FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: انتخاب شما کدام موتور؟

رأی دهندگان
220. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • پالس 200 ns

147 66.82%
  • پالس 220

73 33.18%
صفحه 22 از 23 نخستنخست ... 12181920212223 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 211 به 220 از 224

موضوع: مقایسه پالس 220 و پالس 200 ns

ناظم سایت

نوع موتور
    ........................
    شغل و حرفه
    مدیریت فروش
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    23-12-1402 @ 10:32 قبل از ظهر

پیش فرض مقایسه پالس 220 و پالس 200 ns

تو این تاپیک به مقایسه این دو موتور میپردازیم لطفا بحث حاشیه ای نکنید و فقط راجب این دو موتور از لحاظ فنی و غیره بپردازید

مشخصات 220

تیپ 4 زمانه - 2 سوپاپ - تک سیلندر - روغن خنک- 2 شمع

حجم 220 سی سی

قدرت 21/05 اسب در 8500 دور

گشتاور 19/13 نیوتن متر در 7000 دور

سایز تایر جلو 90/90/17 عقب 120/80/17

وزن 150 کیلو حجم باک 15 لیتر

حداکثر سرعت 145 کیلو متر

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ].

- - - Updated - - -
    مشخصات 200 ns

تیپ 4 زمانه - 4 سوپاپ - آب خنک - 3 شمع

حجم 199/5 سی سی

قدرت 23/52 در 9500 دور

گشتاور 18/3 در 8000 دور

سایز تایر جلو 100/80/17 عقب 130/70/17

وزن 145 کیلو حجم باک 12 لیتر

حداکثر سرعت 135 کیلو متر

منبع سایت باجاج

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ].
    ویرایش توسط کوروش : 04-09-1392 در ساعت 09:29 بعد از ظهر
    IN THE NAME OF BIKE
    برای درک بعضی مسائل یا تجربشون کن یا از تجربه دیگران استفاده کن
    اگر از درک موارد بالا عاجزی بهت تبریک میگم تو یه
    احمقی

موتور سوار

نوع موتور
    Pulsar 220f
    شغل و حرفه
    گرافیک
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    28-08-1399 @ 11:42 بعد از ظهر

سلام سلام

دوستانی که تجربه سواری طولانی مدت رو با هر دو موتور داشتند یا با یک کدومشون میفرمایند نرمیشون چطوره؟

تقریبا تمام صفحات رو خوندم اما مطلب دقیقی دستگیرم نشد.

میخوام یکی ار این دو رو انتخاب کنم اگر خدا بخواد و از مهم ترین معیار هام نرمی هست چون طولانی مدت رو موتورم و نمیخوام کمر درد و گردن درد و... بگیرم.

یا علی
    هم خویش را بیگانه کن، هم خانه را ویرانه کن
    آن گه بیا با عاشقان، هم خانه شو هم خانه شو
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

موتور سوار

Last Online
    24-07-1400 @ 07:08 قبل از ظهر

مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

موتور سوار

Last Online
    10-04-1396 @ 09:15 بعد از ظهر

اگر ما 220 حدود 7 تومن درنظر بگیریم و 200 ان اس که از هر لحاظ بالتر از 220 هست با قیمت 9 تومن داشته باشیم.... حالا به نظرتون شمایی که دارید 7 تومن پول میدید برای 220 ایا ارزش نداره امکانات مثل لاستیک و ترمز قوی که تو تصادفات نقش مهمی داره یا موتوری با تکنولوزی اتریشیا و قویتر ومهندسی تر و کمکای جدید و گیربکس 6 دنده جدید و رینگای خنک شونده و اگزوز مخفی و رنگ جدید باکیفیتر و خیلی چیزای دیگه 2 تومن اضافه پراخت کنید؟
    از لحاظ قیافه که مشخصه 200 بهتره اما باز بر میگرده به سلیقه آدم

موتور سوار

نوع موتور
    wave sabin 125
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    30-04-1396 @ 12:05 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط امیرحسین pals نمایش پست ها
    اگر ما 220 حدود 7 تومن درنظر بگیریم و 200 ان اس که از هر لحاظ بالتر از 220 هست با قیمت 9 تومن داشته باشیم.... حالا به نظرتون شمایی که دارید 7 تومن پول میدید برای 220 ایا ارزش نداره امکانات مثل لاستیک و ترمز قوی که تو تصادفات نقش مهمی داره یا موتوری با تکنولوزی اتریشیا و قویتر ومهندسی تر و کمکای جدید و گیربکس 6 دنده جدید و رینگای خنک شونده و اگزوز مخفی و رنگ جدید باکیفیتر و خیلی چیزای دیگه 2 تومن اضافه پراخت کنید؟
    از لحاظ قیافه که مشخصه 200 بهتره اما باز بر میگرده به سلیقه آدم
    دوست عزیز رو چه حساب میگین از هر نظر بالاتر ؟ از نظر سگ جونی و با دوام بودن و هزینه نگه داری و تعادل تو سرعت بالا برتری با قاطعیت با 220 هستش. در مورد لاستیک برتری با ان اس هستش با اینکه میشه لاستیک رو عوض کرد و خیلی مورد مهمی نیست این همه 180 و 220 سوار با لاستیک mrf هیچ مشکلی ندارند ( لاستیک فابریکی بجز بارون هیچ مشکلی نداره و فکر کنم میشلن ام باشه تو بارون مثل خشکی نباشه ) ترمز قوی ام که میفرمایین والا من Abs تو ان اس ندیدم که بخواییم بگیم از 220 قوی تره !! هر دو دیسکی اند هم جلو هم عقب و اگه ان اس بهتر جمع میشه بخاطر استایل و وزن سبک ترشه و 220 دست فرمون میخواد. تکنولوژیش از 220 چند پله جلو تره و این همه ثمره ی سیاست های باجاج هستش که یه زمانی همه تمرکزش و سرمایه گذاریش رو ان اس بود و 220 رو همون جور که بود ول کرد. دنده 6 ان اس که مثل دنده 5 هونداس و یه جورایی مثل over drive میمونه و فشارو از گیربکس بر میداره. رینگ خنک شونده نداریم عزیز فکر کنم منظورتون ترمز دیسکی خنک شونده باشه که خنک شونده نیستند. اگه قبول نداری وقتی موتور بعد از طی مسافتی داره درجا کار میکنه ترمز جلو رو بگیر ببین تغییری تو دور موتور ایجاد میشه یا از جایی صدای هوا کشیدن میاد یا نه. اگزوز مخفی ام خوبه متاسفانه اگزوز 220 اندازه rpg هستش که بازم سلیقه ایه اینم. از یه طرف گیر نمیکنه به جایی از یه طرفم با بودنش رخ میده به موتور. خیلی نمیشه گفت مورد تاثیر گذاریه. شما کاش به آب خنک بودن و جرقه ی سه گانه تو دور بالا تو دست بودن موتور اشاره میکردین
    من باشم 220 فلاپ خفاشی میگیرم ( کله جلوش مثل 180 جدیداس ) هم دو و نیم پولم میمونه هم رسیدگی مثل ان اس نمیخواد هم سگ جونه و به این علت که استایل جلوش شبیه 180 هستش طبیعتا بازار فروش خوبی ام داره و برا اینکه از ان اس کم نیاره دو تا شمع ایریدیوم ngk با کد cr9eix + هواکش اسپرت + تعویض اگزوز + یک پله افزایش درجه تزریق سوزن ژیگلور که یه ذره مصرف میره بالا + مهم تر از همه آبندی موتور اون موقع جلو ام نزینین عقبم نمیافتین. به نظر من ارزش نداره 9.5 بدی برا ان اس کم پولی نیست

6. تعداد 4 کاربر از erfi.747 برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    Pulse 220
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    18-08-1396 @ 04:11 بعد از ظهر

ب شخصه وقتی پشت ان اس یا ار اس میشنیم بعد از دور 5-6 هزار تو هر دنده حالت تهوع میگیرم و اصلا میلی برای گاز دادن پیدا نمیکنم ، موتور باید شتاب گیریش ی حالت نرم و مداوم و سریع رو داشته باشه نه اینکه تا 6 هزار اروم باشه و بعد از اون در جا شما رو پرت کنه رو به جلو
    (; In The Name OF Pulsar

8. کاربر زیر از Exel برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

Last Online
    18-03-1401 @ 01:21 بعد از ظهر

بنده هم ان اس داشتم و هم 220 و باید خدمت شما عرض کنم خواهشا اگه هر دو موتور رو نداشتین اصلا نظر ندین چون باعث گمراهی دوستان میشه . تجربیات شخصیمو میگم 100% واقعیت که امیدوارم به درد اونایی بخوره که میخوان یکیشو بخرن

موتور NS که داشتم شمع های هیوندا روش انداخته بودم و کاتالیزورشو هم در آورده بودم . 220 هم شمع های سوزنی انداخته بودم و کاتالیزور رو هم برداشته بودم و بقیشم هر دو فابریکی بودن. وزن خودمم 60 کیلو

کلاسشون با هم متفاوته و ظاهری برای بیننده NS 200 خیلی جذابتر و زیباتر به نظر میرسه و قطعا 220 به زیبایی NS نیست .

شتاب NS کمی بیشتره 0 تا 100 رو 9 ثانیه میره 220 حدود 10 ثانیه البته در شرایطی که شیب نباشه باد موافق و مخالف تو جاده نباشه و راننده عادی برونه . NS تا سرعت 120 کیلومتر 2 متر جلوتر میوفته از 220

توی سرعت تقریبا برابرن اما 220 کمی بیشتر از NS میره حدود 2 تا 4 کیلومتر و کلا از سرعت 120 که بیشتر میرید دنده های 220 بخاطر داشتن گشتاور بالاتر پرقدرت تر پر میشن طوری که دنده 4 تا 132 کیلومتر و دنده 5 تا 155 در صورتیکه بحالت درازکش روی موتور برونید پر میشه اما NS هر چی داره تا همون دنده 5 هست و دنده 6 فقط فشار رو از روی موتور برمیداره و در صورتیکه بحالت درازکش روی موتور برونید تا 152 میتونید در شرایط عادی که شیب نباشه باد موافق و مخالف تو جاده نباشه برید و اگه شیب و باد موافق باشه با هر دو موتور میتونید چند تا سرعت بیشتر هم برید و اگه باد مخالف باشه و شیب سربالایی به همون نسبت سرعت کمتر میرید . در صورتیکه صاف رو موتور بشینید ان اس و 220 بین 130 تا 140 در شرایط عادی راه میرن .

اما تعادل در سرعت بالا خیلی مهمه که NS تو این زمینه خیلی خوب نیست و کاملا احساس ناپایدار میکنید و فکر میکنین موتور داره پرواز میکنه اما 220 پایدارتر و سنگینتر حرکت میکنه

فرمان NS بلندتر و بازتر از 220 هست که باعث میشه توی محیط شهری و ترافیک خیلی راحت تردد کنید و کاملا راحتتر از 220 هست اما توی جاده و مسافت های طولانی فرمان 220 بهتر و پایدارتره

ترمز های NS خیلی بهتر از 220 هستن مخصوصا ترمز عقب و توصیه میکنم جفت ترمز با هم بگیرید تا موتور سر نخوره . ترمز عقب 220 فاجعه هست و عملا غیر قابل استفاده هست و ترمز جلو هم خیلی زود قفل میکنه و با کمی بی دقتی موتور سر میخوره پس توصیه میکنم با دقت از جفت ترمز استفاده کنید

لرزش 220 کمی بیشتر هست و هر دو داغ میکنن و 220 بیشتر و هر دو موتور زمانیکه داغ میکنن صداشون بیشتر میشه و 220 بیشتر چون شاتون بلند هست اما NS شاتون کوتاه و یاتاقانداره . صدای اگزوز NS زنبوری تر و 220 بم تر هست که به نظرم 220 حس بهتری میده .

مصرف سوخت NS بیشتر از 220 هست مخصوصا وقتیکه پرسرعت برونید چون 4 سوپاپ هست .

رانندگی تو شب با 220 بهتره چون چراغ جلوش پر نور تر هست .

کمک جلوی هر دو موتور کاملا نرم هست و کمک عقب NS کاملا خشک و سفت هست و باید مراقب دست اندازها باشید اما کمک عقب 220 نرمتر و پایدارتره . صندلی 220 کمی پهنتر و نرمتره و برای ترک نشین عقب هم کاملا مناسبه و برای مسافرت نه راننده احساس خستگی میکنه و نه ترک نشین و NS هم برای راننده ترک خوبی داره اما ترک نشین عقب برای مسافتهای بالای 50 کیلومتر احساس کمر درد میکنه .

ارتفاع NS کمی بیشتر از 220 هست و براحتی از سرعت گیر ها عبور میکنید بدون اینکه زیر یا جک موتور به زمین بخوره و 220 هم تو این زمینه هیچ مشکلی نداره و اینکه بعضی دوستان گفتن جک موتور به زمین میخوره اصلا درست نیست و برای بنده تا حالا اتفاق نیوفتاده و ممکنه فنر جک موتورشون مشکل داشته

در آخر باید عرض کنم نتایج مثبت 6 دنده بودن و 4 سوپاپ بودن ( شتاب خوب ) و داشتن رادیات آب و ترمز های مناسب و فرمان بهتر برای رانندگی در ترافیک و محیط شهری در NS کاملا به چشم میاد و در عمل خیلی خوب خودشونو نشون میدن ...اما فرمان باز و بلند برای جاده مناسب نیست و ناپایداری در سرعتهای بالا و مصرف سوخت بالا و داغ کردن موتور و در پی اون صدای زیاد موتور و شاتون و سوپاپهای ضعیف از معایب NS هستن

سواری لذت بخش و پایداری مناسب در سرعتهای بالا در مسافتهای طولانی و نرمی و فرمان مناسب برای جاده و چراغ جلوی پر نور برای رانندگی در شب و داشتن فلاپ و تلق دودی برای خوابیدن روی موتور و در امان موندن از باد و گرمکن خودکار و راهنمای اوتومات بخوبی در عمل خودشونو توی 220 نشون میدن و اما ... لرزش بالا و داغ کردن موتور و در پی اون صدای زیاد موتور و ترمزهای نا هماهنگ و نا مناسب و فرمانپذیری کمتر در ترافیک و محیط شهری و طراحی قدیمی تر در مقایسه با NS از معایب 220 هستن .

نتیجه گیری : اگر موتور برای محیط شهری و مصافتهای نچندان طولانی و شتاب بالاتر میخوای قطعا NS گزینه بهتری هست اما اگر بیشتر دو ترک سوار میشین و برای مصافتهای طولانی تر و خارج شهر بیشتر استفاده میکنید قطعا 220 گزینه ی بهتری هست .
    ویرایش توسط vivabayern : 08-05-1396 در ساعت 04:38 قبل از ظهر

10. تعداد 9 کاربر از vivabayern برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    اونجر ۲۲۰
    شغل و حرفه
    دانشجو.عطاری
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    03-07-1397 @ 07:16 قبل از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط vivabayern نمایش پست ها
    بنده هم ان اس داشتم و هم 220 و باید خدمت شما عرض کنم خواهشا اگه هر دو موتور رو نداشتین اصلا نظر ندین چون باعث گمراهی دوستان میشه . تجربیات شخصیمو میگم 100% واقعیت که امیدوارم به درد اونایی بخوره که میخوان یکیشو بخرن

موتور NS که داشتم شمع های هیوندا روش انداخته بودم و کاتالیزورشو هم در آورده بودم . 220 هم شمع های سوزنی انداخته بودم و کاتالیزور رو هم برداشته بودم و بقیشم هر دو فابریکی بودن. وزن خودمم 60 کیلو

کلاسشون با هم متفاوته و ظاهری برای بیننده NS 200 خیلی جذابتر و زیباتر به نظر میرسه و قطعا 220 به زیبایی NS نیست .

شتاب NS کمی بیشتره 0 تا 100 رو 9 ثانیه میره 220 حدود 10 ثانیه البته در شرایطی که شیب نباشه باد موافق و مخالف تو جاده نباشه و راننده عادی برونه . NS تا سرعت 120 کیلومتر 2 متر جلوتر میوفته از 220

توی سرعت تقریبا برابرن اما 220 کمی بیشتر از NS میره حدود 2 تا 4 کیلومتر و کلا از سرعت 120 که بیشتر میرید دنده های 220 بخاطر داشتن گشتاور بالاتر پرقدرت تر پر میشن طوری که دنده 4 تا 132 کیلومتر و دنده 5 تا 155 در صورتیکه بحالت درازکش روی موتور برونید پر میشه اما NS هر چی داره تا همون دنده 5 هست و دنده 6 فقط فشار رو از روی موتور برمیداره و در صورتیکه بحالت درازکش روی موتور برونید تا 152 میتونید در شرایط عادی که شیب نباشه باد موافق و مخالف تو جاده نباشه برید و اگه شیب و باد موافق باشه با هر دو موتور میتونید چند تا سرعت بیشتر هم برید و اگه باد مخالف باشه و شیب سربالایی به همون نسبت سرعت کمتر میرید . در صورتیکه صاف رو موتور بشینید ان اس و 220 بین 130 تا 140 در شرایط عادی راه میرن .

اما تعادل در سرعت بالا خیلی مهمه که NS تو این زمینه خیلی خوب نیست و کاملا احساس ناپایدار میکنید و فکر میکنین موتور داره پرواز میکنه اما 220 پایدارتر و سنگینتر حرکت میکنه

فرمان NS بلندتر و بازتر از 220 هست که باعث میشه توی محیط شهری و ترافیک خیلی راحت تردد کنید و کاملا راحتتر از 220 هست اما توی جاده و مسافت های طولانی فرمان 220 بهتر و پایدارتره

ترمز های NS خیلی بهتر از 220 هستن مخصوصا ترمز عقب و توصیه میکنم جفت ترمز با هم بگیرید تا موتور سر نخوره . ترمز عقب 220 فاجعه هست و عملا غیر قابل استفاده هست و ترمز جلو هم خیلی زود قفل میکنه و با کمی بی دقتی موتور سر میخوره پس توصیه میکنم با دقت از جفت ترمز استفاده کنید

لرزش 220 کمی بیشتر هست و هر دو داغ میکنن و 220 بیشتر و هر دو موتور زمانیکه داغ میکنن صداشون بیشتر میشه و 220 بیشتر چون شاتون بلند هست اما NS شاتون کوتاه و یاتاقانداره . صدای اگزوز NS زنبوری تر و 220 بم تر هست که به نظرم 220 حس بهتری میده .

مصرف سوخت NS بیشتر از 220 هست مخصوصا وقتیکه پرسرعت برونید چون 4 سوپاپ هست .

رانندگی تو شب با 220 بهتره چون چراغ جلوش پر نور تر هست .

کمک جلوی هر دو موتور کاملا نرم هست و کمک عقب NS کاملا خشک و سفت هست و باید مراقب دست اندازها باشید اما کمک عقب 220 نرمتر و پایدارتره . صندلی 220 کمی پهنتر و نرمتره و برای ترک نشین عقب هم کاملا مناسبه و برای مسافرت نه راننده احساس خستگی میکنه و نه ترک نشین و NS هم برای راننده ترک خوبی داره اما ترک نشین عقب برای مسافتهای بالای 50 کیلومتر احساس کمر درد میکنه .

ارتفاع NS کمی بیشتر از 220 هست و براحتی از سرعت گیر ها عبور میکنید بدون اینکه زیر یا جک موتور به زمین بخوره و 220 هم تو این زمینه هیچ مشکلی نداره و اینکه بعضی دوستان گفتن جک موتور به زمین میخوره اصلا درست نیست و برای بنده تا حالا اتفاق نیوفتاده و ممکنه فنر جک موتورشون مشکل داشته

در آخر باید عرض کنم نتایج مثبت 6 دنده بودن و 4 سوپاپ بودن ( شتاب خوب ) و داشتن رادیات آب و ترمز های مناسب و فرمان بهتر برای رانندگی در ترافیک و محیط شهری در NS کاملا به چشم میاد و در عمل خیلی خوب خودشونو نشون میدن ...اما فرمان باز و بلند برای جاده مناسب نیست و ناپایداری در سرعتهای بالا و مصرف سوخت بالا و داغ کردن موتور و در پی اون صدای زیاد موتور و شاتون و سوپاپهای ضعیف از معایب NS هستن

سواری لذت بخش و پایداری مناسب در سرعتهای بالا در مسافتهای طولانی و نرمی و فرمان مناسب برای جاده و چراغ جلوی پر نور برای رانندگی در شب و داشتن فلاپ و تلق دودی برای خوابیدن روی موتور و در امان موندن از باد و گرمکن خودکار و راهنمای اوتومات بخوبی در عمل خودشونو توی 220 نشون میدن و اما ... لرزش بالا و داغ کردن موتور و در پی اون صدای زیاد موتور و ترمزهای نا هماهنگ و نا مناسب و فرمانپذیری کمتر در ترافیک و محیط شهری و طراحی قدیمی تر در مقایسه با NS از معایب 220 هستن .

نتیجه گیری : اگر موتور برای محیط شهری و مصافتهای نچندان طولانی و شتاب بالاتر میخوای قطعا NS گزینه بهتری هست اما اگر بیشتر دو ترک سوار میشین و برای مصافتهای طولانی تر و خارج شهر بیشتر استفاده میکنید قطعا 220 گزینه ی بهتری هست .

یعنی خدایی دمت گرم این شد یه مقایسه ی عالی
    بسی پادشاهی کنم در گدایی
    چو باشم گدای گدایان زهرا(س)

12. کاربر زیر از moein 007 برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

Last Online

امروز بالاخره یه مسیر خلوت و باز برای تاپ اسپید زدن با پالس ۲۲۰ پیدا کردم که ۱۴۵ کمی سربالایی ۱۵۷ کاملا کفی ۱۶۱ شیب خیلی کم و ۱۶۴ سرپایینی تونستم در حالت درازکش برم

- - - Updated - - -

امروز بالاخره یه مسیر خلوت و باز برای تاپ اسپید زدن با پالس ۲۲۰ پیدا کردم که ۱۴۵ کمی سربالایی ۱۵۷ کاملا کفی ۱۶۱ شیب خیلی کم و ۱۶۴ سرپایینی تونستم در حالت درازکش برم

موتور سوار

شغل و حرفه
    .....
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    17-03-1400 @ 01:13 بعد از ظهر

با جی پی اس سرعت واقعی رو چک کن

موتور سوار

Last Online

چک شد ۷% خطا داره اما از ان اس و آر اس خطاش کمتره اونا ۱۰% خطا دارن یا به عبارتی ۲۲۰ تو سرعت بالای ۱۳۰ حدود ۱۰ تا بیشتر نشون میده و ان اس و آر اس ۱۵ تا
    ویرایش توسط vivabayern : 19-06-1396 در ساعت 07:29 بعد از ظهر

صفحه 22 از 23 نخستنخست ... 12181920212223 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)