FOLLOW INSTAGRAM PAGE
JOIN TELEGRAM GROUP

صفحه 91 از 191 نخستنخست ... 4181878889909192939495101141 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از 901 به 910 از 1905

موضوع: BENELLI 250 TWO CYLENDER بنلی 250 دو سیلندر

کارشناس موتورهای آفرودی

شغل و حرفه
    Motorcycle enthusiast
    علاقمند به موتورهای دومنظوره
    Last Online
    17-12-1401 @ 07:05 بعد از ظهر

Cool BENELLI 250 TWO CYLENDER بنلی 250 دو سیلندر

این موتورسیکلت بسیار خاص در شرایطی رقابتی و سخت توسط یکی از معروفترین خوشنام ترین های لوازم ایمنی و قطعات حرفه ای موتورسیکلت و تنها نماینده موتورسیکلت هسکوارنا در ایران یعنی شرکت سامان موتور(راپیدو) تا چند وقت دیگه وارد بازار خواهد شد....

Banned

نوع موتور
    Benelli TNT 25
    شغل و حرفه
    Inistagram :aidinmirzayi
    علاقمند به موتورهای خیابانی
    Last Online
    30-04-1398 @ 06:55 بعد از ظهر

البته اینکه ميگن توی تابستون باد داغ ناشی از فن رادیات راکب رو اذیت میکنه اون ضعف حساب ميشه ولی نه صرفا بالا بودن دمای عملیاتی موتور اینم عکس اون جدول رابطه حرارت و توانو استکاک که ناقص اومده بود
    [فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ]

3. تعداد 2 کاربر از aidin m برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    براوو>هوندا 125>طرح ویو>پالس 135> پالس 220f>پالس220s>سی اف250
    شغل و حرفه
    بعد از کلی زحمت،از صفر شروع کردم!
    Last Online
    25-08-1401 @ 01:00 بعد از ظهر

نقل قول نوشته اصلی توسط aidin m نمایش پست ها
    البته اینکه ميگن توی تابستون باد داغ ناشی از فن رادیات راکب رو اذیت میکنه اون ضعف حساب ميشه ولی نه صرفا بالا بودن دمای عملیاتی موتور اینم عکس اون جدول رابطه حرارت و توانو استکاک که ناقص اومده بود
    حالا که نوشته ای ارزشمند مانند این می نویسید بهتره درباره مسائلی مانند روغن و اینها در تاپیک ها جستجو کنید مطمئن باشید پیش از شما این سوال ها مطرح شده جوابشم داده شده

مسئله دیگه اینه که واقعا از پشت کامپیوتر هیچ کس نمی تونه درباره صدای موتور داوری کنه، درباره صدا البته توی تاپیک بنلی تک نوشته بودید
    جکت پایینه...!
    راز موفقیت در زندگانی سه چیز است: چیز اول،چیز دوم و چیز سوم...!
    آپلود دائمی عکس: www.picofile.com

5. تعداد 3 کاربر از s.mm برای این پست تشکر کرده اند.

Banned

نوع موتور
    Benelli TNT 25
    شغل و حرفه
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط s.mm نمایش پست ها
    حالا که نوشته ای ارزشمند مانند این می نویسید بهتره درباره مسائلی مانند روغن و اینها در تاپیک ها جستجو کنید مطمئن باشید پیش از شما این سوال ها مطرح شده جوابشم داده شده

مسئله دیگه اینه که واقعا از پشت کامپیوتر هیچ کس نمی تونه درباره صدای موتور داوری کنه، درباره صدا البته توی تاپیک بنلی تک نوشته بودید
    سلام داداش مرسی از اینکه پاسخ دادی تو تایپیک تک سیلندر والا من يه ماه تو کف بنلی هستم ميخوام يه 96 در حد بخرم فقط چون زمستونه موتور قبليم که آن اس بود فروش نميرفت که بلاخره دیشب فروختم و امروز فرداس ایشالاه میخرم بنلی رو در مورد اگزوز اون موتوری ام که گفتم صاحبش ميگفت دستکاری نشده ولی الان تو خ شهباز رفتم چنتا موتور روشن کردم صداش خیلی کمتر بود حالا یا اون موتوری که من دیدم اگزوز ضربه خورده یا دستکاری شده ولی حق با شماست با نوشتن نميشه صدارو وصف کرد
    در مورد این موضوع دمای موتور چون خیلی وقته 206!دارم و اوایل فکر میکردم ایراد داره که دما بالا میره ولی تحقیق کردم تو همین نت و فهمیدم اگه دمارو مثلا با فن زودتر یا ترموستات شماره پایین پایین بیارید برای موتور ضرر داره و استکاک و استهلاک زیاد ميشه و مصرف بالا میره و فهمیدم خلاصه چقدر اشتباه میکردم
    در مورد روغنم والا چند صفحه گشتم حتی گوگل رو سرچ کردم ولی روغن مناسب بنلی تک رو پیدا نکردم و همینطور فیلتر رو که شما و اون دوستمون زحمت کشیدند و گفتند چون ميخوامذتا موتور خریدم چون دست دومه روغن و فیلتر رو عوض کنم که همیشه خودم اينجارو میکنم بازم يه دنيا ممنونم خدا کنه دوستان بیشتر فعال شن و سوال جواب و بحث جدید راه بندازن چون برای موتور سیکلت فقط همین سایته که حرفه ایه حيفه سوت و کور باشه

7. تعداد 2 کاربر از aidin m برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    CPI sx.250 , amico.186 , pulse 180 UG4 , pishro gold 200
    شغل و حرفه
    Gachbori
    Last Online
    30-03-1401 @ 09:28 بعد از ظهر

درجه حرارت بالای موتور و رابطه ان با کاهش مصرف سوخت

ذهنیتی از موتور پیکان و موتورهای قدیمی وجود دارد که اگر دمای موتور از 80 درجه سانتیگراد بالاتر رود برای موتور خطر جدی دارد و باید این دما کاهش یابد.این ذهنیت باعث شده رانندامروزیگان نیز برای خودروهای خود(از سمند و پژو به بالا) در فصل گرما واستفاده از کولر و به تبع بالارفتن سریع دمای موتور به بالای 90 درجه متوسل به انجام راههائی برای کاهش این دما گردند.
    متاسفانه تعمیرکاران نیز به مضرات ان توجه نمی نمایند وبا انجام روشهائی نظیر حذف ترموسات از مدار سیستم خنک کاری؛اضافه کردن یک سنسور به رادیاتور جهت فعال نمودن فن های خنک کننده در دماهای 75 درجه و یا یکسره کردن دور فن ها جهت دور بالا؛سری کردن یک مقاومت نزدیک به 100 اهم با سنسور سیستم خنک کننده تا فن ها در حدود 10 درجه پایین تر فعال گردند باعث می گردنند موتور در دمای پایین مشغول بکار گردد و غافل از اینکه این روشها نه تنها هیچگونه سودی برای موتور ندارد بلکه باعث صدمه جدی به موتور در درازمدت و مصرف سوخت با لا می گردد.
    خودروهای امروزی اصطلاحا به خودروهای گرما دوست معروف هستند.موتور انها با توجه به طراحی و الیاژ خاص بکار رفته به راحتی توانائی تحمل دماهای بالای 100 درجه رادارند.
    هدف از این طراحی علاوه بر جلوگیری از سائیدگی سیلندر و بالا بردن توان موتور باعث کم شده مصرف سوخت بطور قابل ملاحضه می گردد.در دمای یالا خام سوزی سوخت به حداقل ممکن خود می رسد.
    ECUهای نصب شده دراین خودروها در دمای بالا به دلیل احتراق کامل سوخت به انژکتورها فرمان پاشش سوخت کمتر را می دهد.

دمای موتور(C)

سائیدگی موتور(MM)

مصرف سوخت(L/H)

توان(KW)

4

0.2

14.3

19.4

38

0.051

13.2

20.3

60

0.025

12.1

21.3

70

0.013

11

21.6

82

0.008

10.6

22

منبع جدول ذکر شده:کتاب توان موتور و تراکتور تالیف کارول اپی گورینگ

لذا توصیه می شود برای این خودروها بر اساس درجه نشاندهنده درجه حرارت اب توجه نماید که تا دمای 110 درجه موتور در دمای عادی خود فعال است.

- - - Updated - - -

دوستان سلام توی این سایت دیدم که خیلی روی دمای بالای این موتور بحث شده بود و از ايرادها برشمرده شده بود توی متن بالا که کپیش رو گذاشتم يه جدول هم بود که متعصفانه جدول درست کپی نشد و اينحا عکسشو گذاشتم و اون رابطه بین گرمای موتور کاهش استکاک و افزایش توان موتور هست و به طبع کاهش مصرف توی خودروها و موتور سیکلتهای جدید چون ميخوان استانداردهای سخت صادرات به اروپارو بگيرن دمای عملیاتی موتور رو بالا ميبرن و از ترموستات شماره بالاتر و فن رو دیرتر به کار میندازن تا دما بالا بره و استکاک کم بشه و مصرف پایین بیاد مثلا توی 206 ترموستات 89 درجه و فن کند روی 98 درجه تازه کار میکنه که اوایل مکانیکها فکر میکردن ایراد ولی اینکار اتفاقا به نفع موتور هست یعنی موتور هر چی دماش پایین بیاد استکاک بالا و مصرف هم بالا میره به خاطر همينه وقتی موتور سرده استکاک بالاترین حده و نباید زیاد فشار آورد خیلی توی تایپیک دیدم که دوستان میگفتن موتور داغ میکنه که مطمئن باشید طراحی خود کارخونست برای افزایش توان و شاید این سوال براتون پیش بیاد که چرا همه خودروها دمای عملیاتشان رو بالا نمیبرن و باید بدونيد که اختلاف دمای آلیاژ سیلندر یعنی وقتی روشن میشه مثلا در زمستان صفر درجه و وقتی گرم میشه دمای رادیات 98 درجه که دمای موتور خیلی جاهاش از 98 خیلی بالاتر میره يه رنجی هست که بیشتر از اون امکان نداره هر چی آلیاژ های استفاده شده در موتور بهتر باشه ميشه اختلاف این اعداد رو بیشتر کرد یعنی دمای عملیاتی رو بالا برد به خاطر همينه دمای پیکان اگه رادياتور به صد درجه برسه موتور بهش فشار مياد و میسوزه ولی مثلا برای 206 دما تا 110 درجه هم نرمال ذکر شده و توی این دما فن تند کار میکنه و فن کند روی 98 درجه یعنی نزدیک دمای جوش آب که البته دمای جوش ضد یخ بالاتره کمی

- - - Updated - - -

البته اینکه ميگن توی تابستون باد داغ ناشی از فن رادیات راکب رو اذیت میکنه اون ضعف حساب ميشه ولی نه صرفا بالا بودن دمای عملیاتی موتور
    ممنون دوست عزیز

9. تعداد 3 کاربر از saeid mohamadi برای این پست تشکر کرده اند.

Banned

نوع موتور
    Benelli TNT 25
    شغل و حرفه
    Last Online

دوستان سلام من تا جایی که ميشد تایپیک رو خوندم به نکته ای که باید توی نوشته ها توجه کرد اکثر کسانی که از موتور بنلی دو سیلندر بد میگفتن کسانی بودن موتور رو نداشتن و کسی که موتوری رو تست نکرده چجوری فهمیده بده؟ و اشتباهات فاحش و اطلاعات بعضا غلط هم ميدادن مثلا میگفتن لاستیک این موتور پیرلی نیست که نشاندهنده این بود حتی این موتور رو از نزدیک به خوبی ندیدنو با پيشزمينه ذهنی دارن نظر ميدن و بیشترین سندی که برای حرفاشون میوردن سخنان رئیس کارخونه بنلی بود که گفته بود توی چین فولاد سخت شده در دسترس نیست و با آلیاژهای معمولی ساخته شده که باعث شده وزن کمی بالا بره ولی قیمت رقابتی شه که این نشون از صداقت مدیر داره دو اگه این موتور شاسیش فیبر کربن بود حتی ولی قيمتش مثل z250 بالای سی ملیون بود چه فایده ای داشت جز اینکه فقط میتونستیم عکسشو ببینیم ولی این قیمت رقابتی باعث شده خيليا بتونن این موتور رو بخرن و لذتش رو ببرن سنگینی ام يه زمانی حسن بود مخصوصا برای موتور سیکلت که تعادل رو توی سرعت بالا بیشتر میکنه جدیدا هست که کارخونه ها برای پایین آوردن مصرف سعی هر چه بیشتر دارن وزن موتور رو پایین بيارن.
    ولی اگه توجه کرده باشید اکثر کسانی که موتور رو خریدن و تو تایپیک نظر دادن از موتور راضی بودن و خوب گفتن خود من هم این موتور رو ندارم ولی پشتش نشستم واقعا سواری لذتبخشی داره و بهترین نکته قیمتشه که لا اقل برای کسانی که عاشق موتور هستن خیلی راحتره دست یافتن بهش تا مثلا خرید يه موتور 35 مليوني که خريدش به صرفه نیست و فقط معدودی افراد خاص و پولدار میتونن اونقدر هزینه کنن
    در آخر ایشالاه همه جونهای ایران صاحب به روزترین و بهترین وسیله ها بشن چه موتور چه ماشین ولی فعلا که با وضع دلار و تورم و گمرکی و مشکلات ديگه بازار موتور همينه و یک سری موتور هندی یا مثلا همین بنلی زیاد شده بین جوانها پس چه خوبه به جای کوبیدن و نقد بيمورد با همین موتورها لذت ببریم تا زمانی که اوضاع بازار و گمرکی بهتر شه و با همین قیمتها بتونيم بهترین موتورهای ژاپنی و اروپایی سوار شيم اون موقع شروع کنیم به کوبیدن موتورهای هندی و تحط لیسانس چینی ولی فعلا خیلی از جوانها این موتورهارو دارن و خيليا عاشق موتورشونن و خوب نیست بیخودی و بعضا بدون دلایل منطقی شروع به بد گفتن کنیم اگر واقعا موتور بدی بود که انقدر فروش نداشت پس حتما خوبه که توی این يه سالو خورده ای تونسته انقدر زياد فروش کنه و کل موتورهای دایلیم و هیوسانگو زودتر و مگلی رو بزار کنار هم با اینکه خیلی وقته دارن میفروشند و چندین سال از بنلی زودتر اومدن باز هم اندازه بنلی تو خيابونها نيستن این یعنی اینکه این موتور بازار رو تو دستش گرفته و حتما نسبت به رقیبان بهتر بوده

11. تعداد 6 کاربر از aidin m برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    زونتس s250
    Last Online
    29-12-1396 @ 01:06 بعد از ظهر

سلام من یه سفیدشو گرفتم چندروزه.فعلا تو اب بندی ام تا الان که راضی ام سواری نرم و خوبی داره.ببینیم بعد اب بندی چجوری میشه.ولی دوسش دارم موتوره باحالیهمهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

13. تعداد 7 کاربر از محمد جانی برای این پست تشکر کرده اند.

Banned

نوع موتور
    Benelli TNT 25
    شغل و حرفه
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط محمد جانی نمایش پست ها
    سلام من یه سفیدشو گرفتم چندروزه.فعلا تو اب بندی ام تا الان که راضی ام سواری نرم و خوبی داره.ببینیم بعد اب بندی چجوری میشه.ولی دوسش دارم موتوره باحالیهمهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.

داداش مبارک باشه به سلامتی بهترین رنگشم گرفتی فقط مواظب باش خدا وکیلی تند نرو ایشالاه همیشه به خوشی سوار شی مطمئن باش موتور خوبيه يه مقدار بیشتر سوار شی بيشترم خوشت مياد

15. تعداد 2 کاربر از aidin m برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

نوع موتور
    زونتس s250
    Last Online
    29-12-1396 @ 01:06 بعد از ظهر

داداش مبارک باشه به سلامتی بهترین رنگشم گرفتی فقط مواظب باش خدا وکیلی تند نرو ایشالاه همیشه به خوشی سوار شی مطمئن باش موتور خوبيه يه مقدار بیشتر سوار شی بيشترم خوشت مياد
    قربونت داداش لطف داری.BENELLI  250  TWO CYLENDER بنلی 250 دو سیلندرقابلدارم نیس

17. تعداد 2 کاربر از محمد جانی برای این پست تشکر کرده اند.

موتور سوار

شغل و حرفه
    ّإۀآـأ]«ءآـ
    Last Online
    29-08-1402 @ 11:41 قبل از ظهر

ا سلام و خسته نباشید
    دوستان بنده قصد خرید بنلی دو سیلندرو دارم
    با جستجویی که متوجه شدم دیدم 2 نوع موتور هست توی بازار که با دو اسم شناخته میشه
    250 و 300
    هردو هم جفت هستن
    مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.

یا مورد دیگه تو سایت دیجی کالا که برای فروش گذاشته
    یکی اینه که 250 دوسیلندره

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ].

با این مورد که قید شده 300 سی سی
    بنده تنها فرقی که توی این دو مورد دیدم اندازه کمک فنر بود نه چیز دیگه
    دوستان راهنمایی کنن

مهمان ها نمی توانند عکس هارا مشاهده کنند لطفا برای مشاهده عضوشوید(کلیک کنید) here.

لطفا بگین چطور میتونم بفهمم یکی 300 هست یکی 250
    هر جفتشم دو سیلندرن

من میخام 300 بخرم خب

لطفا اگر کسی اطلاعی داره خاهشن این دو لینک رو ز مطالعه کنه

لینک بنلی 300

لینک بنلی 250
    ویرایش توسط سیدعلیرضا : 02-11-1396 در ساعت 10:33 قبل از ظهر

19. کاربر زیر از سیدعلیرضا برای این پست تشکر کرده است

Banned

نوع موتور
    Benelli TNT 25
    شغل و حرفه
    Last Online

نقل قول نوشته اصلی توسط سیدعلیرضا نمایش پست ها
    ا سلام و خسته نباشید
    دوستان بنده قصد خرید بنلی دو سیلندرو دارم
    با جستجویی که متوجه شدم دیدم 2 نوع موتور هست توی بازار که با دو اسم شناخته میشه
    250 و 300
    هردو هم جفت هستن

یا مورد دیگه تو سایت دیجی کالا که برای فروش گذاشته
    یکی اینه که 250 دوسیلندره

[فقط کاربران می توانند لینک هارا ببینند. ].

با این مورد که قید شده 300 سی سی
    بنده تنها فرقی که توی این دو مورد دیدم اندازه کمک فنر بود نه چیز دیگه
    دوستان راهنمایی کنن

لطفا بگین چطور میتونم بفهمم یکی 300 هست یکی 250
    هر جفتشم دو سیلندرن

من میخام 300 بخرم خب

لطفا اگر کسی اطلاعی داره خاهشن این دو لینک رو ز مطالعه کنه

لینک بنلی 300

لینک بنلی 250
    سلام داداش این موتور اصلا 300 نداره و تمام بنلیهای ایران 250 هست که روی سیلندرشم زده
    حالا جریان اینکه به سیصد معروف شده و بعضيا ميگن سیصده چيه؟ یک وقتی شما تو سایتهای خارجی و خود بنلی برید همین بنلی که تو ایرانه سیصد سی سی هست و بعضيا به اشتباه فکر کردن نیکران موتور برای اینکه بتونه براش پلاک بگيره 250 معرفی کرده کاری که برای نینجا و Z300 کاوازاکی کردن که همین موضوع که کاوازاکی دو مدل سیصد و 250 داره خیلیارو به اشتباه انداخته که این موتورم سیصده یا دو مدل داره که دوستان همین سایت تحقیق کردن و فهمیدن این حرف اشتباهیه و بنلی tnt 300 رو برای فروش در ایران و اندونزی 250 کرده اگه توی سایت دیجیکالا هم سیصد نوشته اطلاعات اشتباه فروشنده است
    تنها مدلی که فرق داره مدل طلایی رنگشه که لاستیکهای مرغوبتر و پهنتر و یکسری لوازم اکسسوری داره و گرونتره که بعضی ميگن اون سیصده ولی کلا حرف اشتباهیه و بازار گرمی گمرکیها و موتور فروشاست بازم دوستان واردتر اطلاعات بهتری میتونن بدن اگه حرفهای من نواقص یا اشتباهاتی داشت

21. تعداد 4 کاربر از aidin m برای این پست تشکر کرده اند.

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 2 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 2 مهمان ها)

بازدیدکنندگان، این صفحه را با جستجوی این کلمات در موتورهای جستجوگر پیدا کرده اند:

تفاوت بنلی 96 با 97

سوارکاران بنلی

تفاوت بین بنلی 96 و 98

فرق بین بنلی ۹۶ با ۹۸

بنلی ریس استایل

چه روغنی بریزم برای بنلی 250 site:persianmotor.net

سرعت بنلی 250

کلمات کلیدی این موضوع

علاقه مندي ها (Bookmarks)

علاقه مندي ها (Bookmarks)