PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تاپیک آموزش حرکات نمایشی

صفحه ها : 1 2 [3]

FARSHAD_TORNADO
22-05-1393, 06:20 بعد از ظهر
کسی هین حرکت برن اوت زده با 125؟ یا با 200 تا 250 میشه اصلا؟ اگه آره یه توضیحی بده ببینیم قلقش با موتور کم حجمتر چه جوریه.

جواد اگزوز
22-05-1393, 07:25 بعد از ظهر
من که با دایچی 200 میزنم همیشه.بیشتر اوقات تایر جلو رو جلوی جدول میزارم که اگه کنترلش نتونستم بکنم در نره.اول گاز رو پر میکنم بعد با نیم کلاج شروع میکنم یکم که حرکت کرد کلاج رو ول میکنم وزنم رو هم میندازم جلوی موتور

Mohammad aghili
22-05-1393, 07:58 بعد از ظهر
کسی هین حرکت برن اوت زده با 125؟ یا با 200 تا 250 میشه اصلا؟ اگه آره یه توضیحی بده ببینیم قلقش با موتور کم حجمتر چه جوریه.

سرعت کم
کلاچ میگیری
وزنت رو کامل میندازی رو چرخ جلو
بعبارتی رو فرمون خم میشی

یه مقدار ترمز جلو رو درگیر میکنی ، همزمان حرکت برن اوت رو میزنی
وقتی دور گرفت ترمز رو محکمتر و گاز رو بیشتر میکنی

واسه دفعات ابتدایی ترجیحا زیر چرخ عقب یه مقدار شن یا خاک بریز

جواد اگزوز
24-05-1393, 01:14 قبل از ظهر
تو آپارات آپلود کن بزار ببینیم فیض ببریم
منم عاشق گرون ترین حرکت نمایشی(برن اوت) با موتورم
aparat.com

دادا تو فیس بوک اپلودش کردم خاستی ببینjavad echresh

- - - Updated - - -

aparat.com

:29dz8zk:

- - - Updated - - -

aparat.com

:29dz8zk:

sepehr ninja
16-09-1393, 02:22 بعد از ظهر
چرا داره خاک میخوره اینجا آقا من عقب موتورو بخوام بلند کنم چیکار باید بکنم کسی میدونه ؟؟

Hesam Kabiri
16-09-1393, 06:21 بعد از ظهر
اول از همه ايمني رو فراموش نكنيد ، حتي بزرگان حركت نمايشي دنيا هم از كلاه و دستكش استفاده ميكنند ما كه جايه خود داره

استاپي
استاپي زدن به حالتي گفته ميشه كه چرخ عقبه موتوره شما از زمين جدا بشه ،‌ دقيقا زاويه ي مناسب برايه اينكار مانند تك چرخ زدن ميباشد كه در اين حركت چرخ عقب به هوا ميرود .

مهم ترين عامل برايه انجام اين كار داشتن جلو بندي و ترمز هاي بسيار عالي ميباشد . به اين دليل ميگم بسيار عالي كه اگر هر گونه نقص فني اعم از تاب داشتن رينگ ، ضعيف بودن كمك ها باعث ميشود كه يا شما به خوبي نتوانيد اين كار را انجام دهيد يا دچار حادثه شويد .

از لحاظ جسماني به كتف ها و بازوها فشار زيادي وارد ميشود ، پس برايه اينكه دچار بدن درد نشويد قبل از اينكار كمي ورزش كنيد تا دچار گرفتگي عضلات نشويد .
ميريم سراغ استاپي
ابتدا به مكاني برويد كه داراي آسفالت ليز نباشد و از طرفي رفت و آمد نباشد ، با سرعت حدود 10 km حركت كنيد( سرعت بالا خطر دارد ) / موتور و خودتون در راستاي يك خط مستقيم قرار بديد / كمي تمركز بكنيد و يك دفعه ترمز جلو را بگيريد / راز استاپي در اين مرحله نهته شده !
دقيقا قبل از اين كه شما ترمز بگيريد بايد يك ضربه به سمت پايين وارد كنيد ( منظورم اينه كه با يك فشار ناگهاني موتور به سمته پايين بره و و بياد بالا )پس از اينكه به سمته پايين فشار آورديد به محضه اينكه موتور سمته بالا بياد شما ترمز جلو بگيريد و بدنتون رو به سمته جلو هل بديد و ترمز را نگه داريد و به محضه بالا اومدن چرخ عقب ترمز را رها كنيد . با كمي تمرين ميتونيد حركات جالبي با استاپي بزنيد و مسافتي كار بكنيد .

باز هم ميگم برايه اينكه به ارحتي بتونيد استاپي بزنيد ، آسفالت مناسب و ترمز هاي قوي شرطه چون به راحتي حركت ميزنيد .
استاپي ، حركته بسيار خطر ناكي هست و امكان قطع نخاع و آسيب ديدگي به مهره هاي كمر بسيار بسيار بيشتر از يه چرخ زدن داره .
يادتون باشه اگه موتور برگشت و هر گونه حادثه اي براتون پيش اومد ، با تمامه قدرت خودتون را به سمت چپ يا راست پرت کنید تا موتور رويه كمرتون نيوفته و به مهره هاي كمرتون آسيب نزنه.
در مورد cg و موتور هايي كه ترمز آنها كاسه اي هست ،‌ داشتن توپي سالم و لنت نو مهم ترين عامله و با اين موتور ها هم ميتونيد استاپي بزنيد .
موفق باشيد

sepehr ninja
16-09-1393, 09:59 بعد از ظهر
ممنون حسام جان البته بدون کلاه و دستکش که نمیشه رانندگی کرد از بقیه دوستان هم همین خواهش رو دارم...

چندبار خواستم بزنم که نشد فکر کردم با پاها موتور بلند میشه اما نکته ی فشاردادن موتور به پایین رو نمیدونستم .

tak3az
05-11-1393, 12:00 قبل از ظهر
من نمیدونم چرا سر موتور من بالا نمیاد
مثلا پرگز که میرم و کلاجو ول میکنم گاهی اوقات یکم سر موتور میاد بالا ولی نه واسه تک زدن حدود 15 سانتی متر میادش بالا
و بقیه مواقع هم که فقط تیک آف انجام میده همین
دلیلش چیه؟

serdar
07-11-1393, 12:13 بعد از ظهر
مرگ حقه تک چرخ وسیله است :gigglesmile:

ایشالا فردا پس فردا موتور خریدم میام شاگردی :دی

Hesam Kabiri
08-11-1393, 11:43 قبل از ظهر
من نمیدونم چرا سر موتور من بالا نمیاد
مثلا پرگز که میرم و کلاجو ول میکنم گاهی اوقات یکم سر موتور میاد بالا ولی نه واسه تک زدن حدود 15 سانتی متر میادش بالا
و بقیه مواقع هم که فقط تیک آف انجام میده همین
دلیلش چیه؟

موتورت چیه ؟؟ و تویه چه سرعتی میخوای یه چرخ بزنی ؟؟؟!

serdar
22-11-1393, 11:46 بعد از ظهر
منم یه کویر 91 گرفتم فعلا. هر کار میکنم نمیتونم دور درجا بزنم (اسمشم نمیدونم)

اگه کسی یاد بده ممنون میشم

IRgragh
23-11-1393, 12:57 قبل از ظهر
سلام اگه منظورت از دور درجا در حالت ایستاده است موتور رو به سمت مورد نظر خم میکنی و یه پاتو میزاری زمین و بعدش فرمونو به همون سمت که کج کردی موتور میپیچونی و گاز میدی موتور درجا دور میزنه فقط مواظب باش موتور از دستت در نره

tak3az
23-11-1393, 01:58 قبل از ظهر
دوستان من اپاچی 180 دارم
مثل تو این فیلما میشه با سرعت 60 تا که داری میری یهو سر موتورو بیاری بالا؟

CGL
23-11-1393, 10:24 بعد از ظهر
سلام با دنده ۱ به ۲ هوندا چجوری میشه تک زد؟ :19:

farshad 54
24-11-1393, 12:01 قبل از ظهر
دوستان من اپاچی 180 دارم

نه دوست عزیز با 60 تا سرعت با آپاچی نمیشه سر موتور رو آورد بالا تو اون فیلما اون موتورها یه 400 - 500 سی سی موتوراشون حجمش از آپاچی 180 بیشتره

زیاد خودتو درگیر این کارا نکن آینده روشنی نداره براتون

موفق باشی

serdar
25-11-1393, 10:58 قبل از ظهر
سلام اگه منظورت از دور درجا در حالت ایستاده است موتور رو به سمت مورد نظر خم میکنی و یه پاتو میزاری زمین و بعدش فرمونو به همون سمت که کج کردی موتور میپیچونی و گاز میدی موتور درجا دور میزنه فقط مواظب باش موتور از دستت در نره

خیلی ممنون داش..نمیدونم چرا موتور لیز میخوره فکر کنم از موزاییک های حیاط باشه .باس برم رو آسفالت تمرین کنم

ولی در کل حرکت باحالیه .دست علیرضا هم درد نکنه پیشنهاد سی جی داد. الان اگه پالس گرفته بودم میترسیدم یه چیزش بشه

ali.motahari
25-11-1393, 11:51 قبل از ظهر
خیلی ممنون داش..نمیدونم چرا موتور لیز میخوره فکر کنم از موزاییک های حیاط باشه .باس برم رو آسفالت تمرین کنم

ولی در کل حرکت باحالیه .دست علیرضا هم درد نکنه پیشنهاد سی جی داد. الان اگه پالس گرفته بودم میترسیدم یه چیزش بشه
شما اگه لاستیک عقبت آج داره باید بری تو خاکی تمرین کنی
رو آسفالت کار هرکسی نیس
موتورت چیه؟حجمش؟

tak3az
25-11-1393, 04:26 بعد از ظهر
من با بی کلاج دور درجا میزنم D:
البته فقط از سمت راست میتونم بپیچم باید پام رو پدال دنده باشه و گاز بدم یهو ک ولش میکنم موتور میچرخه

serdar
25-11-1393, 05:18 بعد از ظهر
شما اگه لاستیک عقبت آج داره باید بری تو خاکی تمرین کنی
رو آسفالت کار هرکسی نیس
موتورت چیه؟حجمش؟

cg 125

تو حیاط تمرین میکنم هر کار میکنم نمیشه فکر کنم واسه ترسه .میترسم با موتور برم باقالی چینی

ali.motahari
25-11-1393, 05:22 بعد از ظهر
cg 125

تو حیاط تمرین میکنم هر کار میکنم نمیشه فکر کنم واسه ترسه .میترسم با موتور برم باقالی چینی
شما هنوز اولشه نمیتونین تو یه فضایه بسته تمرین کنی و یاد بگیری چون هنوز وارد نشدی که بتونی موتورو کنترل کنه رو یه دایره بمونه
موزاییکم خوبه ولی برا شما خاکی خیلی بهتره یبار امتحان کن خاکی میشی ولی پشیمون نمیشی

tak3az
15-12-1393, 07:46 بعد از ظهر
دیدین تو فیلم ها طرف میشینه رو فرمون یا رو باک میشینه و یا می ایسته و تایرش دود میده؟
این چطوری انجام میشه؟
لطفا بگید من خیلی علاقه دارم اینکارو بکنم
و اینکه فکر کنم چون کلا 50 کیلو گرم هستم حتی بشینم رو زین هم بتونم اینکارو بکنم
فقط راهنمایی کنید

nightwolf_suzuki
15-12-1393, 08:05 بعد از ظهر
دیدین تو فیلم ها طرف میشینه رو فرمون یا رو باک میشینه و یا می ایسته و تایرش دود میده؟
این چطوری انجام میشه؟
لطفا بگید من خیلی علاقه دارم اینکارو بکنم
و اینکه فکر کنم چون کلا 50 کیلو گرم هستم حتی بشینم رو زین هم بتونم اینکارو بکنم
فقط راهنمایی کنید

رفیق اون حرکت که تایر دود میکنه اسمش burn out هستش و در استایل های مختلف همینطور که خودت گفتی انجام میشه
البته رو موتور ایرانی پیشنهاد نمیکنم اما اگه دوستداری
ترمز جلوی موتور رو بگیر بده دنده یک بشین رو باک گاز بده نیم کلاچ کن
لاستیک عقب دور خودش میچرخه
اونطوری مثل موتور سنگین دود نمیکنه چون سرعت کمه، اما اگه خیلی دوستداری دود کنه روغن پارافین با ژل آتش زا قاطی کن بزن به لاستیک
چنان دودی میکنه که انگار با هایاباسا برن آوت زدی :))

سربازصفر
15-12-1393, 08:51 بعد از ظهر
در ادامه توضیح نایت وولف بگم که دود کردن خیلی به جای نشستن مربوط نیس اون بیشتر نمایشه.فقط وزنت رو چرخ عقب نباشه
ضمنا این حرکات موتورو هم به فنا میده و تجربه هم نیاز داره

- - - Updated - - -

در ادامه توضیح نایت وولف بگم که دود کردن خیلی به جای نشستن مربوط نیس اون بیشتر نمایشه.فقط وزنت رو چرخ عقب نباشه
ضمنا این حرکات موتورو هم به فنا میده و تجربه هم نیاز داره

nightwolf_suzuki
15-12-1393, 09:35 بعد از ظهر
دوستان من اپاچی 180 دارم

میتونی رفیق
اما نه با 60 تا با 40 تا
حالا این چندتا چیز میخواد
1. شما موتورت رو میبری تعمیرگاه موتور سیکلت و میگی یه پلیت به صفحه موتورت اضافه کنه، بعد از اینکه حرفه ای شدی میتونی 2 تا پلیت هم اضافه کنی
اولش دوتا پلیت اضافه نکن چون برای دوتاش باید 4 شاخ رو بدی بتراشن تا جا بشه، اینجوری 4 شاخ صحفه موتور میسوزه سریع... اما حرفه ای شدی میتونی اینکارو کنی

1-1. مرحله دوم زنجیر بلندتر میگیری با خورشیدی 56 دنده، و خورشیدی جلو رو هم 5 یا 7 دنده میگیری... میندازی رو موتور ...

با اینکارا شتاب و قدرت موتورت فوق العاده میره بالا اما سرعتش 15-20 کیلومتر از تاپ اسپید میاد پایین

2. راه میری میبینی از یک به دو میدی صفحه تو کجا قفل میکنه، یعنی کلاچ رو چقد ول میکنی دنده جا میوفته.... اینو که پیدا کردی میری مرحله سوم

3. یه ترک نشین خوب و حرفه ای پیدا میکنی و میگی محکم کمرتو بگیره، سعی کن ترکت حرفه ای باشه ...

4. حالا برو یه جای باز برای تست کرد، یه ترک تک چرخ نزن! چون لیز میخوره موتور ... دنده 1 سرعت 40 رو پر میکنی میدی 2 دورموتور رو درحالت خلاص میاری بالا حالا چقدش تجربه ای و به نوع موتور بستگی داره!
نیم کلاچ میکنی، احساس که کردی نوک موتور تکون خورد کلاچو ول میکنی ...

اینم میشه تک چرخ :)

tak3az
15-12-1393, 10:40 بعد از ظهر
میتونی رفیق
اما نه با 60 تا با 40 تا
حالا این چندتا چیز میخواد
1. شما موتورت رو میبری تعمیرگاه موتور سیکلت و میگی یه پلیت به صفحه موتورت اضافه کنه، بعد از اینکه حرفه ای شدی میتونی 2 تا پلیت هم اضافه کنی
اولش دوتا پلیت اضافه نکن چون برای دوتاش باید 4 شاخ رو بدی بتراشن تا جا بشه، اینجوری 4 شاخ صحفه موتور میسوزه سریع... اما حرفه ای شدی میتونی اینکارو کنی

1-1. مرحله دوم زنجیر بلندتر میگیری با خورشیدی 56 دنده، و خورشیدی جلو رو هم 5 یا 7 دنده میگیری... میندازی رو موتور ...

با اینکارا شتاب و قدرت موتورت فوق العاده میره بالا اما سرعتش 15-20 کیلومتر از تاپ اسپید میاد پایین

2. راه میری میبینی از یک به دو میدی صفحه تو کجا قفل میکنه، یعنی کلاچ رو چقد ول میکنی دنده جا میوفته.... اینو که پیدا کردی میری مرحله سوم

3. یه ترک نشین خوب و حرفه ای پیدا میکنی و میگی محکم کمرتو بگیره، سعی کن ترکت حرفه ای باشه ...

4. حالا برو یه جای باز برای تست کرد، یه ترک تک چرخ نزن! چون لیز میخوره موتور ... دنده 1 سرعت 40 رو پر میکنی میدی 2 دورموتور رو درحالت خلاص میاری بالا حالا چقدش تجربه ای و به نوع موتور بستگی داره!
نیم کلاچ میکنی، احساس که کردی نوک موتور تکون خورد کلاچو ول میکنی ...

اینم میشه تک چرخ :)

داداش در حال حاظر فقط ان اس دارم
و اپاچی رو چند روز پیش فروختمش
لطفا برای ان اس بگید

nightwolf_suzuki
15-12-1393, 10:44 بعد از ظهر
داداش در حال حاظر فقط ان اس دارم
و اپاچی رو چند روز پیش فروختمش
لطفا برای ان اس بگید

مبارکه، خب فرقی نداره
برای اونم همین مراحل رو برو
تمام موتور هایی که ساخت داخل هستن، بجز هیو، نینجا و دایلیم با همین روش میتونی انجامش بدی رفیق

tak3az
15-12-1393, 10:52 بعد از ظهر
رفیق اون حرکت که تایر دود میکنه اسمش burn out هستش و در استایل های مختلف همینطور که خودت گفتی انجام میشه
البته رو موتور ایرانی پیشنهاد نمیکنم اما اگه دوستداری
ترمز جلوی موتور رو بگیر بده دنده یک بشین رو باک گاز بده نیم کلاچ کن
لاستیک عقب دور خودش میچرخه
اونطوری مثل موتور سنگین دود نمیکنه چون سرعت کمه، اما اگه خیلی دوستداری دود کنه روغن پارافین با ژل آتش زا قاطی کن بزن به لاستیک
چنان دودی میکنه که انگار با هایاباسا برن آوت زدی :))

با این ان اسه دنده یکش خیلی وحشت ناکه امشب اومدم دور بزنم ی صد بار موتور کج شد از بس لیز خوردم
و اینکه خیلی میترسم با این ترمز جلو بگیرم چون کج میشه یا میره سمت چپ تایر یا راست
هر بار اومدم ته رو بیارم بالا اینطوری شده و نزدیک بود یه طوری بشه
اگه ی نفر تایر رو بگیره یعنی پاشو بزاره بیخ دو شاخ که تایر تکون نخوره و خودمم ترمز بگیرم و ی پام رو زمین و ی کم کم فشار رو موتور باشه چی میشه یا ن؟

nightwolf_suzuki
15-12-1393, 11:01 بعد از ظهر
با این ان اسه دنده یکش خیلی وحشت ناکه امشب اومدم دور بزنم ی صد بار موتور کج شد از بس لیز خوردم
و اینکه خیلی میترسم با این ترمز جلو بگیرم چون کج میشه یا میره سمت چپ تایر یا راست
هر بار اومدم ته رو بیارم بالا اینطوری شده و نزدیک بود یه طوری بشه
اگه ی نفر تایر رو بگیره یعنی پاشو بزاره بیخ دو شاخ که تایر تکون نخوره و خودمم ترمز بگیرم و ی پام رو زمین و ی کم کم فشار رو موتور باشه چی میشه یا ن؟

شما ترمز جلوت ریگلاژ نیست یا روغنش کمه زور نداره!
ترمز جلو رو ریگلاژ کن با پیچ کنار کتی ترمز
روغنشم چک کن
بشین رو باک و ترمز رو تا جایی که میتونی فشار بده
وزنتم به یک طرف ننداز وگرنه موتور میچرخه به همون سمت!

tak3az
15-12-1393, 11:21 بعد از ظهر
شما ترمز جلوت ریگلاژ نیست یا روغنش کمه زور نداره!
ترمز جلو رو ریگلاژ کن با پیچ کنار کتی ترمز
روغنشم چک کن
بشین رو باک و ترمز رو تا جایی که میتونی فشار بده
وزنتم به یک طرف ننداز وگرنه موتور میچرخه به همون سمت!

داداش یکم ابتدایی بگو ما هم متوجه بشیم
شما دکترا داری ما سیکل هم نداریما!!!

nightwolf_suzuki
15-12-1393, 11:35 بعد از ظهر
خب ریگلاژ نبودن ترمز جلو :
ترمز جلو زمانی ریگلاژ نیست که وقتی دسته ترمز (کَتی) رو میگیری به راحتی بدون هیچ فشاری تا انتها بیاد و بچسبه به دسته فرمون!
برای ریگلاژ بودن باید دو سه سانت مونده برسه به دست فرمون سفت سفت بشه طوری که دیگه عقب نره!
نکته : اینکه به راحتی تا انتها بیاد مربوط به روغن ترمز هم میشه، که اگه کم باشه دست ترمز شل میشه!

اما روغن : شما روی دست فرمونت تانک روغن ترمز جلو رو میبینی ، یه مکعب مستطیل مشکلی
که روش یه شیشه دایره ای شکل داره که مقدار روغن رو نشون میشده ...
یه L هم داره کنار اون شیشه دایره ای که داره روغن کم رو نشون میده.
کم شدن روغن هم سه حالت داره :
1. روغن نامرغوب بوده باشه و در اثر استفاده بخار شده باشه.
2. نشتی روغن داشته باشی
3. لنتت تموم شده باشه پیستون ترمز جلو رفته و روغن به پشت پیستون رفته و حجمش توی تانک کم شده!

خب اگه روغن کم کرده مورد سوم رو اول چک کن که لنتت تموم نشده باشه، اگه تموم نشده بود یکی از دو مورد اوله که باید روغن اضافه کنی!

یا اگر روغن ترمز هم سیاه شده باشه باید کامل تعوض بشه ...

طریقه ریگلاژ کردن
انتهای دسته ترمز دوتا مهره میبینی که میچرخه، باهاشون بازی کن و شل و سفتش کن ببین کجا کتی تنظیم میشه، تجربه ای هست بیشتر !

tak3az
17-12-1393, 09:57 بعد از ظهر
دیشب تو کوچه با داییم داییم با پا تاییر رو قفل کرده بود و نمیزاشت تکون بخوره و فرمونو گرفته بود منم از موتور اومده بودم پایین و دنده یک بود و گاز میدادم ولی اصلا تایر نچرخید چرا؟

nightwolf_suzuki
17-12-1393, 11:16 بعد از ظهر
دیشب تو کوچه با داییم داییم با پا تاییر رو قفل کرده بود و نمیزاشت تکون بخوره و فرمونو گرفته بود منم از موتور اومده بودم پایین و دنده یک بود و گاز میدادم ولی اصلا تایر نچرخید چرا؟

دادا شما این فیلم رو ببین
برن آوت خودم هست
چندسال پیش تو میتینگی که با بچه های سایت رفیتم
تو آب زدم آب بپاشه بالا فیلم بگیریم

بنظرم اول برو تو آب بزن راحت تره
یاد بگیری کجا کلاچ رو ول کنی
و چطور نیم کلاچ کنی

[Only registered and activated users can see links]

tak3az
17-12-1393, 11:34 بعد از ظهر
دادا شما این فیلم رو ببین
برن آوت خودم هست
چندسال پیش تو میتینگی که با بچه های سایت رفیتم
تو آب زدم آب بپاشه بالا فیلم بگیریم

بنظرم اول برو تو آب بزن راحت تره
یاد بگیری کجا کلاچ رو ول کنی
و چطور نیم کلاچ کنی

[Only registered and activated users can see links]

تو آب خطرش بیشتر نیست؟ اخه اصلا تایر تکون نخورد نمیدونم چرا
به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه؟

nightwolf_suzuki
17-12-1393, 11:35 بعد از ظهر
تو آب خطرش بیشتر نیست؟ اخه اصلا تایر تکون نخورد نمیدونم چرا
به نظرتون دلیلش چی میتونه باشه؟

نه خطری نداره
فقط باید موتورو محکم بگیری
فیلم رو که دیدی رفیق
بعدم تکون نخوردن لاستیک
بخاطر اینه که شما نمیتونی درست نیم کلاچ کنی و نمیدونی کجا کلاچ رو ول کنی به چرخش بیوفته چرخ موتور

tak3az
18-12-1393, 12:32 قبل از ظهر
نه خطری نداره
فقط باید موتورو محکم بگیری
فیلم رو که دیدی رفیق
بعدم تکون نخوردن لاستیک
بخاطر اینه که شما نمیتونی درست نیم کلاچ کنی و نمیدونی کجا کلاچ رو ول کنی به چرخش بیوفته چرخ موتور

من گاز دادم و اروم کلاچ رو ول کردم
دیگه نمیدونم چطوری باید کلاچ ول کنم

tak3az
20-12-1393, 10:47 بعد از ظهر
با سلام اخر امروز موفق شدم که برن اوت بزنم ولی خب موتور هی میپیچید سمت راست
و اینکه ی چرخ زدن بدون تغییرات در موتور امکان پذیره؟

nightwolf_suzuki
20-12-1393, 11:07 بعد از ظهر
با سلام اخر امروز موفق شدم که برن اوت بزنم ولی خب موتور هی میپیچید سمت راست
و اینکه ی چرخ زدن بدون تغییرات در موتور امکان پذیره؟

خدا رو شکر:clap:
صلواااااااااااااااااااااا اااااااااااااات
یه ذره بتونی کنترلش کنی دیگه از زیرت در نمیره:4chsmu1:
من ان اس نشستم بدونم میشه تکشو بلند کرد یا نه ...

tak3az
21-12-1393, 01:54 قبل از ظهر
تو این فیلما دیدین طرف میره رو باک و تایر عقب هی چپو راست میشه با دنده یک یکم میرید جلو بعد وایمیسید و تا ته گاز میدید خودش تکون میخوره ولی این برن اوت در حال حرکت اسمش چیه؟

nightwolf_suzuki
21-12-1393, 11:17 قبل از ظهر
تو این فیلما دیدین طرف میره رو باک و تایر عقب هی چپو راست میشه با دنده یک یکم میرید جلو بعد وایمیسید و تا ته گاز میدید خودش تکون میخوره ولی این برن اوت در حال حرکت اسمش چیه؟

اون حرکت اسمش دریف درجاست
اگه همینجوری راه بری و لاستیک عقب دور خودش بچرخه میشه دریفت
اگه ثابت وایسی و برن آوت کنی و لاستیک عقبو به چپ و راست سر بدی میشه دریف درجا ...

حالا برن آوت رو کنترل کن ، دریفت خیلی سخت تر از برن آوته

ABNS
24-03-1394, 06:38 قبل از ظهر
با سلام،ببخشید میخواستم تمام حرکت های نمایشی ای که با ویو میشه زد رو با آموزش معرفی کنید لطفا

yaser_tak
28-03-1394, 12:03 بعد از ظهر
سلام خدمت عزیزان

تک چرخ با سی جی 125 به انجین موتور اسیب نمیزنه از یکی شنیدن باعث سایشه قطعات انجین میشه ؟؟

Hesam Kabiri
28-03-1394, 04:21 بعد از ظهر
سلام خدمت عزیزان

تک چرخ با سی جی 125 به انجین موتور اسیب نمیزنه از یکی شنیدن باعث سایشه قطعات انجین میشه ؟؟

درود بر شما
تک چرخ زدن به کل موتور اعم از انجین ، تنه ، کمک ها ، دو شاخ ، جلو بندی فشار وارد میکنه و چند ماه یک بار بسته به میزان تمرین ها و حرکت هایی که میکنید باید موتور سرویس بشه در غیر این صورت یک دفعه یک خرج بزرگ براتون میتراشه

yaser_tak
30-03-1394, 05:25 بعد از ظهر
درود بر شما
تک چرخ زدن به کل موتور اعم از انجین ، تنه ، کمک ها ، دو شاخ ، جلو بندی فشار وارد میکنه و چند ماه یک بار بسته به میزان تمرین ها و حرکت هایی که میکنید باید موتور سرویس بشه در غیر این صورت یک دفعه یک خرج بزرگ براتون میتراشه

دادش موتورم ساوین 125 هس انجین اچار نخورده بنظرت صحفه کلاچشو عوض کنم با این شروع به تک چرخ زدن بکنم یا یه موتورمدل پایین بخرم با اون تک چرخ بزنم نمی خوام موتور افت کیفت کنه والکی انجینش باز بشه ممنون از اینکه نظرتو گفتی

Hesam Kabiri
03-04-1394, 06:14 بعد از ظهر
شرمنده بابت تاخيري كه در جواب داشتم

متاسفانه طرز تفكر اشتباهي در بين موتور سواران كشورمون هست كه معتقد هستند كه موتوري كه براي تك چرخ استفده ميكنند بايد مدلش پايين و درب داغون چون دل شون نمياد موتور نازنين شون رو براي اين كار تلف بكنند.

چيزي كه خودم طي 5 سال تمرين بدست آوردن اينه كه موتور براي تمرين تك چرخ يا حركت نمايشي بايد تا اونجايي كه ميتونيد صفر خريداري بكنيد چون خودتون ميدونيد كه موتورتون چي هست .
موتور دست دوم خوب هست به شرطي كه تنه سالم ، دو شاخ سالم ، جلو بندي و كمك هاي عقب و جلو سالم ، رينگ و درب توپي سالم ، لاستيك سالم و مناسب براي تك چرخ و ... پس منطقي ترين راه اينه كه موتور درست و حسابي براي اين كار داشته .

شايد بگي اين همه داستان براي يه تك چرخ ؟!مگه چي كار ميخواي بكنم كه اين همه خرج بكنم ؟! اما برادرانه ميگم كسي به من اين چيزا نگفت .

هر چقدر موتور سالم و رو پا باشه ، بهتر ميتوني تميرين بكني ، سريع تر ميتوني ياد بگيري و از همه مهتر اينكه امكان بروز حادثه كمتر ميشه چون در صورتي كه موتور كوچك ترين نقص داشته باشه تلفات جبران ناپذيري ممكنه پيش بياد .
در ضمن حتما حتما از زانو بند و آرنج بند دستكش استفاده بكنيد . كلا لوازم ايمني 100 تومن براتون هزينه داره . بذاريد تا بقيه دوستانتون مسخره تون بكنن ولي سلامتي ارزش بيشتري داره .

طولاني شد اما كامل
موفق و پيروز باشيد

mojtaba x7
09-01-1395, 09:29 قبل از ظهر
سلام خدمت تموم دوستان موتور سوار وتک چرخ زن...میخاستم یه خواهشی بکنم از دوستانی که تخصصی تو تک زدن با هندا 125 دارن من هرکاری میکنمنمیتونم تک چرخ بزنم با اینکه موتورم تازه تعمیره وصفحه هاشم نو هست هرکاری میکنم موتور راست میشه ولی ÷سر خالم دو تاپاشو میزاره رو زین و انقد تک چرخ میره که من خسته میشم ولی من میترسم موتور راست بشه و بیوفتم خاهشا اگه کسی تخصصی داره راهنماییم کنه تا خودمو نکشتم:bighug:

B-MAX
09-01-1395, 10:16 قبل از ظهر
سلام خدمت تموم دوستان موتور سوار وتک چرخ زن...میخاستم یه خواهشی بکنم از دوستانی که تخصصی تو تک زدن با هندا 125 دارن من هرکاری میکنمنمیتونم تک چرخ بزنم با اینکه موتورم تازه تعمیره وصفحه هاشم نو هست هرکاری میکنم موتور راست میشه ولی ÷سر خالم دو تاپاشو میزاره رو زین و انقد تک چرخ میره که من خسته میشم ولی من میترسم موتور راست بشه و بیوفتم خاهشا اگه کسی تخصصی داره راهنماییم کنه تا خودمو نکشتم:bighug:

پس تو بلند کردن چرخ جلو مشکلی ندارین خوبه دیگه فقط باید تمرین کنید کلاه فراموش نشه
وقتی دوپا رو زین باشین پس پا به ترمز پایی نمیرسه که وقتی موتور داره بر میگرده کنترلش کنید

اما راههای دیگه ای هست
مثلا موقعی که موتور داره برمیگرده سریع قطع کن برقو بزنید و چون موتور تو دندس و دیگه خاموش شده مثل ترمز عمل میکنه و چرخ جلو میاد رو زمین
CG چون قطع کن نداره فقط میتونی گازو سریع ول کنی بستن سوییچ هم تو اون موقعیت تقریبا غیر ممکنه
راه دیگش که رو استریت فایتر ها اکثرا کاربرد داره اینه که یه کتی کوچیک زیر کلاچ اضافه میکنن که به ترمز عقب وصل میشه و شما میتونی با دست چپت ترمز عقب بگیری:121fs725372:

mojtaba x7
09-01-1395, 12:36 بعد از ظهر
خب اگه یه پارو ترمز برم پای دیگمو کجا بذارم کنترل موتور راحت تره رو زین یا رکاب عقب؟

ARSH
09-01-1395, 12:43 بعد از ظهر
داداش شما همین اول کار یه پا رو زین نزن که
شما اول تعادل موتورت رو به دست بیار همینجوری میزنی برمیگردی داستان میشه
میخوای پا رو ترمز شی
با دنده یه . موتورو میاری بالا سیخ که شد میزنی محکم رو ترمز موتور بیاد پایین . اینقدر محکم میزنی موتور بیاد پایین تا پات عادت کنه به ترمز تا ترمز نرم بزنی تعادل با گاز هماهنگ شه اولین تمرین تکچرخ همینه هی بیاری بالا هی بزاری زمین :دی
پشت هم تمرین نکن ترمز خالی میکنه استراحت بده به ترمز

erfi.747
24-10-1395, 08:26 بعد از ظهر
دوستان برای فلکه زدن درجا باید فرمون موتور رو هم بپیچیم یا فقط موتور رو خم کنیم کافیه ؟ من الآن اومدم با سی جی بزنم هی میترسم در بره از زیر پا یا زیاد سر بخوره و به ... بره واسه همین یا گاز نمیدم یا کلاچو ول نمیکنم میترسم کلاچو ول کنم گازم بدم اما موتور به جای اینکه بچرخه مستقیم بره !!!

kaveh_am
27-10-1395, 01:12 قبل از ظهر
دوستان برای فلکه زدن درجا باید فرمون موتور رو هم بپیچیم یا فقط موتور رو خم کنیم کافیه ؟ من الآن اومدم با سی جی بزنم هی میترسم در بره از زیر پا یا زیاد سر بخوره و به ... بره واسه همین یا گاز نمیدم یا کلاچو ول نمیکنم میترسم کلاچو ول کنم گازم بدم اما موتور به جای اینکه بچرخه مستقیم بره !!!
درستش اینه که فرمون رو بچرخونی...
تو خاکی تمرین کن و دستت رو از کلاج یک دفه ای بردار وگرنه لیز نمیخوری میری جلو....

amanj
17-02-1396, 05:20 بعد از ظهر
چجوری دور در جا بزنیم

mps123
17-02-1396, 06:14 بعد از ظهر
بابا این خول بازیا چیه همینجوریش دارن خودشونو به کشتن میدن اینارم اجرا کنن دیگه هیچی
موتور اصل استفادش اینه:کلاه و دستکش بزاری باهاش تا مسافت نهایت 10 کیلومتر بری آهسته نهایت سرعت 70-80 حواست به همه جا باشه ویراژ ندی سبقت نگیری لایی نری سرعت نری خلاف نکنی آینه ماشین مردم بدبخت هم نزنی با احتیاط مثل آدم بری و برگردی
در غیر اینصورت روحتان شاد و یادتان گرامی :bunnyearsmiley:

M.sh78
27-02-1396, 12:52 بعد از ظهر
:waiting::4chsmu1:سلام اقا این تک چرخو یبار کامل بگید دیگ
من هرچی میزنم با سی جی میخورم زمین البته میزنما ولی بیشترش یا ناتمومه یا پخش زمینم
میخام قشنگ یاد‌بگیرم تو فدراسیون موتور سواریو اونطور جاها یاد نمیدن؟
جایی هس اموزش حرکت نمایشی داشته باش؟
ترسو چطوری از بین ببرم؟؟؟:i'm ok:
ممنون

Moji khafan
24-04-1396, 12:59 قبل از ظهر
سلام میخواستم بهم بگید چجوری با موتور یه چرخ بزنم لطفا بگید ارزومه