FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 15 از 20 نخستنخست ... 5111213141516171819 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 141 به 150 از 191

موضوع: مراحل قانونی خرید و فروش موتور سیکلت

موتور سوار

نوع موتور
    BMW R75/5
    شغل و حرفه
    Marketing
    علاقمند به موتورهای ریس
    Last Online
    06-04-1394 @ 03:41 بعد از ظهر

پیش فرض مراحل قانونی خرید و فروش موتور سیکلت

اگر مستقیما با شرکت فروشنده در تماس بوده اید و سند 3 برگی موتور که به صورت سفید هست رو به شما تحویل دادن باید در ابتدا برای ثبت مالکیت پلاک برید به این آدرس:

میدان توحید، خ نصرت غربی، خ زنجان شمالی، جنب ستاد ترخیص خودرو.

مدارک مورد نیاز:
    1- شناسنامه
    2- کارت ملی
    3- سند 3 برگی
    4- بیمه شخص ثالث
    5- احراز ساکن بودن در تهران ( یا سند خونه یا اجاره نامه یا شناسنامه صادره از تهران )
    * سند یا اجاره نامه باید به اسم شما یا پدر یا مادر یا برادر و یا خواهر باشه و نیازی به حضورشون نیست.

موتور رو می برید توی مرکز پلاک خ زنجان و یک عدد قبض پارکینگ تهیه می کنید.
    با قبض پارکینگ هم می رید توی سالن و از قسمت نوبت دهی نوبت می گیرد.
    اونجا به شما یه باجه رو توی سالن معرفی می کنید که تا آخرش همه کارها توی همون باجه انجام میشه.

بعد از دادن مدارک، شما رو صدا میزنه و یکی از 3 برگ سند رو به شما میده بابت زدن مهر عدم خلاف و امور مالی که نیازی به پرداخت هزینه نداره.

در آخر هم مبلغ 2700 تومن از شما می گیره و برگه راهور رو بر می داره و برگه های کارخونه و خریدار رو تحویل میده و برگ سبز شما صادر میشه. یک عدد قبض هم میده بابت اینکه کارت سوخت و کارت موتور بیاد دم در خونه.

اگر می خواهید موتور رو بفروشید:
    1- شناسنامه خریدار و فروشنده
    2- کارت ملی خریدار و فروشنده
    3- برگ سبز موتور
    4- عدم خلافی (اگر داشته باشه مبلغ 1500 تومن هزینشه)
    5- واریز مبلغ 12000 تومان
    6- بیمه شخص ثالث

*اگر فروشنده نخواست در مرکز خ زنجان حاضر بشه، ابتدا باید موتور رو محضری در دفتر اسناد رسمی خریداری کنید و با برگه سبز پشت نویسی شده توسط محضر، برید به سمت تعویض پلاک.
    *اگر به دلیل نداشتن کارت پایان خدمت یا اشتغال به تحصیل موتور رو مثلا به اسم مادرتون کردید، نیازی به حضور ایشون در تعویض پلاک نیست، کافیه یک عدد وکالت از مادرتون جهت انتقال پلاک بگیرید و به مرکز تعویض پلاک ارائه بدید.

مثل بالا ابتدا قبض پارکینگ و نوبت و باجه رو طی می کنید.

خریدار مشخصاتش رو توی برگ سبز پر می کنه. فروشنده و خریدار هم برگ سبز رو امضا می کنن.
    قبض معاینه به شما میدن، تشریف می برید سالن معاینه فنی، اگر موتور ایرادی نداشته باشه با هولوگرام و امضا بهتون تحویل میدن.
    باز می برید به همون باجه و این دفعه قبض فک پلاک کنونی و دریافت پلاک جدید صادر میشه.
    خریدار و فروشنده هر دو امضا می کنن و میرن سالن و پلاک جدید روی موتور نصب میشه.
    2700 تومن هم بابت پست دریافت میشه.
    برگه سبز جدید هم با نام خریدار جدید صادر میشه و همونجا هم تحویل میشه.
    یک عدد برگه به شما تحویل میدن که اسم خریدار و فروشنده توش نوشته شده تا با ارائه به دفتر اسناد رسمی معامله به صورت قانونی دربیاد.
    خاطر نشان می کنم که برای ثبت در دفتر اسناد رسمی به همراه داشتن کارت پایان خدمت یا گواهی اشتغال به تحصیل، کارت ملی و شناسنامه دو طرف معامله ضروری هست.
    ویرایش توسط Mohammad : 28-04-1390 در ساعت 03:30 بعد از ظهر دلیل: افزودن اطلاعات تکمیلی
    موتورسواری در شهر، خداحافظ برای همیشه.

2. تعداد 25 کاربر از Mohammad برای این پست تشکر کرده اند.

Banned

نوع موتور
    Benelli TNT 25
    شغل و حرفه
    Inistagram :aidinmirzayi
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    30-04-1398 @ 06:55 بعد از ظهر

سلام داداش رفتم نمایشگاه گفتم اقا اولا چرا بهم قولنامه مهر دار ندادی گفت اگه دردت قولنامس الان میام میدم خلاصه اومدو گفتم من نمیدونم شکایت این موتور چیه اگه سرقت مصلحانه کردن قتل کردن من که خبر ندارم موتورو میزاریم نمایشگات پول منو پس بده یه مقدارشو نگه دار طرف میگفت من دو روزه مشکل شکایتشو هل میکنم گفتم دوروز نه بزن ده روز اگه هل شد میام پولو میدم موتورو میبرم اگه نشد پول منو بده گفت من اینکارو نمیکنم برو هر کاری میخوای بکن خلاصه رفتم دم در زنگ زدم 110 گفت برات مامور میفرستم دوباره زنگ زدم پلاک موتورم گفتم چک کنه ببینه مشکلش چیه خود 110 یه خانمی بود گفت شاید خلافیش بالاست شکایت شده خلاصه پلاکو زد ولی میگفت سیستم نمیاره شماره تنه رو پرسید با مشخصات یهو گفت این موتور سرقتیه به نمایشگاهی هیچی نگو یهو مامورم اومد گفتم خانم مامورتون اومد گففت گوشیو بهش بده دادمو صحبت کرد طرف ازم پرسیدو منم داستانو گفتم رفت تو نمایشگاه گفت اقا این موتورو شما فروختی گفت اره دو روز سندش دیر شده برا من مامور اورده ازش شکایت و اعاده هیسیت میکنم طرف گفت بنده خدا موتور سرقتیه زنگ زد دو سه تا مامور اومدن اینم زنگ زد به صاحب اصلی موتور که سند به نامش اومد طرف گفت من هفت ماهه موتورو فروختم وکالتم دادم یه ماهه البته به یه موتور فروش دیگه فروخته بود من شبا خوابم نمیبره منم گوشیو گرفتم گفتم داداش بیا این رفع سرقتو بزن به خاطر من فکر کن من داداش کوچیکتم غلامیتو میکنم اونم خداییش به خاطر حرف من گفت میام ولی ماموره گفت شما خرید و فروش مال سرقتی کردید هر دو مجرمید ما ام التماس که صبر کن صاحب سند بیاد تو این بین نمایشگاهیه میگفت این صاحب سند اعلام سرقت نکرده من موتورو دست یکی داده بودم دوستش برده بود نمیورد اون اعلام سرقت کرده ولی ماموره میگفت امکان نداره فقط صاحب سند میتونه خلاصه صاحب سند اصلی یه پسر جوون و با مرام با یه بنلی دو سیلندر اومد و گفت من اعلام سرقت نکردم رفتیم همگی کلانتری همون ماموری که میگفت فقط صاحب سند میتونه اعلام سرقت کنه یه اسمو فامیل اورد به نام یوسفی که همون بود که نمایشگاهیه میگفت نمایشگاهی ام موتورو از یه نمایشگاه دیگه خریده بود هممون تو کلانتری بودیم من و نمایشگاهی اولو دوم بازداشت بودیم ولی تو بازداشگاه نرفته بودیم گفت میفرستمتون قازی کشیک اونجا تکلیف روشن شه موتورم که تو حیاط کلانتری بود خلاصه زنگ زدیم یوسفی نام که صاحب سند نبود و اعلام سرقت کرده بود اونم اومد حرف همه مامورا ام این بود میگفتن این بنده خدا اگه تو. خیابون بهش ایست میدادن وای نمیساد یا نمیشنید حق تیر داشتن مامورا حالا نمایشگاهیه به من میگفت چرا زنگ زدی 110 منم گفتم اگه از دم مغازه تو تا خونه با تیر میزدنم خوب بود یا تو خیابون میگرفتن میبردنم اگاهی تو میومدی زبونش بسته میشد نمایشگاهیه هی میگفت تو همین کلانتری تمومش کنید ولی افسر نگهبان میگفت باید برید قاضی تا یهو مامور تجسس اومد توضیحاتی که ما برا صد نفر داده بودیم برا اونم دادیم گفت ازادتون میکنم ولی موتور میمونه باید برید همون کلانتری که کلانتری شهدا بود اعلام ازادی موتورو بزنید بیا موتورم میدم بهت دیگه نمیبریم پارکینگ منو صاحب سندو اون بنده خدا که سرقتی زده بود رفتیم ولی تجسس کلانتری نبود صاحب سند اصلی ام گفت فردا احتمال داره نباشه دیگه ببینید شانسو تر خدا دوندگیش برا منه البته اگه شکایت داشتم از نمایشگاهیه نگهش میداشتن میتونستم موتورم پس بدم ولی موتور خوبیه قیمتشم پایینه دوس دارم زودتر این داستانا تموم شه صاحب اصلیش گفت من موتورو هفتو خورده ای به نمایشگاه فروختم از همونجا بنلی دو سیلندرورداشتم نمایشگاهی ام به یه نمایشگاهی دیگه اونم چند بار موتورو فروخته و پس گرفته بود و ضرر زیان گرفته بود دیده بود سودشو رو ضرر زیانها کرده و الانم زمستونه و داشت نمایشگاه موتورشو به ماشین تبدیل میکرد سندم چند ماه مونده به من 6900 فروخته صاحب اولیش میگفت هر هزارتا موتورکس میریخته موتور هشت تا کار کرده بوده فروخته باقیشم بیشتر تو نمایشگاه بوده الان کلا یازده تا کار کرده اونم دل خیلی پری داشت از این نمایشگاه دادرا کلا از وقتی دیوار اومده از نمایشگاهیا مردم کمتر میخرن البته منم اینو تو دیوار پیدا کردم
    خلاصه داداشها یه نکته داشت این حرفهایی که زدم سرتونو درد اورد قبل معامله موتور دست دوم حتما یه خلافی بگیرید یا لا اقل از 110 یه استعلام بگیرید الان طرف میره سرقت مصلحانه میخواد فرار کنه بره ترکیه موتورم میاد زیر قیمت میده دو سه تومنشم میگه بزار تو محضر بده فرار میکنه میره ترکیه مثلا پنج ملیونم از شما گرفته باشه براش 5 تومنه اون موقع خریدار میمونه پول به فنا رفتش و دویدن تو اگاهیو دادگاه حتی اگه از نمایشگاه میخرید همه جوانب ایمنیو حتما رعایت کنید ولی حتما خلافیشم بگیرید اصلا موتور سه تومن میرزه طرف چهار تومن خلافیشه از شما دو تومن میگیره فلنگو میبنده شرمنده سرتونو درد اوردم گفتم این تجربه که با این قیمت به دست اومد با شما در میون بزارم برام دعا کنید کارم زودتر ردیف شه

4. تعداد 5 کاربر از aidin m برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    vespa px 125 E & Discover 150s
    علاقمند به موتورهای اسکوتر
    Last Online
    24-11-1397 @ 12:10 قبل از ظهر

سلام و درود
    دوستان من موتور صفر گرفتم و مدارک لازم رو برای دریافت کارت موتور و سوخت تحویل دادم و مسئول مدارک اونجا گفت 10 روزدیگه میاد اگه نیومد برو پست، اما بعد یک هفته فقط یک کارت سوخت برای بنده اومد و الان 12 روز شده هنوز کار موتورم نیومده صبر کنم یا برم پست یا جای دیگه ای باید برم؟

6. کاربر زیر از alivw71 برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    باکسر 150
    Last Online
    23-07-1399 @ 01:52 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط alivw71 نمایش پست ها
    سلام و درود
    دوستان من موتور صفر گرفتم و مدارک لازم رو برای دریافت کارت موتور و سوخت تحویل دادم و مسئول مدارک اونجا گفت 10 روزدیگه میاد اگه نیومد برو پست، اما بعد یک هفته فقط یک کارت سوخت برای بنده اومد و الان 12 روز شده هنوز کار موتورم نیومده صبر کنم یا برم پست یا جای دیگه ای باید برم؟
    کارت سوخت و کارت موتور همزمان نمیاد و جدا جدا میاد.
    من یادم نیست چقدر طول کشید مدارکم اومد ولی یادمه کارت موتور زودتر اومد.
    میتونی بری توی این سایت: [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    و شماره پلاک موتور رو بزنی ببینی پست شده یا اصلا کجاست.

8. تعداد 2 کاربر از al!r3za برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    vespa px 125 E & Discover 150s
    علاقمند به موتورهای اسکوتر
    Last Online
    24-11-1397 @ 12:10 قبل از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط al!r3za نمایش پست ها
    کارت سوخت و کارت موتور همزمان نمیاد و جدا جدا میاد.
    من یادم نیست چقدر طول کشید مدارکم اومد ولی یادمه کارت موتور زودتر اومد.
    میتونی بری توی این سایت: [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    و شماره پلاک موتور رو بزنی ببینی پست شده یا اصلا کجاست.
    رفتم تو سایت پست ولی نوشته بود "مرسوله اي با مشخصات وارد شده تا کنون از سوی ناجا تحویل پست نگردیده است"

10. کاربر زیر از alivw71 برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    باکسر 150
    Last Online
    23-07-1399 @ 01:52 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط alivw71 نمایش پست ها
    رفتم تو سایت پست ولی نوشته بود "مرسوله اي با مشخصات وارد شده تا کنون از سوی ناجا تحویل پست نگردیده است"
    خب دیگه لابد هنوز به پست تحویل داده نشده. الان دیگه میتونید از اونجایی که موتور خریدید پیگیری کنید. البته شایدم زمان بیشتری طول میکشه تا بیاد.

12. تعداد 2 کاربر از al!r3za برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

Last Online
    25-03-1397 @ 12:02 بعد از ظهر

سلام

اشتباه ارسال کردم ، لطفا حذف بفرمایید .
    ویرایش توسط hm13862007 : 15-09-1396 در ساعت 07:42 بعد از ظهر

14. کاربر زیر از hm13862007 برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

از ایشان یک بار در یک پست تشکر شده
    Last Online
    26-10-1396 @ 12:27 بعد از ظهر

سلام.
    من میخواستم یه هیوسانگ تقویت شده به 400 بگیرم مدل 89 که کارکردش 17هزار بیمه هم تا برج 11.
    میخواستم ببینم اولا چقدر ارزش خرید داره ؟
    و آیا ممکنه بخاطر این تقویت شدنش مشکل قانونی برام پیش بیاد ؟ یعنی این قابلیت ترددش توی کل روز های هفته از بین بره؟ یا اصلا ممکنه بفهمه پلیس؟
    ممنون که خوندید. منتظر هستم

16. کاربر زیر از Erfan#76# برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    دایلیم 250 پیشرو گلد 200+پالس 135+پالس 220 اس+cb400+ بنلی جفت +جتر
    شغل و حرفه
    برق کار
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    22-03-1398 @ 09:47 قبل از ظهر

مگه میشه هر کس گفته هیوسانگ 400 داره داره دروغ میگه مگه سیلندر جقدر جای تراش داره که 150 سی سی اضافه کنه
    اگه دوست داری همه ازت تعریف کنن

بمیر

18. تعداد 3 کاربر از mogrem برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    Pulse AS150
    شغل و حرفه
    Technical Support
    Last Online
    06-04-1397 @ 04:27 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط Erfan#76# نمایش پست ها
    سلام.
    من میخواستم یه هیوسانگ تقویت شده به 400 بگیرم مدل 89 که کارکردش 17هزار بیمه هم تا برج 11.
    میخواستم ببینم اولا چقدر ارزش خرید داره ؟
    و آیا ممکنه بخاطر این تقویت شدنش مشکل قانونی برام پیش بیاد ؟ یعنی این قابلیت ترددش توی کل روز های هفته از بین بره؟ یا اصلا ممکنه بفهمه پلیس؟
    ممنون که خوندید. منتظر هستم
    هیچ ارزش خریدی نداره
    صد درصد بعد از چند وقت ایراد براش پیدا میشه البته اگه واقعا 400 شده باشه
    از لحاظ تردد هم اگر ثابت بشه مطمئنا موتورتون مصادره میشه
    ارزش ماشین به نوع و مدلش نیست,ارزش ماشین به راننده ایه که پشتش میشینه

20. تعداد 2 کاربر از HaMiD.TcI برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    هندا CDI
    Last Online
    15-02-1397 @ 02:54 بعد از ظهر

سلام
    من قم زندگی میکنم و یه هندا 125 از داداشم خریدم اون هم این موتور رو از یه نفر تو میبد یزد خریده بدون اینکه به نام بزنه آورده قم! الان موتور به نام اون فروشنده یزدیه من الان بخوام موتور رو به نام خودم بکنم باید برم یزد پیداش کنم؟ اینجوری که خیلی سخته!

صفحه 15 از 20 نخستنخست ... 5111213141516171819 ... آخرینآخرین

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

قانون سند زدن موتور سکیلت

قیمت موتور سیکلت هندا 150مدل 93 چند است صفر

مدارک انتقال سند موتور سیکلت site:persianmotor.net

مراحل حقوقی فروش موتور سیکلت دست دوم

مراحل قانونی خرید موتور سیکلت

هنگام خرید موتور چ مدارکی باید تهویل بگیریم

مراحل قانونی در فروش موتورسیکلت

نحوه خرید موتور سیکلت دست دوم

انتقال سند موتور سیکلت کارکرده به چه صورت است

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)