FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

موضوع: Zongshen RX3 تنها شانس حضور کلاس ADV در ایران

موتور سوار

نوع موتور
    Daelim VJF 250 Type 2
    علاقمند به موتورهای هیچکدام
    Last Online
    25-01-1396 @ 10:49 قبل از ظهر

پیش فرض Zongshen RX3 تنها شانس حضور کلاس ADV در ایران

متاسفانه در فروم بخش مربوط به موتورهای کلاس Adventure یا همون ADV نداشتیم. بخاطر همین من مجبور شدم این پست رو اینجا بزنم. اگر با کلاس ADV آشنا باشید میدونید که این کلاس غالبا شامل موتورسیکلت‌های بزرگی است که برای مسافرت‌های طولانی روی جاده‌های آسفالت و همچنین سخت‌ترین آفرود‌ها طراحی شدن. سرآمد‌ترین موتورسیکلت‌های این کلاس هم موتورهای چون سری GS از BMW و یا KTM Adventure هستند. سالهاست که حجم موتورهایی بالای ۸۰۰ سی‌سی برای موتورهای این کلاس جا افتاده و خبری از موتورهای سبک‌تری که خصوصیات یک موتور ADV رو داشته باشند نبود... تا اینکه کمپانی ژونگ‌شن چین با موتورسیکلت RX3 بخش جدیدی در موتورهای ADV رو شروع کرد. قبل از معرفی کامل RX3 بگذارید اینو بگم که RX3 مثل هر موتور چینی دیگری نیست. ظاهرا کمپانی Zongshen یکی از معتبرترین و پیشترفته ترین کمپانی‌های صنعتی در چین هست که کارخانجات موتورسیکلت سازی اون بسیار پیشرفته هستند. تا جایی که من تحقیق کردم RX3 جز معدود موتورسیکلت‌های ساخت چین هست که تونسته در اروپا و بخصوص آمریکا بازار خوبی جذب کنه. در حال حاضر RX3 تونسته تمامی استانداردهای لازم در آمریکای شمالی رو کسب کنه و نمایندگی اون در آمریکای شمالی شرکت CSC هست که اقدام بفروش این محصول در اونجا کرده.

مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
    RX3 یک موتورسیکلت ۲۵۰ سی‌سی تک سیلندری هست که تمامی استانداردهای روز آلایندگی در آمریکای شمالی رو گرفته. این نکته بسیار مهمی هست چون این موتورسیکلت مطابق قوانین کشور ما میتونه وارد و پلاک بشه. همونطور که از ظاهرش پیداست طراحی ظاهر موتورسیکلت براساس ظاهر محبوب‌ترین موتورسیکلت ADV دنیا یعنی BMW R 1200 GS بوده.
    با توجه به قیمت ۳۵۰۰ دلاری این موتورسیکلت شما امکانات خوبی دریافت می‌کنید: کمک فنرهای برعکس جلو. چراغ جلوی LED عدسی دار. کنسول دیجیتالی بزرگ ساخت زیمنس که شماره دنده رو هم نشون میده. گیربکس ۶ سرعته. موتورآب خنک و بالانس شده. وینداسکرین مخصوصا تورینگ. جعبه‌های مسافرتی پشت و باک بنزین ۱۶ لیتری.

از کجا میشه فهمید که این موتورسیکلت یک محصول مزخرف چینی دیگه نیست؟‌

من روی اینترنت خیلی تحقیق کردم در مورد این موتورسیکلت. [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] یک کمپانی بسیار بزرگ صنعتی فعال در سکتورهای مختلف صنعت چین هست.
    بعلاوه یکی از نشانه‌های کیفیت یک محصول تعداد بررسی‌های و ریویو‌هایی است که برای اون محصول در کشورهای آمریکایی و اروپایی پیدا میشه. در حال حاضر این موتورسیکلت در[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]i توزیع میشه. [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ].
    تقریبا تمام ریویوهایی که من در مورد RX3 خوندم مثبت بوده. ژونگ‌شن برای نشان دادن قابلیت اطمینان و سخت‌کار بودن RX3 این موتور رو در شرایط تورهای سخت‌ هم آزمایش کرده و تو مسابقات مختلفی شرکت‌اش داده.

مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.

توجه کنید که جعبه‌های مسافرتی همراه موتور هنگام خرید هست.

موتورهایی که در آمریکای شمالی توزیع میشه مجهز به شارژر فندکی و شارژر USB برای شارژ جی پی اس یا تلفن همراه هم هست.

لینک‌ مروبط به بررسی این موتورسیکلت در سایت‌ ADVpluse:
    [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

من واقعا امیدوارم که شرکتی پیدا بشه و این موتورسیکلت رو وارد ایران کنه. با توجه به قوانین کشور ما فعلا این موتورسیکلت تنها امید برای افرادی هست که علاقه‌مند به کلاس ADV و سفرهای هیجان‌انگیز با موتورسیلکت هستند.

مشخصات فنی :
    Wheelbase:
    Ground clearance:
    Seat height:
    Dry weight:
    Max Load:
    Engine type:
    Displacement:
    Compression ratio:
    Fuel system:
    Horsepower:
    Torque:
    Claimed Top Speed:
    Starter system:
    Transmission:
    Suspension Front:
    Suspension Rear:
    Brakes Front:
    Brakes Rear:
    Tires Front:
    Tires Rear:
    Fuel tank capacity:
    Price:
    55.12 in (1,400 mm)
    8.27 in (210 mm)
    31.30 in (795 mm)
    359 lbs (163 kg)
    331 lbs (150 kg)
    4-stroke, liquid-cooled, single cylinder
    249.6cc
    11.5 : 1
    Fuel injection
    24.8 HP
    16.5 lb.-ft.
    84 mph
    Electric
    6-speed
    Inverted Telescopic, 5.1 in. (130mm) travel
    Link Type Adjustable Shock, 5.6 in. (142mm) travel
    dual-piston caliper, single disc
    single-piston caliper, single disc
    100/R90-18″, Tube Type
    130/R70-15″, Tube Type
    4.23 gal (16.0 L)
    $3,495

2. تعداد 17 کاربر از pouriashoghi برای این پست تشکر کرده اند.

همـــــــکار ســـــــابـــــــق

علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    11-09-1400 @ 01:23 قبل از ظهر

همون طور که نویسنده اشاره کرد حداقل حجم برای همچین موتورهایی 800 سی سی هست
    بنظر من 250 سی سی برای همچین موتوری خیلی خیلی کمه ولی چه کنیم اینجا ایران هست و انتخاب محدود...
    ...two stroke

4. تعداد 6 کاربر از ali_r برای این پست تشکر کرده اند.

ناظم سایت

نوع موتور
    ندارم....
    شغل و حرفه
    any work
    علاقمند به موتورهای مسافرتی
    Last Online
    03-05-1398 @ 10:11 بعد از ظهر

نسبت تراکمش بالاست و ممکنه نتونه با بنزین ایران سازگار باشه

قیمتش هم با گمرکی و... فکر کنم حدود 17-18 در بیاد که برای یه چینی زیاده
    از ارسال هرگونه پست اسپم خودداری کنید.مشکلات سایت را با مدیران در میان بگذارید.

یه بار پریدی موتوری دو بار پریدی موتوری آخر می افتی موتوری!

6. تعداد 2 کاربر از VAHID برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    Daelim VJF 250 Type 2
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط VAHID نمایش پست ها
    نسبت تراکمش بالاست و ممکنه نتونه با بنزین ایران سازگار باشه

قیمتش هم با گمرکی و... فکر کنم حدود 17-18 در بیاد که برای یه چینی زیاده
    سلام. همین الان موتورهایی با نسبت تراکم ‌های بیش از این دارن بخوبی با بنزین های توی ایران کار میکنن. من خودم دایلیم دارم و با بنزین‌های سوپر و یورو ۴ ای که الان هست تو ایران بخوبی کار میکنه و نسبت تراکم‌اش از RX3 هم بیشتره.
    شما به چینی بودن این موتورسیکلت نگاه نکنید به نظرات کسانی که بررسی اش کردن در مورد کیفیت اش نگاه کنید. مگه رگال ربپتور الان موتورهای چینی اش رو چند تو ایران فروخته ؟ خیلی هم فروخته! این موتور ۵۰۰۰ کیلومتر تور رفته از سیبری تا چین و مشکلی براش پیش نیومده.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_r نمایش پست ها
    همون طور که نویسنده اشاره کرد حداقل حجم برای همچین موتورهایی 800 سی سی هست بنظر من 250 سی سی برای همچین موتوری خیلی خیلی کمه ولی چه کنیم اینجا ایران هست و انتخاب محدود...
    اشتباه نکنید. موتورهای حجم کم هم مزیت های خودشون رو دارن. اتفاقا در کل دنیا کلاس ۲۵۰ و ۳۰۰ سی سی محبوبیت‌اشون داره زیاد میشه دوباره. یکی از مهمترین فاکتورهای قیمت هست. شما می‌تونید ۲۵ هزار دلار بدید و BMW GS سوار شید. ولی بقول یکی از کسانی که این موتور RX3 رو تست میکنه توی یک ویدئو و خودش هم GS داره میگه شما با پولی که باید برای خرید GS صرف کنید و باهاش برید تا استارباکس محلتون می‌تونید روی RX3 دور دنیا رو بزنید. موضوع بعدی هم راحتی موتورهای سبک‌تر در آفرود هاست. کنترل و استفاده از یک موتورسیکلت سبک توی آفرد خیلی ساده تر از مثلا بالا رفتن از یک تپه ناهموار با موتوری مثل R 1200 GS هست. صد البته در اینکه اون اسب بخارهای اضافی 1200 سی سی توی جاده توی سرعت بالا به شما سواری راحت تری میده شکی نیست اما فراموش نکنید کسانی که کلاس ADV رو انتخاب میکنن بصورت ریس سواری نمیکنن و در بزرگراه ها مجبورن همون محدودیت های سرعت رو رعایت کنن و کمتر کسی که با موتورسیکلت تورینگ میره مدت طولانی با سرعت بیش از ۱۲۰ کیلومتر سواری میکنه.

- - - Updated - - -

دیدن این ویدئو رو هم توصیه میکنم. یک تور ۱۵ نفره ۸۰۰۰ کیلومتری که همه برای تست RX3 دارن. توی ویدئو نظرات مختلف افراد رو در طی سفر می‌بینید. اغلب راضی هستن. (ویدئو در یوتیوب هست و برای دیدنش باید فیلترشکن داشته باشید )https://www.youtube.com/watch?v=o2lkyFScBt4

8. تعداد 3 کاربر از pouriashoghi برای این پست تشکر کرده اند.

همـــــــکار ســـــــابـــــــق

علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    11-09-1400 @ 01:23 قبل از ظهر

درسته کسی که عشق مسافرت دور زدن دنیا با موتور باشه باید جیبش هم پر پول باشه و کم کاستی نداشته باشه همچیم افرادی bmw gs بی شک انتخابشونه چون این تفریح یک تفریحه پر هزینه و میشه گفت برای بچه پولدارهاست
    بی شک کسایی که این rx3 رو انتخاب میکنن تنها دلیل خریدشون همون قیمت هست مگرنه کسی سمت این نوع موتور ها نمیره مخصوصا چینی!!
    ...two stroke

10. کاربر زیر از ali_r برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    Daelim VJF 250 Type 2
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_r نمایش پست ها
    درسته کسی که عشق مسافرت دور زدن دنیا با موتور باشه باید جیبش هم پر پول باشه و کم کاستی نداشته باشه همچیم افرادی bmw gs بی شک انتخابشونه چون این تفریح یک تفریحه پر هزینه و میشه گفت برای بچه پولدارهاست
    بی شک کسایی که این rx3 رو انتخاب میکنن تنها دلیل خریدشون همون قیمت هست مگرنه کسی سمت این نوع موتور ها نمیره مخصوصا چینی!!
    توی اون لینک ویدئویی که گذاشتم یکی از افراد مسنی که توی گروه هست میگه هم BMW F 800 GS داره و هم این RX3 رو داره. میگه این موتوره Fun اش بیشتره و برای کسی مثل اون سواری اش راحت تره. خب طبیعیه این موتور اولویت‌اش سرعت نیست بلکه اقتصادی بودنه.

12. کاربر زیر از pouriashoghi برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

Last Online
    18-02-1395 @ 09:40 قبل از ظهر

ولی فکر کنم ارزون ترین مسافرت مسافرت با موتور هست = هزینه سوخت کمتر - هزینه شب ماندن کمتر(چادر) - هزینه های جانبی مربوط موتور نسبت به ماشین کمتر و تازه جاهایی رو میری که با وسایل نقلیه دیگه نمیشه رفت
    این موتور هم نسبت به نمونه های خارجی دیگه وزن کمتر و مصرف کمتر و سواری راحت تر است و خب امیدوارم که وارد بشه و اگر وارد بشه که بچه ها نمیخواین که قاره پیمایی کنین واسه ایران گردی و کشور های کنارمون خوبه
    من به 5 شرکت این محصول رو با آدرس شرکت چینی (zongshenmotor) معرفی کردم
    راجب به قیمت هم این موتور در آمریکا مونتاز میشه و 3500 دلار هست فکر کنم اگر وارد ایران و یا مونتاژ بشه قیمتش کمتر بشه فکر کنم بین 10 تا 15 میلیون ارزش خرید رو داره

14. تعداد 3 کاربر از سانی برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    پالس 220
    شغل و حرفه
    محصل - اکترونیک-برق
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    29-04-1400 @ 05:11 قبل از ظهر

سلام
    کسی از صفحه کیلومتر و کنسول چلوش عکس نداره؟

موتور سوار

نوع موتور
    Daelim VJF 250 Type 2
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط hosin2a نمایش پست ها
    سلام
    کسی از صفحه کیلومتر و کنسول چلوش عکس نداره؟

خودش شارژر USB و فندکی هم داره.

- - - Updated - - -

نقل قول نوشته اصلی توسط سانی نمایش پست ها
    ولی فکر کنم ارزون ترین مسافرت مسافرت با موتور هست = هزینه سوخت کمتر - هزینه شب ماندن کمتر(چادر) - هزینه های جانبی مربوط موتور نسبت به ماشین کمتر و تازه جاهایی رو میری که با وسایل نقلیه دیگه نمیشه رفت
    این موتور هم نسبت به نمونه های خارجی دیگه وزن کمتر و مصرف کمتر و سواری راحت تر است و خب امیدوارم که وارد بشه و اگر وارد بشه که بچه ها نمیخواین که قاره پیمایی کنین واسه ایران گردی و کشور های کنارمون خوبه
    من به 5 شرکت این محصول رو با آدرس شرکت چینی (zongshenmotor) معرفی کردم
    راجب به قیمت هم این موتور در آمریکا مونتاز میشه و 3500 دلار هست فکر کنم اگر وارد ایران و یا مونتاژ بشه قیمتش کمتر بشه فکر کنم بین 10 تا 15 میلیون ارزش خرید رو داره

این موتور تو آمریکا یک نمایندگی انحصاری داره که موتورها رو وارد میکنه ولی برای همه جای دنیا توی آمریکا مونتاژ نمیشه. تو اروپا هم بازار داره و تو خود آسیا. ولی کلا میشه گفت تنها موتورسیکلت ساخت چین و تحت نام چین هست که توی آمریکا و اروپا تونسته بازار داشته باشه و تونسته گواهینامه‌های مورد نیاز برای توزیع توی این کشورها رو کسب کنه. کلا با کیفیت هست.

- - - Updated - - -

چیزی که من تعجب میکنم نحوه برخورد دوستان با این موتور هست. همه به محض اینکه گفتیم چینی هست زدن تو سر این موتور. در حالی که ببینید برای بنلی که چینی هست چطور سر و دست شکوندند. همزمان اگر این موتور رو با بنلی مقایسه کنید از نظر کیفیت ساخت براحتی حتی از روی عکس میشه فهمید که این موتور بهتر طراحی شده و با کیفیت تر هست. شما صرفا به همون سوئینگ آرم عقب یا دو شاخ عقب که چرخ رو نگه میداره نگاه کنید با مال بنلی مقایسه کنید! طراحی بنلی کجا طراحی تر و تمیز و کم جوش این کجا!

این موتور تو چند تا مسابقه سخت مخصوص موتورهای ADV شرکت کرده و چیزیش نشده. الان بنلی رو همه در مورد دمای موتور و آبش مشکوک هستند. حالا اگر همین موتور هم تو ایران بود و صرفا یک صدای اگزوز خوب داشت همه عاشق‌اش میشدن ها!

17. تعداد 2 کاربر از pouriashoghi برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    Daelim 125- Pishro offroad- Benelli TNT25-
    شغل و حرفه
    marketing Manager
    Last Online
    08-06-1401 @ 12:10 بعد از ظهر

به نظر من طراحی زیبایی داره. من که ازش خیلی خوشم اومد. و اگه ایران بیاد حتما طرفدارهای خودش رو خواهد داشت.

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)