FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 14 از 16 نخستنخست ... 410111213141516 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 131 به 140 از 160

موضوع: بحث پیرامون آب بندی و آچار کشی

همکار سابق

نوع موتور
    ravan rv
    Last Online
    29-02-1394 @ 01:39 بعد از ظهر

پیش فرض بحث پیرامون آب بندی و آچار کشی

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_usef نمایش پست ها
    سلام دوستان. من هم مگلیمو چون خارج از تهران بودم 5 شنبه تحویل گرفتم. ولی بجای سفید مشکی گرفتم که بنظرم از سفید قشنگتر بود. البته مجبور شدم یه مقدار سر بدم.
    [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

بعد از بستن باتری و شنیدن چندتا تیکه از بچه های دوچرخه سوار 10-12 ساله که این چیه دوچرخه از این بهتره (این مثال برای کسایی که بیجهت فقط دوست دارن مخالفت کنن) و یک دور که زدم یه موتور سواری با پالس 220 جدید اومد و سوالایی پرسید که من موتور دادم با هاش یه -دور زد و همزمان یکی از دوستام که تو تایلند انواع موتور سنگین زیر پاشه با موتور اون رفت.
    صاحب پالس واقعاً از مگلی خوشش اومد و بگفته خودش "دیگه پالس به دلش نمی نشست" و گویا تصمیم گرفت عوض کنه.
    از محل تحویل یکسره رفتم پیش احمد عشقی. یک مگلی زرد هم اونجا بود که بازش کرده بود و قرار شد شنبه برم دلو رودشو بریزه جمعش کنه.

بگفته خودش که خیلیا تو موتور سنگین قبولش دارن از هیو و حتی نینجا سره ولی مونتاژ خوبی نشده که قابل رفعه. دیگه فکر کنم خیلیا قبول دارن که از کیلومتر بره تو از اگزوز در میاد و اگه اون بگه از اونا سره یعنی سره. (پس نظر دوچرخه سوارا که گفتن دوچرخه از این سره مهم نیست)
    من حتی پرسیدم می خوام بفروشم هیو بگیرم گفت اصلاً اشتباه نکن که 250 مثل این تو بازار ایران نیست. (البته قابل پلاک جدید)

روغنشم بلافاصله عوض کردم. آب و گل جای روغن توش بود. پیشنهاد می کنم در اولویت همه این کارو بکنن. من1.5 لیتر 20w50 لیکومولی ریختم.

البته اضافه می کنم موتور من با استارت اول روشن نمیشه؟ بقیه هم همین مشکلو دارن؟ یه کوچولو هم ریپ میزنه تو دنده 2 پر. برای آب بندی چیکار باید کرد؟
    امروز نزدیک خونه تو نیاوران 2 تا مگلی (زرد و قرمز) با یک دسته موتور دیگه دیدم. خواستم بپرسم اونام مشکلای منو دارن که نشد.

بچه ها برای تنظیم موتور کجا برم؟ مگلی انژکتوره یا کاربرات؟گارانتی داره؟

با سلام

مبارکت باشه.

اون مگلی زرد رو واسه چی باز کرده بود که جمع کنه؟

این مونتاژ ضعیف چجوری قابل رفعه ؟!؟!؟

برای آبندی : باور کنید آبندی یک موضوع سر کاری هست من تا به حال چندین موتور داشتم که به جزء یکی از اون ها هیچ کدومشون رو آبندی نکردم و آخرین موتورم هم یک روان هست که از روز اول گازشو گرفتم تو آفرود و کوچکترین رحمی هم به این موتور نکردم( دوستان در جریان هستند) . فقط بعد از 100 و 500 و 1000 کیلومتر روغن موتور رو عوض کنید و تا 100 کیلومتر اول زیاد بهش فشار نیارین. حتی تو دفتر چه یکی از موتورام نوشته بود آبندی نیاز نیست بلکه تا 20 دقیقه اول ( اگه درست یادم بیاد) گاز رو تا آخر فشار ندهید .
    ویرایش توسط Red Hat : 01-03-1389 در ساعت 09:28 قبل از ظهر

2. تعداد 14 کاربر از Red Hat برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    Pulse 180
    Last Online
    10-03-1394 @ 10:02 قبل از ظهر

سلام من چند روز دیگه پالس 180 میگیرم چند تا سوال داشتم این تاپیک هم مطالعه کردم ولی جواب سوالامو نگرفتم
    تو 500 تای اول میشه از همه دنده ها استفاده کرد؟
    تو 500 تای اول دور موتورو تا چند باید بیاریم بالا؟
    روغن موتور خود شرکت خوبه یا عوضش کنم؟
    ممنون

موتور سوار

نوع موتور
    ................
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    21-06-1399 @ 04:17 بعد از ظهر

روغنو ک سعی کن عوض کنی
    [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] عشــق موتور بفرمــا داخل

5. کاربر زیر از موتور فقط r1 برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

Last Online
    14-05-1394 @ 02:17 بعد از ظهر

سلام من امروز یه موتور پیشرو 135 مدل 94 صفر گرفتم
    میخام بدونم چطوری باید اب بندیش کنم و چه زمان به آچار کشی احتیاج داره و کجا ببرم ؟
    امروز از فروشگاه که خریدم تا خونه نشستم موتور کمی لرزش در جلو داشت و یه صدای جیر جیر خفیفی داشت که گفت باید آچار کشی بشه تا ردیف بشه
    کمی هم دنده کم کردن سفته اما دنده زیاد کردن به راحتی انجام میشه

ممنون میشم برای کارهای اولیه راهنمایی کنید چون بار اوله موتور خریدم

موتور سوار

Last Online
    14-05-1394 @ 02:17 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط babialex نمایش پست ها
    سلام من امروز یه موتور پیشرو 135 مدل 94 صفر گرفتم
    میخام بدونم چطوری باید اب بندیش کنم و چه زمان به آچار کشی احتیاج داره و کجا ببرم ؟
    امروز از فروشگاه که خریدم تا خونه نشستم موتور کمی لرزش در جلو داشت و یه صدای جیر جیر خفیفی داشت که گفت باید آچار کشی بشه تا ردیف بشه
    کمی هم دنده کم کردن سفته اما دنده زیاد کردن به راحتی انجام میشه

ممنون میشم برای کارهای اولیه راهنمایی کنید چون بار اوله موتور خریدم
    موتور از قیمت جلو در هنگام حرکت میکوبه انگار کمک ها یا لاستیک ایراد داره همش بالا پایین میشه توی حرکت فرمون و لرزش داره
    همین الان که 50 تا راه رفته فقط میتونم ببرم برای آچار کشی؟
    باید ببرم نمایندگی مرکزی خدمات پس از فروشش؟

موتور سوار

نوع موتور
    jetro 125
    Last Online
    18-06-1394 @ 07:32 بعد از ظهر

سلام به همه
    من یه موتور بیکلاج دارم مدل jetro 125 که حدودا یک ساله دارم باش میرم و هیچ کاریش نکردم البته موتور مال سال 87 حالا میخوام ببینم میتونم توی خونه خودم موتورش رو بیارم پایین ؟ و چه قطعاتیش رو باید عوض کنم؟

موتور سوار

نوع موتور
    پولسار ار اس200 مدل2017
    شغل و حرفه
    لوازم جانبی موبایل
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    14-04-1400 @ 10:20 قبل از ظهر

ببخشید سوالاتی داشتم
    امروز جاده ی بین گرگان و کردکوی (حدود 30کلیومتر هست) رو بیشتر با سرعت 70 تا 80 رفتم چون موتور 800تا بیشتر نرفته و بعضی جاها خب موتور تخت هم میکردم .. سوالی دارم .. دور موتور رو 6 مناسب هست .. معکوس براس سبقت سریع تر خوبه و مشکلی ایجاد نمیکنه ؟ راسته که میگن تا 1000 تا 2ترک نزنید ؟؟ من سر 800 تا روغن عوض کردم و بردم اچار کشی
    با موتور مدارا میکنم اما سرعت به 110 میره یه صدای عجیبی میده اگزور و موتوری طبیعی هست ؟ موتور فلات 200 دی تی
    امیر علی هستم

موتور سوار

نوع موتور
    DY150CC
    شغل و حرفه
    مشاور مسکن
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    03-07-1395 @ 10:09 قبل از ظهر

سلام دوستان عزیز یه سوال از شما داشتم اینکه ایا واقعا اب بندی برای موتور نیازه و فرق یه موتور که آب بندی نشده با یه موتور که شده چیه و من یه دایانگ صفر خریدم و آب بندی هم نکردم فقط باهاش رفتم و آومدم الان هم حدودا 500 کیلومتر کارکرده باید چطور آب بندی اش بکنم.

موتور سوار

نوع موتور
    apachi 180
    از ایشان یک بار در یک پست تشکر شده
    Last Online
    15-05-1394 @ 03:03 بعد از ظهر

سلام دوستان. من دو روز پیش آپاچی 180 نو خریدم. تازه 70 تا کار کرده ک امروز روغنشو عوض کردم بهرا پیشتاز 20w50 ریختم. حالا چن تا سوال داشتم ممنون میشم اگه جواب بدین؟
    1:چجوری آب بندی کنم که خوب دربیاد؟ در ضمن من هنوز دور موتور رو بالای 6 هزار نبردم
    2: با توجه به این که موتور در حال ابندی هست چه موقع روغنشو عوض کنم با در نظر گرفتن این که امروز روغن عوض کردم
    3: بعد از اب یندی چه موقع عوض کنم روغن رو؟

موتور سوار

نوع موتور
    پیشرو 135
    شغل و حرفه
    کارمند
    علاقمند به موتورهای اسکوتر
    Last Online
    08-05-1399 @ 02:28 بعد از ظهر

آموزش آب بندی موتورسیکلت

آب بندی چیست؟

منظور از آب بندی عمل صحیح عملکرد و قرار گیری قطعات و اجزای خودرو میباشد که پس از منتاژ قطعات به دلیل وجود اصطحکاک هایی که بین اجزای منتاژ شده وجود دارد این قطعات در اثر کارکرد در جای خود با عمل سایشی اقدام به قرارگیری صحیح در جای خود مینمایند که در اصطلاح آب بندی گفته میشود. اما تازمانی که این قطعات به صورت درست در جای خود قرار نگرفته اند هرگونه فشار کاری که به آنها وارد گردد باعث میگردد که عمل سایش صورت نگیرد و عمل شکستگی و یا ایجاد ترک هایی باعث گردد که قطعات آسیب ببیندد و در طی مدت کوتاهی از کار بیوفتند و عملا باعث ایجاد هزینه و آسیبهای بعضا جبران ناپذیری گردند.

آب بندی انجین:

شرکت کبیر موتور قبل از فروش مرحله اول آب بندی را انجام و پس از اطمینان از صحت عملکرد و رفع عیب های احتمالی اقدام به فروش مینمایند. عمل آب بندی در موتور سیکلت ها سه مرحله ای میباشد. اما در کشور ایران چنین رویه ای توسط هیچ یک از سازندگان طی نمیشود و این امر به مشتری واگذار میگردد. که متاسفانه شاهد هستیم که اکثر عموم مردم با ذهنیت های اشتباه و نظرات بی پایه و اساس بدون داشتن هیچ دانش فنی اقدام به آب بندی مینمایند. شاید بار ها شنیده باشید که عموم مردم مخصوصا تعمییرکاران گفته اند آنقدر برانید تا موتور شما هار شود. آب بندی صحیح انجین افزایش عمر موتورسیکلت را تضمین میکند. در این بخش روش آب بندی صحیص توضیح داده میشود.
    زمانی که شما یک موتورسیکلت را خریداری مینمائید توسط کارخانه سازنده روغنی در موتور ریخته شده است این روغن از بهترین و مرغوب ترین روغن های موتور میباشد زیرا که اولین استارت یک انجین نیازمند یک روغن بسیار با کیفیت میباشد که به خوبی بتواند اصطحکاک اولیه بین قطعات را کاهش دهد. زمانی که برای اولین بار انجین استارت میشود میبایستی حدود ۱ دقیقه انجین در حالت عادی ( در اصطلاح درجا ) کارکند تا کلیه قطعات به صورت کامل روغن کاری شوند سپس به آرامی با افزایش میزان سوخت دور موتور را از ۱۰۰۰rpm تا حداکثر ۲۵۰۰rpm رسانده تا با افزایش فشار روغن ذرات بسیار ریزی که در لحظه اول استارت انجین بر اثر سایش از قطعات جدا شده اند در سطح روغن به حرکت در آیند سپس انجین را در حالت عادی رها نموده تا ۳ دقیقه. پس از صحت عملکرد انجین و عملیات سوخت رسانی نسبت به تکنولوژی ساخت و نوع فیلتر روغن انجین موتورسیکلت پس از طی حداکثر ۵۰ الی ۱۰۰ کیلومتر با حداکثر دور موتور ۳۵۰۰rpm الی ۴۰۰۰rpm میبایستی روغن انجین تعویض گردد.
    توجه در زمان آب بندی موتور میبایستی از بهترین نوع روغن موتور موجود در بازار استفاده نمائید روغن موتورمتناسب با انجین موتورسیکلت یا ماشین خود را بایستی استفاده نمائید.

در موتورسیکلت هایی که دارای فیلتر های فلزی هستند و دارای حجم موتور ۵۰cc تا ۱۸۰cc می باشند می بایستی از روغن هایی با درجه حداقل کیفیت SF و گرانروی ۵۰-۲۰ استفاده نمایند و حتما می بایستی دقت شود که تا قبل از طی ۵۰ کیلومتر اول دور موتور نبایستی بیش از ۳۵۰۰rpm برسد.

در موتورسیکلت هایی که دارای فیلتر های کاغذی هستند و دارای حجم موتور ۲۰۰cc تا ۲۰۰۰cc می باشند می بایستی نسبت به تکنولوژی ساخت انجین از روغن هایی با درجه کیفیت حداقل SG و بالا ترین کیفیت تا به امروز SM و گرانروی ۵۰-۲۰ استفاده نمایند و حتما می بایستی دقت شود که تا قبل از طی ۱۰۰ کیلومتر اول دور موتور نبایستی بیش از ۴۰۰۰rpm برسد.

در موتورسیکلت هایی که فاقد نشانگر دور موتور هستند و دارای حجم موتور ۵۰cc تا ۱۴۰cc می باشند می بایستی نسبت به تکنولوژی ساخت انجین از روغن هایی با درجه کیفیت حداقل SF و بالا ترین کیفیت تا به امروز SM و گرانروی ۵۰-۲۰ استفاده نمایند و حتما می بایستی دقت شود که تا قبل از طی ۱۰۰ کیلومتر اول سرعت آنها نبایستی بیش از ۴۵Km/h برسد.

در زمان آب بندی نبایستی دور موتور شما ثابت بماند و میبایستی مدام با تغییر دور موتور باعث شوید تا حرارت در موتور بالا نرود و در هر حال نبایستی دور موتور از حد مجاز فراتر رود و اقدام به رانندگی نمائید.

اخطار: در زمان آب بندی نبایستی دسته گاز به آخر برسد. و یا دور موتور از حد مجاز فراتر رود

در موتور سیکلت ها عملیات آب بندی اصلی و حیاتی موتور سیکلت ۰ تا ۳۰۰ کیلومتر اول صورت می گیرد که عمر انجین و عملکرد صحیح آن در مرحله اول میباشد در مرحله دوم آب بندی که بسته به تکنولوژی ساخت انجین کمی متفاوت است تقریبا از ۸۰۰ تا ۱۶۰۰ کیلومتر ادامه دارد که با نام مرحله ریسک معرفی می گردد که در این مرحله هرگونه ایراد احتمالی انجین موتورسیکلت در آن نمایان خواهد شد و در بیش از ۱۶۰۰ به بعد مرحله اطمینان از عملکرد میباشد و می توانید حداکثر قدرت و سرعت را از موتور انتظار داشته باشید.
    در مرحله اول تحت هیچ شرایطی نبایستی دمای انجین بالا رود و یا به انجین فشار وارد گردد و یا دور موتور از حد معینی فراتر رود اما افزایش سرعت هیچ گونه مشکلی ندارد یعنی اگر دور موتور یک موتورسیکلتی بر روی ۵۰۰۰ دور در دقیقه باشد و سرعت آن ۱۰۰ کیلومتر در ساعت بود هیچ گونه مشکلی وجود ندارد تنها در زمان آب بندی مرحله اول که مربوط به انجین می باشد دور موتور از اهمیت برخوردار میباشد یعد از مرحله اول که با افزایش دور موتور، سرعت نیز افزایش می یابد و عملکرد ترمز ها و کاربراتور و سوپاپ ها و پمپ روغن و شاتون و میل لینگ در مرحله حساسی هستند زیرا که اگر ایرادی در مرحله اول به وجود آمده باشد در مرحله دوم نمایان میگردد.

منبع : کبیر موتور
    ویرایش توسط فرنام : 05-12-1394 در ساعت 10:30 قبل از ظهر

13. تعداد 6 کاربر از فرنام برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    پیشرو 135
    شغل و حرفه
    کارمند
    علاقمند به موتورهای اسکوتر
    Last Online
    08-05-1399 @ 02:28 بعد از ظهر

نگاهی اصولی به آب‌بندی موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ cc و طرح آن

اولین هنـدل

عصر خودرو- موتورسیکلت هوندا ۱۲۵ و طرح آن جزو کاربردی‌ترین و پر‌تعدادترین موتورسیکلت‌ها در ایران هستند. شاید شما هم جزء آن دسته از افرادی باشید که به‌تازگی موتورسیکلتی را خریداری کرده‌اید و می‌خواهید آن را به خوبی آب‌بندی کنید و دوست دارید خودتان بتوانید به صورت صحیح و اصولی اقدام به سرویس و نگهداری و حتی برطرف‌سازی عیب موتورسیکلت خود کنید.

مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.

به گزارش پایگاه خبری «[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]»، در این مطلب سعی کرده‌ایم تا نکات مهم و روش‌های اصولی اثبات شده توسط علم و تجربه را برای شما عزیزان جمع‌آوری کنیم، تا به بهترین نحو ممکن موتورسیکلت 125 سی‌سی خود را آب‌بندی کنید و ضمن افزایش عمر پیشرانه و قطعات آن، از انجام هزینه‌های بیهوده نیز صرف‌نظر کنید.

چرا آب‌بندی و هدف از انجام آن

صنایع اتومبیل‌سازی و ساخت موتورسیکلت در کشورهای پیشرفته نظیر آمریکا و اروپا قبل از فروش محصول، ابتدا مراحل
    آب‌بندی را به نحو صحیح انجام می‌دهند و سپس کالا را به دست مشتری می‌رسانند؛ رویه‌ای که متأسفانه به هیچ عنوان در کشور ما در هیچ‌یک از کارخانه‌های صنایع موتوری انجام نشده و مشتری نیز اغلب از نحوه انجام آن بی‌اطلاع است.

قطعات پیشرانه با ظرافت و نهایت دقت، با دستگاه‌هایی نظیر فیلر، کولیس و ... کنار هم مونتاژ می‌شوند‌ اما به دلیل اصطکاک‌هایی که بین این اجزا وجود دارد و در اثر کارکرد و انجام عمل سایشی به صورت کاملا صحیح در جای خود قرار می‌گیرند که در اصطلاح به این عمل آب‌بندی می‌گویند؛ ولی انجام این پروسه که منجر به سالم ماندن قطعات و افزایش طول عمر آنها می‌شود به مدت زمانی نیاز دارد که در صورت وارد آمدن هر‌گونه فشار کاری بر آنها، ممکن است عمل سایش به درستی انجام نپذیرد و منجر به ایجاد ترک یا شکستگی قطعات اصلی پیشرانه مانند شاتون، پیستون، واشر سرسیلندر و... شود.

نحوه استارت اولیه

زمانی که برای اولین بار پیشرانه با هندل روشن می‌شود، لازم است در حدود یک دقیقه پیشرانه به صورت درجا کار کند تا کلیه قطعات به بهترین شکل روغن‌کاری شوند. در مرحله بعدی با افزایش میزان سوخت، توصیه می‌شود دور موتور پیشرانه را از 1000 به 2500RPM برسانید تا با افزایش فشار روغن، ذرات بسیار ریزی که در لحظه اول استارت پیشرانه بر اثر سایش از اجزای پیشرانه جدا شده‌اند در سطح روغن به حرکت درآیند. بعد از انجام این فرایند پیشرانه را تا 3 دقیقه به صورت روشن به حال خود رها کنید و سپس بعد از گذشت این مدت می‌توانید از موتورسیکلت خود سواری بگیرید.

روغن موتور

به دلیل وجود تحریم‌ها و افزایش بی‌سابقه هزینه‌ها در ساخت موتورسیکلت، سازنده ایرانی سعی می‌کند تا به هر نحوی که ممکن است از هزینه‌های تمام‌شده موتورسیکلت بکاهد که در نتیجه حتی کوچک‌ترین صرفه‌جویی هم برای هر دستگاه، اگر آن را در مقیاس تولید چندین هزار دستگاه موتورسیکلت محاسبه کنید، منجر به کاهش هزینه شگفت‌آوری می‌شود.

از این رو بارها مشاهده شده است که روغن اولیه موتورسیکلت یکی از بدترین نوع روغن موجود در بازار است که ویسکوزیته مناسبی ندارد و بسیار رقیق است و با هر منطقی که به این مسئله نگاه کنید این امر قابل توجیه نیست؛ زیرا به قول اهل فن روغن موتور مایه جان موتورسیکلت است و باید از بهترین نوع تهیه شود. توصیه ما این است که تنها مسافتی بین 50 تا 100 کیلومتر با دور موتور پایین با روغن اولیه حرکت کنید و سپس بعد از تعویض روغن موتور، دور پیشرانه را بالا برده و حتی می‌توانید سرنشین دیگری را هم به ترک خود اضافه کنید.

چند نکته:

آب‌بندی موتورسیکلت‌های هوندا و طرح آن اغلب در مسافت صفر تا 300 کیلومتر انجام می‌شود و با توجه به فناوری که در ساخت پیشرانه به کار رفته، ممکن است این رقم تا 600 کیلومتر نیز افزایش پیدا کند.

در این مرحله و اغلب بعد از 300 کیلومتر هرگونه عیب و ایراد احتمالی در قطعات پیشرانه و عدم آب‌بندی صحیح به خوبی خود را نشان می‌دهد و گفته می‌شود که بعد از طی 1200 کیلومتر نیز در صورت آشکار نشدن عیبی، سلامت پیشرانه تضمین شده است و راننده قادر است تا از حداکثر توان موتورسیکلت استفاده کند.

قبل از طی مسافت زیادی توصیه می‌شود به هیچ عنوان با دنده مرده حرکت نکنید و یا به پیشرانه با افزایش سرنشین و یا بالا بردن دور موتور فشار وارد نکنید. همچنین بهتر است در یک سرعت ثابت مسافت طولانی را طی نکنید و در صورت احساس افزایش بیش از اندازه دمای پیشرانه، سریعا موتورسیکلت را متوقف کرده و به آن اجازه دهید تا دمای آن به حالت عادی برگردد. شایان ذکر است دمای پیشرانه نباید از حد مشخصی که منجر به سرخ شدن ابتدای لوله اگزوز و گرم شدن پاهای راننده شود، بالاتر برود.

در زمان آب‌بندی تا 300 کیلومتر اول به ازای هر یک لیتر روغن به میزان 20 تا 40سی‌سی اضافه در درون پیشرانه روغن موتور بریزید. این میزان اضافه برای این منظور است که میزان غلظت روغن به دلیل جذب ذرات کاهش پیدا کرده و از روان‌کنندگی کمتری برخوردار خواهد شد و در نتیجه با افزایش روغن میزان غلظت آن یکسان باقی خواهد ماند.

در صورت روشن نشدن پیشرانه موتورسیکلت با 2 یا 3 بار هندل زدن متوالی، از هندل زدن‌های بیش از اندازه به جد خودداری کرده و عامل روشن نشدن پیشرانه را در موارد دیگر مانند نرسیدن برق یا اتمام سوخت بررسی کنید. ضمنا حتما سعی کنید در زمان هندل زدن‌های اولیه، هیچ‌گاه بعد از پایین آوردن هندل آن را رها نکنید تا خود به جای اولیه‌اش بازگردد و حتما پای خود را با فشار کم روی آن نگاه دارید تا از برگشتن هندل با سرعت زیاد بر جای خود جلوگیری شود.

15. کاربر زیر از فرنام برای این پست تشکر کرده است

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)