FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 2 از 12 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 111

موضوع: نکاتی در مورد افرود

موتور سوار

نوع موتور
    کا ت ام
    Last Online
    29-08-1392 @ 02:24 بعد از ظهر

پیش فرض نکاتی در مورد افرود

خوب خدمت شما عرض شود که یکی از ویژگی های موتور سیکلت طبیعت گردی هست.

وزن سبک، قابلیت مانور، هدایت آسان و... باعث شده که موتور سیکلت های آفرودی برای گشت و گذار هر روز طرفدارهای بیشتری داشته باشه.

دوستان زیادی می پرسند که چطور می تونند بیان آفرود... یک سری برای تفریح و ورزش کردن اما ویژگی اصلی بودن در طبیعت هست که افراد رو جذب می کنه.

در خیلی از کشورهای اروپایی (مثلا بلژیک) شما نمی توتنید موتور رو روشن کنی و بزنی طبیعت چون ممنوع هست و ایراد می گیرند که اکو سیستم منطقه بهم می خوره.

جاهای خاصی رو برای این منظور در نظر گرفتند. در ایران متاسفانه و یا خوشبختانه چنین موردی تا بحال وجود نداشته.

هرگز به تنهایی آفرود نروید!

ذات سفرهای آفرودی:
    طبیعت در پاره ای از موارد بسیار قدار هست. لذا هیچ آفرود سواری تنهایی اقدام به طبیعت گردی نمی کنه. هرگز... اگر مشکلی (هر نوع) پیش بیاد
    باید کس دیگری باشه کمک کنه کما اینکه به دفعات برای همه اتفاق افتاده.

وسایل مورد نیاز برای آفرود با موتور سیکلت:

- موتورآفرودی (حداقل تریل شهری)
    -حداقل ابزار برای مکانیکی و وسایل پنچری (اسپری پنچری هم مناسب هست)
    کلاه، زانو بند و آرنج بند ( زانو بند و آرنج بند رو میشه با قیمت کم تهیه کرد. اما وجودشون لازم هست. حتما)
    لباس مناسب.

اقدام به شروع:
    با یک گروه حداقل 2 نفره مسیر های مسطح بسیار مناسب هست. از رفتن به شیب خارج از توانایی راکب اکیدا خودداری کنید

*نکته: تصور کنید شما با موتور سیکلت رانندگی می کنید. برای دفعات اول برای تعویض دنده و کلاچ فکر می کنید و کمی مکث سپس انجام می دید. اما در جلسات بدی
    نا خود آگاه انجام می شه. سفرهای آفرودی نیاز به تمرین داره. مسیر های خاکی مسطح رو طی کنید.

محل های مناسب برای شروع آفرود: با توجه به جمیع جهات (دسترسی به محل آفرود، شیب مسطح و مناسب و...) سوهانک در شمال شرقی تهران بهترین محل هست.

شهران دسترسی ها رو محدود کردند. یا باید با ماشین موتور رو بیارید و یا باید بزنید به کوه که هر دفعه من میرم چند نفر با موتور گیر کردند. (جاده های اصلی دسترسیشون محدود شده)

لاستیک:
    حداقل لاستیک موتور تریل های شهری یا آفرودی...

لاستیک آنرود به هیچ وجه توصیه نمی شه.

یک مقدمه کوتاه بود برای دوستانی که علاقه دارند

مخلص
    WELCOME TO THE FAMILY >> TO THE PURE FUN >> TO THE SHOW >> TO THE EDGE TO ADVANTURES >> TO THE THOUGHTEST GUYS >> TO AMBITION >> TO ULTIMATE SPEED >> TO THE FESTIVAL >> TO THE FEELING BEING .... READY TO RACE ,,, KTM

2. تعداد 25 کاربر از علی بهرامی برای این پست تشکر کرده اند.

همکار سابق

Last Online
    02-05-1399 @ 10:38 قبل از ظهر

اگر منظور از آفرود فقط عبود از مسیر های خاکی با حد اکثر شیب 12% بدون گردش های تند باشه، بله می شه، ولی غیر این، موتور که هیچ، واسه راننده عذاب آور می شه،
    حفظ تعادل، در چنین شرایطی واقعا دشواره، خودم تجربه شو داشتم، توی یه مسیر کوهستانی ناهوار با شیب تند، دو ترک، از بس فرمونو به سمت پایین فشار داده بودم با سر موتور بلند نشه، دیگه کتفم بی حس شده بود. یک روز آفرود و چند روز استراحت برای درمان.
    این شرایط در حالی بود که ترک نشین دوم در طول مسیر فقط می خندید و من خیس عرق.
    ویرایش توسط شفیع : 17-10-1390 در ساعت 12:48 قبل از ظهر
    هزاران فرزند به دنیا نیامده ی این سرزمین آزادی شان را از بازوان و اندیشه ما می خواهند، پس با عمل خود می آموزانیم که پدرانشان نسبت به آینده آنان بی تفاوت نبوده اند، و آنان خواهند آموخت آزادی شان را به هیچ قیمت و بهایی نفروشند. «نادر شاه افشار»

4. تعداد 8 کاربر از شفیع برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    فلات را فروختم به هوس کراس فعلا rkv 200 دارم .
    شغل و حرفه
    دانشجوی مهندسی نرم افزار
    Last Online
    31-03-1391 @ 02:24 قبل از ظهر

قربونتون " آره عین من شفیع جون " امروز رفتم آفرود از شانس بد خاکش همش گلی بود یکی 2 بار هم خوردم زمین و حالا پامو بستم رگش انگار کشیده شده " بعد پا هم فلاپ و گلگیر جلوم شکست و واسم ضد حال شد " فقط خواستم ببینم اینجا که کسی نیست واسه افرود با موتورهای تکی واسه همین مجبورم ذو نفری رفت اونم با این دردسر " حالا باید با این وضع فردا یه نگاهی به موتور بندازم ببینم مشکل خاصی نداشته باشه " راستی بعد یه افرود معمولی به چه چیز متور باید توجه کرد؟

همکار سابق

Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط falat200 نمایش پست ها
    قربونتون " آره عین من شفیع جون " امروز رفتم آفرود از شانس بد خاکش همش گلی بود یکی 2 بار هم خوردم زمین و حالا پامو بستم رگش انگار کشیده شده " بعد پا هم فلاپ و گلگیر جلوم شکست و واسم ضد حال شد " فقط خواستم ببینم اینجا که کسی نیست واسه افرود با موتورهای تکی واسه همین مجبورم ذو نفری رفت اونم با این دردسر " حالا باید با این وضع فردا یه نگاهی به موتور بندازم ببینم مشکل خاصی نداشته باشه " راستی بعد یه افرود معمولی به چه چیز متور باید توجه کرد؟
    به همه چی
    اگر یه موتوری هستی، همون دو ترک بری خیلی بهتره، همیشه یه رفیق پشت آدم باشه موتورسواری لذتش بیشتر می شه، منم از این جور آفرودا زیاد رفتم.
    تریلت رادیسونه، قطعاتش تو بازار زیاده.
    ویرایش توسط شفیع : 17-10-1390 در ساعت 01:03 قبل از ظهر
    هزاران فرزند به دنیا نیامده ی این سرزمین آزادی شان را از بازوان و اندیشه ما می خواهند، پس با عمل خود می آموزانیم که پدرانشان نسبت به آینده آنان بی تفاوت نبوده اند، و آنان خواهند آموخت آزادی شان را به هیچ قیمت و بهایی نفروشند. «نادر شاه افشار»

7. کاربر زیر از شفیع برای این پست تشکر کرده است

همکار سابق

نوع موتور
    kdx 200
    شغل و حرفه
    critical manager-مديريت بحران
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    09-05-1400 @ 02:22 بعد از ظهر

همراه داشتن تجهیزات زیر ضروری است:

1-قفل زنجیر (حداقل سه تا)
    2-یک تیکه زنجیر
    3-آچار فرانسه
    4-انبر کلاغی
    5-تلمبه(ناسوس)
    6-لامپ چراغ جلو(درسفرهای طولانی که امکان داره شب هم حرکت کنید)من که به دردم خورده
    7-کتی ترمز جلو(برای تمامی موتورهای چینی که آفرود سنگین می رن)
    8-کتی کلاج(برای تمامی موتورهای چینی که آفرود سنگین می رن)
    9-وسایل کمک های اولیه و باند کشی + اسپری ب_ی_ح_س_ی
    10-همراه داشتن سیک کلاج(برای برنامه های طولانی)
    11- همراه داشتن ژل سوختی و چراغ قوه و قطب نما(تمام برنامه های نیمه سنگین و سنگین)

استفاده از تجهیزات ایمنی به طور کامل: نخاع بند و شولدر وزانو بند و کلاه و عینک مخصوص و دستکش
    ویرایش توسط nopo : 17-10-1390 در ساعت 09:26 قبل از ظهر
    همیشه پای یک ایرانی درمیان است

دعا کنید دوباره موتور ژاپنی بگیرم

9. تعداد 8 کاربر از nopo برای این پست تشکر کرده اند.

همکار سابق

نوع موتور
    kdx 200
    شغل و حرفه
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط شفیع نمایش پست ها
    به همه چی
    اگر یه موتوری هستی، همون دو ترک بری خیلی بهتره، همیشه یه رفیق پشت آدم باشه موتورسواری لذتش بیشتر می شه، منم از این جور آفرودا زیاد رفتم.
    تریلت رادیسونه، قطعاتش تو بازار زیاده.
    اگه شش ماه دو ترک بری کوه بعدش تنه موتور دچار خستگی سازه با ترک های میکرونی میشه که با چشم قابل دیدن نیست.
    به موتور هم فشار میاد.

مکانیزم 3 سه مرحله ای خستگی :

1 - جوانه زنی

2 - رشد ترک

3- شکست نهایی

اطلاعاتی در مورد خستگی سازه هواپیماها:
    [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

در ایران تازه گیها بروی خستگی سازه در جاهای مختلف تحقیق میشه
    منجمله نتیجه تحقیقات من!!

تنه موتور های چینی مخصوصا قسمت زیر راکب و قسمت انجین به دلیل یک تکه نبودن وداشتن چند اتصال با جوش چندان مقاومتی ندارند
    وقتی شما توی کوه دو ترک سوار میشی در دست انداز ها و موانع از دو نقطه به موتور فشار میاد
    1-قسمت وسط :که راکب روی اون نشسته
    2- قسمت دم تنه: که سرنشین دوم روی اون نشسته
    به مرور با فشار به این دو نقطه یا تنه میشکنه یا پخش میشه و استیل اولیه خودش رو از دست میده
    اگه دو ترکه بخوری زمین خیلی نمیشه کنترل داشت.معلوم نیست چه بلایی به سرت بیاد!!
    ویرایش توسط nopo : 17-10-1390 در ساعت 01:10 بعد از ظهر

11. تعداد 6 کاربر از nopo برای این پست تشکر کرده اند.

همکار سابق

نوع موتور
    kdx 200
    شغل و حرفه
    Last Online

روز قبل از برنامه زنجیر رو روغن بزنید
    همچنین چک کنید زنجیر نه شل باشه ون خیلی سفت
    دامنه نوسان زنجیر باید بین 2تا3سانت باشه

بنزین به مقدار کافی

تریل معمولا پنچر نمیشه بلکه والو پاره میشه اما با این حال اسپری ضد پنچری سروش یادتون نره!!

13. تعداد 4 کاربر از nopo برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    فلات را فروختم به هوس کراس فعلا rkv 200 دارم .
    شغل و حرفه
    دانشجوی مهندسی نرم افزار
    Last Online
    31-03-1391 @ 02:24 قبل از ظهر

ممنونم از همتون " راستی منطور از روغنکاری زنجیر به نظرتون اسپری روغن خوبه یا گریس ؟ یا روغن موتور ؟ کدوم را پیشنهاد میدین ؟

---------- Post added at 10:12 PM ---------- Previous post was at 10:07 PM ----------

راستی یه سوال دیگه به نظرتون میشه موقع آفرود یه فکری به حال این فلاپ های مسخره کرد تا نشکنه ؟ یا رنگشون نپره ؟ میخوام بدم واسش طوری بسازن یا موقع آفرود از تنه جدا کنم فلاپ هارو شما چه پیشنهادی دارین ؟

موتور سوار

Last Online
    13-08-1400 @ 12:29 قبل از ظهر

سلام
    زنجیر رو اصلا گریس نزن .. اصلا

در مورد فلاپ هم اگر خط افتاد و چیزیش شد نگران نباش میری برپچسب کراس میخری خیلی راحت میچسپونی
    • • •

T H I S-,Y E A R
    RIDE
    LIKE HELL

16. تعداد 3 کاربر از Sination برای این پست تشکر کرده اند.

همکار سابق

Last Online

همونطور که آقا سینا فرمودن، به زنجیر هیچ وقت گریس نزنید! مخصوصا تو آفرود، خاک و گل و لای میره می شینه رو زنجیر، مثل بتن می شه، می چسبه، زنجیرو سفت و سنگین می کنه. فقط از روغن استفاده کنید و چون روغن ماندگاریش کم تره، سعی کنید زود به زود روغن بزنید، حالا اسپری باشه یا روغن موتور فرق چندانی نداره، توی شهرستان از این سوسول بازیا مد نشده که از اسپری روغن استفاده کنیم، من از روغن 10 قرمز استفاده می کنم، خیلی خوب جواب داده!

فلاپ ها هم معمولا در نیاری بهتره، چون اگر نباشه ممکنه خسارت بیشتری بهت بزنه، ممکنه باکو خراب یا سوراخ کنه، اگه خیلی خاطرشونو می خوای قبل از حرکت می تونی روش پارچه ای ضربه گیری ببندی روش.

18. تعداد 6 کاربر از شفیع برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    Benelli 300
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    23-05-1397 @ 01:05 بعد از ظهر

سلام ...این بحث چرا خوابیده؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
    ما را به محبت على...بخشيدند

صفحه 2 از 12 نخستنخست 123456 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)