PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتور سارقان بدشانس موقع فرار خاموش شد

ali_r
09-11-1392, 04:48 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

به گزارش نامه به نقل از شرق: موتوسیکلت سارقان حرفه‌ای هنگام فرار از صحنه جرم خاموش شد و کار دست آنها داد. به گزارش خبرنگار ما مرکز فوریت‌های پلیسی چند روز قبل خبر دستگیری سارقی را توسط شهروندان به کلانتری مهرآبادجنوبی اعلام کرد و وقتی ماموران به محل موردنظر رفتند، فهمیدند دو سرنشین موتوسیکلت آپاچی سفیدرنگی، گردنبند طلای زنی جوان را سرقت کرده بودند اما حین فرار موتوسیکلت آنها خاموش و مالباخته با کمک مردم موفق به دستگیری یکی از سارقان شد. متهم 23ساله به نام «سیروس» پس از انتقال به کلانتری منکر ارتکاب سرقت شد و در اظهارات اولیه خود گفت: «بالای پل‌هوایی در حال صحبت با تلفن همراهم بودم که ناگهان چند نفر به سمتم حمله‌ور شدند و مرا از پله‌های پل‌هوایی به پایین انداختند و به ماموران تحویل دادند.» سیروس برای انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار کارآگاهان پایگاه پنجم پلیس آگاهی قرار گرفت و در آنجا نیز بر بی‌گناهی‌اش تاکید کرد، به همین دلیل کارآگاهان به تحقیق از مالباخته و تعدادی از شاهدان صحنه دستگیری متهم پرداختند.
مالباخته پس از مواجهه حضوری با متهم و شناسایی وی به‌عنوان سارق گردنبند به کارآگاهان گفت: ساعت 14:40 روز حادثه همراه خواهرم در خیابان قزوین در حال تردد بودیم که موتوسیکلتی سفیدرنگ مقابل پای من توقف کرد و سرنشین آن پس از پیاده‌شدن، با تهدید چاقو گردنبندم را از گردنم کشید و پس از سرقت سوار موتور شد. با صدای بلند از مردم درخواست کمک کردم و در حالی‌که با خودرو عبوری یکی از شهروندان سارقان را تعقیب می‌کرد، ناگهان موتوسیکلت آنها در نزدیکی شهرک توحید خاموش شد و تعدادی از مردم نیز پس از اطلاع از موضوع، به‌دنبال یکی از سارقان به بالای پل عابرپیاده رفتند و توانستند این مرد را دستگیر کنند.» یکی از شاهدان نیز گفت: «همراه دوستم در حال بازگشت از محل کار بودیم که مشاهده کردیم موتوسیکلت آپاچی سفیدرنگ با دو سرنشین چراغ‌قرمز را رد کرد و بعد از طی مسافت کوتاهی خاموش شد. سپس راکب و ترک‌نشین موتوسیکلت از محل متواری شدند و در همان زمان تعدادی از مردم با صدای «دزد، دزد» به‌دنبال یکی از آنها به بالای پل عابر رفتند و پس از دستگیری، وی را به ماموران تحویل دادند.»همچنین یکی از شاهدان صحنه سرقت که به کمک زن مالباخته رفته بود گفت: «در خیابان قزوین مشاهده کردم دو سرنشین موتوسیکلتی ضمن نزدیک‌شدن به چند زن گردنبندی را از گردن یکی از آنها سرقت کردند و بلافاصله از محل متواری شدند. در حالی‌که آنها را تعقیب می‌کردم، موتوسیکلتشان خاموش شد و سارقان به‌صورت پیاده پا به فرار گذاشتند. به همراه تعداد دیگری از جوانان محل که متوجه موضوع شده بودند، توانستیم یکی از آنها را درحالی‌که با خود چاقو داشت، دستگیر کنیم و به ماموران تحویل دهیم.» سیروس با وجود مواجهه حضوری با مالباخته و تعدادی از شاهدان همچنان مدعی بیگناهی بود. از سویی خانواده متهم سعی داشتند با خرید گردنبند، از مالباخته رضایت بگیرند. با این وجود متهم برای انجام تحقیقات و شناسایی دیگر جرایم ارتکابی با قرار قانونی همچنان در اختیار کارآگاهان ماند و آنان با بررسی سوابق متهم اطلاع پیدا کردند «سیروس» یکی از مجرمان سابقه‌داری است که پیش از این نیز دستگیر و روانه زندان شده و خودرو آپاچی توقیف شده نیز متعلق به خود وی است که به صورت قولنامه‌ای خریده. در ادامه تعداد دیگری از مالباختگان با حضور در اداره آگاهی متهم را به عنوان سارق طلا و جواهرات و اموال خود مورد شناسایی قرار دادند. یکی از مالباختگان توضیح داد سیروس و همدستش روز هفتم‌خرداد در منطقه یافت‌آباد با تهدید چاقو اقدام به سرقت دستبند طلای وی کردند.
مالباخته‌ای دیگر نیز اظهار کرد متهم روز 17اردیبهشت با تهدید سلاح سرد اقدام به سرقت گردنبند طلای وی کرد. مالباخته‌ای دیگر نیز پس از شناسایی سیروس بیان کرد متهم در خیابان آزادی، دستبند طلایش را زورگیری کرد. تازه دامادی که شب پیش از مراسم جشن ازدواجش، توسط متهم مورد سرقت و زورگیری قرار گرفته بود نیز پس از حضور در پلیس آگاهی سیروس را مورد شناسایی قرار داد و به کارآگاهان گفت: «یک شب قبل از مراسم جشن عقد، در مسیر آزادگان به سمت غرب در حال حرکت بودم که موتوسیکلتی با دو سرنشین به کنار من آمد و درخواست بنزین کرد. گفتم بنزین زیادی در باک موتور ندارم با این وجود ناگهان ترک‌نشین موتوسیکلت که همین متهم بود با تهدید قمه من را به کناره خاکی اتوبان منحرف کرد و باعث شد زمین بخورم. پس از آن با تهدید قمه اقدام به‌ سرقت کیف‌دستی و گردنبند طلایم کرد و به‌سرعت متواری شدند.»
سیروس که پس از شناسایی توسط تعداد دیگری از مالباختگان چاره‌ای جز اعتراف نداشت، در اظهارات خود به کارآگاهان گفت: «از ترس همدستم به نام حامد دروغ گفتم. او بود که به من زنگ زد و پیشنهاد سرقت‌ها را مطرح کرد.» با شناسایی حامد (23ساله) به‌عنوان یکی از مجرمان سابقه‌دار که پیش از این به اتهام ضرب‌وجرح عمدی دستگیر و روانه زندان شده بود، مخفیگاه وی شناسایی شد و او بعد از دستگیری به زورگیری و گردنبندقاپی اعتراف کرد. سرهنگ گزافی، رییس پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران با تایید این خبر گفت: «با توجه به اعترافات صریح متهمان به سرقت‌های مشابه در مناطق مختلف شهر تهران و احتمال ارتکاب دیگر جرایم از سوی آنها مجوز انتشار بدون پوشش تصاویر هر دو متهم از سوی بازپرس صادر شده است و از شکات و مالباختگانی که موفق به شناسایی تصاویر شده‌اند دعوت می‌شود برای پیگیری شکایات خود به پایگاه پنجم پلیس آگاهی تهران مراجعه کنند.»

منبع
تابناک