FOLLOW INSTAGRAM PAGE

صفحه 1 از 31 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 305
 1. #1

  موتور سوار

  نوشته ها
  1,544
  تشکر
  530
  Last Online
  11-08-1394 @ 01:09 قبل از ظهر

  پیش فرض کلاه کاسکت - Helmet

  کلاه موتورسیکلت است نوع پوشش سر محافظ استفاده شده توسط موتور سواران. . هدف اصلی از کلاه موتورسیکلت است ایمنی موتورسیکلت -- دوچرخه سوار برای حفاظت از سر را در طول اثر ، بنابراین جلوگیری یا کاهش آسیب سر و یا صرفه جویی در زندگی سوار. . بعضی از کلاه فراهم اضافی راحتی مانند تهویه ، سپر چهره ، حفاظت از گوش ، دستگاه مخابره داخل ساختمان و غیره

  کلاس های کلاه
  * 3.1 Full face
  * 3.2 Off-Road/Motocross
  * 3.3 Modular or "Flip-up"
  * 3.4 Open face or 3/4
  * 3.5 Half helmet
  * 3.6 Headwear not intended for motorcycling

  کلاه موتور سیکلت تا حد زیادی کاهش صدمات و تلفات در تصادفات موتورسیکلت ،در نتیجه بسیاری از کشورها قوانین نیاز به کلاه قابل قبول به موتورسیکلت سواران توسط پوشیده. این قوانین بطور قابل توجهی متفاوت است ، اغلب معافیت و دوچرخه دیگر جابه جایی کوچک. در برخی از کشورها ، به ویژه ایالات متحده آمریکا و هند ، استفاده از کلاه وجود دارد برخی از اجباری مخالفت کشورهای ایالات متحده آمریکا و جمهوری اسلامی ایران نه همه آنها کلاه قانون اجباری است.

  استاندارد ها

  * ACU (Auto-Cycle Union) Gold or Silver badge
  * AS/NZS 1698:2006 (Australia and New Zealand)
  * BSI (British Standards Institute) 6658
  * CSA CAN3-D230-M85 (Canada. they no longer certify motorcycle helmets)
  * DOT FMVSS 218 (USA)[4]
  * NBR 7471 (Brazil)
  * IS 4151 (India)
  * JIS T 8133:2000 (Japan)
  * Snell M 2005 "2005 Helmet Standard For Use in Motorcycling"
  * SNI (Indonesia)
  * ECE 22.05 (Europe)[5]  صورت کامل
  Full face

  مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
  سفید رنگ قابل رویت ترین به رانندگان دیگر است  کلاه صورت کامل پوشش می دهد در تمام سر را با عقب را پوشش می دهد که قاعده جمجمه ، و بخش محافظ جلوی چانه. کلاه چنین قطع جریان باز کردن در باند در سراسر چشم و بینی ، با سپر چهره های پلاستیکی (که ممکن است روشن و یا رنگی) که به طور کلی swivels بالا و پایین برای اجازه دسترسی به چهره. بسیاری از چهره کلاه کامل شامل منافذ برای افزایش جریان هوا به سوار.

  جاذبه های قابل توجهی از این کلاه protectiveness آنها است. برخی از منتقدان [که؟] دوست نداشتن افزایش حرارت ، احساس انزوا ، فقدان باد ، و ادعا شنوایی کاهش می یابد از جمله کلاه. چهره کلاه کامل برای خارج از جاده در نظر گرفته شده استفاده از گاهی حذف حفاظ صورت ، اما گسترش افتاب گردان و قسمت چانه.

  مطالعات نشان داده اند که کلاه صورت کامل ارائه ترین حمایت از موتورسیکلت سواران به دلیل 35 درصد از همه تصادفات نشان داد تأثیر عمده ای بر چانه - نوار منطقه است. [8] پوشیدن کلاه با پوشش کمتر از حذف آن است که حمایت -- پوشش کمتر ارائه می دهد کلاه ، حفاظت کمتری برای سوار.

  Modular or "Flip-up"


  مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.


  مدولار یا "فلیپ کردن"
  مدولار (تلنگر به بالا) کلاه ، باز و بسته

  ترکیبی بین صورت کامل و کلاه رو باز برای استفاده از خیابان های مدولار و یا "تلنگر به بالا" کلاه ، گاهی اوقات اصطلاح "تبدیل" یا "تلنگر در رو". وقتی به طور کامل مونتاژ و بسته ، آنها شبیه چهره کلاه کامل بلبرینگ نوار چانه برای جذب آثار صورت می شود. نوار چانه آن ممکن است pivoted بطرف بالا (و یا در برخی موارد ، ممکن است حذف شده) توسط اهرم مخصوص اجازه دسترسی به بسیاری از صورت ، همانطور که در چهره کلاه باز شود. سوار در نتیجه ممکن است ، خوردن نوشیدنی یا گفتگو بدون unfastening chinstrap و رفع کلاه ، آنها را از میان افسران موتور محبوب.

  بسیاری از کلاه های مدولار طراحی شده اند که فقط در موقعیت بسته برای سواری فرسوده ، به عنوان نوار چانه متحرک است که به عنوان ویژگیهای مناسب طراحی شده اند ، مفید است در حالی که فعالانه به سواری. شکل منحنی از نوار چانه باز و صورت بخش سپر می تواند کشیدن افزایش در طول باد سوار شود ، به عنوان جریان هوا نمی خواهد در اطراف کلاه مدولار باز به همان روش کلاه سه چهارم. از آنجا که بخش نوار چانه نیز protrudes بیشتر از پیشانی افتاب گردان از سه چهارم ، سواری با کلاه در سمت باز ممکن است افزایش خطر صدمه به گردن در تصادف ژست. بعضی از کلاه های مدولار هستند دوگانه گواهی به عنوان چهره کامل و کلاه رو باز کنید. نوار چانه از آن کلاه را حمایت واقعی و آنها را می توان در "باز" و موقعیت استفاده می شود در حالی که سوار. نمونه ای از چنین کلاه خواهد بود Evoline کوسه.

  تا سال 2008 ، بوده است مطالعات گسترده علمی کلاه مدولار وجود ندارد تا به ارزیابی میزان محافظ pivoting یا میله چانه قابل جابجایی می باشد. مشاهده و تست غیر رسمی نشان می دهد که به طور معنیداری بیشتر از حمایت وجود دارد که فراتر از چهره کلاه برای باز کردن ، و ممکن است به اندازه کافی برای تصویب کامل چهره کلاه آزمون های استاندارد ، [9] ولی میزان حفاظت به طور کامل توسط تمام اجسام استانداردهایی است.

  استاندارد نقطه ندارد چانه تست نوار نیاز ندارند. اسنل یادبود بنیاد به تازگی گواهی کلاه تلنگر به بالا برای اولین بار [10] [11] ECE 22.05 اجازه می دهد تا صدور گواهینامه از کلاه های مدولار با یا بدون نوار چانه تست ، شده توسط ، فسفر (پوشش محافظ صورت پایین تر) و - NP ( بدون محافظ) پسوند به شماره گواهینامه ، [12] متن و اضافی هشدار برای میله چانه غیر گواهی شده. [13]
  مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.  motocross و جاده کلاه به وضوح دراز چانه و بخش های افتاب گردان ، نوار چانه ، و تا حدی باز روبرو را سوار حفاظت اضافی را در حالی که پوشیده عینکی که اطرافش پوشیده شده وبرای محافظت چشم بکار میرود و اجازه می دهد بدون مانع جریان هوا در طول exhertion فیزیکی این نوع سواری. افتاب گردان به اجازه سوار سر خود را به شیب و محافظت بیشتر از پرواز مانده در طول سواری جاده خاموش است. علاوه بر این که خورشید از چشم دوچرخه سوار در طول جهش نگه دارید.

  در اصل ، جاده کلاه بود نوار چانه را شامل نمی شود ، با سواران با استفاده از کلاه بسیار شبیه به کلاه چهره مدرن خیابان باز ، و با استفاده از ماسک چهره به دفع کردن خاک و آوار از بینی و دهان می باشد. مدرن جاده کلاه شامل (معمولا زاویه ای ، و نه دور) نوار چانه برای ارائه برخی از حفاظت اثر در صورت علاوه بر حفاظت از خاک و بقایای پرواز. هنگامی که به درستی با عینکی که اطرافش پوشیده شده وبرای محافظت چشم بکار میرود ترکیب شود ، فراهم می کند در نتیجه بسیاری از ویژگی های محافظ همان چهره کلاه خیابان پر شده است؟
  ویرایش توسط Sination : 09-06-1389 در ساعت 02:21 قبل از ظهر
  • • •

  T H I S-,Y E A R
  RIDE
  LIKE HELL

 2. تعداد 9 کاربر از Sination برای این پست تشکر کرده اند.


 3. #2

  موتور سوار

  نوشته ها
  1,544
  تشکر
  530
  Last Online
  11-08-1394 @ 01:09 قبل از ظهر

  پیش فرض

  کلاه موتور سیکلت معمولی دارای دو مولفه اصلی محافظ : نازک ، سخت ، پوسته بیرونی معمولا از جنس پلی کربنات پلاستیک ، فایبر گلاس ، یا Kevlar و نرم ، ضخیم ، بوش درونی ساخته شده که معمولا از پلی استایرن منبسط و یا پلی ¬ پروپیلن ساخته "پلاستوفوم" فوم. هدف از پوسته سخت خارجی است :

  1. برای جلوگیری از نفوذ از کلاه توسط جسم اشاره کرد که در غیر این صورت ممکن است به سوراخ جمجمه ، و
  2. ارائه ساختار درونی بوش پس از آن چه بر تماس ساینده با آسفالت متلاشی نیست. این مهم است زیرا استفاده از فوم مقاومت بسیار کمی برای نفوذ و سایش.

  هدف از بوش فوم است در طول اثر له شدن ، که موجب افزایش فاصله و مدت زمان بیش از آن متوقف می شود کاهش سر و کاهش سرعت آن است.

  برای درک عمل کلاه ، آن است 1 لازم برای درک مکانیسم آسیب سر. درک مشترک است که با هدف کلاه است به جز سر سوار از تقسیم باز است گمراه کننده است. شکستگی جمجمه معمولا تهدید کننده زندگی نیست مگر اینکه شکستگی است افسرده و impinges در زیر مغز و استخوان را التیام شکستگی معمولا در طی یک دوره نسبتا کوتاه است. صدمات مغزی هستند خیلی بیشتر جدی است. آنها اغلب منجر به مرگ شود ، از کار افتادگی دائم یا شخصیت و تغییر ، بر خلاف استخوان ، بافت عصبی توانایی بسیار محدودی برای بهبود یافتن پس از صدمه بدنی شود. بنابراین ، هدف اولیه از کلاه است برای جلوگیری از صدمه به مغز آسیب زا در حالی که جمجمه و صدمات در برابرمان قرار دارد نگرانی قابل توجهی ثانویه است.

  نوع ضربه به سر از شایع ترین حوادث موتورسیکلت بسته ، ضربه به سر است ، به این معنی است که در آن صدمه جمجمه است ، جدا از ضربه به سر مثل باز کردن زخم گلوله نمی شکسته. نتایج سر بسته از آسیب شتاب خشن سر که باعث به حرکت در اطراف مغز در داخل جمجمه. در اثر به جلو سر ، مغز lurches به جلو در داخل جمجمه ، فشردن بافت نزدیک به سایت ضربه و کشش بافت در طرف مقابل از سر. سپس مغز rebounds در جهت مخالف ، کشش بافت نزدیک به سایت ضربه و فشردن بافت در سمت دیگر سر. عروق خون پیوند مغز به داخل جمجمه نیز ممکن است در طی این فرآیند شکستن ، و باعث خونریزی خطرناک است.


  یکی دیگر از خطر ، حساسیت مغز به نیروهای برشی ، نقش درجه اول در صدمات که شامل حرکات سریع و قوی از سر ، از جمله در تصادفات موتور خودرو. در این شرایط نیروهای چرخشی مانند ممکن است در هر چیزی شبیه شلاق نوع جراحت رخ می دهد به ویژه مهم است. این نیروها ، همراه با شتاب سریع و کاهش سرعت از سر ، کوچکترین هستند در نقطه چرخش مغز در نزدیکی پایان پایین تر از ساقه مغز و در فواصل successively افزایش روز افزون از این نقطه است. در نتیجه نیروهای برشی علت سطوح مختلف در مغز برای حرکت نسبت به یکدیگر است. این جنبش تولید کشش و پاره شدن آکسون (منتشر آسیب axonal) و عایق غلاف میلین ، صدمات که از علل عمده از دست دادن هوشیاری در ترومای سر. عروق خونی کوچک آسیب دیده را نیز باعث خونریزی (خونریزی petechial) عمیق در درون مغز می شود.

  مهم است که بوش در کلاه موتورسیکلت ، نرم و ضخیم تا سر decelerates در نرخ ملایم آن را در آن غرق. متاسفانه ، محدود وجود دارد که چگونه با ضخامت کلاه می توانید برای دلیل ساده که کلاه به سرعت غیر عملی می شود اگر بوش است بیش از 1-2 اینچ (2.5 - 5.1 سانتی متر) ضخامت خواهد بود. این به معنی این را محدود به نرم چگونه بوش می تواند باشد. اگر بوش است بیش از حد نرم ، سر آن را به طور کامل بر اثر له شدن بدون آمدن به متوقف شود. در خارج از بوش است پوسته پلاستیکی سخت و فراتر از آن است که هر کلاه است هدف قرار دادن ، که معمولا در سطح مایه می گیرد ، مانند آسفالت و بتن. در نتیجه ، رئیس می تواند هر حرکت بیشتر نیست ، بنابراین پس از خرد کردن بوش از آن می آید ناگهان به توقف ناگهانی ، باعث شتاب زیاد است که آسیب مغزی می باشد.

  بنابراین ، بوش کلاه ایده آل است به اندازه کافی سفت به کند کردن سر تأثیر به توقف ناگهانی در شیوه یکنواخت صاف و درست قبل از آن را کاملا له بوش و هیچ سنگین تری. سفتی مورد نیاز بستگی به تاثیر سرعت سر ، که معلوم نیست در زمان ساخت کلاه. نتیجه این است که سازنده باید به سرعت به احتمال زیاد از تاثیر و بهینه سازی را انتخاب کنید که کلاه برای تاثیر سرعت. اگر کلاه در تاثیر واقعی است که کندتر از 1 برای آن است ، باز هم کمک خواهد کرد ، اما سر خواهد decelerated کمی بیشتر از خشونت در واقع لازم با توجه به فضای خالی بین طراحی شده بود در داخل و خارج از کلاه ، هر چند که کاهش سرعت هنوز هم می شود بسیار کمتر از آنچه که می توانست در شرایطی که کلاه بوده است. اگر تاثیر سریعتر از 1 کلاه برای طراحی شده بود ، سر به طور کامل خواهد شکست بوش و آهسته اما در فرایند متوقف نمی شد. هنگامی که فضای سرکوب از بوش را اجرا می کند بیرون ، سر به طور ناگهانی متوقف است که ایده آل نیست. با این حال ، در شرایطی که کلاه ، سر می شده اند از سرعت بالاتر باعث صدمه بیشتر به توقف ناگهانی آورده است. با این حال ، با کلاه فوم سنگین تری که سر از فضای بوش له متوقف خواهد زد از انجام کار بهتر است. بنابراین کلاه کمک بیشتر اثرات در سرعت طراحی شده برای آنها بودند ، و برای کمک به ادامه اما نه در آثار که در سرعت های مختلف بسیار. در عمل ، موتورسیکلت سازندگان کلاه را انتخاب کنید تاثیر آنها خود را برای سرعت بر اساس سرعت مورد استفاده در آزمون کلاه استاندارد را طراحی کنند. اکثر آزمون کلاه استاندارد سرعت استفاده از بین 4 و 7 متر بر ثانیه (8.9 و 16 مایل ، 14 و 25 کیلومتر / ساعت) میباشد.


  مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.

  مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
  کلاه Shoei است
  • • •

  T H I S-,Y E A R
  RIDE
  LIKE HELL

 4. تعداد 7 کاربر از Sination برای این پست تشکر کرده اند.


 5. #3

  موتور سوار

  محل سکونت
  شمال
  نوع موتور
  Megelli 250r
  شغل و حرفه
  Network Administrator , ISP Manager
  نوشته ها
  188
  تشکر
  334
  Last Online
  21-05-1390 @ 10:43 بعد از ظهر

  پیش فرض

  لینک اصلیش رو هم بذاری بد نیست ! چون خوندن این متن ترجمه نرم افزاری ، خیلی سخت تر از متن انگلیسیه!!
  Amir.M
  --------------
  شب بود...

 6. تعداد 7 کاربر از MCP برای این پست تشکر کرده اند.


 7. #4

  موتور سوار

  نوشته ها
  1,544
  تشکر
  530
  Last Online
  11-08-1394 @ 01:09 قبل از ظهر

  پیش فرض

  دیروزبا کیا رفته بودیم واسش کلاه بخریم یک کلاه رپیدو توی نمایندگیش توی مولوی دیدم .. خدا بود !
  کربونی بود وزنش خیلی خیلی سبک بود .. 300 هزار تومن
  • • •

  T H I S-,Y E A R
  RIDE
  LIKE HELL

 8. تعداد 2 کاربر از Sination برای این پست تشکر کرده اند.


 9. #5

  موتور سوار

  نوشته ها
  1,544
  تشکر
  530
  Last Online
  11-08-1394 @ 01:09 قبل از ظهر

  پیش فرض

  خریدمش

  مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
  مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
  تصاویر پیوست شده
  • نوع فایل: jpg z.JPG (35.9 کیلو بایت)

   این فایل 2052 بار دانلود شده است .

  • نوع فایل: jpg untitled.JPG (36.5 کیلو بایت)

   این فایل 2735 بار دانلود شده است .

  • • •

  T H I S-,Y E A R
  RIDE
  LIKE HELL

 10. تعداد 5 کاربر از Sination برای این پست تشکر کرده اند.


 11. #6

  همـــــــکار ســـــــابـــــــق

  محل سکونت
  تهران
  نوع موتور
  Apache160,Ravan 200,RKV 200
  شغل و حرفه
  ازاد
  نوشته ها
  892
  تشکر
  3,190
  علاقمند به موتورهای ریس

  پیش فرض

  چند؟
  مبارکه
  اﻭﻧﻘﺪﺭ ﻣﻴﺨﻮاﻣﺖ ﻫﻤﻪ ﺑﺎﻫﺎﺕ ﺑﺪ ﺷﻦ, ﺑﺎ ﺣﺴﺮﺕ ﻫﺮ ﺭﻭﺯ اﺯ ﻛﻨﺎﺭ ﻣﺎ ﺭﺩ ﺷﻦ

 12. #7

  موتور سوار

  نوشته ها
  1,544
  تشکر
  530
  Last Online
  11-08-1394 @ 01:09 قبل از ظهر

  پیش فرض

  300
  /////
  • • •

  T H I S-,Y E A R
  RIDE
  LIKE HELL

 13. #8

  موتور سوار

  محل سکونت
  تهران
  نوع موتور
  /o|o\
  نوشته ها
  221
  تشکر
  101
  Last Online
  12-06-1392 @ 07:29 بعد از ظهر

  پیش فرض

  نقل قول نوشته اصلی توسط Sina نمایش پست ها
  300
  /////

  اوه اوه چه میکنه این بازیکن
  چند تا عکس از داخلشم بزار ببینیم

 14. #9

  موتور سوار

  نوشته ها
  1,544
  تشکر
  530
  Last Online
  11-08-1394 @ 01:09 قبل از ظهر

  پیش فرض

  به زودی میزارم

  جنس : قیبر کربن
  وزن : 1150 گرم
  قابل شستشو
  استاندارد: ECE / NBR / DOT/
  Sweat absorbing
  ضد خش

  dot = استاندارد آمریکا و کانادا
  nbr = استاندارد برزیل
  ece = استاندارد اروپا

  Sweat absorbing = جذب رطوبت
  • • •

  T H I S-,Y E A R
  RIDE
  LIKE HELL

 15. تعداد 7 کاربر از Sination برای این پست تشکر کرده اند.


 16. #10

  همـــــــکار ســـــــابـــــــق

  محل سکونت
  تهران
  نوع موتور
  Daelim250/jetro200
  نوشته ها
  2,650
  تشکر
  10,169
  علاقمند به موتورهای مسافرتی
  Last Online
  06-09-1394 @ 08:55 بعد از ظهر

  پیش فرض

  فردا می کوبمت زمین ببینم چه قدر مقاومه
  بتهوون در 26 مارس 1827 در هنگام مرگ :" دوستان دست بزنید کمدی تمام شد.

  ناپلئون بناپارت : کسی که می ترسد شکست بخورد حتما شکست خواهد خورد.

 17. تعداد 2 کاربر از Babak برای این پست تشکر کرده اند.


صفحه 1 از 31 1234511 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)

مجوز های ارسال و ویرایش

 • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
 • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
 • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
 • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
 •  
پرشین موتور
   اکنون ساعت 07:30 قبل از ظهر برپایه ساعت جهانی (GMT - گرینویچ) +3.5 می باشد.


    انجمن موتورسيکلت ايران(پرشین موتور) جهت بالابردن سطح فرهنگ و اطلاعات در زمينه موتورسواري راه اندازي شده است
    شماره سامانه پيامکي انجمن : 50002666994466
    برای ثبت شماره خود در سامانه پیامکی نام و نوع موتور خود را به شماره فوق پیامک کنید.
   لطفا در هنگام کپی برداری مطالب و عکس ها منبع و لینک سایت ذکر شود.
   تبدیل فینگلیش به فارسی (بهنویس)

   قدرت گرفته از ویبولتین - طراحی قالب توسط وی بی ایران

 


کاربر گرامي؛

براي مشاهده انجمن پرشین موتور با امکانات کامل بهتر است از طريق ايــن ليـــنک ثبت نام کنيد

 1. بستن این دسته بندی
برو بالا