FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 14 از 54 نخستنخست ... 410111213141516171824 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 531

موضوع: زونتس 250 یا Zontes 250

موتور سوار

نوع موتور
    دایلیم 250
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    04-11-1400 @ 07:16 قبل از ظهر

پیش فرض زونتس 250 یا Zontes 250

این موتور 250 سی سی و انژکتور و ظاهرا چند روزی میشه وارد بازار ایران شده و میگن ایتالیایی هستش. قیمتش 10/500 هست
    کسایی که مشخصات کاملتر یا تجربه داشتن این موتور رو دارن بیان تو این تایپیک بگن

مشخصات فنی:

طول: 1976 میلیمتر

عرض: 773 میلیمتر

ارتفاع: 1052 میلیمتر

فاصله بین محوری :1384 میلیمتر

وزن خشک:144 کیلوگرم

ارتفاع از سطح زمین:188 میلیمتر

ظرفیت باک سوخت:11 لیتر

ارتفاع زین:790 میلیمتر

سایز تایر جلو: 110/70R17 54S

سایز تایر عقب:150/55R17 64S

موتور و گیربکس:

انجین تک سیلندر چهار زمانه با دو میل سوپاپ روی سر سیلندر چهار سوپاپه

کورس پیستون و قطر پیستون:73mm x 59.5mm

حجم جابجایی سیلندر:249 سی سی

سیستم خنک کاری:خنک کاری هوا و روغن

نسبت تراکم:10.4:1

سیستم سوخترسانی:انژکتوری با سیستم شرکت دلفی

سیستم جرقه زنی:CDI

گیربکس:6 سرعته دستی

کلاچ:دستی چند صفحه ای تر

حداکثر قدرت :24 اسب بخار در 8000 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور: 23 نیوتون متر در 6500 دور دقیقه

حداکثر سرعت:90 مایل بر ساعت

شاسی و بدنه:

ترمز جلو:تک دیسک هیدرولیکی با کالیبر دو پیستونه

ترمز عقب:ترمز تک دیسک با کالیبر تک پیستونه

تعلیق جلو:هیدرولیکی دوبل

تعلیق عقب: هیدرولیکی تکی مرکزی

امکانات: اگزوز تمام استیل

چراغ جلو LED

چراغ عقب:LED

چراغ راهنما:LED

کیلومتر شمار دیجیتالی LED

مخزن سوخت گالوانیزه با مخزن رزو

رنگ ها:ابی-نارنجی-طوسی

مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
    مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
    ویرایش توسط VAHID : 10-10-1395 در ساعت 11:24 قبل از ظهر دلیل: اضافه کردن مشخصات فنی
    دنیا اگه مردونگی سرش میشدکه اسمش دخترونه نبود...

موتور سوار

نوع موتور
    سی بی 400،آپاچی.ار اس200 . بنلی 25 ،ان اس 200 و بنلی 300
    شغل و حرفه
    ازاد
    Last Online
    13-01-1402 @ 10:24 قبل از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط s.mm نمایش پست ها
    خوشحال شدیم از نظرات فنی و دقیق شما

طراحی زونتس افتضاحه+ منظور از طراحی= ظاهر و استایل!!!
    ظاهر زونتس که با استاندارد روز دنیا هست و تا حدود زیادی هم سلیقه در اون دخیله
    استایل یعنی نوع نشستن! دقیقا کجاش مشکل داره؟
    طراحی یعنی افتضاح یعنی تطابق نداشتن اجزاء با هم، یعنی آن چیزی که هست دارای نقصه شما به صورت جزئی باید بگی دقیقا کجاش و چه چیزیش مشکل داره
    و شاهد مثال بیاری وگرنه حرفت بی ارزشه
    بنلی 250 دارای بهترین هندلینگ در جاده هست دلیلش هم قط زیاد چرخ ها و کمک فنر ها هست از این نظر در جاده عملکرد تعادلی فوق العده ای داره و سلطان جاده هست ولی اصلا به درد درون مرکز شهر نمی خوره
    خدافظ
    من با شما دعوا ندارم که در بالا هم توضیح دادم اون حرف بنده اصلا به شما نبود من اون تجربه از موتور رو برای کسانی به جز شما گفتم شما بخر اقا.من هم یکی از اونا بودم با حرفای یکی مثل شما که فقط برای نشون دادن داشتن اطلاعات و بالا بردن تعداد پستها و ... رفتم سراغ این موتور.
    استایل نشستن زونتیس خسته کنندس هنگام ترمز های شدید راکب کامل به سمت فرمون کشیده میشه در صورتی که موتوری مثل ان اس یا همون بنلی راکب یک مقدار در پایین تر از سطح باک هستش و باک موتور از این به اصطلاح سر خوردن جلوگیری میکنه.طراحی هم از نزدیک ببین متوجه میشی عقب و جلو موتور اصلا هماهنگی ندارن نه به اون کاسه چراغ جلو نه به اگزوز و صندلی عقب معلوم نیست موتور شهری یا تریل خلاصه دوست عزیز شما اطلاعاتت بالا هست از تعداد پستها و تاریخ عضویت و از این طرف طرز برخورد و صحبت ها و اصرار به اینکه اطلاعات دارین معلومه پست های قبلی شما چقدر قابل اعتماد هستن

3. کاربر زیر از gezhen برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    براوو>هوندا 125>طرح ویو>پالس 135> پالس 220f>پالس220s>سی اف250
    شغل و حرفه
    بعد از کلی زحمت،از صفر شروع کردم!
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    25-08-1401 @ 01:00 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط gezhen نمایش پست ها
    من با شما دعوا ندارم که در بالا هم توضیح دادم اون حرف بنده اصلا به شما نبود من اون تجربه از موتور رو برای کسانی به جز شما گفتم شما بخر اقا.من هم یکی از اونا بودم با حرفای یکی مثل شما که فقط برای نشون دادن داشتن اطلاعات و بالا بردن تعداد پستها و ... رفتم سراغ این موتور.استایل نشستن زونتیس خسته کنندس هنگام ترمز های شدید راکب کامل به سمت فرمون کشیده میشه در صورتی که موتوری مثل ان اس یا همون بنلی راکب یک مقدار در پایین تر از سطح باک هستش و باک موتور از این به اصطلاح سر خوردن جلوگیری میکنه.طراحی هم از نزدیک ببین متوجه میشی عقب و جلو موتور اصلا هماهنگی ندارن نه به اون کاسه چراغ جلو نه به اگزوز و صندلی عقب معلوم نیست موتور شهری یا تریل خلاصه دوست عزیز شما اطلاعاتت بالا هست از تعداد پستها و تاریخ عضویت و از این طرف طرز برخورد و صحبت ها و اصرار به اینکه اطلاعات دارین معلومه پست های قبلی شما چقدر قابل اعتماد هستن
    از وقتی خودروی دنا اومد و سایت های خودرویی درباره اش نقد و نظر نوشتن که بله! عقب و جلوش هماهنگ نیست یه چیز جدید ملت یاد گرفتن درباره هر چیزی جدیدی حالا چه ماشین باشه چه موتور چه یخچال یا جاروبرقی میگن عقب و جلوش هماهنگ نیست!!عقب و جلوی موتور قرار نیست هماهنگ باشن عقب موتور یه داستانه جلوی اون هم بر اساس تجهیزاتی که روش قرار گرفته یه داستان دیگه داره حالا اگر بر فرض و سلیقه شما، عقب و جلوی موتور رو هماهنگ می کردن معلوم نبود موتور داره میره یا داره میاد!موتور سبکش کاملا مشخصه استریت هست، یه موتور جمع و جور با ارتفاع پایین اصلا هم شباهتی به تریل نداره.انتقادات شما: 1- طرز نشستنش خسته کننده است(حالا نمی دونیم این خسته کنندگی برای چه مسافتیه)2- وقتی ترمز شدید می زنی کشیده می شی جلو بر خلاف موتور های دیگهپاسخ اینها رو کسایی که این موتور رو داشتن و یا سواری گرفتن باید بدن ولی این ها چیز هایی نیستن که به خاطرش یه موتور رو که ساخته شده رو کلا رد کنیم و بگیم همچین موتوری نباید خرید!وگرنه به تمام موتور ها انتقاداتی وارده ولی با سبک سنگین کردن اون ها هست که فرد انتخاب می کنهتمام مشکل من اینه که افراد میان یکّاره بدون اینکه موتوری امتحان خودش رو پس داده باشه از روی فرضیات و خیالات یا تعریف می کنند یا موتور رو می کوبن تازه بدون گفتن دلایل اصیل فنی و مکانیکی
    جکت پایینه...!
    راز موفقیت در زندگانی سه چیز است: چیز اول،چیز دوم و چیز سوم...!
    آپلود دائمی عکس: www.picofile.com

5. تعداد 5 کاربر از s.mm برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    سی بی 400،آپاچی.ار اس200 . بنلی 25 ،ان اس 200 و بنلی 300
    شغل و حرفه
    ازاد
    Last Online
    13-01-1402 @ 10:24 قبل از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط s.mm نمایش پست ها
    از وقتی خودروی دنا اومد و سایت های خودرویی درباره اش نقد و نظر نوشتن که بله! عقب و جلوش هماهنگ نیست یه چیز جدید ملت یاد گرفتن درباره هر چیزی جدیدی حالا چه ماشین باشه چه موتور چه یخچال یا جاروبرقی میگن عقب و جلوش هماهنگ نیست!!عقب و جلوی موتور قرار نیست هماهنگ باشن عقب موتور یه داستانه جلوی اون هم بر اساس تجهیزاتی که روش قرار گرفته یه داستان دیگه داره حالا اگر بر فرض و سلیقه شما، عقب و جلوی موتور رو هماهنگ می کردن معلوم نبود موتور داره میره یا داره میاد!موتور سبکش کاملا مشخصه استریت هست، یه موتور جمع و جور با ارتفاع پایین اصلا هم شباهتی به تریل نداره.انتقادات شما: 1- طرز نشستنش خسته کننده است(حالا نمی دونیم این خسته کنندگی برای چه مسافتیه)2- وقتی ترمز شدید می زنی کشیده می شی جلو بر خلاف موتور های دیگهپاسخ اینها رو کسایی که این موتور رو داشتن و یا سواری گرفتن باید بدن ولی این ها چیز هایی نیستن که به خاطرش یه موتور رو که ساخته شده رو کلا رد کنیم و بگیم همچین موتوری نباید خرید!وگرنه به تمام موتور ها انتقاداتی وارده ولی با سبک سنگین کردن اون ها هست که فرد انتخاب می کنهتمام مشکل من اینه که افراد میان یکّاره بدون اینکه موتوری امتحان خودش رو پس داده باشه از روی فرضیات و خیالات یا تعریف می کنند یا موتور رو می کوبن تازه بدون گفتن دلایل اصیل فنی و مکانیکی
    بازم رفتین رو دور منطق خودتون که.من میگم این موتور رو خریدم فروختم هماهنگی جلو و عقب موتور در واقع یعنی شکستگی ها در جلو یا انحنا ها در جلو که باید تو همون سبک در عقب هم با سه مثل هیوسانگ اکسیو کاری به زیباییش ندارم میخوام شما رو به جور متوجه کنم مثال زدم البته اگه بخواین توجیح بشین.موتور با این شتاب بالا وقتی از سرعت صد و بیست رد میشه فوق العاده کند میشه به صورتی که من نتونستم به کات اف برسونمش در صورتی که بنلی و ان اس و سی بی ار رو راحت رسید موتور اون گشتاور اولیه رو تو دور بالا نداره.موتور دارای لرزشه .زونتیس در مورد کیفیت سطح پایین داره همین موتور بنده با شش یا هفت بار شستشو ساده رنگ باک و باله عقب کدر شد.دیگه نمیدونم چی تو موتور مهمه نشستن راکب که مهم نیست از نظر شما سرعت مهم نیست کیفیت مهم نیست قطعات مهم نیست .خوب بگو خریدیش داری بازار گرمی میکنی به نظر من اشتباه میکنید حق نیست سر بقیه هم کلاه بره.دیگه هم جواب شما رو نمیدم حالا هر چی دوس داری فلسفه بباف .کسی که خوابه رو میشه بیدار کرد ولی کسی که خودشو زده به خواب اصلا

7. تعداد 3 کاربر از gezhen برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    zontes-250
    شغل و حرفه
    بازنشسته مخابرات
    علاقمند به موتورهای مسافرتی
    Last Online
    15-03-1396 @ 05:43 بعد از ظهر

من معذرت میخوام دوستان دارای تخصص مطالبی رو میگن خارج از تشخیص و سواد بنده اما آنچه میگم تجربه شخصیمه
    تقریبا تا حالا چند باری تا چهارصد کیلومتر هم بکوب رفتم نه گردن درد و نه کمر در و نه هیچ جای دیگه !!
    سرعت گیرهای گردن کلفت رو هم یخورده رو پات بلند شی با شصت هفتاد تاهم مثل ماهی لیز میخوره و رد میشه
    گاز و پر کنی نعره میکشه دور مناسب صدای خفه ای داره دلنشین
    بوده سر صدتا سرعت خواستم از تریلی بزنم جلو ، انصافا فقط یه چپ یه راست
    شتاب حتی سر سرعت صد و بیست عالیه درسته سر صدو چهل تا کات آف میشه ولی کلا معلومه خورشیدی دست بخوره شتاب کم میشه ولی میتونه تا صدوشصت هم رد کنه ولی مگه تو جاده های پر دست انداز مگه صدتا بالاتر عاقلانه اس
    قشنگ هم معلومه برا دنده هفت جا داره ولی نذاشتن!!!!

9. تعداد 10 کاربر از ferighori برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    روان
    Last Online
    31-06-1399 @ 01:03 قبل از ظهر

من حدود 250 کیلومتر با این موتور روندم. البته چون در حال آب بندی هست زیاد بهش فشار نیاوردم.
    وقتی باهاش شروع به روندن می کنید ، احساس یک موتور با کیفیت رو خواهید داشت.
    البته همه چیز نسبیه و من در مقایسه با موتورهای چینی و هندی اینرو می گم و مقایسم با این دسته از موتورهاست که تو رنج قیمت تا 10 میلیون تومن هستن.
    اولین چیزی که نظر رو جلب می کنه شتاب خیلی خوبه این موتور که با توجه به گشتاور 23N.M. که تو مشخصاتش گفته شده و بالاتر از بنلی تک و حتی هوندا crf250r هست ، می توان اینرو حدس زد. و مهمتر اینکه این گشتاور رو تو دور موتور پایینتری ایجاد می کنه که به نظرم اینم حسنه.
    ( گشتاور همون نیرویی هست که موتور رو به جلو میبره!)
    نکته جالب دیگه که بی ارتباط با گشتاور نیست اینه که زیاد به تعویض دنده احتیاج پیدا نمی کنید، چه موقع افزایش سرعت و چه موقع معکوس کشیدن، تو هر دنده ای که باشین می تونین تو رنج وسیعی از سرعت حرکت کنید.
    همینطور خیلی به ترمز نیاز ندارید به لطف کمپرس بالای انجین (1:10.4) تا گاز رو ول می کنید سرعت سریع پایین میاد حتی تو دنده های سبک که احتیاج به ترمز گیریهای مداوم رو مخصوصا تو شهر کم می کنه.
    کلا هرچی نسبت کمپرس انجین بالاتر باشه بازده و توان بیشتری ایجاد میکنه ، مثلا در موتور روان این نسبت 1:9 و در KTM کراس 1:13 هست.
    از نکات قابل توجه پهنای فوق العاده لاستیک عقب هست (15 سانت!) که مسلما تو ترمز و شتاب گیری و تعادل موتور تاثیر زیادی داره.
    موتور خیلی کم صداست به طوریکه تو سرعت 80 فقط صدای باد رو میشنوید ، در حالیکه با موتور روان فقط نعره انجین به گوش می رسه.
    دنده ها تمیز عوض میشن البته گاهی با صدای تق بلند و راحت هم خلاص میشه.
    ترمزها که هر دو دیسکی هستن خوب عمل می کنن.
    گردش فرمون به اندازه یک موتور تریل یا سی جی نیست و لذا دور زدن تو جاهای تنگ و ترش یکم سخته و لی تو ترافیک و لای ماشینها تا اینجا بد نبوده البته باید حواستون به اگزوزش که گنده هست باشه که به جایی نگیره.
    علی رغم داشتن کمکها جلوی معکوس و غول پیکر، خیلی سفت به نظر میاد و و انچنان نرمی رو باهاش حس نمیکنید.
    زین هم که بشدت سفته و سریع باسن درد شروع میشه. ولی دست درد خیلی کمتر از اپاچی هست.
    پوزیشن نشستن میتونه عمودی و یا مایل باشه و برای افراد قد بلند به خوبی موتور تریل نیست و البته به بدی اپاچی هم نیست. اما زانو و ساق حسابی باید تا بشه تا رو جا پایی قرار بگیره!
    مصرف بنزین رو اندازه زدم ، با بنزین سوپر و مصرف نصف شهر نصف جاده، صدی 3.6 لیتر سوزوند که به نسبت روان 200 که صدی 4 لیتر میسوزونه خوبه .
    چراغهای کوچک جلو همیشه روشن هستن که شخصا با این قضیه حال نمیکنم، نور پایینش کارو راه میندازه اگرچه خیلی پر نور نیست ولی نور بالاش خوبه.
    از نشاندهنده شماره دنده روی کنسول خبری نیست . علاوه بر دور موتور و سرعت نشانگر بنزین و خلاص بودن هم داره.
    با توجه به دارا بودن رادیات روغن انتظار میره که تو ترافیک زیاد داغ کنه ، که البته تو این مدت گرمای مختصری مخصوصا از سمت چپ تو سرعتهای پایین حس میشه که خیلی ازار دهنده نیست.
    جمع بندی :
    نکات مثبت:

• کیفیت خوب قطعات
    • شتاب و گشتاور بالا
    • انجین کم صدا
    • تعادل و پایداری خوب
    • وزن سبک نسبت به موتورهایی مثب باجاح ns و بنلی
    • مانور خوب تو ترافیک
    • لاستیکهای پهن
    • مصرف پایین بنزین
    • امکان نشستن به صورت عمودی و فشار کم به دست

نکات منفی:

• زین خیلی سفت
    • اگزوز پک و پهن
    • نبودن قطعات در بازار البته تولید کننده میگه داره که احتمالا به قیمت خون ابا و اجدادش میده
    • تعویض روغن با اعمال شاقه!

در کل به نسبت قیمتش موتور ارزنده ای هست و سواریش اونقدر دلچسب هست ( اگه درد باسن رو فراموش کنید) که زود زود برا سوار شدنش دلتنگ بشید!

11. تعداد 14 کاربر از navid_j برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    زونتس
    Last Online
    16-03-1396 @ 07:28 بعد از ظهر

دوستانی که در مورد لرزش موتور صحبت میکنند باید بگم که اگه شما هم سوار سوزوکی بیکینگ۱۴۰۰بشین باز هم لرزه حس میکنین.چون جهنم انجین درست زیرتونه.لرزش به لرزش هندا ایرانیا میگن که ۵۰تا میری همچی داره میترکه.زونتس هم میلرزه اما نه اون لرزشی شما فکر میکنین.۸۰تا سرعت برو انگار موتور خاموشه.

13. تعداد 5 کاربر از zontes برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    سوزوکی 250 ـ دایچی 250
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    12-01-1401 @ 07:56 بعد از ظهر

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

اینم حداکثر سرعت 200 ان اس و زونتس 250. ان اس 155 تا میره ولی زونتس از اون سبقت میگیره

15. تعداد 5 کاربر از vadood برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    روان
    Last Online
    31-06-1399 @ 01:03 قبل از ظهر

موتور لرزش نداره حتی تو دور بالای 8000 ،
    مصرف بنزین اندازه زدم ، جاده با بنزین معمولی صدی 3.3 ، واقعا خوبه!!!!

17. تعداد 2 کاربر از navid_j برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    wave sabin 125
    Last Online
    30-04-1396 @ 12:05 بعد از ظهر

دوستان فکر کنم ناجا رو این موتور دست گذاشته و این موتور رو وارد ناوگان خودش کرده
    امروز یه گشت دیدم با پلاک انتظامی و موتورش خیلی خیلی شبیه این زونتس بود. اگزوز چراغ عقب و فرم کلی که یادمه عین همین زونتس بود
    با این حساب میشه این احتمال رو داد که موتور به نسبت درست و درمونی باشه وگرنه گزینه های خیلی زیادی برای ناجا وجود داشت مثل بنلی تک دایلیم و حتی ان اس و مدت ها بود که ناجا دنبال یه موتور 250 سی سی بود اینم میدونیم که ناجا دست رو موتور بدی نمیزاره
    اگه میشه یه آمارشو درارید

19. کاربر زیر از erfi.747 برای این پست تشکر کرده است

ناظم سایت

نوع موتور
    ........................
    شغل و حرفه
    مدیریت فروش
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    23-12-1402 @ 10:32 قبل از ظهر

این موتورایی که تازگیا نیرو انتظامی داره استفاده میکنه زونتس نیست
    جهانرو 230 سی سی هست انژکتوری قیافش یه چیزی بین بنلی 250 تک سیلندر و ان اس هست
    از نظر فنی و قدرت و گشتاور هم چیز مالی نیست
    IN THE NAME OF BIKE
    برای درک بعضی مسائل یا تجربشون کن یا از تجربه دیگران استفاده کن
    اگر از درک موارد بالا عاجزی بهت تبریک میگم تو یه
    احمقی

21. تعداد 3 کاربر از farshad 54 برای این پست تشکر کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

نمایندگی زونتس

تفاوت زونتس r و s

نمایندگی موتور زونتس در تهران

نمایندگی زونتس در تهران

نمایندگی زونتس در شیراز

http:persianmotor.net-17596-250-zontes-250-a-33.html

زونتس 250 مال کدام کشور است

خدمات پس از فروش زونتس

درگ زونتس

زونتس 25

zontes ساخت کدام کشور است

نمایندگی زونتس مشهد