PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : مشاوره انتخاب رشته

معمار
01-10-1392, 08:56 بعد از ظهر
به نام خدا
با سلام خدمت دوستان پرشین موتور
من معذرت میخام که تاپیک و اینجا زدم
تو بخش گفت و گوی ازاد هم نمیشه تاپیک جدیدی ایجاد کنی و از مدیران هم درخاست میکنم که به بخش مناسب انتقال بدهند وتاپیک و قفلش نکنن
قرض از مزاحمت نظر تمامی کاربران و صاحب نظران رو میخاستم تا من و راهنمایی کنن و تجربیات ارزشمند شون و در اختیارمن بزارن تا بتونم بهترین انتخاب و بکنم

همین جور که از اسم تاپیک مشخصه مشاوره انتخاب رشته است
که انتخاب رشته کمتر کسی هستش که با این انتخاب رو به رو نشده باشه
من الان پیش دانشگاهی رشته ریاضی درس میخونم و ای شا الله تیر سال دیگه (93) کنکور دارم
سرتون و درد نیارم من خودم علاقه خاصی به مکانیک خودرو دارم و شغل پدرم معمار
و بیشتر تابستون ها هم سر ساختمون کار کردم و
و تو تعمیرگاه و نمایشگاه و کلن کارای مربوط به ماشین و موتور انجام دادم ولی نه به صورت تخصصی و خیلی اندک
و بیشتر رانندگی کردم تا این که برم دنبال فنی بودن
اینم بگم که هر دو رشته ساختمان یا مکانیک بخام برم هیچ سرمایه ای ندارم که بخام روش حساب کنم و پس از اخذ مدرک باید از صفر شروع کنم به کار
و الان در نظر دارم که برم از فنی حرفه ای یه گواهی مهارت مکانیک خودرو بگیرم
حالا از تمامی دوستان به خصوص کسانی که دانشجو مکانیک یا عمران هستن و تمامی کسانی که میتونن من و راهنمایی کنن
ازشون میخام نظر شون - تجرباتشون و بگن تا تکلیف ما مشخص تر بشه و زندگی که مورد علاقه ام باشه و زندگی تخصوصی داشته باشم
معذرت میخام که انقدر نوشتم و چشم تون و درد اوردم
با تشکر پیشاپیش از همه ی دوستانی که ما رو راهنمایی میکنن

ali_r
01-10-1392, 09:02 بعد از ظهر
انتقال داده شد به بخش گفتگوی آزاد

کوروش
01-10-1392, 09:34 بعد از ظهر
بهترین کسی که تورو میتونه راهنمایی کنه که هم خودش استادی تو این رشته هستش
و البته الانم تعمییر کار حرفه ایه ماشین های مدل بالا هستش اقا کیا هستش اون باید نظر بده راجعه به این رشته !!!
حالا اومد توضیحاتی راجع به این رشته

irani.partizan
01-10-1392, 09:58 بعد از ظهر
مکانیک خودرو به نسبت بهتره چون الان همه چیز به صورت ماشین الات صنعتی شده و با انتخاب زیر شاخه های مکانیک میتونی تو هر قسمتی از مکانیک که علاقه داری مشغول بشی.
از نظر اینده شغلی هم همینو میتونم بگم که الان تو کشور کلی مشاغل هست که به خودرو و مکانیک خودرو مربوطه.ساخت و تولید(قالبسازی)ماشین افزار،صنایع اتوموبیل،جوشکاری،ماشین ابزار،ابزار سازی،ماشین الات،نقشه کشی صنعتی و..... کلی رشته دیگه که همه زیر مجموعه مکانیک هستن.با گرفتن مدرک کارشناسی میتونی تو سرکت های خودرو سازی مشغول به کارشی که خیلی از شرکتها هم نیاز دارن.
همه این رشته هارو هم میتونی به صورت ازاد شرکت کنی بدون کنکور با داشتن دیپلم فنی!!
البته این نطره منه حالا تا اساتید چه نظری داشته باشن.
پوزش که پر حرفی شد.

hamed mozafary
01-10-1392, 11:02 بعد از ظهر
بنده مطابق میل رفتم مکانیک خودرو .الان لیسانس گرفتم نه تنها معلومات فنی به درد بخوری یاد ما ندادن بلکه بعد 4 سالو نیم الافی بازار کاری هم نداره به نظر من گرایش ساختو تولیدش بهتره

K.I.A
02-10-1392, 12:37 قبل از ظهر
رشته مکانیک تشنه میخواد که یه وقت وسط کار خسته نشی ول کنی...
شما ضمن درس خوندن باید دوره کاراموزیتونو برید کار کنید و چه بهتر تو یه نمایندگی مثل تویوتا و یا.......کار کنید و گواهیتونو از اونجا بگیرید
و همین طور از طریق نمایندگی میتونید دوره های اموزشی اون شرکتو برید و مدرک معتبر بین المللی بگیرید/
و این رشته تا دکترا ادامه داره و تقسیم بندی این رشته شامل سیالات و جامدات هست
با این مدارک بازار کار خوبی تو ایران میتونید داشته باشید اما با همین مدارک تو خارج بهترین جایگاه دارید.یا علی

farshad 54
02-10-1392, 12:42 قبل از ظهر
کیا جان درست میگه رشته مکانیک واقعا باید علاقه بهش داشته باشی تا توش موفق بشی

من یه سال رفتم هنرستان رشته اتو مکانیک خوندم آخر سال دیدم اصلا باش حال نمیکنم دوباره برگشتم دبیرستان :25:

معمار
02-10-1392, 11:00 قبل از ظهر
رشته مکانیک تشنه میخواد که یه وقت وسط کار خسته نشی ول کنی...
شما ضمن درس خوندن باید دوره کاراموزیتونو برید کار کنید و چه بهتر تو یه نمایندگی مثل تویوتا و یا.......کار کنید و گواهیتونو از اونجا بگیرید
و همین طور از طریق نمایندگی میتونید دوره های اموزشی اون شرکتو برید و مدرک معتبر بین المللی بگیرید/
و این رشته تا دکترا ادامه داره و تقسیم بندی این رشته شامل سیالات و جامدات هست
با این مدارک بازار کار خوبی تو ایران میتونید داشته باشید اما با همین مدارک تو خارج بهترین جایگاه دارید.یا علی

اقا کیا الان به نظر شما برم از فنی حرفه ای یه گواهی مهارت مکانیک خودرو بگیرم یا نه ؟

در مورد اخر مکانیک با چه شاخه ایش میگید که بازار کار خوبی تو ایران و خارج داره ؟

- - - Updated - - -

بنده مطابق میل رفتم مکانیک خودرو .الان لیسانس گرفتم نه تنها معلومات فنی به درد بخوری یاد ما ندادن بلکه بعد 4 سالو نیم الافی بازار کاری هم نداره به نظر من گرایش ساختو تولیدش بهتره

اقا حامد مثلا چه جور معلومات فنی یاد میدادن ؟

و نظر شما هم الان برم گواهی مهارت از فنی حرفه ای بگیرم یا این که بزارم موقع دانشگاه ؟

- - - Updated - - -

مکانیک خودرو به نسبت بهتره چون الان همه چیز به صورت ماشین الات صنعتی شده و با انتخاب زیر شاخه های مکانیک میتونی تو هر قسمتی از مکانیک که علاقه داری مشغول بشی.
از نظر اینده شغلی هم همینو میتونم بگم که الان تو کشور کلی مشاغل هست که به خودرو و مکانیک خودرو مربوطه.ساخت و تولید(قالبسازی)ماشین افزار،صنایع اتوموبیل،جوشکاری،ماشین ابزار،ابزار سازی،ماشین الات،نقشه کشی صنعتی و..... کلی رشته دیگه که همه زیر مجموعه مکانیک هستن.با گرفتن مدرک کارشناسی میتونی تو سرکت های خودرو سازی مشغول به کارشی که خیلی از شرکتها هم نیاز دارن.
همه این رشته هارو هم میتونی به صورت ازاد شرکت کنی بدون کنکور با داشتن دیپلم فنی!!
البته این نطره منه حالا تا اساتید چه نظری داشته باشن.
پوزش که پر حرفی شد.

به نظر شما از دانشگاه ازاد برم یا غیر انتفاعی یا از این علمی کاربردی ها ؟

ولی اگه قبول بشم دانشگاه دولتی میرم

- - - Updated - - -

کیا جان درست میگه رشته مکانیک واقعا باید علاقه بهش داشته باشی تا توش موفق بشی

من یه سال رفتم هنرستان رشته اتو مکانیک خوندم آخر سال دیدم اصلا باش حال نمیکنم دوباره برگشتم دبیرستان

عمو فشاد یه توضیح کوچولو در مورد رشته اتو مکانیک بده و فرقش با مکانیک ؟

irani.partizan
02-10-1392, 06:58 بعد از ظهر
اقا کیا الان به نظر شما برم از فنی حرفه ای یه گواهی مهارت مکانیک خودرو بگیرم یا نه ؟

معذرت که من فوضولی میکنم و جواب سوال دیگران رو میدم.
گرفتن گواهی مهارت مکانیک یا هر رشته دیگه که مربوط به فنی حرفه ای میشه تو یک سری از مراکز که زیر نظر خود فنی حرفه ای هستش برگزار میشه که 2قسمت دارن مقدماتی(درجه2)پیشرفته(درجه1) که واسه گرفتن مدرک درجه2 حداقل6 ماه باید بری سر کلاساش بشینی که هم شامل مکانیک خودرو میشه(اتو مکانیک)هم برق و سیم کشی ماشین اخر سر امتحان بدی که یه مدرک درجه دو بهت میدن که معادل دیپلم هستش اگر هم کلن دیپلم نداشته باشی یا اینکه دیپلم ردی باشی میتونی با همون مدرک بری هنرستانی که بودی دروس عمومی اگه پاس کرده باشی بهت دیپلم رسمی میدن که با همون میتونی هم کنکور شرکت کنی هم اینکه دانشگاه ازاد بری.

در مورد اخر مکانیک با چه شاخه ایش میگید که بازار کار خوبی تو ایران و خارج داره ؟

کلن رشته های مربوط به مکانیک رو تو همه جای دنیا قبول دارن چون یه رشته کاملن تخصصی هستش هر گرایش که باشه.

اقا حامد مثلا چه جور معلومات فنی یاد میدادن ؟

تو هنرستان اگر گرایش اتو مکانیک باشه همون مقدمات اصول اولیه خودرو و طرز کار قطعات و ابزار شناسی و... هستش

و نظر شما هم الان برم گواهی مهارت از فنی حرفه ای بگیرم یا این که بزارم موقع دانشگاه ؟

اگر بخوای واسه سال دیگه شرکت کنی از امسال باید اقدام کنی.

به نظر شما از دانشگاه ازاد برم یا غیر انتفاعی یا از این علمی کاربردی ها ؟

در حال حاضر دانشگاه ازاد بیشتر طرفدار داره و از محبوبیت بیشتری بر خوردار هستش و روند اموزشی بهتری داره.

ولی اگه قبول بشم دانشگاه دولتی میرم

بله در صورت قبولی در کنکور دولتی میرید!

معذرت که چشمتون رو درد آوردم هر جاش که فکر میکنید اشتباه هست تصحیح کنید.
عمو فشاد یه توضیح کوچولو در مورد رشته اتو مکانیک بده و فرقش با مکانیک ؟
اتو مکانیک مربوط به خودرو و زیر مجموعه های خودرو میشه مثل ساخت ابزار.اهنگری و تکنلوژی شاسی و بدنه و.....
مکانیک زیر مجموعه های خودشو داره که شامل سیالات جامدات.ساخت نیروگاه و کلی زیر مجموعه دیگه.....

Mohsen_14
02-10-1392, 08:02 بعد از ظهر
الان تمام کارهای صنعتی و تولیدی به رشته مکانیک ختم میشه ، بیشتر هم گرایش جامدات و ساخت و تولید .
با ورود به رشته مکانیک دست شما برای انتخاب شغل و حرفه ی آیندتون بازه و طیف گسترده ای از مشاغل پیش روی شما قرار میگیره ، البته مواد و صنایع هم تا حدودی همینطورن .

معمار
02-10-1392, 08:13 بعد از ظهر
چند تا مقاله در مورد رشته مکانیک خوندم بیشتر تاکید داشتن به قوی بودن درس ریاضیات و فیزیک

حالا این دو سوال برام پیش اومده که
اگه کسی با اطلاعات کم فنی خودرو وارد رشته مکانیک بشه احتمال موفقیتش چه قدره ؟
همه کسانی که میان رشته مکانیک همه از نظر فنی خودرو چیزی بارشون هست یا نه ؟

irani.partizan
02-10-1392, 08:44 بعد از ظهر
چند تا مقاله در مورد رشته مکانیک خوندم بیشتر تاکید داشتن به قوی بودن درس ریاضیات و فیزیک

حالا این دو سوال برام پیش اومده که
اگه کسی با اطلاعات کم فنی خودرو وارد رشته مکانیک بشه احتمال موفقیتش چه قدره ؟
همه کسانی که میان رشته مکانیک همه از نظر فنی خودرو چیزی بارشون هست یا نه ؟

ریاضی فزیک پا ثابت همه رشته های فنی هستش!هر کدوم هم به نسبت رشته ای که انتخاب میکنی داره.بیشتر تو رشته مکانیک ریاضی و فزیک بیشتر هسنش چون معادلات پیچیده تری داره ولی اتو مکانیک به نسبت کمتر ولی باز هم باید پاس کنی و بدونی چون کاربردی هستن.
مثه این میمونه که روز اول مدرسه هستش و میخواید برید سر کلاس اول بشینید.همه چی بستگی به علاقه و پشتکار خود طرف داره که چقدر دل به کار بده!!
همه جور ادمی هست که میان شرکت میکنن هستن کسایی که مکانیک عملی بلدن ولی از تئوریش چیزی سر در نمیارن میان مدرک میگیرن که واسه کارشون مناسب تر باشه یا اینکه بخوان جایی استخدام بشن مدرک میخواد.یکسری هم چیزی نمیدونن و دنبال مدرک دیپلم هستن که میان مدرک مکانیک میگیرن.

MR.K
03-10-1392, 09:52 قبل از ظهر
سلام دوست عزیز
اول از همه تلاش کن برای ورود به دانشکاه وارد دانشگاه سراسری بشی...
برای ورود به بازار کار اگه سرمایع داری وارد رشته عمران بشو و بعدش کار ساختمون برای خودت و نه اینکه به عنوان کارمند و حقوق بگیر برای دیگران کار کنی...
اگر هم میخوای به عنوان کارمند کار کنی بهتر این هست که رشته مکانیک جامدات بری و قبل از ورود به دانشگاه و بازار کار تلاش کن مدارک فنی حرفه ای رو بگیری و چه بهتر در دوران کار آموزی وارد یکی از نمایندگی های اصلی شرکتهای همچون بی ام و - تویوتا - هیوندا - کیا بشی و بتونی مدرکی از این شرکتها به دست بیاری که در آینده وقتی وارد بازار کار شدی با دست پر و به عنوان یک شخص شناخته شده وارد بشی. اگر هم بتونی وارد یکی از نمایندگی های بالا بشی مسیر رشد و پیشرفت مناسبی پیدا میکنی.

hamed mozafary
03-10-1392, 09:58 بعد از ظهر
داداش اینا که از ریاضی میان مکانیک قطعا تو درسای ریاضی مث معادلات دیفرانسیل واجزا ماشین وریاضیا تماما وبقیه درسهای محاسباتی و پیچیده ای که این رشته داره موفق تر از فنی ان من خودم از هنرستان رفتم خارج از اون موتور سازی هم چند ساله کارمه (شغل پدری)یعنی دست به اچارم و فنی خوب سرم میشه با این تفاسیر تو دروس تخصصی از همه جلو بودم دروس پایه هم مجبوری میخوندم و پاسشون کردم .من کارشناسی نا پیوسته بودم کاردانیمو یه دانشگاه دولتی خوب که سطح علمی خوبی داشت گرفتم کارشناسیمم ازاد خوندم تو کاردانی یه کم بار علمیم رفت بالا ولی تو کارشناسی اصلا و ابدا هیچی یادمون ندادن استادا هیچی بارشون نبود طوری بود ما یاد اونا میدادیم یه مشت ارشد که از ریاضی خونده بودن و فنیشون 0 خلاصه اگه این رشته بخای بری اول از همه علاقه شرط که من هنوزم عاشق رشتمم دوم استعداد اگه استعداد تو این زمینه داری پا پیش بزار سوم اینکه واقعا تو دانشگاه بخونیو با دست پر مدرکو بگیری از یه دانشگاه معتبر با سطح علمی بالا .با مدرک دیپلم یا همون گواهی از فنی حرفه ای میتونی بری دانشگاه به شرط داشتن دیپلم اموزش پرورش چیش مهم نیست مدرکه دیپلم یا گواهی و هرچی تو دانشگاه بدردت نمیخوره بغیر از معلوماتی که برات میمونه خلاصه اگه علاقه استعداد و پشتکارت خوب باشه بی شک تو این رشته موفق میشی زیر شاخه های خوب مکانیکم اول سیالات وجامداته بهد گرایش ساختو تولید بعد خودرو و چیزهای دیگه البته تعداد واحد هایی که با هم فرقشونه زیاد نیست و در اخر اگه میخوای به لیسانس اکتفا کنی نخون چون بی ارزشه و بازار کار افتضا باید بری برا دکترا تا اون موقع که شما بخای مدرک بگیری فوق لیسانسم بی ارزش میشه تو کشور ما درس خوندن بی ارزش شده بها نمیدن کار کمه و خیلی چیزای دیگه امیدوارم تجربیاتم به دردت بخوره یا علی

معمار
03-10-1392, 10:46 بعد از ظهر
با تشکر از تمامی دوستان که واقعا همه جوره راهنماییم کردن و هیچی کم نزاشتن
با این که من نه اونا رو میشناسم نه اونا من و حتی برا یک بار هم همدیگر و ندیدم
و حتی توقعی و انتظاری هم از ادم ندارن و بی مزد و منت میان
خیلی صمیمانه نظرات ارزش مندشون و تجریبات گران بهای شون و میزارن

امروز رفتم فنی حرف ای شهرمون سوال پرسیدم گفت بیا ثبت نام کن برا برج 2 به بعد کلاس هامون شروع میشه
و فنی حرفه ای تو تهران شهرک رضویه (کاروان) هم رفتم گفت ما درجه 1 داریم باید شما درجه 2 رو بگیرید بعد بیاد برا درجه 1
و خلاصه میرم برا ثبت نام تو شهر خودمون
که موقع دانشگاه یه چیزای بیشتری از فنی بارمون بشه
و ما دیگه باید به گرفتارای سایت بپیوندیم

ولی مطمئن باشید عاشقانه این سایت و تمام اعضای دوست داشتنیش و دوست دارم
و هرگز سایت و فراموش نمیکنم مگر این که برم زیر خاک
و اگه به گرفتارای سایت هم بپیوندم حداقل روزی یکی دو بار و به سایت سر میزنم (در دو نوبت اول صبح و اخر شب)

ali_r
23-10-1392, 08:30 بعد از ظهر
قفل..........