FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 27 از 29 نخستنخست ... 1723242526272829 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 261 به 270 از 282

موضوع: مباحث مربوط به کلاچ و تعویض صفحه کلاج

همکار سابق

Last Online
    02-05-1399 @ 10:38 قبل از ظهر

Question مباحث مربوط به کلاچ و تعویض صفحه کلاج

تعویض صفحه کلاچ

لوازم مورد نیاز برای تعویض صفحه کلاچ
    این لازم رو حتما قبل از اینکه درپوش کلاچ رو باز کنید خریداری کرده و دم دست قرار بدید.

1) یک صفحه کلاچ نو
    که خیلی مهمه واسه اینکه اگر صفحه کلاچ قبلی رو از روی انجین جدا کردین یه چیزی داشته باشین تا جاش بذارین
    2) آچار بکس
    3) آچار چهار شاخ ( در بعضی از موتورسیکلت ها کاربرد داره، برای متور هایی که پمپ روغنشون جلوی صفحه کلاچ قرار داره) برای باز کردن پمپ روغن
    4) واشر در پوش کلاچ، سعی کنید حتما از اون واشر های چسب دار بگیرین آب بندیش خیلی خوبه، اگر هم معمولی شو گرفتین حتما یه چسب مزدا همراتون باشه، واسه محکم داری
    5) پیچ گوشتی 4 سو
    6) دم باریک یا پین باز کن، واسه باز کردن پین وسط کلاچ
    7) روغن متور نو
    8) دستمال و مواد شوینده نفتی به مقدار لازم ( برای تمیز کردن احتمالی سطح داخلی در پوش کلاچ و چرخ دنده ها
    9) اعتماد به نفس

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ][فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

اول با استفاده از یک پیچ گوشتی پدال ترمز زو می دیم پایین تا بتونیم پیچ های پایینی درپوش کلاچ رو باز کنیم
    البته می شه کلا پدالو از جاش در آورد ولی اون روش خیلی دردسر داره

بعدش خیلی راحت و با احتیاط پیچ های در پوش رو باز می کنیم، البته حواستون باشه بهتره روغن رو قبل از باز کردن خالی کنید، و بهتره موقع باز کردن ظرفی دم دست داشته باشید که اگر روغنی ریخت بتونید کنترلش کنید که 100% روغن میریزه.

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

با پیچ گوشتی درپوش پمپ روغن باز می کنید، و با استفاده از آچار 4 شاخ کل پمپ روغن رو در میارید، این قسمتش ممکنه کمی سخت باشه، واسه اینکه ممکنه آچار 4 شاخ پیدا نشه یا موقع پیچوندن کل چرخ دنده های انجین شروع به حرکت کنه، که باید با استفاده از یک مثلا پیچ گوشتی با قرار دادنش لای چرخ دنده ها از حرکتشون جلوگیری کنید.

بعد از باز شده، پین وسط صفحه کلاچ رو باز می کنیم، و کل کلاچ می یوفته بیرون، بعد صفحه کلاچ رو جا میزنیم.
    البته به این نکته ها باید توجه شه، صفحه کلاچ نو رو حد اقل یک ساعت قبل از نصب توی روغن موتور بخوابونید تا خوب خیس بخوره.
    و اینکه در بازا دو نوع صفحه کلاچ می فروش، یا به صورت پره ای و یا به صورت کلی که تمام صفحات فلزی کلاچ هم همراشه. اگر به صورت کلی عوض شه بهتره واسه اینکه صفحات فلزی کلاچ هم تعویض و نو می شه. معمولا صفحات قبلی با اینکه اصلی و کارخونه ای هستن به خاطر تحمل حرارات بالا و همچنین ساییدگی کارایی 100% خودشونو از دست می دن.
    در هر صورت اگر هم صفحه ای می خوایی عوض کنین سخت نیست فقط کافیه ببینید صفحات خود کارخونه ای چطور چیده شده شما هم عین همونا کنار هم بچینید.

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

در آخر هم تمام این مراحل رو بلعکس انجام بدید، و حتما واشر در پوش رو نصب کنید و در پوش رو ببندید، برای جلوگیری از روغن ریزی.
    و بعدش روغن موتور رو بریزید. البته به نظر من بهتره بعد از تویض صفحه کلاچ از روغن موتور خیلی گرون قیمت استفاده نکنید برای اینکه باید خیلی رود تر تعویض بشه. بعد از نصب صفحه کلاچ نو بهتره روغن زود تر از موعد مقرر عوض شه به علت ریز براده های کلاچی که از مراحل اولیه استفاده کلاچ از خودشون پس میدن. این عمل رو معمولا می گن روی موتور های صفر کیلومتر هم انجام بدید به خاطر همین ریز براده هاست.

سئوالی داشتید در خدمتم
    موفق باشید
    ویرایش توسط farshad 54 : 20-04-1393 در ساعت 04:59 بعد از ظهر

موتور سوار

نوع موتور
    wave sabin 125
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    30-04-1396 @ 12:05 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط Alireza.BMW نمایش پست ها
    .
    منم دیگه پیدا نکردم از اینا گرون هم خریدم یه چنتایی هم دارم هنوز یک دونه برای کاربر گلادیاتور هم فرستادم میتونید از ایشون هم بپرسید چه جوری بوده براشون... والا روی موتور من که خوب کارمیکنه همین چند روز پیش بردم مکانیک اهرم کلاجم ترک برداشته بود به خاطر کیفبت اجناس توی بازار و اینکه اون قسمت کلاج که دقیقا اسمش یادم نیست مال من 6 فنره هستش کلاج سفت تر میشه واسه همین سیم کلاج هم هر 2000 تا حالا کمتر بیشتر پاره میکنه و باید عوض کنم...مال اکثر سی جی ها 4 فنره هستش و مال سی جی هایی مثل تیزپر و زیگما 5 فنره برا همین شتابشون و قدرتشون بیشتره حالا 6 فنره باشه باز میه مقدار بیشتره رفتم یه اهرم کلاج سی دی انداختم روش 20 تومن خیالم راحت کردم دیگه نمیشکنه تعمیر کاره صفحه ها رو دید گفت چنتا کار داده گفتم نمیدونم 3000 تایی فکر کنم کارداده باشه گفت صفحه ی خوبیه هنوز یک ذرش صاف نکرده خیلیم خواهان شد صفحه هام بهش بفروشم شاید فروختم چون پول لازم شدم... حالا تقلبیش رو نمیدونم مال من که خوب کار میده سوپاپشم خریدم ولی هنوز ننداختم روی موتور
    فکر کنم بهش میگن 4 شاخ کلاچ اگه اشتباه نکنم. احتمال قوی دیگه اصل این صفحه تو بازار نیست و هرچی هست تقلبیشه و این حرفتونم کاملا درسته یادمه یه بار طرح ویو قبلیم رو خواستم صفحه شو عوض کنم دیدم اون قطعش 6 فنره و انصافا سی جی رو میگرفت خیلیییییییییی تیز بود دنده هارو سریع پر میکرد دنده و کلاچشم خیلی سفت بود و بد عوض میشد اصلا نرم نبود ولی راه میرفت

3. تعداد 2 کاربر از erfi.747 برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    هوندا125cdi
    Last Online
    15-10-1395 @ 05:14 بعد از ظهر

اقا یکی بگه کار صفحه کلاچ چیه؟

موتور سوار

نوع موتور
    TRAIL GY200 پژو 206 تیپ 5
    شغل و حرفه
    مکانیک خودرو
    علاقمند به موتورهای کراس
    Last Online
    04-11-1399 @ 09:04 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط sbfrdo نمایش پست ها
    اقا یکی بگه کار صفحه کلاچ چیه؟
    صفحه کلاچ رابط بین موتور و گیربکس هست .یعنی موقعی که کلاچ درگیر هست قدرت موتور به شفت ورودی گیربکس منتقل میشه و با گرفتن کلاچ ارتباط قطع میشه واسه جلوگیری از خراب شدن و جا رفتن دنده باید شفت انتقال قدرت از چرخیدن بایسته که صفحه این کار رو میکنه .ضعیف شدن صفحه باعث کاهش شتاب و قدرت و سرعت و بدجارفتن دنده و همچنین صدا میشه.
    16V

6. کاربر زیر از Komando برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    هوندا125cdi
    Last Online
    15-10-1395 @ 05:14 بعد از ظهر

چجوری صفحه باعث ایستادن شفت انتقال قدرت میشه؟
    منظور از ضعیف شدن صفحه سابیده شدن کدوم قسمته؟
    اگه میشه به عکسی بزارید و رو عکس توضیح بدین؟

موتور سوار

نوع موتور
    cg125
    Last Online
    01-08-1395 @ 07:42 بعد از ظهر

Unhappy بریدن کلاچ cg125از داخل موتور!

سلام
    حدودا یک هفته پیش در حین حرکت سیم کلاچم از محل انجین برید و جدا شد که باعث شد مجبور به حرکت بدون کلاچ بشم که وقتی اومدم سیم و خریدم و رسیدم که تعمیرش کنم متوجه شدم دسته ای که سیم کلاچ رو به موتور وصل می کنه کاملا خلاصی داره!!! انگار به هیچ جا بند نیست! فکر کردم از صفحه کلاچه حالا با وجود تعویض صفحه کلاچ هنوز خلاصی داره و وقتی موتور رو روشن کنم کلاچ رو بگیرم بزنم دنده موتور میپره و خاموش میشه!
    در ضمن پایه دنده به داخل متمایل میشه و به سمت در صفحه کلاچ نزدیک میشه و باید دائم برای تعویض دنده بکشمش بسمت بیرون!
    خواهشا کمک کنید دیگه ذهنم به هیچ جا قد نمیده

موتور سوار

نوع موتور
    Apache 180 & megelli 250r
    شغل و حرفه
    محاسب سازه
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    17-05-1396 @ 12:29 قبل از ظهر

سلام مگلی دارم زیر 3000 تا راه رفته و خواب بوده، بعد از روشن کردن بعد سالها با خلاص کردن مشکل دارم
    همینطور وقتی دنده یک میزارم موتور میپره
    انگار که کلاچ عمل نمیکنه
    مکانیکی با بیحوصلگی گفت برای دوشاخ کلاچه و زیاد به این حرف اعتماد نکردم
    ضمنا ریگلاژ نکردم
    و دسته کلاچ ار اول تا زمانی که کامل میگیرم سفت هست
    بعضی وقت ها دو بار کلاچ رو میگیرم و ول میکنم بهتر میشه.
    نظر شما چیه

ناظم سایت

نوع موتور
    ندارم....
    شغل و حرفه
    any work
    علاقمند به موتورهای مسافرتی
    Last Online
    03-05-1398 @ 10:11 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط Atanik نمایش پست ها
    سلام مگلی دارم زیر 3000 تا راه رفته و خواب بوده، بعد از روشن کردن بعد سالها با خلاص کردن مشکل دارم
    همینطور وقتی دنده یک میزارم موتور میپره
    انگار که کلاچ عمل نمیکنه
    مکانیکی با بیحوصلگی گفت برای دوشاخ کلاچه و زیاد به این حرف اعتماد نکردم
    ضمنا ریگلاژ نکردم
    و دسته کلاچ ار اول تا زمانی که کامل میگیرم سفت هست
    بعضی وقت ها دو بار کلاچ رو میگیرم و ول میکنم بهتر میشه.
    نظر شما چیه
    شما کلاچ رو ریگلاژ کنید اگر مشکل حل نشد صفحه رو عوض کنید.از کارکرد درست و حرکت بدون گیر دوشاخه هم مطمئن شید

Sent from my SM-J200F using Tapatalk
    از ارسال هرگونه پست اسپم خودداری کنید.مشکلات سایت را با مدیران در میان بگذارید.

یه بار پریدی موتوری دو بار پریدی موتوری آخر می افتی موتوری!

ناظم سایت

نوع موتور
    ندارم....
    شغل و حرفه
    any work
    علاقمند به موتورهای مسافرتی
    Last Online
    03-05-1398 @ 10:11 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط mohammad3131412 نمایش پست ها
    سلام
    حدودا یک هفته پیش در حین حرکت سیم کلاچم از محل انجین برید و جدا شد که باعث شد مجبور به حرکت بدون کلاچ بشم که وقتی اومدم سیم و خریدم و رسیدم که تعمیرش کنم متوجه شدم دسته ای که سیم کلاچ رو به موتور وصل می کنه کاملا خلاصی داره!!! انگار به هیچ جا بند نیست! فکر کردم از صفحه کلاچه حالا با وجود تعویض صفحه کلاچ هنوز خلاصی داره و وقتی موتور رو روشن کنم کلاچ رو بگیرم بزنم دنده موتور میپره و خاموش میشه!
    در ضمن پایه دنده به داخل متمایل میشه و به سمت در صفحه کلاچ نزدیک میشه و باید دائم برای تعویض دنده بکشمش بسمت بیرون!
    خواهشا کمک کنید دیگه ذهنم به هیچ جا قد نمیده
    با توجه به اینکه بدون کلاچ دنده عوض کردید ممکنه دنده های گیربکس تیز شده یا خلاصی شون با شفت زیاد شده باشه.کلاچ رو ریگلاژ کنید و روغنم عوض کنید مشکل حل نشد موتورو به یک تعمیر کار خبره نشون بدید

Sent from my SM-J200F using Tapatalk
    از ارسال هرگونه پست اسپم خودداری کنید.مشکلات سایت را با مدیران در میان بگذارید.

یه بار پریدی موتوری دو بار پریدی موتوری آخر می افتی موتوری!

موتور سوار

Last Online
    21-06-1396 @ 06:26 بعد از ظهر

سلام.
    من برای باز کردن پیچ پمپ روغن گلدونی به مشکل سختی برخوردم.
    آچار 4شاخ که بصورت دو کله 4شاخ است که باید دسته بکس بهش وصل کنی و پیچ رو باز کنی تهیه کردم ولی هرچقدر تلاش میکنم اصلا پیچ داخل گلدونی به هیچ وجه باز نمیشود و حتی یمقدار کم هم نمیچرخد.
    حتی با انبر قفلی و ... محکم آچار 4شاخ رو میندازم به پیچ و با چکش ضربه میزنم ولی اصلا باز نمیشه حتی شاخ های آچار کج شدن ولی پیچ باز نمیشه.
    دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟
    لطفا راهنمایی بفرمایید.
    باتشکر

- - - Updated - - -

من قبل از باز کردن درپوش پمپ روغن چهار تا پیچ وسط قسمت صفحه کلاچ رو که زیرشون فنر هستش و خار وسط اهرم قسمت صفحه کلاچ رو باز کردم. این کارم ربطی به باز نشدن پیچ داخل گلدونی پمپ روغن داره یا نداره ؟؟؟؟

موتور سوار

نوع موتور
    CB400HONDA
    شغل و حرفه
    دانشجو
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    30-08-1396 @ 11:20 قبل از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط mehgha نمایش پست ها
    سلام.
    من برای باز کردن پیچ پمپ روغن گلدونی به مشکل سختی برخوردم.
    آچار 4شاخ که بصورت دو کله 4شاخ است که باید دسته بکس بهش وصل کنی و پیچ رو باز کنی تهیه کردم ولی هرچقدر تلاش میکنم اصلا پیچ داخل گلدونی به هیچ وجه باز نمیشود و حتی یمقدار کم هم نمیچرخد.
    حتی با انبر قفلی و ... محکم آچار 4شاخ رو میندازم به پیچ و با چکش ضربه میزنم ولی اصلا باز نمیشه حتی شاخ های آچار کج شدن ولی پیچ باز نمیشه.
    دلیلش چی میتونه باشه؟؟؟
    لطفا راهنمایی بفرمایید.
    باتشکر

- - - Updated - - -

من قبل از باز کردن درپوش پمپ روغن چهار تا پیچ وسط قسمت صفحه کلاچ رو که زیرشون فنر هستش و خار وسط اهرم قسمت صفحه کلاچ رو باز کردم. این کارم ربطی به باز نشدن پیچ داخل گلدونی پمپ روغن داره یا نداره ؟؟؟؟
    دوست من اول اویل پمپ بعد سراغ صفحه برو جانم ..شما برو سایت youtube بع انگلیسی تایپ کن صفحه کلاچ تعویض فیلم رو ببین اول اویل پمپ بعد صفحه

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

معایب دیسک و صفحه KH

صفحه کلاچ موتور مارک kh

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)