FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 32 از 37 نخستنخست ... 22282930313233343536 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 311 به 320 از 361

موضوع: • • • اطلاعات و اخبار پیرامون توقیف و ترخیص موتور سیکلت • • •

موتور سوار

نوع موتور
    BMW R75/5
    شغل و حرفه
    Marketing
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    06-04-1394 @ 03:41 بعد از ظهر

پیش فرض • • • اطلاعات و اخبار پیرامون توقیف و ترخیص موتور سیکلت • • •

مراحل ترخیص موتور

اگر کلانتری موتور رو گرفت.
    دلایل توقیف موتور می تونه نداشتن مدارک، مزاحمت، مظنون یا فرار باشه.
    توجه داشته باشید که کار ترخیص موتور بین ساعت ۲ تا ۴ بعد از ظهر انجام میشه.
    اگر گواهینامه ندارید، بی جهت اسم دوستی رو ندید که شاید برای مراحل تریخص نیاد و بعدا دردسرتون دو چندان بشه.
    راکب فقط در مراحل کلانتری و شورای حل اختلاف حضور داره.
    اصولا زمانی که افسر تجسس شخصا اقدام به نوشتن نام کرد اسم غیر واقعی ندید که راکب کس دیگس، به دلیل اینکه اگر افسر تجسس بخواد شخصا راکب رو در محل کلانتری ببینه و شما اسم غیر واقعی بدید دچار بیرون روی خواهید شد.
    کلانتری چون طبق قانون در زمینه وسایل نقلیه مجری نیست، تمامی پول هایی که باید واریز شه رو از طریق شورای حل اختلاف به حساب دولت منتقل می کنه.
    کلانتری از شما سندی می خواد که ثابت کنه موتور متعلق به شماست.
    اگر فقط مدارک همراهتون نبوده شورا شما رو به میزان ۱۳ تومن جریمه می کنه. اگر گواهینامه نداشتی شورا با توجه به وضعیت ظاهری بین۲۰ تا ۵۰ تومن شما رو جریمه می کنه.
    سپس نامه ای برای معرفی به ستاد ترخیص خلیج میده.
    اما این نامه چیه؟
    وقتی موتور شما توسط کلانتری توقیف میشه ابتدا یک نفر محل و ساعت توقیف، نوع و رنگ موتور و پلاک رو می نویسه.
    بعد افسر کلانتری توی شعبه مربوطه یک برگه اندازه a4 که از ۳ قسمت تشکیل شده رو پر می کنه.
    قسمت اول مربوط به مشخصات موتور هست، قسمت دوم مربوط به شماست که شرح ماوقع رو می نویسه، اینکه راکب کیه و این جور قصه ها.
    قسمت سوم مربوط میشه به خلیج که خالی می مونه.
    انتهای همین برگه هم مشخص میشه آیا موتور شما دچار ایراد فیزیکی بوده یا نه.

اگر راهنمایی رانندگی بخوابونه و شما دارای گواهینامه نیستید تا ۹۰ تومن جریمه و ۳ ماه خوابوندن رو شاخشه.
    تحت هر شرایطی که موتور توسط لباس سفیدا بخوابه، شما باید طبق قانون جریمه رو پرداخت کنید که حالا می تونه برای کلاه باشه یا خط ویژه و ...
    در ازای گرفتن موتور به شما یه برگه در اندازه کاغذ a5 میدن. نسخه سفید به شما تحویل میشه و نسخه سبز یا آبی رنگ به ستاد ترخیص، تفاوت اصلی هم اینجاست، چون ارسال نسخه دوم به خلیج حدود ۳ روز طول می کشه پس فکر سوپرمن بازی نباشید و ۳ روز بعد تشریفتون رو ببرید برای ترخیص.

نکته مشترک اینه که باید شما خلافی موتور رو صفر کنید، اگر مهر پرداخت شد داشته باشید نیاز به ارائه کپی و شاید استعلام باشه پس وقتی خلافی رو صفر کردید ترجیحا برگه عدم خلافی رو مجدد از پلیس+۱۰ بگیرید که دردسرش کمتره.

حالا می رسیم به خان هفتم.
    تا یادم نرفته حتما کفش و لباس راحت بپوشید و از به همراه بردن کیف سبک جهت گذاشتن مدارک هم غافل نشید.
    به هیچ عنوان عصبانی نباشید و با آرامش خاطر تشریف ببرید که حدود ۳ ساعت الی ۲ روز اذیت بشید.
    رسیدیم دم در خلیج. یادتون باشه مراحل فقط توسط مالک قابل انجام و اگر مالک نمی تونه بیاد باید یک عدد وکالت نامه برای ستاد ترخیص از یه دفتر خونه اسناد رسمی بگیرید که حدود ۱۵ تومن هزینه داره.
    شما از شب قبل این مدارک رو آماده کردید:
    ۱- سند موتور و ترجیحا کارت موتور
    ۲- برگه عدم خلافی
    ۳- بیمه نامه
    ۴- گواهینامه راکب اگر وجود داره.
    ۵- شناسنامه یا کارت ملی صاحب سند
    ۶- کارت ملی راکب
    ۷- برگه توقیف کلانتری یا راهور

حالا از تمام مدارک بالا ۳ عدد کپی بگیرید و یادتون باشه بعدا من رو دعا می کنید، چون صف کپی واقعا دیوانه کنندس.
    در ضمن اصل مدارک به هیچ عنوان فراموش نشه، بعضی مدارک همون یک نسخه کپی کافیه اما بارها شاهده گم شدن کپی ها و نیاز به رفتن درون صفوف نامنظم کپی بودم.
    فکر اینم که با قول نامه موتور رو بکشید بیرون از سر مبارک پرت کنید بازم بیرون.
    وقتی وارد خلیج میشید میرید به قسمت بوفه و یک عدد پوشه می خرید، بوفه دقیقا چسبیده به صف کپی.
    بعد میرید توی محوطه داخلی.
    سریع برید به قسمت پرداخت فیش کفی، اگر کلانتری خوابونده ۷ تومن و اگر راهور ۵ تومن میدید و جاش یک عدد مهر روی برگتون میزنه و جاش یه کپی ازتون می گیره.
    سریع میرید توی صف مهر پوشه که با یه میز نسبتا دراز مشخصه و اونجا هم علاف میشید و روی یک سری از مدارک و پوشه هم مهر می خوره.
    اگر دیدید حالش رو دارید میرید به سمت داخل سالن و همون جلوی در از سربازی که پشت میزه نوبت می گیرید، سرباز هم به شما یک فیش نوبت میده و روی پوشه شماره نوبت و تاریخ اون روز رو میزنه، اگر دیدید که حالش نیست و خواستید برید سوی کاشونتون توجه داشته باشید که اون پوشه دیگه به درد فردا نمی خوره و حتما باید وایسید در صف کذایی مهر پوشه.
    پس اول تصمیم بگیرید که تا آخر مراحل امروز طی میشه یا فردا صبح اول وقت میرید واسه ترخیص.
    وقتی نوبتتون شد پوشه رو تحویل باجه مورد نظر میدید و با تکمیل پرونده میرید به بیرون سالن.
    دم یه پنجره که میشه جنوب غربی سالن وای میسید تا اسم مبارکتون قرائت بشه و یا برگه دوم راهور که معمولا سبزه یا همون برگه a4 کلانتری رو با مهر ستاد ترخیص به شما میدن.
    حالا تشریف می برید و موتورتون رو از پارکینگه مربوط در میارید.
    هزینه پارکینگ حداقل روزی ۱۰۰۰ تومن هست.
    سوئیچ فراموش نشه.

حقوق معنوی مطالب فوق متعلق به باشگاه پرشین موتور است، لطفا در نقل قول امانتدار باشید.
    ویرایش توسط Mohammad : 29-02-1390 در ساعت 09:10 بعد از ظهر
    موتورسواری در شهر، خداحافظ برای همیشه.

موتور سوار

نوع موتور
    موتور125 رهتاز
    شغل و حرفه
    نصب دوربین مداربسته
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    18-08-1401 @ 10:16 قبل از ظهر

سلام توشهرهای کوچیک هم اینقدر گیرمیدن؟
    وقتی که خدادردلهای شکسته است چرا بردستان کسی که هزاران بار دلم را شکست بوسه نزنم مجید خراطها

موتور سوار

Last Online
    28-07-1394 @ 03:03 قبل از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط Hasan.A نمایش پست ها
    سلام توشهرهای کوچیک هم اینقدر گیرمیدن؟
    والا من تو همدان زندگی میکنم چند جا دیدم کفی گذاشتن هرچی موتور رد میشه میگیرن ! سر ظهر نشده کفی دیگه پر شده بود.
    حالا اینکه بهانه شون واسه گرفتن چی بوده رو خدا میدونه.

موتور سوار

نوع موتور
    wawe dino 125
    علاقمند به موتورهای اسکوتر
    Last Online
    25-02-1395 @ 04:52 بعد از ظهر

با سلام.يكي از دوستانه من موتور طرح ويو كوير مدل٨٧ گرفته و موتور به صورت قولنامه اي گرفته و موتور فقط كارت دارد و سند نداره.همون روز كه موتور گرفت كارت و قولنامه رو گم كرده متاسفانه گواهينامه هم نداره...حالا سوال من اينه كه اگه موتور رو پليس بگيره چي به سر موتور و دوست ما بياد با توجه به اين كه موتور نه مدارك داره نه دوست ما گواهينامه .....

5. کاربر زیر از amirsport برای این پست تشکر کرده است

کاربرفعال بخش گالری

علاقمند به موتورهای هیچکدام
    Last Online
    07-06-1401 @ 03:49 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsport نمایش پست ها
    با سلام.يكي از دوستانه من موتور طرح ويو كوير مدل٨٧ گرفته و موتور به صورت قولنامه اي گرفته و موتور فقط كارت دارد و سند نداره.همون روز كه موتور گرفت كارت و قولنامه رو گم كرده متاسفانه گواهينامه هم نداره...حالا سوال من اينه كه اگه موتور رو پليس بگيره چي به سر موتور و دوست ما بياد با توجه به اين كه موتور نه مدارك داره نه دوست ما گواهينامه .....
    هیچی اگه موتور هنوز بنام صاحب قبلیه باید بره المثنی بگیره و خودش موتورو آزاد کنه
    به دوستتم بگو ک اسم کسی ک گواهی نداره رو نگه موقع پرسش مامور

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط amirsport نمایش پست ها
    هیچی اگه موتور هنوز بنام صاحب قبلیه باید بره المثنی بگیره و خودش موتورو آزاد کنه
    به دوستتم بگو ک اسم کسی ک گواهی نداره رو نگه موقع پرسش مامور
    سرعت نشد مردی ، عشق آن است که برگردی

عشق ب موتور هیچ موقع از بین نمیره
    فقط از موتوری ب موتور دیگه منتقل میشه

موتور سوار

نوع موتور
    پالس 180 -> دایلیم 250
    شغل و حرفه
    ITmanager
    Last Online
    20-05-1397 @ 09:08 قبل از ظهر

با سلام
    میخواستم تجربه ای رو ک برام اتفاق افتاده درمورد توقیف موتورم رو در اختیارتون بذارم امیدوارم کمکی کرده باشم
    پیشنهاد میکنم حتما بخونینش چون قطعا تجربه میتونه براتون خیلی مفید باشه
    اول از همه بهتره که بگم برای اینکه یه سواری بدون استرس و راحت و بی دغدغه داشته باشین بهتره همه مدارک از گواهینامه تا کلاه همراهتون باشه ولی خب گاهی هم اینجوری میشه ک هممون میدونیم
    موتورم پالسه و داده بودم دست دومادمون ک بره کاراشو انجام بده و باتوجه به اینکه گواهینامه نداشتش و با اینکه کلاه سرش بوده از شانسش بهش گیر میدن و موتور رو ازش میگیرن(تو پرده خدمتتون عرض کنم ک پیشنهاد شیرینی و اینا هم میده که چون اونجا سر گرفتن یه موتوره با یکی از موتورسوارا که مادر پیرش همراهش بوده دعوا به پا شده بود بهش میگن الان دیگه نمیشه تابلو شده، نمیخوام بگم قطعا می پذیرفتن و موتور آزاد میشد و این فرهنگ رو ترویج بدم ولی خب بی تاثیر هم نبوده به هرحال پیشنهاد یه تراول 50تومنی هرکسی رو ب وسوسه میندازه...بگذریم) خلاصه موتورو میذارن تو کفی یه برگه سبز با مشخصات موتور بهش میدن و میگن ک 5شنبه(یعنی با اختلاف 2روز) برو کلانتری 108 نواب برای کارای بعدی(موتور رو توی نواب تقاطع بوستان و رودکی میگیرن روز 3شنبه) که از اینجا ب بعد من خودم وارد ماجرا میشم
    موتورم یه 40روزی بود بیمه شم تموم شده بود و یه کم تنبلیم میومد واسه بیمه ش اقدام کنم و همش میگفتم بذار پول بیاد دستم بعد اقدام میکنم سرتون رو درد نیارم روز 3شنبه ک این اتفاق افتاد و دومادمون بهم خبر داد سریعا همون روز رفتم بیمه ش رو گرفتم، خلافیش رو هم درآوردم (که 3ماه پیش 20تومن یه الصاقی داشتم که دوبل هم شده بود آی بهم فشار اومد ولی خب) پرداختش کردم و دقیقا 5شنبه رو مرخصی گرفتم و از صبح ساعت 8 رفتم کلانتری دنبال کارای موتورم با اون برگه سبزه و تمامی مدارکم و البته دو سری کپی از هرکدومشون (ک باید بگم بخاطر استرس واسه کپی گرفتن از تجربه دوستانی ک تو صفحات بود اینکارو کردم) ولی فقط یه کپی لازم و زیادم بود(گواهینامه، برگ سبزه، بیمه نامه، کارت موتور، خلافی، شناسنامه و کارت ملی) و از این به بعد ماجرا شروع میشه...

ساعت 8 تا 8.30 توی کلانتری منتظر بودم تا افسر مربوطه بیاد که آخرشم نیومد و یکی دیگه از افسرا گفت برو روی تابلو اعلانات لیست موتورایی ک گرفتن رو ببین اگه موتورت رو پیدا کردی بیا بگم چیکار کن منم رفتم 8دفعه بالا تا پایین 4تا برگه آ4 رو زیر و رو کردم و مشخصات موتورم پیدا نشد(باورتون نمیشه واسه کنکور و اسمم تو روزنامه انقدر استرس نداشتم انگاری موتورم رو دزدیده بودن و فقط اون برگه های لعنتی قرار بود بهم برش گردونن) با ناامیدی کامل برگشتم پیش افسره و بهش گفتم لیست نشده که گفت امکان این اتفاق هست بهمین خاطر باید بری تا شنبه هم نه یکشنبه دیگه اینجا نیا مستقیم برو خلیج و بقیه کاراتو انجام بده که بهش گفتم که اصلا نمیشه الان برم که گفت شنبه هم نرو رفت واسه یکشنبه...
    با اینحال با کلی دلخوری و ناراحتی برگشتم سمت خونه و باتوجه ب اینکه ماشین دستم بود گفتم حالا سنگ مفت گنجشک مفت برم خلیج شاید شد...
    خلاصه ساعت 9 رسیدم خلیج...
    شاید باورتون نشه ولی اولین چیزی که توی سالن انجام مراحل ترخیص دیدم بَنِری بود که بالا سر اولین پذیرش سالن یعنی دقیقا همونجایی ک در سالن رو باز میکنی میبینی با یه متنی تو این مایه ها «در صورتی که موتور شما کمتر از یک هفته از توقیفش گذشته است برای مراحل ترخیص اقدام و اصرار نفرمایید»... باورتون نمیشه انگار آب یخ ریختن رو سرم و ته دلم خالی شد
    خلیج خلوت بود و تعداد محدودی مراجعین داشتن مراحل رو میگذروندن...مدارک قابل ارائه رو دیدم که البته همه ش رو داشتم غیر یه فرم ترخیص که باید از همون خلیج با 500تومن تهیه ش کنی، منم با ناامیدی رفتم یکی گرفتم و گفتم حالا که تا اینجا اومدم پرش کنم شایدم قبول کردن، گرفتمش پرش کردم و تحویل باجه اول دادمش با سایر مدارک که اصل و یه عدد کپی همون مدارک بالا... دل تو دلم نبود که الان بهم بگه آقا 2روزه موتورت رو گرفتن اینجا چیکار میکنی ک دیدم مدارک و گرفت منگنه کرد و یه مهر زد و گفت برو باجه بعدی یه لحظه انگار در بهشت روم باز کردن(شبیه اون سنجابه تو عصر یخبندان ک بلوط میدید) رفتم باجه بعدی البته هوراه با استرس که هرلحظه بهم بگن آقا برو 4روز دیگه بیا...باجه بعدی هم یه مقدار مدارک زیر و رو کرد اینور اونور گفت برو فیشا رو بریز وبیا باجه بعدی منم مثل عقاب رفتم سریع فیشارو ک سرجمع 17.300 شده بود رو ریختم و برگشتم، باجه بعدی یه سروانه نشسته بود یه مهر درآورد و زد به برگه پارکینگ و مدارک و اینا و گفت برو بایگانی برگه سفید که همون برگه اصلی اون برگه سبزه س ک بهت میدن رو بگیر و به سلامت... رفتم دیدم یکی اونجا وایستاده و دارن دنبال برگه ش میگردن و بهش میگن که برگت نیومده اینجا منم تا اینو شنیدم گفتم ای دل غافل برگه م حتما نرسیده چون نه اسمم تو لیست کلانتری بود نه روزای مورد نظر سپری شده بودن خلاصه با کلی استرس و غم رفتم به بایگانیه گفتم این شماره مه که در عرض 30ثانیه برگه پیدا شد و اصلا باورتون نمیشه دلم آروم گرفت انگاری برگه اعمالم رو دادن دست راستم... برگه رو گرفتم و مثل اسب رفتم به سمت پارکینگی بهم گفته بودن یه جایی ته خیابون 17 شهریور...راستی تو همون خلیج موقع پول واریز کردن یکی اومد گفت چرا دیگه پارکینگیه پول میگیره همه رو اینجا بگیرین دیگه ک مسئولش گفت اگه پارکینگیه ازتون پول خواست ندین و با شماره ای ک پشت برگه سفیده هست تماس بگیرین(و ماجرای خودش رو تعریف کرد که رفته همچین چیزی شنیده و به طرف گفته من از همکاراتونم تو پایگاه یاس و کلی ام طرف رو تهدید کرده و پولی ام نداده) و گزارش بدین اینو گفتم تا بگم تو پارکینگ رسیدیم چی شد...
    و اما قسمت خوب ماجرا ساعت شده بود 10.30 ک رسیدیم پارکینگ با دومادمون، برگه رو نشون دادم، یکی درو برامون باز کرد و گفت برو دم باجه برگه تحویل بده و موتورت رو وردار...خلاصه از اونجایی ک پیش بینی میشد یه یارو گولاخ پشت باجه اولین جمله ای ک از دهنش اومد بیرون «2تومن واسه ثبت ترخیص» سریع شاکی شدم و بحث ک غیر قانونیه و نباید پول بگیری و اینا که احتمالا ب جاهای باریکتری میکشید دومادمون اومد وسط و 2تومن درآورد و داد دست یارو و منم کشید کنار ک بیخیال ارزش نداره درصورتی ک من خیلی ناراحت ک نباید بذاریم یه عده پول مفت بخورن و رفتیم سراغ موتور...
    هنوز استرس داشتم که نکنه بلایی حالا سر موتوره اومده بوده باشه تو حمل و نقل و پارکینگ و این داستانا که البته هم اومده بود ولی نه ب اون شدت ک فکر میکردم و دوستان نوشته بودن، یه مقدار گلگیر جلو و عقب رنگ رفتگی داشت ک کاملا معلوم بود موقع جا زدن تو کفی این بلا رو سرش آورده بودن چون رنگ کفی روش هنوز مونده بود...

القصه 3شنبه مورخ 94/01/18 موتور رو گرفتن و 5شنبه مورخ 94/01/20 ساعت 10:40 دقیقه و تقریبا 2ساعت کاری موتور باز زیر پام بود

امیدوارم مطالب براتون مفید باشه و کمکی کرده باشم برای اتفاقات مشابه برای شما

8. تعداد 5 کاربر از p8y4n برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    سوزوکی 250
    Last Online
    19-05-1394 @ 07:20 بعد از ظهر

سلام
    من یه 250امیکو دارم قلنامه ای خریدم متاسفانه مدارکش گمشده فقط چندتا کپی ازشون دارم
    رفتم پلیس +10 بهم گفت اول باید یه برگی فکر کنم برگ خرید منظورش بود بگیرم بعدش برم تو روزنامه اگهی کنم که 20تومن خرجشه بعد از یه ماه سند المسنا برام به اسمم میزنن البته باید خلافیشم بدم
    رفتم یه موتور فروشی گفت باید از نمایندگیش بگیری
    من فارسم واینجا نمایندگیش نیست
    کسی میدونه نمایندگیش کجاست?
    ایا باید برا برگ خریدش خودم حضوری برم اونجا یا میتونن خودشن انجام بدن و برام بفرستن ?
    نمایندگی های موتورهای دیگه نمیتونن اینکارو بکنن ?
    باید موتورم هم اونجا باشه?
    برای گرفتن سند المسنا یا سند جدید باید از همون نمایندگی بگیرم یا میشه تو شهر خودمون انجام داد?
    کسی اشنا داره بتونه کارمو راه بندازه?
    ممنون میشم اطلاعاتتون رو در اختیارم بزارین

- - - Updated - - -

سلام
    من یه 250امیکو دارم قلنامه ای خریدم متاسفانه مدارکش گمشده فقط چندتا کپی ازشون دارم
    رفتم پلیس +10 بهم گفت اول باید یه برگی فکر کنم برگ خرید منظورش بود بگیرم بعدش برم تو روزنامه اگهی کنم که 20تومن خرجشه بعد از یه ماه سند المسنا برام به اسمم میزنن البته باید خلافیشم بدم
    رفتم یه موتور فروشی گفت باید از نمایندگیش بگیری
    من فارسم واینجا نمایندگیش نیست
    کسی میدونه نمایندگیش کجاست?
    ایا باید برا برگ خریدش خودم حضوری برم اونجا یا میتونن خودشن انجام بدن و برام بفرستن ?
    نمایندگی های موتورهای دیگه نمیتونن اینکارو بکنن ?
    باید موتورم هم اونجا باشه?
    برای گرفتن سند المسنا یا سند جدید باید از همون نمایندگی بگیرم یا میشه تو شهر خودمون انجام داد?
    کسی اشنا داره بتونه کارمو راه بندازه?
    ممنون میشم اطلاعاتتون رو در اختیارم بزارین

همـــــــکار ســـــــابـــــــق

علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    25-07-1400 @ 12:04 قبل از ظهر

دوستان موتور پالس 135 همه مدارکش کامل اعم از بیمه ، گواهینامه ، سند ، موتور هم که صفر !! تو طرح موتور بگیر ؟ آیا با همه اینا باز گیر میدن بهمان ؟

موتور سوار

Last Online
    27-01-1395 @ 11:46 قبل از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط irmacfa نمایش پست ها
    دوستان موتور پالس 135 همه مدارکش کامل اعم از بیمه ، گواهینامه ، سند ، موتور هم که صفر !! تو طرح موتور بگیر ؟ آیا با همه اینا باز گیر میدن بهمان ؟
    مدارک شامل،کارت موتور و بیمه و گواهی نامه هست که دارین
    و اصل مورد کلاه کاسکت هست که حتما یدونه با کیفیتشو تهیه کنید
    تمام این موارد رو داشته باشی کاری بهت ندارن

12. تعداد 2 کاربر از farshid54 برای این پست تشکر کرده اند.

همـــــــکار ســـــــابـــــــق

علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    25-07-1400 @ 12:04 قبل از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط farshid54 نمایش پست ها
    مدارک شامل،کارت موتور و بیمه و گواهی نامه هست که دارین
    و اصل مورد کلاه کاسکت هست که حتما یدونه با کیفیتشو تهیه کنید
    تمام این موارد رو داشته باشی کاری بهت ندارن
    بیمه کارته ؟

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk

موتور سوار

Last Online
    27-01-1395 @ 11:46 قبل از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط irmacfa نمایش پست ها
    بیمه کارته ؟

Sent from my Nexus 5 using Tapatalk
    نه کارت نیست یه برگه کاغذی هستش که اسم شرکت بیمه و تاریخ بیمه و مهر و امضا شرکت درج شده

15. کاربر زیر از farshid54 برای این پست تشکر کرده است

صفحه 32 از 37 نخستنخست ... 22282930313233343536 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)