FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 36 از 37 نخستنخست ... 26323334353637 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 351 به 360 از 361

موضوع: • • • اطلاعات و اخبار پیرامون توقیف و ترخیص موتور سیکلت • • •

موتور سوار

نوع موتور
    BMW R75/5
    شغل و حرفه
    Marketing
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    06-04-1394 @ 03:41 بعد از ظهر

پیش فرض • • • اطلاعات و اخبار پیرامون توقیف و ترخیص موتور سیکلت • • •

مراحل ترخیص موتور

اگر کلانتری موتور رو گرفت.
    دلایل توقیف موتور می تونه نداشتن مدارک، مزاحمت، مظنون یا فرار باشه.
    توجه داشته باشید که کار ترخیص موتور بین ساعت ۲ تا ۴ بعد از ظهر انجام میشه.
    اگر گواهینامه ندارید، بی جهت اسم دوستی رو ندید که شاید برای مراحل تریخص نیاد و بعدا دردسرتون دو چندان بشه.
    راکب فقط در مراحل کلانتری و شورای حل اختلاف حضور داره.
    اصولا زمانی که افسر تجسس شخصا اقدام به نوشتن نام کرد اسم غیر واقعی ندید که راکب کس دیگس، به دلیل اینکه اگر افسر تجسس بخواد شخصا راکب رو در محل کلانتری ببینه و شما اسم غیر واقعی بدید دچار بیرون روی خواهید شد.
    کلانتری چون طبق قانون در زمینه وسایل نقلیه مجری نیست، تمامی پول هایی که باید واریز شه رو از طریق شورای حل اختلاف به حساب دولت منتقل می کنه.
    کلانتری از شما سندی می خواد که ثابت کنه موتور متعلق به شماست.
    اگر فقط مدارک همراهتون نبوده شورا شما رو به میزان ۱۳ تومن جریمه می کنه. اگر گواهینامه نداشتی شورا با توجه به وضعیت ظاهری بین۲۰ تا ۵۰ تومن شما رو جریمه می کنه.
    سپس نامه ای برای معرفی به ستاد ترخیص خلیج میده.
    اما این نامه چیه؟
    وقتی موتور شما توسط کلانتری توقیف میشه ابتدا یک نفر محل و ساعت توقیف، نوع و رنگ موتور و پلاک رو می نویسه.
    بعد افسر کلانتری توی شعبه مربوطه یک برگه اندازه a4 که از ۳ قسمت تشکیل شده رو پر می کنه.
    قسمت اول مربوط به مشخصات موتور هست، قسمت دوم مربوط به شماست که شرح ماوقع رو می نویسه، اینکه راکب کیه و این جور قصه ها.
    قسمت سوم مربوط میشه به خلیج که خالی می مونه.
    انتهای همین برگه هم مشخص میشه آیا موتور شما دچار ایراد فیزیکی بوده یا نه.

اگر راهنمایی رانندگی بخوابونه و شما دارای گواهینامه نیستید تا ۹۰ تومن جریمه و ۳ ماه خوابوندن رو شاخشه.
    تحت هر شرایطی که موتور توسط لباس سفیدا بخوابه، شما باید طبق قانون جریمه رو پرداخت کنید که حالا می تونه برای کلاه باشه یا خط ویژه و ...
    در ازای گرفتن موتور به شما یه برگه در اندازه کاغذ a5 میدن. نسخه سفید به شما تحویل میشه و نسخه سبز یا آبی رنگ به ستاد ترخیص، تفاوت اصلی هم اینجاست، چون ارسال نسخه دوم به خلیج حدود ۳ روز طول می کشه پس فکر سوپرمن بازی نباشید و ۳ روز بعد تشریفتون رو ببرید برای ترخیص.

نکته مشترک اینه که باید شما خلافی موتور رو صفر کنید، اگر مهر پرداخت شد داشته باشید نیاز به ارائه کپی و شاید استعلام باشه پس وقتی خلافی رو صفر کردید ترجیحا برگه عدم خلافی رو مجدد از پلیس+۱۰ بگیرید که دردسرش کمتره.

حالا می رسیم به خان هفتم.
    تا یادم نرفته حتما کفش و لباس راحت بپوشید و از به همراه بردن کیف سبک جهت گذاشتن مدارک هم غافل نشید.
    به هیچ عنوان عصبانی نباشید و با آرامش خاطر تشریف ببرید که حدود ۳ ساعت الی ۲ روز اذیت بشید.
    رسیدیم دم در خلیج. یادتون باشه مراحل فقط توسط مالک قابل انجام و اگر مالک نمی تونه بیاد باید یک عدد وکالت نامه برای ستاد ترخیص از یه دفتر خونه اسناد رسمی بگیرید که حدود ۱۵ تومن هزینه داره.
    شما از شب قبل این مدارک رو آماده کردید:
    ۱- سند موتور و ترجیحا کارت موتور
    ۲- برگه عدم خلافی
    ۳- بیمه نامه
    ۴- گواهینامه راکب اگر وجود داره.
    ۵- شناسنامه یا کارت ملی صاحب سند
    ۶- کارت ملی راکب
    ۷- برگه توقیف کلانتری یا راهور

حالا از تمام مدارک بالا ۳ عدد کپی بگیرید و یادتون باشه بعدا من رو دعا می کنید، چون صف کپی واقعا دیوانه کنندس.
    در ضمن اصل مدارک به هیچ عنوان فراموش نشه، بعضی مدارک همون یک نسخه کپی کافیه اما بارها شاهده گم شدن کپی ها و نیاز به رفتن درون صفوف نامنظم کپی بودم.
    فکر اینم که با قول نامه موتور رو بکشید بیرون از سر مبارک پرت کنید بازم بیرون.
    وقتی وارد خلیج میشید میرید به قسمت بوفه و یک عدد پوشه می خرید، بوفه دقیقا چسبیده به صف کپی.
    بعد میرید توی محوطه داخلی.
    سریع برید به قسمت پرداخت فیش کفی، اگر کلانتری خوابونده ۷ تومن و اگر راهور ۵ تومن میدید و جاش یک عدد مهر روی برگتون میزنه و جاش یه کپی ازتون می گیره.
    سریع میرید توی صف مهر پوشه که با یه میز نسبتا دراز مشخصه و اونجا هم علاف میشید و روی یک سری از مدارک و پوشه هم مهر می خوره.
    اگر دیدید حالش رو دارید میرید به سمت داخل سالن و همون جلوی در از سربازی که پشت میزه نوبت می گیرید، سرباز هم به شما یک فیش نوبت میده و روی پوشه شماره نوبت و تاریخ اون روز رو میزنه، اگر دیدید که حالش نیست و خواستید برید سوی کاشونتون توجه داشته باشید که اون پوشه دیگه به درد فردا نمی خوره و حتما باید وایسید در صف کذایی مهر پوشه.
    پس اول تصمیم بگیرید که تا آخر مراحل امروز طی میشه یا فردا صبح اول وقت میرید واسه ترخیص.
    وقتی نوبتتون شد پوشه رو تحویل باجه مورد نظر میدید و با تکمیل پرونده میرید به بیرون سالن.
    دم یه پنجره که میشه جنوب غربی سالن وای میسید تا اسم مبارکتون قرائت بشه و یا برگه دوم راهور که معمولا سبزه یا همون برگه a4 کلانتری رو با مهر ستاد ترخیص به شما میدن.
    حالا تشریف می برید و موتورتون رو از پارکینگه مربوط در میارید.
    هزینه پارکینگ حداقل روزی ۱۰۰۰ تومن هست.
    سوئیچ فراموش نشه.

حقوق معنوی مطالب فوق متعلق به باشگاه پرشین موتور است، لطفا در نقل قول امانتدار باشید.
    ویرایش توسط Mohammad : 29-02-1390 در ساعت 09:10 بعد از ظهر
    موتورسواری در شهر، خداحافظ برای همیشه.

موتور سوار

نوع موتور
    شوکا بی کلاج 125
    Last Online
    26-08-1396 @ 06:29 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط ARSH نمایش پست ها
    داداش تو برگه توقیف اسم هر کسی که نوشته شده اون باید بره دنبال کارای موتور(مدارک اون مورد قبوله) . گواهینامه نداشته باشه جریمه گواهینامه هم اضاف میشه بهش
    فرقی هم نداره سرباز و اینا
    پارتی میخواد اگه دوس داری مرحله ای رو رد کنی
    نمیشه با غلط گیر لاکش بگیرم و اسم خودمو بنویسم؟توی سیستم کامپیوتری هم ثبت میشه همون موقع که میگیرند؟
    در ضمن اگه اون بره دنبالش سند موتور که به نام اون نیست ، چجوری بهش میدند موتور رو؟
    پارتی از کجا پیدا کنم؟
    در ضمن من موتور رو از یه نفر دیگه خریدم و سند موتور به نام اون هست ولی برگه محضری بابت انتقال سند به نام پدرم هست ، میشه همون برگه محضری رو ببرم؟
    ویرایش توسط amir138 : 23-08-1396 در ساعت 10:57 بعد از ظهر

موتور سوار

نوع موتور
    براوو
    شغل و حرفه
    تجهیزات ایمنی موتور
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    02-12-1401 @ 08:52 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط amir138 نمایش پست ها
    نمیشه با غلط گیر لاکش بگیرم و اسم خودمو بنویسم؟توی سیستم کامپیوتری هم ثبت میشه همون موقع که میگیرند؟
    در ضمن اگه اون بره دنبالش سند موتور که به نام اون نیست ، چجوری بهش میدند موتور رو؟
    پارتی از کجا پیدا کنم؟
    در ضمن من موتور رو از یه نفر دیگه خریدم و سند موتور به نام اون هست ولی برگه محضری بابت انتقال سند به نام پدرم هست ، میشه همون برگه محضری رو ببرم؟
    داداش شخصی که برگه توقیف به نامش هست باید مدارکش بببره ( گواهینامه )
    اگه سند به نامش نیست
    شخصی که سند به نامش هست یا وکالت فروش رو داره با مدارک شخصی که موتور ازش توقیف شده میتونه موتور رو ازاد کنه
    ساده بگم :

وسیله نقلیه که توقیف میشه و روانه پارکینگ میشه توسط شخص صاحب سند یا دارای وکالت آزاد میشه
    راکب نقشش صرفا تو ارائه مدارک شخصی و اجازه رانندگی ( گواهینامه ) هست .

بعد داداشم برگه توقیف یه نسخه ازش به ستاد ترخیص میره که اسم رفیقتون توش هست و نره هم دیگه لاک غلط گیر رو خدایی از 100 متری میشه دید

پارتی هم که داداش مثلا خودکار دفتر نیست ادرس بدم بری پیدا کنی که =))))))))))))))
    Find A Way Or Fade Away
    لوازم ایمنی موتور کراس و اندرو

موتور سوار

نوع موتور
    شوکا بی کلاج 125
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط ARSH نمایش پست ها
    داداش شخصی که برگه توقیف به نامش هست باید مدارکش بببره ( گواهینامه )
    اگه سند به نامش نیست
    شخصی که سند به نامش هست یا وکالت فروش رو داره با مدارک شخصی که موتور ازش توقیف شده میتونه موتور رو ازاد کنه
    ساده بگم :

وسیله نقلیه که توقیف میشه و روانه پارکینگ میشه توسط شخص صاحب سند یا دارای وکالت آزاد میشه
    راکب نقشش صرفا تو ارائه مدارک شخصی و اجازه رانندگی ( گواهینامه ) هست .

بعد داداشم برگه توقیف یه نسخه ازش به ستاد ترخیص میره که اسم رفیقتون توش هست و نره هم دیگه لاک غلط گیر رو خدایی از 100 متری میشه دید

پارتی هم که داداش مثلا خودکار دفتر نیست ادرس بدم بری پیدا کنی که =))))))))))))))
    من پدرم دارای برگه وکالت از فروشندس یعنی برگه وکالت به نام پدرم هست.
    یعنی پدرم هم باید بیاد یا فقط مدارک شناساییش رو ببرم کافیه؟
    در ضمن با گواهی نامه اعتبار گذشته میشه ازادش کرد؟
    و جریمه نداشتن گواهینامه چقدره؟

موتور سوار

نوع موتور
    شوکا بی کلاج 125
    Last Online

سلام.
    جریمه نداشتن گواهی نامه الان چقدره؟

موتور سوار

نوع موتور
    vespa px 125 E & Discover 150s
    علاقمند به موتورهای اسکوتر
    Last Online
    24-11-1397 @ 12:10 قبل از ظهر

سلام
    داشتن برگه سند سفید فروش به جای کارت موتور کفایت میکنه؟ یا سوار کفی میشه؟

موتور سوار

نوع موتور
    Pulsar 220f
    شغل و حرفه
    گرافیک
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    28-08-1399 @ 11:42 بعد از ظهر

سلام

ببخشید این سوال رو اینجا مطرح میکنم. گفتم دیگه تاپیک بی خودی درست نکنم

بنده سند کمپانی (سند سفید کارخونه) موتور قبلیم رو گم کردم ولی برگ سبزش هست. برای تعویض نام و تعویض پلاک باید چکار کنم؟ آیا اصلا مانعی بوجود میاد؟

ممنون از دوستان اگر راهنمایی کنند. موتور قبلیم رو فروختم ولی لنگ سند کمپانی ام.
    هم خویش را بیگانه کن، هم خانه را ویرانه کن
    آن گه بیا با عاشقان، هم خانه شو هم خانه شو
    باید که جمله جان شوی، تا لایق جانان شوی
    گر سوی مستان میروی، مستانه شو،مستانه شو

موتور سوار

نوع موتور
    Pulse AS150
    شغل و حرفه
    Technical Support
    Last Online
    06-04-1397 @ 04:27 بعد از ظهر

برای مرجع قانونی، همچنین تعویض پلاک ،سند سبز (برگ سبز) ارزش قانونی داشته و الباقی دارای ارزش نیستند
    هیچ مشکلی براتون به وجود نمیاد
    ملاک مالکیت شما، به نام بودن برگ سبزه
    ارزش ماشین به نوع و مدلش نیست,ارزش ماشین به راننده ایه که پشتش میشینه

9. کاربر زیر از HaMiD.TcI برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

Last Online
    05-01-1397 @ 12:31 قبل از ظهر

سلام چند روز پیش تو بلوار شهرداری مهرشهر کرج با موتور میرفتم یه کامیون با ارتفاع بلند تو لاین تند رو قسمت چپ جاده راهش و میرفت منم پشت سرش میرفتم یکی از شاخه های درخت و شکست و به صورت من برخورد کرد.کامیون سرعتش بالا بود.ایشون واینستاد ولی پلاکش و یه نفر سریع واسم آورد.کلانتری اومد گزارش کرد افسر راهنمایی هم اومد و گفتش این حادثه است. خلاصه من و با اورژانس بردن بیمارستان موتورم و کلانتری فرستاد پارکینگ.من پزشک قانونی رفتم اونجا ازم عکس گرفتن و بهم گفتن مدارک پزشکیت و از بیمارستان بیار که خوردم به تعطیلات.الان مشکل من اینه که کلانتری نامه بهم نمیده که موتورم و از پارکینگ در بیارم لطفا راهنماییم کنین.و اینکه بهم بگین شکایت من فایده ای داره یا نه؟تکلیف من چیه که صورتم داغون شد 10 تا بخیه خورد.چطوری موتورم و دربیارم؟با تشکر.

موتور سوار

نوع موتور
    طرح ویو
    Last Online
    14-03-1397 @ 12:51 بعد از ظهر

سلام دوستان عزیز
    من چند ماه پیش یه موتور خریدم ک سندش سفید بود چون نفر اول نرفته بود سند بزنه موتورمو این لباس سفیدای....گرفتن توپارکینگه الان دوماهه،موتور فروشه ک مغازه داره و ب نفر اول فروخته هی هرهفته میگه شنبه شرکتا نیستند
    چکار باید کرد تا موتورمو در بیارم

موتور سوار

Last Online
    05-05-1400 @ 07:15 بعد از ظهر

امکان گرفتن خلافی موتورسیکلت مانند ماشین از سایت راهور فراهم شده.
    بارکد کارت موتور رو وارد کنید .فقط نکته اش اینکه حرف انگلیسی هم به صورت بزرگ وارد بشه.

13. تعداد 2 کاربر از mahsafar برای این پست تشکر کرده اند.

صفحه 36 از 37 نخستنخست ... 26323334353637 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)