FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 83

موضوع: چگونه یک موتور خوب با قیمت خوب بخریم؟

موتور سوار

علاقمند به موتورهای هیچکدام
    Last Online
    15-06-1395 @ 03:29 بعد از ظهر

پیش فرض چگونه یک موتور خوب با قیمت خوب بخریم؟

با سلام خدمت همه دوستان

از اونجایی که به نظرم رسید دوستان در خرید و قیمت مناسب موتور مشکل دارند این تاپیکو زدم تا یه سری نکته در این زمینه بگم تا شاید کمکی شده باشه.

نحوه وارسی موتور :

ظاهر:

1. از فروشنده بخواید چن تا مشت به همه قسمتای فلاپ بزنه تا در صورت ترک داشتن معلوم بشه

2. به محلهای تغییره رنگ داده فلاپ ها توجه کنید جایه چسب نباشه و همینطور اگه بین دو قسمت فلاپ تغییر رنگ دیدید یعنی اینکه موتور زمین خورده و اون قسمت فلاپ عوض شده.

3. به باک خیلی دقت کنید که رنگش با بدنه یه دست باشه اگر نبود از خرید این موتور منصرف شید.

فنی :

1. کیلومترشمار رو خیلی راحت دسکاری میکنن و نمیشه کارکرد رو فهمید برا همین به محلهای تغییره رنگ داده اگزوز خیلی توجه کنید اگر بیش از حد سیاه شده بود یعنی یا کارکرد موتور خیلی بالاست یا جونشو گرفتن

2. به جک موتور نگاه کنید اگه خیلی دربو داغون به نظرتون اومد همچین موتوریو نخرید چون اوصولا ادمایی که وحشی اند یا عشقه کارگرفتن موتوره سیسی پایینشونو به جای سیسی بالا دارند با جک موتور مشکل دارند.

3. از فروشنده بخواید موتورو روشن کنه و یکم گاز بازی کنه و خودتون هم سرتونو نزدیک انجین ببرید نباید صداهای تلق تولوقه لحظه ای ایجاد شه.

4. حواستون به کفه جایی که موتور هست باشه اثر روغن میتونه نشونه بدی باشه.

5. کمربندیها و باکه موتورو نگاه کنید نباید جایه جوشکاری داشته باشه.

6. وقتی برای دور زدن با موتور رفتید توجه کنید که : اولا: چرخه جلو لق لق نزنه. دوما : چند بار ترمزه شدید بگیرید که هم از عملکرده سیستم ترمزش مطمئن شید و هم ببینید که بعد ترمز برای دوباره راه افتادن موتور جون میکنه یا نه. سوما: چند بار دنده عوض کنید تا از گیر و گوره دندهاش مطلع شید. چهارما: به صدای موتور گوش کنید صداش نباید یه دفعه و بی دلیل کم و زیاد شه.

7. برق کشیه موتور به هیچ وجه دسکاری نشده باشه. اگه دیدید سیمها از یه مارک نیستن یا قطرشون برابر نیس یعنی دسکاری شده.

نکات کلی :

1. نذارید فروشنده زیاد حرف بزنه چون با این کار میخواد حواستونو پرت کنه تا تمرکز نداشته باشید که بتونید به دقت موتورو ببینید

2. برای دور زدن ترجیحا خودتون به عنوان راننده سوار نشید و فقط بهش بگید چیکارکنه اگه دیدید نمیفهمه اون موقع خودتون بشینید

3. اگه میخواید از مغازه خرید کنید زیاد به یه مغازه ذل نزنید مخصوصا اگه اون مغازه داریوش باشه.

4. واسه خرید با لباسه معمولی برید چون با لباس خوب یا لباس مضخرف برید قیمته تخیلی میده .

5. از تناقض های حرف فروشنده بفهمید کجاهای موتور ایراد داره.

6. اگر آدم فنی نیستید هیچ وقت موتور خاموش نخرید چون آدم اهلشو میخواد که موتور خاموشو به پا کنه.

7. راجع به سال ساخته موتور سوال نکنید چون غالبا دروغ میگن. اگه موتور خاصی مد نظرتون هست خودتون راجع به فرق مدلهای مختلفش تحقبق کنید.

8. اگه موتور فروشه موتور زیاد داشت یه ضرب سر موتوری که میخواید نرید رو یه موتور دیگه کلید کنید بعد برید سراغ اونی که میخواید چون اگه بفهمه یه موتور خاصی مد نظرت هست قیمت پرت میده.

9. ظاهر و تعداد موتورا گولتون نزنه که آدمای درس حسابین و کارشون درسته

10. اگه میتونید یا بودجتونو افزایش بدید و یا به یه موتور کوچکتر با مدارک قناعت کنید

معنی برخی از حرف های موتور فروشها:

1. موتورش تیونیگ شده = انجینش به باد رفته انجینه یه موتور دیگه رو خورونده.

2. یکم رنگش آفتاب دیده بود کمرنگ شده بود دوباره رنگ کردیم = موتور خورده بوده زمین دوباره درستش کردن.

3. برق کشیشو سبک کردیم = برق کشیش به فنا رفته دوباره سیم کشی کردن.

4. موتور خاموشه ولی قبلا عینه ساعت کار میکرده = دیگه موتور روشن نمیشه.

5. انصافا کارنکرده = کیلومترشمارشو دسکاری کردیم

6. موتور بدی نیست ولی اون یکی بهتره = سود خوبی واسشون نداره ولی میخواد هر جور شده بهتون یه چیزی بفروشه

قیمت :

بر خلاف اینکه همه میگن قیمتو فروشنده تعیین میکنه من میگم قیمت موتور رو خریدار تعیین میکنه. فروشنده هر قیمت چرتی خواست بده مهم نیست تو قیمت خودت رو بده. معمولا 300-400 زیر قیمت موتور فروش باشه.
    ادامه دارد........................(تا گرگ شدن زیاد فاصله دارید)

همکار سابق

Last Online
    15-09-1395 @ 04:24 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط mostafarastegar نمایش پست ها
    سلام من ميخوام يه پالس 135 يا 180 صفر بخرم اولاً از كجا و از مال چه شركتي رو بخرم ؟
    امكان داره موتور صكاركرده رو بجاي صفر قالب كنن ؟
    لطفا سوالاتتون رو در تاپیکی که خودتون در قسمت مشاوره باز کردید بپرسید. اینجا مسائل فنی و توصیه ها برای خرید موتور هستش نه مشاوره ی خرید. با تشکر

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    ویرایش توسط nOviA : 07-08-1390 در ساعت 06:19 بعد از ظهر

3. تعداد 2 کاربر از nOviA برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    رپسول دارم با یه ارار.فروختم بقیشو.
    شغل و حرفه
    خریدو فروش موتور سنگین و سبگ وتعمیرات موتور سنگین
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    25-10-1392 @ 12:52 بعد از ظهر

دستتون درد نکنه خیلی چیزا یاد گرفتیم.مرسی.

تکیه بر دوست مکن محرم اسرار کسی نیست / ما تجربه کردیم کسی یار کسی نیست

5. تعداد 4 کاربر از شهرام برای این پست تشکر کرده اند.

Banned

نوع موتور
    Hyosung GT250R & Ravan 200
    Last Online
    31-06-1393 @ 03:55 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط شهرام نمایش پست ها
    دستتون درد نکنه خیلی چیزا یاد گرفتیم.مرسی.
    برای قدر دانی از زحمات کاربران از دکمه تشکر استفاده کنید

7. تعداد 6 کاربر از Kami برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    شغل و حرفه
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online

سلام دوستان. شرمنده شاید سوالم ربطی به موضوع نداشته باشه ولی کسی میتونه بهم بگه که چه کسای فلاپ میفروشه. اگه کسی میدون ادرس دقیقشو بهم بگه ممنون میشم.

9. کاربر زیر از شهرام برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

Last Online
    24-11-1401 @ 11:35 بعد از ظهر

امارات خیابون اول سمت راست بغل یه کبابی !!!
    فلاپ موتور سنگین فقط تو امارات هست
    فکر نکنم دلال یا وارد کننده ایی همینطوری فلاپ بیاره باید بهش بسپاری

11. تعداد 7 کاربر از حسـن برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    شغل و حرفه
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online

دمت گرم مرسی که کمک کردی.حتما یه سر میرم به اون ادرس.

13. تعداد 2 کاربر از شهرام برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    خودرو:پژو206فرانسوی تیپ5 تیونینگ شده
    شغل و حرفه
    محصل رشته معماری
    Last Online
    23-02-1396 @ 01:39 قبل از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط ali faghfouri نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه دوستان
    اول جواب آقای رادیکال رو بدم بعد بریم سراغ ادامه .....
    1. دیجتال قابل دستکاری هستش ولی چون بدآموزه نمیگم چه جوری.(یکم از الکترونیک سر در بیارید حله قضیه.)
    2. اگه یارو زیره انجینو قبل از اومدنه شما دستمال کشیده بود چی؟
    3. شخصا موتور ریس نمیخرم مگر اینکه فلاپ متحرکشو بریزم پایین. در ضمن اینکه یه نگا به کنسول بندازید تا حدودی معلوم میشه برق کشیش دسکاری شده یا نه
    4. داریوش اسم یه مغازس البته اونایی که آشنایی کامل با این مغازه دارند این مغازه رو با اسم د/ی/و/س میشناسن.
    5. منظور از لباس مضخرف همون لباس پارس.
    6. من واسه تو پاچه نرفتنم از هر علمی استفاده میکنم حتی اگه اون علم ژئوفیزیک باشه
    .................................................. .................................................. ...........
    ادامه.....
    نحوه حرف زدن که نتیجش پایین اووردن قیمت موتوره :
    1. سریع سر قیمت موتور نرید و بیشتر به مسائل فنی توجه کنید و بعد از اینکه 2-3 ساعت وقت طرفو گرفتید برید سراغ قیمت در این حالت اگه تخفیف خوب بخواید بهتون میده (البته ممکنه فحش هم بده)
    2. از در رفاقت با موتور فورشا وارد شید و این جمله های کلیدی رو استفاده کنید: ((خداییش پول ندارم وگرنه من بحث قیمت با رفقا نمیکنم))(( اونایی که منو میشناسن میدونن که رفاقتو فدای پول نمیکنم مخصوصا واسه ..... تومن ولی بحث سر اینه که ندارم))
    ((حالا شما به من اینو ... تومن بده یه روز هم شما کارت گیر ما میوفته اون موقع اساسی جبران میکنم(بعد بحثو بکش سمت شغلتو شمارتم بهش بده)))
    3. اشکالای موتور رو بزرگ جلوه بدید و سعی کنید این کارو با ظرافت تمام انجام بدید که گندش درنیاد دارید تو سر مال میزنید.
    4. سعی کنید با موتورای شاخ برید واسه خرید موتور مخصوصا وقتی میخواید زد ایکس بخرید چون معمولا آدمایی اند که عشق سنگین دارنو هیچی نمیفهمن در این صورت فکر میکنن چه آدم شاخی هستید و هرچی بگید قبول میکنن.
    5. به سنگین باز پستتون خورد حرف از مشکلات پیستو آمار کشته مرده های موتور سواریو بی فرهنگیو بی کلاسیه سی جی سوارا حرف بزنید.
    6. اگه طرف پیر بود از مزیت های جی اس 1000 و 400 ببری بگید و به موتورهای امروز لقب اشی مشی بدید
    7. طرفو گیج کنید یه جوری جلوه بدید خودتونو که انگار دست سلاطینه ریسو بستید.
    .................................................. ..
    چی بخریم ؟
    1. اگه آدم خیلی بی تجربه ای هستید موتور دست دوم نخرید و از شرکت ها موتور نو بخرید.(نیما جان شماره حسابمو پ.خ کردم)
    2. هیشکی از 250 سوار شدن نمیتونه یه دفعه 1000 تا 1300 سوار شه پس پولتونو حروم نکنید. اون مادر....ای هم که گفته یه ضرب رفتم 1100 خریدم کرسی شعر گفته.(این فحشا لازم بود چون جوونای مردمو به خاطر اینکه بگه گندس به فنا میده)
    3. از خرید موتورهای دمونتاژ و خاموش و 2 در 1 خودداری کنید چون هیچ وقت ما نمیتونیم عینه ژاپنیا مونتاژ کنیم.
    4. در وضعیت فعلی از خرید موتور بی مدارک جدا خودداری کنید چون بجز تو جوب ریختن پولتون ممکنه خطرات دیگه ای هم داشته باشه.
    5. از شهرستان هایی که موتور سنگین قاچاق میاد موتور نخرید مگر یه آشنای درست حسابی اونجا داشته باشید بعضی وقتها یه سری آدم عوضی هستن که موتورو بهت میفروشن وقتی موتورو بار میزنی داری از شهر خارج میشی یهو میبینی یه ایست بازرسی علم کردن. جلوتو میگیرن و موتور لو میره و یه باج درست حسابی هم تلکه میشی جالب اینکه فردا بری پیش کسی که موتورو خریده دوباره میتونی همون موتورو بخری!!!!!!!!!
    6. موتور کمیاب یا نایاب نخرید چون تعمیر کردن و قطعاتش جونتونو پولتون و لذت سواری رو ازتون میگیره و در آخر میشه قصه اون بیموتا که الان شده سوژه بازی بچه های همسایه (تیکه به یکی از رفقا)
    ادامه دارد...............
    یه 1ماهی میخوام پست بارونتون کنم بگید چی میخواید راجع به موتور
    داداش شما خیلی اقایی خیلی هم کارت درسته دمتم گرم ! ولی اخه چرا بچه های اینجا اینقدر علاقه به فش دادن دارن ولی اخه اینجا ابروی گروه ما در میونه یه زره رعایت کنین بابا !!! ما که رفتیم موتور بگیریم نمیدونستیم چطوری استارت و هندل میزنن یارو گفت رادیسونه رنگش سبزه خیلی خوشگله 4 تا مشتری پاشه چون شما .................................................. ....... هستین من میدم بهتون2300 قیمتش 2220بود بعد اومد پایین تا 2220 بعد گفت بنویسم گفتم مرد مومن 20 تومنم نمیخای رند کنی ؟! بعد دوباره 20 تومن رند کرد شد 2200 بعد ما فکر کردیم 100 تومن از یارو تخفیف گرفتیم حالا که خالیم میشه فمیدم 20 تومن بهمون تخفیف داده که اونم میخاسته نده !
    ویرایش توسط .:ALIREZA NADERI:. : 20-10-1390 در ساعت 05:39 بعد از ظهر

15. تعداد 6 کاربر از .:ALIREZA NADERI:. برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

Last Online
    24-11-1401 @ 11:35 بعد از ظهر

داداش شما خیلی اقایی خیلی هم کارت درسته دمتم گرم ! ولی اخه چرا بچه های اینجا اینقدر علاقه به فش دادن دارن ولی اخه اینجا ابروی گروه ما در میونه یه زره رعایت کنین بابا
    موتور سوار و موتور باز کلا عفت کلامشون تعطیله
    خودم یکیش

17. تعداد 11 کاربر از حسـن برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    خودرو:پژو206فرانسوی تیپ5 تیونینگ شده
    شغل و حرفه
    محصل رشته معماری
    Last Online
    23-02-1396 @ 01:39 قبل از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط حسـن نمایش پست ها
    موتور سوار و موتور باز کلا عفت کلامشون تعطیله خودم یکیش
    تعطیله یعنی جی ؟

19. کاربر زیر از .:ALIREZA NADERI:. برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

علاقمند به موتورهای هیچکدام
    Last Online
    15-06-1395 @ 03:29 بعد از ظهر

با سلام خدمت همه دوستان
    عزیزم من دلیل اون فحش ها رو نوشتم که .....
    تو یه پست فحش دادم اونم شد علم یزید...میبینی دنیا رو؟؟؟؟؟
    بقیه پستهامم نگاه میکردی لحن اونارم را میدیدی بعد میگفتی...
    این سیر صحبت رو دنبال کن بی زحمت:
    آقای ایکس قهرمان موتورسواری : اولین موتوری که خریدم و سوار شدم زی زی آر 1100 بود البته قبلش به صورت گذری 125 یکی از آشناها رو هم سوار میشدم>>>> یه جوون 18ساله بعد از خوندن این ریویو میره یه 1100 میخره>>>>>دو روز بعد تو صفحه حوادث روزنامه میخونی جوونی با موتور به گارد ریل اوتوبان خورد و کتلت شد...
    به نظرت کسی که با این رفتارش جوون بچه های مردم رو به خطر میندازه لایق این فحشها نیست؟؟؟

21. تعداد 21 کاربر از ali faghfouri برای این پست تشکر کرده اند.

صفحه 2 از 9 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)