PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : موتور کاب - مشکل کیلومتر خراب(کیلومتر سرعت را زیاد نشان میدهد)

BabyBoy
09-10-1392, 01:51 بعد از ظهر
سلام.
ابتدا باید عذر خواهی کنم چون نمیدونستم سوالم رو باید در بخش کاب مطرح کنم یا اینجا. بخش کاب کمی خلوت هست.
من یک موتور پیشرو 135 مدل 90 دارم که خیلی خیلی کم ازش استفاده میکنم، از سال 90 تا حالا فقط 2800 کیلومتر کار کرده.
قبلا کیلومتر(سرعت سنج) گاهی قفل میکرد و خودش درست میشد اما حالا سرعت رو بسیار زیاد نشون میده. اگر 15 کیلومتر برم 40 نشون میده، 50 تا برم 100 یا 120 نشون میده. این رو بگم که اعداد تقریبی هست ولی خوب چون میدونم هر دنده چقدر میره زیاد اشتباه نیست.
حالا میخواستم بدونم مشکل از کجا هست؟ اون هم با این کار کرد کم. یک جا خوندم که میتونه از موتور کیلومتر باشه. اگر اینجوری باشه قابل تعمیر هست یا باید تعویض بشه؟
این رو هم بگم که کیلومتر شمار درست کار میکنه و فقط سرعت سنج خراب هست و این که در یک سرعت ثابت سرعت رو متغیر نشون میده.
ممنون از همه شما.

- - - Updated - - -

راستی دوستان چند وقت پیش موتور رو برای آچار کشی بردم بعد از اون اینجوری شد. ولی نه به برق موتور دست زدند نه کیلومتر.

farshad 54
09-10-1392, 03:03 بعد از ظهر
دوست عزیز

شما اول سیم کیلومتر رو چک کن ببین سالمه و پیچهای پشت کیلومترش و چرخش سفتن و سیم سر و تهش درست جا افتاده اگه همه اینها درست بود به احتمال زیاد موتور کیلو مترت خرابه وباید باز بشه و تعمیر یا تعویض بشه

BabyBoy
11-10-1392, 11:10 بعد از ظهر
خیلی ممنون دوست گرامی. پس اگر همه چیز درست بود موتور کیلومتر رو میشه تعویض کرد. گفتم باید کل کیلومتر رو تعویض کنم!
بازم ممنون.