FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 94

موضوع: Kawasaki Ninja 150 RR 2013

موتور سوار

نوع موتور
    DTwr200,NSR150,PULSE UG4
    شغل و حرفه
    دانشجو حرارت و سیالات
    Last Online
    22-10-1391 @ 10:39 بعد از ظهر

پیش فرض Kawasaki Ninja 150 RR 2013

سلام خدمت دوستان گرامی...

بعد مدتها برگشتم به این سایت و دنیای موتور چرا که تا کنون هیچ اتفاق جذاب و جدید در دنیای موتور وجود نداشت ولی حالا بهانه و چیزی "با ارزش" "نه" فراتر از ارزش پیدا شده که منو به وجد آورده و ترقیبم کرده برای برگشتن به سایت و تاپیک زدن ...

امیدوارم عشاق واقعی و با فهم و درک از این تاپیک مثل خودم سر مست بشن و افتخار کنن به عشقشون....

شرکت کاوازاکی با طراحی و ساخت این موتور یعنی Kawasaki krr 150 zx خود را در آن زمان لایق تحسین دانسته بود و بیان کرده بودند این موتور اعجوبه شرکت کاوازاکی هست،با این تفاسیر مگر میشود موتوری با این عظمت از گردونه خارج بشه و جای خود را به موتور های بی کیفیت چینی مثل اغلب 250 های پلاکدار در کشورمان وحتی تمام 250 سی سی ها در دنیا بدهد؟؟
    نه،این شرکت بزرگ ژاپنی علیرغم پیشرفت های چشمگیر در دنیای موتور باز هم این موتور (دو زمانه) را را با 150 سی سی همچنان اعجوبه بی رغیب حتی در کلاس 250 سی سی ها دانسته و همچنان به تولید این موتور دوست داشتنی و بینظیر خود ادامه داده و جدیدترین مدل این موتور را با عنوان Kawasaki Ninja 150 RR 2013 به عاشقان تقدیم کرده تا مشت محکمی زده باشد بر دهان افراد بی لیاقت و کوته فکری که این اعجوبه را بخواطر دو زمانه بودنش نهی میکردند و میگفتند دوره ی این موتور تموم شده است...

ابتدا مشخصات فنی این موتور و در ادامه عکس های این موتور بینظیر رو تقدیمتان میکنم:

Kawasaki Ninja 150RR 2013 Specification

Displacement: 148cc
    Engine Type: 2 Step, 2-stroke, Crankcase Reed Valve, KIPS, RIS
    Bore x Stroke: 59.0 x 54.4 mm
    Compression Ratio: 7.2: 1
    Maximum power: 22.1 kW (30 PS) / 10,500 rpm
    Maximum torque: 2.2 kgfm/9000 rpm
    Carburetor: Mikuni VM 28
    Starter system: Kick starter
    Transmission: 6 Speed ​​Levels, constant mesh, return shift
    Primary Reduction System Type: Gear
    Clutch: Wet Multi Disc
    Reduction ratio: 2,785 (39/14)
    Overall Drive Ratio: 7.7836 @ Top Gear
    Ignition system: CDI
    Lubrication System: Oil Injection
    Cooling System: Cooling with water / Radiator
    Oil Filtering System: -
    Lubricants Capacity Engine: 1.2 Liter
    Capacity 0.87 Liter Transmission Lubricants
    Fuel Tank Capacity: 11.5 Liter
    Spark plug: NGK B 9 ECS
    Length x Width x Height: 1965 x 725 x 1075 mm
    Distance axis Wheel: 1300 mm
    Low distance to the Land: 131 mm
    Seat Height: 780 mm
    Empty weight: 124.5 kg
    Frame Type: Double Cradle Frame
    Suspension Front: Telescopic
    Rear Suspension: Monoshock suspension
    Tire Size Front: 90/90 – 17 “49S
    UkuranBan Rear: 110/80 – 17 “57S
    Brakes Front: Disc Twin Pot
    Rear Brakes: Disc Twin Pot
    Rims Wheels: Cast Aluminum Aloy Wheel
    Battery: 12 V 4 Ah
    Top Speed: 195 km/h

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

این عکس ها فقط جهت نشان ترکیب جدید رنگ Ninja 150 RR 2013 بودش...

در ادامه چند عکس با کیفیت و از زوایای مختلف میذارم تا قند تو دلتون آب بشه و از عمق وجودتان لذت ببرید...

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    Kawasaki Ninja 150 RR 2013 تصاویر پیوست شده
    ویرایش توسط corvette z06 : 25-05-1391 در ساعت 10:27 بعد از ظهر

موتور سوار

نوع موتور
    DTwr200,NSR150,PULSE UG4
    شغل و حرفه
    دانشجو حرارت و سیالات
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط کاوه نمایش پست ها
    ممنون اما این اطلاعات تو تاپیک z150بود
    خواهش میکنم،اما من همچین تاپیکی ندیدم،یه تاپیک دیگه در مورد zx 150 بود ولی اون در مورد کلا همه نوع های zx150 بحث کرده بودند ولی اینجا مشخصا قرار هست در مورد مدل جدید این موتور بحث بشه...

ولی واقعا باعث تاسفه که طرفدارای این اعجوبه تو این سایت فقط 6 نفر هستند، حالا اگه ی تاپیک زده بودم نوشته بودم 250 های چینی بی کیفیت 100 نفر کیف کرده بودند...
    واقعا متاسفم که این به سر ایرانیا اومده...

در ادامه شرکت کاوازاکی دو مدل جدید هم همزمان باKawasaki Ninja 150 RR 2012/2013 تولید کرده که از موتور همین موتور استفاده شده و بقول گفتنی فقط شکل موتور شهری تر شده و بطور مثال بهتون بگم که یه مدلش شبیه به پالس چراغ گرد هستش با رینگ پره ای و مدل بعدی مثل پالس های اسپرت هستش که میخواستم اونارم معرفی کنم با عکس ولی دیدم اینجا همه عاشق جنسای چینین کسی به کاوازاکی ژاپن و تولید موتور دوزمانه در سال 2012(این اتفاق عظیم و دندان شکن منتقدین سیستم دوزمانه که تو این سایت کم هم نیستن) اهمیت نمیده....

3. تعداد 5 کاربر از corvette z06 برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    هرچی بگی
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    09-03-1394 @ 12:12 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط corvette z06 نمایش پست ها
    خواهش میکنم،اما من همچین تاپیکی ندیدم،یه تاپیک دیگه در مورد zx 150 بود ولی اون در مورد کلا همه نوع های zx150 بحث کرده بودند ولی اینجا مشخصا قرار هست در مورد مدل جدید این موتور بحث بشه...

ولی واقعا باعث تاسفه که طرفدارای این اعجوبه تو این سایت فقط 6 نفر هستند، حالا اگه ی تاپیک زده بودم نوشته بودم 250 های چینی بی کیفیت 100 نفر کیف کرده بودند...
    واقعا متاسفم که این به سر ایرانیا اومده...

در ادامه شرکت کاوازاکی دو مدل جدید هم همزمان باKawasaki Ninja 150 RR 2012/2013 تولید کرده که از موتور همین موتور استفاده شده و بقول گفتنی فقط شکل موتور شهری تر شده و بطور مثال بهتون بگم که یه مدلش شبیه به پالس چراغ گرد هستش با رینگ پره ای و مدل بعدی مثل پالس های اسپرت هستش که میخواستم اونارم معرفی کنم با عکس ولی دیدم اینجا همه عاشق جنسای چینین کسی به کاوازاکی ژاپن و تولید موتور دوزمانه در سال 2012(این اتفاق عظیم و دندان شکن منتقدین سیستم دوزمانه که تو این سایت کم هم نیستن) اهمیت نمیده....
    سلام دادا حرص نخور یه سوال دارم ازت قیمتش چنده؟
    تشکر یادتون نره

موتور سوار

نوع موتور
    DTwr200,NSR150,PULSE UG4
    شغل و حرفه
    دانشجو حرارت و سیالات
    Last Online

من کاری ندارم بالاخره آدم های با عشق هم کم نیستن،بالاخره کسایی هم پیدا میشن که فرق بین موتور ژاپنی و این آشغالای چینی مثل مگلی گوگولی پنگولی و پرواز رو بفهمن....

برا اونا ادامه میدم تا لذت ببرن و به (موتور دوزمانه و سیستم کیپس) در سال 2012 افتخار کنن:

در سال 2012 شرکت کاوازاکی 4 نوع موتور 150 سیسی با همون موتور دوزمانه و سیستم رویایی کیپس که هنوزم با اینهمه پیشرفت در دنیای موتورسیکلت و تکنولوژی زبانزد خاص و عام هستش تولید کرده تا دهن همرو ببنده، که در پایین بهشون اشاره میکنم همچنین با قیمت جهانی هر مدل:

1. Ninja 150 L :Rp. 24.750.000 (IDR) = $2,750
    2. Ninja 150 N :Rp. 24.550.000 (IDR) = $2,728
    3. Ninja 150 M :Rp. 22.000.000 (IDR) = $2,444
    4. Ninja 150 RR :Rp. 32.200.000 (IDR) = $3,578
    ($1 = Rp. 9000 IDR)

که به ترتیب بررسیشون میکنیم:
    1. Ninja 150 L / R این مدل رو هم با L نماش دادن هم با R(چراغ اسپورت و رینگ اسپورت) که در ادامه عکسهای این مدل رو تقدیم میکنم:
    [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]ن
    و عکسهایی از زوایای مختلف از این مدل:

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]ن

2.Ninja 150 N که بهش Ninja 150 N (SS)هم میگن(چراغ گرد و رینگ اسپورت) که عکساشو تقدیم حضورتان میکنم:
    [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]ن
    و عکسهایی از زوایای دیگر از این مدل:
    [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]ن

3.Ninja 150 M (چراغ گرد و رینگ پره ای)
    و در ادامه عکس هایی از زوایای مختلف تقدیم میگردد:
    [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]ن

4.Ninja 150 RR یا همون ریس که در پست اول بطور کامل بررسی شد..

امیدوارم دوستان و عاشقان موتورهای دوزمانه و سیستم کیپس در سال 2012 از این مطلب کمال فیض رو ببرند.

یا علی....

6. تعداد 15 کاربر از corvette z06 برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    cdi125.....soon:God knows
    شغل و حرفه
    معلم
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    27-08-1398 @ 02:37 قبل از ظهر

دم کاوازاکی گرم.این موتورهاحتما استانداردهای روزدنیاروداره که ژاپن تولیدمیکنه.بعدتو ایران میگن دوزمانه دودمیکنه،ممنوعه!!!!اگه خدایکم پول به مابده حتمایکیش رومیخرم.اگه بیادایران بایداز7تومن بالاترباشه،البته ارزونترینش.فکرکن بانیکدنینجا باهیوسانگ ریس کورس بزاری،...میترکونه.من که ازهرچی موتورچینیه حالم به هم میخوره.کثیرجدید رواولین بارکه دیدم،بدون اینکه اسمش روبدونم ،ازش بدم اومد.zxهم طرفدارای زیادی داره،فقط این قانون مزخرف ممنوع بودن دوزمانه توایران حال مارو گرفته.
    ....no status....

8. کاربر زیر از Sadegh.galaxy برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    هرچی بگی
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    09-03-1394 @ 12:12 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط Sadegh.galaxy نمایش پست ها
    دم کاوازاکی گرم.این موتورهاحتما استانداردهای روزدنیاروداره که ژاپن تولیدمیکنه.بعدتو ایران میگن دوزمانه دودمیکنه،ممنوعه!!!!اگه خدایکم پول به مابده حتمایکیش رومیخرم.اگه بیادایران بایداز7تومن بالاترباشه،البته ارزونترینش.فکرکن بانیکدنینجا باهیوسانگ ریس کورس بزاری،...میترکونه.من که ازهرچی موتورچینیه حالم به هم میخوره.کثیرجدید رواولین بارکه دیدم،بدون اینکه اسمش روبدونم ،ازش بدم اومد.zxهم طرفدارای زیادی داره،فقط این قانون مزخرف ممنوع بودن دوزمانه توایران حال مارو گرفته.
    دادا صادق دود موتورهای دو زمانه هم برا راکب هم برا بقیه مضر و سرطان زاس برا همین ممنوعه وگرنه که شرف داره به هر کدوم این 4 زمانه ها
    تشکر یادتون نره

همـــــــکار ســـــــابـــــــق

علاقمند به موتورهای هیچکدام
    Last Online
    23-06-1398 @ 11:23 قبل از ظهر

موتور های دو زمانه مناسب واسه چرخیدن نیست
    فقط واسه درگ خوبه من خودم عاشق zxهستم اما............
    امیدوارم این توضیحات به درد کسی بخوره
    مزایای موتور دو زمانه

1- در هر دور میل لنگ یک کار مفید در موتور دو زمانه تولید میشود که به لحاظ تئوری دو برابر توان موتور چهار زمانه می باشد.
    2- به دلیل کمی فاصله کار مفید در مو تور گشتاور تولیدی زیاد و کار موتور منظم تر و هماهنگ است.
    3 - در موتورهای کوچک دو زمانه معمولا از دستگاه سوپاپ استفاده نمی شود.این امر اولا موجب کاهش هزینه ساخت می شود.در ثانی باعث کاهش نیروهای تلف شده برای از بین بردن اصطکاک قطعات گردنده می گردد.
    4 – به علت سبکی وزن موتور توان وزنی ان %50 (Nw) الی 85% بیشتر از موتورهای چهار زمانه می باشد .
    معایب موتور دو زمانه

1 – در کورس اول عمل پیش تراکم مقداری از انرزی مفید مو تور را تلف می کند لذا در موتورهای پر قدرت دیزلی توربوشارز
    این اشکال را بر طرف نموده است.
    توربو شارز سیستمی است که توربین ان توسط انرزی دود تخلیه شده به حرکت در می اید و کمپرسور ان که به سر توربین وصل شده هوای محیط را مکیده پس از متراکم کردن به سیلندر موتور وارد می کند.
    2 – عدم تخلیه کامل دود از موتور و کاهش راندمان حجمی به علت فرصت کم تخلیه.
    3 – در موتورهای دو زمانه بنزینی مقداری از گاز در خلال عمل شستشو از سیلندر خارج می شود .این مقدار در حدود 25% سوخت مصرفی موتور است.
    4 - در موتورهای دو زمانه بنزینی کوچک که امکان نصب توربوشارز در انها نیست امکان ذخیره کردن روغن در کارتل نیز وجود ندارد.
    بنابرین روغن همراه با بنزین به باک ریخته می شود. به همین علت الف- مصرف روغن در موتور بالا می رود.
    ب- روغن همراه با بنزین می سوزدو موجب الودگی بیشتر هوا می شود.
    به علت رعایت نکردن نسبت صحیح اختلاط روغن و بنزین اغلب در چنین موتورهایی دودزایی تشدید شده از نظر محیط زیست نا مطلوب می باشد.
    5 – به علت پی در پی بودن زمان قدرت فرصت کافی برای خنک کاری وجود ندارد و قطعات نوع هوا خنک در معرض سوختن وفرسودگی قرار دارند و بدین ترتیب عمر مفید و زمان کار موتور کاهش پیدا می کند

11. تعداد 11 کاربر از کاوه برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    تریل و تمام
    شغل و حرفه
    بازار
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    13-11-1398 @ 12:53 قبل از ظهر

ابن موتور خيلي خوبه ولي حيف كه دو زمانست

الان بعضي از مغازه ها zx150 با انجين 4 زمانه اوردن واردات شركت آرمان موتور فارس به قيمت 9000 ميل

كه معلوم نيست انجينش چيه

چون كيفيت ريخته گري بلوك سيلندر خيلي اتضاحه

(دم كاواساكي هم گرم ولي چه فايده كه به كار ما نمياد)
    در راه رسیدن به تو گیرم که بمیرم / اصلا به تو افتاد مسیرم که بمیرم

13. کاربر زیر از bajaj برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    zx150
    Last Online
    12-06-1391 @ 10:56 قبل از ظهر

من از آقای کروت تشکر میکنم/....این بهترین تاپیکی بود که تا حالا تو عمرم دیده بودم....واقعا اونایی که با زد 150 کبپس باز کزدن میفهمن زد یغنی چی....! این موتور محشر ترین موتور رو زمینهه..... این موتور هیچ وقت نمیمیره و هیچ موتوری جاشو نمیتونه بگیره.....!!! به امیده سر فرازی بیشتر کاوازاکی تو این کلاس 150 ....!

15. تعداد 4 کاربر از tealeoni007 برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    DTwr200,NSR150,PULSE UG4
    شغل و حرفه
    دانشجو حرارت و سیالات
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط کاوه نمایش پست ها
    موتور های دو زمانه مناسب واسه چرخیدن نیست
    فقط واسه درگ خوبه من خودم عاشق zxهستم اما............
    امیدوارم این توضیحات به درد کسی بخوره
    مزایای موتور دو زمانه

1- در هر دور میل لنگ یک کار مفید در موتور دو زمانه تولید میشود که به لحاظ تئوری دو برابر توان موتور چهار زمانه می باشد.
    2- به دلیل کمی فاصله کار مفید در مو تور گشتاور تولیدی زیاد و کار موتور منظم تر و هماهنگ است.
    3 - در موتورهای کوچک دو زمانه معمولا از دستگاه سوپاپ استفاده نمی شود.این امر اولا موجب کاهش هزینه ساخت می شود.در ثانی باعث کاهش نیروهای تلف شده برای از بین بردن اصطکاک قطعات گردنده می گردد.
    4 – به علت سبکی وزن موتور توان وزنی ان %50 (Nw) الی 85% بیشتر از موتورهای چهار زمانه می باشد .
    معایب موتور دو زمانه

1 – در کورس اول عمل پیش تراکم مقداری از انرزی مفید مو تور را تلف می کند لذا در موتورهای پر قدرت دیزلی توربوشارز
    این اشکال را بر طرف نموده است.
    توربو شارز سیستمی است که توربین ان توسط انرزی دود تخلیه شده به حرکت در می اید و کمپرسور ان که به سر توربین وصل شده هوای محیط را مکیده پس از متراکم کردن به سیلندر موتور وارد می کند.
    2 – عدم تخلیه کامل دود از موتور و کاهش راندمان حجمی به علت فرصت کم تخلیه.
    3 – در موتورهای دو زمانه بنزینی مقداری از گاز در خلال عمل شستشو از سیلندر خارج می شود .این مقدار در حدود 25% سوخت مصرفی موتور است.
    4 - در موتورهای دو زمانه بنزینی کوچک که امکان نصب توربوشارز در انها نیست امکان ذخیره کردن روغن در کارتل نیز وجود ندارد.
    بنابرین روغن همراه با بنزین به باک ریخته می شود. به همین علت الف- مصرف روغن در موتور بالا می رود.
    ب- روغن همراه با بنزین می سوزدو موجب الودگی بیشتر هوا می شود.
    به علت رعایت نکردن نسبت صحیح اختلاط روغن و بنزین اغلب در چنین موتورهایی دودزایی تشدید شده از نظر محیط زیست نا مطلوب می باشد.
    5 – به علت پی در پی بودن زمان قدرت فرصت کافی برای خنک کاری وجود ندارد و قطعات نوع هوا خنک در معرض سوختن وفرسودگی قرار دارند و بدین ترتیب عمر مفید و زمان کار موتور کاهش پیدا می کند
    سلام دوست عزیز اجازه ندادی من براتون از سیستم جدید کاوازاکی در موتورهای دوزمانه بگم...

محض اطلاع دوستان که خودشون رو از شرکت عظیم کاوازاکی ژاپن داناتر میدونن و این موتور رو محکوم به آلایندگی میکنن باید بگم سیستم جدیدی طراحی شده و در سری 2012 zx150 ها قرار گرفته باعث شده معایبی که در بالا ذکر کردید کامل برطرف بشه و هم آلایندگی این موتور رو در سطح استاندارد های روز دنیا قرار داده...

عشق است کاوازاکی (((عشق است دو زمانه)))

دارم مطلبی رو ترجمه میکنم در مورد همین سیستم جدید که به سری جدید zx150 ها در سال 2012 اضافه شده که ان شا الله در ادامه تقدیمتان میکنم...

17. تعداد 6 کاربر از corvette z06 برای این پست تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 10 12345 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)