PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : جلوبندی 180پالس پره ای

mahmoud-d
08-11-1392, 07:25 بعد از ظهر
باسلام و خسته نباشیدخدمت دوستان
ازاعضاءجدید پرشین موتور هستم ممنونم که منو به جمعتون راه دادید
مشکل بنده درمورد گیجی قسمت جلو موتورم هست که چنین مرتبه باز شده وفنرلول عوض شده ،دیسک عوض شده ،فنر لول پولساری انداختم ولی همچنان گیجه بطوری که در باران بیشت از 10الی 20کیلومتر سرعت برم با کوچکترین اشاره ای به ترمز موتور حالت شلاق میزنه و مابقی ماجرا که زمین خوردنه..........
اگر کسی در این زمینه اطلاعاتی داره یا قبلا" باچنین مشگلی مواجه شده منو راهنمایی بکنه ممنون میشم

ali313
08-11-1392, 11:16 بعد از ظهر
مشکل بنده درمورد گیجی قسمت جلو موتورم هست که چنین مرتبه باز شده وفنرلول عوض شده ،دیسک عوض شده ،فنر لول پولساری انداختم ولی همچنان گیجه بطوری که در باران بیشت از 10الی 20کیلومتر سرعت برم با کوچکترین اشاره ای به ترمز موتور حالت شلاق میزنه و مابقی ماجرا که زمین خوردنه..........
اگر کسی در این زمینه اطلاعاتی داره یا قبلا" باچنین مشگلی مواجه شده منو راهنمایی بکنه ممنون میشم

من خودم 5 ساله پالس پره ای دارم-این موتورا همینن!لاستیک پهن هم انداختم فرقی نکرد! بعضی میگن چون عقبش سبکه! من که میگم ار بنیادش این موتورا ایرا داره! کاریش نمیشه کرد و خودم هم تجربه زمین خوردن تا نزدیک مرگ هم باهاش داشتم!(یه نیش ترمز تو یه ذره خیسی)

farzin
09-11-1392, 01:13 قبل از ظهر

خوش آمدید
داداش یکم بیشتر و بهتر توضیح بده منظور از گیجی و شلاق زدن چیه ؟

- - - Updated - - -

من خودم 5 ساله پالس پره ای دارم-این موتورا همینن!لاستیک پهن هم انداختم فرقی نکرد! بعضی میگن چون عقبش سبکه! من که میگم ار بنیادش این موتورا ایرا داره! کاریش نمیشه کرد و خودم هم تجربه زمین خوردن تا نزدیک مرگ هم باهاش داشتم!(یه نیش ترمز تو یه ذره خیسی)

ترمز عقب بگیری و دمبش لیز میخوره ، اشکال از جنس لاستیک و نبودن abs هست ، چون تجربه abs رو در دیگر وسایل نقلیه امروزی داریم ( چه مشاهده دیگران و چه تجربه شخصی ) انتظارمون از یک ترمز خوب چیزی در حد abs میشه و این مشکل لیز خوردن در نه تنها در پالس بلکه در خیلی از وسایل نقلیه های دیگمون هم میبینم

mahmoud-d
11-11-1392, 09:17 بعد از ظهر
مدل موتورم سال هشتادوهفته من دو ساله که این موتورو سوار میشم خیلی موتور نرم و با مانور بالا یی بود به صورتی که 3 ترک سنگین وزن عین گنجیشک تیز بود لایی بازی تمام ولی از یک سال پیش سر موتور سنگین شده بود و مانورش اومد پایین و طوقه چرخ جلوم شروع به پره شکوندن کرد و و من دو سه مرتبه رفتم پره انداختم اما باز پره میشکوند حتی دو مرتبه هم جلوبندی شو باز کردم و فنر لول پولساری انداختم اما همچنان پره میشکوند و دیگه من بهش نرسیدم روش راه رفتم تا اینکه حدود 10الی12تا پره شکونده بو دکه یک روز تو حرکت پره ها خورد شد و اومد پایین ،چون چند وقتی هم بود با پره شکسته رو طوقه راه رفتم طوقم لنگ شد طوقه رو بردم میدون گمرک پیش احمد لنگی و یک دست پره اصلی انداختم ولی طوقه زیاد جالب نشد و کمی لنگ میزد و همون موقع باز جلو بندی رو باز کردم از اون زمان تاحالا پره نشکونده ولی موتور سرش سنگینه و تو حرکت تعادل نداره حتی تو خشکی با اشاره ترمز اگر فرمون و کمی چپ وراست کنم موتور تعادلش بهم میخوره .

farshad 54
11-11-1392, 11:23 بعد از ظهر
منم با پولسار همین مشکل برام پیش اومد

کمک های جلو رو باز کردم و تعویض روغن و هواگیری و سرویس کامل کردم درست نشد :hanghead:

پره هارو آچار کشی کردم درست نشد :28:

دو شاخ عقب رو باز کردم و بوش هاشو عوض کردم درست نشد :icon_pf _99_:

آخرش گفتم بذار لاستیک جلو رو عوض کنم ببینم چی میشه عوض کردم درست شد :14:

این تجربه من تو این مورد بود حالا نمیدونم مشکل موتور شما هم شاید با تعویض لاستیک جلو حل بشه

farzin
01-12-1392, 05:05 بعد از ظهر
به اضافه تجربه داش فرشاد بنده هم تجربه خودمو میگم البته موتورم نوع دیگه بوده ، من حدسم اینه که فرمون موتور شما سفته و این باعث میشه توو سرعت بالا انگار فرمون قفل هست و به یه سمت که کج میشه موتور جمع کردتش سخته و روو پیچ ها زیاد خودشو نشون میده
علت یا بلبرینگ زیر قرمون هست که خورد هست و باید تعویض بشه ، و همینطور پیچ هایی داره که بیش از حد سفتن و شونه موتور هم یه جورایی کج باید باشه ، نظر من اینه که موتور شما از جلو تصادف داشته و یا در غیر اینصورت وقتش رسیده که به تعویض قطعه نیاز داره
ولی اگه تصادف داشته خوب تعمیر شده . وقتی از جلو موتور تصادف میکنه بعد از تعمیر مدتی که میگذره بخاطر دست اندازها و ترمزهای ناگهانی دوباره اون تنظیمش بهم میخوره . میشه تعمیرش کرد ولی دوباره بعد از مدتی همینجور میشه که هست مگر بلکل متعلقات زیر فرمون تعویض بشن ، و همه حرفای من از رو تجربه شخصی خودمن همین و بس
شما ببری پیش یه تعمیرکار درستش میکنه ... این مشکل عمومیت داره توو موتورا و کافیه یه دور باهاش بخوره خودش میدونه چشه ... اسواک ها ( پره ها ) سر تاب داشتن رینگ و لاستیک میشکنن و همینطور باهم پایین نرفتن کمک ها ...

mahmoud-d
05-12-1392, 10:37 بعد از ظهر
باتشکر از داش فرزین گلم ممنونم باتوجه به تجربه ات و راهنماییت الان به این نتیجه رسیدم که لوازم فرمان (بلبرینگ) خراب شده و باید اون و تعویض کنم .

r.hasani7023
06-12-1392, 12:12 قبل از ظهر
دوستان تصادف از کجا میشه فهمید ؟

- - - Updated - - -

از جلو؟

farzin
06-12-1392, 02:10 بعد از ظهر
قاعدتا اگه خوب تعمیر بشه شما با نگاه کردن نمیتونید متوجه شید و بعد از گذشت زمانی حتی طولانی ممکنه خودشو نشون نده
اما ساده ترین و ابتدایی ترین روش اینه که وقتی از موتور سواری میگیرین با سرعتی بالای 50 کیلومتر در یک جاده صاف دست ها رو از روی فرمون بردارید اگه موتور به یه سمت متمایل شد بدونید فرمون و متعلقاتش مشکل دارن ، و با این تست بازهم نمیتونیم با اطمینان بگیم تصادف داشته
تشخیص قطعات فابریکی از یدکی هم یک روش هست
نو بودن یک قسمت از موتور نسبت به کارکرد موتور با دیگر از قسمتها میتونه نمایان کننده تعویض اون قطعه باشه
و از عقب نگاه کردن به موتور و توی یک خط نبودن تایر جلو با تایر عقب باز میتونه دلالت بر زمین خوردگی شدید و تصادف باشه