FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 3 از 53 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 523

موضوع: مباحث پیرامون لاستیک

همکار سابق

Last Online
    02-05-1399 @ 10:38 قبل از ظهر

Post مباحث پیرامون لاستیک

نمی دونم چرا در انجمنی مثل پرشین متور بحث و نظری در مورد لاستیک و یا از اون مهم تر در مورد فنر نمی شه.
    این دو قسمت بر خلاف تصور خیلی ها که اعتقاد دارن ( انجین متور باید پر قدرت باشه)، اهمیت خیلی زیادی داره !
    از لحاظ علمی و تجربی ثابت شدست که داشتن لاستیک و فنر مناسب تاثیر خیلی زیادی در مسیر های خارج از جاده و داخل شهری داره.
    با این حال من می بینم که خیلی از متور سوار هایی که واقعا پیش کسوتن در انتخاب لاستیک و فنر اشتباه می کنن.
    دو سال در منطقه ی محروم زندگی کردم زمستان های پر برف و سوزناک و تابستان های خشک سوزان، پنج ماه در شرایطی متور رو می روندم که ارتفاع برف تا زیر سیلندر متور بود. این در صورتیه که خیلی ها فکر می کنن متورسیلکت اصلا برای زمستون و هوای برفی نیست ولی وقتی انسان در شرایطی قرار می گیره که مجبور می شه در چنین شرایطی رانندگی کنه، تجربیات جالبی کسب می کنه.
    و شاید همین الان شما که دارید این مطلبو می خونید، تا به حال سفر های زیادی با متورسیکلت رفته باشید و در شرایط بدی قرار گفته باشید یا کنترل متور در دستتون خارج شده باش، و همه ی این مشکلات رو ممکنه به همه چیز نسبت بدید الی لاستیک و سیستم فنر !!!

امید وارم یواش یواش این بخش هم راه بیوفته، البته از دوستان و اساتید محترم درخواست دارم تجربیات خودشونو در این بخش قرار بدن تا همه بتونن استفاده کنن.
    [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    ویرایش توسط Red Hat : 26-02-1390 در ساعت 09:02 بعد از ظهر

2. تعداد 21 کاربر از شفیع برای این پست تشکر کرده اند.

همکار سابق

نوع موتور
    ravan rv
    Last Online
    29-02-1394 @ 01:39 بعد از ظهر

من برای جلوی روان یک لاستیک خوب می خوام و فقط هم آفرودی باشه . نظر دوستان چی هست ؟

4. کاربر زیر از Red Hat برای این پست تشکر کرده است

همکار سابق

Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط Red Hat نمایش پست ها
    من برای جلوی روان یک لاستیک خوب می خوام و فقط هم آفرودی باشه . نظر دوستان چی هست ؟
    به نظر من از لاستیکی استفاده کن که گل درشت باشه به صورتی که گل های (آج های) کناره های لاستیک خیلی تیز نباشه، توی آفرودی ها معمولا تو نوع طرح آج به صورت کلی هست که نوع اولش آج ساده با ارتفاع زیاد هست که عکسش اون پایین هست، من این لاستیکو پیشنهاد نمی کنم، مخصوصا برای لاستیک جلو، این لاستیکا که اکثر متور سوار های آفرودی از این نوع لاستیک استفاده می کنن فقط برای لاستیک عقب اون هم فقط در آفرود کاربرد داره، هدف از طراحی این نوع لاستیک هم فقط چنگ زدن، تیکه تیکه کردن، پاره کردن، سنگ شن ماسه گل و لای هست، می شه گفت لاستیک تک منظوره.
    بهتره از لاستیک نوع دوم استفاده شه، متاسفانه فعلا عکسش در دست رس نبود، یک نوع لاستیک آفرودی دیگه داریم که آج هاش کمی ریز تر (نه خیلی ریز) فقط کمی کوچک تر و با فاصله کمتر نسبیت به نوع اول، کنار هم چیده شده. این نوعلاستیک کاربردش بیشتره، می شه گفت آفرودیه شهری، یعنی استفاده از این نوع لاستیک در روی آسفالت شهر قابل تحمل تره، و سر و صداش نسبت به نوع اول خیلی کمتره.
    [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

6. تعداد 5 کاربر از شفیع برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    .....
    شغل و حرفه
    برش و حکاکی لیزر
    علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    26-02-1395 @ 06:11 بعد از ظهر

منتظر عکس از مدل های مناسب برای روان هستم!
    اگه میشه بگید که تو ایران چه مدلی یا چه شرکتی مرغوب تر هستش؟
    الهی مرا آن ده که آن به!

همکار سابق

Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط dkmos نمایش پست ها
    منتظر عکس از مدل های مناسب برای روان هستم!
    اگه میشه بگید که تو ایران چه مدلی یا چه شرکتی مرغوب تر هستش؟
    دوست من سلام
    برای متور سیکلت پیشنهاد می کنم حساسیت زیادی روی مارک یا کارخونه تولید کننده ی خاصی نشون نده، متورسیکلت هایی که ما داریم، متور هایی نیستن که ضعف ها و یا برتری های ریز لاستیک ها رو نشون بدن (منظورم از لحاظ برند خاص بود)
    بیشتر باید روی نوع کاربرد لاستیک ها دقت کرد که مثلا فلان لاستیک با فلان شکل طراحی آج و اندازه برای چه متوری و برای کجا خوبه.
    همون طور که در همین صفحات هم یه بار گفته بودم، بیشتر باید دید صاحب متور چه خواسته هایی از متورش داره؟ آیا متور فقط برای تفریحه؟ متور کاره؟ متور تفریحی داخل شهری یا خارج شهر؟ برای سرعت رفتن یا تپه زدن؟ تمام این سئوالات رو قبل از گرفتن لاستیک باید از خودت بپرسی.
    برای مثال اگر متور رو فقط برای آفرود و تپه زدن می خوای این لاستیک رو چیشنهاد می کنم، گل های درست با فاصله با ارتفاع زیاد یه چیزی شبیه به چرخ تانک خیلی راحت به خاک زیر پاش چنگ می زه و خودشو به جلو هدایت می کنه، ولی در محیط های شهری، سر و صدای زیاد، لرزش زیاد، عمر خیلی کم در صورتی روی جاده آسفالت ازش استفاده کنی.

ولی لاستیکی که من پیشنهاد می کنم برای روان و یا تریل های چند منظوره ایرانی، لاستیکیه با آج یه این شکل (پایین)
    مدل اولی توی ایران خیلی زیاده تقریبا می شه گفت یه مدل معروف از آج هست که همه ی شرکت های لاستیک سازی ایرانی و خارجی از این مدل رو تولید کردن.

مدل های دیگه هم هستن ولی ممکنه کمیاب باشن
    ویژگی اصلی این لاستیکه اینه که در طراحی شون سعی شده از کل سطح لاستیک استفاده شه برای پوشوندن گل ها (آج) این باعث می شه سر و صدا و لرزش متور نسبت به مدل لاستیک بالایی کم تر شه، از طرف دیگه ارتفاع و اندازه آج ها درست و با ارتفاع زیاده با این کار سعی کردن که اون حالت آفرودیش حفظ شه، و بتونه در شرایط خاص درگیری لازم رو با سنگ و خاک برقرار کنه.
    از جنبه ی دیگه اگر توجه کرده باشین کناره های لاستیک گرد تره نسبت به اون مدل بالایی و این باعث می شه در محیط شهری هم کاربرد داشته باشه و به خاطر داشتن گل های (آج) بیشتر عمر بیشتری داشته باشه.

9. تعداد 9 کاربر از شفیع برای این پست تشکر کرده اند.

همکار سابق

Last Online

تعویض لاستیک شهری با یه نوع لاستیک آفرود+شهری
    اگر به آج این لاستیک توجه کنین می بینین آج ها و نوع طراحی که دارن سعی کردن فضا های خای رو کم کنن و و فروم مقطعی لاستیک به صورت گرد و نیم دایره هست، بر خلاف لاستیک های آفرود کراسی
    این نوع لاستیک ها رو هم می شه در محیط های شهری استفاده کرد و هم در جاده های خاکی

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

11. تعداد 6 کاربر از شفیع برای این پست تشکر کرده اند.

همکار سابق

نوع موتور
    kdx 200
    شغل و حرفه
    critical manager-مديريت بحران
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    09-05-1400 @ 02:22 بعد از ظهر

من می خوام برای فلاتم یک جفت لاستیک گل درشت برای آفرود بخرم اما مشکل اینه که من هم توی شهر زیاد راه میرم هم توی کوه لاستیک گل درشت هم بیشتر دوست دارم ولی زود از بین میره لاستیک آفرود +شهری زیبایی لاستیک آفرود رو نداره
    چی کار کنم؟
    همیشه پای یک ایرانی درمیان است

دعا کنید دوباره موتور ژاپنی بگیرم

13. کاربر زیر از nopo برای این پست تشکر کرده است

همکار سابق

Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط nopo نمایش پست ها
    من می خوام برای فلاتم یک جفت لاستیک گل درشت برای آفرود بخرم اما مشکل اینه که من هم توی شهر زیاد راه میرم هم توی کوه لاستیک گل درشت هم بیشتر دوست دارم ولی زود از بین میره لاستیک آفرود +شهری زیبایی لاستیک آفرود رو نداره
    چی کار کنم؟
    دوست من، شما خودت سئوال کردی خودتم جواب دادی، بله درسته لاستیک آفرود زیبایی خاصی داره، ولی چه می شه کرد، شما باید انتخاب کنید، آفرود یا شهری
    به نظرم بهترخ یه چیزی بین هر دو بگیرین، به نظرم همین لاستیک متور این دوستم مناسبه، همینی که این بالا هست پیشرو 250 توی بازار هم زیاده.

15. تعداد 3 کاربر از شفیع برای این پست تشکر کرده اند.

همکار سابق

نوع موتور
    kdx 200
    شغل و حرفه
    critical manager-مديريت بحران
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    09-05-1400 @ 02:22 بعد از ظهر

یک بررسی انجام دادم دیدم من زیاد ترمز میخ می گیرم(حال می کنم-کیف می کنم)
    حالا اگه خیلی ترمز میخ نگیرم وفقط توی کوه فشار بیارم لاستیک آفرود برام یکسال کار میکنه
    پس در نتیجه!!

همون لاستیک آفرود گل درشت رو میخرم
    همیشه پای یک ایرانی درمیان است

دعا کنید دوباره موتور ژاپنی بگیرم

17. کاربر زیر از nopo برای این پست تشکر کرده است

همکار سابق

Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط nopo نمایش پست ها
    یک بررسی انجام دادم دیدم من زیاد ترمز میخ می گیرم(حال می کنم-کیف می کنم)
    حالا اگه خیلی ترمز میخ نگیرم وفقط توی کوه فشار بیارم لاستیک آفرود برام یکسال کار میکنه
    پس در نتیجه!!

همون لاستیک آفرود گل درشت رو میخرم
    خدا رو شکر بالاخره تصمیمتو گرفتی، معلومه هزینه اش واست مهم نیست.
    ولی لازم دونستم یک نکته ای هم اینجا گوشزد کنم، شنیدین با کشیدن هر نخ سیگار یک روز از عمرتون کم می شه؟
    پس این رو هم بدونید بد نیست: با تعویض هر بار لاستیک، یک هفته از عمر مفید رینگ چرخ ها کم می شه.
    حتما می پرسید چطوری؟
    غیر ممکنه لاستیکی عوض شه ولی به رینگ ها ضربه و فشاری وارد نشه. و همین فشار و ضربه = عدم تعادل، لرزش در حد میکرو باعث تخریب تدریجی قطعات متصل به چرخ می شه یا به عبارتی عمر کمتر.
    حالا این ضربه و فشار به خصوص در موتورسیکلت های تریل یا سنگین به علت اندازه رینگ و همچنین مهارت کافی و لوازم کافی نداشتن تعمیر کار مورد نظر، چندین برابر می شه.
    ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

جناب nopo این عکسی که واسه کاربریتون انتخاب کردین، خودتونین؟ چهرش خیلی واسم آشناست! فکر کنم شما رو قبلا یه جایی دیدم. به عکستون افکت دادید خوب معلوم نیست، یه کم واضح تر بود مطمئن می شدم.

19. کاربر زیر از شفیع برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    Avenger 220
    Last Online
    31-06-1395 @ 08:52 قبل از ظهر

سلام به دوستان
    من به تازگی یه آپاچی 180 خریدم . متاسفانه لاستیک هاش بدجور لیز میخوره مخصوصا لاستیک عقبش به نظر شما چه لاستیکی بندازم که چسبندگیش عالی باشه . بقیه مواردش زیاد برام مهم نیست فقط این که لیز نخوره . ممنون میشم راهنمایی کنید .
    شاد باشید

صفحه 3 از 53 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

لاستیك موتور سیكلت سایز1407017

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)