FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 45678910 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 71 به 80 از 100

موضوع: انواع صداهای اضافی در موتورسیکلت

موتور سوار

نوع موتور
    Kawasaki GTO - Kawasaki Kazer - Pulse UG4 180
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    01-10-1393 @ 02:15 بعد از ظهر

پیش فرض انواع صداهای اضافی در موتورسیکلت

انواع صداهاي اضافه در موتورسيکلت
    نياز ديدم که بعلت سوالات متداول در تاپيکهاي موتور که کاربران با صداهاي غير معمول که براشون در موتور ناآشنا هست و با اونها مواجه میشن اين تاپيک رو بزنم
    در اين تاپيک سعي ميکنيم صداهاي اضافي که از انجين و ديگر قسمتهاي موتورسيکلت شنيده ميشه رو براساس تجربه شخصي و مطمئن و يا گرفتن اطلاعات از مکانيکهاي حرفه اي رو در اينجا بنويسيم تا بتونيم به موتورسواران عزيز کمک کنيم. در صورت داشتن راه حل و یا جلوگیری از بوجود اومدن این صداها تجارب خودتون رو بگید و همینطور
    از سايت پرشين موتور ميتوانيد براي جمع آوري اطلاعات در اين تاپيک بصورت جامع شدن استقاده بشه و لازم به ذکر است از سايت هاي ديگر و هرگونه منابع موجود در اينترنت هرگز در اين تاپيک بعنوان اطلاع رساني استفاده نکنيد. ((دلیل اول خودمون منبع هستیم دلیل دوم سایتهای زیادی رو مطالعه کردم خیلی پر محتوا نیستن))
    هر گونه بحثي هم ميشه کرد در مورد مطالب فقط اگر صدايي رو به اين تاپيک اضافه ميکنيد چه حالا بعنوان سوال و و يا جواب سوال پرسيده شده و يا بعنوان اطلاع رساني اون رو با ذکر شماره و در ادامه شماره هاي صداهاي موتورسيکلت بنويسيد.
    ( اينجوري اطلاعات در صفحه ها زودتر پيدا ميشن و چيزي براي کاربري که دنبال فقط دونستن اطلاعات مفيد هست نياز پيدا نميکنه تموم متن ها رو بخونه و سريعتر به هدفش ميرسه )
    .
    صداهاي اضافي در موتورسيکلت رو بر اساس تجربم مينويسم و دوستان در صورت نياز يا تصحيح کنن و يا تکميل
    .
    1.صداي زيرينگ زيرينگ درون اگزوز : ريختن پرده در اگزوز ( در صورت داشتن پرده )
    2.صداي ديسک ترمز
    جير جير غير ممتد : تاب داشتن ديسک يا قسمتي بر روي ديسک برجسته تر از بقيه ديسک هست
    جير جير ممتد : نزديک بودن لنتها به ديسک
    جير جير هنگام ترمز گيري : نو بودن لنتها و يا برعکس فرسوده بودن لنتها
    جيغ کشيدن هنگام ترمز گيري : شيشه کردن لنتها ( سيقلي شدن ، براق شدن لنتها )
    3.صداي سوپاپ ها
    جيک جيک : تنظيم
    چق چق ، چيک چيک ، چلق چلق: غير تنظيم
    4.صداي جير جير از سمت درب راست انجين درب کلاچ : از بلبرينگ کلاچ هست
    5.صداي لق لق کردن در مرکز انجين: صداي شاتون که بصورت ممتد در هر بالا و پايين کردن پيستون و بسيار واضح شنيده ميشه
    6.صداي ترقه دادن از اگزوز هنگام سرعت گيري : گشاد بودن دهنه شمع
    7.صداي ترقه دادن هنگام رها کردن گاز : تنظيم نبودن پيچ هواي کاربرات
    8.صداي عطسه دادن هنگام استارت زدن : تنظيم نبودن پيچ هواي کاربرات
    9.غژ غژ کردن از درب سمت چپ انجين (درب برق) :بريدن خار خورشيدي جلو که با سرعت گيري بيشتر هم ميشه
    10.زنجير
    ويز ويز کردن : سفت بودن زنجير
    شلق شلق کردن : شل بودن زنجير
    صداي شلق شلق و يا ويز ويز غير ممتد : خراب بودن زنجير
    13.وز وز کردن از سمت کيلومتر و يا فلاپ ها : فاصله داشتن بين فلاپ ها و يا لرزش داشتن بيش از اندازه انجين به شاسي
    14.صداي دينگ دينگ در سرسيلندر هنگام شتاب گيري يا سربالايي (والف زدن): رينگ پيستون ضعيف يا دور موتور نامناسب با دنده مورد درگير
    15.تقه کردن دنده ها هنگامي که موتور گرم شده : دماي زياد انجين
    16.صداي جنگ و دعوا در انجين برخي روزها : تغيير رطوبت ، چگالي و دماي هوا نسبت به تنظيم فيلر سوپاپ و نسبت به تنظيم کاربراتور
    17.صداي آهن روي آهن زدن در هنگام استارت : کوبش پيستون ( تنظيم نبودن سوپاپها و يا بنزين با اکتان پايين )
    18.صداي تيک تيک از استارت هنگام استارت زدن : باتري ضعيف
    19. شما بنويسيد
    دوستان هر صدايي که توي تجربه شخصيشون باهاش مواجه شدن با ذکر نوع موتورسيکلت يا بصورت سوال و يا بصورت دادن اطلاعات رو در اين تاپيک بنويسيد
    کلا موفق باشيم
    یه روز روی R1 انجین RR میندازم طوری که صدا GSX بده و بشه مخوفترین NINJA

موتور سوار

نوع موتور
    mkz 125
    Last Online
    25-12-1395 @ 12:42 قبل از ظهر

سلام

وقتی به موتوم سی جی 125 دنده یک میدم کلاچ ول می کنم گاز میدم موتور شروع به حرکت با دنده یک می کنه از زنجیر یه صدای می اید وقتی هم کلاچ مگیرم هیچ صدای از طرف زنجیر نمی اید فقط صدا ی مث اینکه داره به یه چیزی گیر می کنه اونم وقت تو دنده بقیه دنده ها مث ساعت کار می گنند بنظرتون این قضیه اش چیه؟؟
    ممنون از دوستانی که نظر میدن

موتور سوار

نوع موتور
    DY150CC
    شغل و حرفه
    مشاور مسکن
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    03-07-1395 @ 10:09 قبل از ظهر

سیلندر موتور بنده قسمت بالای سیلندر وقتی که گاز میدم صدای تق تقی ریز میده و موتور هم خیلی میلرزه جوری که پام روی زیرپایی اذیت میشه به نظر شما دوستان متخصص مشکل کار از کجاست در ضمن موتور من هم برمودا طرح پولسار
    فقط حیدر امیرالمومنین است

موتور سوار

نوع موتور
    CDI 150 & Falat 250 & Pulse NS 200 & Apache 180
    شغل و حرفه
    آزاد
    علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    28-09-1402 @ 11:18 بعد از ظهر

سلام دوستان
    موتور بنده پالس 200 NS هستش
    از ابتدای خرید (یک ماه پیش) تا به حال موتور من تو هر دنده ای که باشه تو دور موتور 6000 تا 7000 یک صدایی شبیه وووو وووو به صورت قطع و وصل شدن میاد
    برا آچارکشی که بردم سر سیلندر رو باز کرد و گفت زنجیر تایم شل نیست و مشکلی نداره - این صدایی که شما میگی نمیدونم از کجاست
    من خودم صدا رو از سمت چپ موتور میشنوم - هنگامی که صداش میاد ، نشیمنگاه هم به لرزه درمیاره -
    نکته خیلی مهم اینکه وقتی دو ترک با موتور برم هیچ گونه صدایی نمیده
    به نظرتون صدا از کجاست
    من که دارم کلافه میشم

موتور سوار

نوع موتور
    durable RV
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    31-04-1397 @ 01:29 بعد از ظهر

سلام به همه دوستان من به تازگی صفحه کلاچ عوض کردم و از بعد نصب موتور تو درجا کارکردن با دنده خلاص یه صدای تی تیک از سمت راست گیربکسش میاد که همین صدا با شدت خیلی بیشتر و اهنگ سریعتر وقتی سرعت بالای 60هست و دنده چهار رو فشار میدم که گیربکس موقت خلاص شه شنیده میشه مث صدای تیر اندازی میشه البته الان بعد 340کیلومتر رانندگی تقریبا نصف شده بنظرتون مشکلش چیه ؟موتور طرح ویو رکورد با دیسک و صفحه هوندا

Sent from my GT-I8190 using Tapatalk

موتور سوار

نوع موتور
    CDI 150 & Falat 250 & Pulse NS 200 & Apache 180
    شغل و حرفه
    آزاد
    علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    28-09-1402 @ 11:18 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط ALEX_HOT نمایش پست ها
    سلام دوستان
    موتور بنده پالس 200 NS هستش
    از ابتدای خرید (یک ماه پیش) تا به حال موتور من تو هر دنده ای که باشه تو دور موتور 6000 تا 7000 یک صدایی شبیه وووو وووو به صورت قطع و وصل شدن میاد
    برا آچارکشی که بردم سر سیلندر رو باز کرد و گفت زنجیر تایم شل نیست و مشکلی نداره - این صدایی که شما میگی نمیدونم از کجاست
    من خودم صدا رو از سمت چپ موتور میشنوم - هنگامی که صداش میاد ، نشیمنگاه هم به لرزه درمیاره -
    نکته خیلی مهم اینکه وقتی دو ترک با موتور برم هیچ گونه صدایی نمیده
    به نظرتون صدا از کجاست
    من که دارم کلافه میشم
    Upppp

دوستان بعضی از NS ها اینطوری صدا میدن بعضی ها هم صدا نمیدن
    من که از روز اول به این موتور رسیدگی کردم - آچار کشی ، تعویض روغن ، فیلتر روغن ، فیلتر هوا رو هم عوض کردم موتورم این صدا رو میده
    ولی خیلی های دیگه که زیاد رسیدگی نکردن موتورشون صدا نمیده خخخخ

Please Help Me

موتور سوار

نوع موتور
    Pulse 220
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    18-08-1396 @ 04:11 بعد از ظهر

لام دوستان عزیز ، لطفا راهنمایی کنین...

ی مشکل جدید واسم پیش اومده چند روزی بود صدای کر کر مانندی مث دارکوب میاد از موتور اول شک کردم ک شاید از کیلومتر باشه ولی این چند شب وقتی گازو میگیرم رو دور های 8 هزار اینا یهو موتور خاموش میکنه ، وو قتی استارت میزنم ی صدای نا بهنجاری میده ادم جرات نمیکنه دیکه استارت بزنه ( مث ی صدای تق مانند خیلی بلند ) بعدش متوجه شدم صدای کر کر از داخل انجین میاد ؟ ب نظرتون چیه مشکلش ؟
    این صدای کر کر با افزایش گاز بیشتر و بیشتر میشه ، امیدوارم ربطی ب سوپاپ و پیستون ها نداشته باشه ...

موتور سوار

نوع موتور
    تريل gy150
    Last Online
    27-06-1394 @ 07:20 بعد از ظهر

پیش فرض دود سفيد و صداي انجين

سلام خدمت مدير محترم سايت و ديگر اعضا محترم
    من اخيران موتورم رو ( gy 150 ) كه فقط صداي زيادي از انجينش در ميومد دادم تعمير . تعمير كار گفت دنده بالا پايين و رينگ پيستون رو تعويپ كردم. صداش خوب شد ولي بعد از تعمير دود سفيد از اگزوز ميومد . گفت بعد يك ماه دودش قطع ميشه . اما نشد رفتم پيشش گفت بايد كار براتور عوض كني . عوض كرد اما موتور كمي صداي سوپاپ در مي آورد . علتو جويا شدم گفت سوپاپاش رو هم كمي فيلرشو باز كردم . دوباره ازم پول گرفت . حالا نميدونم واقعا دود سفيد از كاربراتور بود يا فيلر سوپاپ ؟ نظر شما چيه ؟

موتور سوار

نوع موتور
    TRAIL GY200 پژو 206 تیپ 5
    شغل و حرفه
    مکانیک خودرو
    علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    04-11-1399 @ 09:04 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط sds1u1p1000 نمایش پست ها
    سلام خدمت مدير محترم سايت و ديگر اعضا محترم
    من اخيران موتورم رو ( gy 150 ) كه فقط صداي زيادي از انجينش در ميومد دادم تعمير . تعمير كار گفت دنده بالا پايين و رينگ پيستون رو تعويپ كردم. صداش خوب شد ولي بعد از تعمير دود سفيد از اگزوز ميومد . گفت بعد يك ماه دودش قطع ميشه . اما نشد رفتم پيشش گفت بايد كار براتور عوض كني . عوض كرد اما موتور كمي صداي سوپاپ در مي آورد . علتو جويا شدم گفت سوپاپاش رو هم كمي فيلرشو باز كردم . دوباره ازم پول گرفت . حالا نميدونم واقعا دود سفيد از كاربراتور بود يا فيلر سوپاپ ؟ نظر شما چيه ؟
    سلام.فیلر سوپاپ ربطی به دود کردن نداره.کاربرات وقتی تنظیم نباشه موتور دود سیاه میکنه.دود سفید ممکنه از لاستیک های گایت سوپاپ باشه و دود سفید متمایل به ابی مال روغن سوزی و خراب بودن رینگ و پیستون و یا خط داشتن سیلندر هست.
    16V

موتور سوار

نوع موتور
    پالس 180
    Last Online
    05-08-1394 @ 09:23 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط javad17830 نمایش پست ها
    سلام دوستان مورد 15 برای من برعکس
    یعنی من هروقت 100 تا میرم مثلا 5 دقیقه
    بعد تا نیم ساعت بعد خیلی دنده ها نرم میشه چوری که با یک اشاره عوض میشه بی صدا
    فکر کنم مال من وقتی داغ میکنه تازه حالش جا میاد
    روغن وقتی داغ میشه بهتر عمل میکنه

موتور سوار

نوع موتور
    کویر cdi125,دینو cdi 150,هوندا cgl 125 ژاپن,براوو ایتالیا
    شغل و حرفه
    3D modeler-موتور ساز
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    20-08-1395 @ 08:24 بعد از ظهر

اقا این موترو ما سی جی 150 استارتی هست
    با بوبین تو روغن
    چند روز پیش موتور خاموش کرد بازش کدرم دیدم فلکه خورده شده بعد یه تیکش تیز شده زده بوبین جرقه رو شکسته و همینطور درب برق رو خراب کرده
    رفتم قطعات کامل گرفتم از کاسه نمد گرفته تا فلکه همه رو نو گرفتم
    همه رو هم بستم رو موتور و روشنش کردم برقش میزونه بدون مشکله اما وقتی 1 دقیقه روشن میمونه از سمت در برق صداییی مثل شکستن قلنج میاد
    حالا میترسم مثل دفعه قبل بشه اینم بگم دفعه قبل هم بوبین سوزوند باز کردم تعویض کردم اونم روز اول این صدا هارو میداد بعدش صداش افتاد بعد 1 ماه هم بوبین خراب شد
    منتها دفعه قبل به فلکه دست نزدم
    الان فلکه رو هم مجبور شدم باز کنم و تعویض کنم برای بستنش ضربه های محکم زده که فلکه بره جاش خار و اینا هم سر جاش بود
    اما بعد از بستن پیچ با نهایت قدرت باز هم یه فاصله خالی بین فلکه و دنده استارت بود
    از طرفی هم بگیم ممکنه مشکل از بد بستن من باشه اما دفعه قبل هم که دستم بهش نخورده بود بوبین خراب کرد
    ممکنه مشکل از تاب داشتن میل لنگ باشه؟ چون از بالا موقع هندل نگاه کردم پیچ فلکه کمی تاب داشت
    خواهش میکنم کمک کنید

صفحه 8 از 10 نخستنخست ... 45678910 آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

کاوازاکی gto قشنگترین

پالس 135 علت چق چق کردن موتور

قیمت پیستون 150هوندا

هندل موتوم نرم شده ازچ ه

سروصدای اضافی در موتور سیکلت

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)