FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

موضوع: خلاص نشدن موتور در حالت روشن

موتور سوار

نوع موتور
    شباب 180 طرح پالس:( پاسار 180 طرح پالس :( فلات 200 طرح روان:(
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    04-11-1401 @ 09:27 بعد از ظهر

Question خلاص نشدن موتور در حالت روشن

سلام دوستان . موتور پاسار 180 هست

اینطوریه که وقتی خاموشه خیلی راحت خلاص میشه . وقتی هم که روشنه و زدم تو دنده و از زمانی که زدم دنده کلاچ رو ول نکردم( موتور یه سانت هم حرکت نکرده باشه) بازم راحت خلاص میشه .
    ولی اگه روشن باشه و زده باشم دنده و کلاچ رو ول نکرده باشم ، حتی اگه چند سانت موتور رو خودم با پام جلو و عقب ببرم(کلاچ تا ته گرفته شده و بدون استفاده از نیروی موتور) دیگه عمرا" خلاص بشه و باید موتور رو خاموش و اقدام به خلاص کردن بکنم!

هر وقت هم که بعد از حرکت عادی با نیروی موتور میام موتور رو نگه دارم و خلاص کنم هم خلاص نمیشه!
    البته بعضی وقتا شانسی حین حرکت با موتور(مثلا" سرپایینی ها) میام خلاص کنم راحت خلاص میشه
    خلاصه یه چنین وضعیتی داره
    میخوام چند روز دیگه صفحه کلاچم رو عوض و یه چک بکنمش
    دوستان اگه چیزی به ذهنشون میرسه که کمکم کنه خیلی سپاسگذارم

موتور سوار

نوع موتور
    APACHI TVS 180 CC
    شغل و حرفه
    دانشجو...
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    21-07-1396 @ 12:37 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط HIROSHIMA نمایش پست ها
    سلام دوستان . موتور پاسار 180 هست

اینطوریه که وقتی خاموشه خیلی راحت خلاص میشه . وقتی هم که روشنه و زدم تو دنده و از زمانی که زدم دنده کلاچ رو ول نکردم( موتور یه سانت هم حرکت نکرده باشه) بازم راحت خلاص میشه .
    ولی اگه روشن باشه و زده باشم دنده و کلاچ رو ول نکرده باشم ، حتی اگه چند سانت موتور رو خودم با پام جلو و عقب ببرم(کلاچ تا ته گرفته شده و بدون استفاده از نیروی موتور) دیگه عمرا" خلاص بشه و باید موتور رو خاموش و اقدام به خلاص کردن بکنم!

هر وقت هم که بعد از حرکت عادی با نیروی موتور میام موتور رو نگه دارم و خلاص کنم هم خلاص نمیشه!
    البته بعضی وقتا شانسی حین حرکت با موتور(مثلا" سرپایینی ها) میام خلاص کنم راحت خلاص میشه
    خلاصه یه چنین وضعیتی داره
    میخوام چند روز دیگه صفحه کلاچم رو عوض و یه چک بکنمش
    دوستان اگه چیزی به ذهنشون میرسه که کمکم کنه خیلی سپاسگذارم
    آقا منم تقریبا یه همچین مشکلی دارم
    تو حرکت راحت خلاص میشه و دنده جا میره
    بعد از یه مسیری هم راحت خلاص میشه
    اما اولش که موتورو روشن میکنم و چند متر میره ججلو دیگه خلاص نمیشه که نمیشه
    JUST BLACK
    (گاهی وقتا باید سرعتو کم کنی حتی اگه عشقته,چون یکی تو خونه چشم به راحته)

موتور سوار

نوع موتور
    Last Online

به لطف کانالیسم انجمن سووووووووووووووت و کوووووووووووووووووری شده این پرشین بایک
    آنتی اسپم!

داداشا من یه شلنگ نو مارک THENMA بستم اصلا و ابدا ترمز کار نمیکرد! شاید 15 بار هواگیری به انواع و اقسام گوناگون و تعویض روغن پرداختم ، اصلا" کار نمیکرد و چون قسمت پیستون ترمز هم کمی کارکرده و خسته بود شک من رو بسمت خودش معطوف میکرد

تا اینکه رفتم و یه ترمز جلو جدید خریدم، بازم کار نکرد! یه دسته ترمز دیگه رو هم با ترمز و شلنگ نو امتحان کردم و در نهایت ... باز هم نشد!
    تا اینکه متوجه شدم شلنگ های آشغالی در هنگام ترمز گرفتن خودشان را گشاد! کرده و مانع فشار گرفتن روغن و ترمز وسیله نقلیه میشوند!
    رفتم شلنگ و ترمز رو پس دادم و گشتم تا شلنگ سه لایه با روکش فلزی (لایه اول از داخل شلنگ ترمز از جنس پلاستیک محکم وبدون قابلیت کشسانی . لایه دوم روکش فلزی که مانع پاره شدن و آسیب دیدن لوله اولی میشه و در نهایت لایه سوم که یک روکش پلاستیکی بر روی روکش فلزیه که مانع سمباده کردن قطعاتی میشه که لوله باهاشون اصطکاک داره) پیدا کردم و وقتی بستمش رو همون ترمز قدیمی خودم شد در حد ترمز موتو جی پی!
    در نتیجه هر وقت دچار عدم کارکرد سیستم ترمزتون شدید .... حتی اگر شلنگ ترمز مورد استفاده نو هست .... باز هم این احتمال رو بدید که مشکل از شلنگه!

- - - Updated - - -

یه آنتی اسپم دیگه برای اینکه فضای تاپیک پر بار بشه
    نمیدونم شما هم مثل من این مشکل رو دارید که ترمز موتور بعد دو سه سال شل میگیره و وقتی موتور یه مدتی حتی خیلی کوتاه استفاده نشده باشه ، در هنگام استفاده باید چند بار ترمز کنید تا قدرت ترمز به حالت نرمالش برگرده؟
    اگه آره دلیلش اینه که شلنگ ترمز قابلیت ارتجاعی پیدا کرده و وقتی یه مدتی از ترمز استفاده نمیکنید به حالت اولیه یا جمع شدش بر میکرده و باید چند بار ترمز محکم گرفته بشه تا بدلیل فشار روغن، شلنگ بزرگ تر شده تا جایی که به حداکثر ارتجاع خودش میرسه و میزاره سیستم ترمز بهتر کار کنه
    شلنگ نو جنس خوب بندازید ........... سلامت و زندگیتون رو تا حدودی تضمین کنید!
    ویرایش توسط HIROSHIMA : 18-02-1396 در ساعت 10:37 قبل از ظهر

4. تعداد 2 کاربر از HIROSHIMA برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    APACHI TVS 180 CC
    شغل و حرفه
    دانشجو...
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    21-07-1396 @ 12:37 بعد از ظهر

دیگه متاسفانه فاتحه این انجمن داره خونده میشه
    من یکی سعی میکنم پایدار بمونه
    JUST BLACK
    (گاهی وقتا باید سرعتو کم کنی حتی اگه عشقته,چون یکی تو خونه چشم به راحته)

6. کاربر زیر از mps123 برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    Pulse 220
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    18-08-1396 @ 04:11 بعد از ظهر

یسری راه حل هست بهت پیشنهاد میکنم امتحان کنی :
    1. از روغن مرغوب استفاده کن ، که هم دنده ها خوب جا میره ، صدا کم میشه ، و راحت تر خلاص میشه
    2. کلاچ رو تنظیم کن ، اگر تنظیم نباشه عمرا نمیتونی در حالت ایستاده خلاص کنی
    3.قبل از ایستادن خلاص کن
    4.از کلید قرمز رنگ قطع کن استفاده کن ، وقتی برق موتور قطع شه با زدن این کلید بدون نیاز ب بستن سوییچ راحت میتونی خلاص کنی
    (; In The Name OF Pulsar

8. تعداد 2 کاربر از Exel برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط Exel نمایش پست ها
    یسری راه حل هست بهت پیشنهاد میکنم امتحان کنی :
    1. از روغن مرغوب استفاده کن ، که هم دنده ها خوب جا میره ، صدا کم میشه ، و راحت تر خلاص میشه
    2. کلاچ رو تنظیم کن ، اگر تنظیم نباشه عمرا نمیتونی در حالت ایستاده خلاص کنی
    3.قبل از ایستادن خلاص کن
    4.از کلید قرمز رنگ قطع کن استفاده کن ، وقتی برق موتور قطع شه با زدن این کلید بدون نیاز ب بستن سوییچ راحت میتونی خلاص کنی
    خیلی ممنون . ولی هم روغن سوپر پیشتازه و هم کلاچ تنظیم . در حالت حرکت هم شانسی خلاص میشه . از گزینه 4 هم در حال استفاده هستم
    فکر کنم مشکل از اون ماس ماسک های دندونه داره که زیر کلاچه و بوسیله یک میله به طرف چپ انجین و اهرم دنده متصل شده

دوباره میسازمت پرشین----- اگرچه با رینگ و باک خویش
    تک چرخ به اسم تو میزنم------- اگرچه با نقص عضو خویش!!!

10. کاربر زیر از HIROSHIMA برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    offroad
    Last Online
    04-01-1403 @ 07:57 بعد از ظهر

اخه این مشکل حساب نمیشه که !! این یه خصلته !! مخصوصا تو موتورای چینی/
    باید با این قضیه کنار بیای وگرنه جز اذیت و هزینه کردن بیخود چیزی ندار
    تمام موتورهای که دنده های این مدلی دارن کمی نسبته مدل معمولی برا خلاص شدن حساس ترن .اگه موتور با کیفیت باشه سیستم کلاح و دنده ها و پدال و رابط ها و...ردیف باشه که بین 1و 2براحتی میشه خلاض بشه . غیر از این خیلی چیزا دخیله که نشه

که توموتور چینی ها رایجه.حتی توموتور ژاپنی های کم کارکد هم کم نیست این حالت
    تو این چینیا بفرض فلات 250 صفحه کلاح بزور اون نیرو یکن بیشتر نسبت به 125 رو انتقال میده ( وظبیعیه .قدرت بیشتر شده ولی صفحه کلاجا همونن فقط تعدادش یکم بیشتر شده که کافی نیست ) و مشکلات وقتی گرم میشن کلاج یکم رگلاژش فرق میکنه و... از این بی کیفیتی هاس.... اگه کلاجو سفت کنی حتما میتونه درجا براحتی خلاص بشه ولی موقع شتاب گیری میبنی صفحه ها همیشه یکم درگیرن انگار 20درصد کلاجو نگه داشتی .و تو روندن معمولی هم باز کمی افت هست و شدیدا هم صفحه هارو زودتر تموم میکنه.
    اگرم بخای صفحه ها اونحور نشن شل میکنی و کلاج میتونه راحت ول کنه و نیرو درجا به خروجی بره که اونقتم ذنده ها سفت جامیشن و درجا خلاص شدن سخت

در کل اگر قلق قبل از وایسادن خلاص کردنو په از 1به بالازدن چه از 2 یواش زدن رو بهنتر کنی ایده ال ترین حالته .لاقل کلاجت دیگه درگیر نممونه
    و یه کاری دیگه ای ه من امتحان کردمو یکم موثر بود دسته کلاجتو از نوعیشو تهیه کنی که خاصیت اهرمش بیشترین جا برای بازی داشته باشه وبه فرمان دیر برسه و بتونه مثلا 1سانت هم بیشتر بره.گرچه باعث مسشه وقتی کلاج نگرفتی دسته کلاج از فرمان دورتر باشه ولی خوبه (اینم چیز نسبیه ها چون سیستم کلاج و دیسک و ...باید جای بازی و انعطاف تا اون حد رو داشته باشه )

موتورو برون لذتتو ببر این چیزا مهم نیسکه .از لحاظ فنی هم اون زمانی که برای خلاض کردن موقع ایستادن تلف میشه و کلاج گرفتی و هی با دنده ور میری خودشم دنده ای که مشخصا چون کلاج باعثه کمی درگیری باشه و هی بالا پاین میشه خیلی مضر تر از اینه که وابسی به محض ایستادن خاموش کنی و خلاص کنی /اینکار هیچ ایرادی نداره که.هیچوفتم لازم نیس بگیم چون میگن بهتره محض ایستادن خاموش نکنیم و یکم گاز بدیم میخام خلاص کنم یکم کارکنه خاموش کنم!!چون اضلا دلیلی نداره که بمحض ساکن شدن روشن بمونه

12. تعداد 2 کاربر از vahidshah برای این پست تشکر کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)