FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام رنگ مگلی زیباست؟

رأی دهندگان
565. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • قرمز

93 16.46%
  • سفید

208 36.81%
  • مشکی

109 19.29%
  • زرد

104 18.41%
  • سبز

51 9.03%
صفحه 17 از 550 نخستنخست ... 71314151617181920212767117517 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 161 به 170 از 5499

موضوع: Megelli 250R & مگلی 250

موتور سوار

Last Online
    13-08-1400 @ 12:29 قبل از ظهر

پیش فرض Megelli 250R & مگلی 250

ابعاد و اندازه ها

طول : 1،990 میلیمتر
    عرض : 825 میلیمتر
    ارتفاع : 1،040 میلیمتر
    ارتفاع جلوی زین تا زمین : 780 میلیمتر
    فاصلۀ بدنۀ اصلی تا زمین : 150 میلیمتر
    فاصله محورهای دو چرخ : 1،350 میلیمتر
    گنجایش مخزن سوخت : 11 لیتر
    وزن خالص : 130 کیلوگرم

انجین

نوع انجین : تک سیلندر، چهار زمانه
    حجم سیلندر : 247 سی سی (سانتیمتر مکعب)
    قطر داخلی سیلندر : 77 میلیمتر
    کورس پیستون : 53 میلیمتر
    حداکثر توان : 19.7 کیلووات (27 اسب بخار) در 9،000 دور در دقیقه
    حداکثر گشتاور : 23.4 نیوتون متر در 7،000 دور در دقیقه
    حداکثر سرعت اسمی : 180 کیلومتر بر ساعت
    چیدمان سوپاپ ها : 4 سوپاپ، SOHC
    جعبه دنده : 6 دنده
    کلاچ : چند صفحه ای غوطه ور در روغن
    سیستم خنک کننده : آب خنک
    نسبت تراکم : 12.0:1
    روغن انجین پیشنهادی : MOTOREX TOP SPEED 4T SAE 10W/30
    روشن کننده : استارتر الکتریکی
    سیستم جرقه زنی : CDI
    باتری : 12 ولت، 8 آمپر ساعت
    دورسنج : آنالوگ عقربه ای
    سرعت سنج : دیجیتال
    مسافت سنج : دیجیتال

سوخت

سیستم سوخت رسانی : کاربراتور TK MV3412A
    سوخت پیشنهادی : بنزین سوپر بدون سرب با حداقل اکتان 90
    سطح آلایندگی : EURO 3
    تجهیزات کاهش آلایندگی : مبدل کاتالیست دارد
    مصرف سوخت تقریبی : 2.98 لیتر در هر 100 کیلومتر

سیستم تعلیق

تعلیق جلو : کمک دوشاخ تلسکوپی وارونه
    تعلیق عقب : کمک فنر تکی (monoshock)
    ترمز جلو : دیسک 245 میلیمتری، سیلندر ترمز دو پیستونی
    ترمز عقب : دیسک 135 میلیمتری، سیلندر ترمز تک پیستونی
    تایر جلو : 100/80-17 , VEE RUBBER
    تایر عقب : 130/70-17 , VEE RUBBER

مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.
    ویرایش توسط Kami : 16-06-1390 در ساعت 09:30 بعد از ظهر

موتور سوار

Last Online
    13-08-1400 @ 12:29 قبل از ظهر

من امروز یه motorex خریدم ولی خود نادری گفت که باید دیگه همیشه فول سنتتیک بریزی
    چون موتور 1.5 جا میگیره من بهش گفتم 1 لیترشو motorex میریزیم بقیشم castrol .. و گفتش فقط همین یک دفعه این کارو بکن و دفعه های دیگه قاطی نکن

مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.

اصلاً این موتور برای شما گزینه مناسبی نیست
    دقیقا .. چون این موتور اصلا به درد توی شهر و توی ترافیک نمی خوره مثل موتور سنگین
    و اصطحلاک این موتور خیلی بالاست و مصرف بنزینش
    این موتور به درد این می خوره که هفته ای 3 یا 4 بار سوارش بشی اونم شب ها توی اوتوبان که خلوطه چون توی ترافیک پدر موتور و دست و کمر آدم نابود میشه
    و درضمن فن موتور هم روشن میشه
    • • •

T H I S-,Y E A R
    RIDE
    LIKE HELL

همکار سابق

نوع موتور
    ravan rv
    Last Online
    29-02-1394 @ 01:39 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط Sina نمایش پست ها
    من امروز یه motorex خریدم ولی خود نادری گفت که باید دیگه همیشه فول سنتتیک بریزی
    چون موتور 1.5 جا میگیره من بهش گفتم 1 لیترشو motorex میریزیم بقیشم castrol .. و گفتش فقط همین یک دفعه این کارو بکن و دفعه های دیگه قاطی نکن

دقیقا .. چون این موتور اصلا به درد توی شهر و توی ترافیک نمی خوره مثل موتور سنگین
    و اصطحلاک این موتور خیلی بالاست و مصرف بنزینش
    این موتور به درد این می خوره که هفته ای 3 یا 4 بار سوارش بشی اونم شب ها توی اوتوبان که خلوطه چون توی ترافیک پدر موتور و دست و کمر آدم نابود میشه
    و درضمن فن موتور هم روشن میشه

ترکیب 2 روغن اونم از 2 نوع خاصیت متفاوت کاملآ اشتباه است.

فن موتور روشن شه چه اشکالی داره؟
    ویرایش توسط Red Hat : 01-03-1389 در ساعت 10:34 بعد از ظهر

موتور سوار

نوع موتور
    Ducati 1098
    Last Online
    19-12-1391 @ 12:33 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط ali_usef نمایش پست ها
    دوستان امروز برای گرفتن برگه تردد رفتم کویر.
    آقای نادری ضمن تحقیر این پرتال بعنوان پرتالی که فقط 2 نفر در اون مگلی دارن (ولی من گفتم آمارتون غلطه چون با من حداقل 3 نفر هستند و مطمئناً بیشتر .لطفاً کاربرانی که مگلی خریداری کردند Acknowledge بدن) گفت فقط از ضد یخ و روغن motorex باید استفاده کرد.
    1 لیتر motorex به قیمت 17 هزار تومان !!! که اول من قصد خرید داشتم با تاکیدی که روی شرط اگر و تنها اگر شد ولی بخاطر برخورد تند و بی ... از خرید پشیمان شدم .
    لطفا دوستان فنی تر راهنمایی کنند:

1.دوستان بنظر شما روغن موتورهای 20W50 دیگه مثل liquimoli و Total برای این موتور مناسب نیست؟ چه روغن دیگه ای پیشنهاد می شه؟
    2.چند نفر از دوستان مشکل بد روشن شدن دارن؟ (البته بنظر می رسه دسته سمت چپ ساسات باشه که با اون راحت روشن می شه من user manual خودم رو گم کردم و الا تاتوشو در می آوردم بس که حول شدم روز تحویل ) چطور می شه این مشکلو حل کرد؟
    3. چند نفر دنده های خشک مخصوصا روی خلاص دارن؟ بگفته آ. نادری این مشکل با استفاده از روغن Mortex و تنظیم کلاچ حل می شه...
    4. چند نفر بعضی اوقات صدای بدی از ترمز عقب می شنوند؟ گویا این مشکل هم باید با برثیدن سر لنت حل بشه. راهنمایی کنید..
    5. مشکل کوپ کردن در دنده های پر؟ که آقای نادری گفتن فعلا از دور بالای 5 6 پرهیز بشه تا مساله حل بشه بعد از آببندی.

برای دوستانی که قصد خرید این موتور را دارن یک پیشنهاد دارم. اگر دنبال جانشینی برای موتور سیکلت شهری خود می گردید مثل پالس و سی جی و حتی موتورهای هیبرید off-Road و Street اصلاً این موتور برای شما گزینه مناسبی نیست.
    این موتور فقط یک موتور تفریحی و موتوری برای تازه کارهای ریسینگه و مسلما مثل همه موتورهای مشابه اعم از نینجا و هیو اصطحلاک بالایی داره ولی از لحاظ کیفیت قطعات از اونها کم که نداره چه بسا بهترهم باشه (من با هرکی یه چیزی سرش می شه ساعتا کلنجار رفتم تا نظرشو بده و همه به کیفیت بالای قطعات اشاره کردند نسبت به هیو برزیلی و نینجای هندی)
    بعنوان مثال بگفته خود شرکت حتی روشن کردن موتور مراسم خاص خودشو داره مثل:
    1.چک کردن سطح روغن(روغن در حالت تعادل موتور باید 2/3 از حباب نمایشگر رو پر نشون بده و 1/3 از بالا خالی باشه)
    2. باز کردن درب رادیاتور و روشن کردن موتور تا گرم شدن کامل موتور و بررسی اینکه آیا سطح آب پایین میره که در صورت کاهش سطح باید توسط آب پر بشه
    3. چک کردن عملکرد فن و ...

پس ابداً فکر اینکه صبحا استارت بزنین و سریع برین بکارتون برسینو از سر بیرون کنین ولی اگر اهل تفریح و لذت بردن از یک سواری خوب با یک موتور کاملا متفاوت و خوش رکابو دارین بسم ا... و هیچ شکی به خودتون راه ندین
    خود صدای این موتور عامل شدید تحریک هیجان تون خواهد بود و شتاب عالی شما رو به تجربه حسی متفاوت دعوت می کنه. بشتابید....
    دوستان پاسخ ندادین کامل؟ لطفا کمی توجه!!!!

در ضمن فن موتور من از لحظه روشن کردن کار می کنه و مثل فن ماشین هیچ دور کم یا زیاد نداره. مرتب روشنه. این طبیعیه؟

موتور سوار

نوع موتور
    Ducati 1098
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط high-speed نمایش پست ها
    آقا یه سوال

مطمئنی موتورت سالمه ، چون این جوری که همه اش باید با دست روغنی بری بیرون و به نظرم اصلا نمیشه بهش گفت تفریح

احتمالا موتور یه موردی داره که شرکت نمیتونه حل کنه

مثل گیربکس 206 که نمیشه تعمیر کرد و باید عوض بشه (چون ایرانخودرو علم تعمیرشو نداره)

به نظرم درست مونتاژ نشده که این مشکلو داره...
    موتور که هیچ من ماشینم می خوام ببرم بیرون تا آب و روغنشو چک نکنم ت***ش نمی دم. tفکر کنم موتورایی مثل مگلی، یه بچه موتور سنگین هستند که تا اندازه ای نگهداری و بررسی اونا رو لازم دارن.پس برای این موتور شاید اینا کمترین کاری باشه که بشه انجام داد. مسلما همیشه مشکلی پیش نمی یاد ولی امان از وقتی که 1 در 1000 بیاد.

شاید شمام یکی دو بار ماشین یا موتورتون بی آب یا روغن بمونه به این کارا عادت کنین در ضمن من فکر کنم کسی که تصمیم به موتور سواری بگیره پیه بوی دود گرفتن و دست روغنی رو به تنش باید بماله. (البته نظره منه)
    ویرایش توسط ali_usef : 01-03-1389 در ساعت 11:17 بعد از ظهر

6. کاربر زیر از ali_usef برای این پست تشکر کرده است

موتور سوار

نوع موتور
    Ducati 1098
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط m3hiran نمایش پست ها
    امروز با سینا رفتیم کویر پیش نیما اونجا نیما نادری میگفت حتما باید فول سنتتیک باشه و میگفت تنها روغنی که فرمول jaso ma (یه همچین چیزی) داره این روغن هست که باعث میشه اصطحکاک صفحه کلاج موقع تعویض دنده کم باشه
    حالا دوستان روغن موتور ریگه ای سراغ دارن که چنین کاری انجام بده؟؟؟!
    من خودم الان توتال 5000 میریزم بدک نیست
    درضمن علی یوسف موتور رو نو میگیری خیلی سخت خلاص میشه به مرور زمان بهتر میشه

Motorcycle

Power Synt 4T 10W/50

• Fully synthetic high-performance engine oil for 4-stroke hypersport motorcycles
    • Optimum wear protection
    • Aggressive power development
    • Extreme thermal and shear stability
    • Racing quality
    • Catalytic converter tested
    • Optimised clutch performance according to JASO MA

Specification:

• meets JASO MA T903: 2006
    • covers API SM, SL, SJ, SH, SG

Sizes:

1l, 4l, 25l, 60l, 200l
    Reference:[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    ویرایش توسط ali_usef : 01-03-1389 در ساعت 11:42 بعد از ظهر

موتور سوار

نوع موتور
    winer 200
    Last Online
    15-12-1395 @ 12:02 بعد از ظهر

سلام
    در مورد روغن موتور باید بدونید که اولین روغنی که توی موتور ریخته میشه مهمترین روغنه!!! چون موتور خشکه و قطعات هم چینی استکاک و سایش در این نوع موتور ها بیشتره پس باید اولین روغن قابلیت جذب بالا داشته باشه میزان روانکاریش بالا باشه و از درجه گرانروی مناسب برخوردار باشه
    قاطی کردن روغن کار بسیار نادرستیه وفورا باید عوض بشه
    اما این حرف که باید فقط از روغن motorex استفاده بشه مزخرف محضه !!!!!
    ارزون ترین روغن مناسب کاسترول جی پی هست با خیال راحت اونو استفاده کنید در دمای بالا بخوبی کار میکنه اما کار کردش پایینه و تو شرایط سخت نمیشه بیشتر از 500 تا بهش اطمینان کرد اما تا 1000 تا هم هیچ مشکلی نداره (100% تجربه شده)
    روغن توتال 5000 چهار لیتری قوطی فلزی هم یک روغن میان قیمته که کیفیت خوبی داره وطیف وسیعی از موتورسیکلتها میتونن ازش استفاده کنن و بالای 2000 تا رو راحت جواب میده البته حواستون باشه که توتال 5000 قوطی پلاستیکی نخرید چون بهیچ وجه کیفیت مدل قبلی رو نداره
    دو سالی بود که اسم روغن زادو رو میشنیدم بلاخره دو ماه پیش یه مغازه پیدا کردم که این روغن رو داشت !!!! یه قوطی چهار لیتری خریدم 25 تومن (موتور من دوسیلندره و 1.5 میخوره ) خلاصه روغنو ریختم تو موتور و روشنش کردم ربع ساعتی آروم روندم وبعد تخته گاز!! انگار معجزه شده باشه موتور بسیار نرمتر گاز میخورد و دنده ها براحتی هرچه تمامتر تعویض میشدند !!!! این تاثیر همان ماده احیا گره که در این روغن وجود داره ومن تعریفشو شنیده بودم
    2.5 بقیشو ریختم تو هوندا cb1000 تاثیر کاملا مشهود بود ونتیجه بسیار عالی
    در آخر اینم بگم کاسترول جی تی ایکس ساخت ایران مناسب موتور نیست و تبخیر میشود
    مطالبی رو که گفتم 100% خودم تجربه کردم و روی موتور سیکلت های مختلف آزمایش کردم ... متاسفانه روغنهای ساخت داخل کیفت مناسبی ندارند و روغنهای وارداتی هم در بیشتر موارد یا تاریخ گذشته ویا تقلبی هستند پس در خرید روغن دقت کنید وسعی کنید همیشه از یک نوع روغن استفاده کنید و هر 10000 کیلومتر از موتورشور بر پایه غیر نفتی استفاده کنید که در این مورد هم من موتور شور زادو با قابلیت احیا گری رو توصیه میکنم( البته من موتور شور زادو رو امتحان نکردم )
    این ماده احیا گر بر مبنای نانو سرامیک ساخته شده
    اطلاعات بیشتر [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    ویرایش توسط jim-kx2 : 02-03-1389 در ساعت 03:53 قبل از ظهر

همکار سابق

نوع موتور
    ravan rv
    Last Online
    29-02-1394 @ 01:39 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط jim-kx2 نمایش پست ها
    سلام
    در مورد روغن موتور باید بدونید که اولین روغنی که توی موتور ریخته میشه مهمترین روغنه!!! چون موتور خشکه و قطعات هم چینی استکاک و سایش در این نوع موتور ها بیشتره پس باید اولین روغن قابلیت جذب بالا داشته باشه میزان روانکاریش بالا باشه و از درجه گرانروی مناسب برخوردار باشه
    قاطی کردن روغن کار بسیار نادرستیه وفورا باید عوض بشه
    اما این حرف که باید فقط از روغن motorex استفاده بشه مزخرف محضه !!!!!

ارزون ترین روغن مناسب کاسترول جی پی هست با خیال راحت اونو استفاده کنید در دمای بالا بخوبی کار میکنه اما کار کردش پایینه و تو شرایط سخت نمیشه بیشتر از 500 تا بهش اطمینان کرد اما تا 1000 تا هم هیچ مشکلی نداره (100% تجربه شده)
    روغن توتال 5000 چهار لیتری قوطی فلزی هم یک روغن میان قیمته که کیفیت خوبی داره وطیف وسیعی از موتورسیکلتها میتونن ازش استفاده کنن و بالای 2000 تا رو راحت جواب میده البته حواستون باشه که توتال 5000 قوطی پلاستیکی نخرید چون بهیچ وجه کیفیت مدل قبلی رو نداره
    دو سالی بود که اسم روغن زادو رو میشنیدم بلاخره دو ماه پیش یه مغازه پیدا کردم که این روغن رو داشت !!!! یه قوطی چهار لیتری خریدم 25 تومن (موتور من دوسیلندره و 1.5 میخوره ) خلاصه روغنو ریختم تو موتور و روشنش کردم ربع ساعتی آروم روندم وبعد تخته گاز!! انگار معجزه شده باشه موتور بسیار نرمتر گاز میخورد و دنده ها براحتی هرچه تمامتر تعویض میشدند !!!! این تاثیر همان ماده احیا گره که در این روغن وجود داره ومن تعریفشو شنیده بودم
    2.5 بقیشو ریختم تو هوندا cb1000 تاثیر کاملا مشهود بود ونتیجه بسیار عالی
    در آخر اینم بگم کاسترول جی تی ایکس ساخت ایران مناسب موتور نیست و تبخیر میشود
    مطالبی رو که گفتم 100% خودم تجربه کردم و روی موتور سیکلت های مختلف آزمایش کردم ... متاسفانه روغنهای ساخت داخل کیفت مناسبی ندارند و روغنهای وارداتی هم در بیشتر موارد یا تاریخ گذشته ویا تقلبی هستند پس در خرید روغن دقت کنید وسعی کنید همیشه از یک نوع روغن استفاده کنید و هر 10000 کیلومتر از موتورشور بر پایه غیر نفتی استفاده کنید که در این مورد هم من موتور شور زادو با قابلیت احیا گری رو توصیه میکنم( البته من موتور شور زادو رو امتحان نکردم )
    این ماده احیا گر بر مبنای نانو سرامیک ساخته شده
    اطلاعات بیشتر [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

با قسمت اول کاملآ موافقم ولی با قسمت دوم مخالف چون کاسترول جی پی یک روغن mineral based هست ولی برای مگلی باید از روغن synthetic استفاده کرد.

ادامه بحث در مورد روغن در ادامه لینک زیر.

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

موتور سوار

نوع موتور
    ninja 300 - Apache 160
    Last Online
    21-03-1398 @ 07:30 بعد از ظهر

بزرگترین عیب این موتور منتاژ فوق العاده ضعیفش هست که حتی تو کویر خودشون میگفتند مجبور شدیم 2 روزه موتورارو سر هم کنیم بدیم بهتون فقط تونستیم موتور رو درست بزاریم بقیه موتور فقط به چهار تا پیچ بند شده که با یه اچار کشی اساسی مشکلش حل میشه فقط کافیه تمام فلاپ ها و موتور باز بشه دوباره از نو سفت بشه
    دوستان مگلی سوار بخونن حال کنن [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]
    ویرایش توسط m3hiran : 02-03-1389 در ساعت 02:51 بعد از ظهر
    اندکی صبر سحر نزدیک است

11. تعداد 3 کاربر از m3hiran برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    winer 200
    Last Online
    15-12-1395 @ 12:02 بعد از ظهر

در مورد مشکل فن
    تمام خودروهایی که رادیاتور و فن دارند سیستم الکتریکی فنشان مشابه است و به این صورت است که روی رادیاتور یک سنسور حساس به گرما نصب شده که بسته به میزان دمای تعریف شده (که روی سنسور درج شده ) عمل میکند و فن را روشن میکند
    اگه فن همیشه روشن باشه احتمال داره که این سنسور خراب شده باشه
    در مدل هایی که آمپر آب دارند سنسور دیگه ای برای آمپر آب وجود داره که معمولا روی پوسته ای که ترموستات در اون قرار داره نصب شده
    در مورد کار کرد مداوم فن هم باید بدونید مشکلی نداره فقط اگه یک سره روشن باشه زغال اون زود تر تموم میشه همین

همکار سابق

نوع موتور
    موتور سیکلت خوب...!
    شغل و حرفه
    Industrial design
    Last Online
    08-12-1397 @ 07:10 بعد از ظهر

امیر یوسف جان سلام

آقا اول اینکه ما بهت تبریک نگفتیم............مبارک باشه

دوم اینکه من جدی میگم ، چون این مشکلو دوستای من که zx (که دوزمانه هست) دارن براشون بوجود نمیاد اینا همشون موتورای خیابونی هستن ، حتی دوزمانه ها

اگه بری تو سایتش نوشته استریت بایک ، حتی رپسول 1000 سی سی هم استریت بایکه

این مشکلی که داری میگی فنیه ، در ضمن من تاحالا ماشین یا موتورم بدون آب نمونده ، اما اینکه بخوام هر روز قبل استارت مراسم اجرا کنم دیگه خیلی ستمه

بنظرم این ایراد از اسمبل ضعیف شرکت و ببری پیش یه برق کار و مکانیک خوب مشکلت حل میشه

البته با حرفت موافقم ، چون یه راننده خوب فقط نباید با گاز و کلاچ و ترمز و دنده کار کنه ، بلکه باید قبل استارت خودروشو چک کنه.

اما با این حرفت که این موتور بدرد خیابون نمیخوره مخالفم ، اصطحلاک پونتیاک ترنس ام بالاست اما دلیل نمیشه که توی خیابون سوار نشد

مصرف پونتیاک هم هر 100 کیلومتر 30 لیتره.............

راستی یه چیزی ، من دیروز توی گمرک بودم ....هنوز مگلی تو بازار اونجا نرفته بود ........چرا؟

ولی تا دلتون بخواد دایلیم و دربی و هیوسانگ و کاوازاکی بود.
    ویرایش توسط high-speed : 03-03-1389 در ساعت 08:56 قبل از ظهر
    a beautiful day , once it ends , nothing remains the way it was

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

http:persianmotor.net-15-megelli-250r-250-a-18.html

http:persianmotor.net-15-megelli-250r-250-a-190.html

موتور مگلی ساخت کجاست

نگهداری مگلیمگلی 250روش بازو بسته کردن سلندر متور مگلی 250موتورمگلی ساخت کجاستروغن پیشنهادی مگلی 250کمک فنر مگلی 250نحوه بستن چراغ مگلیکمک فنر عقب مگلیمشکلات سیستم خنک کننده مگلی؟دفترچه مگلیدشرکت سازنده مگلیhttps:persianmotor.net-15-megelli-250r-250-a-55.html

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)