FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 20

موضوع: موتورسیکلت آوا محصول ایران دوچرخ (AVA JS125-BF3)

موتور سوار

نوع موتور
    ایران دوچرخ آوا
    شغل و حرفه
    کارمند
    علاقمند به موتورهای اسکوتر
    Last Online
    21-08-1402 @ 11:38 بعد از ظهر

Question موتورسیکلت آوا محصول ایران دوچرخ (AVA JS125-BF3)

شرکت ایران دوچرخ یک مدل کاب مونتاژ میکنه به اسم آوا (AVA JS125-BF3). همانطور که میدانید ایران دوچرخ از قدیم همکار شرکت یاماها در ایران بوده و این موتور کاب هم طبق اطلاعاتی که من بدست آوردم ساخت کارخانه یاماها در چین به اسم Jianshe هست. روی انجین و بدنه موتور هم اسم و لوگوی یاماها دیده میشه. از نظر ظاهری برتری یا ضعفی نسبت به سایر کاب‌ها تو این موتور ندیدم اما بهرحال اسم یاماها خیلی وسوسه کننده هست.
    امروز (۳۰ تیرماه ۹۴)قیمت موتور رو از گمرک گرفتم که حدود ۳/۵ بود (تقریبا هم قیمت کویر رادیسون ۱۲۵).

مشخصات فنی (برگرفته از سایت ایران دوچرخ):

• ابعاد كلی موتورسيكلت: 1900×680×1100 میلیمتر
      فاصله دو محور: 1190 میلیمتر
      اندازه لاستيك جلو: 2.50×17 اینچ
      اندازه لاستيك عقب: 3.00×17 اینچ
      وزن خشک: 95 کیلوگرم
      باطری: 12V, 5AH
      سيستم روشن كننده: استارتی-هندلی
      سيستم برق و جرقه: 12V CDI
      حجم باك بنزين: 3.5 لیتر
      مدل انجين: JS1P54FMI
      حجم سيلندر: 124 سی سی
      نوع انجين: چهارزمانه، تك سيلندر، هوا خنك، بالانسر
      قطر سيلندر × كورس پيستون: 54×54 میلیمتر
      ضريب تراكم: 9.0:1
      حداكثر توان: 6.5 Kw در (7500-8500 rpm)
      حداكثر گشتاور: 9.5 N.M در (6000-7000 rpm)
      مصرف سوخت: 1.7 لیتر در هر 100 کیلومتر
      نوع روغن موتور: SAE 20W50
      سيستم جعبه دنده: 4 سرعته (N-1-2-3-4, NON-ROTARY)
      سیستم انتقال قدرت: 428-98 link زنجیر چرخ
      نوع ترمزهای جلو و عقب: جلو دیسکی، عقب کاسه ای

اگر تجربه استفاده یا اطلاعات بیشتری در مورد این موتورسیکلت دارید لطفا به اشتراک بگذارید.
    https://alihzadeh.blog.ir

2. تعداد 3 کاربر از MrAli برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    ایران دوچرخ آوا
    شغل و حرفه
    کارمند
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط hjm نمایش پست ها
    سلام دوستان
    چقدر موتور خوشگلیه . اوا بهتره یا کویر رادیسون ؟ تو حالت دو ترک کشش موتور چطوره ؟ سرعت نهایی تا چه مقداره ؟
    تا حالا موتور نداشتم . تا ٣ تومن میخوام هزینه کنم . یا راکز کارکرده یا صفره اوا یا کویر ؟ نظرتون چیه ؟؟؟
    - - - Updated - - -
    به قول دوستمون چه خوش رنگه .مبارک باشه .ایشالا چرخش برات بچرخه .از زیر صندلی و خود موتور با چراغای روشنم اگه شد عکس بذار برامون
    ممنونم. من هم بین آوا و رادیسون شک داشتم. موقعی که من ava رو ۳/۲۵۰ گرفتم قیمت رادیسون ۱۲۵ تو نمایندگیش ۳/۶۰۰ بود. انجین آوا بالانسر داره و باید لرزش کمتری داشته باشه. قطعات آوا ساخت شرکت همکار یاماها در چین یعنی شرکت جیانشه (jianshe) هست که من چون خاطرات خوبی از یاماها ۱۰۰ داشتم این نکته برام خیلی مهم بود. و اینکه تصور من اینه که شرکت جیانشه از دیگر شرکتای بی نام و نشون چینی کیفیت بهتری داره.
    موتور من هنوز ۱۰۰ کیلومتر هم کار نکرده و اصلا بهش فشار نیاوردم اما به نظر کشش خوبه. حداکثر سرعتش رو نمی‌دونم و هرگز هم نخواهم دونست! چون این موتور رو برای رفتن از خونه به سر کار خریدم و با اینکه ۱۵ سال تجربه موتور سواری دارم اما هرگز دنبال سرعت و ویراژ و... با موتور نبوده و نیستم.
    زیر صندلی فقط اندازه یه کف دست جا داره، عکسش رو اگر فراموش نکردم می‌ذارم. از موتور با چراغای روشن هم سعی می‌کنم عکس مناسبی اگر گرفتم بگذارم.

موتور سوار

نوع موتور
    ایران دوچرخ آوا
    شغل و حرفه
    کارمند
    Last Online

پیش فرض حجم فضای زیر زین موتور آوا (AVA)

همانطور که قبلا گفتم زیر زین ایران دوچرخ آوا فضای خیلی کوچکی وجود دارد که در این تصاویر مشخص است:
    روی عکسها کلیک کنید تا در اندازه بزرگ ببینید.

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

5. کاربر زیر از MrAli برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

Last Online
    23-06-1396 @ 01:19 قبل از ظهر

ممنونم دوست عزیز بابت عکسا و راهنماییتون . با توجه به سابقه شما در موتور سواری شاید اگه وقت و حوصله برای نوشتن یه تجربه کامل از این موتور داشته باشید خیلی از دوستان خوشحال بشن ( مثل قدرت ترمز ها یا سربالایی رفتن ، مصرف سوخت ، صدای و لرزش موتور و امثالهم )
    فک کنم موتور تولیدی در ایران این نمونه باشه

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

7. کاربر زیر از hjm برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    Zontes 250R
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    09-01-1403 @ 09:04 قبل از ظهر

یک اشتباه بزرگی که کردن این بود که جای مخزن سوخت باید ته موتور کنار چراغ ها باشه
    روان 110 بهترین سیستم ارگونومیک تو کل موتورهای طرح ویو داره باک درعقب باعث میشه اگر زمانی انجین آتش گرفت این آتش به باک سرایت نکنه در عوض فضای زیر زین دریایی از فضای خالی
    فردا عکس زیر زین روان 110 میذارم
    همچنین روان110 زین بزرگی داره که اصلا خستگی نمیاره لرزش هم نداره بدون بالانسر

نقل قول نوشته اصلی توسط MrAli نمایش پست ها
    همانطور که قبلا گفتم زیر زین ایران دوچرخ آوا فضای خیلی کوچکی وجود دارد که در این تصاویر مشخص است:

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

موتور سوار

نوع موتور
    ایران دوچرخ آوا
    شغل و حرفه
    کارمند
    Last Online

روان ۱۱۰ تا اونجا که میدونم دیگه مونتاژ نمیشه.
    هرکدوم از این موتورا نقطه قوت و ضعف مخصوص خودشون رو دارن. یکی کیفیت فلاپاش بهتره، یکی قیمتش ارزونتره، اون یکی انجینش قویتره،‌یکی فراوونتره، و... نمیشه گفت یک موتور خاص از هر لحاظ از همه بهتره. منم کلی تحقیق کردم و آوا رو گرفتم.
    در مورد آتش، چرا باید انجین آتش بگیره؟! در ضمن همین الان هم باکش با انجین به اندازه کافی فاصله داره.
    اما منم نمیدونم چرا این مدلی باکش رو جایگذاری کردن و فضا رو حیف و میل کردن. نکته جالبش اینه که موتور هواجیو مونتاژ پیشتاز موتور هم زیر زینش دقیقا همین شکلی بود و جالب اینه که هواجیو هم همکار سوزوکی تو چین محسوب میشه. پس احتمالا یه چیزی هست که یاماها و سوزوکی این مدلی طراحی میکنن موتور رو.

موتور سوار

نوع موتور
    Zontes 250R
    Last Online

روان ۱۱۰ تا اونجا که میدونم دیگه مونتاژ نمیشه.
    هرکدوم از این موتورا نقطه قوت و ضعف مخصوص خودشون رو دارن. یکی کیفیت فلاپاش بهتره، یکی قیمتش ارزونتره، اون یکی انجینش قویتره،‌یکی فراوونتره، و... نمیشه گفت یک موتور خاص از هر لحاظ از همه بهتره. منم کلی تحقیق کردم و آوا رو گرفتم.
    در مورد آتش، چرا باید انجین آتش بگیره؟! در ضمن همین الان هم باکش با انجین به اندازه کافی فاصله داره.
    اما منم نمیدونم چرا این مدلی باکش رو جایگذاری کردن و فضا رو حیف و میل کردن. نکته جالبش اینه که موتور هواجیو مونتاژ پیشتاز موتور هم زیر زینش دقیقا همین شکلی بود و جالب اینه که هواجیو هم همکار سوزوکی تو چین محسوب میشه. پس احتمالا یه چیزی هست که یاماها و سوزوکی این مدلی طراحی میکنن موتور رو.

اشتباه نکنید شما تمام تبلیغات هوندا ویو نگاه کنید سال 2002 وارد بازار ایران شد داخل تبلیغات نشون میداد کلاه کلاسکت زیر زین هوندا ویو قرار میگرفت
    از وقتیکه شرکت های چینی دست بردن تو طرح ویو اینجوری خرابکاری شد

موتور سوار

نوع موتور
    ایران دوچرخ آوا
    شغل و حرفه
    کارمند
    Last Online

Exclamation مصرف سوخت موتور آوا IRDOCO AVA

من تقریبا یه ماهه که آوا رو خریدم. و راضیم ازش.
    اما مصرف سوختش چندان کم نیست چون همون موقع خرید باکش رو لبریز کردم و وقتی کیلومتر رسید به ۱۳۰، عقربه بنزین دیگه تقریبا صفر نشون می‌داد که رفتم و بنزین زدم (البته موقع بنزین زدن دیدم ته باک هنوز بنزین هست شاید نیم لیتر یا بیشتر). به نظر شما ۱۳۰ یا ۱۵۰ کیلومتر برای یه باک پر کم نیست؟ اینم بگم که مسیر من کاملا داخل شهره و معمولا با دنده ۲ و ۳ در حرکتم و دنده ۴ به ندرت فرصت استفاده ازش پیش میاد.
    به نظر شما طبیعیه یا باید کاربرات رو تنظیم کنم؟ (چقدر بدم میاد از کاربراتور، چرا اکثر موتورا انژکتوری نیستن؟!)

موتور سوار

نوع موتور
    Zontes 250R
    Last Online

اینم از فضای زیر روان 110
    یک بشکه 4 لیتری زیر صندلی جا میشه یعنی اگر میخواستن حجم باک را توسعه بدن حجم باکش به 8 لیتر افزایش پیدا میکرد

13. کاربر زیر از linux_linda برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    125 cg
    Last Online
    26-12-1396 @ 11:56 بعد از ظهر

سلام
    کسانی که این موتور رو دارن میخواستم بدونم موتور بدونه خرجی هست ؟
    نسبت به رادیسون بهتره
    چون رادیسون خیلی بی کیفیته

موتور سوار

نوع موتور
    پالس 180 اسپرت
    Last Online
    23-03-1395 @ 12:56 بعد از ظهر

من خودم ۲ ساله این موتور رو دارم
    مدل ۸۸ هستش
    واقعا موتور خوبیه
    قطعاتش تو اصفهان یه مقدار گرونه
    ولی ارزش در برابر مبلغ پرداختی رو داره
    یا علی

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

http:persianmotor.net-16333-ava-js125-bf3-2.html

http:persianmotor.net-16333-ava-js125-bf3.html

قیمت قاب کامل موتور اوا ایران دوچرخ

قیمت موتور بی کلاچ شوکا 125

موتور طرح ویو اوا

نمایندگی موتور سیکلت ava

موتور بی کلاچ شیپور

موتورسیکلت آوا 125 سی سی

موتور آوا ایران دوچرخفروش ava 125قطعات بدنه بیکلاچ آوابی کلاج آوا ایران دوچرخموتور بی کلاج ایران دوچرخ یاماهابی کلاچ آوابادگیر موتورسیکلت ویو اوافلات موتورسیکلت ویو اوالوازم فلاپ موتور سبکلت اواایران دوچرخ اواقیمت موتور آوا125 مدل یاماهفلاپ موتور آواشيپور تهران موتور سيکيلت 125موتور بی کلاج ژاپنآوا 125 ایران دوچرخشرکت آواایراندوچرخ فروش قطعه موتورویوقيمت موتور بي كلاج جتروقطعات موتور اواقطعات یدکی موتور سیکلت اواقطعات موتورسیکلت اواava bf3آوا ایران دو چرخ 125لوزم موتور اواپوسته کامل آوا ایران دوچرخوصل کردن قطعات موتور ایران دوچرخ اوا بی کلاجموتور ویو یاماهاچراغ جلو موتور بی کلاج جترواواjs125-f site:persianmotor.netموتور اوا ژاپنخرید موتور ویو خوبفروش قطعات موتور سیکلت ایران دوچرخ مدل اواقیمت موتور بی کلاج آوا

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)