FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 39

موضوع: نحوه کنترل موتورسیکلت در سرعتهای بالا و مانورهای خیابانی

همـــــــکار ســـــــابـــــــق

نوع موتور
    یادش به خیر
    شغل و حرفه
    حنما بیا پیج اینستام Mr.Aryaie
    علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    14-08-1402 @ 01:28 بعد از ظهر

Thumbs up نحوه کنترل موتورسیکلت در سرعتهای بالا و مانورهای خیابانی

سلام
    هر چی در مورد کنترل موتور سیکلت میدونید که جواب داده و مطمئنه بذارید به امید روزی که اگه سوار موتور شدیم نهایت امنیت رو داشته باشیم.
    ویرایش توسط 02109002 : 10-08-1390 در ساعت 12:34 قبل از ظهر
    روابط خوب مانند عقربه های ساعت هستند آنها فقط گاهی اوقات همدیگر را ملاقات میکنند اما همیشه باهم هستند . . .

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

2. تعداد 2 کاربر از 02109002 برای این پست تشکر کرده اند.

همکار سابق

Last Online
    15-09-1395 @ 04:24 بعد از ظهر

کنترل هر موتورسیکلت با هم فرق میکنه. یکی لاستیکاش بزرگتره و ترمز های بهتری داره و به طبع بهتر میشه مانور انجام داد.

یکی شاسیش توانایی فوقولعاده ای داره و یکی معمولیه. به عنوان مثال شاسی دربی بسیار محکم و سفت بود و اصلا تو پیچ ها گیج نمی زد. اما هیوسانگ شاسیش تو پیچ گیج میزنه و کل موتور بندری میره واسه یکی 2 ثانیه. البته منظورم تو سرعت های بالای 120 هستش.

در سرعت های بالای 120 130 بسیار به این نکته توجه داشته باشید که اگر توانایی خوابیدن و بدن دادن به موتور را ندارید به هیچ وجه لایی سنگین نکشید چون ممکن است موتور لیز بخورد.

با هر موتوری باید در حد خودش رفتار کرد. مثل اگر من سی جی 125 دارم باید اینم بدونم که ترمز هام از سرعت 70 80 به بعد ایمن نیست. یا لاستیکام تا چه حدی میتونه منو رو زمین نگه داره.

در مانور های خیابانی باید حواستون به 4 طرف باشه. بسیار برای خود من پیش آمده که از سمت راست یک ماشین لایی کشیدم و اصلا حواسم به سمت چپ همان ماشین نبوده. نگو یه ماشین داشته از سمت چپش سبقت میگرفته که بعد از رد کردنش بیاد راست. مسیر منم دقیقا همین بوده و نزدیک بوده تصادف کنم.

در لایی بازی ها باید بعضی مواقع با بوق یا چراغ نور بالا راننده ی جلویی را متوجه حضور خود کنید که این مساله بستگی به تجربه ی شما دارد.

در مانور های خیابانی سعی کنید ترمز عقب زیاد نزنید. با مواجه شدن با خطر جدی اگر اندازه ی ترمز های عقب و تمرکز کافی را نداشته باشید با فشار زیاد ترمز عقب شما به باقالی ها می پیوندید.

در کل شما خیلی بیجا میکنید که مانور خیابانی انجام می دهید. در خیابان باید صحیح و با توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت سرعت مجاز حرکت کنید و حق تقدم را رعایت کنید.
    ویرایش توسط nOviA : 10-08-1390 در ساعت 12:48 قبل از ظهر

4. تعداد 25 کاربر از nOviA برای این پست تشکر کرده اند.

کارشناس موتورهای آفرودی

شغل و حرفه
    Motorcycle enthusiast
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    17-12-1401 @ 07:05 بعد از ظهر

جالبه !!!

آزمون گواهینامه در واقع چیزی جز مانور موتورسیکلت در سرعت کم نیست و این کار بسیار حساس تر از مانور در سرعت بالاست (البته منظور لایی کشیدن نیست )

موتورسوار شهری باید تخصص خاصی در حفظ تعادل موتور هنگام تغییر زاویه حرکت ناگهانی از 45 تا 90 درجه باشه

و سعی کنه بر خلاف موتوری های سطح شهر که با پاشون پارو میزنن کف خیابون سعی کنه با ابزی کردن با کلاچ و گاز و ترمز عقب حتی بتونه چند ثانیه ای رو مثل موتور تریال

حفظ تعادل کنه که بعد یا ترافیک حرکت میکنه یا قفل میشه که باید پارو زمین گذاشت

6. تعداد 8 کاربر از نیما نادری برای این پست تشکر کرده اند.

نوع موتور
    megelli 250r & hyosung 250gtr for ninja 250r
    شغل و حرفه
    مکانیک هیوندای-دانشجوی مهندسی مکانیک
    Last Online
    23-12-1398 @ 01:33 بعد از ظهر

رمز موفقیتو میگم سریع یاد داشت کنید 9675057893748787687// نه این نبود 1-حفظ تعادل 2-هوشیاری کامل 3- شناخت مسیر 4-بدن دادن به موقع 5- ایمنی راه 6-ایمنی موتور 7- شناخت وسیله 8- اگاهی از حرکات رانندگان دیگر
    همیشه کلاه بزارید حتی موقع قرار با طرف.....

8. تعداد 13 کاربر از K.I.A برای این پست تشکر کرده اند.

نوع موتور
    یادش به خیر
    شغل و حرفه
    حنما بیا پیج اینستام Mr.Aryaie
    علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    14-08-1402 @ 01:28 بعد از ظهر

ممنون کیا جان
    اگه میشه مورد بدن دادن رو کاملترش کن
    روابط خوب مانند عقربه های ساعت هستند آنها فقط گاهی اوقات همدیگر را ملاقات میکنند اما همیشه باهم هستند . . .

نوع موتور
    megelli 250r & hyosung 250gtr for ninja 250r
    شغل و حرفه
    مکانیک هیوندای-دانشجوی مهندسی مکانیک
    Last Online
    23-12-1398 @ 01:33 بعد از ظهر

شما تو حرکت موتور با سرعت بالای60 70اگر نیاز به تغیر مسیر ناگهانی یا جابه جایی سریع باشه غیر از موارد بالا به اینکته توجه کنی اگر در حال (نمیگیم لایی) بودی بدن و وزنه خودتو به خارج راه حرکت انتقال میدی وموتورم طبیعتا به خارج راه هدایت میشه و برای برگشت به موقعیت اول همون کارو برعکس انجام میدی...
    ویرایش توسط K.I.A : 10-08-1390 در ساعت 01:28 قبل از ظهر
    همیشه کلاه بزارید حتی موقع قرار با طرف.....

11. تعداد 7 کاربر از K.I.A برای این پست تشکر کرده اند.

نوع موتور
    ktm250
    شغل و حرفه
    الکترونیک
    Last Online
    31-02-1396 @ 09:28 قبل از ظهر

یک نکته هم اضافه کنم هنگام لائی کشیدن :
    سعی کنید چشم چرونی نکنید چون تا سر مبارک 180 درجه چرخ خورده و برگرده رسیدی به ماشین جلوئی و بومب !!!
    به قول جومونگ که میگفت کمان باید جزوی از بدنت بشه توی لائی کشی واقعا موتور باید جزوی از بدنت بشه که اصلا فکر نکنی از این فاصله رد میشه یا نه و......
    لائی کشیدن تجربه زیادی میخواد باید خیلی سال راننده باشه و واقعا شش دانگ حواسش به موتور سواریش باشه
    دقت کنید اگه مقابلتون ماشین شاسی بلند اتوبوس و .... هست خیلی خیلی مراقب باشید که دید نداره ممکنه عابر پیاده یا یک ماشین دیگه عبور کنه و واقعا باید شانس بیاریم که بتونیم عبور کنیم .
    من با سی جی کلا تخت گازم خستگیم در میره با یکی کورس میزارم به شرطی که ببرم اگه ببازم کفرم در میاد اما بعضی ها خیای بی احتیاط رانندگی میکنید اصلا با چنین اشخاصی کورس نزارید .
    به قول آقا کیا خودتون را به چپ و راست حرکت بدین موتور جابجا میشه سرعت بالا زیاد نمیشه با فرمان بازی کرد
    واسه ترمز گرفتم هر دو ترمز را با هم بگیرید طوری که عقب کشیده نشه

نکته خیلی خیلی خیلی مهم که باید رعایت کنید هیچ وقت پشت ماشین حرکت نکنید همیشه گوشه راست یا چپ ماشینها باشید که اگر ترمز گرفت از بینشون بتونید رد کنید اگه موقع رانندگی همیشه یک راه فرار داشته باشید هیچ وقت تصادف نمیکنید چون فرار کردن بهتر از ترمز گرفتنه همیشه ترمز نگه نمیداره

و یک راز برای برنده شدن در مسابقات خیابانی : اگر از اون مهارت بیشتری داشته باشید که میبرید اما اگر برابر هستید یا اون کمی از شما بهتره بچسبونید بهش و سعی نکنید ازش سبقت بگیرید فقط پشت به پشتش حرکت کنید جائی که مطمئن هستید مسیر اشتباهی رفت اونجا ازش سبقت بگیرید و جلو بیفتید وگرنه بازی را باختید .

و دیگه اینکه هرگز هرگز با ترمزهای ضعیف رانندگی نکنید چون به احتمال 80 % تصادف میکنید .

حرف نویا جان را تکرار میکنم :
    در کل شما خیلی بیجا میکنید که مانور خیابانی انجام می دهید. در خیابان باید صحیح و با توجه به قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت سرعت مجاز حرکت کنید و حق تقدم را رعایت کنید.

همکار سابق

Last Online
    15-09-1395 @ 04:24 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط eshgh_namordeh نمایش پست ها
    و یک راز برای برنده شدن در مسابقات خیابانی : اگر از اون مهارت بیشتری داشته باشید که میبرید اما اگر برابر هستید یا اون کمی از شما بهتره بچسبونید بهش و سعی نکنید ازش سبقت بگیرید فقط پشت به پشتش حرکت کنید جائی که مطمئن هستید مسیر اشتباهی رفت اونجا ازش سبقت بگیرید و جلو بیفتید وگرنه بازی را باختید .
    بسیار به نکته ی طلایی ای اشاره کردی دستت درد نکنه.

تو اتوان نواب شمال به جنوب بعد از تونل یه همچین اتفاقی واسه من افتاد. با دربی بودم 2 ترک. با یه پالس 180 1 ترک انداختم(میگفت 15 ساله راننده ام و کلی ادعا)(من کمتر از 1 سال بود که موتور سواری میکردم). کل کل بالا گرفت و لایی بازی شروع شد. ترافیک خیلی سنگین بود جوری که همه ماشینا حتی وای میستادن. ما با 70 80 تا از بینشون رد میشدیم. من دقیقا با فاصله ی 2 3 سانتی پشت اون حرکت میکردم. هرجا میرفت میرفتم.یه لایی خفن که میکشید بر میگشت عقبو نگاه میکرد ببینه من جا موندم یا نه. میدید چسبیدم بهش
    یکم که ترافیک باز شد یه جوری زدم ترکوندمش که تا آخر عمرش یادش نمیره. موتورو بدن دادم یه ماشین انداختم راست و اون سمت چپ موند. من گازشو گرفتم نقطه شد.

لایی بازی اینقدر سنگین بود پسر عمم که ترکم بود وقتی رسیدیم تا 15 دقیقه حرف نمیزد(پسر عمم 10 ساله موتور سواره).
    ویرایش توسط nOviA : 10-08-1390 در ساعت 12:16 بعد از ظهر

14. تعداد 11 کاربر از nOviA برای این پست تشکر کرده اند.

نوع موتور
    ktm250
    شغل و حرفه
    الکترونیک
    Last Online
    31-02-1396 @ 09:28 قبل از ظهر

خوبه
    با اینکه دو ترک خیلی سخته لائی کشیدن موتور تعادل نداره نسبتا مسابقه نابرابری بوده اون تک سرنشین بوده اما خوبه روش رو کم کردی
    حیف مثل تهران قدیم نیست چقدر موتور سوار حرفه ایی بود اکثرا ماشین باز شدن

16. تعداد 3 کاربر از eshgh_namordeh برای این پست تشکر کرده اند.

نوع موتور
    Apache160,Ravan 200,RKV 200
    شغل و حرفه
    ازاد
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    29-12-1397 @ 02:07 بعد از ظهر

لایی بازی نکنید و کورس نندازین من سر این کار 4 ماه افتادم خونه مینی بوس رو رد کردم یه پیکان داشت از فرعی میومد و بوم
    از اون موقع به بعد حد اکثر سرعتم 100 شده
    اﻭﻧﻘﺪﺭ ﻣﻴﺨﻮاﻣﺖ ﻫﻤﻪ ﺑﺎﻫﺎﺕ ﺑﺪ ﺷﻦ, ﺑﺎ ﺣﺴﺮﺕ ﻫﺮ ﺭﻭﺯ اﺯ ﻛﻨﺎﺭ ﻣﺎ ﺭﺩ ﺷﻦ

18. تعداد 10 کاربر از Alireza برای این پست تشکر کرده اند.

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)