PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مخلوط گازوییل یا نفت با بنزین جهت استفاده در باک موتور

hamedtay
19-06-1393, 08:08 بعد از ظهر
معایب یا مزایای استفاده گازوییل یا نفت در باک موتور

- - - Updated - - -

من که خودم گازییولو خالص داخل موتوره قبلیم که تیزکار125 بود ریختم که اول یک دقیقه با ساسات روشن کردم وقتی موتور گرم شد راه افتادم شتابش خیلی شده بود اما فقط وقتی گاز میدادی صدای انگشتی سوپاپ در میومد دودم که در حد المپیک بود خواستم بدونم موتورو خراب نمیکنه تو دراز مدت؟

Gladiator
19-06-1393, 08:11 بعد از ظهر
موتورتون دود میکنه و اگه بیش از حد بریزین بد کار میکنه و هیچ خاصیتی هم نداره جز اینکه بدلیل چرب بودن گازویل کمی موتور نرمتر کار میکنه

ایلیا
20-06-1393, 07:38 بعد از ظهر
محاله ممکنه که گازوییل بتونه به تنهایی موتورتونو روشن کنه ... محاله. اون چیزی که شما استفاده کردی قطعا به مقدار زیادی بنزین یا الکل قاطیش بوده.
یکی از کاربرای همین سایت که 200 داشت تو باکش فقط نیم لیتر نفت ریخت و موتورش به فنا رفت !!!
راننده‌های سنگین که نفت قاطی گازوییل میکنن داستانش جداست!

amir.cdi
20-06-1393, 10:46 بعد از ظهر
گازوییل خالص به هیچ وجه روشن نمیشه
1: احتراق گازویل 10 برابر بنزینه
2: با جرقه اتیش نمیگیره
شما وقتی میخوای گازویل روشن کنی 1 تا 2 دقیقه فندک بکیری روش تازه روشن میشه
موتور شما 100% بنین توش بوده و خلوط بنزین گازویل قاطی شده وکار کرده
درضمن چون هرارت گازوییل خیلی بیشتر از بنزین هست میزنه رینگ پیستون همرو اب میکنه ماشین سنگین وقتی سوزنش خراب میشه کازویل یکم زیاد بیاد سیلندر اب میشه
چه برسه به موتور اونم 125

hamedtay
21-06-1393, 12:55 بعد از ظهر
نه من اول موتورو با بنزین روشن کردم با استفاده از بطری نوشابه که به کاربرات وصل بود یه3 دقیقه که موتور گرم شد شیلنگ کاربراتور رو به باک موتور که خالص گازوییل بود وصل کردم موتور راه افتاد البته با ساسات نصفه.:15::15::15:

senior.alireza
21-06-1393, 01:03 بعد از ظهر
شما بعد از اینکه گازویل استفاده کردی یه نگاه به شمع و کاربرات انداختی ؟ نفت و گازوییل سوخت به شدت چربیه نوک شمع و ژیگلور های کاربرات رو چرب میکنه با اون دوده ی وحشتناک روغن رو مثل قیر میکنه به ضررش نمی ارزه .

-----------
جالبه بدونید که تو خودروهای دیزلی شمع وجود نداره و با کمپرس وحشتناک بالای سیلندر مخلوط آتیش گرفته میشه شمع به تنهایی نمیتونه نفت یا گازوییل رو آتش بزنه .

ایلیا
21-06-1393, 05:12 بعد از ظهر
دوست عزیز
همونطور که گفتم محاله گازوئیل خالص تو موتور بنزینی مشتعل بشه ... محال یعنی 100% غیر ممکن حتی واسه 1 ثانیه.

معمار
21-06-1393, 05:19 بعد از ظهر
منم با ایلیا موافقم و محاله
و ماشین سنگین های قدیمی دلیل شو دقیق نمیدونم چرا این کار و میکنن
ولی تا اون جا که دیدم بیشتر با ماشین های قدیمی این کار و میکنن و تراکتور های قدیمی
و ماشین های جدید حتی اشغال های چینی چیزی به جز گازوئیل داخل باکشون نمیریزن

hamedtay
22-06-1393, 12:34 قبل از ظهر
من که دروغ نمیگم برو امتحان کن.
1-اینو قبول دارم که اگه گازوییلو با فندک روشن کنی یه 10 الی 20 سانیه (در حجم کم) بعد آتیش میگیره
2-اما اگه گازوییلو گرم کنی مثل بنزین عمل میکنه پس نتیجه میگیریم وقتی انجین گرم باشه گازوویل خالص هم داخل انجن منفجر میشه
3-تازه توشهر ما (ارومیه) یه جوونی دستگاه اختراه کرده بود( 3 سال پیش) که پرایده رو نفت میکرد.

Gladiator
22-06-1393, 08:07 قبل از ظهر
مخلوط بنزین با گازویل اگه باشه موتور دود میکنه و هیچ خاصیتی هم نداره
توی خودروهای دیزلی گازویل توسط یه دستگاهی فشرده میشه و وقتی وارد محفظه سیلندر میشه بر اثر برخورد با هوای فشرده شده منفجر میشه چون وقتی پیستون میاد بالا و هوا رو متراکم میکنه هوا داغ میشه و با برخورد سوخت بهش بدون نیاز به جرقه عمل انفجار صورت میگیره ، برای همین موتورای دیزلی شمع ندارن
دوست عزیز هر وسیله ای نیاز به سوخت مخصوص به خودش داره ، حالا شما میخوای توی موتوری گازویل بریزی که برای بنزین طراحی شده ، نسبت تراکمش از موتور دیزلی خیلی کمتره و نسبت ترکیب هوا به سوخت کاربراتورش برای بنزین تنظیم شده ، قطعا بزودی موتورت آسیب میبینه

stalma
03-05-1397, 11:12 قبل از ظهر
تو چهار زمانه ها که کلا غیر بنزین نریزید، طراحی سیلندر و سوپاپا خیلی خاصه احتمال آسیب دیدگی خیلی بالاست، گازوئیل اونقدی گرم نمیشه که بشه تاثیرش تو انفجار رو لحاظ کرد و انفجارش هم توی اون شرایط با این ترکیب اکسیژن حتی اگه فقط اگه امکان پذیر باشه احتمالا به گرد قدرت انفجار بنزین تو اون شرایط هم نمیرسه چه برسه قدرت واقعی دیزل!!
به هر حال
موتور دوزمانه ها علاوه بر روغن کارتل روغن مصرفی دارن که همراه سوخت به صورت خام و نیمه سوخته و تمام سوخته! مصرف میشه، یا از طرق باک بغل و پمپ روغن یا مستقیما مخلوط با بنزین تو باک
سوالم اینجاست: گرونی این روغن دوزمانه ها باعث شده ملت به ناچار از روغن سوخته استفاده کنن، مشکلی داره که به جاش از گازوئیل استفاده کنن و به جای مخلوط بنزین-روغن از مخلوط بنزین گازوئیل باک رو پر کنن؟
درصد حدود 1 به 40 برا روغن- بنزینه، به عبارتی هر باکی 250 سی سی روغن دو زمانه لازم داره