FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 13

موضوع: ساخت خودرو دستساز ahmadrc

موتور سوار

Last Online
    04-05-1393 @ 01:59 بعد از ظهر

پیش فرض ساخت خودرو دستساز ahmadrc

سلام
    اول از همه باید بگم ساخت این خودرو رو من بدون اینکه از قبل تجربه ای در ساخت یا تعمیر خودرو داشته باشم شروع کردم حتی اولین باری بود که با سنگ فرز و دستگاه جوش کار میکردم ولی چند سالی هست که طراحی و ساخت هواپیماهای مدل و بدون سرنشین رو انجام میدم،پس هرکسی میتونه ماشین خودشو داشته باشه و اصلا کار سختی نیست اگه عاشقش باشی فقط به دوتا چیز احتیاج هست اول هدف دوم تلاش .
    اگر علاقه مند به ساخت هواپیما مدل دارید به سایت من مراجعه کنید: [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    و برای دیدن ویدیو ها به این لینک مراجعه کنید: [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    .
    .
    ابتدا با نرم افزار google skeatchup که طراحی هواپیما های بدون سرنشین هم با این نرم افزار انجام میدم به صورت 3D کشیدم

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

چند روز قبل که داشتم بازی BF2 برادرم رو نگاه میکردم سیستم تعلیق عقب یکی از خودروها نظرمو جلب کرد که تصمیم گرفتم در این ماشین هم همین سیستمو بزارم

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    .
    .
    برای ساخت شاسی و تیرک بدنه از 5 شاخه لوله گاز 2.5 استفاده کردم
    برای برش و جوش سعی کنید لبه های شاسی رو به صورت قائم بگیرید به صورتی که هر یک از دو سر لوله ها بصورت45 درجه باشد که وقتی به هم میرسد بشود90درجه(این کارو میتونید با استفاده از یکسری گونیای جوشکاری و تراشکاری که زاویه ی 45 مشخص شده روی خودش انجام دهید)
    .
    .
    برای ساخت شاسی سعی کنید اول طرح شاسی رو روی یک سطح صاف با استفاده از گچ بکشید و برای جوش دادن روی اون بگذارید(این عادتو از ساخت هواپیما دارم)البته به این اکتفا نکنید و قبل از جوش دادن حتما با گونیا بسنجید

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    .
    .
    برای جوش دادن حتی اگه بلد نیستید سعی کنید خودتون یاد بگیرید چون لذتی که توی جوشکاری خودتون هست رو هیچ جوره نمیتونید از ساخت بگیرید(هرچند شب از چشم درد منو فو..ش میدین D: )
    (مراقبب باشید لوله آب نشه)

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    بدلیل اینکه من ساخت رو توی خارج از شهر انجام دادم برق نبود و به ناچار از موتور برق استفاده کردم که بدلیل ولتاژ پایین خوب جوش نمیداد
    .
    .
    .
    .
    بعد شاسی نوبت به تیرک های بدنه میرسه که البته این که به دلیل این هست که چون ارتفاع این ماشین نسبت به کارت بیشتر و مخصوص جاده های خاکی هستش امکان چپ کردن وجود داره و از شکستن سر و گردن جلو گیری میکنه

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ] [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    .
    .
    برای ساخت سیستم تعلیق جلو هم از لوله گاز 2.5 استفاده کردم

برای متحرک کردن این قطعه با شاسی از چه چیزی استفاده کنم لطفا راهنمایی کنید؟؟؟؟؟؟

2. تعداد 3 کاربر از ahmadrc برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    .....
    Last Online
    02-09-1400 @ 05:46 قبل از ظهر

داداش برای انتقال قدرت میخوای چی کار کنی ؟شاید بتونم کمکت کنم
    (السماء هي تحت أقدام راكبي الدراجات النارية)=بهشت زیر پای موتور سواران است.

موتور سوار

Last Online

انتقال قدرت بصورت زنجیر از موتور به شفت،دو مدل انجین هم دارم یکی 125گیربکس دار دومی کاوازاکی5.5اسب بدون گیربکس

موتور سوار

نوع موتور
    .....
    Last Online

چرا از دیفرانسیل استفاده نمی کنی؟

6. کاربر زیر از Amir R1 برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

Last Online

چجور دیفرانسیلی؟

موتور سوار

نوع موتور
    .....
    Last Online

دیفرانسیل مزدا 1000 یا پیکان خیلی خوب میشه.

موتور سوار

نوع موتور
    Honda CG 125
    شغل و حرفه
    Student
    علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    09-08-1394 @ 11:12 قبل از ظهر

دیفرانسیل بخوای استفاده کنی یه کم هزینه میره بالا .
    یادمه شفیع هم میخواست دیفرانسیل بزاره گویا پشیمون شده بود . یه خورده گرونه

موتور سوار

نوع موتور
    .....
    Last Online

مال شفیع کارتینگ بود این باگیه 150 این تورا هزینه دیفرانسیل میشه.
    تو بیابون خیلی بهش فشار وارد میشه دیف باشه بهتره.

موتور سوار

نوع موتور
    Kawasaki GTO - Kawasaki Kazer - Pulse UG4 180
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    01-10-1393 @ 02:15 بعد از ظهر

بلبرینگ رو توی طوق یا بوش بزار جوری که توش فیکس بشه بعد میتونی اون رو روی لوله ای که به بدنه جوش دادی فرو کنی
    حالا بین تایر و بدنه یک تیرک باید جوش بدی که یه سرش که به سمت بدنه میره روی بوش یا طوق بلبرینگ جوش بخوره و سمت دیگش هم تایر هست بین این دو هم کمک فنر باید زده بشه که متحرک میشه به حالت قبلی برگرده

ساخت خودرو دستساز ahmadrc-untitled-jpg
    [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

1. آبی = لوله
    2. قزمز = بلبرینگ
    3. سبز = بوش یا طوق
    4. زرد = کمک فنر
    5. خاکستری = تایر
    6. سیاه = بدنه و شاسی
    یه روز روی R1 انجین RR میندازم طوری که صدا GSX بده و بشه مخوفترین NINJA

12. تعداد 2 کاربر از farzin برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    بر پدر بی پولی لعنت
    Last Online
    25-03-1394 @ 09:15 قبل از ظهر

سلام بابت پروژت خسته نباشی
    اول اینکه شما حتما باید دفرانسیل داشته باشید بدونه دفرانسیل خودرو دور نمیزنه لاستیک جلو سر میخوره اگه عرض محور عقب کمتر از 1/10باشه ک مشکلی نداره بجز لاستیک سایی ولی اگه بیشتر شه توی یه خیابون 5الی شیش متری دور نمیخوره مگر در صورتی ک وزن جلوی خودرو بیشتر از عقب باشه اگه بیشتر از 1/30 باشه به اندازه یه زمین فوتبال مکان نیاز داری که دور بخوره (کارت اول من 1/20بود اینقد اذیتم کرد ک اوراقش کردم واسه دور زدن باید پیاده میشدم بادست کمکش میکردم تا دور بزه)
    الان قیمت دفرانسیل پیکان از اوراقی ها اگه بخوای بگیری 80الی 90تومنه ولی اگه تونستی یدونه دفرانسیل موتور فلات سه چرخا گیر بیار اصلا ازیتت نمیکنه واسه فنر بندی هم خیلی ساده و کارامد میتونه باشه ولی باز هم اگه گیرتون نیومد بیاید خودم ی طرح مشتی واسه دف پیکان دارم که کم دردسر باشه و بتونی خورشیدی و زنجیر بندازی بش
    واسه لاستیک و ترمز و سیستم فرمون میخواید چیکار کنید؟
    اها یادم رفت بگم از همین الان واسه سیستم تعلیق حساب شده عمل کنید که دمار از روزگار ادم در میاره
    خلاصه به بزرگیه خودتون ببخشید اگه زیاد حرف زدم یا زیاده روی کردم باور بفرمایید اینارو از سر تجربه میگم و دوس ندارم اذیت شین

14. کاربر زیر از mahdi1376al برای این پست تشکر کرده است

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)