FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 35

موضوع: بازسازی پیشرو زیپ استار 85

موتور سوار

Last Online
    16-07-1395 @ 11:18 قبل از ظهر

پیش فرض بازسازی پیشرو زیپ استار 85

با سلام عرض ادب خدمت دوستان گرامی

بنده به تازگی به جمع شما عزیزان انجمن پرشین موتور پیوستم که یک دستگاه موتور زیپ استار 85 به تازگی خریده ام

البته بنده از اول راهنمایی تجربه اولین موتور با براوو داشتم و بعدش یه پیشرو 70 خریدم چندسالی موتور سواری کردم تا سن 18 سالگی که موتور فروختم و سرگرم دانشگاه و.. شدم و الان در سن 25 سالگی دوباره یاد ایام موتور سواری افتادم که با برخورد شدید خانواده مواجه شدم که فعلا موتور در پارکینگ خوابیده

اول از همه بگم با دیدن قیمت موتورهای صفر مخم سوت کشید که نه در توان بنده هست خریدش و نه برام اونقدر ارزش داره بخوام پول بدم
    تصمیم گرفتم تا یک موتور دست دوم بگیرم و خودم بازساری کنم تا با هزینه کمی منم به جمع موتور سوارها بپیوندم الیته اگر خانواده موافقت کنن البته استفاده شهری و افرود سبک خواهم داشت باهاش

یکی از نگرانی های من این بود که با قد 170 ایا میتونم این موتور راندگی کنم یا خیر

موتور مدل 85 هست که تمیز نیست و خرده کاری زیاد داره موتور به گفته فروشنده پلمپ هست شتاب خوبی داره ولی صدای بالایی داره
    رنگ موتور نوک مدادی هست که با اسپری رنگ شده توسط صاحب قبلی! ظاهر موتور وضعیت مطلوبی نداره
    امرزو هم تعویض پلاک و بیمه شد
    از شنبه هم باید برم دنبال گواهینامه

مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
    مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
    پروژه هم در نظرم سه مرحله دارد.
    مرحله اول اوراق کل موتور و نقاشی شاسی و گرفتن زنگ و تقویت سیم کشی
    مرحله دوم نقاشی و برچسب فلاپ ها و یا شاید هم تغییر رنگ
    مرحله سوم تعمیر و تقویت انجین

دوستان فقط کار این دکمه مشخص در عکس چی میتونه باشه؟

و این سوکت که به جایی وصل نیست!

قاب کیلومتر این موتور هست یدکی اش یا اینکه کیلومتر کامل باید خرید؟
    ویرایش توسط sammixer : 20-03-1395 در ساعت 11:32 بعد از ظهر

2. کاربر زیر از sammixer برای این پست تشکر کرده است

همـــــــکار ســـــــابـــــــق

علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    11-09-1400 @ 01:23 قبل از ظهر

ضمن عرض سلام و خوش اومد گویی این تاپیک رو مطالعه کن شاید به دردت بخوره
    [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    ...two stroke

4. کاربر زیر از ali_r برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    پیشرو زیپ استار 200
    شغل و حرفه
    مربی بدنسازی
    Last Online
    19-07-1395 @ 08:13 بعد از ظهر

سلام دوست عزیز، اون دکمه قطع کن انجین، اگه اشتباه نگفتم وقتی بالا هست موتور روشن نمیشه همه موتورا داره، قاب کیلومتر با خود کیلومتر کامل همش 10 تا 15تومن اختلاف قیمت داره ، اون فیش هم مال دزدگیرشه منم همین موتورو دارم مدل 86 مرگ نداره کامل دستکاریش کردم کمک خواستی بگو در خدمتم

- - - Updated - - -

http://persianmotor.net/showthread.php?t=16527

6. کاربر زیر از saeid_fitness برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_r نمایش پست ها
    ضمن عرض سلام و خوش اومد گویی این تاپیک رو مطالعه کن شاید به دردت بخوره

ممنون بابت راهنمایی اون تاپیک مطالعه کردم

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_fitness نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز، اون دکمه قطع کن انجین، اگه اشتباه نگفتم وقتی بالا هست موتور روشن نمیشه همه موتورا داره، قاب کیلومتر با خود کیلومتر کامل همش 10 تا 15تومن اختلاف قیمت داره ، اون فیش هم مال دزدگیرشه منم همین موتورو دارم مدل 86 مرگ نداره کامل دستکاریش کردم کمک خواستی بگو در خدمتم

- - - Updated - - -

پس یه کیلومتر کامل باید تهیه کنم بصرفه تر هست مرسی
    اون دکمه هم همینطور که گفتم نمیدونستم کاربردش چیه و برام جالب بود مرسی بابت راهنمایی

اگه بتونید تو ادامه پروژه منو راهنمایی کنید ممنون میشم چون میخوام همه کارهاش خودم انجام بدم و این چندسالی که موتور نداشتم حتی نمیدونم مکانیک هاش کجای شهر هستن و اطلاعات کافی ندارم. یکی از دلیل هایی که این موتور انتخاب کردم همین سگ حون بودنش هست که اه اشتباه نکنم در اون سالها یک مقدار قطعات تایوانی استفاده کردن درش و هم اینکه وفور قطعات یدکی حداقل تو شهر ما هست بر خلاف موتورهایی مثل پالس و... که قطعات ظاهری حداقل تهیه اش یخرده سخته

به امید خدا از فردا موتور میره برای اوراق شدن و تقویت سیم کشی

باتری موتور شارژ میکنم برسه به 14.4 ولی متاسفانه بعد یک ساعت میره حدودا رو 13 ولت که فکر کنم مرخص شده

موتور سوار

نوع موتور
    پیشرو زیپ استار 200
    شغل و حرفه
    مربی بدنسازی
    Last Online
    19-07-1395 @ 08:13 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط sammixer نمایش پست ها
    ممنون بابت راهنمایی اون تاپیک مطالعه کردم

پس یه کیلومتر کامل باید تهیه کنم بصرفه تر هست مرسی
    اون دکمه هم همینطور که گفتم نمیدونستم کاربردش چیه و برام جالب بود مرسی بابت راهنمایی

اگه بتونید تو ادامه پروژه منو راهنمایی کنید ممنون میشم چون میخوام همه کارهاش خودم انجام بدم و این چندسالی که موتور نداشتم حتی نمیدونم مکانیک هاش کجای شهر هستن و اطلاعات کافی ندارم. یکی از دلیل هایی که این موتور انتخاب کردم همین سگ حون بودنش هست که اه اشتباه نکنم در اون سالها یک مقدار قطعات تایوانی استفاده کردن درش و هم اینکه وفور قطعات یدکی حداقل تو شهر ما هست بر خلاف موتورهایی مثل پالس و... که قطعات ظاهری حداقل تهیه اش یخرده سخته

به امید خدا از فردا موتور میره برای اوراق شدن و تقویت سیم کشی

باتری موتور شارژ میکنم برسه به 14.4 ولی متاسفانه بعد یک ساعت میره حدودا رو 13 ولت که فکر کنم مرخص شده
    آره داداش خودت بشین درستش کن اگه دست به اچارت خوبه منم موتورو کامل اوراق کردم از نو بستم، موتور من ک نمیدونه باتری چیه، تک هندل روشنه و وقتی روشن باشه همه چیزش کار میکنه بدون پارازیت، باتری فقط واسه استارته ک خرج اضافس چون بدون باتری هم درست حسابی کار میکنه،

موتور سوار

Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط saeid_fitness نمایش پست ها
    آره داداش خودت بشین درستش کن اگه دست به اچارت خوبه منم موتورو کامل اوراق کردم از نو بستم، موتور من ک نمیدونه باتری چیه، تک هندل روشنه و وقتی روشن باشه همه چیزش کار میکنه بدون پارازیت، باتری فقط واسه استارته ک خرج اضافس چون بدون باتری هم درست حسابی کار میکنه،
    بله دقیقا هدفم همین هست که خودم کل پروسه تعمیر و احیا انجام بدم و همه کارها با کمک و راهنمایی شما عزیزان انجام میدم

- - - Updated - - -

ضمن عرض تشکر از همه عزیزان که دارن راهنمایی میکنن امروز این کارها انجام شد.

فلاپ ها باز شدن-چراغ جلو و کلیه قاب ها

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ].

باک بنزین باز شد.

کاربراتور و فیلتر هوا باز شدن که کاملا لجن گرفته بود و فکر کنم از روز خرید تا بحال سرویس نشده باشه به حدی که ابر فیلتر دیده نمیشد! کاربراتور از روی موتور باز شد و متاسفانه صافی بنزین بهش وصل نشده و مستقیم وصلش کردن به باک
    کاربراتور روزهای اتی باز میکنم و با دستگاه التراسونیک میشورم تا کاملا سرویس بشه
    توی موتور هم نیم لیتر بیشتر روغن نبود! یعنی صاحب قبلی این موتور فقط بنزین ریخته بود راه رفته

درخت سیم کشی هم باز شد برای مرمت و تقویت سیم مثبت

اگزوز هم باز شد و موتور به این صورت در اومد

دوستان ممنون میشم راهنمایی کنید انجین به چه صورتی از موتور جدا کنم که ضربه نبینه
    زیرش جک سوسماری میشه گذاشت؟ خرک یا چیز دیگه

تا الان مشکلی نبوده فقط ذهنم درگیر جدا کردن انجین هست

شاسی خداروشکر ضربه و پوسیدگی نداره ولی بعد از اوراق شدن قسمت های زنگ زده اهن شده و استری خورده و رنگ میشن
    شاسی رنگ مشکی مات بزنم یا براق؟

فقط اگه کسی دیده چجوری انجین جدا میکنن ممنون میشم راهنمایی کنه
    این موتور جک دوشاخ نداره که صاف واسته راهش چیه بتونم مثل هوندا بذارمش راحت بشه چرخ ها باز کرد

10. کاربر زیر از sammixer برای این پست تشکر کرده است

مدیر بخش بحث های متفرقه موتور و لیدر استان گلستان

نوع موتور
    GT250R , DR200 , QM200 , KMX125 , DT125 , XL125S , CGL 125
    شغل و حرفه
    Computer
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    19-10-1402 @ 12:50 قبل از ظهر

یه چهار پایه کوتاه یا صندلی بگیر جک بزن موتورو به سمت جک کج کن چرخاش بلند میشه ، صندلی رو با پا هل بده زیر شاسی دقیقا جایی که انجین قرار میگیره ، موتورو روش سوار کن جفت چرخاش میره رو هوا ، کامل لختش کن که فقط شاسی و انجین باقی بمونه ، حالا پیچای دسته موتورو باز کن ، انجینو از شاسی جدا کن
    نیکی همه چیز را مغلوب میکند و خودش مغلوب نمیشود

12. تعداد 2 کاربر از Gladiator برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    TRAIL GY200 پژو 206 تیپ 5
    شغل و حرفه
    مکانیک خودرو
    علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    04-11-1399 @ 09:04 بعد از ظهر

سلام .موتور من هم تریل جی وای هست مثل همین تنها فرقش انجینشه که زنجیرتایم هست.ولی مال شما دنده تایمی هست.واسه دراوردن انجین اول 4 تا پیچ دسته موتور جلو رو باز کن و دسته موتور رو جدا کن بعد پیچ بالای انجین رو در بیار و یه پیچ گوشتی بزن به جاش بعد دوتا پیچ بلند عقب رو باز کن حالا باید انجین در بیاد اگه کسی کمکت کنه بهتره ولی من همیشه خودم تنهایی درش میارم اول انجین رو یکم بلند میکنی بعد پیچ گوشتی رو در میاری واسه دراوردن انجین باید یکم بلندش کنی تا از جا پیچ پایین ازاد بشه بعد دیگه در میاد.واسه جا انداختن انجین هم همینتور جاش میندازی و پیچ گوشتی رو میزنی جای پیچ بالا و بعد بقیه پیچا رو میبندی.سوال در مورد سیم کشی یا انجین هم داشتی بگو تا توضیح بدم.دوست عزیز نگفتی چقدر خریدیش؟
    16V

14. تعداد 2 کاربر از Komando برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط Komando نمایش پست ها
    سلام .موتور من هم تریل جی وای هست مثل همین تنها فرقش انجینشه که زنجیرتایم هست.ولی مال شما دنده تایمی هست.واسه دراوردن انجین اول 4 تا پیچ دسته موتور جلو رو باز کن و دسته موتور رو جدا کن بعد پیچ بالای انجین رو در بیار و یه پیچ گوشتی بزن به جاش بعد دوتا پیچ بلند عقب رو باز کن حالا باید انجین در بیاد اگه کسی کمکت کنه بهتره ولی من همیشه خودم تنهایی درش میارم اول انجین رو یکم بلند میکنی بعد پیچ گوشتی رو در میاری واسه دراوردن انجین باید یکم بلندش کنی تا از جا پیچ پایین ازاد بشه بعد دیگه در میاد.واسه جا انداختن انجین هم همینتور جاش میندازی و پیچ گوشتی رو میزنی جای پیچ بالا و بعد بقیه پیچا رو میبندی.سوال در مورد سیم کشی یا انجین هم داشتی بگو تا توضیح بدم.دوست عزیز نگفتی چقدر خریدیش؟
    تشکر بابت راهنمایی نگرانی من اینه موقع باز کردن انجین بیوفته و ضربه ببینه چون تنها تو خونه کار میکنم البته نمیدونم وزن انجین چقدر هست که میشه با دست نگهش داشت یا نه
    یه سری استند هم دیدم برای ثابت نگه داشتن موتور که نمیدونم تو بازار هست یا نه

موتور 1500 خریدم

موتور سوار

Last Online

تشکر ویژه دارم از دوستان بابت راهنمایی وحمایتشون

امروز انجین خواستم باز کنم که متاسفانه انقدر پیچ ها با اچار توسط مکانیک سفت شده بودن و سر پیچ ها خراب کرده بودن که باز نمیشدن از طرفی سر بکس 13 و 15 که گم کرده بودم نبودش باز کردن انجین به روزهای اتی موکول کرد.
    در مورد انجین هم با راهنمایی عزیزان مشکل حل شد و زیرش تخته با جک سوسماری میذارم و بعد از باز شدن اروم جک میخوابونم تا انجین بیاد روی زمین

یک عدد اسپری wd40 قدیمی اصل داشتم که به پیچ ها زدم و البته پیچ ها همگی نو میشن

شاسی خوشبختانه اصلا پوسیدگی و رنگ ریختگی نداره و به امید خدا بعد از باز شدن و لکه گیری یک دست رنگ دوپلی میپاشم روش یا رنگ مشکی ماشین میگیرم با پیستوله نقاشی میکنم که نوز رنگ مات یا براق تصمیم نگرفتم.رنگ دوپلی هم کیفیت قابل قبولی داره

متاسفانه پیچ پدال ترمز باز نشد که فکر کنم مجبورم ببرمش

این هم شیرین کاری مکانیک موتور که جوش داده
    اگه سنگ بگیرم شافتش بیرون میاد یا گیبرکس باید پیاده بشه؟

این قسمت روغن ریزی داره کاسه نمد چطور میشه عوض کرد

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

عکس صندلی موتور زیپ استار 200

پیشرو زیپ استار 200 85

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)