FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 3 از 30 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 300

موضوع: ساخت خودروی دست ساز - GoKar

همکار سابق

Last Online
    02-05-1399 @ 10:38 قبل از ظهر

پیش فرض ساخت خودروی دست ساز - GoKar

دوستان و داداشای عزیزو دوست داشتنی
    از بابت تاخیرم عذرخواهی می کنم

قبل از هر صحبتی بهتره از دوست خوبم (مجید خالقی) تشکر کنم که با همفکری و در اختیار قرار دادن بعضی از ابزاراش خیلی کمکم کرد.

مدتیه، یعنی حدود چند ماه می شه به ذهنم رسیم یه خودروی کوچیک و دست ساز درست کنم، با استفاده از انجین موتورسیکلت، یه مدتی مشغول طراحی و تجزیه و تحلیل نمونه های مشابه بودم تا اینکه از چند وقت پیش تقریبا کارو شروع کردم.
    خوشحال می شم نظرات اساتید رو بخونم و مباحثه ای در این زمینه صورت بگیره.

توضیحات اولیه ای در مورد این پروژه بدم، این خودرو در یک کلاس به خصوصی هست، که نه می شه اون رو در حد کارتینگ دونست و نه در حد ATV یه چیزی بین این کلاس محسوب می شه، اسمی که خارجی ها معمولا برای این استفاده می کنن GoKar که منظور همون خودرو های کوچیک دست ساز هست.
    چند تا از نقشه های اولیه شو این پایین نشون دادم که بعدش انشالله کار شروع می شه.

ساخت خودروی دست ساز - GoKar-01-jpg

ساخت خودروی دست ساز - GoKar-04-jpg

ساخت خودروی دست ساز - GoKar-02-jpg

ساخت خودروی دست ساز - GoKar-03-jpg

شاسی این خودرو از سازه لوله ای پیش بینی شده و با استفاده جوش الکترود اتصالات صوت می گیره، در طرح اولیه نقشه بر اساس یک خودروی آفرودی و دارای سیستم کمک فنر دار بوده که با محاسبات سر انگشتی یه کمی هزینه ها بالا می رفت و چون اولین کار هست، نخواستم اون قدر هزینه کنم، البته پیش بینی شده و امکانش هست همین طرح فعلی به یک خودروی دارای کمک فنر تغییر پیدا کنه..
    تا جای ممکن هم سعی کردم از طور خودرو کم کنم تا از وزنش کم بشه، انجین این خودرو از نوع 110 سی سی زنجیز تایم بدون کلاچ (طرح ویو) هست.
    ویرایش توسط شفیع : 22-03-1391 در ساعت 09:01 قبل از ظهر
    هزاران فرزند به دنیا نیامده ی این سرزمین آزادی شان را از بازوان و اندیشه ما می خواهند، پس با عمل خود می آموزانیم که پدرانشان نسبت به آینده آنان بی تفاوت نبوده اند، و آنان خواهند آموخت آزادی شان را به هیچ قیمت و بهایی نفروشند. «نادر شاه افشار»

موتور سوار

نوع موتور
    hyosunggt249n
    شغل و حرفه
    مهندسی برق - مربی والیبال
    Last Online
    19-05-1402 @ 08:06 قبل از ظهر

سعی کن صندلی که برای گوکارت طراحی میکنی بیشتر شبیه گوکارتهای مسابقه ای باشه بطوریکه موقع نشستن راننده فکر کنه به زمین چسبیده واحساس امنیت میکنه

موتور سوار

شغل و حرفه
    دانشجو
    Last Online
    20-01-1393 @ 10:22 قبل از ظهر

شفیع جان خسته نباشی

کلا چنین طرح هایی چه ابتکاری باشه و چه از جایی نمونه برداری شده باشه ابتدا باید نمونه اولیش ساخته بشه تا معایب و محاسن خودشون را نشون بدن

به نظرم بعنوان شروع خوبه که از یه طرح اولیه شروع بشه و اصلاحات بعدی روی طرح ساخته شده انجام بشه ( یه مقدار فاصله بین توری و عمل هست )

دو مورد به نظر بنده رسید :

قرار دادن خورشیدی در سمت راست شافت ( کنار )

توی بحث پیچش توی مکانیک هر چه شما از محل وارد شدن تورک دور میشید به همون مقدار زاویه پیچش کاهش پیدا میکنه و همینطور خود تورک پیچشی هم کاهش پیدا میکنه تا به صفر برسه

به همین خاطر الان تمرکز تورک پیچشی برای حرکت روی چرخ سمت راست هست و تورکی که به چرخ سمت چپ میرسه به مراتب کمتر هست

چنانچه موقعی تصمیم به اصلاحات گرفتید قرار دادن دیسک ترمز در مرکز شافت هم بررسی کنید توی ترمز گیری بهتر تاثیر مطلوبی میزاره

امیدوارم صحبتهای بنده ناراحت نشده باشید
    بنده خودم را کوچک تر از این حرف ها میدونم که بخوام اموزشی به کسی بدم
    در غالب صحبت دوستانه ، ذهنیات خودم را بازگو کردم

موفق باشید

4. تعداد 5 کاربر از mehran_mo برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    دیگه خسته شدم
    شغل و حرفه
    تعمیر کار موبایل
    Last Online
    14-07-1397 @ 09:05 قبل از ظهر

با سلام وخسته نباشید خدمت تمام اساتید ما هم یه موقع فکر یه همچین طرحی رو داشتیم بیشتر کار هاش رو هم کردیم البته با کمک فنر بود طرح ما با انجین یه سیجی125بعد سر انتقال نیرو وترمز به مشکل بر خوردیم و یه کم مشکلات دیگه که پروژه رو تموم کردیم و انجین و وسایل رو فروختیم حالا دوباره به فکر ساختنش افتادم از دوستان می خوام کمک کنید یه کم بیشتر توضیح بدید و عکس بزارید و وسایل مورد استفادتون رو هم ذکر کنید با تشکر

همکار سابق

Last Online

با تشکر فراوان از نظرات دوستان عزیزم

آقا مهران، شما کاملا درست می فرمایید، البته خورشیدی عقب اونجایی که الان هست و می بینید قرار نمی گیره، خیلی متمایل تر به سمت وسط محور میاد.
    در مورد محور عقب و انتقال نیرو خودمم می تونم ضعف هایی وجود داره، حتی با تراشکارم که صحبت می کردم اون هم اعتقاد داشت این محور مشکلاتی داره، شهر من یک شهر کوچیک و توریستی هست، خیلی از قطعات مورد نیاز و فناوری که نیاز داشتم و دارم در اینجا وجود نداره، حتی برای تهیه همین محور عقب چند روز جستجو کردم آخرشم از شهر های اطراف تونستم تهیه کنم، بعضی از قطعاتشو از تهران تهیه کردم. تراشکارم اعتقاد داشت بهتر می بود به جای میله شافت نرم (محور فعلی) از یک محور فولای سخت استفاده می کردم و یا به سبک میل گاردان به شکل لوله ای ساخته می شد، و برام توضیح داد ضریب خمش و پیچش محور های لوله ای از محور های توپر خیلی کمتره ... منم گفته هاشو قبول داشتم ولی ناچار بودم واسه تهیه این قطعات چند و روز وقت و هزینه ی زیادی رو بپردازم، که برای اولین کارم به صرفه نبود.

البته مطمئنا از نظرات دوستان استفاده می کنم، و حتما انشالله در کار بعدی و یا اصلاح همین پروژه ترتیب اثر میدم
    مهم اینجاست فعلا به این سطح از توان ساخت همچین ساشی رسیدیم، به قول معروف پلت فورمش دستمون هست حالا می شه روش مطالعه، تحقیق، تحلیل، تغییر اصلاح انجام داد عین صنعت خودرو سازی، که روی یک پلت فورم چند مدل خودرو تولید می شه.
    ویرایش توسط شفیع : 23-03-1391 در ساعت 12:51 بعد از ظهر
    هزاران فرزند به دنیا نیامده ی این سرزمین آزادی شان را از بازوان و اندیشه ما می خواهند، پس با عمل خود می آموزانیم که پدرانشان نسبت به آینده آنان بی تفاوت نبوده اند، و آنان خواهند آموخت آزادی شان را به هیچ قیمت و بهایی نفروشند. «نادر شاه افشار»

7. تعداد 2 کاربر از شفیع برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    Honda CBR150R - Kawasaki Ninja 300 SE
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    03-12-1394 @ 12:41 بعد از ظهر

سلام

جناب شفیع الآن ماشینتون در چه مرحله ای هستش ؟!

آیا تست شده یا هنوز انجین سوار نشده ؟!

یه چیزی به نظرم درست نمیاد ، اونم جای خورشیدی و انتقال نیرو هستش

خورشیدی هرچی به مرکز محور نزدیکتر باشه بهتر هستش

البته میدونم میخوایید موتور کنار باشه تا طول ماشینتون کمتر بشه ، اما فکر میکنم این حالت نیروی زیادی رو هدر بده !

9. کاربر زیر از Amir 1986 برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    shahbaz125
    شغل و حرفه
    دانشجو
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    14-06-1395 @ 11:02 بعد از ظهر

سلام شفیع جان خسته نباشیو ایشالله که هر چه زودتر کارتو به اتمام برسونی ویه سوال : از چه انجینی میخوای استفاده کنی؟

موتور سوار

نوع موتور
    پیشرو پارس 250
    شغل و حرفه
    طراحی گرافیکی وب سایت
    Last Online
    27-09-1396 @ 04:38 بعد از ظهر

من تنها کمکی که میتونم بکنم اینکه دعا کنم کارتون به بهترین نحو جلو بره
    من گرافیستم؟ نمیتونم کمکی بکنم؟
    (اسپم که نیست پستم؟)
    .:: خراب رفاقت ::.

12. کاربر زیر از magic-boy برای این پست تشکر کرده است

همـــــــکار ســـــــابـــــــق

نوع موتور
    megelli 250r & hyosung 250gtr for ninja 250r
    شغل و حرفه
    مکانیک هیوندای-دانشجوی مهندسی مکانیک
    Last Online
    23-12-1398 @ 01:33 بعد از ظهر

خیر برای پیشرفت کار ویادگیری هرکس هر کمکی و یا پیشنهادی داره میتونه بیان کنه /ازادید بشرطی که توهین به کسی نشه...
    همیشه کلاه بزارید حتی موقع قرار با طرف.....

14. تعداد 3 کاربر از K.I.A برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    دیگه خسته شدم
    شغل و حرفه
    تعمیر کار موبایل
    Last Online
    14-07-1397 @ 09:05 قبل از ظهر

حالا به نظر شما خورشیدی وسط باشه بهتره یا کنار
    در ضمن دیسک ترمز رو از کجا تهیه کردید و قیمت چند در اومد براتون
    فرمون رو می خواهید چه جوری طراحی کنید من اول مثل فرمون موتور طراحی کرده بودم که زیاد جالب از اب در نیومد شما چه طرح هایی دارید

16. تعداد 2 کاربر از 408404 برای این پست تشکر کرده اند.

همکار سابق

Last Online

من عکسی از قطعاتی که می خوام در این خودرو استفاده کنم در انجمن نمایش دادم و بعضی از دوستان یک قسمتو اشتباه برداشت کردن جای خورشیدی عقب اون محلی نیست که توی عکس روی محور قرار داره، اون عکس فقط قطعات مورد استفاده رو نشون داده، بعد از نصب انجین خورشیدی عقب خیلی متمایل تر می شه به سمت وسط محور.

و اینکه به دوستان عرض کنم، پروژه خیلی جلو تر از اونیه که در عکس ها می بینید، این عکس ها واسه یکی دو ماه پیش هست، من مرحله به مرحله عکس ها و مطالب رو دارم نمایش میدم. البته هنوز انجین و ... سوار نشده، انشالله بزوردی اطلاعات و مشخصات بیشتری رو نمایش میدم.

در مورد نوع انجین، در قسمت اول بحث توضیح دادم. (110 سی سی، بدون کلاچ)

18. تعداد 7 کاربر از شفیع برای این پست تشکر کرده اند.

صفحه 3 از 30 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)