FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 41 به 50 از 58

موضوع: تیوبلس

همـــــــکار ســـــــابـــــــق

نوع موتور
    یادش به خیر
    شغل و حرفه
    حنما بیا پیج اینستام Mr.Aryaie
    علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    14-08-1402 @ 01:28 بعد از ظهر

پیش فرض تیوبلس

مقدمه :
    تايرهاي بدون تيوب يا تيوبلس (Tubeless Tire) گونه اي از تاير هستند که به سبب بهره مندي از خصوصيات کيفي ويژه اي از جمله ايمني بالا، راحتي در کار و عملکرد

خوب، در ميان انواع تاير جايگاه ويژه اي را بخود اختصاص داده اند. در اين نوشتار سعي شده است که ساختار تاير تيوبلس، عملکرد و نيز مزاياي اين لاستيک مورد توجه

و بحث قرار گيرد.

1. ساختمان لاستيک تيوبلس

تاير تيوبلس از لحاظ ساختمان شبيه به لاستيک معمولي ميباشد؛ با اين تفاوت که جدار داخلي آن بوسيله لايه نازکي از بوتيل (Butyl) بطور کامل عايق بندي شده است.

اين لايه لاستيک که از پليمريزاسيون ايزوبوتيل بدست مي آيد، همان لايه نازکي است که در جدار داخلي تيوب هاي معمولي مورد استفاده قرار ميگيرد. اين لايه مانع از

نشتي هوا شده و بنابراين تاير و لبه چرخ تشکيل يک مخزن هوا را ميدهند که مانند تيوب معمولي قابليت نگهداري هوا را دارا است. لذا در لاستيک تيوبلس نيازي به تيوب و

روبان لاستيکي دور چرخ (Flap) نيست. همچنين بر خلاف لاستيک هاي معمولي که بر روي چرخ چند قسمتي (Multi-piece Wheel) سوار مي شوند، لاستيک تيوبلس

مي تواند بر روي چرخ يکپارچه (Single-piece Wheel) سوار شود.

2. عملکرد لاستيک تيوبلس

درصورتي که شئي مانند ميخ وارد بدنه لاستيک معمولي و تيوب شود، با سوراخ کردن جداره آنها موجب خارج شدن سريع هوا خواهد شد. اين در حاليست که در

لاستيک تيوبلس پس از ورود ميخ به بدنه لاستيک اطراف آن به سرعت آب بندي شده و خود ميخ نيز بعنوان درپوش راه خروج هوا را مي بندد.

يک تاير تيوبلس که درست نصب شده باشد، بطور متوسط باد را با سرعت 25/0 اتمسفر در روز از دست ميدهد، لذا اگر تاير تيوپلس باد را با سرعتي بيشتراز مقدار ذکر

شده از دست بدهد بايد ابتدا از بابت سفت بودن درپوش سوزن باد اطمينان حاصل کرده، سپس به دنبال پنچري موجود در لاستيک گشت.

3. مزاياي لاستيک تيوبلس

هرچند که هر دو لاستيک معمولي و تيوبلس در اندازه يکسان و فشار باد يکسان ميتوانند ميزان بار يکساني را تحمل کنند، ليکن لاستيک تيوبلس مزاياي خاصي دارد که

به ذکر آنها مي پردازيم.

• نصب لاستيک تيوبلس بسيار ساده تر است.

• استفاده از آن موجب کاهش وزن خودرو مي شود.

• تعداد قطعات کمتر و تعمير آنها ساده تر است.

• افزايش عمر تسمه درون لاستيک (Bead) بسبب افزايش فضاي خالي در چرخ که منجر به کاهش انتقال حرارت از لنت ترمز خواهد شد.

• افزايش عمر تاج و ديواره جانبي لاستيک.

• افزايش تعادل جانبي بر سر پيچ ها و در هنگام دور زدن به دليل کمتر بودن ارتفاع در مقطع لاستيک.

• عدم انفجار لاستيک به سبب پنچري و افزايش ضريب ايمني.

• افزايش فاصله زماني ميان پنچري و خوابيدن لاستيک که به راننده اين امکان را ميدهد که خود را به تعميرگاه برساند.

• کاهش صدمات وارده از دست اندازهاي مسير به جلوبندي به سبب مقاومت لاستيک نسبت به ضربات وارده.

• عدم امکان وجود پبچري ريز در لاستيک بدليل ساختار خاص لاستيک تيوبلس.

• عدم امکان نفوذ شيئ ريز از کناره لاستيک به داخل آن

منبع : تهران تایر
    ویرایش توسط 02109002 : 04-11-1390 در ساعت 08:59 بعد از ظهر
    روابط خوب مانند عقربه های ساعت هستند آنها فقط گاهی اوقات همدیگر را ملاقات میکنند اما همیشه باهم هستند . . .

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

کاربرفعال بخش گالری

علاقمند به موتورهای هیچکدام
    Last Online
    07-06-1401 @ 03:49 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط EnayatK نمایش پست ها
    سلام
    موتور من سی جی 125 انرژی هست.از اینایی که رینگ اسپورت فابریک آلمینیومی داره
    لاستیک عقبش زیاد پنچر میشه با اینکه تیوبش رو کمتر از یه ماه پیش عوض کردم ولی فایده نداشت.می خوام تیوبلسش کنم.میشه همچین چیزی؟وچقد خرج داره؟
    آره میشه
    باید بری لوازم فروشی تهیه کنی و بعضی آپاراتی ها دارن و خودشونم انجام میدن12تا17تومن خرج داره
    شما کجا از موتور و چجوری استفاده میکنی؟لاستیکت مثل بقیه سی جی هاس؟یزد تایره یا ایران یاسا؟نو هست لاستیکت؟
    سرعت نشد مردی ، عشق آن است که برگردی

عشق ب موتور هیچ موقع از بین نمیره
    فقط از موتوری ب موتور دیگه منتقل میشه

3. تعداد 3 کاربر از ali.motahari برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    CG125 - E N E R G I
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    03-09-1398 @ 10:56 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط ali.motahari نمایش پست ها
    آره میشه
    باید بری لوازم فروشی تهیه کنی و بعضی آپاراتی ها دارن و خودشونم انجام میدن12تا17تومن خرج داره
    شما کجا از موتور و چجوری استفاده میکنی؟لاستیکت مثل بقیه سی جی هاس؟یزد تایره یا ایران یاسا؟نو هست لاستیکت؟
    من بیشتر تو شهر استفاده میکنم.موتور همونطور که گفتم سی چی125 انرژی هست.طوقه هاش رینگه.لاستیک هم انرژی هست و ظاهرا که سالم وبالای90 درصده

5. کاربر زیر از EnayatK برای این پست تشکر کرده است

کاربرفعال بخش گالری

علاقمند به موتورهای هیچکدام
    Last Online
    07-06-1401 @ 03:49 بعد از ظهر

آجش چجوریه؟عکس میتونی بزاری؟نکنه کم باده بیشتر مواقع؟آپاراتی که میری یزی هم پیدا میکنه و والف نمیبره؟
    سرعت نشد مردی ، عشق آن است که برگردی

عشق ب موتور هیچ موقع از بین نمیره
    فقط از موتوری ب موتور دیگه منتقل میشه

7. تعداد 2 کاربر از ali.motahari برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    tvs-rocks
    Last Online
    15-04-1397 @ 11:58 بعد از ظهر

سلام یه موتور هوندا ویو رینگی دارم میخواستم لاستیکاش رو تیوبلس کنم (از پنچری خسته شدم) چون قبلا موتور مودناس داشتم که تیوبلس بود و اصلا مشکلی نداشتم باهاش. هرجا میرم میگن خرج الکیه و همین لاستیک ایرانیا با تیوپ بهتره و لاستیک تیوبلس لیز میخوره و... ! دوستان به نظرتون چه لاستیکی بندازم و حدود قیمتشم بگید ؟؟؟

9. کاربر زیر از mehdidavodi برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    tvs-rocks
    Last Online
    15-04-1397 @ 11:58 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdidavodi نمایش پست ها
    سلام یه موتور هوندا ویو رینگی دارم میخواستم لاستیکاش رو تیوبلس کنم (از پنچری خسته شدم) چون قبلا موتور مودناس داشتم که تیوبلس بود و اصلا مشکلی نداشتم باهاش. هرجا میرم میگن خرج الکیه و همین لاستیک ایرانیا با تیوپ بهتره و لاستیک تیوبلس لیز میخوره و... ! دوستان به نظرتون چه لاستیکی بندازم و حدود قیمتشم بگید ؟؟؟
    یعنی‏ ‏واقعا‏‏ ‏بعد‏ ‏از‏ ‏یک‏ ‏ماه ‏کسی‏ اینجا‏ ‏‏نیست‏ ‏جواب‏ ‏سوالم‏ ‏رو‏ ‏بده‏ ‏؟‏!‏!!!

- - - Updated - - -

یعنی‏ ‏واقعا‏‏ ‏بعد‏ ‏از‏ ‏یک‏ ‏ماه ‏کسی‏ اینجا‏ ‏‏نیست‏ ‏جواب‏ ‏سوالم‏ ‏رو‏ ‏بده‏ ‏؟‏!‏!!!

موتور سوار

نوع موتور
    honda
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    04-03-1397 @ 06:01 بعد از ظهر

داداش والا ما یه هندا داریم لاستیک عقبمم ایران یاسا تیوبلس هست ولی نه لیز خورده نه مشکلی داشته .
    تنها مشکلی که من داشتم طرف موقعه جا انداختن لاستیک یه قسمت از لاستیک بیشتر فرو رفته بود دیگه الان نمیشه درستش کرد بین سرعت 70 تا 80 موتور ناجور میلرزه ولی بعد 80 درست میشه .
    شما قبل تیوبلس کردن با طرف این شرط بزار که لاستیک درست جا بندازه من اول فکر کردم مهم نیست ولی موتور بد جوری داغون میشه.

((همه اول به من میگفتن تیوبلس نکن بدرد هندا نمیخوره ولی من خیلی راضی بودم فقط مشکلش اذیتم میکرد))

12. کاربر زیر از rrezaa برای این پست تشکر کرده است

مدیربخش فنی

نوع موتور
    ninja 300 2014
    شغل و حرفه
    مکانیک و باطریساز خودروهای وارداتی و وطنی !!
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    06-06-1396 @ 05:40 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

دوست عزیز الان اکثر موتورها و کلا وسایل نقلیه تیوب لس هستن و دروه استفاده از تیوب خیلی وقته گذشته . قطعا تیوب لس انتخاب خوبی خواهد بود .
    در مورد لیز خوردن تایر های تیوب لس نسبت ب تیوب دارها چنین چیزی صحت نداره . استفاده از لاستیک خوب و مناسب و رعایت ی سری از نکات کلی رانندگی ک شامل همه موتورها میشه مشکلی براتون پیش نمیاد . مثل عدم ترمز ناگهانی و شتاب گیری با دنده سبک روی خطهای عابر و کلا هر نوع خط استفاده شده تو خیابون ها و جاده ها بیرون شهری و درون شهری چه در روز افتابی و چه در روز بارونی و برفی و نیز باید مراقب سنگ ریزه های حاشیه خیابانها و جاده ها بود
    نتیجه گیری
    لاستیک تیوبلس مزیت بیشتری داره
    اگه رعایت نشه بهترین لاستیکم لیز میخوره
    نوع مرغوبش قطعا بهتره نسبت ب لاستیکهای بنجول چینی
    تنظیم باد لاستیک هم خیلی موثره
    در مورد قیمت اطلاع ندارم ولی با مراجعه ب بخش لاستیک یا تاپیک موتورتون ب جواب سوالتون میرسین
    در مورد برند لاستیکهای پییرلی یا دانلوپ و .... خوبن
    برا ویو ی مدل تایلندی هست ک خوب جواب میده

- - - Updated - - -

- - - Updated - - -

دوست عزیز الان اکثر موتورها و کلا وسایل نقلیه تیوب لس هستن و دروه استفاده از تیوب خیلی وقته گذشته . قطعا تیوب لس انتخاب خوبی خواهد بود .
    در مورد لیز خوردن تایر های تیوب لس نسبت ب تیوب دارها چنین چیزی صحت نداره . استفاده از لاستیک خوب و مناسب و رعایت ی سری از نکات کلی رانندگی ک شامل همه موتورها میشه مشکلی براتون پیش نمیاد . مثل عدم ترمز ناگهانی و شتاب گیری با دنده سبک روی خطهای عابر و کلا هر نوع خط استفاده شده تو خیابون ها و جاده ها بیرون شهری و درون شهری چه در روز افتابی و چه در روز بارونی و برفی و نیز باید مراقب سنگ ریزه های حاشیه خیابانها و جاده ها بود
    نتیجه گیری
    لاستیک تیوبلس مزیت بیشتری داره
    اگه رعایت نشه بهترین لاستیکم لیز میخوره
    نوع مرغوبش قطعا بهتره نسبت ب لاستیکهای بنجول چینی
    تنظیم باد لاستیک هم خیلی موثره
    در مورد قیمت اطلاع ندارم ولی با مراجعه ب بخش لاستیک یا تاپیک موتورتون ب جواب سوالتون میرسین
    در مورد برند لاستیکهای پییرلی یا دانلوپ و .... خوبن
    برا ویو ی مدل تایلندی هست ک خوب جواب میده
    هرگز واسه مصیبت وارد نشده زانوی غم بغل نگیر .

14. تعداد 3 کاربر از salahshor برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    هندا سی دی ای ۱۲۵
    Last Online
    10-11-1396 @ 10:39 بعد از ظهر

لاستیک تیوبلس واسه ۱۲۵ سی سی هنوز تولید نشده ایران یاسا یامارکای دیگه کسی اطلاع نداره

موتور سوار

Last Online
    03-11-1401 @ 12:18 قبل از ظهر

لاستیک تيوبلس? ، !!!!
    لاستیک یا به عبارتی تایر و به شرط سالم بودن لاستیک و حلقه داخلی تایر که داخل طوقه ميشينه و سالم بودن طوقه میشه تيوبلس و ضد پنچريش کرد شرایطی که گفتم برای ارزش داشتن انجام کاره که یه مدت کار کنه معمولا تایر نو انجام میدن
    خرجش هم همون پول توییب ه من خودم چند ماه پیش موادش با پودر لاستیک و نوار والف دار از گمرک گرفتم 10 تومن مواد و جوری که بیرون. نریزه خالی میکنی تو داخل تایر ، یعنی اول نوار والف دار میاندازی تو طوقه بعد تایر و جا ميندازي رو طوقه بعد با تايليور یا پیچ گوشتی دوسو بزرگ لای لاستیک و طوقه رو وا میکنی بطری مواد و ميريزي توی لاستیک پیچ گوشتی و در میاری لاستیک برگرده سر جاش فقط باید با پمپ باد فشار قوی بادش بزنی چون بغلهاش بازه باد میزنه بیرون باید فشار قوی باشه یهو بزنه تا تایر بچسبه به رینگ نشد دوبار در حین بادزدن یکی دوبار چرخ یه وجب بلند کن بزن زمین یا مشتی تقه ای تا بگیره بادش هم زیاد بزنی بهتره چون کم باد بشه خالی میکنه

- - - Updated - - -

خیلی هم باهاش راحتم لیز هم نخوردم چرخم هم تو هیچ سرعتی نميلرزه ولی نیم ساعت اول چون هنوز مواد داخل لاستیک یکنواخت پخش نشده یکم ميلرزه که بعد نیم ساعت درست میشه

موتور سوار

نوع موتور
    هندا سی دی ای ۱۲۵
    Last Online
    10-11-1396 @ 10:39 بعد از ظهر

مشهد کسی اپاراتی سراغ نداره هندا۱۲۵ تیوبلس کنه ما که ازهرکی پرسیدیم انگار بهشون فحش دادیم یکی هم پیداکردم گفت با لاستیک ایران یاسا نمیشه ....کسی اینکارو کرده بگه وکجا

صفحه 5 از 6 نخستنخست 123456 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)