FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 3 از 52 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 21 به 30 از 516

موضوع: مشکلات برقی موتور

همکار سابق

Last Online
    02-05-1399 @ 10:38 قبل از ظهر

پیش فرض مشکلات برقی موتور

اکثر موتور هایی که چند سالی از سنشون گذشته و یا حداقل یکی دو باری مسیرشون به تعمیرگاه ها خورده، بعد گذشت مدتی یا سفری به مشکلاتی برقی بر می خورن، مثل: قطعی چراغ جلو، از کار افتادن چراغ راهنما، چراغ ترمز، چراغ پشت آمپر، شارژ نکردن باطری، برق نداشتن سر شمع، فیوز سوزوندن و ...
    در این صفحه امیدواریم بتونیم برخی از این مشکلات رو بیان کنیم و مشکل رو بر طرف کنیم.

از خودم شروع می کنم، یکی از مشکلاتی که اخیرا واسم پیش اومده بود.
    روشن شدن و روشن موندن چراغ ترمز
    همین طور که در تصویر می بینید، به طور کامل در طول سفر اخیر همش روشن بود،

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ].

در نگاه اول ممکنه مشکل خاصی نباشه ولی روشن موندن چراغ ترمز به طور مداوم باعث بالا رفتن حرارت کاسه چراغ می شه، در نهایت سوزوندن سرپیچ لامپ بعد خود کاسه، خلاصه بد جور ممکنه شما رو توی خرج بندازه، پس بهتره خیلی راحت از مشکلات برقی نگذرید.

برای رفع چنین مشکلی:
    در موقعی که مشکل اصلی چراغ ترمزه بهتره از کلید های چراغ ترمز شروع کنیم، کلید های چراغ ترمز دو تا هستن یکی زیر دستگیره ترمز جلو و یکی دیگه قسمت انهایی پدال ترمز عقب و یا روی پمپ ترمز عقب، اتصالات این سنسور ها رو یک بار باز و بسته کنید به طور دستی قطع و وصل کنید، در صورت سالم بودن میریم مرحله بعد
    خود چراغ ترمز رو بررسی می کنیم، تلق چراغ عقب رو باز کنید و لامپ رو دربیارید و دوباره جا بزنید، امکان داره بر اثر لرزش و ضربه لامپ کمی جابجا شده باشه و اتصالی کرده باشه، اگر این قسمت هم درست بود میریم تا دقیق تر و فنی تر بررسی کنیم
    بررسی ای سی یوی موتور منظورم همون پشت کله چراغه، اونجا اونقدر سیم داره که برای فهمیدن این که کدوم واسه کجاست بهتره زیاد فکر نکنید ... ! اتصالات رو بررسی کنید، اگر اتصالی اکسیده شده و یا احتمال میدید به زودی قطع می شه، بهتره همین جا بازشون کنید و از اول محکم ببندید.

بعد از این که از این قسمت هم نا امید شدید می تونید به جاهای بی ربط سری بزنید مثل باطری و اتصالات اطرافش، مکان داره سیمی جایی تماس داشته باشه با بدنه یا سیم های اطرافش

بعد از اینکه از اینجا هم جوابی نگرفتید، یه نفس عمیق بکشید، خونسردی خودتونو حفظ کنید، به خدا توکل کنید، مراحل رو از اول دقیق تر و ریز تر بررسی کنید.
    من هم به همین روش پیش رفتم که در بررسی مرحله دوم مشکل رو پیدا کردم،
    مشکل از سنسور (کلید) ترمز جلو بود،

بعد از گذشت چند سال از داخل زنگ زده بود، و یکسره شده همش اتصال بر قرار بود، و چون این سنسور خیلی کوچیک و ظریفه نتونست فشار برق رو تحمل کنه، داغ شد و سوخت، و همین باعث شده بود چراغ ترمز همیشه روشن بمونه.
    خدا رو شکر به عکس العمل سریع تونستم جلوی خسارت های بیشتر رو بگیرم.

دوستان عزیز، اگر کسی مشکلات برقی داره همین جا بیان کنه شاید بتونیم به همدیگه کمک کنیم.

همـــــــکار ســـــــابـــــــق

نوع موتور
    megelli 250r & hyosung 250gtr for ninja 250r
    شغل و حرفه
    مکانیک هیوندای-دانشجوی مهندسی مکانیک
    Last Online
    23-12-1398 @ 01:33 بعد از ظهر

کاملا مشخصه که موتور شما 4 سیلندر 4 تا کاربرات داره از زیره باک یک شلنگ برای تغذیه میاد که داخل یک مبدل به 4 تا تقسیم میشه همون شلنگو از وسط به دو نیم کنید وسر راهش صافی بزارید تا لوازم کاربراتور اسیب نبینه البته جای راهنمایی در مورد کاربراتور تو تایپیک خودشه.
    ویرایش توسط K.I.A : 04-09-1390 در ساعت 10:25 بعد از ظهر
    همیشه کلاه بزارید حتی موقع قرار با طرف.....

همکار سابق

Last Online

موتور 4 سیلندره !؟
    دقیقا چه موتوریه ؟
    تمیز کردن و تمیز شدن کاربراتور دلیل بر خوب بودن کاربراتور نیست، شاید اصلا تنظیماتش بهم خورده یا درست نیست.
    هزاران فرزند به دنیا نیامده ی این سرزمین آزادی شان را از بازوان و اندیشه ما می خواهند، پس با عمل خود می آموزانیم که پدرانشان نسبت به آینده آنان بی تفاوت نبوده اند، و آنان خواهند آموخت آزادی شان را به هیچ قیمت و بهایی نفروشند. «نادر شاه افشار»

4. کاربر زیر از شفیع برای این پست تشکر کرده است

نوع موتور
    megelli 250r & hyosung 250gtr for ninja 250r
    شغل و حرفه
    مکانیک هیوندای-دانشجوی مهندسی مکانیک
    Last Online
    23-12-1398 @ 01:33 بعد از ظهر

یاماها xjr400 هستش البته ایشون دسترسیش به سایت محدود شد.ایراد کاربرات هست
    همیشه کلاه بزارید حتی موقع قرار با طرف.....

6. کاربر زیر از K.I.A برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    -
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    24-10-1400 @ 10:19 بعد از ظهر

سلام به همگی دوستان. یه سوال دارم. میشه برق چراغ های پالس 200 رو بصورت مستقیم از باطری گرفت؟ سیستم برقیش اینطوریه که برق رو از دینام میگیره و رگوله شده 12 ولت به چراغ ها میده. وقتی موتور سرده و گرم نشده، چراغ ها چشمک میزنن. وقتی چراغ جلو رو روشن میکنم (حتی اگر حسابی هم گرم باشه!) وضعیت بدتر میشه مگر اینکه به موتور گاز بدی... بنظرم این اشکال خیلی ضایعه
    خیلی از موتورها مستقیم از باطری برق میگیرن و وقتی موتور خاموش هست هم میشه چراغ ها رو روشن کرد...

8. کاربر زیر از Mohammad62 برای این پست تشکر کرده است

همکار سابق

Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad62 نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان. یه سوال دارم. میشه برق چراغ های پالس 200 رو بصورت مستقیم از باطری گرفت؟ سیستم برقیش اینطوریه که برق رو از دینام میگیره و رگوله شده 12 ولت به چراغ ها میده. وقتی موتور سرده و گرم نشده، چراغ ها چشمک میزنن. وقتی چراغ جلو رو روشن میکنم (حتی اگر حسابی هم گرم باشه!) وضعیت بدتر میشه مگر اینکه به موتور گاز بدی... بنظرم این اشکال خیلی ضایعه
    خیلی از موتورها مستقیم از باطری برق میگیرن و وقتی موتور خاموش هست هم میشه چراغ ها رو روشن کرد...
    جالبه ! من فکر می کردم پالس سیستم روشناییش از باطریه، آخه معمولا دیگه همه موتورای جدید برقشونو از باطری می گیرین تا موقعی که موتور خاموشه باز هم چراغ جلو رو داشته باشه.
    بله می شه محمد جان، البته الان چون موتورت این نوع سیم کشی رو نداره خیلی بهتر می شه این روش رو اجرا کرد!
    چراغ جلو موتور معمولا مصرف و شدت جریان زیادی داره، و دوباره معمولا همه دوستان لامپ کارخونه ای رو برمیدارن و یه لامپ قوی آمپر بالا نصب می کنن که همین امر باعث ایجاد شدت جریان بیشتر در مدار می شه که به مرور زمان باعث فرسوده شدن سیم کشی موتور می شه.
    نمی دونم فنی هستی یا نه، می تونی با استفاده از یه رله 12 ولت استفاده کنی،
    یه رشته سیم برق از مثبت باطری می گیری، منفی هم که بدنه ست، می بری به چراغ، سر راهش هم اون رله رو وصل می کنی که کلید قطع و وصلش همون برقی هست که الان از دینام می ده.
    هزاران فرزند به دنیا نیامده ی این سرزمین آزادی شان را از بازوان و اندیشه ما می خواهند، پس با عمل خود می آموزانیم که پدرانشان نسبت به آینده آنان بی تفاوت نبوده اند، و آنان خواهند آموخت آزادی شان را به هیچ قیمت و بهایی نفروشند. «نادر شاه افشار»

10. تعداد 3 کاربر از شفیع برای این پست تشکر کرده اند.

نوع موتور
    یادش به خیر
    شغل و حرفه
    حنما بیا پیج اینستام Mr.Aryaie
    علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    14-08-1402 @ 01:28 بعد از ظهر

شفیع جان ممنون از توضیحات
    اگه ممکنه مدارشو بذاری به گونه ای که بدونیم کدوم سیم باید به کجا وصل بشه و کجا کلید قرار میگیره
    روابط خوب مانند عقربه های ساعت هستند آنها فقط گاهی اوقات همدیگر را ملاقات میکنند اما همیشه باهم هستند . . .

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

همکار سابق

Last Online

نصب رله در موتور و ماشین غیر از چراغ برای بوق هم کاربرد داره، و در کل برای هر مصرف کننده ای می شه از رله استفاده کرد.
    این مداری که پایین هست واسه نصب رله در یک مدار ساده ست.
    شما اون سیم نازک که از قطب مثبت باطری به رله رفته رو، برقشو از مثبت همون برق دینام بگیر.

مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.

این هم یه مدار ساده از روش کار رله

مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
    مشکلات برقی موتور تصاویر پیوست شده
    • نوع فایل: gif horn circuit.gif (5.6 کیلو بایت)

این فایل 1520 بار دانلود شده است .

• نوع فایل: gif relay work.gif (8.0 کیلو بایت)

این فایل 716 بار دانلود شده است .

13. تعداد 7 کاربر از شفیع برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    -
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط شفیع نمایش پست ها
    جالبه ! من فکر می کردم پالس سیستم روشناییش از باطریه، آخه معمولا دیگه همه موتورای جدید برقشونو از باطری می گیرین تا موقعی که موتور خاموشه باز هم چراغ جلو رو داشته باشه.
    بله می شه محمد جان، البته الان چون موتورت این نوع سیم کشی رو نداره خیلی بهتر می شه این روش رو اجرا کرد!
    چراغ جلو موتور معمولا مصرف و شدت جریان زیادی داره، و دوباره معمولا همه دوستان لامپ کارخونه ای رو برمیدارن و یه لامپ قوی آمپر بالا نصب می کنن که همین امر باعث ایجاد شدت جریان بیشتر در مدار می شه که به مرور زمان باعث فرسوده شدن سیم کشی موتور می شه.
    نمی دونم فنی هستی یا نه، می تونی با استفاده از یه رله 12 ولت استفاده کنی،
    یه رشته سیم برق از مثبت باطری می گیری، منفی هم که بدنه ست، می بری به چراغ، سر راهش هم اون رله رو وصل می کنی که کلید قطع و وصلش همون برقی هست که الان از دینام می ده.

ممنون از اینکه پاسخ دادید... کلی خندیدم چون از همه چیز سر در میارید... دمتون گرم
    بله، من هم چراغ جلوش رو عوض کردم و لامپ فابریک پراید روش گذاشتم... نورش 2 برابر شده و نور دهیش عالیه
    ولی همونطور که اشاره کردید جریان بیشتری میکشه. چراغ خودش حدود 2.3 آمپر برق میکشه و چراغ پراید حدود 5.4 آمپر (شاید 0.2 بیشتر یا کمتر خوب یادم نیست) یعنی مصرف برقم 2 برابر شده.
    کارای الکترونیکی رو دوست دارم و یه مدار هم ساختم و رو موتورم نصب کردم که یه صفحه LCD داره، ساعت، تاریخ، دمای هوا و دمای موتور (در اصل دمای رادیاتور روغن) رو نشون میده (و چند تا کار دیگه هم میکنه). شاید براتون جالب باشه، تو فصل تابستون تا 85 درجه هم گرم میشد (تو ترافیک) و زمستان به 80 درجه هم میرسه. سردترین هوایی هم که توش موتور سواری کردم همین جمعه ساعت 8 صبح بود با دمای هوای 1- درجه سانتیگراد.

15. تعداد 3 کاربر از Mohammad62 برای این پست تشکر کرده اند.

نوع موتور
    یادش به خیر
    شغل و حرفه
    حنما بیا پیج اینستام Mr.Aryaie
    علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    14-08-1402 @ 01:28 بعد از ظهر

محمد جان اگه دقت کنی شفیع جان عنوانش چیه
    چرا این عنوان بهش تعلق گرفته

مدیر بخش فنی
    روابط خوب مانند عقربه های ساعت هستند آنها فقط گاهی اوقات همدیگر را ملاقات میکنند اما همیشه باهم هستند . . .

17. تعداد 2 کاربر از 02109002 برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    -
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط شفیع نمایش پست ها
    نصب رله در موتور و ماشین غیر از چراغ برای بوق هم کاربرد داره، و در کل برای هر مصرف کننده ای می شه از رله استفاده کرد.
    این مداری که پایین هست واسه نصب رله در یک مدار ساده ست.
    شما اون سیم نازک که از قطب مثبت باطری به رله رفته رو، برقشو از مثبت همون برق دینام بگیر.

این هم یه مدار ساده از روش کار رله

ممنون بابت مداری که گذاشتید. همه چیز کامله بجز یک چیز که بنظرم جور در نمیاد! برقی که به چراغ ها میره ac هست. من یه بار خروجی آداپتورم رو مستقیم به رله وصل کردم (یعنی 12 ولت ac)، نتیجه این بود که رله مثل زنگ اخبار شده بود (یعنی با هر سیکل برق روشن و خاموش میشد).
    رله ای هم داریم که با برق ac کار کنه؟!

صفحه 3 از 52 نخستنخست 123456713 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

مشكلات برقي موتورياماها

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)