FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 11 از 11

موضوع: آیا وسپا دو زمانه هنوز اجازه تردد دارد؟

موتور سوار

نوع موتور
    Vespa
    Last Online
    07-04-1401 @ 05:59 بعد از ظهر

پیش فرض آیا وسپا دو زمانه هنوز اجازه تردد دارد؟

با سلام
    راستش بنده ساکن شهرستانم که یک موتور وسپا دو زمانه 200 سی سی دارم (مدل 81). پلاک قدیم هست و هنوز ملی نکردم . با این موتور خیلی کار نکردم(حدود 7-8 هزار تا) و بیشتر اوقات خوابیده بود. از لحاظ ظاهری و فنی مشکل خاصی نداره و چون یه مدت خوابیده بود، میخوام اول سرویس اساسی و چکاپ کنم و روشنش کنم و در صورت امکان کارهای قانونی و لازمش را انجام بدم( ار قبیل پلاک ملی ، بیمه و ...) و تا جای امکان ازش برای مسافرت و ایرانگردی استفاده کنم.
    اما چند سوال برایم وجود داره:
    1. در حال حاضر استفاده و اجازه تردد موتور دوزمانه ای مثل وسپا در شهرستان و مراکز استانها وجود داره؟
    2. گویا مهلت تعویض پلاک سپری شده، آیا در آینده نزدیک اشکالی برای تعویض وجود ندارد و اگر نکنیم آیا موتور ضبط می شود؟
    3. آیا اصلا این موتور هنوز هم مورد استفاده قرار میگیرد؟
    4. قطعات یدکی اش وجود دارد؟

واقعا موتوری مثل وسپا که از لحاظ قدرت و بدنه و ایمنی ارزشمنده، مخصوصا موتور من که زیاد ازش کار نکشیدم، حیفه که به راحتی دور انداخته بشه...

با سپاس

2. تعداد 5 کاربر از Victor برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    vespa px 125 E & Discover 150s
    علاقمند به موتورهای اسکوتر
    Last Online
    24-11-1397 @ 12:10 قبل از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط hassanbaba نمایش پست ها
    سلام دوستان، وسپا درسته یه موتور شهری نشون میده، اما خوراکهمسافرته.
    زین وسپا در تموم موتور ها تکه، نرم ترین زین رو داره. در ضمن، یک لاستیک زاپاس هم داره که خیالت رو راحت کرده،
    درباره گاز خوردن طولانی هم واس بگم که یک چرخ پروانه داره که هوا رو از زیر فلاپ می کشه رو سر سیلندر،که همین سیلندر رو خنک نگه می داره
    کلاً وسپا به نرم بودنش معروفه، حالا شاید اون موتوری که دوستمون سوار شده سرحال نبوده.
    مورد داشتیم از گرگان تا آستارا (682 کیلومتر) با وسپا رفته آخ نگفته، اما بنده از گرگان برم بابل تا بهشهر (80 کیلومتر) با CG125 رفتم قفل کرده (البته نمی گم CG موتور بدیه ... نه اتفاقه دیگه)
    کاملا تایید میشه
    متاسفانه بعضی دوستان وسپا را موتوری کم سرعت و ضعیف تصور میکنند ، درحال که اصلا این طور نیست وسرعت وشتاب خوبی دارد ، وسپا موتور بسیار کم خرج از نظر موتوری هست یعنی سالی 1 بار هم نیازبه تعمیر نداشته باشه.

ولی در مورد مسافرت چون موتور دوزمانه هست و نباید بیش از 2 ساعت موتور روشن بمونه و باید بعد 2 ساعت و یا هر 50 یا 100 کیلومتر حدود 30 دقیقه موتور رو استراحت بدید.

+

البته تایپیک هم برا 4 سال پیش هست بهتر هست یه تایپیک اساسی کامل در مورد تعمیرات و مشخصات وسپا ایجاد بشه.

4. کاربر زیر از alivw71 برای این پست تشکر کرده است

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

ایا وسپا دو زمانه است

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)