FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: مشاوره جهت خرید موتور برای وزن بالا

موتور سوار

Last Online
    12-02-1401 @ 10:40 قبل از ظهر

پیش فرض مشاوره جهت خرید موتور برای وزن بالا

سلام خدمت همه دوستان عزیز.
    من باتوجه به اینکه از ترافیک تهران بیزارم و همیشه هم فراری از ترافیک , دیگه ماشین سوار نمیشم و همه کارهای خودم رو با موتور انجام میدم.
    الان یک اسکوتر ۱۰۰ پرواز دارم که برام حکم دست گرمی داره و میخواستم باهاش راه بیفتم تا بعد گواهینامه بگیرم و موتور بخرم.
    البته این موتور برای من مناسب نیست و بیشتر برادرم از اون استفاده میکنه.
    بریم سر اصل مطلب...
    من قدم ۱۹۵ هست و وزنم هم ۱۳۵ کیلو...
    با توجه به جثه بزرگی که دارم دنبال یک موتور مناسب و با کیفیت هستم.
    بودجه ای همکه اختصاص دادم ۷ میلیون تومان هست و تمایل به خرید موتور صفر دارم چون کلا با جنس دست دوم مشکل دارم....
    از طرفی لوازم و خدمات پس از فروش هم برام خیلی مهمه.
    زیاد اهل موتور ریس و استریت ریسر و این موارد هم نیستم...
    یک پرس و جویی خودم کردم و بهم گفتن یا tvs rockz بگیر یا باکسر یا اونجر
    ولی خوب هر کدوم معایبی دارن...مثلا خیلی ها گفتن tvs rockz اگه زمین بخوره دیگه باید ردش کنی بره چون اون طلق بودن بدنه اش مکافاته که به نظرم منطقی هم هست.باکسر هم بهم گفتن کیفیت و خدمات خوبی نداره ولی به شخصه زیاد در موردش نمیدونم.قیافه اش که به نظرم زیاد مطلوب نیست.
    می مونه فقط اونجر....
    بهم گفتن خیلی نرمه , خیلی جون سخته ولی ترمز نداره و عمرا بتونی بفروشیش و لوازمش هم عمرا نیست...
    حالا از شما دوستان تقاضا دارم در مورد خرید موتور بهم کمک کنید که بتونم برم و یک موتور خوب بخرم.
    من اهل عوض کرون موتور نیستم مادامی که اذیت نکنه , همین اسکوتر هم که دارم ۹۵۰۰ تا در دو سال راه رفته که عدد کمی نیست ولی چون به ماشینم حساسم به موتور هم حساسم و به شدت سرویس ها رو دقیق انجام میدم.
    سپاس از لطف همه شما عزیزان...

موتور سوار

نوع موتور
    پالس 220
    شغل و حرفه
    دانشجوی کارشناسی عمران
    علاقمند به موتورهای مسافرتی
    Last Online
    20-04-1397 @ 08:58 بعد از ظهر

گزینه ها زیاده پالس 180 هست اپاچی 180 هست پالس 220 هست as 150 هست اونجر هم هست ولی ترمز عقبش کاسه ای هست
    ولی پالس 220 بنظرم بهتره بعد پالس 180 بعد بقیه

3. کاربر زیر از sajjadme برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadme نمایش پست ها
    گزینه ها زیاده پالس 180 هست اپاچی 180 هست پالس 220 هست as 150 هست اونجر هم هست ولی ترمز عقبش کاسه ای هست
    ولی پالس 220 بنظرم بهتره بعد پالس 180 بعد بقیه
    سلام.
    ممنونم از پاسخ سریعتون....
    واقعیتش به من خیلی ها گفتن پالس به دلیل حالت نشستن روش ، برای افراد قد بلند کمر درد میاره...یه نظر خود من هم منطقی هست....البته باید شما و سایر اساتید نظر بدید چون من به واقع هیچی در مورد موتور نمیدونم.
    از طرفی پالس و آپاچی طرح ریس هستن و من به شخصه علاقه ای به این مدل ندارم ولی اگر مجبور باشم میرم سمتشون.
    من موتور رو برای تردد شهری لازم دارم و در مواردی هم ممکنه دو ترکه برم و بیام که اون هم خیلی مهمه.
    با این اوصاف شما چه گزینه ای رو پیشنهاد میکنید؟
    راستی موتور اتومات هم داریم؟

موتور سوار

علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    11-12-1402 @ 02:37 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrdad555_j نمایش پست ها
    سلام خدمت همه دوستان عزیز.
    من باتوجه به اینکه از ترافیک تهران بیزارم و همیشه هم فراری از ترافیک , دیگه ماشین سوار نمیشم و همه کارهای خودم رو با موتور انجام میدم.
    الان یک اسکوتر ۱۰۰ پرواز دارم که برام حکم دست گرمی داره و میخواستم باهاش راه بیفتم تا بعد گواهینامه بگیرم و موتور بخرم.
    البته این موتور برای من مناسب نیست و بیشتر برادرم از اون استفاده میکنه.
    بریم سر اصل مطلب...
    من قدم ۱۹۵ هست و وزنم هم ۱۳۵ کیلو...
    با توجه به جثه بزرگی که دارم دنبال یک موتور مناسب و با کیفیت هستم.
    بودجه ای همکه اختصاص دادم ۷ میلیون تومان هست و تمایل به خرید موتور صفر دارم چون کلا با جنس دست دوم مشکل دارم....
    از طرفی لوازم و خدمات پس از فروش هم برام خیلی مهمه.
    زیاد اهل موتور ریس و استریت ریسر و این موارد هم نیستم...
    یک پرس و جویی خودم کردم و بهم گفتن یا tvs rockz بگیر یا باکسر یا اونجر
    ولی خوب هر کدوم معایبی دارن...مثلا خیلی ها گفتن tvs rockz اگه زمین بخوره دیگه باید ردش کنی بره چون اون طلق بودن بدنه اش مکافاته که به نظرم منطقی هم هست.باکسر هم بهم گفتن کیفیت و خدمات خوبی نداره ولی به شخصه زیاد در موردش نمیدونم.قیافه اش که به نظرم زیاد مطلوب نیست.
    می مونه فقط اونجر....
    بهم گفتن خیلی نرمه , خیلی جون سخته ولی ترمز نداره و عمرا بتونی بفروشیش و لوازمش هم عمرا نیست...
    حالا از شما دوستان تقاضا دارم در مورد خرید موتور بهم کمک کنید که بتونم برم و یک موتور خوب بخرم.
    من اهل عوض کرون موتور نیستم مادامی که اذیت نکنه , همین اسکوتر هم که دارم ۹۵۰۰ تا در دو سال راه رفته که عدد کمی نیست ولی چون به ماشینم حساسم به موتور هم حساسم و به شدت سرویس ها رو دقیق انجام میدم.
    سپاس از لطف همه شما عزیزان...
    سلام و احترام به دوست عزیز.
    خوب اولا که شما از نعمت گران خدادای که قد بلندی هست بهره میبرید باید یه موتوری هم بخرید که وقتی روش میشنید حکم اسباب بازی نده باید یه موتور درشت هیکل بگیرید که به قد رعناتون هم بیاد.
    حالا مورد اول طرح موتور هست که از چیزی که سوار میشید لذت ببرید.
    1-دو مورد که صفرش در بازار موجوده و برای استفاده درون شهری بی نظیره روان 200 و فلات 250.
    قطعات هر دو موجوده.اما تیپ و هیکل فلات 250 از روان 200 بزرگتر و بلند تره که بنا به سلیقه میتونید بگیرید.
    استایل نشستن تریل خیلی راحت تر هست و کنترل موتور ساده تر مخصوصا شما که قدت بلنده تریل بهترین گزینس.پلاک ملی غیر روان و فلات هم هیچی نگیر.
    میریم سراغ avenger (اونجور) موتور بدی نیست.استایل نشستنش کمی غیر استاندارده و از نظر من زیبایی نداره.فروششم کمی مشکل داره.
    اما اما مورد بهتر که هیکلش هم با شما متناسبه پالس ان اس 220 هست.+دایلیم که تو همین محدوده قیمت هست.
    حالا شما اگر تریل پلاک ملی و تردد قانونی تو شهری میخوای =فلات 250 و روان 200
    اگر هم ریس میخواید.پالس ان اس و دایلیم.
    حد اکثر بودجه برای خرید این موتورا هم 7 تومن هستش.
    سمت موتور دیگه رفتن اشتباهه
    در ضمن سعی بشه موتور بالایی 200 سیسی بگیرید که تحمل و کارایی رو در قبال سواری شما داشته باشه-چوت قطعات و اجزائ موتور هایی که بالای 200 هستند رفته رفته با استحکام بالاتری ساخته میشوند.

خوب میمونه پالس و آپاچی های 180 که مناسب شما نیستند-دلایل:آپاچی صدو هشتاد خیلی باید روش خم باشی و چون قدت بلنده همچین تعادل رانندگی خوبی براتون نداره.پالس هم همین طور.و سیسی پایین هم به دردتون نمیخوره.
    اگر هم میخواید هیچوقت در هیچکچا مشکل قطعات نداشته باشید به تریل فلات و روان فکر کنید.
    اقا دیگه ریش و قیچی دست خودت.
    در ضمن من تمام موتور هایی بالا رو داشتم به جز پالس ان اس.
    سِر هزار ساله را مسّتم و فاش میکنم *** خواه بِبّند دیده را خواه گُشا و خُوش بِبین

6. کاربر زیر از shahriarr برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    پالس 220
    شغل و حرفه
    دانشجوی کارشناسی عمران
    Last Online

اونجر خوبه ولی ترمز عقبش داستانه
    پالس 220 از همه لحاظ عالیه ولی نوع نشست با توجه به قد شما ممکنه اذیتتون کنه بهترین راه اینه که برید یه موتور فروشی روی موتور های مختلف علی الخصوص اینایی که اسم بردم بشید ببینید کدوم براتون راحت تره
    بنظر من از نظر نوع نشستن اونجر بهتر از بقیه باشه ولی از نظر کشش و قدرت 220 بهتر از بقیه هست

8. کاربر زیر از sajjadme برای این پست تشکر کرده است

مدیر بخش بحث های متفرقه موتور و لیدر استان گلستان

نوع موتور
    GT250R , DR200 , QM200 , KMX125 , DT125 , XL125S , CGL 125
    شغل و حرفه
    Computer
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    19-10-1402 @ 12:50 قبل از ظهر

بنظر من همون اونجرو بگیر ، ترمز عقب اونقدرام استفاده نمیشه که بخوای نگرانش باشی ، اونجر موتور بسیار با کیفیت و راحتیه
    پیشنهاد شهریار هم بد نیست ، روان هم موتور راحتیه منتهی کیفیت اونجرو نداره ، استهلاکش هم از اونجر بیشتره ، اونجر هندی و روانو فلات چینی هستن
    نیکی همه چیز را مغلوب میکند و خودش مغلوب نمیشود

10. تعداد 3 کاربر از Gladiator برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    cdi125
    شغل و حرفه
    مکانیک باطزیساز
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    13-02-1398 @ 12:04 بعد از ظهر

موتوراتومات داریم ولی به کارشمانمیادبااین تفارسیراگه میخای کم خرج کنی وباقیافه موتورکنارمیای بوکسر150بگیرولی بوکسرخوشت نمیادپالس220بگیرموفق باشین.
    میدونی دکترابه موتورسوارایی که ازکلاه ایمنی استفاده نمیکنندچی میگن؟اهداکننده عضو

12. تعداد 3 کاربر از said khansar برای این پست تشکر کرده اند.

کاربرفعال تهران

علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    11-11-1399 @ 05:41 بعد از ظهر

سلام دوست عزيز انواع پالس براي شما مناسب هستش از بوكسر ١٥٠ بگير تا پالس ٢٢٠ شما هم كه بقول خودتون استفاده زياد نميكنيد از موتور اگه استفاده زياد هم بكنيد روي پالس مشكلي نداريد اتفاقا طرز نشستن روي موتورهايي مثل پالس ١٨٠ و ٢٢٠ عالي هستش كه فشار كمتري روي كمر مياره اصلا هم ارتباطي به قد نداره بنده كساني رو ميشناسم كه قد بلندي دارن و با پالس مشكلي ندارن اللخصوص كه استفادشون از موتور زياد هستش اين يه مطلب مطلب بعدي به شايعه و حرف ديگران سند نكنيد بوكسر ١٥٠ موتور كم خرج و بسيار خوبي هستش اما خوب چهرش راضيتون نميكنه بهترين گزينه براي شما پالس ٢٢٠ هستش كه موتور خيلي خوب با توان قدرتي بالا هستش كم خرج و سگ جونه راديات روغن داره نوردهي خوب امكانات خوب مثل قطع كن راهنما قيمتش هم ٦٨٠٠ هستش اين موتور جواب خودشو پس داده اين موتور به خوبي از پس وزن و هيكل شما كنار مياد بهتره از نزديك از اين موتور ديدن كنيد روش بشينيد ببينيد نظرتون دربارش چيه موتورهاي تريل هم موتور خوبي هستن اما اصتحلاك و خرجشون منطقي نيست اينو هميشه بدونيد موتور هندي از چيني و ايراني يك سر و گردن بالاتر و بهتره

14. تعداد 4 کاربر از MANHUNT برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط shahriarr نمایش پست ها
    سلام و احترام به دوست عزیز.
    خوب اولا که شما از نعمت گران خدادای که قد بلندی هست بهره میبرید باید یه موتوری هم بخرید که وقتی روش میشنید حکم اسباب بازی نده باید یه موتور درشت هیکل بگیرید که به قد رعناتون هم بیاد.
    حالا مورد اول طرح موتور هست که از چیزی که سوار میشید لذت ببرید.
    1-دو مورد که صفرش در بازار موجوده و برای استفاده درون شهری بی نظیره روان 200 و فلات 250.
    قطعات هر دو موجوده.اما تیپ و هیکل فلات 250 از روان 200 بزرگتر و بلند تره که بنا به سلیقه میتونید بگیرید.
    استایل نشستن تریل خیلی راحت تر هست و کنترل موتور ساده تر مخصوصا شما که قدت بلنده تریل بهترین گزینس.پلاک ملی غیر روان و فلات هم هیچی نگیر.
    میریم سراغ avenger (اونجور) موتور بدی نیست.استایل نشستنش کمی غیر استاندارده و از نظر من زیبایی نداره.فروششم کمی مشکل داره.
    اما اما مورد بهتر که هیکلش هم با شما متناسبه پالس ان اس 220 هست.+دایلیم که تو همین محدوده قیمت هست.
    حالا شما اگر تریل پلاک ملی و تردد قانونی تو شهری میخوای =فلات 250 و روان 200
    اگر هم ریس میخواید.پالس ان اس و دایلیم.
    حد اکثر بودجه برای خرید این موتورا هم 7 تومن هستش.
    سمت موتور دیگه رفتن اشتباهه
    در ضمن سعی بشه موتور بالایی 200 سیسی بگیرید که تحمل و کارایی رو در قبال سواری شما داشته باشه-چوت قطعات و اجزائ موتور هایی که بالای 200 هستند رفته رفته با استحکام بالاتری ساخته میشوند.

خوب میمونه پالس و آپاچی های 180 که مناسب شما نیستند-دلایل:آپاچی صدو هشتاد خیلی باید روش خم باشی و چون قدت بلنده همچین تعادل رانندگی خوبی براتون نداره.پالس هم همین طور.و سیسی پایین هم به دردتون نمیخوره.
    اگر هم میخواید هیچوقت در هیچکچا مشکل قطعات نداشته باشید به تریل فلات و روان فکر کنید.
    اقا دیگه ریش و قیچی دست خودت.
    در ضمن من تمام موتور هایی بالا رو داشتم به جز پالس ان اس.
    سلام دوست گلم....
    ممنونم از لطفی که به بنده دارید و ممنونم که اینقدر کامل و جامع پاسخ دادید....بسیار عالی بود....
    والا من زیاد توی موتور سر رشته ندارم...بیشتر دنبال اینم که یه موتوری بخرم که هم به هیکل درشتم بیاد و هم اینکه اذیتم نکنه....خرج نتراشه و لوازمش باشه و از این دست موارد.
    در مورد فلات و روان باید بگم که دوستم روان 200 داره و راضی نیست و میگه اصلا خوب نیست و اذیتش کرده و الان داره می فروشه.از طرف دیگه موتور تریل چون خیلی لاغره یه جورایی به هیکل من نمیاد و خیلی روی موتور زار و نزارم ....
    حالا اگر صلاح بدونید روی تریل هم میشه مانور داد چون به نظرم باید راحت باشه چون اون کمک فنری که من دیدم به این سادگی ها ضربه رو منتقل نمیکنه که بگیم خشک باشه....
    در مورد پالس هم باید عرض کنم که پالس ان اس الان حدود 8/300 هست و پالس 220 هم قیمت ندارم ولی میگن موتور خوبیه و راحته.
    باجاج اونجر هم که دوستان میگن ترمز عقب کلا نداره و یکی دو نفر هم بهم گفتن که لوازمش نیست و هرکسی هم نمیخره و تعمیرش هم سخته....حالا باید ببینیم نظر شما و سایر اساتید چیه.
    باکسر رو دیدم ، قیافه قدیمی داره و بیشتر عین CG میمونه ولی از چندین نفر پرسیدم که خودشون باکسر داشتن و همه گفتن 150 باکسر از نظر قدرت عالیه ولی سرعت نداره که برای منم مهم نیست. ولی قیافه قدیمی اش یکم توی ذوق میزنه و قبول دارم ولی وقتی گزینه ها محدود باشه نمیشه کاری کرد.
    واقعا آدم توی بازار موتور سر در گم میشه....
    الان نظرتون چیه؟ من تریل بخرم یا باکسر یا پالس یا اونجر؟
    این نکته رو هم عرض کنم که من با همین اسکوتر بدبخت توی دو سال 9000 کیلومتر راه رفتم و بیشتر هم برای خرید لوازم و کار و کار اداری و ... از موتور استفاده میکنم ولی مقصودم از بار اینه که دوتا کیسه باشه و نه مثلا گیربکس پژو...
    خودم به شخصه از تریل بدم نمیاد چون آفرودر هم هستم میشه گفت گزینه خوبی باشه ولی روان 200 توی کویر کلا راه نمیرفت چه برسه به اینکه بشه باهاش دور زد...البته دوستم سوار شده بود که 80 کیلو بود...
    حالا نظرتون چیه؟ من چی بخرم؟ موتوری که کارم رو راه بندازه و توی شهر و ترافیک راحت برم و بیام و به هیکل من بخوره و لوازم و قطعات و مکانیکش هم باشه.....
    سپاس فراوان.
    نقل قول نوشته اصلی توسط sajjadme نمایش پست ها
    اونجر خوبه ولی ترمز عقبش داستانه
    پالس 220 از همه لحاظ عالیه ولی نوع نشست با توجه به قد شما ممکنه اذیتتون کنه بهترین راه اینه که برید یه موتور فروشی روی موتور های مختلف علی الخصوص اینایی که اسم بردم بشید ببینید کدوم براتون راحت تره
    بنظر من از نظر نوع نشستن اونجر بهتر از بقیه باشه ولی از نظر کشش و قدرت 220 بهتر از بقیه هست
    سلام دوست گلم.
    ممنون از توضیح خوبتون....والا خودم هم توی همین نکته مشکل دارم که باعث کمر درد میشه چون حالت خم شده داره....
    من خودم از اونجر خوشم میاد ولی مشکل ترمز نگرفتن و قطعات و مکانیک و بازار فاجعه خرید و فروشش یکم ذهنم رو در گیر کرده....
    نمیدونم چی کار کنم....
    نقل قول نوشته اصلی توسط Gladiator نمایش پست ها
    بنظر من همون اونجرو بگیر ، ترمز عقب اونقدرام استفاده نمیشه که بخوای نگرانش باشی ، اونجر موتور بسیار با کیفیت و راحتیه
    پیشنهاد شهریار هم بد نیست ، روان هم موتور راحتیه منتهی کیفیت اونجرو نداره ، استهلاکش هم از اونجر بیشتره ، اونجر هندی و روانو فلات چینی هستن
    سلام دوست عزیز....
    ممنونم از پاسخ خوبتون....
    والا در خوب بودن باجاج هیچ شکی نیست و میشه گفت واقعا کیفیت خوبی داره ولی ترمز نگرفتن با وزن من خیلی بده....نگیره قشنگ 4 تا ماشین رو از عقب میزنم به هم....
    روان 200 رو دوستم داره و راضی نیست....مثلا کمک جلوش بی هیچ دلیلی روغن داد و درستش هم کرد ولی بعد 2 روز باز خراب شد....
    موندم چی بگیرم...TVS Rockz هم که همه میگن عین همین اسکوتر میمونه برای تو با جثه درشتت....
    نقل قول نوشته اصلی توسط said khansar نمایش پست ها
    موتوراتومات داریم ولی به کارشمانمیادبااین تفارسیراگه میخای کم خرج کنی وباقیافه موتورکنارمیای بوکسر150بگیرولی بوکسرخوشت نمیادپالس220بگیرموفق باشین.
    سلام...
    خودم هم بوکسر رو دیدم و به نظرم عین CG میمونه....
    گیر افتادم.....
    نقل قول نوشته اصلی توسط MANHUNT نمایش پست ها
    سلام دوست عزيز انواع پالس براي شما مناسب هستش از بوكسر ١٥٠ بگير تا پالس ٢٢٠ شما هم كه بقول خودتون استفاده زياد نميكنيد از موتور اگه استفاده زياد هم بكنيد روي پالس مشكلي نداريد اتفاقا طرز نشستن روي موتورهايي مثل پالس ١٨٠ و ٢٢٠ عالي هستش كه فشار كمتري روي كمر مياره اصلا هم ارتباطي به قد نداره بنده كساني رو ميشناسم كه قد بلندي دارن و با پالس مشكلي ندارن اللخصوص كه استفادشون از موتور زياد هستش اين يه مطلب مطلب بعدي به شايعه و حرف ديگران سند نكنيد بوكسر ١٥٠ موتور كم خرج و بسيار خوبي هستش اما خوب چهرش راضيتون نميكنه بهترين گزينه براي شما پالس ٢٢٠ هستش كه موتور خيلي خوب با توان قدرتي بالا هستش كم خرج و سگ جونه راديات روغن داره نوردهي خوب امكانات خوب مثل قطع كن راهنما قيمتش هم ٦٨٠٠ هستش اين موتور جواب خودشو پس داده اين موتور به خوبي از پس وزن و هيكل شما كنار مياد بهتره از نزديك از اين موتور ديدن كنيد روش بشينيد ببينيد نظرتون دربارش چيه موتورهاي تريل هم موتور خوبي هستن اما اصتحلاك و خرجشون منطقي نيست اينو هميشه بدونيد موتور هندي از چيني و ايراني يك سر و گردن بالاتر و بهتره
    سلام دوست گلم...
    ممنونم از پاسخ خوبتون...
    والا همه هم میگن پالس بگیر ولی موندم!
    تریل خوبه ولی به هیکل من نمیاد....اونجر هم که میگن ترمز نداره و لوازم نداره و تعمیرکارم که نداره و دست دوم هم که فروش نداره....
    بوکسر هم که قیافه قدیمی داره ولی در خوب بودنش شکی نیست چون از هرکی داشته پرسیدم ، میگه خیلی خوبه....
    بین موتور ایرانی و هندی و چینی ترتیب من اینه:
    1- هندی
    2- هندی
    3- هندی
    4- ایرانی
    5- چینی
    واقعا گیج شدم چی بخرم....

16. کاربر زیر از Mehrdad555_j برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    پالس 220
    شغل و حرفه
    دانشجوی کارشناسی عمران
    Last Online

تنها راه شما اینه که بری موتور فروشی ها روی موتور هایی که دوستان پیشنهاد دادن بشینی ...
    یعد روی هرچند تا که راحت بودی مدلشون رو بپرسی و بیای اینجا بگیو دوستان میگن کدوم از نظر فنی و خرج و هزینه بهتره ...
    این بهترین کاره

18. کاربر زیر از sajjadme برای این پست تشکر کرده است

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)