FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 1 از 37 1234511 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 361

موضوع: • • • اطلاعات و اخبار پیرامون توقیف و ترخیص موتور سیکلت • • •

موتور سوار

نوع موتور
    BMW R75/5
    شغل و حرفه
    Marketing
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    06-04-1394 @ 03:41 بعد از ظهر

پیش فرض • • • اطلاعات و اخبار پیرامون توقیف و ترخیص موتور سیکلت • • •

مراحل ترخیص موتور

اگر کلانتری موتور رو گرفت.
    دلایل توقیف موتور می تونه نداشتن مدارک، مزاحمت، مظنون یا فرار باشه.
    توجه داشته باشید که کار ترخیص موتور بین ساعت ۲ تا ۴ بعد از ظهر انجام میشه.
    اگر گواهینامه ندارید، بی جهت اسم دوستی رو ندید که شاید برای مراحل تریخص نیاد و بعدا دردسرتون دو چندان بشه.
    راکب فقط در مراحل کلانتری و شورای حل اختلاف حضور داره.
    اصولا زمانی که افسر تجسس شخصا اقدام به نوشتن نام کرد اسم غیر واقعی ندید که راکب کس دیگس، به دلیل اینکه اگر افسر تجسس بخواد شخصا راکب رو در محل کلانتری ببینه و شما اسم غیر واقعی بدید دچار بیرون روی خواهید شد.
    کلانتری چون طبق قانون در زمینه وسایل نقلیه مجری نیست، تمامی پول هایی که باید واریز شه رو از طریق شورای حل اختلاف به حساب دولت منتقل می کنه.
    کلانتری از شما سندی می خواد که ثابت کنه موتور متعلق به شماست.
    اگر فقط مدارک همراهتون نبوده شورا شما رو به میزان ۱۳ تومن جریمه می کنه. اگر گواهینامه نداشتی شورا با توجه به وضعیت ظاهری بین۲۰ تا ۵۰ تومن شما رو جریمه می کنه.
    سپس نامه ای برای معرفی به ستاد ترخیص خلیج میده.
    اما این نامه چیه؟
    وقتی موتور شما توسط کلانتری توقیف میشه ابتدا یک نفر محل و ساعت توقیف، نوع و رنگ موتور و پلاک رو می نویسه.
    بعد افسر کلانتری توی شعبه مربوطه یک برگه اندازه a4 که از ۳ قسمت تشکیل شده رو پر می کنه.
    قسمت اول مربوط به مشخصات موتور هست، قسمت دوم مربوط به شماست که شرح ماوقع رو می نویسه، اینکه راکب کیه و این جور قصه ها.
    قسمت سوم مربوط میشه به خلیج که خالی می مونه.
    انتهای همین برگه هم مشخص میشه آیا موتور شما دچار ایراد فیزیکی بوده یا نه.

اگر راهنمایی رانندگی بخوابونه و شما دارای گواهینامه نیستید تا ۹۰ تومن جریمه و ۳ ماه خوابوندن رو شاخشه.
    تحت هر شرایطی که موتور توسط لباس سفیدا بخوابه، شما باید طبق قانون جریمه رو پرداخت کنید که حالا می تونه برای کلاه باشه یا خط ویژه و ...
    در ازای گرفتن موتور به شما یه برگه در اندازه کاغذ a5 میدن. نسخه سفید به شما تحویل میشه و نسخه سبز یا آبی رنگ به ستاد ترخیص، تفاوت اصلی هم اینجاست، چون ارسال نسخه دوم به خلیج حدود ۳ روز طول می کشه پس فکر سوپرمن بازی نباشید و ۳ روز بعد تشریفتون رو ببرید برای ترخیص.

نکته مشترک اینه که باید شما خلافی موتور رو صفر کنید، اگر مهر پرداخت شد داشته باشید نیاز به ارائه کپی و شاید استعلام باشه پس وقتی خلافی رو صفر کردید ترجیحا برگه عدم خلافی رو مجدد از پلیس+۱۰ بگیرید که دردسرش کمتره.

حالا می رسیم به خان هفتم.
    تا یادم نرفته حتما کفش و لباس راحت بپوشید و از به همراه بردن کیف سبک جهت گذاشتن مدارک هم غافل نشید.
    به هیچ عنوان عصبانی نباشید و با آرامش خاطر تشریف ببرید که حدود ۳ ساعت الی ۲ روز اذیت بشید.
    رسیدیم دم در خلیج. یادتون باشه مراحل فقط توسط مالک قابل انجام و اگر مالک نمی تونه بیاد باید یک عدد وکالت نامه برای ستاد ترخیص از یه دفتر خونه اسناد رسمی بگیرید که حدود ۱۵ تومن هزینه داره.
    شما از شب قبل این مدارک رو آماده کردید:
    ۱- سند موتور و ترجیحا کارت موتور
    ۲- برگه عدم خلافی
    ۳- بیمه نامه
    ۴- گواهینامه راکب اگر وجود داره.
    ۵- شناسنامه یا کارت ملی صاحب سند
    ۶- کارت ملی راکب
    ۷- برگه توقیف کلانتری یا راهور

حالا از تمام مدارک بالا ۳ عدد کپی بگیرید و یادتون باشه بعدا من رو دعا می کنید، چون صف کپی واقعا دیوانه کنندس.
    در ضمن اصل مدارک به هیچ عنوان فراموش نشه، بعضی مدارک همون یک نسخه کپی کافیه اما بارها شاهده گم شدن کپی ها و نیاز به رفتن درون صفوف نامنظم کپی بودم.
    فکر اینم که با قول نامه موتور رو بکشید بیرون از سر مبارک پرت کنید بازم بیرون.
    وقتی وارد خلیج میشید میرید به قسمت بوفه و یک عدد پوشه می خرید، بوفه دقیقا چسبیده به صف کپی.
    بعد میرید توی محوطه داخلی.
    سریع برید به قسمت پرداخت فیش کفی، اگر کلانتری خوابونده ۷ تومن و اگر راهور ۵ تومن میدید و جاش یک عدد مهر روی برگتون میزنه و جاش یه کپی ازتون می گیره.
    سریع میرید توی صف مهر پوشه که با یه میز نسبتا دراز مشخصه و اونجا هم علاف میشید و روی یک سری از مدارک و پوشه هم مهر می خوره.
    اگر دیدید حالش رو دارید میرید به سمت داخل سالن و همون جلوی در از سربازی که پشت میزه نوبت می گیرید، سرباز هم به شما یک فیش نوبت میده و روی پوشه شماره نوبت و تاریخ اون روز رو میزنه، اگر دیدید که حالش نیست و خواستید برید سوی کاشونتون توجه داشته باشید که اون پوشه دیگه به درد فردا نمی خوره و حتما باید وایسید در صف کذایی مهر پوشه.
    پس اول تصمیم بگیرید که تا آخر مراحل امروز طی میشه یا فردا صبح اول وقت میرید واسه ترخیص.
    وقتی نوبتتون شد پوشه رو تحویل باجه مورد نظر میدید و با تکمیل پرونده میرید به بیرون سالن.
    دم یه پنجره که میشه جنوب غربی سالن وای میسید تا اسم مبارکتون قرائت بشه و یا برگه دوم راهور که معمولا سبزه یا همون برگه a4 کلانتری رو با مهر ستاد ترخیص به شما میدن.
    حالا تشریف می برید و موتورتون رو از پارکینگه مربوط در میارید.
    هزینه پارکینگ حداقل روزی ۱۰۰۰ تومن هست.
    سوئیچ فراموش نشه.

حقوق معنوی مطالب فوق متعلق به باشگاه پرشین موتور است، لطفا در نقل قول امانتدار باشید.
    ویرایش توسط Mohammad : 29-02-1390 در ساعت 09:10 بعد از ظهر
    موتورسواری در شهر، خداحافظ برای همیشه.

موتور سوار

نوع موتور
    pulse180 & KAWASAKI ZX-11 E
    شغل و حرفه
    کارشناسی فیزیک هسته ای
    Last Online
    20-05-1393 @ 01:46 قبل از ظهر

بچه ها موتور من رو 2هفته پیش دمه پیست گرفتن،
    امروز تونستم درش بیارم
    سر فرصت براتون توضیح میدم
    چه انتظار عجیبی...
    توبین منتظران هم مولای من چه غریبی ، عجیب تر که چه اسان نبودنت شده عادت چه بیخیال نشسته ایم
    نه کوششی نه وفائی فقط نشسته و میگوئیم خداکند که بیایی...

3. تعداد 2 کاربر از mohamad javad برای این پست تشکر کرده اند.

Banned

نوع موتور
    125
    Last Online
    20-05-1390 @ 04:17 قبل از ظهر

با تشکر از توضیحات دقیق و صحیح شما دوست گرامی
    یک موردی هم من اضافه می کنم؛ اگر موتور شما توسط ماموران کلانتری توقیف شود، راهنمائی تان می کنند به کلانتری مربوطه برای دریافت قبض پارکینگ.
    به کلانتری مربوطه که مراجعه کردید، برگه ی صورتی رنگی به شما می دهند که همان نسخه ی کپی ست که هیچ گونه اسم و مشخصاتی از مالک و راکب در آن درج نشده. فقط مشخصات موتور در آن درج شده. (یعنی عملاً با آن برگه هیچ کاری نمیتوانید انجام دهید)
    بعد از دریافت برگه، به شما می گوید 1 هفته ی دیگر به همان کلانتری مجدداً مراجعه کنید تا نسخه ی اصلی که همان برگه ی سفید است همراه با نامه نگاری ها و کپی مدارک و پرونده سازی (!) به شما تحویل بدهند تا تشریف ببرید ستاد ترخیص.

و صد البته بعد از طی مراحلی که دوست خوبمان توضیح دادند، برای ترخیص که به پارکینگ مربوطه که مراجعه می کنید باید کلی بین موتور ها بگردید تا موتوره خاک خورده تان را پیدا کنید.
    کمی که وارسی می کنید، چراغ خطر و راهنما چپ شکسته. قاب زنجیر در آمده. آینه ی چپ شکسته.
    به چپ موتور مشکوک می شوی و بیشتر دقت می کنی و میبینی که موتور روی چپ، چپ شده بوده!
    به مسئول پارکینگ که اعتراض می کنی یک چیزی هم بدهکار می شوی و در آخر همه چیز گردن راننده کفی می افتد

خلاصه عزیزان؛ در درجه اول بگویم که اگر مدارک ندارد یا کامل نیست، تحت هیچ عنوان در تهران هوای موتور سواری به سرتان نزند
    خیابان به خیابان کفی گذاشته اند! مسلما این هزینه ها از جیب من و شما می رود. برایشان مهم نیست اگر کوچه به کوچه هم کفی بگذارند
    و در درجه ی دوم اگر مدارک ندارید و خیلی ادعایتان می شود، موتور را دو دستی تقدیم نکنید. فرار کنید شرف ش بیشتر از این است که روی ترمز بزنید.

+ اگر مدارک ناقص دارید و شرایط طوری پیش آمد که در ترافیک ماندید و راه فراری نداشتید، ده هزار تومان لای کیف مدارک بگذارید که وقتی مامور خواست مدارک را ببیند، پول را بردارد و مدارک تان ok شود. 20 یا 30 هزار تومان هم بگذارید باور کنید ارزشش را دارد!

+ کلاه ایمنی، تضمین سلامت تان است. اما خودتان را با کلاه گول نزنید که کار از کلاه هم گذشته

+ دلم پر است، اعتراض دارم

5. تعداد 7 کاربر از ASS برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    BMW R75/5
    شغل و حرفه
    Marketing
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    06-04-1394 @ 03:41 بعد از ظهر

در مورد برگ صورتی، همیشه صادق نیست و خیلی وقتها اصلا چیزی جز اینکه بیا فلان کلانتری به شما اطلاع داده نمیشه. حداقل در تمام مواردی که من شخصا شاهد بودم.
    در مورد بعدی، اعضای این باشگاه همیشه سعی می کنند نه بحث سیاسی نه مذهبی در اینجا بکنند و هموطور که در پست اول هم مشاهده کردید، بنده هیچ راه گریز غیر قانونی توضیح ندادم.
    علت هم اینه که همه می دونن باید از دست کفی فرار کنند، عنوان اینجور بحث ها در قوانین فوروم ما گنجونده نشده و توصیه می کنم از این دست پیشنهادات در اینجا نشه که میشه رشوه داد یا فرار کرد.
    اگر بخواهیم و نخواهیم، قانون خوب یا قانون بد، هیچ کدوم از ما نه قانون گذاریم نه مجری قانون، حالا که من دوست ندارم پام به ستاد ترخیص و کلانتری باز بشه، طی 3 سال گذشته سر جمع 2000 کیلومتر با موتورم بیرون رفتم.
    پس هر کی خربزه می خوره پای لرزش هم میشینه.
    در هر حال از توضیحات شما متشکرم.
    موتورسواری در شهر، خداحافظ برای همیشه.

7. تعداد 3 کاربر از Mohammad برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    apache 160 + pulsar 180 +ravan 200 qm
    Last Online
    24-01-1391 @ 10:55 بعد از ظهر

بچه ها کمک . موتورمو نیرو انتظامی خوابونده . هیچ مدرکی هم ندارم که درش بیارم چیکار کنم .
    مدرک پیست چه طوری میتونم بگیرم که برم بگم موتور من برای پست هست .

9. کاربر زیر از madadii برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

Last Online
    06-01-1403 @ 12:31 بعد از ظهر

چند خریده بودی !
    ببین میتونی یه برگه کپی تملیکی پیا کنی!از این برابر اصلها

کارشناس موتورهای آفرودی

شغل و حرفه
    Motorcycle enthusiast
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    17-12-1401 @ 07:05 بعد از ظهر

پیش فرض توقیف موتورسیکلت به دلیل نداشتن معاینه فنی شروع شد

گروه شهری: رئیس پلیس راهور تهران از احیای توقفگاه‌های موتورسیکلت، راه‌اندازی مرکز معاینه فنی موتورسیکلت، فراهم شدن شرایط بیمه اقساطی و آموزش 60 هزار موتورسوار در قالب اجرای بسته ساماندهی موتورسواران خبر داد.
    سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با مهر اظهار داشت: بسته ساماندهی موتورسواران به‌منظور جلوگیری از ارتکاب تخلفات طراحی شده و اکنون در حال اجراست. وی به طرح اسقاط موتورهای فرسوده اشاره کرد و افزود: یکی از مواد این بسته اسقاط موتورسیکلت‌های بالای 10 سال است. در گذشته اگرچه موتورهای با سن بیش از 10 سال پس از توقیف آزاد می‌شد اما امروز موتورسیکلت‌های بالای 10 سال درصورت توقیف بدون نیاز به حضور مالک اسقاط می‌شوند.
    رئیس پلیس راهور تهران در ادامه از مصادره موتورسیکلت‌های توقیفی پس از 6 ماه خبر داد و تاکید کرد: درصورتی‌که مالک موتورسیکلت تا 6 ماه برای رفع توقیف وسیله خود اقدام نکند، پلیس براساس قانون وسیله نقلیه او را در اختیار مراجع ذی صلاح قرار می‌دهد و دیگر به مالک تحویل نمی‌شود. رحیمی راه‌اندازی مرکز تعویض پلاک موتورسیکلت در خیابان خلیج پایتخت را یکی از اقدامات مهم برای ساماندهی موتورسواران برشمرد و تصریح کرد: موتورسیکلت‌های بدون پلاک یا پلاک قدیمی موظف به دریافت و تعویض پلاک هستند.
    به همین منظور در کنار پارکینگ موتورسیکلت‌ها مرکز تعویض پلاک راه‌اندازی شد. وی همچنین از راه‌اندازی مرکز معاینه فنی موتورسیکلت سواران خبر داد و گفت: این مرکز به‌منظور کاهش آلودگی موتور سیکلت‌ها در مرکز خلیج راه‌اندازی شد. امیدواریم بتوانیم این مرکز را به مجتمع خدمات موتورسواران تبدیل کرده و به‌زودی مرکز صدور گواهینامه را نیز در آن راه‌اندازی کنیم. رحیمی به طرح آموزش موتورسواران اشاره کرد و افزود: کلاس آموزشی موتورسواران هر هفته برگزار می‌شود و 60 هزار موتورسوار در این کلاس‌ها شرکت کردند. سعی می‌کنیم تمام موتورسواران تهرانی را تحت آموزش قرار دهیم. وی از همکاری بیمه‌ها برای بیمه کردن موتورسیکلت‌ها خبر داد و گفت: با همکاری برخی از شرکت‌های بیمه طرح بیمه اقساطی موتورسیکلت‌ها در تهران آغاز شده است این در حالی است که یک کلاه ایمنی رایگان به موتورسوارانی که اقدام به بیمه کردن وسیله خود کنند اهدا می‌شود.

رئیس پلیس راهور تهران از احیای توقفگاه‌های موتور در شهر خبر داد و تاکید کرد: به‌زودی در نقاط مرکزی و پرتردد شهر توقفگاه‌های موتورسواران احیا و جای پارک ویژه‌ای برای آنها طراحی می‌شود.

خبرگزاری پانا: رییس مرکز معاینه فنی شهرداری تهران از الزامی شدن معاینه فنی برای موتورسیکلت های توقیف شده خبر داد.

صدرالدین علیپور در بازدید از غرفه خبرگزاری پانا در هجدهمین نمایشگاه بین المللی مطبوعات و خبرگزاری های داخلی و خارجی گفت: طبق هماهنگی های صورت گرفته با پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ مقرر شد از اول هفته آینده تمامی موتورسیکلت هایی که به هر علت توسط پلیس توقیف می شوند یکی از مدارک جهت ترخیص موتور سیکلت برگه معاینه فنی آنها باشد.
    وی ادامه داد: بر همین اساس در ستاد ترخیص موتور سیکلتها یک مرکز معاینه فنی موتور سیکلت در نظر گرفته شده است تا تمام موتور سیکلت ها در این مرکز تحت معاینه فنی قرار گیرند.
    وی با اشاره به اینکه بعضی از موتور سیکلت ها با آلودگی چندبرابر یک خودرو را دارند، گفت: به همین منظور یکی از راهکارهای اجبار برای معاینه فنی موتور سیکلت ها توقیف و الزام آنها برای دریافت معاینه فنی در نظر گرفته شده است.
    علیپور با اشاره به اینکه در تهران بیش از 3 میلیون موتور سیکلت وجود دارد، اظهار داشت: برابر قانون موتور سیکلت ها نیز باید معاینه فنی دریافت کنند اما مراجعات آنها بسیار کم و ناچیز است.

منبع :
    http://www.hamshahrionline.ir/print-155561.aspx

باتشکر از دوستان من نمیخوام زیاد خودمو ناراحت کنم چون وقتی نارحت میشم...میشم

نظرتون در مورد راهکار ارائه شده این عزیز چیه ؟ واقعا یکم روش فکر کنین ...حتما لازم نیست مدیر باشیم تا فکر بهتری به مغزمون برسه !!!

من همین دیروز 122.000 تومن پول بیمه دادم طرف 300 تومن باقی پولمم نداد کلاهمو از کی میتونم بگیرم ... اتفاقا الان کلاه میخوام سایز L باشه

12. تعداد 24 کاربر از نیما نادری برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    خودرو:پژو206فرانسوی تیپ5 تیونینگ شده
    شغل و حرفه
    محصل رشته معماری
    Last Online
    23-02-1396 @ 01:39 قبل از ظهر

داداشم اینجا ایرانه تظاهر میشه اما عمل نمیشه همی اینها هم که گقتی قصد ازار دارن تا به نفع خودشونه میگیرن موتور ها رو تا به نفع ماست میدن !
    عجب
    راستی موتور هایی که مثل موتور من هنوز 1 سال هم نشده !!! باید معاینه فنی بشن شهر های دیگه بجز تهران هم باید معاینه فنی بشن یا نه ؟

14. تعداد 2 کاربر از .:ALIREZA NADERI:. برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

Last Online
    13-08-1400 @ 12:29 قبل از ظهر

این کلاس آموزشی موتورسواران کجا دایر شده ؟؟
    ویرایش توسط Sination : 15-01-1391 در ساعت 10:34 بعد از ظهر

16. تعداد 3 کاربر از Sination برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    bkz160
    شغل و حرفه
    بورس
    Last Online
    19-10-1391 @ 03:08 قبل از ظهر

معاینه فنی برای وسایلی است که بیشتر از 1 سال از تولیدشون میگذره

come on ... it's time to go

18. تعداد 2 کاربر از aban برای این پست تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 37 1234511 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)