FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 11 از 54 نخستنخست ... 78910111213141521 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 101 به 110 از 531

موضوع: زونتس 250 یا Zontes 250

موتور سوار

نوع موتور
    دایلیم 250
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    04-11-1400 @ 07:16 قبل از ظهر

پیش فرض زونتس 250 یا Zontes 250

این موتور 250 سی سی و انژکتور و ظاهرا چند روزی میشه وارد بازار ایران شده و میگن ایتالیایی هستش. قیمتش 10/500 هست
    کسایی که مشخصات کاملتر یا تجربه داشتن این موتور رو دارن بیان تو این تایپیک بگن

مشخصات فنی:

طول: 1976 میلیمتر

عرض: 773 میلیمتر

ارتفاع: 1052 میلیمتر

فاصله بین محوری :1384 میلیمتر

وزن خشک:144 کیلوگرم

ارتفاع از سطح زمین:188 میلیمتر

ظرفیت باک سوخت:11 لیتر

ارتفاع زین:790 میلیمتر

سایز تایر جلو: 110/70R17 54S

سایز تایر عقب:150/55R17 64S

موتور و گیربکس:

انجین تک سیلندر چهار زمانه با دو میل سوپاپ روی سر سیلندر چهار سوپاپه

کورس پیستون و قطر پیستون:73mm x 59.5mm

حجم جابجایی سیلندر:249 سی سی

سیستم خنک کاری:خنک کاری هوا و روغن

نسبت تراکم:10.4:1

سیستم سوخترسانی:انژکتوری با سیستم شرکت دلفی

سیستم جرقه زنی:CDI

گیربکس:6 سرعته دستی

کلاچ:دستی چند صفحه ای تر

حداکثر قدرت :24 اسب بخار در 8000 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور: 23 نیوتون متر در 6500 دور دقیقه

حداکثر سرعت:90 مایل بر ساعت

شاسی و بدنه:

ترمز جلو:تک دیسک هیدرولیکی با کالیبر دو پیستونه

ترمز عقب:ترمز تک دیسک با کالیبر تک پیستونه

تعلیق جلو:هیدرولیکی دوبل

تعلیق عقب: هیدرولیکی تکی مرکزی

امکانات: اگزوز تمام استیل

چراغ جلو LED

چراغ عقب:LED

چراغ راهنما:LED

کیلومتر شمار دیجیتالی LED

مخزن سوخت گالوانیزه با مخزن رزو

رنگ ها:ابی-نارنجی-طوسی

مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
    مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
    ویرایش توسط VAHID : 10-10-1395 در ساعت 11:24 قبل از ظهر دلیل: اضافه کردن مشخصات فنی
    دنیا اگه مردونگی سرش میشدکه اسمش دخترونه نبود...

موتور سوار

Last Online
    07-04-1396 @ 11:06 قبل از ظهر

من چون هر روز غرب به شرق تهران تردد دارم و روزی حداقل 70 کیلومتر میرم در مورد یه عیب بزرگ‌ این موتور در روزهای بارندگی بگم. هنگام رانندگی عقب موتور یا همون صندلی ترک عقب به گند کشیده میشه و من که کوله میندازم خیلی کثیف میشه

3. تعداد 4 کاربر از amir_jf برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

Last Online
    07-04-1396 @ 11:06 قبل از ظهر

نکته خوبی برای زونتس سوارها. درست بعد از هزار کیلومتر کارکرد چراغ روغن موتور روشن شد و بعد از تعویض روغن هم چراغ خاموش نشد. که با نگه داشتن دکمه سمت چپ کیلومتر شما سیستم موتور ریست شد و چراغ خاموش شد.البته این کار برای من بیست هزار تومن هزینه داشت. طرف پنج دقیقه هم وقت نذاشت البته مقصر خودم بودم که به نمایندگی مراجعه نکردم در هر صورت در مورد تعویض روغن این موتور هم بگم ناچار خودم مجبور شدم روغن عوض کنم. فلاپ وسط باک باید باز بشه بعد محل واریز روغن مشخصه در ضمن بنده برای تخلیه روغن فقط پیچ تخلیه پایین سمت چپ رو باز کردم و بعد از نیم ساعت و تخلیه روغن به پیشنهاد نمایندگی دو لیتر روغن بهران سوپر پیشتاز بیست پنجاه(قوطی فلزی قرمز) ریختم و جالب اینکه هنوز روغن به سطح بالای و حداکثر درجه گیج نرسید یعنی اینکه شاید حدود صد تا دویست سی سی دیگه روغن میخواست. در هر صورت این هم تجربه بنده. هرچند که تلفنی آقا فرشید عزیز، نمایندگی واقع در بالاتر از میدان راه اهن بنده رو راهنمایی کرد که پیچ تخلیه دوم که مربوط به رادیات میشه هم باید باز کنی ولی من با همون تخلیه پایین کارم راه افتاد. در مورد گل پخش کن عقبش هم فکر کنم برای شش ماه آینده و رفتن به سمت سرما اگه بتونم گل پخش کن ان اس رو برای زونتس نصب کنم مشکل پخش شدن و خیس شدن نشیمن ترک عقب از بین بره. چون گل بخش کن های ان اس فقط از سمت چپ و یکطرف به پیچ چرخ عقب متصله و ظاهرا میشه اینکتار رو انجام داد

- - - Updated - - -

نکته بعدی در مورد نشیمن گاه این موتور باید بگم خیلی راحت نیست به خصوص برای بنده که لاغر هستم. چون بنلی صد و پنجاه واقعا موتور نرم با نشیمن گاه بسیار عالی بود. در مورد کمک فنر و یه کم خشک بودن این موتور نسبت به بنلی باید بگم شابد به خاطر هیکل و وزن موتور اینطور طراحی شده چون در زمان سواری بنلی بنده هوندا سی بی آر هم خریدم و یه مدت داشتم اون هم کمی خشک بود ولی در دست اندازها بسیار استوارتر و قدرتمند عمل میکرد و شاید این به خاطر سرعتی بودن این موتورها باشه
    نکته دیگه در مورد سرعت این موتور که هر روز در اتوبان بابایی و یادگار امام در حال تردد هستم. در سربالایی ها تا صدو پانزده کیلومتر سرعت میگیره و در کفی تا صدو سی تا صدو سی و پنج و در سرازیری تا صدو چهل البته بدون فشار خیلی زیاد به انجین. یعنی کاملا استوار و راحت

5. تعداد 13 کاربر از amir_jf برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    zontes a250
    Last Online
    02-03-1396 @ 07:03 بعد از ظهر

سلام بر همه دوستان زونتس سوار.بنده مدتهاست که سعی میکردم وارد سایت بشم و تجربه کارکردم رو تا به امروز بگم اما موفق نشدم تا به امروز که تونستم وارد بشم.

- - - Updated - - -

تا به امروز حدود ۳۶۰۰کیلومتر با این موتور رانندگی کردم و هیچ ضعفی خدارو شکر نشون نداده.چند مورد هست که از دوستان خواهش میکنم برای عمر مفید موتورشون حتما رعایت کنند.۱_حتما حتما دفترچه ای که با موتور همراهش میدن رو مطالعه کنین.به خصوص در مورد نوع و مقدار روغن که توش نوشته حجم کلی انجین۲۴۰۰میلی لیتر که بعضیا فکر میکنند باید۲۴۰۰تو انجین روغن بریزن که این کار بسیار خطرناکیه.مقدار روغنی که موقع تعویض باید بریزین۱۹۰۰میلی لیتره و اگه فیلتر روغن رو عوض کردین باید۲۱۰۰میلی لیتر بریزین یعنی ۲۰۰تا برای فیلتر روغن.حتما دقت کنین اگه میخوایین موتور سالم و سر حالی داشته باشین.من تو این ۳۶۰۰کیلومتر به جز روغنه اولی که نماییدگی واسم عوض کرد ۲بار تعویض روغن کردم.یک بار روغن توتالsn 10w40 که به شکل قوطی ۴لیتری فلزیه و از امارات وارد میشه که من ازش راضی بودم.اما اخرین باری که روغن عوض کردم یعنی سر۳۰۰۰تا روغن بیزول آلمانsn10w40ریختم که واقعا بهترین روغنی بود که من تا به العان عمرم دیدم چون روغنکاری فوق العاده ای داره و برای موتورهایی که
    به دور بالاهای شدید تو زمان کم میرسن ساخته شده.صدای موتور کم شد.لرزش موتور کم شد.حرارت موتور به نظرم پایینتر از روغن قبلیه و من خیلی ازش راضیم.توصیه میکنم روغنهای ایرانی نریزید چون تکنولوژی واقعی رو ندارن.

- - - Updated - - -

نکته بعدی در مورد باد تایر هاست که تو دفترچه نوشته250kpa(کیلو پاسکال) که اگر تبدیل کنین میشود36psi پس باد تایرهاتون نزارید از ۳۶ کمتر بشه چون کمکهاتون درست عمل نمیکنه و لاستیکها تون زودتر آسیب میبینند.این چیزیه که کارخونه تو دفترچه در مورد تایر ها نوشته بود.

- - - Updated - - -

فیلم تعویض روغن هم تو سایتZONTES.COMهست و ببینید که چقدر راحت روغن عوض میشه کرد.حتما حتما هم هر دو پیچ تخلیه رو باز کنید.

7. تعداد 12 کاربر از رضا نصیریzontes برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    اونجر-پاکشتی اپریلیا
    Last Online
    24-05-1400 @ 11:03 قبل از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط رضا نصیریzontes نمایش پست ها
    سلام بر همه دوستان زونتس سوار.بنده مدتهاست که سعی میکردم وارد سایت بشم و تجربه کارکردم رو تا به امروز بگم اما موفق نشدم تا به امروز که تونستم وارد بشم.

- - - Updated - - -

تا به امروز حدود ۳۶۰۰کیلومتر با این موتور رانندگی کردم و هیچ ضعفی خدارو شکر نشون نداده.چند مورد هست که از دوستان خواهش میکنم برای عمر مفید موتورشون حتما رعایت کنند.۱_حتما حتما دفترچه ای که با موتور همراهش میدن رو مطالعه کنین.به خصوص در مورد نوع و مقدار روغن که توش نوشته حجم کلی انجین۲۴۰۰میلی لیتر که بعضیا فکر میکنند باید۲۴۰۰تو انجین روغن بریزن که این کار بسیار خطرناکیه.مقدار روغنی که موقع تعویض باید بریزین۱۹۰۰میلی لیتره و اگه فیلتر روغن رو عوض کردین باید۲۱۰۰میلی لیتر بریزین یعنی ۲۰۰تا برای فیلتر روغن.حتما دقت کنین اگه میخوایین موتور سالم و سر حالی داشته باشین.من تو این ۳۶۰۰کیلومتر به جز روغنه اولی که نماییدگی واسم عوض کرد ۲بار تعویض روغن کردم.یک بار روغن توتالsn 10w40 که به شکل قوطی ۴لیتری فلزیه و از امارات وارد میشه که من ازش راضی بودم.اما اخرین باری که روغن عوض کردم یعنی سر۳۰۰۰تا روغن بیزول آلمانsn10w40ریختم که واقعا بهترین روغنی بود که من تا به العان عمرم دیدم چون روغنکاری فوق العاده ای داره و برای موتورهایی که
    به دور بالاهای شدید تو زمان کم میرسن ساخته شده.صدای موتور کم شد.لرزش موتور کم شد.حرارت موتور به نظرم پایینتر از روغن قبلیه و من خیلی ازش راضیم.توصیه میکنم روغنهای ایرانی نریزید چون تکنولوژی واقعی رو ندارن.

- - - Updated - - -

نکته بعدی در مورد باد تایر هاست که تو دفترچه نوشته250kpa(کیلو پاسکال) که اگر تبدیل کنین میشود36psi پس باد تایرهاتون نزارید از ۳۶ کمتر بشه چون کمکهاتون درست عمل نمیکنه و لاستیکها تون زودتر آسیب میبینند.این چیزیه که کارخونه تو دفترچه در مورد تایر ها نوشته بود.

- - - Updated - - -

فیلم تعویض روغن هم تو سایتZONTES.COMهست و ببینید که چقدر راحت روغن عوض میشه کرد.حتما حتما هم هر دو پیچ تخلیه رو باز کنید.
    دوست
    عزیز متشکر از شما ودوستانی که اطلاعات خوبی در مورد این موتور می دن.
    روغن بیزول که فرمودید مخصوص موتور هست یا نه چون من تومشهد دیدم .نمایندگیش خیلی تعریف میکرد (البته روغن زادو هم داشت ) قیمت چهارلیتریش حدود 120 هزار تومن بود .میشه اگه عکسی از قوطی روغن دارید بزارید

9. تعداد 4 کاربر از mohammadazari برای این پست تشکر کرده اند.

ناظم سایت

نوع موتور
    ........................
    شغل و حرفه
    مدیریت فروش
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    23-12-1402 @ 10:32 قبل از ظهر

زونتس به دلیل اینکه فاق لاستیکاش کوتاه هست سواریه خشکی داره
    ولی به همون دلیل هندلینگ مناسبی داره و سواریه اسپرتی ارائه میده
    اگر کسی میخواد سواری موتور نرم تر بشه باید لاستیکارو با یه لاستیکی که فاق بلندتری داره تعویض کنه
    موتور سواریش خیلی نرمتر میشه
    IN THE NAME OF BIKE
    برای درک بعضی مسائل یا تجربشون کن یا از تجربه دیگران استفاده کن
    اگر از درک موارد بالا عاجزی بهت تبریک میگم تو یه
    احمقی

11. تعداد 10 کاربر از farshad 54 برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    zontes a250
    Last Online

سلام خدمت دوست عزیز

- - - Updated - - -

سلام خدمت دوست عزیز.اولا تشکر کنم از اون دوستی که گفت چطوری چراغ روغن خاموش میشه.
    بنده نمیدونستم که روغن بیزولsn10w40مخصوص موتور سیکلت هست یا نه تا این که وقتی از دیجی کالا خریدم و به دستم رسید.دیدم گوشه پایین سمت چپ علامتی بود که نوشته موتور سیکلت.من از عملکرد روغن فوق العاده راضیم.یه لیتر هم به هندا ایرانیم ریختم معجزه کرد.دنده هام خیلی نرم شدن.لرزش موتور به طور محسوس کم شد.راحت استارت میخوره و از همه مهمتر تو دورهای بالا موتور بسیار نرم و پر توان کار میکنه من خودم این قضیه رو رو زونتس وقتی فهمیدم که داشتم با ۱۴۰کیلومتر تو همت میرفتم.

13. تعداد 11 کاربر از رضا نصیریzontes برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    boxer150
    Last Online
    08-11-1399 @ 01:35 بعد از ظهر

دوستانی که زونتس سوارند تا حالا مشکل تهیه قطعات نداشتند

15. تعداد 2 کاربر از rahim92 برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    براوو>هوندا 125>طرح ویو>پالس 135> پالس 220f>پالس220s>سی اف250
    شغل و حرفه
    بعد از کلی زحمت،از صفر شروع کردم!
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    25-08-1401 @ 01:00 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط rahim92 نمایش پست ها
    دوستانی که زونتس سوارند تا حالا مشکل تهیه قطعات نداشتند
    آشغال ترین موتور چینی هم تا 5-6 هزار تا هیچ قطعه ای نمی خواد.
    این موتور هم تازه اومده جز اینکه کسی تصادف کرده باشه حد اقل تا 20 هزار تا به هیچ قطعه ای نیاز پیدا نمی کنه.
    شما اگه تامین قطعه رو می خوای بپرسی زنگ بزن فروشگاه اشرافیان و یا کارخونه اش بگو مثلا بوبین برقم سوخته بوببین می خوام ببین چی می گن
    جکت پایینه...!
    راز موفقیت در زندگانی سه چیز است: چیز اول،چیز دوم و چیز سوم...!
    آپلود دائمی عکس: www.picofile.com

17. تعداد 4 کاربر از s.mm برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    zontes a250
    Last Online

سلام دوست من.قطعات رو میتونید به نمایندگی اشرافیان درخواست بدین تا بعد از اینکه از زنجان اومد برید بگیرید درست مثل من که بعضی از قطعاته موتور تو یه تصادف از بین رفت.از نظر موتوری تا حالا خدارو شکر مشکلی پیش نیومده.موفق باشین.

19. تعداد 5 کاربر از رضا نصیریzontes برای این پست تشکر کرده اند.

ناظم سایت

نوع موتور
    ........................
    شغل و حرفه
    مدیریت فروش
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    23-12-1402 @ 10:32 قبل از ظهر

کدوم قطعات رو شما عوض کردین بعد از تصادف ؟
    قیمتهاش رو هم بفرمایید
    IN THE NAME OF BIKE
    برای درک بعضی مسائل یا تجربشون کن یا از تجربه دیگران استفاده کن
    اگر از درک موارد بالا عاجزی بهت تبریک میگم تو یه
    احمقی

21. تعداد 4 کاربر از farshad 54 برای این پست تشکر کرده اند.

صفحه 11 از 54 نخستنخست ... 78910111213141521 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

نمایندگی زونتس

تفاوت زونتس r و s

نمایندگی موتور زونتس در تهران

نمایندگی زونتس در تهران

نمایندگی زونتس در شیراز

http:persianmotor.net-17596-250-zontes-250-a-33.html

زونتس 250 مال کدام کشور است

خدمات پس از فروش زونتس

درگ زونتس

زونتس 25

zontes ساخت کدام کشور است

نمایندگی زونتس مشهد