PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : چرا تردد موتور 1000 در ایران ممنوع است؟

ali_r
05-11-1392, 12:29 بعد از ظهر
[Only registered and activated users can see links]

سردار حسین رحیمی با اشاره به تغییرات مورد نظر پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرده است: ما به دنبال آن هستیم که رفت‌ و آمد و صدور پلاک ملی برای این موتورسیکلت‌ها آزاد شود. ما در انتظار پاسخ شورای امنیت کشور به این مساله هستیم و تعیین حجم موتور مجاز این موتورسیکلت‌ها در حال بررسی است. بر اساس این گزارش، چند سال پیش وزارت کشور در پاسخ به نامه دادگاه انقلاب آورده بود که تردد کلیه موتورسیکلت‌های سنگین در سطح شهرهای کشور و محدوده آنها ممنوع است اما این ممنوعیت شامل خارج از شهرها نمی‌شود.

این ممنوعیت، قانون مصوب مجلس یا هیات دولت نیست بلکه یک بخشنامه‌ است که در زمان قبل صادر شده و البته هنوز اجرا می‌شود اما این موضوع ارتباطی به ورود قانونی موتورسیکلت‌های سنگین ورزشی و پرداخت عوارض و همچنین شماره‌گذاری آنها ندارد. از زمان قبل از پیروزی انقلاب تا کنون جمعاً حدود دو هزار موتورسیکلت سنگین پلاک‌دار در کشور وجود داشته که تردد در خارج از محدوده شهرها فعلاً برای این دسته از موتورسیکلت‌ها آزاد و قانونی است.

برای داخل شهرها، صرفاً داشتن پلاک، مجوز تردد نیست و مجوز تردد این موتورسیکلت‌ها را در شهرها، دستگاه‌های امنیتی و انتظامی صادر می‌کنند. دارندگان موتور سیکلت‌های سنگین پلاک‌دار می‌توانند خودرو را به‌وسیله وانت به بیرون از شهرها ببرند، سوار شوند و دوباره با استفاده از وانت‌بار، آن را به داخل شهر انتقال دهند. نکته قابل توجه است این است که در حال حاضر توریست‌های خارجی با موتورسیکلت‌های پرحجم خود به راحتی می‌توانند مقابل دیدگان شهروندان ایرانی به‌خصوص جوانان موتورسوار موتورسنگین تردد کنند و در هر نقطه ایران اقامت گزیده و از جاذبه‌های کشور عزیزمان استفاده کنند.

گفتنی است پس از ممنوعیت تردد با موتورسنگین در دهه شصت به علت ترورهای منافقین، اولین مورد ترور با موتور سنگین، ترور سعید حجاریان در سال 87 نیز توسط سعید عسگر با موتور هزار صورت گرفت. به نظر می‌رسد در شرایط فعلی مصوبه محدویت تردد با موتور سنگین با توجه به توانمندی‌ها و به‌روز بودن وسایل نقلیه و تجهیزات نیروهای انتظامی و امنیتی از یک‌سو و از سوی دیگر رشد صنعت موتورسازی که منجر به تولید موتورهایی با حجم کمتر از 250 سی‌سی اما با سرعت و شتاب بالاتر از گذشته شده است، قابل تجدیدنظر باشد. همچنین آزادسازی موتورسنگین خود می‌تواند موجب ایجاد و رشد صنعت جدیدی در کشور و تولید بازار کسب و کار جدید شود.

Kami
05-11-1392, 01:09 بعد از ظهر
لینک صفحه اول
[Only registered and activated users can see links]

abolfazls
05-11-1392, 01:28 بعد از ظهر
اين يعنى چى ؟
يعنى مثلاً من يه سوزوكى جى اس ١٠٠٠ قديمى با پلاك شهربانى قديم دارم ميتونم بيرون شهر تردد كنم ؟؟؟؟؟ عمراً !

stoncold
05-11-1392, 01:44 بعد از ظهر
یعنی هیچ جای جهان کسی ترور نمیشه فقط تو ایران ترور میکنن؟
شورای امنیت ملی ملی چه ربطی به تردد موتور داره؟
اول از همه اینکه خیابون های توشهری ایران ظرفیت موتور سنگین نداره
دوما وقتی کسیرو از چیزی منع کنی و یک دفه اون چیزو براش ازاد کنی اصلا جنبه استفادشو نداره
سوما من سی ار ام سوار میشن قدیمیا میگن این موتور ترور هستش چه برسه سنگین

معمار
05-11-1392, 01:52 بعد از ظهر
گفتنی است پس از ممنوعیت تردد با موتورسنگین در دهه شصت به علت ترورهای منافقین، اولین مورد ترور با موتور سنگین، ترور سعید حجاریان در سال 87 نیز توسط سعید عسگر با موتور هزار صورت گرفت. به نظر می‌رسد در شرایط فعلی مصوبه محدویت تردد با موتور سنگین با توجه به توانمندی‌ها و به‌روز بودن وسایل نقلیه و تجهیزات نیروهای انتظامی و امنیتی از یک‌سو و از سوی دیگر رشد صنعت موتورسازی که منجر به تولید موتورهایی با حجم کمتر از 250 سی‌سی اما با سرعت و شتاب بالاتر از گذشته شده است، قابل تجدیدنظر باشد. همچنین آزادسازی موتورسنگین خود می‌تواند موجب ایجاد و رشد صنعت جدیدی در کشور و تولید بازار کسب و کار جدید شود.

من کاملا با این قسمت مخالفم
درست که موتور های با حجم بالا سرعت زیادی دارن و برا فرار هم بسیار مناسب هستن
ولی اگه بخای این جوری حساب کنن
باید جلو موتور پالس هم بگیرن دیگه
یکی از شهدای هسته ای با یکی از موتور های پالس ترورش کردن
که اومد بغل خودروش و بمب گذاشتن و فرار کردن
خوب جلوش بگیرن دیگه

اگه به این دلیل باشه نباید بزارن هیچ موتوری تردد بکنه چون با هر موتوری که بگی میشه عملیات تروریستی انجام داد

:mad:

shahriar95
05-11-1392, 03:30 بعد از ظهر
دوستان اینا همش بـــــــــوقه! به این خیالات نشینید! موتور به اصطلاح سنگین(بیگیر منو) آزاد نخواهد شد. منتظر باشین همون 250 و 200 هم غیر قانونی بشن. مشکل نه از جنبه مردمه نه فرهنگ ما نه خیابونا....
راستی اون موتور هم 1000 چار سیلند بوده.

FARSHAD_TORNADO
05-11-1392, 09:36 بعد از ظهر
اما راست میگن. جدا از اون اگه هم یه روزی بخوان آزاد کنن واقعا جنبه استفادشو نخواهیم داشت.

farshad 54
05-11-1392, 10:34 بعد از ظهر
آخه تو این ترافیک آدم مغز خر خورده با موتور سنگین بره ترور :icon_pf _52_:- ترور کردی از کدوم ور میخوای در بری :29:اولین 4 راه پشت ترافیک باید موتور رو بذاری پیاده فرار کنی :22:

اون اول انقلاب بود خیابونا خلوت بود میزدی در میرفتی الان دیگه ترور مرور از این چس کلاسا ور نمیداره با موتور سنگین بری ترور :consoling2:

بعدشم کسی بخواد از این کارا بکنه میکنه فکرشو بکن میشینن نقشه ترور میکشن بعد میگن خوب بریم zx 1000 بخریم بعد یا پولشون نمیرسه یا موتور سالم بی خط و خش انجین پلمب گیرشون نمیاد بی خیال نقشه

میشن :riz481:

اینجا ایرانه i love you persian motor

Babak
06-11-1392, 03:47 بعد از ظهر
ن حاضرم باسی جی باشم یکی ام با هر 1000 سی سی ام که می خواد بیاد تو خیابون ببینیم کی می تونه اول به مقصد برسه:icon_pf (95):

Milad-Suzuki
06-11-1392, 06:21 بعد از ظهر
بعدشم کسی بخواد از این کارا بکنه میکنه فکرشو بکن میشینن نقشه ترور میکشن بعد میگن خوب بریم zx 1000 بخریم بعد یا پولشون نمیرسه یا موتور سالم بی خط و خش انجین پلمب گیرشون نمیاد بی خیال نقشه

میشن
دمت گرم داداش حال و هوام عوض شد از خنده.:gigglesmile:

من حاضرم با سی جی باشم یکی ام با هر 1000 سی سی ام که می خواد بیاد تو خیابون ببینیم کی می تونه اول به مقصد برسه
با این حرف صد در صد موافقم. ترور فقط با سی جی گوجه ای فرمون جوجه ای [Only registered and activated users can see links]

hossein assassin
07-11-1392, 01:14 بعد از ظهر
همه این چیزا فقط بخاطر اینه که براشون از بُعد امنیتی گرون تموم میشه....
در صورتی که همه این پولا داره میره تو جیب یکی

Kami
07-11-1392, 01:20 بعد از ظهر
دوستان بحث منحرف نشه

نیما نادری
07-11-1392, 09:54 بعد از ظهر
واقعا متشکرم از ایشون خیلی خوب و شیوا سخن گفتن و مشخصه در جریان کلیه ریزه کاریها بودن و هستن

اما تا عمل .........

Hadibest
08-11-1392, 01:03 بعد از ظهر
ببخشید یعنی تردد موتور سنگین مثلان cb-400بیرون از شهر آزاده؟

h0ssein
20-01-1393, 11:23 قبل از ظهر
یک روزنامه‌ نگار ایرانی با انتشار ویدئویی تاثیرگذار نسبت به عواقب وحشتناک آزاد شدن پلاک‌گذاری موتورسیکلت‌های سنگین در کشور هشدار داد.

«فرورتیش رضوانیه» که تاکنون موضوعاتی چون زلزله تهران و ایمنی اتومبیل‌های ساخت داخل را دنبال کرده ، به تازگی یک ویدئوی کوتاه دو دقیقه‌ای را در اینترنت قرار داده که آماده نبودن فضای حاکم بر فرهنگ ترافیک جامعه برای حضور موتورسیکلت‌های سنگین را به تصویر کشیده است.

این روزنامه‌نگار گفته: «ما نه جاده داریم ، نه اتوبان ، نه خیابان ، نه فرهنگ رانندگی ، نه امنیت... حال به چه دلیل پلاک‌گذاری موتورسیکلت سنگین را آزاد می‌کنند؟ به راستی در ذهن آنها چه چیزی می‌گذرد؟ مگر ایران را نمی‌شناسند؟ فاجعه‌ای بزرگ در راه است ، چون عده‌ای فقط و فقط به خودشان فکر می‌کنند. خیلی‌ها بدون موتورسیکلت سنگین هم خیلی‌ها را کشتند و می‌کشند. حالا سلاح جدید به آنها می‌دهند؟ اگر صاحبان موتورسیکلت‌های سنگین هم قانون‌مند باشند و لباس و کاسکت بپوشند ، اما باز هم جاده‌های ایران برای موتور سنگین امنیت ندارد. از این تصمیم آنها تعجب می‌کنم. این کشور به آرامش و امنیت نیاز دارد ، نه سرعت در کشتار...»

پیشتر در 26 آذرماه سردار حسین رحیمی ، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به این که صدور مجوز برای تردد موتورسیکلت‌های سنگین بر عهده استانداری تهران است ، گفته بود: «ما در چند روز گذشته برای تغییر در شرایط صدور مجوز این موتورسیکلت‌ها درخواستی را به شورای امنیت کشور ارسال کرده‌ایم و منتظر تصمیم‌گیری آن‌ها هستیم و این هدف را پیگیری می‌کنیم که رفت‌وآمد و صدور پلاک ملی برای این موتورسیکلت‌ها آزاد شود.»

رضوانیه در انتهای این ویدئو که «فاجعه‌ای بزرگ در راه است» نام گرفته ، نوشته: «اگر پلاک‌گذاری موتورسیکلت سنگین در ایران قانونی شود ، تنها در ماه نخست پس از آن 600 تن در دم جان خود را از دست می‌دهند و 1200 تن دیگر نیز دچار نقص عضو یا مرگ مغزی می‌شوند.»

[Only registered and activated users can see links]شماره_گذاری_موتورهای_سنگین_ فاجعه‌_بار_است_(فیلم_16+).flv.htm ([Only registered and activated users can see links] D8%B1%DB%8C_%D9%85%D9%88%D8%AA%D9%88%D8%B1%D9%87%D 8%A7%DB%8C_%D8%B3%D9%86%DA%AF%DB%8C%D9%86_%D9%81%D 8%A7%D8%AC%D8%B9%D9%87%E2%80%8C_%D8%A8%D8%A7%D8%B1 _%D8%A7%D8%B3%D8%AA_(%D9%81%DB%8C%D9%84%D9%85_16+) .flv.htm)

ZirCgari
20-01-1393, 02:17 بعد از ظهر
الان مثلا 600ش هم آزاده که 1000ش ممنوعـــــــه؟

mohammadvaiper
20-01-1393, 09:16 بعد از ظهر
اکثر تصادفها با cg بود.دلیل موجه ای نیست.
ولی اگه شماره گذاری هم بشه هر کسی هم خریدارش نیست چون قیمتشون بدون شک بالای صد میلیون میشه

02109002
20-01-1393, 09:20 بعد از ظهر
درود ...

پست مشکل دار ویرایش شد

Eyeless
20-01-1393, 10:26 بعد از ظهر
حالا این خبرنگاره زنه یا مرده ؟

آیا تا به حال AX-1 از نزدیک دیده ؟

آیا تا حالا سوار Ninja 250 شده ؟

حالا نمیگیم 1000 :)

به نظر من مشکل از ترور این چیزا نیست مشکل چیزی دیگست :)

الان طرف سی جی دست کاری میکنه 180 تا میره.

یکی از دوستام اینکارو کرده بود سی جی کرده بود 6 دنده هیچ موتوری حریفش نمیشد یه روز اینقدر گاز داد که اگزوزش ول شد ای خندیدیم :دی

آخرشم تصادف کرد کتلت شد :دی

MANHUNT
21-01-1393, 12:24 قبل از ظهر
یه بنده خدایی میگفت که زمان بعد از انقلاب یه شخص سیاسی رو ترور کردن با مینی 80 حالا این مینی 80 چه ربطی به موتور سنگین داره خدا میدونه همه چیز تو این مملکت اخه پیفه برا جوونا اما یه چیز برا جوونا خوب پیدا میشه اونم مواد مواد جوونا موتور سنگین میخوان چیکار مواد مخدر از همه چیز بهتره خدا لعنت کنه:9:

ali.motahari
30-03-1393, 11:45 بعد از ظهر
دمت گرم داداش حال و هوام عوض شد از خنده.:gigglesmile:

با این حرف صد در صد موافقم. ترور فقط با سی جی گوجه ای فرمون جوجه ای [Only registered and activated users can see links]
آقا درسته سی جی از بعضی1000 سی سی ها بهتره تو ترافیک ولی هرچی باشه اندازه یه تریل حتی چینی فرض و راحت نیست تازه از هرجا دلت میخاد میری با تریل

روح سوار
31-03-1393, 05:48 بعد از ظهر
تا وقتی که ملت یاد نگرفتن کلاه ایمنی بزارن سرشون

بسیار کار پسندیده ای می کنن که تردد ازاد نیست

mostafa23
01-04-1393, 08:31 قبل از ظهر
این موتور ها با لباس یا بی لباس ، با کلاه یا بی کلاه اگه زیر پای نااهلش باشه خطر سازه هم برای خودش هم محیط پیرامون، وضعیت خیابونا و رانندگی ملتم که خدا بده برکت،
یکی از دلیلای مجاز نبودنشم امکان انجام بعضی خلاف ها هست که موتور میتونه وسیله مناسبی برای فرار باشه

flower
01-04-1393, 04:58 بعد از ظهر
آقا درسته سی جی از بعضی1000 سی سی ها بهتره تو ترافیک ولی هرچی باشه اندازه یه تریل حتی چینی فرض و راحت نیست تازه از هرجا دلت میخاد میری با تریل
من خودم یگان ویژه دیدم با gsx1400 تو ترافیک اینقدر تند می رفت موهای سرم سیخ شد لابلای ماشینا غیبش شد و رفت بخاطر همین راحت می شه سرقت و خلاف کرد تریل و سی جی کجا و اون کجا

Eyeless
02-04-1393, 07:36 بعد از ظهر
من خودم یگان ویژه دیدم با gsx1400 تو ترافیک اینقدر تند می رفت موهای سرم سیخ شد لابلای ماشینا غیبش شد و رفت بخاطر همین راحت می شه سرقت و خلاف کرد تریل و سی جی کجا و اون کجا

خب باید راکبشم راکب باشه
اما خدایی کی میاد با 1400 کیف بزنه :))
البته شاید تو ماموریت بودن
یگان ویژه آموزش های مخصوصی برای موتور سیکیلت و ماشین داره.

بعد در رابطه با ترور آخه کسی بخواد تررور کنه با موتور پلاک ملی میره ترور کنه مگه خر گازش گرفته !!!!!!!
تازه به نظر من باید آزاد کنن اما پلاک های مخصوص بدن و واسه اینکه خیالشون راحت باشه 1 جی پی اسم نصب کنن تو موتورت :> یا میتونن ساعت یا روزهای خاصیو برای بیرون آوردنش مشخص کنن
تازه کسیم نمیاد با 1000 بره کارهای اداریشو انجام بده تازه همه کسم پول نداره قانونیشو بخره در نتیجه پلاک به همه کس تعلق نمیگیره و ترور اینچیزا هم با پلاک ملی انجام نمیپذیره !!!
طرف میاد سی جیو تقویت میکنه 180 میره :دی
خب میاد 1 هیو میگیره تقویت میکنه میره با پلاک ملی ترور :)))
خدایی اینا مشکلشون چیز دیگست :>

*سیّدسعید*
02-04-1393, 10:51 بعد از ظهر
با سلام خدمت دوستان عزیز. عزیزان امیدوارم میلتون نکشه ولی من یه GS تمام جون فابریک دارم و فقط دو روز آخر هفته باهاش تاب میخورم.
البته ناگفته نماند من سوار kawasaki ninja و موتورهای جدید هم شدم و شاید هم از نظر قدرت و سرعت برتر باشند ولی به نظر من Gs یه چیز دیگست و
اونایی که سوار این موتور شدند میدونند که منظور من چیه.
I Love SUZUKI GS 1000
یاعلی و حق نگهدارتون

h0ssein
03-04-1393, 11:49 بعد از ظهر
امروز شنیدم کویر ktm450 تریل رو پلاک ملی داده بیرون ، کسی چیزی در این مورد شنیده؟

flower
04-04-1393, 07:21 قبل از ظهر
امروز شنیدم کویر ktm450 تریل رو پلاک ملی داده بیرون ، کسی چیزی در این مورد شنیده؟
به شایعات گوش نده .

شاهین هزار
04-04-1393, 11:25 قبل از ظهر
از کی شنیدی؟

fazm
04-04-1393, 02:34 بعد از ظهر
اصلا تو ایران با موتور مشکل دارن چه برسه به موتور 1000.الان طرف بنده خدا با سی جی داره میره سر کار هزار نفر سرباز میریزن سرش انگار که دزد گرفتن.
موتور نمیدونم چی داره که خار شده رفته تو چشم اینا.
اینجا ایران.

h0ssein
04-04-1393, 06:01 بعد از ظهر
از کی شنیدی؟

از یه کله گنده که دوتا شعبه بزرگ فروش موتور داره/