FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 16 از 21 نخستنخست ... 6121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 151 به 160 از 204

موضوع: Yamaha dt200 wr (( زین دوشاخ ))

موتور سوار

نوع موتور
    My Sign
    علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    15-11-1402 @ 04:05 قبل از ظهر

پیش فرض Yamaha dt200 wr (( زین دوشاخ ))

تو این تاپیک قصد داریم از تمام خصوصیات این موتور بحث کنیم.با اینکه موتور خوبیه و تو کشور هم زیاده واقعا جاش تو این بخش خالی بود .از تمام دوستانی که این موتور رو دارن و یا داشتن خواهشمندم بیان و از مزیت ها و معایب این موتور بگن تا بقیه دوستان فیض ببرن.
    با تشکر

Service Infromation
    Tyre Pressure Front Bar / psi
    : 1,2
    Tyre Pressure Back Bar / psi : 1,3
    Gearbox Oil Litres : 0,75lt
    Gearbox Oil grade : 10-40
    Idle Speed (rpm) : 1.200-1.600
    Chain Freeplay mm : 2,5-4

Brakes
    Front
    Disc
    Front Disc Size 245mm
    Front-Pistons-per-caliper 2
    Rear Disc
    Rear Disc Size 220mm
    Rear-Pistons-per-caliper 1
    Brake fluid dot4
    Dimensions
    Height 1295
    Seat Height 895
    Ground Clearance 315
    Trail 118
    Wet Weight 125
    Dry Weight 107
    Fuel Capacity 10
    Reserve Fuel Capacity 1,3
    Electrics
    Voltage 12v
    Spark Plugs BR9ES
    Bulb-Headlight 35/36,5W
    Engine
    Type Liquid Cooled 2 Stroke Reed Valve Straight
    Bore x Stroke 66,8 x 57
    Compression Ratio 6,3:1
    Displacement 199
    Lubrication System PREMIX
    Starting KICK START
    Carburation MIKUNI TM 3055
    Transmission
    Gear Ratio 1st 25,173:1
    Gear Ratio 2nd 17,163:1
    Gear Ratio 3rd 12,916:1
    Gear Ratio 4th 10,453:1
    Gear Ratio 5th 8,751:1
    Gear Ratio 6th 7,488:1
    Sprocket front 13
    Sprocket rear 42
    Final Drive 3,230:1 (42/13)
    Chain Number of Links 110
    Transmission 2,833:1 (51/18)
    Misc.
    Motorcycle Style ENDURO ROAD/TRAIL
    Place of Manufacture JAPAN
    Power
    Top Speed 142
    Standing 1/4 mile 15,07
    Standing 1000m 31,05
    Power/Weight Ratio 3,06/3,4
    Max Torque 3,0 /8000
    Max Power Output 35/9000
    Suspension
    Front USD KAYABA
    Rear MONOCROSS KAYABA
    Front Travel 300mm
    Rear Travel 310mm
    Tyres
    Front 300-21 Tubed
    Rear 460-18 Tubed
    Wheels
    Front 1,60x21
    Rear 2,15x18

مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
    مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
    ایران 72 ق = قالتاق

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

** آن کس که نداند و نداند که نداند در جهل مرکب ابدالدهر بماند **

موتور سوار

علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    16-10-1402 @ 07:31 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط 02109002 نمایش پست ها
    درود ...

پست ویرایش و تصویر قابل رویت شد
    هنوز چیزی مشخص نیست
    گمان مبر ز موی سپیدم به عمر دراز****** جوان ز حادثه ای پیر میشود گاهی

موتور سوار

نوع موتور
    wr200
    Last Online
    28-02-1394 @ 10:25 بعد از ظهر

ترانس این موتور زیر باکه. اول فلاپها رو باز کن بعدش زین رو بردار. زیز زین یه قوطی مشکی رنگ مربعی هست که روش هم یاماها حک شده.

موتور سوار

نوع موتور
    wr200
    Last Online
    11-01-1394 @ 11:34 قبل از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط alavi.yunes نمایش پست ها
    ترانس این موتور زیر باکه. اول فلاپها رو باز کن بعدش زین رو بردار. زیز زین یه قوطی مشکی رنگ مربعی هست که روش هم یاماها حک شده.
    با سلام،دوست عزیز درست منظورتونو متوجه نشدم،ترانزیستور زیره باکه یا زیر زین؟؟اونی که زیر زینه به گفته اساتید مثله اینکه شارژره...بازم ممنون میشم اطلاعات بدین.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط 02109002 نمایش پست ها
    درود ...

پست ویرایش و تصویر قابل رویت شد
    مشکل همچنان پابرجاست....

اساتید محترم ممنون میشم قیمت حدودی سیلندر کروم 0 یا 25 این موتورو در صورت وجود اعلام کنن...همچنین لوازم کاربراتور اعم از شناور ،ژیگلور،سوزن،پیچ تخلیه و....
    ویرایش توسط ali22baba : 11-07-1393 در ساعت 12:45 بعد از ظهر
    بزرگترین دشمن آدمی خرد اوست،پس تا می توانی خر باش تا شاد زندگی کنی.......

موتور سوار

نوع موتور
    wr200
    Last Online

Unhappy

نقل قول نوشته اصلی توسط ali22baba نمایش پست ها
    با سلام،دوست عزیز درست منظورتونو متوجه نشدم،ترانزیستور زیره باکه یا زیر زین؟؟اونی که زیر زینه به گفته اساتید مثله اینکه شارژره...بازم ممنون میشم اطلاعات بدین.

- - - Updated - - -

مشکل همچنان پابرجاست....

اساتید محترم ممنون میشم قیمت حدودی سیلندر کروم 0 یا 25 این موتورو در صورت وجود اعلام کنن...همچنین لوازم کاربراتور اعم از شناور ،ژیگلور،سوزن،پیچ تخلیه و....

دوستان و اساتید کسی جواب ما رو نمیده؟؟؟

موتور سوار

نوع موتور
    wr200
    Last Online

دوست خوبم وقتی زین رو برمیداری ترانس مشخصه یه قوطی مشکی رنگه و اصلا نیازی به باز کردن باک هم نیست. مشکله موتور چیه که دنبال ترانس میگردی بگو شاید بتونم کمکت کنم سیلندر کروم هم بد گیر میاد که اگه باشه با رینگ و پیستون حدود 2 تومنه . بازم اگه پیش علی شمعی تو میدون گمرک بری همه قطعات این موتورو داره.

7. تعداد 2 کاربر از alavi.yunes برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    wr200
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط ali22baba نمایش پست ها
    با سلام خدمت اساتید محترم به خصوص جناب Amir R1،خدمت شما عرض کنم سه رشته سیم سفید و یک رشته سیم قرمز توسط یه سوکت به ترانزیستور وصل شدن ویک رشته سیم مشکی به یکی از پایه های ترانزیستور بسته شده و مثل اتصال بدنه میمونه،اینم چند تا عکس که امروز از ترانزیستور گرفتم،حالا با این اوصاف ترانزیستور سالمه یا نه دوستان؟

با سلام خدمت اساتید محترم بخصوص جناب یونس علوی عزیز،ممنون از اینکه منو راهنمایی میکنید،والله علت پرسشهای بنده اینه که بفهمم موتورم مشکلی داره یا نه و بیشتر از روی کنجکاویه و اگه مشکلی داشته باشه میخوام که حل بشه..

نکته اول : بنده اولین تجربم تو خرید موتوره تریله دوزمانس و میخوام اطلاعاتمو کامل کنم البته رو کمک شما دوستان عزیزم حساب ویژه ایی باز کردم....

نکته دوم:جناب علوی راستش عکسهارو صفحه 14 همین تاپیک گذاشتم آخرش متوجه نشدم این عکسی که گذاشتم ترانزیستوره موتوره یا شارژر!!!! لطفا بگین که این ترانزیستوره یا نه؟اگه از ترانزیستور عکسی دارین خواهش میکنم اینجا بزارین ببینم،(البته قبلا آقا میلاد زحمت کشیدن عکس گذاشتن که هنوز من موفق نشدم عکسو ببینم)....

نکته سوم اینه :من تو دنده یک و دو کاملا آزاد شدن کیپسو وقتی که گاز از یه حدی بیشتر میشه احساس میکنم ولی تو دنده 3 خیلی کم میشه این حالت و تو بقیه دنده ها اصلا احساس نمیشه و اون کشش و شتاب دنده یک و دو رو اصلا نداره و موتور خیلی بی جون هست به خاطر همین خودم فکر میکنم که شاید ترانزیستور مشکل داره و شاید کیپسشو یسره کردن ولی واقعا نمیدونم، خواهشا راهنماییم کنید بفهمم کیپس مشکل داره ترانزیستور مشکل داره یا چیزایه دیگس..ویا اینکه کلا دبلیوار وتریلای دوزمانه دیگه همشون فابریک اینجورین!!(که بعید به نظر میاد) البته به گفته فروشنده همه چیز موتور سالم و فابریکیه منظورم سیستمهای برقیشه که راست و دروغشو نمیدونم!!!!

نکته چهارم:اینم بگم که سیلندر موتور بوش هست و میخوام بدونم که شتاب و کشش سیلندر کروم اینقدر متفاوته که ارزششو داره سیلندر کروم بگیرم یا نه؟

نکته پنجم:سوزن و ژیگلورهای کاربراتور خیلی وضعیت خوبی ندارن و میخوام در آینده نزدیک کل لوازم داخلی کاربراتورو تعویض کنم....

نکته ششم:راستش دیگه چیزی نمونده فقط منتظر راهنمایی و جواباتون هستم فقط من یکمی عجولم تورو خدا در اسرع وقت جوابمو بدین..

نکته هفتم:شرمندتونم دوستان....
    ویرایش توسط ali22baba : 14-07-1393 در ساعت 02:02 بعد از ظهر

9. کاربر زیر از ali22baba برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    wr200
    Last Online

دوست گلم عکسای صفحه 14 رو دیدم. اونی که ازش عکس گرفتی شارجره و اون قوطی مشکی پلاستیکی کناریش که آرم یاماها روش حک شده ترانس هست و بنظر هم فابریک هستن با دقت به عکسایی که گرفتی اگه نگاه کنی متوجه میشی. در ضمن به این قسمتا اصلا دست نزن که به احتمال قوی سالم هستن و کم نور بودن چراغها هنگام گاز دادن میتونه از بوبین موتور هم باشه.راه امتحانش هم اینطوریه که لامپه موتور رو روشن میکنی و شروع به حرکت اگه قدرت موتور نسبت به زمانی که لامپ خاموشه کمتر میشه احتماله ایراد ترانس هم هست.
    نکته سوم: تست کیپس خیلی راحته از روی سیلندر موتور ( سمت دنده ) یه درب گرد هست که با دو تا پیچ آلن بسته شده و دو تا سیم هم رفته داخلش اکه اون درب روباز کنی و در جا به موتور گاز بدی اون قطعه نیم دایره که سیمها هم بهش وصلن تکون میخوره . کمی بالا میره و با ول کردنه گاز بر میگره سر جاش اگه اینطور باشه ترانست سالمه و سیستم برق سالم هست ولی اکه کار نکرد امکان دوده گرفتن کیپسها و یاخرابی ترانس هست.البته چون این موتور دو تا کیپس داره ( 2 تا قطعه فلزی که داخل سیلندره ) بیشتر موتور سازه اونا رو بالا و پایین و اشتباه می بندن که موتور خوب گاز نمیخوره و بایستی خیلی دقت کنن. در ضمن کار کردنه کیپس ربطی به بوش یا کروم نداره و خلاصه کنم موتور دو زمانه بایستی همه چیش تنظیم و میزون باشه از کاربرات و هواکش گرفته تا شمع و برقو ...... که سواریش حال بده.
    نکته 4 : wr بوش تاحالا سوار نشدم ولی tsr - rmx - yz بوش سوار شدم که بجز yz 125 که لامصب بوشش هم خیلی وحشیه بقیه چنگی به دلم نزد و اگه بودجه داری ارزش داره کروم بگیری البته بشرط سالم بودن سیستم برق.
    نکته 5: کاربرات مهمترین قسمت موتوره و بیشتر مشکلات موتور هیچ ربطی به کیپس- ترانس- برق و غیره نداره و همش بر میگرده به کاربرات . به هیچیش دست نزن مشکل موتور شما هم به احتمال قوی از کاربراته و به احتمال زیاد مصرف بنزین موتور زیاده که تو دنده های سه به بالا بنزین زیادی به سیلندر وارد میشه و نمیزاره موتورت شتاب بگیره مثل موتور خودم و بایستی مصرف موتور رو بیارن پایین که اونم راه داره که در آینده میگم. هواکش رو حتما چک کن که فابریک خودش باشه فابریکش یه ابر مثل یه کاسه آش خوری متوسطه که اگه غیر این باشه موتورت هیچوقت میزون کار نمیکنه اگه غیر این بود کلا برش دار ولی یادت باشه حتما فابریکشو بخر یا اگه فابریکه خودش بود تمیز میشوریش وقتی خشک شد با روغن آغشته کن و محکم بچلون بعد ببند سر جاش. شمع رو باز کن و تمیزش کن کد شمغ فابریک : NGK BR9ES قیمتش هم 5 یا 6 تومنه.
    نکته ششم : همه این کارا تو یه نصفه روز ردیف میشه بشرط اینکه موتور سازت کاربلد و منصف باشه.
    نکته ششم: بازم اگه سوالی هست در خدمتم فوری. اگه تهران باشین که دیگه حله.
    نکته هفتم : دشمنت شرمنده ایشالا موتورت ردیف شه حالشو ببری. WR هنوزم یه موتور شاخ تو دنیاست و براحتی و حتی بیشتر با تریلهای CRF250X و WR250F رقابت میکنه اینارو از خودم نمیگم چون سواری ازشون گرفتم میگم فقط بخاط آلایندگی دیگه تولید نمیشه.

11. تعداد 4 کاربر از alavi.yunes برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    wr200
    Last Online

با سلام خدمت اساتید بزرگوار به خصوص جناب علوی عزیز که منت سر ما میزارن و با دقت و حوصله فراوان به سوالات افراد مبتدی مثل من جواب میدن واقعا از شما سپاسگزارم...
    جناب علوی سوال که فراوونه ولی متاسفانه من تهران نیستم و نمی تونم به صورت حضوری خدمت برسم ولی از وجود اساتیدی مثل شما در این تاپیک بسیار خوشنودم و سعی میکنم از تجربیات و دانش فنی شما به نحو احسن بهره ببرم...(من اهل و ساکن کردستان هستم و منت سر ما میزارین که در خدمتتون باشیم، بدون تعارف عرض میکنم)
    در مورد نور چراغ مشکلی نداره موتور،وقتی گاز میدم نورش زیادمیشه،وبا روشن و خاموش شدنشم هیچ تفاوتی تو شتاب موتور حس نکردم...
    در مورد کیپس حتما اون دریچرو باز میکنم و نتیجشو اعلام میکنم...
    جناب علوی چندی پیش موتورو پیشه یه تعمیرکار کاربلد بردم و ایشون همونجا بهم گفتن که مصرف موتورت تقریبا دو برابر حالته عادی هست و مشکل از کاربراتوره که دیگه قابل تنظیم شدن نیست و لوازم داخلیشو باید تعویض کنی و گفتن که سوزنش یا ژیگلورش گشاد شده(دقیق نمیدونم سوزنو گفت یا ژیگلور) و همینطور که شما فرمودین مثله اینکه کم جون بودنش به همین دلیله که میخوام کل لوازمشو تعویض کنم....(به خاطر همین مشکل، موتور با هندل به سختی روشن میشه که احتماله روشن شدنش خیلی کمه و مجبورم هولش بدم و تو دنده 3 روشنش کنم و مصیبتی داریم ما برای روشن کردنش...!!!!!)
    در مورد هواکشم عرض کنم چند مدت پیش هواکشو درآوردم و حسابی شستم ولی با روغن آغشتش نکردم و بعد از خشک شدن جا انداختم ولی حتما روغنیش میکنم(راستی روغن 10 خوبه؟)،البته به نظرم هواکش فابریک هست حتما عکسش قرار میدم ببینید فابریکه یا نه؟
    در مورد شمع عرض کنم شمع موتورمو همین تازگیا عوضش کردم که همون ngk اصل انداختم که از قبل داشتم و رو کارتونش با خودکار نوشته بود شمع پایه بلند تریل ولی کدشو نمیدونم باید یه نگاه به کارتونش بندازم....
    جناب علوی من عاشق استایل دبلیو ار هستم و حاضر نیستم با هیچ موتوری عوضش کنم حتی غولی مثله crfx 450!!!!(البته اگه قسمت شد شاید در آینده این غولو بخرم ولی دبلیو آرو نمیفروشم)..
    در پایان از پر حرفیم(همون پر تایپیم!!!!) از شما عذر خواهی میکنم، منو ببخشد دوستان...
    ویرایش توسط ali22baba : 15-07-1393 در ساعت 02:09 بعد از ظهر

13. کاربر زیر از ali22baba برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    wr200
    Last Online

خواهش میکنم دوست عزیزم شما هم اگه تهران تشریف آوردین خیلی خوشحال میشم قابل بدونین سری به ما بزنین خود منم تو شهرستان موتور سواری میکنم و موتورم همونجاست و اصلا علاقه های به موتور سواری تو خیابونای کثیف تهران رو ندارم و فقط تو طبیعت و کوه و دشت البته به همراه شیب زدنو و پرش به همراه دوستان. اما بحث خودمون: به اختمال زیاد برق و کیپس موتور سالمه. لوازم کاربرات هم هیچی نمیخواد عوض کنی و نیازی هم نیست جز سوزن جیگلور به چیزه دیگه دست بزنی سوزن جیگلور موتور گشاد شده . راهش هم اینکه کاربرات رو میدی موتور سازه بازش میکنه و داخل همون سوزن چند رشته سیم مسی قرار میده( همون سیم برقایی که تو برق کشی لامپای خونه استفاده میکنن ، بین 2 تا 5 رشته ) با این کار جلوی تزریق زیاد سوخت به سیلندر گرفته میشه و به اصطلاح سوزن تنگتر میشه از دو رشته سیم شروع میکنه و امتحان میکنی دیذی بهتر نشد یه سیم اضافه میکنی تا زمانی که موتور تو همه دنده ها کیپس واشه و شتاب بگیره . با این کار موتورت با هندل هم راحت روشن میشه.
    یه چیز مهم داشت یادم میرفت: پیچ تنظیم روغن که میدونی کجاست؟ اونم بزار وسط باشه که نه روغن زیادی با سوخت مخلوط شه که در اینصورت موتورت کم جون میشه و نه خشک کار کنه که به رینگ و پیستون آسیب بزنه. موتورت که آب کم نمیکنه . یا تو سوار شدنه بیش از نیم ساعت جوش که نمیاره؟
    هواکش هم با همون روغن 10 آغشته کن خوبه. روغن بغل هم اگه بودجه داری یامالوب بگیر قوطی آبی رنگ داره که روش هم عکس قایق موتوریه اگه نه روغن 1 لیتری دو زمانه که شرکت پارس میزنه هم خیلی خوبه.
    بازم اگه سوالی بود در خدمتم.

15. تعداد 2 کاربر از alavi.yunes برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    wr200
    Last Online

ممنون جناب علوی عزیز انشالا اگه قسمت شد حتما خدمت میرسیم،بله به گفته شما لذت تریل سواری تو شیب زدن و پرش تو کوه و بیابونه نه تو خیابونایه شهر(البته منظورم شهر خاصی نیست)....
    در مورد سوزن و ژیگلور این اولین باره که میشنوم با چند رشته سیم مشکلشون حل میشه!! و این نشانه تجربه و دانش فنی شماست بسیار ممنون از راهنماییتون.
    در مورد پیچ تنظیم روغن راستش تا حالا دقت نکردم کجاست ممنون میشم راهنماییم کنید کجاست و چطور تنظیم میشه،و در مورد رادیاتور خوشبختانه اصلا آّب کم نمیکنه و تا حالا هم جوش نیاورده...
    در مورد روغن بغل، من روغن هیدرولیک(قرمزرنگه) داخلش میریزم(مشکلی نداره؟) ،ولی حتما سراغ روغنایی که معرفی کردین میرم ببینم میتونم اینجا پیدا کنم یا نه....
    راستی یه چیزی رو یادم رفت بگم،به گفته صاحب قبلی دریچه های کیپس تازه تعویض شدن فقط جهت اطلاع عرض کردم اگه نکته ایی هست بدونم...
    بازم ازتون ممنونم....

صفحه 16 از 21 نخستنخست ... 6121314151617181920 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

مشخصات فنی یاماها wr 200

یاماها زین دوشاخ

http:persianmotor.net-4728-yamaha-dt200-wr-16.html

یاماها دبلیوار 200 زین دوشاخ

برچسپ زین دوشاخ

http:persianmotor.net-4728-yamaha-dt200-wr-17.html

مشخصات یاماها wr 200

موتور زین دوشاخ

قیمت جو در بندر امام سال 99

دریاچه تخت

هواشناسی قزوین

موتور یاماها زین دوشاخ