PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : تردد موتورسیکلت‌های سنگین در انتظار تصمیم شورای امنیت کشور

Kami
26-09-1392, 04:45 بعد از ظهر
خبرگزاری تسنیم: رئیس پلیس راهور تهران بزرگ ضمن اشاره به روند صدور مجوز موتورسیکلت‌های سنگین از درخواست آزادسازی تردد موتورسیکلت‌های سنگین به شورای امنیت کشور خبر داد و صدور پلاک برای اینگونه موتورسیکلت‌ها را منوط به تصمیم این شورا دانست.

سردار حسین رحیمی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری تسنیم، ضمن اشاره به روند صدور مجوز موتورسیکلت‌های سنگین اظهار داشت: صدور مجوز برای تردد اینگونه موتورسیکلت‌ها که حجم موتور بالاتری نسبت به موتورسیکلت‌های معمول دارند بر عهده استانداری تهران است و در اختیار پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ نیست.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ در ادامه افزود: ما در چند روز گذشته برای تغییر در شرایط صدور مجوز این موتورسیکلت‌ها درخواستی را به شورای امنیت کشور ارسال کرده‌ایم و منتظر تصمیم‌گیری آن‌ها هستیم.

وی با اشاره به تغییرات مورد نظر پلیس راهور تهران بزرگ تاکید کرد: ما بدنبال آن هستیم که رفت‌ و آمد و صدور پلاک ملی برای این موتورسیکلت‌ها آزاد شود.

رحیمی در پایان خاطرنشان کرد: ما در انتظار پاسخ شورای امنیت کشور به این مساله هستیم و تعیین حجم موتور مجاز این موتورسیکلت‌ها در حال بررسی است.

ali_r
26-09-1392, 04:52 بعد از ظهر
هیچ وقت اجرا نمیشه ببین حالا کی گفتم

مسعود پژوم
26-09-1392, 05:29 بعد از ظهر
سلام
این خبز برای قبل بود و اجرا شد
منظور موتور سنگین 100 سیسی نبود داشتن برای آزاد کردن تا 250 سی سی رای میدادن
که 250 الان آزاده
تازه اگر هم 250 به بالا پلاک بشه شرط صفر بودن و داشتن برگ سبز کامل هست و 100 درصد گمرکی پلاک + پول بیت رهبری
الان باین شرایط یه هایابوسا 150 میلیون آب میخوره

Kami
26-09-1392, 05:34 بعد از ظهر
سلام
این خبز برای قبل بود و اجرا شد
منظور موتور سنگین 100 سیسی نبود داشتن برای آزاد کردن تا 250 سی سی رای میدادن
که 250 الان آزاده
تازه اگر هم 250 به بالا پلاک بشه شرط صفر بودن و داشتن برگ سبز کامل هست و 100 درصد گمرکی پلاک + پول بیت رهبری
الان باین شرایط یه هایابوسا 150 میلیون آب میخوره
[Only registered and activated users can see links]
تاریخ: ۲۶/آذر/۱۳۹۲ - ۰۹:۵۶ ، شناسه خبر: ۲۲۳۴۸۶

ماکیاولی
26-09-1392, 06:05 بعد از ظهر
آزاد بشه قیمتش 2 تا 3 برابر میشه
اما خوبیش اینه که این 250 سی سی ها که به دلیل نبودن تنوع محصولات و بازار رقابتی الان قیمتاشون فضاییه ، قیمتشون متعادل تر میشه
شرایط و فرهنگ حجم بالا وجود نداره شاید تا 400 رو آزاد کنن

شاید ما هم دستمون به دوک یا هیو رسید

کوروش
26-09-1392, 06:48 بعد از ظهر
احتمالا 300 یا 400 امسال ازاد واسه سال بعد وارد شه

farshad 54
26-09-1392, 07:10 بعد از ظهر
واسه حجم های 300 و 400 گزینه های زیادی وجود نداره

300 که فقط نینجا هست - موتور 350 و فلانم که نداریم

400 سی سی هم فکر نکنم موتور های زیادی باشه و تنوعش کمه ( منظورم موتور های جدیده )

hamed510
26-09-1392, 08:02 بعد از ظهر
که چی بشه اونوقت!!!!؟ موتور 20.000 دلاری بشه خدا تومن!!!
بجای این حرکتا بیان رو قیمتا کنترل داشته باشن نظارت کنن که چرا یه موتور 3 4 هزار دلاری شده 35 میلیون!!!؟
بازار رو درست کنن تعرفه گمرکی رو بیارن پایین الان تعرفه گمرکی واسه چی گذاشتن!!!؟ مگه این حمایت از صنعت نیس؟ خوب الان چه موتوری تو داخل تولید میشه!!!؟
چرا باید موتورهایی مثل هیو و نینجا برای یه جوون آرزو بشه!!؟

mohsen2001
26-09-1392, 08:08 بعد از ظهر
کی جوابش میاد ؟؟؟

موتور هایی مثل نینجا و هیوسانگ 250 ارزون میشن؟؟

farshad 54
26-09-1392, 08:21 بعد از ظهر
نه عزیزم اینا ارزون نمیشن

اگه این اتفاق بیفته فقط یه عده مایه دار که عشق موتورم هستن با پلاک ملی و خیال راحت موتور سنگین سوار میشن حالشو میبرن واسه من و شما زیاد فرقی نمیکنه

ما کماکان باید به مکیدن سماق اعلا ادامه بدیم :bunnyearsmiley::consoling2:

معمار
26-09-1392, 08:42 بعد از ظهر
ایول این کارا فقط ملت و میزارن سرکار
و فقط حسرتش برا ما ها

تو حاشیه های این طرح گفتن که این موتور و ازاد بکنن و پلاک ملی هم بهش بدن
CGR 1250 RR (دودش بره چشم حسود :24: )
همه از این موتور بخریم بسیار باصرفه و مناسب برای همه سن و همه کار و همه غشر و ...
از این اشغالای موتور هزار هم نخریم (شوخی کردم :biggrin:)

m-s-d
26-09-1392, 09:14 بعد از ظهر
آقا من که حمایت کی گنم به هر حال من که توان خریدش رو چه الان و چه بعدا ندارم ولی دوست دارم فرهنگ سازی بشه و مثل سایر کشورهایی که تردد موتور سنگین با مدارک مجازه تو کشور مون هم این اتفاق بیفته.

meisam
26-09-1392, 09:36 بعد از ظهر
پلیس ایران تا حالا از ترسش آزاد نمیکرد چون نمیتونست با یه آمیکو 250 به cb1300 برسه ولی وقتی همه بی پلاک سوار میشن تعقیب موتور سنگین دیگه اصلا امکان نداره....
فکر کنم ایطوری میخوان کنترل رو موتور سنگین رو بیشتر کنن

kheyri
26-09-1392, 10:20 بعد از ظهر
اقا من الان گشتم دیدم همه خبر گذاریا خبرشو زدن .
حتی این موردم زدن که توریست میاد راحت میچرخه پس چرا جونایه خودمون سوار نشن
جدا اگه تا 1000 بذارن این بچهای عشق موتور دیگه cb گرفتنا
خدارو چه دیدی میتینگ امسال شاید شد .......

gilanian_1000
26-09-1392, 10:21 بعد از ظهر
منکه اصلا دوست ندارم آزاد بشه.چون میدونم اگه ازاد کنن قیمتا 3 برابر میشه برا مثال cb400رو بالای 20 تومن باس بخری.پس چه بهتر که ازاد نشه لا اقلش میتونیم کمی به خواستمون برسیم وسنگین سوار بشیم ولی اگه آزاد بشه من یکی که آرزو به دل میمونم چون قدرت خریدش رو ندارم

شایسته فر
26-09-1392, 11:00 بعد از ظهر
وقتی hrc2013 125 میلیون برگ سبزشه فکر کن پلاک ملیش چقدر میشه!!!!!
اگه بخواد ازاد هم بشه کم کم ازاد می کنن!!!! نه اینکه یوهو کلا آزاد شه!!

kheyri
26-09-1392, 11:13 بعد از ظهر
وقتی hrc2013 125 میلیون برگ سبزشه فکر کن پلاک ملیش چقدر میشه!!!!!
اگه بخواد ازاد هم بشه کم کم ازاد می کنن!!!! نه اینکه یوهو کلا آزاد شه!!
شایسته جان یه قانون نانوشته هست که میگه
اینجا ایرانه .غیر ممکن،ممکن میشه .
حساب کن طرف چطور گواهی نامه گرفته ،چی میخواد سوار شه :دی

Red bull
26-09-1392, 11:25 بعد از ظهر
بروبکس دارین اشتباه جمعو تفریق میکنیدا
اگه روزی روزگاری آزاد بشه دیگه واردات و واردکنندها زیاد میشن و قیمت رقابتی و ارزون میشه،الان یدونه میاد طرف مالشه دوس داره ۲۰برابر بگه ولی اون موقع دیگه از این خبرا نیست
به امید روز آزادی

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

soleymani
26-09-1392, 11:50 بعد از ظهر
حالا استارت کار رو بزنند تا 400 آزاد کنند

سید امیر
26-09-1392, 11:55 بعد از ظهر
ایشالله ازاد نشه ..کیفش به همین ممنوع بودنشه

شایسته فر
27-09-1392, 12:40 قبل از ظهر
بروبکس دارین اشتباه جمعو تفریق میکنیدا
اگه روزی روزگاری آزاد بشه دیگه واردات و واردکنندها زیاد میشن و قیمت رقابتی و ارزون میشه،الان یدونه میاد طرف مالشه دوس داره ۲۰برابر بگه ولی اون موقع دیگه از این خبرا نیست
به امید روز آزادی

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk
مثلا نینجا که آزاد شده خیلی قیمت رقابتی ای داره!!!
ایشالا هیچ وقت آزاد نشه

meysamme30
27-09-1392, 01:30 قبل از ظهر
باز خوبیش اینه که اگه آزاد بشه تو خیابونا بیشتر میبینیم و این برای ما بدبخت بیچاره ها بازم جای شکر داره :25r30wi:

Gladiator
27-09-1392, 01:41 قبل از ظهر
هرچند خیلی دوس دارم تو کشور ماهم همه چی آزاد بشه تا به تدریج فرهنگ استفاده درست از همه امکانات جا بیفته ، ولی از اونجایی که تو مملکت ما کمتر کسی بفکر ارتقای فرهنگ و راحتی مردمه بهتره که آزاد نشه ، چون یه عده سودجو که این موتورهارو وارد میکنن قیمتشو میکنن اندازه قیمت خون باباشون ، شما خیال کردین که با ورود موتور سنگین و آزادسازی اون قیمتا پایینتر میاد؟ نه داداش من ، از این خبرا نیست ، ثرتمندا که میخرن و سوار میشن و منو شما باید فقط حسرت بخوریم ، فراموش نکنید اینجا ایرانه و خیلی چیزا دقیقا عکس کشورهای دیگست ، اون وارد کننده ها و دلالا بفکر جیب خودشونن نه راحتی منو شما ، مخصوصا که بیشترشونم از سردمداران مملکتن و خودشون یه پا دولتن واسه خودشون ، با این خبر و عملی کردنش راه دیگه ای برای بدست آوردن پول بیشتر پیدا کردن ، که موتور 10000 دلاری رو وارد کنن به شما بفروشن 50000 دلار و ملت تشنه هم با به به و چهچه بخرن و سوار شن ، الان خودروهایی مثل پورشه و مازراتی و ... که وارد شده چقدر قیمت خودروهای دیگه پایین اومده؟ گرونتر شده که ارزونتر نه ، متاسفانه اینجا ایرانه ، اگه پول داری همه جور امکاناتو میتونی استفاده کنی وگرنه امکانات برات حرومه ، یه نمونه سادش همین اینترنته ، اگه میخوای آزادانه و با سرعت خوب از همه سایتا بازدید کنی کافیه جیب مبارکو شل کنی و هزینه ساکس و وی پی ان رو بپردازی ، در غیر اینصورت میتونی از فیلترنت و صفحه پیوندها لذت ببری:icon_pf _99_:

3PEHR
27-09-1392, 01:58 قبل از ظهر
من از اون میترسم بچه پولداره بگه موتور میخام اقاش واسش 1198 بگیره . بعدشم کیف موتور سنگین به قاچاقی سوار شدنشه

Hamid_brg1325
27-09-1392, 09:18 قبل از ظهر
دقت کردین هر کی عشق موتوره از طبقه متوسط به پایین جامعه هست .
واقعا زور داره یه بچه مایه دار برا کلاس سوار بهترینها شه و امثال ما ک عاشق موتوریم وایسیم و نگاهشون کنیم .
البته بازم خدا کنه آزاد شه .ولی من باشم گواهینامه برا سنگین سواری رو شرایطش رو خیلی سخت میکنم .

Milad-Suzuki
27-09-1392, 10:47 قبل از ظهر
همه عشق و حال موتور سنگین به ترس و استرسی هست که رو موتور سوییچ سواری و هر لحظه ممکنه..
آزاد شه من یکی میبوسم میزارم کنار..

علی یزدانی
27-09-1392, 10:51 قبل از ظهر
درسته همه حال و حولش به استرسی سوار شدنه ولی اگه آزاد بشه بیشتر اهمیت میدن به موتور: مثل پیست و مسابقات و ...

شایسته فر
27-09-1392, 10:59 قبل از ظهر
همه عشق و حال موتور سنگین به ترس و استرسی هست که رو موتور سوییچ سواری و هر لحظه ممکنه..
آزاد شه من یکی میبوسم میزارم کنار..
دقیقا
لذت موتور سنگین تو شبهای اول شتاب و سرعته
بعدش میشه اون آدرنالینی که موقع فرار ترشح میشه؛ اون کل کل ها با برادران زحمت کش و اذیت کردنشون
اون فرار از ایستی که...................

- - - Updated - - -

درسته همه حال و حولش به استرسی سوار شدنه ولی اگه آزاد بشه بیشتر اهمیت میدن به موتور: مثل پیست و مسابقات و ...

شما دلت میاد با موتور 150 میلیونیت بری پیست و مسابقه بدی؟ من که دلم نمیاد!!!
یدونه سر خوردن کافیه تا 20-30 میلیون ناقابل بذاره رو دستت!!!!
فلاپ چینی 2.5 میلیونه تا تهشو بخون دیگه

mahmood bahman
27-09-1392, 11:04 قبل از ظهر
تا دیروز همه میگفتن ای خدا چرا همه دنیا مثل آدم موتور سوار میشن و ما اینجوری؟!!
چرا همه تو روز سوار میشن و ما تو این کشور نمی تونیم با عشقمون راحت بیایم بیرون؟!!ما مگه جنایتکار یا قاتلیم که باهامون اینطوری برخورد میشه؟!! و . . . . . .
کلی حرف دیگه و اعتراض.حالا که یه زمزمه هایی از آزاد شدنه و هنوز هم معلوم نیست چی میشه(که به احتمال زیاد نمیش) همه شروع کردن به این که همه لذتش به یواشکی سوار شدنه!!!! :)
والا ما جماعت تکلیفمون با خودمون هم مشخص نیست.
به نظر من قیمت ها هم چی بشه هیچیش معلوم نیست.فقط خدا عالمه.اینجا چیش رو اصول پیش میره که قیمت ها اینطوری باشه.
ایشالا هر چی میشه قیمت ها یه تکونی بخوره.

علی یزدانی
27-09-1392, 11:05 قبل از ظهر
شما دلت میاد با موتور 150 میلیونیت بری پیست و مسابقه بدی؟ من که دلم نمیاد!!!
یدونه سر خوردن کافیه تا 20-30 میلیون ناقابل بذاره رو دستت!!!!
فلاپ چینی 2.5 میلیونه تا تهشو بخون دیگه

من که همین الانشم پوله یه هیوسانگ 15 میلیونی ندارم ، اونوقت برم موتور 150 میلیونی بخرم!!!
اون کسی که 150 میلیون میده جا موتور صددرصد 20 میلیون هم داره و راحت هم میده جا فلاپش

تا کی بخوایم عکس موتور سنگین تو خیابونای خارج ببینم و حصرت بخوریم؟؟؟

kheyri
27-09-1392, 11:21 قبل از ظهر
همه اینایی که میبینی ای فلان ای بهمانه
پشتشون یه جا گرمه . کسی که پشتش گرم نباشه شخم فرار کردنو نداره یعنی 1 درصد بگیرنش یک چیزایی بش میچسبونن که نگو ...
ولی ما چی .موتور بگیرن حالا بیفت دنبالش . خداییش یکی تعریف میکرد برای یه بچه کینگ 6 ماه دوییده بود .حالا چی پدر جانباز و این حرفا
بعدش دارندگی و بازندگی .
الان کسی لنکروز شوار میشه چند برابر قیمت جهانیشو داره میده .....
پفک نمکی 4 برابر شده .چه انتظاری داری

Erfan Ts
27-09-1392, 03:06 بعد از ظهر
آزاد بشه نشه...واسه قشر متوسط و ضعیف هیچ فرقی نمیکنه.....بیشتر مردم ...به علت مشکلات ترجیح میدن موتور های بی کیفیت و سبک استفاده کنن ...همین مسئله ست که تلفات جانی رو میبره بالا ...

در ضمن ورزش موتور سواری مثل خیلی از رشته ها بیشتر برای مرفحین جامعه ست.....همین حرف رو یکی از کارشناسان موتور سواری (کراس) تو برنامه زنده داشت میگفت که حقیقتق حرف راسته!!

معمار
27-09-1392, 03:17 بعد از ظهر
راست گفته دیگه رشته موتور سواری برای مفرحین بی درده
نه منی که پول یه هیو که چه عرض کنم پول مگلیشم ندارم

farshid37
27-09-1392, 03:28 بعد از ظهر
خیلی از موتور سوارای حرفه ای در ایران به خصوص کراس سوارها از طبقات پایین هستند. بعضی هاشون تعمیرکار موتور هستند.

معمار
27-09-1392, 03:38 بعد از ظهر
راست گفته دیگه رشته موتور سواری برای مفرحین بی درده
نه منی که پول یه هیو که چه عرض کنم پول مگلیشم ندارم

معذرت میخام از اون هزاراش میگم که 2013 و 2014 سوار میشن نه موتور کراس

ZirCgari
27-09-1392, 05:39 بعد از ظهر
طرف با سی بی آر 250 مییاد بیرون با ضربات چاقو خفتش میکونن فک کن با r1 بیای بیرون بری جلو مدرسه دخترونه یه چرخ بزنی دلبری کنی:D خودایا ما مردمان ـه شاد فکر را بسوزان

شایسته فر
27-09-1392, 06:17 بعد از ظهر
آزادیش هیچ سودی برای من و شما نداره
فقط سودش برای وارد کننده و دست های پشت پرده هست!!!!
دیدن 250 رو تا 40 میلیونم معامله می کنن و کسی چیزی نمیگه
گفتن اگه اینطوری باشه 1000 رو 200 میلیون می فروشیم ملت هم که دارن و می خرن دیگه
حد اقل الان به موتور های غیر از برگ سبز و البته قانونی میشه قشر متوسط و ضعیف موتور سوار بشن
اون موقع معلوم نیست چی میشه

ZirCgari
27-09-1392, 06:24 بعد از ظهر
آزادیش هیچ سودی برای من و شما نداره

سود که والا بیشتر به درد کاهش جمعیت میخوره .

نیست که غرق در فرهنگ یم و مخصوصا فرهنگ موتور سواری . یا با سی بی آر 600 و آر وان گاز میدیم میریم که گاج:crazy: یا اگه هر عابر پیاده ای به اینا بخوره از قطعات جسدش میشه به عنوان صنایع دستی استفاده کرد . بازار گرم میشه طرف داد میزنه آی بیا مجروح دارم که روش جای آج های آر وان ـــه میذاره مزایده بره فروش :sumo:

ایلیا
27-09-1392, 07:59 بعد از ظهر
به عرایض برادران گلم یه چیزی رو اضافه کنم.
موتور سنگین چه پلاک شه چه بی پلاک، اونی که بخواد قاچاقی سوار شه، سوار میشه، هیچکسم به گرد پاش نمیرسه.

Magma
27-09-1392, 08:03 بعد از ظهر
هروقت سی جی 125 یاد گرفت کلاه بزاره ...از تو پیاده رو نره...پشت چراغ قرمز وایسه اونوقت باید یه کارایی بکنن. با این وضع موجود 250هم خطرناکه

soleymani
27-09-1392, 09:34 بعد از ظهر
کسی که موتور یا ماشین گرون و با کلاس سوار می شه کلی سعی می کنه کلاس خودش رو رعایت کنه
برای سلامتیش ارزش قائله و کلاه و لوازم میبنده

mata
27-09-1392, 10:40 بعد از ظهر
واسه منم مثل خیلی از شما دوستان فرقی نمیکنه چون هیچوقت نمتونم سوار همچین موتورایی بشم مخصوصا اگه واردات آزاد بشه و در واقع قیمتا آزاد بشه، اما به نظرم ما باید تو کشورمون قانون تردد موتور سنگین هم داشته باشیم. این که یک نفر موتور 450 کراس سوار بشه و بعد مثل یه مجرم باهاش برخورد بشه اصلا خوب نیس. باید این فرهنگ های بدی که در جامعه ما وجود داره اصلاح بشه. این موضوع آزاد شدن هم یکی از چیزاییه که به بالا رفتن فرهنگ عمومی در محور موتور کمک میکنه. گرچه اونایی که ترددش رو ممنوع کردن به فکر خودشون بودن که میترسیدن ترور بشن الانم به فکر جیب خودشونن اما به هرحال این اتفاق به نوعی پیشرفت محسوب میشه و انشالله خیره

شایسته فر
27-09-1392, 11:40 بعد از ظهر
اونطوری که متوجه شدم تردد آزاد نمیشه
باید با وانت ببریش بیرون شهر بعد سوارش شی
این یعنی آزادی؟
الان که آزاد تره!!

soleymani
28-09-1392, 12:20 قبل از ظهر
یه دفعه که آزاد نمی کنند.
نمه نمه
و کم کم

hamed mozafary
خدایی کنه ازاد شه من هر وقت خواستم سوار بشم ترس از این داشتم اطلاعات شناسایی کنه شب بریزن تو خونه شهر کوچک این بدیو داره هی...

ماکیاولی
موتورهای بالای 250 و زیر 400 سی سی فقط برند کی تی ام
برای اونایی که میگن تنوع تو این حجم نیست
ktm 350 sx‑f 2014
ktm 300 exc 2014
ktm 350 exc-f 2014
ktm 300 exc 2014
ktm 350 exc-f 2014
ktm freeride 350 2014
ktm 390 duke abs 2014
ktm rc 390 2014

3PEHR
28-09-1392, 12:25 قبل از ظهر
ktm 350 sx‑f 2014

ktm 300 exc 2014

ktm 350 exc-f 2014

ktm 300 exc 2014

ktm 350 exc-f 2014

ktm freeride 350 2014

ktm 390 duke abs 2014

ktm rc 390 2014

اینا همشون دست کویره . همین دوک 125 و 200 قیمت فضایی دارن چه برسه به اینا .
با نظر اون دوست عزیز موافقم دست ما به این موتور ها نخواهذ زسید . مظمعن باشید .

ماکیاولی
28-09-1392, 12:34 قبل از ظهر
اینا همشون دست کویره . همین دوک 125 و 200 قیمت فضایی دارن چه برسه به اینا .
با نظر اون دوست عزیز موافقم دست ما به این موتور ها نخواهذ زسید . مظمعن باشید .

خوب دست ما نمیرسه ولی دست عده ای میرسه
و تنوع وقتی باشه خود به خود رقابت ایجاد میشه و قسمتها متعادل میشه الان دوک 200 رو 24 میل میدن 8 تا 10 میل بیشتر از قیمت واقعی و 3 و نیم برابر قیمت جهانی
بالاخره گاماس گاماس آزاد شدن بهتر از نشدنه
شاید نمریم و کنترل رو قیمتها رو هم دیدیم همین اگه انجام بشه این 3 یا 4 تا موتور موجود باید حدود20 تا 40 درصد بیان پایین

ARSH
28-09-1392, 01:22 قبل از ظهر
مردونه شماها میتونید با یه لیتری برید تو شهر بچرخید ؟ از رو جک بیوفته که یه وانت آدم میخواد واسه بلند کردنش ! اینور اونور کردنش سخته به درد راه صاف میخوره والا
سخته با موتور ریس تو شهر رفتن اونم شهرای بزرگ مثل تهران که همیشه ترافیک و آسفالت های خراب
آزاد هم شه چه فایده ؟
با این خیابونا و این محدودیت های سرعتی خیابون ها ( نبود جاده های آزاد ) نمیشه با موتور هاتون حال کنید
فکر اونجا هم بکنید چاقالتون با gsx از بغلتون رد شه ! واقعا هم میشه !
درسته الان هم خیلی ها هیچی بارشون نیست و دارن ولی لا اقل 90% میفهمن چیه و دارن !
به قول دوستمون آزاد شه به سود فروشنده و فرودهنده اس !
برا من فرقی نداره آزاد شه یا نه اگه سی جی هم سوار شم بدون پلاک سوار میشم !

معمار
28-09-1392, 09:56 قبل از ظهر
دوستان زیاد خودتون و درگیر این جور چیزا نکنید
موتور مناسب ایران فقط cgr 1250 rr می باشد

Magma
28-09-1392, 11:21 قبل از ظهر
دوستانی که میگن آزاد بشه ارزون میشه یا موتورای کم حجم ارزون میشه سخت در اشتباهن. یه نگاه به واردات ماشین بندازین...از وقتی واردات به طور گسترده شروع شد هم ماشینای وارداتی با قیمتی بیشتر از قیمت جهانی فروش رفتن هم تغییری توی قیمت ماشینای داخلی ایجاد نشد. در واقع گرون شد که ارزون نشد. آزاد شدن موتور سنگین موتورای سبکو ارزون نمیکنه به هیچ وجه. بعدشم مطمئن باشین برای واردات شرایط خاصی قرار میدن که هر کسی نتونه راحت موتور بیاره و پلاک کنه و یجورایی شرکتی میشه. در کل بنظر من گذشته از فرهنگ موتور سواری ضعیف کشور با توجه به وضعیت راه ها و سیاست های اقتصادی بازم کار چندان درستی نیست

ماکیاولی
28-09-1392, 11:26 قبل از ظهر
اونطوری که متوجه شدم تردد آزاد نمیشه
باید با وانت ببریش بیرون شهر بعد سوارش شی
این یعنی آزادی؟
الان که آزاد تره!!

قرار نیس اینطور بشه
این قانونی بوده که بعد از ممنوعیت تردد موتور سنگین برای موتورهایی که قبل از ممنوعیت پلاک شدن گذاشتن
البته کلا این ممنوعیت قانون نبوده و بخشنامه بوده اینا هم بندهاش بودن که به صورت سلیقه ای اجرا میشدن

farshad 54
28-09-1392, 12:15 بعد از ظهر
ktm 350 sx‑f 2014

ktm 300 exc 2014

ktm 350 exc-f 2014

ktm 300 exc 2014

ktm 350 exc-f 2014

ktm freeride 350 2014

ktm 390 duke abs 2014

ktm rc 390 2014

غیر از کی تی ام که 300 و 350 داره

دیگه چه برند هایی تو این حجم موتور میزنن ؟

مثلا هندا cbr 300 - 350 داریم یا یاماها یا سوزوکی یا کاوازاکی 350 داریم یا حتی 400 همین برند ها فکر نمیکنم تنوعش زیاد باشه

ولی تو حجم 600 و به بالا تنوع زیاده - اسپرت - اسپرت تورینگ - کروز - استریت و .....

مسئله این است :icon_pf _15_:

White wolf
28-09-1392, 01:14 بعد از ظهر
یه سری میگن بده یه سری میگن خوبه...
ولی جمعا بده...
گرونی به کنار
سختگیری بیشتر میشه
سنگین سوارا بیشتر دمباله سرعتن حالا اونایی که تو شهرایی هستن که پیست نیست بیشتر
تو اتوبان و کوچه خیابون گشت میزنن یه دوربینی پلیسی ببینه شماره پلاک و برداره دیگه....
حالا گیریم ازاد شد..پلاک ملی دادن
تکلیف ماهایی که موتور قاچاق سوار میشیم چیه؟ماکه نه برگه داریم نه سند سوییچه فقط
شما فکر میکنی به یه موتور سوییچ پلاک میدن؟میشه مثله پلاک فدراسیون...
باید برگه و سند داشته باشی..
سنگین سوارا که تا الان از دسته پلیس در رفتن حالشم کردم بقیشم روش
حالا بیارن پلاک ملی بکنن..ما بازم همین قاچاق سوییچ سوار میشیم
فرقی به حاله ما نمیکنه..اونی که بخواد سوییچ سوار بشه سوار میشه کاری به پلاک داشتن و نداشتن نداره
بعدش شما فکر میکنی موتور پلاک ملی بشه و ازاد بشه اینا موتور رو نمیگرن؟دیگه نمیریزن تو خونه موتور رو ببرن؟
هر موقع بخوان میگیرن...چند وقت پیش ماشینای گذر موقت سریع میگرفتن میبردن پارکینگ چه برسه به موتور دیگه...
شما بزار ازاد بشه..فرقی به حاله ما نمیکنه..
ما دیگه تو نسله وحشی و به در رو بار اومدیم ارامش خیال و این چیزا با روحیمون سازگار نیست

کوروش
28-09-1392, 01:42 بعد از ظهر
یه سری میگن بده یه سری میگن خوبه...
ولی جمعا بده...
گرونی به کنار
سختگیری بیشتر میشه
سنگین سوارا بیشتر دمباله سرعتن حالا اونایی که تو شهرایی هستن که پیست نیست بیشتر
تو اتوبان و کوچه خیابون گشت میزنن یه دوربینی پلیسی ببینه شماره پلاک و برداره دیگه....
حالا گیریم ازاد شد..پلاک ملی دادن
تکلیف ماهایی که موتور قاچاق سوار میشیم چیه؟ماکه نه برگه داریم نه سند سوییچه فقط
شما فکر میکنی به یه موتور سوییچ پلاک میدن؟میشه مثله پلاک فدراسیون...
باید برگه و سند داشته باشی..
سنگین سوارا که تا الان از دسته پلیس در رفتن حالشم کردم بقیشم روش
حالا بیارن پلاک ملی بکنن..ما بازم همین قاچاق سوییچ سوار میشیم
فرقی به حاله ما نمیکنه..اونی که بخواد سوییچ سوار بشه سوار میشه کاری به پلاک داشتن و نداشتن نداره
بعدش شما فکر میکنی موتور پلاک ملی بشه و ازاد بشه اینا موتور رو نمیگرن؟دیگه نمیریزن تو خونه موتور رو ببرن؟
هر موقع بخوان میگیرن...چند وقت پیش ماشینای گذر موقت سریع میگرفتن میبردن پارکینگ چه برسه به موتور دیگه...
شما بزار ازاد بشه..فرقی به حاله ما نمیکنه..
ما دیگه تو نسله وحشی و به در رو بار اومدیم ارامش خیال و این چیزا با روحیمون سازگار نیست
فرق موتور با برگه با قاچاق چیه ؟؟؟
اون مالیات/عوارض و گمرکی داره
این قاچاقیه نداده
پس اگر قانونش تضویب بشه حتما این قانون هم میزارن که هر کسی مالیات/عوارض و گمرکی رو داد موتورش مجاز و با مدارک بشه

شایسته فر
28-09-1392, 04:45 بعد از ظهر
فرق موتور با برگه با قاچاق چیه ؟؟؟
اون مالیات/عوارض و گمرکی داره
این قاچاقیه نداده
پس اگر قانونش تضویب بشه حتما این قانون هم میزارن که هر کسی مالیات/عوارض و گمرکی رو داد موتورش مجاز و با مدارک بشه
عزیزم موتور های قانونی و برگه دار فقط برگه سبز نیستن!!!!

mata
29-09-1392, 10:42 قبل از ظهر
ببین داداش white wolf اگه آزاد بشه اونوقت تعداد موتورهای سنگین متردد (تردد کننده) در شهر بیشتر میشه فلذا دیگه نمتونن شناسایی کنن موتوری که تو فلان محله رفت و آمد داره پلاکه یا قاچاقه و بالطبع کمتر اتفاق میفته که بریزن تو خونه و موتورو ببرن. یه خاصیت دیگه هم داره آزاد شدن که دوستان اشاره نکردن.. ببینین الان یه سری چاقال هستن که سوار سنگین میشه فقط واسه چس کلاس و دختربازی و این حرفا و تا آخر عمر هم خاهه نمیکنه بیشتر از 120تا بره با موتورش، حالا اگه آزاد بشه اونا میرن پلاک میگیرن و در نتیجه یه فاصله ای میفته ای بین این جماعت با جماعت عشق موتور که سر و تهش رو بگیرن غیرقانونی سوار میشه تو شهر هم میرونه . ضمنا وقتی موتور پلاک شده بیاد تو بازار قیمت موتورای قاچاق و سوییچ افت میکنه پس در کل همش به نفع ماست ان شالله

omid kawasaki
29-09-1392, 11:55 قبل از ظهر
ایشالا که آزاد بشه... تو گواهینامه های جدید میگفتن تا 400 رو تیک زده اگه اینطوری باشه احتمالا تا 400 رو آزاد میکنن یه دفه که نمیان از 250 دوسیلندر برن رو 1000 که !!! دوستان میگن آزاد بشه ما پولمون نمیرسه پس همون بهتر که نشه !! این چه حرفیه آخه چون شما پول ندارین نباید آزاد شه:297: ؟؟ اینجوری حداقل چهار تا موتور درست و درمون تو خیابون میبینیم

شایسته فر
29-09-1392, 11:50 بعد از ظهر
دوستانی که دوست دارن 4 تا موتور درست حسابی ببینن با بنده هماهنگ کنن ببرمشون جایی تا انقدر موتور درست حسابی ببینن تا دیگه دلشونو بزنه!!
به امید آزاد نشدن موتور

omid kawasaki
30-09-1392, 03:25 قبل از ظهر
دوستانی که دوست دارن 4 تا موتور درست حسابی ببینن با بنده هماهنگ کنن ببرمشون جایی تا انقدر موتور درست حسابی ببینن تا دیگه دلشونو بزنه!!
به امید آزاد نشدن موتور

تو خیابون راحت بیان و برن و یه دفه بیاد از بغلت رد بشه خیلی فرق داره با اینکه به قصد دیدن موتور آدم پاشه بره جایی. همینه دیگه الان بحث وسیله نقلیه که میشه همه ماشینو میبینن چرا چون موتورای موجود خیلی محدودن خیلیا هستن که هنوز موتورو تا زمانی مناسب میبینن که پول ماشین ندارن !! همین الانشم یه آدم موتور نشناس یه نینجا طرح جدید ببینه بهش بگی 35_6 میلیون پولشه میگه مگه آدم دیوونس اینقد پول موتور بده :vardane:

شایسته فر
30-09-1392, 07:44 قبل از ظهر
تو خیابون راحت بیان و برن و یه دفه بیاد از بغلت رد بشه خیلی فرق داره با اینکه به قصد دیدن موتور آدم پاشه بره جایی. همینه دیگه الان بحث وسیله نقلیه که میشه همه ماشینو میبینن چرا چون موتورای موجود خیلی محدودن خیلیا هستن که هنوز موتورو تا زمانی مناسب میبینن که پول ماشین ندارن !! همین الانشم یه آدم موتور نشناس یه نینجا طرح جدید ببینه بهش بگی 35_6 میلیون پولشه میگه مگه آدم دیوونس اینقد پول موتور بده :vardane:
منظور بنده رو نگرفتی
میگم کار هر بز نیست خرمن کوفتن
گاو نر می خواهد و مرد کهن!!!
کسی که عاشق باشه منتظر نمی مونه تا........
بهله!!

Eyeless
30-09-1392, 10:48 قبل از ظهر
اگه آزاد بشه چی میشه ؟!

اگه آزاد نشه چی میشه ؟!

تو بوشهر بچه ها اینقدر موتور سنگین دارن موتورهای عجیب غریبا !!! یه موتورهایی که فکر کنم کمتر کسی دیده باشه !!! ساعت 12-1 شب بیرون میاد من که عاشق صداشونم.:4chsmu1:

آزادم بشه همون شب میان بیرون چون موتور سنگین بدرد شهر ترافیک نمیخوره. فقط جاده.

به نظرمن تا 250 خوبه برای شهر !!! اما اگه آزاد بشه بچه ی 17 ساله پشت موتور سنگین میشینه میاد تو شهر حالا بیا درستش کن.:waiting:

من دوست دارم آزاد بشه. اما بشتر ایرانیا کلا بی جنبه هستن آزاد نشه بهتره.

ماکیاولی
30-09-1392, 01:16 بعد از ظهر
یعنی چی ایرانی بی جنبه هستن دادا درسته شرایط و فرهنگش نیست ولی تو این مملکت 30 سال پیش موتور هزار بوده وا اگه کم کم خجم آزاد بشه فرهنگشم جا میوفته

من به شخصه توانایی خرید موتور سنگین پلاک دار ندارم ولی آرزو نمیکنم ممنوع بمونه
بالاخره محدودیت ها باید کم کم برداشته بشه تا ما هم حداقل شبیه بقیه مردم دنیا بشیم نه با قوانین و شرایط عجیب و غریب یه گوشه منزوی بمونیم

در کل موقعی که ممنوع شد کسی به نظر مردم توجه نکرد اگه قرار بر آزاد شدن هم باشه بازم کسی از ما نمپرسه

VuLcAn
30-09-1392, 01:32 بعد از ظهر
اونجوری که یکی از دوستان گفت یه زمان انگار سقف 100 بوده قبلا مثل الان بردن شورا امنیت سقف رو بردن تا 250 الان هم همین وضعیته؟خبر تازه ای در نیومده؟

مسعود پژوم
30-09-1392, 02:54 بعد از ظهر
سلام
اگر آزاد بشه و فکر کنم تا چند وقت دیگه هم با شرایط خاص آزاد بشه
این موتور بی سند ها و برگه اوراقی قابل پلاک نیستند
باید موتور برگ سبز داشته باشه بهد شرکت بهینه سازی استاندارد کنه موتورو و مثل ماشین فکر کنم باید صفر وارد بشه و پلاک بشه
یعنی یه موتور به درد بخور بخری الان تو سایت هوندا دیدم 14-15 هزار دلار قیمتشه که به قیمت ایران 45 میلیون میشه بعد 100 در صد گمرکی و عوارض میشه 100 میلیون تومان کف تهران
حالا کی پول داره؟؟؟؟

اروین
30-09-1392, 03:01 بعد از ظهر
گمرکی موتور 65%

- - - Updated - - -

گمرکی موتور 65%

مسعود پژوم
30-09-1392, 05:22 بعد از ظهر
34744این موتور 15 میلیون قیمتشه تو سایت ایران چند 26 تا 27 یعنی 75 درصد روش حالا موتور 45 میلیونی میشه 78 میلیون

soleymani
30-09-1392, 05:33 بعد از ظهر
اصلا که روی عماراتی و سوئیچ حساب نکنید
فقط سبز دار پلاک می دن

ماکیاولی
30-09-1392, 08:00 بعد از ظهر
34744این موتور 15 میلیون قیمتشه تو سایت ایران چند 26 تا 27 یعنی 75 درصد روش حالا موتور 45 میلیونی میشه 78 میلیون

این که چیزی نیست دوک 125 قیمتش 5 میلیونه ولی تو ایران 18 میل :)

Eyeless
01-10-1392, 09:51 قبل از ظهر
یعنی چی ایرانی بی جنبه هستن دادا درسته شرایط و فرهنگش نیست ولی تو این مملکت 30 سال پیش موتور هزار بوده وا اگه کم کم خجم آزاد بشه فرهنگشم جا میوفته

من به شخصه توانایی خرید موتور سنگین پلاک دار ندارم ولی آرزو نمیکنم ممنوع بمونه
بالاخره محدودیت ها باید کم کم برداشته بشه تا ما هم حداقل شبیه بقیه مردم دنیا بشیم نه با قوانین و شرایط عجیب و غریب یه گوشه منزوی بمونیم

در کل موقعی که ممنوع شد کسی به نظر مردم توجه نکرد اگه قرار بر آزاد شدن هم باشه بازم کسی از ما نمپرسه

داداش فرهنگش جا نمیوفته.

ایرانیا بلد نیست از چیزی استفاده درست کنن بخوصوص موتور سنگین مثلا الان گوشی این چیزا که آزاده !!!! اما بیشتر ایرانیا هنوز یاد نگرفتن چطور استفاده کنن طرف میاد وی چت نمیدونم این چیزا عکس های مستهجن میفرسته نمیگه شاید یه بچه ی 14 - 15 ساله باشه ببینه یا زنگ میزنه یا اس ام اس میده اذیت مردم میکنه و 1001 جور استفاده خراب دیگه یا مثلا طرف سوار honda cbr 1000 هست با آستین کوتا و شلوار لی بدون کلاه لوازم ایمنی نشسته
پشت موتور 1000 به نظر شما این درسته ؟ خارجیا سوار 450 که میشن لوازم ایمنیه کامل دارن. اگه موتور سنگینم آزاد بشه میشه جریان همون گوشیا

- - - Updated - - -

منم نمیگم آزاد نشه بشه اما به شزطی که استفاده درست بشه

شایسته فر
01-10-1392, 10:19 قبل از ظهر
بشینین که موتور ار ار با پلاک 100 تومن براتون تموم بشه!!!!:gigglesmile:
همین الانش با برگه سبز بالای 120 تومنه!!

کوروش
01-10-1392, 11:11 قبل از ظهر
بشینین که موتور ار ار با پلاک 100 تومن براتون تموم بشه!!!!:gigglesmile:
همین الانش با برگه سبز بالای 120 تومنه!!
موتورهای سنگین کاملا به صورت پالت وارد میشن و در جا گمرکی میخورن
ولی در صورت پلاک میتونن قطعه قطعه وارد شن و خیلی کمتر گمرکی بخوره بهشون و تو خود ایران منتاژ بشن که کمه کم هیزینه هی گمرکی رو نصف میکنن
و به نظر من 1000 با پلاک ملی میرو رو 100 تا 150 میلیون

sanjari
01-10-1392, 03:29 بعد از ظهر
آزاد بشه و قیمت موتور سنگین ها بره بالا بهتر از اینه که موتور سنگین سوییچ (بدون مدارک) یه جوون رو بگیرن و دوبرابر پول موتور جریمه نقدی بشه و موتورشم باید بیخیال شه . به نظر شما کدوم بهتره؟

حداقل میتونن تا 400 سی سی آزاد کنن و پلاک ملی بدن ببینن شرایط چطور میشه!

اونی که مثلا یه cb400 سوییچ سوار میشه حدودا 10 الی 12 میلیون قیمتشه ، اگه موتورش توقیف شه ، در شرایط خوب حکم قاضی و دادگاه باید:

1- 20 الی 25 میلیون جریمه نقدی بده 2- موتورشو دیگه نمیدن و باید بیخیال شه 3- اگه قاضی دادگاه سخت گیر باشه احتمال جریمه نقدی تا 4-5 برابر ارزش موتور وجود داره 4- صاحب موتور هم باید بازجویی و محاکمه بشه و بگه که این موتورو از کی خریده .

در این شرایط جوونی که خدای نکرده همچین اتفاقی براش میوفته و موتورشو میگیرن ضربه خیلی سختی میخوره و تا آخر عمر قید موتور رو میزنه و شایدم اون موتور کل سرمایش باشه و همه چیشو از دست میده و یه چیزی هم باید جریمه بده

به نظر من اونی که اونی که قدرت مالیش به موتور سنگین سند دار نمیرسه باید بی خیال موتور سنگین بشه ...

حالا خودتون قضاوت کنید . ببخشین سرتون رو درد اوردم داداشای گلم

شایسته فر
01-10-1392, 06:14 بعد از ظهر
موتورهای سنگین کاملا به صورت پالت وارد میشن و در جا گمرکی میخورن
ولی در صورت پلاک میتونن قطعه قطعه وارد شن و خیلی کمتر گمرکی بخوره بهشون و تو خود ایران منتاژ بشن که کمه کم هیزینه هی گمرکی رو نصف میکنن
و به نظر من 1000 با پلاک ملی میرو رو 100 تا 150 میلیون
تک برگ سبز یکدستگاه موتور سیکلت به صورت کامل وارد میشه
دو برگ و چند برگم داریم عزیز دل برادر

کوروش
01-10-1392, 06:42 بعد از ظهر
تک برگ سبز یکدستگاه موتور سیکلت به صورت کامل وارد میشه
دو برگ و چند برگم داریم عزیز دل برادر
من کلی گفتم / ولی به نظر من اگر تو خود ایران اسمبل شه فوق العاده قیمتش پایین تر میاد
نظر من و جمع بندی از کل این تاپیک اینه
سال 93 سال اپدیت حجم هستش و به احتمال زیاد 50 تا 150 سی سی احتمال افزایش حجم مجاز وجود داره
و همچنین در سال جدید یک سازماندهی کلی به وضعیت موتورسیکلت های حجم بالا و به عبارتی سنگین میشه حالا میخوان پلاک ملی کنن یا پلاک دیگری یا پلاک های عکس دار ...
و همچنین با وضعیت سیاسی احتمال زیادی وجود داره موتور های حجم بالا به جایه واردات کامل به اسمبل کامل به صورت قانونی از سازنده و کشور مبدا در ایران تغییر وضعیت بدن که به سه دلیل این احتمال وجود داره:
دلیل اول بهبود وضعیت سیاسی کشور و بیرون امدن از بحران اقتصادی و تحریمی
دلیل دوم بالا رفتن سطح منتاژ شرکت هایی نظیر گروه صنعتی شیراز موتور / کویر موتور / گروه صنعتی تیزرو (40 درصد سهامیه این شرکت متعلق به هوندا موتور ژاپن است) و همچین جهان رو و پیشرفت قابل توجه نسبت به 10 سال گذشته که تنها اسمل کلی انجام میدادن ولی امروز تمامیه قطعات توسط خودشون منتاژ میشه و در اخر توان منتاژ حجم های بالاتر رو دارن
دلیل سوم تمایل زیاد دولت جدید به واردات جنس به شرط امدن دانش و صنعت جنس مربوطه و به طور ساده تر این بند اخر به معنیه اینکه ایران و اقتصاد ایران دیگر تمایلی و نیازی به یک مصرف کننده ی خشک و خالی نداره و میخواد شریک تجاری در اون کالا باشه!!!
در هر صورت وضعیت خوبی پیش بینی میشه امدن حجم های بالاتر از مد افتادن حجم هایی مثل 200 و 250 میشه که روی قیمتشون تاثیر خیلی خوبی داره و البته قیمت موتورهای حجم هایه بیش 300 تا 400 به نظر من از موتورهای چینی از قیمت پایه حدود 6 میلیون تا 15 میلیون هندی ها از 10 تومن تا 20
موتورهای کره ای از 20 تا 30 و ژاپنی از 30 میلیون تا 70 تومن هستش
که البته اینم در نظر بگیرید که اگر ببینن در بازار قیمت ها نمیتونه مشتری رو راضی کنه 100 درصد قیمت هارو میارن پایین !!!
به امید روزی که هم قیمت ها عادلاله تر و هم تمام حجم ها ازاد و بدون محدودیت باشن

Gladiator
01-10-1392, 07:01 بعد از ظهر
بله و با مونتاژ مزخرفشون ترررررررررررررمالی میکنن به موتور میره پی کارش ، یه موتور سبکو به زور مونتاژ میکنن چه برسه به موتور سنگین

کوروش
01-10-1392, 07:30 بعد از ظهر
بله و با مونتاژ مزخرفشون ترررررررررررررمالی میکنن به موتور میره پی کارش ، یه موتور سبکو به زور مونتاژ میکنن چه برسه به موتور سنگین
شما از نینجا ها مشکلی دیدی ؟؟؟
یا همین زد اکیس های خودمون یا مثلا پالس ها ایا اشکالی داشتن ؟؟؟
بله بعضی موقعه ها اشکال در منتاژ هست ولی اینو در نظر بگیر که بیشتر مواقع بی کیفیت بودن اون موتور دردسر سازه نه اشکال در منتاژ
نمونه ی بارزش منتاژ کی تی ام دوک / نینجا / پالس / اپاچی / و یا حتی سی دی ای های ژاپنی و زد ایکس / دیلیم
و نمونه ی دیگرش داغ کردن هیوسانگ و یا بی کیفیت بودن مگلی و یا خیلی از موتورهای چینی !!!
نمیشه تمام تقصیر هارو گردن منتاژ انداخت بعضی موقعه ها بی کیفیتی از مبدا و بعضی موقعه ها اشتباه فردی یا نبود دانش منتاژ هم تو این قضیه دخیله

- - - Updated - - -

بله بعضی موقعه ها اشکال در منتاژ هست ولی اینو در نظر بگیر که بیشتر مواقع بی کیفیت بودن اون موتور دردسر سازه نه اشکال در منتاژ
نمونه ی بارزش منتاژ کی تی ام دوک / نینجا / پالس / اپاچی / و یا حتی سی دی ای های ژاپنی و زد ایکس / دیلیم
و نمونه ی دیگرش داغ کردن هیوسانگ و یا بی کیفیت بودن مگلی و یا خیلی از موتورهای چینی !!!
نمیشه تمام تقصیر هارو گردن منتاژ انداخت بعضی موقعه ها بی کیفیتی از مبدا و بعضی موقعه ها اشتباه فردی یا نبود دانش منتاژ هم تو این قضیه دخیله

amo hosein
01-10-1392, 07:38 بعد از ظهر

گل گفتی ولی دیگه رو این موتور ها حساسیت بیشتری به خرج میدن و شاید مونتاژ شده بیاد.

abolfazls
01-10-1392, 08:02 بعد از ظهر
بى خيال !!!!

فكرشو بكنين ...

شاهين موتور قم cbr1000 منتاژ كنه !!!!!!!!!!!!!!

senior.alireza
02-10-1392, 11:53 قبل از ظهر
این هم برای ما نظر داده :waiting: :

یک روزنامه‌نگار ایرانی با انتشار ویدئویی تاثیرگذار، نسبت به عواقب وحشتناک آزاد شدن پلاک‌گذاری موتورسیکلت‌های سنگین در کشور هشدار داد.
«فرورتیش رضوانیه» که تاکنون موضوعاتی چون زلزله تهران و ایمنی اتومبیل‌های ساخت داخل را دنبال کرده، به تازگی یک ویدئوی کوتاه دو دقیقه‌ای را در اینترنت قرار داده که آماده نبودن فضای حاکم بر فرهنگ ترافیک جامعه برای حضور موتورسیکلت‌های سنگین را به تصویر کشیده است.
این روزنامه‌نگار گفته: «ما نه جاده داریم، نه اتوبان، نه خیابان، نه فرهنگ رانندگی، نه امنیت... حال به چه دلیل پلاک‌گذاری موتورسیکلت سنگین را آزاد می‌کنند؟ به راستی در ذهن آنها چه چیزی می‌گذرد؟ مگر ایران را نمی‌شناسند؟ فاجعه‌ای بزرگ در راه است، چون عده‌ای فقط و فقط به خودشان فکر می‌کنند. خیلی‌ها بدون موتورسیکلت سنگین هم خیلی‌ها را کشتند و می‌کشند. حالا سلاح جدید به آنها می‌دهند؟ اگر صاحبان موتورسیکلت‌های سنگین هم قانون‌مند باشند و لباس و کاسکت بپوشند، اما باز هم جاده‌های ایران برای موتور سنگین امنیت ندارد. از این تصمیم آنها تعجب می‌کنم. این کشور به آرامش و امنیت نیاز دارد، نه سرعت در کشتار...»
پیشتر در 26 آذرماه سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به این که صدور مجوز برای تردد موتورسیکلت‌های سنگین بر عهده استانداری تهران است، گفته بود: «ما در چند روز گذشته برای تغییر در شرایط صدور مجوز این موتورسیکلت‌ها درخواستی را به شورای امنیت کشور ارسال کرده‌ایم و منتظر تصمیم‌گیری آن‌ها هستیم و این هدف را پیگیری می‌کنیم که رفت‌وآمد و صدور پلاک ملی برای این موتورسیکلت‌ها آزاد شود.»
رضوانیه در انتهای این ویدئو که «فاجعه‌ای بزرگ در راه است» نام گرفته، نوشته: «اگر پلاک‌گذاری موتورسیکلت سنگین در ایران قانونی شود، تنها در ماه نخست پس از آن 600 تن در دم جان خود را از دست می‌دهند و 1200 تن دیگر نیز دچار نقص عضو یا مرگ مغزی می‌شوند.»

Magma
02-10-1392, 12:02 بعد از ظهر
من به عنوان یه عشق موتور مخالف آزاد شدنشون هستم. دوستان فقط به لذت موتورسواری فکر میکنند. اگه یه مقدار از تهران بیاین بیرون میفهمین که موتورسنگین سواریه ایرانی یعنی چی. توی اوتوبان روزای جمعه بصورت خیلی خطرناکی رانندگی میکنن. خیلی مسائل دیگه هم هست که نادیده گرفته میشه. از اونجایی که ما ایرانیا معمولا از امکانات به بدترین شکل استفاده میکنیم تردد این موتورا خیلی خطرناکه. فکرشو بکنین با وجود موتورسنگین تو خیابون سرقت چقدر آسون میشه. یه موتور دزدیده میشه...باهاش یه سرقتی انجام میشه و هیچکسم نمیتونه بگیرتش. کلا بنظرم اوضاع خراب میشه. سقف سرعت اتوبان ها و آزاد راههای ما 120کیلومتر بیشتر نیست. برین تو یوتیوب یه نگاه به موتور سواری های گروهی بندازین. همشو سرعتو رعایت میکنن. اما ما حتی با 250هم سرعت مجازو رعایت نمیکنیم.

Gladiator
02-10-1392, 01:15 بعد از ظهر

- - - Updated - - -

نه مشکلی ندیدم ، ولی شما اگه یه سر تشریف ببری خارج از کشور و همین موتورا رو اونجا سوار شی پی میبری مشکل کجاست ، در ضمن مظمئن باشین کمپانی معتبری مثل هوندا عمرا موتور به روزشو بده دست این شرکتای ایرانی که مونتاژ کنن

repsol god
02-10-1392, 01:57 بعد از ظهر
به نظر من نباید ازاد بشه ازاذ هم شد تا حجم 400 سی سی .عشق موتور سنگین به اینکه هر کی نتونه سوار شه .فک کن قبلا ها هفته ای یکبار ارزوی شنیدن رد شدن یه موتور سنگین بودی ولی الان هر پنج دقیقه یکی رد شه میشه مثل سی جی 125 :icon_pf (3):

معمار
02-10-1392, 02:00 بعد از ظهر
این هم برای ما نظر داده :waiting: :

یک روزنامه‌نگار ایرانی با انتشار ویدئویی تاثیرگذار، نسبت به عواقب وحشتناک آزاد شدن پلاک‌گذاری موتورسیکلت‌های سنگین در کشور هشدار داد.
«فرورتیش رضوانیه» که تاکنون موضوعاتی چون زلزله تهران و ایمنی اتومبیل‌های ساخت داخل را دنبال کرده، به تازگی یک ویدئوی کوتاه دو دقیقه‌ای را در اینترنت قرار داده که آماده نبودن فضای حاکم بر فرهنگ ترافیک جامعه برای حضور موتورسیکلت‌های سنگین را به تصویر کشیده است.
این روزنامه‌نگار گفته: «ما نه جاده داریم، نه اتوبان، نه خیابان، نه فرهنگ رانندگی، نه امنیت... حال به چه دلیل پلاک‌گذاری موتورسیکلت سنگین را آزاد می‌کنند؟ به راستی در ذهن آنها چه چیزی می‌گذرد؟ مگر ایران را نمی‌شناسند؟ فاجعه‌ای بزرگ در راه است، چون عده‌ای فقط و فقط به خودشان فکر می‌کنند. خیلی‌ها بدون موتورسیکلت سنگین هم خیلی‌ها را کشتند و می‌کشند. حالا سلاح جدید به آنها می‌دهند؟ اگر صاحبان موتورسیکلت‌های سنگین هم قانون‌مند باشند و لباس و کاسکت بپوشند، اما باز هم جاده‌های ایران برای موتور سنگین امنیت ندارد. از این تصمیم آنها تعجب می‌کنم. این کشور به آرامش و امنیت نیاز دارد، نه سرعت در کشتار...»
پیشتر در 26 آذرماه سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ با اشاره به این که صدور مجوز برای تردد موتورسیکلت‌های سنگین بر عهده استانداری تهران است، گفته بود: «ما در چند روز گذشته برای تغییر در شرایط صدور مجوز این موتورسیکلت‌ها درخواستی را به شورای امنیت کشور ارسال کرده‌ایم و منتظر تصمیم‌گیری آن‌ها هستیم و این هدف را پیگیری می‌کنیم که رفت‌وآمد و صدور پلاک ملی برای این موتورسیکلت‌ها آزاد شود.»
رضوانیه در انتهای این ویدئو که «فاجعه‌ای بزرگ در راه است» نام گرفته، نوشته: «اگر پلاک‌گذاری موتورسیکلت سنگین در ایران قانونی شود، تنها در ماه نخست پس از آن 600 تن در دم جان خود را از دست می‌دهند و 1200 تن دیگر نیز دچار نقص عضو یا مرگ مغزی می‌شوند.»

مشتاق شدم که اون فیلم و ببینم اگه میشه لینک اون فیلم و بزارید

m-s-d
02-10-1392, 02:41 بعد از ظهر
لینکش :

senior.alireza
02-10-1392, 02:42 بعد از ظهر
فیلم رو نذاشته بودم چون کمی صحنه های دلخراش داره .
در کل من با حرف این روزنامه نگار مخالف هستم فرهنگ و طرز استفاده از هر وسیله ای مربوط به شخص میشه حالا میخواد اون وسیله موتور ماشین یا هر چیزه دیگه ای باشه کسی که پایبند قانون نیست همه جا برای دیگران مزاحمت ایجاد میکنه و باعث سلب آسایش هست .

لینک 1 ([Only registered and activated users can see links])
لینک2 ([Only registered and activated users can see links])
اینم اگه دسترسی به سایتش دارید....
[Only registered and activated users can see links] o u tu be .com/watch?v=XWk4Jye3tDE

flower
02-10-1392, 02:44 بعد از ظهر
اون روزنامه نگار حالش خوب نیست امار چرند می ده من توان خرید موتور 10 میلیونی ندارم 80 در صد موتور سوار ها سی جی سوار هستن اگر توان خرید داشتن حداقل پالس سوار می شدن مگه چند در صد می تونن موتور 50 میلیون بخرن و سوار بشن که ماه نخست 600 تن کشته بشن و نکته دیکه در مورد کاربر محترم جناب مگما با سی جی خیلی راحت می شه سرقت تو شهر با موتور سنگین سرقت کردن یه چیز مسخره است اولا قیمت موتور خیلی بالاست فکر نکنم صاحبش نیاز مالی داشته باشه و دوم اینکه قدرت مانور موتور سنگین تو شهر خیلی سخته سوم اینکه موتور سنگین اگر ازاد بشه که نمی شه شدیدا تحت کنترل هستن مثله اون کسی که حجاریان را با موتور سنگین ترور کردن در عرض یک ساعت دستگیر کردن و خلاصه دلتون خوش نباشه موتور سنگین ازاد نمی شه .

!NAVID!
02-10-1392, 03:13 بعد از ظهر
خیلی دوست دارم این خبر نگار رو خفه کنم:vardane::vardane::vardane::vardane:
فش نمیدم چون اون وقت به حیوونا بی احترامی میشه:waiting::waiting:

Gladiator
02-10-1392, 03:47 بعد از ظهر
من تا حدودی باحرف روزنامه نگار موافقم ، چرا واقع بین نیستیم؟ تو کشوری با همچین تراکم جمعیت و ترافیک و عدم فرهنگسازی اصلا درست نیست که آزاد بشه و موتورای سنگینو پلاک ملی بدن هرکی سوار شه ، همین الانش بیشتر موتور سوارا گواهینامه و کلاه ندارن ، از اونطرف قضیه پلیسا یه cg رو نمیتونن بگیرن ، چه برسه به اینکه مردم عادی هم بتونن سوار موتور سنگین بشن ، بنظر من چیش از هر نوع آزادی و امکانات باید بستر سازی کرد و آموزش داد ، اگه تو کشورای غربی محدودیت حجم برای وسایل نقلیه وجود نداره بستر سازی شده و سالها فرهنگسازی شده ، اینجا کو بسترش؟ کو فرهنگش؟ کو آموزش؟ اگرم بخواد همچین اتفاقی بیفته باید چند سال قبلش فرهنگسازی کنن ، با ایجاد انواع پیست های مجهز و آموزش و قانونگذاری در این زمینه ، بعد از چند سال کم کم تب موتور سنگین میخوابه و فرهنگ استفادش تا حدودی جا میفته ، بهشهر 80 کیلومتر با گرگان فاصله داره و هر هفته جمعه تو جاده میان بهشهر و زاغمرز که کامیون و اتوبوس و تریلی و همه جور وسیله نقلیه داره تردد میکنه موتور سنگینا جمع میشن و حرکات نمایشی انجام میدن ، فکرشو بکنید تو یه جاده تنگ دو طرفه ! از تمام شهرهای اطراف جمعه اونجا جمع میشن و من هم بارها برای دیدن رفتم ، فکرشو بکنید موتور از 125 بگیر تا 1000 رو یه چرخن اونم لای ماشینا ، بارها پلیس ریخته اونجا و موتور سوارا متواری شدن ولی بازم هر هفته همون آشو همون کاسه ، خب اگه یه پیست باشه چرا جوونا باید بیان یه همچین کار خطرناکی بکنن که تاحالا خیلی حادثه ساز شده ، تو یه کلام کشور ما با این خیابونای شلوغ و عدم وجود پیست بستر مناسبی برای آزاد شدن موتور سنگین رو نداره ، اگرم آزاد بشه باید فقط برای پیست و جاهای خاص آزاد بشه

- - - Updated - - -

من تا حدودی باحرف روزنامه نگار موافقم ، چرا واقع بین نیستیم؟ تو کشوری با همچین تراکم جمعیت و ترافیک و عدم فرهنگسازی اصلا درست نیست که آزاد بشه و موتورای سنگینو پلاک ملی بدن هرکی سوار شه ، همین الانش بیشتر موتور سوارا گواهینامه و کلاه ندارن ، از اونطرف قضیه پلیسا یه cg رو نمیتونن بگیرن ، چه برسه به اینکه مردم عادی هم بتونن سوار موتور سنگین بشن ، بنظر من پیش از هر نوع آزادی و امکانات باید بستر سازی کرد و آموزش داد ، اگه تو کشورای غربی محدودیت حجم برای وسایل نقلیه وجود نداره بستر سازی شده و سالها فرهنگسازی شده ، اینجا کو بسترش؟ کو فرهنگش؟ کو آموزش؟ اگرم بخواد همچین اتفاقی بیفته باید چند سال قبلش فرهنگسازی کنن ، با ایجاد انواع پیست های مجهز و آموزش و قانونگذاری در این زمینه ، بعد از چند سال کم کم تب موتور سنگین میخوابه و فرهنگ استفادش تا حدودی جا میفته ، بهشهر 80 کیلومتر با گرگان فاصله داره و هر هفته جمعه تو جاده میان بهشهر و زاغمرز که کامیون و اتوبوس و تریلی و همه جور وسیله نقلیه داره تردد میکنه موتور سنگینا جمع میشن و حرکات نمایشی انجام میدن ، فکرشو بکنید تو یه جاده تنگ دو طرفه ! از تمام شهرهای اطراف جمعه اونجا جمع میشن و من هم بارها برای دیدن رفتم ، فکرشو بکنید موتور از 125 بگیر تا 1000 رو یه چرخن اونم لای ماشینا ، بارها پلیس ریخته اونجا و موتور سوارا متواری شدن ولی بازم هر هفته همون آشو همون کاسه ، خب اگه یه پیست باشه چرا جوونا باید بیان یه همچین کار خطرناکی بکنن که تاحالا خیلی حادثه ساز شده ، تو یه کلام کشور ما با این خیابونای شلوغ و عدم وجود پیست بستر مناسبی برای آزاد شدن موتور سنگین رو نداره ، اگرم آزاد بشه باید فقط برای پیست و جاهای خاص آزاد بشه

این ویرایشو درستش کنید

farshad 54
02-10-1392, 04:59 بعد از ظهر
کاملا موافقم

شما همین الان دور و برتون و نگاه کنین حتی تو همین سایت خودمون یکی میخواد یه موتور بخره از پیشرو 70 سی سی تا cbr 1000 اول میپرسه تاپ اسپیدش چند تاست ؟ شتابش خوبه ؟ سرش بلند میشه ؟

چرا کثیر 150 سرعتش به 200 نمیرسه ؟ چرا پالس 120 تا بیشتر نمیره هیو سانگ 250 مگه نیست پس چرا 270 تا نمیره ؟

حالا حساب کن یعضی از این دوستان دری به تخته بخوره یه موتور سنگین بیفته دستشون مطمئن باشید همون روز اول خودشون رو به فنا میدن

موتور سنگین سوار شدن ببخشید کار هر ننه قمری که نیست که - تو همون خارج هم هر کسی موتور سنگین سوار نمیشه فکر کردین تو خارج کشور همین جوری تو خیابون وایسادی فرت و فرت هایابوسا و zx 14 و cbr 100

و غیره میاد و میره نه عزیزم از این خبرا نیست

من خودم این همه ساله موتور سوار میشم موتور سنگین هم کم و بیش مال فامیل و دوست سوار شدم خودمم سنگین سوار نمیدونم اولین بار که پشت موتور سنگین نشستم یه cbr 600 مال پسر خالم بود سوار شدم

فکر کردم خیلی اینکارم هی گاز و گوز دادم گذاشتم تو یک موتور 30 سانت جلوش بلند شد یه 20 متری تو همون حالت رفت خودم ر**ده بودم اگه تجربه نداشتم عمرا نمیتونستم جمش کنم

حلا حساب کن یه نفر هنوز سه ماه نیست فهمیده اصلا موتور چیه بره سنگین بخره سوار شه دیگه تا تهشو خودتون بخونید

ماکیاولی
02-10-1392, 05:19 بعد از ظهر
من نمیدونم دوستان نگران چی هستن
والا فک نکنم ننه قمر همینطوری الکی بلند شه بره موتور سنگین بخره
ضمنا فکر کنم فقط تا 400 احتمالا آزاد میشه ، الانم یه ننه قمر ممکنه بره نینجا 250 یا کی تی ام بخره که سرعت و شتابشون فکر کنم برابر با خیلی از 400 ها باشه و خودش و مردمو بکشه :)
فکر کنم اگه یه آمار در بیارن تلفات این 3 یا 4 تا موتور درصد کمی از تلفاتی باشه که سی جی میده

- - - Updated - - -

به نظر می رسد در شرایط فعلی مصوبه محدویت تردد با موتور سنگین با توجه به توانمندی ها و به روز بودن وسایل نقلیه و تجهیزات نیروهای انتظامی و امنیتی از یک سو و از سوی دیگر رشد صنعت موتورسازی که منجر به تولید موتورهایی با حجم کمتر از 250 سی سی اما با سرعت و شتاب بالاتر از گذشته قابل تجدیدنظر باشد.

یکی نیست این ویرایش رو مورد نوازش قرار بده؟

ایلیا
02-10-1392, 05:54 بعد از ظهر
کاملا موافقم
شما همین الان دور و برتون و نگاه کنین حتی تو همین سایت خودمون یکی میخواد یه موتور بخره از پیشرو 70 سی سی تا cbr 1000 اول میپرسه تاپ اسپیدش چند تاست ؟ شتابش خوبه ؟ سرش بلند میشه ؟
چرا کثیر 150 سرعتش به 200 نمیرسه ؟ چرا پالس 120 تا بیشتر نمیره هیو سانگ 250 مگه نیست پس چرا 270 تا نمیره ؟

سلام دوباره ب همه
آقا فرشاد
شما اگه به تعداد پست‌ها و سابقه‌ی اون دسته از اعضایی که این سوالارو مطرح کردن یه نگاه بندازی، متوجه میشی که اکثرا تازه وارد هستن و هیچ اطلاعی از موتور ندارن. واسه همین براشون تاپ اسپید و غیره جذابه. اگه دقت کنی میبینی هیچکدوم از اعضا یا موتورسوارای سابقه دار کاری به این چیزا ندارن، دلیلشم اینه که از موتور و موتور سواری سر در میارن و مبتدی نیستن. این از این مساله.

کلا در مورد آزاد سازی یا محدود سازی موتورسنگین همونطور که گفتم مسولین دلشون به حال منو شما نسوخته. الان دیگه حضرات والا و نور چشمی‌ها بازار 250 رو اشباع کردن و دیگه این بازار واسشون سودی نداره. یه نگاه بندازین، از 250 ایرانی و چینی بگیر تا برندهای معتبر ژاپنی. دیگه فکر نمیکنم دویست و پنجاهی مونده باشه که وارد بازار نشده باشه. با آزاد شدن موتور سنگین ( حالا تا هر حجمی ) اولین اتفاقی که میوفته اینه که دیگه اشخاص نمیتونن وارد کنن، در عوض آقا زاده ها با زد و بند با سازمانا و ارگانهای وابسته، وارداتشو دست میگیرن و موتور 7000 دلاری رو 20000 دلار میفروشن و مابقی ماجرا.
در هر صورت چه آزاد بشه، چه نشه، برای ماها فرقی نمیکنه. در جواب اون خبرنگاریم که آمار دقیقش منو کشته و لینک خبرشو پیدا نکردم باید بگم کسی میره موتور سنگین میخره که ماشین زیر پاش بنز و پورشه‌س. نه اونی که تو خرج زندگیش مونده.

Gladiator
02-10-1392, 06:02 بعد از ظهر
[QUOTE=ایلیا;212481

کسی میره موتور سنگین میخره که ماشین زیر پاش بنز و پورشه‌س. نه اونی که تو خرج زندگیش مونده.[/QUOTE]

به وضع مالی ربطی نداره ، عشقی که موتور داره این حرفا نمیشناسه ، اتفاقا بیشتر مایه دارا اصلا موتور باز نیستن ماشین بازن و از موتور خوششون نمیاد . بیشتر عشق موتورا از طبقه متوسط و پایین هستن ، من به چشم خودم دیدم طرف فرش زیر پاشو داده به موتور سنگین ، چرا جای دور بریم ، خود من اگه پول دستم بیاد ماشینموعوض نمیکنم ، میرم یه موتور سنگین میخرم حالشو میبرم :gigglesmile:

شایسته فر
02-10-1392, 06:06 بعد از ظهر
سلام دوباره ب همه
آقا فرشاد
شما اگه به تعداد پست‌ها و سابقه‌ی اون دسته از اعضایی که این سوالارو مطرح کردن یه نگاه بندازی، متوجه میشی که اکثرا تازه وارد هستن و هیچ اطلاعی از موتور ندارن. واسه همین براشون تاپ اسپید و غیره جذابه. اگه دقت کنی میبینی هیچکدوم از اعضا یا موتورسوارای سابقه دار کاری به این چیزا ندارن، دلیلشم اینه که از موتور و موتور سواری سر در میارن و مبتدی نیستن. این از این مساله.

کلا در مورد آزاد سازی یا محدود سازی موتورسنگین همونطور که گفتم مسولین دلشون به حال منو شما نسوخته. الان دیگه حضرات والا و نور چشمی‌ها بازار 250 رو اشباع کردن و دیگه این بازار واسشون سودی نداره. یه نگاه بندازین، از 250 ایرانی و چینی بگیر تا برندهای معتبر ژاپنی. دیگه فکر نمیکنم دویست و پنجاهی مونده باشه که وارد بازار نشده باشه. با آزاد شدن موتور سنگین ( حالا تا هر حجمی ) اولین اتفاقی که میوفته اینه که دیگه اشخاص نمیتونن وارد کنن، در عوض آقا زاده ها با زد و بند با سازمانا و ارگانهای وابسته، وارداتشو دست میگیرن و موتور 7000 دلاری رو 20000 دلار میفروشن و مابقی ماجرا.
در هر صورت چه آزاد بشه، چه نشه، برای ماها فرقی نمیکنه. در جواب اون خبرنگاریم که آمار دقیقش منو کشته و لینک خبرشو پیدا نکردم باید بگم کسی میره موتور سنگین میخره که ماشین زیر پاش بنز و پورشه‌س. نه اونی که تو خرج زندگیش مونده.
اینجا رو که قرمز کردمو از کجا آوردی شما؟
بیا ببرمت پیش هزار نفر که تو کلبه زندگی می کنن اما موتور سنگین دارن!!:4chsmu1:
راستی inzuma 250 هنوز وارد نشده!!!
گفتی همه 250 ها وارد شده این یدونه رو وارد نکردن!!
همون بچه بی کینگ خودمونه:4chsmu1:

amo hosein
02-10-1392, 06:15 بعد از ظهر
یه جورایی درسته.اونی که مایه داره راحت میره سنگین میخره.اونی که موتور 100 تومنی داره صد در صد دستش به دهنش راحت میرسه.موضوع موتور سنگین 15 تومنی نیست که.بیاد صفر احتمالا بیاد و با قیمتهای بالا.....

hossein assassin
02-10-1392, 06:51 بعد از ظهر
تا الان منبع خبری پیدا نشده که نتیجه این مذاکرات چی شده ؟ کسی اطلاعی داره ؟

soleymani
02-10-1392, 06:55 بعد از ظهر
دیگه 1 هفته از این موضوع که خبر درج شده و نامه که ارسال کردن می گذره
دیگه باید توی این روزا جوابیه رو برای ناجا بفرستند

شایسته فر
02-10-1392, 06:56 بعد از ظهر
نامه رفته
قرار نیست جوابی بیاد که:4chsmu1:

Kami
02-10-1392, 07:08 بعد از ظهر
عزیزان اقای رضوانیه سال 90 با ما تشریف اوردن قرار اخر سال و نظر خودشون رو در این زمینه اعلام کردند ، حق همه هست که هر نظری دارند بگن اما توهین به یکدیگر نکنید
میتونید مستقیم به خودشون اعلام کنید به جای توهین

معمار
02-10-1392, 07:10 بعد از ظهر
این از که GW250-Inazuma که اقای شایسته فر گفتن
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

و اینم از TU250X
[Only registered and activated users can see links] ([Only registered and activated users can see links])

که این دو تا هنوز وارد نشدن یا این که یاد شون رفته وارد کنن
یا احتمال رفتن به سوزوکی گفتن بده ما منتاژ کنیم
اون هم گفتن بیل... شما ها از موتور میدزدی من به شما موتور نمیدم منتاژ کنید

هر اتفاقی بیوفته اگه ضرری بهمون نرسه سود شو نمیخایم

و در هر حالت برا ما اشنا نخورده و دهن سوختست

نیما نادری
02-10-1392, 08:08 بعد از ظهر
مواد مخدر هم غیر قانونیه و قاچاق و هم قاتل انسانهاست اتفاقا استعمالش در خیابان ممنوع هم هست
ولی خیلی ها دارند و مصرف میکنند و خریدو فروش میکنند و اسمشان هم معتاده قاچاقچیست وووو ...خیلی شبیه موتورسیکلت هست نه ولی مصرف کننده موتور اسمش موتورسواره !!

واقعا یک مرسدس 600 اسبی اگر در اتوبان های ایران دچار سانحه شود برای بقیه خطرناکتر است
یا یک موتورسیکلت سنگین ...متولیان در این مورد خاص با این همه علاقه مند چه کردند ؟فقط از لحاظ
اقتصادی ببین چه حجمی انسان علاقه مند میتونند در این زمینه و مشتقاتش قانونی فعالیت کنند ؟

پیست ریس ؟ پیست کراس ؟ پیست تریال ؟ پیست و امکانات بدل کاری و کارهای نمایشی در محیط محدود ؟
امکان خرید موتور و لوازم مرغوب ؟ امکان خرید تجهیزات ایمنی مرغوب به قیمت ؟ همه اینها در بلاد کفر
مهیاست ولی باز هم میبینید مردم در خیابان گاها حرکات عجیبی میکنند ....هزار راه نرفته برای کنترل هست
ولی نه مغزی پی کشف این راههاست و نه دستی قادر به اجرا......پس مشکل اپیدمی هست و ربطی
به ایران و غیر ایران و موتور ندارد ....

100٪ و قوی این طرز فکر را محکوم میکنم و مخالفم ...اولین بار هست چنین واکنشی رو در مورد آزادی (نه چندان آزاد )

چنین چیزه مهمی از طرف خود مصرف کننده میبینم !!!متاسفانه همه چیز با گذر زمان از آب و تاب افتاد

از مدل سرخپوستیه موی پسرها و ابرو برداشتن بگیر تا شلوار استرچ(ساپورت) پوشیدن خانمها تو خیابون

ولی این موتورسیکلت همون 250 موند اونم تازه سال 88/89 تا قبلش 200 مجاز بود

در حالیکه تو قانون تا 249 همیشه مجاز بوده ....امیدی ندارم ولی اگر بشه واقعا تحولیه

ماکیاولی
02-10-1392, 09:40 بعد از ظهر
این از که GW250-Inazuma که اقای شایسته فر گفتن

این تو پاکستان حدود 12تومن بود
اینجا بیاد 20 رو شاخشه:gigglesmile:

ZirCgari
02-10-1392, 09:58 بعد از ظهر
باووو طرف با موتور 250 تک سیلندر پلاک عکس گذاشته خودشو و همراهان و پیروانش غرق در استتارن (ص 10) چه انتظاراتی از سنگین سوار ها دارید!

باید طوری کنن که طوری بشه جوون مردم تا 20سالگی ارضای روانی و جن30 بشه و طوری نکنه که طوری بشه مردم بگن طوری شده

ایلیا
02-10-1392, 11:03 بعد از ظهر
ممد حسین باز من حرف زدم تو شورش کردی:bunnyearsmiley: ؟
منطقیشو گفتم. و الا بحث دل و عشق و ... وسط بیاد که منطق دیگه حکم نمیکنه، اسمش میشه یه چیز دیگه.
بله ، آدم سراغ دارم عشق ماشینه. خونه نداره ولی اگه ماشینشو بفروشه میتونه 120 متر آپارتمان تو یوسف آباد بخره.
اینجوریه جیگر ...

Gladiator
02-10-1392, 11:15 بعد از ظهر
ممد حسین باز من حرف زدم تو شورش کردی:bunnyearsmiley: ؟
منطقیشو گفتم. و الا بحث دل و عشق و ... وسط بیاد که منطق دیگه حکم نمیکنه، اسمش میشه یه چیز دیگه.
بله ، آدم سراغ دارم عشق ماشینه. خونه نداره ولی اگه ماشینشو بفروشه میتونه 120 متر آپارتمان تو یوسف آباد بخره.
اینجوریه جیگر ...

ماشین بحثش با موتور فرق میکنه ، اگه کسی 200 تومن پول ماشین بده و خونه نداشته باشه کسی چیزی نمیگه ، ولی اگه کسی خونه نداشته باشه 100 تومن پول موتور بده همه میگن اسکله

ایلیا
02-10-1392, 11:26 بعد از ظهر
آقا بنده حرفمو پس میگیرم. غلط کردم. شکر خوردم. برین بخرین حالشو ببرین.

- - - Updated - - -

قربون چشمای بادومی ... !

ARSH
02-10-1392, 11:28 بعد از ظهر
واقعا نمیدونم چه فازیه همه جوانب رو ول کردید چسبیدید به قیمت موتور سنگین !
دوستان در درجه اول راه ها و جاده ها و امنیت موتور ها و موتور سوارا
بعد آموزش های موتور سواری و رعایت نکات ایمنی و فرهنگی موتور سوار شرطه
این دو تا در کنار هم میتونن یه آزادی خوشایند رو داشته باشن !
وگرنه همونقدر که سی جی سوار داره به f میره همون آمار با موتور سنگین میشه
موتور سنگین cbr 2013 نیست که !
بندیت دهه 90 هم هست که با 4 تومن میشه خرید !
مساله پول نیست اصلا گوره باباش قیمتش هرچقدر شد هرکی تونست بخره هرکی نتونست پایین ترشو بخره
مساله چیزه دیگه اس
هیچکی بدش نمیاد آزاد شه اما یه نگاه که به عواقبش آدم میندازه تو این کشور میبینه ارزش نداره به خدا

Gladiator
02-10-1392, 11:35 بعد از ظهر
مواد مخدر هم غیر قانونیه و قاچاق و هم قاتل انسانهاست اتفاقا استعمالش در خیابان ممنوع هم هست
ولی خیلی ها دارند و مصرف میکنند و خریدو فروش میکنند و اسمشان هم معتاده قاچاقچیست وووو ...خیلی شبیه موتورسیکلت هست نه ولی مصرف کننده موتور اسمش موتورسواره !!

واقعا یک مرسدس 600 اسبی اگر در اتوبان های ایران دچار سانحه شود برای بقیه خطرناکتر است
یا یک موتورسیکلت سنگین ...متولیان در این مورد خاص با این همه علاقه مند چه کردند ؟فقط از لحاظ
اقتصادی ببین چه حجمی انسان علاقه مند میتونند در این زمینه و مشتقاتش قانونی فعالیت کنند ؟

پیست ریس ؟ پیست کراس ؟ پیست تریال ؟ پیست و امکانات بدل کاری و کارهای نمایشی در محیط محدود ؟
امکان خرید موتور و لوازم مرغوب ؟ امکان خرید تجهیزات ایمنی مرغوب به قیمت ؟ همه اینها در بلاد کفر
مهیاست ولی باز هم میبینید مردم در خیابان گاها حرکات عجیبی میکنند ....هزار راه نرفته برای کنترل هست
ولی نه مغزی پی کشف این راههاست و نه دستی قادر به اجرا......پس مشکل اپیدمی هست و ربطی
به ایران و غیر ایران و موتور ندارد ....

100٪ و قوی این طرز فکر را محکوم میکنم و مخالفم ...اولین بار هست چنین واکنشی رو در مورد آزادی (نه چندان آزاد )

چنین چیزه مهمی از طرف خود مصرف کننده میبینم !!!متاسفانه همه چیز با گذر زمان از آب و تاب افتاد

از مدل سرخپوستیه موی پسرها و ابرو برداشتن بگیر تا شلوار استرچ(ساپورت) پوشیدن خانمها تو خیابون

ولی این موتورسیکلت همون 250 موند اونم تازه سال 88/89 تا قبلش 200 مجاز بود

در حالیکه تو قانون تا 249 همیشه مجاز بوده ....امیدی ندارم ولی اگر بشه واقعا تحولیه

هیچکس مخالف آزادی نیست ، همه ما از خدامونه که این اتفاق بیفته ، حسودم نیستیم که بگیم چون پولشو نداریم سوار شیم پس بذار بقیه هم نتونن سوار شن ، همونطور که عرض کردم هر چیزی بستر سازی میخواد ، بهنوان نمونه تو سوئد که دیگه ته آزادیه باز محدودیت هست ، زیر 17 سال حق نداره مشروبات الکلی بیش از 9% (فقط آبجو مجازه براش) و سیگار رو مصرف کنه ، اگه دیده بشه پلیس دستگیرش میکنه ، حتی بزرگسالان مشروبات الکلی بیش از 30% رو حق ندارن خارج از منزل استفاده کنن ، تو غرب و همه کشورای پیشرفته همه چی حسابو کتاب داره ، استفاده از هر نوع امکاناتی به جا و به موقعه ، همه قانونمندن ، قانون حرف نخستو میزنه ، ولی تو کشور ما چی؟ چی سر جاشه؟ اونجا حتی پیاده روهاشون لاین بندی شدست ، تو پیاده رو لاین دو چرخه و ویلچر و عابر پیاده جداست و همه رعایت میکنن ،اینجا چی؟ موتور سوارا بخاطر دور زدن ترافیک میان تو پیاده رو ، همین سه ساعت پیش یه موتوری زد به یه مرد 40 ساله که اونم سوار موتور بود و فرار کرد و یه خونواده رو یتیم کرد. حالا ببینم کی میتونه موتور سوار متواری رو پیدا کنه ، دو سال پیش هم یکی از دوستام دور میدون سوار موتور بود و یه موتوری زد بهش و چون کلاه نداشت سرش خورد به جدول میدون و درجا تموم کرد ، موتوریه هم در رفت و هنوز پیدا نشده ، دوربین دور میدون هم که نتونسته کمکی بکنه ، خب تو مملکتی که همه ما به نوعی داریم قانونو زیر پا میذاریم همون بهتر که یه سری محدودیت باشه که سلامتی و آرامش خاطر خیلی از شهروندان به خطر نیفته ، تا زمانی که بستر سازی و فرهنگسازی از جانب دولت صورت بگیره

ماکیاولی
02-10-1392, 11:48 بعد از ظهر
تصدیق میکنم خخخخخ
موتورای قدیمی که قرار نیست پلاک بشن :) که نگران امنیت پایین موتور باشیم که در صورت پلاک شدن باعث قتل های زنجیره ای بشه (به قول همون خبرنگاره)
موتور صفر و شاید ، شاید برگ سبزهای زبر 10 سال هم پلاک بشن

ARSH
03-10-1392, 12:07 قبل از ظهر
خب اگه پلاک نشن پس هیچ فرقی با غیرمجاز بودنش نداره چون ملت بازم همون موتورای قدیم رو سوار میشن :|

ماکیاولی
03-10-1392, 01:31 قبل از ظهر
خب اگه پلاک نشن پس هیچ فرقی با غیرمجاز بودنش نداره چون ملت بازم همون موتورای قدیم رو سوار میشن :|

طبیعیه که نداره منظوره منم همین بود
یعنی اگه کسی بخواد با موتور سنگین خطری ایجاد کنه برای خودش و بقیه الانم میکنه
نهایتا تا 400 پلاک میشه و اونطور که بعضی عزیزان مثه اون خبرنگاره فکر میکنن قیامت نمیشه که

- - - Updated - - -

در کل باید منتظر بود و دید
همونطور که قبلا ممنوع کردن و از کسی نپرسیدن اینبارم اگر قرار بر آزاد شدن باشه آزاد میکنن و ما فقط باید نظاره گر باشم ببینیم چی میشه

hamed510
03-10-1392, 06:59 بعد از ظهر
رحیمی در پایان خاطرنشان کرد: ما در انتظار پاسخ شورای امنیت کشور به این مساله هستیم و تعیین حجم موتور مجاز این موتورسیکلت‌ها در حال بررسی است.

چی شد این جواب نامه!!!!؟
هرکی خبری داره اطلاع رسانی کنه!!
ایشاالله که آزاد نشه!

شایسته فر
03-10-1392, 09:41 بعد از ظهر
به امید روزی که همه چی تحریم شه!!:4chsmu1::4chsmu1:

سید امیر
03-10-1392, 09:48 بعد از ظهر
سال دیگه سی بی 1000 رو باید بالای 20 میلیون پول بدید...هیچیم ازاد نمیشه...

amo hosein
03-10-1392, 11:46 بعد از ظهر
چه حالی میده نه شاداش؟
آزاد شه بدون دردسر سوار شیم.

- - - Updated - - -

چه حالی میده نه شاداش؟
آزاد شه بدون دردسر سوار شیم.

Milad
04-10-1392, 01:28 قبل از ظهر
لینک فیسبوک نذارید

Mohsen_14
04-10-1392, 09:03 قبل از ظهر
تو کشور ما تقریبا فرهنگ هیچ چیزی نیست ، موتور که جای خود داره ...
الان فرهنگ ماشین سواریمون درسته ؟ یک ساعت سوار ماشین میشی اندازه 10 ساعت اعصابت خرد میشه . دوست ما سوار موتور بود یه راننده زن هول کرد و زد کشتش ، به همین راحتی .
در روز من حداقل دو سه تا از این راننده های مبتدی که اغلب زن هستن میبینم ، من باید رانندگی یادشون میدادم یا راهنمایی و رانندگی ؟ الان بیاییم بگیم به زنها گواهینامه ندیم همه چی حل میشه ؟
الان میتونی بری استادیوم مسابقه فوتبال ببینی ؟ از دقیقه 1 خانواده همدیگه رو مورد عنایت قرار میدن ، تیم ایران با آرژانتین همگروه میشه صفحه لیونل مسی پر از فحش میشه !
و ... خیلی نمونه های دیگه .

فرهنگ سازی و آموزش کار من و شما نیست کار حکومتهاست و از سنین پایین آغاز میشه ، بچه 15 ساله که پشت موتور میشینه و خلاف میره دیگه کاریش نمیشه کرد ، اینطوری شکل گرفته ...
حالا آزاد شدن یا نشدن موتور سنگین تفاوت آنچنانی در فرهنگ موتور سواری نخواهد داشت ، برای جواب یه مساله ساده ترین کار پاک کردن صورت مساله هست .
دیگه چقدر میخواهیم با کل دنیا فرق داشته باشیم ، همه جا آزاده اینجا هم آزاد باشه ، توضیح دادم اگه فرهنگش نیست راهش این نیست که پلاک ندیم ، بیاییم برای هر کسی که میخواد سنگین سوار بشه دوره بذاریم ، محدودیت سن مثلا از 25 به بالا بذاریم ، تست تشخیص شخصیت و هزار کوفت و زهر مار دیگه ، برای فرهنگ سازی باید کار کرد نه اینکه بگیم فرهنگش نیست پس پلاک نمیکنیم .
شما پیست استاندارد ساختی و بعدش کسی اومد تو خیابون ویراژ داد ؟
میان تو چهارراه مثل دزدها خفتت میکنن موتورت رو میبرن (به جرم نداشتن گواهینامه) بعد یه هفته دویدن و 200 تومن پول تو حلقشون ریختن همون شمایی که گواهینامه نداشتی دم پارکینگ سوار موتورت میشی و یا علی !!
این فرهنگ سازیه ؟ این دلسوزیه ؟
اینایی که هر روز کف خیابونها با موتور کشته میشن مسئولش راهنمایی رانندگی و آموزش پرورشه ، آخه بچه راهنمایی مراحل زراعت و تجهیزات تراکتور به چه دردش میخوره ؟ بجاش قوانین رانندگی و چیزی بهش یاد بدید که به دردش بخوره .
کلام آخر ، تو کشوری که چراغ قرمزه و موتوری راحت میاد از بغل مامور راهنمایی رانندگی رد میشه به فکر فرهنگ سازی نباشید به عمر من و شما قد نمیده ،
این نسل به فنا رفته و کاریش نمیشه کرد ، شاید نسل بعد ...

.

flower
04-10-1392, 03:20 بعد از ظهر
دقیقا حرف دل ما زدی نسل امروز از نسل قبل بدتر هنوز یاد نگرفتن یه پفک که می خورن پوسته را بندازن تو سطل اشغال چه برسه فرهنگ موتور و ماشین سواری....

digitalcanon
04-10-1392, 08:08 بعد از ظهر
هرکی نظر خودشو میگه ولی درستش اینکه ازاد بشه و هر کی به اندازه خودش از این ازادی لذتش را ببره . اگه قیمتها پرته و بعضیها فکر میکنند پرتتر هم میشه دلیلش اینکه وارداتش ازاد نیست و کسی هم که وارد میکنه کلی زیر میزی میده و چون نظارتی هم بر قیمت نیست هر قیمتی دوست داره میده ولی اگه واردات و سوار شدن ازاد شه میشه مثل ماشین . خدا کنه ازاد شه من یکی از اون عشق موتورهای هستم که وقتی صدای 4 سیلندر میشنوم روحم ارامش میگیره و تنها ارزویی که دارم اینکه بتونم یه r1 سفید مدل بالایی 2010 را با خیال راحت سوارشم . وارزو میکنم هر کسی هم که مثل من عشق به موتور دار این لذت را ببره

والا ما که به ارگانی و سازمانی وصل نیستیم پشتمون محکم باشه و موتور اعمارات سوار شیم و بگیم انشالله هیچ وقت ازاد نشه .

نیما نادری
04-10-1392, 09:27 بعد از ظهر
هر موتورسواری از این آزادی سهم خودشو طلب میکنه ...اصلا درستش همینه

اون دوستمون میگمه cb1000 میشه 20 میلیون خبر نداره همین الان لاشش 20 میلیونه

خوبش 50 بالا پایین آب میخوره ....به خدا من 20 دقیقه با R1 حاضر نیستم برونم

باید سواربشی تا متوجه بشی همه دوستان اگر قسمت باشه و موتور آزاد بشه

سمت و سوشون رو پیدا میکنن. همه 1000 همه 1000 کم کم تبدیل به چیزهای دیگه میشه

به خدا قسم من شخصا یک دوک 690 یا 390 یا یک CB400 مدل بالا سوپر فور یا یک

سوپر موتور سبک و قوی یا یا یا میخریدم هر سالم عوض میکردم ....بابا موتور باید به کار آدم بیاد همه 1000 داراش

با 1000 نمیچرخن تو خیابون .... همون جوری که کراس سواراش تاب درست سوار شدن

CRF450 رو ندارن 1000 سواراش هم CBR 1000 براشون ارابه مرگه

بگذریم جاده نوردی و مسافرت برای همچین موتورهایی کشش داره ولی باید

مصرف کنی تا ببینی هر موتوری به درد کجا میخوره .... حالی که یک سوپرموتور

حجم بالا میده یا کاری که یک دوک 390 تو خیابون میکنه 100 سال یک R1 تو شهر نمیکنه

در همین حد آزاد بشه کار ما حله فعلا...بگذریم

soleymani
04-10-1392, 09:59 بعد از ظهر
وقتی تا یه حجم معینی آزاد بشه
اجازه واردات تا اون حجم هم با تعرفه به خصوص می دن
انقدرم نمی تونن گرون کنند که

ami
04-10-1392, 10:35 بعد از ظهر
خدا کنه ازاد شه من یکی از اون عشق موتورهای هستم که وقتی صدای 4 سیلندر میشنوم روحم ارامش میگیره و تنها ارزویی که دارم اینکه بتونم یه r1 سفید مدل بالایی 2010 را با خیال راحت سوارشم . وارزو میکنم هر کسی هم که مثل من عشق به موتور دار این لذت را ببره

فکر کنم دلت به دل ما وصله داداش حرف دل مارو زدی:smilies(113):

olympic
07-10-1392, 03:27 بعد از ظهر
بله دوستان این داداش هایی که ارزو میکنن آزاد نشه تو همین سایت هستن دلشون گرمه وقتی خودشون اگهی میزنن تنهاcb1300 برگ فرمان امام باید هم ناراحت بشن از ازادی این موتورا چون دیگه اونوقت نمیتونن از این برگه ها بزنن 5 برابر قیمت بفروشن اونا دیگه فکر امثال مارو نمیکنن که پدرشون فقط به خاطر مجاز نبودن این موتورا نمیزاره تو حتی پیست بری مایی که وقتی صدای حجم بالا میشنویم تمام زندگیمون سرمون خراب میشه فقط این حرف میاد تو ذهنمون که حق نداری بخری چون مجاز نیست چون مجاز نیست چون مجاز نیست

ali1100
08-10-1392, 11:21 قبل از ظهر
اين موتور ها رو گسي نگرفته گه ازاد كنه . هميشه لحظه وصل خوبه نه خود وصل . هيجانش به همينه كه يك روز خاص بياري بيرون دورت بزني . بعد بره واسه هفته بعد . نه بيست چهار ساعته كف خيابون باشي . اگه مسه 125 بشه نه ديگه هيجاني داره نه جزبه اي .موتور سنگين ميشه خيار .. همون جمعه هم
كه ميايم بيرون خيلي زياده واسه ماها . اين داستان نامه اينها هم واسه دلخوشي خلق الله ا...هست . وضع همينه كه هست .

.^^^ سنگين سواري جربزه جرات ميخواد ..نه پول .وگرنه اينها حرف ها همه اش در حد حرفه غير مجازه . اگه خود شما هم داشتي ميرفتي دور هات رو ميزدي همچين حرفي نميزدي قطعا

کاوه
08-10-1392, 12:27 بعد از ظهر
تمام نظرات دوستان رو تو این صفحات خوندم دیدگاه ها جالبه و همه نظرات محترم
یسریا مخالفن و یسریا موافق
در کل به نظر من آزاد بشه هر فرد امنییت بیشتری میتونه داشته باشه برای اینکه بتونه به این ورزش بپردازه البته واسه کسایی که توان مالیشو داشته باشن
حتی اگر آزاد بشه و قانونی مطمعن باشید چندین سال طول میکشه تا جا بیوفته
همین الانش جمعه ها برید سمت پیست ببینید موتور سوارای زیادی میان با موتورایی مثل cg125 چه کار ها که نمیکنن بدون هیچگونه لوازم ایمنی
حالا فکر کن آزاد بشه و دستشون موتور های وحشی و حجم بالا بیوفته چندین سال طول میکشه تا فرهنگ استفاده از موتور های حجم بالا جا بیوفته
اما اگرم قراره این اتفاق بیوفته بهتره بیان یسری شرایط هم معین کنن
مثلا بگن تا حجم 250 آزاد هستش
از 250تا 600 برای افرادی که 2سال سابقه تمرین در پیست دارن قطعا فطردیط که 2سال 250سواری کرده پس توانایی کنترل یه موتور 600سی سی رو هم داره
کلاس 600به بالا هم برای افرادی که مثلا 5سال سابقه تمرین در پیست رو دارن
که البته برای اینکار لازمه تو تمامه استان ها پیست های متعدد تاسیس کنن که هرگز اینکار رو نمیکنن چون بودجه زیادی میخواد
تردد موتور های حجم بالا واقعا داخل شهر خوب نیست همه ما میدونیم این موتور ها چه آلودگی صوتی رو ایجاد میکنن
الان چون محدوده و ممکنه ما هر چند وقت یکبار یه موتور حجم بالا ببینیم از صداش لذت ببریم حالا فرض کنید تردد در شهر آزاد بشه هر روز شاهد این موتور ها باشیم
این آلودگی صوتی برای افراد مریض و پیر واقعا بده و اذییت میشن
پس نتیجه همین میشه این موتورها جاشون تو شهر نیست و برای چرخیدن نیست
در کل برای این امر خیلی زیر سازی لازمه هم آوردن فرهنگ درست استفاده از اون ها و هم محلی مناسب برای استفاده ازشون
در کل اگر تمام این هارو کنار هم بگذاریم میبینیم حالا حالا ها تردد و گرفتن پلاک برای موتور سنگی مقدور نیست مگر اینکه افرادی با کلید های طلایی بتونن اینکار رو انجام بدن برای منافع مالی خودشون
که البته بحث من سر کلییت جامعه موتور سوار هست نه صرفا افراد خاص
حالا بحث اقتصادی و قیمت ها وضعیت خرید و فروشش که خودش یه بحث بزرگه
دوستان ببخشید زیادگویی کردم

mili_007
08-10-1392, 01:36 بعد از ظهر
من معتقدم بايستي به موتور سنگين به چشم ورزش حرفه اي نگاه كرد. راه حلش سادست.1- داشتن يه پيست استاندارد و دوره هاي آموزش حرفه اي موتورسواري.2- آزاد شدن واردات موتورسنگين به شرط نگهداري موتور در محل پيست. يعني جمعه ميري پيست موتورسواري ميكني بعدش همونجا موتورتو ميزاري پاركينگ تا هفته بعد. تعمير و سرويس هم در محل پيست انجام بشه. استفاده از پيست 24 ساعته براي عموم باشه و هر كسي با هر قدرت مالي بتونه بياد پيست. ابه نظرم جاي موتورسنگين خيابون نيست و هر كس كه تو خيابون موتورسنگين سواره، حرفه اي نيست. بايستي بره پيست ببينيم ميتونه 4 تا پيچ بزنه . شك نداشته باشيد اين بهترين راه حل براي فرهنگ سازي و توسعه عادلانه اين ورزشه. (به اميد روزي كه يكي از ما يه فكري به حال ان قضيه كنه.)

ARSH
08-10-1392, 01:56 بعد از ظهر
من معتقدم بايستي به موتور سنگين به چشم ورزش حرفه اي نگاه كرد. راه حلش سادست.1- داشتن يه پيست استاندارد و دوره هاي آموزش حرفه اي موتورسواري.2- آزاد شدن واردات موتورسنگين به شرط نگهداري موتور در محل پيست. يعني جمعه ميري پيست موتورسواري ميكني بعدش همونجا موتورتو ميزاري پاركينگ تا هفته بعد. تعمير و سرويس هم در محل پيست انجام بشه. استفاده از پيست 24 ساعته براي عموم باشه و هر كسي با هر قدرت مالي بتونه بياد پيست. ابه نظرم جاي موتورسنگين خيابون نيست و هر كس كه تو خيابون موتورسنگين سواره، حرفه اي نيست. بايستي بره پيست ببينيم ميتونه 4 تا پيچ بزنه . شك نداشته باشيد اين بهترين راه حل براي فرهنگ سازي و توسعه عادلانه اين ورزشه. (به اميد روزي كه يكي از ما يه فكري به حال ان قضيه كنه.)

این کامنت رو سر دره سایت با آب طلا بنویسید . ممنون

شایسته فر
08-10-1392, 02:19 بعد از ظهر
خلایق هر چه لایق
این صحبت ها نتیجه ای نداره
دوستان اگر سنگین می دونستن چیه اینطوری صحبت نمی کردن
به امید آزاد نشدن

ماکیاولی
08-10-1392, 02:33 بعد از ظهر
یه عده موتور سنگین دارن فکر میکنن اگه آزاد بشه خز میشه کلاسشون میاد پایین
ایــنا رو من درک میکنم :minzdr:

معمار
08-10-1392, 02:35 بعد از ظهر
بهتر که تاپیک قفل بشه چون این همه پستی که گذاشتیم
نه موتور سنگین ازاد میشه نه سودی به حالمون داره
و نه کسی از مسئولین به این تاپیک توجه دارن

سید امیر
08-10-1392, 03:33 بعد از ظهر
بله دوستان این داداش هایی که ارزو میکنن آزاد نشه تو همین سایت هستن دلشون گرمه وقتی خودشون اگهی میزنن تنهاcb1300 برگ فرمان امام باید هم ناراحت بشن از ازادی این موتورا چون دیگه اونوقت نمیتونن از این برگه ها بزنن 5 برابر قیمت بفروشن اونا دیگه فکر امثال مارو نمیکنن که پدرشون فقط به خاطر مجاز نبودن این موتورا نمیزاره تو حتی پیست بری مایی که وقتی صدای حجم بالا میشنویم تمام زندگیمون سرمون خراب میشه فقط این حرف میاد تو ذهنمون که حق نداری بخری چون مجاز نیست چون مجاز نیست چون مجاز نیست
پسر خوب من گفتم ازاد نشه چون اگه بشه باید این موتوری که به قول شما 5 برابر قیمتشه رو 10 برابر قیمتش پول بدی...بعدشم برگه فرمان امام نیست و سند فروش ستاد فرمانه...کاغذ خرید یا فاکتور نیست که من بخام رو موتورم بزارمو بفروشم..ستاد اجرایی فرمان زیر نظر بیت ر ه ب ر ی هست...بعدشم شما از قیمت اماراتیش خبر نداری که میگی 5 برابر قیمت ..چون اگه 5 برابر بود باید 100 تومن گذاشته میشد...ولی در کل ادم خوبه با توجه به اطلاعاتش پست بزاره..

.. همون جمعه هم
كه ميايم بيرون خيلي زياده
واسه ماها . اين داستان نامه اينها هم واسه دلخوشي خلق الله ا...هست . وضع همينه كه هست .

.^^^ سنگين سواري جربزه جرات ميخواد ..نه پول .وگرنه اينها حرف ها همه اش در حد حرفه غير مجازه . اگه خود شما هم داشتي ميرفتي دور هات رو ميزدي همچين حرفي نميزدي قطعا
به

کاوه
08-10-1392, 04:14 بعد از ظهر
به امید آزاد نشدن

:18::19::18:

farshad 54
08-10-1392, 04:31 بعد از ظهر
دوستان بحث آزاد شدن موتور سنگین یه مسئلس بحث کی و چطوری میخره و سوار میشه هم یه مسئله دیگس

یه عده سنگین سوارن چه آزاد بشه چه نشه چه حکم تیر بدن بازم سوار میشن اینجور افراد عشق موتورن و حتی اگه شده در ماه 20 دقیقه هم موتور رو بکشن بیرون باش یه دور بزنن اینکارو میکنن

البته تو این یه عده یه سری آدم مایه دار هم هستن که موتور سنگین رو فقط واسه افه چس اومدن میخرن که حتی **یه نمیکنن باش 100 تا رو پر کنن و حسابشون با سنگین سوارای حرفه ای و عشق موتور جداست

یه عده هم هستن که فقط عشق الکی به موتور سنگین دارن و نه پولشو دارن بخرن و نه وجودشو دارن سوارش بشن ونه از موتور سنگین سر در میارن فقط دوسش دارن

حالا اگه موتور سنگین آزاد بشه این احترام به سلایق و شخصیت مردم هست که کار خیلی خوبیه

ولی اینکه دیگه کی میخره و کی سوار میشه و چه طوری سوار میشه خود به خود روالش طی میشه و جا میوفته

تو پست قبلیم هم گفتم اینجا هم دوباره میگم خیلی معذرت میخوام موتور سنگین سوار شدن کار هر ننه قمری نیست یعنی هیچ جای دنیا کار هر ننه قمری نیست به خدا تو خارج هم که موتور تا 7000 سی سی هم آزاده

هر کسی موتور سنگین سوار نمیشه به خدا نمیشه

چرا فکر میکنید اگه آزاد بشه پس فردا خیابون پر موتور ای خفن حجم بالا میشه این موتور ها هزینه نگه داریش بالاست شتاب و قدرتش بالاست تو ترافیک دهن راکبش رو سرویس میکنه بعدشم هیچ سنگین سوار عاقلی

موتور شو نمیاره تو شهر تو ترافیک باش دور بزنه - الان مگه 250 آزاد نیست خداییش روزی چند تا هیوسانگ 250 میبینی تو خیابون هر کی هم داره فقط موتور رو آخر هفته میکشه بیرون واسه عشق و حال

پس دوستان اگه سنگین آزاد بشه یه سری که اینکارن و پولشو دارن سوار میشن به صورت اصولی و حالشو میبرن

یه سری هم که فقط پولشو دارن ولی اینکاره نیستن هم سوار میشن خودشون رو به فنا میدن و طی چند سال همه چی سر جای خودش قرار میگیره

Milad-Suzuki
08-10-1392, 05:01 بعد از ظهر
یه سری از دوستان خیلی گنده گنده حرف میزنن فکر میکنن شخصیت آدم به حجم و سند موتورشون ربط داره ..
منم موتور زیاد دارم سند فروش ستاد فرمان آقام ...
پس زیاد خودتونو جدی نگیرید...
:24:

mata
08-10-1392, 09:42 بعد از ظهر
اووووفففففففففففففففففففف ففف وافعا تایپیک جالبی شد . اختلاف سلایق تموم شدنی نیس. واقعا وقتی ما که تقریبا همه مون فکر میکردیم منافعمون مشترکه نمیتونیم باهم توافق کنیم و به یه نظر قطعی برسیم ، پس ببینید الان امنیت کشور و پلیس و استانداری و گمرک و ... چه حالی دارن. بچه ها من نگران سران مملکتم ! بیاید همه باهم بیخیال شیم اصلا انگار نه انگار ... من یکی که به نفع سی جی سوارا کنار کشیدم :gigglesmile: :4chsmu1:

hamed510
15-05-1393, 01:48 قبل از ظهر
آزادسازی تردد موتورسیکلت‌های سنگین منتفی شد !!
رئیس پلیس راهور تهران بزرگ با اشاره به امکان تفکیک و صدور مجوز تردد موتورسیکلت‌های سنگین در معابر برون شهری، طرح آزادسازی تردد موتورسیکلت‌های سنگین در معابر پایتخت را منتفی دانست.
مشرق : سرهنگ تیمور حسینی در واکنش به سرانجام طرح رئیس پلیس پیشین راهور پایتخت برای آزادسازی تردد موتورسیکلت‌های دارای حجم موتور بیش از 250 سی‌سی، اظهار داشت: ما در حال حاضر هیچ برنامه‌ای برای آزادسازی تردد موتورسیکلت‌های دارای حجم موتور بالا نداریم !!
وی با تاکید بر اینکه در قانون صدور مجوز تردد موتورسیکلت‌های سنگین هیچ تغییری رخ نداده و قوانین قبلی به قوت خود باقی است و جریمه تردد بدون مجوز این موتورسیکلت‌ها نیز کماکان پابرجا است، گفت: با توجه به اینکه تردد موتورسیکلت‌های دارای حجم موتور بالا، هیچ تناسبی با معابر شهری نداشته و تردد این وسائل نقلیه هیچ توجیهی ندارد، لذا ما نیز با تغییر در قوانین صدور مجوز تردد این موتورسیکلت‌ها به منظور تسهیل در عبور و مرور آن‌ها موافق نیستیم. رئیس پلیس راهور تهران بزرگ در ادامه با اشاره به اینکه تردد این موتورسیکلت‌ها بیشتر برای معابر برون شهری مناسب است،‌ در خصوص امکان تفکیک تردد این نوع موتورسیکلت‌ها و اینکه آیا پلیس برنامه‌ای برای صدور مجوز برای تردد موتورسیکلت‌های سنگین در معابر برون شهری را دارد یا خیر، خاطرنشان کرد: قطعاً امکان تفکیک تردد موتورسیکلت‌های سنگین در معابر درون شهری و برون شهری وجود دارد ولی اظهار نظر در خصوص طرحی برای صدور مجوز تردد این نوع موتورسیکلت‌ها در معابر برون شهری توسط پلیس، در اختیارات من نیست. این اظهار نظر سرهنگ حسینی در حالی مطرح می‌شود که پیش از این سردار حسین رحیمی رئیس سابق پلیس راهور تهران در گفت‌وگو با تسنیم، از طرح خود برای تغییر در شرایط صدور مجوز این موتورسیکلت‌ها و ارسال آن برای شورای امنیت ملی خبر داده بود و هدف از این طرح را آزادسازی تردد و صدور پلاک ملی برای موتورسیکلت‌های سنگین بیان کرده بود.

منبع:fb

کاوه
15-05-1393, 10:35 قبل از ظهر
تردد تو معابر شهری ؟
یکی نیست بهشون بگه آخه کسی که موتور سیکلت با حجم بالا سوار میشه دنبال تردد تو سطح شهر نیست
نمیخواد صبح ها بره نون بخره باهاش نمیخواد باهاش بره سر کار
سنگین سوارا دنبال یه امنیت خاطر هستند فقط و اینو میخوان که به چشم یه خلافکار بهشون نگاه نشه یا قاچاقچی فقط اینو میخوان که دولت مردان درک کنند که ما ورزشکاریم
همین چند وقت پیش که مسابقات حرکت نمایشی بود در پیست آزادی یه وضعی راه انداختن که واقعا جای تاسف داشت
انگار تله درست کرده بودن و کلی موتور گرفتند ! کسی تو روز مسابقه میاد اونجا دنبال کار خلافه یا میخواد بخاطر علاقش بیاد و مسابقه بده ؟؟
حتی دنبال خودم کردند ولی ....
بگذریم
نمیدونم کسی فهمید یا نه حتی شنیدم یه cb گرفتن که از بچه های قم بود و گفتن مورد کیف قاپی داشته !!!!
اولا کسی که این موتورو داشته لنگ یه کیف نبوده هرگز و اگر 1درصد اینجور بوده پا نمیشه بیاد باهاش پیست !!!
واقعا اینارو میبینم و میشنوم افسوس میخورم !

Mori M2
15-05-1393, 10:51 قبل از ظهر
تردد تو معابر شهری ؟
یکی نیست بهشون بگه آخه کسی که موتور سیکلت با حجم بالا سوار میشه دنبال تردد تو سطح شهر نیست
نمیخواد صبح ها بره نون بخره باهاش نمیخواد باهاش بره سر کار
سنگین سوارا دنبال یه امنیت خاطر هستند فقط و اینو میخوان که به چشم یه خلافکار بهشون نگاه نشه یا قاچاقچی فقط اینو میخوان که دولت مردان درک کنند که ما ورزشکاریم
همین چند وقت پیش که مسابقات حرکت نمایشی بود در پیست آزادی یه وضعی راه انداختن که واقعا جای تاسف داشت
انگار تله درست کرده بودن و کلی موتور گرفتند ! کسی تو روز مسابقه میاد اونجا دنبال کار خلافه یا میخواد بخاطر علاقش بیاد و مسابقه بده ؟؟
حتی دنبال خودم کردند ولی ....
بگذریم
نمیدونم کسی فهمید یا نه حتی شنیدم یه cb گرفتن که از بچه های قم بود و گفتن مورد کیف قاپی داشته !!!!
اولا کسی که این موتورو داشته لنگ یه کیف نبوده هرگز و اگر 1درصد اینجور بوده پا نمیشه بیاد باهاش پیست !!!
واقعا اینارو میبینم و میشنوم افسوس میخورم !

دوست عزيز دولت مردا از كجا متوجه بشن كه اوني كه سنگين سوار شده دنبال جنبه ورزشيشه نه سرقت و زور گيري و ... ؟؟
:hippie7:

کاوه
15-05-1393, 11:09 قبل از ظهر
دوست عزيز دولت مردا از كجا متوجه بشن كه اوني كه سنگين سوار شده دنبال جنبه ورزشيشه نه سرقت و زور گيري و ... ؟؟

به نظر شما کسی که سنگین سواره دنباله زورگیریه ؟؟
با 40 میلیون موتور کی میره زورگیری یا کیف قابی ؟؟؟

Mori M2
15-05-1393, 12:01 بعد از ظهر
كاوه جان
من ديگه بحث رو باز نكردم حرفت درست ادم با 40 ميليون موتور نميره كيف 40 هزاري بزنه اما منزورم از دزدي چيزاي خيلي بزرگ تر بود
مثل سرقت از بانك و ...
منظورمم از زورگيري سرقت از طلا فروشي و ...:icon_pf (95):

flower
15-05-1393, 04:07 بعد از ظهر
امروز یه بخشنامه جدید خوندم دست رفیقم که موتور سنگین داره موتور هایی که برگه سبز ندارن و دارای پلاک فدارسیون هستن شدیدا برخورد می شه فقط موتور های دارای برگ سبز می تون پلاک فدارسیون بگیرن در صورت مشاهده موتور توقیف و صاحب موتور بازداشت می شود و مراحل قانونی خودش اجرا می شود این بخش نامه به کلیه باشگاهای فدراسیون موتور سواری ارجاع شده است .

Alireza.BMW
15-05-1393, 08:37 بعد از ظهر
اگه اینجوری باشه که اکثر سنگینای مشهد رو جمع میکنن که طرف 60 تومن پول z1000 داده بیاد باش پیست عشق کنه بعد میخان گیر بدن؟؟؟؟؟؟ چه نامرردد:vardane:

stoncold
16-05-1393, 06:17 قبل از ظهر
دوستان این تاپیک قفل بشه بهتره چون جز تاسف خوردن کار دیگه ای نمیشه کرد تو ایران به موتور سوار کوچکترین ارزشی قایل نمیشن چه برسه بخان ترددشو ازاد کنن البته ناراحتی نداره الان هیچ چیز سر جای خودش نیست چه برسه بخاد این یکی باشه

Sooli
16-05-1393, 02:31 بعد از ظهر
آقا اگه کسی بخواد دزدی کنه و با موتور فرار کنه با یه نینجا هم میتونه این کار رو انجام بده مخصوصا که سیصد سی سی هم اومده

r.hasani7023
16-05-1393, 03:08 بعد از ظهر
داداش سلام این کرمشون پوله

Alireza.BMW
16-05-1393, 03:12 بعد از ظهر
نینجا چیه....با یه سی جی 200 که جدیدا اومده یا آپاچیم راحت میشه مخصوصا تقویت شده باشه...رو آپاچی پیستون 200بندازید ببینید چه گرگ میشه تازه 250شم میشه کرد...با مگلیم که با بهتر چون شتابی در حد نینیجا داره

Mersad_Gothic
16-05-1393, 06:00 بعد از ظهر
اینا همش بهانس. درسته وظیفه پلیس پیشگیریه، نه برخورد. اما اینا صورت مسئله رو پاک کردن.
به این میگن قصاص قبل از جنایت!!!

mohammadvaiper
16-05-1393, 08:51 بعد از ظهر
برای اینا منبع درامده.میان میگیرن میرن مزایده میزنن به یکی دیگه میفروشن.باز از اون میگیرن به یکی دیگه میفروشن باز میرن میگیرن