که موتور رو باز کرده بودم....نگاه کردم
دیدم سیم سوکت لامپ روکشش ذوب شده...فکر کنم مشکلی داشته باشه...

amir220
04-04-1394, 05:44 بعد از ظهر
بله....زنون انداختم...ولی برقش کاملا از برق موتور جداست...حتی کلیدش...تازه با فیوز و رله...... یعنی مثل زمانی که لامپ نورپایین بسوزه یا نداشته باشه...داعم نور بالا روشنه....ثانیا 6 ماهه زنون روشه....تا الان مشکلی نداشتم.....چند وقت پیش که موتور رو باز کرده بودم....نگاه کردم دیدم سیم سوکت لامپ روکشش ذوب شده...فکر کنم مشکلی داشته باشه... سلام ببخشید چطوری برق زنون از برق موتور جداست ؟ , مگه برق زنون رو از باطری موتور نگرفتید ؟

کاوه
04-04-1394, 07:27 بعد از ظهر

سلام احتمالا باید شمع موتور تعویض بشه
کاربرات هم تمیز کنید و سرویس کنید
باتری هم یه چک کنید و دستگاه بزنید اگه تا الان عوض نکردید

hosin2a
05-04-1394, 02:22 بعد از ظهر
سلام ببخشید چطوری برق زنون از برق موتور جداست ؟ , مگه برق زنون رو از باطری موتور نگرفتید ؟

سلام...بله..زنون رو به باطری وصل کردم....منظورم اینه که سیم کشی زنون از سیم کشی خود موتور جداست...و تاثیری روی برق موتور نمیگذعرد..
تنها تاثیر را روی باطری میگذارد که باعث مصرف جریان میشود...که در طی حرکت خودش شارژ میشود

- - - Updated - - -

سلام احتمالا باید شمع موتور تعویض بشه
کاربرات هم تمیز کنید و سرویس کنید
باتری هم یه چک کنید و دستگاه بزنید اگه تا الان عوض نکردید

کاربرات را تازه تمیز کردم...مشکلی نداره....
ولی هنز سراغ شمع و فیلهر هوا نرفتم....
باتری هم تا الان عوض نکردم...مشکلی هم نداره...این که گفتی دستگاه بزنم..یعنی چی؟ چه دستگاهی؟

amir220
05-04-1394, 04:47 بعد از ظهر
سلام...بله..زنون رو به باطری وصل کردم....منظورم اینه که سیم کشی زنون از سیم کشی خود موتور جداست...و تاثیری روی برق موتور نمیگذعرد..
تنها تاثیر را روی باطری میگذارد که باعث مصرف جریان میشود...که در طی حرکت خودش شارژ میشود

- - - Updated - - -

کاربرات را تازه تمیز کردم...مشکلی نداره....
ولی هنز سراغ شمع و فیلهر هوا نرفتم....
باتری هم تا الان عوض نکردم...مشکلی هم نداره...این که گفتی دستگاه بزنم..یعنی چی؟ چه دستگاهی؟

بله درسته که باطری شارژ میشه ولی در مدت زمان بعلت جریان کشیدن زیاد برق و یکسره شارژ کردن بوبین بعلت سریع خالی کردن شارژ باطری زمان استفاده از زنون ,
باعث خرابی و ضعیف شدن باطری و همینطور آسیب رسیدن به بوبین و ضعیف شدن وحتی نیم سوز شدن اون میشه که در نهایت موجب قطع برق بعلت عدم کشش باطری و عدم توانایی شارژ به اندازه کافی شده و این
موضوع حتی میتونه بعلت ضیف بودن برق موتور باعت کم شدن شتاب موتور و اختلال در عملکرد اون بشه ., احتمالا منظور آقای کاوه از دستگاه زدن هم
تست مقدار شارژ بوبین بوده که مطمئن بشی بوبین هنگام مصرف وسایل برقی موتور مثل همون زنون هم هنگام عدم استفاده از وسایل برقی و در حالت عادیچطور کار میکنه
,وقتی برق بعلت خرابی باطری و یا ضعف بوبین , ضعیف باشه در نتیجه جرقه سر شمع نیز بسیار ضعیف شده و انفجار داخل سیلندر به خوبی انجام نگرفته و
موجب شتاب کمتر موتور در حال حرکت میشه و همینطور روی سیستم برق موتور تاثیر داره.

hosin2a
06-04-1394, 04:41 قبل از ظهر
بله درسته که باطری شارژ میشه ولی در مدت زمان بعلت جریان کشیدن زیاد برق و یکسره شارژ کردن بوبین بعلت سریع خالی کردن شارژ باطری زمان استفاده از زنون ,
باعث خرابی و ضعیف شدن باطری و همینطور آسیب رسیدن به بوبین و ضعیف شدن وحتی نیم سوز شدن اون میشه که در نهایت موجب قطع برق بعلت عدم کشش باطری و عدم توانایی شارژ به اندازه کافی شده و این
موضوع حتی میتونه بعلت ضیف بودن برق موتور باعت کم شدن شتاب موتور و اختلال در عملکرد اون بشه ., احتمالا منظور آقای کاوه از دستگاه زدن هم
تست مقدار شارژ بوبین بوده که مطمئن بشی بوبین هنگام مصرف وسایل برقی موتور مثل همون زنون هم هنگام عدم استفاده از وسایل برقی و در حالت عادیچطور کار میکنه
,وقتی برق بعلت خرابی باطری و یا ضعف بوبین , ضعیف باشه در نتیجه جرقه سر شمع نیز بسیار ضعیف شده و انفجار داخل سیلندر به خوبی انجام نگرفته و
موجب شتاب کمتر موتور در حال حرکت میشه و همینطور روی سیستم برق موتور تاثیر داره.

با سلام و تشکر از این که وقت میزارید و پاسخ میدهید...شما درست میفرمایید...خوب حالا این دستگاه اسمش چیه..کجا میتونم گیرش بیارم...یا موتور
را کجا باید ببرم...چند تعمیرکار میشناسم ولی همشون کارشون مکانیکه....برق کار نیستن.....
بعد یه نکته دیگه...دیشب رفت سر وقت لامپ نور بالا...که از زیر کنسول دست انداختیم داخل و سوکت لامپ را با هزار بدبختی دراوردم...گیر کرده بود..
درش که اوردم دیدم ذوب شده و چسبیده به یکی از پایه های لامپ...لامپ هم به فنا رفته بود...این بار دومه که لامپ میسوزه...اگه دستم به کامپیوتر
رسید عکسش را میزارم..فعلا با گوشیم....
همونطور که قبلا گفتم...وقتی تو سرعت مثلا 120 به بالا...چند دقیقه میومدم...لامپ روشن خاموش میشد...تا این دفعه که دیگه سوخت...میگم مشکل از چیه؟
میگم نکنه دینام تو سرعه بالا برق زیادی تولید میکنه و لامپ میسوزه؟

mrsaratan
07-04-1394, 02:06 بعد از ظهر
[QUOTE=hosin2a;302680]سلام...بله..زنون رو به باطری وصل کردم....منظورم اینه که سیم کشی زنون از سیم کشی خود موتور جداست...و تاثیری روی برق موتور نمیگذعرد..
تنها تاثیر را روی باطری میگذارد که باعث مصرف جریان میشود...که در طی حرکت خودش شارژ میشود[QUOTE=hosin2a;302680]

داداش بهت توصیه می کنم قبل از اینکه بلایی که سر من اومد سرت بیاد زنون رو از روی موتورت باز کنی در ضمن هر مصرف کننده ایی به باطری وصل کنی در واقع داری از سیستم برق موتور استفاده می کنی حالا مهم نیست سیماش جدا باشه یا نه !
زنون ها (مخصوصا بالای 30 وات ) فشار بدی رو به سیستم برقی این موتور وارد می کنن
من زنون انداخته بودم موقع نور بالا زدن برقو ریست می کرد به طوری که چراقا و صفحه کیلومتر خاموش میشد و trip ریست میشد چند بار این اتفاق افتاد و psa و صفحه کیلومتر سوخت

اگه نور خوب می خوای از هدلایت استفاده کن من الان دارم از زنون ام خیلی حرفه ایی تره در جا روشن میشه مصرف اندازه لامپ معمولی اصلا به برق فشار نمیاره یکم قیمتش بالاس ولی ارزش داره

میزنم ماشینا فرار می کنن :D

ali_r
07-04-1394, 04:14 بعد از ظهر
این هد لایت چیه یکی توضیح بده رو همه موتور ها نصب میشه؟ نورشس از زنون بیشتره؟ چه قیمتیه؟>

mrsaratan
07-04-1394, 05:23 بعد از ظهر
این هد لایت چیه یکی توضیح بده رو همه موتور ها نصب میشه؟ نورشس از زنون بیشتره؟ چه قیمتیه؟>

هدلایت نسل بعدی زنون ها حساب میشه توی تکنولوژی لامپ تغییر ایجاد شده توی زنون ها از لامپ گازی استفاده میشه اما اگه به عکسی که گذاشتم توجه کنید این لامپ یه ماژوله که روش 2 تا چیپ cob نصب شده مثل زنون یه ترانس کوچیک داره که برای های ولتاژ لامپ استفاده میشه یکی از مزیت ها اینه که هیچ وقت گرم نمیشه چون پشت لامپ یه فن کوچیک داره که برای خنک کردنش کار شده خود ماژول هم عملکرد هیت سینکی داره

مهمترین تفاوتش با زنون اینه که نیازی به زمان شارژ اولیه نداره یعنی به محض اینکه دستتونو بذارید روی نور بالا در جا روشن میشه و نور ثانیه اولش با 1 دقیقه بعدش هیچ فرقی نداره ! روی تمام ماشین های مدل بالا از این لامپا استفاده میشه ( بنز و بی ام و ها نمونش )

به نظر من نورش از زنون خیلی بیشتر و دلنشین تره به دلیل استاندارد بودن اندازه ی لامپ ماژولش طوری ساخته شده که دقیقا اندازه لامپ فابریکه

اگه دقت کرده باشید پایه لامپ زنونا هیچ کدوم اندازشون استاندارد نیست یعنی وقتی تو کاسه قرار میگیره یا بلندتره با کوتاه تر همین باعث میشه نور درست پخش نشه یا وسط نور سوراخ ایجاد شه یا ...

پایه هاش استانداره h1 h2 h4 h9 ...

قیمتش من پارسال 2 تا تک کنتاک گرفتم 290 تومن
روی هر موتور یا ماشینی نصب میشه
سعی می کنم امشب از نورش عکس بگیرم براتون آپلود کنم

erfi.747
07-04-1394, 05:47 بعد از ظهر
هدلایت نسل بعدی زنون ها حساب میشه توی تکنولوژی لامپ تغییر ایجاد شده توی زنون ها از لامپ گازی استفاده میشه اما اگه به عکسی که گذاشتم توجه کنید این لامپ یه ماژوله که روش 2 تا چیپ cob نصب شده مثل زنون یه ترانس کوچیک داره که برای های ولتاژ لامپ استفاده میشه یکی از مزیت ها اینه که هیچ وقت گرم نمیشه چون پشت لامپ یه فن کوچیک داره که برای خنک کردنش کار شده خود ماژول هم عملکرد هیت سینکی داره

مهمترین تفاوتش با زنون اینه که نیازی به زمان شارژ اولیه نداره یعنی به محض اینکه دستتونو بذارید روی نور بالا در جا روشن میشه و نور ثانیه اولش با 1 دقیقه بعدش هیچ فرقی نداره ! روی تمام ماشین های مدل بالا از این لامپا استفاده میشه ( بنز و بی ام و ها نمونش )

به نظر من نورش از زنون خیلی بیشتر و دلنشین تره به دلیل استاندارد بودن اندازه ی لامپ ماژولش طوری ساخته شده که دقیقا اندازه لامپ فابریکه

اگه دقت کرده باشید پایه لامپ زنونا هیچ کدوم اندازشون استاندارد نیست یعنی وقتی تو کاسه قرار میگیره یا بلندتره با کوتاه تر همین باعث میشه نور درست پخش نشه یا وسط نور سوراخ ایجاد شه یا ...

پایه هاش استانداره h1 h2 h4 h9 ...

قیمتش من پارسال 2 تا تک کنتاک گرفتم 290 تومن
روی هر موتور یا ماشینی نصب میشه
سعی می کنم امشب از نورش عکس بگیرم براتون آپلود کنم

مارک فیلیپس یا بوش داره این لامپ ها ؟؟؟ چه مدل هایی داره ؟؟؟ پلیس گیر نمیده ؟؟؟

mrsaratan
08-04-1394, 01:41 قبل از ظهر
مارک فیلیپس یا بوش داره این لامپ ها ؟؟؟ چه مدل هایی داره ؟؟؟ پلیس گیر نمیده ؟؟؟

همشون چینین دنبال مارک معروف نباش مارک معروف یه بار یه جا تو ستارخان دیدم بالای 700 می گفت

پلیس تاحالا که نشده به من گیر بده نورش استاندارده 6000 k

معمولا از 6000 به بالا که دمای رنگ سردتر میشه به آبی میزنه تابلو میشه یعنی پلیسه فکر می کنه زنونه

hosin2a
08-04-1394, 03:59 قبل از ظهر
سلام به همگی.....اول از همه بابت حجم زیاد عکس ها معذرت میخوام...
اول یه چندتا عکس بزارم.....

این عکسا مال همون سوکت لامپ نور بالا هستش....که بر اثر حرارت ذوب شده.....ببخشید عکسا زیاد با کیفیت نیستن....شب بود...

.................................................. ..

داداش بهت توصیه می کنم قبل از اینکه بلایی که سر من اومد سرت بیاد زنون رو از روی موتورت باز کنی در ضمن هر مصرف کننده ایی به باطری وصل کنی در واقع داری از سیستم برق موتور استفاده می کنی حالا مهم نیست سیماش جدا باشه یا نه !
زنون ها (مخصوصا بالای 30 وات ) فشار بدی رو به سیستم برقی این موتور وارد می کنن
من زنون انداخته بودم موقع نور بالا زدن برقو ریست می کرد به طوری که چراقا و صفحه کیلومتر خاموش میشد و trip ریست میشد چند بار این اتفاق افتاد و psa و صفحه کیلومتر سوخت

اگه نور خوب می خوای از هدلایت استفاده کن من الان دارم از زنون ام خیلی حرفه ایی تره در جا روشن میشه مصرف اندازه لامپ معمولی اصلا به برق فشار نمیاره یکم قیمتش بالاس ولی ارزش داره

میزنم ماشینا فرار می کنن :D

برادر گل من جناب mrsaratan ([Only registered and activated users can see links]) از توصیه شما متشکرم.....
راستش این فشاری که به سیستم برق وارد میکنه رو تا حالا حس نکردم.....
این مشکل که وقتی زنون رو روشن میکردی و صفحه کیلومتر ریست میشد و trip صفر میشد را اولش من هم داشتم.........این مشکل میدونی مال چیه....؟؟؟؟ تا اون جایی که من فهمیدم مال ضعیف بودن باتریه.......چطور؟؟؟
این طور که مثلا من وقتی موتور خاموشه زنون رو بزنم چون باتری پره ..اتفاقی نمی افته...ولی بعد از چند بار روشن و خاموش کردن و چند لحظه روشن موندن زنون ...وقتی دوباره زنون رو روشن میکنم...این اتفاق ریست شدن می افته.....ولی وقتی که موتور روشنه و در حال حرکت که دینام هم درگیره .....این اتفاق نمی افته.....یعنی من حدود 3-4 ماهه که ریست نمیشه....چون موقع حرکت زنون را روشن میکنم.............یه تست میتونی انجام بدی....باتری موتور را در بیار ....یه 2-3 روز بزارش ........بعد وقتی خواستی نصبش کنی رو موتور.....مثلا اول سیم منفی رو وصل کردی.....بعد در لحظه اتصال سیم مثبت به باتری....کیلومتر رو نگاه کن...ریست میشه....موتور خاموشه...سویچ خاموشه....ولی ریست میشه.......
پس ربطی به زنون نداره.....به باطری ربط داره....
بعدش درباره این هد لایت که فرمودین....
راستش تا حالا از نزدیک ندیدمشون ....و نمیدونم چقدر نور دارن......ولی هزینشون و قیمتشون زیاده.....
ولی خوبی که دارن....این طور که شما فرمودین....مصرفشون نسبت به زنون کمتره....من فکر میکنم اینا led باشن...
ولی فکر نمیکنم نور این هد لایتا به اندازه نور زنون روی موتورم باشه........توی پرانتز:4chsmu1:....(تازه قصد دارم زنونم رو قوی تر هم کنم:24:....)
زنونم 55 واته...لامپش هم 6000 درجه کلوینه...

این عکسا مال نور لامپ زنونم هستند....
به ترتیب میریم جلو....1- تاریک...2- نور بالا.....البته زمانی که هنوز نسوخته بود......3-نور پایین......4- نور پایین و نور بالا همزمان......5-نور پایین و نور بالا همزمان.....6-نور پایین.....
1-

2-

3-

4-

5-

6-

برادر من بهت قول میدم ....نور موتور وقتی توی جادم....از 80 درصد ماشینا بیشتره.....

.................................................. ....................
خواب یه چند تا عکس هم از موتور بزاریم....تو جاده.........
1-اینجا اول جاده ورودی پل دختره....

2- تو جاده قسمتی از دیواره کناری جاده رو کنده بودن....قشنگ و جالب بود ....گفتم عکسش را بزارم..

3-

4-

5-

6-

7-

8-
[Only registered and activated users can see links] B0_%DB%B1%DB%B6%DB%B5%DB%B5%DB%B1%DB%B7.jpg
.................................................. .................................................. ...........

سلام...
3_ میگم یه پالس 220 هست مدل 93... برج 10 93 خریداری شده....هنوز تو ابندیه....500 کیلومتر راه نرفته... از عید امسال تا الان خوابیده بوده...
دو ترک هم اصلا نزده....هنوز دنده 5 هم طرف بهش نداده...هیچ گونه خط و خش و لک نداره...بیمه هم داره......بنظرتون چقدر می ارزه؟ طرف
7500 قیمت داده...بنظرتون چطوره؟ طرف هم آشناست و به گفته هاش اطمینان دارم.....

4_میگم موتور خودم خیلی لاکاش صدا میدن....حتی بردمش آچار کشی و ابر کشی ولی زیاد تغییر نکرد....نمیدونم چه کارش کنم...ماشالله اسفالتای
شهر اینقدر نابود شدن که جاده خاکی هنوز بهتره...وقتی میرم رو این چاله چوله ها خیلی رو مخه...چکارش کنم......حتی خودم دست بکار میشم
و شروع میکنم به سفت کردن همه پیچا ولی باز زیاد فرق نمیکنه...
میگم این دوتا سوال آخر ما رو هم بی زحمت جواب بدید