FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 15 از 16 نخستنخست ... 5111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 160

موضوع: بحث پیرامون آب بندی و آچار کشی

همکار سابق

نوع موتور
    ravan rv
    Last Online
    29-02-1394 @ 01:39 بعد از ظهر

پیش فرض بحث پیرامون آب بندی و آچار کشی

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_usef نمایش پست ها
    سلام دوستان. من هم مگلیمو چون خارج از تهران بودم 5 شنبه تحویل گرفتم. ولی بجای سفید مشکی گرفتم که بنظرم از سفید قشنگتر بود. البته مجبور شدم یه مقدار سر بدم.
    [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

بعد از بستن باتری و شنیدن چندتا تیکه از بچه های دوچرخه سوار 10-12 ساله که این چیه دوچرخه از این بهتره (این مثال برای کسایی که بیجهت فقط دوست دارن مخالفت کنن) و یک دور که زدم یه موتور سواری با پالس 220 جدید اومد و سوالایی پرسید که من موتور دادم با هاش یه -دور زد و همزمان یکی از دوستام که تو تایلند انواع موتور سنگین زیر پاشه با موتور اون رفت.
    صاحب پالس واقعاً از مگلی خوشش اومد و بگفته خودش "دیگه پالس به دلش نمی نشست" و گویا تصمیم گرفت عوض کنه.
    از محل تحویل یکسره رفتم پیش احمد عشقی. یک مگلی زرد هم اونجا بود که بازش کرده بود و قرار شد شنبه برم دلو رودشو بریزه جمعش کنه.

بگفته خودش که خیلیا تو موتور سنگین قبولش دارن از هیو و حتی نینجا سره ولی مونتاژ خوبی نشده که قابل رفعه. دیگه فکر کنم خیلیا قبول دارن که از کیلومتر بره تو از اگزوز در میاد و اگه اون بگه از اونا سره یعنی سره. (پس نظر دوچرخه سوارا که گفتن دوچرخه از این سره مهم نیست)
    من حتی پرسیدم می خوام بفروشم هیو بگیرم گفت اصلاً اشتباه نکن که 250 مثل این تو بازار ایران نیست. (البته قابل پلاک جدید)

روغنشم بلافاصله عوض کردم. آب و گل جای روغن توش بود. پیشنهاد می کنم در اولویت همه این کارو بکنن. من1.5 لیتر 20w50 لیکومولی ریختم.

البته اضافه می کنم موتور من با استارت اول روشن نمیشه؟ بقیه هم همین مشکلو دارن؟ یه کوچولو هم ریپ میزنه تو دنده 2 پر. برای آب بندی چیکار باید کرد؟
    امروز نزدیک خونه تو نیاوران 2 تا مگلی (زرد و قرمز) با یک دسته موتور دیگه دیدم. خواستم بپرسم اونام مشکلای منو دارن که نشد.

بچه ها برای تنظیم موتور کجا برم؟ مگلی انژکتوره یا کاربرات؟گارانتی داره؟

با سلام

مبارکت باشه.

اون مگلی زرد رو واسه چی باز کرده بود که جمع کنه؟

این مونتاژ ضعیف چجوری قابل رفعه ؟!؟!؟

برای آبندی : باور کنید آبندی یک موضوع سر کاری هست من تا به حال چندین موتور داشتم که به جزء یکی از اون ها هیچ کدومشون رو آبندی نکردم و آخرین موتورم هم یک روان هست که از روز اول گازشو گرفتم تو آفرود و کوچکترین رحمی هم به این موتور نکردم( دوستان در جریان هستند) . فقط بعد از 100 و 500 و 1000 کیلومتر روغن موتور رو عوض کنید و تا 100 کیلومتر اول زیاد بهش فشار نیارین. حتی تو دفتر چه یکی از موتورام نوشته بود آبندی نیاز نیست بلکه تا 20 دقیقه اول ( اگه درست یادم بیاد) گاز رو تا آخر فشار ندهید .
    ویرایش توسط Red Hat : 01-03-1389 در ساعت 09:28 قبل از ظهر

2. تعداد 14 کاربر از Red Hat برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    روان 200
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    27-09-1400 @ 10:16 بعد از ظهر

سلام
    دوشاغ عقب هم تعمیر و سرویس داره ؟!؟!؟!
    اگر کسی اطلاعاتی داره توضیح بده
    ممنون
    یاعلی.
    روان ۲۰۰

موتور سوار

نوع موتور
    هوندا125-کثیر150 تیپ2-پالس 180-آپاچی180-دایلیم250 تیپ2
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    03-10-1399 @ 09:41 بعد از ظهر

کسی موتونه دقیق کارایی که تو آچار کشی انجام میشه به ترتیب بگه؟ مخصوصا" مال دایلیم رو

همه فقط میگن هرچی پیچ دیدی سفت کن که مثلا" در مورد زیاد شدن لرزش میگن! اما اینطورا هم نیست!

همـــــــکار ســـــــابـــــــق

علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    25-07-1400 @ 12:04 قبل از ظهر

دوستان اینجا اینقدر عجیب غریب بود قبلی های تاپیک ماندمم من تا الان هر چی موتور خریدم همگی دسته چهار و سه و دو بوده :دی

امروز یه نامی 125 سی سی خریداری کردم

حالا آب بندی چطوری هست ؟

برا 125

موتور سوار

نوع موتور
    کویر 150
    Last Online
    06-07-1395 @ 02:41 قبل از ظهر

سلام گرم من به دوستان من و دوست داران خودروی نازنین و البته مظلومی به نام موتور سیکلت.

قبل از شروع عرض اصلی و یاری از شما دوستان گرامی خواستم عرض کنم که بنده 10 روز هست که موتور خریدم (کویر 150) و تازه وارد ولی خدای بزرگ رو شکر دارای هوشی قوی که تونستم بدون کمک هیچ فردی کاملا تعادل موتورم رو به دست بیارم،البته که صد در صد فرد حرفه ای نیستم و راه بسیار هست برای حرفه ای بودن.

طریقه آب بندی من به این صورت بود که بعد از 50 کیلومتر اول روغن موتور رو عوض کردم و ایرانول 8000 با درجه SG استفاده می کنم،تا 400 کیلومتر اول تا دور 4000 و سرعت 40 می روندم و تا به الان که 784 کیلومتر روندم دور موتور روی 5000 و با سرعت 60 می رونم.

1-آیا آب بندی من تا این لحظه درست بوده دوستان؟
    2-آیا روغن موتوری که در حال حاضر بنده استفاده می کنم مناسب هست؟

(پیشاپیش ممنونم از پاسخ های شما دوستان گل خودم)

موتور سوار

نوع موتور
    Hyosung GT250R
    Last Online
    26-08-1401 @ 01:36 قبل از ظهر

سلام دوست عزیز
    دو حالت هست اگه میخای هم اب بندی کنی هم موتور سواری یاد بگیری تا 2000 کیلومترمدارا کن و کم کم دور موتورو زیاد کن بعد از 2000 تا گازو ببند بهش!
    اگه موتور سواری تا همینجا هم خیلی بهش لطف کردی بعد 1000تا ***زونش(جای خلوتا مراقب خودت باش)
    روغن هم همین خوبه بهران هم خوبه سر 1000تا عوض کن
    موفق باشی.

8. کاربر زیر از halestorm برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    کویر 150
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط halestorm نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    دو حالت هست اگه میخای هم اب بندی کنی هم موتور سواری یاد بگیری تا 2000 کیلومترمدارا کن و کم کم دور موتورو زیاد کن بعد از 2000 تا گازو ببند بهش!
    اگه موتور سواری تا همینجا هم خیلی بهش لطف کردی بعد 1000تا ***زونش(جای خلوتا مراقب خودت باش)
    روغن هم همین خوبه بهران هم خوبه سر 1000تا عوض کن
    موفق باشی.

سلام دوست عزیز

خیلی خیلی متشکر برای محبت و پاسخ شما،خیر بنده موتور سوار حرفه ای نیستم (من شاگرد شما عزیزان هستم) ولی خدا رو شکر تونستم در این چند روز موتورم رو رام بکنم (یکی دو روز اول به هیچ عنوان نمی تونستم کنترلش بکنم)،فقط دو سوال دیگر دارم (اگر زحمتی نیست البته):

1-روش آب بندی (در حال حاضر با امروز 800 تا رفتم) رو از 800 کیلومتر تا 2000 کیلومتر رو به من توضیح بدید (طریقه تنظیم دور موتور در کیلومترهای مختلف و سرعت آن).

1-این که من چند باری هم دو ترک سوار کردم،می خواستم بدونم بعدها مشکلی براش پیش نمی یاد؟

به امید خدا شما هم موفق باشید

موتور سوار

نوع موتور
    Hyosung GT250R
    Last Online
    26-08-1401 @ 01:36 قبل از ظهر

بزرگواری شما،ببین عزیز دل من هیوسانگم رو تا 1000تا بیشتر ابندی نکردم ی موتور هم مثل شما(125cc)دارم که از روز اول دو ترک 120تا باش پر کردم(شما نکن)تا امروز هم 20000تا کار کرده اتفاقی هم نیفتاده! شما هم خیلی سخت نگیر!

فقط چنتا نکته:اول روغن خوب بریزوسر 1000تا عوض کن
    دوم هر مارکی ریختی تغییرش نده مگر اینکه کیفیتش پایین باشه
    سوم با ی دنده مدت طولانی نرون(بخصوص 1،2 چون موتور هوا خنک هست)
    چهارم از شتاب گیری ناگهانی وترمزگیری ناگهانی دوری کن
    پنجم کلاه ایمنی فراموش نشه(هم خودت هم ترک نشین)
    در کل دوترک نباشی بهتر هست
    در اخر بعد از ابندی ی دست پیچ خشکه بگیر(خود تعمیرکارا میدونن)تا لرزش موتورت کم بشه
    اگه سوالی بود من در خدمتم!

11. کاربر زیر از halestorm برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    کویر 150
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط halestorm نمایش پست ها
    بزرگواری شما،ببین عزیز دل من هیوسانگم رو تا 1000تا بیشتر ابندی نکردم ی موتور هم مثل شما(125cc)دارم که از روز اول دو ترک 120تا باش پر کردم(شما نکن)تا امروز هم 20000تا کار کرده اتفاقی هم نیفتاده! شما هم خیلی سخت نگیر!

فقط چنتا نکته:اول روغن خوب بریزوسر 1000تا عوض کن
    دوم هر مارکی ریختی تغییرش نده مگر اینکه کیفیتش پایین باشه
    سوم با ی دنده مدت طولانی نرون(بخصوص 1،2 چون موتور هوا خنک هست)
    چهارم از شتاب گیری ناگهانی وترمزگیری ناگهانی دوری کن
    پنجم کلاه ایمنی فراموش نشه(هم خودت هم ترک نشین)
    در کل دوترک نباشی بهتر هست
    در اخر بعد از ابندی ی دست پیچ خشکه بگیر(خود تعمیرکارا میدونن)تا لرزش موتورت کم بشه
    اگه سوالی بود من در خدمتم!

من روغن ایرانول 8000 استفاده می کنم که شما زحمت کشیدید و پاسخ دادیده خوب هست.

در مورد دنده مرده هم تاحدی اطلاعات دارم (البته اگر صحیح باشند)،این که نباید به موتور زور بیاد و به موقع دنده بدی!!

تو رو خدا من ببخش اگر سوالاتم زیاد شدند دوست بسیار محترم من :

1-آیا اگر زودتر از موعد (خیلی هم نه) دنده عوض بکنم (یعنی دور کامل یک دنده رو خیلی پر نکنم) مشکلی پیش می یاد؟

2-منظور شما دوست عزیز من از شتاب گیری ناگهانی چی هست؟

3-در مورد پیچ خشکه اگر امکانش هست بیشتر توضیح بدید؟

4-در مورد آچارکشی اگر ممکن هست برای منِ شاگرد کاملا توضیح بدید؟

پیشاپیش ممنون و متشکر.

13. کاربر زیر از KOUROSH-14 برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

Last Online
    06-07-1397 @ 02:21 بعد از ظهر

1_اگر حرارت زیاد باشه شاتون میزنه...3_پیچ خشکه پیچ فولادی هستش...نمیدونم تو لرزش تاٍثیر داره یا نه...4_آچارکشی یعنی همه پیچ ها رو سفت کنی(در حدی که نشکنن)...حساس ترین هاش پیچ سر سیلندر و پیچ های که انجین رو به تنه وصل میکنه هست...پره ها هم چک کن شل نکرده باشن...

15. کاربر زیر از kaveh_am برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    کویر 150
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط kaveh_am نمایش پست ها
    1_اگر حرارت زیاد باشه شاتون میزنه...3_پیچ خشکه پیچ فولادی هستش...نمیدونم تو لرزش تاٍثیر داره یا نه...4_آچارکشی یعنی همه پیچ ها رو سفت کنی(در حدی که نشکنن)...حساس ترین هاش پیچ سر سیلندر و پیچ های که انجین رو به تنه وصل میکنه هست...پره ها هم چک کن شل نکرده باشن...
    من هم از شما و هم از دوست خوبمون halestorm تشکر می کنم،خیلی کمک کردید،باز هم ممنون.

صفحه 15 از 16 نخستنخست ... 5111213141516 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)