PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتورم با هندل روشن نمیشه

bestbax26
04-11-1392, 03:51 بعد از ظهر
سلام به اساتید
یه نامی 125 خریدم صفر و همونجا یارو با یه هندل روش کرد .اومدیم خونه یه روز گذشت و با هندل اول و دوم روشن نشد و هنگام هندل سوم و بعدش با هر هندلی یه صدای خفگی توو اگزوز یا نیمدونم دقیق کجاشه ایجاد میشه و موتور دیگه روشن نشد
ممنون میشم راهنمایی کنید تا روشن شه

farzin
04-11-1392, 08:28 بعد از ظهر
اول از بودن بنزین بر روی انجین اطمینان حاصل کنید اگر بنزین بود
شما با هر هندلی که زدین دسته گاز رو هم پیچوندین که این باعث شده موتور خفه بکنه در این صورت شیر بنزین رو ببندین تا بنزین روی موتور نره ، بعد از چند دقیقه باید با چند هندل بدون پیچوندن گاز شاید هفتمی یا هشتمی روشن بشه اگر شد شیر بنزین رو به حالت اول برگردونین
اگه روشن نشد باید هولش بدین تا روشن بشه
موارد دیگه ای هم میتونه باشه اما این گام اولیه هست برای چک کردن ...
موفق باشید

farshad 54
04-11-1392, 09:25 بعد از ظهر
برق سر شمع میاد یا نه رو هم چک کنید

bestbax26
04-11-1392, 10:13 بعد از ظهر
شما با هر هندلی که زدین دسته گاز رو هم پیچوندین که این باعث شده موتور خفه بکنه در این صورت شیر بنزین رو ببندین تا بنزین روی موتور نره ، بعد از چند دقیقه باید با چند هندل بدون پیچوندن گاز شاید هفتمی یا هشتمی روشن بشه اگر شد شیر بنزین رو به حالت اول برگردونین
موفق باشید

سلام دوست عزیز
اتفاقا موقع هندل زدن گاز هم میدادم الآن شیر بنزین رو بذارم وسط و روشن کنم ؟ اگه آره ، در حین روشن بودن شیر بنزین رو بیارم پایین یا خاموش کنم ؟ از ترس خراب شدن دست نزدم بهش و نمیدونم برای آب بندی کردن باید چقدر باهاش برم و چجوری ؟ اگه میشه اینم مختصر توضیح بدید

- - - Updated - - -

برق سر شمع میاد یا نه رو هم چک کنید
سلام
قبل از ایجاد این تاپیک شلنگش رو کندم و وصل کردم دوباره و هندل زدم و روشن نشد ؟ حقیقتا نمیدونم چطور بفهمم برق داره یا نه . لطفا راهنمایی کنید

farshad 54
04-11-1392, 10:17 بعد از ظهر
چپقی رو از سیمش جدا کن (بکشی خودش از سیم جدا میشه) بعد سیم رو بگیر نزدیک سیلندر و هندل بزن ببین جرقه بین سیم و سیلندر میزنه یا نه

h0ssein
04-11-1392, 10:28 بعد از ظهر
شیر بنزین رو ، رو حالت وسط قرار بده و بدون اینکه گاز بدی چند تا هندل محکم بزن اگه روشن شد شیر بنزین رو باز کن/
در مورد چپقی و جرقه هم داش فرشاد توضیح دادند/ یه نگاهی هم به شمع بنداز ببین سالم باشه/
آبندی هم تا زیر کارکرد 1000 بهش فشار نیار و بیشتر از 60تا نرو دور موتور هم از 5-6 بالاتر نیار/
موفق باشی.

bestbax26
04-11-1392, 10:33 بعد از ظهر
بعد یه سوال دیگه هم هست اینه که در هوای سرد بصورت نرمال چند بار معمولا هندل میزنن ؟
اول بدون ساسات باشه یا ساسات لازمه ؟اگه لازمه وسط بمونه یا بالا ؟
(ببخشید سوالاتم زیاده ، بخاطر اولین تجربه ی موتور داریه )

h0ssein
04-11-1392, 10:45 بعد از ظهر
ساسات رو بکش بالا با 1هندل نهایتا 2هندل روشن میشه یکم که کار کرد ساسات رو بخابون ! حالا 2تا هندل شد 3تا ، 3تا شد 4تا ، 4تا شد 5تا خودتو اذیت نکن اعصابتم خورد نکن مشکل خاصی
نیست که شما بخای روش مانور بدی که مثلا چرا موتور من با 5تا هندل روشن میشه موتور دوستم با 1هندل !

bestbax26
04-11-1392, 10:58 بعد از ظهر
ساسات رو بکش بالا با 1هندل نهایتا 2هندل روشن میشه یکم که کار کرد ساسات رو بخابون ! حالا 2تا هندل شد 3تا ، 3تا شد 4تا ، 4تا شد 5تا خودتو اذیت نکن اعصابتم خورد نکن مشکل خاصی
نیست که شما بخای روش مانور بدی که مثلا چرا موتور من با 5تا هندل روشن میشه موتور دوستم با 1هندل !

به به واقعا ممنونم . 4 تا هندل محکم زدم روشن شد . خداروشکر که درست شد وگرنه فهموندن اینکه چپقی کدومه و چجور به سیلندر بچسبونمش به من که تازه کارم کلی زمان میبرد .
از هر همگیتون صمیمانه تشکر میکنم . و اگه اشکالی نداره سوالی برام پیش اومد مزاحمتون بشم

- - - Updated - - -

چپقی رو از سیمش جدا کن (بکشی خودش از سیم جدا میشه) بعد سیم رو بگیر نزدیک سیلندر و هندل بزن ببین جرقه بین سیم و سیلندر میزنه یا نه
صمیمانه متشکرم

- - - Updated - - -

موفق باشید
ممنون ممنون ممنون

- - - Updated - - -

الآن که باهاش حدود دو کیلومتر رفتیم این کیلومترش و سرعتش ( عقربه و اعداد ) تکون نمیخورد ولی دور موتورش کار میکرد . باید باز شه و ببرم پیش تعمیرکار یا درست میشه ؟

farzin
07-11-1392, 12:42 قبل از ظهر
سیم کیلومتر ( سیمی هست رابط بین توپی چرخ جلو که به زیر کیلومتر موتور وصل میشه ) این سیم کار خودشو انجام نمیده ، میخوام بگم سیم کیلومتر بریدس ولی موتور نو همچین مشکلی نمیتونه داشته باشه
یه چیز مهم هر موتوری که میخرین خود فروشنده نمایندگیشو به شما معرفی میکنه و تا 1000 کیلومتر موتور گارانتی شرکت هست ، برای رفع همین نواقص ، البته اینکه موتور شما گارانتی و نمایندگی داشته باشه دیگه نمیدونم
شما یه کار دیگه هم میتونید بکنید اونم اینه که بموتورو میبرین پیش یک مکانیک تا آچار کشی کنه ، رفع تمامی نواقص منجمله کیلومتر در این بند گنجانده میشه که خودتون باید بگین تا ایشون یادداشت کنن چون از آچار کشی فقط سفت کردن پیچ ها رو بلدن نه تنظبم و .... میزون کردن تمامی موتور
البته بنده خودم آچارکشیو معتقدم 2 بار باید بشه ، یک بار قبل از آب بندی و یک بار بعد از آب بندی ( منظور پیچ سفت کردن نیست منظور تنظیم کل موتور هست ، از لنت و راهنما گرفته تا فیلر سوپاپو ...)